Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co naprawdę się dzieje w Przemyślu?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-06 (Środa)

Ludzie, sprawa jest naprawdę poważna. Piszę z Przemyśla. Przemyśl, nasze pradawne miasto jest opanowane przez banderowców, napadają na młodych ludzi, nasze dziewczyny wyzywają od najgorszych, policja nie reaguje, cały czas nam mówią, że Przemyśl jest ich i zajmą go po tym jak zrobią drugi Wołyń.

Młodzi ludzie też się ich boją, bo oni chodzą w grupach i nie muszą chodzić do pracy, jak my.

W niedzielę 26 czerwca w Przemyślu, miał miejsce marsz zorganizowany przez Ukraińców. Był on częścią obchodów Dnia Ukraińskiej Pamięci Narodowej. Podczas jego trwania doszło do starć uczestników z młodymi Polakami. Ze strony kontrmanifestantów padały hasła potępiające ideologię banderowską, natomiast jeden z uczestników marszu krzyknął: Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć!

Człowiek krzyczy „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginać musi”. Krzyczy to w czasie ukraińskiego marszu w polskim Przemyślu. Policja nie reaguje, człowiek pozostaje bezkarny. Polacy którzy proszą policję o interwencje zostają zatrzymani jak bandyci i przewiezienie do komisariatu postawiono im zarzuty zakłócania legalnej demonstracji.

Kiedy ich zatrzymywali banderowscy demonstranci, przykładali ręce do szyi co oznacza, że utną nam głowy. Który to już raz Ukraińcy plują nam w twarz, a my udajemy, że pada deszcz? Polska to mój dom, to moja Ojczyzna i uważam, że tego typu zachowania oraz okrzyki są po prostu niedopuszczalne. Albo będziemy reagować, albo Ukraińcy nie będą nas szanować albo zrobią nam gorsze rzeczy, wszyscy wiemy do czego ci ludzie są zdolni.

Zbyt długo czekamy na dialog polsko-ukraiński, zbyt długo pozwalamy im uprawiać kult UPA bez wyspowiadania się za grzechy związane m.in. z rzezią wołyńska. To nie koniec.bo policja wylegitymowała prawie wszystkich młodych Polaków, a 23 osoby zostały odprowadzone na komisariat i będą miały sprawy sądowe m.in. za zakłócenie marszu.

Za co będą karać tych ludzi? Za protestowaniu przeciwko promowaniu faszyzmu i ludobójstwa w Polsce. Za to, że są Polakami którzy nie chcą w Przemyślu drugiego Wołynia. Nagłaśniajcie to, bo jak nas wymordują pierwszych, to przyjdą po was.

Ukraińcy dostają przeróżne świadczenia socjalne – nie wiem jakie ale w przeciwieństwie do nas mają pieniądze na ubrania i fajne samochody. U nas jest bieda i każdy martwi się czy będzie miał na rachunki za miesiąc. Młodzi banderowcy wcale nie zbierają jabłek czy truskawek, tym się zajmują starsi ludzie, najczęściej Polacy mieszkający w Ukrainie którzy przyjeżdżają dorobić parę groszy.

Akademiki są wszystkie ich, Polacy muszą wynajmować mieszkania. Pisząc to płakać mi się chce bo serce mi pęka i kocham moje miasto, które możemy stracić bo jak nas wymordują i zajmą, to kto będzie chciał tam mieszkać. Nasze prośby do rządu wydawać by się mogło, że polskiego, zostają bez odpowiedzi.

Ratujcie nas, bo sami nie powstrzymamy tych najeźdźców, nagłaśniajcie albo przyjedzcie tutaj i zobaczcie sami, jak my tu żyjemy. Ja sam chociaż wiem, że mnie już znają, to nie boję się chodzić po mieście odbudowanym jeszcze przez mojego dziadka. Sobą się nie przejmuje, ale boję się o żonę i 6- letnie dziecko. W strachu o nich czasami myślę żeby wyjechać, ale wiem, że nie mogę, bo im o to chodzi. Ile można tak żyć w ciągłym stresie. Dlaczego zmusza się mnie powoli, żebym uciekał z mojego rodzinnego miasta. Czy nasza ukochana ojczyzna to jest jeszcze Polska?

Za: https://www.facebook.com

Komentarzy 47 do “Co naprawdę się dzieje w Przemyślu?”

 1. Siggi said

  To są złego początki.Zgodne z planem wywołania lokalnej wojny w Europie niby na tle narodowościowym,niby nietoleracja,a to jakieś historyczne zaszłości itd.Tereny rzeszowskiego i około idealnie nadają się do krwawej jadki.Oni już mają wprawę w zabijaniu,ogławianiu,wieszaniu i jeszcze robia filmiki z tego.Możemy tragicznie się rozczarować postawą władzy i gdyby miały wkroczyć oddziały porządkowe,czy nawet wojska.Tam gdzie słychać świst kul,za wielu chętnych do ryzykowania życiem,zdrowiem nie ma.Może tak być,że dwa bataliony bandziorów uzbrojonych po zęby opanuje rzeszowskie ,a i Zamość też bez problemu.NATO nic do tego ,bo powiedzą ,że to nie konflikt między państwami, a jakaś przygraniczna awantura i radzcie sobie sami.
  Niewinnie się zaczyna od procesji a skończyć się może ogromnymi ofiarami.
  Boże ! Chroń Polskę!

 2. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2016/07/06/co-naprawde-sie-dzieje-w-przemyslu/ […]

 3. La Reine Toronto said

  Sluszne uwagi: to jest wina POPiSiakow i PSL’akow…nalezy pisac do swoich poslow skargi lokalne i domagac sie zeby interpelowali w sejmie…inaczej nikt sie tym nie zajmie; merdia sa kontrolowane przez ‚niemca’ i zyda przeto o tym sie publicznie pisac nie bedzie. Nalezy walczyc od podstaw…i do Kaczora i Kukiza tez wysylac texty czy maile?
  Wybrali Polacy mniejsze zlo to i zlo sie panoszy od Wschodu….oddrzuciliscie rodacy w RP Federacje Rosji i czegoz sie mozna spodziewac? Tylko Armia Czerwona wymierzala sprawiedliwosc Ukraincom …a Niemiec i Anders wzieli ich do siebie.
  Czegoz sie spodziewacie? Kto Wam pomoze? Kaczor i jego PiSiaki?
  Modlcie sie do Boga!

 4. RomanK said

 5. Miet said

  Dzięki, Panie Romanie, że Pan to zapodał.
  Wojciech Bakun przemawia bardzo mądrze – każde zdanie jest dobrze wyważone.
  Nie ma tu żadnej mowy nienawiści.
  Problem tylko – do kogo to dotrze? Do tych dupków w rządzie? Oni czekają tylko na dyrektywy – sami nie są w stanie nic zadziałać. Oni dbają tylko o swoje dupska i nic więcej.

 6. Mariusz said

  Wysiedlić Polaków z Polski, zasiedlić banderowców, stworzyć mieszankę wybuchowa, dzielić i rzadzić! Żydo-banderowskie bandziory z kurduplem i maliniakiem organizuja w Polsce druga Jugosławię i Wołyń!
  Sprawa jest oczywista, zegar już tyka!

 7. Zbyszko said

  Wydaje się, że jest to sytuacja patowa, bo jeżeli Polacy ruszą na odsiecz Przemyślowi, to z całą pewnością „nasz” żont ogłosi światu, że w Polsce zagrożona jest demokracja i w myśl uprzednio sporządzonej a niedawno uzupełnionej ustawy 1066 (czy jakoś tak) poprosi się stacjonujące już w Polsce obce wojska o „zaprowadzenie demokracji”. Takie „zaprowadzenie demokracji” prawdopodobnie przekształci się w wojnę domową i o to właśnie chodzi, bo Polacy jakoś mało ochoczo rwali się jako przeznaczone do wybicia mięso armatnie na wojnę z Rosją. Jeżeli Polacy będą biernie przyglądali się temu co dzieje się w Przemyślu, to z całą pewnością, bardzo szybko przyjdzie kolej na następne miasta (a po drodze i wioski), bo jak już wiemy (od samych banderowców) należą im się zimie polskie z Lublinem i Krakowem. Ciekawe jest tylko, czy z drugiej strony bojówki RAŚu nie wykorzystają tego i z drugiej strony nie będą kontynuowali tego V-tego już rozbioru Polski i ciekawe jest także, czy granice tego rozbioru będą się pokrywały z tymi już historycznymi, czy banderowcy podejdą np pod Gliwice, czy Pyskowice. Bo podejrzewam, że pod Opole już nie, bo tam już od dawna na tablicach są niemieckie nazwy! O zgrozo w piastowskim Opolu niemieckie tablice!
  Niech mi jeszcze ktoś wygłosi jakiś hymn ku chwale tej sk…j Solidarności!

 8. Zbyszko said

  Zbyszko @7 A dlaczego uważam, że obecny Rząd Rzeczpospolitej jest w zmowie z tą całą sytuacją? Bo jeżeli by nie był, to z całą pewnością, przemyska policja, która chyba jeszcze podlega Rządowi, już dawno dostałaby wytyczne z Warszawy, jak przywrócić w Przemyślu porządek, tzn wyprosić z Polski tak bezczelnych „gości”. Załóżmy inną sytuację, że przemyska policja w jakiś sposób została wrogo zinfiltrowana przez probanderowców, bądź nawet samych banderowców. Nie ulega chyba wątpliwości, że w tej sytuacji, doszłoby do usunięcia całej góry przemyskiej policji i lustracji całych jej kadr. Jak wiemy ani do jednego ani do drugiego nie dochodzi. Kto i w jakim celu w takim razie, tą całą wrogą Polsce, wrogą pokojowi w Europie, prowokację toleruje?

 9. wanderer said

  Nie ma w Polsce prawa ktore chroniloby Polakow. Nie ma w Polsce polskiego rzadu. Jest polskojezyczny. Jeszcze. Nie ma w Polsce wladzy ktora chronilaby swoj kraj, swoj lud. Gdzie prokuratorzy? Sedziowie? Gdzie policja? Straz miejska? No gdzie? – lapia babcie co sprzedaja koperek i marchewke ze swego ogrodka zeby przezyc. Lapia najslabszych bo sie boja ze dostana wp.ierdol od silniejszych. Im nie podskocza ze strachu, „nie zauwazaja” problemu. Qrwa, nawet przepisy porobili takie ze nie mozna powiedziec prawdy, wyrazic swojej opinii bo „mowa nienawisci” Ch..uje zlamane..

  Pan Gajowy wybaczy i Panstwo tez, ale nie potrafie tego juz ujac w inne slowa.

 10. wojtek said

  i powstał koniec na samym początku ,, od wschodu Ukrainę zdobywają Rosjanie a od zachodu Ukraina sama przyłączy się do Polski ,jeśli Ukraińcy się nie opamiętają będą w stanie rozbioru, a moskalom jest ta sytuacja na rękę

  Gdzie i co „zdobywają” Rosjanie? Konkretnie – nazwy miast, wsi, regionów…
  Admin

 11. volviak19 said

  Ja uważam że banderowcy z upainy są „hodowani” przez Usa do ataku na Polskę, tak samo jak bandyci z Albanii szykowani byli do ataku na Jugosławię, wystarczy iskra i ussmańskie wojska będą pacyfikować Polaków- kto uważa podobnie proszę like
  Czym głosniej krzyczy Maciora o rzekomym zbrojeniu się Rosji, tym bardziej jest to podejrzane dla mnie, że Nato ma coś do ukrycia.
  Żeby walczyć z Rosją z państw wschodniej Europy, musieliby tu przywleźć z milion swoich żołnierzy, a nie kilka tysięcy Ussarmy. Wojska byłych krajów KDL są w opłakanym stanie- to każdy wie.
  Ktoś kto chce przygotować się do wojny razem z sojusznikami, nie wysyła przecież wojsk swojego kraju do Afryki !!!- przecież to dzieciak wie!!!
  Nie pasuje im, że Polska się za wolno wyludnia, tworzą jakieś sfałszowane ankiety, które na kilometr śmierdzą, że niby 5 milionów Polaków , głównie ze wschodniej Polski, chce opuścić nasz kraj, to jest robione na zamówienie, żeby ludzi przekonać i wypchnąć z kraju, nie wierzcie w te bzdury-to fałsz!!
  Z drugiej strony podpuszczają ukrów, że ci przejmą wschodnie tereny Polski- po co , by szykować teren pod Judeo-Polonię?

 12. revers said

  Co tam? bedzie w Warszawce slychac jak „pocisk” Szewczenko zawita w Glorii i herojom slava niby polskiego sejmu i na spotakaniach niby polskich przedstawicieli narodu..

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fpolscy-parlamentarzysci-beda-podejmowac-nadie-sawczenko-3

  Przy wtorze kolejnych politykow PIS z mantra ze Polska i Ukraina to jedno panstwo.

 13. eat-fuck-die said

  Nie przez przypadek pasożyd Kalkstein i Kukiz brali udział w żydowskiej międzynarodówce na Ukrainie. Ten drugi jeszcze chowa się za resztkami przyzwoitości, ale Kaczyński to jawny żydobanderowiec.
  Ukry są „nagrodą” dla Polaków za nieudane multikulti. Zamiast kolorowej wojny domowej, będzie tylko wojna polsko-ukraińska. 500+ dla UPAińców to więcej niż zarobią przez miesiąc u siebie. Tylko się rozmnażać i robić plebiscyt na Wschodnich terenach Rzeczypospolitej. Tak się zastanawiam czy beznaplety z PISu to tylko ideowi lodziarze USraela, czy potomkowie ukraińskich przesiedleńców z Akcji Wisła ?

 14. aleks said

  Lublin jest raczej marzeniem kogos kto ma w glowie obled. Za nim by tu doszli to juz pol ukrainy by nie bylo. Nie potrafia nawet wlasnej ziemi bronic a co dopiero walczyc z Polska. Zapomnieliscie ze wschod Polski to dziki wschod znosimy to narazie ale jak by doszlo do rozruchow to zaje… kazdego ukrainca w moim miescie.

 15. Zdziwiony said

  „Sellin (poseł PIS) przypomniał, że rząd zajął stanowisko w sprawie poprzednich inicjatyw wyznaczenia Dnia Męczeństwa Polaków na Wschodzie. – My uważamy, że z punktu widzenia długofalowej polityki i racji stanu ten symboliczny dzień męczeństwa nie powinien być wyznaczany na 11 lipca, bo to był mord ludobójczy, jeden z najbardziej tragicznych epizodów dotyczących męczeństwa Polaków na Wschodzie. Ale by go nie było, gdyby nam państwa nie rozebrali hitlerowscy Niemcy i Sowieci – mówił Sellin.

  Dodał, że rozważano różne daty i uznano, że najlepszą byłaby data 17 września. – Powszechnie znana, niszcząca państwo polskie, która doprowadziła też do tego, że możliwy był mord na Wołyniu. Uważamy, że główny nacisk, jeśli chodzi o to, kto jest winny, jeśli chodzi o męczeństwo Polaków na Wschodzie, powinien być skierowany na Sowietów. A przyczynkiem do tego, co zrobili, jest straszliwy mord nacjonalistyczny, ukraiński, ludobójczy na Wołyniu. Dlatego ten dzień męczeństwa powinien palcem wskazywać głównego winowajcę, jakim było państwo sowieckie – podsumował.

  Jego zdaniem, niezależnie od tego, że mamy do wyjaśnienia tak trudne sprawy „w dzisiejszej sytuacji trzeba państwu ukraińskiemu pomóc przetrwać jako niepodległemu”. – Bo niczego sobie z Ukraińcami nie wyjaśnimy, jeżeli nie przetrwa ich państwo. Musimy mozolnie upominać się o prawdę w tej sprawie i roztropnie działać tak, by państwo ukraińskie przetrwało – zaakcentował”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-Sejmie-informacja-o-upamietnianiu-ofiar-zbrodni-wolynskiej,wid,18410892,wiadomosc.html

 16. Rockrider said

  Jak pisałem wcześniej chcieli wprowadzić niemców, ale im nie poszło. Więc wprowadzają ukraińców. Jak słusznie napisał pan Zbyszko – sytuacja jest dość patowa. Sam rozmawiałem z osobami, które dostały rozkaz, nie pacyfikowania osób ze strony ukraińskiej. U nich zaś to wygląda tak, jak ci przełożony powie tak rób. Przełożonymi są zaś potomkowie tych, którzy chcą okupować. Z logicznego toku myślenia (tu informacja dla Gajowego – nie nawołuję do niczego – to tylko rozważania) albo działać po cichu, albo szukać sojuszu w ugrupowaniach mundurowych. Inne rozwiązanie nie nasuwa się na myśl. Góra ma w nosie co się stanie, bo wszystko sprzedane i kwestią czasu jest przesiedlenie, pozbycie się Polaków. Co jak widać postępuje powoli, choćby w nadmienionych tabliczkach.

  Ad. 14
  Panie Aleks oni czekają na takich jak pan. Pierwsza linia frontu, tania krew, Jest sens? Lepiej być na bieżąco i szukać luki prawnej, W końcu gramy w nie swoją grę, więc zasady trzeba zgłębiać. Każdy kiedyś popełnia błąd, trzeba tylko poczekać. Wtedy odpowiednio nagłośnić, zupełnie jak ci krzykacze na mównicy. Ktoś będzie musiał podjąć dialog, gdyż nie wieżę, że komuś w mundurówce, jakiemuś politykowi, albo innemu ichnemu nie trafi się przypadkowa ofiara całego misternego planu. Właśnie takich momentów trzeba szukać i obracać je na własną korzyść. Nie ułatwiajmy sprawy, która i tak już wisi na włosku.

 17. Hasso C. said

  „Towarzyszu komendancie, nie pozwolcie tam tej waszej cholocie podskakiwac naszym gosciom z Ukrainy …. tak.. zeby sie goscie dobrze czuli, ta, ja bede o was pamiental … z Bogiem, towarzyszu. ”
  To jest wielka polityka naszego najwazniejszego sojusznika, tuczenie swini do walki.
  Wszak Bismarc powiedzial, ze Rosje mozna pokonac tylko tuczac Rosje Kijowska przeciwko Moskiewskiej. Idealnie, chcieliby rzucic Polakow jako druga dzika swinie przeciwko Moskwie, jesli uda sie uciszyc te idiotyczne wolynskie zaszlosci.

 18. Boydar said

  Tania nie tania, to nasza ziemia, dobrze Aleks mówi; żywcem nas nie wezmą. A jak dobrze pokombinujemy to niewykluczone że wcale.

 19. mgrabas said

  mam pokrzepiające wieści z Przemyśla, że jednak ktoś czuwa nad naszym bezpieczeństwem: Straż Graniczna patroluje Przemyśl i wylegitymowuje mężczyzn, szczególnie w okolicach dworców kolejowych (dziś na peronie PLK patrol wylegitymował mnie i ucięliśmy sobie pouczającą rozmowę na tematy bieżące) 🙂

 20. ja said

  Wniosek-rząd to aprobuje, Przemysl sprzedany. Ukraińcy widocznie lepiej kręcą biznes. Co teraz robić?

 21. PRAWDA ZWYCIEZY said

  ad 11
  Nie pasuje im, że Polska się za wolno wyludnia, tworzą jakieś sfałszowane ankiety, które na kilometr śmierdzą, że niby 5 milionów Polaków , głównie ze wschodniej Polski, chce opuścić nasz kraj, to jest robione na zamówienie, żeby ludzi przekonać i wypchnąć z kraju, nie wierzcie w te bzdury-to fałsz!!

  Tak jest falszuja ankiety !

  sa tez twory z V kolumny (takze w tzw. duchowienstwie, to niesstety prawda…), ktore specjalnie „zachecaja” mieszkancow tych na WSCHODZIE Ojczyzny do wyjazdu za granice lub tez strasza tych co chca WROCIC slowami w stylu : „A co ty tu bedziesz robil ? Co ty tu znajdziesz? ”

  Wypowiedz doslowna pewnego „ojca” wyznania prawoslawnego

 22. Rockrider said

  Re 20

  Ludzie muszą się mobilizować i pomagać nawzajem sobie. W końcu aparat pręgierzu nie da rady tego objąć. Truskawkowe sady niech będą zaczątkiem, a niech skończy się na pomocy we wszystkich aspektach i nigdy się do nas nie dobiorą.

 23. Greg said

  re19.
  Dobrze że chociaż w Straży Granicznej ,,ich” nie ma!

 24. Paweł said

  Tutaj znajduje się relacja z ostatnich wydarzeń w Przemyślu: https://youtu.be/33lCxbuKUjI

 25. Greg said

  Musimy walczyć, bo ofiary patrzą na nas z nieba, i będą nas wspierać.
  Tego jestem pewien.

 26. Ziomek said

  Naprawdę chaniebne !czy oni się czegoś boją? Czy jesteśmy pod jakims zaborem?to się w głowie nie miesci ,i to ma byc polski rząd ? Na upa’inie rządy ,z morderców zrobili bohaterów a nasz rząd? I dziwić sie że upa’incy nie mają do nas zadnego respektu !

 27. witek said

  Gdzie są hierarchowie KK w Polsce. Wszyscy tańcują jak bp Długosz?!
  I coś ojciec derektor umilkł jeśli chodzi o Ofiary Wołynia i ich sprawców.
  Geotermia ważniejsza, hę?
  Odpowiecie
  – przed Bogiem( na pewno)
  – przed historią ( już nie na pewno)
  – przed narodem ( na pewno nie teraz)

 28. volviak19 said

  Jan Pluszkiewicz
  37 min · Rzeszów, Województwo podkarpackie ·
  Media całkiem serio informują. Rosja jest agresorem wobec Ukrainy! Siłą zabrali Krym, zmienili granice w Europie bez zgody USA! No dramat! Krwawa wojna o Krym i ani jednego trupa! Ba, pokonani mieszkańcy nadal mieszkają w swoich domach, żyją jak żyli. Z Ukraińskiej pokonanej, rozbitej armii przez zagony agresorów z Rosji, wróciło do Ukrainy 5 wojaków! Reszta przeszła na stronę agresora z Rosji! No jak to wytłumaczyć ludziom myślącym, wojna, w której nikt nie został nawet zbity po mordzie!? Czegoś takiego świat nie zna, świat o czymś takim nawet nie słyszał. Kapitanat portu krymskiego poddał się kilkunastu paniom z parasolkami, które przyszły objąć w posiadanie port wojenny! Nie wiadomo czemu „heroje” nie chcieli i nadal nie chcą bronić Krymu przed Rosją? Porzucili okręty, miasta, wsie, koszary i tylko pięciu ukraińskich żołnierzy wyjechało z Krymu, odeszli, reszta została w armii, teraz już rosyjskiej. USA i kundle z UE wymyślają cuda by jakoś usprawiedliwić brak wojny w wojnie, Rosja napadła na wschód Ukrainy i banderowska Ukraina morduje Ukraińców! A to ci dopiero heca. Rosja na nich napadła, to oni bohatersko mordują swoich. Nie mordują agresorów z Rosji, mordują Ukraińców ze wschodu Ukrainy! Mamy szczęście dane chyba od samego Boga, że banderowska Ukraina nie morduje nas za rosyjską napaść. Nas razie, zamiast zabijać agresorów z Rosji, mordują „swoich” obywateli chyba po to, by przestraszyć rosyjskiego agresora. Moim zdaniem o wiele logiczniejszym działaniem byłoby mordowanie nas, Rumunów, Węgrów, za rosyjska agresje. niż swoich. Na całe szczęście dla nas, banderowska Ukraina na taki pomysł nie wpadała. Największy ludobójca w dziejach cywilizacji USA, wyje z rozpaczy nad losem niezamordowanej armii ukraińskiej. Nie spotkałem w swoim długim życiu tak podłej, prymitywnej, zakłamanej propagandy. Bo ciągle pytam dlaczego armia Ukraińska nie zabiła nawet jednego napastnika w obronie „swojej” krymskiej ziemi!? Po co to skowyczeć jak idiota i nie zadać sobie prostego pytania. Skoro Krym, to ziemie ukraińskie a referendum zostało sfałszowane, to dlaczego ani jeden żołnierz nie bronił swojej ziemi? Dlaczego nie ma ofiar? Byliśmy bezbronni wobec potęgi III Rzeszy ale walczyliśmy w obronie swojej ziemi, ginęliśmy w obronie swojej ojczyzny, pokonani, zorganizowaliśmy natychmiast partyzantki. Ukraińcy nie walczą w obronie „swojej ojczyzny” bo to nie ich ojczyzna. Zachodnia Ukraina to plugawa faszystowska nacja, to ludobójcy Bandery na usługach III Rzeszy, w oczach swoich ofiar ze wschodniej Ukrainy, tak samo jak w naszych Polaków oczach, są faszystami i ludobójcami faszystowskimi. Wschodnią Ukrainę od zachodniej różni wszystko, język, religia, kultura , tradycja, łączyła ich wyłącznie wspólna geograficzna nazwa Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka. Po upadku ZSRR powstał twór niezdolny do okrzepnięcia, niezdolny do asymilacji. Wykluczam możliwość konsolidacji dwóch całkowicie różnych nacji istniejących pod jedną nazwą Ukraina. Rosyjska część Ukrainy całkowicie z asymilowana z Rosją, nigdy nie zaakceptuje faszystowskiej części Ukrainy. Po tylu zbrodniach ludobójstwa w toczącej się obecnie wojnie ludobójczej, nie da się już być jednym narodem. Banderowska Ukraina jest prymitywnym narzędziem w rękach USA. Narzędziem do zniszczenia a co najmniej osłabienia gospodarczego Rosji. W sytuacji gdy narzędzie okaże się nieprzydatne, los faszystowskiej Ukrainy będzie dramatyczny z czego się bardzo cieszę. Istniejąca pomoc zachodu zamieni się w pogardę, z dnia na dzień upadnie wszystko. Tylko nielicznym banderowskim zbrodniarzom uda się uciec, by przeżyć. Oby stało się to jak najprędzej dla dobra Nowo Rosji, dla dobra Polaków, dla dobra wszystkich uczciwych ludzi. Na pohybel banderowskim padluchom i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają tę plugawą nację padluchów.

 29. Zbyszko said

  Zbyszko @7 oczywiście przepraszam tych wszystkich, którzy w Solidarności byli szczerze oddani Polsce i narodowi polskiemu, którzy PRL wraz z jego potężnym dorobkiem gospodarczym, nie chcieli obalić a tylko i wyłącznie poprawić, dopracować.
  Przy okazji, zadajmy sobie wszyscy może takie pytanie:
  Kiedy w Polsce było łatwiej o Zbawienie w Jezusie Chrystusie w PRLu czy po ’89?…, bo chyba nie ulega wątpliwości, że to właśnie w tym naszym życiu jest najważniejsze.

 30. Joannus said

  Ad 29
  Po owocach poznaje się prawdziwą wartość. Dobre drzewo nie daje złych owoców.

 31. Dariusz said

  Bez komentarza ale bardzo smutne

 32. slawek said

  odwołac komendanta policji wprowadzic specjalne jednostki deportowac ukrainców

 33. Jacek said

  ” Nasze prośby do rządu wydawać by się mogło, że polskiego, zostają bez odpowiedzi.”

  Zero zdziwienia. Pisałem już jakiś czas temu, ze wygląda na to, ze Polska ma być przyłączona do ukrainy, przynajmniej jej południowo-wschodnia część. Koszerność ma swoje prawa, z których w pierwszym rzędzie wynika, ze z Polakami można zrobić co się komu podoba. A jak trzeba to zawsze znajdzie się „ktoś” kto za mała oplata ich wyrznie. „Umocowanie” rządu w W-wie nie jest specjalna tajemnica. Chciałbym się mylić, ale nie mam zamiaru się łudzić.

 34. Regina said

  Jest bardzo niedobrze. Proporcje etniczne zmieniają się na niekorzyść Polaków.Doczekamy się tego,czego doczekali się Serbowie od Albańców.To tylko kwestia czasu. Jak to się dzieje, że banderowcy, nielegalnie osiedlają się u nas,na taką skalę.Kto na to zezwala,kto tym steruje? Zydki Ubeki, wMagdalence dogadały się z Zydami z Solidarności. Skutek tego jest opłakany. Decydują o wszystkim za nas.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Pani Regino, to wszystko wina Rosji – wystarczy spytać kilku Polaków, aby się o tym upewnić.

 36. barbara said

  bzdura. Ukraińcy nie mają w Polsce żadnych świadczeń. Pracują ciężej niz Polacy. Nie przeczę, że takie zajścia miały miejsce i , że policja zaskakująco biernie się zachowała, zgodnie z „dyrektywami „z góry. Jeśli widać na ulicach Ukraińców z kasą w mieście przygranicznym, wiadomo, że są to przemytnicy. ………. Należy na pewno protestować przeciw takiemu podejściu do sprawy historii , do kwestii ukraińskiej przez władzę.

 37. Regina said

  Ad.35.Marucha. Wydaje mi się, że coś troszkę drgnęło. Nie jest już tak tragicznie. Swiadomość Polaków pozytywnie zmienia się. Myślę,że to zasługa internetu i takich portali,jak Gajowka. Serdecznie pozdrawiam.

 38. Henry said

  Nasze, wasze, moje, twoje.

  Fakty historyczne: prawie wszystko Ukraińcy otrzymali w prezencie.
  Ale to, co mają nie potrafią wzbogacić i rozwinąć, ciągle liczą na następne prezenty.
  Taka jest mentalność banderowców i takie są fakty historyczne.
  Są mistrzami w robieniu konfliktów między ludźmi, podgryzanie, fałszowanie prawdy itd. itd.
  Nic się nie zmieni, a będzie tam jeszcze trudniej.
  Oczywiście są wyjątki.

 39. ziomek said

  Najpierw niech się zajmą Chomą. Bo on zniszczy cały Przemyśl i odda wszystko tym jebanym ukraincom. Nie wiem co to za ludziska bo inaczej nie powiem jego wybierają na prezydenta

 40. Polska potrzebuje polskiej wladzy, silnej wladzy – J. Korwin-Mikke, G. Braun. M. Kowalski… W ciagu kampanii wyborczej JKM powiedzial ze Polaka musza szanować na świecie a prezydenta Polski bać!
  A teraz boja sie Polacy – ukraińcow w Przemyslu, wojny rusko-amerykańskiej na terenie Polski, polscy przedsiebiorcy i rolnicy przepisow z Brukseli. Bo w grze sa interesy Brukseli, Waszyngtonu i Tel-Avivu.

 41. reemts said

 42. greh said

  To są zapewne działania inspirowane z Moskwy. Nie dajcie się w to wciągać. Wykosztują się, a jak się akcja nie rozwinie to przestaną.

 43. Boydar said

  Panie Ziomku, mniej więcej dobrze Pan piszesz, z wyjątkiem ‚haniebne’ przez ce-ha. Nad tym trzeba koniecznie wypada popracować. Życzę wytrwałości.

 44. mich said

  Co za bzdury i nakręcanie nagonki na ukraińców. „Ukraińcy dostają przeróżne świadczenia socjalne” ukraińcy nie mają prawa do świadczeń socjalnych nie mając obywatelstwa polskiego. „w przeciwieństwie do nas mają pieniądze na ubrania i fajne samochody” niskie zagranie rodem z sowieckich czasów żeby dzielić na klasy. „hasła potępiające ideologię banderowską” prosze sobie zobaczyć filmik i posłuchać tych haseł „znajdzie sie kij na banderowski ryj” i inne.Pseudopatrioci zaatakowali procesję z krzyżami i starymi babciami brawo. Autor się jeszcze podaje za ofiarę to jakaś paranoja.

  ——
  Dobrze wiedzieć, że eskalacja banderyzmu w Polsce to tylko majaczenia „chorych z nienawiści” prowokatorów, zakłócających rozwój przyjacielskich stosunków z Ukrainą.
  Admin

 45. marski said

  kto tych skurwysynow w koncu popiera?

 46. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ad 22
  „Ludzie muszą się mobilizować i pomagać nawzajem sobie. W końcu aparat pręgierzu nie da rady tego objąć.
  Truskawkowe sady niech będą zaczątkiem, a niech skończy się na pomocy we wszystkich aspektach i nigdy się do nas nie dobiorą.”

  Juz pisano :

  SAMOPOMOC i organizowanie sie wokol Strazy Pozarnych i swoich mundurowych !

 47. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ad 44
  „Pseudopatrioci zaatakowali procesję z krzyżami i starymi babciami brawo.”
  No nie, ty chyba jestes na pensji…

  Stare babcie to banderowcy ZYWCEM PALILI i z wnuczkami…
  A w tej niby procesji szlo pelno mlodych bab o czarnych oczach pelnych nienawisci …poogladaj sobie filmy na YT

Sorry, the comment form is closed at this time.