Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ferrara: Sytuacja już oficjalnie poza kontrolą

Posted by Marucha w dniu 2015-06-17 (Środa)

Papież Franciszek przyjął na audiencji „panią arcybiskup” szwedzkiego kościoła luterańskiego. Określił ją jako szanowną siostrę.

Wobec tego, że Franciszek w dalszym ciągu robi co chce i mówi cokolwiek mu przyjdzie na myśl, nawet będąc świadomym, że może to trącić herezją, poczucie, że Kościół traci swój kompas i jest teraz okrętem pozbawionym steru – jak zauważył kardynał Burke, staje się coraz powszechniejsze wśród coraz liczniejszej rzeszy kapłanów, biskupów i kardynałów.

W ubiegłym miesiącu, w kontekście wypadków, które spotkały się z relatywnie małym zainteresowaniem (poza Radiem Watykańskim), sytuacja uległa pogorszeniu w stopniu trudnym do wypowiedzenia: Franciszek został pierwszym papieżem, który przyjął w Pałacu Apostolskim na prywatnej audiencji panią „arcybiskup”, stojącą na czele tzw. Luterańskiego Kościoła Szwecji. Zwracając się do tej pretendentki do biskupstwa, niejakiej Antje Jackelén, niedorzecznie nazwał ją „szanowną Panią Jackelén”, „szanowną siostrą”…

Kościół Szwecji, niemal ocierający się już o satanizm, uznaje małżeństwa osób tej samej płci, akceptuje aborcję, antykoncepcję i rozwody, ponadto rutynowo dopuszcza do ordynacji kobiet na urzędy pastorów (stanowią one 45% już wyświęconych, a także zdecydowaną większość wśród przygotowujących się do przyjęcia święceń).

W trakcie omawianego spotkania Franciszek zdawał się nie zauważyć, że jest to fałszywa pani biskup, przewodnicząca proaborcyjnemu pseudo-kościołowi, w sposób diaboliczny drwiącemu z sakramentów Święceń i Małżeństwa. Zamiast tego podzielał z „szanowną siostrą” ckliwe oczekiwania, związane z obchodami 500-setnej rocznicy rozpoczęcia reformacji – tzn. buntu Lutra z roku 1517, w których Watykan obłąkańczo partycypuje. Franciszek wyraził nadzieję, że upamiętnienie protestanckiej rewolty „może zachęcić luteran i katolików do przedsięwzięcia dalszych kroków w celu osiągnięcia pełnej jedności życia sakramentalnego i posługi duszpasterskiej”.

Dalsze kroki w kierunku jedności? Czy to żart? Poplecznicy Lutra oddalali się coraz bardziej od jakiejkolwiek możliwości osiągnięcia jedności z katolikami wprost proporcjonalnie do upływu czasu, w trakcie którego przedsięwzięcia ekumeniczne tylko utwierdzają ich w słuszności trwania w rozlicznych błędach.

Przed jakim szaleństwem stajemy teraz? Gdzie są kardynałowie i biskupi, by z odwagą stanąć w otwartej opozycji do tego papieża i bronić Kościoła przed jego niemal już codziennymi nadużyciami i skandalami? Jan XXIII został publicznie oskarżony przez prałatów i teologów tylko z powodu serii kazań polemizujących z poglądem o natychmiastowym dopuszczeniu zmarłych w poczet błogosławionych nawet w wypadku odbycia pokuty w Czyśćcu. Na soborze pojawiły się głosy za wytoczeniem mu zarzutu o herezję.

Jako członkowie laikatu nie możemy zrobić nic poza oprotestowaniem słów i czynów Franciszka – co uczynić musimy chcąc dotrzymać ślubów złożonych podczas bierzmowania. Jednak tylko skoncentrowany, bezpośredni sprzeciw ze strony przedstawicieli wyższych szczebli hierarchii ma szansę okiełznania tego, w sposób jasny wymykającego się spod kontroli, pontyfikatu i uniknięcia w ten sposób dalszych zniszczeń we wspólnocie Kościoła. Prałaci, którzy rozumieją powagę sytuacji i przyznają to prywatnie, muszą zadać sobie proste pytanie: na co jeszcze czekasz?

Christopher A. Ferrara
Tłum.: Mariusz Matuszewski
http://www.myslkonserwatywna.pl

Takiego właśnie papieża zesłał nam Duch Święty zapewne po to, aby nas wypróbować. Jest on bowiem, czy się to komu podoba, czy nie, legalnie wybranym papieżem – a przynajmniej nic nam nie wiadomo, aby legalność jego wyboru można było podważać.
Admin

 

Komentarzy 55 to “Ferrara: Sytuacja już oficjalnie poza kontrolą”

 1. marta15 said

  Zydzi uderzaja w Polske za pomoca Przemyslu Holocaust, Franciszek uderza w Polske za pomoca Przemyslu Globalnego Ocieplenia.

  „….Nowa encyklika opublikowana przez Watykan w tym tygodniu bardzo mocno krytykuje wykorzystywania paliw kopalnych. Rzeczpospolita przypomnaczytelnikom, że Polska jest jednym z największych producentów węgla, a tym samym również do emisji CO2.
  Dokument, ktory ma byc wydany w dniu 18 czerwca, poświęca dużą ilość tekstu do kwestii wydobycia węgla brunatnego, donosi Rzeczpospolita . Te kraje, w tym Polska, które produkują dużo węgla, niszczą środowisko, STWIERDZA ow RAPORT..”
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/polish-coal-industry-under-attack-from-francis-new-encyclical/

  „..A new encyclical to be published by the Vatican this week is heavily critical of the use of fossil fuels, with the daily Rzeczpospolita reminding its readers that Poland is one of the biggest producers of coal, and hence also CO2 emissions.
  The document, to be released on 18 June, devotes a large amount of text to the question of brown coal excavation, the daily Rzeczpospolita reports. Those countries, including Poland, that produce a lot of coal, are destroying the environment, the report notes…

 2. marta15 said

  „..Takiego właśnie papieża zesłał nam Duch Święty zapewne po to, aby nas wypróbować. Jest on bowiem, czy się to komu podoba, czy nie, legalnie wybranym papieżem – a przynajmniej nic nam nie wiadomo, aby legalność jego wyboru można było podważać.
  Admin..”

  Podobnie jak Tomasz More nigdy nie uznal Henryka VIII za glowe Kosciola katolickiego w Anglii,
  tak i ja Nigdy nie uznam apostate i heretyka Bergolgio ( zwanego tez Franciszkiem) za glowe Kosciola Katolickiego.
  Bergolgio jest glowa, ale sekty watykanskiej- 2, niszczaca ow KK.

  Pani w ogóle myli godności.
  Admin

 3. Inkwizytor said

  Pane Marucha, może czas przestać nazywać okupanta „papieżem”

 4. Marucha said

  Re 2, 3:
  Mnie też nazywanie Bergoglio papieżem przechodzi z niejaką trudnością przez gardło.
  Ale nic na to nie poradzę.
  Bergoglio jest papieżem.
  Poroszenko jest prezydentem.

 5. Cute Kid said

  Re 2:

  Tak droga Marto, mozemy a nawet musimy sprzeciwiac sie papiezowi kiedy glosi herezje.

  Ale:

  W dalszym ciagu JEST on papiezem w SUKCESJI APOSTOLSKIEJ, bo zostal legalnie wybrany przez gremium biskupow. I o te sukcesje najbardziej wlasnie chodzi. Bo Kosciol Katolicki moze byc apostolski jedynie jak kieruje nim ktos wybrany w apostolskiej sukcesji.,

  A wiec: mozemy sie sprzeciwiac ale NIE mozemy go nie uznawac (aczkolwiek nasze nieuznanie go w sytuacji jego legalnosci tak naprawde i tak nie ma zadnego znaczenia, ot jest po prostu takim sobie osobistym indywidualnym – i nieefektywnym- buntem).

  Co mozemy robic?

  Mozemy, i musimy, modlic sie za kazdego takiego papieza aby spowodowac jego naprowadxzenie na wlasciwa droga poprzez sile z gory.

  Zmarnowana amunicja na Panią Martę. Ona po prostu nie rozumie, o co Panu (i mnie) chodzi. Taka tunelowa wizja rzeczywistości.
  Admin

 6. Cute Kid said

  Dodam, Marto:

  „podobnie Tomasz More nie uznal Henryka VIII glowa kosciola”

  NIE PODOBNIE, NIE PODOBNIE.

  Henryk VIIi byl zwyklym smiertelnikiem.

  Franciszek zostal wybrany przez KOSCIOL (czyli: cialo Chrystusa): przez gremium jego namaszczonych przedstawicieli.

  Widzisz, Marto, roznice?

 7. Joannus said

  Kto z kim przestaje takim się staje, ciekawe czy ”siostra” przyjmie coś od ”brata”, czy też odwrotnie.
  Trzeba było czekać niemal 500 lat aby odcięcie się od Lutra herezji mistrza nad mistrzami , przeorientować na dostosowywanie się.
  Co jakby nie ”owijać w bawełnę”, jest niczym innym jak oficjalne zanegowanie sensu, słuszności i błogosławionych owoców ozdrowieńczej Kontreformacji.

  Cor Jesu, patiens et multe misericordie – miserere nobis.

  Ad. – ”Takiego właśnie papieża zesłał nam Duch Święty zapewne po to, aby nas wypróbować. Jest on bowiem, czy się to komu podoba, czy nie, legalnie wybranym papieżem – a przynajmniej nic nam nie wiadomo, aby legalność jego wyboru można było podważać.
  Admin”

  Całkowicie się zgadzam tylko z małą zmianą – zamiast ”zesłał nam” na ”dopuścił”.

 8. Boydar said

  Po co sięgać aż do Watykanu; proboszcz – pijak, qurwiarz i hazardzista, biskup – kłamca, pedał i antykatolik. Na mszę walą tłumy. Co ten biedny Duch Święty może począć, wolnej woli nie ma prerogatyw przełamywać. A my tutaj jednego Franciszka się czepiamy o papiery, kiedy on krew z krwi, kość z kości. Jest, jak ma być.

 9. Jacek said

  nic nowego, „największy z rodu Słowian” był „od początku” za pan brat z heretykiem „arcb.. Canterbury” niejakim Runcie (Robertem zresztą), nie mówiąc już o „starszych braciach”. Potem już ciągle było „z górki”. Kto bierze na poważnie sektę watykańską za Kościół Katolicki sam sobie i innym szkodzi.

  Z tego samego cyklu: Pope and AB of Canterbury: twins in prayer and spirituality http://www.news.va/en/news/pope-and-ab-of-canterbury-twins-in-prayer-and-spir

 10. JerzyS said

  Panie Boże,
  -dlaczego opuściłeś Sługę Swego?

 11. Joannus said

  Ad 9
  ”Kto bierze na poważnie sektę watykańską za Kościół Katolicki sam sobie i innym szkodzi.”

  Mniemanologia stosowana, wrzucana do Gajówki nic więcej.
  Raczej to odkrywcy ”sekty watykanskiej” szkodzą sobie.

 12. parva said

  http://www.gloria.tv/media/QUbHmQZ4kHw

 13. zeev said

  „”””Takiego właśnie papieża zesłał nam Duch Święty zapewne po to, aby nas wypróbować. Jest on bowiem, czy się to komu podoba, czy nie, legalnie wybranym papieżem – a przynajmniej nic nam nie wiadomo, aby legalność jego wyboru można było podważać.””””
  Admin

  To nie nasz, Ten Wasz. Duch Święty nie wysyła idiota KinderFickera lecz Piotra-Skała…..
  Myliłem się logicznie:))))ponieważ „Państwa”…Prawowiernych….jest 1.5 miliardaa:))))

  Może Pan to wyjaśnić, bo nie rozumiem?
  Czy Pana zdaniem Bergoglio został papieżem WBREW woli Ducha Świętego?
  Admin

 14. Joannus said

 15. Ches said

  ad 2
  papieża zesłał nam Duch Święty zapewne po to, aby nas wypróbować. / possibly – yes ,( ,dopuszczony )

  ad 6
  Franciszek zostal wybrany przez KOSCIOL / dopuszczony (czyli: cialo Chrystusa): przez gremium jego namaszczonych przedstawicieli. – you must be seek,, or you are yourself anointed

  ad 4
  all of them hooknose,, do not bother,, not wort it

  ad 11
  yes, you are right

  All the best,,

  CO TO ZA BEŁKOT? – admin

 16. Lily said

  Wedlug mnie Duch Sw,nie ma nic wspolnego z wyborem „pape”Franciszka, nie tylko jego.
  Wybrali go,kardynalowie i oni dobrze wiedza,kogo wybrali (przy zamknietych drzwiach,odizolowani od reszty Swiata).Ma on zadanie do wykonania. Nie wzrusza go sytulacja ludzi w Polsce,woli zajac sie innymi sprawami o ktorych,domyslam sie,ze nie ma pojecia (globalne ocieplenie). Oni wszedzie obsadzaja swoich ludzi,Watykan nie moze byc wyjatkiem.
  Takie jest moje osobiste odczucie.

  Na ponizej podanej strone,po nacisnieciu na zdiecie,mozna dowiedzec sie cos o danej osobie. Jest wsrod tych zdiec,rowniez zdiecie,”pape”F.

  xdisciple.blogspot.com.au

  Nalezy duzo czytac,porownywac,i wyciagac z tego racjonalne wnioski.

  Pani Lily, jeden listek nie spadnie bez wiedzy Boga – a myśli Pani że cokolwiek się stało na konklawe było wbrew Jego woli?
  Admin

 17. u said

  Czy Duch Swiety obdarzyłby nas diablem? Nie, Jego nie było na konklawe, dlatego mamy Bergolia. Ma racjȩ profesor Wolniewicz gdy mówi, ż Duch Swiȩty opuścił obecnie hierarchów kościelnych, oczywiście ,są wśród nich wyjątki, którzy godne i gorliwie slużą Bogu i nam, wiernym. Dla mnie Bergolio nie jest nigdy nie bedzie nastepca Chrystusa na ziemi, chyba, że Bóg obdarzyłby go Łaską, wtedy wiedziałby kogo wielbić i do każdego katolika ta odmiana by dotarła. , Tron papieski obecny pseudo papież zostawil do zasiedlenai dla :Lucypera, a sam w trampkach lata ze „swietymi” pijakami, i innymi łachudrami, bo są biedni, a to zajob Franciszka.

 18. u said

  Szykuje sie na to, że na nadchodzącym synodzie d/s Rodziny „papiez” bȩdzie śpoewał z takiego samego klucza co „pani arcybiskup,” której udzielił audiencji. Tak mówią kapłani z powołania.

 19. wow said

  Nie jest wcale oczywista ta legalność wyboru Franciszka, czyżby niektórzy zapomnieli, że Benedykt XVI jest nadal legalnym namiestnikiem Chrystusa, bo ten namiestnik nie może abdykować ot tak sobie? A co ze sprawą kardynała Siriego i jego nieuznanego wyboru na papieża oraz tajemniczą śmiercią Jana Pawła I ??? Kto wie czy nie mieliśmy do czynienia w Watykanie z trzema zamachami stanu. Może Duch Święty nie miał nic do tego tylko źli ludzie.

  Mamy domysły, nie pewność – admin

 20. wow said

  Nie może być dwóch „papieży”, jeden musi być nielegalny, w historii bywało nawet i trzech papieży na raz ale po wielu latach wychodziło, że któryś okazywał się uzurpatorem tzw. „anty-papieżem”. Nie może stąpać po ziemi dwóch legalnych papieży.

 21. Boydar said

  Co też Pani U opowiada. Oczywiście, że Diabeł na konklawe był. Był na każdym jednym od samego początku, i ciągnął w swoją stronę. Powiedziane jest, że „Duch Święty czuwa nad Kościołem”, nad przebiegiem konklawe w szczególności. I cóż to ma niby znaczyć, że Duch Święty wybiera papieża ? To po co byli by w takim razie kardynałowie. Nie może być wątpliwości, że za sprawą Ducha Świętego otrzymali wskazówkę, „który najgodniejszy”. Czy z niej skorzystali ? Bóg raczy wiedzieć, nic jednak w ludzkim rozumieniu na to nie wskazuje. To tylko w zaawansowanych demokracjach obowiązuje reguła „wybierali jak chcieli, wybrali kogo trzeba”. Demokratyzm konklawe jest zaś dość starodawny; „wybierali jak chcieli, i wybrali kogo chcieli”.

  Zapewne Pan Listwa wytoczy przeciw mojemu wywodowi jakieś przeciwpancerne działo, ale nic nie poradzę, że tak właśnie rozumiem te sprawy.

 22. KOR said

  P. Czy są damskie rabiny? Kto jest zorientowany w tej sprawie?

 23. Jacek said

  ad 11

  Nic już nie zostało do mniemania, jak demonstruje Franek. Jeszcze kilka lat i „kościół posoborowy” będzie razem z onz-tem propagował kastracje heteroseksulanych mężczyzn (białych w pierwszym rzędzie) aby „uratować planetę”.

 24. Rokitnik said

  Najbardziej rozsierdza żydów stwierdzenie, że faktycznie są ” plemieniem wybranym „… bo przecież w przeciwnym wypadku ZAMYSŁ Boga Ojca ” sprawdzenia zamiarów i CZYNÓW ” wobec Jego jedynego Syna Chrystusa, – po prostu by nie wyszedł? Bo w końcu KTO jak nie ONI…plemię żmijowe, majace za ojca szatana, wogóle było zdolne UKRZYŻOWAĆ Mesjasza?
  MY nie znamy zamiarów Ducha Swietego ( 3 osoba Boska )? Możemy jednak przypuszczać, że służy TO jakiemuś CELOWI ( owo zamieszanie z biskupem Rzymu jak sam się określa, a nie Papieżem )?.
  Stąd nasuwa się logiczny wniosek, iż Ojciec Świety – to nasz poczciwy Benedykt XVI emeryt – a nie Borgollio (” dzien doberek „), wylansowany przez satanistów,a bliżej określając nam podrzucony??
  Ks.Piotr Natanek w swoich kazaniach niedawno wspomniał, że następny PAPIEŻ przegoni i wysiecze wszystkich wrogów Kościoła Świetego?. I jestem skłonny MU wierzyć – albowiem czkawką odbija mi się każde przedstawienie c l a u n a Franciszka!! Jednym słowem NIC nie dzieje się bez przyczyny?

 25. Ches said

  15 Admin:
  Excuse me! are you sick too, ?
  why you thought like that ?

  Spieprzaj człowieku ze swoją „angielszczyzną”, ni przypiął, ni przyłatał.
  Komu chcesz imponować?
  Admin

 26. Rokitnik said

  at.23
  Urząd rabbiego ni jak się ma do Księdza czyli naszego DUCHOEGO przewodnika, na tym łez padole.
  Rabbi jest cywilnym określeniem nauczyciela, doradcy, sędziego, mędrca, rozjemcy i twórcy diaspory lolalnej wsród żydow.
  Najwybitniejsi z nich znani są z WYROKOWANIA o kierunkach podążania swoich ZIOMALI ale w zaden sposób, nie mają w sobie tchnienia ” ducha świętego „, czyli kontaktu z wyższym BYTEM?.
  Stąd wśród onych, – nie ma ŚWIĘTYCH…są „muzgowcy ” studiujący ichne pisma i głownie… szowiniści!
  Baby w religjii żydowskiej są traktowane jak ROZRÓDKI i nie mogą nawet modlić się RAZEM z chałaciarzami inaczej jak z tyłu …lub za KRATAMI.

 27. u said

  @ 21

  Panie Boydar a jacy to kardynalowie tworzyli to konklawe, czy czasem nie spowinowaceni blisko z szatanem? Po wyborze takiego „godnego namiestnika” zaczynam w to wierzyc. Gdzie nas ten wybór poprowadzi? Ano, tych co wierzą w głoszone przez takiego wybrańca teatry w miejsce wielbiącej Boga – liturgii to na brzeg przepaści. Czy Pan Bóg milosierny by nas na to skazał? Na potȩpienie.
  Pan nas uczył, że po uczynkach siȩ poznaje i staram siȩ tej Bożej prawdy – trzymaċ. Przecież ślepa i głucha nie jestem. To żadne zaskoczenie przecież o takim antypapieżu, że nadejdzie już od wieków mesjaniści – głosili.

 28. wanderer said

  Myślę, że Ducha Św przy wyborze tego papierza nie było, a była to zwykła polityczna, ludzka decyzja. W historii też podobno była papieżyca i nie jestem przekonany, czy Duch Św był wtedy zesłany. Bóg daje nam wolną wolę i błogosławi kiedy nasze (ludzkie) uczynki są dobre. Kiedy nie, czeka cierpliwie nawrócenia, jeśli nie ma nawrócenia zostaje Sędzia. Jeśli wybór jest zgodny z Jego wolą – zsyła Ducha Świętego. jeśli nie – nie zsyła i taki wybór jest pusty. Czyż może dobre drzewo wydać zły owoc, a źle drzewo dobry owoc? Tak ja to widzę. Ale jestem pokorny i uległy wobec Boga jeśli moje rozumowanie jest ułomne.

 29. Lena said

  „…Franciszek w dalszym ciągu robi co chce i mówi cokolwiek mu przyjdzie na myśl….” nikt kto znał wcześniej kard, Bergoglio nie powinien być zaskoczony pontyfikatem Franciszka. http://www.wieden1683.pl/news/list-do-papieza-franciszka-przychodziles-w-zwyklym-ubraniu-i-koloratce/

 30. Listwa said

  @ 21 Boydar

  Nie wytoczy działa, bo nie ma powodów.
  Jedynie to : „Powiedziane jest, że „Duch Święty czuwa nad Kościołem”, nad przebiegiem konklawe w szczególności. I cóż to ma niby znaczyć, że Duch Święty wybiera papieża ?”

  – czuwa to nie znaczy, że wybiera. Takie przejście jest błędne. Czuwa, ale zachowuje prawo, które sam Pan Bóg ustanowił, czyli prawo do wolnej woli.

  Sprawa zachowania i nauczanie kardynałów i biskupów jest bardzo złożona, a papieża jeszcze bardziej. Uproszczenia pani Marty15 są na tani bazar.

  „Nie może być wątpliwości, że za sprawą Ducha Świętego otrzymali wskazówkę, „który najgodniejszy”. Czy z niej skorzystali ?”

  – tak właśnie, skorzystali albo odrzucili a może lepiej zbuntowali. Jeśli któryś z nich będzie kiedyś potępiony, bo w ocenie Pana Boga nie był godzien zbawienia, to taki kardynał czy biskup czynami swymi tą ocenę udowodni na Sądzie ostatecznym – straszliwym i jedynym. Tam zapadnie wyrok wieczny i nieodwracalny. Przepełnienie szczęściem najczystszym lub klęska tragedii i tragedia czeluści. Powiedzą mu „mogłeś nie przysięgać”. Nawet jeśli biskupi, czy papież robią błędy i bunt, Pan Bóg zamieni to dla tych co szukają prawdy i zbawienia na ich korzyść.

  My ze swej strony nie możemy gadać i gadać jaki to papież zły, bo to błąd , mamy poznać i zrozumieć, co jest błędem i gdzie jest słuszny kierunek. Duch Św który czuwa nad Kościołem , czynami i wypowiedziami Franciszka wskazuje nam ważne w chwili obecnej zagadnienia. Wypowiedź Franciszka i spotkanie z siostrą luteranką jest bulwersujące? Bo widocznie bulwersujące ma być. Poznawanie błędów reformacji i przyjęcie prawidłowej postawy w tym temacie jest na dziś istotne. Jest to czysta kontrreformacja. I tego nam potrzeba. Ci co szukają zbawienia wzmocnią się , ci co miłują smrodek błędu zostaną w nim. Droga i rozwidlenie jasne.

  Trzeba się tylko trzymać tego, czego trzymać się należy :

  Sacerdos Hyacinthus:

  „Istnieje dobro i zło.
  Istnieje prawda i fałsz.
  Istnieje jedna religia prowadząca do zbawienia duszy: religia katolicka, którą Jezus Chrystus – Syn Boży, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek – objawił i której Kościół przez wieki nieomylnie i niezmiennie nauczał.
  W oczach Bożych nie ma równouprawnienia dobra i zła.
  W oczach Bożych nie ma równouprawnienia prawdy i fałszu.
  Zło wykazujemy i przezwyciężamy je dobrem.
  Fałsz demaskujemy i przezwyciężamy go prawdą.
  Św. Jan pisze: „Żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi” (1 J 2, 21).

  Przy osłabieniu wiary można wtedy zapomnieć, że Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. On jest Głową Kościoła! Od Niego wszystko w Kościele wychodzi i do Niego prowadzi. Jego klarownej i niezmiennej nauki należy słuchać. Jeśli tak nie jest, mamy do czynienia z problemem zdrady, apostazji, niewiary. Przynagla słowo listu do Hebrajczyków: „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom” (Hbr 13, 8-9).”

  I nie można zrobić błędu, by dociekać bez końca, czy papież jest papieżem, a trzeba :

  Sacerdos Hyacinthus dalej :

  „Kardynał Joseph Ratzinger ujmuje zagadnienie realizmu poznawczego w perspektywie zjednoczenia człowieka z Bogiem. Im człowiek jest bliżej Boga, tym bardziej wzrasta jego realizm – poznanie rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

  Pisał: „Im bardziej stoi człowiek po stronie Boga, tym bardziej też rośnie jego realizm, tym jaśniej ukazują mu się kontury rzeczywistości, tym jaśniejsza staje się też dla niego rzeczywistość sprzeczna ze świętością. Piękne maski szatańskie nie zwiodą już tego, który wszystko widzi od strony Boga”

  Wyborne remedium na tu i ówdzie błąkający się antykatolicki postulat wygaszania rozumu na rzecz ślepego posłuszeństwa!”

  Potem :

  „Aby zachować klarowność rozróżnień między dobrem i złem oraz między prawdą i fałszem, oraz aby to rozróżnienie prowadziło nas do praktyki życia, do decyzji, do czynów, do świętości i do zbawienia wiecznego, należy m.in.:

  – zachować czystą wiarę katolicką, której Kościół nauczał niezmiennie przez dwa tysiące lat,
  – wieść życie w łasce uświęcającej – bez grzechu śmiertelnego,
  – zachować zasadniczy dystans wobec przekazu wszechobecnych mass mediów,
  – dawać zdecydowany odpór nurtom zwodniczym wciskającym się w krwioobieg Kościoła,
  – systematycznie oddawać się lekturze cennego księgozbioru naszej Biblioteki 58’→,
  – prowadzić głębokie życie modlitwy – pielęgnując szczególnie żywe, pokorne, serdeczne i ufne nabożeństwo do Matki Najświętszej,
  – wytrwale czynić dobro,
  – cierpliwie wypełniać obowiązki stanu”

  A wszystko należy zacząć od tego punktu, jako niezbędnego i koniecznego warunku :

  „Niepokalana, niezrównana przeciwniczka diabła i jego dzieł – zła, grzechu i fałszu – niech nam wyprosi łaskę radykalnego odrzucenia dzieł diabła: zła, grzechu i fałszu.
  Niepokalana, niezrównana miłośniczka dzieł Boga – dobra, łaski i prawdy – niech nam wyprosi łaskę wierności prawdzie i łasce, i cierpliwą gorliwość w realizacji dobra. Królestwo Boże przynagla!

  Arcybiskup zasłużony dla obrony świętej Tradycji mówił:

  „Ona nie może znieść błędu. Ona jest przeciwko wszelkim herezjom. Ona jest z natury również przeciwko wszystkiemu, co przeciwstawia się prawdzie. Ona jest przeciwko wszystkiemu, co przeczy świętości, przeciwko wszystkim grzechom, jakie tylko mogą istnieć, nawet najdrobniejszym. (…) Garrigou-Lagrange nazywa ją «Matką Bożą od Nienawiści», ponieważ nienawidzi błędnej nauki i odczuwa nienawiść do grzechu. Leży to w Jej naturze, nie może znieść błędu i grzechu, albowiem błąd i grzech to dzieła szatana, który przyniósł je na świat! Wiecie, że Ona została stworzona po to, aby podeptać głowę węża, aby zniszczyć szatana i jego plemię.

  Zjednoczmy się więc z Najświętszą Maryją Panną, pozostańmy mocno z Nią związani, a Ona uchroni nas zarówno przed błędem, jak i przed grzechem, i zachowa nas w prawdzie i świętości”.”

  Cytaty z : http://sacerdoshyacinthus.com/2015/06/17/trudne-kwestie-dzisiejszych-katolikow/

  I nie ma co się przejmować, w ten sposób i tą drogą będziemy nie do zdarcia.

  W tym jest idea:
  http://www.militia-immaculatae.org/

 31. Pelagia said

  gdzieś w necie mignęło mi info, że Franciszek wręczył naszej premierzycy jakiś tekst (nie jestem pewna, czy to encyklika), kt. mówił o obowiązkach władzy wobec najuboższych. Dał jej tym samym znać, że wie, co tu z nami wyprawia władzunia.
  Premierzyca – niewierząca praktykująca, bo gdyby była wierząca, to by nie uczestniczyła w wykańczaniu Polaków (po prostu by wierzyła, że będzie za zło odpowiadać przed Bogiem)
  natomiast odnośnie skandalicznego zachowania wielu duchownych – dla mnie to jest jasne, że to jest V kolumna, kt. świadomie to robi, aby zniechęcić nas do kościoła i rozsadzić go od środka.
  ja moge powiedzieć o sobie – idę do kościoła po łaski Boże, żaden łobuz mnie od tego nie odepchnie. Natomiast nie widze powodu, aby ufać takim nieciekawym duchownym w innych sferach, np. dać sobie wmówić że Rosja jest naszym wrogiem i mamy umierać za ojczyznę (czyli za antypolskich polityków).
  Balcerowicz i inni antypolscy politycy i ich biznesy nigdy nie były, nie są i nie będą moją ojczyzną i żadne duchowny mnie nie przekona że jest inaczej.
  Aaa, a co myślicie o tym, że Franciszek dał nagrodę Prez. Putinowi ??

 32. Czołgista said

  @31
  Dostała medal z wizerunkiem patrona ubogich, ale kontekst tego wydarzenia była taki jak Pani podała.

 33. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Kiedy się Pan spokojnie przyjrzy temu co napisałem w (21) skonstatuje Pan, że nie odbiegłem ani na jotę od Pańskiej wykładni.
  Generalnie, jestem z siebie dumny. Z Pana w pewnym sensie też; w obecności takiego cenzora nawet klawiatura potrafi się zacinać 🙂 Kłaniam się.

 34. Amadeus said

  Święty Franciszek z Asyżu, święty Ojciec zakonu serafickiego, na krótko przed swoją śmiercią wezwał do siebie swoje duchowe dzieci i rzekł im (tłumaczenie własne, za książką: Dzieła św. Franciszka z Asyżu, s. 248n):

  Postępujcie dzielnie, moi bracia, bądźcie odważni i ufajcie Panu. Nadbiega czas wielkich prób i smutków, obfity w problemy i spory, zarówno duchowe jak i doczesne, miłość u wielu oziębnie, a złośliwość złych będzie dominować. Szatani uzyskają nadzywczajne siły, nieskalana czystość naszego Zakonu a także innych instytutów będzie tak przyćmiona, że będzie bardzo niewielu chrześcijan, którzy będą z całego serca i w pełnej miłości posłuszni prawdziwemu Ojcu świętemu i Kościołowi rzymskiemu. W czas tego ucisku mężczyzna, który nie został wybrany w sposób kanoniczny, zostanie podniesiony do godności papieskiej, a poprzez swą przebiegłość będzie dążyć do pociągnięcia wielu ku błędom i śmierci. Skandale będą się mnożyć, w naszym Zakonie dojdzie do rozłamu, a wiele innych instytutów ulegnie zagładzie, gdyż zgodzą się z błędem, miast mu się przeciwstawić. Będzie tak wielka różnorodność poglądów, stanowisk i podziałów miedzy świeckimi, zakonnikami i duchowieństwem, że – gdyby owe dni nie zostały skrócone, jak głosi Ewangelia – nawet wybrani mogliby zostać zwiedzeni ku błędowi, gdyby podczas tego ogromnego zamieszania nie byli przeprowadzeni bezpiecznie dzięki bezmiarowi Bożego miłosierdzia. W ów czas niektórzy gwałtownie sprzeciwiać się będą naszej Regule i sposobowi życia, i przyjdą na nas ciężkie próby. Ci, którzy okażą się wierni, otrzymają koronę życia, ale biada tym, którzy ufając wyłączne w swój zakon, popadną w letniość, nie będą oni w stanie stawić czoła pokusom, które Bóg dopuści aby wypróbować wybranych. Ci, którzy zachowają swój zapał, trwając z gorliwością w umiłowaniu cnót i prawdy, będą cierpieć katusze i prześladowania jako odstępcy i schizmatycy, podczas gdy ich prześladowcy przynaglani przez złe duchy będą mówić, że wyświadczają Bogu wspaniałą przysługę usuwając taki śmiercionośny element z ziemskiego padołu. Ale Bóg będzie schronieniem zasmuconych i uratuje wszystkich, którzy Mu ufają. Ci wybrani, chcąc być tacy sami, jak ich Głowa, będą działać pewnie, ufając w to, że poprzez swą śmierć nabywają sobie życie wieczne. Dokonawszy wyboru, aby bardziej służyć Bogu niż człowiekowi, nie będą się niczego obawiać i będą woleli raczej zginąć niż zgodzić się na fałsz i niewiarę. Niektórzy kaznodzieje będą milczeć na temat prawdy, inni zadepczą ją swoimi stopami i będą jej zaprzeczać. Będą szydzić ze świętości życia. Nawet ci, którzy ją zewnętrznie wyznają, gdyż w owe dni nasz Pan Jezus Chrystus ześle nam nie prawdziwgo Pasterza tylko niszczyciela.

  _____

  Podejrzewam że papa Franek jest tym niszczycielem.

 35. Tadeusz said

  https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/08/12/herezja-kosciola-chorego-w-swych-czlonkach/

  Pisze św. Antonin:

  „W przypadku gdyby Papież stał się heretykiem, to – przez sam ten fakt i bez żadnego innego orzeczenia – odłączyłby się od Kościoła. Głowa oddzielona od ciała nie może – tak długo jak pozostaje oddzielona – być głową tego samego ciała, od którego została odcięta.”

 36. Dictum said

  Jeden fundamentalny argument przeciwko ekumenizmowi – co z rzeszą Świętych Męczenników za wiarę? Znaczy się ich męczeńska śmierć na próżno?

  Królowo Apostołów – módl się za nami.
  Królowo Wyznawców – módl sie za nami.
  Królowo Męczenników – módl się za nami.

 37. Sowa said

  Re 17: „Czy Duch Swiety obdarzyłby nas diablem? ”

  Czy Duch Święty zabrania nam używania rozumu?
  To ludzie, kardynałowie, wybrali papieża Franciszka, używając do tego swojej wolnej woli. Bóg niczego im nie narzucał. Oznacza to, że mogli wybrać człowieka niewierzącego. I nie widzę w tym niczego dziwnego.

 38. Glos Prawdy said

  8. Nic dodac nic ujac.

 39. Listwa said

  @ 33 Boydar

  Tak, tylko te jedno zdanie powinno brzmieć tak : „Powiedziane jest, że „Duch Święty czuwa nad Kościołem”, nad przebiegiem konklawe w szczególności. I cóż to ma niby znaczyć, że Duch Święty czuwając nad Kościołem wspiera wybór papieża ?”

 40. Glos Prawdy said

  Papież Pawła IV Bull ex Apostolatus Officio uczy, że jeśli ktoś był heretykiem przed papieskimi wyborami nie może być ważnym Papieżem, nawet jeśli jest (skutecznie) wybrany jednogłośnie przez kardynałów.
  Canon 188,4 (1917 Kodeks Prawa Kanonicznego) stwierdza, że jeśli duchowny (papież, biskup, itp.) staje się heretykiem, traci swój urząd, bez deklaracji, z mocy prawa.
  St Robert Bellarmin, St Antonius, święty Franciszek Salezy, Święty Alfons Liguori, i wielu innych teologów nauczało że heretyk nie może być ważnym papieżem.
  Tak więc zadanie to dotyczące stwierdzenia czy Franciszek Był lub jest Fałszywym Prorokiem jest w rękach duchownych (kardynałów) którzy mają władzę w kościele. W rękach reszty Kościoła jak mówi Pismo Święte, reszty która uratuje Kościół.
  “Jeśli jednak Bóg zezwolił papieżem został heretyk
  to sprawi również że on przez taki fakt przestanie być papieżem,
  i apostolskie krzesło będzie puste. “

 41. Glos Prawdy said

  Bardzo trafne zauwagi:
  Na samym wstępie, kiedy papiez Franciszek pierwszy raz się ukazał światu, po konklawe, wszedł z prawą ręką zasłaniającą krzyż. Tak ułożona ręka jest gestem przynależności do masonów. Poza tym poczytajcie sobie może książki Bergoglio, jest tam tyle herezji, że to wystarczy dla przynajmniej połowicznego zrozumienia jego aktualnych działań. Aktualnie przekręca notorycznie Ewangelię i kopie dół pod kościołem.
  Ten człowiek nie jest papieżem. Przypomnijcie sobie może co się działo w połowie 2012 roku. Szpiegowali Benedykta. Wiecie, że zgodnie z Prawem Kanonicznym spiskowanie kardynałów przeciw papieżowi, lub ustalanie na kogo się głosuje w trakcie/przed konklawe nakłada na nich automatyczną ekskomunikę. Wiecie ilu spośród kardynałów jest w takim razie wykluczonych z kościoła?
  Bergoglio nie jest papieżem. Jest masonem i heretykiem. Sam się z Kościoła wykluczył. Módlmy się za niego, żeby jak najmniej złego zdziałał, bo im więcej mu się uda, tym cięższy zapadnie na niego wyrok. Ten człowiek łamie wszystkie reguły i prawa nie klękając w trakcie Konsekracji oraz w trakcie Adoracji. Co gorsza, gdy konsekruje wypina pośladki wprost na Tabernakulum. Pokazał się z krzyżem potępionym w encyklice Piusa XII “Mediator Dei”, heretyckim krzyżem z elementami okultystycznymi. Chrystus na tym krzyżu nie ma śladów męki (po gwoździach itp. itd), jest oddzielony od krzyża, jakby na nim leżał, a wokół nóg ma owiniętego węża. Wąż na krzyżu z martwym Jezusem jest na miejscu, bo diabeł doprowadził do Jego śmierci. Ale Jezus zmartwychwstały, bez śladów męki, NA KRZYŻU, z wężem na nogach? Ludzie, to jest obrzydliwe i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. na krzyżu to nie jest nawet Jezus, bo nie spełnia żadnych kryteriów!
  Jeśli pana domu nazwą belzebubem, to tym bardziej jego domowników. Kościół jest w ogromnych tarapatach, jak nie pozostaniemy silni w wierze i wierni doktrynie i przestaniemy WALCZYĆ z herezją i odstępstwami od Prawdy, to sami skończymy w czarnej szczelinie między pośladkami rogatego. Przepraszam za dosłowność, ale to jest fakt.
  Gorliwość jest konieczna. Nie mówmy, że Bergoglio jest już w piekle, nie mówmy, że jest potępiony. Módlmy się, aby się opamiętał i przestał zwodzić ludzi oraz, żeby nie udało mu się wykonać masońskiego planu. Tyle możemy dla niego zrobić. Dopóki trwamy na modlitwie, szczególnie za niewierzących i za samych siebie o mądrość, rozeznanie i pokorę, dopóty trwamy przy Panu.
  Szczegóły są nie ważne, nie ma sensu na nie zwracać uwagi? Powiedzcie to tym, co zaczęli od horoskopów, a skończyli na opętaniu. Powiedzcie to tym, co zamiast nosić krzyż z Chrystusem, noszą krzyż celtycki i “w ostatnim czasie” czują, że ich coś odpycha od Kościoła. Powiedzcie to tym, co zaczynali od przywiązania do grzechu lekkiego, a dziś nie ma ich w Kościele.

 42. Boydar said

  Panie Listwa Szanowny

  Ja nigdy nie pretendowałem do roli egzegety. Piszę tak, jak myślę, to bardzo ułatwia życie – nie trzeba się potem zastanawiać, co się komu powiedziało 🙂

  Resume jest takie – Duch Święty papieża nie wybiera, wybierają kardynałowie. Duch Święty wskazuje im, kogo powinni wybrać, oni wybierają jak chcą. Wolna Wola jest nadrzędną wartością. A że Boży Plan dla świata i nawet złą wolę uwzględnia, i na późniejsze dobro obraca, to rzecz znana. Nie widzę sprzeczności zasadniczej między nami. Tylko ja nie tak po mądremu jak Pan, się wyrażam.

 43. akej said

  Mnie najbardziej intryguje historia kardynala Giuseppe Siri. Nie bede wdawal sie tu w szczegoly bo byly tu artykuly na jego temat. Tak wiec, od 1958 r. – od smierci Piusa XVII nasz Kosciol ma bardo powazne problemy. Przyznam sie szczerze, ze mam tu bardzo powazne watpliwosci, ktore wyrazalem wiele razy. Osobiscie sklaniam sie ku opinii iz wszyscy posoborowi papieze zostali wybrani legalnie. Dlatego tez, niezaleznie od faktu czy sprawuja swoj urzad godnie, czy tez nie, pozostaja legalnie wybranymi glowami Kosciola.
  PS – Nie wiem czy o tym slyszeliscie, ale pare dni temu wyczytalem na stronie „Yahoo”, ze Franus Bongiorno ma zaplanowane spotkanie (chyba w lipcu?) z szefem „Somosgay” (jestesmy gejami) z Paragwaju. Zapomnialem gdzie to spotkanie ma sie odbyc.

 44. Sowa said

  Re 43: Tak, „de iure”, jest papieżem. A „de facto”?

 45. akej said

  @ 44
  Tu sie liczy „de iure”, kropka.

 46. Boydar said

  Dla nas przecież to i tak bez różnicy. Liczy się tylko nasz stosunek do tego co się dzieje. Czy w kinie płaczemy na niby ?

 47. Agat said

  „…rutynowo dopuszcza do ordynacji kobiet na urzędy pastorów (stanowią one 45% już wyświęconych, a także zdecydowaną większość wśród przygotowujących się do przyjęcia święceń).”

  Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę – ale (o ile mi dobrze wiadomo) pastor to NIE KAPŁAN! Nie można go porównywać z księdzem, bo to ktoś raczej jak rabin u żydów. I dlatego wcale nie jest „wyświęcany”, a po prostu mianowany bądź wybierany przez zgromadzenie wiernych.
  Pastor to jedynie taki „bardziej zaawansowany katecheta”.

 48. zawisza said

  ad 43

  Ciężko mówic o legalnym wyborze papieża od 1958 r jeśli tego konklawe (łac. conclave, zamknięte pomieszczenie w budynku, pokój) faktycznie nie było gdyż był kontakt ze światem zewnętrznym.

  „Tajemnica białego dymu i tajemnicze spotkanie powyborcze na konklawe w 1958 roku mogłyby pozostać nieujawnione gdyby nie Książe Paul Scortesco. Był on kuzynem dwóch członków watykańskiej Gwardii Szlacheckiej. Jeden z nich był przewodniczącym odpowiedzialnym za ochronę oraz gwarancję, iż nie będzie komunikacji ze światem zewnętrznym podczas konklawe z lat 1958 oraz 1963. W opublikowanym liście Scortesco ujawnił co następuje:

  „W przypadku Jana XXIII (1958) i Pawła VI (1963), była komunikacja ze światem zewnętrznym. W związku z tym, wiadomo było, że odbyło się kilka rund głosowania w pierwszym konklawe [1958], co doprowadziło wyboru kardynała Tedeschiniego; i drugim [1963], [które doprowadziło do wyboru] kardynała Siri.” (4)”

  Jan XXIII wyrzucony z Uniwersytetu Laterańskiego za modernizm:
  — W tym okresie został też profesorem patrystyki na Uniwersytecie Laterańskim po to, — by już po kilku miesiącach zostać usuniętym z tego stanowiska ze względu na „podejrzenie o modernizm” oraz „głoszenie teorii Rudolfa Steinera”! (11)

  (3) Wybór imienia Jan XXIII był sam w sobie rewolucyjny. Poprzedni Jan XXIII (zm. 1419) opisywany jest w The Catholic Encyclopedia (1908) jako człowiek o „całkowicie doczesnych skłonnościach, ambitny, przebiegły, bez skrupułów, niemoralny, dobry żołnierz, ale żaden duchowny”. Peter Hebblethwaite nazywa go „piratem, który za pomocą rzezi i krzywoprzysięstwa utorował sobie drogę do papiestwa” (Pope John XXIII). Został zmuszony do ustąpienia z papiestwa przez Sobór w Konstancji. Żaden późniejszy Papież nie przyjąłby imienia Jan ze względu na jego niegodziwe czyny, a tym bardziej Jana XXIII.

 49. wow said

  @47

  Racja co nie zmienia faktu, że w powszechnym odbiorze rabin czy pastor są postrzegani jako odpowiedniki księdza. Zresztą po co się papież spotyka z jakąś heretyczką-aborcjonistką? Już samo to jest bulwersujące.

 50. wow said

  http://www.religionnews.com/2015/06/12/trip-paraguay-pope-francis-will-meet-married-gay-activist/

 51. ? said

  Ad 45: czyli wybór diabła, zgodnie z procedurami, też będzie ok?

 52. Boydar said

  Nie będzie ok, ale będzie zgodny z procedurami i wolną wolą wybierających. Moja czereśnia padła teoretycznie przez mrówki, ale one od korzeni ją jadły, nie od korony.

 53. Mam takie pytanie co do prawdziwości posoborowego Kościoła: czy egzorcyzmy odprawiane przez księży posoborowych działają? No bo jeśli działają, tzn. że jednak Pan Bóg uważa Kościół posoborowy za swój i można w jego ramach być tradycjonalistą np. w ramach FSSPX, odcinając się zarazem od tych członków posoborowego Kościoła, którzy są modernistami.
  Z kolei jednak, jeśli egzorcyzmy odprawiane przez księży posoborowego Kościoła nie działają, tzn. że to sedewakantyści mają rację.
  Od razu rodzi się więc kolejne pytanie: czy egzorcyzmy odprawiane przez księży sedewakantystów działają?
  No bo któreś muszą działać, a któreś nie. Przecież Pan Bóg nie uznaje jednocześnie i posoborowia i sedewakantyzmu za prawdziwy Kościół, a jedynie jedną z tych dwóch opcji.

 54. Waclaw-L said

  Szanowny Panie Boydar, chylę czoło, za całokształt.

 55. Boydar said

  To przez tą cholerną Gajówkę, Drogi Panie Wacławie. Ona zmusza do myślenia, jak ktoś ma honor i ambicję, oczywiście 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.