Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  revers o Najgorsza oferta brytyjska od…
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Jak rozpoznać agenta Moskwy?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-02 (Sobota)

Instruktażowy tekst z niezawodnej Frondy – admin

Jeśli będziemy ich znać, łatwo zidentyfikujemy cel. Ich wypowiedzi będą zmierzać ku temu, aby niszczyć wspólny front przeciwko Moskwie. Pamiętajmy jednak, że agent nie wygląda i nie pisze jak agent. Będą to osoby pozornie walczące o wolność, historię, prawdę. Narodowcy, rzekoma prawica, rzekomi potomkowie zamordowanych przez UPA, być może nawet rzekomi księża. Rozpoznamy ich po tym JAKIE będą pisać komentarze.

Nie są to na pewno ludzie wynoszący Rosję pod niebo. Im nie zależy na wzbudzeniu miłości do Moskwy. Również nie są to hejterzy (ci, którzy świadomie głoszą nienawiść), o których piszą niektóre media. To tylko zasłona dymna. Prawdziwym agentom Moskwy chodzi o rozbicie naszej współpracy. Wszelkie sianie nienawiści i podejrzliwości pracuje na ich korzyść.

Charakterystyczne przykłady manipulacji:

„Jarosław Kaczyński podaje rękę banderowcom”

„Bohaterowie Majdanu to tacy sami oligarchowie”

„Rewolucja na Ukrainie to dzieło masonerii i żydostwa”

„USA dąży do zagarnięcia złóż gazu łupkowego”

„Rosja ma potężną broń niszczącą lotniskowce”

i wiele innych.

Te hasła pojawiają się w różnych odmianach. Agenci starają się je ubrać w takie słowa, aby były wiarygodne. Sami muszą wyglądać wiarygodnie. Każdy z nas ma kilku takich agentów wśród znajomych. Wykorzystują też pojedyncze newsy, często zmanipulowane na potwierdzenie swoich słów.

Największym problemem Moskwy jest współpraca Polski z Ukrainą i wsparcie tego procesu przez inne kraje. Będą pojawiać się więc próby zniszczenia tej współpracy: wykorzystywanie wszelkich możliwych metod, szczególnie takich, które wyglądają na troskę o Polskę i wiarę.

Co robić gdy zauważysz takie działania na czyimś profilu ?

Pamiętaj, że wiele osób może być zmanipulowanych i powtarzać te bzdury nieświadomie — po prostu im wierząc. Nie wylewaj dziecka z kąpielą — ale jeśli widzisz, że nieznana Ci osobiście osoba pisze dziesiątki takich perfidnych postów to NIE DYSKUTUJ. Napisz, że jest to działanie agenta Moskwy, a potem zgłoś i zablokuj profil. [A nie lepiej przerżnąć takiego piłą? – admin]

Dlaczego „nie dyskutuj”? – bo dyskusja nic nie da. Nie przekonasz agenta, że robi źle. Za to każda Twoja wypowiedź to okazja do kolejnego wypowiadania dalszych bzdur. Poza tym, każda odpowiedź powoduje, że post jest traktowany przez FB jako „bardziej ciekawy” i wyświetlany częściej i wyżej.

[W 2004 r. podczas wyborów prezydenckich został szefem biura prasowego żytomierskiego obwodowego sztabu wyborczego kandydata na post prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. Po wyborach prezydenckich został powołany na stanowisko kierownika biura prasowego partii „Nasza Ukraina” na Żytomierszczyźnie. W 2006 r. w czasie wyborów parlamentarnych (do Rady Najwyższej Ukrainy) został dyrektorem biura prasowego żytomierskiego obwodowego sztabu wyborczego partii „Nasza Ukraina”.
Admin]

Włodzimierz Iszczuk
http://www.fronda.pl

Komentarze 23 do “Jak rozpoznać agenta Moskwy?”

 1. Marucha said

  Osoby mające konto na FB namawiam do zgłoszenia konta ww banderowca do zablokowania.

 2. Dziadzius said

  co za jakas cholera opanowala te niektore [ pomieszane-zakupione] media w Polsce ze gonia – raczej bezmyslnie pchaja–do wojny z Rosja–Czy nie widza ze cala bitwa [ dzieki bazom NATO] bedzie na terenie Polski i tylko Polacy w tej bitwie zgina tak jak podczas WWII– a zolnierze Nato [czy na TAMTO] beda w Paryzu popijali czaj tak jak zolnierze anglii i francji w WWII

 3. ruskiagent said

  Czy widział kto szpiega, który mówi ze jst szpiegiem? (z filmu Szpieg Szoguna)

 4. Joannus said

  ”Największym problemem Moskwy jest współpraca Polski z Ukrainą i wsparcie tego procesu przez inne kraje.”

  Jest akurat odwrotnie, to tzw Ukrainie zależy na nazwijmy to tym co ogólnie nazwać można, współpracą z Polską.

  Tonący brzytwy się chwyta, widząc rosnącą niechęć innych państw.
  Z tego biadolenia ukra jest i poznawcza korzyść, dająca przeświadczenie, że prawda pojawia się tam gdzie mówią tzw. ”agenci” Rosji. Prawda – antidotum na truciznę monstrualnego zakłamania wciskanego naiwniakom.
  A Fronda to syf dla mózgownic pseudo prawicowców.

 5. rebeliant80 said

  Coraz bardzie V kolumna ukraińska podnosi łeb w Polsce, trzeba go jak najszybciej ściąć

 6. Anucha said

  To jest złodziej który krzyczy ” łapać złodzieja”.
  Frajer i ścierwo upaińskie .
  Iszczuk iszczo raz a masz u mnie po ryju.

 7. Anucha said

  Firma Whirlpool chciała zdobyć ukraiński rynek, a w związku z tym, że reklama to klucz do sukcesu, amerykańscy specjaliści od reklam zaprosili do siebie ukraińskich filmowców, aby pokazać jak się robi reklamę. Zaprosili ich do kina i puścili film. Na pierwszym kadrze widać super nowoczesny wieżowiec, dalej kamera zagląda do jakiegoś pokoju, całego białego, w którym na środku stoi piękna nowa pralka Whirlpool.
  Kolejna scena przedstawia jak do tego pokoju wchodzi wyluzowany Amerykanin pięknej budowy ciała, rozbiera się do naga i ubrania wkłada do pralki, następnie do tegoż pokoju wchodzi piękna kobieta, która również się rozbiera, nastawiają program prania i na tej pralce bara – bara. Ostania klatka przedstawia napis:

  – ”PRANIE Z WHIRLPOOL TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ”

  Amerykanie zadowoleni z siebie, że taką fajną reklamę zrobili, mówią do Ukraińców:

  – Teraz wasza kolej. Zrobicie reklamę na bazie tego, ale z uwzględnieniem tradycji waszego kraju, żeby było u was zrozumiale.

  Za kilka miesięcy przychodzi zaproszenie dla amerykańskich specjalistów na projekcje reklamy do Lwowa: Pierwszy kadr przedstawia z lotu ptaka Dniestr i stepy wokół rzeki. Następnie kamera zbliża się i u wód Dniestru pokazuje Maszę, która schylona, kijanką pierze bieliznę. Następny kadr pokazuje jadącą sotnię Kozaków brzegiem rzeki. Kolejne ujęcia pokazują radość. Kozaków, którzy zobaczyli Maszę, następne kadry przedstawiają, jak każdy po kolei i na różne sposoby zabiera się za przerażone dziewczę… Ostatni kadr filmu przedstawia ogromny napis:

  – ”JEBALI, JEBIOT I BUDUT JEBAT, POKA NIE POKUPISZ PRALNOJ MASZINY WHIRLPOOL.”

 8. Dobra nowina dla łowców agentów rosyjskich – zgłaszam dwudziestkę nowych, i to jakich! Grupa intelektualistów francuskich sformułowała i podpisała petycję, w której domaga się zbliżenia z Rosją, aby uratować Europę (natychmiast gorliwie doniósł na nich edytorialista francuskiego Challenges, Bruno Roger-Petit, w artykule „Chevènement, Onfray et la soumission de l’Europe à Poutine”, tutaj .http://tiny.pl/g9mgf ).

  Wśród podpisujących znajdują się takie osobistości, jak Jean-Pierre Chevènement (patriota, wielokrotny minister, kandydat na prezydenta w 2002 r.), Michel Onfray (filozof, hedonista i ateista, broniący jednocześnie koncepcji Europy od Atlantyku po Ural i ostrzegający Europę przed islamizacją), Natacha Polony (popoularna dziennikarka i eseistka), Jacques Sapir (ekonomista), Henri Sterdyniak (ekonomista) i inni.

  Autorzy petycji życzą sobie Europy, której instytucje byłyby kontrolowane przez narodowe parlamenty wszystkich krajów (Bruno Roger-Petit podrwiwa sobie, że taka Unia byłaby złożona z dwudziestu siedmiu Wielkich Brytanii). Autorzy nie życzą sobie, dla odmiany, narzucania Europie „niemieckiego modelu handlowego” (modèle mercantiliste allemand), nie do przyjęcia zwłaszcza na południu Europy.
  Taka Europa, powinna „odnowić dialog z Rosją, jako krajem europejskim niezbędnym Europie z punktu widzenia jej bezpieczeństwa i określenia ambitnej i spójnej polityki wobec Afryki i Bliskiego Wschodu”.

  Reasumując: nieważne, że „donosiciel” Petit ochlapuje petycjonistów brunatną farbą – istotne jest, że ich inicjatywa wyrasta na gruncie powszechnego zniecierpliwienia Francuzów (i Europejczyków) podtrzymywaniem przy życiu brukselskiego trupa o Junckerowo-Schulzowej gębie i antyrosyjską histerią, która w sobie nic tradycyjnie europejskiego nie ma.

 9. Anucha said

  Umiera stary banderowiec. U wezgłowia zbiera się rodzina. Banderowiec chrypi ostatkiem sił:
  – Chłopcy, dbajcie o Putina.
  Rodzina w przerażeniu spogląda po sobie. Najstarszy syn pyta:
  – Tato, jak to?
  – A, tak to, Putin to jedyna rzecz, która łączy Ukrainę”.

 10. Zerohero said

  NIE DYSKUTUJ. Napisz, że jest to działanie agenta Moskwy, a potem zgłoś i zablokuj profil. [A nie lepiej przerżnąć takiego piłą? – admin] Dlaczego „nie dyskutuj”? – bo dyskusja nic nie da.

  To jasne. Im dłużej trwa dyskusja, tym mocniej wychodzi bieda umysłowa, fanatyzm i zbydlęcenie banderowców, syjonistów i ludzi nato-kołchozu. Z ich punktu widzenia lepiej po prostu wprowadzić cenzurę.

 11. Czolgista said

  Poroszenko nie jest kolejnym pazernym oligarchą, który wcześniej potrafił trzymać sztamę z Partią Regionów ?

  Fronda jest coraz bardziej zdesperowana w swoich łgarstwach.

  Rosja ma potężną broń niszczącą lotniskowce. Te same rakiety posiadające głowicę jądrową znajdowały się na zatopionym Kursku. Takie są fakty, drodzy Frondziarze.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/P-700_Granit
  Wikipedia to pewnie jest rosyjska ekspozytura 🙂

  Polecam poczytać z amerykańskiego źródła o nowych naddźwiękowych rakietach przeciwokrętowych produkowanych w Rosji. Zawsze jakaś odtrutka na łgarstwa koszernej Frondy: http://www.globalsecurity.org/military/world/russia/ss-n-26.htm

 12. wanderer said

  Jestem polskim agentem i jestem z tego dumny.
  A ze interes i bezpieczenstwo Polski jest zbiezne z interesem i bezpieczenstwem Rosji to tylko idiota tego nie rozumie.
  Sila Polski jest zalezna od sily i rozwoju wszyskich panstw slowianskich. Im panstwa slowianskie w tym Rosja bedzie silniejsza, tym Polska bedzie miala wieksza szanse wyrwac sie z pod lapsk okupantow i byc silniejsza.

 13. GonDar said

  @10 A moim zdaniem nie o to chodzi. Pan możesz przekonać do swoich racji. I co wtedy?

 14. Jacek said

  O samostijną Ukrainę na Warmii, Mazurach, Pomorzu i Dolnym Śląsku

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/06/o-samostijna-ukraine-na-warmii-mazurach.html

 15. Wojtek said

  No tak, takie wypowiedzi świadcza tylko o jednym – banderowcy mają już w łapach siekiery i szykują się do kolejnej rzezi. Tym razem będzie to „wojna przeciw Rosji” prowadzona na terenie Polski przeciw Polakom.

 16. revers said

  nie wykluczone, kazdy Polak agentem rosji jak nie nalezy do UPA, UON, PIS

  AGW potwierdza po szczycie NATO masowe lapanki, zatrzymania

  http://wsensie.pl/polska/15408-gronkiewicz-waltz-po-wyjezdzie-papieza-zacznie-sie-wsadzanie-ludzi-opozycji-do-wiezien-dojdzie-do-tragedii

 17. NICK said

  Panie Revers. (16).
  Coś jest na rzeczy.
  Kwaśniewski komentuje na Sputniku… . Chodzi zwłaszcza o treść.
  Hajka – j.w..
  Te osoby mają swe miejsce w szerszym ‚układzie’.

 18. Yah said

  Zastanawia mnie jaka rolę przypisano PiS. W 2006 roku mieli doprowadzić do 8 letnich rządów PO i wypełnili zadanie. A teraz ….. nie wiem. Albo w międzyczasie poszło coś nie tak jak planowano i misja PiS wzięła w łeb. Na wszystkich szczeblach idioci i sami juz nie wiedza czy maja być proamerykańscy, czy proeuropejscy, najgorzej wychodzi im udawanie, że są propolscy.

 19. Boydar said

  @ Pan NICK (17)

  „… Kwaśniewski komentuje na Sputniku …”

  Jeśli ma pan pewność, to proszę i mnie oświecić; Sputnik to tak bardziej od Miedwiediewa czy od Putina; bo sądząc z niektórych zamieszczanych tekstów (owszem, teoretycznie można komentować) to mam poważny dylemat.

 20. NICK said

  Takie trudne na koniec? (muszę iść spać)
  Nie będzie elaboratu!
  Ni wniosku końcowego.
  Raz, że gooowno wiem. „Jeśli ma pan pewność”
  Dwa, że Putin i miedwiediew nie są jednością. Co to, to nie.
  Trzy, że Putin ma przewagę. Dość jednak labilną.
  Cztery, że miedwiediew siedzi cicho. Bo… .

  Ostatnie. Mam poważniejsze wątpliwości.
  Nie będę rewolucyjny.

  Tagi do mych wypowiedzi: BRICKS, parytet złota i złoto w ogóle, CHF, Szwajcarzy, Orban, Białoruś, Trump… (…).

 21. Boydar said

  „… Putin i miedwiediew nie są jednością …”

  No więc właśnie; a dla wielu to „jedna Rosja” i jeden Sputnik. Taki ch. ! 🙂

 22. revers said

  ze nie mowi HALT po rosyjsku

  .https://www.youtube.com/watch?v=s8e7OXfUmAg

 23. NICK said

  Sputnik?
  Ho,ho!
  Sputników Ci u Nas mnóstwo.
  Na orbity by popatrzeć.

  Zwłaszcza swoje… .
  (to nie do Pana)

Sorry, the comment form is closed at this time.