Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska oskarżona o wymordowanie Żydów

Posted by Marucha w dniu 2016-05-08 (Niedziela)

[Nic nowego… znamy to na pamięć, a czego nie znamy, możemy się domyślić. Typowa wdzięczność Starszych Braci św. Jana Pawła II. – admin]

W ostatnim czasie polskie media koncentrowały uwagę na incydentach, do których doszło na Bałtyku z udziałem samolotów i okrętów rosyjskich oraz amerykańskich. Nie zauważyły jednak incydentu, który miał miejsce 5 maja br. pod Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.

Przypuszczalnie incydent ten przemilczały dlatego, że jego sprawcami byli obywatele amerykańscy. Gdyby to Rosjanie manifestowali pod jakąś polską placówką dyplomatyczną, z pewnością byłaby to pierwsza informacja dnia w większości polskich mediów. Ale manifestacja około 200 obywateli amerykańskich, którzy pod Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku piętnowali Polskę za – ich zdaniem – współudział w wymordowaniu 3 milionów Żydów podczas drugiej wojny światowej, nie jest przecież tematem godnym uwagi wolnych, demokratycznych i pluralistycznych mediów w Polsce.

Jako jedyny incydent nowojorski opisał polonijny „Nowy Dziennik” („Polish Daily News”) z New Jersey. Według relacji red. Anny Arciszewskiej z tej gazety incydent pod polskim konsulatem w Nowym Jorku miał przebieg następujący:

„Jesteście odpowiedzialni za holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci (…). Izraelscy politycy mówią, że antysemityzm wysysacie z mlekiem matki” – m.in takie hasła pod adresem Polaków wygłaszał rabin Friedman, organizator czwartkowego protestu przed polskim konsulatem. Wzięła w nim udział głównie młodzież z Rambam Mesivta High School. Organizator zarzucił też polskiemu rządowi przekłamywanie historii.

Na początku manifestacji rabin, powołując się na książkę Jana Grossa pt. „Sąsiedzi” stwierdził, że Polacy zamordowali 1600 Żydów w Jedwabnem zaganiając ich do stodoły, a następnie ją podpalając. „O tym pisze Gross, a polski rząd zamiast stwierdzić, że może historyk ma rację i zastanowić się nad tym, głosuje czy nie wsadzić go na trzy lata do więzienia. My nie damy się uciszyć. Będziemy pamiętać o zbrodni jaką nam wyrządziliście” – mówił rabin Zev Friedman.

Wtórowali mu uczniowie szkoły średniej, którzy trzymali w dłoniach plakaty, a na nich napisane hasła – m.in.: „3 miliony Żydów zostało zamordowanych w Polsce” oraz „Jedwabne – nigdy nie zapomnimy”. Gdy zapytaliśmy kilkoro nastolatków dlaczego przyszli protestować przed konsulat, część odpowiedziała, że „do końca nie jest pewna”, nie za bardzo też wiedzieli co wydarzyło się w Jedwabnem.

„Wiem, że dużo Polaków zabiło wielu Żydów” – to jedna z odpowiedzi. Inny z chłopców powiedział, że „polskie podziemie zabiło więcej Żydów, niż Niemców” oraz, że „czytał o tym w książce Grossa”. Ten sam uczeń na pytanie, kiedy rozpoczęła się II wojna światowa odpowiedział, że „w 1941 r.”. Jego kolega ze szkoły – trzymający w dłoniach plakat z napisem „wierzę w prawo do swobodnego wypowiadania się” – na pytanie, co w takim razie chciałby powiedzieć w trakcie protestu odparł, że „nie wie”.

Padła także odpowiedź, że II wojna światowa trwała dwa lata. Nikt z pytanych przez „Nowy Dziennik” nie wiedział też kim był Jan Karski, którego rzeźba widnieje przed konsulatem, przed którym odbył się protest. Nie słyszeli także na przykład o Irenie Sendlerowej czy zamordowanej przez Niemców – za pomoc Żydom – rodzinie Ulmów z Markowej.

Za to od rabina Zeva Friedmana, wykrzykującego hasła przez megafon, dowiedzieli się na przykład, że Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki oraz, że „każdy Żyd, który przeżył holokaust w Polsce, łącznie z jego rodzicami, mówi iż to właśnie w naszym kraju panowała największa nienawiść do narodu żydowskiego”, co więcej wciąż, jak podkreślał rabin, nienawidzimy Żydów.

„Należy zadać sobie pytanie dlaczego Niemcy wybrali Polskę, by budować tu polskie obozy zagłady? To tak jakbyśmy się zastanawiali dlaczego w Kansas produkuje się pszenicę? Bo są na to warunki. W Polsce było przyzwolenie na masową zagładę Żydów. Jak pisze Jan Gross w swojej książce – Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemców. Historyk za to może trafić na 3 lata do więzienia, ale my nie damy zamknąć sobie ust. Polacy! Wasz kraj spłynął krwią!” – zaczął w pewnym momencie krzyczeć rabin, a wtórowali mu uczniowie szkoły średniej z Long Island.

Organizator protestu przyznał wprawdzie, że byli Polacy, którzy pomagali Żydom, ale „to były jednostki”. Według niego nie jest też prawdą, że tylko w naszym kraju karano za to śmiercią. „To jest fałsz!” – krzyczał do megafonu rabin. Poinformował także zgromadzoną przed konsulatem młodzież, że Jad Waszem odznaczył tylko 1600 Polaków za pomoc Żydom. Gdy zwrócono mu uwagę, że nie jest to trafna liczba, bo takich osób jest ponad 6 tys. stwierdził, że „może i tak, ale Polaków, którzy zabili Żydów jest na pewno więcej, niż liczba polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” [1].

Rabin Zev Friedman nie powiedział niczego nowego. Dokładnie to samo napisał rok temu na łamach „The Washington Post” dyrektor PBI, James B. Comey – Amerykanin irlandzkiego pochodzenia [2]. W tę narrację wpisał się też prezydent Obama, mówiąc w 2012 roku o „polskim obozie śmierci” [3]. Jest to narracja prezentowana przez wpływowe osoby amerykańskiego establishmentu – nie tylko żydowskiego pochodzenia – co najmniej od 1968 roku.

W Polsce od kilku miesięcy ponownie nakręca się antyrosyjską histerię. Polskie władze zachowują się tak jakby świadomie parły do konfrontacji z Rosją, żądając sprowadzenia do kraju wojsk amerykańskich, „tarczy antyrakietowej” i zapowiadając podwojenie potencjału własnych sił zbrojnych. Politycy i media używają już niemal retoryki wojennej, chociaż Rosja nie podejmuje wobec Polski żadnych negatywnych działań i na polskie zaczepki reaguje wstrzemięźliwie albo nie reaguje wcale.

Jedną z płaszczyzn konfrontacji z Rosją stała się historia. Ustawa dekomunizacyjna oraz inicjatywa IPN w sprawie usunięcia z przestrzeni publicznej pomników Armii Czerwonej mają na celu zatarcie pamięci o okresie – mniejsza o to czy suwerennej czy nie – współpracy polsko-rosyjskiej. Takie działania są elementem wojny psychologicznej, która zwykle poprzedza wojnę prawdziwą.

Wielkie oburzenie polskiego establishmentu i mediów budzi to, że w Rosji inaczej niż w Polsce jest oceniana rola Armii Czerwonej w drugiej wojnie światowej, ale do porządku dziennego przechodzi się nad tym, że elity zaprzyjaźnionego mocarstwa zza Oceanu propagują niezgodną z faktami historię Holokaustu, oskarżając Polaków o udział w tej zbrodni.

W związku z incydentem nowojorskim należy zadać pytanie, czy rzeczywiście wróg jest na Wschodzie a przyjaciel za Oceanem Atlantyckim – jak to się wmawia od ćwierćwiecza polskiej opinii publicznej. Nie jest to przecież pierwsze tego typu nieprzyjemne wystąpienie obywateli amerykańskich pod adresem Polski, nie mówiąc już o ukazujących się w USA publikacjach książkowych, prasowych i medialnych na temat domniemanego polskiego udziału w zagładzie Żydów. Może by wreszcie obóz polskiej rusofobii i amerykanofilstwa wyciągnął z tego jakiś wniosek.

Bohdan Piętka

[1] A. Arciszewska, „Polacy, jesteście odpowiedzialni za holokaust!”, http://www.dziennik.com/wiadomosci (strona internetowa „Nowego Dziennika-Polish Daily News”), 6.05.2016.
[2] Szef FBI: Polacy odpowiedzialni za Holokaust, http://www.se.pl/wiadomosci (strona internetowa „Super Expressu”), 18.04.2015.
[3] Fatalne słowa Obamy: polski obóz śmierci, http://www.tvp.info, 30.05.2012.

http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 29 do “Polska oskarżona o wymordowanie Żydów”

 1. zuzanna said

  DLACZEGO nie korzystamy z Naszych praw!!!! Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  Rozdział I
  Art. 4.
  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio
  Art. 8.
  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  Syjonistyczni okupanci Polski chcą zniszczyć Naszą dumę i zgiąć jeszcze bardziej nasze karki ,ich bronią są kłamstwa,podstęp,oszustwa,Niezwykła precyzja oraz perfidia tego szatańskiego dzieła przekracza wszelkie znane nam granice moralne i etyczne.”Żydzi rozsypani po całej Polsce, wszędzie ze swym duchem wyłączności, z naszym ludem pomieszani, tylko zapluwają cały naród, zapluwają cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawiają w Europie na pośmiewisko i wzgardę.” -fragment z „O Przyczynach Szkodliwości Żydów” – ks. Stanisław Staszic, 1818 r. W każdym kraju, w każdym narodzie, gdzie się osiedli to żmijowe plemię, przybłędy, poprzez rozluźnienie obyczajów, liberalizm i tolerancję, wyszydzanie i ośmieszanie historii, tradycji, obyczajów i kultury gospodarzy, odcinają naród od jego korzeni, eksterminując – poprzez ludobójstwo – intelektualne, narodowe i patriotyczne elity, pozbawiają Naród autorytetu i przywództwa, a następnie poprzez postępującą indoktrynację, korupcję i agenturalizm, oraz wywołanie sztucznego kryzysu władzy, doprowają gospodarzy do biedy, nędzy i ubóstwa, rezygnacji i rozpaczy, obce przybłędy ubezwłasnowalniają obywateli w ich własnym kraju – własnej Ojczyźnie, przy jednoczesnym tłumieniu i niszczeniu wszelkich form krytyki, obrony i prób odsłaniania i dekonspiracji ich niszczycielskich działań – poprzez zaciekły i nienawistny atak i zaszufladkowanie jako „antysemityzm”, „faszyzm”, „nazizm”, „rasizm” i „fobie”;
  sami, uzurpując sobie i dla siebie władzę, obnoszą się i afiszują swoją „polskością” i „szlachectwem” – uzurpując sobie i nazywając się elitami przez siebie zniewalanego, zarażonego trądem tzw. „judeochrześcijaństwa”, „ekumenii”, „liberalizmu” i „tolerancji”, …i nic nieświadomego i bezgłowego Narodu Polskiego.
  Lider Chabadu Menachem Mendel Schneerson – krwiożercza bestia! -„Słowianie, a wśród nich Rosjanie – są najbardziej nieugiętymi narodami na świecie. Słowianie są nieugięci w wyniku swoich zdolności psychologicznych i intelektualnych, utworzonych przez wiele pokoleń przodków. Niemożliwe jest zmienić ich geny. Słowianina, Rosjanina, można zniszczyć, ale nigdy nie podbić. To dlatego ten lud [dosłownie: materiał siewny] podlega likwidacji, a najpierw ostrej redukcji ich liczebności ” -„Populacje Słowian pozbawimy ich narodowej elity, która jest jedyna decydującą o rozwoju wydarzeń i postępowi kraju, i w końcu całego biegu historii. Żeby tego dokonać, obniżymy ich poziom edukacji – w następnych 5 latach zamkniemy polowe ich uniwersytetów, i to my będziemy się kształcić w pozostałej połowie.” !! -„Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! Takie jest nasze motto. Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degenerując ich seksem, muzyka rockowa, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ja, zmniejszymy wskaźnik urodzeń”.

 2. Relacja video:

 3. revers said

  10 milinow Polaków zginlo w w kolejnej żydowsko-holokaustycznej wojnie, 400 ton zlota pl wyparowało.

 4. galaszek said

  Ujc! Jusz chyba czasu najwyzsze szebycoby Polaki zaczely wreszci mordowac ……zn sie odpowiadac na szydowski kur…stwo i zaczunc mordowac po nowoczesnemu to kure..wo plemienne to zn sie lac po kureskich mordach wszystkie Mordki i Srule dotad asz im te mordy tak opuchnu sze nie bedu mogly je otworzyc by cokolwik szczeknunc na Polske i Polakow

 5. Urzędujący w Krakowie na Wawelu Gubernator Generalny Hans Frank zorganizował w 1940 r. w Zakopanem MIĘDZYNARODOWĄ Konferencję SS i NKWD jako Preliminarz Pokoju Europejskiego. Zaproszone na tą Konferencję przez Rząd Generalnej Guberni jako POLSKI i Watykan oraz prawdopodobnie Mussoliniego państwa przysłały delegacje w randze Obserwatorów, które dostarczyły swym rządom Propozycje Preliminarzu.
  Propozycje Preliminarzu mówiły, że Trzecia Rzesza oraz Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich podjęły wojnę z Rzeczpospolitą dla OBRONY PRZEŚLADOWANYCH PRZEZ RZECZPOSPOLITĄ ŻYDÓW, która jest państwem Faszystowskim. FASZYZM znaczył wówczas doktrynę Keynesa-Paderewskiego, która zrywała z KRYMINALNĄ Kwalifikacją Kapitału Żydowskiego Woltera-Goethego-Fichtego-Staszica na rzecz KOMINTERNU na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacona dywidendę z NIEWOLNICZEGO Folwarku Żydowskiego na wykupienie USA, co zeznał w więzieniu mokotowskim kasiarz Wszechczasów Szpicbródka.
  Na konferencji SS-NKWD była też zaproszona przez KRAKÓW i WATYKAN-Mussoliniego delegacja Kongresu USA. Kongres USA potraktował ten Preliminarz SALOMONOWO, bo poprosił o Wypowiedzenie się Winstona Churchilla, który odpowiedział – ponoć Po Pijaku – równie salomonowo: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE tj. Granicę Niemiecko-Żydowską na Missisipi.
  Ponieważ o Granicy Niemiecko-Żydowskiej na Missisipi nie chciał słyszeć żaden z kongresmenów amerykańskich to Preliminarz został BEZ ODPOWIEDZI.
  Pierwszego Błazna Imperium – jak to skomentowali Niemcy – zakasowała dopiero Premier Margaret Thather: ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA – od czego Niemcy wykupili się obligacjami amerykańskimi na obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim na sumę 2 tysięcy miliardów $ ZŁOTYCH ze skarbca jugosłowiańskiego, co Protestowałem TYLKO JA. Nie były to bowiem żadne zdezawuowane papiery wartościowe ale SKARBOWE.
  Anglicy opublikowali Paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY, co awansuje Boskiego Adolfa na HOLOKAUSTA. Rację ma więc David Irving, że HITLER NIE MIAŁ NIC WSPÓLNEGO Z HOLOKAUSTEM, ale pouczyłem go, że była hitlerowska jurysdykcja antyżydowska: OBCIĄŻENIE ŻYDÓW PODATKIEM POLSKIM i NAKAZ PRACY NA RZECZ WOJENNEJ GOSPODARKI RZESZY. HOLOKAUST był natomiast Rozkazem Antykomunistycznym WEHRMACHTU, wydanym w Białymstoku na podstawie śledztwa Abwehry w JEDWABNEM, w trakcie którego znaleziono u rabina uwierzytelnioną politycznie Kartę Atlantycką. Der ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL nazywał śledztwo Policyjne wobec KAŻDEGO Żyda.
  Mój ojciec, jako Właściciel lotnisk na prawym brzegu środkowej Wisły, bo hitlerowcy honorowali kapitał amerykański, podpisał Konwencję Szwajcarską o sprzedaży przez SS dla stanu Nowy Jork 2,5 miliona Żydów PO DOLARZE ZA GŁOWĘ transportem lotniczym US Air Force. Zaraz po wykonaniu tej konwencji SS rozstrzelało stukilkunastu mężczyzn wsi Białka, którzy transportowali Żydów konwencyjnych, a NKWD rozstrzelało 4 komisarzy Polski Niepodległej, którzy nadzorowali załadunek Żydów w Janowie Zamojskim.

 6. Glock said

  zydzi sami robicie ten syf (WOJNE)A pozniej placzecie ze was krzywdza.
  WY JESTESCIE WSZYSTKIEGO winnii tych nieszczesc ktore spadaja na ludzkosc.

 7. NICK said

  Pani Zuziu.
  Dlatego, że interpretacja Konstytucji nie leży po Naszej stronie.
  Nam wychodzi interpretowanie czy np. grill-karkówka… i t.d..

 8. x.x.x said

  KATYŃ – NEVER FORGET

  Ujj, jak odważnie…
  A co z dziesiątkami Katyniów zorganizowanych i wykonanych przez szkopów?
  Admin

 9. NICK said

  Mój Katyń.

  Nie Rosjanie. Nie bolszewia.
  Nie sowieci. Tylko mendia
  mózg wam piorą.

  Ani niemcy. Tylko żydzi.
  Kto nie widzi niech się wstydzi.
  Każdą porą.

  Żydoniemcy. Niemcożydzi.
  Każdy tu ze Słowian szydzi.

  Ciągle wspólnie obopólnie.
  Nawet założyli junię
  by katować i mordować.
  Katyń – nowy, Nam tu knować.

  P.S. Pozwolę sobie dla P. Juliusza Prawdzica z do-piskiem: nie ma mowy o granicy żydowsko-niemieckiej. Nawet na missisipi-rzeczce.
  To jest współpraca bezgraniczna, utrwalona.

 10. […] via Polska oskarżona o wymordowanie Żydów — Dziennik gajowego Maruchy […]

 11. MatkaPolka said

  Jan Gross – to nie żaden paszkwilant – to FUTURYSTA – tak będą mieli Żydzi jak chcą – oskarżając Polaków o mordowanie Żydów – Gross daje Polakom „Żyda na kredyt”

  Troche statystyk

  W II wojnie światowej, finansowanej przez żydowską Międzynarodówkę Finansową, zginęło ok. 500,000. Żydów
  Gojów podczas II WŚ zginęło ok. 60 milionów. Stosunek 120:1

  W wyniku II WŚ zginęło ok. 8 milionów Polaków. Polska utraciła w sumie ok. 12 milionów Polaków (zmiany granic, emigracja, wywózki do Niemiec i do Rosji) – czyli 33% swoich obywateli.

  Polskich Żydów podczas II wś zginęło ok. 200,000. Stosunek 40:1.

  Większość Żydów uciekła do żydo-bolszewickiego ZSRR, aby potem wrócić z NKWD i UB i mordować Polaków.

  II odcinek serii – Sowieci ewakuują Żydów – archiwum żydowskiej agencji prasowej JTA ujawnia, gdzie się “podziała” większość brakujących wybrańców. W 5 kolejnych doniesieniach agencji Jewish Telegraphic Agency (JTA) Żydzi własnymi słowami informują o losach “zaginionych i jakże cudownie odnalezionych wybrańców”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ii-odcinek-serii-sowieci-ewakuuja-zydow-archiwum-zydowskiej-agencji-prasowej-jta-ujawnia-gdzie-sie-podziala-wiekszosc-brakujacych-wybrancow-2013-04

  Głównym celem zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej byli Polacy, a nie Żydzi.

  Największym wrogiem Żydów w Gettach byli sami Żydzi.

  Hanna Arendt żydówka z Nowego Yorku twierdzi w „ Eichmann w Jerozolimie”, że gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców, Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka (ul Leszno 13). Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów. Jeśli policjant żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania rodaków do transportu, potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę, o czym pisze żydowska autorka, Hannah Arendt w „Eichmann w Jerozolimie”.

  Uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo (Polskiego Gestapo nigdy nie było). Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem.

  Żydowscy gestapowcy i kolaboranci Gestapo w Warszawie:
  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych, po angielsku Gestapo agent (People), po polsku Kolaboranci (Ludzie). Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

  Inny przykład kolaboracji Żydów z Niemcami to Chaim Rumkowski – król Getta w Łodzi. Pomagał Niemcom w Łodzi w wywożeniu Żydów, aby wyjechać ostatnim transportem. Do Łodzi przybył w 1892 r. w ramach dużej fali emigracyjnej Żydów z obszaru … mu niechętnego, zwano go “Chaimem Groźnym” lub “królem Chaimem”. A gdy mówią: Litzmannstadt Ghetto, odpowiadam: To nie getto, to miasto pracy.

  Powstanie w Getcie to opór zbrojny i akt zawodu i desperacji niedobitków Policji żydowskiej, wysługującej się Niemcom, którzy nie chcieli się pogodzić na wysłanie ich na zagładę w obozach koncentracyjnych jako ostatnich.

  Powstanie Warszawskie to intryga Józefa Retingera – Żyd, masona szara eminencja i agenta syjonizmu, któremu udało się dotrzeć do Warszawy i namówić część dowództwa AK w Warszawie do powstania, wbrew stanowisku Rządu na Uchodźstwie w Londynie i wbrew dowództwu AK.
  Józef Retinger był plastrem dla naczelnego wodza Władysława Sikorskiego i towarzyszył mu wszędzie, ale akurat nie w katastrofie na Gibraltarze.

  W wyniku powstania zginęło 200, 000 Polaków; 200,000 cywilnej ludności Warszawy w obozie zagłady KL Warschau (zamordowanych przez Niemców – to nie był obóz pracy, to był obóz zagłady). KL Warschau był również wykorzystany przez po zakończeniu wojny przez żydowskie NKWD do wymordowania następnych 200 tysięcy Polaków.

 12. MatkaPolka said

  Holokaust był tzw specyficznym systemem zachęt dla Żydów do emigracji do Izraela – zaplanowanym i wykonanym przez samych Żydów.

  ŻYDZI PRZECIWKO SYJONIZMOWI
  http://www.jewsagainstzionism.com

  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:
  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  Na Kongresie Syjonistycznym w Londynie w 1937 dr. Chaim Weizman ustalił linie polityczną Syjonizmu takimi słowami :
  Nadzieje 6 milionów europejskich Żydów koncentruja się na emigracji (z Europy)
  Zapytano mnie: Czy możesz przeprowadzić 6 milionów Żydów do Palestyny? Odpowiedziałem NIE. Wgłebi tej całej tragedii ja chcę uratować (tylko ) 2 miliony młodych Żydów. Starzy Żydzi wymrą. Jedni podzielą swój los inni nie. Zostaną pyłem – ekonomicznym i moralnym pyłem w tym okrutnym świecie. Tylko gałź młodych Żydów przeżyje. Starzy muszą to zaakceptować.

  Holocaust Victims Accuse, pp 25.
  Ofiary holokaustu oskarżają

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków

 13. Asa said

  Ad.”!!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali”

  Oczywiście, że wiedzieli, m.in. rodzina Brzezińskiego emigrowała z Polski właśnie w 1937 roku.
  Znam też opowieści, że tak jak w latach 20-tych, czy 30-tych bardzo ganiali (z psami i na koniach) wiejskie dzieciaki z sadów czy stawów należących do pałaców i dworów (pewnie arystokracja była tam odpowiedniego pochodzenia) to już 2 lata przed wojną nikt ich nie ganiał, a dwory pustoszały. Stąd zwykli ludzie domyślają się, że wojna była zaplanowana wcześniej i wybrani o tym wiedzieli.

 14. NICK said

  I tak zrobili. MatkoPolko.

 15. Boydar said

  Srule jak najbardziej, Mordki absolutnie nie, Panie Galaszek, w żadnym wypadku. Gdzieś Pan ostatnio jakąś Mordkę spotkał, poza Gajówką, obowiązuje pełna ochrona ustawowa.

 16. Adam Ryglowski said

  p . NICK – celujący ( 6 ) za wierszyk .
  A Pani MatkoPolko – to jest znane , – ale tylko dla tych , co CHCĄ WIEDZIEĆ .
  Pisać , pisać , wtłaczać na siłę tą prawdę – tym , co nie wiedzą ( i tym dupkom , co nie chcą wiedzieć ) !!!

 17. RomanK said

  ad 1 Pani Zuzanno… a co znaczy slowo Narod w polskiej Konstytucji????
  Konstytucja tego nie definiuje..a powinna. Zwlaszcza jesli zaklada- ze Suverenem jest Narod.
  Narod Gospodarz Polski powinien przynajmiej byc nazwany Narodem Polskim w konstytucji ..a nie jest..ot narod.
  Kazdy prezydent ma inna koncepcje, a pan Duda ma taka ,,jak prezentowalem tu kilka razy bez widocznego zaiteresowania…

  Wczoraj pani miala rzadka naraZIE okazje ogladac walke o koncepcje narodu na ulicach Warszawy, gdzie narod czyli „we the people” wlaczy o pozycje suwerena w Polsce wspomagany przez narod na ulicach Nowego Yorku…
  Dokladnie powtarza sie sytuacja z lat 1918-1926….
  W konsulacie ,w ktorym rezyduje pan Ryszard Schnepf..polski ambasador reprewzentujacy narodowe interesy…protestantow:-)))

 18. NICK said

  Właśnie Romanie Panie.
  Sedno.
  NARODU.
  ‚wybranego’.

 19. Boydar said

  Wzięliśmy za dobrą monetę relację Pana JO a’propos katakumb na Wyspach. Nie ma powodu wątpić, bo raz że Bogu jest trudno narobić do garnków a dwa, statystyka uwzględnia rzadsze przypadki. Podobno też rzecz ma się coraz lepiej, i również wierzę.

  To dlaczego mielibyśmy nie wierzyć, że Ktoś u nas, pomimo ogólnie złej passy, sprawował jednak nadzór na biegiem spraw. Nie, że rządził, ale miał ulotny wpływ, jak efekt motyla. Potrzebna jest wyłącznie mądrość spraw i rzeczy. Może ten „naród” w Konstytucji ma się w odpowiednim momencie obrócić jednym przeciwko a drugim po Bożemu.

  Kwestię, że miał kto, pomijam. Bo w to trudno uwierzyć. Niemniej jednak, procent prawdopodobieństwa nie jest aż taki mikroskopijny jak by się mogło wydawać. Odwierty na upainie zaszpuntowane były znacznie przed Chruszczowem. Ba, dalej są. Ktoś patrzył na sto lat do przodu, a może więcej 🙂

 20. MatkaPolka said

  Jak jest tyle „antysemityzmu” w Polsce to dlaczego Żydzi pchają się do Polin – aż strach się tak pchać

  Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki oraz, że „każdy Żyd, który przeżył holokaust w Polsce, łącznie z jego rodzicami, mówi iż to właśnie w naszym kraju panowała największa nienawiść do narodu żydowskiego”, co więcej wciąż, jak podkreślał rabin, nienawidzimy Żydów

  Należy stworzyć specyficznym systemem zachęt dla Żydów do emigracji do Izraela
  Na Arktykę albo Madagaskar

  Np. można zacząć od wysłania Kne-Sejmu do Kne-setu, albo wysłać prezydenta Dudę na prezydenta Izraela a Kaczyńskiego na premiera Izraela, Tuska mianować przewodniczącym Kne-setu

  Droga wolna – Polska nie wasz kraj

  http://www.klikplej.pl/video/wxBRk/bubel-band-polska-nie-wasz-kraj

  Wygląda na to, że jest odwrotnie – to Kneset obradował w Polsce, wiec trzeba mówić o antypolonizmie Żydów i agresji Żydów na Polskę – aż męczące ciągle to powtarzać.

 21. Jurek said

  Na sowieckich tankach powrócili żydzi, których ewakuowano z Polski na oddalone od frontu obszary Związku Radzieckiego.

  Operacja była tak rozległa, że można przypuszczać, iż Sowieci wkroczyli do Polski właśnie po to, by zabrać Żydów do Związku.

  Znane na pewno Sowietom plany Hitlera nie zostawiają cienia wątpliwości, że o życiu Żydów zadecydowali Sowieci, a nas Polaków, Francja, która tak szybciutko poddała się by plan Niemców się powiódł, zdradziecka Anglia, nie mówiąc o USA finansujących to ludobójstwo, z premedytacją oddali Niemcom na całkowitą zagładę.
  Kurwa ich była mac ! ! ! !,,,, suskinsyny !!!! won z Ziemi ! , kaczory, sztolcmany, merkle, rotszyldy i inne gady
  i Jeszcze skunksy bezczelnie kłamią, że II WŚ rozpoczęli Polacy, by mordować żydów.
  A ten nóż w plecy ! … klasyczne łapaj złodzieja.

  Dokumenty żydowskie z ewakuacji są w linku :

  .https://forumemjot.wordpress.com/2014/04/28/sowieci-ewakuuja-zydow-archiwum-zydowskiej-agencji-prasowej-jta-ujawnia-gdzie-sie-podziala-wiekszosc-brakujacych-wybrancow/

  O planach zagłady 51 milionów Słowian, w pierwszym rzędzie Polaków, pisze Pan Pogonowski :

  „Odprawa w Wannsee, znana jako „konferencja w Wannsee” była skutkiem klęski armji niemieckiej pod Moskwą, stratą wartości Żydów jako zakładników przeciwko Ameryce, jak też z powodu klęski w bitwie o Anglję. Na odprawie tej rząd niemiecki uruchomił mechanizm zagłady Żydów i Cyganów, jak też nieco później, zagłady 51 milionów Słowian, w pierwszym rzędzie Polaków.

  Plan nazywany przez nazistów: „Plan Ost” dotyczył Słowian, którzy zamieszkiwali tereny mające być przyłączone do Niemiec, w czasie tworzenia wielkiej niemieckiej przestrzeni życiowej. Dowodzi tego, między innymi sam fakt, że Niemcy w czasie wojny wyprodukowali wielokrotnie większe ilości gazu do zabijania ludzi w komorach gazowych, niż było Żydów i Cyganów na całym świecie ”

  Od planu ewakuacji do decyzji eksterminacji Żydów
  .http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=540

 22. RomanK said

  Panie Matko Polko… zachety do wyjazdu…. Na pocztaku lat 9otych do Polski z pierwsza wizyta przyjechal pan Beebee Natanyahu…i doszlo do spotkania ze smietana narodu w Warszawie w Synagodze Nozykow….
  Na pana Natanyahu spadla lawina zali i skarg na warunki jakie narod musi cierpiec w Polin..na antysemityzm, na brak zrozumienia i wyrozumialosci na krzywdy domniemane i wymyslane na poczekaniu..po chwili pan Natanyahu podniosl reke ..uciszyl placz nieutulony i powiedzial:
  – Jesli wam sie tu nie podoba…prosze- tam macie swoje panstwo swoja Ojczyzne…skorzystajcie z prawa Alya…emigrujcie do Israela…
  Nie chce wiecej slyszec jednej skargi…tam jest ambasada..tam Israel..droga wolna nikt was tu nie trzyma sila.
  Po Synagodze Nozykow powialo lodem i groza….dalo sie slyszec szepty ..a to skurwysyn…..

 23. TomUSAA+ said

  .https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPRAWAStronaMedalu%2Fvideos%2F1743313749217415%2F&show_text=0&width=560

 24. morgan said

  Jakas malo rozgarnieta ta zydowska mlodziez.Ale co nam do tego- smutne jest to, ze kazdy kolejny rzad w Polsce histerycznie holubi zydöw. Pluja nam w twarz a „elity”, ze deszcz pada.
  Kiedy Polacy sie obudza?

  Rozgarnięta, rozgarnięta, tylko od początku wychowywana na kurwy i złodziei.
  Admin

 25. peacelover said

  add24
  …i latwo przewidziec, ze nie tylko Polacy, ale i caly swiat…
  wiecznie tego sq…synstwa tolerowac nie bedzie !!

 26. MatkaPolka said

  Wielka Hucpa – oskarżania Polaków o współudział w holokauście – zagładzie Żydów, powraca jak bumerang. – ma służyć kilku celom.

  *.Żydzi mają być przedmiotem ciągłego zainteresowania.
  *.Udowodnić, że Żydzi byli przedmiotem ciągłych niesprawiedliwych prześladowań, a nic złego nie zrobili
  *.Żydom należy się jakaś rekompensata za niesprawiedliwe prześladowania.
  *.Żydzi mimo prześladowań ciągle istnieją – bo bez prześladowań to chyba by nie istnieli
  *.Żyd może być biały, może być czarny, żółty – nie ma takiej rasy jak żyd i na pewno tzw Żydzi to nie semici – Żydzi to mieszanka rasowa, organizacja przestępczość zorganizowana, mentalność przestępcza – mentalnośc przestępcza nie ma cech rasowych.

  Hucpa żydowska polega na tym, żeby rozmiękczyć ofiarę przyszłego rabunku – wywołać poczucie winy, wywołać gwałtowne zaprzeczanie i usprawiedliwienia na bezczelne żydowskie kłamstwa –
  bo przecież reakcja jest oczywista – i dokładnie odwrotna. Polacy pomagali Żydom, narażali siebie i swoją rodzinę na śmierć, sami byli największą ofiarą Niemieckich i żydowskich zbrodni , Polacy będą protestować, że nie było „polskich obozów zagłady” (były obozy dla zagłady i niewolniczej pracy Polaków

  Sprawcami zbrodni na Żydach byli hitlerowskie Niemcy, a pomagali im w tym Żydzi – ale tą niewygodną prawdę historyczną trzeba koniecznie zmienić – odwrócić odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie na Żydach na Polaków. Polacy byli największą ofiarą zbrodni, ale Żydzi musza mieć „pierwszeństwo”. – Ciekawe ilu Polaków uratowali Żydzi?

  Celem ludobójstwa zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej byli Polacy i Słowianie.

  Niemcy i Żydzi współdziałali. Celem zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej i ruchu Syjonistycznego było utworzenia państwa Izrael.

  Żydzi finansowali Hitlera. ŻYDZI witali hitlerowskie oddziały wkraczające do polski „chlebem i solą”

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  W nazistowskich WŁADZACH NACZELNYCH BYLI ŻYDZI. Było 150 000 żydowskich żołnierzy Hitlera.

  Holocaust był finansowany przez finansjerę Żydowską Syjonistyczna ( HITLER założyciel Izraela, Hannah Arendt – Eichman w Jerozolimie

  Celem Syjonizmu ( ruch polityczny, a nie religijny) – było powstanie Izraela – aby to osiągnąć Syjonizm sprowokował i 2 wojny Światowe – finansował obie walczące strony Niemcy i Rosje.

  Syjonizm stworzył dwa totalitaryzmy – nazizm i komunizm – i sam Syjonizm jest systemem totalitarnym
  To system przywilejów i strachu.

  Efektem działań Syjonizmu było powstanie państwa Izrael – to Izrael powinien płacić odszkodowania
  POLSCE, ROSJII, Francji a także …. Niemcom ( mordercy ogłupieni żydowską propagandą i terrorem) i innym narodom Skoro Nazi -Niemcy uznani i skazani byli za zbrodnie wojennych to również
  Organizacje syjonistyczne należy uznać za organizacje zbrodniarzy wojennych –bo współdziałali i finansowali Hitlera.

  Powinno się zorganizować akcje międzynarodową pozwów Izraela i organizacji syjonistycznych do sądów o odszkodowania wojenne – Palestyna, Polska, Niemcy, Białoruś, Ukraina , Rosja, Francja

  Beneficjantem II wojny światowej jest Syjonizm – powstało państwo Izrael i żydowskie syjonistyczne korporacji

  http://www.hirhome.com/israel/leaders1.htm Historical and Investigative Research
  How the mainstream Jewish leadership failed the Jewish people in World War II
  The British Foreign Office, like the US State Department, did its very best to sabotage the rescue of Jews,

  Jak Żydowskie elity zawiodły Żydów w czasie II WŚ
  Brytyjskie tak samo jak Amerykańskie MINISTERSTWO Spraw Zagranicznych uczyniło wszystko, aby nie ratować Żydów w czasie IIwś.

  Hitler założycielem Izraela ? Hannecke Kardel
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_40.html obszerne fragmenty po polsku.

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami –
  Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów
  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa
  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje:

  ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”.
  Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.
  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„. Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

 27. MatkaPolka said

  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_57.html

  http://www.kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html

  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.

 28. MatkaPolka said

  Holocaust był pierwszym programem eugenicznym tworzenie nowej rasy – Barry Chamish
  ( 100, 000 napromieniowanych – masowy mord na żydach sefadryjskich przez syjonistów –Chazarów)

  100,000 RADIATIONS – A REVIEW August 17, 2004 –
  w.barrychamish.com/article_archive/2004/jul_04.html#August17 (JUŻ NIE MA)

  On August 14, at 9 PM, Israeli television station, Channel Ten, broke all convention and exposed the ugliest secret of Israel’s Labor Zionist founders; the deliberate mass radiation poisoning of nearly all Sephardi youths.

  http://homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/Zwierzeta.html

  Polonianet – publicystyka „100 000 napromieniowanych”

  Film pokazuje historyka, dającego skróconą lekcję historii ruchu eugeniki – programu mającego na celu usunięcie słabych stron społeczeństwa. Historyk podaje, że operacja „grzybica strzygąca”, była programem eugenicznym, wymierzonym w usunięcie słabych szczepów ze społeczeństwa.

  Film cytuje dwóch znanych, anty-sefardyjskich, rasistowskich przywódców Izraela: Nahuma Goldmanna i Levi Eszkola. Goldmann spędził czas Holocaustu w Szwajcarii, gdzie dopilnował, by jedynie niewielu uchodźców znalazło schronienia. Następnie poleciał do Nowego Jorku, gdzie stanął na czele Światowego Kongresu Żydów, kierowanego wtedy przez Samuela Bronfmana.

  Według kanadyjskiego pisarza Mordekaja Richlera, Bronfman zawarł z kanadyjskim ministrem Mackenzie King’iem umowę, uniemożliwiającą przybywanie żydowskim emigrantom do Kanady.

  Rola Levi Eszkola podczas Holokaustu nie ograniczała się do zaniechania ratowania życia. Był wręcz zajęty odbieraniem życia. Oto fragment biografii Eszkola z witryny rządu Izraela: W 1937 roku, Eszkol odgrywał kluczową rolę w ustanowieniu Kompani Wodnej Mekorot, będąc tym, który przekonywał rząd niemiecki, aby zezwalał na emigracje Żydów do Palestyny, pozwalając im zabrać ze sobą część majątków, głównie w formie wyposażenia zbudowanego w Niemczech.

  Holokaust był tzw specyficznym systemem zachęt do emigracji do Izraela – zaplanowanym i wykonanym przez samych Żydów. DO TEGO SAMEGO CELU SŁUŻYŁA PROWOKACJA KIELECKA w Polsce.

  http://www.hirhome.com/israel/leaders1.htm Historical and Investigative Research
  How the mainstream Jewish leadership failed the Jewish people in World War II
  The British Foreign Office, like the US State Department, did its very best to sabotage the rescue of Jews,

  Jak Żydowskie elity zawiodły Żydów w czasie II WŚ
  Brytyjskie tak samo jak Amerykańskie MINISTERSTWO Spraw Zagranicznych uczyniło wszystko, aby nie ratować Żydów w czasie II wś.

 29. MatkaPolka said

  Dobrze, ze pan Roman K – zwrócił na to uwagę – demonstracje przed konsulatem organizował pewnie sam Schnepf

  Antypolski ambasador Polski w Nowym Yorku

  Syn oficera informacji Wojskowej Schnepf jest synem starego KPP-owca Maksymiliana Schnepfa, podobnie jak stary Meller oficera osławionej stalinowskiej Informacji Wojskowej. Był aktywnym działaczem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, a na stronie internetowej Światowego Kongresu Żydów określono go nawet jako „przywódcę społeczności żydowskiej w Polsce podczas reżimu komunistycznego”. Jego syn – Ryszard Schnepf, historyk, wychowanek Geremka, został ambasadorem w Urugwaju z poręki Krzysztofa Skubiszewskiego

  Czerwone dynastie w MSZ – cz. 1
  http://www.ny.pl/index.php?o=news/kolart/6/33913

  (***)
  Obok głównego sternika polityki zagranicznej – ministra S. Mellera – przy premierze powołano na głównego doradcę w sprawach zagranicznych Ryszard Schnepfa, geremkowca, wielce z zaprzyjaźnionego z Mellerem. Było to kolejne sięgnięcie po przedstawiciela „czerwonej dynastii” wywodzącej się z rodziny wyraziście związanej przedtem z PRL-owskim systemem władzy. Promowanie Mellera czy Schnepfa wywołało zaskoczenie nawet w kręgach dziennikarzy, dlaczego PiS za darmo oddaje pole innym siłom.
  Na przykład centrystyczny w poglądach publicysta Piotr Zaremba pisał już 25 listopada 2005 r. w „Rzeczpospolitej” o „kompletnej abdykacji” PiS w MSZ i dyplomacji

  . Ryszard Schnepf, zanim został głównym doradcą premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej, był ambasadorem w Urugwaju (1991-1995) i w Kostaryce (2001-2005). Wsławił się wówczas organizowaniem haniebnej nagonki na przywódcę Polonii w Ameryce Łacińskiej, prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego. Schnepf jest synem starego KPP-owca Maksymiliana Schnepfa, podobnie jak stary Meller oficera osławionej stalinowskiej Informacji Wojskowej. Publicysta Stefan H. Wilk oskarżał płk. M. Schnepfa na łamach „Głosu” z września 2006 r., że „(…) w 1945 r. wraz z wydzielonym oddziałem specjalnym brał udział w przeprowadzonej przez siły sowieckie ‚operacji augustowskiej‚, w rezultacie której ponad 700 mieszkańców ziemi augustowskiej nie tylko nigdzie nie odnaleziono wśród żywych, ale także nigdy nie odnaleziono ich ciał”.

  Pułkownik M. Schnepf przez wiele lat (do marca 1968 r.) pracował jako szef Studium Wojskowego na UW. Został lektorem KW PZPR. Był bardzo aktywnym działaczem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, a na stronie internetowej Światowego Kongresu Żydów określono go nawet jako „przywódcę społeczności żydowskiej w Polsce podczas reżimu komunistycznego”. Jego syn – Ryszard Schnepf, historyk, wychowanek Geremka, został ambasadorem w Urugwaju z poręki Krzysztofa Skubiszewskiego, choć nie był do tego w żadnym razie przygotowany merytorycznie. Działał judząco i destrukcyjnie wśród Polonii w Ameryce Łacińskiej. Krzysztof Górecki pisał w tekście „Tradycja obozu zagłady” („Nasza Polska” z 30 sierpnia 2005 r.) o Schnepfie m.in.:

  „Od pierwszych chwil skłócony z Polonią. Przez potomków Polaków z Urugwaju i Ameryce Łacińskiej zwany, z uwagi na dwuznaczną, uwłaczającą godności dyplomaty konduitę (zajmował się głównie interesami z miejscowymi Żydami oraz ryzykownym handlem sprowadzanymi bezcłowo luksusowymi samochodami), ‚awanturnikiem polskiej dyplomacji'”.

  Ostro potępił sposób zachowania się Schnepfa wspomniany już przywódca Polonii w Ameryce Łacińskiej prezes Jan Kobylański, który wyzwał Schnepfa od „agentów KGB i Castro”. Z kolei to właśnie Shnepf szczególnie mocno przyczynił się do odwołania Jana Kobylańskiego z funkcji honorowego konsula RP w Montevideo. Ukarano go tak za jednoznaczne poparcie dla prezesa Edwarda Moskala, protestującego przeciw ciągłym ustępstwom wobec szkalujących Polskę środowisk żydowskich. Niejednokrotnie zwracano uwagę na bardzo szkodliwą rolę odegraną przez R. Schnepfa w Ameryce Łacińskiej.

  Na przykład polonijna działaczka Elżbieta Sczepańska pisała w tekście „Polonia, czyli ofiary i oprawcy” („Głos” z 1-8 kwietnia 2006 r.), iż: „Ryszard Schnepf, będąc ambasadorem RP w państwach Ameryki Łacińskiej, działał na szkodę Polaków i Polski”. Jako główny doradca premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej Schnepf szczególnie gorliwie zajmował się sprawą zapewnienia jak największego zadośćuczynienia Żydom za mienie w Polsce. Stąd jego usunięcie z funkcji zostało przyjęte ze szczególnym żalem przez przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów. Znalazło to wyraźne odbicie w tekście zamieszczonym na stronie internetowej tego Kongresu, gdzie wyrażono obawy, że odejście Shnepfa może doprowadzić do spowolnienia procesu negocjacji między rządem Polski a środowiskami żydowskimi w sprawie mienia (por. szerzej T. Sommer, Dla kogo robił Schnepf, „Najwyższy Czas” z 27 maja 2006 r.).

  Według T. Sommera: „Komunikat WJC (tj. Światowego Kongresu Żydów) wprost sugeruje, że Schnepf był zaangażowany w negocjacje z przyczyn osobistych, a właściwie – po prostu rasowych”. Sommer przypomniał w swym tekście również jakże niegodną nagonkę organizowaną przez Schnepfa na prezesa Kobylańskiego, stwierdzając: „Można wręcz odnieść wrażenie, że niczym innym ambasador Schnepf jako przedstawiciel RP w Ameryce Łacińskiej się nie zajmował. Za sprawę Schnepfa Kobylańskiemu przypięto łatkę ‚klinicznego antysemity’, a nawet faszysty (…)”. Dodajmy, że w tej nagonce po dziś dzień uczestniczy w sposób niezwykle ordynarny i tendencyjny żona Schnepfa – prezenterka telewizyjna Dorota Wysocka-Schnepf (patrz: np. gwałtowny atak tejże na prezesa Kobylańskiego w I programie TVP 15 stycznia 2007 r.). Szokuje fakt dopuszczenia do takiego nadużywania ekranu telewizji publicznej do niegodnych i oszczerczych aktów nienawiści wobec najsłynniejszego dziś przedstawiciela Polonii świata. Warto tu przypomnieć jednak, co zdecydowało o usunięciu Schnepfa, długo traktowanego jako głównego doradcę premiera Marcinkiewicza w sferze polityki zagranicznej

  Otóż Schnepf w sposób wręcz kretyński ujawnił swą postawę godzącą w podstawowe interesy Polski, publicznie udzielając poparcia tak antypolskiej inicjatywie jak projekt budowy gazociągu Niemcy – Rosja na dnie Bałtyku. Jak pisał Piotr Gursztyn w tekście „Dymisja Schnepfa za międzynarodową gafę” („Dziennik” z 12 maja 2006 r.) Schnepf powiedział, że „rząd chce zaproponować polski udział w budowie gazociągu Rosja – Niemcy. Informacja ta została od razu zdementowana przez premiera (…).

  Marcinkiewicz był kompletnie zaskoczony wypowiedzią swojego doradcy. Podobnie prezydent Lech Kaczyński, który – według naszego informatora – zdenerwował się, gdy przeczytał wypowiedź Schnepfa”. Decyzję o błyskawicznym zdymisjonowaniu Schnepfa za jego jakże nielojalne wobec premiera i ogólnie wobec polskich interesów narodowych wystąpienie skomentował wpływowy europoseł PiS Adam Bielan – mówiąc w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej”: „Ryszard Schnepf został zdymisjonowany wyłącznie z powodu złożenia niezgodnej z polityką rządu i interesem państwa propozycji dotyczącej możliwości przyłączenia się Polski do projektu rurociągu rosyjsko-niemieckiego”.

  Kompromitujące wystąpienie Schnepfa w sprawie gazociągu przekreśliło jego szanse na objęcie stanowiska ambasadora RP w Madrycie. Pomimo to i tak Schnepfa potraktowano zaskakująco łagodnie. Usunięty z otoczenia premiera przeszedł do MSZ, gdzie pełni funkcję pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw „zagrożeń”. Rzecz przedziwna w sytuacji, gdy to właśnie on jest szczególnie wielkim zagrożeniem dla polskich interesów i symbolem wyjątkowej nielojalności osoby pełniącej wysokie publiczne stanowisko. Nie rozumiem, dlaczego nie usunie się takiej zawalidrogi z MSZ. Wystarczy mu sprawowane przezeń równocześnie stanowisko dyrektora fundacji „Szalom” prowadzonej przez rodzinę Szurmiejów.

  Prof. Jerzy Robert Nowak

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: