Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

17 lat procesu. 447 rozpraw. Licytacja za bezcen 20 mln zł majątku. Kupującymi m.in. rodziny sędziów. Oto jak „nadzwyczajna kasta” może zniszczyć życie.

Posted by Marucha w dniu 2017-05-01 (Poniedziałek)

„17 lat toczy się proces przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście w Łodzi. W tym czasie odbyło się 447 rozpraw.

Proces zaczynał się 7 razy od początku. Pod byle pretekstami zmieniano składy sędziów, tak aby proces nigdy nie mógł się zakończyć. W tym czasie w toku licytacji komorniczych zlicytowano za bezcen gigantyczny majątek o wartości ponad 20 mln zł. Kupującymi były rodziny sędziów” – tak swoje wystąpienie na sejmowej komisji sprawiedliwości zaczyna Leszek Kopczyński – przedsiębiorca, którego zrujnował przez bezmiar niesprawiedliwości III RP.

Leszek Kopczyński był dealerem Opla w Bełchatowie. W roku 2000 zaczął się jego dramat. Przedstawiciele banku, w którym miał kredyty, zażądali od niego łapówki. Kopczyński jednak odmówił.

Bank dokonał „zemsty” i wypowiedział umowy kredytowe. Kopczyński zgłosił sprawę do prokuratury. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko pracownikom banku. Dodatkowo wniósł on o odszkodowanie za zniszczenie jego działalności. Niestety, sprawy utknęły w sądach na 17 lat.

W tym czasie komornik zdążył zlicytować cały majątek Kopczyńskiego (jak twierdzi poszkodowany – kupcami majątku byli m.in. przedstawiciele rodzin sędziów, którzy orzekali w przeciągających się sprawach sądowych), jego żona zachorowała psychicznie, a syn popełnił samobójstwo.

– „Zwracałem się również do pana sędziego Waldemara Żurka. Nie uzyskałem odpowiedzi merytorycznej. W tym czasie mój syn w wieku 31 lat popełnił samobójstwo, a moja żona zapadła na ciężką chorobę psychiczną. Ona po prostu zwariowała. Jest w szpitalu psychiatrycznym. Dorabiając się od podstaw, na bazie dorobku życia trzech pokoleń, zostałem całkowicie zrujnowany. (…)

Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Natomiast jestem zwolennikiem i sympatykiem wszystkich tych ruchów politycznych i społecznych, które mają za zadanie naprawę tego bagna, w którym żyjemy. (…) Mam dowody w sprawie, które mówią bezspornie o układzie, o sitwie mafijnej w gronie sędziów w Piotrkowie, Bełchatowie i Łodzi” – kontynuował Kopczyński w trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości.

Warto posłuchać jego wystąpienia, które jest dostępne w serwisie Youtube.com:

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 19 to “17 lat procesu. 447 rozpraw. Licytacja za bezcen 20 mln zł majątku. Kupującymi m.in. rodziny sędziów. Oto jak „nadzwyczajna kasta” może zniszczyć życie.”

 1. Tych wszystkich parchów w togach winno się powywieszać na gałęziach!

 2. Dziadzius said

  To sprawa Rzedziana o grusze na miedzy byla prostym procesem w porownaniu do tej szopki no ale i tez ‚Opel” drozszy od gruszki.

 3. PISKORZ said

  ad 1/2 A może zamiast pierniczyć 3 po 3…TO ZROBIĆ COŚ KONKRETNEGO /zrobić kopię tego i puścić w świat/…!! PS Nie pochwalę się. co ja zrobię…Można powysyłać elektronicznie lub wydrukować i wiadomo co z tym dalej..! Proste jak lufa sztucera..

 4. Zerohero said

  „syn w wieku 31 lat popełnił samobójstwo, a moja żona zapadła na ciężką chorobę psychiczną. Ona po prostu zwariowała.”

  Co jeszcze powstrzymuje tego człowieka przed kupnem na czarnym rynku kałacha?

 5. Wieś Rządzi Światem said

  Sprawa dr Kękusia z Krakowa: https://youtu.be/mGrUlxPjhp0?t=11m49s

 6. Listwa said

  Taki będzie los Polaków jeśli się nie pozbędą naiwności i nie zwróca się do tego co moralne i mądre.

 7. Czolgista said

  Ziobro zamieni na swoich, aby tacy jak on byli dalej bezkarni. To będzie cała reforma.

 8. Swarożyc said

  Polski wymiar (nie)sprawiedliwosci nie zostal zlustrowany i odzydzony… to tak dziala jak przed laty..

 9. Kojak said

  OD 7. Nie wiem co zrobi Ziobro i nie jest on moim bohaterem ! TYM niemniej dobrze ze robi szum wobec czesto zwyczajnych gnoi bedacych sedziami ! Moze ludzie sie ockna i przestana traktowac tych zgnilkow jak swiete krowy !!! A to dobrze bo wczesniej nikt nie odwarzyl sie nawet pisnac na ten temat !

 10. RomanK said

  Jesli to nie jest sztandarowym przykladem oligarchii sadowniczej w oligarchicznym panstwie ,… to co to jest????

 11. Ja bym dał. Z koniem lepiej się nie kopać. Koń wciąż jest silniejszy…

 12. Ola said

  chyba grubymi nicmi szyte . Gosc posiada majatek na 20 milionow zeta i plajtuje , bo bank nie udzielil mu kolejnej pozyczki? No chyba gdyby sprzedal pol tego majatku , to by na splate starszych zaleglosci w banku starczylo i dalej by ciagnal . Bank nie udzielil pozyczki czlowiekowi z takim majatkiem? Zadziwiajace , po zlosci to zrobil? Musial byc rzeczywiscie nie wyplacalny . bank glupi nie jest , nie strzeli sobie w kolano i nie pozyczy takiemu pieniedzy , by go jeszcze glebiej zaorac. Za udzielanie pozyczek takim, ktorzy juz jedna noga finansowo wisza nad przepascia , groza bankowi powazne korowody sadowe. Pracownik banku , ktory udzeli takiemu pozyczki , musi sie liczyc z bardzo bolesnymi konsekwencjami . Taaa, chcieli lapowki. Takie az debile w tych bankach chyba nie pracuja. Pomowic mozna , ale trzeba i udowodnic. Ale w koncowym efekcie chyba nie bedzie najgorzej dla goscia. Zada 200 milionow zeta odszkodowania od banku. Za nieudzielenie pozyczki!

  ludzie , ludzie . Takie historie i banialuki to , wybaczcie , ale chyba tylko na polskich portalach mozna znalezc.

 13. NC said

  Podejrzewam, że otworzenie autoryzowanego punktu sprzedaży Opla w Bełchatowie wiązało sie z koniecznością wręczęnia różnych łapówek. Skąd ta nagła pryncypialna niechęć do wręczenia kolejnej? Pan Kopczyński postanowił pozbyć sie cichych wspólników?

 14. Stan said

  To jest prawdziwa, realna Polska. Proszę o więcej podobnych informacji.
  Kto temu biednemu człowiekowi może pomoc? NIKT.
  Oto oblicze prawdziwego, zabójczego, mafijnego, skorumpowanego systemu politycznego.
  Zioberko i nikt nie pomoże, bo oni tam na gorze walcza tylko o koryta.
  Oto czego dochowała się Polska po 27 latach „niezawisłości”, „niepodległości” i „wolności ekonomicznej wolnego rynku”

  O takich przypadkach w PRL-u nie słyszałem.
  Korupcja tez była, a głównie chodziło o budowy nielegalnych „kurników” nad jeziorami za cement państwowy.

  Rodzina i zycie zniszczone. Tragedia syna i zony.
  Wszystkie wartość życia zniszczone w podły sposób.
  W systemie tym jedyna wartość to pieniądz.

  Podziwiam tego człowieka, że ma jeszcze tyle motywacji w życiu i szuka sprawiedliwości.

  Kolesie do załatwiania ludzi w Piotrkowie, Bełchatowie i Łodzi są znani
  i nic im się nie stanie i nie nikt nie poniesie odpowiedzialności.

  Cala sitwa to: dyrektorzy banku, policja, sędziowie, prokuratorzy i komornicy.

  To się nazywa „demokracja” i sprawiedliwość, a pani Kępa wygłasza szokujące polityczne
  kazania na ambonie w kościele mówiąc o zemscie.

  „Kempa przemawiała w kościele na pielgrzymce. „Odebraliśmy emerytury waszym oprawcom”.
  Obniżyli emerytury tym, co byli „komunistami”.Tylko zemsta i dzielenie społeczeństwa.
  O zgrozo, to się nazywa dzielenie społeczeństwa i łamanie prawa i wszystkich zasad chrześcijańskich.

 15. Marucha said

  Re 12:
  Brawo, Pani Olu.
  Nie znając zupełnie sprawy, wie już Pani o co w niej chodzi.
  To się nazywa kobieca intuicja.
  Jeszcze niech nam Pani wyjaśni, jak grubymi nićmi szyta była osławiona już afera z Optimusem i setki innych, mniej sławnych afer polegających na udupieniu goja, który za wysoko podskakiwał.

 16. PISKORZ said

  re 12 chyba grubymi nicmi szyte TO CHYBA PANI JEST GRUBYMI NICMI SZYTA..!! I tak wyszło z mózgiem..PS TAKIE SOBIE GŁUPIE BABSKIE DYRDYMAŁY..

 17. PISKORZ said

  RE 13 Skąd ta nagła pryncypialna niechęć do wręczenia kolej A SKĄD TAKA PEWNOŚĆ /SIC!!!/ ŻE CHODZIŁO O WRĘCZENIE KOLEJNEJ..?! No skąd..?! Do kuźwy nędzy..!! Brak jeszcze wiedzy/informacji w jakich realiach żyjemy…i stąd,.. taki komentarz /niczym u UBOWSKIEGO ŚLEDCZEGO/..Gratuluję tego co w łepetynie siedzi..

 18. Ola said

  Re: 15
  No ale Panie Marucho, pozostanmy tylko przez chwilke przy faktach i liczbach w sasiadujacym z Polska kraju , Niemcami , wiec juz z racji sasiadztwa i regul naczyn polaczonych , wiele faktow , dramatow i plajt jest porownywalne. Wiec jak podaja niemiecke strony , co drugi niemiecki salon samochodowy zagrozony jest bezposrednio niewyplacalnoscia . W ubieglym roku splajtowalo ich 59 . 59 dramatow zyciowych rocznie na podobienstwo nieszczesnego pana Kopczynskiego .Tylko nie podciaga sie ich pod teorie spiskowe, nie wini sie wszystkich swietych , nie oskarza bankow, wojewodow i skarbowek . handel samochodami to bardzo ryzykowny geszeft jak widac . A plajty to nieodlaczny element kapitalizmu , pasuja do niego jak piesc do oka . Ja juz sie nie chce powtarzac , ale musze – kapitalizm to okrutny system.

  Pani Olu, są bankructwa i „bankructwa”. Dalej mi się nie chce tłumaczyć.Bo jeśli Pani juz teraz nie chwyta, to szkoda czasu.
  Admin

 19. PISKORZ said

  re 18 /adm/…Pani Olu, są bankructwa i „bankructwa”. Dalej mi się nie chce tłumaczyć.Bo jeśli Pani juz teraz nie chwyta, to szkoda czasu. B. DOBRZE UJĘTE..MOŻE W KOŃCU DOTRZE, bo już ręce opadają…

Sorry, the comment form is closed at this time.