Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lista 44 sukcesów koalicji PO-PSL

Posted by Marucha w dniu 2015-07-25 (Sobota)

1) Afera taśmowa;
2) Afera hazardowa;
3) Afera wyciągowa;
4) Afera stadionowa;
5) Afera autostradowa;
6) Afera stoczniowa;
7) Afera Amber Gold;
8) Afera Elewarru;
9) Afera z informatyzacją MSW;
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci);
12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł);
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn;
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł);
17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców;
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej;
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej;
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń;
31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066);
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013;
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych;
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty);
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!);
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju;
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej;
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.

Stale aktualizowana lista:
http://www.wykop.pl/link/2666617/najwieksza-afera-iii-rp-byla-zmowa-i-korupcja-przy-budowie-drog/

Komentarzy 10 to “Lista 44 sukcesów koalicji PO-PSL”

 1. Plasibo said

  Niedobrze się robi kiedy się to czyta.
  Ci z rządu powinni wisieć na szubienicy.
  Właśnie jestem w ośrodku wyppczynkowym i pryjechala rodzina z Rosji.
  Widać na ich twarzach zamieszanie bo zdają sobie sprawę jaka nagonka jest na ich naród.
  Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd mi jest kiedy mijam się z nimi
  Podziękowania dla naszego pojebanego rządu który w mediach kreuje Rosję na agresora Europy.
  Wstyd żyć w tym kraju.

  Niech Pan do nich zagada i wytłumaczy…
  Admin

 2. Gd-ap said

  Skarlała moc pojęcia A F E R A. Dla mnie afer w III RP było zaledwie kilka. Kto by chciał pamiętać, próbował wrócić , próbował rozliczyć , albo chociaż poznać kulisy !!! najbardziej wymownej u założenia III RP afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego??? Może kilka osób z prof. M.Dakowskim , Izabelą Falzmann-Brodacką na czele ….ale oni też zmęczyli się mówieniem do tępej sciany śłuchaczy, których bardziej fascynowały rozdawane Paszpoty Polsatu , aniżeli martwiły sprawy ojczyzny.

  Jak czytam żale społeczeństwa tutułowane „afera lekowa” , „afera solna” , „afera papierowo-toaletowa” , „afera wyciągowa” , „afera zegarkowa” …. to mam wrażenie , że ogłupiałe polskie społeczeństwo daje się jeszcze mocniej ogłupiać. Ten stan odebilania Polaków ma charakter rozwojowy , nie osiągnął jeszcze dna … bowiem jak zaznaczył autor aurtykułu – lista będzie nadal aktualizowana. Proponowałabym dopisać jeszcze „aferę lekarską” , bowiem w kazdej polskiej mieścinie od Świnoujścia po Ustrzyki Dolne nie zdarzyło się chyba od lat , aby lekarz przyszedł na czas do pracy. Jeżeli ktoś zauwazył , że jest inaczej – to niech będzie szczęsliwy. A może też dopisać „aferę szkolną” , bo przecież w ubiegłą Wigilię świąt Bożego Narodzenia na mocy dekretu ówczesnej ministry Kluzik-Rostkowskiej skłócono rodziców z nauczycielami. Tym pierwszym uroiło się w głowie, że dla ich dzieci nie ma przeciez miejsca w domu w Wigilię (przynajmniej do 16:00) , a tym drugim zarzucono lenistwo , nic-nierobienie , i same profity z płatnych wakacji, ferii …. ciągnących się miesiącami, tygodniami. Może jeszcze afera w kasach biletowych PKP , i afera batonikowa , i zapomnimy juz całkowicie na jakim świecie żyjemy , przestaniemy odrózniać rzeczywistość od gówna wartej fikcji.

  Nie wiem, czego Pani się czepia. Afery mają różny zakres i różne znaczenie dla funkcjonowania Państwa.
  Czy Pani zdaniem III RP to państwo niemal bezaferowe (zaledwie kilka afer)?
  Admin

  ( ….Eeeehhhh …. odpowiedział głos na pustyni )

 3. Gd-ap said

  Panie Gajowy …. miałam coś zupełnie innego na mysli. Chciałabym aby Polacy byli takim społeczeństwem , dla których pierwsze dwie – trzy afery z poczatku lat 90-tych byłyby takim pierd***nięciem stawiającym naród na nogi , mobilizującym naród do postawienia ekip rządzących w pozycji leżącej uległego psa , żeby wiadomo było co nasze , na czym nam zalezy, i za jakie przewinienia rządzącym mogą łapy i głowy pospadać. Tak się jednak nie stało. Obrzydza mnie ta lista kolejnych dopisywanych afer , jak Pan zauważył – róznego kalibru i o różnym znaczeniu dla funkcjonowania Państwa. Zgoda. Właściciele posesji , majątku widząc złodzieja szabrownika powinni chwycić za broń i przegnać gnoja nie szczedząc mu razów. Polska przypomina mi taką społeczność , na której posesji widać dokładnie szabrowników , można ich wskazać palcem , opisać … ale zamiast „coś konkretnego zrobić” , właściciele majątku tworzą listę co szabrownik zdołał zniszczyć lub ukraść. Czas mija , złodziej nie kradnie już sam, przyprowadził ze soba coraz liczniejsze bandy złodziejskie ….a społeczność zajęta jest wynotowywaniem kolejnych afer.

  Gdy widzę listę afer – trafia mnie szlag. Każdy kolejny dopisek nie ma już własciwie żadnego znaczenia , mozna sobie jedynie głową pokiwać jak nas ładnie oszukali , jak okradają Polaków w biały dzień i nawet specjalnie się z tym nie kryją. Do tego nalezy dodać celową dewaluację pojęcia AFERA … bo FOZZ , albo wyprzedaz Lasów Polskich to jest afera. Ale zegarek ministra Nowaka … albo sól drogowa w żywności …. to też afera? Czy rozpłukanie ładunku emocji , aby słowo AFERA spowszechniało. Jedna afera dziennie, i ludziom staje się to obojetne.

  Wracając do postawionego pytania, czy moim zdaniem III RP to Państwo bezaferowe – odpowiem, że jak najbardziej moja Polska po 1989r to potwór aferowy, złodziejski, bezprawny , obliczony czynami rządzących na zrujnowanie, wyprzedanie , wydojenie i umęczenie jego obywateli.
  Problem w tym , że trafia mnie szlag , gdy obserwuję zachowania społeczeństwa. Podczas wyborów , w czasie pracy i po pracy , jak parkujemy auta , jak zachowujemy sie wobec siebie samych , jak plujemy na tradycję i wartości , jak dalismy się ogłupić i jak potrafimy się sami z soba skłócić , jak dajemy się sterować , jacy przewidywalni jestesmy w zachowaniach.

  …. tego się Panie Gajowy czepiam.

  …..a będzie zapewne jeszcze gorzej. Nam , zwykłym ludziom oczywiście.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Aferom nie możemy zapobiec, za mali jesteśmy i za mało mamy AK-47.
  Ale możemy przynajmniej je zapisywać w kronikach. Na wypadek gdyby (w co zresztą wątpię) nadeszły kiedyś czasy wymierzania sprawiedliwości gangsterom, złodziejom i agenturze.

 5. kuba said

  Ludzie nie jest wstyd zyc w POLSCE.Wstyd dla Spoleczenstwa ze nie reaguje na to co sie dzieje w POLSCE.Ta wladza trzeba zlikwidowac TO BANDA SK………OW KTORA NISZCZY POLSKOSC.I TO JUZ NIEMA CO OWIJAC W BAWELNE.
  ………….KONIEC Z NIMI a nie z NARODEM POLSKIM

 6. maasteer said

  Kolejnym sukcesem koalicji będzie zapewne ustawa płciowa:

  Ustawa o uzgodnieniu płci uchwalona w polskim sejmie – płeć jako rzecz umowna ?

  Po szopce z in vitro zostaliśmy uraczeni jakże potrzebną i oczekiwaną ustawą dzięki której z dowolnej dziewczyny będzie można zrobić chłopaka i odwrotnie. Przegłosowane w tym tygodniu prawo to ustawa o uzgodnieniu płci. Zawiera ona wytyczne postępowania w takich przypadkach.

  Według nowego prawa wniosek o uzgodnienie płci będzie mogła złożyć osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozostaje w związku małżeńskim. Dołącza się do niego orzeczenia wydane przez dwóch lekarzy ze specjalizacją w psychiatrii lub seksuologii stwierdzające występowanie odmiennej tożsamości płciowej, od tej z urodzenia. Sprawy dotyczące uzgodnienia płci mają być rozpatrywane w trybie sądowym nieprocesowym.

  Wszystkie sprawy mają być rozpatrywane przez sąd w Łodzi. Jest ich kilkadziesiąt rocznie i celem było to, aby jeden ośrodek sądowy specjalizował się w tej tematyce. Decyzję sąd będzie podejmował na podstawie orzeczeń lekarskich. Można tylko podejrzewać jak wielkie może być pole do ewentualnych nadużyć.
  ———————————————————

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ustawa-o-uzgodnieniu-plci-uchwalona-w-polskim-sejmie-plec-jako-rzecz-umowna

 7. Mordka Rosenzweig said

  Pan Mordka patszy na zdjecie pan Tusek i tak sobie zadaje pytanie: Czy te oczy moga klamac? Chyba nie!!

 8. maasteer said

  Ad 7 Pan Mordka szanowny

  Oczywiście, że te oczy nie kłamią! One po prostu wyrażają życzliwość i zrozumienie wobec Polaków, którzy nie rozumieją najlepszych intencji p. Tuska wobec Polin

 9. Krzysztof said

  Sprzedaż za bezcen polskich srebr kultury Polskie Nagrania, Państwowy Instytut Wydawniczy, Polskie Wydawnictwo Muzyczne to nie tylko prywatyzacja made in poland to ze strony PO i PSL babarzyństwo na naszej kulturze narodowej.Nikt z rządzących na pytał artystów jacy nagrywali dla Polskicih Nagrań czy pisarzy jacy pisali dla PiW o ich zgodę na sprzedaż ICH własności.Pamiętajmy o tych sprzedawczykach 25 pazdziernika przy urnach wyborczych.Z poZDROWIEniami

 10. waldek said

  TO SĄ KURWY Z P.O. Skąd ciągle takie poparcie mają? Czy w naszym kraju żyje tylu bezmózgich pojebów którzy nic nie widzą i ciągle na nich glosują, czy to jakieś matactwo…

Sorry, the comment form is closed at this time.