Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Totalna inwigilacja

Posted by Marucha w dniu 2010-10-11 (Poniedziałek)

Za http://newworldorder.com.pl/

Poniższy artykuł Pana Pawła Brągoszewskiego znalazłem na stronie PC World (http://www.pcworld.pl/artykuly/56285/Totalna.inwigilacja.html). Autor analizuje współcześnie dostępne możliwości inwigilowania obywateli, starając się jednocześnie przekonać nas, że pomimo iż możliwości takie istnieją, to ich zastosowanie wymaga zezwoleń lub wyroku sądu.

O ile przekonanie o daleko idącym poszanowaniu prawa przez spec służby należy uznać za prywatną opinię autora, to sama analiza możliwości technicznych zasługuje na uwagę. Z jednej strony z artykułu wyłania się obraz świata nacechowany naiwną wiarą w praworządność władzy, z drugiej jednak strony autor wskazuje znane sobie sposoby neutralizacji zidentyfikowanych metod inwigilacji. Jeżeli zatem Pan Brągoszewski doradza nam jak się bronić przed inwigilacją, to może wcale nie jest tak naiwny jak sądziłem?

W tekście znajdziemy wszystkie elementy totalnej inwigilacji o jakich chciałem napisać, ponieważ jednak napisał już o nich Pan Paweł Brągoszewski pozostaje mi jedynie zacytować jego artykuł. (…) Zachęcam wszystkich do uważnej lektury. Czytając pamiętajmy, że prawo tworzą władcy tego świata, wielkie korporacje, twórcy NWO i sterowane przez nich rządy. W szczególności zaś zwróćmy uwagę doradzane przez autora środki zaradcze.

Totalna Inwigilacja
Paweł Brągoszewski

O tym, że organy ścigania mogą w wypadku groźnych przestępstw, za zgodą sądu, zakładać podsłuchy, monitorować korespondencję elektroniczną i połączenia telefoniczne, wie chyba każdy.

Nowoczesne technologie, dające wszystkim dostęp do nieskrępowanej komunikacji z dowolnego miejsca na świecie, możliwość dokonywania bezgotówkowych transakcji za pomocą kawałka plastiku sprawiły także, że rejestrowanie szczegółowych danych o życiu każdego z nas jest tak proste, jak nigdy dotąd.

Czy państwo może masowo inwigilować obywateli? Teoretycznie tak. Czy tak się dzieje? Nie. Inwigilacja, podsłuchiwanie, lokalizowanie i inne sposoby rejestrowania prywatnego życia mają miejsce tylko w wypadku uzasadnionych podejrzeń, groźnych przestępstw i wyjątkowo niebezpiecznych osób. Policja może przykładowo sprawdzać billingi telefoniczne i śledzić działania wybranych osób w Internecie, ale te uprawnienia mają jedynie wybrani funkcjonariusze i wyłącznie w wypadku konkretnych podejrzeń. Naruszenie tajemnicy korespondencji elektronicznej następuje tylko w uzasadnionych wypadkach i tylko za zgodą sądu. Technologia umożliwia znacznie dokładniejszą inwigilację każdego z nas, niż jest to rzeczywiście realizowane. Systemy rejestrujące różne obszary ludzkiej aktywności nie wymieniają się informacjami, np. mapa sklepów, które odwiedziłeś, płacąc kartą kredytową, nie pojawia się w Google Maps, chociaż teoretycznie jest to możliwe. Takie poufne dane udostępniamy często z własnej woli i w pełni świadomie, korzystając np. z serwisów internetowych, które zachęcają do pozostawiania i publikowania informacji o sobie.

Wszystko jest rejestrowane

Czyżby totalna inwigilacja była mitem? Systemy informatyczne śledzą niemal każdy nasz krok i dokładnie rejestrują codzienną aktywność. Dane te nie są jednak wykorzystywane ani zintegrowane w jeden, gigantyczny system, nadzorowany przez Wielkiego Brata. Oczywiście, można podejrzewać, że taki system istnieje, tylko większość z nas o nim nie wie. Te fantazje pozostawmy jednak miłośnikom teorii spiskowych, chyba że za system zbierający wszelkiego typu dane uznamy… Google. [Oraz Echelon – admin]

Warto zdawać sobie sprawę, ile śladów pozostawiamy w różnych systemach zbierających dane. Warto ponadto pamiętać, że wiele z tych danych ma charakter poufny i nie powinno trafić w niepowołane ręce. Należy też temperować zapędy polityków i nie godzić się na masowe archiwizowanie i udostępnianie informacji o poufnym charakterze. Nawet szczere intencje zwiększenia bezpieczeństwa i wczesnego wykrywania zagrożeń terroryzmem czy inną przestępczością nie usprawiedliwiają naruszania prawa każdego z nas do prywatności i tajemnicy korespondencji (którą dzisiaj należy rozumieć szerzej, jako tajemnicę prywatnej komunikacji). W ciągu jednego dnia działania mieszkańca dużego miasta są rejestrowane nawet kilkaset razy: przez operatora telefonii komórkowej, dostawcę usług internetowych, niezliczone serwery rozsiane w Internecie i zapisujące numer IP, terminale obsługujące karty płatnicze, czytniki znaczników RFID, kamery monitoringu miejskiego, kamery w centrach handlowych i na parkingach, satelity obserwacyjne.

Kto czyta moją pocztę?

Archiwum wiadomości e-mail przechowywane jest na serwerach dostawcy poczty elektronicznej. Dostęp policji do tych wiadomości wymaga zgody sądu. Wszystkie wiadomości elektroniczne: te, które czytasz, i te, które wysyłasz, są przechowywane na serwerach dostawcy usług poczty elektronicznej. Czy można poprosić o usunięcie takich danych? A może prawo nakazuje archiwizację e-maili, np. do wglądu policji? Obecnie nie, w przyszłości jednak sytuacja może się diametralnie zmienić, na co wskazują starania Parlamentu Europejskiego i polskiego Sejmu, żeby radykalizować prawo telekomunikacyjne i stosować przymusowe gromadzenie informacji. Największe wątpliwości budzi nie samo składowanie danych, ale określenie kręgu osób i instytucji, które mogą mieć do nich dostęp, oraz zasad, na których będzie przyznawany. Nie należy też zapominać, że ukrycie treści e-mailu jest nieco kłopotliwe, ale w zasadzie proste – wystarczy użyć mocnego szyfrowania treści wiadomości, np. za pomocą PGP (www.pgp.net.pl), a gromadzenie poczty elektronicznej stanie się bezużyteczne, bo naprawdę istotnych wiadomości policja nie odczyta.

Aspekt pozytywny: Wiadomości elektroniczne nie są gromadzone, a dostęp do prywatnej korespondencji jest obwarowany dużymi ograniczeniami.

Stopień inwigilacji 4/5 Neutralizacja

Szyfruj ważne wiadomości elektroniczne, np. za pomocą PGP (www.pgp.net.pl ), bezpłatnego do celów niekomercyjnych. Używaj poczty elektronicznej oferowanej przez zagranicznych dostawców usług internetowych.

Rozmowy podsłuchiwane

Codzienna droga człowieka i rejestracja jego aktywności. Rozmawianie przez Internet za pośrednictwem komunikatorów jest codziennością dla niemal wszystkich internautów. Czy informacje przekazywane tą drogą są podsłuchiwane? Z pewnością tak, chociaż nie dotyczy to wszystkich rozmów. Słabość protokołów używanych w popularnych komunikatorach powoduje, że podsłuchiwanie rozmów jest stosunkowo proste. Rzadko odbywa się to w majestacie prawa (chociaż organy ścigania mogą podjąć odpowiednie czynności za zgodą sądu), przeważnie jedni internauci szpiegują innych całkowicie prywatnie. Co więcej, programy do podsłuchiwania rozmów np. na Gadu-Gadu, tzw. sniffery, dostępne są w Internecie za darmo. Publikowane są, co prawda, kolejne uaktualnienia i poprawki zabezpieczające, ale to zabawa w kotka i myszkę. Twórcy snifferów z przyjemnością poprawiają swoje aplikacje tak, aby umożliwiały podsłuchiwanie rozmów prowadzonych za pomocą najnowszych wersji komunikatorów.

Aspekt pozytywny: Podsłuch grozi raczej ze strony innych internautów, niż organów ścigania. Policja może go stosować jedynie za zgodą sądu.

Stopień inwigilacji 5/5 Neutralizacja

Instaluj wszystkie publikowane, oficjalne aktualizacje swojego komunikatora, a jeśli to możliwe, używaj szyfrowania, zachowaj ostrożność w przekazywaniu prywatnych lub poufnych informacji.

Wiedzą, jakie strony WWW oglądasz

Policja może założyć podsłuch rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora, podobnie jak każdy inny, tylko wtedy, gdy otrzyma zgodę sądu. Prawdziwe zagrożenie to podsłuchiwanie przez innych internautów. Niemal każdy internauta ma w swojej internetowej historii wstydliwe karty. Być może, odwiedzał „rozbierane” strony WWW, naurągał komuś na forum dyskusyjnym albo pobrał film z sieci P2P lub crack uruchamiający aplikację, na którą go nie stać. Historia odwiedzonych stron internetowych to cenny materiał informacyjny, pozwalający nie tylko wykryć czyjeś niezbyt chlubne działania, ale także zbadać jego nawyki, preferencje, zainteresowania. Wymagana przez prawo tzw. retencja danych nakazuje każdemu dostawcy usług internetowych przechowywać przez dwa lata pełne informacje o stronach WWW odwiedzonych przez internautę i udostępniać je na żądanie przedstawicielom policji. Niepokój budzi totalne archiwizowanie danych o działaniach użytkownika, a także możliwość fałszowania takich informacji. Rozważmy najprostszy wypadek. Wystarczy na stronie miłośników rybek akwariowych umieścić niewidoczny element odnoszący się np. do strony z pornografią dziecięcą. Gdy internauta odwiedzi tak spreparowaną stronę o rybkach, serwery dostawcy usług internetowych zanotują wizyty w dwóch witrynach WWW. Historia odwiedzonych przez internautę stron zostanie zafałszowana, mimo że żadna niewłaściwa witryna nie pojawiła się w oknie przeglądarki. Jak widać na tym banalnym przykładzie, kwestie techniczne czynią wymóg rejestracji połączeń niemal bezsensownym. Równie proste jest użycie narzędzi, które skutecznie ukrywają adresy odwiedzanych stron, np. przeglądarki Torpark (www.torrify.com ), wykorzystującej sieć serwerów The Onion Router.

Aspekt pozytywny: Adresy stron internetowych, tak jak tytuły czytanych książek i adresy odwiedzonych mieszkań, nie powinny być masowo archiwizowane i udostępniane policji. Jednak policja dość rzadko korzysta z takich możliwości, gdyż tradycyjne techniki operacyjne okazują się bardziej skuteczne. Należy raczej obawiać się szpiegowania przez cyberprzestępców.

Stopień inwigilacji 4/5 Neutralizacja

Zadbaj o prywatność, regularnie usuwając historię odwiedzonych stron WWW z przeglądarki internetowej. Warto także użyć programu antyszpiegowskiego, który wykryje ciasteczka służące do badania podróży internautów. Prywatność wędrówek w Internecie mogą zapewnić dodatkowo takie narzędzia, jak przeglądarka Torpark.

Znamy wszystkie twoje numery

Historia odwiedzonych stron WWW przechowywana jest nie tylko na domowym komputerze, ale też na serwerach dostawcy usług internetowych. Ma do niej dostęp policja, ale dostęp ten jest ograniczony – uprawnieni są wyłącznie wybrani funkcjonariusze, a każde korzystanie z takich informacji jest rejestrowane. Polskie prawo telekomunikacyjne nakazuje wszystkim operatorom sieci telefonicznych i publicznym dostawcom usług telekomunikacyjnych archiwizować dane o połączeniach użytkowników (popularnie nazywane billingami). Obecnie czas przechowywania tych danych wynosi dwa lata, ale może wkrótce zostać wydłużony do pięciu lub nawet 15 lat (jak postulowali posłowie PiS w poprzedniej kadencji Sejmu). Zagrożeniem dla zwykłego użytkownika jest nie tyle przechowywanie billingów, co sposób wykorzystywania danych, krąg osób i instytucji, które mają do nich dostęp. Przechowywanie danych wiąże się z kwestiami bezpieczeństwa i ma ułatwić odpowiednim służbom m.in. wykrywanie zagrożeń terrorystycznych i działalności zorganizowanych grup przestępczych. Nietrudno zgadnąć, że terroryści i przestępcy mogą również wykorzystać nowe technologie i komunikować się w sposób czyniący archiwizację danych niemal bezcelową. Obecnie prawo nakazuje przechowywać nie treść rozmów czy SMS-ów, a wyłącznie billingi. Zawierają one nie tylko numer telefonu, ale też numer IMEI, pozwalający identyfikować aparat telefoniczny. Razem z danymi geograficznymi o połączeniach w sieciach GSM to pokaźny zestaw informacji, który odpowiednio przeszukiwany może być cenny dla policji.

Aspekt pozytywny: Dostęp do billingów nie wymaga zgody sądu, ale mogą go uzyskać tylko wyznaczeni funkcjonariusze policji i tylko w uzasadnionych wypadkach.

Stopień inwigilacji 4/5 Neutralizacja

Jest częściowo możliwa metodą regularnej wymiany kart typu pre-paid oraz telefonów. Wiedzą o tym przestępcy, korzystający z tych kart i kradzionych aparatów telefonicznych.

Gdzie jest użytkownik telefonu?

Billingi rozmów telefonicznych są archiwizowane i na życzenie udostępniane organom ścigania

Sondaż

Telefon komórkowy jest w oczywisty sposób namierzany. Już podczas logowania do sieci urządzenie musi się skontaktować z najbliższą stacją bazową (tzw. BTS), której położenie jest, oczywiście, dokładnie znane. W rzeczywistości telefon może być zlokalizowany za pomocą większej liczby danych: współrzędnych geograficznych stacji bazowej, azymutu jej sektora (czyli kierunku, z którego łączył się użytkownik) oraz przybliżonej odległości od stacji. W dużych miastach dokładność namierzania przez GSM wynosi od 50 do 300 metrów, w mniejszych około 500 m, na terenach niezurbanizowanych kilka kilometrów.

Aspekt pozytywny: Włączony telefon komórkowy może uratować życie, nawet jeśli jego użytkownik jest nieprzytomny – właśnie dzięki możliwości namierzenia urządzenia. Lokalizacja telefonu pozwala także na szybką reakcję policji np. w wypadku porwań oraz na odszukanie np. ofiar lawin za pomocą urządzeń wykrywających promieniowanie elektromagnetyczne aparatu, w które wyposażone są ekipy ratunkowe.

Stopień inwigilacji 1/5 Neutralizacja

Wyłącz komórkę. Wyłączony telefon nie może być namierzony, jeśli nie umieszczono w nim dodatkowego urządzenia podsłuchowego.

Karty pod kontrolą

Lokalizacja telefonu w sieciach komórkowych jest wykorzystywana w wypadku poważnych przestępstw, np. porwań z żądaniem okupu. Gdy płacisz kartą, systemy informatyczne zapisują informację o tym, jakie towary lub usługi zostały kupione, kiedy i gdzie nastąpiła transakcja oraz kto i komu płaci. Informacje te są przechowywane w oddzielnych systemach: szczegółowy opis listy zakupów tylko w sklepie, a dane o płacącym – w systemie obsługującym płatności kartami. Wbrew pozorom, firmy obsługujące transakcje kartami płatniczymi dbają o prywatność klientów, chociaż można sobie wyobrazić czarny scenariusz, w którym szczegółowe dane o transakcjach danej osoby są archiwizowane, a sprzedawcy otrzymują podpowiedzi dotyczące np. najczęściej kupowanych towarów. Nie obawiajmy się jednak – jeszcze nie profiluje się klientów na poziomie pojedynczych sklepów. Można sobie jednak wyobrażać, że banki analizują dane o transakcjach użytkowników i wykorzystują je do budowania swojej oferty. Analiza operacji dokonywanych kartami płatniczymi pozwala śledzić nie tylko same transakcje, ale też lokalizację danej osoby. Jeśli w ciągu dnia dokonasz kilkunastu operacji kartą, w systemie informatycznym pojawi się dość dokładny zapis twojej wędrówki po sklepach.

Aspekt pozytywny: Śledzenie transakcji dokonywanych kartami płatniczymi zwiększa bezpieczeństwo tych operacji. Jeśli w ciągu kilku godzin ta sama karta płatnicza zostanie użyta do zakupów na przykład w Japonii i Polsce, firma obsługująca płatności najprawdopodobniej skontaktuje się z użytkownikiem karty i sprawdzi, czy transakcje były autentyczne.

Stopień inwigilacji 1/5 Neutralizacja

Jeśli nie chcesz, żeby ktoś poznał historię twoich operacji kartami płatniczymi, używaj ich tylko do pobierania pieniędzy z bankomatu i płać gotówką.

Nieświadoma identyfikacja

Karty wyposażone w mikroprocesor mają większe możliwości niż zwykłe karty z paskiem magnetycznym. Karty zbliżeniowe mogą komunikować się z innymi urządzeniami bez wiedzy użytkownika. Każda transakcja kartą płatniczą jest rejestrowana. Takie śledzenie zakupów klienta banku ma dobrą stronę – umożliwia wykrywanie przestępstw dokonanych z użyciem kradzionych numerów kart kredytowych. Działanie kart płatniczych opiera się na wykorzystaniu paska magnetycznego z zakodowaną informacją o numerze karty i kodzie PIN. Znacznie większe możliwości ma karta z mikroprocesorami i programowalną pamięcią o wielkości od kilkuset bajtów do kilku megabajtów. Jest bezpieczniejsza – może nawiązywać szyfrowaną komunikację z innymi urządzeniami, blokować dostęp po kilku nieudanych próbach logowania itd. Ponieważ przechowuje dane, jest lepszym narzędziem do śledzenia swojego użytkownika, niż zwykła, z paskiem magnetycznym. Informacja o bieżącej aktywności może być na niej zapisana bez wiedzy właściciela – dotyczy to zwłaszcza tzw. kart zbliżeniowych. Są obecnie w powszechnym użytku, np. jako elektroniczne bilety w komunikacji miejskiej. Kartę taką należy zbliżyć do czytnika, ale nie jest to konieczne – potrafi komunikować się z urządzeniami odległymi nawet o kilka metrów. Stosowanie kart z mikroukładami w komunikacji to także dodatkowy element śledzenia pasażera – system informatyczny może zapisywać wszystkie przejazdy. Dowody osobiste zawierające dane biometryczne (a więc np. odciski palców) i mikroprocesor mogą zostać wprowadzone już w przyszłym roku. Nic nie wskazuje na to, aby były wykorzystywane do śledzenia obywateli, chociaż technologicznie jest to możliwe.

Aspekt pozytywny: Karty z mikroprocesorami zapewniają lepsze zabezpieczenie niż tradycyjne, z paskiem magnetycznym.

Stopień inwigilacji 2/5 Neutralizacja

Jeśli firma (np. przedsiębiorstwo komunikacyjne) wprowadziła tylko jeden rodzaj kart, np. z mikroprocesorami, to chcąc zachować całkowitą prywatność, trzeba zrezygnować z jej usług. Nie jest to możliwe, gdy karty z mikroprocesorami służą jako dowody osobiste lub np. identyfikatory pracowników.

Niewinne zabezpieczenie przed kradzieżą

Znaczniki RFID stosowane są przede wszystkim w systemach wykrywania kradzieży sklepowych. Zastosowania RFID mogą być znacznie szersze, zwłaszcza że produkowane już są znaczniki o wymiarach poniżej milimetra. RFID (Radio Frequency Identification) to system kontroli wykorzystujący miniaturowe urządzenia elektroniczne, nazywane znacznikami lub tagami RFID. Często nie mają one własnego zasilania (wykorzystują fale radiowe emitowane przez czytnik) i bywają naprawdę niewielkie. Kilkucentymetrowe naklejki można zauważyć na książkach i na płytach CD sprzedawanych w sklepach. Elementy mikroskopijne, o wymiarach rzędu ułamków milimetra nie są jeszcze w powszechnym użytku albo… ich nie widzimy. RFID są powszechnie używane do ochrony sklepów przed złodziejami. Próba przeniesienia ukradzionego towaru przez bramkę przy wyjściu ze sklepu spowoduje odczytanie znacznika i uruchomienie alarmu. Znacznik jest dezaktywowany przy zakupie, najczęściej przez sprzedawcę.

Implanty wstrzykiwane pod skórę nie są powszechnie stosowane, nie tylko ze względów etycznych, ale także z powodu problemów medycznych. W tym wypadku wady rozwiązania dominują nad zaletami. Technologia ta bywa wykorzystywana również w innych celach – w Stanach Zjednoczonych wydawane są już paszporty wyposażone w znaczniki RFID. Znaczniki mogą być skanowane zdalnie i bez wiedzy osób, które mają je przy sobie. Pozwala to m.in. na nieautoryzowane odczytanie zapisanych w nich poufnych danych lub zapisanie dowolnych informacji. Już dzisiaj wiadomo, że możliwe jest zaprogramowanie samoreplikującego się wirusa, rozprzestrzeniającego się właśnie przez znaczniki RFID. Ponadto dzisiejsza technologia umożliwia skonstruowanie urządzenia niewidocznego dla oka, które niezauważalnie komunikuje się z innymi urządzeniami i na przykład informuje, gdzie znajduje się osoba, która ma je przy sobie.

Aspekt pozytywny: Znaczniki RFID pomagają zabezpieczać towary w sklepach przed kradzieżą.

Stopień inwigilacji 4/5 Neutralizacja

Mikroskopijne znaczniki RFID mogą być trudne do wykrycia, na szczęście wciąż nie są stosowane. Pojawiają się już pierwsze urządzenia umożliwiające ich wykrywanie i dezaktywację, takie jak RFIDwasher (www.rfid-washer.com).

Ponura przyszłość

Identyfikacja zwierząt za pomocą implantów nie budzi zastrzeżeń. To sprawdzona metoda, która pozwala odnaleźć zagubionego zwierzaka i zwiększa bezpieczeństwo ludzi. Implanty RFID to odmiana znaczników RFID trwale umieszczana w ciele człowieka, najczęściej w postaci miniaturowej kapsułki pod skórą. Oczywiście nie są stosowane powszechnie, a tylko wobec chętnych, np. pacjentów czy pracowników niektórych firm. Z punktu widzenia zwykłego człowieka zalety implantów są niewielkie: nie sposób zapomnieć o identyfikatorze, skoro tkwi w ciele, nie trzeba pamiętać o noszeniu zestawu dokumentów. Zwolennicy implantów podnoszą, oczywiście, kwestie bezpieczeństwa, np. służby medyczne mogą zidentyfikować człowieka na podstawie implantu, poznając natychmiast np. jego historię leczenia, nietolerowane leki, alergie itd. Wszystko niezależnie od stanu pacjenta i miejsca udzielania pomocy. Wydaje się jednak, że wady znacznie przewyższają zalety takiego rozwiązania: implanty RFID będą groźne dla zdrowia, ponieważ mogą przemieszczać się w ciele. Niektóre badania pokazują, że zwiększą prawdopodobieństwo zapadania na różne choroby nowotworowe. Możliwość zdalnej identyfikacji osoby dzięki implantowi wydaje się najbardziej niepokojąca. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy do tak cennych danych uzyskają dostęp osoby niepowołane. Implanty RFID są produkowane m.in. przez firmę VeriChip (www.verichipcorp.com ).

Aspekt pozytywny: Zastosowanie w medycynie i ratownictwie, łatwy i pewny dostęp do danych medycznych pacjenta.

Stopień inwigilacji 5/5 Neutralizacja

Sposób neutralizacji znaczników RFID stosowanych jako implanty nie jest znany, bo one same to dopiero przyszłość. Można jednak przewidywać, że masowe wszczepianie znaczników RFID ludziom spowoduje powstanie czarnego rynku usług polegających na dezaktywacji takich urządzeń.

Inwigilacja bez cienia wątpliwości

Oznaczanie implantami ludzi rodzi wiele pytań natury medycznej, prawnej i etycznej, ale tych wątpliwości nie ma w wypadku zwierząt. Wręcz przeciwnie – oznaczenie np. psa daje wyłącznie korzyści. Zwierzę łatwo zidentyfikować, a właściciel ma pewność, że jego pupil nie zostanie przypadkowo złapany i oddany do schroniska. Użycie implantów identyfikacyjnych u psów daje dobre efekty. Program rejestracji zwierząt „Podaj łapę” w samym tylko Gdańsku spowodował zmniejszenie liczby pogryzień i spadek o jedną trzecią liczby zwierząt umieszczanych w schroniskach. Oznaczanie jest najczęściej bezpłatne, a często wykonywane obligatoryjnie w stosunku do zwierząt trafiających do schronisk.

Aspekt pozytywny: Oznaczanie zwierząt implantami RFID ma niemal wyłącznie dobre strony.

Stopień inwigilacji 1/5 Neutralizacja

Zwierzęta oznaczane są trwale, usunięcie czy dezaktywacja implantu nie jest przewidywana.

Pod czujnym okiem kamery

Szczegółowe zdjęcia satelitarne stały się powszechnie dostępne dzięki Google Maps. Nie stanowią one zagrożenia prywatności. Wątpliwości budzi nowa funkcja Google Maps, prezentująca zdjęcia wykonane na powierzchni Ziemi, a umożliwiająca m.in. podglądanie postronnych osób. O zaletach monitoringu miejskiego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Policyjne statystyki dowodzą, że wprowadzenie go w wybranych punktach znakomicie zwiększa bezpieczeństwo. Monitorowane są place, ulice, dworce kolejowe i autobusowe. Początkowo ograniczano się do dużych miast, obecnie kamery można zauważyć także w małych miejscowościach. Monitoring miejski nie jest znaczącym zagrożeniem prywatności – to, co robimy na ulicach, i tak obserwują przechodnie – a jednemu policjantowi lub strażnikowi miejskiemu pozwala kontrolować sytuację w wielu miejscach jednocześnie. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w wypadku bójek, napadów lub kradzieży – patrol może dotrzeć na miejsce zdarzenia, zanim ofiara zdąży zadzwonić na policję. Wspomniane zalety sprawiły, że monitoring jest też powszechnie stosowany przez firmy, a nawet osoby prywatne. W wypadku obiektu prywatnego należy się spodziewać wyraźnej informacji w tej sprawie. Komunikaty o czujnym oku kamery spotkać można m.in. w sklepach. Zdarzały się wypadki wykorzystywania kamer w sklepach do podglądania np. klientów korzystających z przebieralni, ale to zdarzenia sporadyczne.

Aspekt pozytywny: Monitoring miejski ma niemal wyłącznie zalety, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której narusza prywatność. Jeśli tylko informacja o nim jest powszechnie dostępna, a kamery nie służą do naruszania prywatności, nie stanowi zagrożenia.

Stopień inwigilacji 1/5 Neutralizacja

Praktycznie jest niemożliwa, o ile nie chcesz poruszać się po mieście w czapce brygad antyterrorystycznych naciągniętej na twarz.

Szpiegowanie z satelity

Monitoring miejski nie jest zagrożeniem prywatności, a bardzo zwiększa bezpieczeństwo w newralgicznych punktach dużych miast. Wykorzystywanie prywatnego monitoringu np. do podglądania klientów w sklepach zdarza się sporadycznie. Czy dostępne powszechnie szczegółowe zdjęcia satelitarne, np. udostępniane w serwisie Google Maps, mogą naruszyć prywatność? Raczej nie. Stopień ich szczegółowości nie pozwala na lokalizowanie pojedynczych osób. Co więcej, data wykonania nie jest znana, śledzenie jest więc niemożliwe. Znacznie ciekawiej przedstawia się nowe narzędzie Google, tzw. Widok ulicy. W tym wypadku oglądamy fotografie prawdziwych ulic, poruszając się w pseudotrójwymiarowej przestrzeni. Uważni internauci szybko wykryli, że Widok ulicy w Google Maps pozwala obejrzeć takie szczegóły, jak twarze osób w samochodach czy sznurowanie bikini dziewczyn opalających się na trawie. Nowa funkcja działa na razie tylko w obrębie kilku amerykańskich miast, zwykłe zdjęcia satelitarne terenu Polski pokazywane w Google Maps wciąż nie są najlepszej jakości. W tym wypadku nasza prywatność nie jest zagrożona. Czy superdokładne fotografie satelitarne terenu Polski z dokładnością poniżej metra są w ogóle dostępne? Z pewnością, ale nie dla zwykłych śmiertelników. Dysponują nimi wojsko i służby specjalne, ale o jakości i przeznaczeniu takich danych niczego nie wiemy.

Aspekt pozytywny: Dostępność szczegółowych zdjęć satelitarnych raczej nie narusza prywatności, lokalizowanie pojedynczych budynków przynosi więcej korzyści niż szkód.

Komentarzy 71 do “Totalna inwigilacja”

 1. Ludzie Prawdy said

  Ale o tym tez juz bylo i nic nowego !
  Caly czas jestesmy podgladani i podsluchiwani .
  I co mamy sie tego bac ?
  Kij im w plecy i ..uj na grob – oni sie juz wszystkiego boja .
  Jeszcze troche to beda uwazac ,ze pierdniecie to strzal do nich z armaty !
  Wystarczy popatrzec na ich obledne latajace oczki i ogladanie sie do tylu,czy ktos patrzy lub za nim nie idzie.
  TO STARA PLYTA !
  Bronic sie przed tym , a po co ,czy to cos ci da ???
  Robic swoje i do przodu ale juz bez Alleluja,normalnie po polsku ,PRACOWAC NA WLASNEJ POLSKIEJ ZIEMI – ja uprawiac i z niej zyc !

 2. Ludzie Największej Prawdy said

  No jasne! Grunt to się nie bać i dobrze się odżywiać.

  Na pewno zgodzą się z tym Dariusz Ratajczak, Walerian Pańko, Filip Adwent wraz z rodziną, Michał Falzman i wielu innych, zmarłych na nieoczekiwany atak serca, rozjechanych przez TIR-y czy zamordowanych przez „nieznanych sprawców”.

 3. PL said

  Jak długo jeszcze „Ludzie Prawdy” będą zaśmiecać ten portal swym bełkotem?

 4. veri said

  „Caly czas jestesmy podgladani i podsluchiwani” –

  – … a kto to robi – kto sie kryje za tym mitycznym slowem „ONI” ? – przeciez to jest ktos z naszej rodziny, przyjaciel, znajomy, sasiad, kolega ze szkolnej lawki, … itd.

  … i pieknie taka sprawe obrazujacy tekst :

  „Jesteś technikiem dokręcającym śruby na Enola Gay. Jesteś nieprzychylnie nastawionym biuralistą w urzędzie rejestracji pojazdów. Jesteś strażnikiem zmywającym ślady krwi po robocie plutonu egzekucyjnego. Jesteś programistą pracującym dla urzędu podatkowego. Jesteś księgowym u producenta min lądowych. Jesteś policjantem strzelającym do psa. Jesteś ekonomistą usprawiedliwiającym inflację. Jesteś instruktorem musztry szkolącym ludzi, aby zabijali. Jesteś prawodawcą mataczącym dla zysku. Jesteś katem gotującym stryczek. Jesteś pracownikiem wsparcia technicznego naprawiającym pocztę generała. Jesteś sędzią, który bije swoją żonę. Jesteś tłumaczem przy przetargu na amunicję dla wojska. Jesteś inkwizytorem przywiązującym poganina do koła tortur. Jesteś oficerem logistyki upewniającym się, że rakiety dotrą na front. Jesteś profesorem ubiegającym się o rządową dotację. Jesteś hydraulikiem pracującym dla więzienia. Jesteś redaktorem przemilczającym kontrowersyjny pogląd. Jesteś matematykiem pracującym dla agencji szpiegowskiej. Jesteś kapłanem służącym faraonowi. Jesteś kierownikiem projektu starającym się o kontrakt zbrojeniowy. Jesteś instalatorem montującym kamerę inwigilacyjną. Jesteś urzędnikiem bankowym wciągającym do ewidencji mętny raport o transakcji. Jesteś inspektorem celnym. Jesteś nauczycielem namawiającym uczniów do ślubowania wierności fladze. Jesteś rzemieślnikiem naprawiającym gilotynę. Jesteś inżynierem wymyślającym bombę. Jesteś biznesmenem bez sumienia. Jesteś dyrektorem szkoły bijącym ucznia. Jesteś recepcjonistą w ambasadzie. Jesteś ochroniarzem w składzie broni. Jesteś agentem infiltrującym grupę aktywistów. Jesteś cieślą konstruującym krzyż egzekucyjny. Jesteś szoferem polityka. Jesteś gliną używającym gazu przeciw protestującemu. Jesteś komentatorem wiadomości usprawiedliwiającym wojnę. Jesteś lekarzem przygotowującym zastrzyk z trucizną. Jesteś prawnikiem usprawiedliwiającym tortury. Jesteś asystentem w laboratorium broni biologicznej. Jesteś donosicielem kapującym na sąsiada. Jesteś pracownikiem budowlanym wznoszącym mur graniczny. Jesteś projektantem graficznym zaangażowanym w kampanię propagandową. Jesteś żołnierzem przebijającym dziecko bagnetem.

  Jak ty możesz w nocy spać?

  Wesołych Świąt, ty pieprzone narzędzie.”

  Osobiste refleksje pozostawiam milym komentatorom z tej witryny ! 🙂

 5. Rosomak said

  Nie pisuję tu (marucha.wordpress.com)od pewnego czasu (bo znacznie lepiej to robią tacy wspaniali ludzie jak „Poliszynel”, „Monitor Polski”,”Grypa 666″, oczywiście „Marucha” i wielu, wielu innych, ale w sprawie „inwigilacji” pragnę tu dodać swoje krótkie „trzy grosze”, o czym zresztą wspominałem już wcześniej. Otóż, sprawa ta moim skromnym zdaniem, jest arcyważna i dotyczy praktycznie każdego myślącego choć odrobinę „niepoprawnie”.
  Nie ma się co łudzić, że niegdysiejszy oprawcy spod znaku „czerwonej gwiazdy” cokolwiek nam dpuścili. Dla unych jesteśmy tylko i wyłącznie Amalekitami(owadami wg.Maimonidesa z Tyberiady) i niczym więcej. Oni po prostu doskonale (w czasie 3-4 pokoleń po II wojnie) upodobnili się do nas, udając jak np. PiS pro-polskich polityków (prawie cała obecna tzw. wierchuszka, razem z PO, PSL i SLD). Wspaniałym, choć smutnym przykładem jest tu cała plejada tzw. polskich artystów (np. Skrzynecki, Umer, Turnau, Rybotycka, Bajor, Swinarski, Wajda, Kantor, Bińczycki (uwielbiałem go!), Nowicki (także!),Preisner, Penderecki, Lutosławski, wiele kapel „góralskich” z multi-kulti „Trebuniami” na czele, i setki, a po II wojnie światowej tysiące innych, pośród których prócz genów, Duch Polski dał tylko znać o sobie naprawdę nielicznym (np. u wspaniałego Cz. Niemena, Kurylewicza, Warskiej także wszystkich z „unych”, ale jakże fantastycznie polskich, nb, czy ktoś słyszał w wykonaniu Cz. Niemena „Warszawiankę” na żywo lub „Pieśń rycerstwa Bolesława Krzywoustego” do słów Galla Anonima, w wykonaniu współczesnego chóru „Pro Forma” ? – zaiste genialne!
  Proponuję ponadto np. lekturę ostatniego 250 n-ru biuletynu PRP, a w nim totalnie przerażający art. ” Spod Monte Cassino do Gułagu”! Ale póki nie uświadomimy sobie, że „Brytyjczycy”, to ci sami ludzie co „Sowieci”, to niczego obecnie nie zrozumiemy, tak samo jak mój wspaniały teść – świętokrzyski i polski patriota, który jednak żadną miarą nie mógł sobie przyswoić tej powyższej, podstawowej prawdy. Kto zresztą w to nie wierzy, niech poczyta np. Mahatmę Ghandiego, to może zrozumie o co tu chodzi. Nie będę się tu rozwadniał, ale trzeba wreszcie powiedzieć ogłupionemu do cna ogółowi (niegdyś Narodowi), że jest pod okupacją, dokładnie tak samo jak 60 lat wstecz, tylko czy wielu to pojmuje? Gdy przed 3 laty usiłowałam w pewnym gronie to wyartykułować, wkrótce „une” zdecydowały się mnie – poprzez moich rzekomych „przyjaciół” w tym jedną świetną „laskę” – wyeliminować spośród żywych, podając z żarciem i piciem jakieś świństwo w wyniku czego spowodowałem (na szczęście) niezbyt groźny wypadek. Ci faceci (i laski),do dziś mają w moim miasteczku (na os . Słonecznym w Nowej Hucie) swoje prywatne galerie „sztuki”, a w czasie wernisaży przyjmują wielu gości, co niektórych (jak mnie) faszerując chemią. Qrwa!, chyba może już tego dosyć!
  Kto ze mną – za mną!
  Semper Fidelis!

  Rosomak

 6. Rosomak said

  Q,Jeśli znajdzie się nas dosyć, to zapraszam na krucjatę!
  R<

 7. Rosomak said

  P.S.
  Spierdalajcie małże i morskie okruchy, wiemy, że śledzicie nas podobnie jak p.p. Lesiecki, Wodzirej, Szafraniec, Łuczywko, Latała i Antoni Kawałko!
  Nie z nami te numery!
  R.

 8. Rosomak said

  H*j z Wami! Jesteście zwykłymi, pospolitymi Azjatami (turkowie ugrofińscy, chazarzy)), a nie Polakami! Nie po drodze nam w tej obcej, tatarskiej cywilizacji!

 9. poliszynel said

  Kochani! Blog „Poliszynel” został zablokowany!

  Po wejściu na kokpit pojawia się napis:

  This blog has been deactivated because we believe it does not comply with the WordPress.com Terms of Service or advertising policy.
  If your blog is designed to promote affiliate links, get rich quick programs, banner ads, consists solely or mostly of duplicate or automatically generated material, or is part of a search engine marketing campaign, WordPress.com is not the place for you. Please use the Export feature to move your content to a more appropriate hosting service.
  Occasionally we make mistakes. If you believe we have misclassified your blog, please click here to contact us as soon as possible so we can fix the problem.

  Wygląda na to, że żydostwo okupujące Polskę postanowiło zniszczyć ten blog za zdecydowane demaskowanie żydostwa okupującego Polskę, Unię, USA i prawie cały świat.
  Jest to też zapewne zemsta za odzyskanie przez Poliszynela tekstów zniszczonej przez żydostwo Judeopolonii!

  Jeśli nie uda się go odblokować, to otworzę nowego bloga. Zakneblować się żydostwu nie dam!•

 10. Andrzej 101 said

  Tym razem żydostwo zadziałało błyskawicznie. Zamordowało blog „Poliszynela”.
  Jeśli żydostwo myśli, że mnie zaknebluje, to się myli.
  Do usłyszenia z nowego blogu!!!
  Andrzej Szubert
  poliszynel

 11. edzia said

  no i co taka cisza w polskim baraku ?
  ludzie prawdy nie komentują ?
  bo działają ?
  żenada !
  DO USŁYSZENIA ANDRZEJ !

 12. Rosomak said

  Ad. 8. Możesz sobie azjatycka „Chazario” Dnia Ósmego, z przekrzywionym fundamentem własnej osobowości wynikającej z „obrzezania” brudnym paznokciem, te swoje chore minusy uzewnętrzniać, to i tak na niewiele się tutaj zda, bowiem w przeciwieństwie do odbiorców „Gówna Wyborczego” i podobnej gadzinówki typu „Obłudnik Powszechny”, większość przytomnych tutaj odbiorców, zdaje sobie sobie sprawę z waszej agenturalnej działalności, łącznie z para bp-ami Pieronkami, Życińskimi i Dziwiszami- typowymin frankistami w 2-3 i 4 pokoleniu.
  No i co pseudo „fotografiści”, pseudo-dziennikarze, szmaciarze, pachołki waszych pryncypałów? Wasi tzw. pożyteczni fotoreporterzy m.in.:
  Karolczyk, Golec, Trzciński, Stawiarski) – nie są warci nawet maleńkiej wzmianki w naszej historii, bowiem ją zniekształcają , a my znamy wszystkie ich przybrane, żydowskie nazwiska. Jesteście szmaciarze, obłudnicy, kłamcy i tchórze! Waszą książkę, waszej współplemiennej „laski” Ewy Kozakiewicz pt. „Opowieści fotografistów” można włożyć do dupy lub do pieca, gdzie np. miejsca dla wspaniałego śp. Leszka Dziedzica czy wielkiego Witolda Michalika nie było. A.

 13. edzia said

  NO TO CO CENZORZE – TEŻ NIE NA TEMAT ???

  http://davidicke.pl/forum/system-finansowy-wiata-sypie-si-coraz-bardziej-t1295-120.html

  Zastanawia mnie co się dziś działo w Banku milenium, rano próbowałem wypłacić z bankomatu w Kartuzach ok. 50km od 3city jak się okazało bankomaty były pozbawione ikonki wypłaty gotówki co jedynie można było sprawdzić stan konta, w kolejnych bankomatach ustawiały się dziś kolejki ludzi którzy także próbowali wypłacić daremnie swoją kasę.
  No i sobie darowałem, po południu dowiaduje się od rodziców, że w całym trójmieście dziś nie było gotówki ani w bankomatach, ani w okienkach. Rodzince dziś były bardzo potrzebne pieniądze i objeździli pół trójmiasta, do tego rozmawiając z innymi zażenowanymi klientami. Jedna babka powiedziała, że przyjechała do trójmiasta specjalnie z Grudziądza, bo tam też nie może wypłacić kasy i myślała, że gdzieś dalej się uda.
  Czy ktoś jeszcze dziś próbował coś wypłacać z tego banku, czy problem dotyczył tylko woj. pomorskiego?
  Na stronie ich nic nie pisze jedyne co udało mi się znaleźć to, że jakiś czas temu ktoś także zaobserwował taką akcje, aczkolwiek nie wiem czy dotyczyła ona wtedy tylko jednego lokalu: http://www.forum.bukmacherskie.com/f193/millenium-brak-kasy-na-wyplaty-32992.html
  Czyżby oznaka czegoś poważniejszego w tej spółce?
  ____________________________

  zaczyna się robienie zadymy

 14. edzia said

  http://banki.wp.pl/kat,6599,title,Nie-dostaniesz-sie-do-swojego-konta-w-ING,wid,12745815,wiadomosc.html

  ING awaria
  Kont z dostępem do rachunku przez internet jest w ING około 1,7 mln, z czego ok. 600 tys. to konta typu direct. Bank reklamuje się ostatnio hasłami „Jesteśmy coraz bardziej internetowi” albo „Internetowi nie płacą, bo wszystko robią sami”.
  Problemy najprawdopodobniej były spowodowane pracami modernizacyjnymi nad systemem bankowości internetowej. Dostęp do konta był utrudniony już w trakcie weekendu. Do bankowości internetowej nie można był się też dostać dziś w nocy do godziny 6 rano.

  W PKO BP awaria trwa już parę dni, mam rachunek maklerski połączony z kontem i od 5 dni nie mogę zrobić przelewu z rachunku maklerskiego, zniknęła możliwość wyboru waluty ( PLN) i system odmawia wykonania przelewu, dzwoniłam na infolinię i powiedzieli, że informatycy nad tym pracują, to jest niewyobrażalne aby tak długo nad tym pracowali!!!!!!!!!!!!!!!!!!PKO BP NIE RADZI SOBIE Z PROSTĄ AWARIĄ MAM WIĘC WĄTPLIWOSCI CZY PIENIĄDZE W TYM BANKU SĄ BEZPIECZNE.

  a ja wam mówię że coś się święci ! ….

  to już kolejna awaria banków!,

  wcześniej komisja europejska robiła jakieś crash-testy w bankach, wg mnie coś się szykuję i myślę że stanie się to za kilka miesięcy najdalej za rok-dwa dlatego najlepiej trzymać swoje oszczędności w skarpecie żeby się nie obudzić w ręką w nocniku !! pozdrawiam myślących, dla reszty nie ma nadziei 😦
  po prostu szykują się na 2011/2012 wtedy może paść cała elektronika…komputery jeśli przetrwają to tylko te wojskowe w specjalnych obudowach.

  BZWBK – tez dzis mialo awarie

 15. Ola said

  Andrzeju 101, czy to polowanie na mnie? Jakoś tak dziwnie się składa… pozdrawiam

 16. veri said

  Bodajze sam Szef pisal tu, ze WordPress.com to ostoja wolnosci (wypowiedzi).

  Terefere kuku – pierwszy do odstrzalu (przecieral slady :-))) ) poszedl „nicek” !

  Nic podobnego nie pisał. Uważa jedynie, iż WordPress jest jednym z najlepszych, w obecnej chwili, miejsc do lokowania swych stron. Jeśli ktoś zna lepsze miejsce, proszę o informację. – admin

 17. veri said

  4. … i tak jeszcze a’propos tego tekstu – kazdy z tych wymienionych napewno uwaza, ze to co robi jest dobre, jest w interesie calej spolecznosci – bo czlowiek z natury,jak mowia ateisci jest dobra istota … no,pewnie – jak takiemu powiesz, ze cos jest zle to nie bedzie tego robil, a jak mu powiesz, ze cos jest dobre to bedzie to robil z calym oddaniem … nawet obozy koncentracyjne !

 18. Leon said

  Edzia nie zasmiecaj forum. Wszystko sie psuje i bywaja awarie ale to nie powod aby pieniadze trzymac w skarpecie

 19. Marucha said

  Re 18:
  To prawda, że nie ma co robić sensacji z awarii systemu informatycznego.
  Z drugiej strony – banki są równie „wiarygodne”, co religijność Komorowskiego.
  Pieniądze najlepiej lokować w kruszcach i w nieruchomościach.

 20. Romir said

  Mam wrażenie, że przy takiej technice wszystkie „bandziory” znajdą się za kratami.

  Czy tak będzie?

 21. Andrzej 101 said

  Olu, to jest polowanie na wszystkie kochające wolność „szare wilki”. Tym razem mnie wzięli na muszkę. Ujadają gończe, żydowskie i szabas-gojowskie psy. Twoje tłumaczenia będę dalej wrzucał na nowego bloga. Być może nawet szybciej, niż ta szajka przypuszcza. Pisz nadal na stary adres!!! Dzięki za zaangażowanie!
  Andrzej – poliszynel

 22. Andrzej 101 said

  Aha, gnojki zlikwidowali mi bloga, ale mam go skopiowanego. Być może uda się go odtworzyć w całości, tyle że pod innym tytułem. Jak będzie tak daleko, dam znać.
  poliszynel

 23. Marucha said

  Panie Andrzeju, wszyscy czekamy na ponowne uruchomienie Pańskiego blogu! Może by Pan spróbował znaleźć jakiś serwer w Rosji?

 24. depopulowani said

  Panie Gajowy, robię co mogę. Czy ma Pan jakiś namiar na rosyjski serwer? Myślę, że to byłoby najlepsze wyjście.

 25. depopulowani said

  Jeszcze tylko panel boczny jutro naprawię. Ale zbóje i tak mnie zlikwidują. Wiadomo, że żyjemy w „wolnym świecie”. Dlatego wolałbym u zimnego czekisty sią schronić.

 26. Darek T. said

  Póki co, można sobie „zassać” prawie wszystkie artykuły korzystając z cache google, altavisty, albo yahoo. Ciekaw jestem którym z zamieszczonych ostatnio artykułów naraził się właściciel poliszynel.wordpress.com?
  Jeszcze wczoraj zajmował dwunastą pozycję w statystykach popularności wordpress.com…
  Powodzenia Panie Andrzeju.

 27. Ludzie Prawdy said

  SLOWIANIE LACZCIE SIE !
  To najbardziej przeraza szmuli i szwabow !!!

  Na Bialorus,do madrych sasiadow po wszystko a nie do Zyda .

 28. Marek said

  Ad. 5

  Mowiac o Nowej Hucie i jak chazaria zasmieca Polska kulture moge podac przyklad ktory gdzies kiedys uslyszalem.

  Jest w Krakowie zespol folklorystyczny Uniwersytetu Jagielonskiego. Nazywa sie „Slowianki”. Ach, jaka nazwa „Slowianki”. Czy to nie kojarzy sie z Polskoscia? I to przy Piastowskim uniwersytecie. Duma Polskiej nauki. Popatrzmy wiec kto go calkowicie kontroluje. Popatrzmy na te typowo slowianskie i Polskie twarze z kierownikiem „Wilkiem” ..icki-em.

  http://www.slowianki.uj.edu.pl/index.php?id=12

  Duzo osob wystepujacych w tym zespole pochodzi z Nowej Huty. Dziwna to grupa ludzi. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Jej kierownictwo mialo szerokie kontakty z Krakowska SB w latach komunizmu. Kierownictwo z wybrana grupka mieli dziwne imprezy na ktorych wszyscy byli rozneglizowani tak jak kiedys frankisci robili zbiorowe orgie. Ludzie ci (chyba) sa frankistami, (lub z nimi jakos powiazani), ktorych podobno juz nie ma bo sie podobno rozmyli w Polskosci.

  Tak samo preferuja i promuja w swojej grupie zydow kosztem autentycznych slowian. Tak wiec mamy prezentacje kultury Polskiej (i to jeszcze folklorystycznej) dla Polakow w kraju i za granica w wykonaniu zydow. Niezla ironia.

  Inna ironie ktora zauwazylem ze nam serwuja zydzi to filmy w ktorych pozytywni bohaterowie maja taki zydowski wyglad a negatywni i zli maja wyglad typowo slowiansko-Polski. Jakis czas temu ogladalem film (chyba o Piaseckim ale nie jestem pewien) w ktorym Piaseckiego? odgrywal aktor z wygladem zyda a sedziowe UB-beccy skazujacy Piaseckiego na smierc mieli typowo slowianski wyglad.

  Taka metoda jest specjalnie stosowana bo dziala to na podswiadomosc zwlaszcza mlodych ktorzy po wygladzie szufladkuja ludzi na tych dobrych i zlych i jakos wplywa na wybory ktore ludzie dokonuja w pozniejszym zyciu. Czesto blednie.

 29. Godzimir said

  Przy okazji chciałbym zapytać Gospodarza, czy istnieje możliwość pobrania archiwum do przeglądania off-line? Mam to szczęście, że czasem wyjeżdżam w miejsce bez dostępu do internetu i poza zasięgiem GSM, i właśnie wtedy mam nastrój do grzebania w archiwalnych wpisach.

 30. Marucha said

  Muszę powiedzieć, że nie badałem jeszcze tej sprawy, co jest z mojej strony lekkomyślnością.

 31. Marucha said

  Re 24: Panie Zbyszku, może Pan ma jakieś namiary na rosyjski serwer, gdzie można założyć darmowy blog?

 32. Darek T. said

  Nie sprawdzałem (IP:174.37.41.188) na geoip, ani na whois, ale może http://www.freedomain.ru/ ?

  Ps. Czy ostatniarzeczypospolita.wordpress.com jest kopią poliszynela?

 33. depopulowani said

  Panie Darku, Ostatnia Rzeczypospolita jest prawie wierną kopią Poliszynela. Jedynie na panelu górnym teksty powskakiwały w innej kolejności, a boczny panel jeszcze nie odtworzony. Natomiast wszystkie teksty to Poliszynel i naturalnie odzyskana przeze mnie Judeopolonia.
  Podejrzewam, że tekst o WHO przelał kielich goryczy.
  Panie Gajowy, szukając rosyjskiego serwera musimy uważać. Tam też są co niektóre w rękach pejsatych. Wpadlibyśmy z jednego szamba w drugie.
  Dobrze by było, aby ktoś zorientowany na miejscu, w Rosji, podał namiar na serwer rosyjski-rosyjski, a nie rosyjski-żydowski.

 34. j said

  @ Poliszynel

  Szanowny Panie Andrzeju! Calym sercem jestesmy z Panem! Dziekujemy Panu za wszystkie napisane artykuly i wierzymy, ze nowych artykulow bedzie jeszcze wiecej!!!!!!

  Uklony i pozdrowienia

 35. j said

  Nie wiem czy w czyms pomoge ale tutejsi ” mocno niepoprawni” korzystaja z Youtub” pod tym ponizszym rosyjskim adresem. Ale gwarantowac za „czystosc” nie moge.

  http://rutube.ru/tracks/3665157.html?v=b94a08410bd725d33b367cf45178d8ad&autoStart=true&bmstart=0

 36. depopulowani said

  Kurdi, J, dzięki, tylko ja cyrulicy nie panimaju.
  A tekścik już nowy napisałem. Jutro zaktywizuję bloga, aby był dostępny przez google.
  Dzięki za wsparcie. Wszystkim.

 37. Marucha said

  Oczekujemy na Pańskie nowe artykuły, Panie Andrzeju.
  Niestety, większość rosyjskich stron jest pisanych cyrylicą…

  Panie Zbyszku Kozioł! Słyszy nas Pan?
  Gdzie można w Rosji założyć darmowy blog, który nie będzie zdjęty z powodu byle jakiego donosu?

 38. TomUSA said

  Do Rosomaka:
  Lutoslawski tez? Na jakiej podstawie tak Pan/i twierdzi? Co do mahatmy: co Pan/i poleca?
  Bede wdzieczny za odpowiedz.

 39. Ola said

  znalazłam to:
  Rosyjska wyszukiwarka Yandex mówi, że w Rosji jest 1.15 mln blogów. Ich liczba wzrasta o 100 dziennie, oraz co druga rosyjska blogosfera otrzymuje 3 kolejne wpisy. Jeśli chodzi o blog hosting, Rosjanie wolą LiveJournal.com (44.78%), LiveInternet.ru (19.98%), Diary.ru (13.15%) i.mail.ru (7.34%). 60% rosyjskich blogerów stanowią kobiety. 80% rosyjskich blogerów mieszka w Moskwie lub Petersburgu.

  źródło: http://www.zdnet.com/blog/itfacts/1150000-russian-blogs-livejournalcom-the-most-popular-community/11801

 40. depopulowani said

  Mój blog już dostępny przez google:
  http://ostatniarzeczypospolita.wordpress.com/
  Jeszcze trochę kosmetyki na panelach, ale blog funkcjonuje.
  http://ostatniarzeczypospolita.wordpress.com/2010/10/11/potega-slowa/

  Dzięki Ola, czekamy jeszcze na zdanie p. Zbyszka Kozioła, on mieszka w Rosji.

 41. depopulowani said

  „Ostatnia Rzeczypospolita” jest kontynuacją zlikwidowanego bezpodstawnie i bezprawnie blogu „Poliszynel”. W momencie zlikwidowania „Ostatniej Rzeczypospolitej” pojawi się kolejne jej wcielenie. Będziemy odradzać się jak Feniks z popiołów. Niszczenie i kneblowanie nas jest syzyfową pracą. Prawdy nie da się zamordować.

  Poliszynel

 42. hawo said

  czy ktos moze mi powiedizec gdzie warto wyemigrowac?

 43. Marucha said

  Nie wiem, czy to przypadek.
  1. Blog marucha.wordpress.com nie jest w ogóle klasyfikowany w kategorii popularności, a zwykle plasował się w czołówce. O tym już pisałem.
  2. Nie jestem w stanie sporządzić kopii blogu przy pomocy narzędzi, jakich dostarcza WordPress. Parokrotne próby przy użyciu różnych przeglądarek dają w rezultacie plik o długości zero bajtów, czyli pusty.

 44. edzia said

  KTO MA W TEN RANKING UWIERZYC ?
  PRYM WIODĄ RZEKOMO BLOGI „WALCZĄCE O KRZYŻ”, MUZYKA KOREAŃSKA I ZESPÓŁ BIG BAND !?!?
  ŚMIESZNE
  TOŻ TO CZYSTA CHAZARIA !
  CZYLI TA PLATFORMA TEŻ JEST SKAŻONA

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Top Blogs

  The most popular WordPress.com blogs are ranked here according to a special formula.
  Polski (RSS)

  1.
  W obronie krzyża

  Gdzież się podział krzyż? – Stał się nam bramą!

  2.
  Wirtualna Polonia

  “-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

  3.
  Archeowieści

  Odkrycia archeologiczne, starożytność, prehistoria, paleontologia

  4.
  Pierwsza polska strona o zespole Big Bang

  Pierwsza polska strona o zespole Big Bang

  5.
  Krolowa Pokoju’s Blog

  Tylko Pokój

  6.
  ~Super ShoWA~ ||Nowinki ze świata koreańskiej muzyki ||

  Just another WordPress.com weblog

  7.
  S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

  strona byłych działaczy »Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża«

  8.
  Fotoszuflada

  Fotografia koncertowa

  9.
  Zenobiusz’s Blog

  Myślenie ma kolosalną teraźniejszość.!!!

  10.
  Odchudzanie i Diety

  Jak Schudłem 17kg w 47dni

 45. hawo said

  ad.43

  a nie ma jakis pluginow do firefoxa ktore by pozwalały wykonac kopie calego bloga?
  szkoda by bylo stracic a dobrze sie stalo ze wiekszosc judeopoloni udalo se odzyskac…

 46. Zbigniew Koziol said

  Odnosnie sytuacji i pytan pana Maruchy.

  Mi Aga napisala, nie zagladalem w ten watek. W razie problemow – niech pan pisze, panie Gajowy, na moj email. Wogole powinnismy miec wiecej kontaktow ze soba przez email, aby w razie problemow byc chociaz poinformowanym (mam na mysli – „my”, czyli uzytkownicy). Oczywiscie sa dwie strony tego medalu. Ja mam kontakt z paroma zaledwie osobami.

  Jakis czas temu zrobilem kopie calego sajtu. Moge powtorzyc. Wartoby to zautomatyzowac. Sugestia do gospodarza naszego, by to bylo dostepne do sciagniecia, regularnie, nowa aktualna kopia, co pare dni, choc raz na tydzien. Jesli to ma sens, to pomecze sie nad napisaniem skryptow do tego celu. Ale lepiej byloby miec same teksty z bazy danych, a nie kopie stron.

  Odnosnie Rosji – pomysl jest dobry. I w mysl zasady opisanej w artykule: zaloz sobie adres email na serwerze za granica. Podobnie i ze stronami w internecie. Do Rosji raczej sie nie czepia, zas Rosja bedzie olewac. Ale to i nie musi byc Rosja.

  Tylko ze… niestety nie znam dobrego miejsca w Rosji. Ale bede wypytywal. Dosc popularnym miejscem na blogi jest narod.ru (nalezacy do jednej z najwiekszych firm, yandex). Yandex to taka nieco mniejsza odmiana google po rosyjsku. Osobiscie zaufania do nich nie mam. Ta sa chyba ci sami ludzie co i w Google, powiazani z niemi.

  Bede szukal i pytal.

 47. Carlos said

  http://www.youtube.com/watch?v=phXJTwf8Wm0 Ad.44 Edzia

 48. Carlos said

  http://vimeo.com/8170815

 49. Marek said

  Ad. 40, 41

  Slyszalem ze Indianie w USA i Kanadzie maja serwery odporne na rozne naciski gdyz rezerwaty sa wylaczone spod amerykanskiego prawa i Indianie sami prawo okreslaja. Ale oczywiscie nalezaloby znalezc firma ktora nie jest zydowska. Nie wiem jak je zlokalizowac ale chyba mozna poszukac na google.

  To tyle

 50. aga said

  Panie Marku mógłby Pan cos więcej o bieżącej sytuacji ,jak i o historii pisać. Szczególnie jak jest trochę spokoju u Maruchy od różnych ludzjów i cyfer :)))
  Co Pan sądzi o wstrzymaniu przez Miedwiediewa dostaw rakiet dla Iranu?

 51. Górecki said

  Do Pana Marka – cf. 28 – à propos „SŁOWIANKI” :
  http://www.slowianki.uj.edu.pl/index.php?id=12

  Czy tylko SŁOWIANKI ?

  Widzi Pan, z niedawnej debaty na ten temat u Pana Maruchy – „Handel gojami” – wynika, ze tak :
  https://marucha.wordpress.com/2010/07/22/handel-gojami/

  Sledzilem tez historie Cwi Migdala, wybitnego speca od handlu zywym towarem. Rok czy dwa lata temu, zaraz po otwarciu argentynskich archiwow, mowa byla o tym, ze ten WYBITNY warszawiak (a tez i jego kompany – bylo ich cos ponad 500) handlowal gojkami z Polski, Ukrainy, …a nawet z Chin.

  Teraz natomiast, zydowskie portale mowia tez i o tym, ze „hanbil” on tez swoje kobiety. Spojrzmy tu w googlu wpisujac – zyd cwi migdal prostytucja – Ha ! „biedne te zydowki”, wrzeszcza coraz glosniej w sieci.

  A JAK to z tym Cwi (zvi, zwi) Migdal’em bylo naprawde, a zwlaszcza, gdzie on zdobywal towar ?

 52. Marek said

  Ad. 50

  Pani Ago, mam tekst, choc jeszcze nie skonczony, ktory chcialbym opublikowac u p. Maruchy lub gdzie indziej. Jest w odcinkach, duzo wyjasnia, i moge wyslac Gajowemu pierwsza czesc jako probke. Ja jednak rozumiem Gajowego ktory nie chce publikowac orginalnych artykolow (bo to jest inna klasa prawna) tylko przedruki. Moze poliszynel puscil by wiec najpierw?

  Co sie tyczy Iranu to moze napisze w punktach jak sie rozkladaja sily. Z tego mozna sobie stwarzac rozne lamiglowki.

  1. Zydzi stworzyli PKK (Kustystanska partie) ktora jest organizacja terrorystyczna, ktora jest szkolona przez Mossad i Izrael dostarcza jej bron. PKK ma za zadanie sluzyc jako nacisk na Turcje i Iran aby postepowali tak jak sobie zycza tego zydzi i jako zapalnik w przyszlej wojnie regionalnej ktora moze przeksztalcic sie w wojne globalna.

  2. AKP, partia ktora rzadzi Turcja z ktorej wywodzi sie Erdogen, jest rowniez dzielem zydow choc jest partia muzulmanska. Jej zadaniem jest stwarzac pozory antyzydowskosci tylko po to, aby zjednoczyc wokol Turcji swiat muzulmanski. Nalezy tutaj rozumiec mentalnosc zydow tzw: dualizm. Podam przyklad. Churchil wyglaszal antysyjonistyczne i antyzydowskie przemowy (choc sam byl zydem z matki zydowki Jacobson) gdy w tym samym czasie realizowal syjonistyczny plan wojny i tworzenia Izraela. Gdyby Turcja rzeczywiscie nagle stala sie antyizraelska to zydzi przestali by finansowac Tureckie zbrojenia i przesylac technologie militarne Turcji. Prosze zobaczyc ze w rozwoju Tureckich sil zbrojnych masowo uczestnicza firmy „amerykanskie” ktore de facto sa firmami zydowskimi.

  W swoim przemowieniu w ONZ Ah-ma-Dine-dziad ostro krytykowal Izrael, jednak to co zwrocilo moja uwage to fakt uwiarygodnienia Turcji (a raczej jego rzadu ktoremu dal swoje poparcie). Takie rekomendacje sa istotne i byly skierowane do swiata arabskiego aby sie jednoczyl wokol Turcji. O to wlasnie chodzi zydom. Podobnie zrobil przywodca Libi w swoim przemowieniu do narodu. W Turcji wlasciwa wladza spoczywa w rekach organizacji Ergenekon ktora sklada sie wylacznie z krypto zydow (tzw: Donemeh), ktorzy rzadza Turcja od czasu obalenia sultanatu w 1908 roku. To ci kryptozydzi sa kadra dowodcza sil zbrojnych Turcji. Oni kontroluja wiec wojsko, prase, finanse, i wszystkie glowne firmy w Turcji. Atak na statek Avi Marmara byl potrzebny aby Erdogen uwiarygodnil sie przed swiatem muzulmanskim jakoby nastal konflikt pomiedzy Turcja a Izraelem.

  3. Gruzja jest pod kontrola zydow gdzie wsadzili swiezo upieczonego MBA Szakaszwillego.

  4. Wiekszosc krajow na Bliskim wschodzie jest kontrolowana przez zydow poprzez kryptozydow lub organizacje masonskie. Takie kraje jak Jordan (gdzie rzadzi mason), Egipt (ze swoim Muslim Brotherhood ktory jest organizacja masonsko zydowska), i Arabia Saudyjska (gdzie rzadza krypto zydzi). Celem zydow jest zjednocznie krajow muzulmanskich gospodarczo (Turcja im proponuje cos w rodzaju EU krajow muzulmanskich) i militarne pod haslami antyizraelskimi tylko po to aby pozniej ukierunkowac ta sile przeciw Europie i Rosji. Mamy podobny paradoks w swojej wlasnej historii gdzie sejm czteroletni zebral sie w celu obrony tradycji i religii przed wplywami rewolucji francuskiej i zawarcia w tym celu porozumienia z Rosja, a skonczyl wydaniem antyrosyjskich deklaracji i konstytucji ktora w tamtej sytuacji byla prowokacja frankistow i Prus w celu zmuszenia Rosji do interwencji w Polsce.

  5. Nie wierze w bajki ze Putin i Rosja nie wiedzieli ze nastapi atak Gruzji na Osetie i ze zydzi nie wiedzieli ze Putin zaatakuje. Prosze zauwazyc ze gdy sluzby specjalne izraela porwaly rosyjski statek w ciesninach dunskich, izrael doskonale wiedzial co ten statek przewozil. Jedni mowia ze bron jadrowa do utylizacji w USA, inni ze rakiety SS-300 droga okrezna do Iranu. Jak wiec zydzi mogli nie wiedziec ze Rosja zaatakuje? Jest to malo prawdopodobne. W Rosji jest tyle agentow zydowskich i innych w prawie kazdej ambasadzie zachodniej (USA, Francji, WB, Niemiec, Polski) ze maja doskonale rozeznanie odnosnie zamiarow i ruchow Rosji. Wystawiono do wiatru Szakaszwilego, ale rowniez Putina ktorego prawdopodobnie sami „amerykanie” poinformowali odnosnie tego co sie bedzie dzialo i byc moze obiecano cala Gruzje. O co w tym wszystkim chodzilo? Moze wlasnie o Polske, aby sie wmieszala w ten konflikt i aby tworzyc duzo wazniejszy konflikt, potrzebny dla interesow zydowskich, pomiedzy Polska a Rosja co pajac zydowski LechKacz usluznie wykonal.

  6. Zydzi chca stworzyc Unie Srodziemnomorska pod przewodnictwem masonskiej Francji. Majac Unie krajow muzulmanskich nalezy spodziewac sie przenikania tych dwoch organizacji i na jakims etapie przyjecia Turcji do UE. Poniewaz Unia Muzulmanska bedzie miala tranzyt bezwizywy, tak jak pozniej Turcja z Europa, nalezy spodziewac sie masowego (dziesiatek milionow) naplywu murzynow i arabow do Europy co bedzie koncem Europy i celem zydow, tak jak to mial w swoich planach hrabia Coudenhove Kalergi, kiedy to Europejczycy staną się negroidalnymi mieszańcami.

  http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  W ten to rowniez sposob zydzi pozbeda sie swojego problemu bo wyscigaja wszystkich Palestynczykow do Europy.

  7. Izrael i zydzi kontroluje obydwie strony konfliktu w Afganistanie i Iraku. To oni dostarczaja bron Talibanowi i innym grupom poprzez swoich agentow w krajach arabskich, jak i swoja wielka marionetke, Indie. Z drugiej strony nawoluja NATO i USA do walki z Talibami. W ich zamierzeniach tak walka nigdy ma sie nie skonczyc. Ma ona za zadanie tlic sie i niszczyc takie panstwa jak Polska ktora wydaje na to swoje pieniadze i jeszcze kupuje uslugi i sprzet w Izraelu na ich wojne, w ktorej zydzi nas oczerniaja o zbrodnie, i przedstawiaja sie nam ze nam „pomagaja”. To zarzewie ma powodowac narastanie wrogosci pomiedzy Europa a Islamem, pomiedzy Islamem a Chrzescijanstwem ktore to zydzi maja zamiar wykozystac w pozniejszym okresie do wojny globalnej.

  8. Rosja nie dostarczyla SS-300 do Iranu, bo sama grala ta karta z zachodem. Musiala cos istotnego dostac w zamian. Pytanie co? Najwyrazniej doszlo do jakiegos porozumienia pomiedzy USA i Rosja i, przynajmniej w jakiejs sprawie graja teraz wspolnie. Wskazuja rowniez na to naciski na Lukaszenke. Chiny zaoferowany sprzet Iranowi gdyz chodzi o to aby Chiny wciagnac w swoja polityke ustawiania globalnego konfliktu. Jest to gra pozorow w ktorej kazdy gracz ma tylko czesc informacji i czastkawa percepcje rzeczywistosci, gdy w tym samych czasie tylko zydzi maja calkowita wiedze o tym co jest rozgrywane. Nalezy zauwazyc ze zydzi w przeszlosci mieli olbrzymie wplywy w Chinach i obecnie, od czasu rewolucji komunistycznej, maja je jeszcze wieksze. Mowi o tym doskonala praca pod ponizszym linkiem.

  http://www.4shared.com/get/exW6uptV/ItsvanBakony-ChineseCommunismA.html

  Polecam cytat:

  In China the Song family of Tiao-Kiu-Kiaou Jews obtained great successes in this century by the same means. One of the Song sisters married Dr. Sun Yat-sen, the man who ousted the ancient Chinese monarchy and founded the Republic, becoming the first President. Another sister married Marshall Chiang Kai-shek, President of Nationalist China. Dr. Sun Yat-sen’s widow became a member of the Maoist Popular China, where she presently lives and where, with the prestige of being the widow of the national hero, she can undoubtedly help the plans of international Judaism, in ensuring that a clandestine Tiao-Kiu-Kiaou Jew, or at least a Gentile Chinese easily manageable by the Jews, will succeed Chairman Mao Tse-tung when he dies.

  Z tego wynikalo by ze Chiny, byc moze juz sa, rzadzone przez kryptozydow z dynasti Rubena i graja w tej samej orkiestrze.

 53. Marek said

  Ad. 51

  Polecam link

  http://www.slowianki.uj.edu.pl/index.php?id=14

  „W latach 1997 – 1998 była członkiem jury międzynarodowych festiwali folklorystycznych w Dijon, Hajfie i Jerozolimie.”

  Jak Pan sadzi kogo zydzi dobieraja sobie do takich komisji i jakimi kanalami to sie odbywa?

 54. aga said

  Panie Marku bardzoe to ciekawe,demaskatorskie i niestety dla nas smutne,żeby nie powiedziec beznadziejne. A co do tego artykułu,może na grypa666 umieściłby Pan go?
  pozdrawiam

 55. Marucha said

  Panie Marku, ależ nie ma problemu z publikowaniem oryginalnych artykułów! Ukazało się takich sporo na tej witrynie.

 56. Rosomak said

  Ad. 38 TomUSA:
  Lecisz w bambuko?

  L. pochodził z rodziny ziemiańskiej herbu Jelita mającej swą posiadłość w Drozdowie k. Łomży.
  http://data.jewishgen.org/wconnect/wc.dll?jg~jgsys~jripllat2

  Rdzeń nazwiska wskazuje kiedy przodkowie zostali przechsztami, fotografie „jajogłowego” nic ci nie mówią? To odrób lekcje. (Nie ma tu nic do rzeczy, czyli wielkiej muzyki którą tworzył). Roztrząsanie włosa na 4x4x4 jet przypadłosią unych.
  Co do M.Ghandiego to sieć opływa w jego cytaty, w których mowa o rozgrywce „zydo-zydowskiej” w czasie II WŚ, lub powinności zbiorowego samobójstwa za przewiny narodu niegdyś wybranego wobec ludzkosci i czlowieczenstwa.
  Nie sciemniaj.
  Co do wypowiedzi Marka – świetna! Czy ktokolwiek mógłby przytoczyć choćby tylko podobne artykuły w łże-mediach? Także tych rydzyko-michalkiewiczowo-ziemkiewiczowych? Wszystko powyższe to kpina, obłuda i faryzejstwo w czystej postaci, swoje wcześniejsze posty pisane zresztą „na fleku” i totalnym wku***ieniu wynikającym z powzięcia do wiadomości nowych faktów – podtrzymuję, są samą i tylko prawdą!

  A do Marka: tu nie chodzi tylko o „Słowianki” czy „Małe Słowianki”, po prostu nie ma w Kraq od lat 60. jakiegokolwiek zespołu folklorystycznego bez wierchuszki unych. O jazzie i dawnym big-bicie nie wspomnę. Zupełnym wyjątkiem był (choć genetycznie z unych) Czesiek Niemen, i dlatego został odstrzelony medialnie. Szmata współpracująca z nim niegdyś (J. Skrzek) zwyzywała go publicznie zapewne na rozkaz unych z powodu rzekomego „amatorstwa”, a tak naprawdę chodziło skompromitowanie Mistrza. „Dziwny jest ten świat”, „Warszawianka”, „Pieśń rycerstwa Bolesława Krzywoustego” etc. mówia same za siebie i autora muzyki.

 57. aga said

  Panie Rosomak,jest Pan pewien co do Binczyckiego?

 58. Marucha said

  Pierwsze słyszę, żeby Czesław Niemen był z „unych”. Przypuszczam, że to celowa dezinformacja hasbary, aby odebrać nam tego wielkiego muzyka i pieśniarza.
  NIC ale to NIC w jego tekstach, zachowaniu, wypowiedziach nie wskazuje na jakiekolwiek pierwiastki żydowskie.

 59. aga said

  Panie Marku a może jest jakaś szansa ,ze ktoryś z kryptożydow okaże się n.p. krypto-kryptożydem:) jak to juz w historii nie raz bywało?
  Co Pan sądzi o Assadzie?Bardzo szanuję i lubię Syryjczyków.Nawet ci wyznający islam są nam Słowianom mentalnie bardzo bliscy.

 60. Rosomak said

  Sądzą, że w gruncie rzeczy chodzi nie tyle o „materiał genetyczny” co właśnie o reprezentowanie Ducha Narodu, który krystalicznie wydobywa na wierzch to co nasze, polskie i diagnozuje to co fałszywe i obce. (Doskonale to uczynił F. Koneczny)
  Ad. 57 urządzałem kiedyś B. wielki benefis, doskonale wiem co było grane (i przez kogo), o czym zapewniam, pozostając w niezmiennym, wielkim szacunku do tego Człowieka i Aktora, którego dobrze znałem. Poza tym „Teatrze Starym” nikt nie zostaje dyr. ani nawet pierwszoplanowym aktorem jeśli nie jest z unych. Co do uwielbianego przeze mnie Cześka Wydrzyckiego (Niemena), to lista na niegdysiejszej Polonice, była raczej dobrze zweryfikowana, poza tym w Wasiliszkach na Białorusi, gdzie byłem też wiedzą kto kim był, co w niczym nie umniejsza ludziom tworzącym prawdziwe, ludzkie wartości. Hasbarą nie byłem i nie jestem. Jestem i czuję się Polakiem, który (na swe nieszczęście) ukochał swoją Ojczyznę i Naród, choć pozostały z niego tylko żałosne resztki…

 61. Marucha said

  Nie mówiłem, że p. Rosomak jest hasbarą, lecz może bezwiednie powtarzać jej dezinformacje.

 62. Rosomak said

  Ad.61. Z wielkim szacunkiem i wdzięcznością, że jest jeszcze takie takie miejsce w sieci – nie ośmielam się w czymkolwiek polemizować z Adminem. Ze wszystkich sił natomiast pragnę wspierać we wszystkim to miejsce, będące przeciwwagą obłudy, hipokryzji, zakłamania, kłamstwa i tchórzostwa. I jeszcze parę epitetów można by tu zapewne dorzucić…
  Mój problem polega na tym, że kiedy się zorientowałem (jakieś 5-6 lat wstecz), że niektórzy moi dawni koledzy i koleżanki (wielu po prostu super!) z lat studiów (jakieś 5 lat na UJ, potem parę kolejnych z towarzystwem przyszłej żony, wówczas studentki UJ, i po latach córki, z której towarzystwem już kompletnie nic nie miałem wspólnego) – w zasadzie „rozrabiali” nas, niczego nie podejrzewających Polaków, m.in. pod wodzą śp. prof. Błońskiego – pospolitej szmaty, jak się potem okazało. (http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1547,1443505,1,dzial.html

  (Chodzi o spotkania w l. 70/80 w klubie Żaczek, Rotunda a zwłaszcza „Nawojka” w Krakowie, gdzie prof. Błoński był wyjątkowo częstym gościem. Wtedy nie wiedziałem, dlaczego tak skwapliwie uczestniczył w spotkaniach, a raczej zakrapianych (czego samego w sobie nie potępiam!) imprezach studenckich, z chazarskimi ludźmi śpiewającymi Kohena, Zębatego czy Kaczmarskiego (od Karczmarza – gdyby ktoś nie qmał). Po latach wszystko wyświetliło mi się, jak również to, że ci, którzy mnie otaczają na co dzień, to są une. Doskonale (choć nie w pełni) zrozumiałem wszystkie te paskudne podstępy i zasadzki, którymi jako goj, byłem poddawany. To się toczy zresztą do dziś, mimo, ze wiedzą, iż ja, une prześwietlam w mig jak Rentgen. Inny problem to taki, (zrymuje się), że Polaki to obecnie są właściwie Żydolaki lub Polako-Żydzi, co ma niewątpliwy wpływ na całość naszego żyhcia społecznego. Szkoda gadać… Pozdrawiam Gremium!

 63. Wiktor Dmuchowski said

  Pracując z różnymi orkiestrami w świecie w ostatnich 20 latach muszę stwierdzić, iż muzyk żydowskiego pochodzenia do swojego fachu podchodzi z dużą odpowiedzialnością i pokorą. Jest zaangażowany w to, co robi i daje z siebie wszystko czego nie można powiedzieć o niektórych Polakach i orkiestrach w Polsce, gdzie panuje bałagan i rozpiź….stwo, wybaczcie za określenie… Polakowi nie powiesz – „proszę grać czysto i dokładnie, bo on ci powie, to Pan nie dyryguje tak, abym grał czysto i dokładnie :))

  A to, że ten Naród Wybrany boi się mocnej ręki i raczej nie idzie na konflikty świadczy o tym, że w polskim życiem muzycznym powinien kierować dobry psycholog i znawca „atutów” narodowych.

 64. Zbigniew Koziol said

  Odnosnie archiwizowania, tworzenia kopii sajtu.

  OK, moze ten sposob nie dla kazdego, bo ja po prostu mam nieco wiecej obycia z tymi rzeczami niz przecietni. Ale zapewniam, ze sposob jest bardzo prosty.

  Tylko, ze ja to robie na Linuxie, z okienka terminala…

  Otoz kazdy miesiac ma tutaj swoje archiwum.

  Na przyklad za wrzesien adres archiwum jest taki:

  https://marucha.wordpress.com/2010/9/

  Z tym, ze to jest tylko adres do postow z ostatnich dni. W sumie mamy takie adresy dla wrzesnia, do calosci:

  https://marucha.wordpress.com/2010/09/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/2/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/3/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/4/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/5/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/6/
  https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/7/

  A scislej, pisze plik tekstowy o nazwie y i nastepujacej zawartosci:

  wget -c https://marucha.wordpress.com/2010/09/ -O 2010_09.html
  wget -c https://marucha.wordpress.com/2010/09/page/2/ -O 2010_09_2.html

  itd.

  Opcja -c oznacza, aby w razie przerwania polaczenia (co nieczesto ma miejsce) program wget ponowil probe, az do sukcesu.

  Opcja -O oznacza nazwe pliku ktory zostanie zasejwowany.

  A potem uruchamiam plik o nazwie y:
  sh y

  W rezultacie mamy sciagniete wszystkie strony z archiwum dla miesiaca wrzesnia.

  Ale to nie wszystko. To dopiero pierwszy krok.

  Teraz z tych stron nalezy wyciagnac adresy URL do wszystkich watkow.

  To proste. Uzywamy komendy grep (ja to robie pare razy, w jednej linii, przepuszczajac rezultat poprzedniej komendy przez „pipe”):

  grep ‚marucha\.wordpress\.com’ 2010_10.html | grep bookmark| grep title > x

  Powyzsza komenda z pliku 2010_10.html wyciaga tylko te linijki, ktore zawieraja adresy URL do konkretnych watkow. Wynik posylany jest do pliku o nazwie x. No… potem wynik trzeba nieco poczyscic w edytorze tekstu. W sumie drobiazg, jesli ma sie te rzeczy opanowane. Ale nie w kazdym edytorze tekstu te rzeczy robi sie latwo i sprawnie. Ja uzywam linuksowego edytora o nazwie nedit. On posiada ogromne mozliwosci, w szczegolnosci mozna tam uzywac wyrazen Regex (regular expressions), mozna kopiowac, usuwac i wklejac nie tylko linijki, ale np. kolumny tekstu. Fajna sprawa. Mozna zastapic jakis wyraz znakiem konca linii, albo na poczatku kazdej linii dodac cos.

  Podaje idee. Mozna sciagnac tym sposobem wszystko w ciagu jednej nocy.

  Trzeba jednak napisac mi porzadne skrypty, aby wszystko mozna bylo zrobic automatycznie. To troche zajmie.

 65. Tekla said

  Ad/63

  Dziekuje Panu za ten komentarz..córka chodzi do szkoły muzycznej ,kocha skrzypce,ale niestety pani od skrzypiec tak kombinuje,ze córka ma co trzecia lekcje..
  Szkoła słynie z ,,luzu” nikt się niczym nie przejmuje ,dyrektor rządzi tak ,ze parę etatów ma sama rodzina p.dyrektora..a uczniowie niech sobie radzą..wszechobecna korupcja,brak kompetencji zżera wszystko..

 66. aga said

  ad.60
  „Sądzą, że w gruncie rzeczy chodzi nie tyle o „materiał genetyczny” co właśnie o reprezentowanie Ducha Narodu, który krystalicznie wydobywa na wierzch to co nasze, polskie i diagnozuje to co fałszywe i obce”.

  Dokladnie tak.Ale tak nieliczne przyklady tych odżydzonych ostaw obywateli poslkich niestety.
  Chyba Pan Krzysztof M kiedys tak pięknie powiedział,że zydem jest ten kto zydem się czuje i dla żydow pracuje.
  Innym przykladem Polskiego Ducha u przechrzty jest Karol Szymanowski.
  Nawiasem mowiąc -Panie Marucha -warto by umieścić typwe frankistowskie nazwiska coby polactfo wiedziało.

 67. Zbigniew Koziol said

  @52 Pan Marek.

  Odnosnie punktu 5.

  „Nie wierze w bajki ze Putin i Rosja nie wiedzieli ze nastapi atak Gruzji na Osetie”

  Chyba raczej bylo tak, iz spodzieali sie ataku. Ale to nie musi znaczyc, ze „wiedzieli”. Ponoc po prostu sledzili przebieg zdarzen bardzo scisle, takze przy pomocy razwiedki wojskowej ulokowanej w Osetii (bo tam byli rosyjscy „rozjemcy”, juz dlugo.

  Mnie informacja o tamtej wojnie zastala w pociagu z Moskwy do Wielikich Lukow. To byl tez czas olimpiady w Pekinie, na ktorej byl Putin, zas Miedwiediew pozostal w domu. Miediwiediew wtedy, jako stosunkowo mlody i niewyrobiony politycznie, berz obecnosci Putina wokol, dal sie w pierwszej reakcji mocno podpuscic sie, wrecz zenujaco to wygladalo. Potem wycofano te jego wypowiedzi, juz nie potarzano. Putin zas szybko wrocil z olimpiady. Przypuszczam wiec, ze sama wierchuszka nic pewnego nie wiedziala.

  A tak poza tym, jak widac i wielu wokol, jestem pod wrazeniem Pana analiz i chetnie poczytam wiecej.

 68. Marek said

  Ad. 59

  Pani Ago,

  Nie studiowalem doglebnie sprawy Assada i Syrii. Jednak podam kilka moich watpliwosci.

  1. W Syrii rzadzi partia Ba’ath. Ta sama z ktorej wywodzil sie Saadam Husain ktory byl sponsorowany przez CIA. Partia ta zostala stworzona na Sorbonie jako wersja marksizmu-socjalizmu dla arabow. Sorbona byla i jest centrum miedzynarodowki i z ktorego wywodzi sie wielu pozniejszych przywodcow „socjalistycznych” lub zaplecza intelektualnego w krajach afrykanskich i azjatyckich.

  2. Syria byla wspomagana militarnie przez USSR ale, jak pisze Jack Bernstein, nigdy na tyle aby miec szanse lub zagrozic Izraelowi. To byla gra pozorow pomiedzy zydami amerykanskimi i sowieckimi ktorej ofiara byla strona rozgrywana.

  3. Ojciec Bashar’a Hafez al-Assad doszedl do wladzy poprzez coup d’etat, ktorych zreszta bylo w Syrii sporo. Nie wiem jakie sa jego powiazania rodzinne i ludzi ktorzy wyniesli go do wladzy. Byc moze jest on autentycznym Syryjczykiem i dziala w interesie swego narodu i przez swoj zamch odcial sie od korzeni swojej parti.

  Syryjczycy i Persowie sa jedynymi narodmi starozytnymi (ktore rzadzily zydami w starozytnosci) ktore nie udalo sie zydom jeszcze zniszczyc. Tak wiec zydzi beda starac sie je wciagnac w takie czy inne konflikty ktore maja spowodowac przynajmniej eliminacje ich kasy przywodczej i intelektualnej i co otworzy im droge do „Wielkiego Izraela”. Moga to zrobic przy pomocy swoich usluznych narzedzi takich jak USA, NATO, itd. lub/i przy pomocy wczesniejszej infiltracji od wewnatrz tak jak w Iranie.

  Patrzac za sytuacje na Bliskim Wschodzie, nalezy zwrocic uwage, ze Izrael nie potrzebuje Syrii i Iranu jako przyjaciol. On potrzebuje aby byli wrogami lub odgrywali role wrogow lub aby byla percepcja w swiecie ze sa wrogami Izraela. Ta percepcje tworza media globalne poprzez swoje manipulacje. W takiej sytuacji Izrael moze je zniszczyc w swojej „obronie” ktora wlasciwie jest podbojem.

  W tym co jest rozgrywane na Bliskim Wschodzie nalezy odroznic sympatie spolecznosci ktore sa antyzydowskie i anty izraelskie od klasy ktora nimi kieruje i ktora czesto dziala przeciw interesom tych narodow i spolecznosci ze wzgledu na powiazania masonkie lub zydowska przeszlosc.

  „może jest jakaś szansa ,ze ktoryś z kryptożydow okaże się n.p. krypto-kryptożydem:) jak to juz w historii nie raz bywało?”

  Oni maja cale game metod aby swoich ludzi trzymac w szeregu, wymieniac, eliminowac i zastepowac nowymi.

  Osobiscie sadze ze to co im sie juz udalo osiagnac nie moze wynikac tylko ze szczescia. Jest tu sila wyzsza. Szokujacy moze wydawac sie fakt ze cala wierchuszka zydowska jest bardzo religijna. Jednakze ta grupa ludzi promuje ateizm wsrod gojow. Wierza oni w to ze goje gdy pozbawi sie ich opieki Boga staja sie bezbronni i tylko wtedy beda oni mogli ich zniszczyc. Oczywiscie ich bogiem jest Lucyfer.

  Lecz skoro tak, to znaczy ze Bog istnieje.

 69. Marek said

  Ad. 55

  Dziekuke.

  Podesle. Ale alby wyslac artykol na Panski e-mail musze sie zarejestrowac?

 70. Marek said

  Ad. 67

  Nie ma istotnego znaczenia czy sie domyslali czy wiedzieli.

  Miedwiediew mogl nawet nic nie wiedziec bo nie byl wciagniety w ta rozgrywke tak jak i Bush. Po prostu, marionetka nieswiadoma rozgrywki, reaguje lepiej bo naturalnie na powstala sytuacje a co jest wskazane.

  To ze Putin byl w Pekinie jest raczej oczywiste. Prosze zauwazyc ze inicjator „zbrodni” stara sie byc jak najdalej od „wypadkow”. Gdzie byl Al Capone w czasie rzezi dnia Sw. Walentyna w Chicago? I gdzie byl Bush w dniu 9/11? Czyz nie byli w tym samym miejscu? Przynajmniej w tym samym Stanie? W takich sytuacjach wskazane jest zachowanie pozorow nieswiadomosci i zachowywac sie wedlug planu i rutyny tak jakby o niczym nie wiedziano.

  Sadze ze zydzi, ci w Izraelu i wokol Busha, wiedzieli ze Putin zaatakuje. Byli tez blisko Lecha Kaczynskiego ktoremi powiedziana ze tylko w nim nadzieja na ratowanie Gruzji co jest smieszne. Z tego co pamietam to nawet Condolessa dzwonila do prezydenta Lecha Kaczynskiego i Sikorskiego.

 71. Marucha said

  Re 69:
  Oto mój adres: dgmarucha (małpa) gmail (kropka) com

Sorry, the comment form is closed at this time.