Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy

Posted by Marucha w dniu 2021-06-05 (Sobota)

Od redakcji: w rocznicę tzw. nocy teczek 4 czerwca 1992 roku, podczas której w sposób w pełni demokratyczny odwołano rząd Jana Olszewskiego, przypominamy tekst, jaki ukazał się w Myśli Polskiej w 2012 roku.

Pomimo upływu prawie 10 lat nie stracił on nic na aktualności. Formacja, o której pisaliśmy – rządzi dzisiaj w Polsce. Szerzy się kult Jana Olszewskiego, jako wzorcowego patrioty narodowego, a jego „ideały” są wprowadzane w życie. Termin „prawica” jest identyfikowany z tą właśnie formacją. Dlatego warto jeszcze raz uświadomić sobie – z czym mamy do czynienia. Oto tekst:

Antoni Macierewicz wziął udział w pogrzebie Jana Winakiewicza. To symboliczne wydarzenie związane z nie tylko z historią Loży ”Kopernik”, ale i z tym, co dzieje się dzisiaj na tzw. prawicy. Kim był Winakiewicz? Oto dane z leksykonu Ludwika Hassa „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999”:

„Do wolnomularstwa został przyjęty 21 VI 1963 w polskiej loży „Kopernik” N” 679 (Wielka Loża Francji, od 1992 – N° 748, Wielka Loża Narodowa Francuska) w Paryżu; w niej 5 XI 1965 nadano mu stopień mistrza, w 1968-1971 piastował tu godność sekretarza, 1982-1983 i 1985-1986 przewodniczącego; 1991-1997 wielki ekspert Wielkiej Loży Narodowej Polski, od 19 IV 1997 – wielki namiestnik honorowy. Osiągnął 32. stopień wtajemniczenia”.

A oto relacja z pogrzebu zamieszczona na stronie internetowej periodyku „Ars Regia”:

„Drodzy Bracia, w dniu 29 marca 2012, w godzinach popołudniowych, pochowaliśmy naszego Brata Jana Winczakiewicza na cmentarzu Montmorancy (blisko Paryża). Uroczystość religijna odbyła się przed południem w Lailly en Val Val i w kaplicy zamkowej w Blois. Na cmentarzu byli w obecności Jego żony Joclyne i krewnych: kuzynki Hanny Winczakiewicz i kuzyna Antoniego Macierewicza z Polski, Bracia z Loży „Copernic” i ich bliscy: Sergiusz Chądzyński, Marek Franciszkowski, Jan Karczewski, Magda Knychalska, wdowa po Bracie Witoldzie, Mila i Emanuel Łopattowie, Jerzy Neumark, Anna i Jean Wojciech Sicińscy, Piotr Szemiński, Agata i Andrzej Wolscy i Witold Zachorski, który reprezentował Bibliotekę Polską w Paryżu. Rząd Rzeczypospolitej Polski reprezentował Konsul Generalny.

Nad trumną zabrali głos: mistrz ceremonii pogrzebowej, który na prośbę Jocelyne Winczakiewicz odczytał francuskie tłumaczenie wiersza Brata Jana „Vivre” („Byle jak”), w imieniu Biblioteki Polskiej w Paryżu Witold Zahorski, odczytał wiersz Brata Jana „Na przeniesienie zwłok Kazimierza Wierzyńskiego do Warszawy”, w imieniu przyjaciół Sergiusz Chądzyński przypomniał życiorys Zmarłego, następnie parę słów wypowiedział Konsul Ambasady Polskiej w Paryżu, a na zakończenie zabrał głos Antoni Macierewicz, który mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyzmie. Pogrzeb odbył się w podniosłym duchu bez niepotrzebnego patosu – prawdopodobnie Brat Jan takiej atmosfery się spodziewał.

W imieniu wszystkich Braci złożona została wiązanka biało czerwonych kwiatów z napisem na szarfie : « CZ.°. L .°. COPERNIC » Nagrobek zdobią epitafium, fragment wiersza „Cmentarz w Montmorency”; „Gdy po latach trumiennej ciemności i ciszy obrócimy w proch wieczny nasze doczesności, nowy legion tułaczy orędzie usłyszy i ślubowania złoży na pradziadów kości ”i trójkąt masoński”.

Związki tzw. obozu niepodległościowego z masonerią są ewidentne. Spośród czołowych jego przedstawicieli w Polsce wymienić trzeba dwie osoby – Jana Olszewskiego i Bronisława Wildsteina. Oto informacje na ich temat zawarte w leksykonie Ludwika Hassa „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999”:

Jan Olszewski: „Do wolnomularstwa został przyjęty l V 1962 w loży „Kopernik” (loża niezależna, od 27 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie, tu 24 X 1964 nadano mu stopień mistrza; 1971-1973 piastował w niej godność II dozorcy, 1975-1981 i 1986-1991 – mówcy. W 1991 został wybrany wielkim przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. Później wycofał się („uśpił się”).

Bronisław Wildstein: „Do wolnomularstwa został przyjęty 6 II 1986 w polskiej loży „Kopernik” N” 679 (Wielka Loża Francji) w Paryżu; w niej 7 IV 1988 nadano mu stopień mistrza. W 1990 „afiliował” (przyłączył się) do loży „Kopernik” (ówcześnie loża niezależna, od 7 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie; w 1991-1993 przewodniczący loży „Przesąd Zwyciężony” (Wielka Loża Narodowa Polski) w Krakowie; od 1991 zarazem wielki dozorca Wielkiej Loży Narodowej Polski”.

Mentorem i wychowawcą obu, a także wychowawcą Lecha Kaczyńskiego – był nieżyjący już patron KOR-u i całej lewicy laickiej – Jan Józef Lipski (1926-1991). Oto dane z książki Hassa na jego temat:

„Do wolnomularstwa został przyjęty 19 II 1961 w loży „Kopernik” (loża niezależna) w Warszawie; w niej 9 I 1962 nadano mu stopień mistrza. W 1962-1981 i 1986-1988 piastował tu godność przewodniczącego, 1981-1986 mówcy, 1988-1990 sekretarza”.

Pytanie brzmi – co to ma wspólnego z obozem narodowym? Co to ma wspólnego z Kościołem i katolicyzmem? Co to ma wspólnego z Radio Maryja? I jak do tego doszło, że to Loża „Kopernik” i jej ideologia (wrogość do ruchu narodowego, skrajna rusofobia wynikająca z tego, że masoneria była w Rosji zwalczana od początku XIX wieku, działanie na rzecz czynników zewnętrznych pod pozorem „walki o niepodległość”) – ma dzisiaj rząd dusz na prawicy i kłaniają się jej nawet księża i biskupi?

Opracowała: Magda Braun
https://myslpolska.info

Komentarze 62 do “Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy”

 1. zgadza się said

  „masoneria była w Rosji zwalczana od początku XIX wieku”

  Tak. Dlatego też te wszystkie ruchy „niepodległościowe” w Królestwie Polskim (Kongresowym) były przez Rosję tępione bo to była masoneria i zwykła agentura zachodu, agentura wywrotowa przeciw Rosji i Polakom jednocześnie. A matoły mówiły: „Patrzcie jak Rosjanie zwalczają nasze polskie podziemie patriotyczne.” A to nie było podziemie patriotyczne lecz lokalne agendy masońskiej międzynarodówki.

  Mam nadzieję, że kiedyś dożyję czasów gdy będzie nauczana prawdziwa wersja historii.

 2. Trzeba sprawdzić co said

  Jan Olszewski twierdził na temat Stiepana Bandery i tzw. ukraińskiego nacjonalizmu.

 3. I*** said

  W rozmowie z „Super Expressem” (26.02.2018) „patriotyzm” byłego premiera objawił się w pełni! :)))

  Otóż, zdaniem mec. Olszewskiego, bardzo dobrze się stało, że nie wykonano wyroku śmierci na Banderze (za zamach na szefa MSW płk Bronislawa Pierackiego) – „Bo Bandera odegrał potem niezwykle ważną rolę w historii walki Ukraińców o niepodległość”.
  „Bandera to polityk myślący… z rzezią wołyńską nie miał nic wspólnego”, bo w tym czasie był więziony przez Niemców.

  A tu wisienka na torcie (jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie szumnego „patriotyzmu” masona Jana Olszewskiego): „Konflikt z Ukrainą jest nieraz brutalnym i przykrym, ale jednak sporem sąsiedzkim. Konflikt z imperialną Rosją jest kwestią egzystencjalną, w której na szali stają byt i niepodległość państwa. Dlatego Polacy i Ukraińcy skazani są na współpracę”.

 4. Sebastian said

  Znalezione w sieci : Cała prawda o Janie Olszewskim.

  Jan Olszewski mason i socjalista

  Opis: Jan Olszewski został więc masonem, brał udział w posiedzeniach loży i odprawiał rytuały masońskie (które uważał za bardzo zabawne) wraz z swoim przyjacielem Janem Józefem Lipskim

  Prezydent Lech Kaczyński zdecydował że szefem komisji weryfikującej przydatność agentów zlikwidowanej WSI do służby w nowych formacjach wywiadu RP został Jan Olszewski. Oznacza to że wywiad polski będzie się składać z agentów wybranych przez człowieka przynależącego do globalnej organizacji zwalczającej kościół katolicki, człowieka o socjalistycznych poglądach.

  Rola Jana Olszewskiego na polskiej scenie politycznej

  Jan Olszewski jest kolejnym polskim politykiem kreowanym (co ciekawe przez osoby manifestujące swój klerykalizm) na prawicowca, pomimo że jest lewicowcem (zwolennikiem ingerencji władzy we wszystkie dziedziny życia, ideowym przeciwnikiem chrześcijaństwa). Ma to na celu niedopuszczenie do tego by polscy wyborcy mieli możliwość zagłosowania na prawicę (siłę katolicką, konserwatywną i wolnorynkową). Demokracja, demokracją ale dla stabilności lewicowego systemu w Polsce jest niezbędne by Polacy mogli wybierać tylko między lewicą szczerze manifestującą swoją tożsamość a lewicą udającą prawice. Dlatego prawdziwa prawica nie dopuszczana jest do świadomości wyborców. Lewica udająca prawice może być całkowicie przekonana o istnieniu różnic między nią a lewicą, o swojej „prawicowości i patriotyzmie”. W rzeczywistości lewica udająca prawice, pomimo swoich patriotycznie brzmiących frazesów i nie przywiązania do symboliki lewicowej, jest narzędziem niszczenia Polski i Polaków w celu zachowania interesów lewicy.

  Lewicowa tożsamość Jan Olszewskiego

  Pomimo że jest jednym z wielu reprezentantów lewicy udającej prawice, Jan Olszewski nie kryje swojej tożsamości politycznej. Sam mówił w książce „Prosto w oczy” (ad astra 1997 str.9): „Mój rodzinny dom był związany z (…) tradycją socjalistyczną (…) PPS” (warto pamiętać że Polska Partia Socjalistyczna była skrajnie lewicową organizacją terrorystyczną dążącą zaprowadzenia dyktatury na drodze terroru, organizacją popieraną głównie przez żydów, wrogą wobec Kościoła Katolickiego i jego nauki). Rodzice Jan Olszewskiego byli tak bardzo zaangażowani w działa PPS, że w jego domu rodzinnym bluźniono że Chrystus był pierwszym socjalistą (co jest całkowicie sprzeczne z nauczaniem Jezusa, ale niezwykle zbieżne z teologią wyzwolenia). Ojciec brał udział w demonstracjach PPS na placu Grzybowskim. Demonstracje te polegały na tym że lewicowi terroryści z PPS, wmieszani w tłum wiernych wychodzących z kościoła, strzelali do Rosjan wrzeszcząc rewolucyjne hasła. Kończyło się to tym że Rosjanie opowiadali ogniem i zabijali niewinnych Polaków.

  Od 1956 r Jan Olszewski pisywał razem z Jerzym Urbanem w zajadle ateistycznym, antyklerykalnym, marksistowskim, trockistowskim piśmie „Po Prostu”. Od 1956 roku był członkiem Klubu Krzywego Koła. Zrzeszającego różnego rodzaju lewicowców, antyklerykałów, masonów. W klubie bywał młody Adam Michnik i Jan Józef Lipski czołowy polski mason.

  Mason Jan Olszewski

  Kontynuacją działalności klubowej była loża masońska. Pomysłodawcami jej powołania byli przedwojenni masoni Jan Wolski i Stefan Zbrożyna. Jan Olszewski został więc masonem, brał udział w posiedzeniach loży i odprawiał rytuały masońskie (które uważał za bardzo zabawne) wraz z swoim przyjacielem Janem Józefem Lipskim (który po 1989 roku reaktywował PPS, terrorystyczną organizacje która w III RP zajmowała się napadami na działaczy prawicowych i biciem osób z krótkimi włosami). Warto pamiętać że masoneria i jej nauczanie jest potępione przez Kościół katolicki, przynależność do niej jest grzechem i wiąże się z ekskomuniką. Masonem zostaje się na całe życie. Jan Olszewski jako że sam ujawnił swoją przynależność do masonerii jest w słowniku masonów polskich wymieniany (masoneria ujawnia tyko swoich zmarłych członków lub tych którzy sami się ujawnili) jako uśpiony (czyli nie biorący udział w spotkaniach) mason. Bycie masonem według Jan Olszewskiego było przykrywka dla działalności opozycyjnej. PZPR przyzwalało bowiem na nielegalną działalność masonerii (której anty chrześcijańskie ideały były pożywką dla narodzin komunizm). W rzeczywistości PRL w której komuniści zwalczali wszelkie spontaniczne przejawy życia społecznego (od kółek różańcowych aż do muzyki rozrywkowej) tolerowanie przez aparat bezpieczeństwa nielegalnej organizacji było co najmniej dziwne. Jan Olszewski akceptując masonerie jako przykrywkę dla działalności opozycyjnej, zaakceptował anty chrześcijańską organizacje jako formę konspiracji narzucona przez komunistów. Sam wybór na przykrywkę dla opozycyjnej działalności masonerii jest albo przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i ignorancji (równie dobrze dziś przeciwnicy UE mogli by ukrywać swą działalność pod przykrywka satanizmu bo UE toleruje zarzynanie kotów na cmentarzu bardziej niż euro sceptycyzm) albo manifestacja anty chrześcijańskiej tożsamości uczestników loży.

  W masonerii Jan Olszewski zgodnie z kodeksem masońskim nie zajmował się działalnością polityczną (masoni zamiast trwonić czas na walkę polityczną, rządzą albo kreują zasady rządzące polityką). Sprzeczność między zaprzestaniem w masonerii przez Jan Olszewskiego działalności politycznej a deklarowaną przez Jan Olszewskiego masoneria jako przykrywką dla działalności politycznej, nie przeszkadza Jan Olszewskiemu. Do udziału w loży masońskiej której członkiem jest Jan Olszewski zaproszono pięciu przedwojennych mistrzów masońskich (między innymi Samotycha, współpracownika Piłsudskiego, członka Organizacji Bojowej PPS z 1905, uczestnika rabunku pod Bezdanami). Działalność loży Kopernik; (finansowanej przez Melchiora Wańkowicza i inne nie wymienione z nazwiska przez Jan Olszewskiego osoby) której członkiem był Jan Olszewski wznowiło 7 przedwojennych mistrzów masońskich. Z powodu podeszłego wieku tylko dwóch (Wolski i Zbrożyna) dalej działało. By loża mogła działać starzy masoni awansowali młodych, szybką ścieżką awansu, na masonów na mistrzów. Jan Olszewski jest więc mistrzem masońskim. Do loży Jan Olszewskiego przyjęto Tadeusza Gliwica młodego przedwojennego masona z loży Staszic; w Sosnowcu (jak Jan Olszewski zaznaczał, w swej książce, niewiele znaczącej). Ojciec Tadeusza. Hipolit Gliwic był bardzo ważnym masonem. Loża Jan Olszewskiego nie była więc jakąkolwiek formą walki z komunizmem. Jan Olszewski w masonerii zajmował się nie działalnością patriotyczną a walka z Chrześcijaństwem, co jest podstawowy celem masonerii. Posiedzenia loży ;Kopernik; odbywały się do lat 70 tych. Potem już nikomu nie chciało się spotykać w loży, koledzy masoni spotykali się w KORze, wykorzystując tą organizacje dla swoich brudnych celów. Na ten czas spotkań z zachowaniem rytuału masońskiego zaprzestano. Do rytuałów masońskich Jan Olszewski wraz z innymi masonami powrócił w stanie wojennym (okazało się to tak skuteczną przykrywką że Jan Olszewski nie był w stanie wojennym internowany). Zaprzestał ich gdyż koledzy masoni mogli spotykać się w ramach konspiracji solidarnościowej, co jest przykładem tego jak wrogowie kościoła mogą wykorzystywać katolików walczących za Ojczyznę i o wolność dla swoich brudnych celów. Ciekawe jest to że także masoni tacy jak Jan Olszewski się laicyzują i odrzucają rytuały. Do spotkań ludzi ducha masońskiego nie jest potrzebna jakkolwiek symbolika czy rytuał. Proces laicyzacji jest typowy dla społeczeństw industrialnych. Pod koniec lat 80 tych formuła loży ostatecznie została zaniechana. Loża Kopernik, której członkiem jest Jan Olszewski, nie uległa jednak rozwiązana.

  Jan Olszewski współczesną polska masonerie uważa za egzotykę, masonerie w USA za kluby samopomocowe. Jan Olszewski neguje też wpływ masonerii na politykę i nie dostrzega nic złego w przynależności do masonerii. Poglądy polityczne Jan Olszewskiego są z ducha i treści masońskie.

  Lewicowe poglądy Jana Jan Olszewskiego

  W. Reszczyńskiemu w wywiadzie zamieszczonym w książce ;Wygrać prezydenta; (von borowiecky 1995) Jan Jan Olszewski powiedział (str.149);nie utożsamiam się z prawicą;. Konsekwencją tego lewicowego wyznania wiary jest przekonanie Jan Olszewskiego że model gospodarki UE to model do którego powinniśmy dążyć. Ustrój gospodarczy UE (czyli sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i Katolicką Nauką Społeczną podporządkowanie biurokratom wszelkich przejawów życia społecznego) jest dla Jan Olszewskiego wzorem. Jan Olszewski nie widzi też potrzeby obniżki podatków. Rabunek dochodów które zmarnują biurokracji nie razi Jan Olszewskiego. Wysokie podatki (akceptowane przez Jan Olszewskiego) odpowiadają za powszechną nędze wpędzającą Polaków w patologie, za bezrobocie bo koszty pracy (czyli podatki) czynią polskie produkty nie konkurencyjnymi na rynku, co prowadzi do powszechnych bankructw. Za to że Polska jest słabym krajem który w każdej chwili większość z sąsiadów może atakiem wojska zlikwidować. Wysokie podatki (akceptowane przez Jan Olszewskiego) doprowadzają do biologicznej likwidacji narodu. Młodych ludzi, obciążonych podatkami przez Jan Olszewskiego i innych lewicowych polityków, nie stać na posiadanie dzieci. Jan Olszewski nie chce by Polska dzięki niskim podatkom rozwijała się gospodarczo a Polakom żyło się dostatniej.

  Jan Olszewski jest też za zachowaniem przymusu ubezpieczeń społecznych. System ten jest typowym poronionym płodem socjalistów. Ludzie są okradani z połowy swoich zarobków pod pretekstem zapewnia im bezpieczeństwa socjalnego w przyszłości. Emerytury dzisiejszych emerytów wypłacane są ze składek dzisiejszych podatników. Ponieważ biurokraci podatkami ukradli Polakom pieniądze, polscy podatnicy są zbyt biedni by posiadać dzieci. W przyszłości nie będzie więc komu płacić na emerytury dzisiejszych podatników i zostaną oni bez środków do życia. Podatnicy okradani są też podatkami na służbę zdrowia. Za miast taniej kupować usługi medyczne bezpośrednio u lekarza, Polacy zmuszani są, przez Jan Olszewskiego i innych polityków lewicy, do opłacania biurokratów. Skutkiem państwowej służby zdrowia jest bardzo kosztowny system świadczenia niewystarczających usług (czyli śmierć wielu Polaków płacących podatki) i ucieczka większości zdolnych lekarzy i pielęgniarek z Polski w poszukiwaniu normalnych warunków życia. Jan Olszewski przeciwny jest konkurencji ubezpieczeń społecznych. Jan Olszewski nie chce by Polacy mieli zapewnione bezpieczeństwo i odpowiednią pomoc. Konsekwencją poglądów Jana Olszewskiego i innych lewicowych polityków jest degradacja zdrowia Polaków i zagrożenie biologicznego przetrwania narodu.

  Jan Olszewski jest też zwolennikiem ceł, czyli chce odebrać Polakom możliwość dostępu do tanich i lepszej jakości dóbr i usług. Jan Olszewski nie chce by Polacy wraz z innymi narodami budowali globalny dobrobyt. Likwidacji ceł pozwoliła by na szybkie wzbogacenie wszystkich krajów, a szczególnie tych cierpiących dziś głód. To ręce Jana Olszewskiego i innych polityków lewicy zbrukane są krwią ofiar głodu i biedy w trzecim świecie.

  Jan Olszewski akceptuje monopol państwa w energetyce i przemyśle paliwowym. Przedsiębiorstwa państwowe zawsze, ze szkodą dla konsumentów, dostarczają gorszych i droższych towarów i usług. Jan Olszewski chce więc by Polacy kupowali drogie paliwo i energie. W konsekwencji Jan Olszewski chce by koszty polskich towarów były wysokie co spowoduje bankructwa polskich firm i nędze Polaków.

  Jan Olszewski jest zwolennikiem jedno mandatowych okręgów wyborczych czyli przejęcia władzy przez polityków wykreowanych przez gazetę wyborczą lokalnych bogaczy i uczestników Baru czy Big Brothera;Jan Olszewski jedno mandatowymi okręgami chce uniemożliwić mniejszości katolickiej i polskiej (mniejszości która głosowała przeciw UE) zasiadanie w sejmie.

  Jan Olszewski jest przeciwny karze śmierci, pomimo że zabicie jednego mordercy chroni życie prawie pięciu jego ofiar (wprowadzenie kary śmierci zmniejsza ilość zabójstw). Jan Olszewski będąc przeciw karze śmierci pogardliwie pluje na ofiary morderców. Bestie dokonujące tak brutalnych morderstw jak zabicie młodej dziewczyny (jadącej na studia) dla zabawy zasługują zgodnie z wolą Boga i nauczaniem Kościoła na śmierć.

  Jan Olszewski uważa że kary dla bandytów nie są za łagodne. Jan Olszewskiemu nie przeszkadzają pedofile, mordercy i gwałciciele chodzący na wolności. Nie przeszkadza mu bezkarność kryminalistów terroryzujących Polaków.

  Jan Olszewski jest za tym by laickie państwo narzucało programy nauczania dzieciom katolików. Jan Olszewski uważa (jak inni lewicowi politycy) że on i podlegli mu biurokraci lepiej od rodziców wiedzą co potrzebują ich dzieci. Ten przeświadczenie jest jednym z wielu przejawów pychy i pogardy lewicy dla ludzi. Lewicowcy tacy jak Jan Olszewski uważają że ludzie są od nich głupsi.

  Jan Olszewski jest przeciwny armii zawodowej (tańszej i o wiele bardziej skutecznej) czyli chce by Polska była bezbronna przed atakiem wroga i marnowała masę pieniędzy na więzienie w armii poborowych którzy mogli by przynieść korzyść Polsce w cywilu.

  Jan Olszewski uważa też że feministki odegrały w przeszłości pozytywną rolę. Tym samy Jan Olszewski za pozytywną uznaje eugenikę (sterylizacje osób uznawanych za nie wartościowe przez biurokratów) której propagatorkami były feministki.

  Jan Olszewski był też za udziałem Polski w UE. Reszczyńskiemu mówił że (str.159);Proces jednoczenia Europy jest nieuchronny. To dzięki Jan Olszewskiemu i innym politykom lewicy Polacy w wyniku integracji europejskiej żyją w coraz większej biedzie. To dzięki Jan Olszewskiemu dobra i usługi (leki, edukacja, zdrowa żywność;) stały się (w wyniku wzrostu cen) niedostępne dla Polaków. To dzięki Jan Olszewskiemu likwidowane są polskie przedsiębiorstw a Polacy muszą emigrować.

  Jan Olszewski jest jednym z tych polityków którzy nie dostrzegają wyzwań stojących przed Polską i Polakami. Jest jednym z tych polityków którzy nie dostrzegają konsekwencji rozwiązań ustrojowych. Którzy nie widzą potrzeby zniszczenia ustroju socjalistycznego odpowiadającego za nędze Polaków. Jan Olszewski jest jednym z tych polityków którzy przeświadczeni są że wszelkie kłopoty miną w magiczny sposób gdy oni dorwą się do stołka.

  Szkodliwa działalność polityczna Jana Jan Olszewskiego

  Sympatycy Jan Olszewskiego zarzucając Maciejowi Giertychowi udział w Radzie Konsultacyjnej zapominają że Jan Olszewski 03.05.1988 roku pojechał do Krakowa by namówić robotników do przerwania strajków by Wałęsa mógł spotkać się z Jaruzelskim i zawrzeć porozumienia z komunistami. W 1990 roku Jan Olszewski promował Wałęsę na prezydenta, za co Wałęsa w Grudniu 1990 zaproponował mu funkcje premiera. Jan Olszewski planował by ministrem finansów w jego rządzie był Balcerowicz. Premierem został jednak Mazowiecki. W 1991 Jan Olszewski zostaje członkiem Porozumienia Centrum partii Jarosława Kaczyńskiego. W PC Jan Olszewski zajmował się walka o pierwsze miejsce na liście krajowej z Kaczyńskim. Po wyborach do parlamentu Kaczyńskiemu udaje się osadzić Jan Olszewskiego na stołku premiera. W rządzie Jana Olszewskiego (pozbawionego stabilnego poparcia politycznego) byli Skubiszewski, Macierewicz, Janowski, Kropiwnicki, Stelmachowski, Glapiński, Balazs. Jan Olszewski skutecznie zniechęcał do siebie wszystkich koalicjantów łącznie z Kaczyńskim (którego partie rozbijał dzięki swoim swojej frakcji sympatyków do której należał Anusz) Jan Olszewski rządził nie mając pomysłu na reformę gospodarki, edukacji i ubezpieczeń społecznych. Jan Olszewski nie miał programu ani przed, ani podczas pełnia funkcji premiera. Co gorsza po 15 latach od tamtych wydarzeń dalej jej nie ma. Całą swą energie przeznaczał na walki polityczne, nie dbał o zapewnienie poparcia swemu rządowi (zamiast tego przedłużał jego trwanie prowadząc bezowocne rozmowy mające na celu zwodzenie potencjalnych koalicjantów). Jan Olszewski likwidował za to młody polski wolny rynek, wprowadził koncesje na handel paliwami. Jan Olszewski swoją bezczynnością wobec okupacji gmachu Ministerstwa Rolnictwa wykreował na skutecznego polityka Andrzeja Leppera i Samoobronę. Pasywność i unikanie działania były cechą Jan Olszewskiego którą przejmowali jego współpracownicy.

  Wbrew wykreowanemu wizerunkowi anty komunisty Jan Olszewski nie zgłosił ustawy dekomunizacyjnei pomimo że ustawa taka znalazła by poparcie wśród większości posłów (podzielony sejm był zjednoczony w nienawiści do komunistów). Ustawa dekomunizacyjna pozwoliła by na uchronienie Polski przed komunistyczną nomenklaturą. Jan Olszewski ponosi więc odpowiedzialność za zmarnowanych 15 lat, za rozkradzenie przez postkomunistów majątku narodowego. Jan Olszewski nie zrobił też nic żeby przeciwdziałać przejęciu przez postkomunistów majątku PZPR, Odpowiada więc za to że SLD miało pieniądze na okłamywanie i ogłupianie Polaków. Ustawę lustracyjną zgłosił nie Jan Olszewski a Janusz Korwin Mikke z UPR. Histeria wokół lustracji rozpętana przez gazetę wyborczą doprowadziła do upadku rządu Jan Olszewskiego.

  Megalomania Jan Olszewskiego wierzącego w swoje zwycięstwo pchała go odrzucania współpracy z innymi partiami i wyborów w których miał odnieść sukces. Jan Olszewski rozbił PC i założył własną partie Ruch dla Rzeczpospolitej. Do RdR przyłączył się Antoni Macierewicz z ZCHN. Niezależnie od RdR działał RTR Jana Parysa szef MON w rządzie Jan Olszewskiego. Jan Olszewski nie szukał porozumienia z innymi partiami antykomunistycznymi, krytykował demonstracje uliczne przeciw Wałęsie. Konflikty personalne Jan Olszewskiego z innymi politykami post solidarności doprowadziły do rozbicia i klęski tego obozu w wyborach 1993 roku i przejęcia pełni władzy przez postkomunistów. Po wyborach z RdR Jan Olszewskiego odchodzi Macierewicz. RdR dzieli się na RdR Jan Olszewskiego i RdR Szeremietjewa. W 1995 po tragifarsie Konwentu Świętej Katarzyny Jan Olszewski postanowił startować na prezydenta (dostał 6,68% głosów). Na bazie swego wyniku założył nową partie Ruch Odbudowy Polski Odrodzenie. ROP Jan Olszewskiego w 1997 roku nie przyłączył się do AWS koalicji post solidarnościowców, dzięki czemu zdobyli oni mniej mandatów i byli uzależnieni od Unii Wolności. Dzięki konfliktom wewnętrznym (Macierewicz zgłosił listy niezgodne z wolą Jan Olszewskiego, uniemożliwiono Jackowi Kurskiemu produkcji reklamówek wyborczych) ROP zdobył 5,56% i 6 mandatów (starczyło dla Jan Olszewskiego). W 2000 Jan Jan Olszewski ponownie kandydował w wyborach prezydenckich, przed samymi wyborami zrezygnował na rzecz Mariana Krzaklewskiego. W 2001 Jan Olszewski wszedł do sejmu z listy LPR. Nie wszedł jednak do klubu LPR i założył własne koło ROP.

  https://www.bankier.pl/forum/temat_cala-prawda-o-janie-olszewskim,6215874.html

 5. Kojak said

  od 4 .Sebastian ! Slowa uznania, za tak wyczerpujace wiadomosci !

 6. xyz said

  Uszy bolą, gdy się tego słucha ;(

  Boże, za co Nas tak pokarałeś. Za co tak upodliłeś?

 7. Boydar said

  Judo, pokonać przeciwnika jego własną siłą.

  Judo, jedyne popularne słowo zaczynające się na „jud”, które nie czytamy przez „ż”.

 8. Zbyszko said

  Utwierdzam się tylko w przekonaniu co do osoby śp Edwarda Gierka i jego określenia tej całej zgrai jako „wichrzyciele”.
  Potwierdza się tutaj także nieprawdopodobne frajerstwo ówczesnych robotników, ale także, a może przede wszystkim skończona głupota polskiej inteligencji(?), przede wszystkim tej „katolickiej”, w większości z tzw awansu społecznego, którzy bez PRL-u byliby nikim.
  Te całe loże bez tej inteligencji(?) na którą wpatrzeni byli skołowani, ogłupieni i głupi robotnicy, niczego by w Polsce nie zrobiły

 9. Zbyszko said

  Sebastian @2
  Olszewski to był taki socjalista jak ze mnie kosmonauta międzygalaktyczny. Kapitalista, a nawet globalista pełną gębą. Nie pracował przecież dla polskich robotników a dla Międzynarodówki globalistycznej. Gdyby pracował dla Polski, to trzymałby się blisko Gierka a nie niszczył Kościoła RK od środka. To Gierek ma nieporównywalnie większe zasługi dla Kościoła w Polsce niż ten za przeproszeniem „adwokat”.

 10. a dziś korwiniarze mają said

  jeszcze pretensje do robotników, że przez nich był komunizm. To nie przez nich był komunizm lecz przez wichrzycieli masońskich. A chłop i robotnik się dał bo pan go gnębił i oszukiwał.
  A potem ten sam robotnik pomógł tej samej bandzie wichrzycieli komunizm zwinąć.

  Tak więc nie mówcie z co nas Bóg pokarał bo to my swoją naiwnością i brakiem samodzielnego rozumowania się pokaraliśmy i mamy co mamy.

 11. Amber Goj said

  10 lat temu ówczesny prezes LPR, Witold Bałażak, napisał tekst „PiS kontynuuje tradycje KOR-u”. Warto przeczytać, jak ktoś nie zna:
  http://www.lpr.pl/2011/09/29/pis-kontynuuje-tradycje-kor-u/

 12. JanuszT said

  ŚP Jan Olszewski chciał zbudować III RP od podstaw, ale niestety żydokomuna na czele z TW SB „Bolkiem” alias Lejbem Kohne vel Lechem Wałęsą, Aronem Bucholtzem alias Leszkiem Balcerowiczem, TW SB „Oscarem” vel Donaldem Tuskiem nie pozwoliła mu na to. ŚP Janek Olszewski pierwszy prawicowy, niekomunistyczny premier rządu RP po 1989 r chciał wprowadzić szeroką L U S T R A C J Ę i D E K O M U N I Z A C J Ę najpierw polityczną a potem ekonomiczną, skąd tyle majątku nakradła żydokomuna. Janek Olszewski chciał szerokiego rozliczenia się z PRL-em. Pobudził tym samym niesamowicie żydokomunę do działania, by go jak najszybciej utrącić❗ Miał plan wprowadzenia Prokuratorii Generalnej, której to żydokomuna się bała jak „diabeł święconej wody”. ŚP prezydent Lech Kaczyński (pierwszy niekomunistyczny prezydent RP po 1989 r) zdążył przed swoją śmiercią odznaczyć Janka Olszewskiego Orderem Orła Białego w 2009r, by zginąć pod rosyjskim Smoleńskiem w kwietniu 2010 r. Jan Olszewski chciał uwłaszczyć naród polski. Niestety nie zdążył…

 13. Kula said

  Masoneria to ukryte zydostwo ;;talmudyczne;;;rozwalajace stary porzadek na swiecie Lapami Gojow.A do tego sluzy im SWietna Bron .Ta bronia sa ;;;;;;;;;;;Pieniadze;;;;.I ktorz im sie oprze?????

 14. ... said

  ale jaja!!!>>>jak balony!!!
  Tzn. dobrze się stało, że TW ‚bolek’ (tusek jednak był tam bo jest film Rachuje) wyp…..lił Olszewskiego z premierowania ?!?!
  ale z kolei>
  zjednoczone prawiczki (Jarkacz+Gowin+Maciarewicz+……adrian)
  stawiają Olszewskiego na piedestale.
  a co mówi ‚wybiórcza’+der onet+tvnisrael
  nie wiem bo nie ‚korzystam’
  .
  A ciekaw jestem co powie p. Falzman-Brodacka!!

 15. JanuszT said

  Bronisław Wildstein jest Żydem zasymilowanym z Polakami. Takich Żydów jak Bronek Wildstein jest w Polsce lub Polin jak „na lekarstwo”🙋🤔.

  Wildstein został uhonorowany Orderem Orła Białego w 2016 r. za osiągnięcia w działalności publicznej i pracy dziennikarskiej.

  Napiszę państwu, że mam jego książki, i wcale ich treść, nie jest głupia …

  ——
  Co to, do cholery, jest „zasymilowany z Polakami Żyd”?
  Z Wildsteina na każdym kroku wychodzi gudłaj. Podobnie, jak z jego potomków.
  A tego Sępa Białego to dostał też Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda, Michnik… sami zasłużeni Polacy.
  Admin

 16. Amber Goj said

  @11
  „ŚP Jan Olszewski chciał zbudować III RP od podstaw, ale…”

  Tylko ciekawe, w jakich granicach?
  https://marucha.wordpress.com/2013/12/10/czy-jan-olszewski-dopuszczal-oddanie-niemcom-czesci-polski/

 17. lewarek.pl said

  Bronisłąw Wildstein to w miarę porządne Żydzisko, ale jego syn Dawid to kawał parcha.

 18. lewarek.pl said

  4. Sebastian
  Ten kórwinista, który napisał paszkwil o Olszewskim-socjaliście, zapomniał o innych jego zbrodniach: Olszewski jest winien wszystkim tajfunom i tsunami, które nawiedziły ziemie w ostatnim półwieczu.

  ————
  Za to jest, kurwa jego mać, zupełnie niewinny żarcia banderowskich fekalii.
  Admin

 19. NICK said

  Ty Lewarek nic nie wiesz.

 20. Marek said

  Jan Olszewski chciał uwłaszczyć naród polski. Niestety nie zdążył…
  ===
  No patrz pan. Jaki ludzki pan. Chciał, ale nie mógł.
  Że też ten pierwszy niekomunistyczny prezydent [hehe] też nie zdążył, ani jego parchaty braciszek. Ale zapewne bardzo chce.

  Fajnych ma pan idoli, wszystkie parchy obleczone w Orła Białego.

 21. Stan Piasta said

  Loża Kopernik rządzi w Polsce?
  Na prawicy?
  Kopernik zza grobu nadal niszczy Polaków. Zniewolił Polakom( a potem swiatu ) umysły i zaserwował wiekopomne Kłamstwa Szatana. W te kłamstwa wierzą nie tylko mali ale i wielcy. Biskupi składaja hołdy pod jego pomnikami. Tego heretyka zgłaszają na świętego Kościoła Rzymsko Katolickiego.
  Ktoś by mógł pomyśleć, że M Kopernik był ksiiędzem i miał Ducha św.
  Nie, nie był księdzem i miał ducha antychrysta.
  Dziś mamy obszerniejszą wiedzę i możemy stwierdzić, że Mikołaj Kopernik święceń kapłańskich nie miał, czyli tych wyższych, drugiego stopnia – kapłaństwa i biskupstwa – wyjaśnia ks. prof. Andrzej Kopiczko.
  a więc M Kopernik duchowo przewodzi Loży Kopernik

  ———-
  Panie Piasta, idź Pan do jakiegoś dobrego lekarza.
  Admin

 22. Stan Piasta said

  OK
  ks. prof. Andrzej Kopiczko. badał życiorys M Kopernika
  Kopernik księdzem nie był.

  ————
  To prawda, miał tylko niższe święcenia. Ale co to, do cholery ciężkiej, ma wspólnego z lożą „Kopernik”?
  Admin

 23. lewarek.pl said

  21. Stan Piasta
  Kopernik zza grobu nadal niszczy Polaków. Zniewolił Polakom( a potem swiatu ) umysły i zaserwował wiekopomne Kłamstwa Szatana.

  Tak jest! Wmówił wszystkim, że Ziemia obraca się wokół Słońca, a przecież w bezchmurny dzień dobrze widać, że jest na odwrót – to Słońce zap…la wokół Ziemi. No i przecież Ziemia jest płaska – co też widać gołym okiem, nawet jak są chmury – a taki na przykład Thorvaldsen wyrzeźbił Kopernika w Warszawie z kulą ziemską w ręce. Z czego wniosek, że Thorvaldsen też był wypierdkiem Szatana (koniecznie dużą literą).

 24. Pan panie Piasta to na said

  youtube swoimi komentarzami o płaskiej Ziemi tylko złą robotę odwala. Bo potem to czytają jeden z drugim i wyzywają od płaskoziemców wszystkich innych ludzi krytycznie do wielu teorii nastawionych.
  Natknąłem się na te posty już wiele razy.

 25. Stan Piasta said

  ————
  To prawda, miał tylko niższe święcenia. Ale co to, do cholery ciężkiej, ma wspólnego z lożą „Kopernik”?
  Admin
  ==============
  re
  Przecież wyjaśniłem, że bracia z Loży Kopernik są duchowo zjednoczeni z duchem Kopernika.
  Gdyby wiedzieli jakim oszustem był Kopernik to podejrzewam, że by do takiej Loży nie szli.
  Do niedawna wmawiano nam że M Kopernik był księdzem, a więc odprawiał Msze, łączył się z Bogiem w Trójcy jedynym.
  Po owocach poznaje się człowieka.
  Dla mnie jest oczywistym, kim był Kopernik.
  W podsumowaniu, to właśnie jego fałszywe teorie zaprzeczyły Prawdzie Objawionej w Świętej Księdze
  Dzis w Watykanie nie nauczają o 6 dniach Stwarzania. Obecny papież Franciszek twierdzi, że Adam i Ewa pochodzili od małpy. Geocentryzm tym bardziej przeszkadza Franciszkowi

  ——
  Ja wiem, że kolejki do lekarzy są długie… ale może niech Pan spróbuje ?
  Admin

 26. Boydar said

  „… co to /…/ ma wspólnego z lożą „Kopernik” …” – Pan Gajowy

  Faktycznie ciekawe zagadnienie, sam się nad tym zastanawiam od dłuższego czasu. Tak sobie myślę, że oczywiście wszystkiego nie wiemy. Ale, drzewo, owoce, te sprawy, to są pewniki. Opcje są dwie. Pierwsza – Stara Kopernikowa wyrąbała (zrobiła w trąbę) starszych mądrzejszych. Bo to jest/było możliwe praktycznie i dzisiaj i wtedy. I druga, bazująca na „wyjątek potwierdza regułę”. Ponieważ była poniekąd jak żona cezara (jak rzadko kto) postanowiono użyć „Kopernik” do uwiarygodnienia własnych struktur i ich nazw. Zwłaszcza że niby (co jest nieprawdą gdy się uważnie zastanowić) obaliła tezy reprezentowane przez katolików. Co mogło by też np. stanowić rodzaj zemsty na zasadzie „rzucaj gów’nem o ścianę, zawsze się coś przylepi”. Za unymi nie trafi.

  Mogły też zajść okoliczności pośrednie, z udziałem Ducha Świętego włącznie.

 27. zen said

  „Człowiek – twierdził – jest mechanizmem. A jego ruchami sterują impulsy zewnętrzne. Goni za przyjemnością i ucieka przed bólem, choć nie zawsze jest mu dobrze i często cierpi. Morał? Nie istnieją cnoty ani ułomności, są tylko odruchy – normalne, bo naturalne. Ułomnością byłoby raczej nie uleganie owym odruchom, ale czy to możliwe? Mądry ten, kto słucha głosu własnej natury i własnych instynktów” – tak powiedział Franklin w książce „Bracia przeklęci. Historia masonerii” Roberto Gervaco, str. 123
  Syn Prezydenta Adamsa John Quincy o masonerii: „Szczerze i w głębi sumienia wierzę, że Zakon wolnomularski jest jednym z największych, jeśli nie największym złem moralnym i politycznym, z którym borykają się teraz Stany” – to było dwieście lat temu!
  Wyobraźmy sobie ilu jest dzisiaj masonów na najważniejszych stanowiskach, nie tylko politycznych, to kawaleria szatana – w Szkocji każde dwutysięczne miasteczko ma swoją lożę z numerem, strach mówić na tematy nie tylko polityczne. Jeden uczciwy Szkot pokazywał mi „członka” loży, który był szantażowany, ponieważ był żonaty, dzieciaty, a z członkami loży walił w kanał kumpli – to jeden z elementów specyficznej spójności lóż – szantaż.
  Pamiętam historię masona, który za dużo gadał, musiał uciekać i zniknął na na Cyprze, i tu historia kończy się…..Podobno George Dablju B….walił w trumnie starą babę…. Trudno to zweryfikować, mówił o tym Alex Jones alias Bill Hicks, kontrolowana opozycja?

  „Ci którzy decydują nie są wybierani, a ci, których się wybiera, nie mają nic do decydowania” – Horst Seehofer, przewodniczący CSU, były premier Bawarii.

  https://ripsonar.wordpress.com/2014/01/11/wolnomularstwo/

 28. Bardzo często, niemal powszechnie, Polacy pytaniani jaki był po okrągłym stole rząd, który stał na straży polskiej racji stanu, wymieniają jednym tchem – rząd Jana Olszewskiego. Nic bardziej mylnego ! To właśnie temu rządowi zawdzięczamy początek procesu systemowego poddaństwa i sprzedaży polskiej gospodarki oraz podporządkowania polskiego ustroju prawnego interesom syjonistyczno-unijnej mafii kolonizatorów i złodziei. Zatem pamietajmy, że to Jan Olszewski (obok takich przestępców jak :L.Wałęsa, L.Balcerowicz, J.Lewandowski, J.K.Bielecki, A.Kornasiewicz, A.Kwaśniewski, J.Buzek i inni ) powinien być jednym z pierwszych, których należy za zdradę stanu, postawić przed Trybunałem Narodowym.
  PZ – stanislav

  K.Skubiszewski i J.Olszewski na czele zdrajców RP – https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/141569,k-skubiszewski-i-j-olszewski-na-czele-zdrajcow-rp

 29. Jan said

  cd. o Koperniku.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2017/03/orezie-jezusa-chrystusa-4-iii-2017-od.html

  Orędzie Jezusa Chrystusa 4 III 2017. Od starożytności są ludzie, którzy utrzymują łączność z pokolenia na pokolenie i starają się wpływać na losy świata oraz jego obraz jaki jest w sercach i umysłach ludzi.

  (…)

  Jak Ci mówiłem prawda musi być znana. Chcę aby (już tak się w części stało) część tej prawdy była przekazana przez Ciebie.
  – Kim ja jestem Panie. Byli potężni prorocy Boży, a i oni nie znali tajemnic bytu.
  – Nie było pewnych manipulacji, które są zwłaszcza od czasu „przewrotu kopernikańskiego”.
  – Tak Panie Jezu. Wiele rzeczy nie trzyma się ewidentnie kupy, wiele jest zakłamanych. Czy ludzie chcą jednak takiej prawdy.

  (…)

  O Koperniku. Czy był masonem. Czy dokonywał manipulacji, czy ktoś go inspirował, czy tak uważał (jak to przedstawiał ludziom).
  – Owszem moje dziecko. Mamy tu do czynienia ze spiskiem. Spiskiem gdy idzie o wiedzę o wszechświecie i Układzie Słonecznym zwłaszcza.
  To prawda. Od starożytności są ludzie, którzy utrzymują łączność z pokolenia na pokolenie i starają się wpływać na losy świata oraz jego obraz jaki jest w sercach i umysłach ludzi.
  – Miłosierny Panie..
  Dlaczego nie przekażesz takiej wiedzy w cudowny sposób, aby autorytatywnie było wiadomo, że to z mocą, tylko przez człowieka i to nie oczyszczonego jeszcze, ani nie rozmiłowanego w Chrystusie jeszcze, jak wielu jednak (chyba) choćby moich rodaków.
  – Aż tak wielu ich synu nie jest.
  Gdyby taka moja łaska została odrzucona byłaby obrazą Boga. Taką obrazą Boga nie jest odrzucenie tych przekazów.
  Ponadto jak już mówiłem, do Ciebie i innych i dawniej i teraz współpracuję z człowiekiem..
  Ciebie wybrałem do tej współpracy, aby przekazać niektóre rzeczy, których nie przekazuję innym, którzy je ode mnie otrzymują, a którzy mają dusze bardziej proste, a i mnie wierne.
  – Wolałbym być Panie dusza bardziej prostą i ci wierną.
  – Ale jesteś inny i takiego Cię do siebie prowadzę.
  – Ci ludzie Panie o których mówisz. Dlaczego tego nie zniweczyłeś?
  (przeszkodzono nam)
  Kontynuujmy moje dziecko.
  – Nie zniweczyłem, bo nie więżę ludzkiej woli, a także po to by wyszły na jaw zamysły serc wielu.
  Boga nie da się oszukać moje dziecko. Nad wszystkim panuje, wszystko widzi. Wszystkim zarządza.
  Szatan od początku chciał mieć ludzi, którzy by posiadali, zbierali tajną wiedzę i ją wykorzystywali przeciw innym, na swój użytek.
  Stara się to utrzymywać. Z pokolenia na pokolenie właśnie.
  Gdy świat zaczął się ze sobą bardziej komunikować, gdy stał się mniej niedostępny założył nowożytną masonerię. Jednakże w jakiejś formie istniała ona „ od zawsze”.
  To skutek grzechu pierworodnego, poszukiwania wiedzy tajnej, wbrew Bogu i skażenie, które przeszło z pragnienia Ewy na wszystkich ludzi.
  Zważ jednak, ze wtedy nie było innych ludzi. Ewa nie zamierzała więc dzielić się nawet ta wiedzą, którą wedle węża ukrywał Bóg, z innymi.
  Dlatego też na skutek tego grzechu szatan wybierał ludzi, którym daje wiedzę wedle swojego uznania, którzy się mu oddają i pilnuje aby ta wiedza nie zamarła tylko przechodziła z pokolenia na pokolenie.
  Aby mógł mieć większy wpływ na losy świata (wedle swego mniemania)
  Tacy ludzie są i byli niezależnie od narodów, państw, a nawet cywilizacji.
  – Czyli Kopernik z którego jesteśmy dumni, jest takim człowiekiem.
  – Tak dziecko. Jest tym, którego wybrano i któremu przekazano tajną wiedzę. Nie przeczy to jego wszechstronnym zdolnościom. Oni obserwują dzieci (oczywiście w miarę możliwości i najczęściej z lepszych domów, jak wy to w Polsce do niedawna mówiliście) od maleńkości i wybierają.
  – A gdyby chciał wyznać prawdę?
  – Zostanie zgładzony. Oczywiście ja mogę go uratować. Jednak trudno mi ratować życie kogoś kto od czasu bycia świadomym jest zaprzedany złu. Jednakże taka próba choćby może mieć wpływ na uratowanie duszy i zdobycie (po ciężkim zwykle czyśćcu) życia wiecznego.
  – Czy i tacy ludzie cię Panie zabili?
  – Niektórzy z nich mieli wpływ na to.
  Niektórzy służyli dwom Panom, Bogu Izraela i Belzebubowi, jednak decydująca była niewierność Izraela jako całości.
  Nie, nie było moje dziecko tak, że „starożytna masoneria” zabiła Chrystusa, ale i wśród Najważniejszych Żydów byli i tacy.
  – Wszystko to dziwne jak by nie było Panie.
  – Dziwne bo inne od obrazu świata, który znasz Ty i inni.
  Masoneria i Ci ludzi od czasów starożytnych mają wpływ na losy świata, ale nie mają decydującego.
  Ich wpływ zmalał od czasu Odkupienia ludzkości, ale teraz wzrasta i wzrośnie do czasu całkowitego ich zniszczenia.
  – Nie rozumiem Panie dlaczego im tak zależy, zwłaszcza, że wie, że umrze. A i to wiele nie doda do pełnego stołu. Zdobywanie wiedzy tajemnej. Wielu się nie chce.
  – A jednak. Człowiek jest bardziej skłonny do zła niż do dobra.
  Byłoby nawet dziwnym gdyby szatan nie inspirował i nie prowadził tak ludzi z pokolenia na pokolenie. Tak jak człowiek (jak wiesz) chce zostawić coś po sobie, przede wszystkim dzieci, tak i Ci chcą by ich dzieło trwało.
  – Panie Jezu ludzie poczują się oszukani.
  – Czy dlatego, że ktoś spiskuje za twoimi plecami, a nie zauważasz tego w swojej codzienności masz czuć się oszukany? On jej nie może zmienić.
  A ty człowieku żyjesz ( o ile żyjesz) wedle woli Boga.
  Grzech pierworodny musiał mieć swój skutek wedle woli Boga, także na zło i chęć dominacji grupy „wybranych” przekazywany z pokolenia na pokolenie.
  – A reptilianie tak zwani?
  – Te tajemnicę wyjaśnię Ci innym razem o ile nadal będziesz na mej drodze i będziesz nią postępował we wzroście ducha.
  – Chwała Tobie Chryste.
  Wielbi dusza moja Pana.

 30. JanuszT said

  Odnoszę wrażenie panie Kosiur, że jest pan krypto Żydem, bez obrazy, komunistą, no nieee, ale jak powyżej. Bez obrazy pana…

 31. NICK said

  Un nie jest krypto.
  Ale niech będzie.
  Rozpoznany.

 32. JanuszT said

  Pozdrawiam Pana NICK😗…

 33. zamyślony said

  > Pytanie brzmi – co to ma wspólnego z obozem narodowym? Co to ma wspólnego z Kościołem i katolicyzmem? Co to ma wspólnego z Radio Maryja?

  Ano właśnie? Trzeba w końcu zacząć stawiać pytania o R., zwanego przez niektórych nie bez racji rebe Muchomorem, bo wypuszcza coraz to nowe trucizny ze swego radia i telewizji. Jakich to fałszywych „objawień” tam nie promowano? Diabelskie orędzia z Medjugorie były codziennie serwowane słuchaczom przez parę lat. To on rozpropagował potępiony przez Watykan kult według s. Kowalskiej i jej pełen błędów teologicznych „Dzienniczek”, który znalazł się na indeksie ksiąg zakazanych. To on propagował potępione przez Watykan pisma Valtorty. To on propaguje ciągle jakieś nowe fałszywe orędzia typu: orędzi anioła stróża Polski, który to nadaje i nadaje i skończyć nie może. A przecież wiadomo, że to UB za PRLu fabrykowało różne fałszywe „objawienia”, żeby zamącić w głowach katolikom. Dzisiaj robi to bardzo podobnie rebe Muchomór. Z drugiej strony, GW, Obłudnik Powszechny, z Michnikiem, zawsze rebemu wystawiali certyfikat koszerności jeśli chodzi o … katechezy, a jakże. Czyli musiała być to czysta herezja modernistyczna, bo inaczej by tego certyfikatu koszerności nie dostał. A zdrowa katolicka nauka tam wstępu nie miała, i nie ma, jak i msza w rycie przedsoborowym.

  Za Macierewiczem nie zamykają się drzwi studia, choć ten człowiek najwyraźniej jest niezrównoważony a jego wypowiedzi obrażają zdrowy rozsądek. Wszystkie ruchy polityczne, ktore popierał o Muchomór, spaliły na panewce, zaczynając od AWSu. Przypadek??? A teraz jego media wspierają lockdawny itp. Znowu przypadek?

  Media donosiły też, że o. Muchomór jest … nieślubnym synem działacza partyjnego i pewnej dewotki. To by wiele tłumaczyło.

 34. @ JanuszT

  ad. 30

  Ja natomiast mam całkowitą pewność, że nie jest pan krypto-idiotą.

 35. lewarek.pl said

  28. Rzeczpospolitapolska
  rząd Jana Olszewskiego. Nic bardziej mylnego ! To właśnie temu rządowi zawdzięczamy początek procesu systemowego poddaństwa i sprzedaży polskiej gospodarki oraz podporządkowania polskiego ustroju prawnego interesom syjonistyczno-unijnej mafii kolonizatorów i złodziei.

  Premier Jan Olszewski ZATRZYMAŁ tzw. prywatyzację, czyli wyprzedaż przedsiębiorstw państwowych. Była to jego PIERWSZA DECYZJA jako szefa rządu, podjęta w pierwszym dniu urzędowania. Jego następca Waldemar Pawlak podtrzymał tę decyzję.
  Prostuję oczywiste kłamstwo.

 36. lewarek.pl said

  29. Jan
  Pan powinien być ekskomunikowany z Kościoła i wyp…ny z forum za szarganie Imienia Jezusa na użytek swoich żałosnych wypocin.
  Ale jak widać, tu panu te bluźnierstwa uchodzą na sucho. TAM jednak będzie pan miał kłopoty. Drugie przykazanie wciąż obowiązuje.

 37. Jan said

  Do Lewarka.Pl

  Czy obywatel słyszał o prawie: WOLNOŚĆ SŁOWA?

  Jeśli obywatelowi L. nie odpowiada dana treść, to proszę jej nie czytać! Natomiast proszę nie ograniczać innym dostępu do wiedzy swoją arbitralną negatywną oceną!

  A co do prawowierności z nauką Kościoła, to może by tak obywatel w imię pokory nie rościł sobie prawa do bycia Naczelnym Teologiem Kościoła, co? Orędzia Cypriana Polaka są recenzowane przez dwóch kapłanów, z których jeden jest doktorem teologii. Wystarczy?

  Ponadto pragnę zauważyć, że nie godzi się wymieniać imię Jezus wraz z wulgaryzmami!

 38. Marucha said

  Re 37:
  Panie Janie,
  Gajówka to nie jest jakieś państwowe czy społeczne medium, zobowiązane ustawą do przestrzegania prawa do wolności wypowiedzi. To jest medium prywatne, dostęp do którego nie jest gwarantowany przez obowiązujące prawo. Co więcej – jest on swego rodzaju przywilejem.

 39. Sebastian said

  Ad 5. Kojak. Uznanie to należy się Panu Gospodarzowi za wytrwałość w prowadzeniu Gajówki, ale dzięki, udało się coś znaleźć za pomocą alternatywnej wyszukiwarki. Zastanawiam się jak co trzeba zrobić żeby Polakom uzmysłowić poniższe:

  Jan Olszewski jest kolejnym polskim politykiem kreowanym (co ciekawe przez osoby manifestujące swój klerykalizm) na prawicowca, pomimo że jest lewicowcem (zwolennikiem ingerencji władzy we wszystkie dziedziny życia, ideowym przeciwnikiem chrześcijaństwa). Ma to na celu niedopuszczenie do tego by polscy wyborcy mieli możliwość zagłosowania na prawicę (siłę katolicką, konserwatywną i wolnorynkową). Demokracja, demokracją ale dla stabilności lewicowego systemu w Polsce jest niezbędne by Polacy mogli wybierać tylko między lewicą szczerze manifestującą swoją tożsamość a lewicą udającą prawice. Dlatego prawdziwa prawica nie dopuszczana jest do świadomości wyborców. Lewica udająca prawice może być całkowicie przekonana o istnieniu różnic między nią a lewicą, o swojej „prawicowości i patriotyzmie”. W rzeczywistości lewica udająca prawice, pomimo swoich patriotycznie brzmiących frazesów i nie przywiązania do symboliki lewicowej, jest narzędziem niszczenia Polski i Polaków w celu zachowania interesów lewicy.

  Panie Gajowy Kopernik z lożą „kopernik” ma tyle wspólnego co król Stefan Batory z fundacją batorego 😉

  ———–
  Oczywiście.
  Uny lubią się posługiwać nazwiskami wielkich Polaków czy polskich krółów.
  I to robi wrażenie na głupcach.
  Admin

 40. NICK said

  A co Wy se rozwodzcie?
  Majtki miał?
  Qtas 1976?
  Miałkowskiego se dopiszcie.

 41. Ale dlaczego? said

  A.D. 4
  Ja tylko w kwestii formalnej.
  Widzę że kurwinista pisał ten tekst.
  Słabość Polski i niskie zarobki to głównie skutek LIKWIDACJI POLSKIEJ GOSPODARKI a nie wina wysokich podatków.

 42. lewarek.pl said

  39.
  Jan Olszewski nie był prawicowcem i nigdy tak o sobie nie mówił. Był socjalistą z silnym odchyłem do centrum. W gospodarce uznawał ważną rolę własności prywatnej, indywidualnej przedsiębiorczości, a w kwestiach światopoglądowych fundamentalne znaczenie nauki Kościoła.

 43. Lily said

  Jan Olszewski,kawaler Orla Bialego,
  odznaczony przez p.Lecha Kaczynskiego.
  CZYLI, swoj swojemu.

 44. JanuszT said

  A kogo miał jeszcze odznaczyć tym Orderem… Balcerowiczowa, Bolka… pośmiertnie Wolskiego alias Jaruzelskiego… Zdrajców.

 45. lewarek.pl said

  44.
  Bolek ma Orła Białego, ponieważ należał mu się z urzędu, jako prezydentowi. Jaruzelskiego to prawo jeszcze nie objęło. Balcerowicz też dostał ten order. Dawanie orderów takim szkodnikom i szujom jest szarganiem wartości narodowych. Niestety, jest ich ogromna większość.
  Ale order OB ma też Andrzej Gwiazda, śp. Anna Walentynowicz, śp. bp Kazimierz Majdański, prof. Wojciech Roszkowski i co najmniej kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu dobrych Polaków i patriotów. Jana Olszewskiego można przypisać do tej grupy.

 46. Listwa said

  @ 35 lewarek

  Olszewski jako premier podpisał umowę stowarzyszeniową Polski z UE, w tym cały proces tzw dostosowawczy. I mamy to co mamy, a pan pleciesz.

 47. Listwa said

  @ 37 Jan

  „Orędzia Cypriana Polaka są recenzowane przez dwóch kapłanów, z których jeden jest doktorem teologii. Wystarczy? ”
  – nie wystarczy, nie opowiadaj pan głupot.

 48. lewarek.pl said

  46.
  I mamy to co mamy, a pan pleciesz.

  I mamy to, czego na podstawie tej umowy stowarzyszeniowej nie mieliśmy mieć. Przegapiłeś pan wszystko, co się wydarzyło w Unii Europejskiej od 1992 do 2021 roku. Jak panu wypadło z historii prawie trzydzieści lat, to po co pan zabierasz głos?

 49. Listwa said

  @ 49 lewarek.pl

  „Premier Jan Olszewski ZATRZYMAŁ tzw. prywatyzację, czyli wyprzedaż przedsiębiorstw państwowych.”

  – tak zatrzymał, że z kilku tysiecy przedsiebiorstw państwowych zostało kilkanaście. Zaczęło się od niekorzystnej umowy stowarzyszeniowej przez niego podpisanej jako premiera.

  Pan nie przespałeś 30 lat i wypisujesz głupoty.

 50. JanuszT said

  Walentynowicz Lewarek była UPAdlinką…

 51. l said

  49. Listwa
  „tak zatrzymał, że z kilku tysiecy przedsiebiorstw państwowych zostało kilkanaście.”

  No ale co pan chcesz przez to powiedzieć? Że wydał zarządzenie o wstrzymaniu prywatyzacji, a po cichu kazał prywatyzować?
  Za premiera Olszewskiego i jego następcy Pawlaka przedsiębiorstw państwowych nie prywatyzowano. Prywatyzacja, a właściwie nazywając rzecz po imieniu – wywłaszczenie narodu – nie była przedmiotem umowy stowarzyszeniowej z Unią. Kolejne rządy w Warszawie (z wyjątkiem rządów Olszewskiego i Pawlaka) nie były do niej zobowiązane, ale ją prowadziły, bo Unia tego oczekiwała, a łapówki wpływały do kieszeni.
  Z logiką i znajomością nieodległej przecież historii jesteś pan na bakier, a wymądrzasz się jak menel po trzech piwach.

 52. l said

  50. Janusz T.
  Walentynowicz Lewarek była UPAdlinką…

  Była z pochodzenia Ukrainką. I co z tego? Była też dobrym człowiekiem, polską patriotką, autorytetem moralnym.

 53. Listwa said

  @ 51 L

  Olszewski zobowiązał, bo uruchomił proces prawny i polityczny, nawet jeśli przez chwilę nie dokonywano rozwalania polskiej gospodarki. A wiadomo było z chwilą podpisania, że to nastąpi. To też otworzyło proces przyjazdu tzw doradców i fachowców zagranicznych – którzy za nasze pieniądze siedzieli w hotelach typu Marriot.

  Spadaj mądralo z nory d!!y nie zawracaj

 54. Listwa said

  ad 53

  I ci doradcy doradzali co i jak zrobić z gospodarką i przedsiębiorstwami dla korzysci kapitału zagranicznego z naszą stratą. Dowiedz się ile tylko to nas kosztowało.

 55. l said

  53 Listwa

  Wijesz się jak soliter z dupy wyjęty, żeby postawić na swoim, ale to się kupy nie trzyma.

  ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha – śmieszy mnie ten poziom dyskusji, ale ten listwa to naprawdę jakiś świr

 56. Listwa said

  @ 55 L

  Jesteś niezorientowany pajac, który łyknął propagandy i sprzedaje złom.

 57. Listwa said

  Olszewski:

  „Jest to uwieńczenie pierwszego etapu starań o wejście naszego państwa do struktur jednoczącej się Europy, tej Europy, do której duchowo należymy i którą współtworzymy od ponad tysiąca lat. Z satysfakcją wspominam, że przed blisko 16 laty byłem współautorem programu podziemnego Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, które pierwsze wysunęło postulat wejścia Polski do Wspólnoty Europejskiej.
  Jan Olszewski

  Olszewski mówił również, że jego rząd będzie zabiegał o szybką ratyfikację umowy. Podkreślił, że daje ona Polsce wielorakie korzyści, ale równocześnie nakłada istotne zobowiązania gospodarcze i prawne. – Działania dostosowawcze znajdą się w centrum naszej uwagi – mówił w Sejmie Olszewski. – Od ich tempa i rezultatów zależeć może bowiem faktyczny udział Polski w zorganizowanej współpracy ze wspólnotami i w korzyściach z tej współpracy płynących – podkreślił.

  Olszewski powiedział nawet, że w Polskich stosunkach ze wspólnotami coraz istotniejsze miejsce zajmować będzie współpraca w dziedzinie politycznej. – Postęp wspólnot ku unii politycznej i obronnej zwiększać będzie wagę tej współpracy – zauważył.”

  „Unii obronnej” – do tego teraz się zabierają.

 58. JanuszT said

  Walentynowicz brat ponoć rżnął tfu, chodzi mi że piłował… piłą naszych braci i siostry. No że banderowcem był pęłną m*ord*ą jego…
  Do L wpis nr 52

 59. Listwa said

  Masz tu sukces, był od od 23 grudnia 1991 do nocy 4 na 5 czerwca 1992:

  „Rząd Olszewskiego odnotował sukcesy w kwestiach ekonomicznych, jak powstrzymanie inflacji, porządkowanie finansów publicznych, porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym, a także w rozwiązywaniu sporów zbiorowych ze związkami zawodowymi.”

  https://radioszczecin.pl/6,424370,29-lat-temu-sejm-odwolal-rzad-jana-olszewskiego

 60. Listwa said

  A tu masz o doradcach i kwotach, też z 1992 r : http://www.pte.pl/pliki/2/12/narzucone_doradztwo.pdf

 61. Listwa said

  Poczytałeś sobie Lewarek? To teraz poszukaj kto za te hotele płacił i ile. Wątpliwe że ‚eksperci’ sami płacili za te Marrioty ze sknerstwa.
  Napisz jeszcze z jakiego zadupia jesteś, żebym tam nie wjechał przez przypadek.

 62. JanuszT said

  Nazwiska i przynależność niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
  1). Dane zaczerpnięte z książki: Ludwik Hass „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999 Słownik biograficzny” (RYTM W-wa 1999)
  2). Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.
  3). Dane i fakty dotyczące pochodzenia wyszukane w źródłach oficjalnych i niezależnych z książek, dokumentów, wywiadów, felietonów i artykułów prasowych.
  4). Dane zaczerpnięte z oficjalnych masońskich i wolnomyślicielskich stron internetowych.
  Masońskie Loże w Polsce

  • Loża Matka „Kopernik” – Warszawa

  • Loża nr 2 „Walerian Łukasiński” – Warszawa

  • Loża nr 3 „Przesąd Zwyciężony” – Kraków

  • Loża nr 4 „La France” – Warszawa

  • Loża nr 5 „Świątynia Hymnu Jedności” – Poznań

  • Loża nr 6 „Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem” – Gdańsk

  • Loża nr 7 „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” – Warszawa

  Masoni w Polsce,
  dawniej i obecnie
  LISTA
  aktualizowana i uzupelniana Maj 27 A. D. 2006
  • Edward Józef Abramowski

  • Tomasz Agatowski

  • J. Aksamitowski

  • Klemens Aleksadrowicz – (prawnik, WLN)

  • M. Arciszewski

  • Juliusz Kaden Bandrowski

  • Wincenty Baranowski

  • Kazimierz Bartel

  • Andrzej Maciej Bertnowski – (Bertner) – (technik, GLdF, Paryż)

  • Władysław Bocheński – (prac. umysłowy, DH)

  • Wojciech Bogusławski

  • Kazimierz Brodziński

  Wiecej: CTTTRLKOQ –>http://www.eioba.pl/a/45vz/nazwiska-mas … z2L4PCX68i

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: