Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  Krzysztof M o Co jedzą Polacy?
  Ale dlaczego? o Rozpętał kampanię przeciwko kr…
  Bezpartyjna o Co jedzą Polacy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Polski mężyk stanu grozi Orbanowi

Posted by Marucha w dniu 2017-10-21 (Sobota)

TYLKO U NAS: CAŁY WYWIAD WITOLDA WASZCZYKOWSKIEGO DLA WĘGIERSKIEGO TYGODNIKA, W KTÓRYM GROZIŁ ORBANOWI

Grożenie, że Polska może uznać Orbana za przyjaciela Putina, sugerowanie, że premier Węgier spełnił polecenie Angeli Merkel głosując na Tuska, uznanie dużej liczby węgierskojęzycznych szkół na Ukrainie za coś nienaturalnego – te i wiele innych kwestii padło w wywiadzie szefa polskiego MSZ dla tygodnika „Heti Valasz”.

Za zgodą tygodnika „Heti Valasz” zamieszczamy poniżej tłumaczenie całości wywiadu z Witoldem Waszczykowskim opublikowanego 19. października. Autorem wywiadu jest Vörös Szabolcs.

Vörös Szabolcs: Z powodu nowego ukraińskiego prawa oświatowego Węgry nie będą popierać integracji Ukrainy z UE, czegoś co Polska zawsze gorąco popierała. Przypuszczam, że nie jest Pan szczęśliwy.

Witold Waszczykowski: Celem tej ustawy było wyjaśnienie statusu języka rosyjskiego i szkół, co pośrednio dotknęło inne mniejszości, w tym polską, ale inne mniejszości mają tylko kilka szkół, które są dwujęzyczne. Mamy nadzieję, że przy współpracy polskiego i ukraińskiego ministerstwa edukacji można osiągnąć kompromis. Dlatego nie przyłączyliśmy się do bardzo emocjonalnego oświadczenia węgierskiego ministra spraw zagranicznych Petera Szijjarto.

Rozumiem jednak stanowisko Węgier: Węgrzy na Ukrainie żyją w większej enklawie, mają znacznie więcej szkół, w których węgierski jest językiem głównym, co [EDIT: w pierwotnym tłumaczeniu „który” – red.] – szczerze mówiąc – brzmi trochę nienaturalnie dla mnie. Ludzie mieszkający na Ukrainie powinni mówić nie tylko własnym językiem, ale także urzędowym.

VS: Nazwał Pan oświadczenie Petera Szijjarto emocjonalnym. W rzeczywistości miało prawo być takim.

WW: Nie będę tego oceniał, ponieważ jest to problem dwustronny między Węgrami a Ukrainą. Nie będę upolityczniał tego problemu, biorąc pod uwagę trudności Ukrainy spowodowane rosyjską agresją [! – admin]. Jestem pewien, że problem można rozwiązać w sposób pokojowy i mniej emocjonalny.

VS: Czy powiedział to Pan także swojemu węgierskiemu koledze?

WW: Tak, kiedy skontaktował się ze mną, sugerując napisanie wspólnego listu do Kijowa. Wytłumaczyłem mu polski punkt widzenia, że ​​nasza sytuacja nie jest tak poważna, a kwestia ta mogłaby zostać rozwiązana na dwustronnie, choć niekoniecznie na szczeblu ministrów spraw zagranicznych.

VS: Przy okazji, czy bezwarunkowo popieracie integrację UE z Ukrainą? Ponieważ istnieją również nierozstrzygnięte kwestie między waszymi krajami, takie jak rzeź wołyńska w latach 1943-44, która w ubiegłym roku została określona jako ludobójstwo przez polski parlament.

WW: Przekazaliśmy nasze przesłanie Ukrainie, że rozwiązanie historycznych debat z sąsiadami jest zasadniczą sprawą przed ich przystąpieniem do UE. W tym celu powołaliśmy dwustronną komisję ekspertów …

VS: … która dotychczas nie przyniosła powodzenia.

WW: Jak dotąd, ale wstąpienie Ukrainy do UE nie nastąpi jutro. Mamy więc czas, jakkolwiek im szybciej, tym lepiej. Chciałbym tu dodać, o czym już wspomniałem wcześniej, że z banderowskimi flagami nie będzie wstąpienia do UE. Jedyne o co prosimy, to wyjaśnienie faktów historycznych.

VS: To byłoby polityczne samobójstwo dla każdego przywódcy na Ukrainie.

WW: Dajmy popracować historykom. Ale nasze przesłanie polityczne jest jasne.

VS: W sierpniu prezydent Rosji odbył swoją drugą wizytę w Budapeszcie w tym roku. Jak Pan do tego podchodzi?

WW: Nie jesteśmy szczęśliwi, ponieważ widzimy Rosję w inny sposób. Jest to jednak naturalne, ponieważ nasze położenie geopolityczne jest inne. Na szczęście Węgry nie mają granicy z Rosją, dlatego nie są bezpośrednio zagrożone. Granica polsko-rosyjska z obwodem Kaliningradzkim ma ponad 200 km długości, w rejonie rozlokowano pociski balistyczne, a od czasu do czasu otrzymujemy bezpośrednie groźby [emailem czy messengerem? – admin]

VS: Powiedział Pan, że nie jest szczęśliwy …

WW: … nie, dlatego że UE powinna mieć wspólne stanowisko wobec Rosji.

VS: Czy jest jakiś kanał, za pomocą którego może Pan wyrazić niezadowolenie?

WW: Mówimy otwarcie o tym z Peterem Szijjarto i premierem Viktorem Orbanem.

VS: I jak oni tłumaczą na przykład dwie wizyty Putina w jednym roku?

WW: Mówią, że nie czują bezpośredniego zagrożenia ze strony Rosji. Węgry rozpaczliwie potrzebują gazu i wydaje się, że jest to jedyna możliwość, ponieważ inne – takie jak terminale LNG w Polsce i Chorwacji, rurociągi i interkonektory – nie są jeszcze dostępne. Tak więc stanowisko Węgier jest takie, że nadal lepiej i taniej jest kupować rosyjski gaz bezpośrednio niż od pośredników. Rozumiem ich stanowisko. Jednakże naszym celem jest całkowite uniezależnienie się od rosyjskiego gazu do 2022 roku. [Polskie stanowisko jest takie, że lepiej kupować dużo drożej, byle nie od Rosji – admin]

VS: Byliśmy także uzależnieni od rosyjskiego gazu podczas pierwszej kadencji Orbana jako premiera w latach 1998-2002, ale wtedy nie był on określany jako przyjaciel rosyjskiego prezydenta.

WW: My też go tak nie określamy. Jest pragmatycznym politykiem, który nie ma innego wyboru. Jak już powiedziałem, jesteśmy na dobrej ścieżce, aby zapewnić alternatywę. Ale jeśli będzie alternatywa, a Węgry z niej nie skorzystają, możemy zmienić zdanie.

VS: Jakie są relacje polsko-rosyjskie? Po ostatnich przesunięciach amerykańskich wojsk do Polski Moskwa zagroziła waszemu krajowi rozmieszczeniem kolejnych rakiet w Kaliningradzie. Czy ta wojenna retoryka może się zmienić?

WW: Wszystko może się zmienić. W latach 80. byłem zmuszony emigrować z Polski, bo nie miałem perspektywy – 4-5 lat później blok sowiecki upadł. Potęga Putina nie będzie trwać wiecznie, prędzej czy później – mam nadzieję, prędzej – nastąpi zmiana w Rosji. Podczas gdy UE i NATO są gotowe do dialogu, Rosja odmawia tego, ponieważ chce osiągnąć pozycję, jaką miał Związek Radziecki [! – admin]. To maksimum tego, co Putin może osiągnąć, ale nie sądzę, żeby odniósł sukces. Dlatego jego plan minimum to decydowanie o przyszłości regionu transatlantyckiego zgodnie z logiką równowagi sił, która powstała w XIX wieku. Ze względu na ten imperialny sposób myślenia, każde ułożenie się z Rosją jest dość trudne.

VS: Czy ufa Pan w art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego – zgodnie z którym ci amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w Polsce, pójdą za was walczyć?

WW: Każdy normalny polityk powinien ufać, ale również sprawdzać. Poprosiliśmy NATO o potwierdzenie artykułu 5 od czasu naszego przystąpienia w 1999 r., i wreszcie zostało to spełnione podczas ostatniego szczytu NATO w Warszawie. Sojusz wysłał żołnierzy do Polski i państw bałtyckich, a USA wysłały brygadę pancerną, także przysłanie systemu antyrakietowego jest uzgadniane. Jest to konkretny dowód zaangażowania, o którym mowa w art. 5.

VS: Czy to wystarczy? Wspólne wojskowe ćwiczenia Białorusi i Rosji, Zapad-2017, z udziałem dziesiątek tysięcy żołnierzy właśnie skończyły się na waszym zapleczu.

WW: To wystarczy, by sprostać konfliktowi o niskim natężeniu lub kilku operacjom hybrydowym. Ale nie wystarczy, aby zmierzyć się z wielkim konfliktem, takim jaki ćwiczono podczas Zapadu. Dlatego uzgodniliśmy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergem, że musimy dać temu odpowiedź.

VS: Czy uważa Pan, że prezydent Trump, jako główny decydent w NATO, jest na to gotowy?

WW: Nie ma jeszcze decyzji, ale dyskusje już się rozpoczęły. Jeśli więc dyplomacja zawiedzie i Rosja nadal będzie robić to, co dotychczas robiła [a co robi? – admin], powinniśmy nie tylko dyskutować, ale wysłać dodatkowe siły do tego ​​regionu [oddziały ochotników uzbrojonych w proce? – admin]

VS: „Jeśli dyplomacja zawiedzie”. Czy poważnie Pan tak myśli?

WW: Jako dyplomata powinienem być optymistą. Gdybym nie był optymistą, prawdopodobnie pracowałbym jako dziennikarz.

VS: Dziękuję… Katastrofa smoleńska w 2010 roku jest kolejnym delikatnym elementem relacji polsko-rosyjskich. Szef rządzącej partii PiS, Jarosław Kaczyński, powiedział któregoś razu „możemy nigdy nie poznać prawdy”. Czy oznacza koniec pewnej ery?

WW: Nie będę oceniał tego stwierdzenia. Mogę powiedzieć, że poprzedni rząd nie zrobił wszystkiego co w jego mocy dla wyjaśnienia i rozwiązania sytuacji. W ministerstwie nie znalazłem żadnych dokumentów, które mogłyby udowodnić, że moi poprzednicy starali się dojść do prawdy. Stracili pięć lat, ponieważ, na przykład, pozwolili Rosjanom prowadzić śledztwo. Nasz przekaz jest jasny: dopóki nie oddadzą nam samolotu, zachowujemy prawo do myślenia, że ​​coś było nie w porządku i możemy to im to zarzucać.

VS: Czy jest Pan wśród tych, którzy uważają, że poprzedni rząd – w tym premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski – był „zamieszany” w Smoleńsk?

WW: Pan Tusk złożył wizytę w Rosji na trzy dni przed katastrofą, która została uznana za oficjalną wizytę państwową, a wizyta prezydenta Kaczyńskiego została uznana jedynie za osobistą pielgrzymkę. Dlatego też jest całkiem prawdopodobne, że środki bezpieczeństwa były różne. I podczas dwóch kampanii wyborczych po katastrofie, oddanie Rosjanom śledztwa było dla nich nawet korzystne, ponieważ nie musieli się tłumaczyć z braku wyników.

VS: Tej wiosny w Radzie Europejskiej Węgry poparły ponowny wybór Donalda Tuska, którego nazywał Pan „ikoną zła i głupoty”.

WW: To moje słowa?

VS: Wspomniał Pan o tym w wywiadzie radiowym w styczniu. A więc był Pan zaskoczony, że Orban głosował na Tuska?

WW: Fidesz jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej, dlatego rozumiem, że postępował zgodnie z dyrektywą Angeli Merkel i innych przywódców partii.

VS: A więc to była dyrektywa pani Merkel.

WW: Mogła być.

VS: Skąd Pan to wie?

WW: Nie wiem tego.

VS: Jednak to była Pańska pierwsza myśl.

WW: Rozmawialiśmy o tym z premierem Orbanem i on zna naszą opinię: jest nam smutno, że tak przyjazny kraj i partia otwarcie popierają Tuska, który był kandydatem poprzedniego polskiego rządu, a nie naszego. W rzeczywistości nie było nawet właściwego głosowania.

VS: 27:1. Tak nazwali to Polacy.

WW: Padło tylko pytanie, kto jest przeciwko niemu.

VS: Węgry nie były. Nawiasem mówiąc, czy Viktor Orban obiecał, że nie poprze Tuska?

WW: Napisał niejednoznaczny – ale nie publiczny – list w tej kwestii do polskiej premier Beaty Szydło, ale nie było w nim otwartej obietnicy.

VS: Polska i Węgry podzielają tę samą opinię na temat migracji, chociaż w latach 90. udało się zintegrować w Polsce około 100 000 czeczeńskich uchodźców. Dlaczego teraz się boicie?

WW: Większość Czeczenów wyjechała na Zachód, a pozostali mają płytką muzułmańską tożsamość. Także ataki terrorystyczne nie były wówczas metodą działania [!!! – admin].

VS: Cóż, jeśli ktoś pamięta coś o Czeczenach, to były ataki terrorystyczne.

WW: Ale wiele z nich to rosyjskie prowokacje [!! – admin]. Ci, którzy pozostali w Polsce, nie dokonali żadnych ataków.

VS: A dlaczego Syryjczycy mieliby to robić? Oni też wyjeżdżają na Zachód.

WW: Wobec tego dlaczego Bruksela próbuje przysłać ich tutaj za wszelką cenę? Dwa lata temu Komisja Europejska popełniła straszliwy błąd, określając tych ludzi jako uchodźców, chociaż tylko kilka procent z nich to prawdziwi uchodźcy. Bóg wie, dlaczego to zrobili.

VS: A Pan oczywiście podejrzewa, że …

WW: Są spekulacje. Przyczyny społeczne i humanitarne; niektóre kraje czują się winne z powodu ich imperialnej przeszłości lub z powodu zbrodni wojennych i holokaustu; Soros.

VS: Proszę nie mówić, że wierzy Pan w plan Sorosa.

WW: Nie wierzę w żadne spekulacje, po prostu wymieniam je. Nie wiem, która jest prawdą. Nie jest również jasne, dlaczego Komisja uważa tylko mieszkańców Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, a nie Ukraińców za uchodźców. W Polsce mieszka około 1 mln Ukraińców.

VS: Wśród nich tylko 16 osób otrzymało azyl.

WW: Może więcej. Ale dlaczego ten milion ludzi tu przybył? Ze względu na trudności spowodowane wojną.

VS: I witacie ich z otwartymi ramionami, ponieważ wasza gospodarka bardzo ich potrzebuje.

WW: To nie jedyny powód. Ale dlaczego Ukrainiec nie może być traktowany tak samo jak Libijczyk na przykład? Nie możemy akceptować podwójnych standardów.

VS: Czy nie wyobcujecie się tym samym?

WW: W jaki sposób?

VS: Jesteście wymieniani razem z Węgrami.

WW: I co z tego? Niedawno przybyło do Warszawy dziesięciu ministrów spraw zagranicznych, a potem przed wyjazdem do Londynu spotkałem 14 moich kolegów w Budapeszcie. Nie mam nawet czasu dla mojej rodziny.

VS: Więc nie boi się Pan artykułu 7 [nałożenia sankcji przez UE na Polskę – red.].

WW: Ani trochę.

VS: Czy dlatego, że Orban obiecał veto?

WW: Jest to jeden z powodów.

VS: Czy to nie jest niejednoznaczna obietnica – tak jak jego wcześniejszy list?

WW: Nie. To była jego jawna obietnica.

Kresy.pl / Heti Valasz
https://kresy.pl

Jeśli chodzi o generowanie politycznego bełkotu, min. Waszczykowski wyrasta na groźnego konkurenta min. Macierewicza.
Admin

Komentarzy 49 do “Polski mężyk stanu grozi Orbanowi”

 1. Komitet Obrony Gojów said

  http://piastpolski.pl/w-slepy-zaulek/
  http://prawy.pl/2735-robert-winnicki-waszczykowski-pod-reke-z-biedroniem-2735/
  Kumpel Schnepfa znów stanął na wysokości zadania. Swoją drogą nie wiem, czym kieruje się Orban łasząc się do ścierwoestablishmentu III RP. Czy on naprawdę jeszcze się nie połapał, że to są agenci NWO?

 2. Jacek2 said

  Przyznam się że nawet nie czytałem, bo i po co?

 3. Fiodor said

  Takie dyrdymały może wygadywać albo jołop (niedorozwinięty umysłowo), albo nie całkiem głupi? któremu płaca za wygadywanie bzdur. Niestety tutaj zachodzi bez wątpienia trzeci przypadek? połączenie dwóch pierwszych. Krótko mówiąc „klinika ministerialna”.

 4. snag said

  „Ci, którzy pozostali w Polsce, nie dokonali żadnych ataków” – Bo zbyt zajeci przestawianiem mebli w Polsce 😉 ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=WB7FVOWRvfc
  https://wiadomosci.wp.pl/czeczeni-zaatakowali-polska-szkole-dzieci-byly-przerazone-6117342855493761a

 5. Dziadzius said

  Bylo stare powiedzenie – „Jak Bog ma kogos ukarac to pierw odbierze mu rozum” –
  POLSKO szykuj sie na kare bo twoj ROZUM juz znikl.

 6. Izaurus said

  Orban jest Węgrem ( ja go uwielbiam) i nie ma nic wspólnego z junta kijowska. Waszczykowski zaś „per nexum sanguinis” popiera wściekle ową juntę

 7. jaja said

  Cholera jasna taka szmata ten Waszczykowski a nie polityk i glabem to sie nie stal lecz byl chyba od narodzenia. I taki lach grozi Orbanowi? Jakby mial czym i umial te grozby wprowadzic do akcji. No, jak ten zasraniec Kaczor mogl takiego debila posadzic na tak eksponowane stanowisko, czy nie zdawal sobie sprawy, ze taki gosc robiz siebie posmiechowisko i degeneruje ranking panstwa w swiecie.

 8. Marek B said

  OSTJUDE

 9. Kojak said

  No coz ? Typowy syjonistyczny lajdak gdzie metryke ma wypisana na mordzie ! Wiadomo ZE SYJONISWTYCZNY GNOJ ZAWSZE BEDZIE NA STOLU MSZ ! TAK BEDZIE BEZ KONCA DOPUKI POLACY NIE ODSUNA TYCH KREATUR OD ,,WADZY ,, ! ALE POLACY SA IDIOTAMI I NIE BARDZO TO JEST MOZLIWE

 10. Boydar said

  Jeżeliby przyjąć, że programowo chce robić banderowców w jajo, do samego końca tnąc głupa, to robi to pierwsza klasa. Prawie jak Kloss robił Gestapo 🙂

 11. Rence i nogy opadają…
  Nawet jak tego dyplomatoła wymienią na Szczerskiego to wcale lepiej nie będzie.
  Teraz, chociaż jest straszno ale jest też śmieszno 🙂

  Ciekawe jak Waszczu dotrze na swoją następną placówkę na San Escobar? Może powinniśmy ufundować mu jakiś kompas?

 12. Jerzy G. said

  Zachowuje się zgodnie z instrukcjami, które dostaje z Kijowa. Jak każdy jeden polskojęzyczny mężyk.

 13. Zerohero said

  Wysiadłem po kilku odpowiedziach. Tow. Waszczykowski to 100% kanalia

 14. - said

  Optymista z Boydara.

 15. Rafal Cz. said

  Pan Waszczykowski mowi jak przedstawicielka USA w ONZ. Zero dowodow. Rosjanie sa z definicji gozni bo niezalezni of USA.
  Dlaczego mieli by atakowac panstwa nadbaltyckie? Bo sa imperialni. Ale USA nie sa. Tam gdzie istnieje zagrozenie interesow USA
  agresja jest zrozumiala a nawet pozadana. Zreszta nie chodzi tylko o Rosje, Chiny rowniez zagrazaja Stanom.
  Jakie panstwa Stanom nie zagrazaja? Takich wlasciwie nie ma. To tylko kwestia czasu.
  Nie jestem przeciwnikiem amerykanow. Jestem Przeciwnikiem dyktatu globalnego biznesu ktory niszczy demokracje zeby z nas zrobic
  globalnych niewolnikow.

  ——
  Ten człowiek reprezentuje poglądy większości Polaków.
  Admin

 16. - said

  A moe to niektórzy skonfundowani Polacy reprezentują jego wytrzepane z rękawa albo nogawki poglądy? A on reprezentuje takie jakie mu każą reprezentować.

 17. muki said

  skad wytrzasneli takiego kretyna? Jak taka kreatura moze byc wogole ministrem nawet w takim gownianym kraju. Toz to nawet nie nadaje sie na wykidajle w kiblu publicznym! Coz. dobra zmiana to tacy wlasnie. Tylko ze poprzednicy tez nie lepsi-i to tragedia tego miejsca

 18. Rob said

  @17 Muki
  Taką sytuację (wyboru pomiędzy dżumą a cholerą) nam stworzono. Jak się posiada środki masowej dezinformacji to jest to dość łatwe zadanie.

 19. Yah said

  Oj ta, denerwujecie się i dziwicie zupełnie niepotrzebnie niepotrzebnie.

  Ad 7
  „robi z siebie posmiechowisko i degeneruje ranking panstwa w swiecie.”

  Dokładnie tak, po to właśnie

  Ad 15 ad Admin

  „Ten człowiek reprezentuje poglądy większości Polaków.”

  Dlatego polski, ani Polaków , w klasycznym tego słowa znaczenia, nie ma. Jest postnowoczesny , kosmopolityczny i chciwy człowiek efekt oddziaływania JPII i mediów głównego ścieku od TVN po Radio Maryja i GazPol.

  Motto tych ludzi to zniszczyć wszystko byle tylko moje było na wierzchu.

 20. Rob said

  @10 Boydar
  „Jeżeliby przyjąć, że programowo chce robić banderowców w jajo, do samego końca tnąc głupa…”
  ???
  Przecież to my jesteśmy robieni w jajo a banderowcom nieźle za to płacimy.
  To czy Waszczu jest rzeczywiście „głupem” czy też tylko udaje to dla banderowców jest bez znaczenia. Poza tym oni znają prawdę o ministrze a my się musimy domyślać.
  Nawet nie wiemy kiedy ten „koniec” nastąpi.

 21. Yah said

  Generalnie zauważam, że podzielający poglądy Pana W. zasługują na co najmniej nominacje do nagrody Darwina, a już na pewno polskie powstania ( za wyjątkiem wielkopolskiego i śląskich) .

  I proszę nie tłumaczyć to manipulacją. Po 10-15 latach średnio rozgarnięty Polak powinien zauważyć, że jest manipulowany i wykorzystywany i te wiedzę wykorzystać dla ochrony siebie i swojej rodziny ( nieufność !) i przekazać potomnym. Dlaczego w takim razie nasi średniorozgarnieci przodkowie tego nie zrobili. ? Z lenistwa ( bo tak wygodniej) i z wyrachowania ( bo można podczepić się pod wykorzystujących i osiągnąć swój mały sukcesik. A to , że kosztem innych …. to ch……

 22. Boydar said

  @ Pan Rob

  My, to znaczy kto ? Pod własne dzieci rąk nie podłoży, a co dopiero pod owo pojemne „my”. Nie jedna hucpa znalazła uznanie u „my”, może nawet bardziej bezczelna i jakoś świat się nie zawalił, wszystkim się podobało, prawie wszystkim, oklaski były w każdym razie powszechne i rzęsiste. Ludzie lubią być okłamywani. Wydaje się im, że tak będzie łatwiej przejść przez życie.

  @ Pan Myślnik

  Tak, optymista. To w niczym mi nie przeszkadza. Jeśli mam rację, dam mu medal. Jeśli się mylę, to go zakopię. Przecież bezpośrednio, nie ma żadnego przełożenia to co on gdzieś tam mówi na realną rzeczywistość, to tylko przedstawienie dla mas. Oczywiście, przedstawienia zawsze czemuś służą, ale góra się od tego nie przesuwa.

 23. Rob said

  @22 Boydar
  To my (Polacy) „robieni jesteśmy w jajo” a nie banderowcy. Ci ostatni dostają nasze (Polaków) pieniądze.

 24. Boydar said

  Trawestując ciotkę Makrelę – „przecież Polacy wcale nie musza dawać się robić w jajo”, chcą to się dają, volenti non fit iniuria.

 25. Rob said

  Przecież Pan napisał:
  „Jeżeliby przyjąć, że programowo chce robić banderowców w jajo, do samego końca tnąc głupa, to robi to pierwsza klasa.”
  To oczywiście nieprawda ponieważ to nie banderowcy ale my (Polacy) jesteśmy robieni w jajo.

 26. Boydar said

  Dlaczego Pan Rob tak uważa ?

  Banderowcy po otrzymaniu takiego przekazu jaki płynie od Waszczu, modyfikują swoje zachowania w określonym kierunku. Czyli mamy realny wpływ. Czy jest on długofalowo dla nas korzystny czy nie, to oddzielna sprawa, ale jest. Natomiast na nas, elaboraty Waszcza wpływu nie mają żadnego, bo i jaki. O tym czy dostali np. kasę moglibyśmy nie dowiedzieć się wcale, bo ukrycie takiej kwoty w wydatkach państwa to pikuś. Widocznie było istotne, abyśmy się właśnie dowiedzieli, żeby było to głośne, i nie tylko my, ukry także. A jeśli coś ma być głośne, to zazwyczaj ma cel.

 27. revers said

  „Trawestując ciotkę Makrelę”, ciotka Makrela juz dobrze oplaca jest od dobrodzieja Sorosa ktory tylko 18 mld $$$$ zainwestowal w rozne takie multi kulti, gendry lacznie ze kreczmarska sztuka zapladniania slowianek sperma psa K-9.

  jakie to wszystko wymowne i z przekazowe, a u sibei znajdzie sie roznego rodzaju dobrodziejskie organizacje od „Batorego” poczawszy, z ktorego demokratycznych doplat korzystaja chetnie wszystkie paritie polityczne a konczac na KOD-ach, Caritasach, hejtach, femach i innych zrob dobrze jajowodom i spermie, nawet z krzyzkiem lub rozanczykiem.

 28. Boydar said

  To była tylko poetycka przenośnia, Panie Revers; ona nie jest moją ciotką, słowo harcerza.

 29. Ale dlaczego? said

  Mogę się założyć o skrzynkę wódki, że to agent CIA i ukraińskiego SBU w jednym.
  Podobnie jak reszta wierchuszki pisowskiej.
  W końcu nie na darmo maciorka lata co chwilę za wielką wodę. A premierowa przeszła szkolenie tamże przywódcze.
  A… A naczelnik państwa ostatnio składał oświadczenie poddaństwa dla Telawiwu…
  Banderowska Przełomiec nadal szczuje na Rosję w TYPis.Owej telewizorni już się nie da oglądać, nawet dla informacji, co znowu wymyślił główny propagandzista Kurski.

  Także to wszystko układa się w zgrabną całość. Hodują Polaków na mięso armatnie w szykowanym konflikcie z Rosją.

 30. Boydar said

  Tak, tak, a Rosja pewnie jak głupia siedzi i zawija w te sreberka …

 31. Ale dlaczego? said

  Nic nie napisałem, że Rosja to oaza dobra i miłości.
  Jednak czym innym jest pragmatyzm i ROZSĄDEK, a czym innym wojenna retoryka i propaganda w Polsce.

 32. Zborowski said

  POLACY chcecie zmian.Nie wy chcecie ;zydowski spokoj.To znaczy GOIU GLUPI zapi……….aj za psie pieniadze zryj chemiczna zywnosc Bedziesz krucej zyl.A zydom oto tylko chodzi by jak najwiecej GOIOW SLOWIANSKICH POSZLO DO PIACHU.
  A oni zwykle matacza kreca lody dla siebie I sie smieja z POLAKOW
  A WIEC CHCECIE DOBRZE POLACY DLA SIEBIE.???
  GONIC zydow ktorzy sa niemcami ukraincami tak zwanymi I smierdzacych anglikow .
  Bo oni zawsze podszywaja pod te nacje Gdyz sie nimi wysluguja.
  DOSC DOSC DOSC RODACY TEGO.

 33. Inkwizytor said

  Co tu komentować. Waszykowski to настоящий мудак

 34. Jerzy G. said

  Ad. 32. Zborowski

  Ma Pan rację. Żydzi przeprowadzają zorganizowany ubój narodu polskiego. Z powodu upadku gospodarczego USA oraz utraty wpływów na całym świecie syjonistyczny twór na Bliskim Wschodzie ma ulec likwidacji. Całe żydostwo ma zostać przesiedlone na tereny Polski czyli żydowskiego POLIN.

 35. Rob said

  @26 Boydar
  „Banderowcy po otrzymaniu takiego przekazu jaki płynie od Waszczu, modyfikują swoje zachowania w określonym kierunku. Czyli mamy realny wpływ.”
  Rozumiem, że to MY („mamy realny wpływ”) też oznacza w tym wypadku Polaków.
  Czyżby? To minister chce żeby na Ukrainie kwitła ideologia banderowska?
  To nie Ukraińcy się dostosowują w kierunku pożądanym przez Waszczykowskiego ale dokładnie ODWROTNIE.
  Bzdury pan panie Boydar pleciesz.

 36. Boydar said

  Pan tak to interpretuje, Panie Rob, a ja mam swoje wyobrażenie. To nie powód abyśmy się od razu pobili.

 37. Joe said

  Waszczykowski to mazemo-chazarski smiec.Ma juz nakazane osamotniac Polske i niszczyc najbardziej tradycyjne przyjaznie Polakow z Wegrami i innymi z ktorymi Polacy w historii mieli raczej dobre stosunki.Une uwazaja ze na Wschodzie Polski juz maja pozamiatane o poukladane…biora sie na Balkany,Turcje i tp.

 38. WASZYKOWSKIEGO i prezydenta Dude najlepiej okresli Jerzy Urban.: Sa to osobnicy o tepych ,bez wyrazu i twarzach .Ktorzy nawet nie mowia co sami mysla vczy ,wierza! Te bez wyrazu i tepe twarze To ludzkie roboty ktorymi ktos z tylu kieruje .:)

 39. JagaS said

  Waszczu, nastepny wybitny (polski?) dyplomatolek z tej samej klasy co kaziu marcinkiewicz.

 40. Przeczytałem szokujący wywiad dziennikarza z Węgier z „polskim” Ministrem,odpowiedzialnym za MSZ.

  Tekst jest autoryzowany dlatego szokuje wyjątkowo negatywne nastawienie MSZ Polska, do Orbana i Węgier.

  To państwo,Węgry pomogło uratować część Europy,w tym Czechy i Polskę przed inwazją,nielegalną facetów, żołnierzy z IS,którzy mają nie tylko broń biologiczną.

  Broń ,którą mogą transportować w swoim ciele, organizmie,tak jak narkotyki przez kurierów….Makabra.

  Wstyd….Za miedzą, za Nysą są już plany na zniesienie embarga przeciw Rosji,gdyż zyski się liczą a tutaj (jak pod wpływem narkotyków?),refleksje Pana,przeciw Rosji.

  Panie W.Pan mnie zaszokował.Nie mam pretensji do Pana jako człowieka,gdyż ma Pan strach przed Mosadem w Polsce.

  Panie,W.Ukraińcy uciekają z Ukrainy do Polski,do Niemiec,szczególnie młodzi,gdyż nie majął ochoty umierać za miliarderów w Ukrainie.

  5 milionów mieszkańców Ukrainy są już poza Ukrainą,która się wyludnia, pustoszeje.Exodus mieszkańców Ukrainy przez cały czas trwa.
  Dla najemników z innych krajów na Ukrainie,jest forsa a dla emerytów ,dzieci,oświaty Służby Zdrowia na Ukrainie brakuje forsy?

  Z tego miliona..w Polsce,.hahah już przeszło 600.000 są już w Niemczech,w Austrii,w Holandii.Walki mafii rosyjskiej z czeczeńską,wspieraną przez gangsterów z Ukrainy,trwają.Nawet mafia rosyjska,ma zrozumienie u Włochów.

  Mafia czeczeńska dodam współpracuje znakomicie z arabską…w Berlinie a swoich „władców” mają w małych miejscowościach.

  Polacy,mieszkańcy Polski chcą wolnego państwa,Panie W. a nie korupcji jak w Ameryce Południowej.Chcą pokoju.,stabilnych przepisów prawnych.

  Po doświadczeniach z zachodem i slamsami w EU,Polacy,bez bomby atomowej,znowu chcą swoich zysków,swojej gospodarki dlatego mają nadzieję na maksymalną współpracę..z Rosją i Chinami.

  Ten historyczny wywiad,oznacza koniec kariery Pana W.

  Panie W.Pan i administracja w Polsce,nie jest w stanie nawet zagwarantować bezpieczeństwa US Army w Polsce,szczególnie przed fanatykami,korzystających z wiedzy o broni biologicznej,o chorobach wenerycznych….

  Pomijam,fakt,że tak jak w Niemczech,dane żołnierzy US Army w Polsce, są kradzione i wykorzystywane przez gangsterów w Polsce,w Niemczech, do zakupów w internecie…
  Nie przez Rosjan tylko gangsterów wykorzystujących sytuację spowodowaną inwazją pseudo uchodzców.

  Administracje w Polsce, w Niemczech są bezradne na działania gangsterów…w Polsce,w Niemczech.
  Mają tak bezczelnych ignorantów, analityków,informatyków,policjantów ,
  którzy nie są w stanie,w ciągu 7-10 dni, rozpracować gangsterów.

  To nie Rosja,z kilkoma mediami,toczy wojnę hybrydową w Polsce,w EU ałe normalni gangsterzy..o strukturach mafijnych.

 41. WI42 said

  Szczerość W. ujawniająca jego głupotę i równocześnie prawdziwe zamierzenia reformy językowej: „Witold Waszczykowski: Celem tej ustawy było wyjaśnienie statusu języka rosyjskiego i szkół, co pośrednio dotknęło inne mniejszości, w tym polską, ale inne mniejszości mają tylko kilka szkół, które są dwujęzyczne. Mamy nadzieję, że przy współpracy polskiego i ukraińskiego ministerstwa edukacji można osiągnąć kompromis. Dlatego nie przyłączyliśmy się do bardzo emocjonalnego oświadczenia węgierskiego ministra spraw zagranicznych Petera Szijjarto.”

  Czlyli chodzi przede wszystkim o etnocyd ludności rosyjskiej – my i inni z UE dogadają się z ukraińcami tzw. kompromis.

 42. revers said

  Nie on jeden przesadza …

  https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-odpowiedzialnosc-rosji-za-katastrofe-smolenska-jest-przesadzona/

 43. Tekla said

  Taki nie martwi sie ,ze PE pracuje usilnie wg planu,, Diurki ´`Sorosa`,aby sprowadzic jak nawiecej nachodzcow wedlug ich planu kazdy nadzodzca w UE bedzie mogl scignac wszystkich swoich bliskich i dalekich krewnych..wedlug slownego zeznania..

 44. revers said

  sa juz skutki laczenia rodzin, w Reichu sad najwyzaszy uznaje poligamie

  http://www.anonymousnews.ru/2017/10/13/verwaltungsgerichtshof-legalisiert-polygamie-syrer-wird-erster-deutscher-mit-zwei-ehefrauen/

  A w Polsce pracuja nad tym laczeniem wielki prymas RP Polak i wielu rezydentow obcych wywiadow, jak i wlasnych TW Biskup z Katowic Dabrowski.

 45. Yayo said

  Wyszczykowski, najlepszy dyplomat z San Eskobar.

 46. Ale dlaczego? said

  42@

  Nawet nie chce mi się komentować kolejne „rewelacje” tego psychicznego szaleńca.

 47. muki said

  jak podaje russkaja viesna polski minister oswiaty potulnie podpisal ukrainski akt narzucajacy belkot ukrainski jako obowiazujacy w szkolach na Upadlej. Jednoczesnie dowiadujemy sie ze na sztandar polskiego eksportu-jablka nie ma zbytu i polscy sadownicy zezra swoje jabca razem z ogonami. Z upadlej zwialo ok 10 mln obywateli: glownie do Rosji,UE,Kanady a to co zostalo to stare dziady i dzieciarnia no i oczywiscie oligarchy-corka jednego z nich ukatrupila 5 osob na ulicy w Odessie pedzac ponad 100 swym Lexusem i dostala za to nowego Lexusa od tatulka. Banderowcy szaleja a nawet w takiej pipiduwie jak Mosciska-8 tys mieszkancow jest ulica Szuszkiewicza i pomnik imc Bandery-dziura jakis 30 km od granicy umownej mniedzy Ukraina a jej wschodnia kolonia zwana Polska…

 48. Pinxit said

  Ten Wyszczykowski to wyjatkowe bydle.
  Zapomnial, ze nie Ukraincy go wybierali i nie ukrainskie interesy ma reprezentowac.
  Ukraina nie nadaje sie do Unii z roznych powodow ale zakaz mowienia w w jezyku TUBYLCZYM jest przestepstwem. zgodnie z Karta Unii. Te „mniejszosci” – ohydna, perfidna, kretynska nazwa – to nie sa emigranci- tylko tubylcy!
  Dlatego stanowisko rzadu polskiego jest antypolskie, chamskie i faszystowskie.
  Jak moze przedstawiciel rzadow w Polsce popierac zakaz mowienia po polsku??
  To znow jakas okupacja czy choroba umyslowa zboczenca??

 49. revers said

  No a Orban w odpowiedzi oglasza europe srodkowa wolna od uchodzcow …
  https://www.op-online.de/politik/orban-erklaert-ost-mitteleuropa-zur-migrantenfreien-zone-zr-8801748.html
  coz na to brukselka, i soldaerka natowska, i fundacje dobroczynne Sorosa z planem wyrwania kasy na 50 mld papiera z uni przekretasow, po inwestycji Sorosowych 18 mld..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: