Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Rosja rozkwita, Ukraina grabiona przez mafie

Posted by Marucha w dniu 2015-03-23 (Poniedziałek)

Zachód utrzymał sankcję wobec Rosji, Obama przedłużył je nawet o rok, tymczasem dane napływające z rosyjskiej gospodarki wskazują na to, że sankcje sobie, życie zaś sobie. Rosyjska gospodarka notuje coraz lepsze wyniki!

Czy należy się teraz dziwić, że Władimir Putin, gdy tylko pokazuje się na wizji, cały czas jest wyluzowany i uśmiechnięty, w przeciwieństwie do przywódców Zachodu, którzy od wielu miesięcy demonstrują swoje cierpiętnicze miny? Agencja Bloomberg, którą trudno chyba podejrzewać o to, że stanowi agenturę Putina, podała właśnie, że „rosyjska gospodarka rozkwita!”.

Wbrew sankcjom i negatywnemu pijarowi, rosyjskie firmy zaczynają odnosić coraz lepsze wyniki ekonomiczne. Sankcje spowodowały zamknięcie się wielu zagranicznych towarów na Rosję, stąd Rosjanie coraz częściej sięgają po rodzime produkty, napędzając własny biznes.

Coraz lepiej ma się także rosyjska waluta. Podczas gdy jeszcze w styczniu br. za rubla trzeba było zapłacić jedynie ok. 0,0540 zł, o tyle dziś trzeba by wydać na jednego rubla już 0,0655 zł. Dla ryzykantów rubel był więc w ciągu ostatnich dwóch miesięcy świetną okazją do zarobienia sporych pieniędzy. I kto wie, czy nadal nią nie pozostanie.

Co w tej sytuacji zrobi Zachód, by sponiewierać Władimira Putina, a jego kraj doprowadzić do gospodarczej ruiny? Póki co Rosja nie najgorzej znosi spadek cen ropy, podczas gdy coraz więcej firm wydobywczych na Zachodzie, w tym w Stanach, zwija interesy, bądź tnie koszty, przyczyniając się do wzrostu bezrobocia. Miejmy nadzieję, że nie będzie to coś, co doprowadzi do wojny totalnej w naszej części Europy.

Na Ukrainie również robi się coraz „ciekawiej”. Otóż jeden z tamtejszych oligarchów, niejaki Kołomyjski, najechał ze swoimi pretorianami państwową firmę gazowniczą za to, że minister odpowiedzialny za przemysł odwołał dyrektora, który był człowiekiem Kołomyjskiego, a którego zwalczał inny oligarcha, pełniący obecnie funkcję prezydenta, Poroszenko. Kołomyjski – jak się wyraził – chciał przepędzić rosyjskich sabotażystów. I póki co udało mu się to.

I tak oto burmistrz Dnietropietrowska (bo nim jest Kołomyjski) pokazał Poroszence, kto tu rządzi. No właśnie, kto rządzi na Ukrainie? Demokratyczna władza, czy poszczególne mafie?

I pytanie do naszych rządzących – czy ewentualnie wysyłając broń na Ukrainę, komu ją właściwie mielibyście wysłać? Ukraińcom czy rządzącym nimi mafiosom?

Paweł Sztąberek
http://prokapitalizm.pl

Rzecz ciekawa: witryna propagująca kapitalizm ciepło pisze o bynajmniej nie kapitalistycznej gospodarce Rosji.
A jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy, to sprawa jest oczywista: polskojęzyczne szumowiny wysyłają pieniądze ukraińskojęzycznym szumowinom.

Admin

Komentarze 53 do “Rosja rozkwita, Ukraina grabiona przez mafie”

 1. Joannus said

  ”I pytanie do naszych rządzących – czy ewentualnie wysyłając broń na Ukrainę, komu ją właściwie mielibyście wysłać? Ukraińcom czy rządzącym nimi mafiosom?”

  Oczywiste, że bron nie jest potrzeba ukraińcom, a tylko ”mafiozom”
  miejscowym i zamiejscowym.

 2. vortex said

  Dla osób znających elementarz ekonomii było oczywiste że pod tymi sankcjami gospodarka Rosji rozkwitnie (ja powiem więcej, ci co te sankcje wprowadzali też doskonale o tym wiedzieli), jak też to że Rosja pod tą presją się skonsoliduje w obliczu zagrożenia. Pisałem o tym tu i ówdzie odpowiadając jakimś zawodowym (płatnym, wynajętym) agentom od głupiej propagandy, którzy uparcie porykiwali że teraz kacap będzie zdychał. Czy płatny, wynajęty może pisać cokolwiek wbrew instrukcji? Choćby była to bzdura oczywista. Sprawa Ukrainy i ta obecna wojna Polski z Rosją ujawniła olbrzymi zasięg w Polsce płatnej wynajętej agentury, ujawniła że ona Polską rządzi. Agentury niby patriotycznej, a realnie zmierzającej do odrodzenia agresywnej, imperialnej, zaborczej Rosji. Przynajmniej w połowie już im się udało.
  To przypomina sławny manewr kijowski Piłsudskiego z 1920 roku. Wleźliśmy tam nie wiadomo po co. Ukraińcy potraktowali nas tylko jak kolejnych okupantów. Ileś tam naszych dywizji w okolicach Kijowa stało się łatwym obiektem do zamknięcia w kotle przez Bolszewików. Trza było szybko wiać, dobrze że ktoś był na tyle przytomny że wydał taki rozkaz. Ale też stało się jeszcze coś innego. Władza Bolszewików była wciąż mimo terroru słaba na wielu obszarach Rosji, był powszechny bojkot tej władzy. Ale w wyniku ofensywy polskiej na ziemie uważane przez nich na rdzennie ruskie, to się zmieniło. Gdzieś czytałem dawno temu ciekawą informację (którą warto sprawdzić) że po tej ofensywie na Kijów do Armii Czerwonej zgłosiło się tysiące byłych oficerów z armii białych generałów. Zgłosili się na ochotnika, bo uznali że skoro ojczyzna jest zagrożona, to nie ma już znaczenia czy to biali czy czerwoni. Nastąpiła konsolidacja wokół nowej bolszewickiej władzy. I później już tylko cud nas uratował, bo to był cud moim zdaniem. A Piłsudski (autor „genialnego” manewru kijowskiego) zwiał jako pierwszy – to warto przemyśleć.

 3. Józef Piotr said

  Bo „nasze” szumowiny robią „społeczeństwo” w BAMBUKO.
  Kołomyjskiemu oddano za grosze Hutę Częstochowa oraz Stocznię Gdańską i bodajże Hutę Ostrowiec.
  Cisza wokół tego a szczególnie kto z tych „szumowin” za tym stał.
  Zamiast dawać bezwarunkowo pieniądze zabrać ten majątek jak również wskazać 6,5 mld $ zainwestowane przez „ukraińskich” oligarchów na Cyprze.
  A ile mają ulokowane w bankach tzw „rajów podatkowych”

 4. Welna said

  Ad.2
  „…zmierzającej do odrodzenia agresywnej, imperialnej, zaborczej Rosji.” Czy mógłby Pan rozwinąć ten wątek.

 5. vortex said

  Ad. 4, Wełna.
  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, są to sprawy oczywiste. Obydwa stronnictwa PO i PiS (nawet jak formalnie ich wtedy nie było, ale byli ludzie) z wielkim entuzjazmem przywitały po 89 roku upadek całych branż i masową likwidację miejsc pracy dla Polaków. Bardzo chętnie kupowali kluczowy i bardzo obraźliwy dla Polaków argument, że po komunie została armia wiecznie pijanych polskich leniów, którzy potrafią tylko domagać się socjalu, a do żadnej roboty się nie nadają (stąd co jasne masowe wymierania Polaków w kanałach było rzeczą naturalną). I oni by wykończyli w ten sposób wiele milionów Polaków bez mrugnięcia okiem, gdy udało się tylko kilkaset tysięcy. Bo jednak pojawiły się oddolne ruchy oporu, jak Solidarność 80, czy Samoobrona. A też SLD z PSL w okresach gdy rządzili odwrócili nieco trend spadkowy w gospodarce. To nas uratowało, a plany likwidacyjne nie zostały wykonane. A przecież każdy wie że na terytorium Polski przewidziane są do realizacji nowe projekty cywilizacyjne ( na zachodzie chcą się odradzać Niemcy, bardziej na wschodzie chcą się odradzać Żydzi). Ale co jasne, nie da się tego przeprowadzić przy takiej ilości Polaków (za dużo nas), a szczególnie tych młodych i patriotycznych (bo dziadki i tak wkrótce wymrą). Więc nowa, odrodzona, rozdrażniona Rosja jest bardzo potrzebna, ona jak jeszcze nad nią popracować to w końcu zrobi się tutaj duża jatka i zostanie wyrżnięta polska patriotyczna młodzież. I pracują ciężko nad tym tematem, to widać.

  Wydaje mi się to zbyt naciąganą interpretacją – odnośnie Rosji.
  Ukraina rozdrażniła Rosję, ale daleko jest do wyrżnięcia Ukraińców przez Rosję. Rzekłbym że to praktycznie niemożliwe.
  Tak samo nie wierzę w irytowanie Rosji po to, by wyrżnęła Polaków.
  Admin

 6. Peryskop said

  Czy to że Rosja kwitnie nie wynika z faktu, że jest wiosna ?

  Wiosną wszystkim kwitnie 🙂

  A poważnie – tu wystarczyło przykręcić śrubę drenażerom.

  Może to trudno sobie wyobrazić, ale Polska też zakwitnie…

  Ale wpierw – jak mawiał mój ojciec przedwojenny prawnik – „szumowina musi się wyszumieć”.

  Podziwiam Pana optymizm. Czy aby nie wynikający ze spożycia? 😉
  Admin

 7. pacman75 said

  Rosja zakaże importu owoców z Serbii? Bo sprzedają jabłka z Polski

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17642890,Rosja_zakaze_importu_owocow_z_Serbii__Bo_sprzedaja.html?piano_d=1

  Najcudoniejszy komentarz pod tym artykułem:
  „Żaden komik by tego lepiej nie wymyślił.
  Mocarstwo atomowe tropiące nielegalny reeksport… jabłek.”

  Idź Pan w pizdu ze swoimi informacjami. Zakaz jest albo zakazem, albo pieprzeniem w bambus. Kto lekceważy własne prawa, tego inni lekceważą.
  Admin

 8. parva said

  Dlaczego Rosja miałaby nas wyżynać ,przecież mamy wspólnego wroga.Większość Polaków nie ma o tym zielonego pojecia , ale po zdrowej obróbce informacyjnej możemy przecież, jak przystało na Słowian walczyć wspólnie .

 9. vortex said

  Ad. 5, Admin.
  Też bym może i nie wierzył.
  Ale, po co myśmy właściwie „wyzwalali” jakąś odległą Gruzję od Osetyńców? Jak było do przewidzenia, armia rosyjska doskonale sobie poradziła i poczuła się znów dumna, silna i potrzebna po latach poniewierki. A mały podskakiwał tam w imieniu Polski, głupio, zawadiacko, bezsensownie. Poszło w świat, że Polska nawet pójdzie na najgłupszą imprezę, aby Rosji dokopać ( a raczej ją sprowokować do zbrojnej akcji), zero troski o Polaków i zero logicznej kalkulacji polskich interesów, raczej kalkulacja antypolska. Politycy takie rzeczy doskonale wyłapują i wyciągają wnioski, choć nie muszą mówić tego głośno, Putin już wtedy dobrze zrozumiał co jest grane w Polsce.
  A teraz drugie ale. Grzegorz Braun akurat w tym wypadku zrobił dobrą robotę, pogrzebał w starych papierach i opisał nasze trzy wielkie powstania narodowe od innej strony, od tej zakrywanej (są jego wystąpienia na you tube). Szczególnie dobrze wyszło to na przykładzie Powstania Styczniowego, które było ewidentną ustawką w celu wyeliminowania z gry polskiej konkurencji przez Żydów i Niemców (bo wtedy na obszarze zaboru rosyjskiego była konkurencja tych trzech nacji). Bardzo bogaty żyd Kronenberg wspierał intensywnie i bardzo patriotycznie kasą Dyrekcję Białych. Austriacy pozwalali przez pierwszy rok powstania na swobodny dopływ zaopatrzenia do powstania z polskich dworów z zaborze austriackim, Prusacy też coś tam wspomogli. Po czym (gdy już powstanie się rozkręciło), wielki transport broni sfinansowany przez Kronenbenrga wpadł, bo jakiś żyd wysypał, Austriacy uszczelnili nagle granicę. I było już po imprezie. A na tych wpływowych/bogatych Polaków co od początku domyślali się że to ustawka ( więc byli przeciw) polowały tajemnicze bandy sztyletników i ich mordowały ciosami sztyletów, co jasne z pobudek patriotycznych. Tak, czy inaczej albo tak, albo tak Polak musiał przegrać. Tysiące Polaków zginęło, kolejne tysiące pojechały na Sybir, gdy ich majątki.dwory skonfiskowano, kompletna masakra polskości. A Kronenberg? Dostał medal od Cara.

 10. vortex said

  A coś warto dodać, bo słyszę że Patrioty pod Warszawą i ruszają wielkie polsko-amerykańskie manewry wojskowe. Gdy zaczynała się wojna w Gruzji trwały gruzińsko-amerykańskie manewry wojskowe. Amerykanie natychmiast wydali rozkaz swoim wojskom wycofać się, tak aby przypadkiem nie weszły w kontakt bojowy z Rosjanami.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Z tego, co Pan napisał, a co jest niewątpliwie prawdą, nadal nie wynika, dlaczego Rosjanie mieli by wyrzynać Polaków. Nigdy przedtem tego nie robili i raczej nie zrobią tego teraz.
  Chyba, że resztówka „wojska polskiego” z Lechem Wałęsą na przedzie, zaatakuje terytorium FR – i o ile rosyjscy wojskowi nie umrą ze śmiechu.
  Póki co jednak psychopatyczne wypowiedzi Dudy, Bujaka czy innego Srula, nie mają mocy rozkazu wykonawczego, a generalicja WP nie składa się, mam nadzieję, z samych niedorozwojów…

 12. vortex said

  „Z tego, co Pan napisał, a co jest niewątpliwie prawdą, nadal nie wynika, dlaczego Rosjanie mieli by wyrzynać Polaków.”

  Obawiam się że tzw. nasi tzw. polscy przywódcy w końcu coś takiego wymyślą, że im puszczą nerwy (już widać że będą próbować do skutku). Wyrznął nas żeby mieć wreszcie święty spokój.

 13. Joe said

  12..Panie Vortex…Nasim PRZY-WODCOM to moga puscic albo juz puscily..ZWIERACZE…I moze Pan im juz dostarczyc… nastepna paczke pieluch.

 14. vortex said

  13.
  Ja miałem na myśli że Rosjanom w końcu puszczą nerwy. Co się zdarza nawet najbardziej zimnym graczom.

 15. Zerohero said

  eee tam. Polska nie jest pępkiem świata. Jeśli miałyby im puścić nerwy, to by np. wspólnie z Iranem najechaliby Arabię Saudyjską albo posłali kilka atomówek hamburgerojadom. 🙂 Co innego gdy Polska zafunduje sobie duże ilości wojsk amerykańskich, a zwłaszcza lotnictwa, pocisków samosterujących i rakiet – zdolnych do uderzenia uprzedzającego. Wtedy czas reakcji Rosjan spadnie praktycznie do zera i nie będą się zastanawiać. Mucha czy nie mucha, ptak, samolot. Rozwalą Polskę w drobny mak, ale bez osobistej urazy. Polacy sami gotują sobie ten los. Jeszcze nigdy nie widziałem polactwa tak wzbużonego jak teraz. Balcerowicz, Gros, Geremek, Michnik, OFE, ZUS, afera ambergold, afera FOZZ, wojny w Iraku, prześladowanie Palestyńczyków, wojna w Iraku, muzeum Żydów – nic ich tak nie nakręciło jak….aneksja Krymu. 🙂 Nie wiedziałem, że ludziom tak łatwo zaszczepić obce myśli. Powoli dochodzimy do momentu w którym śmierć naszego narodu będzie aktem łaski. Obyśmy z tej drogi zeszli.

 16. NICK said

  Jak Rosjanom puszczą nerwy, na Polskę, będzie oznaczać, że Polski – ostatecznie już nie ma albo, że jest zażydzona w procencie przesilającym [co na jedno wyjść może] albo, że decydują sprawy istnienia życia ludzkiego na ziemi albo… .
  Nie widzę by bracia-Rosjanie nagabywali na życie „Kowalskiego”.
  A że Kowalski to debil?

  Mendia rodzą w Polsce kolejnego debila. [to, broń Boże, nie do P. Vortex!]
  „Zachód” tylko czeka: radosna to chwila.

 17. Stary Warszawiak said

  Rosjanie nie będą wyżynać Polaków bo mimo wszystko (przynajmniej ich przywódcy) znają trochę historię obydwu narodów
  i tak Putin wyciągnął rok1612 jako wypędzenie Polaków z Kremla, (a mało który Polak wiedział, że Polacy w ogóle byli
  kiedykolwiek na Kremlu) jako święto narodowe.
  Zaś wcześniej Stalin, który przy pomocy NKWD wymordował polskie elity w Katyniu i nie tylko – bał się „zrobić z Polski”
  kolejnej republiki radzieckiej mimo, że pojechali go o to prosić rządzący już wtedy Polską żydzi.
  Ale Stalin dobrze pamiętał rok 1920 i działalność po roku 1939 – Armii Krajowej i polskiego ruchu oporu.

 18. Welna said

  Ad.5
  Pytałem o ” odrodzenie agresywnej, imperialnej i zaborczej Rosji”. Kiedy Pana zdaniem Rosja taka była i jakie symptomy świadczą o możliwym odradzaniu. No i jeszcze, co to jest ta patriotyczna agentura?

 19. Zerohero said

  Rosjanie zemszczą się na Polakach okazując im zupełną obojętność. np. w jakiejś przyszłości nie wpuszczą uchodźców z Polski albo coś w tym guście.

 20. Welna said

  Ad.17
  Stalin tak mógł się posługiwać NKWD jak Obama CIA. Skąd to myślenie o Polsce jako kolejnej republice, gdyby taki miał zamiar to by to zrobił, tylko po co?

 21. Peryskop said

  Re 6 przypisek:
  Podziwiam Pana optymizm. Czy aby nie wynikający ze spożycia? 😉
  Admin

  Nie było spożycia. Ale jest chłodny pragmatyzm.

  Przybliżony m.in. w poemacie pt. „Moskwa-Pietuszki”
  – choć tam rzeczywiście na tle permanentnego spożywania 🙂

  Otóż wszystkie procesy biologiczne, jak i dziejowe
  – i to bynajmniej nie tylko na trasie Moskwa – Pietuszki –
  można opisać trygonometryczną funkcją SINUS.

  A z tego wynikają implikacje.

  Oczywiście mamy zawsze dwa nieznane parametry:
  – jaki będzie aktualny okres tej cykliczności ?
  – jaki będzie bieżący mnożnik dla „jedynki” ?

  Prawda że dość proste ?

  Chociaż w realu zazwyczaj mamy nakładanie się wielu oscylacji, więc dochodzi do lokalnych wygaszeń (węzły) i wzmocnień (strzałki). Są też zdudnienia oraz rezonanse…

  Ale jeszcze jedna uwaga: nie przypadkiem z funkcją sinus powiązane jest zjawisko harmonicznych 🙂

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Więc pomimo przeciwności i niespodzianek można sobie jakoś radzić znając te zależności – a także zasady judo:

  – jeśli przeciwnik pcha – ciągnij;
  – jeśli ciągnie – pchaj.

  I zwyciężaj !

  Miałem szczęście i przed maturą „straciłem” sporo czasu na dojazdy tramwajem na AWF na Bielanach na treningi judo …

  Judo – nazwa niby japońska, a jakże swojska 🙂 🙂 🙂

 22. Marucha said

  Iiii tam…

 23. Ad. 9

  „Grzegorz Braun akurat w tym wypadku zrobił dobrą robotę, pogrzebał w starych papierach i opisał nasze trzy wielkie powstania narodowe od innej strony, od tej zakrywanej”

  – Grzegorz Braun, jeśli by tego nie zrobił, to za chwilę, za niego, zrobiłby to ktoś inny. To było nieuniknione. A tak Grzegorz Braun wyszedł na tego, który tu „prawdę odkrywa!” 🙂

 24. Warto śledzić na bieżąco lokalizację jednostek armii USA na terenie Polski, żeby nie było potem tak, że Rosja, likwidując te jednostki, będzie okrzyczana przez media, jako AGRESOR NAPADAJĄCY NA POLSKĘ!

 25. Peryskop said

  Re 22

  Po reakcji czuję, że nasz Gojowy w judo nie zasmakował.

  A ja wciąż sobie pouważam, że ten sport spośród innych kontaktowych najbardziej wymaga filozofii i inteligencji.

  Dlatego warto judo promować, bo właśnie na tego typu kontakty jesteśmy narażani.

  A siłą – wobec jej nadmiaru – można dziś zwojować niewiele.

  Casus America
  co z nadmiaru kica
  na glinianych …

  http://guardianlv.com/2014/11/vladimir-putin-powerful-weapons-at-hand/

  No a potem symultana:

 26. Peryskop said

  Nie dość że pieprzony worpress włączył nagle moderację,
  to jeszcze nie wyświetlił się obrazek jak Putin po judo ogrywa ich w szachy symultaniczne.

  Może wyświetli się z linkiem tinyurl ?

  http://tinyurl.com/mmospwt

 27. Marucha said

  Re 25, 26:
  Źle Peryskop czuje. Judo nic tu nie ma do rzeczy.

  A co do obrazka – to nigdzie go nie ma.

 28. Peryskop said

  Re 27
  Ma sporo do rzeczy – vide Putin.

  Kto jak kto, ale on taki naiwny nie jest.

  A z grafiką klops, bo link do syryjskiej stronki
  – widocznie teraz pod specjalnym nadzorem.

  Onegdaj ten fotoszopek był dostępny szeroko.

  Ale musiało ich zaboleć i przyblokowali, bo stała się bardzo aktualna pokazując Putina grającego symultanę przeciwko Obamie, Cameronowi, Merkel, Hollande i reszcie towarzystwa.

 29. Pitagoras said

  UB-Peryskop i to twoje judo talmudyczne, przyblokowania bolesne pomijam.
  Bo to niby nie ta strona.

 30. Peryskop said

  Po banie na Monitorze PL pojawił się tu:
  szujax vel szuwax.pl vel Pitagoras.

  Strategiczny partner katolibańca Jose’go – zakały Boguchwały.

  Namolny propagator reżysera reżyserowanego Grzesia B.,
  co ma stryjka na czele TVP i się od niego rzekomo „odciął”.

 31. Pitagoras said

  Szukasz sprzymierzeńców u Gajowego, czy próbujesz kolejny blog rozwalić przy pomocy swego ‚zaczarowanego’ Judo 😀 ?

 32. Boydar said

  To „coś” więcej niż blog, Panie Pitagoras, „tego” się rozwalić nie bardzo da. Porządkowanie zaś „spraw bieżących”, niech Pan zostawi Gospodarzowi. W przeciwieństwie do innych „blogów”, Gajowy Marucha wychował już armię ludzi, którzy nie boją się napisać co naprawdę myślą. A myślą coraz lepiej.

 33. Pitagoras said

  Miejmy nadzieję, że Pan Boydar wie o czym pisze.
  Piszącym i czytającym życzę jak najlepiej, gdyby tylko Polska miała tak zacnych ludzi, którzy pragną Jej potęgi oraz dobrego przywódcy. Dobrej Nocy życzę wszystkim.

 34. Peryskop said

  Re 31
  Fakt, że szujax został w końcu przez Marka wywalony wcale nie wpłynął negatywnie na jakość bloga Monitora PL, a wręcz przeciwnie 🙂

  Podobne skutki dało wcześniejsze przegonienie trolli:
  Beina 666, Kisiela do Zenory, Kapsela z Agą i Mulącej Gai.

  OTO jedna z końcowych wpadek szujaxa vel Pitagoras:

  katerina404 4 marca 2015 at 15:37 • Odpowiedz
  …A dziś wypatrzyłam taki oto artykuł mrożący krew w żyłach. Artykuł zatytułowany jest „HODUJEMY WĘŻA NA WŁASNEJ PIERSI”
  Jest to relacja z rozmowy pewnego człowieka ze swoim przyjacielem pedagogiem jednego z prestizowych liceów w Warszawie…

  I dalej K404 przytoczyła cały art za:
  http://www.warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/506-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi

  zacytowany potem także tu w Gojówce:
  https://marucha.wordpress.com/2015/03/05/hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi/

  A jak na info o antypolskiej młodzieży zareagował szujax ?

  Na Monitor Polski skrypt działa inaczej niż tu, czyli nie sekwencyjnie, więc szujax musiał kliknąć na „• Odpowiedz” przy poście „katerina404 4 marca 2015 at 15:37” by wkleić to:

  http://www.monitor-polski.pl/boguslaw-jeznach-rubikon-przekroczony/comment-page-1/#comment-206151

  szuwaxpl 4 marca 2015 at 15:52 • Odpowiedz
  Pierwsze miejsce w japońskim konkursie, właściwie ex aequo z ‚prezydętem’ shogunkiem.
  http://youtu.be/_KFQ-FKnmdo

  Za wpis rażąco nie-na-temat dostał taką reprymendę:

  http://www.monitor-polski.pl/boguslaw-jeznach-rubikon-przekroczony/comment-page-1/#comment-206155

  Peryskop 4 marca 2015 at 16:05 • Odpowiedz
  Musiałeś akurat w tym miejscu wsadzać dystraktora ?
  Czy myślisz, że Czytelnicy nie widzą twojej perfidnie ukrywanej anty-polskiej szujowizny ?
  Zapytaj mamy, czy tak ładnie.
  Jeśli to jest Matka-Polka*, to ci doopę złoi.

  Potem gdy jeszcze podskakiwał poradziłem mu, żeby tę swoją wazelinę spróbował wcisnąć tu w Gojówce w dyskusji na właśnie ten temat „hodowania węża na własnej piersi”.

  Ale stryfił, bo szujaxy wiedzą, że Marucha się nie ceregieli.

  ========

  * To odniesienie było zasadne, bo szujax często się powoływał na Monitorze na rzekome opinie swej mamy w ramach operacyjnego zmiękczania swojego wizerunku.

  ========

  Przy tej okazji pozdrowienia dla tutejszej Matki@Polki i słowa uznania za wielką wiedzę i patriotyczny refleks 🙂

 35. Peryskop said

  Re 34

  Ponieważ podany link ma opory ze startem – dodam opis
  tego co wkleił na temat „hodowania węża na własnej piersi” Pitagoras vel szuwaxpl 4 marca 2015 at 15:52 pod słowami:

  Pierwsze miejsce w japońskim konkursie, właściwie ex aequo z ‚prezydętem’ shogunkiem.

  h^t^t^p://y^o^u^t^u.be/_KFQ-FKnmdo

  japonski teleturniej wazeliny
  Published on May 7, 2012
  hahahahaha ale beka i ile wazeliny 😀
  • Category Gaming

  (daszki należy usunąć z linka)

 36. NICK said

  Peryskop to chyba tak jedzie już od 12.47 godziny. P.m. 🙂 .
  Teraz to sił nie starcza. Dowodem być może wpis kolejny.

 37. Peryskop said

  Re 36
  Dzięki NICK za troskę, jeśli szczera.

  Równie szczerze: – Pilnuj siebie, będziesz w niebie 🙂

  A w wolniejszych chwilach potrenuj judo oraz szachy…

  Kto wie kiedy te umiejętności i Tobie się przydadzą ?

 38. NICK said

  Dowód przeczy.
  Znaczy przepraszam Pana Peryskopa.
  Widać inne czynniki 🙂 .
  Wypowiedź moja szczera a troski mojej Pan nie potrzebuje. Pozdrawiam.

 39. Peryskop said

  Re 34 i 35

  Adminowi podziękowania za odblokowanie posta i klipa.

  Re 38

  Proszę, mamy przykład, że można się kulturalnie porozumieć jeśli z żadnej z (s)potykających się stron nie ma złych intencji.

  Również pozdrawiam 🙂

 40. Peryskop said

  Re 25

  No a potem symultana:

  link do obrazka wciąż jest blokowany

  ale w foxie otwiera się artykuł z symultaną WP na obrazku:

  https://syrianfreepress.wordpress.com/2014/11/27/putin-golden-trap-1/

  Enjoy !

 41. Boydar said

 42. wanderer said

  Pan Peryskop,

  a Pan to tak celowo czy przypadkiem w postach 25 i 34 trzykrotnie pisze „nasz Gojowy” , „w gojowce” zamiast Gajowy, czy „w gajowce” ?

 43. Miet said

  Wspaniały obrazkowy komentarz – żadne słowa nie oddają lepiej rzeczywistości jak ta symultana Putina kontra Zachód.:-)))

 44. Peryskop said

  Re 42
  Używam tego nazewnictwa gdy skonstatowałem, że gośćmi Gajówki są nominalnie goje.

  Stąd ten neologizm – brany już pod lupę, ale jak widać obronił się przed zakusami czyszczenia.

  Bowiem zdolność żartowania, nawet z nas samych, umacnia !

  Re 41
  Dzięki za asystencję.
  Prawda że adekwatna symultana ?

  Makrela bodaj nie ma już szachownicy, ale wygląda na to że o tym jeszcze nie wie …

 45. wanderer said

  ad.44 Peryskop

  Rozumie 🙂

  Dobranoc.

 46. Boydar said

  Mam uzasadnione podejrzenia, że Peryskop jest … kobietą. Taka symulowana nieporadność jest dość charakterystyczna. I jeszcze parę innych, mniej rzucających się w oczy szczegółów 🙂

 47. Marucha said

  Re 44:
  Nigdy Panu nie powiedziałem, iż Pański neologizm – gojówka – przypadł mi do serca. Ja go zaledwie toleruję, Panie Peryskop. Toleruję w sensie przedsoborowym, o ile mnie Pan rozumie. Tzn. NIE LUBIĘ, ale staram się nie zwracać uwagi.

 48. Peryskop said

  Re 47
  Doceniam.
  I dziękuję za tolerowanie.
  Lojalnie użyłem określenia „nominalnie”, a jak z tym jest ?

  Re 46
  Na szczęście nie jestem.

  Na szczęście, bo one oprócz dorównywania nam w tym i owym muszą jeszcze ładnie wyglądać !

  Co jest miłe dla każdego oka, ale praco- i czaso-chłonne.
  Podobno kobieta za swojego życia statystycznie spędza przed lustrem w sumie ponad rok !

  A „symulowana nieporadność” to w istocie efekt „profajlingu”.

  Bowiem nasze komputery są indywidualnie ustawiane i moje wyszukiwarki poddają mi pod nos to, co „mój” prowajder uzna za stosowane. Także niektóre linki blokuje, a inne (zwłaszcza te dot. mossadu) przekierowuje na porno.

  Wczoraj już nie mogłem wyświetlić symultany Putina,
  a jeszcze 16 marca 2015 at 00:24 mogłem i podałem ją tu:

  http://www.monitor-polski.pl/zamach-na-prezydenta-rosji-putina/comment-page-9/#comment-207626

 49. Marucha said

  Re 48:
  Niech Pan spróbuje przeglądarki „Tor Browser”, polecam wersję portable:
  http://sourceforge.net/projects/torbrowserportable/files/latest/download
  którą można odpalić nawet z USB.

 50. Pitagoras said

  Bardzo przepraszam, że chory stetryczały Peryskop przenosi swoje talmudyczne judo na Pański coś więcej niż blog Panie Marucha!
  Ale on zawsze udaje, że nie łapie o co chodzi, gdy kreuje jakiegoś klona i wpada przy tym jak przysłowiowe dziecko, lub dobry złodziej złapany za rękę – odcina sobie ją i krzyczy to nie moja ręka!
  Kate 40i4 napisała znamienne słowa ” BO JA SKUPIAM SIĘ NA POSTACH ANI I PERYSKOPA” więc stąd ten japoński konkurs z wazeliną w tle, ale kogo to tu obchodzi?!

  Zostałem wywalony z monitora za niby szerzenie Braunizmu, bardzo niewygodnego dla ludzi, którzy mają problem ze zwieraczem i zapach już czuć – dochodzi aż tu.

  Mości szukacz UB-Peryskop z MP monitorem wyszukali i znaleźli błahostki, które w ich umysłach urosły potężnie.
  Nawet Polak mieszkający w Lund Szwecja jest lepszym Polakiem od mieszkańców Bufallo USA.
  http://wirtualnapolonia.com/2014/11/27/krzysztof-cierpisz-zamach-stanu-pkw/

  Popierający GB, to także źli ludzie wg. bohaterów MmP? http://grzegorzbraun2015.h2.pl/test2/komitet-poparcia/
  a tyle prosiłem, aby zbierać informację na temat GB, bo sam nie
  miałem pewności, ale dziś i tak oddam na Niego swój głos i tak jak mówiłem, gdyby w drugiej turze udział brał ktoś inny
  z grupy anty systemowej, to daję Jemu głos, nawet jeśli nie będzie to mój ulubieniec!

  Czy to jest tak skomplikowane, że trzeba się posuwać do banowania???
  Zwieracze już są bardzo niestabilne w ciałach, które morale RELATYWNIE przechodzą od zatwardzenia po biegunkę z BULEM.

 51. Peryskop said

  Re 49
  Dzięki, rozważę.
  Niestety, każde następne oprogramowanie to „coś za coś”.

 52. Filo said

  44
  Peryskop
  Co Peryskop wie o nominalnych gosciach gajowki.
  Gajowke odwiedzaja ‚nominalne’ nie-goje i sa bardzo mile widziani.
  A nie ‚nominalnych’ nikt nawet nie probowal policzyc.
  Wiec ta ‚gojowka’ to taki jeszcze jeden misnomer w galerii nieudanych neologizmow.

 53. Peryskop said

  Re 52
  A skąd Pan Filo wie o nominalnych vs nienominalnych gościach gajówki ? Rentgen ?

  Przecież w #48 „uściśliłem” niezawężająco:
  Lojalnie użyłem określenia „nominalnie”, a jak z tym jest ?

  Sądzę, że towarzystwo jest tu wymieszane – jak wszędzie.

  Niektórzy bardzo się starają udawać kosher gentiles.
  Ale czosnek się sypie strumieniem.

  Jak w realu 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.