Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Marek o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

A jednak nasze naddziady walczyły z Rzymiany!

Posted by Marucha w dniu 2019-11-15 (Piątek)

Będę musiał wejść pod stół i zawyć przeciągłym, psim głosem …

Jak donosi portal „Nauka w Polsce” (cytuję za Magna Polonia), w Świętokrzyskiem, w okolicach liczącej sobie co najmniej 1000 lat miejscowości Bejsce znaleziono cmentarzysko wojowników sprzed 2 tys. lat.

„Na 200 mkw. udało się odkryć co najmniej 20 pochówków. To tylko szacunki badaczy, bo również część grobów odkrytych w czasie wykopalisk jest bardzo zniszczonych. Podobnie jak ich wyposażenie, które w ostatnich miesiącach poddano analizie i konserwacji.

„Silnie skorodowane i bezkształtne zdawałoby się przedmioty okazały się być fragmentami mieczy czy żelaznych fibul” – wylicza naukowiec.

W czasie pierwszego sezonu wykopalisk archeologom udało się znaleźć w sumie 4 miecze sprzed ok. 2 tys. lat.

„Dla porównania, z największej znanej w tym regionie i przebadanej w całości nekropoli z tego okresu w niedalekich Michałowicach znamy dwa miecze. Tymczasem nasze badania dopiero się rozpoczynają” – zaznacza naukowiec.

W Bejscach znaleziono też 9 grotów włóczni lub oszczepów. W sumie archeolodzy naliczyli po tegorocznych badaniach blisko 200 metalowych zabytków i ich fragmentów. Są też przedmioty kościane, kamienne czy gliniane.

W czasie wykopalisk archeolodzy natknęli się na pozostałości po zagadkowych kwadratowych strukturach – w planie są kwadratowe, a w przekroju najczęściej trójkątne.

„Podobne założenia, tzw. obiekty rowkowe, znane są z innych cmentarzysk z tego okresu w południowej Polsce, ale ich funkcja jest dla nas ciągle niejasna. W Bejscach znaleźliśmy w nich fragmenty naczyń ceramicznych, jak również przedmiotów metalowych” – podkreśla.

Co ciekawe wszystkie są zorientowane według głównych stron świata. W ocenie archeologa mogą one mieć związek z wyznaczaniem przestrzeni na nekropolach dla poszczególnych rodów lub rodzin.

Nie jest jasne, z jakim ludem należy wiązać osoby pochowane na cmentarzysku. Archeolodzy określają tę grupę ludności na podstawie odkrywanych naczyń i innych zabytków jako społeczność kultury przeworskiej [kolor zielony na mapce wprowadzającej].  Bulas sądzi, że mogli to być przedstawiciele Związku Lugijskiego, czyli tworu politycznego, na który składały się ludy różnego pochodzenia. Teksty starożytnych historyków są w tej kwestii bardzo niejednoznaczne – uważają naukowcy.

Archeolodzy planują dalsze wykopaliska w Bejscach w kolejnych latach, bo rezultaty dotychczasowych badań są dla nich zaskakujące. Poza tym w rejonie pojawiają się często nielegalni poszukiwacze skarbów z detektorami metali. Naukowcy chcą ocalić możliwie dużą liczbę jeszcze zachowanych pochówków”.

Co to był Związek Lugijski?

Za Wikipedią (por. Lugiowie):

Lugiowie, Ligiowie (łac. Lugii, Lygii, Lugiones, gr. Lougoi) – lud indoeuropejski, którego pochodzenie oraz skład etniczny jest niepewny. Mogła być to federacja różnych plemion zamieszkująca już przed naszą erą i w pierwszych wiekach naszej ery górne dorzecze Odry i Wisły, a więc teren dzisiejszej południowej i środkowej Polski, a także podkarpackie tereny zachodniej Ukrainy. Genetycznie pochodzili zapewne w głównej mierze z lokalnych grup ludności używających języków staroeuropejskich (por. Przedindoeuropejski substrat językowy) lub indoeuropejskich (kultury łużycka i pomorska), uległych celtyckim wpływom kulturowym (nieliczni na ziemiach polskich Celtowie nie mogli stanowić znaczniejszego substratu etnicznego) i zgermanizowanych (???). Przez archeologów są powszechnie utożsamiani z mieszkańcami obszaru kultury przeworskiej. (…)

[Wg autorów rzymskich „wielki lud Lugiów” zamieszkiwał nasze tereny w latach 100 pne – 300ne].

Przez długi czas w nauce polskiej, począwszy od wydanej w 1868 roku pracy Wojciecha Kętrzyńskiego Die Lygier. Ein Beitrag zur Urgeschichte der Westslawen und Germanen, w świetle teorii autochtonicznej utożsamiano Lugiów ze Słowianami. Pogląd ten zainspirował Henryka Sienkiewicza do wprowadzenia w Quo vadis postaci Ligii, pochodzącej z terenów współczesnej Polski (…)

Ptolemeusz wymienia plemię Lugiów oraz miejscowość Lugidunum. Niektóre hipotezy wiążą Lugidunum z Legnicą lub Głogowem, i z plemieniem Lugiów-Didunów. (…)

Lugiowie brali udział w wojnach z Rzymem, choć nie w tym stopniu co ich zachodni i południowi sąsiedzi Kwadowie i Markomanowie[7]. Lugiowie rozwinęli na wielką skalę hutnictwo żelaza i bogacili się na handlu bronią. Śladem ożywionego handlu jest również szlak bursztynowy[8].

[opuścilem m.in. fragment poświęcony historii Lugiów].

Tyle wikipedia, a ja … nawet nie wiedziałem, ze tyle jeszcze nie wiem.

Na wikipedyjnej mapce wprowadzającej:

Kultury archeologiczne ok. III w. n.e.; kolor zielony – kultura przeworska, kolor jasnofioletowy – nadłabski krąg kulturowy; kolor czerwony – kultura wielbarska, kolor żółty – kultury bałtyjskie, kolor brązowy – kultura zarubiniecka, kolor pomarańczowy – kultura czerniachowska, ciemnoniebieski – cesarstwo rzymskie, kolor fioletowy (koła) – kultura kijowska.

PS
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż np. Francuzi zaadoptowali dzieje Celtów jako część swojej prahistorii (por. Asteriks i Obeliks), mimo, że nie mają oni nic wspólnego z germańskim związkiem plemiennym Franków. Podobnie bladzi Angielczykowie badają historię Celtów, Rzymian. Anglosasów, Duńczyków i normandzkiej wersji Wikingów, którzy kolejno ubogacali historię ich ziem (ubogacanie to dobre słowo, bo początkowo Wikingowie tak ubogacali ich historię, jak dzisiejsi inżynierowie i lekarze z Afganistanu ubogacają Niemców, z tą różnica, że król Alfred słusznie nazwany przez potomnych Wielkim, migał się jak mógł od płacenia Wikingom zasiłków i w ciągu kilku wieków udało się ucywilizować najeźdźczą hołotę – co do gości pani Merkel to takim optymistą nie jestem).

Podobnie Bułgarzy zajmują się historią mieszkających kiedyś na ich ziemiach Traków.

Podobnie i my śmiało możemy i powinniśmy zaadoptować dzieje ludów żyjących na naszych ziemiach od Bóg wie ilu tysiącleci (niekoniecznie od razu uważając ich za Polaków w DZISIEJSZYM tego słowa rozumieniu – bo mogli wszak różnic się od nas tak, jak od dzisiejszych Anglików różnił się „zaprzyjaźniony z Rzymianami” Cogidubnus, król plemienia Regnensów, posiadający … rzymski pałac w dzisiejszym Fishbourne).

http://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 9 to “A jednak nasze naddziady walczyły z Rzymiany!”

 1. revers said

  no piknie a procy Davida z przed 3000 ts lat nie znalezli? czy zabroniono szukania po rozszczenia i religie holocaustyczna. A szlak bursztynowy czosnkow i kronikarza Jakuba mogl wiesc przez gory swietokrzyskie, wtedy zaglebie hutnictwa i obrobki zelaza.

 2. Anucha said

  Revers
  Uprzedziłeś mnie. 🙂

  Też z przed 3000 lat ale wypisy z ksiąg wieczystych o własności terenów od Bałtyku po Tatry i papiery dłużne z czasów Łokietka.
  Huncwot zapożyczył się okropnie i przegrał w ichnim kasynie .
  300 mld będzie mało

 3. Wikipedia jest gigantycznym,markentingowym portalem internetowym,który jest dostępny dla wszystkich.Nie ufaj Wiki.Bądz ostrożny.

  Słowianie, Polacy nie walczyli z Imperium Rzymskim.Prowadzili biznes z Rzymem.

  Rzymianie znali dwa typy, jakbyśmy to nazwali dzisiaj, „biznesmenów”:negotiatores i mercatores.W historii starożytnego Rzymu istniały ważne szlaki handlowe.

  Biznes, gospodarka była najważniejsza.Tak jak wojsko czyli dzisiaj NATO,które tak jak dzisiaj „dbało” o zabezpieczenie zysków dla elity w Rzymie,w Europie.
  Odrzucam oszustwa historyczne,które pomijają DNA,wyniki badań genetycznych.Polacy,ludzie ,którzy rozmawiali po polsku,prowadzili „firmy” kooperujące z Rzymem.Z zyskami dla Polaków i dla administracji Rzymu.Tak jak dzisiaj…kooperacja EU-Polska-Chiny.Pomijam Iudność w „Ameryce” ….,której cywilizacja była konkurencją dla Imperium Romanum.Fikcja czy fakty?

 4. Zerohero said

  „bo początkowo Wikingowie tak ubogacali ich historię, jak dzisiejsi inżynierowie i lekarze z Afganistanu ubogacają Niemców, z tą różnica, że król Alfred słusznie nazwany przez potomnych Wielkim, migał się jak mógł od płacenia Wikingom zasiłków i w ciągu kilku wieków udało się ucywilizować najeźdźczą hołotę”

  Wikingowie byli rabusiami, ale

  1. Sami sobie wywalczali drogę, żaden Soros nie prowadził ich za rączkę i żaden żydowski terror (zwany polit poprawnością) nie chronił. Budowali statki, nawigowali, wytwarzali broń i potrafili się zorganizować.

  2. Jakkolwiek to kontrowersyjnie zabrzmi, gwałty nie degenerowały DNA gwałconego narodu. Skandynawowie to jedna z najinteligentniejszych grup.

  tak więc różnica jest kolosalna. Nie ma tu żadnej analogii.

 5. Magna Polonia to historiografia jezuickich TRUCICIELI Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej. Chodziło o archiwum Sejmu Śląskiego (2175 pne – 1944 ne) – jedynego wielkiego archiwum europejskiego, które nie zostało SPALONE przez jezuitów. Gdy czerwonoarmiści weszli do tego Największego Skarbca na Świecie to był on ZAPCHANY starymi dokumentami. Postanowili wywieść Ten Skarbiec do Leningradu, ale Bierut Uprosił Pitrowców, aby zostawili go we Wrocławiu, każąc pilnować go UB i Lwowiakom.
  Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera zleciała Lwowsko-Wrocłowskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej odatowanie starej architektury krakowskiej. Wysłano Hawrota, który dokonał REKONSTRUKCJI Wawelu Przedromańskiego jako kultury Łużyckiej czy Przedłużyckiej, która jest teraz eksponowana jako WAWEL PRZED TYSIĄCEM LAT, oraz znalazł na Gargamellu Pałac Na Miarę DIOKLECJANA.
  Potem zaproszono historyka archietktury z OXFORDU, który odatował wszystko Jak Leci Kazimierzem Wielkim, BO ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ – wobec czego Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną wytruto trutką Majranowskiego jako NACJONALISTYCZNĄ, że zostałem tylko ja, choć na mnie też było Sto Zamachów.
  Sprawę ZAŁATWIŁ Leszek Miller i nałożnik Hitlera Bronisław Geremek, którzy podczas Powodzi Tysiąclecia wywieźli Archiwum Sejmu Śląskiego metrem fortecznym do Niemiec, wobec czego Anglicy mogą się nadal chlubić pochodzeniem od ogierków żydwskich a nie Albańczyków.
  Grzegorz Braun jest Trucicielem Masońskim, który walczy z Niemającymi spermy jezuickiej, jak Stanisław Michalkiewiczs, dla którego ja jestem UBOWCEM.

 6. galaszek said

  Hoooooojjjj !!!!! szeby tak jak drzewiej bywalo te naszy -chocia jakie pododdzialy kcialy dziszaj walcowac z RZydamy zn sze z Rzymiady…..zn sze taki dziszejszy plemie RZemymamy ich dosyc

 7. NICK said

  Gdzie się nie obrócisz tam jesteś Słowianinem.
  TO JEST WAżne.

 8. Parch said

  ad.3 To nie do końca tak, wśród edytorów Wiki są równi i równiejsi i jak się okazuje – nad Wiki pracują również dziennikarze z tak zwanego ‚mainstreamu’. Po (oczywiście samobójczej) śmierci szefa organizacji terrorystycznej Białe Hełmy jego strona Wiki była edytowana 48 razy (https://www.zerohedge.com/geopolitical/le-mesurier-gets-crossd). Podobnie było z Epsteinem w momencie jego (oczywiście samobójczej) śmierci. W przypadku Epsteina jednakowoż (pedofila, agenta instytutu, kumpla chyba wszystkich polityków w USA, głównie Demokratów) zaistniał prawdopodobnie manewr Art-B czyli repatriacja do Izraela.

 9. Młody Żyd z Izraela zrobił w MAIDANKU striptis i odtańczył SALOME Tereski Maj. Majdanek jest naszą Świetościa a nie Żydów, którzy hitlerowskiej jurysdykcji Pracy Niewolniczej nie podlegali: tylko Słowianie i Murzyni.
  Czy to miała być Demonstracja żydowskiego genezis byłej Premier Zjednoczonego Królestwa, jak żydłactwa Urszuli Sipińskiej czyli markizessy Świnkówny ??? Teresce Maj ojcował Mariusz Dmochowski, który deklarował się jako familiant Margrabiego Wielopolskiego z Myszkowskich. Profesor Zin dziwował: JAKIE CI MYSZKOWSCY MAJĄ FINEZYJNE ORLE NOSY – jak Tereska Maj przed operacją Bokserską.
  Książę Myszkin z IDIOTY Dostojewskiego dostał rosyjski indygnet książęcy jako potomek Popiela II Myszowatego, który jako Wojewoda Kij PRZEWIÓZŁ pałac Cesarski z Konstantynopola do Sambora, który od tego zaczęto zwać KIJOWEM. Nie pochwalam takiego Złodziejstwa Architektury.
  Przestraszył mnie ten żydowski striptiser z Majdanka, jako uzurpator Tereski Maj. Nawet jednak jeśli okazała by się Żydówką to ma urodę aryjską, czyli po Filistynach jako gwardzistach Dawida i Salomona.

Sorry, the comment form is closed at this time.