Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ręce precz od gen. Rozwadowskiego!

Posted by Marucha w dniu 2017-07-10 (Poniedziałek)

Artykuł Dariusza Baliszewskiego „Przewrót majowy: Najdziwniejszy zamach w historii” opublikowany na łamach „Rzeczpospolitej” wywołał gwałtowną reakcję internautów. Baliszewski próbuje bowiem usprawiedliwić zamach majowy i przekonać czytelników, że zapobiegł on faszyzmowi a winnym jest gen. Tadeusz Rozwadowski, który stawiał opór zamachowcom.


„Nie dostrzegano i nadal nie dostrzega się faktu, że ów zamach nie podzielił narodu, nie przyniósł ze sobą terroru państwowego, nie zlikwidował instytucji demokratycznych. Nie widzi się tego, że gdy mówimy o dobrej tradycji II Rzeczypospolitej, to mamy na myśli właśnie okres po przewrocie majowym, który wbrew wszelkiej propagandzie ocalił polską demokrację przed dyktaturą i prawdziwą faszyzacją kraju. I być może wreszcie dotrze do Polaków – jak pisał mądry Edward Raczyński – że Polska miała w Piłsudskim patriotę wielkiej miary, który za swoje prawo i powinność uważał kierowanie losami narodu” – napisał Dariusz Baliszewski w „Rzeczpospolitej”

Reakcja internautów była miażdżąca. Oto garść opinii:

„Odezwał się bajkopisarz spod znaku piłsudczyzny. Swego czasu pisał brednie na temat gen. Sikorskiego, filmy nawet kręcił, teraz plecie bzdury i opluwa na gen. Rozwadowskiego. Rozwadowski wydał klasyczny rozkaz typu wanted dead or life (schwytać martwych lub żywych), żadnej hańby w tym nie było. Hańbą było wywołanie wojny domowej przez Józefa Piłsudskiego, śmierć 379 ludzi, prześladowania opozycji, Brześć i Bereza, czystki w armii, mord na gen. Zagórskim i gen. Rozwadowskim. To była hańba pseudonaukowcu.

Ostatnie zdania tego artykułu są tak odrażające i kłamliwe, że aż wierzyć się nie chce, że Rzepa to puściła. Zamach majowy głęboko podzielił polskie społeczeństwo, to były zmiany nieodwracalne i fatalne w skutkach, bo uwidoczniły się podczas II wojny światowej. Jak można pisać, że nie było terroru? A bezprawne więzienie zasłużonych ludzi? Pobicia i napady? Tajemnicze zgony? Zastraszanie przeciwników politycznych i ludzi inaczej myślących? Przecież to była rzeczywistość polski sanacyjnej. Instytucje państwowe stały się natomiast fasadą, rządziła junta ślepo oddana Piłsudskiemu, zdolna do najplugawszych bratobójczych zbrodni, która po jego śmierci szybko doprowadziła państwo do zagłady. Wstyd, że takie artykuły ukazują się nawet w dzisiejszych czasach, gdy nie obowiązuje już ustawa o nienaruszaniu czci Józefa Piłsudskiego. Na pohybel piłsudczykowskim „historykom” fałszującym historię”.

„Łapy precz od gen. Rozwadowskiego fantasto. Mam nadzieję, że po rewelacjach o gen. Sikorskim nikt wypocin tego „historyka” nie będzie brał poważnie, bo jest skompromitowany całkowicie. Ja ci powiem na koniec tylko tyle: choćbyś nie wiem ile wypocił bałwochwalczych peanów na cześć Piłsudskiego i tak nie zaciemnisz prawdy, która jest jedna, twój marszałek gen. Rozwadowskiemu do pięt nie dorastał”

„Pan z pewnością pomylił pióro z pędzlem i maluje ściany na biało. Piłsudski to jeden z ‚fałszywych’ bohaterów Polski, pospolity awanturnik i anarchista, który zaczął od bandytyzmu i napadów na banki; dodajmy rozwiązłość obyczajową, poligamię i różnowierstwo, o kobietę przepychał się z Dmowskim, służył interesom wszystkich zaborców, podczas wojny Polsko-Radzieckiej konspirował z Marchlewskim (na wypadek zwycięstwa Rosjan), wywołując Przewrót Majowy naruszył porządek prawny II RP, zaszczepił zalążki faszyzmu w Polsce, niechętny jakimkolwiek ‚modernizmom’ rozbroił Armie Polska, jest współwinny Klęski Wrześniowej 1939”.

Jedno wydaje się być pewne – okres panowania bezkrytycznego kultu Piłsudskiego minął, przede wszystkim wśród młodzieży.

Opr. JE
http://www.mysl-polska.pl/

Komentarzy 11 to “Ręce precz od gen. Rozwadowskiego!”

 1. Zerohero said

  Śmieć.

 2. Birton said

  niemiecki agent i przechrzta, przez niego przegraliśmy w 1939 roku

 3. PISKORZ said

  re art. „Tajemnicze zgony? ” Weźmy np. takiego Wojciecha Korfantego..Jakoś szybko umarł po wyjściu z więzienia…podobno /sic!!/ ściany Jego celi były pomalowane z dodatkiem silnej substancji trującej..miał czas, aby się tego nawdychać..PS Zresztą za Stalina..tak malowano czasami ściany dacz…i tam pakowano ofiary na przymusowe „urlopy’, najczęściej zimą…wiadomo dlaczego.

 4. Adam Ryglowski said

  Ad 1)
  Ze śmieci można coš wybrać
  A TO TYLKO KUPA pobismarkowskiego. GÒWNA
  😒

  😒

 5. peacelover said

  …pakt Kesler – Pilsudzki to zwykla zdrada !!!!!
  i nie ma dyskusji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. MoszeKantor said

  Pilsudzki to zwykly szeregowiec przy Generale Rozwadowskim.Widzialem zdjecie Generala Rozwadowskiego z oczu jego mozna wyczytac tylko jedno.Prawy uczciwy czlowiek A nie jakis pilsudzki ;;;;;;;;agent niemiecki A przytym jeszcze byl w lozy Masonskiej.Ot takie kreatury rzadzily Polska I Nadal rzadza.
  PYTANIE co on zrobil dla polskiej armii Tej przedwojennej nic nic nic.W bitwie pod bzura gdzie zesmy przegrali.Bylo mnostwo wozow drabiniastych I zdechle konie.Ot I cal polska armia przedwojenna Jak moglismy wygrac ta wojne.POLACY MUSIMY UPRZATNAC NASZE PODWORKO POLITYCZNE .Bo mamy mnostwo ;;;;;;;;;agentow I zwyklych zdrajcow.Anie politykow

 7. Kojak said

  Pilsudski zdegenerowny bydlak i smiec ! Widac ta gnida z Rzeczpospoltej reprezentuje syjonistycznych lajdakow z PYYYSS dla ktorychta odrazajca gnida Pilsudski wydzielajaca do dzis smrod spod siebie jest bohaterem !!!

 8. Zdziwiony said

  „Zaszczepiliście Polsce chorobę i nic więcej (…) Wy jesteście tylko krzykiem nienawiści (…) Choćbyście chcieli uczynić coś polskiego, to nie zdołacie, albowiem w was samych nie ma nic polskiego. Szkoła, którąście przeszli, nie odjęła wam, bo nie mogła odjąć języka, ale urobiła wasze umysły i dusze w ten sposób, że jesteście nie Polakami, lecz Rosjanami, nienawidzącymi Rosji (…) Wy jesteście złym kwiatem obcego ducha (…) Nosicie w sobie zatratę i Polskę łączycie z zatratą. W waszej partii są niechybnie ludzie poświęcenia i dobrej wiary, ale ślepi, którzy w swej ślepocie służą komu innemu niż myślą”.

  (z powieści H.S. „Wiry”)

  Doskonale pasuje do dzisiejszych PiSudczyków, prawda?

 9. Bogaty Miś said

  Nie ma takiej możliwości, aby Piłsudski nie „przyklepał” śmierci Zagórskiego i Rozwadowskiego.
  Dołęgę – Mostowicza to jeszcze zupacy piłsudczykowscy mogli pobić (bohatersko) na własną rękę, ale zabić dwóch najlepszych wojskowych II RP, to już nie.

  Kluczowa sprawa dla oceny zamachu majowego: premier Czechosłowacji wysiadł z pociągu do Warszawy 12 maja 1926 na wieść o zamachu. Tak, czy nie? I o czym miał rozmawiać w Warszawie, gdyby zamachu nie było ?

 10. Jerzy Habdas-USA said

  #7 !To nie tylko smród,który jakoś tak nie przeszkadza prezydentowi A.Dudzie i zbyt wieeeelu tzw.;historykom; z kołchozu założnego przez J.Stalina,
  czyli PAN.Popatrzmy (przepraszam za tą sugestię) na prof.dr.habilitowanego Andrzeja Nowaka,który nawet nie myśli o Rehabilitacji…J.H.USA

 11. karlik said

  Może gdy powstanie Bereza Kartuska i więzieniach osadzą przeciwników politycznych, którzy nie zdążą wyjechać, zostanie „doceniony” Piłsudski.
  Rozwadowski nie ma wielu ulic, nawet własnego grobu , przynajmniej jego tam nie ma, by nikt nie sprawdził jak umarł..

Sorry, the comment form is closed at this time.