Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  rafał o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (9 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-02-13 (Czwartek)

Papież Franciszek zaapelował do rządzących, by dotkliwiej opodatkowali najbogatszych. Zaś obniżanie podatków nazwał grzechem.
Zbawieniem już się od dawna nie zajmuje.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/02/08/wolne-tematy-8-2020/
Następne:  https://marucha.wordpress.com/2020/02/19/wolne-tematy-10-2020/ ‎

Gajowy Marucha

Komentarzy 266 do “Wolne tematy (9 – 2020)”

 1. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/4475-100-mln-dla-k-tytko-na-dotarcie-do-zasobow-wodoru-na-komisji-orze-polityke-energetyczna-popisu

  To znaczy, że w 2008 roku POPIS I ANGELA MERKEL WYPOWIEDZIAŁY MI WOJNĘ – skoro Juden SS nie dało rady. Ofiarą tego padły USA w postaci Długu Amerykańskiego. W kampanii prezydenckiej Donald Trumpf OBIECYWAŁ Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów USD (nie miliardów) ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański TYSIĄC razy większy – na skutek Jadania Fekaliów Hitlerowskich.
  TRUCIEELEM była Angela Merkel rzucając mi w twarz: NIE BĘDE JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – wobec czego Przestraszeni Amerykanie musieli WPIERDALAĆ fekalia Hitlerowskie, które są Bardzo Drogie. Policmajster przemówił Flickowi do sumienia: – OJ FLICKU. IDĄ ŻYDZI DO GAZU A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TYDZIEŻ AKCJE MERCEDESA, co uzupełniłem: A POMAGA CI W TYM NIECNYM PROCEDERZE TEN SUKIN SYN PRESKOTT BUSH.
  Zobaczymy, czy w serwisie fotograficznym PRESKOTTA BUSHA jest jego słynne zdjęcie z Adolfem Hitlerem pod tablicą ARBEIT MACHT FREI… – ZNOWU ZNIKŁO.

 2. Sowa said

  Ze względu na swój antykomunizm była krytykowana i marginalizowana przez lewicujące norweskie media. Mimo złotych płyt i międzynarodowego uznania, już w 1977 roku podczas koncertu rockowego ze szwedzkim gwiazdorem Cornelisem Vreeswijkiem została wygwizdana przez młodzieżówkę socjalistyczną. Ku oburzeniu rzeszy wielbicieli pominięto ją m.in. w serialu państwowej telewizji NRK na temat historii rocka w Norwegii. Dopiero w roku 2008 zaczęła wydawać składanki swoich nagrań, gdyż niektórych utworów archiwa nie chciały udostępnić nawet po 30 latach. W 1992 roku Aleksandra Naumik zdołała zarejestrować nazwę Alex jako strzeżony znak towarowy, nie dopuszczając tym samym znanego parodysty do firmowania swych występów jako Alex. Przez długie lata Alex pracowała jako autorka piosenek i producent w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Skomponowana i wyprodukowana przez Alex płyta Faith Leany (Leana Greene) osiągnęła pierwsze miejsce na liście Billboardu w czerwcu 2005 roku i w styczniu 2007.

  Aleksandra Naumik przygotowywała z grupą historyków film dokumentalny na temat Sybiraków oraz lewicującej dominacji w świecie europejskiego przemysłu rozrywkowego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandra_Naumik

  Ktoś wiedział?

 3. Adoracja Krzyża Świętego królewskim przywilejem Polaków.
  Od czasów Bolesława Chrobrego adoracja relikwii Krzyża Świętego była przywilejem królewskim polskich monarchów.

  Od czasu wygaśnięcia monarchii politycznej Polski, szlachetny przywilej adoracji Krzyża Świętego przypadł w udziale prymasowi Polski, arcybiskupom, biskupom i starszemu duchowieństwu diecezjalnemu i zakonnemu. Duchowni dzielą się do dziś tym przywilejem z wiernymi i podwładnymi wszystkich stanów. Szlachetna, katolicka intuicja królewskiego Sandomierza, zaprasza nas gremialnie w tym roku do ogólnopolskiej adoracji Krzyża w pierwszy piątek miesiąca marca i w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/02/13/adoracja-krzyza-swietego-krolewskim-przywilejem-polakow

 4. NICK said

  5G jest szkodliwe a Szwajcarzy mądrzy.
  https://nczas.com/2020/02/12/szwajcaria-wstrzymuje-wdrazanie-5g-w-zwiazku-z-potencjalna-szkodliwoscia/

 5. Boydar said

  Popiela nie po sprawiedliwości zeżarły. Więc teraz na nie kolej.

  https://wiadomosci.wp.pl/kot-zamiast-orla-po-uderza-w-spocie-w-pis-ten-nie-pozostaje-dluzny-6478161038010497a

 6. Boydar said

  https://www.newsweek.pl/polska/nigdy-nie-slyszalem-by-ktos-nas-nazwal-dziwolagami-jak-uczniowie-protestowali/tkhdr66

  Najbliższe europejskie, bezpieczne i postępowe liceum mieści się chyba w Chałupach. Ale różne różowe oddziały można też spotkać po drodze.

 7. Boydar said

  A coście ch.uje zrobiły przez siedemdziesiąt lat żeby żyć jak normalni ludzie ?

  https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-czego-sie-boja-niemcy-coraz-bardziej-nowej-wojny,nId,4324221

  Trzeba było zapłacić Izraelowi dziesięć razy tyle, może by się ulitował.

 8. Boydar said

  „… sąd podkreślił, że z cywilistycznego punktu widzenia nie można go już dochodzić, ale nie przestaje on istnieć. Przekształca się w tzw. zobowiązanie naturalne …”

  https://biznes.interia.pl/finanse/news-rz-dopoki-dlug-mozna-splacic-pit-nie-ma,nId,4324170

  O murwa kać ! To w żydowskim prawie wspominają o naturze ? Pierwsze słyszę.

 9. Adrem said

  Budzimy się ze śmiertelnego letargu.

  „Związek zawodowy chce wprowadzenia zakazu stosowania glifosatu na terenie Polski
  11 luty 2020
  Paweł Hetnał

  – W związku z ujawnieniem faktu strucia Polaków substancją rakotwórczą, jaką jest glifosat, która występuje w szeregu środków ochrony roślin oraz w importowanej na teren Rzeczpospolitej Polskiej soi GMO z Ameryki Południowej oraz Ukrainy, zwracam się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zwołanie w trybie pilnym połączonych Sejmowych Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zdrowia i Środowiska, w celu podjęcia działań zmierzających do wprowadzenia zakazu stosowania na terenie Polski glifosatu, GMO oraz wprowadzenia zakazu importu soi – czytamy w piśmie Marcina Bustowskiego, przewodniczącego Związku Zawodowego Rolników RP „Solidarni”.

  – Soja GMO, jako podstawowy składnik baz paszowych, jest podawana do skarmiania zwierząt, których tkanka przetwarzana jest na produkty spożywcze, jakimi są parówki, mięso, wędliny, etc. W przypadku podawania soi zwierzętom w produkcji mlecznej, będzie dochodziło do wprowadzenia glifosatu do produktów mlecznych jak np. sery oraz znajduje się w wielu produktach, które konsumują dzieci – pisze Bustowski.

  – Panie ministrze, przebadaliśmy ponad 100 osób z terenu całego kraju, które mają od 100% do 1600% przekroczone dopuszczalne normy, w tym małe dzieci. Norma to 0,5ng/mg. Są to wyniki z akredytowanego laboratorium. Mamy do czynienia ze struciem Polskich obywateli w przemyśle spożywczym drogą pokarmową – uważa szef Solidarnych.

  Bustowski pisze, że wzrost zachorowalności na nowotwory w naszym kraju jest niewyobrażalny. Według założeń statystycznych poziom umieralności Polaków na raka określony na 414 tys. miał nastąpić w 2035 r., a tymczasem ten pułap został osiągnięty już 18 lat wcześniej.(…)

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/18446-zwiazek-zawodowy-chce-wprowadzenia-zakazu-stosowania-glifosatu-na-terenie-polski

 10. Lily said

  Smiech mnie ogarnial,jak slyszalam jak lud
  pokladal nadzieje,w kim?,sami zobaczcie.

  Zrodlo;M.K Tv

 11. Lily said

  Re 9;Lily
  Blokada,wstydza sieTego,co robia?.

 12. NyndrO said

  Panie Boydar, czemu nazwał mnie kłamcą. Bo wątpię, że tylko z tego powodu, że ma Pan ukraińskie pochodzenie.

 13. Bezpartyjna said

  Koniecznie trzeba zobaczyc film: kto oddaje polskie złoża w obce ręce? Czy zostaniemy okradzeni raz jeszcze?
  Rozmowa Piotra Szlachtowicza z p. Krzysztofem Tytko..A w „głównych ściekach” cisza i same tematy zastępcze. Prawdopodobnie jutro maski opadną i zobaczymy prawdziwą twarz Konfederacji.

 14. Czaruś said

  ad.8/ Poprawię: Odważny P. Marcin Bustowski już od wielu miesięcy grzmi w internecie na temat trucia Polaków glifosatem i nie tylko.

 15. osoba prywatna said

  Krzysztof Zagozda: Polin w budowie – kiedy przecięcie wstęgi? Jak są robione kabalistyczne projekty?

 16. osoba prywatna said

  Proboszcz informuje o zbiórce podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy
  https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-informuje-o-zbiorce-podpisow-poparcia-dla-andrzeja-dudy/99b3zwq

 17. Janusz T said

  (…) Dr Kulińska o Janie Olszewskim (Izaaku Oksnerze): Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki. Były premier Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” wybielał Stepana Banderę twierdząc, iż ten nie miał nic wspólnego z Rzezią Wołyńską (L U DO BÓ J S T W E M !) i sugerował, że należałoby doszukiwać się sowieckiej roli w wywołaniu tej zbrodni….
  https://prawy.pl/66738-dr-kulinska-o-janie-olszewskim-zaden-uczciwy-czlowiek-nie-powinien-po-czyms-takim-podac-mu-reki/?fbclid=IwAR24qgwL0-D1kCpEmqXVjTSkPdKulgPZoLlcCIiqeCbQzhHicA3ZKH6fqGY

 18. Bezpartyjna said

  Lufthansa pozbyła się przynoszącego straty Condora a Polska podpisała umowę z izraelskim EL AL.Treśc umowy nie jest jeszcze znana,. Zapewne nie na darmo w Locie jest zatrudniony J. Daniels. Tak więc szydzi bedą latac „polskim” przewoźnikiem za pół darmo i kiedy zechcą.

 19. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=BsleXV7BZxQ

 20. Wielka Kopa Tatry said

  https://m.cda.pl/video/988872b6
  „Służba zdrowia” według tasiemcow.

 21. osoba prywatna said

  Madeleine Peyroux – I’m All Right
  .https://www.youtube.com/watch?v=9CMEbAun9gQ

 22. Ola said

  Goraco polecam ten kanal na yt : .https://www.youtube.com/channel/UCSyTtn4i8vYD19olFzZoB_Q

  Tylko prosze bez bluzgow, w koncu jest wolnosc nie tylko slowa i wolnego rynku, lecz rowniez mysli i pogladow.

  ————–
  Pani Olu, z tą wolnością słowa, to Pani sama wie, że różnie bywa.
  To samo z poglądami.
  Gajówka niczego tu nie gwarantuje. Acz nikomu nie donosi.
  Admin

 23. osoba prywatna said

  Podobne zachowanie okazał podczas rozmowy ze Sławomirem Zakrzewskim, gdy ten przyparł go kilkoma niewygodnymi pytaniami.
  Grzesio Brązowy coraz bardziej przypomina drogiego Bronisława G.
  nie tylko z wyglądu.
  Nawet inicjały mają identyczne.

  Czy Konfederacja wspólnie z PiS odda polskie zasoby miedzi o wartości 240 mld?
  .https://www.youtube.com/watch?v=U8_Rg6OuZnI

 24. osoba prywatna said

  Uraz mózgu to oni już mieli przed atakiem.
  https://tvn24.pl/swiat/iranski-atak-na-bazy-w-iraku-urazowe-uszkodzenie-mozgu-u-ponad-100-amerykanskich-zolnierzy-3940011

 25. osoba prywatna said

  Z samego zachowania siedzących przy stole można wiele wywnioskować.

  Krzysztof Tytko ujawnia 20 MLD roszczeń arbitrażowych ukrywanych przez rząd PiS
  .https://www.youtube.com/watch?v=WZXXnq_cu2M

 26. osoba prywatna said

  Krzysztof Tytko o swoim ataku na Grzegorza Brauna na sejmowym zespole i swoich za to przeprosinach
  .https://www.youtube.com/watch?v=_-WexDfCz84

 27. Boydar said

  Zacytuj NyndruŚ, bo ja w międzyczasie Cię tak okropnie sponiewierałem, że się już gubię.

 28. NyndrO said

  To jeszcze nie najgorzej. Jesteś dla mnie kimś ważnym. Też mam wysokościowe powyżej metra, a nawet psychotesty. Pamiętaj, że ciężko, żeby znależć kogoś, na kogo opinii mi zależy. Na Twojej mi zależy.

 29. NyndrO said

  Czy ja wiem, czy mnie sponiewierałeś? Chyba nie bezpośrednio. Żona mnie okrzyczała, że jestem naiwny i chwalę szuje. I znowu Cię broniłem. Jesteś dla mnie ważny.

 30. Lily. said

  Re 25;Osoba Prywatna.
  Geniusze z Konfederacji.
  Od samego poczatku wiedzialam.ze TO lipa.

 31. osoba prywatna said

  Sośnierz tłumaczy swoje zachowanie. Likwidacja majątku Polaków w toku. Dziennikarze milczą.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Y3QmlS9exqg

 32. NICK said

 33. NICK said

  Niektórzy MUSZĄ okrzyczać się wzajemnie.
  A jak baba rządzi finansami?
  To SZCZEGÓLNIE.

  A jak mąż zarabia a baba nierządzi?

  Katastrofa.

  Biednyś Ty.
  A podskakujesz.

 34. NyndrO said

  Ty się ciesz, źe dzięki mnie potrafisz pisać po ludzku. Bo Jamesa Joyce’a by z Ciebie nie było. Moim majątkiem się nie zajmuj, bo na prawdę za cinki na to jesteś.

 35. NyndrO said

  NICK, zastanów się co ty gadasz.I powiedz państwu, że gadałeś z nami przez telefon. I tylko takie mendy to upubliczniają. Nie cykaj. Mogę Cię kupić.

 36. osoba prywatna said

  Koronawirus w Mailu czy Smartfonie?? – Ewa Pawela
  .https://www.youtube.com/watch?v=iW7GOBx2xZ8

 37. Detal said

  Skąd w USA te wszystkie negatywne dowcipy o Polakach?

  Z życia drogi panie,z życia.
  Jeśli prawdą jest to co opowiada Michalkiewicz że w 90-tych latach w kwestii naszego członkostwa w NATO,7 (czy 9) milionów przedstawicieli Polonii amerykańskiej podpisało petycję do ówczesnego prezydenta,to czyż nie dowód że mamy do czynienia z intelektualnie niepełnosprawnymi ?.
  Nie idioci? mieszkają tam,już znają realia,(w przeciwieństwie do nas) już pozbyli się złudzeń i optują za tym żebyśmy utknęli w takim gównie jak oni? Zamiast poradzić nam abyśmy od NATO trzymali się z dala natomiast hodowali własną armię popychają nas ku najgorszemu rozwiązaniu.
  Po prostu 7 milionów idiotów więc na jakie dowcipy zasługują -ja się pytam.

  A propos czy już słyszałeś że elektryzująca wiadomość z zeszłego tygodnia o tym że ” Yad Vashem przeprasza za uroczystości w Jerozolimie. ” https://www.dorzeczy.pl/kraj/128390/yad-vashem-przeprasza-za-uroczystosci-w-jerozolimie-nieoczekiwane-oswiadczenie.html okazała się dętym fejkiem.
  Nie było żadnego przeprosin Yad Vashem a autor rzekomego listu o całej sprawie dowiedział się od osób trzeci .
  Był za to artykuł napisany na zamówienie właściciela gazety Haaretz zbiegłego do Izraela byłego oligarchy skazanego w Rosji na dożywocie,Leonida Newzlina /Nevzlin is a co-owner and board member of Haaretz, one of Israel’s liberal newspaper publishers, having purchased a 20% take in the company in 2011 for 140 million shekels. /

  Wczoraj 12.02.2020 roku na kanale TV4 obejrzałem film pt.:”Kronika opętania” w reżyserii Ole Bornedala.

  Pokrótce film ten opisuje – podobno na faktach – historię opętania młodej dziewczyny przez żydowskiego Szatana, czyli dybuka [1] .

  I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że ten żydowski dybuk przemawia w języku polskim.

  https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/153131,tak-sie-wzbudza-podswiadoma-nienawisc-do-polski-i-polakow
  Największy w Europie prawosławny Sobór św Aleksandra Newskiego w Warszawie wysadzony w powietrze (po uprzednim rozszabrowaniu) w roku w 1924
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_%C5%9Bw._Aleksandra_Newskiego_w_Warszawie

  Największy na świecie prawosławny Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie wysadzony w powietrze przez bolszewików w 1932 r
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_Chrystusa_Zbawiciela_w_Moskwie

  A teraz pytanie: która z dwu dat 1924 i 1932 jest pierwsza na osi czasu

 38. Detal said

  Adwokatowi który bronił „księzy pedofili” izba adwokacka zakazała wykonywania zawodu.A teraz biora na tapetę jego żonę.
  Kuźwa! cywilizacja łacińska całą gębą!
  Dotychczas prawo do obrony miał najgorszy nawet zbrodniarz.To podstawowa zasada prawa rzymskiego.
  Niech lepiej skasują to państwo nim jego instytuty przekształcą nas w ludożerców.

  ” Bronił księży pedofilów. Zakaz wykonywania zawodu dla „Adwokata Diabła” ”
  wroclaw.onet.pl/mecenas-broniacy-ksiezy-pedofilow-skazany/9dk22e8

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/153128,praworzadnosc-po-poznansku-michalkiewicz-i-sad-okregowy

  zemsta kasty adwokatów
  mecenas Michał Kelm zaprowadziły go do sądu. W konsekwencji prawnik otrzymał roczny zakaz wykonywania zawodu. Jego żona, adwokat Joanna Pawłowska-Kelm, która także jest prawnikiem, również ma postępowanie przed sądem

  wykop.pl/link/5132369

 39. NICK said

  Boga Katolickiego NIE KUPISZ.
  Ani mnie.
  Przez telefon gadałem.
  Z Tobą.
  I co?
  NIC.
  Pic na wodę.
  Żałuję.
  Mam napisać co mówiłeś telefonicznie???
  O Gajówce?
  (…)
  O.
  Gopspodarzu, Lubelaku?

  Kupić mnie?
  Karm. Się żoną.

 40. Detal said

  Żaden normalny a tym bardziej zwykły Rosjanin nie wyjedzie ani do Anglii ani do USA.Wyjedzie do :(najchętniej) Francji,Niemiec,(bardzo chętnie ) do Włoch lub Hiszpanii,mniej chętnie za to dużo wyjeżdża do Chin,ale nigdy w życiu do angielskojęzycznego kraju.

  normalny ruski człowiek nie wyjedzie do anglojęzycznego kraju.
  Do USA wyjeżdżali aktywiści rewolucji lutowej 1917r a to swołocze i kanalie które trudno nazwać normalnymi.
  Wyjeżdżał wiadomo kto pod presją poprawki Jacksona Vanik https://en.wikipedia.org/wiki/Jackson%E2%80%93Vanik_amendment ale tych też trudno byłoby nazwać „normalnymi ruskimi”
  Zaś po epoce Jelcyna wyjechał urzędniczy plankton któremu USA udzieliło obywatelstwa wiadomo w zamian za co.Ale i tych nie będziemy chyba zaliczać do „normalnych”.

  setki „rosyjskich” miliarderów, wśród których widać tych którzy oficjalnie przyznają się również innych obywatelstw//

  A co niby ma wynikać z tej listy? W Rosji,jak w we wszystkich państwach poza Izraelem,nie funkcjonuje prawo do odebrania obywatelstwa.Więc każdy kto posiadał rosyjskie obywatelstwo ma je do śmierci.
  Więc jeśli na liście są nazwiska z obywatelstwem USA i Rosji to jeszcze wcale nie znaczy że dany osobnik mieszka w Rosji i USA równocześnie.

  gdyby Rosjanie „rozkułaczyli” setki miliarderów-słupów snahedrynu szabrujących Rosję od dziesiątków lat ? Po prostu odebrali (…) to co podstępem zagrabili w wyniku rosyjskiej transformacji //

  Odbiorą.Ale że jak powiadają ‚duch święty wieje kędy chce’,to odbiorą nie Rosjanie a Anglicy.
  Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii wydano precedensowy wyrok który od tego momentu będzie obowiązującym prawem,zgodnie z którym w wszystkie nieruchomości zakupione za pieniądze których źródła są niejasne przepadają na skarb państwa.Prawo będzie działało również wstecz.

  dailymail.co.uk/news/article-7969031/Wife-jailed-fat-cat-Azerbaijani-banker-LOSES-High-Court-appeal.html
  Blady strach padł na „słupy sanhendrynu szabrujące Rosję” gdyż dotychczasowy schemat ich działania był taki że w momencie gdy grunt pod nogami zaczynał goreć uciekali do Wielkiej Brytanii.Uzyskiwali status bohaterskich wojowników z systemem,nabywali pałac albo dwa,byłe żony i aktualne kochanki zaopatrywali w rezydencje i jakoś klepali bide.Ale teraz to nie wiadomo co robić.Czy trwać w tej Anglii nie znając dnia ani godziny ? czy na kolanach wracać do Putina ? czy co robić w tej sytuacji?

  Tak jest specyfika radia Echo Moskwy że pracują tam sami żydzi reprezentujący antypaństwowy punkt widzenia na wszystko.Niektórzy twierdzą że jest to socjotechnika samej władzy gdyż to medium skupia całą społeczną nienawiść dzięki czemu inne media na tle Echa Moskwy wypadają pozytywnie.
  Kilka lat temu znany literat i działacz społeczny (całkiem niesłusznie oskarżany o antysemityzm ) Aleksander Prochanow
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Prokhanov
  podczas wywiadu dla Echa Moskwy został zapytany o stosunek do żydów.

  Ów mistrz słowa odpowiedział:mój stosunek do żydów jest pozytywny.

  Gdybym był antysemitą nigdy nie wystąpiłby w radio Echo Moskwy.
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/153124,o-zaniku-patriotyzmu-w-rosji

 41. Detal said

  https://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129

  https://vlad-dolohov.livejournal.com/876486.html
  https://vvv-ig.livejournal.com/690116.html
  https://wirtualnapolonia.com/2014/05/07/jak-zabijali-mieszkancow-odessy-w-budynku-zwiazkow-zawodowych-detale-18/
  https://sophico21.blogspot.com/2020/02/putin-powiedzia.html
  http://gazetawarszawska.com/2014/05/07/co-sie-wydarzylo-co-sie-odbywa-w-odessie/
  https://3rm.info/publications/46576-chto-proizoshlo-i-proishodit-v-odesse-protoierey-georgiy-gorodencev-s-mesta-tragicheskih-sobytiy.html
  http://gazetawarszawska.com/2014/05/05/tego-sie-nie-przebacza-jak-zabijano-mieszkancow-odessy/
  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/152148,putin-kontra-putin-kolejna-ksiazka-a-dugina
  Babcia Jareda Kushnera (zięć prezydenta usa Trump), Rae Kushner, twierdzi,

  że pomogła wykopać tunel ucieczkowy z getta o długości ponad 300 m. (1000 ft) za pomocą kawałków drewna i łyżek. Uciekinierzy ukryli ziemię pod łóżkami, musieli przy tym zabić jakiś żydowski „długi ozór”, który mógł wypaplać ich plany. Naziści mieli wysadzić tunel po tym, jak wszyscy uciekli.
  https://arjanek.neon24.pl/post/153052,no-i-ktory-dluzszy-zydowskich-mitow-ciag-dalszy

  https://kodluch.wordpress.com/2020/02/13/13-02-2020-syria-1595-dzien-sprzatania-swiata/

 42. Detal said

  13.02.2020 czyli 1595 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

  Pieskow: syryjska armia prowadzi walkę z terrorystami na swoim terytorium
  .http://sana.sy/ru/?p=222183
  .https://sana.sy/en/?p=185277

  Rosyjskie MON: syryjscy terroryści są nadal wyposażani przez Zachód w broń i amunicję
  .http://sana.sy/ru/?p=222176
  .https://sana.sy/en/?p=185268

  Szefowie sztabów armii tureckiej oraz rosyjskiej omawiali sytuację w Idlib. Armia turecka nadal przerzuca do Idlib czołgi, artylerię i specnaz.
  https://ria.ru/20200213/1564674597.html
  https://radiosputnik.ria.ru/20200213/1564679191.html
  https://ria.ru/20200213/1564676684.html

  Szefowie MSZ-tów Jewrosojuza będą się zbiorowo użalać nad złym losem terrorystów z Idlib
  https://ria.ru/20200213/1564672335.html

  Skróty informacji dnia

  Biuletyny Rosyjskiego Centrum Monitorowania Rozejmu…
  http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins.htm

  Pomoc humanitarna dla mieszkańców prowincji Daraa
  .http://sana.sy/ru/?p=222197

  Syryjczycy wracają z Libanu
  .http://sana.sy/ru/?p=222129

  Wracają też do wyzwolonego Maarat at Nuuman
  https://ria.ru/20200213/1564632697.html

  http://en.ortas.gov.sy/
  Informacje Syria TV

  Informacje South Front
  .https://southfront.org/category/all-articles/world/middle-east/syria/

  . https://free-news.su/voennye-konflikty/43080-obzor-karty-boevyx-dejstvij-operativnaya-svodka-po-sirii-13-02-2020
  Free-News

  Vanessa Beeley (thewallwillfall)
  https://thewallwillfall.wordpress.com/
  https://thewallwillfall.org/

  Dodatkowe informacje – skróty dnia, analizy:

  Czesi prosyryjscy
  .http://sana.sy/ru/?p=222114
  .https://sana.sy/en/?p=185229

  Moment wystrzelenia pocisku plot przez terrorystów. Strzelano pod nosem Turków
  https://diana-mihailova.livejournal.com/4515328.html
  https://vk.com/video-103611704_456250927

  Obserwacje Gaspariana

  .https://youtu.be/fepMtQJyWrI

  Informacje dodatkowe

  Ambasador Syrii w Moskwie: przyczyną wojen na BW jest mieszanie się Zachodu w wewnętrzne sprawy tamtejszych krajów.
  .http://sana.sy/ru/?p=222223

  W Damaszku rozpoczęła się 27 konferencja federacji związków zawodowych
  .http://sana.sy/ru/?p=222170
  .https://sana.sy/en/?p=185199

  Parlament jednogłośnie ocenił rzeź Ormian poprzez rezolucję potępiającą holokaust Ormian, Syriaków i Asyryjczyków
  .http://sana.sy/ru/?p=222203
  .https://sana.sy/en/?p=185297
  .https://www.almasdarnews.com/article/syrian-govt-passes-resolution-condemning-the-genocide-of-armenians-assyrians-syriacs/

  Mieszkańcy Kunejtra i Wzgórz Golan gotowi walczyć z izraelskim okupantem
  .http://sana.sy/ru/?p=222226
  .https://sana.sy/en/?p=185312

  Zaspy w Hasaka i Kamyszli
  .http://sana.sy/ru/?p=222186
  .https://sana.sy/en/?p=185211

  Uniwersytet Ebla w Aleppo po wyzwoleniu
  .https://sana.sy/en/?p=185219

  Mapy interaktywne

  http://militarymaps.info/

  https://en.wikipedia.org/wiki/Module:Syrian_Civil_War_detailed_map/doc
  Mapa aktualizowana z Wikipedii

  Mapa interaktywna (Guerra Civil Siria e irak)
  . https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1liqnO9iSvshTLwgPB3q9sJTgfUI&ll=35.06531672118511%2C38.667938386852825&z=9

  Mapy i filmy

  Rosyjska policja patroluje
  .https://youtu.be/vmnaX30u5Kw

  Wyzwalanie prowincji Idlib oraz Aleppo. Rosjanie informują, że trasa Aleppo – Damaszek jest pod pełną kontrolą armii syryjskiej.
  .https://free-news.su/voennye-konflikty/43091-boeviki-probili-bresh-v-oborone-vs-sar-no-rossijskie-sushki-i-uragany-ee-zalatali
  .http://sana.sy/ru/?p=222217
  .https://sana.sy/en/?p=185306
  .https://www.almasdarnews.com/article/russian-military-announces-aleppo-damascus-highway-is-under-full-syrian-army-control/
  .https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-approaching-strategic-military-base-in-west-aleppo/
  .https://www.almasdarnews.com/article/watch-russian-aircraft-stalk-turkish-troops-in-syria/
  ,https://www.almasdarnews.com/article/turkey-claims-55-syrian-soldiers-were-neutralized-by-their-forces/
  .https://www.almasdarnews.com/article/breaking-syrian-army-captures-new-ground-in-southwest-aleppo-after-failed-jihadist-offensive/
  .https://www.almasdarnews.com/article/syrian-military-kills-scores-of-jihadists-in-devastating-attack-in-southern-aleppo/
  .https://www.almasdarnews.com/article/turkish-special-forces-deployed-to-idlib-amid-new-syrian-army-advance/

  Wyzwalanie Latakia
  .https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-intensifies-attack-against-foreign-jihadists-in-northeast-latakia-video/
  https://vk.com/video-76669927_456248724

  Filmy i informacje od terrorystów

  Terrorysta planował co będzie robił w raju
  https://colonelcassad.livejournal.com/5637905.html

  IRAK

  Wybuch pułapki. Dwie osoby nie żyją, 12 rannych
  .http://sana.sy/ru/?p=222117

  LIBAN

  Izraelskie samoloty latały nad Libanem
  .http://sana.sy/ru/?p=222123

  Kalifat Europa

  W wieku 103 lat zmarł radziecki zwiadowca, człowiek który uratował Kraków
  https://diana-mihailova.livejournal.com/4515284.html

  Салют в честь 75-летия освобождения Будапешта. Прямая трансляция
  https://ria.ru/20200213/1564674629.html

  Dokumenty związane z wyzwoleniem Budapesztu
  https://colonelcassad.livejournal.com/5637630.html

  Niemcy nie wybaczą Drezna
  https://ria.ru/20200213/1564562344.html

  Noworosja d. Ukraina

  Pani Zacharowa ogłasza koniec „Ukrainy”
  https://ria.ru/20200213/1564679627.html

  ”Hegemonia”, czyli Stany Jeszcze Zjednoczone…

  Wielu dorosłych Amerykanów nie umie liczyć do 15. Hipermarkety ich szkolą…

  Ekonomicznie…

  Странам Персидского залива предрекли финансовый коллапс
  МВФ поставил под вопрос устойчивость аравийских монархий
  https://diana-mihailova.livejournal.com/4514759.html

  Sąd rosyjski ukarał grzywną Twitter i FB za odmowę przeniesienia serwerów z danymi Rosjan do Rosji
  https://ria.ru/20200213/1564656702.html
  https://colonelcassad.livejournal.com/5638481.html

  Plus
  https://grey-croco.livejournal.com/2331330.html

  ============================================

  DODATKI

  Эпидемия цифрового аутизма: Известный психиатр рассказал как смартфоны уничтожают интеллект человека
  https://diana-mihailova.livejournal.com/4515063.html

  POWTÓRKI

  Dla fanów radzieckiej motoryzacji dziś autobus PAZ . Marka jak i pojazd u nas zupełnie nie znany .
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZrY94vicy98&feature=em-uploademail

  karol karolak

  https://colonelcassad.livejournal.com/5637170.html
  News z Filipin.

  .https://sptnkne.ws/BvvP
  USA wykluczyły konflikt wojskowy na pełną skalę w Syrii

  .https://sptnkne.ws/BvvQ
  Ambasador Rosji w Turcji dla Sputnika: Cierpliwość Syrii już się skończyła

  .https://sptnkne.ws/BvvT
  Kreml ocenił prawdopodobieństwo ingerencji USA w Idlibie

  .https://sptnkne.ws/Bvg4
  Obrzucili kamieniami. Starcie Syryjczyków z Amerykanami – wideo

  .https://kresy.pl/wydarzenia/usa-zawalczy-o-filipinskiego-sojusznika/
  Do sprawy wypowiedzenia umowy o współpracy wojskowej Filipin i Stanów Zjednoczonych, odniósł się szef dowództwa USA w regionie Indo-Pacyfiku, admirał Philip Davidson

  luk18

  heavymetal60 poleca:

  Incident at Khirbet Amo: A US patrol in Syria, pro-regime protesters and a death
  .https://www.mideastcenter.org/post/incident-at-khirbet-amo-a-us-patrol-in-syria-pro-regime-protesters-and-a-death

  „Martwa Woda”, przetłumaczona pracowicie przez Tomasza S. (nowytoms) jest tutaj:

  Click to access martwa-woda-tom1.pdf

 43. Boydar said

  Nie łammy konwencji Gajówki, Panie NICK’u. To woda na młyn naszych wrogów.

 44. Detal said

  12.02.2020r.- piąta rocznica podpisania umowy „Mińsk 2” SBU siła nabywacza ludności Ukrainy wynosi 1830 euro na osobę (około 8 tys złotych rocznie) siła nabywcza ludności Ukrainy wynosi 1830 euro na osobę (około 8 tys złotych rocznie

  skoordynowane prowokacje Polski i Ukrainy w sprawie przedłużenia sankcji wobec Rosji

  skrajna rusofobia kierownictwa PiS sprzedaż broni śmiercionośnej przez Stany Zjednoczone
  Ukrainie stalinowskie metody władzy w Polsce pod rządami PiS strata budżetu Ukrainy z tytułu nielegalnej produkcji alkoholu wynosi od 8 do 10 mld hrywien
  strefa konfliktu zbrojnego podległa ukraińskiemu dowództwu OZS toksyczne pojednanie Polski z Ukrainą
  tolerowanie korupcji na Ukrainie przez Zachód
  trefniś prezydentem Ukrainy

  Ukraina – kondominium zaoceaniczne światowego hegemona Ukraina jest
  wg. badania przeprowadzonego przez GfK na ostatnim miejscu w Europie pod względem siły nabywczej ludności

  ukraińscy żołnierze ignorują proces pokojowy zarządzony przez prezydenta Zełenskiego
  Wołodymyr Zełeński wroga Polsce polityka historyczna kijowskiej junty

  Zełenski Zełenski konfabulant Zełenski marionetką Kołomojskiego

  https://adnovumteam.wordpress.com/2020/02/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2020r-1708-dzien-od-nowego-rozejmu/

  Dla zainteresowanych, „Umowa izraelskich linii EL AL i polskiego LOT’u. Omówienie warunków współpracy” kto zyska a kto starci chociaż pewno i tak się każdy domysla jak to będzie 🙂
  >https://www.youtube.com/watch?v=XTXwBAKgINU
  I dla przypomnienia, kto jest zatrudniony w LOT;
  https://www.donald.pl/artykuly/xBpN35ts/jonny-daniels-tajemniczy-pracownik-pll-lot

 45. Detal said

  Były szef wojsk przeciwlotniczych i rakietowych dowództwa specjalnego przeznaczenia, rosyjskich sił powietrznych i kosmicznych, Siergiej Hatylew, nazwał uznanie winy – wynikiem nacisku krajów Zachodu na Iran.

  Uznanie winy Iranu za tragedię ukraińskiego „Boeinga”,
  roi się od niespójności

  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/152556,nieoczywista-wina-iranu-w-zestrzeleniu-ukrainskiego-boeinga

 46. NyndrO said

  Burok z Ciebie. Nie tylko ze mną. Z Anną też gadałeś. No chyba, że uważasz, że podrobiłem Jak głos
  I proszę, co mówiłem o Panu Kierowniku i o Boydarze. Śmiało.

  ——
  Nie mieszajcie kierownika w Wasze prywatne przepychanki.
  Admin

 47. PISKORZ said

  !!!! „Utrata statusu europejskiego mocarstwa i zachod-nich prowincji imperium była ceną, jaką bolszewicy za-płacili za przejęcie władzy nad Rosją. Nigdy się jednak z tym nie pogodzili. Na kolacji u Klimenta Woroszy-ła Józef Stalin wygłosił 7 listopada 1937 r. następują-cą uwagę: „Rosyjscy carowie narobili wiele zła. Gra-bili i gnębili lud. W interesie obszarników prowadzili wojny i podbijali terytoria. Ale jedną rzecz zrobili do-brą – stworzyli ogromne państwo – aż po Kamczatkę. Otrzymaliśmy to państwo w spadku. I dopiero my, bol-szewicy, związaliśmy i wzmocniliśmy je, nie w interesie obszarników i kapitalistów, ale z korzyścią dla pracują-cych, wszystkich ludów, tworzących to państwo”….TO OSTATNIE ZDANIE…świadczy o poczuciu humoru J. Stalina…Tym z GUŁAGÓW ..to czkawką się odbijało się to państwo, aż po lata „60. ps Przy okazji trzeba wspomnieć o tzw. GUŁAGACH ..atomowych!! Tzn. gułagach tworzonych tam, gdzie były prowadzone prace nad szukaniem np. uranu czy budowie reaktorów atomowych…a do tego byli potrzebni /i tylko do tego/ więźniowie lub inni z tzw. nagonki. Dlatego niektórzy historycy piszą o o gułagach atomowych.

 48. Ale dlaczego? said

  Ciekawa rozmowa o o. Klimuszko.
  Ciekawa nie tylko z powodu osoby w tytule.
  Ojciec Klimuszko – Polska będzie bezpieczna cz.1
  .https://www.youtube.com/watch?v=2Cj0NztCdnw

 49. Detal said

  https://natemat.pl/241545,michal-kelm-tomasz-komenda-adwokat-tlumaczy-czemu-zostal-oskarzony

  Tomasz Komenda utworzył swoją własną „czarną listę”. Znalazł się na niej między innymi jego pierwszy obrońca Michał Kelm,

  Tomasz Komenda kłamał? Jego adwokat przerywa milczenie
  https://pikio.pl/tomasz-komenda-klamal
  Według Michała Kelma, Tomasz Komenda i jego rodzina starają się ugrać w tym momencie jak najwięcej. Walczą o duże odszkodowanie, a w tym może pomóc właśnie oskarżenie adwokata. Udowadniając, że adwokat nie dopełnił wszystkich obowiązków, mogą liczyć na większe pieniądze. Sam Michał Kelm przeczy wszystkim zarzutom.

  Tomasz Komenda, gdy usłyszał wyrok skazujący w 2003 r. (KRZYSZTOF RAK)
  – Rozumiem, że Tomasz Komenda i jego rodzina mają w sobie wiele gniewu wobec całego systemu wymiaru sprawiedliwości. I w tym gniewie zapomnieli, że w czasie procesu o mord w Miłoszycach mogli liczyć tylko na mnie i że to moja argumentacja ostatecznie zwyciężyła – mówi Michał Kelm, adwokat Komendy w procesie, po którym został niewinnie skazany na 25 lat

 50. Boydar said

  A zamknij się wreszcie ! To do Nyndr0, nie do Gajowego.

  Potrafisz robić jaja, ale już kłócić nichuchu, zupełnie jak ten gołąb szachista 🙂

 51. Detal said

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/152617,lewackie-bajeczki-o-wiezieniu-pewnej-kasi

  „Wyborcza” wymyśliła, że słynna już teraz „Kasia” (Ż.K.) – ofiara pedofila – była więziona przez swojego prześladowcę.

  Sąd bezspornie ustalił i zapisał w wyroku SA w Poznaniu, że pozostali zakonnicy nie mieli pojęcia, co wyrabiał Roman B.

  Zakonnik miał pisemną zgodę rodziców na opiekę nad Kasią (jest na jej stronie na FB, można obejrzeć), załatwił jej bardzo dobrą szkołę (gimnazjum salezjańskie w Szczecinie), korepetycje, konsultacje u lekarza od astmy, bursę u sióstr zakonnych, etc.

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/151946,z-k-walczy-z-kosciolem-to-bezsporne

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/152291,ile-kosztuje-adwokat-kasi-ofiary-pedofila

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/152519,zaskakujaca-decyzja-sn-w-sprawie-kasacji-chrystusowcow
  https://rebeliantka.neon24.pl/post/152202,prezent-kasi-dla-michalkiewicza-na-boze-narodzenie

 52. osoba prywatna said

  Rozmowy Polaków. Czy skończymy jak Palestyna? 2/3
  .https://www.youtube.com/watch?v=KwAYrgQRIpk&feature=youtu.be

 53. lewarek.pl said

  W Korei Północnej jako pierwszym kraju na świecie zastosowano skuteczne lekarstwo na koronawirusa.
  Rozstrzelano mężczyznę podejrzanego o bycie zarażonym. Mężczyzna złamał zasady kwarantanny.
  https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-korea-polnocna-rozstrzelala-osobe-z-podejrzeniem-wirusa-6478213669611137a

 54. Boydar said

  „… już od dawna wiadomo, że Ukraińcy dostali pomieszania zmysłów na punkcie UPA. Ja muszę powiedzieć, że patrząc logicznie, nie sposób jest zrozumieć, jak daleko można się posunąć w kłamstwie? …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020021111911828-prof-partacz-o-ukrainie-jak-mozna-isc-w-poprzek-cywilizacji-sputnik/

  Mooożna, profesorze, można; słowo harcerza. Tyle że kłamstwo ukrów jest rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. A Pan profesor będzie łaskaw popatrzeć na „kilku” ostatnich papieży i to co głosili urbi et orbi. Wprawdzie nie było to ex cathedra ale mało kto kuma takie niuanse.

 55. maasteer said

  W. Putin: „Zachód kwitnie kulturą pedofilii i satanizmu, został przygotowany grunt pod nową erę, satanistycznego porządku pedofilskiego.’’

  „Widzimy, że wiele krajów euroatlantyckich faktycznie odrzuca swoje korzenie, w tym wartości chrześcijańskie, które stanowią podstawę cywilizacji Zachodu. Zaprzeczają zasadom moralnym i wszelkim tradycyjnym tożsamościom: narodowym, kulturowym, religijnym, a nawet seksualnym. Wdrażają polityki, które utożsamiają duże rodziny ze związkami osób tej samej płci, wiarę w Boga z wiarą w Szatana.”

  Władimir Putin na Międzynarodowym Klubie Dyskusyjnym Valdai.
  ———————
  http://globalne-archiwum.pl/w-putin-zachod-kwitnie-kultura-pedofilii-i-satanizmu-zostal-przygotowany-grunt-pod-nowa-ere-satanistycznego-porzadku-pedofilskiego/

 56. revers said

  Ja sie lepiej prywatyzuje nie swoje, za sprzedaz medzi, wegla Konfederacja i PIS

 57. PISKORZ said

  re 42 . Дрезден сгубило то, что город, наряду с Берлином и Лейпцигом, оставался крупным транспортным центром, через который вермахт мог перебрасывать войска с запада на восток и обратно. TAK PISZE AGENCJA RIA…gówno prawda…Co Wehrmacht mógł przerzucać…13.02.45 na kilka miesięcy przed WIELKIM KOŃCEM..WIELKIEJ WOJNY..?! ONI JUŻ WTEDY GÓWNO MIELI..!! Mogli się tylko bronić do upadłego! ps A to co Alianci zrobili cywilom w Dreźnie…to super-zbrodnia.!!

 58. http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski

  Praktykujący katolik i Dobroczyńca Kościoła Otto Skorzenny zeznał na Łożu Śmierci przed hiszpańskimi hierarchami katolickimi i bonzami Falangi, że to NIE ON zamordował twórcę amerykańskiej bomby atomowej Tesle i Kennedych, ale asystent Tesli MAŁPA, 39 Prezydent USA Sherff Bush i generał Abwehry Gehlen. Był III Morderca, który nie brał fizycznie udziału w Mordzie zajmując się Papierami Tesli. Mord na Tesli dostał dokonany Na Osobisty Rozkaz Hitlera, z czego wywnioskowałem, że Sherff-Bush z KRAKOWA był okazjonalnym kochankiem Hitlera. Na Dowód Spowiedzi w/s Mordu na Tesli i Kennedych Skorzenny-Skorzeny wręczył Przytomnym pudełko ze zdjęciami Hitlerowskich Miliarderów Nowojorskich, których obsługiwał fotograficznie.
  Jest logiczny Związek między Długiem Amerykańskim MARYLAND, ujawnionym Nazajutrz wystawienia Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie jako KRYMINALIŚCIE. Lech Wałęsa był agentem Bushów więc Aresztowanie Aktu Oskarżenia Lecha Wałęsy OCHRONIŁO Sherffa-Busha przed Oskarżeniem o Finansowy Zamach na USA. Na Nowy Rok 1990 TV BDR pokazywała Niejednokrotnie migawkę Najdzikszego Tańca Prezydenta USA i Premiera Japonii w ogrodach Białego Domu. Do spacerujących po ogrodzie Ekscelencji podeszli Sekretarze i podali im Pisma. Ci przeczytali, popatrzyli na siebie, ryknęli śmiechem i rzucili się w Najdzikszy Tan, przy czym Pan Prezydent PŁAKAŁ. Scena została nagrana przez Bundesdinst, który UJAWNIŁ Oskalpowanie Salina, co stało się podstawą Zjednoczenia Niemiec. Było to na miarę KLĘSKI US AF i FAFu z II Flotą Luftwaffe i Regia Aeronautica w bitwie śródziemnomorskiej, w czym zostałem Zakrzyczany ŚMIGŁEM W DUPIE Austriackiej Szkoły Lotniczej.
  Z tego wynika, że Dług Amerykański jako FANT Satelitarnej Detekcji Złota jest aktem Kapitulacji Amerykańskiej wobec Zakatowania Stalina II za WOŁYŃ i Oskalpowania Stalina III, w której to Kapitulacji WSPÓLNIKIEM SHERFFA-BUSHA BYŁ KRYMINALISTA LECH WAŁĘSA.
  Amerykanie skapitulowali przed ŚMIGŁEM W DUPIE.

 59. revers said

  re57

  a co z satelitarna detekcja i wydobyciem zlota pod polska miedzia? nie dosc ze sprzedano, to wciska sie ludowi priwislanemu, ze skarbu panstwa spolka w udziale 30% to jest strata 9 mld zlp, a strategiczny inwestor z Bahama-Mama lub Kanada-Wigwam przyniesie 1 mld zlp. bogactwa krajowi.

  Juz wszyscy wiedza ze kopalniane podatki beda placone w Zimbabwe tylko JKM, Braun, Konfedercja, PIS, PO o tym nie wie lub inni zakamuflowani liberalowie.

 60. Ad. 57, 58:
  Piszę, że Dług Amerykański MARYLAND jest FANTEM Satelitarnej Detekcji Złota, co łączy 2 kryminalistów, Lecha Wałęsę i Sherffa Busha..

 61. revers said

  dlatego coraz czesciej amerykanie na miedzynarodowcyh forach podrzucjaa polacken czarnego boba z duzym brzuchem, przy napisie z tlumaczenia z ang. „wygralismy” bedzie ze wojny, nasz bonus, wasza bieda, S&P500 w gore do nieba.

 62. bryś said

  Pisałem Panie Gajowy o kotce, tej chyba potrąconej przez coś lub kogoś. Tydzień temu ciągnęła łapy za sobą, dwa dni temu z całkowitym brakiem koordynacji próbowała skakać jak zając, dziś już prawie biega. 🙂 Gdzie jej ludzki doktor potrzebny. Zdolności regeneracyjne tych zwierzaków są niesamowite.

  ————–
  Czasami same wyzdrowieją, a czasami nie. Ja chadzam do weterynarza.
  Admin

 63. Boydar said

  „… zachowania i działania Dudy dowodzą, że jako głowa państwa nadskakuje środowiskom żydowskim …” – Bosak

  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-krzysztof-bosak-o-andrzeju-dudzie-nadskakuje-srodowiskom-zydowskim-6478184293091457a

  I po to system wyhodował Bosaka. Wpuszczenie w obieg tej tezy nic generalnie nie zmienia, w tym pozycji p. Dudy, ale, jak napisał kiedyś pewien uczciwy ubek – „rzeczy nie nazwane nie istnieją”.

 64. ? said

  Prof. Lew-Starowicz o słynnym Raporcie Kinseya
  Ja się na Kinseyu wychowałem. Kiedy zacząłem zajmować się seksuologią, wczytywałem się w jego dzieła. Jego nazwisko jest wryte w świadomość seksuologów. W publikacjach odnosimy się do jego badań. Ostatnio myślałem o nim rzadko, a dzięki filmowi to ożyło.

  Czego udało się dokonać Kinseyowi?
  Kinsey to jeden z najwybitniejszych pionierów seksuologii. Przed nim był Freud, który stworzył koncepcję teoretyczną o życiu seksualnym człowieka, a także podstawy postępowania z pacjentem – metodę diagnostyczną i terapeutyczną. Kinsey był jednak pierwszym, który przeprowadził wielkie empiryczne badania na temat seksu i uzyskał konkretne, dość szokujące wyniki. Jego prace wywołały przełom w mentalności i przyczyniły się do późniejszej rewolucji seksualnej.
  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,2580757.html?disableRedirects=true

  A z drugiej strony? Było tak:
  czasem tezy raportu stały się samospełniającą się przepowiednią. Zwłaszcza że wyniki rozpropagował przemysł pornograficzny. Badacze z zespołu Kinseya głosili, że seksualną normą jest to, co się robi. Że np. przedmałżeński seks pomaga kobiecie dojrzeć emocjonalnie i społecznie. A powstrzymywanie się od seksu przed ślubem jest szkodliwe i rodzi w człowieku zahamowania. Te opinie uznała za swoje zbuntowana młodzież w 1968 r. „Te niesłychane zachowania zaczęły być stopniowo postrzegane jako normalne” – komentują autorzy książki „Kinsey – seks i oszustwo”.
  https://www.gosc.pl/doc/762435.Klamca/2

  Lew-Starowicz i reszta to zboczone chuje.

 65. Boydar said

  Z dedykacją 🙂

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/czy-jestes-dobrze-funkcjonujacym-alkoholikiem/bhy6emx,30bc1058

 66. Boydar said

  Można przyjąć, że w tej sprawie jest fucktycznie niewinny (chociaż wątpię)

  https://wiadomosci.wp.pl/afera-w-szkole-policji-w-szczytnie-marek-faldowski-zlozyl-dymisje-6478515507021953a

  I dlatego ją wystawiono jako powód dymisji 🙂

 67. Boydar said

  „… „mój ojciec jest etnicznym Niemcem …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020021411922793-Sputnik-programy-przesiedlenia-repatriacja-historyczna-ojczyzna/

  Nie tylko twój, Dmitrij, nie bądź taki skromny; jest tam was „trochę”.

 68. Boydar said

  W tych dobrych radach trzeba by pójść dalej; zrezygnować nie tylko z ” kiełbasy, chleba i sera” ale również z tych warzyw, po prostu w ogóle zrezygnować z jedzenia.

  https://pl.sputniknews.com/lifestyle/2020021411926447-sputnik-jak-obnizyc-cisnienie-bez-tabletek/

  Po dwóch-trzech tygodniach takiej kuracji ciśnienie stabilizuje się trwale. A ZUS jaki szczęśliwy !

 69. Boydar said

  Sympatyczne

  .https://www.youtube.com/watch?v=eOFeSM1E2F0

 70. revers said

  ad56

  a jednak to co na ziemi pisowskie, pod ziemia konfederacyjne lub JKM-Brauna.

  Najlepiej pisac w takich sytuacjach o ozneku Bosaka, i kochankach Biedronia, lub jaka celebrytka majdana zaszla w ciaze przez In Vitro..

 71. Pan Wołowina Kowalski said

  Kobe Bryant podobno z katolickiej rodziny
  „katolicy” rodzice nadali mu imię po mięsie wołowinie

  I read, like everybody, about the tragic death of Kobe Bryant, and said my prayers for all people involved. But I need to get rid of a little rant.

  Kobe? Like the.. beef? Really? I thought it was a nickname. But no, he was called after a quality of beef!
  https://mundabor.wordpress.com/2020/01/28/kobe-part-i/

  https://mundabor.wordpress.com/2020/01/29/kobe-part-iii/
  https://mundabor.wordpress.com/2020/01/29/kobe-part-iii/

  I hadn’t heard about the Kobe guy before he crashed, but what I’ve read these days about his commitment to support the perverts’ lavender lobby isn’t quite to be expected by a Catholic man.
  Kobe Bryant katolik, który wspierał zboczeńców LGBT
  https://mundabor.wordpress.com/2020/01/31/stealth-persecution/
  theatlantic.com/national/archive/2013/02/kobe-bryant-gay-rights/318477

  dezinformacja:
  christiantoday.com/article/kobe-bryant-shares-how-a-catholic-priest-changed-his-life/85160.htm

  Kobe Bryant just got off the phone with the president of a gay rights organization — and apologized for using a gay slur last night
  pinknews.co.uk/2020/01/27/kobe-bryant-death-helicopter-crash-gay-insult-twitter-lgbt-ally-nba-basketball/
  Bryant proudly wore the no. 24 shirt – a number associated with homosexuality in Brazil
  ukpon.lgbt/category/kobe-bryant
  glaad.org/taxonomy/term/36740/feed
  The Los Angeles Lakers debuted a new video message to their fans today, making it clear that anti-gay and defamatory slurs (like the one used by Kobe Bryant last week) have no place in their stadium.
  And the number 24 was attributed to the deer, which is used in Brazil as a pejorative term for a homosexual. In a fiercely macho society, no player wanted to be associated with this number.

  pl.aleteia.org/2020/01/27/kobe-bryant-nie-zyje-tak-mowil-o-swojej-wierze/

  Kobe 2020: Best of Kobe, Japan Tourism – Tripadvisor
  https://www.tripadvisor.co.uk/Tourism-g298562-Kobe_Hyogo_Prefecture_Kinki-Vacations.html
  Famous for its luscious beef and crisp, pure sake, the Japanese port of Kobe is a thriving metropolitan city with an international feel.

  Japan’s Kobe Beef: What Makes It Special – Notes of Nomads
  https://notesofnomads.com/kobe-beef

 72. Pan Wołowina Kowalski said

  Franciszek wilk utracił wizerunek baranka
  pl.aleteia.org/2020/01/02/papiez-franciszek-przepraszam-za-zly-przyklad-ktory-dalem-wczoraj/

 73. Pan Wołowina Kowalski said

  Franciszek Poganin

 74. Nina said

  Jedenastu lekarzy-posłów, którzy nie wsparli przekazania 1,95 mld PLN na onkologię:
  Głosowali przeciw:

  1. pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko (PiS)
  2. przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS)
  3. neurochirurg, twórca olsztyńskiego „Budzika” Wojciech Maksymowicz (PiS)
  4. były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz (ojciec Dobromira „złoża nie są polskie”)
  5. endokrynolog Czesław Hoc (PiS)
  6. były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS)
  7. specjalizująca się w dziedzinie chorób wewnętrznych Katarzyna Sójka (PiS)
  8. internistka, alergolog i pulmonolog Anna Dąbrowska-Banaszek (PiS)
  9. lekarka rodzinna Elżbieta Płonka (PiS)
  10, farmaceuta Paweł Rychlik (PiS)

  Tzw. Minister „zdrowia” Łukasz Szumowski, w PiSowskim stylu bezpiecznie nie uczestniczył w głosowaniu

  Już pojawiła się grafika, bardzo wymowna : w skrócie PiS zamiast literki „i” jest środkowy palec Lichockiej, który osobiście dedykuję wszystkim wymienionym tu konowałom

 75. Boydar said

  Mając nieco życiowego doświadczenia, przesłuchałbym „na okoliczność” dyrekcję ZUS’u

  https://tech.wp.pl/koronawirus-lagodniejszy-u-dzieci-dlaczego-je-oszczedza-6477479756060289a

 76. Ad .71

  Jedenastu lekarzy-posłów, którzy nie wsparli przekazania 1,95 mld PLN na onkologię:
  Głosowali przeciw:

  Może wiedzieli, że te pieniądze zostaną w ten sposób zmarnowane?

 77. Lily said

  Re 70;Revers
  Smiac mnie sie chcialo,jak slyszalam,jak
  Lud Tubylczy,pokladal SWOJA Nadzieje,w Konfederacji.
  Przeciez G.B,od zawsze popieral Kaczynskiego
  partie.Glosil Ludowi.”Pis,TO jedyna narodowa i
  katolicja partia w Polsce”.
  Byl, w Komitecie poparcia dla Jaroslawa Kaczynskiego,w kampanii prezydenckiej w 2010r.Dziwilo mnie jedno,ze J.K,TAK oddanego
  czlowieka,nie zaprosil w szeregi swojej partii.
  Dawno juz pisalam,ze NIE po drodze mnie z
  G.B, J.K.M, to tylko dwoje z calej plejady.

 78. Zdzicho said

  Wygląda na to, że Konferencja to także jewriejska przystawka dla Polaków, niby o narodowych wartościach., ale każdy jest obrzezany. Teraz miedź dla swoich pejsatych kolegów. Jutro wszystko. Dopóki nie będzie gwarancji policzenia głosów wyborczych tak jak je oddano to zyskają tylko Żydzi i nic się nie zmieni. Może wrócić do Konstytucji Nihil novi.

 79. Ad. 77

  Braun jest koniem pociągowym, tak jak JKM. Mają elektorat swój do Konfederacji przyciągnąć. I tyle.

 80. lewarek.pl said

  Lily, Zdzicho i im podobni.

  Nie pasuje wam Konfederacja, Braun, Bosak, Sośnierz? Wszyscy politycy są zdrajcami i Żydami? To jaka partia wam pasuje? Kto powinien zostać prezydentem? Jakieś nazwiska? A może po prostu ma być tak jak jest – PiS na przemian z PO mają ciągnąć Polskę w przepaść i nie napotykać na opór? Napiszcie szczerze, że właśnie o to wam chodzi.

  —————
  Mnie nie pasuje sporo osób z Konfederacji. Nic na to nie poradzę. Nie zmieni mego nastawienia nawet ustawianie mnie pod ścianą i zmuszanie do dokonania jakiegoś wyboru między dżumą a cholerą.
  Admin

 81. lewarek.pl said

  Izrael represjonuje palestyńskich rolników.
  https://kresy.pl/bez-kategorii/izraelska-administracja-zabrania-pracy-palestynskim-rolnikom/

 82. Greg said

  Re.Lewarek 80.
  Podnośnik.
  Masz nieszczelności w hydraulice.
  Wymień oringi.

 83. Boydar said

  „… wygląda na to, że Konferencja to także jewriejska przystawka …” – Pan Zdzicho

  Wygląda ? Może jeszcze „teraz” ? No widzi Pan, a przedtem nie widział. Na tym polega właśnie problem; patrzymy i nie widzimy. A przecież nie tylko nie mogą nic ukryć (1 Mojż 4.15-16) ale nawet NIE CHCĄ. Bo nachalne są i zuchwałe, „… a te megiery były jeszcze takie zuchwałe, że poszły na jego pogrzeb …” (Hašek)
  —-

  „… to jaka partia wam pasuje? …” – Pan Lewarek

  czyżby koncepcja się sypała ? No wyrazy współczucia; wapna mogę przynieść.

 84. PISKORZ said

  !!!! In 1972 the eighty-five-year-old bishop of Munich, JohannesNeuhausler, made public a document of the Roman CatholicChurch, which stated that Bormann had escaped to Spain. Thedocument said, in part: “Albert Bormann had awaited the re-turn of his brother Martin to Munich, and they fled fromSalzburg airport. The airport had not been destroyed and therewere also at least ten flights from there of the Fuehrer’s mes-sengers with of ficial documents. All aircraft were suitable fornight and long distance flights.” The bishop made the foregoingstatement to prove that “Bormann had enough ways and meansto flee Germany, and that the Vatican had not done anythingspecial to help him.”
  Bez komentarza…fragment pewnej książki..

 85. Boydar said

  „… właśnie dlatego potrzebujemy niezależnych sądów …” – siakaś blad’ spod Krakowa

  https://wiadomosci.wp.pl/wsa-uchylil-decyzje-malopolskiego-wojewody-ws-edukacji-seksualnej-radni-z-krakowa-gora-6478627164071553a

  a tu podobna spod Łęczycy

  https://wiadomosci.wp.pl/zakaz-propagowania-mniejszosci-seksualnych-w-leczycy-szkola-zmienia-kontrowersyjny-statut-6478602775144065a

  Jak widać nie tylko kapitał „nie ma narodowości”. Kapitał należy do mafii, a mafia z urzędu jest inkoguto.

 86. revers said

  „Lily, Zdzicho i im podobni.”
  wlasnie o to chodzi ze Polacy zostali skutecznie, na trwale odsunieci od kierowniczej roli w partiach postmagdalenkowych, a co dalej idzzie od finansow panstwa i swoich partii, kontroli finasow i panstwa. Wystarczy wpomniec smierc Feldmanna od NFOZ-u.

  .Wystarczy wspomniec los sp. Andzeja Leppera jako przywodce ruchu samoobrony, jaka ona by nie byla. Oraz osob z nim wspolpracujacych.

  takze Liga Polskich Rodzin bez Giertycha byla by sobie calkiem, calkiem moglo by sie cos uratowac, wypromowac. Ale konski giertych nie takie rzeczy i sprawy rozwalal z hukiem.

  Jest w Konfederacji rodzynek Polski Winnicki, zreszta mialo sie dziewczyne o tym nazwisku i otzrzymywalo sie piekne listy w atramencie, czasami z kroplami lez na blkitnych atramentowych literach zeby nie wspomniec o Winnickiej listach z nostalgia.
  Ale co to robii? wtedy,czyli za niby komuny to byl jeszcze Polski Jazz.

  Winnicy jazzowali.

  My jeszcze blogujemy, ale i to moze byc zakazane lub umrze smiercia naturalna wraz z panem gajowym.

 87. Boydar said

  Ale co się stało to się nie odstanie, internet ma pamięć jak korkodyl. A poza tym, Gajowy jest wieczny, jeszcze nas przeżyje, Amen.

 88. revers said

  ad86
  jazzowano po polsku w czasach Stanki-Wroblewskiego-Komedy teraz jak to chce z siemiakami w funduszach i kancelariach prawniczych, bez brata Winnickiej z muzycznym talentem lub dyrektorzy nie zamorskich firm.

 89. NICK said

  Trafnie o „Braunie”.
  Legendują go od lat.

  Na szefa ‚polin’?
  Znaczy na wykonawcę rozkazów.

  Kto?
  Czy ktoś wie kto jest bezpośrednim nadzorcą?

  Nawiasem. Nie kryje się ‚braun’ z butą swą i manią wielkości.

 90. osoba prywatna said

  Ależ przepiękny występ! Z pewnością przyszła mistrzyni olimpijska.

 91. Głos Prawdy said

  III Mord rytualny fakty nie mity

  „Żaden inteligentny człowiek nie zaprzeczy, że w krajach, gdzie toleruje się Żydów, od czasu
  do czasu znajdowano zwłoki noworodków w tym starsze dzieci prawie zawsze w takim
  samym okaleczonym stanie, lub co najmniej, wykazującym na to, że doznali podobnej
  gwałtownej śmierci. To nie jest tylko mord, lecz celowe rytualne bolesne torturowanie
  niewinnych dzieci przez zadawanie cierpienia z premedytacją zawsze w ten sam określony
  sposób, przez tych, którzy lubią zadawać te tortury ze szczególnych wiążących się z nimi
  względów religijnych. Skąd biorą się zwłoki niewinnych dzieci, umyślnie okaleczane w ten
  sam sposób? Dlaczego znajduje się je tam, gdzie mieszkają Żydzi? Dlaczego niemal wyłącznie
  ok. Wielkanocy? Ceremonia religijna z okaleczaniem nie zdarza się wśród wszystkich Żydów,
  tylko niewątpliwie wśród ich mniejszej części: takich jak chasydzi i im podobnych sektach o
  najbardziej uporczywym fanatyzmie, który uznaje tylko księgi talmudyczne i rabiniczne i
  odrzuca Stary Testament.”
  https://drive.google.com/open?id=16h_r0a238ABcqFW9XGBCcMzHcgMAoi1Z

 92. NICK said

  OP. (90).

  Zawsze zastanawiam się co symbolizuje taki taniec na lodzie. (nomen omen; trzy znaczenia).

  Kto i za co to ceni. (nomen omen; bez podtekstów).

  Ja? NIE LUBIĘ.
  A Wy?

 93. Ad. 88

  jazzowano po polsku w czasach Stanki-Wroblewskiego-Komedy

  Jarzębski, Karolak, Szukalski, Nadolski, Muniak, Dębski, Jonkisz… Klub Herkulesy…

 94. revers said

  re92

  juz samo utzymanie sie na lodzie to jest sztuka, don tego dochodza skoki do 4 obrotow i opadniecie z utrzymaniem rownowagi na lodzie, to juz odlot.

  Lyzeweki figurowe to nie pantofelki baletnicy na scenie i twardym szorstkim podlozu. Jak sam nazwa mowi taniec na lodzie to
  figury od piruetow, przez szpagaty na lodzie, do skokow na lodzie.

  Wracajac do polityki inflacja w pl skoczyla pond 4%, co jest juz bardzo zlym wskaznikiem gospodarczym.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/inflacja-w-polsce-w-styczniu-2020-r-wzrost-cen-a-oczekiwania-inflacyjne-polakow-z/5ty8952

  fatktem jest ze wiecej tanszych towarow znajdzie sie za zachodnia miedza.

 95. osoba prywatna said

  Mateusz Piskorski: Czy Putin po roku 2024 będzie nadal rządził? Skąd się wziął koronawirus w Chinach
  .https://www.youtube.com/watch?v=ukYrYZQZutI

 96. revers said

  Putin powiedzial tez ze poki on zyje i jego silny resort z Szogujem to w Rosji nie bedzie ono homo nie wiadomo, bedzie jeden ojciec, jedna matka, a nie Rodzic1, Rodic2, … RodzicN-ty z lbtq plusPedofil.

  Czli po roku 2024 wszystko jest mozliwe, na pokladzie nawalny i s-ka czekaja na ten zachodni odbyt, czy jak to powiedzial gnostek NATO Stolenberg, zachodnie wartosci, ktore nie koniecznie musza pasowac do klimatow syberyjskiej tajgi.

 97. osoba prywatna said

  Walentynki.
  https://demotywatory.pl/4975640/Wlasnie-tu-mam-te-cale-Walentynki

 98. Zenon_K said

  36 osoba prywatna
  „Koronawirus w Mailu czy Smartfonie?? – Ewa Pawela”

  Ewa Pawela to jakaś babcia Balbina. Porusza często tematy, które są poważne ale problem w tym, że nie ma pojęcia o tym co mówi. Dlatego też czyta z kartki i idzie to jej jak po grudzie.

  Miewa tez tematy o różnych dziwadłach, jak to często tym kanale youtube, np. „Sterowanie dronów myślami” czy coś takiego. Wydaje się, że jest jeszcze jedna, taka podstawiona. Jej fizjonomia i sposób mówienia są egzotyczne. Kim ona naprawdę jest, jakie ma wyksztalcenie (pewnie jakiś humanistyczne), co zrobiła w swoim życiu? Czy to jest tylko jej rozrywka na emeryturze.

 99. Zdzicho said

  Wydaje się, że aby zmienić system, trzeba napisać na nowo Konstytucję. Zorganizować coś na kształt wielkiego Sejmu Walnego. Na którym, dokonanoby zmiany przez tworzenie praw oddolnie. Jedne prawa byłyby ius cogens bezwzględnie obowiązujące bez możliwości ich zmiany, a pozostałe prawa na zasadzie zwyczaju z możliwością ich skarżenia w sądach. Ale także zajazd bym przywrócił jako prawo do egzekucji wobec bardzo krnąbrnych na wsi i w małych miejscowościach. No i karę śmierci oraz banicję. A co mi tam. Chłosta dla przekrętasów i Banksterów. A mniejszości tak jak Niemców i Żydów nie dopuszczałbym do kreowania prawa i sądzenia .

 100. Zenon_K said

  89 NICK said
  „Trafnie o „Braunie”.
  Legendują go od lat.”

  Już kiedyś tu o nim pisałem. Pozwolę sobie na replay.

  Braun to ten co się podłożył w wyborach samorządowych w Gdańsku, by uwiarygodnić wybory, gdzie była tylko jedna kandydatka.

  Skąd my to znamy. Typowy to przecież chwyt w grze politycznej. W tym przypadku to było bardzo czytelne.
  Dziwny jest też jego sposób mówienia, bardzo ciężko mu to idzie, to cedzenie słów zdradza manipulacje i wyrachowanie. Ma do wyartykułowania jakiś przekaz no to trudno o jakiś polot i spontaniczność. Dobre są jego historyki i anegdoty, wyrwane z kontekstu a z góry przygotowane pod temat, by zagaić czy zamulić.
  Ot taki Bolesław G. drugiej generacji.

 101. Zenon_K said

  86 revers
  „Jest w Konfederacji rodzynek Polski Winnicki”

  Winnicki nie ma żadnej charyzmy. Może sobie pogadać co najwyżej przy stoliku w kawiarni. Widzę go też całkiem dobrze ze smoczkiem w buzi, taki duże dziecko. Z płynnością mowy też nie lepiej niż u Brauna.
  I w jego przypadku o wyrachowanie, o grę można go podejrzewać.
  Jedyna rzeczą jaka się para to polityka?
  Pewnie nie umie inaczej na życie zapracować. Poza tym jeszcze jeden szatyn w polityce.

 102. Ad. 58-60:
  W r. 1989 pojechałem do RFN, żeby złożyć zeznania w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota, a po powrocie do Polski w r. 1990 zostałem internowany w Najostrzejszym Rygorze. Dopiero w roku 2017 dowiedziałem się z Banku Atlantyckiego, że moje czeki są PROTESTOWANE Listą Oszustów Światowych więc Bank Atlantycki skierował moją sprawę do FBI, które po ROCZNYM śledztwie z Interpolem i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu.
  Moje czeki zostały jednak Zaprotestowane Ponownie przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wyjaśnienie czego kosztowało mnie prawie 10 tysięcy USD a więc całe moje małe oszczędności, Dopiero gdy w ING-Banku kazano mi napisać Oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO to miałem W Ręku DOWÓD, że Ktoś SRA mi do talerza.
  OSZUSTWO polegało na PRZENIESIENIU sprawy Satelitarnej Detekcji Złota z Wydziału PRZESTĘPCZOŚCI FINANSOWEJ ONZ do NARKOTYKÓW I PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ ??? co jest Komedią Indyjską. Wydział Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej jest wydziałem Buschów-Sherffów-Bushów, bo Adolf Hitler mianował Dyrektora Obozu Pracy Niewolniczej dla Słowian w Auschwitz-Birkenanu Preskotta Busha z Krakowa dyrektorem narkotykowej mafii nowoorleańskiej. Mamy to więc Dżokera:Bush-Wałęsa.

 103. maasteer said

  Kryminalne rozgrywki w Senacie. Likwidują polski majątek. Wywiad z S.Gawłowskim

  PiS ostatecznie oddaje największe polskie zasoby naturalne w obce ręce. Złoża warte biliony złotych mogą być na zawsze stracone. Senatorowie nie odpowiadają na żadne pytania, cenzurują i zastraszają stronę społeczną

  Chyba 447 się realizuje …
  .https://www.youtube.com/watch?v=i01Pr8KuwB8&app=desktop

 104. revers said

  „Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy”
  W ubiegłym tygodniu Larry Sabato, jeden z najbardziej znanych amerykańskich analityków politycznych, był chory, więc spędził dzień w domu. Przechodząc między różnymi kanałami telewizyjnymi, był zdumiony tym, co zobaczył.
  Sabato mieszka w Wirginii, stanie, które wyśle ​​dużą część delegatów na zjazd prezydenta Partii Demokratycznej w lipcu.
  „Widziałem co najmniej 30 reklam Mike’a Bloomberga i żadnej z pozostałych kandydatów” – mówi Sabato. „To niewiarygodne, co robi. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy”.
  Jeśli włączysz telewizor w Ameryce nawet na krótki czas, zobaczysz reklamę kampanii prezydenckiej Bloomberga.
  Tam współpracuje z Barackiem Obamą w walce z przemocą w broni. Tam reklamuje swój sukces w zamykaniu elektrowni węglowych. Tam oświadcza, bez cienia wątpliwości w głosie, że pokona Donalda Trumpa w listopadzie.
  Bloomberg wydał już zdumiewające 310 milionów dolarów (460 milionów dolarów) na reklamę polityczną od czasu startu w wyścigu. To ponad dwukrotnie więcej niż wszyscy pozostali kandydaci demokratyczni – plus Trump – spędzili w tym samym okresie łącznie.
  Bloomberg wyładowuje średnio 1 milion USD na reklamy na Facebooku dziennie – trzy razy tyle, ile wydała kampania Trumpa przed wyborami w 2016 roku.
  Jego kampania płaci również wpływającym na media społecznościowe za przesyłanie postów wspierających i zleciła twórcom memów, aby wyśmiali 77-latka na Instagramie.

  Wybuch jest tym bardziej niezwykły, że Bloomberg, którego szacunkowa wartość netto wynosi 62 miliardy USD, nie jest w stanie głosować, dopóki 3 marca nie zostaną wypuszczone tytuły „Super Tuesday”. Podobnie jak Iowa i New Hampshire, siedzi konkursy w Nevadzie i Południowej Karolinie. Nie brał udziału w żadnej demokratycznej debacie prezydenckiej i udzielił kilku wywiadów medialnych.
  „Nigdy nie mieliśmy kandydata demokratycznego, który pominie pierwsze cztery stany i przejdzie prosto do Super Wtorku”.
  Kiedy Bloomberg ogłosił swoją kandydaturę, był postrzegany jako długofalowa szansa na zdobycie nominacji. Pole nie wyglądało tak, jakby potrzebowało innego starego białego człowieka, a tym bardziej kandydata na burmistrza jako republikanin.
  Biden prowadził w sondażach i wydawało się, że ma poparcie umiarkowanych i nie białych demokratów. Tymczasem Bernie Sanders i Elizabeth Warren zachwycali się postępami, obiecując zmniejszyć moc klasy miliarderów.
  Ale potem przyszło nieszczęsne czwarte i piąte miejsce Biden w Iowa i New Hampshire. Do tej pory na czele delegatów stali Sanders – 78-letni demokratyczny socjalista – i 38-letni Pete Buttigieg, który niedawno zrezygnował z funkcji burmistrza czwartego co do wielkości miasta w stanie Indiana – South Bend, liczącego 102 000 mieszkańców.
  To otworzyło wiarygodną, ​​choć wąską ścieżkę dla Bloomberga, by wykorzystać tę nominację. Ostatnia ankieta krajowa Uniwersytetu Quinnipiac, opublikowana w tym tygodniu, pokazuje, że zajmuje trzecie miejsce dzięki 15-procentowemu wsparciu.

  https://www.smh.com.au/world/north-america/michael-bloomberg-s-big-bet-on-beating-trump-stuns-pundits-wows-voters-20200214-p540q7.html?fbclid=IwAR2GraNxB14yT0ACgfyg1yLS73EfHi7g-O-OROjBjioCilZ656qt-ub2pm0

 105. revers said

  „Mamy to więc Dżokera:Bush-Wałęsa.”

  Oprocz T-Shirtu z napisem Kon-cja, czy cos tam jeszcze co Jocker lalaml, falandyzowal lub nosil na wydruku, doszedl jeszcze retro powrot wasika z pobocznycmi brodkami-pejsami, lejby z Popowa, i znango zlodziejaszka z POM-u co to nie jeden akumulator wyniosl z panstwowego osrodka maszynowego POM przy PGR Popowo dla winka czaru pgr-u, a ile przy tym bylo obalania komuny, swiatowej polityki.

  W Biesczadach juz na Bolku poznali sie i radni miasta Ustrzyki Dolne zabrali tytul hotelarski im.Walesy.

  Nie bedzie w Arlamowie pil nasz pun na koszt matusi boszej w klapie marynary klemera lub z lopornikiem S80.

 106. Ad. 99

  aby zmienić system, trzeba napisać na nowo Konstytucję. Zorganizować coś na kształt wielkiego Sejmu Walnego. Na którym, dokonanoby zmiany przez tworzenie praw oddolnie.

  Co pan zrobi z agenturą? Chce pan to zrobić w obecności wojsk obcych? Z jakim skutkiem? Oczywiście, to JEST potrzebne. Jednak konsekwencją może być rozbiór kraju.

 107. ECHO said

  Najgorsze jest to, że ten rozbiór szykuje się prędzej czy później i chyba nie mamy już na to większego wpływu. Jedynie większa zawierucha między możnymi tego świata może być szansą, ale to chyba mało realne.

 108. Broniaław said

  Jest ratunek dla Narodu Polskiego przez obranie na swojego Króla Jezusa Chrystusa, zgodnie z Jego żądaniem, przekazanym Rozalii Celakównie!!!

  Anioł Stróż Polski, przekazał Adamowi Człowiekowi, że Akt ten nastąpi wtedy, kiedy Naród Polski doprowadzony zostanie do skrajnej nędzy i nawracająć się, wymusi na Władzach cywilnych i kościelnych przeprowadzenie tego Aktu!!!

 109. Ad. 109

  Akt ten nastąpi wtedy, kiedy Naród Polski doprowadzony zostanie do skrajnej nędzy i nawracając się, wymusi na Władzach cywilnych i kościelnych przeprowadzenie tego Aktu

  Goebbels by tego lepiej nie wymyślił. 🙂 🙂 – Trzeba czekać wobec tego na totalną katastrofę… 🙂 🙂

 110. Ad. 107

  Najgorsze jest to, że ten rozbiór szykuje się prędzej czy później i chyba nie mamy już na to większego wpływu.

  Najgorsze jest to, że Polacy nie interesują się tym, co jest dobrem wspólnym. Czyli własnym państwem. Niby dobrze („pilnuj szewcze kopyta”) – ale ten brak zainteresowania musi być zrównoważony uznawaniem autentycznych autorytetów, przedstawicieli autentycznych elit. A tego też nie ma.

 111. Boydar said

  Ja bym to (110) rozwinął.

  Bo autorytetów to ci u nas dostatek. Tyle że chu.jozę autoryzują. A z braku szkoły i banicji Chrystusa jesteśmy ślepi jak „ludzka ryba” proteus anguinus i nawet tego nie podejrzewamy.

 112. Ad. 111

  Pan nie doczytał. Więc podkreślę: „uznawaniem autentycznych autorytetów”

 113. NICK said

  Revers. (105).
  🙂 .

 114. osoba prywatna said

  Czemu służy przekop Mierzei Wiślanej?
  .https://www.youtube.com/watch?v=4UmAqjggAhc

 115. osoba prywatna said

  Krzysztof Zagozda: Ostatnie 100 lat antyKościoła w Polsce – rola tajemniczego Towarzystwa Charystów

 116. revers said

  re30

  tak do dziala pani Lily ta najlepsza demokracja na swiecie, czy podkladka Brauna pod wybory nastepcy Adamowicza w Gdansku, czy kurier Naczelnika z ul.Srebnej z teczka u Brauna przed ustawka kopalniana i sprzedarza polskiej Miedzi, inne wybory prezdentow w tym bantustanu pl.

  https://babylonbee.com/news/bloomberg-gives-a-billion-dollars-to-bernie-sanders-causing-him-to-destroy-self?fbclid=IwAR2qbLhE2eriWQ7UikbW4vCCBDxB7YQROE1KdXbRNkuTE0QtjjH6oEwSslg

  Jak nie milion to milard zeby kontrkandydant spasowal w odpowiednim momencie, jak w pokerze z black jackiem , przybylo jakie z 15% glosow w prawyborach.

 117. revers said

  radni odebrali …

  https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25696171,powiat-bieszczadzki-radni-odebrali-szkole-imie-lecha-walesy.html?fbclid=IwAR1Pyj9odazEE4whxwViaEUuGDQOGDXrDt6Uhopoi5AMYWE5PaZw44tjphE

 118. Broniaław said

  Panie Krzysztofie!

  Do Pana pasuje, jak ulał wypowiedź górala, wiozącego wymądrzającego się profesora do Morskiego Oka: „Pan taki mądry, że as głupi”!!!

  Czy Pan nie dostrzega, że Nasze życie społeczno-gospodarcze, tak przeżarte jest agenturą, iż dla Polaków- Patriotów nie ma tam absolutnie miejsca?!!!

  Niech Pan przeszkodzi interesom naszych okupantów to pokażą Panu, gdzie Pana miejsce!!!

  Gorąco Pana pozdrawiam!

 119. revers said

  ad

  glosowanie pod polska miedz w knesejmie ..

  .https://www.youtube.com/watch?v=6eo6k_jX1t8

 120. Ad. 118

  Czy Pan nie dostrzega, że Nasze życie społeczno-gospodarcze, tak przeżarte jest agenturą, iż dla Polaków- Patriotów nie ma tam absolutnie miejsca?!!!

  Dostrzegam. Na początku wieku XX-go nie było miejsca dla Dmowskiego i narodowców. Ale oni o tym nie wiedzieli.

  Wzajemności.

  PS. Nie na patriotyzmie należy dziś jechać, nie na wymachiwaniu szabelką, ale na kompetencjach. I powoli robić to, co REALNIE MOŻLIWE. To jest długi marsz. Może nawet bardzo długi.

 121. Boydar said

  I ja też.

  Panie, przecież une są autentyczne jak squrwysyn. A miliardy much nie mogą się mylić.

  Dlatego sugerowałem rozwinięcie. Problem jest u nas, nie u unych. W każdym razie nie w braku autentyczności.

 122. NICK said

  Sami komentujcie.
  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25673320,e-recepte-sprzedam-czesc-lekarzy-znalazla-sposob-jak-zarobic.html

  „Będąc młodą lekarką…”
  Komentować NIE będę.

 123. osoba prywatna said

  Nowy Rosyjski traktor KIROVETS 420 KM w cenie 250 KM
  .https://www.youtube.com/watch?v=sTp2ytu8VA8

 124. Szok said

  Największy Polski Wieszcz Cyprian Kamil Norwid o Panu Tadeuszu Mickiewicza
  mistrzowskie streszczenie:

  „Pan Tadeusz: ulubiony i słynny poemat narodowy polski, w którym jedyną poważną i serio figurą jest kto?… Żyd (Jankiel). Zresztą: awanturniki, facecjoniści, gawędziarze, pasibrzuchy, którzy jedzą, piją, grzyby zbierają i czekają, aż Francuzi przyjdą zrobić im ojczyznę… Kobiet w tym arcytworze narodowym dwie: jedna-metresa petersburska, druga panienka pensjonarka, i wyrostek bez profilu wyrobionego. Tła mistrzowskie, pejzaże wyższe od Ruysdaela. Oto Pan Tadeusz! Poemat pejzażysty i satyryka.”

  Dlaczego nowoczesna cywilizacja potrzebuje rycerstwa …
  https://www.pch24.pl/dlaczego-nowoczesna-cywilizacja-potrzebuje-rycerstwa-,10474,i.html
  Bartleby de Angola:
  https://bartlebydeangola.blogspot.com/2014/12/komentarz.html
  I. Powiedzmy to sobie otwarcie: ta książka nie powinna była powstać – z której strony by na to nie popatrzeć, Pan Tadeusz jest wydarzeniem absurdalnym, skandalicznym, aberracyjnym. Niby wszystko o nim wiemy, przez tych równych sto osiemdziesiąt lat, jakie dzieli nas od jego pierwszego wydania, został przez literaturoznawców rozebrany do poziomu poszczególnych liter

  A przecież nie od razu tak było – gdy w roku 1834 w Paryżu wychodziły nakładem Aleksandra Jełowieckiego dwa tomy pierwszego wydania Pana Tadeusza, reakcje czytelników świadczyły jeśli już nie o jakimś piramidalnym nieporozumieniu i niedoczytaniu, to w każdym razie o sąsiadującym ze zdurnieniem niedowierzaniu. Pierwszorzędne czytające umysły polskiej emigracji – na czele choćby z Cyprianem Kamilem Norwidem, który przecież w momencie ukazywania się Pana Tadeusza był niewiele ponad dziesięcioletnim chłopcem, a w swoim czasie objawił się jako do dziś niezrównany interpretator Balladyny Juliusza Słowackiego – jeszcze wiele lat po tamtym pierwszym wydaniu dawały w listach, rozmowach i artykułach wyraz swemu zaskoczeniu, może nawet zniesmaczeniu…

  https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10461/pan-tadeusz-jako-dzielo-antypolskie

  Cyprian Kamil Norwid – „Myśli o Polsce i Polakach”
  Cyprian Kamil NORWID – “Myśli o Polsce I Polakach”
  Znacie ? Może, ale rzadko odwiedzacie, a warto. NORWID to wrzód na DU-szy polskiej Wielkiej Emigracji, „tak pięknie cierpiącej”. Mógł wrócić do Polski, zostać korepetytorem na jakimś szlacheckim dworze /miał takie propozycje/, a on tkwił w Paryżu, w przytułku dla bezdomnych starców i MENDZIŁ.

  Wszystko krytykował nawet tzw. „Mazurka Dąbrowskiego”, który wiele lat póżniej Polacy, nie bacząc na krytykę marudy, za HYMN PAŃSTWOWY se wzięli: /str.41/

  „…DA NAM PRZYKŁAD BONAPARTE JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY – Kiedy kto w swojej Epopei Narodu sam wyśpiewuje, że dopiero nauczy go ktoś obcy JAK ZWYCIĘŻAĆ – tedy naturalnie, że on z siebie wywieść tego nie umie..”

  Gdy zniewolona Polska zachwycała się epopeją narodową „Panem Tadeuszem”, napisaną „ku pokrzepieniu serc i ducha” ten malkontent pisał: /str.93/

  „…w całych dziełach tego wielkiego poety nic a nic na pokrzepienie ducha nie ma…. PAN TADEUSZ: ulubiony i słynny poemat narodowy polski, w którym jedyną poważną i serio figurą jest kto ? .. Żyd /Jankiel/.

  Zresztą: awanturniki, facecjonisci, gawędziarze, pasibrzuchy, którzy jedzą, piją, grzyby zbierają i czekają, aż Francuzi zrobią im ojczyznę…

  Kobiet w tym arcytworze narodowym dwie: jedna metresa petersburska, druga panienka pensjonarka, i wyrostek bez profilu wyrobionego… …Pan Tadeusz to genialna satyra!”

  Jak się zawziął jucha na Adasia to raz mu wytknął, że: /str.68/
  „Żydzi nawet raz w gazecie augsburgskiej, wyliczając swych znakomitych ludzi, zapisali: „Mośkowicz Adam”…..”
  a drugim razem znowu, że: /str.95/

  „…bohaterowie… ..wyrzucali mu, „że po Neapolu i willach włoskich kochał się w cudzych żonach wtedy, kiedy oni orężem zasłaniali ojczyznę”. Aż, aby dać sobie radę wśród tej atmosfery, zdecydował się Adam Mickiewicz wysadzić im prochem redutę Ordona i Ordona samego /do dziś zdrowego i żywego/”.

  A najgorszy z nim ambaras, że głosił słowa i dziś aktualne, które rozdzierają nasze serca i sumienia, przeto słuchania ich unikamy:

  Str.36 „…choćbyśmy dziś zwyciężyli Moskwę, to jutro będziemy z nią w stosunkach, i nawet we współdziałaniu – bo nie jesteśmy wyspą morzem opasaną, ale musimy przyjąć warunki globowe, ktore tak postawiły nas”.

  Str.54 „Tylko społeczeństwa trzeżwe umieją oceniać – inne adorować albo bezcześcić. Polacy i nikogo i nigdy nie oceniali i nie cenili – nigdy ! Zawsze albo lekceważyli, albo bałwochwalili, z powodu iż rzeczy te dwie same same przez się robią się, bez osobistej usilnosci”.

  Str. 57 „My pochodzimy ze społeczeństwa jedynego na globie, w którym nie ma ani jednego czymkolwiek bądż wyższego obywatela, który by zelżonym od rodaków albo upoliczkowanym i nawet obitym nie był”

  I na koniec przykra konkluzja: /str.54/:

  „Jestem zmęczony uczuciem obrzydzenia dla całego społeczeństwa polskiego, złożonego z lalek bez woli i serca, modlących się i robiących zbrodnie”.

  I jak tego Norwida lubić?

  Przypomina nadto Norwid o liście, którym „w epoce tak mało stałej” zaszczycił go papież Pius IX. O liście tym – o treści dotąd nie znanej – Norwid wspomina kilkakrotnie w listach do różnych osób, m.in. do Augusta Cieszkowskiego, z pierwszego półrocza 1861.

  Aaplica by Wojciech Gołębiewski – Issuu

  O wiele dosadniej wyrażał się NORWID: „Jestem zmęczony uczuciem obrzydzenia dla całego społeczeństwa polskiego, złożonego z lalek bez woli i serca, modlących się i robiących zbrodnie

  Cyprian Kamil Norwid – lista cytatów – 2 – Lubimyczytać.pl
  lubimyczytac.pl/cytaty/4995/autor/cyprian-kamil-norwid/2
  Tylko społeczeństwa trzeźwe umieją oceniać – inne adorować albo bezcześcić

  Odepchnięte dziecięcą nóżką | Przegląd
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/odepchniete-dziecieca-nozka
  Cyprian Norwid, najgłębszy może nasz myśliciel, pisał półtora wieku temu: „Margrabia Wielopolski ma tę prawdę, którą wszelki patriota odepchnął od kolebki swojej jeszcze dziecięcą nóżką – prawdę tę, że choćbyśmy dziś zwyciężyli Moskwę, to jutro będziemy z nią w stosunkach, i nawet we współdziałaniu

  „Norwid o Mickiewiczu” – Wiadomości, 1955 rok
  retropress.pl/wiadomosci/norwid-o-mickiewiczu
  W ogłoszonym obecnie liście Norwid określa „Pana Tadeusza” jako „genialną satyrę” i tak dowodzi Cybulskiemu: „Pan Tadeusz”: ulubiony i słynny poemat narodowy polski, w którym jedyną poważną i serio figurą jest kto?… Żyd! (Jankiel).

  Ważne myśli Norwida o narodzie, państwie i historii
  Dla Norwida bardzo charakterystyczny jest w różny sposób przejawiający się socjocentryzm, postawa i dziś tak bardzo pożądana. Znajduje ona wyraz m.in. w bardzo pozytywnie nacechowanym pojęciu narodu, stanowiącego w myśli Norwida organiczną całość, obejmującą również przeszłość historyczną, w pojęciu utożsamianym z ojczyzną jako „moralnym zjednoczeniem.” Warte dłuższego cytatu są piękne słowa o narodzie i ojczyźnie należące do przemówienia poety wygłoszonego na jubileuszu Powstania Listopadowego w Brukseli, w r. 1846:
  […] N a r ó d – Ziomkowie! – jest to najstarszy po Kościele obywatel na świecie:

  https://norwidiana.blogspot.com/2015/11/jadwiga-puzynina-norwid-jaki-i-dla-kogo.htmlhttps://norwidiana.blogspot.com/2015/11/jadwiga-puzynina-norwid-jaki-i-dla-kogo.html

  Juliusz Słowacki pod koniec życia stwierdził że

  „Cały „Tadeusz” jest ubóstwieniem wieprzowatości życia wiejskiego; – jest tam śmiech z pojedynku na szpady, a zupełne ubóstwienie tego, który kijem swojej obrazy poszukuje.”

  https://wgwg1943.blogspot.com/2013/11/plica-polonica-zydzi.html

  Julia Bristygier Luna Bistygier Prajs Julia Brystygier, Bristiger, Brustiger, Briestiger, Brystygierowa, Bristigierowa, nick tortur: Luna, Bloody Luna, Daria, Ksenia, and Maria.

  Tymczasem, w domu atmosfera robiła się coraz cięższa spowodowana widmem tow. Bristygierowej, ŻYDÓWY, Brystygier sekretarza KC d/s nauki. W tym też czasie zaczął się pierwszy exodus Żydów do Izraela, dopiero co utworzonego. Pamiętam dużo płaczu, jak przed wyjazdem nocowała u nas cudowna, zaprzyjażniona rodzina Steinlaufów z Nowego Sącza. Żegnałem ich na Dworcu Głównym, gdzie POLACY ukradli im tylko dwie walizki, dzięki przytomności umysłu polegającej na tym, że ci nie gonili złodziejow, tylko zwarli szeregi i pilnowali pozostałych 22 walizek.

  W 1950 roku slynna Łuna LUNA tj Bristygierowa wyczyściła kadry uczelniane z wrogiego elementu, w tym z mego TATY, i nie pomógł mu „słuszny” wygląd, za który Niemcy kazali mu pokazywać fajfusa, a wcześniej koledzy-studenci proponowali miejsce w „getcie ławkowym”. Pokazali mu jakiś artykuł z 1937 r., w którym napisał, że „Związek Radziecki to krwawy tyran”. Oczywiście to był pretekst, a naprawdę jego CV nie pasowało, bo jak w sanacyjnej Polsce, syn niewykwalifikowanego robotnika i praczki miałby skończyć studia i obronić doktorat. Ale ponad wszystko zaszkodził mu niewyparzony język i permanentnie błędna ocena rozmówcy, dzięki czemu stos donosów powiększał się w zawrotnym tempie. Nie omieszkam wymienić tu nazwiska pomocnika Bristygierowej, a w przypadku ojca, był to prof. PETRUSEWICZ z SGGW. Szefowie ZSL-u, w którym ojciec działał, a byli to ŻYDZI: Ignar i Wycech, potraktowali go jako persona non grata, a przed śmiercią samobójczą, uratował go jego student z ANP [Akademii Nauk Politycznych, w której Ojciec, swego czasu, był dziekanem],

  W 1956 roku nastał Gomułka. Miał żonę Zofię. Tylko, że jej prawdziwe nazwisko brzmiało LINA SZOKEN,

 125. Szok said

  Historia — polityka — eschatologia. Rosja w projekcie
  http://www.sensushistoriae.epigram.eu/index.php/czasopismo/article/download/24/22
  Margrabia na przykład ma tę prawdę, którą wszelki patriota odepchnął od kolebki swojej jeszcze dziecięcą nóżką — prawdę tę, że CHOĆBYŚMY DZIŚ ZWYCIĘŻYLI MOSKWĘ, TO JUTRO BĘDZIEMY Z NIĄ W STOSUN-KACH, I NAWET WE WSPÓŁDZIAŁANIU — bo nie jesteśmy wyspą
  Odepchnięte oczywistości | Przegląd
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/odepchniete-oczywistosci
  Cyprian Kamil Norwid pisał półtora wieku temu: „Margrabia [Wielopolski – konserwatywny polityk, dążący do odzyskania swobód i instytucji, jakie Polacy stracili w wyniku powstania listopadowego; znienawidzony przez niepodległościowców uznających państwo polskie tylko w granicach przedrozbiorowych] ma tę prawdę, którą wszelki patriota odepchnął od kolebki swojej

 126. Szok said

  Cyprian Kamil Norwid. polacy.
  Heroizm nie jest w samych bitwach, ale na wszystkich polach życia i nieustannie. Owszem bitwy dlatego tylko bywają, iż heroizm nie bywa pierwej na polach życia praktykowany.

 127. Ad. 124

  Jeśli chodzi o mazurka Dąbrowskiego… „…będziem Polakami…” – to kim oni byli w owych czasach? Polakami? Chyba nie, bo to miał być czas przyszły… 🙂

 128. Lily. said

  „Synku pamietaj,MUSISZ byc mocny”.
  Napominal Tata,swojego synka.

  Zrodlo; znalezione w internecie.
  JAK mowia sami zainteresowani,to dla
  nich najlepszy prezydent. A,dla Nas?.
  .

 129. osoba prywatna said

  Żywność coraz droższa, Polacy coraz biedniejsi
  https://trybuna.info/polska/zywnosc-coraz-drozsza-polacy-coraz-biedniejsi/

 130. Boydar said

  Na pociechę

  .https://www.youtube.com/watch?v=UZ8nAcWDy8Q

 131. osoba prywatna said

  Koncert zespołu Omega w Sokołowie Podlaskim w 1974 r. to było wydarzenie! Jak to było możliwe, że przyjechali do nas artyści, o których koncerty zabiegały stolice całej ówczesna Europy i chcieli wystąpić w sali nie mającej porównania do warszawskiej Kongresowej czy katowickiego Spodka?
  https://trybuna.info/opinie/wspomnienie-z-polski-ludowej/

  Dziewczyna – Dorota Trafankowska – polska gimnastyczka z klipu Bogusława Meca – Jej portret.
  .https://www.youtube.com/watch?v=SNLsmh_otYs

 132. osoba prywatna said

  W państwie dobrobytu i szczęścia zmartwień jest niewiele. Chce się żyć i cieszyć każdym dniem. Idylliczne wyobrażenia takiego eksportowego wizerunku Ameryki weryfikują mroczne dane.

  Ryan Saavedra zebrał garść informacji o średniej dziennej liczbie zgonów w USA oraz ich przyczynach:
  https://wolnemedia.net/zlowieszcze-dane/

 133. Boydar said

  „… niektórym słusznie obniżono świadczenia emerytalne, bo im się nie należały te tysiące złotych, które dostawali za służbę obcemu mocarstwu, jakim była Moskwa, tamtej władzy i tamtemu ustrojowi, często za prześladowanie Polaków – mówił Duda

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-celem-mojej-prezydentury-jest-podniesienie-poziomu-zycia-polakow/ylrnplh

  Wprawdzie z Moskwą, Panie Prezydencie to une wiele wspólnego nie miały, ale tego akurat mógł Pan nie wiedzieć.

  Mam nadzieję, że po reelekcji pójdzie Pan, jak to mówią, za ciosem. Mamy bowiem w Polsce także sługi innych „mocarstw”, których stolic taktownie nie wymienię. Oraz, co chyba istotniejsze nawet, kilku mocarstw zupełnie anonimowych, i też, jak to mówią, bez narodowości.

 134. Boydar said

  https://kurierlubelski.pl/likwidacja-szkoly-przy-krochmalnej-w-lublinie-nauczyciele-straca-prace/ar/c5-14788418

  Nareszcie ! Murwa Kać !!! Ciekawe, czy to jaskółka czy całe stadko.

 135. Lily said

  Re 133; Boydar
  Jak TO powiedzia, ulubieniec naczelnika.
  „Ciemny narod wszystko kupi”.Jacek K.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,ten
  oglupialy narod,(o Nas) az dopniemy swego”.J.K
  Jak widac,nie rzuca slow na wiatr,dopina swego.
  Rozmodlona,roztanczona wierchuszka,w Toruniu,jak widac,pozbawia ludzi/elektorat
  racjonalnego myslenia.
  Na pytanie,na kogo glosuja,odpowiadaja.
  „Na Kaczynskiego partie, bo Oni sa tacy,jak
  my katolicy”.

 136. osoba prywatna said

  W zatłoczonym autobusie stoi pobladły jegomość, który co pewien czas mówi głośno „O ku*wa!”. Pasażerowie zwracają mu uwagę, ale on nie reaguje, tylko powtarza swoje. W końcu kierowca zatrzymuje autobus, podchodzi do faceta i grozi, że jeśli nie przestanie, to zawiezie go na policję. Na to facet nachyla się i szepcze kierowcy kilka słów do ucha. Kierowca pobladł i mówi:

  O ku*wa! Ja bardzo państwa przepraszam, ale żona tego pana miała dziś w ręku wyniki badań Kaczyńskiego, z których wynika, że nie ma raka.
  O ku*wa! – chórem odpowiedzieli pasażerowie.

 137. osoba prywatna said

  Prywatyzacja Lotto bez prywatyzacji!!!
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/153145,prywatyzacja-lotto-bez-prywatyzacji

 138. osoba prywatna said

  Nowe złoże miedzi i srebra w Lubuskiem

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-zloze-miedzi-odkryte-w-lubuskim/z7ck5rd

 139. osoba prywatna said

  Nad złożami naturalnymi, zasłona dymna środkowego palca…
  http://trybeus.neon24.pl/post/153154,nad-zlozami-naturalnymi-zaslona-dymna-srodkowego-palca

 140. osoba prywatna said

  Rosyjska broń ponaddźwiękowa (hipersoniczna).
  http://macgregor.neon24.pl/post/153146,rosyjska-bron-ponaddzwiekowa-hipersoniczna

 141. Maverick said

  Żydowskie manipulacje, warto obejrzeć chociaż po angielsku.

 142. NICK said

  Ech. Lipko.
  Paranormalny?

 143. NICK said

  Dolary.
  Zgromadzone?
  We Chinach?
  Mandżuria Wielka się kłania.

 144. osoba prywatna said

  Polskę przekształcają na ukropolonię za pomocą banderowskich potomków
  https://pl.rubaltic.ru/politics/17122019-polsk-przekszta-caj-na-ukropoloni-za-pomoc-banderowskich-potomk-w-/

 145. omega said

  zespół OMEGA „Dziewczyna o Perłowych Włosach” Polskie tłumaczenie
  .https://www.youtube.com/watch?v=QhQdIAj70ec

  Omega – Dziewczyna o perłowych włosach – YouTube
  .https://www.youtube.com/watch?v=YijB_KVqHV4

  OMEGA Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach
  .https://www.youtube.com/watch?v=6Z0JVH6e8O0

  Herbie – Dziewczyna o perłowych włosach ( po polsku
  .https://www.youtube.com/watch?v=oXP215kjpEw

  Omega – The Girl With The Pearl’s Hair Perłowłosa
  .https://www.youtube.com/watch?v=5Ym_otwT70M

  Omega – Gyöngyhajú lány – tekst piosenki, tłumaczenie
  https://www.tekstowo.pl/piosenka,omega,gy_ngyhaj__l_ny.html

 146. omega said

  https://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/18522,PS_Kulm_Zwyciestwo_Piotra_Zyly_swietny_wystep_Polakow

  https://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/18526,CoC_Iron_Mountain_Aigner_wygrywa_Wasek_drugi
  https://powrotroberta.pl/2020/02/informacja-prasowa-pkn-orlen-o-zespole-w-dtm.html

  http://weszlo.com/2020/02/15/magda-linette-wykreca-zyciowke-hua-hin-zagra-o-kolejny-tytul/
  http://weszlo.com/2020/02/15/zeby-zgrzytaly-przynajmniej-sa-punkty-hertha-tym-razem-zwycieska/
  Głównym sponsorem ekipy Orlen Team ART jest Orlen Deutschland, a podczas rund rozgrywanych w Niemczech – cztery spośród dziesięciu – równolegle eksponowane będą logotypy marki Star. To marketingowe uzupełnienie prowadzonego przez polski koncern procesu ujednolicenia wizerunku: od 2003 roku jego stacje działały na niemieckim rynku właśnie pod marką Star, a obecnie widnieją na nich także logotypy Orlen i docelowo mają funkcjonować pod tą nazwą.
  http://sokolimokiem.com/robert-kubica-w-dtm/

 147. osoba prywatna said

  20 MILIONÓW POLAKÓW OTRUTYCH – MINISTER NIE REAGUJE!!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=IjN4k7FndT4

 148. osoba prywatna said

  Musisz to wiedzieć!(704) Pobłażliwość dla bandery przyczyną wymordowania setek tysięcy Polaków
  .https://www.youtube.com/watch?v=1dfw6Y2r3yk

 149. Adrem said

  Osoba prywatna ad 145

  Minister nie reaguje, bo to trucie koordynuje.

  Nie wiem czemu uparcie uważa sie tych ludzi za chciwych nieudaczników.
  To błąd !
  Oni doskonale wiedzą, co robią.
  I robią to w sposób zaplanowany i precyzyjny !

 150. TIEPIER ANGLOSASOW NIET

  Szkolenie lotnika było DROGIE i trwało 2 lata. Łowczy Siedmiogrodu zapytany przez Amerykanów w Norymberdze, KIEDY ZDAŁ SOBIE SPRAWĘ , ŻE WOJNA JEST PRZEGRANA odpowiedział, że gdy zobaczył w Berlinie wrak MUSTANGA. Na to samo pytanie odpowiedział Anglikom, że gdy zobaczył w Berlinie wrak MOSKITA. Tak Mustang jak Moskit były Polską Doktryną Lotniczą. Zapytany zaś przez Amerykanów, jaka była STRATEGICZNA przyczyna Klęski III Rzeszy odpowiedział, że BRAK LOTNIKÓW, których w nadmiarze mieli tylko Amerykanie.
  Polska Doktryna Lotnicza opierała się na Wichrze-Dakocie ze Lwowa, którego KUPIŁ mój dziadek. Amerykanie wyprodukowali w II.WŚ 80 tysięcy Dakot, zwanych LATAJĄCYM WAGONEM a Sowieci 20 tysięcy. Dakota EKONOMIZOWAŁA Szkolenie Lotnika, bo miast płacić za nie kilkadziesiąt tysięcy dolarów chłopak, który miał prawo jazdy na ciężarówkę szedł na II pilota Dakoty i ZARABIAŁ dla Sienie i Państwa, a po 6 miesiącach szedł Na Front. To była NOWA INFRASTRUKTURA TRANSPORTOWA – tańsza od FORDOWSKIEJ. USA miały więc TRANSPORT MORGANA, FORDA I PRAWDZICA-TELLA.
  Polacy przywieźli do Anglii 500 JASTRZĘBI z Lublina w pakietach, których Anglicy otworzyć Nie Pozwolili. Dopiero po I klęsce z Luftwaffe , gdy polscy generałowie zarzucili generałom RAFu, że każą im latać na Angielskim Szmelcu pozwolili Polakom wyciągnąć z magazynów ten przestarzały o 2 lata Polski Szmelc, który nazwali MUSTANGAMI. Nie były to nawet samoloty myśliwskie, ale ESKORTOWE dla Dakot, a ponieważ te miały ZAKAZ latania poza linia frontu to Murzyni z Dakot poszli na front na MUSTANGACH jako Eskortowcach IDIOTYCZNYCH dla Polaków Latających Fortec. Jastrząb-MUSTANG był więc faktycznie SOKOŁEM.
  US AF przegrało II.WŚ w bitwie śródziemnomorskiej w roku 1943 z II flotą Luftwaffe i Regia Aeronautica. Domyślam się że ŚMIGŁA W DUPIE miała II flota Luftwaffe jako AUSTRIACKA. Lotnictwo Bombowe US AF uratowali Murzyni na MUSTANGACH, ale USA skapitulowały w Szwajcarii przed Juden SS Himmlera, które wygrało II Wojnę Światowa jako HOLOKAUŚCI. Adolf Hitler wydał więc dla SS Rozkaz: OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ USA, co Śledztwie Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu zmieniło na PODBÓJ PALESTYNY.

 151. NICK said

  Czy Polak lubi czytać?
  M.in. o kampaniach wirusowych?
  Jak lubi to ma:
  http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-chinski-wirus-wuhan-uzyteczni-idioci-akcji/

 152. NICK said

  Niewielu zna początki.

 153. osoba prywatna said

  Wśród poduch.
  https://yadi.sk/a/r3trMwY_3YWwcT/5b34899fbcea549a8ddd0b9f

 154. bryś said

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-nowa-fala-uchodzcow-z-syrii-jest-ich-800-tysiecy,nId,4330136

  Dlaczego uciekają do turcji? Przecież większość terenów Syrii nadaje się już do życia. Dlaczego uciekają przed własnym wojskiem, zamiast się oddać pod jego ochronę? Do Aleppo mają 60 km asfaltem. A tu piszą że kilkaset kilometrów uciekają z kapcia nocami. Gdzie do Tureckiej granicy jest w linii prostej ze 30 km.. 800 000 ludzi. W Idlib piszą że mieszkało 150 000. Na prowincji jeszcze pewnie mniej. Może to trochę rozjaśni, kto ucieka naprawdę?

  Za wiki:

  28 marca 2015 Idlib zajęła islamistyczna „Armia podboju” – połączone siły bojówek Ahrar asz-Szam i Dżabhat an-Nusra[3]. Kilka tysięcy mieszkańców opuściło wówczas to miasto w obawie przed terrorystami[4]. Islamiści zorganizowali w Idlibie własną administrację[5]. W lipcu 2017 terroryści związani z Dżabhat an-Nusra wypędzili z miasta Ahrar asz-Szam i przejęli nad nim wyłączną kontrolę[6].

  Dżabhat an-Nusra (Front Obrony Ludności Lewantu, również Front an-Nusra, arab. ‏جبهة النصرة لأهل الشام‎) od 29 lipca 2016 też jako Dżabhat Fath asz-Szam[4] (Front Podboju Lewantu, arab. ‏جبهة فتح الشام‎[5]) – paramilitarna grupa zbrojna islamistów będąca w latach 2011–2016 siatką Al-Kaidy w Syrii, powstała podczas tamtejszej wojny domowej pod koniec 2011. Ugrupowanie poparło syryjską opozycję, nawoływało do obalenia prezydenta Baszszara al-Asada oraz włączyło się w walkę przeciwko syryjskiemu rządowi przeprowadzając serię zamachów terrorystycznych, ściągając sunnickich mudżahedinów do Syrii i wysyłając ich na front. Liderem Dżabhat an-Nusra jest Abu Muhammad al-Dżaulani.

 155. https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/ponad-dwa-miliony-za-rabusiow-z-drezna-jest-nagroda-za-informacje-aa-TXsw-1AFt-6jf6.html
  Ponad dwa miliony za rabusiów z Drezna! Jest nagroda za informacje
  2019-11-29 12:14
  zw
  Z pałacu w Dreźnie skradziono klejnoty warte miliard euro
  Ponad dwa miliony złotych nagrody wyznaczono za informacje, które pomogą złapać sprawców skoku wszech czasów! Saksońska policja mimo zaangażowania ogromnych sił i środków wciąż nie ma absolutnie żadnych tropów w sprawie obrabowania skarbca w zamku w Dreźnie.
  ************************************************
  Według mnie to jest wskaźnikiem, że Dyrekcja Muzeum Królewskiego w Dreźnie jest w zmowie ze złodziejami, których ja zakwalifikowałem na Mafię Sycylijską, co mogę uzasadnić. Ponieważ Brylantowy Gabinet Jana III z Pawim Tronem, zwanego przez Turków Lewem Lechistanu, uważany był za DAR Szacha Perskiego to zameilowałem do Ambasady Islamskiej Republiki Iranu o POMOC w śledztwie, gdyż w przypadku Mafii Sycylijskiej śledztwo będzie tuszowane przez Niemców, zainteresowanych ZNISZCZENIEM artefaktów Europejskich jako Polskich, proponując rewindykację przez Iran Brylantowego Gabinetu z Pawim Tronem.
  Odpowiedź, jaką otrzymałem z Ambasady Islamskiej Republiki Iranu, jest powściągliwa – jakby Irańczycy NIE WIERZYLI w takowy Dar Szacha Perskiego. Wobec tego zacząłem się zastanawiać nad inną proweniencją Brylantowego Gabinetu i Pawiego Tronu, raczej wykluczając pochodzenie artefaktów z Łupów Wiedeńskich.
  Wobec tego doszedłem do konkluzji, że po bitwie pod Beresteczkiem Jan II wysłał Iwana Bohuna z Kijowa z pomocą szachowi perskiemu, zagrożonemu sojuszem Indii z Turcją, więc Bohun mógł ZŁUPIĆ skarby Mogołów w Delhi ??? Bohun w bitwie pod Ochmatowem uratował Ukraińców i Rosjan, ale ci ZABRALI mu Skarby Indyjskie, To było powodem niesubordynacji Iwana, który w r. 1662 zdobył z Jerzym ChmielnIckim Moskwę, ale Polacy aresztowali Chmielnickiego i Bohuna pod zarzutem Zamiaru Spalenia Moskwy i wywieźli skarby indyjskie do Warszawy.
  Po roku Bohun i Chmielnicki zostali uwolnieni z więzienia Stanu, ale Bohun został złapany na korespondencji z sułtenem, postawiony przed sądem wojskowym i Rozstrzelany. Ponieważ Bohun był jeszcze większym wrogiem Turcji niż Rosji to korespondencja z sułtanem jest mało prawdopodobna, ale mógł pisać do szacha perskiego z prośbą o interwencję w sprawie Diamentowego gabinetu i Pawiego Tronu ???

 156. Ad. 137

  I nikt w komentarzach nie przyjrzał się specjalizacji Józefa Blassa? Przecież to jest matematyk, a mamy do czynienia z loterią… 🙂

 157. Ad. 154

  Dlaczego uciekają przed własnym wojskiem, zamiast się oddać pod jego ochronę?

  Bo nie są głupi. Prawdopodobnie każdy, kto spróbuje uciec w stronę własnych wojsk dostaje kulkę w plecy… Od szanownych terrorystów.

  Poza tym były już doniesienia, że terroryści przeganiali ludność z miast. Pewnie po to, żeby media mogły powiedzieć, że ludność ucieka przed wojskami Assada.

 158. osoba prywatna said

  Nowy system w Sejmie – Piękna współpraca prawdziwych Polaków

 159. osoba prywatna said

  Firma Zielona Góra Copper otrzymała decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża rud miedzi i srebra „Nowa Sól”. Zatwierdzone zasoby złoża szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra. Jest to pierwsze od ponad 40 lat całkowicie nowo odkryte złoże w Polsce.
  https://www.wnp.pl/gornictwo/nowe-zloze-miedzi-w-polsce-dokumentacja-zatwierdzona,372669.html

 160. Boydar said

  „… nowo odkryte …”

  A Stalin wiedział jakby wcześniej 🙂

 161. Boydar said

  Ktoś ostro idzie pod wiatr, kluje się nadzieja.

  https://kobieta.onet.pl/trudne-dziecko-w-szkole-najlepiej-by-bylo-sie-go-pozbyc/4f19m7c

  Z dziećmi „rozemocjonowanymi” normalna szkoła sobie poradzi, całym zasobem swoich możliwości. Nie poradzi sobie z młodymi bandytami i młodocianymi kurefkami bez ludzkich uczuć. Na razie nie ma formalnej możliwości relegowania, szczególnie gdy nie są pełnoletni. Zatruwają i tak marne co do kondycji środowisko szkolne, degenerują przykładem inne, normalniejsze bachory. Zwłaszcza, gdy te drugie widzą co się dzieje i nic z tego nie wynika a co aż się prosi. Więc nabierają z czasem pewności, że ‚hulaj dusza piekła nie ma’.
  Tylko przywrócenie szkół specjalnych (to nie znaczy, że dla wariatów, znaczy o specjalnym rygorze) może uzdrowić sytuację.

 162. Boydar said

  To nie mógł być Polak, może Cygan ? Chociaż, nie słyszałem żeby Cyganie karetki; karetka jest sporo większa od kury, a nawet od dywanu

  https://wiadomosci.wp.pl/grojec-czekal-w-szpitalu-na-pomoc-ukradl-karetke-i-wjechal-nia-do-rowu-6479316542752897a

  Prawdziwy Polak potrafi nawet przy dwunastu.

 163. osoba prywatna said

  Prohibicja w USA. Jak Amerykanie pili alkohol w czasach zakazów?
  https://histmag.org/Prohibicja-w-USA.-Jak-Amerykanie-pili-alkohol-w-czasach-zakazow-19606

 164. Bezpartyjna said

  Poniższy tekst w trafny sposób charakteryzuje postać p. Grzegorza Brauna.
  .https://att.neon24.pl/post/153172,idzie-grzes-przez-sejm-z-dziurawym-workiem-po-zaufaniu

  Jak mawiał klasyk – „miałes chanie, złoty róg, miałes chamie, czapkę z piór”.

 165. osoba prywatna said

  Walentynki to nie jest kolejne święto kobiet, a święto dla wiedzących czym jest miłość
  https://swiadomosc-zwiazkow.pl/walentynki-nie-kolejne-swieto-kobiet/

 166. Boydar said

  Złoty róg, ha ! Czyżby to z tego złota co „w podziemiach synagog” ?

 167. osoba prywatna said

  Byt w amerykańskim domku lalek i co z tego wynika
  https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/1020065,byt-w-amerykanskim-domku-lalek-i-co-z-tego-wynika

 168. Boydar said

  „Człowiekowi jest bardzo trudno zrozumieć prawdę, gdy jego pensja zależy od jej niezrozumienia” – Upton Sinclair (167)

  Niezły tekst, prawie cały. Bo z „… oczywiście cały opisany system kłamstw skonstruowany przez USA i UE …” to mocno dyskusyjna teza. Taki Tuwim, nie dość że też żyd i też nieźle zorientowany, uważał –

  „W Londynie, w wielkiej loży, już postanowiono…
  Siedem pieczęci kładą masoni pod dekret …”

  A tą nieprawdę, o której wspomina Sinclair, przedsięwzięto zupełnie gdzie indziej i w czasach, kiedy jeszcze po Mannhattanie i Wall Street wiewiórki skakały.

  „Mimo wszystko” polecam lekturę.

 169. osoba prywatna said

  Babcia Jareda Kushnera [zięcia prezydenta Trumpa], Rae Kushner, twierdzi, że pomagała w kopaniu tunelu o długości 1.000 stóp /304.8 m z getta posługując się kawałkami drewna i łyżkami. Uciekinierzy ukrywali wykopaną ziemię pod łóżkami, zabili gadułę który wystawiał na ryzyko ich plany. Kiedy wszyscy już uciekli, naziści wrzucili do tunelu bomby.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/holobajka-babcia-jareda-kushnera-o-wykopanym-lyzkami-tunelu-dlugosci-okolo-304-m-2020-02

 170. osoba prywatna said

  Krwawi zabójcy z Majdanu nazwali zleceniodawców – więc już nigdy więcej wątpliwości. W Stanach Zjednoczonych kanał telewizyjny One America News, pokazał film dokumentalny „Ukraińskie oszustwa: Impeachment. Pieniądze Bidena. Masowe zabójstwa”.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/153159,usa-w-szoku

 171. osoba prywatna said

  Europa opuszcza Ukrainę i „Ukry twarzą w twarz z Putinem”
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/153089,europa-opuszcza-ukraine-i-ukry-twarza-w-twarz-z-putinem

 172. Trybun said

  https://trybeus.neon24.pl/post/153154,nad-zlozami-naturalnymi-zaslona-dymna-srodkowego-palca

  https://trybeus.neon24.pl/post/152725,dyplomacja-kryzysowa-czyli-nasz-prezydent
  https://prezydent.neon24.pl/post/153167,czy-polska-jest-juz-sprzedana

  https://ndp.neon24.pl/post/153134,usa-graja-va-banque-polacy-beda-zakladnikami-w-wojnie

  https://ndp.neon24.pl/post/153125,nato-defender-europe-2020-to-wojna-przeciwko-rosji
  https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/153116,bardzo-wazny-film
  Liberasty szaleją ze strachu przed nową konstytucją (a ściślej przed poprawkami).Są tak zdesperowani że domagają się wskrzeszenia ZSRR.
  .https://www.youtube.com/watch?v=iv_6i0cN-xM&t=707s

  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/153141,jak-bezbolesnie-przeprowadzic-nacjonalizacje

  http://att.neon24.pl/post/151505,posel-braun-w-pulapce-pustej-elokwencji

  http://att.neon24.pl/post/151529,czy-posel-braun-zostanie-biskupem

  Władywostok 20 lat temu i dziś
  .https://www.youtube.com/watch?v=Gjbi4nJ-PVk&t=130s

  Krasnojarsk 20 lat temu i dziś

  .https://www.youtube.com/watch?v=Uyr-gdJ92Uo&t=735s

 173. Greg said

  Daj Boże więcej tak inteligentnych kobiet.

  .https://www.youtube.com/watch?v=unvlszybC-w

 174. Trybun said

  Tylko ok. 200 osób, na małej, klubowej przestrzeni, z najlepszą muzyką, z zakazem robienia zdjęć (powyższe to wyjątek poimprezowy). Ulica zamknięta i pilnie strzeżona, wejście kuchennymi drzwiami, żeby nie dało się nikogo sfotografować” – czy na pewno Jay-Z i Beyonce dokładaliby tylu starań, by ukryć tę bibkę stulecia przed światem, gdyby wiedzieli, że internet obiegnie tak obszerna relacja?
  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020021411926682-miedzynarodowe-zamieszanie-wokol-kingi-rusin
  W czwartek 13 lutego minęło 75 lat od dnia rozpoczęcia amerykańsko-brytyjskich nalotów na Drezno, które trwały od 13 do 15 lutego 1945 roku. Według oficjalnych danych pochłonęły one życie 25 tysięcy cywilów.

  Te naloty należy rozpatrywać jako prawdziwą zbrodnię wojenną,
  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020021311922417-Sputnik-naloty-drezno-swiadek-relacja-zbrodnia-wojenna/

  Polacy i Rosjanie mają wspólną historię i pochodzenie, jesteśmy braćmi Słowianami” https://sptnkne.ws/BwpX

  https://miksa.neon24.pl/post/153153,giertych-dzieki-odsiadce-zyska-na-popularnosci
  https://miksa.neon24.pl/post/152972,czy-zydzi-pomagali-zydom-podczas-ii-wojny
  https://miksa.neon24.pl/post/152592,historia-zestrzelen-cywilnych-samolotow

  Generalny Gubernator Hans Frank mówił o nim: „Głowa idei niepodległości narodowej”
  https://miksa.neon24.pl/post/153040,konferencja-historyczna-75-rocznica-konferencji-w-jalcie

 175. Trybun said

  amerykańska dyktatura i podwójna moralność
  zawieszony za śpiewanie piosenki w usa

  O co konkretnie chodzi? Ron Jans, 61-letni holenderski trener, został oskarżony o rasizm, bo w towarzystwie swoich podopiecznych miał używać znanego i zakazanego „słowa na N”.

  Obecnie został zawieszony, a liga rozpoczęła śledztwo w jego sprawie.

  Co już wiemy? Początkowo zakładano, że Jans nazwał w ten sposób któregoś z piłkarzy, ale okazuje się, że sprawa jest mocno kuriozalna. Jak informuje The Athletic, Holender… rapował.

  Nie był jednak na tyle rozgarnięty, żeby skumać, że bliżej mu do Eminema niż do Jaya-Z i złamał podstawową zasadę fristajlowania w USA:

  omijaj wszystkie odmiany słowa „Nigger”, jeśli nie jesteś – jakkolwiek źle to nie brzmi – jednym z nich Murzynem.

  http://weszlo.com/2020/02/16/rasista-fan-rapu-problemy-trenera-przemyslawa-tytonia/

 176. Trybun said

  Bulwersujący Przebieg Komisji Przekazywaniu Koncesji
  .https://www.youtube.com/watch?v=YFq1e-xa2ao
  Posłowie Konfederacji i PiSu zgodni w kwestii przekazywania polskich złóż wielkiej wartości.

  https://www.ekspedyt.org/2019/10/24/tym-razem-juz-oficjalnie-usa-chca-dostepu-do-polskiej-miedzi-i-srebra/

  https://www.magnapolonia.org/kanada-zada-od-polski-miliardowych-odszkodowan-za-koncesje-na-zloza-miedzi-i-srebra/

  Korporacje wydobywcze roszczą, a rząd ukrywa problem, forsując jednocześnie prawo pomyślne dla zagranicznych podmiotów. Firmy uzasadniają roszczenia wydaniem przez Państwo Polskie koncesji, a następnie domniemanych “utraconych korzyści”, które sami arbitralnie szacują./Mateusz Jarosiewicz/
  Okazało się, że prezes kanadyjskiej spółki, Stanisław Speczik to były prezes KGHM, który miał wiedzę o polskich złożach. Speczik pracuje nie dla Polski, lecz dla obcych podmiotów.

  https://www.ekspedyt.org/2020/02/12/20-mld-roszczen-arbitrazowych-ukrywanych-przez-rzad-pis-do-zdrajcow-dolaczyla-konfederacja/

  https://regionfan.pl/kghm-koniec-miedziowego-monopolu
  KGHM nie otrzymał koncesji na poszukiwanie i wydobycie miedzi na terenie województwa lubuskiego. Ministerstwo Środowiska przyznało prawo do złoża „Głogów – Bytom Odrzański” firmie Leszno Copper. We władzach spółki należącej do kanadyjskiej Grupy Kapitałowej Lumina Capital Partnership zasiada były prezes Polskiej Miedzi, Stanisław Speczik

  KGHM upada 2017 !!! – Wolny Chocianów
  wolnychocianow.pl/kghm-upada-2017
  KGHM nie dostał koncesji na eksploatację złoża „Bytom Odrzański”, ale za to „przypadkowo” koncesję na to złoże ( polskie złoże) dostaje firma „Miedzi Copper”, własność jakiejś Kanadyjskiej spółki o dziwnej nazwie? Hitem w tym wszystkim jest jednak to, że z tymi wyżej wymienionymi firmami, związany jest były prezes KGHM Stanisław Speczik ,

  Ogromne pieniądze: 10 miliardów, jakie KGHM już zapłacił za udziały w QUADRA, nie przynoszą żadnych wymiernych efektów, bo oto rząd kanadyjski odmówił przedsiębiorstwu KGHM International , udzielenia koncesji na wydobycie miedzi i złota w Kanadzie, gdzie KGHM zaczął uruchamiać swoją kopalnię. W takim razie , cóż teraz będzie wydobywał tam KGHM? Piasek, glinę? Bo na miedź i złoto – nie mają koncesji…

  I to wszystko dzieje się w jednym czasie:

  Japońskie banki zażądają zaraz zwrotu kredytu udzielonego KGHM na udział w kanadyjskiej spółce Quadra.
  Odmowa przez rząd Kanady udzielenia koncesji dla KGHM na wydobycie złota i miedzi.
  Działalność Pana Speczika i uzyskanie przez firmy z którymi jest powiązany, koncesji na „Bytom Odrzański”.
  Nie uzyskanie przez KGHM koncesji na złoża „Bytom Odrzański”.

  Jak Państwo zdążyli już zauważyć , wszystko to wydarza się w jednym czasie i uderza w Państwowy Kombinat KGHM (czyli wszystkich Nas, Was górnicy) z podwójną siłą.

  Przypuszczalnie można stwierdzić , że „Nasze Złoto” , „złoto” tej ziemi, może zostać „rozkradzione”, przy wielkich fanfarach odtrąbionych przez Morawieckiego; o wzroście i sukcesie gospodarczym Polski, oraz bogaceniu się polskiego społeczeństwa.

  Wirth KGHM

  Puk, puk ! Obudź się polski górniku z Polkowic, Lubina i okolic, bo zaczyna tu coś okropnie śmierdzieć , co może oznaczać , że chcą Wam po cichu , sprzątnąć sprzed nosa KGHM.

  Już tak na marginesie , dodam tylko, że warto „wejść” do KGHM i sprawdzić jak żyje tam kierownictwo i szefowie różnych szczebli. Bo docierają do nas z „księstwa KGHM” , bardzo ciekawe a zarazem, dramatyczne informacje.

  Co zatem może czekać górników, pracowników KGHM i ich rodziny ,gdy sytuacja pozostanie bez zmian a lawina niegospodarności, układzików i zła zaleje KGHM…

  OTO PROGNOZA BAZYLA:

  Zaostrzenie wymogów ( wydajność i korporacyjne zasady pracy) wobec pracowników KGHM.
  Utrata wszystkich lub stopniowo części przywilejów pracowniczych, pracowników KGHM( dodatki, bezpłatna opieka zdrowotna, kredki itp…).
  Gwałtowne lub stopniowe zmniejszenie kadry pracowniczej od 30% do 50% lub wymiana pracowników na „TAŃSZYCH”, np. z Ukrainy.
  Wyrównanie widełek płacowych do poziomu jaki funkcjonuje w innych gałęziach polskiej gospodarki.

  https://www.ekspedyt.org/2020/02/12/prezydent-duda-nie-chce-pelnej-niepodleglosci-polski-wyborcy-pis-rowniez/

  https://www.ekspedyt.org/2020/01/24/ks-prof-tadeusz-guz-quo-vadis-ecclesia-christi
  Trwają dni bez Chrystusa i Maryi w Kościele katolickim, obchodzone pod bałamutną nazwą „dzień judaizmu”. Właśnie przeczytałem, co zaplanowali żydzi i moderniści (truciciele) na dzisiejszy dzień. „Dzień judaizmu” wbrew kłamliwej nazwie trwa wiele dni i polega głównie na indoktrynacji maluczkich – przyzwyczajaniu ich do stałej “politycznej, religijnej i kulturalnej” obecności Żydów w przyszłym państwie “polin” nazywanym Rzeczpospolitą przyjaciół.


  żyd bluźni w Kościele
  https://www.ekspedyt.org/2020/01/16/fanaberie-abp-gadeckiego-sprzeczne-z-encyklika-mortalium-animos/

  I jeszcze jedno – chodzi mi o dosłowne tłumaczenie z rosyjskiego nielogicznego zwrotu : « kak nie but’ » na polski « jakby nie było ». Po polsku mówi się : « jakkolwiek by było »; nielogiczne jest używanie przeczenia « nie », bo skoro nie było, to i teraz tego nie ma, więc jaki sens jest perorować o czymś, czego nie ma i wiadomo, że nie będzie ! A jednak dużo osób posługuje się tym rusycyzmem; nawet Czarna Limuzyna, nawet G. Brauna przyłapałem na tym, a on kończył polonistykę.
  https://www.ekspedyt.org/2019/11/24/na-te-chwile-kak-nie-but-i-inne-trybeuszowi-czarnej-limuzynie-g-braunowi-i-innym-dedykuje

 177. Mosiek said

  Stanislaw Speczik nie jest w zarzadzie firmy LUMINEX RESOURCES CORP. (LR); jest za to Leo Hataway

 178. Mosiek said

  Gajowka zrobila sie dosc dziwna – informacje n/t polskiej miedzi nie sa puszczanie, sa natychmiast blokowane………….. coz cos sie zmienilo…………pozdrowienia z Kanady

 179. Boydar said

  Nie sraj żarem, Mosiek. Jeżeli coś nie jest puszczane to albo użyłeś słowa na indeksie i WordPress (chwilowo) zatrzymał albo napieprzasz jakieś paskudne herezje.Popatrz sobie tutaj –

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/16/kanadyjska-spolka-przejmuje-olbrzymie-zloza-miedzi-i-srebra-w-polsce/

  Bieżąca dyskusia za moją winą się nieco wypaczyła ale na handel polską miedzią i tak nic zapewne nie poradzimy. W każdym razie … jak na wstępie.

 180. Boydar said

  Czyżby żyd i szabesgoj w mazowieckim poczuli że są ich własną metoda robieni w ch. ?

  https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-andrzej-duda-wygrywa-w-15-wojewodztwach-6479350525577345a

 181. Boydar said

  @ OP (170)

  A Putin siedzi i rozwija te sreberka.

 182. PISKORZ said

  !!! …Viele Chinesen sind der Meinung, dass es sich bei dem Coronavirus um einen Anschlag handelt um die Wirtschaft des Landes zu schwächen Wiele Chińczyków jest zdania, że w przypadku Coronavirusa chodzi o zamach, aby…osłabić gospodarkę kraju..”!!!
  bo…..Die Neue Seidenstraße:
  “Das gefährlichste Projekt dieses Jahrhunderts”….Nowy Jedwabny Szlak…JEST NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNYM PROJEKTEM TEGO STULECIA”…wiadomo dla kogo.!!

 183. Mosiek said

  Moje dwa komentarze pod: „Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce” zostaly zablokowane. Tylko fakty, nic obrazliwego………….

 184. Boydar said

  Pan Gajowy jak się ocknie to pewnie odblokuje; starszy człowiek, też ździebko snu potrzebuje.

 185. Boydar said

  Co taki głupi Szwajcar może wiedzieć o zdrowiu, zwłaszcza finansowym

  https://mobtech.interia.pl/news-szwajcaria-wstrzymuje-wdrozenie-sieci-5g-w-obawie-o-zdrowie,nId,4324442

  Było to już w Gajówce, ale trzeba nieustannie odświeżać świadomość

 186. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/francuska-gmina-zrywa-partnerstwo-z-tuchowem-powodem-uchwala-o-lgbt/wqc90cs

  I chuj im w ich żabią dupę; zgodnie z życzeniem zresztą.

 187. revers said

  re176

  Juz to widze, ekumenizacje przez lizbonska europe

  w tym biora tez udzial biznesmeni w ornatach z roznych kurii, szybko kupujac grunty w w atrakcyjnych miejscach pod hipermarkety za 1 zlotowke i obracaqjac, sprzedjac korporacja, sami zaminieniac sie w korporacje hendle i zapal hanuke lub biznesowe cygaro, i zagraj mi muzyku na e organach ode do mlodosci szumanka i szymonka.

 188. Marucha said

  Re 178:
  Panie Mosiek, już Panu odpisał (#179, #184).
  Polecam zajrzenie na
  >https://marucha.wordpress.com/cenzura/

 189. Lily. said

  Obiecanki, cacanki.”Drugi” Bolek?.
  https://www.com/watch?v=LYy5VUZxh5w
  Zrodlo;WC24tv

 190. Lily said

  Powtorka poprzedniego.

 191. Bezpartyjna said

  Re: 166 Boydar

  😀 Hi, hi ja tam nie zamierzam sprawdzać rogu p. Brauna, bo by pewnie mnie pogryzł i nie będę też poprawiać mistrza Wyspiańskiego. Kuda mi, jestem tylko małym żuczkiem.

 192. Bezpartyjna said

  Jakaś dziwna epidemia dotkneła naszych polityków – następny wyskoczył jak „Filip z konopii”. Albo rano przez przypadek zjadł różową tablerkę

  .https://www.dorzeczy.pl/kraj/129792/kukiz-do-owsiaka-pomoz-mi-zmienic-ten-bandycki-ustroj.html

  Raz kiedyś jurny wróbel w miłosnej euforii
  Chwalił się, że zajeździ kobyłę historii,
  Lecz kiedy wyładował temperament dziki,
  Kobyła stwierdziła: – Chyba mam owsiki…
  A. Wielogórski

  ———–
  Waligórski
  Admin

 193. Bezpartyjna said

  Charakterystyka demokracji sterowanej a może bardziej szydokracji sterowanej?

  .https://prezydent.neon24.pl/post/153180,demokracja-sterowana-jest-w-polsce

 194. Bezpartyjna said

  Re:: 192
  Tak, pomylilam się. Przepraszam! Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

  ———
  To se stava.
  Chybovat je lidské.
  Admin

 195. Greg said

  Eruv: Jak Żydzi robią swego boga w konia

  http://www.bibula.com/?p=111561

  Koń by się uśmiał !

  —————–
  A było i w gajówce:
  >https://marucha.wordpress.com/2018/03/25/co-to-jest-eruw-czyli-jak-oszukiwac-wlasnego-boga-i-religie/
  Admin

 196. Greg said

  Fatima. „Tykający zegar” Bożej wyrozumiałości.

  ,,Niebo nie zapomniało o nas, i wszystko co znosimy zostało nie tylko przewidziane, ale uwzględnione w Planie Bożym”.

  A sprawy miedzi też ?

  http://www.bibula.com/?p=96127

 197. http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_209&iPageContent=2

  Dariusz Burliński, Mikołaj Kopernik WYRZEKŁ SIĘ ZAKAZANEJ MIŁOŚCI – On wielki uczony i kanonik, ona młoda i piękna mężatka. Przeciw tej miłości był cały świat, Fakt, 15-16 II 2020, s. HISTORIA , 18-17.
  Mikołaj Kopernik spędzał zimy we Wrocławiu, gdyż był sekretarzem Legata Króla Polskiego Jana Dantyszka, zwanego przez wrocławian Grubym Jaśkiem. Mieszkali w Legaturze na Zamku Biskupim, przebudowanej w XVIII w. na kamienicę, która zachowała się. Obecny Pałac Biskupi jest Naśladownictwem zbudowanej przez Kopernika Legatury.
  Obserwatorium Mistrza Mikołaja była odbudowana przez niego wieża Farna, której Rada Miejska nie pozwoliła mu ukończyć. W latach 50 był tam zegar Kopernika, który ZNIKNĄŁ – sprzedany wyraźnie przez GARNIZONOWĄ prebendę Niemcom, gdyż komunistyczni generałowie kradli niemieckie dotacje na konserwację Fary, czego archiwum było w spalonej r. 1976 wieży farnej. To było finansowaniem przez Niemców korupcji, gdyż oryginały dokumentów były i są w Marburgu.
  Ponieważ ja poszukiwałem Zegara Kopernika to trzeba było tą wieżę SPALIĆ – jak cały kościół rok później przy pomocy POKAZYWANYCH Komisji fugasów: JEŚLI NIE PODPISZECIE TO POLECICIE Z FARĄ, DO NIEBA.W I Pożarze spalono z wieżą, Najważniejsze Organy w Polsce, na których grano WANDALUZJĘ. Tak Ludowe Wojsko Polskie walczyło z WANDALAMI.
  W prebendzie Garnizonowej była jeszcze II pamiątka po Koperniku. Była to Szafa Gdańska Anny Schilling, na której Profesor Rehorowski zrobił Pracę Doktorską, ale z Anną zidentyfikowałem ją dopiero ja. Szafa ta też ZNIKŁA.

  Artykuł SZLAK ZAMKÓW PIASTOWSKICH (SUPER-Express HISTORIA 17 II 2020) jest takim IDIOTYZMEM jak ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE. Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na Budowę Zamku Królewskiego – z której to racji odbyli Na Wawelu 2 posiedzenia Knesetu. Dopiero ja wytłumaczyłem Żydowskim Ogierkom i Baranom Angielskim, że Zamkiem Kazimierzowskim NIE JEST WAWEL, ALE MOSKIEWSKI KREML. Zamki Jurajskie są zaś dziełem Greckiego Boga Prapoczątku, Jura-Uranosa – Budowniczego Białokamiennej Moskwy.
  Gdy w 1990 r. przyjechałem do Niemiec to musiałem tłumaczyć Niemcom, że Zamki Nadreńskie ISTNIAŁY już w Halsztacie. Zostałem jednak pobity przez Barana Francuskiego Francuską Bombą Atomową, Prezydenta Francoisa Mitterranda.
  Ten Baran skończył marnie, bo archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe. To zostało POTWIERDZONE archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo ZAMKI.
  Doktor Franz Zalewski wykazał, że OGRODZIENIEC budowano Techniką kamieniołomów krakowskich z V tysiąclecia pne a zamek OLSZYN częstochowski ma nieprzypadkowe analogie z PRZEDRZYMSKIMI kamieniołomami w Baalbeku w Libanie. Dr Zalewski „zastanawia się”, CZY TO ŚWIĄTYNIE CZY PAŁACE ??? Mogę mu podpowiedzieć, że JUPITER Jowisza-Balla to świątynia a BAHUS ta pałac. To był JEDEN SYSTEM.

 198. Boydar said

  Mogli się mnie zapytać, za dwie paczki fajek powiem wszystko

  https://tech.wp.pl/przelomowe-odkrycie-naukowcow-pluca-regeneruja-sie-nawet-po-40-latach-palenia-papierosow-6473357460179073a

 199. Bezpartyjna said

  A dzisiaj mamy światowy dzień kota!
  Ja mam przysposobionego kota Lucka, który dostaje kota jak mnie zobaczy.
  A tu zapodaje filmik dla wszystkich mruczków.

  .https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DYQrfET6v0o4&ved=2ahUKEwipt62VmdnnAhVC_CoKHQuRBPYQt9IBMBR6BAgPEDY&usg=AOvVaw3gviYTz1LN2bgH4jusq7uD

 200. Boydar said

  https://poznan.onet.pl/kalisz-ksiadz-nazwal-kandydata-na-prezydenta-pedalem-wierni-zaczeli-wychodzic-z/hcw39kp

  Bo to prosty ksiądz był, nie żaden biskup. Można powiedzieć – niewykształcony cham. Przecież rżnięcie chłopa w dupę jest bardzo trendy, i jeszcze zapobiega niechcianej ciąży co znacząco ogranicza przyrost populacji na Ziemi. A on nic nie pojął, nawet z nauk papieskich.

  Artykułu nie polecam, ani do czytania ani w ogóle.

 201. Greg said

  Re.200
  Jacy wierni ?
  Wychodzić zaczęli ci (znów to samo) z filmu ,,Oni żyją”.

 202. Boydar said

  Unych boga, Panie Greg, podobnie jak naszego (a to jedyne podobieństwo), nie da się zrobić w konia. Stąd ta tragedia, metafizyka i dramatyczne doświadczenie.

  Jakie to w sumie proste; i nawet Engelking-Boni zdarza się prawdę powiedzieć.

 203. bryś said

  Brawo mieszkańcy Tuchowia !!!!!

  https://fakty.interia.pl/polska/news-francuzi-zrywaja-wspolprace-z-tuchowem-z-powodu-strefy-wolne,nId,4332060

 204. bryś said

  Myśliwy wezwał policję, powołując się na ustawę „lex Ardanowski”. I przyjechali. Na razie kazali załatwić sprawę polubownie? Że nie będą strzelać, tylko rzucać kamieniami?

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mysliwy-wezwal-policje-powolujac-sie-na-ustawe-lex-ardanowski/8v23rmb

 205. Bezpartyjna said

  Coś dziwnego zaczyna się dziać z Betelgeza. Może to „robota” eskimosów?

  .https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2020/01/04/astronomowie-zaniepokojeni-dziwnym-zachowaniem-betelgezy-gwaltownie-traci-swoja-jasnosc/&ved=2ahUKEwjo6_7xrNnnAhWPl4sKHWxTA_QQFjALegQICRAB&usg=AOvVaw1Zqmc604DAaxgySfqOo78z&cshid=1581968849794

 206. Jankiel said

  judaizm religijne zabobony przesądy sznurek szabasowy kazuistyka kruczki prawne judaizmu
  szabas eruv żydowski sznurek łamania żydowskich przykazań

  Utrzymanie i naprawy religijnego rabinicznego judaistycznego drutu szabasowego kosztują społeczność żydowską nowego jorku od 125 000 – 150 000 dolarów rocznie, 0,5 mln zł rocznie.

  https://ram.neon24.pl/post/152468,eruv-jak-zydzi-robia-swego-boga-w-konia

  https://www.corriere.it/cronache/20_gennaio_05/storia-dell-eruv-filo-che-circonda-manhattan-b0a9954c-2f0d-11ea-838c-ac55de770e3c.shtml
  https://www.npr.org/2019/05/13/721551785/a-fishing-line-encircles-manhattan-protecting-sanctity-of-sabbath
  https://www.ilpost.it/2019/11/24/filo-ebrei-manhattan-eruv/
  https://www.maurizioblondet.it/eruv-hanno-reso-manhattan-casa-loro/

  VIDEO: «There’s a hidden wire stretched above American cities»

  VIDEO: Rabin Moshe Tauber kontroluje eruv na Manhattanie

  https://video.corriere.it/cronaca/rabbino-che-controlla-filo-intorno-manhattan/2b6fee2e-2ebf-11ea-838c-ac55de770e3c

  http://eruv.nyc/

  https://eruvonline.blogspot.com/2016/06/part-1-rebuttal-eruv-in-crown-heights_45.html
  Eruvin – Chapter Seven – Texts & Writings
  https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/935309/jewish/Eruvin-Chapter-Seven.htm
  What Is An Eruv? | My Jewish Learning
  https://www.myjewishlearning.com/article/eruv
  The eruv is a boundary that allows observant Jews to carry needed things in public on Shabbat. The prohibition against carrying includes house keys, prayer books, canes or walkers, and even children who cannot walk on their own.

  BBC – Religion – Judaism: Jewish living – eruvs – Eruvs
  http://www.bbc.co.uk/religion/religions/judaism/living/eruv_1.shtml
  Eruvs in Britain. Britain’s first, and biggest, eruv was created in February 2003. The eruv has a boundary 11 miles long and encloses an area of 6.5 square miles.
  Manchester Eruv – Home Page
  https://www.manchestereruv.org.uk
  The Manchester Eruv Under the Supervision of the Manchester Beth Din Please do not take your Eruv for granted.

  The annual costs of maintenance for the Eruv are around £30,000 a year

  Eruv – KLBD
  https://www.eruv.co.uk
  Plan your Eruv Walking Route. This search is powered by a third party and may take you out of the Eruv. Please check the results and reroute accordingly if required.If your directions cannot be found, please try and narrow down your search, for example by entering the street name, followed by the town.

  N W London Eruv – Eruv Status
  https://nwlondoneruv.org
  The North West London Eruv is inspected each week. It is important to check each and every week that the Eruv is intact. At no stage should the Eruv be taken for granted, especially when planning an activity dependent on carrying. One is now able to walk from Edgware to North-West London and vice-versa via the Mill Hill Eruv. To ensure you stay …
  Eruv | Definition of Eruv at Dictionary.com
  https://www.dictionary.com/browse/eruv
  Eruv definition, any of three rabbinical enactments that ease certain Sabbath restrictions. See more.
  Eruv – definition of eruv by The Free Dictionary
  https://www.thefreedictionary.com/eruv
  Define eruv. eruv synonyms, eruv pronunciation, eruv translation, English dictionary definition of eruv. n. pl. er·u·vin or er·u·vim or er·uvs Judaism A symbolic enclosure, marked by preexisting walls or by cord or wire strung on posts, nominally converting…
  What Is an Eruv? – Mitzvahs & Traditions
  https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/700456/jewish/What-Is-an-Eruv.htm

  http://www.bibula.com/?p=2404

  David Paterson, gubernator stanu Nowy Jork spotkał się ze społecznością żydowską w synagodze na Long Island, gdzie wyraził swoje poparcie dla prac polegających na demarkacji obszaru żydowskiego, określanego pojęciem Eruv. Gubernator Paterson uznał żądania społeczności żydowskiej do oznaczania Eruv, jako “sprawę praw obywatelskich”. “Mam nadzieję, że przyniesiemy tolerancję, zrozumienie i współczucie dla tych, którzy chcą budować Eruv” – powiedział Paterson.

  List of places with eruvin – Wikipedia

  A mechitza (halachik wall) together with an eruv chatzerot (Hebrew: עירוב חצרות ‎), commonly known in English as a community eruv, is a symbolic boundary that allows Jews who observe the religious rules concerning Shabbat to carry certain items outside of their homes that would otherwise be forbidden during Shabbat

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_eruvin

  List of places with eruvin explained
  https://everything.explained.today/List_of_places_with_eruvin

  North Shore University Hospital erects eruv to enclose
  https://www.newsday.com/news/health/north-shore-hospital-eruv-1.16149019

  Eruv for Westhapton Beach? (New York, Hudson
  http://www.city-data.com/forum/long-island/1234561-eruv-westhapton-beach.html
  http://www.bibula.com/?p=917

  Welcome to Stanmore & Canons Park Eruv
  http://www.stanmore-eruv.org.uk
  The Stanmore & Canons Park Eruv is inspected each week. It is important to check each and every week that the eruv is intact. One should not assume that the eruv is operational and at no stage should the eruv be taken for granted, especially when planning an activity dependent on carrying.
  Elstree and Borehamwood Eruv – Homepage
  eboreruv.org
  Welcome to the Elstree and Borehamwood Eruv. An eruv is a way of identifying an area within which carrying is permitted on the Sabbath (Shabbat). The Eruv has been in use since Shabbat 26/27 November 2010 – 19/20 Kislev 5771 Parashat Vayeshev.
  Manchester Eruv – Plans
  http://www.manchestereruv.org.uk/plans.aspx
  It is essential to be aware of the status of the Eruv each week before using it. If you become aware of any breach or change affecting the perimeter of the Eruv please call 07746 813 760. Enclosed areas of wasteland and the Metrolink tracks are excluded from the Eruv and carrying into, out of, or within these areas is not permitted on Shabbos.
  Where is the Eruv?
  https://nwlondoneruv.org/about-the-eruv/where-is-the-eruv
  Mill Hill Eruv One is now able to walk from Edgware to North-West London and vice-versa via the Mill Hill eruv. To ensure you stay within the eruv, keep on the A1 Watford Way. (Bunns Lane, west of the railway, is outside both eruvim.) For more details please visit the Mill Hill Eruv website. Here’s a link to see the Mill Hill Eruv on Google Maps.
  Eruv | Definition of Eruv by Merriam-Webster
  https://www.merriam-webster.com/dictionary/eruv
  Eruv definition is – variant spelling of erub. Love words? You must — there are over 200,000 words in our free online dictionary, but you are looking for one that’s only in the Merriam-Webster Unabridged Dictionary.. Start your free trial today and get unlimited access to America’s largest dictionary, with: . More than 250,000 words that aren’t in our free dictionary
  Eruvs – definition of eruvs by The Free Dictionary
  https://www.thefreedictionary.com/eruvs
  Eruvs–a demarcation made by thin, nearly invisible wires that are strung high above the ground between utility poles to create a symbolic boundary of private space around a neighborhood — are in high demand among Orthodox and some other observant Jews because they authorize certain privileges, like carrying personal belongings and pushing a baby carriage, that are otherwise banned in public …
  Eruv – South Hampstead Synagogue
  http://www.southhampstead.org/visiting-the-community/eruv
  It should be noted that ‘eruv’ (the word means ‘joining’) is a generic term: there are a number of different types of eruv required by Jewish law for specific Sabbath circumstances. The eruv which has become a feature planning applications in cities around the world and latterly in London should not be confused with the other definitions.
  Eruv – Bushey United Synagogue
  https://www.busheyus.org/prayer-lifecycle/eruv
  An eruv is a boundary recognised by Jewish law, within which these activities are permitted. An eruv makes Shabbat observance more pleasant in many ways, and is especially helpful to families with young children who want to use a pram or baby buggy outside their home on Shabbat and to people who use a wheelchair or walking frame. Others find it …
  What does eruv mean? – definitions
  https://www.definitions.net/definition/eruv
  Definition of eruv in the Definitions.net dictionary. Meaning of eruv. What does eruv mean? Information and translations of eruv in the most comprehensive dictionary definitions resource on the web.
  The Edgware Eruv
  https://www.edgwareeruv.org
  The Edgware Eruv was initiated and constructed by the Edgware Adath Yisroel Congregation to provide an Eruv for the Edgware Jewish community. The Eruv is inspected weekly. Its status for a particular week can be checked above.

  Eruv & Women | My Jewish Learning
  https://www.myjewishlearning.com/article/eruv-women

  https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-manchester-25687756

  Mill Hill Eruv | The new Eruv in North West London
  http://www.millhilleruv.com

  Eruvin (Talmud) – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Eruvin_(Talmud)
  An eruv (; Hebrew: עירוב, „mixture”), also transliterated as eiruv or erub, plural: eruvin [ʔeʁuˈvin]) is a ritual enclosure that permits Jewish residents or visitors to carry certain objects outside their own homes on Sabbath and Yom Kippur (the Day of Atonement).An eruv accomplishes this by integrating a number of private and public properties into one larger private domain

  L.A. Orthodox community reacts to broken eruv – YouTube

  The Los Angeles Community Eruv, which allows observant Jews to carry items within its restricted boundaries on the Sabbath, will not be in operation on the Shabbat that starts at sundown today

  Eruv Online: Eruvin in the News: Los Angeles, CA
  https://eruvonline.blogspot.com/2006/09/eruvin-in-news-los-angeles-ca.html
  An eruv district is a symbolic zone where Orthodox Jews are permitted to carry items and push strollers on the Sabbath. Chances are, most other people who live within Los Angeles’ eruv don’t even know it’s there.

  May a Sephardic Jew Rely on a Community Eruv?
  https://www.jewishlinknj.com/features/27076-may-a-sephardic-jew-rely-on-a-community-eruv

  Jedna z oszukańczych sztuczek
  Ortodoksyjnym żydom nie wolno w szabas podróżować, ale wolno przemieszczać się po wodzie, a więc na siedzenie samochodu kładą poduszkę napełnioną wodą i w ten sposób żeglują zamiast jechać.

 207. Boydar said

  Chwila relaksu

  .https://img2.dmty.pl//uploads/202002/gallery_1581608149_869625.jpg

  A to wuj namalował; mnie się podoba

  .https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/202002/gallery_1581855137_736266.jpg

 208. Boydar said

  Prawdę mówiąc tototo wygląda jak węgierski filantrop

  https://www.o2.pl/artykul/nie-ma-oczu-ani-pletw-nie-maja-pojecia-co-to-za-stworzenie-6479728796166273a

 209. Przemysław Jakub said

  Dobrze, to może w tym temacie pan Baydur mi odpowie na pytanie, które już zadałem, a mianowicie:
  Riezać Liachów?

 210. Maverick said

  Pół Czeszka pół Żydówka, która była syjonistką, a poznaniu prawdziwych celów syjonistów i kabalarzy się nawróciła na Chrześcijaństwo i razem z mężem ostrzegają gojów co przyniesie im Zohar, noahide prawa, sekta Lubowitz i kabała.

 211. Boydar said

  A Pan Przemysław, to przestał już brać łapówki ? Tak tylko pytam, dla paddierżenia razgawora.

 212. revers said

  re204

  w niemczech takie wezwania beda kosztowac nie malo, jak tez sprawdzenie dokumentow tozsamosci, czy znajdowanie miejsca pobytu.

 213. http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/warszawa-wyr%c3%b3%c5%bcniona-w-niechlubnym-rankingu-szare-i-nudne-miasto/ar-BBXoOwY?ocid=UE12DHP
  WARSZAWA WYRÓŻNIONA W NIECHLUBNYM RANKINGU. „SZARE I NUDNE MIASTO”

  Właśnie DLATEGO Niemcy zlecili mafii sycylijskiej kradzież Wszechczasów czyli Brylantowego Gabinetu Jana III z Pawim Tronem – wartych 10 razy więcej od Bursztynowej Komnaty, również Jana III w WILANOWIE. Doktorant wrocławski mówił, że gdy wybierał się do USA to myślał, CO POKAZAĆ AMERYKANOM ??? ale urzekły ich tylko 2 rzeczy” pałac Stalina w Warszawie i moskiewski KREML. Na pałac Stalina jako zmałpowanej Latarni Aleksandryjskiej mieli Haka: PRZYZNAJ SIĘ, WYBUDOWALI GO WAM ROSJANIE…, a z KREMLEM było Jeszcze Gorzej.
  Ja – żeby uniknąć takiego Blamażu – wykorzystałem gambit hotelarza z Sokołowa Podlaskiego, który okazał się najlepszą Inwestycją XXI Wieku. Otóż Hotelarz wykorzystał moją Kontrę Zgarnięcia przez Kadafiego i Berlusconiego Puli Pokerowej Eksodusu Biblijnego ZABICIEM Mojżesza Weneckiego techniką Moskiewsko-Warszawską. z tym pojechał do Macao, gdzie Zbił Fortunę na POKEROWANIU jej pruskim Krygszpilem, bo była Nie Do Ugryzienia.
  Hotelarz chciał zainwestować swe multimiliony w Ratowanie Wenecji techniką Moskiewsko-Warszawską, ale Kadafi podstawił na MOJŻESZA Weneckiego swoje MILIARDY, co się źle dla Kadafiego skończyło, bo został zamordowany przez Sarkozego. Wobec tego Hotelarz kupił plany konserwatorskie Wenecji, ożenił się z panną z Węgrowa i wyjechał do Las Vegas, gdzie zbudował bardzo tandetną replikę Wenecji, która okazała się Najlepszą Inwestycją XXI Wieku. Ubolewał potem, że Gdyby Wiedział, że to Taki Biznes to by Grosza Nie Skąpił, więc ja złapałem Węgrów Za Jaja, że muszą zbudować kopię Wenecji nad Balatonem jako POMNIK KULTURY WĘGIERSKIEJ.
  Piszę o tym odnośnie Warszawy, która ma Europejskie ATUTY turystyczne, co Trzeba Wygrać. Najważniejszym jest Polski Ren czyli Kanał Przemysłowy jako w III instancji droga Skandynawskiego Jachtingu do DUNAJU, który był zawsze Rajem Skandynawskim. Teraz jest afera z Zamkiem Kulczyka, który jest Błazeństwem Secesyjnego Pałacu Cesarskiego na Wałach Chrobrego, który MÓGŁBY być potrzebny jako droga jachtingowa Do Berlina, jak sobie to wyobrażał niefortunny inicjator tego Pałacu z Norwegii. Droga Jachtingowa do Berlina nie ma jednak sensu wobec Drogi Jachtingowej DO DUNAJU jako najważniejszej Osi jachtingu europejskiego.
  EUROPEJSKICH atutów turystycznych Warszawy NIE UJAWNIAM, żeby nie powtórzyć Nędznego Końca MOJŻESZA Weneckiego.

 214. revers said

  Wraca ekonomia hendle Morawieckiego, staruszka z emeryturka 600 zlp za wywoz 30 Litrow smieci zaplaci miesiecznie 130 zlp, koszerne handlowe galerie za 1100 litrow smieci tylko 58 zlp.

  jak to zyc panie mosiek, szabasgoju z erek lub knesjemu, knesenatu?

  https://zyciestolicy.com.pl/skandal-staruszka-zaplaci-za-smieci-130-zl-galeria-handlowa-za-wywoz-1100-litrowego-smietnika-zaplaci-5418-zl/?fbclid=IwAR1WakWn8qqnvXdjYXkQBLjamlWO-_Lv80LZlqJqK0AOjXQa56Gp-bRqOv0

 215. W Polsce jest wiele miejsc, które są świadkami Bożej interwencji. Świadczą one o nadprzyrodzonym działaniu Nieba w polskiej historii. Takim szczególnym miejscem jest Góra Świętego Michała Archanioła w miejscowości Blizne. Przejeżdża się przez tę miejscowość jadąc trasą Sanok – Rzeszów, koło Brzozowa. Tam, na jednym ze wzgórz, stoi niewielki kościółek, który upamiętnia bezpośrednią interwencję Michała Archanioła z wojskiem Aniołów.

  W 1624 roku Tatarzy napadli wioskę i mordowali okoliczną ludność. Kilkudziesięciu ludzi schroniło się na górze i usiłowało odpierać ataki Tatarów, ale nie mieli szans, trwała rzeź. Proboszcz zanosił modlitwy o ocalenie. Wówczas ukazał się Michał Archanioł z wojskiem anielskim i Tatarzy w popłochu rzucili się do ucieczki. Tak Święty Michał Archanioł ocalił okoliczną ludność i odpowiedział na modlitwę kapłana, wstawiającego się za lud.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/02/18/polskie-gargano-ze-zwlokami-w-tle/

 216. Lily said

  „Eksploatujcie ICH,(„gorszy sort”) ILE tylko mozecie,gdziekolwiek mozecie,
  kiedykolwiek mozecie”.
  Przepowiednia p.Zbigniewa S,wypelnia sie.
  „NIKT WAS tak,(brzydkie slowo) jak Pis”.
  Uwaga, p. Zbigniew S,nie jest z mojej bajki.

 217. Marcin said

  Ale jaja.

  http://www.bibula.com/?p=111973

  W odmętach lewackiego szaleństwa. Kradzież roweru przestępstwem przeciwko klimatowi
  Aktualizacja: 2020-02-6 10:36 am
  Okazuje się, że dla sędziów kradzież roweru jest przestępstwem także przeciw ekologii. Dobrze, że naciśnięcia przez złodzieja na pedały nie interpretuje się jeszcze jako obrazy środowiska LGTB…

  Sąd postępowej Belgii skazał złodzieja rowerów za „przestępstwa przeciw ekologii”. Zapewne dlatego wyrok jest dość wysoki i opiewa na trzy lata więzienia. Zwłaszcza smakowite jest uzasadnienie wyroku.

  Sędziowie doszli bowiem do wniosku, że „ofiara kradzieży roweru nie ma innego wyjścia, niż użycie zanieczyszczających środowisko środków transportu”. W ten sposób złodziej nie tylko naruszył prawo własności, ale zmusił rowerzystę do rezygnacji z ekologicznego trybu życia.

  Wyrok i takie uzasadnienie usłyszał czterdziestoletni złodziej-narkoman, który ukradł 29 października 2019 roku rower w miejscowości Auderghem.

  Wysoki wyrok jest uzasadniony. Złodziej kradł, bo potrzebował środków na narkotyki. W dodatku był recydywistą. Ma na koncie 17 wyroków skazujących i 44 zatrzymania. Od 1995 roku spędził w sumie ponad 12 lat w więzieniach.

  Uzasadnienie wygłoszone przez sędziego już takiego sensu nie ma. Uważa on, że „należy surowo ukarać oskarżonego, który popełnia przestępstwa o wadze ważnej dla planety” i dodaje, że oskarżony „przyczynił się do globalnego ocieplenia”.

  Tymczasem rower zmienił tylko właściciela i popedałował nim jakiś paser, który przecież inaczej też jeździłby np. autem. Zagrożenie dla planety globalnie się więc nie zmieniło, a być może nawet zmniejszyło, jeśli nowy użytkownik jednośladu robi więcej kilometrów, niż pierwotny właściciel pojazdu. Sędzia, który nie potrafi myśleć logicznie powinien być pozbawiony prawa wykonywania takiego zawodu.

  Źródło: La Voix du Nord/ VA

 218. Anucha said

  Greg
  Ad:195
  Hoj z ich bogiem.
  Une z nas robią konie robocze

 219. Bezpartyjna said

  He! Następny pseudo grajek i polityk najadł się szaleju.https://wiadomosci.dziennik.pl/artykuly/6442419,swierzynski-duda-miod-usta.html

  „Andrzej Duda jest erudytą. Jemu miód z ust kapie, on ma pyłek kwiatowy na ustach. Potrafi dobierać słowa bez kartki, może mówić godzinami. Chyba takiego powinniśmy mieć prezydenta – stwierdził. (…)Jego zdaniem wraz ze swoją „przecudowną małżonką doskonale nas reprezentują”.Jego zdaniem wraz ze swoją „przecudowną małżonką doskonale nas reprezentują”.

  Nagrano film o Zenku Martyniuku (już mi wyskakuje z lodówki), a ten chce byc następnym..

 220. Bezpartyjna said

  Starość nie radość, dlatego warto przypomnieć Kaczelnikowi co na temat miedzi mówił w 2014 r.
  .https://www.youtube.com/watch?v=KcEVKvYYcbc

 221. Bezpartyjna said

  Górnicy szykują marsz na Warszawę. Ciekawy jest komentarz do filmu.

  .https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/4492-rzad-niszczy-majatek-narodowy

 222. Janusz T. said

  AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 14 luty 2020
  Nie ma tygodnia bez poważnej afery. W Polsce od 2015 roku u władzy jest koalicja trzech partii, to PiS Kaczyńskiego, Solidarna Polska Ziobry oraz Polska Razem Gowina. Przedstawiamy listę blisko 300 afer, które towarzyszyły nam od momentu powołania rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Afer jest coraz więcej, dlatego lista stale się powiększa.
  Masz swoją propozycję? Wiesz o jakiejś aferze, której tu nie ma? Dodaj ją w komentarzu.
  Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;
  Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;
  Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;
  Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;
  Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;
  Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu;
  Afera „pilnowania internetu” – Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański;
  Afera „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;
  Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej – wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE;
  Afera Edmunda Jannigera, młodego doradcy Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola;
  Zamach na Konstytucję – brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce;
  Afera z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej w Sejmie, atakującym protestujących;
  Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane;
  Afera Bartłomieja Misiewicza – zachowanie niegodne członka rządu, arogancja;
  Afera nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE;
  Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;
  Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;
  Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;
  Afera 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);
  Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;
  Afera Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśnooma;
  Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym;
  Afera hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN;
  Afera San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;
  Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;
  Afera z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;
  Afera Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę;
  Afera Eurokorpusu;
  Afera festiwalowa w Opolu;
  Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;
  Afera TW – prawa ręka Jacka Kurskiego w TVP ma być Tajnym Współpracownikiem;
  Afera zakazowa – propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę i wprowadzenie tego zakazu. W 2020 roku będzie zaledwie kilka niedziel handlowych;
  Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie Mariusza Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem skazującym;
  Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;
  Afera wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy;
  Afera wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań,;
  Afera samolotowa – miliony na loty polityków, miliony na przeloty;
  Afera damskich bokserów z PiS – bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony;
  Afera referendalna Zalewskiej – milion głosów rodziców do kosza, bo byli przeciw likwidacji gimnazjów;
  Afera TW Wolfgang – mąż magister prezes TK agentem? ;
  Afera Polskiej Fundacji Narodowej – miliony na propagandę, bez żadnej kontroli;
  Afera męża Szydło – 25 milionów grantów z UE;
  Afera emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom;
  Afera gazowa – kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów – kto za to zapłaci? ;
  Afera ARiMR – gigantyczne kary i opóźnienia w wypłatach dla rolników;
  Afera Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan;
  Afera paskowa TVP – absurdalne paski w TVP, szkalujące opozycję i wychwalające PiS;
  Afera ASF – afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela, likwidacja tysięcy gospodarstw hodowlanych;
  Afera Macierewicza – minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów;
  Afera nocnej legislacji – uchwalanie kontrowersyjnych ustaw po nocy, żeby nikt nie mógł się z nimi zapoznać, szybko i z błędami;
  Afera z zatrudnieniem synów Krzysztofa Tchórzewskiego – kolesiostwo i nepotyzm?;
  Afera wypchaniowa – posiadanie wypchanych zwierząt pod ochroną przez ministra Jana Szyszko;
  Afera „zdradzieckich mord” i „kanalii” „bez żadnego trybu” – wyzwiska rzucane przez Jarosława Kaczyńskiego z trybuny sejmowej;
  Afera inwigilacyjna – odbieranie wolności gospodarczych oraz inwigilacja firm doprowadzona do absurdu;
  Afera kreatywnej księgowości Matusza Morawieckiego – nadwyżka budżetowa okazuje się deficytem;
  Afera inwestycyjna – najmniejsze inwestycje od lat, fatalne wskaźniki rozwoju, innowacji;
  Afera z represjonowaniem protestujących w sprawie sądów;
  Afera kanałowa – miliardowe inwestycje w drogi wodne, z których nikt nie będzie korzystał;
  Afera Kongresu 590 – finansowanie rządowego PR z pieniędzy państwowych spółek;
  Afera sosnowiecka – nepotyzm i kolesiostwo? Żona Bogdana Święczkowskiego prezesem sądu;
  Afera Kaczyński i Jet Air – co łączyło Jarosław Kaczyńskiego lub jego sztabowców z linią Jet Air, którą później wykupił OLT Express?
  Afera kartowa – urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi;
  Afera z WOŚP – zakończenie wspierania dzieci przez PEKAO SA. WOŚP przenosi się do mBanku;
  Afera asfaltowa – asfalt do domu premier Beaty Szydło w miejscu, gdzie nigdy go nie było, czyli na ślepej drodze gruntowej wiodącej do jej domu;
  Afera Radomska – puste lotnisko w Radomiu, projekt prezydenta z PiS Andrzeja Kosztowniaka;
  Afera przekopowa – budowanie kanału przez Mierzeję Wiślaną za miliardy, które nigdy się nie zwrócą;
  Afera wodna – podwyżka cen wody na wsiach;
  Afera z gigantycznymi wpłatami od nastolatek, emerytów i kolegów Zbigniewa Ziobro na Solidarną Polskę (Matka Jacka Kurskiego wpłaciła 65 tysięcy złotych);
  Afera z finansowaniem ukraińskich emerytur;
  Afera z czystkami w wojsku, zwalniani są dobrzy dowódcy, stanowiska obsadzanie miernotami lub kolegami;
  Afera z projektowaniem polskiego samochodu elektrycznego, miliony na pensje, z projektu nic nie wyszło;
  Afera z fatalnym stanem zaopatrzenia armii na ćwiczeniach Dragon 17;
  Afera z rezydencją ministra Jana Szyszko niewpisaną do oświadczenia majątkowego;
  Afera finansowania kampanii minister Anny Zalewskiej oraz innych polityków PiS z pieniędzy PCK;
  Afera z ogromnym zadłużeniem TVP przez Jacka Kurskiego;
  Afera manipulacji stenogramów na komisji Amber Gold przez Marka Suskiego i Małgorzatę Wasserman;
  Afera z karanym prezesem ARiMR;
  Afera byłej pracownicy PiS, która podpisała bardzo niekorzystną umowę na obsługę Światowych Dni Młodzieży;
  Afera z domem Jarosława Kaczyńskiego – ojciec Kaczyńskiego dostał go za zasługi dla władzy komunistycznej?;
  Afera Stanisława Piotrowicza – były prokurator stanu wojennego przewodniczącym komisji sprawiedliwości w Sejmie;
  Afera Autosanu – polska firma przegrywa przez niedopatrzenie (?) przetarg na grube miliony?;
  Afera z milionem aut elektrycznych Mateusza Morawieckiego – do tej pory nie powstało ani jedno;
  Afera wolne sądy – zamach na niezawisłe sądy;
  Afera reklamowa w MON – umowa na produkcję spotu podpisana dzień po ogłoszeniu konkursu;
  Afera z kuzynem ministra zdrowia, którego fundacja dostała od Konstantego Radziwiłła pół miliona złotych;
  Afera ze śmigłowcami ratunkowymi – nie ma ich już nad morzem, decyzją Antoniego Macierewicza;
  Afera z Muzeum Bitwy Warszawskiej – Zaprzyjaźniony z PiS architekt wygrał konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej;
  Afera zaporowa – Beata Szydło otworzyła zaporę w Świnnej Porębie, mimo, że była niedokończona a budowę zaczęto za czasów poprzedników;
  Afera podsłuchowa – podsłuchiwani liderzy i posłowie opozycji oraz pracownicy biur poselskich;
  Afera inwigilacyjna – poseł Ryszard Petru śledzony przez służby specjalne i Policję;
  Afera reklamowa – 2000 procent wzrostu wydatków na reklamę w propisowskich mediach;
  Afera dyletantów – kierowcy, aptekarze i pracownicy salonów samochodów obejmują kluczowe stanowiska w Polskiej Grupie Zbrojeniowej;
  Afera prezydencka – promotor prezydenta Andrzeja Dudy mówi, że prezydent złamał prawo wielokrotnie;
  Afera Witolda Waszczykowskiego – Fundacje Eryka Mistewicza i Marka Jurka dostaną pieniądze z MSZ;
  Afera Jelcza – miał dostarczyć 500 ciężarówek dla wojska, dostarczy 83!;
  Afera wolności prasy – Polska leci w dół w rankingu wolności mediów;
  Afera Wacława Berczyńskiego – amerykański lobbysta Boeinga zniszczył zakup nowoczesnych śmigłowców Caracal z Francji;
  Afera z kosztami miesięcznic smoleńskich – miliony na prywatne wiece partyjne Jarosława Kaczyńskiego;
  Afera 6 milionów na portal Tomasza Sakiewicza o puszczy białowieskiej od Jana Szyszko;
  Afera GROM – fala odejść z wojska;
  Afera fikcyjnych konsultacji społecznych w sprawie ustroju Warszawy;
  Afera kolejowa – brak wagonów do transportu węgla;
  Afera kielecka – siostra pisowskiej wojewody dostaje pracę w Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska;
  Afera dieselgate – 140 tysięcy samochodów trujących powietrze jeździ po Polsce, rząd od 2015 roku nie potrafił ukarać Volkswagena;
  Afera PZU – Patrycja Kotecka żona ministra Zbigniewa Ziobry oraz jego brat Witold Ziobro dostali wysokie stanowiska w PZU;
  Afera niedrukowania prawomocnych wyroków TK przez rząd Beaty Szydło;
  Afera stadninowa – Likwidacja stadnin koni i upadek znaczenia Polski w tym zakresie na świecie;
  Afera taśmowa – Skandaliczne taśmy Morawieckiego, na których mówi, że ludzie mają zaper**lać za miskę ryżu, że ludzie są głupi oraz cieszył się z wypadku Roberta Kubicy;
  Afera prezydencka – zignorowanie zabezpieczenia zarządzonego NSA przez prezydenta Andrzeja Dudę, ignorowanie porządku prawnego w Polsce;
  Afera ochrony PKP ŚDM – zlecenie ochrony dworców PKP w czasie Światowych Dni Młodzieży w dziwnych okolicznościach;
  Afera namiotu za milion – kancelaria sejmu wynajęła na polecenie PiS namiot, którego wynajem kosztował milion złotych za jeden dzień.
  Afera „radomska” – politycy i samorządowcy związani z układem PiS mieli dogadywać się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12;
  Afera KNF – 13 listopada 2018 roku Gazeta Wyborcza ujawniła stenogram rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych;
  Afera Nepotyzm Plus – dzieci pisowskich prominentów na wysokich stanowiskach w instytucjach i firmach, z ogromnymi zarobkami. Złote dzieci PiS;
  Afera dyplomatyczna – ujawnienie przez PiS korespondencji kierowanej przez amerykańską ambasador do premiera Mateusza Morawieckiego i kryzys w stosunkach amerykańsko-polskich;
  Afera drukarska – Wojskowe Zakłady Kartograficzne przegrały przetarg na druk materiałów dla MEN z prywatną firmą i zastosowały cały szereg środków, by się odegrać. Sprawę ujawnili dziennikarze Onetu;
  Afera GITD i system Viatoll – PiS miał zbudować polski system poboru opłat. W efekcie wybrano ponownie niemiecką firmę, ale za dużo wyższe pieniądze. Raport NIK na temat nieprawidłowości utajniono ;
  Afera rzecznika CBA – miał wziąć duży kredyt na ponad 150 tysięcy złotych w SKOK Wołomin ale spłacił tylko kilka tysięcy;
  Afera z sokami – rząd chce podwyższyć VAT na soki do 23% a jednocześnie obniża VAT na importowane cytrusy. To cios w polską branżę sadowniczą i przetwórczą;
  Afera z zarobkami „aniołków Glapińskiego” – według mediów dwie pracownice NBP mają zarabiać ponad 65 tysięcy złotych miesięcznie każda;
  Afera lekowa, wiceminister Ministerstwa Zdrowia zamieszany w dziwne sprawy związane z listą refundowanych leków, podał się do dymisji „ze względów zdrowotnych”. Jak widać praca w MZ nie jest zbyt zdrowia;
  Afera korupcyjna z byłym rzecznikiem Macierewicza, Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA i aresztowany przez sąd na 3 miesiące;
  Afera taśmy prawdy Jarosława Kaczyńskiego – Kaczyński deweloper, ujawniono szokujące nagrania, na których słychać, jak Kaczyński robi biznesy za 1,3 miliarda złotych z austriacką firmą. Miały powstać dwie wielkie wieże, które przyniosą PiS ogromny dochód;
  Afera kopertowa – ksiądz będący w radzie fundacji Kaczyńskiego miał na polecenie Kaczyńskiego dostać kopertę z 50.000 złotych za podpisanie zgody na budowę wieżowców,;
  Afera 100-lecia niepodległości – wydanie 240 milionów złotych na obchody 100-lecia niepodległości Polski, które były prawie niewidoczne w naszym kraju;
  Afera na Marszu Niepodległości – członkowie rządu z prezydentem maszerowali w Marszu Niepodległości 2018 razem z faszystami z Włoch;
  Afera emerytur dla pracowników resortów mundurowych – w ramach rozliczeń z przeszłością odebrano masowo świadczenia emerytalne tysiącom ludzi, bez możliwości obrony i bez udowodnienia win. Wiele osób popełniło samobójstwo;
  Afera Kujdy – wieloletni prezes NFOŚ oraz bliski współpracownik Kaczyńskiego, Kazimierz Kujda, okazał się aktywnym współpracownikiem SB za komuny;
  Afera „pani Basi”, sekretarki Kaczyńskiego – okazała się być sekretarką wysokiego komunistycznego generała z czasów Jaruzelskiego i obracała się w tych kręgach zanim zaczęła pracę z Kaczyńskim;
  Afera węglowa – prezydent Duda na szczycie klimatycznym w Katowicach zadeklarował, że węgiel jest strategicznym surowcem Polski (podczas gdy cały świat od niego odchodzi z uwagi na zanieczyszczenie powietrza);
  Afera z CPRK – odebranie przez rząd finansowania Centrum Praw Kobiet, świadczącemu pomocy kobietom, ofiarom przemocy domowej. Kuriozalne uzasadnienie, że centrum nie pomaga mężczyznom;
  Afera licealna – kumulacja dwóch roczników licealistów w 2019 roku powoduje ogromny bałagan w oświacie oraz brak miejsc w liceach. Wiele osób nie dostanie się do wymarzonych szkół;
  Afera energetyczna – podwyżki cen energii, wynikające z zaniedbań w sektorze energetycznym, cena energii na giełdzie w Niemczech niższa, niż w Polsce;
  Afera importu węgla z Rosji – za czasów PiS Polska importuje najwięcej węgla z Rosji w swojej historii;
  Afera rozdawania żywności ukradzionej z PCK w ramach kampanii wyborczej PiS na Dolnym Śląsku – w tej sprawie ma być przesłuchana Anna Zalewska;
  Afera z nazistowskimi urodzinami, które nakręciła telewizja TVN. W śledztwie przesłuchano dziennikarzy ale nie ruszono osób, które organizowały owe urodziny;
  Afera Mierzeja i brak poszanowania prawa – Rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej przed uzyskaniem wymaganych prawem zezwoleń;
  Afera kierowcy Macierewicza – okazało się, że w momencie wypadku pod Toruniem nie miał wymaganych prawem uprawnień do kierowania;
  Afera z kolekcją Czartoryskich, odkupioną za ogromne pieniądze przez wicepremiera, Piotra Glińskiego;
  Afera rozdawnictwa trzynastek w resorcie rolnictwa – minister Ardanowski rozdał blisko 265 milionów nagród, rekord w historii resortu. Za Polexit, ASF czy może nowe podatki i podwyżki dla rolników;
  Afera podkomisji smoleńskiej Macierewicza – miliony złotych wydano na działania, które do niczego nie doprowadziły;
  Afera imigracyjna – rząd Mateusza Morawieckiego ściągnął rekordową liczbę muzułmanów do Polski, chodzi o ponad 17 tysięcy osób, najwięcej z całej Unii Europejskiej w ostatnich dwóch latach,
  Afera z wykładami Andrzeja Dudy – zanim został prezydentem, opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy ale wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni;
  Afera przekazywania pieniędzy z NFOŚ dla spółki powiązanej z PiS – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2018 roku wydał pół miliona zł na reklamy, najwięcej otrzymała powiązana ze Srebrną spółka Forum,
  Afera elektromobilności – niemiecka firma zarobi na zbudowaniu polskiego samochodu elektrycznego, bo spółka Electromobility Poland nie poradziła sobie z tym zadaniem przez ostatnie lata. Bez żadnego trybu? ;
  Afera marszałkowa – Marek Kuchciński i nieletnia ukraińska prostytutka? ;
  Afera tuszowania sprawy marszałka Sejmu w CBA, były agent oskarża władze CBA o ukrywanie dowodów ;
  Afera zabrania składek z funduszu pracy – by sfinansować obietnice wyborcze, PiS zabiera składki z Funduszu Pracy, który przeznaczony jest dla bezrobotnych, lekarzy, pielęgniarek i położnych ;
  Afera w służbie zdrowia – brak nadzoru, niedofinansowanie i chaos – a w konswekncji czarna seria zgonów młodych pacjentów po wielogodzinnym oczekiwaniu w izbie przyjęć szpitala ;
  Afera gospodarcza z Kaczyńskim – jest gotów poświęcić wzrost gospodarczy by moja wizja Polski została wprowadzona w życie – przerażające słowa Kaczyńskiego w wywiadzie, przyszłość i dobrobyt milionów Polaków pod znakiem zapytania ;
  Afera z opłacanymi trolami PiS w internecie – reportaż Superwizjera TVN24 ujawnia kulisy pracy farmy trolli w internecie, rozpowszechniających nieprawdziwe informacje o opozycji (sprawa portalu Newsweb) ;
  Afera dyplomatołków z prezydent Słowacji w tle – politycy PiS nie pogratulowali nowej prezydent Słowacji zwycięstwa, szykuje się dyplomatyczny skandal?
  Afera wołomińska – radny PiS oferował stanowiska i załatwienie sprawy u wojewody za poparcie PiS w radzie miasta Wołomin – jest nagranie ;
  Afera śmigłowcowa Macierewicza – nie było prac nad polsko-ukraińskim śmigłowcem ;
  Afera z trollami atakującymi strajk nauczycieli – komentarze dziwnie zbieżne z linią PiS ;
  Afera z zakupem śmigłowców – najdroższe śmigłowce świata! po unieważnieniu zakupu francuskich śmigłowców wielozadaniowych PiS kupuje kilka wiele razy droższych maszyn, bez znaczącego offsetu,
  Afera więzienie za memy – zaostrzenie przepisów kodeksu karnego – przewiduje rok więzienia za memy?
  Afera nieudaczników czyli zniknięcie miliona złotych z CBA – agentom zniknął milion złotych łapówki?
  Afera wykorzystywania dzieci w kampanii wyborczej – ulotki Beaty Szydło rozdają małe dzieci?
  Afera więzienie za pocałunek – PiS proponuje takie zmiany w prawie, że licealiści nie będą mogli się nawet pocałować?
  Afera inwigilacji nauczycieli – Według ZNP Ministerstwo Edukacji Narodowej zbierało nielegalnie dane o strajkujących
  Afera marszałkowa 3 – propozycja cichych zmian w prawie, by osoba płacąca małoletniemu za seks nie ponosiła kary,
  Afera warzywna – szokujący wzrost cen warzyw i owoców,
  Afera Legutko – oburzające słowa o tym, że seks z nieletnim to nie pedofilia,
  Afera banerów PiS na kościołach – kampania do Europarlamentu odbywa się w kościołach,
  Afera PROW – niewydane miliony z programu rozwoju obszarów wiejskich z powodu nieudacznictwa urzędników. Do 2019 wydatkowano 15% środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na modernizację gospodarstw.
  Afera ubożenia emerytów – gwałtownie rośnie liczba ubogich emerytów,
  Afera helikopterowa – Brudziński przyleciał na wyborcze spotkanie helikopterem i przerwał mecz dzieci,
  Afera ustawki Morawieckiego w Super Expresie – dzieci premiera wykorzystywane dla ocieplenia wizerunku rządu i PiS,
  Afera pestycydowa – minister rolnictwa PiS mógł wpuścić na rynek zakazane w Unii Europejskiej środki, które zabijają pszczoły,
  Afera szczecińska – chcą zniszczyć dobrze funkcjonujące lotnisko w Szczecinie by przenieść pieniądze do Radomia?
  Afera paskowa 11 – granice absurdu w TVP przekroczone,
  Afera bankowa – państwowe banki ratują gazetę kuzyna Kaczyńskiego?
  Afera – kolejne samospalenie człowieka przed Kancelarią Premiera – kolejne samobójstwo w dramatycznych okolicznościach,
  Afera autobusowa PKS – za czasów PiS likwiduje się kilkaset połączeń autobusowych,
  Afera usunięcia odpowiedzialności za przekręty na licznikach samochodowych w nowelizacji kodeksu karnego z 16 maja 2019 roku, kolejne „lub czasopisma” PiS,
  Afera Przyłębskiej – okazuje się, że w mieszkaniu pisowskiej prezes Trybunału Konstytucyjnego odbywają się spotkania z Kaczyńskim i Morawieckim. Trójpodział władzy to fikcja?
  Afera zdalnie sterowanych posłów PiS – okazuje się, że każdy poseł PiS otrzymuje przekaz dnia i musi stosować się do zaleceń partii. Po co więc w ogóle ci posłowie?
  Afera bankowa Morawiecki Gate – po cichu wprowadzono zapisy, umożliwiające bankom sprzedaż długów hipotecznych bez zgody kredytobiorcy. Centrum Legislacyjne Rządu nie wie kto i kiedy to zrobił!
  Afera kilometrówkowa ministra Wąsika. Ma służbową limuzynę ale wziął 25 tysięcy z Sejmu za przejazdy samochodem.
  Afera darmowych leków Szumowskiego – minister zdrowia nie dotrzymał słowa w sprawie darmowych leków i opatrunków dla chorych na ED,
  Afera pustych aptek – w Polsce nie można kupić wielu potrzebnych leków. Zamiast rozwiązać problem, Ministerstwo Zdrowia uruchamia… infolinię.
  Afera języka nienawiści – Kaczyński udaje na wybory, że się zmienia. W rzeczywistości opluwa przeciwników najgorszymi sformułowaniami,
  Afera Barbary Nowak – zamiast zajmować się kuratorium, uprawia obrzydliwą politykę i obarcza uczniów winą za… podwójny rocznik do liceów,
  Afera z ustawką Piontkowskiego – minister edukacji Piontkowski pokazał samorządowców, którzy są rzekomo zadowoleni ze zmian w oświacie. Problem w tym, że wszyscy byli… z PiS,
  Afera podsłuchowa i brak reakcji organów państwa – okazuje się, że afera podsłuchowa była pisana… cyrylicą. Co robią organy państwa by to wyjaśnić?
  Afera kilometrówkowa marszałka Marka Kuchcińskiego – mimo, że posiada służbową limuzynę i ochronę, to wziął tysiące złotych kilometrówki z Sejmu za rzekome użycie samochodu prywatnego do celów służbowych,
  Afera milionów Rydzyka – fundacja Tadeusza Rydzyka ma blisko 50 milionów przychodu. Skąd?
  Afera samolotowa Kuchcińskiego – okazuje się, że marszałek latał sobie rządowym samolotem wraz z rodziną. Zrobił sobie z państwa prywatny folwark?
  Afera kilometrówkowa wiceministra Andruszkiewicza. Nie ma prawa jazdy, ale wziął 90 tysięcy za przejazdy,
  Afera marszałka Stanisława Karczewskiego. Drogie kolacje, wynajem wilii, przeloty helikopterem w rodzinne strony,
  Afera Łopińskiego. Przyjaciel Kaczyńskiego mieszka w prezydenckiej wilii,
  Afera z lotami Morawieckiego do Krakowa. Każdego 18 dnia miesiąca Morawiecki latał do Krakowa na prywatne uroczystości związane z miesięcznicą pogrzebu Kaczyńskiego na Wawelu.
  Afera w Janowie Podlaskim z końmi. Fatalne wyniki aukcji, bardzo niskie ceny za najwyższej klasy konie. Miażdżący raport NIK w sprawie stadniny.
  Afera lotów Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński korzystał z najwyższej klasy policyjnego śmigłowca lecąc ze Szczecina na Wawel. Nie miał do tego prawa jako zwykły poseł, w tym czasie policja nie mogła korzystać ze swojego sprzętu,
  Afera z fundacją Elbanowskich. Wspierająca PiS fundacja popełniła liczne błędy, które wykazała kontrola NIK i musi zwrócić część pieniędzy (wcześniej otrzymała miliony z budżetu państwa),
  Afera Andrzeja Gwiazdy – szokująca wypowiedź wspierająca ludzi, którzy wysyłają pogróżki Aleksandrze Dulkiewicz, prezydent Gdańska,
  Afera Kamińskiego – skazany za aferę gruntową Mariusz Kamiński, potem ułaskawiony przez prezydenta, został mianowany ministrem spraw wewnętrznych,
  Afera z kłamstwem Piotrowicza – poseł twierdził, że leciał z Kuchcińskim luksusowym samolotem rządowym, bo musiał przewieźć lek dla żony. Instytut Hematologii zdementował te informacje,
  Afera z rzekomym samobójstwem świadka afery podkarpackiej – na ciele „Cygana” Kosteckiego znaleziono tajemnicze ślady. „Samobójstwo” zostało popełnione w areszcie na Białołęce.
  Afera Wyszkowskiego z IPN – poniżał prezydent Gdańska,
  Tajemnicza śmierć Brunona Kwietnia w więzieniu. Człowiek, który miał niedługo wyjść, popełnia samobójstwo?
  Afera braku ujawnienia list poparcia do KRS – pomimo prawomocnego wyroku NSA Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa
  Afera Plebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie.
  Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą.
  Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta.
  Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości.
  Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową
  Afera sfałszowania plakatu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i próba uwikłania jej w hejt w internecie, akcja wspierana przez TVP,
  Afera masowych zgonów po wprowadzeniu ustawy represyjnej – kilkadziesiąt osób, funkcjonariuszy i pracowników służb, policji, wojska, urzędników zmarło po otrzymaniu tzw. „listu śmierci”, czyli decyzji o obniżeniu wysokości emerytury do głodowej wysokości, bez możliwości skutecznego odwołania się,
  Afera likwidacji zespołów ratunkowych w wielu miastach, na przykład Poznaniu czy Lublinie. Coraz mniej lekarzy i ratowników chroni życia Polaków.
  Afera dziwnych związków ludzi WSI z Kaczyńskimi.
  Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło.
  Afera z lodołamaczem. Kadłub lodołamacza, który miał być sukcesem czasów PiS, na tle którego fotografowali się w 2019 roku kandydaci na posłów i senatorów z PiS okazał się być posklejany taśmą i za krótki, będzie musiał być zezłomowany.
  Afera mafii lekowej. Przez cztery lata rządów PiS nic nie zrobiono w tej sprawie a Polacy mogli stracić nawet 8 miliardów złotych.
  Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego.
  Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom.
  Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny.
  Afera Cenzinu – firma miała stracić 4 mln złotych na skutek bałaganu i niekompetencji oraz walki pisowskich frakcji. Przelała pieniądze na niewłaściwe konto i nigdy ich nie odzyskała.
  Afera senacka, korupcja polityczna – PiS próbuje przejąć senatorów opozycji, by ci przeszli do partii Kaczyńskiego po przegranych wyborach do Senatu.
  Afera mafii VAT w Ministerstwie Finansów – miała działać od listopada 2015 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach i wejściu na stanowisko Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego! W sprawę zamieszani są bliscy współpracownicy Mariana Banasia.
  Afera odpraw w aferze VAT – Wysocy urzędnicy PiS dostali odprawy na odejście z Ministerstwa Finansów po odkryciu afery VAT!
  Afera z pensją po aresztowaniu – Dyrektor oskarżony o aferę VAT w Ministerstwie Finansów siedział w areszcie i dostawał pensję.
  Afera emerytalna – PiS nie zapisał w budżecie trzynastych emerytur na 2020 rok i emeryci mogą ich nie dostać, obniżona waloryzacja oraz obniżenie innych świadczeń emerytalnych,
  Afera wizowa – Polacy zapłacili za wizy podróże pracowników państwowych firm do USA, żeby wskaźnik odmów spadł i zniesiono wizy. Państwowe spółki masowo występowały o wizy i za to płaciły. Koszty mogą iść w miliony,
  Afera z wydłużaniem kolejek do lekarza – czas oczekiwania na wizytę wzrósł dwukrotnie za rządów PiS,
  Afera z podwyżkami cen prądu od 2020 roku – według ekspertów co najmniej 8-10%, albo i więcej,
  Afera z ASF, które na skutek nieudolności władzy i braku działań w tym zakresie rozprzestrzeniło się już na cały kraj,
  Afera z upadkiem polskiego hutnictwa – huta w Krakowie wygasza wielki piec,
  Afera z akcyzą na alkohol i papierosy – tuż po wyborach 2019 PiS ogłasza wielką podwyżkę cen alkoholu i papierosów,
  Afera korupcji politycznej, wobec senatorów padały groźby – po wyborach PiS próbował zmusić senatorów opozycji do zmiany opcji, brak poszanowania demokratycznych wyborów,
  Afera gangsterzy spotykają się z Beatą Szydło i Antonim Macierewiczem,
  Afera z oświadczeniem majątkowym Elżbiety Witek – dziwny spadek wartości mieszkania na przestrzeni lat,
  Afera z ustawką TVP – „pierwszy” Polak w USA bez wizy okazał się byłym rzecznikiem PiS, znającym się z ważnymi politykami tej partii oraz dziennikarzem TVP,
  Afera z anulowanym głosowaniem w Sejmie. Kaczyński nakazał marszałek Sejmu bezprawne anulowanie głosowania i zrobienie drugiego, bo PiS przegrał to pierwsze,
  Afera Banasia. Syn Banasia pełnomocnikiem zarządu Pekao SA
  Żaden z prokuratorów nie chciał oskarżyć kierowcy Seicento, w którego miała wjechać kolumna Beaty Szydło. Podpisał więc prokurator okręgowy.
  Pieniądze z PFN były wydawane między innymi na młodego asystenta Antoniego Macierewicza.
  Szokująca liczba wypadków i kolizji rządu. 62 limuzyny i samochody stłuczki i wypadki limuzyn SOP w 2019 roku.
  Milczenie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie prowokacji Putina (oskarżanie Polski o wywołanie II Wojny Światowej) i tłumaczenie go, że jest… na urlopie.
  20 tygodni na zdjęcie gipsu kazali czekać dziecku na jednym z SOR.
  Afera GetBack – KNF miał opóźniać przekazanie informacji o aferze, co naraziło Polaków na gigantyczne straty finansowe.
  Afera ataków na marszałka Senatu oraz jego ludzi, w tym uderzenie ciężką kamerą dyrektor gabinetu marszałka w głowę.
  Kradzież 15 milionów złotych przez pracowników CBA z kasy tej służby.
  Afera Karczewskiego – tajemnicze zarobki byłego marszałka senatu z PiS, Karczewskiego. Zarobił 400 tysięcy złotych pracując jako senator i jednocześnie w szpitalu?
  Afera zagrożenia epidemią koronawirusa. Polscy pracownicy, którzy wrócilii z Chin, ponad 100 osób, nie zostali przebadani ani poddani kwarantannie. Polsce grozi epidemia, rząd nie podejmuje działań tej sprawie.
  Afera z izbą dyscyplinarną, której nie ma. Izba spotyka się i wydaje decyzje, które nie mają mocy prawnej. Sprawa może skończyć się wyrzuceniem Polski z Unii Europejskiej.
  Afera represjonowania prokuratorów, którzy brali udział w „marszu tysiąca tóg” – są wzywani na przesłuchania pod absurdalnymi pretekstami.
  Afera z ustawą represyjną – prezydent Duda podpisał ustawę, która wprowadza odpowiedzialność sędziów przed politykami. To krok w stronę państwa totalitarnego, oceniają prawnicy. Prawo to jest sprzeczne z zasadami Unii Europejskiej.
  Afera wydatków Kancelarii Premiera – Morawiecki wydaje na działanie swojej kancelarii dwa razy więcej niż poprzednicy. Brak umiaru i pokory, pycha!
  Afera finansowania 13tek 2020 dla emerytów z Funduszu Solidarnościowego. Zabrali niepełnosprawnym
  Afera z zabraniem 2 miliardów złotych chorym na rakach i przekazaniem tych pieniędzy na TVP
  SZOKUJĄCE! Zobacz listę 252+ afer za czasów PiS

 223. revers said

  W dobie szalejacego wirusa korony, ktory zebral juz zniwo ok. 2 tys przypadkow smierci

  https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/kara-grzywny-lub-wiezienie-za-przeszkadzanie-w-polowaniu/zwdpzbb?fbclid=IwAR3_BN9YCvTiY-MCKnQDngWXMEeL7MULra6t5w7BawDF7tzUHJf7NPi6r3M#slajd-2

  PAD podpisuje kontrowersyjna ustawe karajaca osoby ktore wchodza do lasu lub utrudniaja odstrzal dzikow zarazonych ASF, podajac przyczyne dbaloscia o zdrowie zwierzat.

  no co za talmudyczna frazeologia, w czaie gdy nie mozna kupic w aptekach elementarnej maseczki ochronnej, antywirusowej na wirus korony, wyraza sie rownosc w traktowaniu zwierzat, karac ludzi ktorzy mogli by przeszkadzac w odstrzale dzikow.

  A co z dzikami ktore wejda w obszar mieejski, tez mozna odstrzelic i to po cichu z tlumikiem? przy okazji i postrzelic ludzi lub ukrac ich kara grzywny lub wiezienia.

 224. Lily said

  „PiS,to jedyna narodowa i katolicka partia,w Polsce”.Przekonywal lud,niejaki G.B.
  „Najwazniejsza jest uczciwosc, o niej musimy
  stale przypominac”, prawil ludowi J. K.
  Ponizej,o TEJ uczciwosci.czyli,o kielbasie
  przedwyborczej. z roku 2014.

  Zrodlo;K.M TV.

 225. osoba prywatna said

  Kulisy sprawowania władzy w Polsce czyli Patoparlamentarzyści

 226. Greg said

  Proszę wysłuchać z uwagą o przygotowaniach do wielkiego ucisku.

  .https://www.youtube.com/watch?v=PX8m4_F2Ps8

 227. revers said

  Gieldy ida w dol, po tym jak Apple doniosl ze z powodu wirusa korony w azji spadla produkcja smartfonow lub musi ograniczyc produkcje

  https://www.foxbusiness.com/markets/us-stocks-feb-18-2020?fbclid=IwAR2-MynMSh6YJ7CA-2ApDoK-Z2cfv502m2gGCjfpww3pZwN6-zn6Ch9NGEg

  Co to bedzie sie dzialo w europie i w stanach jak miliony rozhisteryzowanych dzieciakow i doroslych nie otrzyma najnowszego smartfona, ipoda, czy lapka? lub akumulatorow litowych do smartfonow.

  katastrofa, sms nie przyszedl, like nie postawie na insgramie, nie zagram w gierke na smarcie.

 228. osoba prywatna said

  Dziś gościem moim REKORDZISTA, 7,76 ng/ml!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=hVj-5iG-BVc

 229. osoba prywatna said

  Z netu….
  W zwiazku z koronawirusem postanowiłem pozbyc sie z domu wszystkiego co chińskie…
  Właśnie stoję nagi w pustym mieszkaniu…

  Witam. Jestem jednym z wielu milionów Polaków, który został wypchnięty z antypolskiego systemu. Mieszkam i pracuję za granicą, właściwie to mam swoją firmę od kilku lat i co mnie cieszy, prężnie się rozwijam i funkcjonuję ( o czym w Polsce nie było mowy), ale nie o tym chciałem napisać, bo realia życia i funkcjonowania w naszej Ojczyznie każdy chyba zna !! Jak wspomniałem mam firmę budowlaną i moim dość częstym zleceniodawcą jest człowiek z „wyższej pułki”, mianowicie prawnik/bankier , który wraz ze wspólnikami jest właścicielem kilkuset domów i nieruchomości. Z racji tego, że zakupują coraz więcej nieruchomości często zleca mi remonty, małe przebudowy itd… Człowiek ten wiele podróżuje po świecie w sprawach służbowych ponieważ mają swoje biura prawie na całym świecie- Chiny, Meksyk, USA…. Kiedy moja znajomość z nim trochę się „rozwinęła” i zaczęliśmy rozmawiać na różne tematy, trochę bardziej się odsłonił i zaczął mówić o rzeczach, których w początku znajomości nigdy bym nie usłyszał. Jedna z jego wypowiedzi- ” Nie wiesz we wszystko co słyszysz… Europa jest za Chinami jakieś 20 lat technologicznie, odwiedzając te same miejsca w Chinach w odstępie 2 letnim nie poznaję tych miejsc, tak prężnie się rozwijają” Oglądając zdjęcia jakie mi pokazywał faktycznie nie mogłem w to uwierzyć i zrozumiałem co chce mi przekazać. Europejczycy trzymani są w ciemnogrodzie na temat Chin, myśląc, że sami żyją w raju, propaganda i robienie z ludzi idiotów to już broń na masową skalę. Osobiście znam kilku Chińczyków i jedyne co mogę o nich powiedzieć to to, że to są wykształceni ludzie a przede wszystkim bardzo pracowici, którzy dochodzą do tego co mają, ciężką pracą własnymi rękami. Proponuję każdemu otworzyć oczy na rzeczywistość a nie łykać bzdury, które Wam podają na tacy. Osobiście życzę Chinom i jego mieszkańcom jak najlepiej.

  Chińczyki trzymają się mocno! Je suis Chinois, I am Chinese. 我是中國人 Wuhan 2019-nCoV COVID-19
  .https://www.youtube.com/watch?v=zQ1CDARqhwU

 230. revers said

  Kolejne podejscie nowego ambasadora Izreala do kwestii zwrotu majatku bezspadkowego na mocy ustawki 437

  Do tego pejsounia wychodzi naprzeciw zadaniom pejsow o zwrot mienia holocaustycznego na Balkanach, i warunkuje wejscie do eurokolchozu

  https://www.pch24.pl/pe-wzywa-bosnie-i-hercegowine-do-zwrotu-mienia-zydowskiego–to-cena-czlonkostwa-w-ue,67101,i.html

  dalej w kolejce stoji Litwia, Łotwa, w Bośna, Słowenia, Rosja, Ukraina, Białorusia i Mołdawia.

  Read more: http://www.pch24.pl/pe-wzywa-bosnie-i-hercegowine-do-zwrotu-mienia-zydowskiego–to-cena-czlonkostwa-w-ue,67101,i.html#ixzz6EKGul3vx

  a dopilnowac ma tego swiatowy zandarm zza dalekiej kaluzy.

  Tylko w polsce moski niby odzyskali 1400 atrakcyjnych nieruchomosci, co ma stanowic 1/7 mienia a czeka jescze z ok 5 tys. i to atrakcyjnych nieruchomosci w centrach miast i gmin.

 231. revers said

  ad230

  powraca 437

  https://www.magnapolonia.org/powraca-sprawa-ustawy-447-glos-zabral-ambasador-izraela/?fbclid=IwAR2-CJfx8N00kXEsblzI3aVoc8EJnJnnpsftssl4PyzxLvJKi_vBPB8_W4U

  goje z polski, z kazdej strony waleni z uni o 50% mniej dotacji, przez miedz i kopaliny, ustawke 447, inne podatki od inflacji, cukru sprzedanych cukrowni lub zlikwidowanych cukrowni, podatki od kastracji, OFE.

 232. Adrem said

  Bliskowschodnie podejście do prawdy….

  Skąd mu sie to wzięło ?

 233. PISKORZ said

  re 229 Osobiście życzę Chinom i jego mieszkańcom jak najlepiej. …A NAJLEPIEJ TO IM ŻYCZĄ…USA I SPÓŁKA..ps Szczególnie…z powodu Nowego Jedwabnego Szlaku…

 234. revers said

  Izraelski ambasador wraca ..do 437 geszeftu

 235. osoba prywatna said

  BIELMLEK na Sejmowej Komisji Rolnictwa.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cHsRpI4fju8

 236. seler said

  Re: 162 Boydar

  „To nie mógł być Polak, może Cygan ? Chociaż, nie słyszałem żeby Cyganie karetki; karetka jest sporo większa od kury, a nawet od dywanu”
  ______________

  oczywiście…
  karetka szie w oczy rzuca przez tego całego koguta…
  to już lepiej na dywanie popylać jak maharadżdża…
  my, cyganie, obecnie od wczoraj i od wieków
  kradniemy złoża miedzi na patelnie oraz szrebro i złoto na kolczyki
  dla naszych kobiet… no…. i jak mamy wolne moce przerobowe
  to i kopalnią Krupiński nie pogardzimy i innymy metalami
  ziem rzadkich… powiemy tylko „SZCZĘŚĆ BOŻE”
  i sami nam to Polacy oddają, za Bóg zapłać….

  kuuurwa…. nie ma to, jak być cyganem katolickim…
  każda dupa i cały śzwiat jest dla nas otworem,
  znaczy szie STOI dla nas otworem…
  ja pierdolę…
  Polacy, proszę Was, obudźcie szie…
  pozdrawiam, seler

  Manolo – Guitara De Oro
  .https://www.youtube.com/watch?v=L9Vy6fWYZ6M

 237. seler said

  Boże…
  wjechałem na tą polanę, nad Wisłą, gdzie miodu był zapach…
  gdzie ideologie nie panoszyły szie jeszcze
  jak teraz wszelkie religie, gdzie Bóg
  był przede wszystkim
  nad zgnilizną…

  a Teraz ?
  prezydent łapie w locie Hostię i kradnie Polaków Tożsamość…
  i żydowska kurwa powie bezczelnie „szczęść Boże”
  i jak bolek co miał Matkę w klapie, bo tak
  ruchają bez mydła Polaków, a papież ?
  a papież pobłogosławi, byś
  zdechnął….

  Co ma wspólnego Światłość z ciemnością ?
  oj ma, oj ma… w polskojęzycznym
  knessejmie

  Ewangelia minuta 10.

  Rugul Aprins – Colaj de cântări evanghelizare Cluj 2014 IV – http://www.predic.ro

  seler

 238. Lily said

  Re 235; Osoba Prywatna
  Obecny minister rolnictwa i rozwoju wsi,jest
  przewodniczacym Polslo- izraelskiego
  klubu parlamentarnego.Klub ten,zostal
  powolany przez Kaczynskiego partie.
  Swego czasu,wice-przewodniczacym byl
  obecny kandydat na stolek prezydencki K.B.

 239. Ad 214 Pan Rewers.
  Jeżeli chodzi o wywóz śmieci, to kuzyn z Krakowa dzwonił do mnie ,że to samo co w Warszawie.
  Obecnie trwają przymiarki do podniesienia nawet 400- 700% miesięcznie opłaty za „usługę śmieciową”.Osoby samotne, z których większość to emeryci w niedużych mieszkaniach/ z większych w „kamienicach”, już dawno wyrzucili ich żydzi/mają płacić tyle samo tj od 60-100 zł od GOSPODARSTWA domowego, co 6 osobowe gospodarstwa domowe i 200 metrowe apartamenty!!
  Podła zmiana!!Więc taki emeryt czy emerytka zostanie doszczętnie ograbiony z „waloryzacji” i szumnie zapowiadanej 13 tki. Przeciętna emerytura ,zmaleje chyba z 300 zł miesięcznie.

 240. seler said

  [wstrzymałe szie od napisania kolejnego komentarza, bo Gajowemu obiecałe]

  nie daj Boże… nie daj Boże…
  by Polacy musieli szie tułać po świecie, nie mając własnej Ojczyzny,
  ani wody, ani ziemi, ani jej bogactw,
  a tylko różaniec…
  a kur już nie
  ukradniesz

  proszę, nie dajcie szie wyruchać przez „pobożnych” skurwysynów
  i jeszcze za to zapłacić… Boże, ratuj ICH !!!
  Wiernych Ci Polaków Ratuj Boże !

  Tot ce sunt, sunt prin harul Său – Deea și tinerii Betania Botoșani (cover CityAlight)

 241. seler said

  niektórzy tutaj mają jakieś dziwne wątpliwości, czy ja cyganem jestem ?
  ależ skąd, …ależ skąd
  prawdopodobnie
  jestem chińskim uczonym, co wyszczał dziurę w śniegu,
  śniegu może nie ma… ale dyplom pozostał
  i ten cały mocz przedostał szie
  do ameryki i pozarażał ich
  billem Gatesem
  bardzo trudny
  wyraz, jak
  chuj…

  dobranoc Państwu… spotkamy szie przy wykopaliskach za 100 lat

  Ilie Puha (2017) – Cand trambita Domnului va anunta judecata

 242. PISKORZ said

  !!!! /!!/ Wpisujemy sobie…vandalskaslavia.home. blog i tam.. pod num.. 51 …mamy książkę J. Liny „POD ZNAKIEM SKORPIONA”, niestety 360 str. Na razie przeczytałem 180…i już gorąco polecam!! ps Tam są też inne pozycje..

 243. seler said

  Panie Boydar, obywatelu czy państwa tego ?

  masz cyniczny sposób żartowania i tanie żarty z… zagubionych,
  może i jesteś dowcipny… nie przeczę…
  powiem Ci Tobie w sekrecie,
  że ja czasem jestem
  doustny… 😉
  bywaj zdrów
  seler

  Ilie Puha, frații Știrb, frații Pal – Anul vechi fruntea-și apleacă

  o Jezusie śpiewają… i ani słowa o Marii…
  czyli do dołu z wapnem ich…

 244. seler said

  nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną,
  a Polak Ma … papieża i wieżę świętą
  i yebani są na Okrągło ci, co czczą horusa Oko,
  potem płacz i zgrzytanie zębów jak ktoś ma
  a Madonna se z Was kpi, niczym kto ?
  wiersz nie pomoże Wam…

  powiedział Bóg: – przeklęty naród, co gówno czci
  a o Mnie zapomniał… chuj w dupę im…
  niech pławią szie w bagnie swym
  i czekają końca swych dni
  a demon pomoże im
  przenieść szie
  w NIE_byt …

  hej…

  teraz nie CHCECIE zrozumieć mnie
  albowiem Wiarę sprzedaliście
  dla z watykanu hien…
  Wasza rzecz…

  seler

  Familia Cărăbuţ – Pocăinţă, cale sfântă/Când nu mai poţi tu, poate El

 245. Boydar said

  https://wideo.wp.pl/szokujace-slowa-ksiedza-z-kalisza-o-robercie-biedroniu-krzysztof-gawkowski-oburzony-6479944938559617v

  W kwestii formalnej, czy jest na to jakiś najmniejszy dowód ?

  Bo moim zdaniem to Biedronia za pedała uznaje Gawkowski i reszta mediów; ja nie wiem skąd im to w ogóle do głowy przyszło, pomyłka jakaś fatalna.

  Przeczytałem dostępne relacje z tego kazania, tam nic takiego nie znalazłem ! Nawet brukowiec superekspres nie zaryzykował. Owszem, ksiądz o pedałach wspomniał, ale nie o Biedroniu. I dlaczego „pedał” to niby inwektywa; a to gej brzmi lepiej ? Bo po angielskiemu ?

 246. seler said

  yebać selera !!!
  wspomniał był NyndrO, NICK i Greg…
  już niedługo życzenie wasze
  spełni szie, albowiem
  pierwszeństwo
  macie Wy
  a cygan poczeka na orgazm ten…
  hej

  David Stănuș & grupul coral – Când ai strigat, te-am ascultat

 247. seler said

  dopisek rumuński

  .https://www.youtube.com/watch?v=Lqx9o_Jml0A

  trzymajcie szie…

 248. Boydar said

  @ OP (228)

  https://wiadomosci.wp.pl/rolnik-oddal-mocz-do-badania-w-probce-wykryto-rekordowe-stezenie-srodka-chwastobojczego-6479971293337217a

 249. Boydar said

  Dawno w Gajówce nie rozmawialiśmy o kotach, aż wstyd. Trzeba te sprawy przypominać nieustannie !

  https://facet.onet.pl/jezyk-ciala-u-kota-sprawdz-czy-wiesz-co-twoj-kot-mowi-do-ciebie/fbjb33r

 250. seler said

  zaplątany wpis… pewno mój…

  .https://www.youtube.com/watch?v=jAmOSm0RhqA

 251. revers said

  Yakulisowa wojna swiatow ” Również w zeszłym tygodniu indyjskim naukowcom, którzy zgłosili, że znaleźli wirusy HIV sztucznie wprowadzone do nowego koronawirusa infekującego Chiny, grożono śmiercią przez agentów Mosadu i zmuszono do porzucenia swojej pracy, zgodnie ze źródłami Mosadu. Najwyraźniej ktoś wpływowy w Izraelu desperacko próbuje ukryć fakt, że był to atak bronią biologiczną na Chiny.

  Oczywiście świat nie kupi historii, że jest to naturalny koronawirus. Muzułmanie wiedzą co się dzieje, podobnie jak Rosjanie i Hindusi. Jak wszyscy inni, z wyjątkiem kurczącej się grupy owiec z wypranymi mózgami na Zachodzie.

  https://www.jpost.com/…/Arab-media-accuse-U.S.-Israel-of-co…

  Russian scientists believe America created the Wuhan coronavirus to sabotage China

  https://www.ndtv.com/…/coronavirus-all-406-wuhan-returnees-…

  Jednak bez względu na wszystko USA i Chiny nie zostaną oszukane aby rozpocząć wojnę ze sobą. Można to zaobserwować na przykład w oficjalnym komunikacie Xinhua dotyczącym rozmowy Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga z prezydentem USA Donaldem Trumpem, o którą poprosiła strona amerykańska. Trump powiedział: “Stany Zjednoczone w pełni popierają walkę Chin z nową epidemią koronawirusa i są gotowe wysłać ekspertów do Chin i zaoferować pomoc w różnych innych formach.”

  http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/07/c_138763551.htm

  W rzeczywistości Trump powiedział Chińczykom, że USA aresztowały trzy osoby w związku z atakiem na Chiny z użyciem broni biologicznej, w tym 60-letniego doktora Charlesa Libera, przewodniczącego na Wydziale Chemii i Biologii Chemicznej Uniwersytetu Harvarda.

  Robert David Steele, który wcześniej służył w amerykańskiej Marynarce i CIA, w zeszłym tygodniu wysłał Chińczykom następujący komunikat o Lieberze:

  Pojawiają się słabe sygnały, że Wuhan był aktem wojny izraelsko-chińskiej z użyciem podwójnego agenta dr Charles Liebera (który jest Żydem i dlatego jest szczególnie podatny na wpływy syjonistyczne jeśli nie na kontrolę), którego najlepszy student z Chin został osadzony na Uniwersytecie Technologicznym w Wuhan, gdzie był również “strategicznym naukowcem”.

 252. NICK said

  „Izrael najsilniejszym państwem na świecie”
  I ponad wszelkim prawem.
  https://wolnemedia.net/mamy-prawo-ustanawiac-prawo-w-dowolnym-kraju/

 253. kod said

  uwaga.. ! PRAD W TAURONIE wlasnie WZROSL REALNIE O 50 %…POLACY A wy nic ? dalej nic???

  —————-
  A co mamy zrobić?
  Admin

 254. kod said

  UWAGA ! cena prądu wzrosła 50 %…POLACY a wy nic ? cisza? tylko politykierstwo.

  ————
  Skąd te informacje?
  Admin

 255. Głos Prawdy said

  Skłaniam się ku przekonaniu, że koronawirus został stworzony specjalnie po to, by osłabić chińską gospodarkę, która rywalizuje ze Stanami Zjednoczonymi i stworzyć potrzebę szczepień. Chińskie produkty zaczęły znikać w naszych sklepach

 256. Głos Prawdy said

  Czy to może być prawda o wybuchu Koronowirusa?

  Tłumaczyłem translatorem .
  https://dzieckonmp.wordpress.com/2020/02/16/czy-to-moze-byc-prawda-o-wybuchu-koronowirusa/

 257. revers said

  re247

  daj pan spokoj, bujdy na resorach., dalej jeszcze na CNN powoluja sie i komentarze cioci.

  Wcale nie zdziwil bym sie jesli by chinczycy w odpoweidzi na koszerny wirus korony, zmutowali chinski wirus ale dotykajacy koszerna wybrana haplogrupe E1b1b

  Inne koszer think tanki mowia otwarcie o eugenice dzieci chorych, z zwiazkow narkomanow podobne, niejaki zapewne koszerny Sabisky o depopulacji ..

  https://www.rt.com/uk/481061-andrew-sabisky-adviser-resign/?fbclid=IwAR2aFv8n9n9-0qjq93E_VRK6YesizGUJI8-sMAg8s21lVQ3jDdir0sdePNM

  jak tez polski think tank prof.Hartmann to samo

  https://niezlomni.com/jan-hartman-o-eugenice-i-prokreacji/?fbclid=IwAR3NKtmbPOJfyli4zujVEZHOuDqCVjM0YoAileqec3eL7mY8OWY-U68ev08

  i tacy ludzie z latwoscia przechodza do religi holocaustu, depopulacja gojow jest dozwolon i wymaga natychmiatowej realizacji – depolpulacja

 258. osoba prywatna said

  Syn Mariana Banasia zatrzymany przez CBA
  https://wiadomosci.wp.pl/syn-mariana-banasia-zatrzymany-przez-cba-6480322553477249a

 259. Boydar said

  Nie najagorzej Wam idzie, obywatelu Seler, ale wicie rozumicie – u nas cziornych niet 🙂

 260. osoba prywatna said

  Proizraelski POPiS. Oto, gdzie lgną posłowie układu rządzącego III RP
  https://nczas.com/2020/02/19/proizraelski-popis-oto-gdzie-lgna-poslowie-ukladu-rzadzacego-iii-rp/

 261. osoba prywatna said

  PILNE! Banaś stanął okoniem! Nie wpuścił CBA do Najwyższej Izby Kontroli
  https://nczas.com/2020/02/19/pilne-banas-stanal-okoniem-nie-wpuscil-cba-do-najwyzszej-izby-kontroli/

 262. Lily. said

  Re 260;Osoba Prywatna
  Namaszczony na premiera,przez J.K, po
  kolacji u Jonego.

 263. osoba prywatna said

  Darmowe posiłki dla uczniów rosyjskich szkół podstawowych
  http://www.bibula.com/?p=112119

 264. osoba prywatna said

  USA: projekt ustawy o przymusowej wazektomii dla mężczyzn
  http://www.bibula.com/?p=112127

 265. NICK said

  G.P. (255).
  Gospodarka chińska współpracuje z Nierządem Światowym; także z usra-hell-em.

 266. PISKORZ said

  !!!! Z pewnej książki…Prezydent USA Thomas Woodrow Wilson wiedział wcześniej, że bolszewickie przejęcie władzy przedłuży wojnę światową. Ale nie zrobił nic by zatrzymać ich plany. Wręcz przeciwnie, zrobił wszystko co mógł żeby im pomóc. Stany Zjednoczone były jedynym krajem, który zrobił ogromne zyski na wojnie. Wszystkie pozostałe wojujące mocarstwa straciły gigantyczne sumy i razem winne były USA 14 bilionów dolarów. Obliczono, że międzynarodowa elita finansowa na wojnie zarobiła 208 bilionów dolarów.O planach bolszewików wiedział również rząd brytyjski, gdyż zarekomendował, żeby ich obywatele opuścili Moskwę przed przejęciem władzy. (Antony C. Sutton, “Wall Street i rewolucja bolszewicka”,Morley, 1981, s. 45) A zatem wygląda na to, że zarówno Londyn jak i Waszyngton wiedzieli z kim mieli do czynienia”…!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: