Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Sankcje wobec Białorusi. Warszawa straci więcej niż Mińsk!

Posted by Marucha w dniu 2020-10-12 (Poniedziałek)

Mądrość ludowa głosi, iż „kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”. Polscy politycy muszą się zastanowić nad tym, że władza potajemnie szkodząca innym może sama sobie przynieść większą szkodę.

W poniedziałek wieczorem szef polskiego MSZ Zbigniew Rau poinformował o decyzji w sprawie odwołania na konsultacje części ambasadorów państw UE akredytowanych na Białorusi.

Ambasadorowie Polski i Litwy Artur Michalski i Andrius Pulokas juz wyjechali z kraju. To nie koniec. Ambasador Niemiec, Manfred Huterer opuścił Białoruś we wtorek. W najbliższych dniach z Mińska wyjadą do Rygi Einars Semanis, a do Tallina Merike Kokajev. Wczoraj MSZ Czech i Bułgarii poinformowały, że ich ambasadorowie zostaną wezwani na konsultacje.

Kraje UE podjęły podobną decyzję w związku z tym, że Mińsk odpowiadał na sankcje Unii Europejskiej wobec Białorusi. Wygłąda na to, że europejscy przywódcy chcą zrujnować relacji z Mińskiem.

W ciągu ostatnich tygodni sytuacja w kraju naszych sąsiadów poprawia się. Coraz mniej Białorusinów wychodzi na ulice i poddaje się prowokacji polskich polityków. Ponieważ rząd Polski zrzucił maskę i otwarcie gra antybiałoruską kartą.

Od ogłoszenia pierwszych wyników wyborów Polska wykorzystuje kryzys na Białorusi i stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść. Politycy z Warszawy nie ukrywają już, czego domagają się. Głównymi celami są destabilizacja sytuacji w kraju, zrujnowanie gospodarki i zniszczenie kraju. W celu destabilizacji sytuacji, politycy z Polski podjęli szereg kroków polegających na stworzeniu napięcia między rządem a obywatelami.

Lecz rządowy plan „A” poniósł klęskę. Po czym politycy z Polski przeszli do planu „B” czyli zrujnowania gospodarki tego kraju. W ciągu ostatnich kilku tygodni Warszawa podjęła szereg kroków w celu skoordynowania reakcji UE na wybuch protestów na Białorusi i wprowadzenie sankcji wobec Białorusinów…

Niestety nasz rząd nie chce pamiętać, że sankcje nałożone na Białoruś i zrujnowanie stosunków z Mińskiem negatywnie wpłynie na nasz kraj.

W sierpniu tego roku minęło sześć lat od wprowadzenia przez Rosję sankcji na import artykułów rolno-spożywczych: mięsa, ryb, warzyw i owoców z Polski. To miało być karą dla polskich eksporterów za sankcje przeciwko Rosji. Warto przypomnieć, że w 2013 roku polscy producenci wyeksportowali na rynek Rosji towary o łacznej wartości 8,144 mld euro. Wprowadzenie ograniczeń indywidualnych (zamrożenie aktywów i ograniczenie podróży), gospodarczych z Moskwą kosztuje nam ponad 3 mld dolarów straty co roku.

Dlaczego tylko 3 mld. dolarów? Po prostu Mińsk pomógł uniknąć moskiewskich zakazów. Białoruś pomaga polskim producentom podnieść się po wprowadzeniu sankcji ze strony Kremla. Sprawa została uzgodniona na szczeblu politycznym.

Istnieją dwa legalne sposoby. Nasze produkty są wysyłane do białoruskich przetwórni, a przerobione trafiają na rynek rosyjski z etykietą „made in Belarus”. Ewentualnie białoruska produkcja jest w większym odsetku wysyłana dalej na Wschód, a puste miejsce na lokalnym rynku zajmują polskie produkty.

Ujawniono też inny mechanizm, w ramach którego nasze owoce trafiały na Litwę, gdzie otrzymywały mołdawskie certyfikaty należące do firm zarejestrowanych w separatystycznym Naddniestrzu, po czym przez Białoruś trafiały do Rosji jako produkt „made in Moldova”.

Corocznie Polski eksport na Białoruś rośnie, co potwierdzają ostatnie dane. W 2018 roku nasz eksport przekroczył 1 mld euro, a w 2019 wyniósł 1,7 mld euro. Tylko w okresie styczeń – kwiecień 2020 r. wyeksportowano z Polski produkty rolno-spożywcze o wartości 102 mln euro na Białoruś.

Oczywiście, Moskwa wie o tym, lecz pozwala nam to zrobić. Obecnie można z całą pewnością powiedzieć, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni. Rosyjscy politycy stoją murem za Białorusinami, a Warszawa prowadzi antybiałoruską kampanię. Z tego powodu Rosja nie będzie patrzeć na działania Polski przez palce i nie będzie importować naszych towarów na rynek rosyjski z etykietą „made in Belarus”. Nawet Alaksandr Łukaszenka nie będzie importować polskich towarów! W wyniku tego stracimy jednego z największych importerów. To znaczy, że już wkrótce pogorszy się nasza sytuacja finansowa.

Niestety nasz rząd nie chce dbać o podobne rzeczy. W ostatnich latach polityka prowadzona przez rząd jest amatorska i skierowana przeciwko innym krajom. Niemcy, Francja, Rosja nawet Unia Europejska już były naszymi wrogami. Obecnie tym wrogiem jest Białoruś.

Nikt w polskiej polityce nie jest święty. Ale to, co mówi i robi rząd w stosunku do Białorusinów, jest prawdziwym przykładem nienawiści i wojny przeciwko innemu kraju. Finansowanie przez Polskę protestów, opozycyjnych mediów, uznanie jakiejś gospodyni domowej za prezydenta innego kraju, próby obalenia obecnego rządu – należy traktować jak ingerencję w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa.

Mądrość ludowa głosi, iż „kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”. Polscy politycy muszą się zastanowić nad tym, że władza potajemnie szkodząca innym może sama sobie przynieść większą szkodę.

Bartłomiej Winiarski
http://ndp.neon24.pl/

Oczywiście polski nierząd nie robi tego z głupoty czy z braku rozeznania. Polski nierząd działa bardzo świadomie. Nie musi się bać żadnych „dołków”, w które może wpaść. W razie czego spierdoli np. do Brukseli, gdzie dadzą im za wierną służbę jakaś budę i blaszaną miskę z ochłapami.

Nie ma czegoś takiego, jak „sprawiedliwość dziejowa”.

Admin

Komentarze 24 do “Sankcje wobec Białorusi. Warszawa straci więcej niż Mińsk!”

 1. Ale dlaczego? said

  Kolejny niezbity dowód na to, że pisiory z JarKaczem są agenturą Usraella.

  I coraz bardziej wygląda na to, że owa agentura gra na upadek, bankructwo państwa polskiego…

  „Po owocach ich poznacie”. Czy trzeba więcej?

 2. Kojak said

  Polityka prowadzona przez rzad jest amatorska ? CZy ten pismak jest chory ze bazgra taki belkot ? Te syjonistyczne kurwy i gnoje ktore adminisruja Zydopolin doskonalne wiedza co robia ! Te kurwy dostaly takie polecenie od zydhitlerowcow z Usraela i je skwapliwie wykonuje ! Dopuki te syjonistyczne kanalie beda >>rzadzily << I bedzie Zydopolin zawsze tak bedzie ! Polska dla tych bydlakow i gnoi sie nie liczy ! Polska dla tych bydlakow sluzy tylko jako instrument dla ich kryminalnych koszernych szwindli i oszustw !

 3. JW said

  Nie żadna „Warszawa” straci, tylko właśnie ci, którzy utrzymują się z handlu z Białorusinami. Pod pretekstem plandemii niszczy się branżę m.in. turystyczną, hotelarską i gastronomiczną, pod pretekstem ochrony zwierząt – hodowców i rolników, a pod pretekstem demokratyzacji (?) Białorusi – niektórych handlarzy. Jeżeli to nie są składniki obszernego planu załatwienia rodzimej gospodarki na amen, to ja jestem baletnica.

 4. Isreal said

  zostali wezwani na konsultacje po tym jak Białoruś postawiła im ultimatum milcz albo wypad

 5. Boydar said

  I Bartłomiej Winiarski wie, co zrobi Moskwa. Oraz dlaczego robiła tak do tej pory.

  Jedzie mitu czołg ?

 6. revers said

  A dlaczego nie mowi sie o dzisiejszych postanowieiniach euroreichu sankcji na Rosje z powodu Nawalnego.

  Te sankcje praktycznie dotycza te same panstwa zwiazne z WNP mniej lub bardziej, przez Cichanouska i niby nie takie wyniki wyborow , bo nie wg. zachodnich sondarzowni liczonych glosow.

  Do dzisiejszego iternauty i wyksztlaciucha z wielkich miast nie dojdzie komunikatywny fakt ze po 2 tygodniach spiaczki, nawet po ukaszeniu kleszcza obudzony pacjent uczy sie odnowa chodzenia, mowienia – a nie jako show polityczne Nawalny nagle przez przebudzonie biega po schodach szpitala Charitte w Berlinie, udziela wymowne wywioady na lewo i prawo, spotyka sie z czolowymi politykami na powazne rozmowy lacznie z prywatna rozmowa z kanclerzyca Merkel, ktora w dobie globalnego kryzysu covidowego wybudukje sobie nowy urzad kanclerski za pare miliardow euro.

  Za Nawalnym ciagnie sie mistyczna postac agentki z Anglii, nosicielki NGO Marii P. , z ktora nawalny spedza duzo czasu w hotelowym pokoju sam , na sam przy winku, omawiajac plan nowiczoka czulosci.

  Maria P. wozila za Nawalnym duzo rzeczy osobistych Nawalnego z Rosji, w tym wode mineralna z nowiczokiem lub bez.

  https://de.sputniknews.com/politik/20201008328121487-mysterioese-nawalny-zeugin-pewtschich-fbk/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&utm_campaign=dbr&fbclid=IwAR2VhvLNUpmDRMvVdJ6fr9bDe8uWbx6yc9FxPEUMVvOjIb6p0TXAoJ3BiFY

  Jednoczesnie kochani angole z NATO u wybrzezy Krymu robia manewry zwiadowcze wykrywajace baterie rakiet S400 lub zaklocajce ich prace, S400 zainstalowanych na Krymie.

 7. Siekiera_Motyka said

  „Polscy politycy ”

  Kto to taki ????

 8. NC said

  Pan Winiarski ma kłopoty z gramatyką i arytmetyką.

 9. Kar said

  ..W razie czego spierdoli np. do Brukseli, gdzie dadzą im za wierną służbę jakaś budę i blaszaną miskę z ochłapami…
  _____________

  – w/w odbija powaznie od realiow. Szczegolnie dzisiaj. np., Nie widze pucołowatego w roli (patrz zdjecie na pierwszym planie) siorbiacego z blaszanej michy w (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Campo_Latina_-_The_entrance_to_the_refugee_camp.jpg) lub błakajacego sie opłotkami po Brukseli (?).., to nie ten kaliber mociumpanie..My tak, zwyczajowo – klasycznie;..”migrants”.., oni.. expats

  ————
  To była przenośnia, panie Kar.
  Admin

 10. Nina said

  Do ! : Ale Dlaczego?

  Cyt. : „pisiory z JarKaczem są agenturą Usraella. I coraz bardziej wygląda na to, że owa agentura gra na upadek, bankructwo państwa polskiego…”.

  Ależ oczywiście, że tak!

  Taki jest ich cel. A ten tu na zdjęciu ukrainiec (udający nieudolnie Polaka) jest w tej układance potrzebnym pionkiem.

 11. plausi said

  Miara wielkości prezydenta

  objawia się w akcie prawnym, jakim jest złożenie podpisu na cyrografie na własną ludność

  dla porównania prezydent 10 milionów Wągrów

  tylko skończony matoł PiSu nie jest w stanie zrozumieć różnicy.

  Czy to jest prezydent, jakiego Polacy wybrali powtórnie, czy po prostu g…. , za kropki każdy wstawi przecie właściwe.

 12. plausi said

  Trump, wielkim przyjacielem Polaków

  Ad 10, Plausi

  musi być, skoro umieszczając zdjęcie naszego prezydenta zwrócił polskim matołkom uwagę na pana Dudę, patrzcie co wybraliście na prezydenta !. Jak widać nie docenili Polacy jego dobrej woli.

  Ale co będziemy się długo o mądrości Polaków rozwodzić: „JEST WOJNA ….”

  https://marucha.wordpress.com/2020/10/10/zakonczyc-szalenstwo-polacy-maja-dosc-wyszli-na-ulice/#comment-921272

 13. Stanisław Potocki said

  Jak to powiedział klasyk „rząd się wyżywi”

 14. Boydar said

 15. Birton said

  to nie nasz rząd Sz.P. Winiarski, to antypolski, banderowski , żydowski rząd i wszystko jasne

 16. UZA said

  „Od ogłoszenia pierwszych wyników wyborów Polska wykorzystuje kryzys na Białorusi i stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść”

  Swoją ?!

 17. revers said

  Cichanowska juz podala ultimatum Lukaszence do kiedy moze byc prezydentem Bialorusi, tylko 13 dni a potem bedzie jak w Armenii.

 18. Lily said

  Poknessetowy preZydent,w barwach
  narodowych Izraela. Polskiej FLAGII brak,

 19. Ale dlaczego? said

  Zamykania Polski kolejny rozdział:
  https://wolnemedia.net/wielki-piec-z-huty-sendzimira-zostanie-zdemontowany/

 20. Ale dlaczego? said

  Bardzo ciekawy tekst:
  https://wolnemedia.net/ameryka-nie-da-sie-lubic-czyli-hollywood-propaganda-i-syjonizm/

 21. Boydar said

  Można lubić gandzie to można i Amerykę.

 22. Lily. said

  „TYLE POLSKOSCI. ILE WLASNOSCI”.
  „ZA 100 lat,Swiat zapomni,ze
  KIEDYKOLWIEK ISTNIAL NAROD POLSKI”.
  Zrodlo; odwieczny wrog Naszego Narodu.
  Wyniszczyc wszystko.CO POLSKOSC STANOWI,

 23. Maverick said

  Polin nie jest rządzony poprzez Polaków, a więc wysługują się obcym zamiast dbać o interesy polskie.

  Do czego doprowadziło wasalstwo Armenii Sorosowi i liberalnemu zachodowi? To jest pytanie. https://www.youtube.com/watch?v=uZwkEP5973c

 24. Ale dlaczego? said

  Pisiory likwidują kopalnie, a zagraniczne konsorcjum amerykańsko-szwajcarsko-niemieckie będzie na Śląsku otwierać prywatną kopalnie.

  Kolejny dowód na agenturalność i zdradę pisiorów i JarKacza.

  https://trybeus.neon24.pl/post/158135,gornictwo-wyciulane-koncertowo

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: