Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Izolacja Zełenskiego
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

ABW znów walczy z obywatelami Rosji. Szuka „szpiegów” wśród naukowców

Posted by Marucha w dniu 2017-10-12 (Czwartek)

Z Polski został wczoraj wydalony Dmitrij K. – naukowiec, który według służb specjalnych miał „inicjować elementy wojny hybrydowej”.

Naukowiec i przedstawiciel Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych w Moskwie został uznany za przedstawiciela wrogich sił i wydalony na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. O co chodzi?

– Z ustaleń ABW wynika, że mężczyzna prowadził działalność wymierzoną w polskie interesy, inicjował elementy wojny hybrydowej przeciwko Polsce a także utrzymywał kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi – powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

— Działalność K. na rzecz wrogiego państwa nie mogła być tolerowana i szef ABW wniósł o wydalenie K. z Polski. Rosjaninowi cofnięto zgodę na pobyt w RP i wydalono go z kraju.

Dmitrij K. jako przedstawiciel moskiewskiej placówki miał nawiązywać kontakty z osobami ze środowisk akademickich oraz z dziennikarzami. Ponoć „znajdował osoby o prorosyjskich poglądach i wciągał ich do współpracy. Oferował współpracę z rosyjskimi uczelniami, publikacje i wyjazdy naukowe, finansowane przez stronę rosyjską”.

– Grupę współpracujących z nim osób instruował, co mówić, by prezentować prorosyjski punkt widzenia – oburza się Żaryn. — Inicjował kampanie informacyjne na rzecz Rosji prowadzone w Polsce, prowadził kampanie podgrzewające polsko-ukraińskie animozje, stymulował działania w Polsce, sprzeciwiające się demontowaniu sowieckich pomników, a także akcje dyskredytowania polskich władz, zarówno w polskich jak i zagranicznych mediach.

Pierwsze o sprawie poinformowały rzecz jasna prorządowe „Wiadomości” TVP, które podały jako pewnik, że mężczyzna współpracował z rosyjskimi służbami specjalnymi, a jego aktywność naukowa wymierzona była w interesy Polski. Jakie dokładnie – nie wiadomo. Z pewnością miał inspirować „grupy szerzące dezinformację” – bo w światopoglądzie rządów dobrej zmiany nie mieści się, aby ktoś mógł sam z siebie sprzeciwiać się niszczeniu radzieckich pomników i miejsc pamięci.

Co jeszcze straszniejsze, ośmielał się „prezentować prorosyjski punkt widzenia!”. Szczególnie w latach 2016-2017 naukowiec miał poszerzyć znacznie grupę swoich zwolenników, co skłoniło służby do postawienia mu oskarżeń o pracę na rzecz obcego wywiadu.

Rosjaninowi cofnięto zgodę na pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i wydalono go z kraju. Materiały zebrane przez ABW miały dowodzić, że dalsze przebywanie Dmitrija K. w Polsce jest zagrożeniem dla integralności państwa – wszak głoszenie poglądów innych niż dozwolone są w TVP to już „wprowadzanie elementów wojny hybrydowej”.

– Na tym etapie trudno przesądzać, jakie będą skutki tej sprawy – powiedział Żaryn. Faktem jest, że internet działa w Polsce jak co dzień, a dostępne strony www nie otwierają się wyłącznie w cyrylicy, więc chyba możemy spać spokojnie. Gorzej, jeśli z powodu wydalenia Dmitrija K. wybuchnie skandal dyplomatyczny.

https://pl.sputniknews.com

*                        *                         *

„Wydalenie z Polski rosyjskiego naukowca Karnauchowa jest absolutną prowokacją”

Rosyjski Instytut Studiów Strategicznych uważa za „absolutną prowokację” wydalenie z Polski obywatela Rosji Dmitrija Karnauchowa, którego władze kraju podejrzewają o powiązania z rosyjskimi służbami specjalnymi – powiedział szef Centrum RISS ds. kontaktów z otoczeniem i mediami Igor Pszenicznikow.

Wcześniej Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy Koordynatora Służb Specjalnych Polski powiedział, że Rosjanin Dmitrij Karnauchow rzekomo „prowadził działania wymierzone w interesy Polski”. Powołując się na oświadczenie szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Żaryn podkreślił, że jest on „zaangażowany w tzw. wojnę hybrydową” przeciwko Polsce. Jak dodał, podejrzany „pracował pod przykrywką”, współpracując z Rosyjskim Instytutem Studiów Strategicznych w Moskwie, dzięki czemu „zdobył wiele kontaktów wśród naukowców i dziennikarzy”.

— To absolutna prowokacja ze strony polskich służb specjalnych przeciwko Rosji. Nasz instytut jest wykorzystywany jako powód, aby kolejny raz kopnąć Rosję. Należy to rozpatrywać jako jedno z trywialnych wypowiedzi w łańcuchu antyrosyjskich prowokacji – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Pszenicznikow.

Chodzi o znanego naukowca, profesora Nowosybirskiego Technicznego Uniwersytetu Państwowego Dmitrija Karnauchina, który przez wiele lat pracował w Polsce.

— Mieliśmy z nim zawartą umowę cywilno-prawną, na mocy której współpracował z instytutem do grudnia 2016 roku. Po upływie tego okresu umowa nie została przedłużona. Jest analitykiem, słynnym naukowcem, który faktycznie był moderatorem normalizacji rosyjsko-polskich stosunków, w tym wśród naukowców – wyjaśnił Pszenicznikow.

Jak dodał, przykre jest to, że „obecnie również naukowcy są monetą przetargową w kampanii rusofobicznej, która jest prowadzona na Zachodzie”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 27 do “ABW znów walczy z obywatelami Rosji. Szuka „szpiegów” wśród naukowców”

 1. maasteer said

  ” Inicjował kampanie informacyjne na rzecz Rosji prowadzone w Polsce, prowadził kampanie podgrzewające polsko-ukraińskie animozje, stymulował działania w Polsce, sprzeciwiające się demontowaniu sowieckich pomników, a także akcje dyskredytowania polskich władz, zarówno w polskich jak i zagranicznych mediach.”

  Polskojęzyczne władze same się dyskredytują …

  Ale gdyby nawet przyjąć, ze ten człowiek był agentem to raczej prowadził działalność opozycyjną – tak jak Navalony w Rosji i inni pajace z „opozycji” na Białorusi. Czy amerykańscy agenci zwani opozycją u naszych wschodnich sąsiadów nie dyskredytują czasem tamtejszych władz i nie podburzają ich obywateli, tworząc zagrożenie dla ichniego bezpieczeństwa narodowego? – moralność Kalego wyłazi …
  Ruscy powinni wiec brać przykład z polskojęzycznego rzontu i wyje….ć całą amerykańską agenturę zwaną opozycją. – Ale wtedy byłby dziki wisk.

  ps Oglądając dziś w telawizji TVPis Wiadomości na ten temat , nie dało się nie zauważyć antyrosyjskiej wścieklizny i ujadania.

 2. JerzyS said

  ale kto podpisał
  i kto przestawił do podpisu
  , kto był prowokatorem.
  mozemy

  dużo zaoszczędzić na Zusie!

 3. maasteer said

  A jak polskojęzyczne pajace z Polski stali na majdanie to nie tylko dyskredytowali legalnie wybrane władze w osobie Janukowycza, ale doprowadzili do jego nielegalnego obalenia, i to było w porządku – zgodnie z zasadami demokracji. Wystarczy przypomnieć kampanię oszczerstw i nienawiści w „polskich” mendiach jakie towarzyszyły tamtym wydarzeniom. A teraz te świętoszki wypominają komuś to, co sami robili parę lat temu. fu……

 4. Regina said

  Jesteśmy przez Żydów u władzy, we własnym kraju całkowicie izolowani od największego i najsilniejszego państwa słowiańskiego. Powoduje nimi strach. Zachowują się, jak tyran mąż, który, by mieć całkowitą władzę nad żoną trzyma ją w izolacji od jej własnej rodziny. Zdani jesteśmy,tylko na tych bandziorów i złodziei z zachodu, ewentualnie na Żydów z Izraela. Ja rozumiem, że nasza nie ma nic wspólnego z słowiańskością. Ich kuzyni mieszkają w Izraelu, więc dobrze by było, gdyby się tam wynieśli i przestali nam szkodzić, bo tylko to potrafią od Cwierćwiecza.

 5. , said

  http://retropress.pl/gazeta-gdanska/krawiec-damaszak-sciaga-dlugi-buty/

 6. ir said

  Za pomoca żydów, pani Regino. Niekoniecznie przez nich.

 7. , said

 8. matirani said

  A tymczasem w Rosji:
  https://www.rt.com/news/406504-russia-rock-jumping-governors/

 9. wert said

  A gdyby dzialal w fundacji adenauera czy innym forum na rzecz dialogu i bral dobre granty na nauke, to i jakis order moglby dostac, i byc szanowanym ekspertem.

 10. GZN said

  Ad 9
  Słusznie. Ruski, który przyjedzie z reklamówką po zakupy z Kaliningradu też może być „agentem wpływu” albo (szpionem). Nie wpuszczać takich … A ci co mają inny punkt widzenia niż rządzący to do „odpowiednich służb” a co pachołki Putina …… wydalć takich. Jak to się mówiło w Kijowie? „czemadan, wakzał, Moskwa”. No to teraz i w Warszawie. Bo Ruskie to wredne i zawsze coś knują. I w ogóle tylko „akolici” tu do Gajówki zaglądają …. No właśnie, to co Pan tu robisz Panie Ura Ura?

 11. , said

  A CO DO SKARPETEK to był j€ż wojtuś perkUzista w Bozienicach (WIESIOŁKI pzpr)

 12. , said

  chiba nie weszło -powTURKA
  https://www.rferl.org/a/crying-fowl-russia-mocked-in-memes-after-bulldozing-geese/27193641.html

 13. Regina said

  Ad. ura ura(zniknął z portalu jego komentarz ?) Ciekawa jestem czyim ty jesteś agentem? Tacy jak ty kosztują nas miliardy. Wielu dziennikarzy(myślę,że z tej grupy się wywodzisz),to niemieckie trolle.Nikt mi nie powie,że będąc na „garnuszku” niemieckim nie pilnuje się ich interesów. Oddzielną grupę stanowią trolle internetowe. Węszą po portalach i w ten sposób zarabiają na życie- to już całkowite dziennikarskie barachło. Ile płaci Axel springer, albo Otwarty Dialog od jednego „gniota”? 90% dziennikarzy ma komunistyczne korzenie, z kąd u nich taka miłość do zachodu? jacy z nich zagorzali europejcy. To,że portal spełnia swoją rolę,świadczy twój gniot na nim.Moja rada-jak ci nie odpowiada ten portal,to nie węsz,bo to plugawe zajęcie.

  ——
  Pani Regino,
  To taki obszczymurek. Nie ma absolutnie NIC do powiedzenia.
  Admin

 14. , said

  ad 13 celi VEL warCHOŁ(regine) -nie udawaj ukraine ucz się gry na skrzypcach i na dach w magnuszew
  https://www.rferl.org/a/28778037.html

 15. , said

 16. Regina said

  Ad.Admin. Tacy się najlepiej do tej roboty nadają. Pozdrawiam. PS.Właśnie się banderowiec odezwał.Ciągle buszują po naszych portalach.Do czego ci są zdolni ,widziałam filmik w internecie z Odessy.

  ——
  Dużo więcej tego robactwa wyłapuje system antyspamingowy i filtry…
  Admin

 17. Kojak said

  WIADOMO ZE TE ABW TO ZWYCZAJNE ATYPOLSKIE BYDLO KTOREMU NIE WIADMO KTO WYDAJE ROZKAZY ! TE BYDLO ZAWSZE BYLO WYJETE SPOD P;RAWA TE BYDLO WIADOMO PRZEZ KOGO JEST OPANOWANE 1 POLSKLA ABSOLUTNIE NIE MA SWOICH SLUZB TAJNYCH !

 18. muki said

  cierpliwosc rosyjskich wladz jest wrecz niezrozumiala: wywalenie dyplomatow z USA ,zajecie rosyjskiej wlasnosci dyplomatycznej, zerwanie rosyjskich flag z budynkow, jawne sponsorowanie bandytow w Syrii i Upadlej, niewpuszczenie przedstawicieli rosyjskiego sztabu na sesje ONZ, wyjscie z UNESKO USA, wroga propaganda wszedzie gdzie mozliwe, gromadzenie sil USA w wasalskich krajach Europy Wschodniej, Gromadzenie sil tez w Kosmosie itd. itp. Na co rosyjskie i chinskie wladze licza? na „zmiluj sie”-nie bedzie. Tylko w morde i pala-oto co rozumie amerykanski ciemniak i jego wasale-jak w Syrii i na Upadlej-tu trzeba bylo juz w 2014 uznac referendum w Malorosji i zmiazdzyc uzurpatorow kijowskich:zamrozic wszelka wspolprace i wyegzekwowac dlugi-jak USA od Polski w 1982r. Putin za bardzo cacka sie z jego „partniorami” i to moze sie zle skonczyc…

 19. Jerzy G. said

  Polskojęzyczne żydostwo z pisdy zamienia Polskę w żydowski kibel, bo Polacy sami do tego dopuścili. Jest tylko jeden jedyny sposób poprawy sytuacji – zakładamy podkute wojskowe buty i każdemu żydłakowi sprzedajemy mocny kop w tyłek – aż się wyniesie z Polski raz na zawsze. Innej metody nie ma. Nikt nam nie pomoże, jak sami sobie nie pomożemy

 20. Bogaty Miś said

  Charakterystyczne jest już nie to, że asy z ABW nie mają dowodów na działalność agenturalną, tylko to, czego polskojęzyczna mafia się boi: boi się tego, że Polacy dowiedzą się prawdy o historii Rosji i poznają „prorosyjski punkt widzenia!”. Niewiele potrzeba, aby Polacy zmienili swe poglądy na Rosję i tego polskojęzyczni panicznie się boją. Łatwo im przychodzi odgradzać Polaków od prawdy historycznej, ale ta odgroda to ściana z papieru. Paradoks.

 21. , said

  https://www.cda.pl/video/10447758a/vfilm

 22. Jerzy G. said

  Dzieje się…

  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/795-znikajaca-kasa-wywiadu#.WeBU8wjZBBw.facebook

 23. rakieta said

  Towarzysze gazetopolscy!
  Ministrze Wojny Antku Policmajstrze!
  Czcigodny Ojcze Dyrektorze!
  Kasztanko-Kocie Aliku!

  Polska powinna zbojkotować finały MŚ w Rosji!

  Problem jest jednak inny, dużo większy niż to sobie wyobraża przeciętny, polski kibic zauroczony skutecznością Roberta Lewandowskiego. Nie możemy dopuścić do występu naszej Narodowej w Rosji z kilku powodów.

  Pierwszy to taki, że jadąc do Rosji będziemy wspierać kacapski reżim Putasa i zarabiać dla niego pieniądze.

  Drugi to taki, że Putas nie dotrzymał słowa danego przez Macierewicza, Sakiewicza i Targalskiego, że po Zapad17 napadnie na bałtyckie państewka i Polskę. Ten dureń nawet Ukrainy nie chce.

  Trzecie – to wielkie niebezpieczeństwo, że nasi zawodnicy od piłki kopanej zostaną osaczeni przez werbowników z GRU/FSB i zostaną zwerbowani jako „zielone ludziki” na zielonej murawie.

  Skoro Putas może sobie załatwić prezydenta USA za 100 tyś baksów (dane z amerykańskich mendiów) to na Lewandowskiego będzie musiał wydać przynajmniej sto razy tyle. Ale i tak mu się opłaci bo minister wojny dostanie zawału a wszyscy ci, którzy dziś uwielbiają Roberta, odwrócą się od niego jak nie przymierzając od Adriana Kornhauser-Maliniaka.

  Mogliśmy pokazać fucka imperialistom amerykańskim w 1984 (ktorzy teraz awansowali do roli „wiecznego sojusznika”) i nie wysłaliśmy naszych Orłów i Sokołów na pewne Victorie to możemy teraz też pokazać fucka Putasowi. I tak powinniśmy zrobić.

  Nie wolno się kłaniać kacapskim imperialistom. Co by na to powiedział nasz minister wojny? Albo hodowca kotów z Joli Bord? Już nie będę wspominał o takich mend-rcach jak Sakiewicz czy tow.Targalski.

  Tagi:
  robert lewandowski
  polska
  rosja

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/140540,polska-powinna-zbojkotowac-finaly-ms-w-rosji

 24. nick: admin; hasło: admin1 said

  .http://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/874/1/BTH_10_2012_Chynczewska-Hennel%20%5Brecenzja%5D.pdf

  + reszta…

  https://www.google.pl/search?client=opera&q=dymir+karnauchow&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

 25. Ataki tymczasowej administracji w Polsce przeciw Rosji są gigantycznym oszustwem.Jak może polski rząd atakować,przy tej okazji …rząd w Szwajcarii?

  Powtarzam cała EU zachodnia,dzięki Swiss eksportuje,wszystko co jest możliwe do Rosji.Cały Rząd w Szwajcarii to nie są agenci Rosji…Nie dajmy się nabrać propagandzie przeciw Rosji.

  Nikt nie zamyka Rosjan w USA a w Polsce wyrzuca się biednych naukowców z Rosji.Przecież to nie są milionerzy w Euro.

  Twórca google i inni, byli i są Rosjanami nawet gdy zmienili obywatelstwo.

  W Polsce,żyje setki tysięcy Rosjanek, które pokochały swoich mężów ,Polaków.Będą aresztowane?

  Bombą medialną w całej Europie,w tym w Polsce,jest rosyjska muzyka.Będzie zakazana w Polsce?

 26. Regina said

  Ad.Admin. Na to robactwo nie ma rady,trzeba ich ignorować i nie odpowiadać na ich komentarze. W szczególności jeżeli atakują: administratora portalu,sam portal,bądz ogólnie bywalców tego portalu.W 90%,tak działają trolle. Nie znoszą,gdy nie podejmuje się z nimi dyskusji.Widocznie mają płacone od ilości „gniotów”. Pozdrawiam i zaraz się biorę za czytanie nowych artykułów,bo jest ich wiele i bardzo ciekawe.

 27. , said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: