Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską

Posted by Marucha w dniu 2015-06-25 (Czwartek)

Przeczytałeś/przeczytałaś artykuł „Jak finansjera wprowadziła „plan Balcerowicza?”.

Fajnie. Teraz mam dla ciebie kolejny konkret. Od dłuższego czasu posługuję się nazewnictwem „międzynarodowa finansjera”, „finansjera”. Teraz czas udokumentować prawdę o rodzinach bankowych, a konkretnie o jednej, tej najważniejszej, która przejęła władzę nad złotówką.

System bankowy to zamknięta figura

Zamknij oczy. Wyobraź sobie koło. Duże koło, a w nim całe mnóstwo kwadracików, punkcików, prostokącików. Małych, dużych. Teraz przypisz nazwy do tych elementów. Koło to system bankowy, nazywam go systemem finansowo-kredytowym. Jest to jedyny, istniejący system światowy. Znajdują się w nim banki centralne i prywatne. Mają monopol na produkcje nowych pieniędzy, które co roku każdy kraj potrzebuje w dużych sumach, aby nie było recesji i bezrobocia.

Każda firma, Kowalski, Smith, czyli osoby/podmioty, które wzięły kredyt, automatycznie trafiają do tego koła. Są punkcikami, kwadratami, prostokątami. Oprócz banków, w systemie znajdują się wszystkie państwa, instytucje, osoby, które mają kredyty. Zapewne będzie to 80-90% populacji światowej.

Wszelkie recesje gospodarcze są sztucznie wywołane po to, aby społeczeństwo traciło pracę, firmy zyski, państwa wpływy z podatków. Konsekwencją tego stanu są bankructwa i przejmowanie nieruchomości przez system bankowy oraz olbrzymie zadłużanie państwa. Krach gospodarczy jest bardzo łatwo wywołać, ponieważ to banki przejęły kierowanie gospodarkami świata. Wystarczy, że przez 2-3 lata będą udzielać na lewo i prawo kredyty, aby następnie radykalnie je ograniczyć. Wtedy wywołują recesje i liczne bankructwa.

Po co to wszystko piszę? Aby uzmysłowić ci kto jest największym okupantem Polski. Jest nim system bankowy, którym zarządza międzynarodowa finansjera. Przejęli w Polsce kontrolę nad NBP, złotówką, kredytami, podażą pieniądza w gospodarce. Innymi słowy decydują o losie wszystkich Polaków, ponieważ pieniądz rządzi gospodarką.

Jak Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską?

Nasi politycy nie tylko przy pomocy ludzi finansjery wywołali hiperinflacje na początku lat dziewięćdziesiątych, zastopowali wzrost wynagrodzeń, sprzedali i zniszczyli polskie firmy, ale oddali kontrolę nad gospodarką w ręce żydowskiej rodziny Rothschild.

Wojciech Błasiak poseł na sejm w latach 1993-1997 tak to relacjonuje:

„Ukrywanie i maskowanie rzeczywistych celów było regułą procesów szokowej transformacji w polskiej gospodarce. I tak w sektorze bankowym rzeczywistym celem przekształceń od początku transformacji, było przejęcie polskiego systemu bankowego w drodze jego prywatyzacji przez zagraniczny kapitał finansowy krajów Zachodu. Cel ten nigdy nie był ujawniony.

Dowód na jego istnienie odnalazłem w przygotowanym dla Ministerstwa Finansów przez firmy NM Rothschild and Sons Limited oraz Acces Limited, opracowaniu „Strategia prywatyzacji banków. Raport końcowy” z maja 1995 roku. „Rozumiemy – piszą jego autorzy – że najważniejszym celem Ministerstwa jest wypracowanie wiarygodnej strategii prywatyzacji banków, która pozwoliłaby na ich prywatyzację przed końcem 1996 roku. W ten sposób Ministerstwo wywiązałoby się z międzynarodowych zobowiązań wynikających z umowy z krajami – ofiarodawcami 600 mln dolarów na Polski Fundusz Prywatyzacji Banków („PFPB”) (około 430 milionów dolarów z tej kwoty stanowi darowizna, a pozostałe 170 mln dolarów to preferencyjna pożyczka Rządu Japońskiego)… ”.

Fakt istnienia takiego Funduszu, który był międzynarodową łapówką, a także podjętych zobowiązań, był ukrywany przed polskim parlamentem. W latach 1993 – 1997 jako poseł na Sejm, a przy tym członek Komisji Budżetowej i Finansów Publicznych i okresowo wiceprzewodniczący Komisji Przekształceń Własnościowych, nie miałem o tym pojęcia. Również więc w wypadku prywatyzacji sektora bankowego mieliśmy do czynienia z taką samą ponadpartyjną logiką działania, gdyż choć strategię opracowano dla rządu postkomunistycznego, to prywatyzację przeprowadził już rząd postsolidarnościowy Buzka, wyprzedając w ręce zagranicznego kapitału bankowego ostatecznie blisko 75% aktywów finansowych krajowej bankowości”.

Kto jest odpowiedzialny za kolonizację Polski?

Proszę zwrócić uwagę na podstawowy fakt. Korporacja Rothschildów opracowuje i przygotowuje plan zawładnięcia gospodarką Polski. Powstaje Polski Fundusz Prywatyzacji Banków, który zasilany jest pieniędzmi z zachodu. Zebrali ponad 600 mln dolarów i wykupili za nie banki oraz zbudowali system finansowy na wzór jaki nakazała finansjera.

Kto jest odpowiedzialny za sprzedaż banków? Pan Buzek jako figurant, który dostał posadę w Unii Europejskiej. Tam trafia się w nagrodę za wykonaną usługę na rzecz międzynarodowej finansjery. Unia jest ich tworem.

Czy rząd Buzka nie wiedział co robi? Musiał wiedzieć, ponieważ każdy imbecył, idiota i ciemniak ekonomiczny, wie że złotówka należy do narodu i nikt nie powinien oddawać jej w ręce prywatnych rodzin bankowych. Ta sytuacja trwa do dzisiejszego dnia…

Jacob Rotschild. Lucyferiańska facjata.

Jeżeli w przeciągu kilku lat nie odzyskamy władzy nad NBP, złotówką, podażą pieniądza, to czeka nas scenariusz grecki. Wystarczy, że przestaną nam udzielać kredytów/wykupywać obligacji skarbowych, aby budżet państwa nie miał ponad 100 mld złotych na szpitale, szkoły, budżetówkę itd. Taką sumę rząd musi uzyskać każdego roku z rynków światowych, którymi zarządza finansjera.

Proszę zwrócić uwagą, że w tej chwili MFW, Niemcy, Unia Europejska wymuszają na rządzie greckim obcięcie emerytur. W przeciwnym razie nie dostaną kilku mld kredytu z MFW. Czy te imbecyle nie rozumieją, że odebranie ludziom pieniędzy nie naprawi sytuacji w Grecji? Mniej pieniędzy to zabicie popytu wewnętrznego. W Polsce przetestowali ten mechanizm rękami Balcerowicza. Proszę obserwować Grecję, ponieważ za kilka lat taka sytuacja może zaistnieć w Polsce.

Źródło: „Siedem dni ze Stanem Tymińskim – Codzienność z szokową transformacją w tle”

Opublikowano za: http://biznes.robertbrzoza.pl/polska/rothschildowie-przejeli-kontrole-nad-polska
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarze 32 to “Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską”

 1. NICK said

  Jak to dobrze NIE nazywać się Rotschild.
  Swoją drogą. Jak to przetłumaczyć. „dziecko zgnilizn? zmurszeń?”, oczywiście przy innej wymowie.

 2. Boydar said

  Fajnie

  „Pomyślałbyś pan, że jestem a myszygene kopf?”

 3. KOR said

  @ 1 Das Rothschild znaczy Czerwony Szyld po poznańsku, albo afisz nas drzwiami sklepu.

 4. Jakub said

  Żydowska gadzinówka dla Polaków do dzisiaj przedstawia pana Stanisława Tymińskiego nie jako cenionego biznesmena i działacza polonijnego, ale jako „przybysza z IV wymiaru (albo z peruwiańskiej dżungli)”.

 5. Zamordować kapitalizm said

  „każdy imbecył, idiota i ciemniak ekonomiczny, wie że złotówka należy do narodu i nikt nie powinien oddawać jej w ręce prywatnych rodzin bankowych”

  Korwinowcy i inni prawicowi patridioci uważają inaczej. Najwidoczniej nie zdają sobie sprawy, że są idiotami i ciemniakami ekononicznymi!

 6. Budziwoj said

  Starsi bracia, no nie? Panie Boydar.

 7. Lily said

  Re 5;Budziwoj
  Chazary,starsi bracia w wierze JP2,a czy tylko w wierze ?.Panie Budziwoj

 8. AV said

  W nawiązaniu do tematu, polecam!!

 9. „Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską” – taki tytuł sugeruje, że jej dotychczas nie mieli 🙂
  A w ogóle z tymi „globalnymi kontrolami” – żaden człowiek nie ma kontroli nad ludzkim rodzajem i nieważne co sobie twierdzą poniektórzy. PRAWDA ma swoje drugie dno, które właśnie zaczyna być przed nami odsłaniane – NASA już zaczyna ujawniać swoje dane o odwiecznym istnieniu Istot o Wyższej Inteligencji, które ludzkość najpierw sobie stworzyły, a potem nią rządzą. Rothschildowie są co najwyżej jedną z mnóstwa grup dopuszczonych do wykonywania zleceń na jakimś odcinku. KONTROLĄ? Wybaczcie – do tego trzeba znać PRAWDĘ, czyli być nieśmiertelnym. Nikt ze śmiertelników nie ma przywileju być sobą w takim stopniu. NASIE wtóruje już papież, więc „coś jest na rzeczy”. Pełna odsłona tej PRAWDY nastąpi najprawdopodobniej po roku 2022, bo wg informacji zostawionej w 1936r przez przybyszów z innego wymiaru na wizycie w ZSRR, mówiących gwarą słowiańską, COŚ jest zaplanowane dla ludzkości na lata 2017-2022. Rosjanie są w posiadaniu 10 zdań pozostawionej im informacji, z czego lojalnie ujawnili jedynie te daty, żeby nie było zdziwienia. Tak więc Istoty Wyższej Inteligencji najpierw powołały nas do życia dla swoich potrzeb, a potem się o nas pokłóciły, bo tak zawsze bywa z podziałem owocu jakiegokolwiek projektu, kiedykolwiek i gdziekolwiek w Kosmosie 🙂 Ten proces nigdy nie przebiega bez zakłóceń.
  Tak więc od samego początku jesteśmy obiektem nieustających intryg naszych Stwórców, którzy w przeszłości nam się ukazywali i był to rodzaj pełnej symbiozy, pracowaliśmy dla Nich w Ich ‚Rajskich Ogrodach’, ale po rozrodzie populacji w miliardy sztuk, nie mamy już tego przywileju i właściwie jesteśmy pozostawieni sami sobie aż do następnego ‚Końca Świata’, czyli Globalnego Efektu Elektrycznego (GEE – http://poloneum.com/Easterp.html#GEE ), który już nadciąga, jak to ma we zwyczaju raz na kilka tysięcy lat, co Sondy Voyager 1 i 2 udowodniły ponad wszelką wątpliwość wykrywając wielkie elektromagnetyczne turbulencje heliosfery na granicach Układu Słonecznego. Stąd zmiany w klimacie, które będą postępować aż do kolejnego maximum GEE, a my pozbawieni Prawa PPP http://tiitinstitute.com/conceptiitp.html#PPP , skazani jesteśmy na wieczne domysły i życie w sarkazmie, bo przecież celu swojego istnienia nie znamy, ani go myślimy stworzyć. Nie na nasze to głowy. Jeszcze nie.
  Optymizm jednak jest – jak zawsze w PRAWDZIE, ktorej mamy przeciez szukac, by stac sie wolnymi. SZUKAJMY WIĘC PRAWDY ZAMIAST OGLĄDAĆ SIĘ NA ŚMIERTELNIKÓW. ONI JEJ NIE ZNAJĄ.

 10. maasteer said

  Ad 9 Polak Stanisław

  A jak to wszystko się ma do słów Ewangelii?

 11. NICK said

  A Pan jest NIEŚMIERTELNIKIEM? Stanisławie?
  Ja bym zrobił z Pana naszego posłańca do „naszych Stwórców”.
  Zgoda? Złożymy się na bilet… .

 12. NyndrO said

  W każdym razie,gdyby kto pierwszy znalazł,to niech powie.

 13. Boydar said

  Jak to jak, normalnie i koherentnie – „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Już Starożytne Gumisie wiedziały, że nie należy mieszać wódki.

 14. Josek said

  Mlodzi POLACY musza usunac dzisiejszy establishment polityczny I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM. Innej alternatywy niemamy.

 15. maasteer said

  Ad 13 Pan Boydar
  Ale Bóg jest jeden, a nie jakieś reptyliańskie klany

 16. Boydar said

  Jest. Ale świat materialny stworzył według praw rządzących materią. Te prawa stworzył również i one muszą obowiązywać. Nie ma sprzeczności pomiędzy Królestwami. Wszelkie niedopasowania jakie postrzegamy wynikają jedynie z braku twardej wiedzy lub zrozumienia mechanizmu tych praw.

  Jeżeli chory wymyśli że ma ogon, to będzie miał ogon. Ten ogon będzie mu się plątał i czasem nawet swędział. W skrajnym przypadku może się nawet tym ogonem zadzierzgnąć. Tylko że to będzie jedynie świat chorego, i jego problem.

  Ktoś wymyśli krasnoludki – będą krasnoludki, syrenę – będzie syrena, ufoludka – będzie ufoludek. Wiara czyni nie tylko cuda, pamiętać jedynie warto, że kto w Boga nie wierzy, uwierzy we wszystko.

 17. Szwedzki paraliz postepowy said

  Rotschildy w calej Europie:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szwedzka-droga-do-postepu-2015-06

 18. RomanK said

  Juzci panie Boydar…i najlepiej w ten ….ten ogun:-))))

  NASA:-)))))
  Biblia pisze o tym od millenii…i malo kto wierzy:-)))
  Sa nawet taxcy co wierza w mlodych Polakow:-))) ktoryzch sami wychowali na kurdupli:-))))stawiaja asiebei za przyklad…i wzorzec…

 19. RomanK said

  A wielkie i glebokie sondy NASA udowodnily,,,ze swedzenie podogonia u dzierlatek nie ma zadnego zwiazku z fazami Ksiezyca….

 20. Boydar said

  Który konkretnie, Panie Romanie. Bo w niektóre ogony wierzyć jednak warto a nawet trzeba.

 21. re1truth2 said

  Cytat:
  1. [ uznaniu realizowanego programu restrukturyzacji finansowej banków niektóre z państw partycypujących w utworzeniu w 1989 r. Funduszu Stabilizacji Złotego zgodziły się na przekazanie środków wysokości ok. 450 mln USD, z
  czego 350 mln darowizn, na Fundusz Prywatyzacji Polskich Banków. Zgodnie z podpisanym przez darczyńców
  Memorandum of Understanding środki te miały być wykorzystane na wykup rat kapitałowych i odsetek od obligacji restrukturyzacyjnych przekazanych 7 bankom komercyjnym w ramach operacji dokapitalizowania. Warunkiem realizacji tych zobowiązań była terminowa realizacja procesu prywatyzacji]
  2. [ z ogólnej kwoty 667.964.721,25 USD na rachunku Found Account przekazano 348.209.952,33 USD na Fundusz Prywatyzacji Banków Polskich, 20.000.000,00 USD wpłacono na rachunek nostro NBP w FRBNY. Pozostała część środków w kwocie 299.754.768,92 USD, zwrócono państwom, do których należały poszczególne wkłady. ….pod na-
  stępującymi warunkami:
  – prywatyzacja banków, tj. zbycie podmiotom prywatnym co najmniej 50% akcji,
  – prywatyzacja przynajmniej jednego z banków co roku musiała być zakończona do 19 stycznia 1995 r.]

 22. JO said

  ad.14. Mlodzi Polacy sa wyrzuceni z Polski. Zostaly niemalze same szumowiny-niepolacy w tym Lemingli. Garstka Polakow w Polsce NIC nie jest sama w stanie zrobic.

  Jestesmy zdepolaryzowani, ubezslawolnieni. Dowodem na to jest Gajowka, gdzie tylko Garsta osob cos robi. Nie mamy kadr, nie mamy pieniedzy, nie mamy sily.

  Ciekawa rzecza jest, ze inne nacje o mniejszej inteligencji maja sile, bo akceptuja Wspolne Dzialanie – Hierarchie, umieja pojedynczo poswiecic sie dla dobra wspolnego.

  W pewnym miescie w Polsce znam Turka, ktory dla dobra wspolnego – innego Turka , ktory byl „szefem” pracowal dla niego za darmo przez ponad rok czasu az nem szef zdobyl na tyle sily ekonomicznej by zaczac mu placic pieniedzmi w tym ( dawal mu wikt, mieszkanie..) Po roku czasu , ten Turek pracowal I pracuje dalej za niewielkie pieniadze, tak, by budowac sile „Przewodnika”, ktory sprowadza kolejnych Turkow.

  My NIE potrafimy poswiecic sie indywidualnie dla Dobra Wspolnego – jesetesmy ZEREM, pochlonieci filozofiami konsumizmu, egoizmu, INDYWIDUALIZMU…..zydowskimi ideologiami, ktorych nie rozpoznajemy, nie umiemy okreslic a jedynie „plyniemy z ich sciekiem”

  To wlasnie jest w tym Gajowka – taka jest cala Polska

 23. aaaaaaaaaaaaaa said

  ad.22

  Brunon Kwiecień planował wypieprzyć w kosmos nasz rząd – i co ?……gówno ! …czy polacftwo w ogóle wykazało jakieś pociągniecie wątku albo choćby doceniło co planował………?

  …….teleturnieje w TVN są ważniejsze …….

 24. aaaaaaaaaaaaaa said

  …..jeśli chodzi o żydków Rothschildów to do tej pory po prostu mają szczęście ,……ale jak trafią kiedyś na milionera patriotę albo amerykańską wersję Stonogi ,którego system wydymał to jeszcze wszystko jest możliwe ……

  ……….ktoś opłaci likwidatorów i będą mieć spotkanie z najwyższym absolutem……
  ……w naturze nic nie jest stałe …..nawet kamienie …………

 25. NICK said

  Ad .11 (pro se ipso, quasi)
  … w jedną stronę.
  Bo, takie rozważania, nic dobrego nie czynią.

 26. grab said

  Jeśli to prawda , to każdy gospodarz dba o swoje , chyba żeby to była bujda ? Oczekuje dobrych wieści ! Czekam na REWELACJE w rodzaju : nowy gospodarz uzdrowil cala gospodarke , teraz to już mu pokarzemy co to kwitnaca Polska.

 27. NC said

  Re 3: Historia Rothschildów zaczyna się od Mayera Amschela Rothschilda, który około roku 1760 otworzył w żydowskiej dzielnicy we Frankfurcie kantor wymiany monet. Kantor miał czerwony szyld, interes szedł znakomicie, i Mayer Amschel zmienił sobie nazwisko na Czerwony Szyld. Wkrótce przenieśli się do Londynu, i tam dodali sobie „h” w środku nazwiska.

 28. NC said

  Re 27: Powinienem był napisać, że Mayer Amschel przyjął nazwisko Czerwony Szyld, bo przedtem nie miał żadnego, więc nie mógł go zmienić…

 29. Amsterdamer said

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3413

 30. Boydar said

  „… bo przedtem nie miał żadnego …” – NC (28)

  Coś tu nie klapuje –


  Urodził się 23 lutego 1744 roku w rodzinie niemieckiego Żyda Mojżesza Amschela Bauera we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech. W 1753 roku poszedł do szkoły talmudycznej. W tym czasie zainteresował się numizmatyką. Dwa lata później zatrudnił się w domu handlowo-bankowym Oppenheimerów w Hanowerze, gdzie zgłębiał tajniki bankowości, po kilku latach awansując na szefa przedsiębiorstwa. Mayer Amschel zmienił swoje nazwisko rodowe Bauer na Rothschild w odniesieniu do szyldu z czerwonym heksagramem, który był oficjalnym znakiem domu, w którym się urodził …

  za https://pl.wikipedia.org/wiki/Mayer_Amschel_Rothschild

  Wprawdzie żydopedii nie ufam jak skorpionowi (wiem na pewno, że oszuka w najmniej oczekiwanym momencie i punkcie) ale jest przynajmniej spójna w logice. Co NC miał na względzie ?

 31. NC said

  Miałem na myśli okoliczność, że:

  „Żydzi aszkenazyjscy byli wśród ostatnich Europejczyków przyjmujących nazwiska. Niektórzy niemieckojęzyczni Żydzi przyjęli nazwiska już w XVII wieku, ale przeważająca ich większość mieszkających w Europie wschodniej nie przyjmowała ich jeśli nie zmuszono jej do tego [http://jewishcurrents.org/november-12-jews-acquire-family-names-12794]. Ten proces rozpoczął się w Cesarstwie Austro-Węgierskim w 1787 i zakończył się w Rosji w 1844.”

  Zakładając, że tatełe Mojżeszowi Amschelowi rzeczywiście przydzielono nazwisko Bauer (w co można rozsądnie watpić, bo raczej nie zajmował sie rolnictwem), można skonstatować, że świeżutkie nazwisko się nie przyjęło/ nie odpowiadało, więc zostało przez syna szybko zmienione.

 32. Boydar said

  No, jak tak, to rozumiem. Ja w tego „bauera” to wierzę głęboko i raczej od zadniej strony. Nie pasuje do mojej koncepcji autorskiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.