Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szymon Hołownia. Showman chce odegrać ukraiński scenariusz w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2019-12-08 (Niedziela)

Pojawiły się spekulacje jakoby rzekomo Szymon Hołownia, znany z prowadzenia wielu show w telewizji TVN, miał zamiar wystartować w wyborach na prezydenta Polski.

Ten, co to sobie wymyślił ma, w zamierzeniu, powtórzenie wyczynu ukraińskiego komika, który, ni z tego ni z owego, stał się prezydentem. Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej wicepremier Jacek Sasin mówiąc: „Jest to jakaś określona grupa polityczna, medialna, biznesowa być może, która właśnie wymyśliła sobie taki oto pomysł, który można powtórzyć – ten ukraiński scenariusz w Polsce.”

Moim zdaniem, ta sytuacja pokazuje tylko, w jak głębokiej defensywie znalazła się opozycja, która nie jest w stanie wygenerować żadnego poważnego kandydata na prezydenta i wszystkie kolejne przymiarki pokazują, że w żadnej z nich ich kandydat nie ma szans na zwycięstwo z obecnym prezydentem.

Stąd też pewnie pojawił się taki, na w pół rozpaczliwy, na w pół szalony, pomysł z Hołownią. Jednak Polska to nie Ukraina i tutaj powtórzenie takiego numer jak z Zełenskim nie wchodzi w grę. Na Ukrainie ludzie bardzo chcieli zakończenia wojny i dlatego uchwycili się najmniejszej szansy, którą sprzedał im komik Zełenski. W Polsce wojny nie ma a zatem i handel nadziejami na pokój nie chwyci.

A ponadto, co jeszcze ważniejsze, szanse Zełenskiego nie mogłyby się spełnić gdyby za nim nie stał oligarcha Ihor Kołomojski. Entuzjaści ukraińskiego scenariusza to wiedzą i już rozpoczęli poszukiwania kogoś, kto mógłby wystąpić w parze z Hołownią, tak jak Kołomojski z Zełenskim.

Znalezienie kogoś takiego nie będzie łatwe i nieoficjalnie wskazywana do tej roli Dominika Kulczyk w swoim wpisie na FB ucięła te spekulacje, dając do zrozumienia, że start Hołowni w wyborach prezydenckich nie będzie finansowany z jej środków. Biznes potrzebuje spokoju i dyskrecji a wychodzenie na pierwszą linię walki politycznej bardzo mu nie służy.

Wygląda zatem, że ta sprawa także zakończy się zanim jeszcze zdąży się rozpocząć. A poza tym, sprawowanie najwyższego urzędu w państwie to nie taniec z gwiazdami.

[Pewnie, że nie. Sprawowanie najwyższego urzędu w państwie to umiejętność wchodzenia w odbyt każdemu, kto sobie tego zażyczy. – Admin]

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 10 to “Szymon Hołownia. Showman chce odegrać ukraiński scenariusz w Polsce?”

 1. Plausi said

  Tresura medialna przynosi owoce

  co potwierdziły ostatnie wybory w krainie U, ale nie jest to przypadek odosobniony, w gruncie pan Donal Trump jest także doświaczonym shomanem, któremu do zarządzania pospólstwem w USA wystarczy Twitter.

  Dlaczego więc i nie w Polsce spróbować tego samego tricku ? W końcu ile jest jeszcze w Polsce ludzi na tyle przytomnych, którzy są w stanie dostrzec, że Polska znajduje się znowu pod okupacją wojsk USA ? A oni sami są zarządzani przez agenturę okupanta, wyszkoloną jeszcze przed dziesiątkami lat ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Jakaż to żałosna konkluzja: „żadnej z nich ich kandydat nie ma szans na zwycięstwo z obecnym prezydentem”, jakim tam znowu prezydentem, zwykłym błaznem,

  który potrafi jedynie grać rolę lokaja prezydenta USA, jak potwierdza zdjęcie, bodajże z twittera tego pana, który utrzymuje w Polsce swego lokaja jak tzw. „prezydenta” Polski.

 2. Plausi said

  Show, to wszystko w tej demokracji ryutalnej

  jak to potwierdza histria wgarowiczki ze Szwcji, którą gadzinówki

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  tzn. znaczy media dla demokratycznego bydła, wykreowany na ikonę klimatu, dobrze, że dziecko ma jeszcze czas na klimakterium, bo mogła by także ikoną tegoż zostać. Ale przypomnijmy to medium

  https://marucha.wordpress.com/2019/12/07/strajki-klimatyczne-powiazane-z-duzym-biznesem/

  Czy jest możliwa w obecnym globalnym systemie MWF jakakolwiek ochrona czegokolwiek przed rabunkiem, rabunek środowiska jest jedynie jednym z przejawów ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  I to w sytuacji, gdy od dwóch wieków o losach tej ziemi decyduje chyba najbardziej zbrodniczy klan w historii ludzkości ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Niemand nie odważy się tego dostrzec.

 3. Plausi said

  „demokratyczne bydło”

  Jeśli ktoś czuje się osobiście dotknięty terminem użytym powyżej, to mamy dla niego

  Przyznajemy, należało przy tej ilustracji raczej użyć terminu „demokratyczna nierogacizna”, albo „demokratyczni niekoszerni”.

 4. Sarmata said

  Szymon Hołownia kolejna wydmuszka WSI.
  WSI … i wszystko jasne.
  Bez przeczytania wyśmienitej książki pt. “Najnowsza spiskowa historia Polski” autorstwa pana Mariana Miszalskiego nie zrozumiecie Smoleńska (… i dlaczego Hołownia).
  Marian Miszalski pokusił się o stworzenie pierwszej spiskowej (prawdziwej) wersji najnowszej historii Polski. Analizuje najważniejsze spiski, morderstwa polityczne i podstolne układy, które tak naprawdę wykuwają naszą rzeczywistość. Jeśli ktoś chce wiedzieć w jakim kraju żyje – po prostu musi tę książkę przeczytać.
  Najnowszą historię Polski znamy z obrazów kolejnych głosowań, rządów, premierów i posłów, wreszcie ustaw, które pozornie kształtują naszą rzeczywistość. Ale czasem spod tego sztafażu wyskakują cienie zjawisk, których oficjalnie w ogóle nie ma, a być może to one tak naprawdę stanowią o tym w czyich rękach spoczywa w Polsce władza oraz majątek. Te cienie zjawisk czasem przybierają na przykład kształt trupów dygnitarzy, którzy, jak wykazują oficjalne śledztwa, wpadli w depresję…

 5. Katarzyna T said

  Panie Sarmata , po co ta uprzedzająca ocena? Jeśli WSI rozgrywa Polskę ,to nie lepiej wiedziec co jest granicą pomiędzy nimi. Tu taki mały lód na rozgrzaną głowę.
  .https://www.youtube.com/watch?v=DrixRl9t1eA

 6. Lily said

  Duda jak zawsze USA,w bialo-niebieskich
  barwach. Czy to barwy”Polin”?.

 7. NICK said

  Plausi.
  Świat się zmienia.
  Pan/Wy zostańcie jakimi jesteście.
  Aż do bólu.
  Coś.
  Z tego wyrośnie.

 8. Adrem said

  To już nie wypali.
  Ale póki co, rzucają wszystkie ręce na pokład.
  Już nawet nie wiemy, przeciwko czemu najpierw protestować.

  Przed nami ciekawe 3 miesiące.

  Kupcie jedzonko na 2 tygodnie.

 9. Alina said

  Życzę panu Hołowni z całego serca aby został pRezydentem. Albo aby nie został. Jego sprawa, no i może sprawa głosowaczy.
  Nie mam telewizora i g#wno mnie on obchodzi ale z kontekstu domyślam się że pan Hołownia jest taką katolicką małpeczką wyhodowaną na piersi i krwawicy pana Waltera. To tzw „osobowość telewizyjna” telewizji TNV.
  Pan Levitzky chyba się nie przygotował do napisania tego artykułu, a wypada zauważyć, że pan Zełeński to taka małpeczka wyhodowana na piersi i krwawicy pana Kołomojskiego, żydobanderowca, jak oni się określają.

  Tylko że przygotowania do wygrania przez Zełeńskiego wyborów w 2019 roku rozpoczęły się w 2015 roku. Wtedy to pan Kołomojski sypnął kasą na serial „Sługa ludu” w którym pan Zełeński, serialowy Wasyl Hołoborodko, grał nauczyciela historii co nagle został prezydentem Ukrainy i zaczął rządzić kierując się interesami ludu.

  https://www.youtube.com/channel/UCWxnrOznpSgCIK6SyzDgirQ/featured

  Na Ukrainie wybory prezydenckie wygrała postać z serialu „Sługa ludu”, Wasyl Hołoborodko, a jego partia polityczna nazywa się dokładnie jak serial sponsorowany przez złodzieja Kołomojskiego. Inna rzecz że ten Hołoborodko-Zełeński podczas kampanii wyborczej podnosił nośne społecznie hasła, przede wszystkim dotyczące zakończenia wojny domowej.

  Porównanie kandydata na pRezydenta pana Hołowni z panem Zełeńskim może odnosić się do okresu życia pana Zełeńskiego sprzed 2015 roku, kiedy był on po prostu komediantem, tak jak dzisiaj pan Hołownia jest po prostu „osobowością telewizyjną”. Od 2016 roku pan Zełeński wykonał gigantyczną pracę, w wyobraźni Ukraińców wysunął się na pozycję Wasyla Hołoborodko, dobrego pRezydenta i dzięki temu wygrał wybory. Tego – jak rozumiem z kontekstu (bo przecież nie mam telewizora) – pan Hołownia ani pan Walter czy jego nowe wcielenie, wcale nie zrobili. Nawet nie rozpoczęli. Mają mało czasu. Ale generalnie rozumowanie jest dobre, bo z żydowskiego punktu widzenia, pewnie słusznie, Ukraińcy i Polacy to jeden naród czy bardzo podobne narody. Ta konstatacja prowadzi do wniosku że można ich w taki sam sposób robić w ch#ja. Nawet jeśli to prawda, to widać że złodziej Kołomojski zaczął robić to parę lat przed wyborami, a pan Walter czy grająca wcielenie pana Waltera złodziejka w drugim pokoleniu, panna Kluczyk, chyba jeszcze tego nie rozpoczęli. Nota bene – czy już znacjonalizowana została Autostrada Wielkopolska, którą ukradł jej stary, pan Kluczyk?

  Na tej stronie udzielają się osoby, które to wszystko biorą na poważnie. Sama czytałam wpisy ludzi, co to przekonywali przed ostatnim plebiscytem że teraz trzeba głosować na Kąfederację bo jak Brown, Korwin-Mikke i Bosak nie dostaną się do knesetu, to będzie koniec świata. No i udało im się. Pajac Korwin-Mikke ma szersze forum do głoszenia koszernych głupot i pewnie – zgodnie z zapowiedziami fanatyków Kąfederacji – unikniemy końca świata. Więc może następną okazją do uniknięcia końca świata będzie pan Hołownia jako pRezydent?

 10. Dobre dla Gojów szabasowych na Ukrainie

  Ten słynny „Trizub”, z które są ukraińscy bandyci tak dumi, to zaledwie środkowy wycinek symbolu na koszulce tego żydowskiego grandziarza, patrz 9, Alina. Banderowcy jak widać, to jedynie drobne żydowskie parobki na Ukrainie.

Sorry, the comment form is closed at this time.