Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP. Oto jak pozbywano się wielkiego majątku Skarbu Państwa.

Posted by Marucha w dniu 2018-09-10 (Poniedziałek)

Po 1989 roku rządzący nami politycy wyprzedali ponad 8 tys. przedsiębiorstw. Niestety przy prywatyzacji wielu z nich dochodziło do poważnych nieprawidłowości. Nieraz wąskie grupy ludzi uwłaszczały się na polskich fabrykach za skandalicznie małe pieniądze. Wystarczyło mieć odpowiednie dojścia, układy i trochę pieniędzy (lub możliwości zaciągania odpowiednich kredytów). Znamienne jest to, że najwięcej państwowych firm wyprzedawano w czasach, kiedy u władzy byli Balcerowicz, Lewandowski i Tusk.

Poniżej zupełnie subiektywna lista 10 prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, które gdy spojrzymy przez pryzmat współczesnych standardów mogą budzić mniejsze lub większe kontrowersje.

10. Exbud, czyli jak Wejchert z Walterem pomnożyli majątek pod nadzorem Balcerowicza: Exbud był flagową spółką budowlaną z czasów PRL. Na początku III RP funkcjonowało prawo, zgodnie z którym aby prywatyzacja spółki Skarbu Państwa mogła dojść do skutku, trzeba było znaleźć jakiegoś „inwestora z zagranicy”. No i znaleziono – była to ulokowana w Luksemburgu spółka… ITI. Wkrótce okazało się, że dzięki prywatyzacji Exbudu przyszły założyciel TVN wielokrotnie pomnożył zainwestowany majątek.

9. Radomska Fabryka Łączników, czyli jak szukać okazji na wyprzedażach: W 2010 roku Ministerstwo Skarbu Państwa w rządzie Tuska postanowiło sprywatyzować radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Nowy właściciel zaciągnął mnóstwo kredytów i szybko zadłużył Fabrykę, a po roku ogłosił upadłość. Pracę w straciło około 400 osób. Syndyk masy upadłości, który przejął kontrolę nad fabryką po ogłoszeniu upadłości, oszacował jej całkowity majątek na… 40 mln zł (mimo, iż rząd sprzedał ją za 1,43 mln zł)!

8. Ciech, czyli doktor Jan kupuje polską chemię: W czerwcu 2014 r. rząd Donalda Tuska sprzedał spółce z Luksemburga należącej do Jana Kulczyka pakiet kontrolny 19,972 mln akcji zarządzanego przez państwo chemicznego giganta – spółki Ciech. Cenę za 1 akcję ustalono na poziomie 31 zł. W grudniu 2015 r. NIK publikuje raport na temat prywatyzacji tego chemicznego giganta. Kontrolerzy nie mają wątpliwości – Ministerstwo Skarbu Państwa zarządzane przez ekipę PO-PSL dopuściło się niegospodarności i braku należytej dbałości o interesy państwa polskiego podczas prywatyzacji ww. spółki. Ciech został sprzedany za zaledwie 619 mln zł. Piszę „zaledwie” bowiem w ciągu dwóch kolejnych lat firma ta wygenerowała dla swoich nowych właścicieli blisko 940 mln zł czystego zysku!

7. Zakłady Papiernicze w Kwidzynie, czyli zmodernizuj i sprzedaj za połowę wartości: W 1992 roku doszło do głośnej prywatyzacji należących do Skarbu Państwa Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie. Zakłady te zostały wielkimi nakładami zmodernizowane i na początku lat 90-tych stanowiły prawdziwą perłę wśród wszystkich zakładów produkcyjnych w Polsce. Janusz Lewandowski zgodził się je sprywatyzować za 120 mln USD, mimo iż niektóre szacunki mówiły, iż są warte dwukrotnie więcej.

6. KWB Adamów, czyli jak Tusk sprzedał właścicielowi Polsatu kopalnię węgla: W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce ZE PAK (należącej do Zygmunta Solorza-Żaka) pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Co ciekawe – Aleksander Grad, który jako minister Skarbu Państwa w rządzie Tuska rozpoczął proces prywatyzacji tej kopalni w 2016 r. został prezesem zarządu ZE PAK.

5. SPEC. Czy ludzie z PO naprawdę musieli wyprzedawać wszystko co cenne i przynosiło zyski? Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (SPEC) było największą miejską firmą zajmującą się energetyką cieplną w całej UE. Zmodernizowana infrastruktura oraz duże nakłady inwestycyjne spowodowały, że jakość usług ciepłowniczych w Warszawie stała na bardzo wysokim poziomie, a ceny należały najniższych w Polsce. Co istotne – SPEC generował spore zyski. W 2009 r. było to 36 mln zł. Niestety, Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła wówczas decyzję (wbrew woli mieszkańców), aby to świetnie działające przedsiębiorstwo-monopolistę wyprzedać firmie z zagranicy. .

4. PKP Energetyka, czyli jak sprzedać „kurę znoszącą złote jaja”: PKP Energetyka to spółka kluczowa dla bezpieczeństwa kraju. Jest monopolistą w zakresie dystrybucji energii elektrycznej do kolejowej sieci trakcyjnej i jedynym właścicielem sieci zasilającej trakcję elektryczną linii kolejowych w Polsce. Będąc pod kontrolą Skarbu Państwa co roku notowała spore zyski (2012 – 65 mln zł; 2013 – 90 mln zł; 2014 – 49 mln zł). Niestety, rząd Ewy Kopacz wpadł na pomysł, aby PKP Energetykę sprywatyzować i tuż przed oddaniem władzy sprzedał ją prywatnemu funduszowi z Luksemburga.

3. Polskie Huty Stali, czyli jak modelowo zaniżyć ceny sprzedawanych akcji: W 2003 r. podjęto decyzję o prywatyzacji Polskich Hut Stali SA (huty w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach i Sosnowcu). Rząd oraz ministerstwa skarbu i gospodarki (opanowane przez polityków SLD) zgodziły się wówczas na sprzedaż pakietu 22,1 proc. akcji tej spółki za kwotę 6 milionów zł (przy kilku warunkach). Późniejszy raport NIK stwierdził jednak, że na potrzeby prywatyzacji wycenę spółki zaniżono o blisko 2 miliardy zł, a najlepszym tego dowodem był fakt, że już w 2004 r. spółka miała 1,7 miliarda zł zysku na czysto!

2. PZU, czyli prywatyzacja za którą trzeba było zapłacić wielomiliardową karę: W 1999 roku została podpisana między Skarbem Państwa a portugalsko-holenderskim konsorcjum Eureko umowa, zgodnie z którą ówczesny rząd Jerzego Buzka sprzedał 20 proc. akcji PZU za kwotę 2 miliardów złotych. Równocześnie 10 proc. akcji odsprzedano bankowi Millenium (wówczas BIG Bank Gdański). W aneksie do umowy prywatyzacyjnej podpisanym w 2001 roku zawarta została klauzula sprzedaży Eureko dodatkowych 21 proc. akcji przez Skarb Państwa. Klauzula pozostawała jednak niezrealizowana, co stało się przyczyną konfliktu pomiędzy Eureko (posiadającym łącznie 33 proc. akcji), a Skarbem Państwa (dysponującym 55% akcji). Eureko złożyło pozew do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie. Ten wydał werdykt, zgodnie z którym Polska miała być odpowiedzialna jest za „opóźnienie prywatyzacji PZU na szkodę konsorcjum Eureko”. Finalnie rząd Tuska w 2009 roku zgodził się zapłacić 4,75 mld zł kary na rzecz Eureko, co finalnie zakończyło spór o posiadanie 21 proc. akcji PZU.

1. TPSA, czyli jak państwowego giganta sprzedać innemu państwowemu gigantowi (tyle, że z zagranicy) przy udziale doktora Jana: Telekomunikacja Polska SA (TPSA) pod koniec lat 90-tych była monopolistą na rynku telekomunikacyjnym w naszym kraju. Ta potężna firma obsługiwała nie tylko 10 mln klientów (stan na 2000 r.), lecz także zarządzała krytyczną infrastrukturą obronną kraju (na którą wydano wcześniej setki milionów złotych). Z jakiegoś jednak powodu rządzący nami politycy zdecydowali, aby TPSA sprywatyzować. Problem w tym, że prywatyzacja okazała się być pseudoprywatyzacją, bowiem TPSA kupiła państwowa spółka francuska, która weszła w układ z lokalnym oligarchą. Czytaj więcej – tutaj.

http://niewygodne.info.pl/

W tekście oryginalnego artykułu znajduje się sporo linków – admin

Komentarzy 59 do “Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP. Oto jak pozbywano się wielkiego majątku Skarbu Państwa.”

 1. Psychopatów trzech. – Dlaczego psychopatów? Bo nikt normalny by tego nie zrobił.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Trzech łobuzów, wszyscy z korzeniami.
  Zabrakło jeszcze Kaczmarka i Wąsacza.

 3. NC said

  To gigantyczna wyprzedaż polskiego mienia przez paserów.

 4. Kar said

  ..trzech muszkieterow (czyt. 3 obciagaczy)

 5. revers said

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich

  wg. listy rozbiorowej PL, a sam Aron Aaron Langman, vel Lewandowski na ostnim posiedzeniu PE odnosnie ustawy sadownczej az przeroosl siebie samego, mowiac o patryiotyzmie, o tym ze to wszystko on i uklad sadowniczy robil dla Polek i Polakow.

 6. Ale dlaczego? said

  3 największych bandytów postkomunistycznej Polski…

  „Dziecko, tak wygląda zdrajca!”.

 7. Antares said

  Żadni łobuzy i zdrajcy. Poporostu żydostwo i szwaby. Do dołów z takimi.

 8. Polo said

  Jakich kurwa psychopatów, nawet nie skurwysynów (kurwa przynajmniej uczciwie zarabia pieniądze). To 3 zydow ŚMIERTELNYCH wrogów Polski i polakow i nie tylko. To 3 śmierdzące ogry. Oby piekło ich pochłonęło.AMEN

 9. guła said

  Paserzy to skupują od złodziei.

 10. guła said

  A jedna i druga działalność jest ścigana przez prawo – prawie w każdym państwie.

 11. guła said

  Nawet w Izraelu …

 12. Polska doświadczy pierwszych jaskółek niepodległości w momencie zapierdlowania Balcerowicza i Lewandowskiego. W każdym innym przypadku mamy do czynienia z kabaretem „niepodległości”.

 13. Boydar said

  To nie Żemek ani Chim, będą sypać bez pytania. I o to od początku chodziło. Po co siedzieć z kijem jak można staw spuścić. Tylko ilu ludzi do piachu przez to qurewstwo poszło, szkoda.

 14. lolek said

  Mijają trzy lata rządów partii wydźwigniętej głosami wyborców, którym nawijano na uszy, że po wyborach zajmie się złodziejami i cwaniakami i powsadza ich do więzień…

 15. lewarek.pl said

  W warszawskiej SGH w holu głównym na pierwszym piętrze znajduje się galeria najwybitniejszych absolwentów tej uczelni. Na pierwszym miejscu portret Balcerowicza. Alfabet ma swoje prawa, ale i dokonania adekwatne.

 16. tom said

  Polecam „Apokalipsę” prof. Bożyk! A tak naprawdę, to co wówczas robili Bracia i ich kompani od obecnego PiS-u? Protestowali, czy cieszyli się, że rozwala się Polskę ( znienawidzony do dzisiaj PRL). Dziwić się trzeba, że wielu Polaków zostało tak łatwo zahipnotyzowanych i chcą nadal głosować na smoleńską sektę?

 17. Zdzicho said

  Robactwo trzeba wybić co do sztuki, aby w domu było czysto. POLONIA PULITA.

 18. Piskorz said

  re art Niestety przy prywatyzacji wielu z nich dochodziło do poważnych nieprawidłowości. NO KUŹWA NIE MOGĘ, ale eufemizm../nieprawidłowości/..Nie ma innego określenia na ten bandytyzm gospodarczy..?!

 19. Piskorz said

  re 14 Czytałem i polecałem w gajówce..!! PS Jest też inna pozycja /autor pochodzi z Poznania, nazwiska nie pamiętam/ na ten temat /sic!!!/…CZTERY TOMY..!!!

 20. Grace said

  Zwrocic panstwu to co zostalo mu ukradzione a tych bandytow rozstrzelac lub powiesic, a najlepiej gotowac powoli w goracym oleju. I te mendy jeszcze maja polskie obywatelstwo? Mam nadzieje ze Polacy sie obudza i beda takie wyroki jak za szwabskiej okupacji. Czekam na to. Tylko cos takiego uratuje resztki honoru Polakow.

  ——
  Nie obudzili się przez 30 lat… marné szansé…
  Admin

 21. lopek said

  „Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP.”
  Koniec cytatu.
  To tylko polskojęzyczne i nie tylko polskojęzyczne une postanowiły udowodnić głupim tubylcom, iż to nieprawda jakoby:
  jeszcze Polska nie zginęła póki głupi tubylcy żyją. Otóż Polski już nie ma od dawna. Są za to banderowcy w milionach i hurtowo przemycana przez nich tutaj broń. Słowem – Polski już nie ma – więc i na tubylców przyjdzie tutaj czas – bo dzieci szatana Polakom nie odpuszczą.

 22. Boydar said

  Ja pracowałem w naprawdę dużej firmie. Ponad trzydzieści tysięcy ludzi. Została perfekcyjnie rozpirzona, nie zostało nic, Część niby sprzedano potentatowi, część zlikwidowano. No fatalnie.

  Tylko jak się bliżej przyjrzeć, to to co sprzedano, już po czterech latach niewiele było warte, technika i technologia przegoniła wszelkie wyobrażenia. Zostaje kwestia ludzi, takich jak ja szaraczków pominąwszy. Otóż w rzeczywistości była to jedna mini mafia i rodzinne układy służbowo partyjne. Od sprzątaczki do naczelnej dyrekcji. Perspektywicznie patrząc, nie szło z tym zrobić NIC. Uwzględniając wiedzę o mającym się zdeprecjonować majątku, ktoś podjął decyzję jaką podjął. A dodać muszę, że przedsiębiorstwo było istotnie strategiczne. I co ? I nic. Wszyscy to jakoś przeżyli. Oprócz mnie. No ale przy takich operacjach straty muszą być, jak nie w sprzęcie to w ludziach, normalna rzecz. A że padło na mnie ? Sam jestem sobie winien, gdybym nie był umoczony na sto różnych sposobów z pracą zresztą zupełnie nie związanych, nie obeszło by mnie to wcale. Może tyle co żal.

  Ja to piszę nie w poparciu „kontrowersyjnych prywatyzacji”, tylko wskazując na zasadność każdorazowego, wnikliwego przyjrzenia się szczegółom.
  Dla zaciemnienia obrazu pragnę dodać, że firma właśnie się odbudowuje, z dużym rozmachem, i z zupełnie nowymi kadrami.

 23. No coz, gdyby nie bylo Solidarnosci – nie byloby Okraglego Stolu.
  Wszystko doskonale przygotowano.

  Ani Gierek ani Kania ani Gomulka , ani zadnemu z rzadzacych w PRL-u nie przyszloby do glowy, zeby sprzedawac zydom, Hindusom, i roznym cwelom polskie huty i w ogole polskie przedsiebiorstwa..
  Nalezalo zlikwidowac PRL.
  Za duuuuze pieniadze!

 24. Dla maluczkich Krawców i krawczyków nadwornych też podniesiono próg wykrojczenia do 1000zł ażeby mieli za co odróżniać swoich od goim a było to za czasów (panowania)walcowania pultuska za-obecnie jest dyskusja 400 czy 500 czyli poodróżniano
  a krawcowe pozmieniały nazwiska np na warchoł co by jeszcze bardziej ukryć się w orwelowskim społeczęństwie
  oj znowu ta pseudo hamierika z kozienic i pionek – od AGROMA

  dla podstawczaków za kogoś –

 25. rycho08 said

  Panie Boydarze,

  Przeżyć to można o chlebie i wodzie – o to Panu chodzi z tym przeżyciem – to nam ma wystarczyć?

  Chce Pan nas przekonać, że lepiej oddać majątek za darmo, niech inni na nim zarabiają bo sami nie potrafimy.

  Na kiego ch.ja takie komentarze!

 26. Boydar said

  Panie Rychu Szanowny, staram się zrozumieć o co Panu biega … sądząc z paska postępu procesu to trochę mi zejdzie.

 27. „orwelowskim społeczęństwie” tzn W CHLEWIE

 28. Moher49 said

  Gdyby w Polsce były polskie rządy, to ci fachowcy od prywatyzacji wisieli by na szubienicach. Niestety polskich rządów nie ma, upodlenie kraju trwa. Kiedyś to się musi k.wa skończyć.

 29. RYCHOWI vel r-usałka możęć biegać o łuków i st”r”achA- a bo że jest alkoholik leczony w pruszkowie na odwyku to raczej wiadomo WSYSTKIM mieskającym w bloku nr 8 i 10 ul maciejowicka -kozienice .( nawiasem mówiąc w moim przypadku niejeden już prowo zapił się na zawsze)

 30. revers said

  Czy tylko polskie rzady? wystarczy spojrzec na liste kadry resortow silowych msw, wojska sami beznapletkowcy, w stopniach od pulkownika po generalow. w tym jeden Jastrzebski zydoszkop z Niemeic..

 31. Andzia said

  Stocznię Gdańską oddali Ukraińcowi za darmo, jeszcze z dopłatą, bo były pieniądze na koncie przewyższające kwot

 32. Andzia said

  Stocznię Gdańską oddali Ukraińcowi za darmo, jeszcze z dopłatą, bo były pieniądze na koncie przewyższające kwotę oszacowania. Sędzia dokonujący licytacji za 2 tygodnie czmychnął za granicę.

 33. Joung said

  PYTANIE DO POLAKOW z Jajami.
  Czy ktos juz ich namierzyl By wymierzyc im sprawiedliwosc?????????????????NIKT
  Bo Polacy sami by to robili……….TAK NAS ZDEMORALIZOWALI.Przez nasza glupote lenistwo I udawanie ze jestem prawdziwym chrzescijaninem ktoremu Niewolno robic nic zlego .A wiec spij nadal polaczku I CHARUJA DLA ”’kundli zydowskich czy niemieckich czy angielskich ……..AMEN ……..Bedziesz w niebie…Amen durnie.

 34. Boydar said

  Bezpieczne przechowywanie czy utylizacja (27) trujących substancji to przedsięwzięcie kosztowne i wysoce specjalizowane, stać na to jedynie prawdziwe mocarstwa. Jak kto nie ma kompetencji to lepiej żeby się nawet nie próbował dotykać.
  Na szczęście dla Polaków jedno takie mocarstwo jest całkiem niedaleko, z dnia na dzień coraz bliżej 🙂

 35. Boydar said

  Jeszcze jedna amerykanska baza i zapuka do drzwi. A być może zajrzy nawet bez pukania 🙂 🙂 🙂

 36. Piotr Podgórni said

  Człowiek bog = degenerat
  NWO to globalny komunizm zbudowany pod hasłem „degeneraci wszystkich krajów łączcie się.

 37. Joannus said

  Ad 23 Troll Polonii

  ”No coz, gdyby nie bylo Solidarnosci – nie byloby Okraglego Stolu.
  Wszystko doskonale przygotowano.”

  Po Okrągłym Stole aktywiści ”antykomunistycznego frontu” popierali tzw reformy, które miały niby nierentowne i przestarzałe zakłady pozamieniać w nowoczesne i wydajne za sprawą tzw inwestorów i magicznej prywatyzacji. Nawet namawiali do głosowania, nawet na Unię Wolności, aby tylko nie na ”komunę”.
  Naród uśpili stawianiem parasola ochronnego nad rządami solidarnościowymi, bo ”komuna” tylko czyhała,aby im przeszkodzić, a tymczasem,”wszystko doskonale przygotowane” szło pomyślnie bez przeszkód do przodu.

  W wymienionym wyżej froncie lokował się też ”Czas najwyższy”. Polecam poczytać co od 1990 r pisał Korwin i jego przyboczny, dziś nieoceniony objaśniacz bieżących spraw i wydarzeń.

  Złorzeczenia w stronę sztandarowych speców od ”prywatyzacji”, faktycznie figurantów, post factum, na nic się zdadzą

 38. sarkazm said

  Egzorcysta 16 sierpnia 2018 at 18:33
  Egzorcysta napisał: Nie tylko PIS, ale wszędzie tam gdzie rządzą już chazarzy, jest to dla nich idealny system, bo jak się podziela na dwie grupy, i jedna nie rusza drugiej po wyborach, mogą pogrywać sobie z narodami w kulki. Jak się naród wkurzy na bandytów to ze zemsty wybierze złodziei, a jak złodzieje ich okradną to wybiorą sobie znów bandytów. Chazarowie podpatrzyli ten fenomen u dzieci, ze jak tata nakrzyczy to biegną do matki, a jak matka nakrzyczy to biegną do ojca. W ten sposób zachowają władzę na wieki. A to tylko dwie strony tego samego medalu. A jak któremuś zależy, albo pochodzi z układu, może przeskoczyć do tych drugich , i zostać ministrem nawet wbrew woli wyborców. Tak wiec nie tylko pis dąży do tego, ale każda partia, będzie dążyć, jak osiągnie taka możliwość, a Polacy goje, będą głosować jak na wyścigach konnych, głosować na tego kto prawdopodobnie wygra, bo głupi goj lubi wygrywać i być dumny ze zagłosował jak na wyścigach i wygrał, jego partia wygrała, a gdyby zagłosował na jakaś mała nowa partie czy ludzi bezpartyjnych, to wie ,ze nie wygra i nie zagłosuje. Żydzi to wiedza o gojach, wiec mogą sobie ustawiać tak wybory jak chcą. Polski goj zagłosuje zawsze na tego co najczęściej zobaczy w telewizji, a za prawdę uważa to co najczęściej mu mówili. Polski goj wie o tym , ale nie łączy tego ze swoim życiem. Tak wiec zrobią z polskiego goja to samo co z amerykańskiego goja. Później ustala próg wyborczy na 15 procent i po 50 milionów dotacji na wybory, i będą mieli władzę już na zawsze i to za pełna aprobata goja. I wszystko będzie zgodnie z prawem jak w Korei Północnej.

 39. Sebastian said

  Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)

  (…) Art. 2. Urzędnik, winny:

  przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej;

  innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (…)

  Trzeba wreszcie przywrócić prawo !!!

 40. 39
  Sebastian
  Niestety, Polacy znani sa z tego, ze zadnego prawa nie szanuja.
  Ani naszego ani cudzego. Poparlismy zamach stanu i w Polsce i na Ukrainie.
  Caly czas sie wyglupiamy.
  Tacy jestesmy oburzeni i odwazni- a kto wypusci dra Piskorskiego???

  ———-
  Ja bym go wypuścił, ale nie mam kluczy.
  Admin

 41. Boydar said

  Gdyby zamach stanu na obszarze zwanym Ukrainą nie był konieczny to by nie nastąpił. Jeśliby czekać z przecięciem tego banderowskiego wrzodu dłużej to nie wiadomo jak by się to mogło skończyć, a w zasadzie to raczej wiadomo. Ale popierać go nie należało, bo de facto zostało poparte to, co dano nam do wierzenia, czyli zwykły fake i false flag. Kolejny raz wyszliśmy na debili. Pytanie, czy na pewno my; nas nikt o zdanie nie pytał. Aczkolwiek debilną opinię można było usłyszeć w wielu prywatnych „polactwa rozmowach”.

 42. Karambit said

  Ukarać ich mógłby tylko ten kto dysponuje państwowym aparatem wymiaru sprawiedliwości, a tak się składa że to są właśnie oni lub ci co ich zadaniują/zadaniowali.

  Polak może dzisiaj tyle co śp Helski.

 43. Karambit said

  Może te 10 milionów Filipińczyków coś zmieni, może nam pomogą.

 44. karlik said

  A jakby minister Jaki zrobił komisję i unieważnił prywatyzację, to mogłoby wszystko wrócić w Polskie ręce…

  żartowałem….:-(

 45. pizero said

  źródło niesprawdzone:

  „Nie możemy wyobrazić sobie większego nieszczęścia dla Żydów i całej Europy nad niekontolowaną gospodarkę Polaków gdziekolwiek w najbliższym czasie. Uznajemy zasadę samodzielności narodów, wszelako niepodległość Polski byłaby najbardziej jaskrawym przejawem naruszenia tej idei” (Jewejskaja Żiźń 22.XI.1915)

  .https://www.okiem.pl/ojczyzna/antysemityzm2.htm

 46. Ad. 22

  w rzeczywistości była to jedna mini mafia i rodzinne układy służbowo partyjne. Od sprzątaczki do naczelnej dyrekcji. Perspektywicznie patrząc, nie szło z tym zrobić NIC.

  Nie było woli politycznej, więc nic zrobić nie było można. PZPR-ia nie chciała żadnej zmiany. Oni nie byli zdolni do wprowadzenia JAKIEJKOLWIEK zmiany (na lepsze).

  W kategoriach Science-Fiction Natolińczycy w ciągu jednej nocy powinni wyrżnąć Puławian. Innego wyjścia nie było.

 47. Ad. 16

  Dziwić się trzeba, że wielu Polaków zostało tak łatwo zahipnotyzowanych i chcą nadal głosować na smoleńską sektę?

  I co pan tym Polakom zaproponuje? Na co mają głosować? Bo masowy bojkot wyborów, to mrzonki. Dziś.

 48. Boydar said

  Żeby coś istotnie i systemowo zmienić, a (papali my w kałaban a czort karty zdaje), trzeba być imperium. Imperium nie musi się przejmować marną połową wieku (średni czas aktywności bandyty), może zastawić wnyki i spokojnie poczekać. Żyjemy w „ciekawych czasach”.

 49. kara said

  konfiskata mienia plus kara smierci

 50. 49
  Moze niekoniecznie trzeba byc imperium, vide Polnocna Korea, Malezja, Islandia, Wietnam..Singapur
  Nie wiem do konca od czego to zalezy; wiadomo, ze np.takie bardzo naftowe Brunei ma swiety spokoj bo go chroni krolowa brytyjska.
  W Singapurze rzadzi mafia singapursko- zydowska, w Islandii, zona prezydenta urodzona w Jerozolimie,
  a znowuz Malezja ma przywodce, do ktorego ma zaufanie. Bo ten poprzedni szef rzadu, niejaki Razak okazal sie ‚przemytnikiem’; przemycal nowojorskie pomysly do Kuala Lumpur.
  Wietnam do konca swiata nie zapomni jaka uczte Lukullusa zgotowali im jankesy. I vice versa. Jankesy tez dostaly pare niespodzianek w Wietnamie..
  A Ajnowie, PLnl.Korea) tak bardzo nie zapominaja .

  Mongoly, jak sie tylko zorientowaly, ze maja wszystkie bogactwa aktualnie w modzie, szybko sie zaprzyjaznily i z Rosja i z Chinami.
  I przygladam sie Czechom jak na morzu i wielkiej fali konfliktow etnicznych szybciutko sie zorientowali, ze lepiej byc mniejszym ale bezpieczniejszym. I szybko sie ze Slowakami dogadali.
  I jakos im sie zegluje po tym Mare Absurdum europejskiej polityki: bez kolizji i bijatyki.
  Jak oni to robia?
  Bialorus sie uparla, ze w zadnym psim jezyku gadac nie bedzie bo albo ktos jest Bialorusem albo niech sp…robuje wybrac sobie inne obywatelstwo.

  W Polsce, po 123 latach rozbiorow bardzo trudno jest pozbierac towarzystwo do kupy. O ile w Polsce powojennej – z roznych powodow- udawalo sie zachowac wiez narodowa, o tyle teraz polskie wiezi sa niewazne, bi=o sie ‚sprywatyzowaly”.
  Preferowany jest wariant medialny, to znaczy taki jaki narzucaja media orwellowskie:
  4 nogi -dobre – dwie nogi zle.
  Czworonogi sa za owczym pedem na Zachod i „Bij, kto w Boga wierzy” – a dwunozne kaleki wolalyby gdzies blizej, bo wygodniej i taniej.
  .
  Za to w srodku …draka i czarna dziura..
  Kto i dlaczego i po ktorej stronie?

 51. Boydar said

  Naszą sytuację porównałbym do tej w Afganistanie. Tam decyduje narkobiznes, bo nic innego oprócz opium specjalnie nie ma (trochę gazu). U nas jest wszystko. To i żydy się żrą. Na nas nie zwracają nawet specjalnej uwagi.

  Zeżrą się. Musowo jeszcze chwilę odczekać, bo pod wiatr nie nasika.

 52. Ad. 51

  I przygladam sie Czechom jak na morzu i wielkiej fali konfliktow etnicznych szybciutko sie zorientowali, ze lepiej byc mniejszym ale bezpieczniejszym.

  Nie ma katolicyzmu – nie ma presji.

 53. Roman K said

  hehehehehe Wilkom wcale nie spedza snu z oczu fakt , ze ……… owieczki maja o nich bardzo zle opinie:-)))))))
  AD23…a GDYBY dziadziusiowi Trolla bylo urwalo nabial w sieczkarni…nie usielibysmy czytac tych pierdul- jakie wypisuje wbrew faktom:-))))
  Grzlem sie juz 8 lat na rozpalonych deckach…kidy Jaruzel z Kiszczakei zadecydowali ze cie sprzedzadza razem z buda, lancuchem i pchloami…za ..ile dadza po wygladzie:-))))) Miej pretensje do nich:-))))

 54. MatkaPolka said

  Przyszła wojna będzie WOJNĄ NIEWIDZIALNĄ – już w 1947 roku przepowiadał Fryderyk Joliot-Curie.

  „Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”
  Fryderyk Joliot-Curie

  Przeanalizujmy w dużym uproszczeniu, czy działania przeciw Polsce wyczerpują definicję WOJNY
  .
  Celem agresji jednej grupy ludzi przeciw drugiej jest:

  1. Przejęcie owoców pracy napadniętego (rabunek mienia ruchomego, własności intelektualnej, dóbr kultury)

  2. Zmuszenie napadniętej ludności do pracy niewolniczej (porywanie „w jasyr, wywóz do obozów pracy lub praca przymusowa na rzecz agresora w dotychczasowym miejscu).

  {{ Polakom dano wolność podróżowania (w PRL-u były ograniczenia) – tak dużą, że mogą nawet wyemigrować „za chlebem”, depopulacja Narodu, zapaść demograficzna -większa niż w II wojnie św.}}}

  3. Zagarnięcie ziemi należącej do grupy napadniętej, jeśli jest ona cenna rolniczo, kryje w sobie bogactwa naturalne lub jeśli agresor potrzebuje nowej przestrzeni życiowej (Lebensraum) Ten warunek nie zawsze musi być spełniony. {{Niszczy się rolnika, rozkradziono przemysł i surowce}}}

  Aby zapewnić długotrwałość czerpania powyższych korzyści konieczne jest:

  4. Zlikwidowanie własnych form organizacji napadniętej społeczności (likwidacja państwa) i zastąpienie ich systemem władzy agresora z założenia totalitarnym, w tym również wprowadzenie nowej waluty w obszarze okupowanym
  {{ W Polsce i Polakami rządzi marionetkowy rząd administracja OKUPANTA – działający wbrew interesowi Polaków, i wbrew interesowi Państwa
  Polską rządzi MAFIA – PRZESTEPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA- czerpiąca dla siebie korzyści
  }}}

  Okupant to zjednoczone siły zła, – które zawsze grały przeciw Polsce – Niemcy, USA, Żydzi
  To wrogowie zewnętrzni i wewnętrzni

  Na dziś – na ten układ nie ma rady – UNE mają tzw. „Układ” – banki, policje, sądownictwo

  Odebrano wszystko – nawet kościół przez wieki ostoja dla narodu – został przejęty przez okupanta – hierarchia jest zażydzona

 55. 54
  RomanK

  Najwieksza naiwnoscia (albo oszustwem) jest opowiadanie, ze jakichs dwoch niewiele znaczacych facetow jak np. Jaruzelski i Kiszczak – rozwalili pol Europy i cal Rosje. jeszcze chwile i Roman K bedzie im pomniki stawial za te potege.
  RomanK wstawia takie kity bo jest wyjatkowo prymitywny!!
  Od jaj mojego ojca sie odwal, prostaku. Pomysl o swoich.

  I przypomnij sobie, ze to wlasnie Kiszczak i Jaruzel wysylali w nagrode takich jak ty do hameryki.
  A mogli w kibitkach na Sybir.

 56. Boydar said

  Ładnie Wam idzie 🙂

 57. , said

 58. , said

  łoj powodzi się powodzi ma wale któryż budowałen w latach 80 -(a teraz zartem p w sieci AD ACTA)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: