Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Traditionis Custodes
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  mistrzYoda o Traditionis Custodes
  Wladca o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  revers o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  ajmar o Będziemy mieli dokumenty, jak…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-08-20 (Środa)

Zdaniem polskojęzycznych mediów na Ukrainie nie ma żadnych banderowców i żadnego szowinizmu. Z mediów tych wiemy, że pod przewodem panów Poroszenki i Jaceniuka na Ukrainie budowana jest demokracja, twórczo wspierana przez USA i Unię Europejską oraz największego orędownika sprawy ukraińskiej na świecie – Polskę.

Budująca demokrację Ukraina przygotowuje się do integracji z Unią Europejską, którą chce powstrzymać neoimperialna Rosja, wspierająca separatystów i terrorystów. Itd., itp. Jednakże gdy przyjrzymy się chociażby emblematom używanym przez niektóre formacje zbrojne, podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy, nasuwa się podejrzenie, że z tą ukraińską demokracją i integracją europejską jest coś nie tak. Chodzi tu o emblematy batalionów „Azow” i „Donbas” oraz tzw. Gwardii Narodowej.

Batalion „Azow” to ochotnicza formacja zbrojna, w skład której wchodzi kompania służby patrolowej milicji MSW Ukrainy oraz członkowie bojówek i organizacji nacjonalistycznych. Jednostka ta została sformowana w maju 2014 roku w Mariupolu z inicjatywy Ołeha Odnorożenki – przywódcy organizacji o jakże wdzięcznej nazwie: Socjal-Nacjonalistyczne Zgromadzenie. Formalnie podporządkowano ją Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Przeznaczeniem tej jednostki była i jest pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy. Symbolika batalionu „Azow” – przede wszystkim odwrócony tzw. „wilczy hak” – nawiązuje wprost do symboliki 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”.

Emblemat 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich”

Symbolem 2. Dywizji Pancernej Waffen-SS „Das Reich” był tzw. Wolfsangel (niem. „wilczy hak”). Symbol ten składa się z nałożonych na siebie łacińskich liter I (idea) i N (naród). Runa Wolfsangel nawiązuje do pogańskiego amuletu, których miał chronić właściciela przed ciemnymi siłami. W XV wieku „wilczy hak” stał się emblematem niemieckich mieszczan, walczących z feudalizmem. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) uchodził za symbol wolności jako tzw. znak samowoli. „Wilczy hak” początkowo był emblematem NSDAP (potem przyjęto swastykę). Następnie przyjęła go 2. Dywizja Pancerna Waffen-SS „Das Reich”. Dywizja ta została utworzona w kwietniu 1940 roku. Brała udział w niemieckiej agresji na Francję, a potem walczyła na froncie wschodnim.

Początkowo był dywizją zmotoryzowaną. W 1942 roku została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych, a w październiku 1943 roku w dywizję pancerną. Brała m.in. udział w bitwie na łuku kurskim (5 lipca – 23 sierpnia 1943 r.). Była wówczas jedną z najsilniejszych formacji pancernych III Rzeszy. Liczyła 163 czołgi, a więc dwukrotnie więcej niż analogiczne dywizje pancerne Wehrmachtu. W kwietniu 1944 roku ponownie trafiła do Francji w związku ze spodziewaną inwazją aliantów. Cztery dni po tej inwazji – 10 czerwca 1944 roku – esesmani z dywizji „Das Reich” popełnili jedną z najgłośniejszych niemieckich zbrodni wojennych, jaką była masakra mieszkańców miasteczka Oradour-sur-Glane. W odwecie za śmierć jednego z oficerów dywizji z rąk francuskiego ruchu oporu esesmani z dywizji „Das Reich” wymordowali prawie wszystkich mieszkańców Oradour – 642 osoby, mężczyzn, kobiety i dzieci – a samo miasteczko spalili. Po wyparciu wojsk niemieckich z Francji dywizja „Das Reich” walczyła w Ardenach, na Węgrzech i w Austrii, gdzie w maju 1945 roku poddała się Amerykanom pod Linzem.

Wolfsangel jako symbol Werwolfu

Po drugiej wojnie światowej „wilczy hak” stał się symbolem hitlerowskiej organizacji Werwolf (Wilkołak), która prowadziła działalność dywersyjną na dawnych wschodnich ziemiach Rzeszy odzyskanych przez Polskę w 1945 roku.

W latach 1991-2004 Wolfsangel był oficjalnym znakiem Socjal-Nacjonalistycznej Partii Ukrainy. Partia ta obecnie nosi nazwę Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” i jest obok Prawego Sektora oraz Partii Radykalnej czołową postbanderowską siłą polityczną na Ukrainie.

iDrugim – obok „wilczego haku” – nazistowskim elementem emblematu batalionu „Azow” jest symbol Czarnego Słońca, będący pierwowzorem swastyki. Był to jeden z najbardziej ulubionych symboli Reichsführera SS Heinricha Himmlera.

Osobiście Himmler był zafascynowany okultyzmem, a Czarne Słońce – składające się z trzech swastyk – symbolizuje w okultyzmie astrologiczny emblemat słońca. Znak ten był ornamentem posadzki na zamku w Wewelsburgu koło Paderborn, gdzie odbywały się spotkania elity SS.

Symbol Czarnego Słońca

Batalion Gwardii Narodowej „Donbas” został sformowany w Dniepropietrowsku z inicjatywy miejscowego gubernatora, a faktycznie jednego z głównych sponsorów rewolty kijowskiej, oligarchy Ihora Kołomojskiego. Jego przeznaczeniem była od początku pacyfikacja oporu rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy.

Jako formacja ochotnicza został zasilony głównie członkami Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji ukraińskich, biorących wcześniej udział w walkach w Kijowie. W kwietniu 2014 roku powstały dwie formacje o tej nazwie: 24. batalion obrony terytorialnej „Donbas”, podporządkowany Ministerstwu Obrony Ukrainy, oraz operacyjny batalion „Donbas” Gwardii Narodowej Ukrainy, podporządkowany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

Symbolem batalionu Gwardii Narodowej „Donbas” jest stylizowany na trójząb odwrócony orzeł hitlerowski z półotwartymi skrzydłami, nawiązujący do oficjalnego emblematu Wehrmachtu z 1942 roku.

Emblemat batalionu Gwardii Narodowej Ukrainy „Donbas”

Szowinistyczna symbolika jest też obecna na emblemacie Gwardii Narodowej Ukrainy – formacji ochotniczej złożonej z członków paramilitarnych organizacji nacjonalistycznych, głównie Prawego Sektora. To nie tylko czerwono-czarne tło (symbolika OUN/UPA), ale także symbol widniejący u podstawy postaci św. Michała, będący stylizowaną swastyką.

Emblemat Gwardii Narodowej Ukrainy

Informacje odnośnie nazistowskiej symboliki niektórych formacji sił zbrojnych Ukrainy są w Polsce lekceważone i zbywane określeniem „rosyjska propaganda”.

To jednak nie jest rosyjska propaganda, ale fakty. Formacje MSW Ukrainy, złożone z członków różnych organizacji neobanderowskich, nawiązują wprost do symboliki nazistowskiej. Czy te jednostki są współczesną ukraińską Waffen-SS? Ostatecznie Ukraińcy mają w tej dziedzinie ponure tradycje 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”).

Co ciekawe jednak, na emblemacie dywizji SS-Galizien nie było symboli nazistowskich. Epigoni SS-Galizien poszli jak widać znacznie dalej.

Różne rodzaje swastyki

Emblemat 14. Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Galizien” („Hałyczyna”), nawiązujący do herbu Lwowa

USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel.

Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE.

Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.

No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego.

Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarze 24 do “Nazistowska symbolika sił zbrojnych Ukrainy”

 1. Zbyszko said

  Wg polskich(?) mediów (wszystkich), po referendum w którym obywatele wschodnich republik opowiedzieli się za Rosją (a nie Unią), Rosja się tym faktem wkurzyła do tego stopnia, że niemal natychmiast wysłała tam bombowce by zrównac te republiki z ziemią. Oczywiście zachodnia Ukraina musiała wysłac tam wojska z pomocą humanitarną.

 2. Zbyszko said

  Polecam chyba bardzo ważne wystąpinie Grzegorza Brauna:

  znalazłem to tutaj:
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/112125,grzegorz-braun-o-napuszczaniu-polski-na-rosje-video

 3. APA said

  O Ukrainie starczy już wszelkiej info i dezinfo dla tych co korzystają z własnego rozumu,maja własne uszy i oczy,potrafia logicznie myslec .

  Tym wlasnie chcemy dopisać i to bez obawy,ze to co dzieje się obecnie w Europie
  (teatr nieoficjalnej wojny europejskiej) WINNI SA ZYDZI,NIEMCY i BOLSZEWICY ,którzy wspolpracuja ze sobą i „rozdają karty”.

  Natomiast ZYDZI amerykańscy i inni wspierają na rozne sposoby TEN POZAR i CYWILIZACJE SMIERCI (czytaj ludobójstwo) !

  Zbyszkowi zwracamy uwagę aby się nie pasjonowal tym co mowia „brauny”.
  ZYDZI TO BARDZO PRZEBIEGLY NAROD po obu stronach barykady ZAWSZE i WSZEDZIE !

  NIEMCY to ODDANI WYKONAWCY USTALEN ZYDOWSKICH !

  ROSJANIE (szczególnie z rodowodem slowianskim) to NAROD który można LEPIC jak plastelinę na wszelkie uksztaltowania.

  UKRAINCY TO BANDYCI z małymi wyjątkami SLUDZY SLUG !

  POLACY ( tych nam szkoda jako ze sami nimi jesteśmy) DAJA SIE OGRAC WSZYSTKIM !
  ale
  GDY SIE ZORGANIZUJA NIE MA OD NICH NARODU SILNIEJSZEGO i MADRZEJSZEGO !!!

  Dlatego naszym wrogom tak mocno zależy na naszym skloceniu i ROZBICIU,takze na wysłaniu na tulaczke zyciowa.

 4. GM said

  Batalionu Azow to już chyba nie ma, przynajmniej taka mam nadzieję: http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/koniec-kryminalnego-neobanderowskiego.html

 5. jowram said

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy i organizacja Prawy Sektor porozumiały się w sprawie współpracy w ramach operacji zbrojnej na wschodzie kraju – napisał doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku. Powiedział on, że jednym z aspektów współpracy będzie wymiana informacji. Heraszczenko zaznaczył, że minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow „z szacunkiem” odnosi się do wkładu członków organizacji Prawy Sektor w przeprowadzanie operacji specjalnej. Heraszczenko dodał również, że istnieją możliwości legalizacji oddziałów Prawego Sektora w oficjalnych strukturach siłowych Ukrainy. Zażegnanie konfliktu z Prawym Sektorem było konieczne i Kijów musiał ustąpić, bo jego rezerwy kadrowe w Donbasie szybko topnieją, żołnierze poborowi nie mają szans ani serca w walce z powstańcami, i do eksterminacji ludności rosyjskojęzycznej nadają się tylko rezuni o silnej motywacji ukrofaszystowskiej.

  * Przewodniczący Wierchownej Rady (ukraińskiego parlamentu), pastor Ołeksandr Turczynow wezwał na swoim blogu ukraińskich żołnierzy, aby byli dzielni, nie płakali i „godnie umierali za ojczyznę”. Wcześniej, syn Turczynowa, Kirył, który przykładnie dostał i przyjął powiastkę do wojska w ramach powszechnej mobilizacji, wystąpił w publicznej TV i apelował do młodych ludzi, aby sprzeciwiali się tym rodzicom, którzy chcą ich za wszelką cenę wybronić od wojska. Po tak dobrym wstępie do służby został przydzielony do wojskowego sztabu dla politruków w Kijowie a nie na front do Donbasu.

 6. MatkaPolka said

  Popatrzcie i posłuchajcie tych okrzyków na marszu „Honor Wafen SS-Galizen”: „Sława Ukrainie”, „Bandera i Szuchewich sa bahaterami Ukrainy”, „Sława bohaterom”, „Honor narodowi – smierć jego wrogom”, „Wschód i Zachód razem”, „Ukraina ponad wszystkimi”, „Śmierć wrogom”, „Bohaterowie nie umierają, wrogowie umierają”, „jedna rasa, jeden naród, jedna ojczyzna”, „OUN-UPA narodowa identyfikacja”, „Bandera nasz bohater”, „Bandera i Szuchewich walczyli za ciebie i za mnie”, „Ukraina ponad wszystko”, „Bandera przyszedl usunąc bałagan”, etc. Na czele marszu szli też kapłani ich koscioła prawosławnego. Okrzyki „Ukraina będzie wolna”, „Moskale pod nóż”, „Ojcze Bandera przyjdź do nas znów”, etc.

  Fakty sa Faktami – z faktami się nie dyskutuje – kolaboracja UPA ze zbrodniczą nazistowska trzecią Rzesza niemiecka jest bezsporna i po więlokroć udokumentowana.

  Przerażające jest jest to jak wielkie masy mieszkańców Ukrainy zostały z indoktrynowane i uwierzyły i przyjęły za bohaterów narodowych zbrodniarzy wojennych – zbrodnia i ludobójstwo staly się oficjalną doktryna państwową ; w czasie wojny UPA werbowała w swe szeregi terrorem fizycznym – dziś jest to terror medialny. W czasie wojny służyli Niemcom, dziś służą Żydom i Niemcom

  Rozkład ZSRR Rozpoczęty przez Michaiła Pirestrojkowicza Gorbaczowa ( dostał za to ranczo-(„domek”) Paradiso kolo San Diego Kalifornia – cena za demontaż mocarstwa? ) i ostatecznego podpisania układu o rozwiązaniu ZSRR przez Jelcyna – zaledwie kilka miesięcy po wyborze na prezydenta – 8 grudnia podpisał w Puszczy Białowieskiej Porozumienie z Ukrainą i Białorusią o rozwiązaniu ZSRR
  – najwyraźniej na Polecenie EU Syjonistów i Neo- Konow z USA

  Od czasu upadku Związku Radzieckiego światowy syjonizm finansuje i sponsoruje neo-banderowcow i neo-UPA chwaląc Banderę i Szuchewycza – sadystów , pederastów i psychopatów

  Ein Volk, ein Sprache, ein Ukraine. !!!

  Masy nie rozumieją – nie walczą o wolność swoich obywateli – walczą o podporządkowanie i oddanie całego Kraju w ręce kiedyś Nazistów a dziś „Międzynarodowego Żyda”

  Jak łatwo Niemiec i Żyd potrafi napuścić na siebie Słowian – i odnieść korzyści i panować

  Mythical Bandera’s followers, OUN-UPA, Waffen-SS Galizien – COLLABORATION with Nazi

 7. maurycy said

  wYWODZA SIE ONI ZE ZBROODNIARZY Z UPA . CI JAK WIADOMO WALCZYLI U BOKU HITLEROWCOW, WIEC NORMALNE JEST ZE CHELPIA SIE SYMBOLKA HITLEROWCOW .

 8. Luxeuro said

  Ad. 5 – Te kaszkiety i czapki w filmie to na pewno z Niemiec.

 9. nn said

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/10/wspomnienie-gruzinskiej-wojny-08-08-08/

 10. Griszka said

  @2
  Braun ma rację i jego oburzenie jest słuszne, ale nasze czołgi to obecnie jest złom, który na dodatek mamy w niewielkich ilościach. Transportery opancerzone ? Szkoda gadać. Oni najlepiej by chcieli słabo opancerzone i uzbrojone Rosomaki rzucić na rosyjskie brygady pancerne + jakieś 400 przestarzałych czołgów, których pociski nie są w stanie przebić nawet pancerza naszych T-72m1 z ERA. Wyniki testów do niedawna były publikowane w sieci – nie wiem czy nadal można je znaleźć, ale wnioski były jednoznaczne: Niemcy nas wykiwali. Nasze rodzime T-72 powinny też dostać potężniejszą amunicję, ale nie ma na to pieniędzy. To była by masakra. Skończyło by to się tak samo jak w Gruzji. Jeśli Amerykanie wciskają takie bajki pisiorom, to muszą mieć ich za kompletnych durniów, którzy skoczą nawet w ogień, jeśli tylko im wielki pan z Waszyngtonu każe. Macierewicz zresztą sam narzekał na sprzęt w Polskiej armii. Albo mają krótką pamięć albo się sprzedają i nas wystawiają do wiatru.
  Dlatego dowództwo NATO biadoli, że Rosja ma przewagę. W Europie w armię się nie inwestuje albo kupuje kilka bezsensownie drogich zabawek na pokaz. Takie są fakty.
  Polska armia może jedynie walczyć z separatystami, ale i tutaj nie wiem czy by wygrali 🙂
  Warto też przypomnieć o jednej kwestii. Nie dawno grupa kilkudziesięciu tysięcy byłych żołnierzy ukraińskich, którzy są weteranami wojny w Afganistanie, proponowała pomoc Assadowi w zamian za kupienie im biletu w jedną stronę. Syria nie odpowiedziała na ten apel. To są dzisiaj ci sami ludzie, którzy walczą na Wschodzie. Ta informacja pojawiła się kiedyś w Gajówce.

  @3
  Niektóre brygady reaktywowali po 3 razy. Azow też reaktywują jak się znajdą pieniądze.

 11. GM said

  Re. 10: Mam nadzieję, że pierwej niż pieniędzy zabraknie im czynnika ludzkiego do uzupełniania strat.

 12. Ukraincy w Toronto udaja ze nie wiedza nic o banderowcach i nie mieszaja sie do polityki, oczywiscie zagadnieci przez Polakow. Licza na Ameryke bo ‚Ameryka popedzi Moskalow’ ….dla mnie to zart albo obluda albo niewiedza…
  Denerwuja mnie ‚ukrainskie’ flagi na samochodach w Toronto, oni sie ciesza ….ale czym? flagi rosyjskie zniknely juz z prywatnych samochodow umieszczonych na dachach.
  Dziwi mnie ze Polacy w RP kupuja te merdialne bzdury ale jest sporo co orientuja sie i to dobrze.To jedyne pocieszenie.

 13. NICK said

  WSZYSTKO jest dawno zaknute i zakamuflowane. Żydogermania zach. „ukrainy” z polin’em. Słudzy – Polacy: niżsi, Niemcy: wyżsi. W liczbach: okrojonych. Po drodze są różne eksperymenta. Wojenne jak na „ukrainie” i pokojowe jak na Węgrzech, które są eksperymentem żydowskim. Mięsa armatniego dość. Dla Nas, karty mobilizacyjne – przygotowane. Wojna zbrojna, u Nas, tuż, tuż. Inne wojny – obecne. I t.d., i t.p..
  Wszelkie jaskółki światowego sprzeciwu? Pojedyńcze… .
  A bociany sejmikują: jak ominąć Liban… .

 14. Romank said

  Kiedy najwazniejszym byl owies i konie- Rzeczpospolita Obojga Narodow- byla potega…
  kiedy liczyl sie wegierl i flota….. Anglia
  Kiedy wegiel , elektryka, artyleria i czolgi…Niemcy
  Kiedy ropa , elektronika i samoloty..na plywajacych lotniskach …USA
  Kiedy paliwo nuklearne dominuje i cybernertyka z nano technilogia,,,,,o bitwach roztrzyga Cosmos….zostalo tylko dwoch zdolnych do walki…nastepnych dwoch sie szykuje…ale to daleka droga…
  …reszta powinna zajac sie hodowla owsa i koni…z duzym pozytkiem dla siebie.
  Poniewza wszyscy ludzie- nawet zli- wiedza , ze nie zabija sie ,,,koni….

 15. NICK said

  Owies?
  „Osiołkowi w żłobie dano: w jednym owies w drugim siano… .” A koń? patrzył, wcale nie ukradkiem, lekko drwiąc.
  Wolę być osłem. Konie wymierają. Nawet te z Morskiego Oka pójdą do rzeźni. Wymiera wszystko co wartościowe.
  Wszystko [prawie] co znaliśmy sprzed lat kilkudziesięciu jest, inne,. w sposób – wówczas – dla Nas nie do pomyślenia.
  Nie zapominać o Najważniejszym!!! Którego pozdrawiam.

 16. Filo said

  12
  La Reine
  Do Kanady zbieglo bardzo duzo banderowcow. Podszywali sie pod Polakow, boby Kanada ich nie przyjela. Teraz powinni im odebrac kanadyjskie obywatelstwo za to, ze w podaniu o emigracje oszukali wladze emigracyjne.
  Kanadyjska organizacja ukrainska ma strasznie duzo pieniedzy. I bardzo jest politycznie silna.
  Wiem, ze Ukraincy wysylaja duzo pieniedzy zydowi Patroszence i w ogole juncie.
  Z drugiej strony gadaja, ze nie lubia zydow.
  Zdaje mi sie, ze raczej puszcza Ukraine z torbami niz mieliby wspolpracowac z Rosja. Diablu dusze sprzedadza, jesli im pomoze wymordowac wszystkich Rosjan.
  Przyznam sie, ze rzadko sie oglada taki stek wscieku i nienawisci.
  Ale Ukraincy pogardzaja wszystkimi; na Tatarow patrza jak na zwierzeta, Polakow utopiliby w lyzce wody, Rumuny to cygany, Kozaki to osedelcy na koniach a wlasciwie to poziom wspolczesnej zach. Ukrainy..
  Nigdy nie beda mieli wlasnego panstwa bo to holota stepowa. Nie potrafili utrzymac sie jako panstwo przez 20 lat. Czy Ukraina jeszcze istnieje?

  Nasza piekna Ukraina!
  (od czasow sahajdacznych i bijatych, nic sie nie zmienilo! – bo my na koniach!)

 17. Romank said

  Panie Nick….Zadanie domowe:
  Narysuj i pokoloruj przyczyne
  – dlaczego Kraj w ktorym rosnie dobrze owies i konie, lezacy na pokladach wegla, ropy i gazu z dostepem do morza, ktory wydal ojca geologii nowozytnej, wynalazce pozyskiwania, rafinacji i wykorzystania ropy naftowej, odkrywczynie materialow radioaktywnych rozszczepialnych , z ludnoscia o IQ wsrod najwyzszych na swiecie….zajmuje 72 pozycje w rankingi swiatowym:-))))

 18. JO said

  ad.16. Panie Filo.

  Ukraina jest pod Okupacja Zydo-Masonska I Twierdzenie, ze tam ludzie sa tacy to a tacy jest bledne.

 19. NICK said

  Przyczyna jest znana, mało wydumana. Ja zwijam swój rząd. Idę. Idę stąd.
  P.S.
  Chwilowo.

 20. Romank said

  Oooo,,kredki niech pan …..zostawi:-)))))))..a zreszta …..moze pan wziac ze soba:-))))

 21. jowram said

  Była aktywistka Jewromajdana, red. Tatiana Czernowoł rezygnuje z kierowania ukraińskim urzędem antykorupcyjnym stwierdzając, że jej praca była daremna. I podaje konkretne przykłady.
  Z budowaniem sobie na koszt podatnika nowej posiadłości przez prezydenta Poroszenkę – na czele. Do jego rewirów Kamazy zwożą nowe bloki marmuru, a artyści rzeźbiarze w mozole wykuwają sufitowe aniołki..
  Teraz żałuje, że dała się nabrać i że jej mąż też dał się nabrać i
  jako ukraiński żołnierz – zginął jak głupi, na wschodzie.

  Tatiana Czornowoł była jednym z przywódców rewolucji na Majdanie. Od marca kierowała urzędem ds. walki z korupcją.

  Tatiana Czornowoł składa dymisję: nie będzie już walczyć z oligarchicznym systemem władzy.

  Rezygnacja legendarnej dziennikarki z kierowania Narodową Radą ds. Walki z Korupcją to potężny cios w wizerunek ekipy Petra Poroszenki. Czornowoł jako pierwsza wykryła ogromne nadużycia Wiktora Janukowycza, w tym jego luksusową posiadłość w Meżyhirii pod Kijowem. W grudniu ub.r. omal nie straciła życia, po tym gdy dotkliwie pobili ją nasłani przez ówczesnego prezydenta bandyci. A dwa miesiące później z niezwykłą odwagą przemawiała z trybuny Majdanu, mimo że plac szturmowały specjalne oddziały Berkutu, zabijając dziesiątki manifestantów.

  Nominowanie w marcu Czornowoł na stanowisko szefowej Narodowej Rady ds. Walki z Korupcją było dla wielu Ukraińców gwarancją, że przekupny system władzy wreszcie zostanie obalony. Tym większym zawodem jest dymisja dziennikarki, zaledwie pół roku po objęciu funkcji.

  http://blogs.pravda.com.ua/authors/chornovol/53f1df9cd0ac9

 22. Luxeuro said

  Ad. 16 – „Teraz powinni im odebrac kanadyjskie obywatelstwo za to, ze w podaniu o emigracje oszukali wladze emigracyjne.”
  Panie Filo, Kanada idzie rękę w rękę z USA. Na górze jest ta sama polityka. Może Kanadyjczykom się wydaje ze jest inaczej ale się mylą. To samo nam się stało i innym narodom. Widać po „owocach” ich pracy.

 23. Romank said

  A ja panu Barunowi wierze….i wam radze tez…

 24. Romank said

  ..wierze,,bo obserwujac poczynania wodzoff kraju zajmujacego 72 pozycje w rankingu swiatowm…i pozycje wyjsciowa swojego zlomu na doline Prypeci..wiem, ze i on wie, i ….wie co mowi.

Sorry, the comment form is closed at this time.