Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o Dlaczego ludzie nie lubią…
  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Marek o Brak pomysłów na Ukrainę
  Krzysiek1956 o Dlaczego ludzie nie lubią…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Piotr B. o Parlament Europejski jako post…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  Tadeusz Kaktus o Judejczykowie falą na nas…
  Ale dlaczego? o Pogoda dla foliarzy
  Neptek o Tajna geoinżynieria – projekt…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (45 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-07-30 (Środa)

W „Wolnych tematach” wpisujemy komentarze nie pasujące nigdzie indziej.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/07/23/wolne-tematy-44-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/08/07/wolne-tematy-46-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 327 do “Wolne tematy (45 – 2014)”

 1. Premizlaus said

  No nareszcie świeże jedzenie. Tamte zaczynało już gnić.

 2. Huzar węgierski: A W GRÓDKU JAGIELOŃSKIM BYW?

  W ostatnim odcinku ŚLADAMI ALEKSANDRA WIELKIEGO pokazywano ryty naskalne w Afganistanie ze statkami KILOWYMI, każdy z 37 wioślarzami. Interpretowano je jako przybyłe z Morza Czarnego przez kanał kumsko-manycki na Kubaniu, a potem w górę wpadającej do Morza Kaspijskiego Amu-darii. Amu-darię skierował bowiem do Jeziora Aralskiego dopiero Dariusz Wlk budując obsługiwany przez dromadnicę skarbiec Koł-kryłgan-kała k. Chiwy, który był Nieosiągalny, gdyż dromadery hodowano wówczas tylko na Półwyspie Arabskim.
  Ja w ten kanał kumsko-manycki jednak nie wierzę i utrzymuje, że okręty z Dunaju i Morza Pontyjskiego płynęły z ŻELAZEM do Afganistanu przez kanał wołgo-doński. Koło Gródka Jagiellońskiego znaleziono kości baktriana, który powinien być SPRZED kanału wołgo-dońskiego, gdyż baktrian, który niesie PÓŁ TONY jest Niekonkurencyjny transportowo ze statkiem wiosłowym.
  Jeśli Bosfor PRZEKOPAŁ Kar z Krakowa, tworząc z JEZIORA Pontyjskiego MORZE – no i oczywiście zbudował Troje na Złotym Rogu dla swej Eurydyki, która stała się eponimką KONTYNENTU – to powinien budować też kanał wołgodoński? Wcześniej zaś ŻELAZO od Afganistanu dźwigały baktriany, niosąc z powrotem lazuryt, którym BARWIONO tynk palatiów lednickiego i ostrowskiego w Poznaniu, co było techniką PRZEDFARNIARSKĄ.
  W ostatnim FOCUSIE jest artykuł o Zamku Hamleta w Helsingorze jako dziele Eryka Pomorskiego. Eryk dokonał jednak tylko ostatniej wczesnorenesansowej przebudowy zamku. Założenie zamku jest NEOLOTYCZNE kultury pucharów lejkowatych czyli Hellenów, który zbudowali też w tym stylu zamek w Darłowie dla inwazji Pomorza. Pałacowo Helsingor przebudował Zeus z Poznania, czego Dowodem są zbudowane w tym stylu na Wałach Chrobrego GRYF i zachowany fragmentarycznie GRABOWIEC. U nas wczesnorenesansowymi dziełami jest sarkofag Władysława Jagiełły i TRZYGŁAW Bogusława X w Szczecinie.
  Historycznym Hamletem był Mieszko Bolesławic, który podbił proniemiecką Danię, w trakcie czego urzędował w Helsingorze.

 3. Luxeuro said

  Komorowski i Tusk nie uczczą powstańców warszawskich na Powązkach

  http://niezalezna.pl/57791-komorowski-i-tusk-nie-uczcza-powstancow-warszawskich-na-powazkach

 4. Link z Polski; warto sie zapoznac tez z komentarzami. Celna analiza stosunkow ‚polskiego’ rzadu do Ukrainy i Ukraincow….
  niemila prawda i do tego gorzka.

  http://www.monitor-polski.pl/internauci-o-kryzysie-na-ukrainie/

 5. http://historia.wp.pl/title,Stanislaw-Likiernik-wtedy-komory-gazowe-zapelnilyby-sie-Polakami,wid,16782651,wiadomosc.html

  Stanisław Likiernik: GDYBY NIEMCY WYGRALI W STALINGRADZIE TO KOMORY GAZOWE ZAPEŁNIŁYBY SIĘ POLAKAMI.
  Słuszna konkluzja, choć według Dokumentu Pana Rotmistrza, który kupił w Monachium za 40 tys DM od Ignacego Paderewskiego, to do komór gazowych mieli iść tylko Warszawiacy i Murzyni Amerykańscy, zaś WSZYSCY Słowianie mieli być eksterminowani w obozach folwarcznych i przemysłowych. Oznaczało to wywłaszczenie drobnego i części średniego rolnictwa na rzecz folwarków, obsługiwanych siłą Niewolniczą, a potem przejmowanie towarowych gospodarstw przez trojhenderów.
  Nazywało się to GENERALPLAN-OST, który upadł pod Stalingradem.

 6. JO said

  ad.4. Moim zdaniem zadnych Komor gazowych , gdzie zagazowywano Ludziw Oswiecimiu nie bylo.

 7. http://wiadomosci.wp.pl/title,Europejskie-rzady-finansuja-dzialalnosc-Al-Kaidy-Chodzi-o-dziesiatki-milionow-dolarow,wid,16788857,wiadomosc.html

  W czasie Kryzysu Akaby szefem Cenzury był we Wrocławiu Redaktor Stankiewicz, którego niektórzy zwali Sienkiewiczem. Był to duży chłop o aryjskim wyglądzie. Chodziłem na jego wykłady i raz w klubie SD jeden Izraelczyk, bo tak się przedstawił, Wyskoczył, że Izrael posiada dane, iż niektóre terrorystyczne organizacje palestyńskie są finansowane przez Syjonistów. Na to wstał jeden z Palestyńczyków i zacytował jakiś Autorytet Arabski, że WROGA MOŻNA BIĆ ZA JEGO PIENIĄDZE.
  Powiedziałem to jednemu z wywiadu wojskowego, który odpowiedział, że wynika to z obsługi kapitałów arabskich przez banki żydowskie, które NIE CHCA ujawnić rządowi izraelskiemu swych klientów. Sądzę, że podobnie przedstawia się sprawa obecnie, gdyż podejrzani o współpracę z Mossadem są z banków żydowskich usuwani. Natomiast wywiady zachodnie robią interesy z arabskimi organizacjami terrorystycznymi, płacąc czasami bardzo dobrze.
  W czasie Akaby we wrocławskim empiku urzędował Czarny Wrzesień – komunistyczna arabska organizacja terrorystyczna, oskarżana o zamach na olimpijczyków izraelskich w Monachium. Działalność CzWrz zakończyła się z zamachem na jego komendanta, Abu Dauda w warszawskiej WIKTORII. Ponieważ polscy lekarze nie podjęli się operowania go to przyleciał samolot z Berlina.
  Wg wymuszonego PRZEZE MNIE śledztwa Bundestagu w/s WTC – jako Wyjścia z polsko-niemiecko-amerykańskiej KONWENCJI w gdańskim Neptunie, na którą to konferencję mnie NIE ZAPROSZONO, choć byłem główną osobą – to USA OCALIŁ na WTC przed kapitałem NIEKRYMINALNYM nie Bin Laden a Zarkawi, za co został przez Bin Ladena zamordowany.

 8. NICK said

  Pomocy!
  Nie otwiera mi się ‚nieoficjalna witryna’ x. Natanka. [tam – po lewej; wyskakuje błąd]

 9. sniddy said

  @5: Panie JO, ta wypowiedź kwalifikuje się pod „negacjonizm”, a za to kilku ludzi spotkały już poważne konsekwencje. Można za to wylecieć nawet z FSSPX, co spotkało biskupa Williamsona… Popełnił on był myślozbrodnię.

  Swoją drogą tak sobie myślę na marginesie o pewnych słowach, takich jak negacjonizm, antysemityzm.. To pierwsze powinno oznaczać coś bardzo ogólnego, w koncu bierze się od słowa negacja (zanegować można wszystko). Tymczasem Wiki mówi tylko o Holocauście. Może ma Pan rację? Skoro wymyślono takie słowo, to szwindel musiałby być gruby. Co do anytysemityzmu. Jak wielka musi być wrogośc ludzi do jednej tylko nacji, że pojawia się osobne słowo na rasizm skierowany tylko w ich kierunku. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Coś Ci ludzie mają w sobie co wk**wia wszystkich na całym globie.

 10. deV said

  @JO
  I tu właśnie jest pies pogrzebany. Problem z komorami gazowymi polega na tym, że toksykologia neguje używanie komór gazowych bez szkody dla „obsługi”. Nie ma możliwości, aby martwego człowieka wyciągnąć z komory gazowej (biorąc pod uwagę dane LD50 dla HCN) samemu nie ulegając błyskawicznemu zatruciu. Dodatkowo na komorach nie ma śladu związków potasu i żelaza z ligandem cyjankowym (żelazicyjanek i żelazocyjanek).
  Zawsze powtarzam, holohoax to nic innego, jak wewnętrzny konflikt żydowski, gdzie dla własnych korzyści, żydzi rozszerzyli na cały świat.

 11. AniaK said

  http://biznes.onet.pl/nie-daj-sie-putinowi-jedz-jablka,18565,5650241,1,news-detal

 12. Ex said

 13. AniaK said

  Kobietom i dzieciom zdało by się wysłać trochę tych jabłek. W ramach pomocy polsko-rosyjskiej można by było pomyśleć o jakiś transportach. Ale chłopy nie dostaną. Niech sadzą drzewa i niech czekają aż im jabłuszka wyrosną. Na jabole nasze jabłuszka się nie nadają 🙂

  A arystokracja, tak zwana Rublowka, niech sobie z Kuby sprowadza.

 14. AniaK said

  A naszego Pana Gajowego ktoś widział? 🙂

 15. http://naszeblogi.pl/48560-zydowscy-mordercy-powstancow-z-pulku-dirlewangera

  „Pułk Dirlewangera, który wchodził w skład 36. dywizji Grenadierów
  miał następujący skład osobowy na sierpień 1944 r:, – 240 Romów, – 400 Rosjan, – 268 Żydów, – 120 Ukraińców, – pozostali to Niemcy – kryminaliści i psychopaci z obozów koncentracyjnych, razem 3680 osób.”
  ***
  BRYGADA Dirlewangera uchodziła za najbardziej zbrodniczą jednostkę Wehrmachtu. Śp. Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, mówił mi, że po Powstaniu został wywieziony do Słubic, gdzie Francuzi produkowali paliwo lotnicze z ziemniaków. Był to etanol, który przed użyciem lotniczym zaprawiano bardzo toksycznym borkiem.
  Gdy zjawili się dirlewangerowcy to wybuchła panika, ale ci nie mordowali. Aresztowali tylko Francuzów, którym kazali napełnić cysterny alkoholem lotniczym i rozstawić po torach „dla potrzebujących paliwa”. Te cysterny, które pilnowali Francuzi, zostały zagarnięte przez Armię Czerwoną, więc czerwonoarmiści po zapewnieniu Francuzów, że jest to alkohol Spożywczy, raczyli się nim, ze skutkiem od 70 do 90 tysięcy śmiertelnych zatruć, gdyż cały cmentarz wojenny w Słubicach – III co do wielkości w Polsce – to otruci przez dirlewangerowców.
  Ofiar byłoby więcej, ale w nocy zjawił się marszałek Rokossowski, któremu pan Czesław już po kilku minutach przekazał uzyskane od kolejarzy rozmieszczenie cystern.

 16. Griszka said

  Mówi się, że Rosja zestrzeliła 4 pociski systemu Toczka, za pomocą których wojska junty żydobanderowskiej próbowały zrobić wyłom w kotle południowym. Całkiem możliwy scenariusz – nawet jeśli Rosjanie chcieli tylko uniknąć kolejnej zrealizowania kolejnej prowokacji.

 17. Griszka said

  Tak zakończyła się ofensywa wojsk junty w Torezie. Przypomnijcie sobie co opowiadano w mendiach na ten temat, tj. jakie wielkie zwycięstwo otrąbiono.

 18. Premizlaus said

  Internauci o kryzysie na Ukrainie

  07/10/2014

  CHCECIE POZNAĆ TROCHĘ PRAWDY , TO POCZYTAJCIE.

  Nic się nie dzieje przypadkowo, a wszystko jest dokładnie sterowane. Wybory prezydentów Ukrainy: Leonida Krawczuka i Leonida Kuczmy przebiegały spokojnie i nikt nie żądał ich ustąpienia przed upływem kadencji. Dlaczego?. Bo OUN i UPA były rozbite i nie było komu mieszać. Ale w tych spokojnych latach, powróciło tysiące nacjonalistów OUN z zagranicy. Jak w 2004 r. wybory wygrał Wiktor Janukowycz, to właśnie Kwaśniewski, pierwszy nie uznał tych wyborów (otrzymał od zięcia Kuczmy milion dolarów), a za nim Unia nie uznała tych wyborów. By nie doszło do takiej rozróby jak dziś, Wiktor Janukowycz ustąpił, a w powtórzonych wyborach wygrał Wiktor Juszcenko. Jak to się odbyło. Ano, postawiono na tym samym Majdanie 200 namiotów, darmowe jedzenie, zablokowano prace urzędów i premiera, płacono za dobę każdemu z Majdanu po 200 hrywien za udział, a USA i diaspora dały na to 400 milionów dolarów.. Jeździli tam i Kaczyńscy, Geremek, Tusk, Wałęsa i Kwaśniewski, który swoim samolotem zawiózł na Ukrainę 30 tysięcy Gazety Wyborczej z artykułem Michnika o poparciu dla Juszczenki. Z Polski pojechało 10 tysięcy rzekomych wolontariuszy, a faktycznie Ukraińcy mieszkający w Polsce, by agitować na rzecz Juszczenki. No i zrobiono tak, że Juszczenko wygrał. I to miała być DEMOKRATYCZNA – „pomarańczowa” Ukraina. I co się okazało. Juszczenko szybko odrodził na nowo OUN i UPA, Dał im przywileje, manifestowali kilka lat w Kijowie i we Lwowie z pochodniami płonącymi i umacniali powrót UPA na scenę. W takich województwach jak: Lwów, Tarnopol, Stanisławów (Iwano-Frank), Łuck i w Równo i Chmielnicki, wszystkie funkcje we władzach wojewódzkich, powiatowych i miejskich obsadził nacjonalistami z OUN,UPA, policji z okresu okupacji i bojownikami dywizji SS „Galizien”. Co gorsze, z bandytów Bandery, Szuchewycza i jego syna Jurija, zrobił „bohaterów ” narodowych Ukrainy. Postawiono setki pomników ku chwale UPA, nazwano ich imieniem ulice, place, szkoły i uczono o „bohaterstwie” UPA – pomijając całkowicie ludobójstwo UPA na Wołyniu i całych Kresach wschodnich.. W wyborach w 2011 r. Wiktor Juszczenko za swa banderowska politykę dostał tylko 4% głosów, a wybrano ponownie Wiktora Janukowycza, w sposób demokratyczny – uznany przez wszystkich, tylko nie przez OUN i UPA. Oni dalej mobilizowali się, byli finansowani przez CIA i Unię Europejską. Wiedząc, ze wyborów w 2015 roku nie wygrają, postanowili (w cichej zmowie z USA i Unią) zrobić pucz, czyli rebelię na Majdanie i to jest właśnie wynik ich działań, za które zrzucają winę na Rosję. Jak faszyści z OUN i UPA defilowali jawnie w Kijowie i głosili hasła faszystowskie, to Unia i USA były ślepe i nie widzieli nic. Nic więc nie było przypadkowe co dzieje się na Majdanie, a świadome i starannie zaplanowane działania. Nasi politycy, na polecenie Unii, jak ślepe kocięta bronili Juliji Tymoszenko i cały czas popierali banderowskie działania na Ukrainie i w Polsce, chociaż by na przykładzie Ukraińca Myrona Sycza, który chciał przeforsować uchwałę Sejmu o potępieniu naszych żołnierzy za operacje wojskową :Wisła: przeciw bandytom z UPA. Teraz leje się krew, ale kamienie, butelki z benzyną, kije bejsbolowe i siekiery, to nie miała w rękach Milicja, tylko „pokojowi” manifestanci, a de facto wyszkolone bojówki UPA. Taka jest prawda i nie ulegajmy fałszywej propagandzie, że to naród ukraiński za tym stoi. Ukraina liczy około 45 milionow mieszkańców, a na Majdanie to są faszyści z OUN i opłaceni przez nich bojówki oraz zastraszona ludność terrorem bojówek Ołeha Tiahnyboka – faszystowskiej partii „Swoboda”..
  . Zaczęło się od uchwalenia przez polski Sejm 22 czerwca 1990 r. uchwały o potępieniu operacji wojskowej „Wisła”, która rozgromiła UPA. Potem A. Kwaśniewski nazwał w 2002 r. operację „Wisła” haniebną. W 2004 r. pierwszy w Europie nie uznał wyboru Wiktora Janukowycza, a poparł Juliję Tymoszenko i syna banderowca Wiktora Juszczenkę. Nie był to więc przypadek, bo W. Juszcenko porzucił poprzednią swoją żonę, a ożenił się z podstawiona mu Kateryną Czumaczenko – aktywistką OUN w USA w organizacji „Plast”. Jako aktywistka OUN, została starannie przeszkolona przez CIA, a następnie zatrudniona w Departamencie Stanu. Dla CIA stanowiła więc doskonałą „agentkę wpływu”- po wyborze W. Juszczenki na prezydenta. Przyznani więc tytułów bohatera Ukrainy dla zbrodniarzy Romana Szuchewycza i Stepana Bandery, jest większa zasługą jego żony p- agentki CIA – niż W. Juszczenki.
  Antyrosyjska choroba Lecha i Jarosława Kaczyńskich zaowocowała w Polsce tym, że w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego prym wodziła Ukrainka – uchodząca za Polkę – Bogumiła Berdychowska. Jej koleżanka, również Ukrainka, prof. Aleksandra Hnatiuk, była I doradcą Ambasadora III RP w Kijowie i organizowała konkursy dla uczniów gimnazjum o polityce Gedroycia. W PiS wiceprezesem został Marek Kuchciński – Ukrainiec z Przemyśla, uchodzący za Polaka, który w 2004 r. osobiście woził na Ukrainę bele płótna pomarańczowego z Polski, bo zabrakło go na Ukrainie. PiS obsadził wiele stanowisk w IPN Ukraińcami – zwolennikami bandery – by broń Boże nie prowadzono spraw przeciwko UPA. Nic dziwnego, że od 1990 r. olbrzymia kadra pionu śledczego IPN w Polsce, nie osądziła ANI JEDNEGO zbrodniarza z UPA za dokonane mordy. Nie tylko, że nie osądziła, to wszystkich bandytów z OUN – UPA, skazanych przez Wojskowe Sądy za popełnione zbrodnie, IPN – bez wyroków sadowych -zrehabilitował i zaliczył ich w poczet osób „Represjonowanych przez PRL ze względów politycznych”. Uznał więc de facto ich działalność na terenie Polski od 1944 r. za legalną. W kancelarii prezydenta B. Komorowskiego podobnie. Znaleźli się na czołowych miejscach zwolennicy Bandery: Henryk Wujec – doradca prezydenta, Władysław Berdychowski – brat Bogumiły, który „prywatnie” założył w Krynicy Forum Europy Wschodniej, by pod tym szyldem umożliwiać V Kolumnie w Polsce lepsze działanie. Przykładem wywrotowej działalności OUN w Polsce – pod patronatem prezydenta RP – jest działalność posła Myrona Sycza w parlamencie, odmowa Kresowianom realizacji ich postulatów związanych z obchodami 70 rocznicy upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Brak potępienia przez Sejm RP OUN – UPA, SS „Galizien”, jako organizacji zbrodniczych i zakwalifikowania zbrodni na Wołyniu jako ludobójstwa. Uwieńczeniem tych haniebnych działań w popieraniu barderyzmu, był aktywny udział w poparciu bandytów z UPA na Majdanie: Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i innych polityków.
  I Niech nikogo, co dzieje się w sprawie Ukrainy ze strony polskich politków nie dziwi , bo to jest agentura amerykańska. Oni muszą robić to, co im CIA nakazuje. Białoruś na razie porzucili, bo tam się nie udało, a jak opanują Ukrainę, to do Białorusi szybko powrócą i znajdą znów jakąś Engelikę BORYS, jako bohaterkę i opozycjonistkę. To jest polityczna wojna przeciw Rosji i nasze straty czy Ukrainy- finansowe czy ludzkie – nie wchodzą w rachubę , tak jak było w Iraku czy w Afganistanie. ,,
  Nie chcą zrozumieć, że Ukraina , jako suwerenne państwo, nie może istnieć. Gdyby teraz odłączyła się od Rosji, z bohaterami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewyczem, to będzie prowadzić nieustanne wojny przeciwko wszystkim sąsiadom, by utworzyć „Soborną Ukrainę”. Jej granice zostały przez OUN wyraźnie nakreślone, a faszyści ze „Swobody” już teraz domagają się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy..
  Nasze miasta od Chełma do Sanoka, czyli tzw. „Zakierzoński” kraj, zostały włączone w granice tej „Sobornej” Ukrainy. Tereny sąsiadów też.
  Jeżeli Ukraina rozpadnie się i Zachodnia Ukraina odłączy się od reszty Ukrainy, to tym bardziej, będzie to siedlisko zgrai „wściekłych psów”, które na długie lata, Polsce i Europie przyniosą destabilizację pokojowego życia.
  Po to, by Ukraina stała się prawdziwie demokratycznym i pokojowym państwem wobec sąsiadów, najpierw trzeba wypalić z korzeniami wszelkie ideologie OUN, rozebrać pomniki postawione bandytom i zdelegalizować na zawsze wszystkie przybudówki faszystowskie typu „Swoboda”. Takiej dezynfekcji ounowskiej swołoczy Unia Europejska nie przeprowadzi.
  Może to jest na dzisiaj nie modne, ale tylko Rosja jest w stanie tego dokonać, pod warunkiem, że pomoże jej Polska i nie będzie wtrącać się w te sprawy Unia Europejska. Pomoc Polski dla Rosji polegałaby na tym, by Sejm RP uznał OUN – UPA i SS „Galizjen” oraz policję ukraińską z okresu okupacji, za organizacje zbrodnicze, potępił dokonane na Polakach ludobójstwo i zakazał działalności OUN – UPA w Polsce. Przy obecnych włodarzach Polską, jest to niemożliwe i Polska sama, swoimi rękami, szykuje Polakom następną rzeź wołyńską.
  Przykre to, co piszę, ale taka jest realnie sytuacja.
  Polska już przed Majdanem przygotowała się na taki scenariusz. Były u nas wiece ukraińskiej młodzieży z poparciem banderowców. Sejm odmówił uznania ludobójstwa UPA za ludobójstwo, rząd nie poparł obchodów Kresowianom upamiętnienia ofiar UPA w 70 rocznicę ludobójstwa 11 lipca 2013 r. W Polsce już przyjęto na leczenie bandytów z Majdanu. W Hruszowicach w powiecie przemyskim stoi nielegalny pomnik gigant ku chwale wszystkich kureni i sotni, kore walczyły w Polsce, by oderwać od niej terytorium zwane „Zakierzońskim ” krajem Ukrainy i nikt go nie usuwa.. To nie są przypadki a jawne popieranie ze strony Polskiego Rządu V Kolumny OUN w Polsce i faszystów UPA na Ukrainie.
  Wpis na blogu wp.pl autora- „Mgr. Historyk”

  http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014/07/internauci-o-kryzysie-na-ukrainie.html

 19. JO said

  ad.18. Pan Jerzy Lucki, Mason Tworzacy Zwiazek Szlachty Polskiej – uwazam pro Ukrainski agent z Kanady – Kiedy Byly glosy przeciwko Pro UPOwskim Rajdom przez Polske ten Czlowiek byl przeciwko wlaczeniu sie Zwiazku Szlachty Polskiej w Protest. Oczywiscie Grocholski jako Prezes byl przeciwko rowniez.

 20. Yah said

  Ciekawy tekst nielubianego Dugina:

  http://xportal.pl/?p=15515

  Ja go lubię, bo mówi to co myśli (choć to co mówi jest niezgodne z polską racją stanu ) ale czasami warto posłuchać radykalnych Rosjan…

 21. maasteer said

  fajny kawałek

 22. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fmariusz-max-kolonko-o-katastrofie-polskiej-polityki-wschodnej-i-konflikcie-amerykansko-rosyjskim-video#

 23. revers said

 24. AniaK said

  http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/100-lat-louisa-de-fun-sa/cmtw4

  „także ulubiony aktor Nicolasa Sarkozy’ego.”
  Pożartować sobie z ludzi to fajna zabawa dopóki ludzie się nie kapną 🙂 A ulubionym aktorem pana Putina myślę że jest nasz Jerzy Stuhr 🙂 Jestem pewna, że pan Putin jest fanem Seksmisji. Ta ich Rublowka to taki sztab dowodzenia, a asymilacja z ludem ma na celu utwierdzenie Rosjan w przekonaniu, że znajdują się w Raju, i jakakolwiek próba ucieczki może skończyć się źle. Zachodem rządzi Szatan 🙂

  A tak na marginesie, to i ja bardzo lubię Pana Louisa de Funèsa oraz naszego Pana Jerzego Stuhra.

 25. zeev said

  14.11.2013 już wiedział !!! CLABA RUINE

  Na Ruinie Галушки mają swój pomnik. :))))) Cherojam słama!!!:))))

 26. AniaK said

  Jeżeli Rosjanie zdaniem pana Putina żyją w Raju, a on jako ojciec narodu robi co w jego mocy żeby żadna zgnilizna zachodu ich nie dotknęła, to bardzo się dziwię, że on tej Rublowki nie wysadził jeszcze w powietrze. Słyszałam że tam hazard, rozpusta…..Tfu.

 27. AniaK said

 28. AniaK said

  Ja oczywiście nie popieram żadnej zgnilizny zachodu, chciałam tylko zwrócić uwagę na hipokryzję pana Putina. 🙂

 29. Griszka said

  http://prawica.net/39019

  Pan Piętak chyba przejrzał w końcu na oczy. Albo tylko mu się dowcip wyostrzył.

 30. Griszka said

  Ukraina jest już bankrutem, ale dzisiaj Poroszenko jeszcze raz sięga do kieszeni zwykłego obywatela, aby sfinansować bezsensowną wojnę, ratując tym samym własny tyłek. Zbiorowe samobójstwo – do tego od początku dąży ta chora sitwa.

 31. Griszka said

  950 uzbrojonych „policjantów” holenderskich ma trafić na miejsce katastrofy. Od początku o to chodziło, żeby wysłać w tamten rejon liczne grupy najemników pod pozorem zabezpieczania obszaru, gdzie spadł wrak. Czemu akurat został zestrzelony przez Su-25, także przy użyciu 30 mm działka, w miejscu, gdzie przebiega najważniejsza droga zaopatrzeniowa dla separatystów, która łączy Ługańsk z Donieckiem ? Pytam retorycznie.

 32. Zerohero said

  Kilka zdjęć z Gazy.

  https://plus.google.com/u/0/b/114782903774100602857/wm/4/photos/118072342574426058361/albums/5393489980156781073

  niestety, ale papież jest tam jak najbardziej na miejscu. Znajoma katoliczka wyraziła chęć odwiedzenia Izraela i Ziemi Świętej. Gdy pokazałem jej podabne, odpowiedziała, że polityką nie interesuje się. Jak można leżeć na leżaku, zajadać lody, mając za plecami TO?

  @Griszka

  A co też Pan wygaduje! Pętak nienawidzi „prawdziwków”, tzn. z polskich gojów odsuniętych na boczny tor w Solidarności. Nie widzi Pan jak on z nich kpi, jak szydzi? A że ma jakieś personalne awersje do PiS, to wyzywa teraz od „prawdziwków” swoich rodaków. Coś w stylu: ty goju! Obelga.

  Tekst jest ZAKŁAMANY, ale dziękuję. Macierewicz broniący Cebuli – bezcenna relacja!

 33. Bodzio said

  „Od kilku lat mamy już dostępne materiały opublikowane dyskretnie przez nieznaną szerzej oficynę wydawniczą b.MSWiA, z których wyłania się przerażająca prawda: gen. Leopold OKULICKI – został zwerbowany przez NKWD i prąc do wywołania powstania, realizował cele sowieckiej polityki.”
  http://www.powstanie.pl

 34. Zerohero said

  @26, AniaK

  Ma pani mocną obsesję na punkcie pana Putina. Gdzie wy się tak nakręcacie?

  Cytuję: „Jeżeli Rosjanie zdaniem pana Putina żyją w Raju, a on jako ojciec narodu robi co w jego mocy żeby żadna zgnilizna zachodu ich nie dotknęła, to bardzo się dziwię, że on tej Rublowki nie wysadził jeszcze w powietrze. Słyszałam że tam hazard, rozpusta…..Tfu.”

  Prawdą jest, że za Putina PKB Rosji wzrósł 4 razy, a udział płac w PKB rośnie (w Polsce maleje). Do Rosji ludzie jada za chlebem z Kazachstanu, z Gruzji…Rosjanie swobodnie przekraczają granice jako TURYŚCI a nie gastaiberterzy. Ja widziałem wiele rodzin w Zakopanem. W Rosji działają nieprzychylne Kremlowi media, a do niedawna działała opozycja jawnie finansowana z USA co ukróciło dopiero nowe prawo „o obcej agenturze” wzorowane…na prawie amerykańskim wprowadzonym jeszcze w 1938! Rosjanie to światowcy. Przecież mogą porównać, mają Internet słabo cenzurowany (nie jak Chiny) więc nikt im bajeczek o raju nie wciśnie. To nie Korea czy inna „zielona wyspa”. Pani myśli, że Putin tak by się wygłupiał by mówić, ze Rosja to raj? To poważny człowiek. Wygłupia się za to Pani:

  Kobietom i dzieciom zdało by się wysłać trochę tych jabłek. W ramach pomocy polsko-rosyjskiej można by było pomyśleć o jakiś transportach.

  i może jeszcze śpiwory dla bezdomnych? Czyżby Jerzy Urban to była ta płomienna miłość AniK? To stara Żydówka musisz być Aniu. Na stare lata takie amory!

 35. zeev said

  ad.31
  Graafschap Holland там нет боеспособных мужчин. С ними справиться один женский батальон.:)))

 36. Listwa said

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_31/Dolar-albo-nasza-odpowiedz-USA-6612/

 37. Griszka said

  @32
  Nie ufam Piętakowi tak jak Pan, Panie Zerohero, bo wiem, gdzie jeszcze wczoraj stał, dlatego zastrzegłem drugą możliwość tekstem o wyostrzeniu dowcipu. Trzeba jednak przyznać, że tym razem pod tą linią argumentacji, szczególnie w komentarzach, można się śmiało podpisać.

 38. AniaK said

  Re34:
  Panie Zerohero, stara może, ale czy Żydówka tego pewna nie jestem. O panu Urbanie w ogóle nie wspominałam, chyba się Panu coś pozajączkowalo. Na punkcie pana Putina też nie mam żadnej obsesji. Rajem Rosji może nie nazwał, ale za Boga to on się uważa. Jaki procent Rosjan – wykluczając mieszkańców Rublowki – przekracza granicę państwa? W Rosji jest trochę Polaków. Jak wygląda tam życie przeciętnych ludzi wiem z opowieści a nie z mediów.

 39. wi42 said

  @34, 37An
  Może i nie Żydówka, tak jak pani? pisze, ale głupotą cuchnie każda wypowiedż nt. Rosji. To wcale nie lepiej niż czosnkiem.

 40. Zbigniew said

  Dziwię się, gdy czasem AnięK traktuje ktoś poważnie. Raczej coraz więcej osób tutaj przejrzało. Te jej fragmenty o Rosji przecież przypadkiem i spontanicznie powstać nie mogły. Są dopracowane. Ale na poziomie GW.

 41. Podczaszy said

  p. Juliusz Prawdzic-Tell

  Od „ściany płaczu” do herezji Katarów?
  Za tego Katara to faktycznie będę panu język pokazywał nie tylko zza węgła.

 42. Siggi said

  Posłuchanie tych komentarzy Maxa jeden raz,to pięć razy za mało.Jest tam ważny szczegół,który roztrzygnie o tym ,kto zestrzelił.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fmariusz-max-kolonko-dlaczego-wywiad-usa-milczy-o-mh17-video#

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fmariusz-max-kolonko-porownuje

 43. Zerohero said

  @38, wi42

  A może była promocja i dostalismy dwa w jednym?

 44. wi42 said

  Dziennikarz 50 sek. po ukrainsku, wlasciwie ostani fragment najlepszy (jest ok. 1,5 mln zbednych ludzi na Donbasie, ktorych nalezy zabic):

  Komentarz z rosyjskiej strony nstarikov.ru
  А фамилия то у него не хохлятская, и морда рыжая как у Чубайса. Таким людям по фиг, русский или украинец – для таких мразей все гои. Запомним

 45. Tralala said

  Obama idzie na wojne ?

  http://www.paulcraigroberts.org/2014/07/26/world-doomed-western-insouciance-paul-craig-roberts/

 46. Siggi said

  @-33-# Bodzio.

  Jakiś czas temu trafiłem na inną,bardzo ciekawą teorię n/t podłoża/przyczyn powstania.Ten punkt podejścia podziela kilku historyków,analityków geopolityki z Rosji.
  W dużym skrócie o tem a należy rozpocząć od sprawy zmuszenia feldmarszałka Edwina Rommla do samobójstwa 14.X.10944r.
  Zachód tj. tzw. alianci zaczęli zdawać sobie sprawę,że po wielkich,zwycięstwach Armii Radzieckiej nad faszystowskimi Niemcami-pod Stalingradem,na Łuku Kurskim zaczął się odwrót Niemców i czeka ich niechybna klęska.Główny ciężar zmagań niósł żołnierz radziecki,który w maju 1945r stanął nad Łabą.Załaszcza Churchil zdawał sobie sprawę,że ten żołnierz może dojść jeszcze dalej,nawet aż do Kanału La Manche.No i oczywiste,że może on przynieść inne porządki społ.polit.
  Rozpoczęto gorączkowe analizy i planowanie uwzględniające wiele aspektów sytuacji.M.in.planowanio gwałtowną zmianę sytuacji w Rzeszy III tzn.usunięcie Hitlera i jego głównych ludzi i pozyskanie wysokich oficerów dowódczych Wermachtu.20 lipca 1944r. w kwaterze Wilczy Szaniec przeprowodzono nieudany zamach na Hitlera,który miał spowodować tą zmianę,że Niemcy zaniechały by działań wojennych na Zachodzie i wszystkie siły miały być skierowane na Wschód -linia Wisły.
  Służby Anglii,USA dotarły bardzo głęboko do elit niechętnych Hitlerowi,które zdawały sobie sprawę,że wojna jest przegraną.
  Po usunięciu Hitlera i jego nazistowskiej wierchuszki,E.Rommel-bardzo popularny w Niemczech- miał być dyktatorem Rzeszy,który poszedłby na daleką współpracę z aliantami.
  Ciekawe wnioski nasuwa lista straconych po zamachu,która świadczy o tym,że ludzie ci mieli stanowić nowe władze Rzeszy po likwidacji Hitlera.
  Pośród ponad 200 straconych za udział w zamachu byli: marszałek polny Erwin von Witzleben, 19 generałów (m.in. Ludwig Beck), 26 pułkowników, 2 ambasadorów, 7 dyplomatów, 1 minister, 3 sekretarzy stanu, a także szef policji kryminalnej, wielu prezydentów i premierów rządów krajów związkowych, regionalnych prezydentów policji. Marszałkowie polni Erwin Rommel i Günther von Kluge mogli być uczestnikami spisku i z tego powodu prawdopodobnie zostali zmuszeni do popełnienia samobójstwa.
  Na linii Wisły Wermacht miał skutecznie zatrzymać ofensywę radziecką i z udziałem wojsk anglosaskich odrzucić front aż pod Smoleńsk.
  Planowane Powstanie Warszawskie,było tylko „klockiem”w tej zachodniej układance.Postanie byłoby zwycięskie,nie tłumione i polskie siły byłyby włączone w akcję zatrzymania i odrzucenia Armii Radzieckiej.Była by to wielka krucjata przeciwko grożbie komunizmu w Europie.
  Rommel wiedział o tym planach,zgodził się na nowego furehra i dlatego musiał oddać życie ampułce cjanku,dzięki czemu miał wytworny,państwowy pogrzeb a rodzina świadczenia dozgonne.
  Plan ostatecznie nie doszedł do skutku,gdyż prezydent USA F.D.Rusvelt zaczął mieć daleko idące opory etyczno-moralne.Że,jak to dotychczasowego sojusznika-ZSRR,ma w jednej minucie uważać za wroga.A może obawiał się,że za dostawy wojenne dla ZSRR do USA nie trafi 800ton złota jako zapłata za te dostawy.Stalin,rzeczywiście taką ilością złota zapłacił.
  Wnikliwa analiza wydarzeń,dat nasuwa taką refleksję,że faktycznie aglosasi tak postrzegali powstanie w Warszawie,które miało służyć m.in. ustanowieniu na miejscu nowych władz państwa polskiego po myśli Zachodu i udział polskich formacji zbrojnych(mięso armatnie) przeciwko ZSRR.

 47. podczaszy said

  Czym powstanie paryskie różni się od Warszawskiego
  http://coryllus.pl/?p=1569

  Dlaczego PiS nie wypowiada się w sprawie Brauna?
  http://coryllus.pl/?p=1567

 48. Pani Aniu ostatnio pisano w merdiach zachodnich ze obie strony placa trollom za dzialnosc ‚wywrotowa’ na forach. Jedni dostaja srebrniki drudzy dolce a jeszcze inni eurosy.
  Pisze pani ogolnikami i nigdy nie podpiera swoich wypowiedzi faktami. Co to jest? Trollowanie i w maliny tzw. wyprowadzanie…ale tu w Gajowce jest grono znawcow, patriotow, ludzi prawdy i honoru. Badziewia nie znosi sie oj nie.
  Dosc tych dywagacji od pani Ani.
  Pisze o niczym tylko aby pisac przeciwko prezydentowi Putinowi. Straszne! a moze o Komorowskim, albo o Merkel czy Obamie a moze o Holland’zie? Czyz oni sa bez skazy?
  Najlepszego Pani zycze !

 49. wi42 said

  @45 S.

  Wszystko się zgadza, z wyjątkiem:
  „Plan ostatecznie nie doszedł do skutku,gdyż prezydent USA F.D.Roosevelt zaczął mieć daleko idące opory etyczno-moralne.”
  Plan się załamał po nie udanym zamachu na Hitlera….powstanie warszawskie już nie miało pierwotnego sensu, ale twórcom planu nie zależało na cudzych ofiarach.

 50. revers said

  Bron chemiczna Junty w Donbassie gotowa do uzycia

 51. wi42 said

  @47 R
  Ządanie senatu USA aby uznać DRL i ŁRL organizacjami terorystycznymi współgra z informacją Striełkowa o przygotowywanej przez SBU prowokacji
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1354101

 52. IRLANDZKI CUD GOSPODARCZY Donalda Tuska na grilowaniu i dobrej piłce nożnej jest moją własnością. Prof. Krasnodębski powiedział, że gdyby Werder Brama miał 2 takich działaczy, jak Tusk, to by zbankrutował.
  Irlandczycy musieli dostać zajoba od Włochów, że podżyrowali takiego działacza futbolowego. Włochom mogło chodzić o ZNISZCZENIE Irlandzkiej Armii Republikańskiej a Żydom, Niemcom i Anglosasom o zabranie polskim prostytutkom zagrabionego w Chinach Złota Włastów, które Mossad i US Air Force wywiozły do Anglii i USA.
  Fed ZAREJESTROWAŁ 750 tysięcy ton złota, co złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA. Wg Starożytnych Greków to złoto chińskie było zbierane przez GRYFY, które trzeba było zabijać, gdyż broniły swego złota ZACIEKLE – i stąd może GODŁO CHIN??? Kapłan Jan (Włast) zalegalizował zaś swoje złoto w liście do Władców Zachodu: JA MAM CAŁE GÓRY ZŁOTA – ALE NIE KOPIĄ GO LUDZIE W WIELKIM ZNOJU, TAK JAK U WAS, TYLKO MYSZY I MRÓWKI, co odnosi się do świstaków indyjskich i mrówek kalifornijskich.
  POWODEM kryzysów gospodarczych jest Renta Deflacyjna Złota, powodująca Ucieczkę pieniądza i kapitału od dywidendy do złota: Po co bowiem harować w biznesie, skoro można kupić złoto i mieć zysk Znacznie Wyższy. TĄ TECHNIKĄ Żydzi chcieli Kupić Świat nagrywając na giełdzie AMSTERDAMSKIEJ Wielki Kryzys, ale Faszyści Keynesa i Paderewskiego URATOWALI ŚWIAT narzucając Waszyngtonowi Nacjonalizację Złota.
  Z tej racji USA DŹWIGAŁY światową koniunkturę gospodarczą Wyprzedając Się, że d’Gaulle stwierdził, że USA temu NIE PODOŁAJĄ, wobec czego Ronald Reagan zlikwidował faszystowski Amerykański Państwowy Monopol Złota, na którym żerowano Antyamerykańsko. Ja jednak – w związku z Satelitarną Detekcją Złota – zaproponowałem zastąpienie Faszystowskiej Nacjonalizacji Złota SARMACKIM Babskim Monopolem Złota.
  Żydzi obronili jednak PRZEDE MNĄ Satelitarną Detekcję Złota unią 12 państw TPP, co odsyła Do Dupy kupienie przez Franza J. Straussa w Akademii Nauk NRD mojej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej za pieniądze ze Skarbu III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim dla ZAKATOWANIA księdza Popiełuszki, który DZWIGAŁ suwerenność Moskwy.

 53. NyndrO said

 54. Ad. 46:
  Głównym aktorem spisku 20 VII 1944 był Helmut James Moltke z Krzyżowej, który zastrzegał, że USTĘPSTWA NA ŚLĄSKU NA RZECZ POLSKI SĄ NIEUNIKNIONE.
  Kanclerz Adenauer nakazał Bundestagowi Śledztwo w tej sprawie i reaktywował Testament Hrabiego Helmuta Młodszego, który WYDZIEDZICZYŁ syna i zapisał całą NIEWYOBRAŻALNĄ fortunę światową potomstu swej córki, która uciekła mu z podkomendnym na front bolszewicki.
  Z tej racji do Pana Czesława Wójcika zwrócił się Molka z Męcinki k. Jawora, ale pan Czesław, po przeczytaniu listów kanclerza Adenauera odpowiedział: JA PANU POMÓC NIE MOGĘ, GDYŻ UZNAŁ PAN KOMISARIAT MSZ PRL-u a ja komunistom nie wierzę. GDYBY PAN ZWRÓCIŁ SIĘ DO MNIE WCZEŚNIEJ TO BYM PANU PORADZIŁ KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO.
  Nie pomylił się, gdyż Molka i Rapacki zostali zamordowani przez prokuratora wojewódzkiego Koguta a pana Czesława ocalił Gomułka.
  Pan Czesław kazał mi pisać w tej sprawie do ambasady RFN, a gdy ta wzbraniała się to zrobił mnie Komisarzem tej sprawy.

 55. Luxeuro said

  Dlatego ja, Jan Sidorowicz, historyk-amator, ale cudem ocalały naoczny świadek tych tragicznych wydarzeń – w imieniu ofiar Powstania muszę wystąpić w roli samozwańczego oskarżyciela publicznego.
  I oskarżam
  Leopolda Okulickiego, Tadeusza Komorowskiego, Grzegorza
  Pełczyńskiego i Antoniego Chruściela
  – O UMYSLNE SPOWODOWANIE SMIERCI 15 tysięcy żołnierzy AK i ponad 200 tysięcy mieszkańców Warszawy oraz zniszczenie zasobów kulturalnych i materialnych stolicy.

  http://www.powstanie.pl/?ktory=7&class=text

 56. AniaK said

  Re48:
  „Pani Aniu ostatnio pisano w merdiach zachodnich ze obie strony placa trollom za dzialnosc ‚wywrotowa’ na forach. Jedni dostaja srebrniki drudzy dolce a jeszcze inni eurosy.”

  Panie La Reine Toronto, niech Pan mnie sobie nazywa jak chce, ale za moją działalność nikt mi nie płaci. Z góry mi tylko ktoś podpowiada. Ja walczę o pokój na Świecie!

  Żeby nie było że pana Putina się przyczepiłam, to może teraz parę słów na temat pana Obamy. Nie wiem jakie filmy w dzieciństwie oglądał, ale myślę że jego ulubionym aktorem jest Eddie Murphy. Bardzo mi się podobało jego przemówienie jak był u nas. Zapewnienie, że Ameryka nas kocha i już nigdy nie zostawi w potrzebie, tak mi utkwiło w sercu, że jak sobie przypomnę, to płaczę jak mops 🙂 Ja to odebrałam mniej więcej tak:
  Kochani, sprawa nie wygląda ciekawie, z panem Putinem nie ma żartów. Ponieważ jesteście naszymi najlepszymi przyjaciółmi, to my wam to NATO podeślemy, tylko wy musicie się przygotować. Potrzebne będzie to to to…Gdybyście byli zainteresowani Pokojem na Świecie, to my dysponujemy tym co potrzebujecie. Dla przyjaciół 1% zniżki 🙂

 57. AniaK said

 58. revers said

  hehe,

  co za analityczne talenty marnuja sie w obama care sieci, tylko potem takie talenty po wykonaniu kolejnego zadania nwo, medialnej wydmuszki, wsadza sie w ostania podroz zycia do zdezelowanego helikoptera z wojny wietnamskiej jako to bylo w przypadku elitarnej grupy komandosow SEAL od szukania i usmiercania kolejny raz Bin Ladena i realnie fizycznie likwiduje sie.

  Moze talent jak wyzej podziekowac obamiatkom ze zapakowal po chwilowym zawieszeniu broni z Putinem po akcji Gruzja 2008 i wykonaniu kreciej ropboty Kahlsteina w Gruzji, ze zapakowal go w tutke i zlikwidowal przynamiej w 51%-tach.

  To jest biznes wojenny a nie sentymentalny Pulawski, gdy Kosciuszko brak.

  Diwne ze w tym samym czasie na Montenegro bawi sie w najlepsze na luksusowych jachtach koszer elita Rotsczyldzi i ich koszer rodzinki z Moskwy, Kijewa , NY i London City.

  Shalom Pani za Jehowych Pokoj.

 59. JO said

  ad.56. Paniu Aniu, co Pani Oglada??????
  Co Pani promuje?????

 60. AniaK said

  Re56:
  Panie Revers, Jehowy może są OK – osobiście nie znam żadnego – ale to nie moja bajka. Do chodzenia po domach jestem za leniwa 🙂 Kiedyś w drzwiach mi wcisnęli jakąś broszurkę. Z ciekawości rzuciłam okiem, ale ten ich koniec Świata mnie trochę rozbawił. Zły trop Panie Revers 🙂

 61. AniaK said

  Re58:
  Kochany Panie JO, nic nie oglądam. Czytam sobie Gajówkę, słucham Musicalu, i przygotowuje się do pracy. Jeszcze obiad muszę ugotować 🙂

 62. revers said

  hehe, widocznie nie na te same komplety chodzilismy i dobrze, zanlem rtozne komlety i gydy w jednym koplcie oswiecano, w drugim nie komplecie oswiecone panie tanie pornolki ogladaly.

  Lenistwo umyslowe tez nie poplaca i oswieca.

 63. AniaK said

 64. JO said

  ad. 62. A jednak Pani Troche jest Chora.

  Pani Aniu, kazdy taki filmik, kazdy taki kabarecik to krok do blednego rozumienia swiata na bazie naturalizmu..

  Pani rozpowszechnia idee zakochania zamiast ja Gnebic, wyjasniac, ze to CHOROBA UMYSLOWA

 65. revers said

  No coz nieporawne EMOa tez chodza po swiecie ktore oscyluja miedzy sloganami „wszystko kreci sie kolo dooopy” lub „do zakochania jeden krok” by w koncu wyszlo ze „tobie kochasiu mozna pieprzyc sie na plecach” dla dowartosciowania sie w obecnosci innej kolezanki z przemytniczego biznesu i przewrotnego prowadzenia sie vide Witkacego „622 upadkow Bunga”.

 66. AniaK said

  Re63:
  Panie JO, przecież wyraźnie napisałam że nie oglądam tylko słucham. Jak Pan nie umie słuchać bez oglądania to może niech Pan sobie poczyta. Po znajomości z tłumaczeniem 🙂

  „Cabaret”

  Po co siedzieć samemu w pokoju
  Przyjdź posłuchać muzyki
  Życie to kabaret, stary pryku
  Przyjdź do Kabaretu

  Odłóż robótki, książkę i miotłę
  Już czas na przerwę
  Życie to kabaret, stary pryku
  Przyjdź do Kabaretu

  Przyjdź spróbować wina,
  Posłuchać zespołu
  Przyjdź zabrać głos
  Zacznij świętować
  Właśnie tak, twój stół już czeka

  Po co pozwalać prorokom i fatum
  Zgasić każdy uśmiech
  Życie to kabaret, stary pryku
  Więc przyjdź do Kabaretu

  Miałem kiedyś dziewczynę znaną jako Elsie
  Z którą dzieliłem 4 obskurne pokoje w Chelsea
  Nie była tym, co nazywacie zawstydzonym kwiatuszkiem
  Bo wynajmowała mieszkanie na godzinę

  Dnia, w którym umarła, sąsiedzi parskali ze śmiechu
  Tak to wychodzi z przedawkowania tabletek i wódki
  Ale gdy zobaczyłem ją umoszczoną jak królowa
  Była najszczęśliwszym truposzem jakiego ujrzałem

  Myślę o Elsie aż do dziś
  Pamiętam, jak zwróciła się do mnie, mówiąc:

  Po co siedzieć samemu w pokoju
  Przyjdź posłuchać muzyki
  Życie to kabaret, stary pryku
  Przyjdź do Kabaretu

  I jak dla mnie
  Jak dla mnie

  Podjąłem decyzję, tak jak w Chelsea
  Jeśli iść, to tak jak Elsie

  Zacznij przyznawać
  Od kołyski do grobu
  To nie jest przystanek na długo
  Życie to kabaret, stary pryku,
  To tylko kabaret
  A ja kocham kabaret!

  „Money”

  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  to sprawia sie swiat sie kreci

  marka ,jen, dolar albo funt
  …dolar albo funt
  …dolar albo funt
  to wszystko sprawia sie swiat sie kreci
  ten brzeczacy szczekajacy dzwiek
  moze sprawic ze swiat sie zakreci

  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  pienadze , pieniadze , pieniadze …

  jesli zdarzy sie ze bedziesz bogaty
  i bedziesz czul nocna rozrywke
  bedziesz mogl placic za wesole eskapady
  jesli sie zdarzy ze bedziesz bogaty i samotny
  i bedziesz potrzebowal osoby towrzyszacej
  mozesz zdzwonic po panne
  jesli zdarzy sie ze bedziesz bogaty
  i zostaniesz porzucony przez ukochana osobe
  bezdiesz narzekal i jeczal
  ale glowa do gory
  zadzwon po taksowke i zacznij od nowa
  na swoim 14 karatowym jachcie.. CO!?

  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  tego oboje jestesmy pewni…
  *rasberry sound* albo badz biedny!

  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  pienadze , pieniadze , pieniadze …

  kiedy nie masz wegla w piecu
  i zamarzasz w zimie
  na wietrze przeklinasz swoje przeznaczenie( w sensie ze rzucasz slowa na wiatr)
  kiedy nie masz butow na stopach
  twoj plaszcz jest cienki jak papier
  i wygladasz jak z 30 kilowa niedowaga
  kiedy idziesz po rade
  do grubego niskiego pastora
  on powie Ci zeby kochac zawsze wiecej
  ale kiedy pragnienie (comes to rap)? zapuka
  *puk puk* w okno
  kto tam? (pragnienie) oh, pragnienie !!
  zobaczysz jak milosc wylatuje za dzrzwi…

  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  …swiat sie kreci
  pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci
  ten brzeczacy szczekajacy dzwiek ….
  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze
  wez troche , wez troche
  pienadze , pieniadze , pieniadze , pieniadze…
  marka ,jen, dolar albo funt
  ten brzeczacy szczekajacy dzwiek ….
  to wszystko sprawia ze swiat sie kreci
  to sprawia ze swiat sie kreci

  „Maybe This Time”

  Może tym razem, będę szczęśliwa
  Może tym razem, on zostanie
  Może tym razem, po raz pierwszy
  Miłość nie odejdzie

  On będzie mnie mocno trzymał
  Wreszcie będę w domu
  Nigdy więcej przegraną
  Jak ostatnim razem i wcześniejszym razem

  Wszyscy kochają zwycięzców
  Więc nikt nie kocha mnie
  ‚Pani Spokojna’, ‚Pani Szczęśliwa’
  To jest to kim chcę być

  Wszystkie szanse mi sprzyjają
  Coś się niebawem wydarzy
  To się musi stać, stanie się kiedyś
  Może tym razem, wygram

  Wszyscy kochają zwycięzców
  Więc nikt mnie nie kocha
  ‚Pani Spokojna’, ‚Pani Szczęśliwa’
  Taką właśnie pragnę być

  Wszystkie szanse mi sprzyjają
  Coś się niebawem wydarzy
  To się musi stać, stanie się kiedyś
  Może tym razem
  Może tym razem, wygram.

  PS.
  Przepraszam za ewentualne błędy, to nie moje tłumaczenie 🙂

 67. revers said

  Wiec szczesliwosci rzyczy sie 😀 , z baronem baronow juniorem Rotszyldow juz kilka ksiezniczek, krolowych, kasiatych panienek, modelek nad modelkami pieknosci probowalo i nie wyszlo „ulozenie zycia”

  Milego ukladania sie zyczy. 🙂

 68. Ad. 32:
  III RP, czyli Rzeczpospolita Anty-antysemicka alias Rzeczpospolita DORZYNANIA WATAH przegrała z powodu TRUCIA przez AMERYKANÓW czyli Holokaustów głosicieli Satelitarnej Detekcji Złota. Solidarność po wydaniu przez Jaruzelskiego i Michnika 128 tysięcy wariackich papierów dla NIEMAJĄCYCH spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysięcy nacjonalistów zamieniła się bowiem w Białą Bolszewię Lenina, którą w Czerwoną miała przekwalifikować ANTIFA, ale ta sczezła w demonstracji Przeciw Synagodze Katryńskiej i Katedrze Holokaustycznej, której Ogonem jest proces Brauna.
  Lenin z Dorzynaniem Watah poradzil sobie w 2 lat a Michnikowcy nie mogą tego zrobić przez 25. Kaczyńscy zaś, którzy OSTRZYLI NOŻE na Prawdziwków, okazali się PRAWDZIWKAMI ??????????

 69. Luxeuro said

  Czemu taka cisza w Polsce o tak groźnym wirusie jak Ebola ? Dotarl do USA i nic na ten temat unas !!!
  http://www.cnn.com/2014/07/31/health/ebola-outbreak/index.html

 70. podczaszy said

  W dokumentach
  Itelligence Service znajduje się informacja o Retingerze – rzekomym agencie polskim,
  podejrzanym o kontakty ze skrajną lewicą. W piśmie MI 5 z dnia 29 lipca 1941 roku znajduje
  się uwaga, że Józef Retinger jest wiceprezesem polskiej sekcji Bnai Brith – żydowskiej
  masonerii w Londynie o światowym zasięgu, przez którą zorganizował na początku 1940
  roku spotkanie pomiędzy dr. Brotskim z Żydowskiej Rady Deputowanych w Wielkiej
  Brytanii a członkami polskiego rządu w Paryżu. Również w maju 1941 roku, kiedy
  towarzyszył generałowi Sikorskiemu w jego podróży do USA, spotykał się z
  przedstawicielami amerykańskich organizacji żydowskich146.
  W aktach Inteligence Service istnieje szereg donosów z różnych okresów,
  szczególnie z lat 1928 i 1931, że Retinger pracował na rzecz komunistycznej
  międzynarodówki. Z dokumentów Intelligence Service wynika również, że to Anglicy
  podejrzewali Retingera o pracę na rzecz Rosjan i Polaków147. Polacy z kolei uważali, że
  Retinger pracuje na rzecz Rosjan i Anglików. Podobnie Rosjanie uważali go za agenta Polski
  i Anglii. Retinger tego nie prostował i prawdopodobnie umiejętnie wykorzystywał to w
  swojej działalności.
  W niektórych publikacjach o Retingerze powtarza się twierdzenie, że
  najprawdopodobniej należał do struktur masońskich wysokiego szczebla. Warto przytoczyć
  tutaj Tadeusza Katelbacha, który wspominając różne odmiany polskiego wolnomularstwa,
  podaje informację, że w Dzienniku Korespondencyjnym ogólnym Wielkiej Loży Narodowej
  Polski, pod datą wpływu 8 lutego 1931 roku figuruje zapis, że nadszedł list od Severina
  Kutnera z loży Les Rénovateurs Wielkiego Wschodu Francji, w którym prosi o pismo w
  sprawie inicjacji Polaków do loży. Wśród wielu wymienionych w liście znajdują się nazwiska
  Henryka Kołodziejskiego, profesora Stanisława Kota oraz nazwisko Józefa Retingera – pisze
  Katelbach150.
  Warto przytoczyć jeszcze jedną informację Katelbacha, który dodaje, że z Wielkim
  Wschodem związani byli w Polsce ludzie, z którymi w okresie dwudziestolecia utrzymywał
  Sikorski stosunki polityczne i osobiste
  Jan Pomian potwierdził również, że Retinger utrzymywał dobre kontakty z Paulem
  Ramadierem, premierem rządu francuskiego, z którym współpracował przy tworzeniu Rady
  Europy, a o którym powszechnie wiadomo, że był masonem. Według słów Jana Pomiana,
  kiedy Ramadier przekonał Wielką Lożę Francji, aby poparła ideę zjednoczenia Europy,
  sprawy ruszyły z miejsca155. Przyjęcie tezy, że Retinger funkcjonował w obrębie struktur
  masońskich, mogłoby tłumaczyć skuteczność jego działania oraz możliwości, które często
  demonstrował swoim znajomym, dzwoniąc do wybitnych polityków uzyskując połączenie.
  Nie ma jednak na to przekonujących dowodów, co wydaje się zrozumiałe, ponieważ struktury
  masońskie są bardzo hermetyczne i nie potwierdzają takich informacji.
  Przyjęcie tezy, że Retinger był wysoko umocowany w strukturach masonerii,
  tłumaczyłoby jego łatwość nawiązywania kontaktów z politykami francuskimi, brytyjskimi i
  amerykańskimi, dostęp do wybitnych osobistości i olbrzymią skuteczność oddziaływania w
  kręgach polityki europejskiej. Przyjęcie tej tezy powoduje także, że wszystko, co dotyczy jego
  osoby, nagle staje się zrozumiałe i przestaje być tak tajemnicze. Również ta jego tajemniczość
  oraz to, że działał zawsze za kulisami, wskazywałoby na charakterystyczny dla masonerii styl
  działania. To mogłoby również tłumaczyć fakt, że zawsze był lepiej i szybciej
  poinformowany od innych.
  Osiągnięcia Józefa Retingera na forum międzynarodowej polityki są niepodważalne.
  Poprzestając na najważniejszych: działalność na rzecz Galicyjskiej Rady Narodowej w
  Londynie, działalność w Meksyku, próba normalizacji stosunków na polskiej scenie
  politycznej po śmierci Piłsudskiego, ewakuacja generała Sikorskiego i jego żołnierzy z
  Francji, działalność na rzecz federacji polsko-czechosłowackiej, pomoc w przygotowaniu
  układu Sikorski–Majski, misja uwalniania Polaków z sowieckich więzień, wyprowadzenie
  wojsk Andersa z Rosji, a także misja w Polsce w 1944 roku. Po wojnie utworzenie
  Niezależnej Ligi Współpracy Gospodarczej, zorganizowanie Kongresu Haskiego, powołanie
  Ruchu Europejskiego, Rady Europy i utworzenie Kolegium Europejskiego w Brugii oraz
  ostatni efekt jego działań – Grupa Bilderberg. To tylko część jego dokonań. Można by nimi
  obdzielić kilka biografii, w przypadku Józefa Retingera muszą być zawarte w jednej.

  Click to access B.%20Podgorski%20-%20J.H.%20Retinger%201888-1960.pdf

  Click to access A.%20Pieczewski%20-%20glos%20emigracji.pdf

  Click to access A.%20Pieczewski%20-%20wolanie%20o%20jednosc.pdf

  http://kangur.uek.krakow.pl/biblioteka/retinger/bibliografia.php

  Więc to, czy pracował, czy nie pracował na rzecz tych wywiadów, nadal pozostaje
  sprawą otwartą. Stanisław Mackiewicz pisze natomiast w Zielonych oczach o jawnych
  związkach Retingera z wywiadem brytyjskim, twierdząc jednocześnie, że bycie agentem
  brytyjskim jest pewnym zaszczytem i pozyskiwani do niego są ludzie wybitni, a więc oznacza
  coś innego, niż to, co funkcjonuje w naszym pojęciu, gdzie zawsze ma negatywne
  skojarzenia, co potwierdzić może casus pułkownika Kuklińskiego, którego sami nie możemy
  właściwie ocenić, ponieważ próba takiej oceny wywołuje u wielu osób uczucia ambiwalentne.

  śmiać się czy płakać?

 71. Merlin said

  AD. 34
  …jakis jednak „pozytek” z „Pani AniK” jest 🙂
  Analizujac to co ta osoba pisze, widac co „ktos” nakreca;;;jej komentarze sa zbyt”emocjonalne” i od razu widac niechec do roznych waznych tematow i ludzi.
  A poza tym wklejanie kabaretow tego typu to zwyczajna dywersja.
  ktos madry powiedzial :” DZISIAJ NAJWAZNIEJSZYM DOBREM JEST UWAZNOSC (uwaga) bo ENERGIA IDZIE ZA UWAGA” pani AniaK odciaga nasza uwage od waznych spraw, zajmuje przestrzen w sensie doslownym i przenosnym;

  Ale i na to jest wyjscie…gdy ona prowokuje , to daje „okazje” do komentarzy z INFORMACJAMI…to tak troche „klin klinem” …

  z dedykacja dla pani AniK …niechaj SILA WSZYSTKICH SLOWIANSKICH RODOW TRWA PRZY POTOMKACH,

  Niechaj Moc Naszych Przodkow towarzyszy nam i Potomkom dzisiaj i na Przyszlosc
  Niechaj na Naszych Slowianskich ziemiach gosci Dobro, Zgoda, Dostatek, Pokoj,Szczesliwe Dzietne Rodziny

  Chwala Polsce !

 72. Merlin said

  Ad.70
  dedykacja:)

 73. Slowianin said

  Ad. 52
  Ciemna magia złota – Ile Kosztuje Apokalipsa PL (1-3)


  …i nastepne…

  Ciemna magia złota – Chiński Smok PL (2-3)

  Ciemna magia złota – Tajemnica Rosyjskiego złota PL (3-3)

 74. Slowianin said

  Ad 69;

  Bardzo wazna wiadomosc!

  Warto ja rozeslac gdzie tylko mozna!

  Na fora internetowe, na skrzynki prywatne via maile,, kto gdzie moze i potrafi…

  ta cisza to nie tylko w polsce…a dlaczego???

  No wlasnie, dlaczego?
  ci co czytaja ZNAKI CZASU, MOWE WSZECHSWIATA pewnie znaja odpowiedz….

 75. Ojczyzna Polska said

  Ad. 18

  Bardzo wazny Pana wpis

  Warto uzupelnic tym (strasznym, taka byla rzeczywistosc…) filmem.

  Niechaj NAROD POZNA PRAWDE:

  ALEX KORMAN OFFICIAL BOOK LUDOBOJSTWO UPA NA LUDNOSCI POLSKIEJ

  …dlaczego tak mala „ogladalnosc” pod cytowanym filmem?

  Warto go rozpowszechnic, gdzie kto moze…Koledzy spece od internetu…moze tu jacys anonimowi bywaja…macie chwile wolnego???

  powodzenia

 76. revers said

  jak cicho o ebola? az huczy u znajomych z arizony lub naturalnews.com.

  Wypuszczony jak aids z laboratoriow monsanto podobnych, tylko ludzie z geno nie etyki moga takie viruski podkladac, do europy tez wchodzi szeroko dzwiami przez Wlochy, Hiszpanie – zapraszaja tez zarazonych do Hamburga.

  malo w PL jest doktorow Mengli?, Mengelizm to tez choroba psychosomatyczna jeszcze nie zbadana do konca na konowalch.

  Ci co mieli kontrowac w Afryce rozprzestrzenianie sie tej choroby juz zwineli swe osrodki zdrowia „lakarze bez granic”, nie daja rade.

 77. podczaszy said

  (…) przypomnijmy, o czym pisze Stanisław Mackiewicz, a pisze o tym iż w każdym kraju okupowanej, nawet w Albanii znajdowała się brytyjska misja wojskowa. Nie było jej tylko w jednym kraju Europy – w Polsce. To jest wiadomość kluczowa, od której powinniśmy rozpoczynać nasze poważne rozmowy o Powstaniu. Nie było tej misji. Był za to Józef Rettinger. O Retingerze naprawdę nie wiadomo nic. Jakieś truizmy i kłamstwa krążą po sieci, ale kim naprawdę był ten facet nie wiemy. Na pewno była agentem brytyjskim, ale nie tylko. I on zostaje zrzucony do Warszawy tuż przed wybuchem Powstania. Facet ma 52 lata i każą mu skakać? Dlaczego? Bo ma ważną misję do spełnienia. Zastanówmy się teraz jak to się stało, że gestapo po prostu nie aresztowało Retingera kiedy wychodził sobie na śniadanka do restauracji w Alejach Jerozolimskich? Taką sytuację opisuje Stefan Kisielewski, siedzi sobie Retinger przy kawie i bułeczce, a wszyscy wiedzą, że jest w Londynie, on tymczasem pogryza tę warszawską wojenną bułeczkę, aż wreszcie poznaje go kelner i mówi: dzień dobry panie doktorze. Retinger się płoszy i wychodzi, bo nie wiedział, że jest aż tak popularny wśród warszawskich kelnerów. Potem rozpoznaje go rikszarz, a gestapo nic o nim nie wie. Po prostu nic. W dowództwie AK zapada decyzja by Retingera otruć i to się prawie udaje, ale kończy się jedynie paraliżem, a potem fantastyczną zupełnie ewakuacją sparaliżowanego człowieka z okupowanej przez Niemców Polski. Brytyjski samolot ląduje pod Warszawą, Niemcy nic oczywiście nie zauważają, Retingera na noszach ładują do samolotu, ale że jest mokro maszyna nie może wystartować. Jedna próba, potem druga, silnik ryczy, słychać go pewnie nawet za linią frontu, ale Niemcy śpią spokojnie, nikt się nie budzi i nikt nie pędzi strzelając i krzycząc – halt, halt, ferfluchte banditen – jak to wielokrotnie widzieliśmy na filmach. W końcu samolot staruje i udaje się sparaliżowanego Retingera udaje się wywieźć z Polski. Kiedy trafia do szpitala w Londynie pierwszą osobą jaka go odwiedza jest premier Wielkiej Brytanii.
  Ja teraz, swoim zwyczajem, skonstruuję tu parabolę baśniową. Otóż wizyta Retingera w Warszawie w lipcu 1944 była tym samym czym była wizyta w Polsce Johna Dee w czasie panowania Stefana Batorego. Chodzi o to, że w sytuacjach naprawdę ważnych, naprawdę kryzysowych, można zaryzykować życie nawet bardzo cennych agentów. John Dee miał zorganizować śmierć największego wroga korony brytyjskiej w tamtym czasie i udało mu się to w pełni. Retinger zaś miał dopilnować by Powstanie wybuchło i zadziałało tak jak trzeba. Stalin i alianci mogli się oczywiście dogadywać w różnych sprawach, Stalinowi mogło się nawet wydawać, że ich oszukał, a Roosvelt to jego agent, tak jak wcześniej wydawało mu się, że oszukał Hitlera. Oni jednak wiedzieli swoje i dysponowali bardzo poważnym narzędziem wpływu na politykę Stalina – Polskim Państwem Podziemnym. Politycy tego państwa słuchali ich, dysponowali zdeterminowaną i dobrze wyszkoloną armią, którą gotowa była do poświęceń i oni to wykorzystali. Dokładnie wszystko wcześniej planując. Być może nawet przez chwilę Roosvelt wierzył w to, że mapa Gomberga jest dobrym wyjściem dla świata, ale – tak sądzę – pewnego dnia odwiedził go jakiś nikomu nieznany inwestor niemieckiego pochodzenia, którego przodkowie brali udział w bitwie pod York Town po stronie amerykańskiej. Usiadł na brzegu krzesła i opowiedział prezydentowi USA o pięknych niemieckich miastach nad Renem, o Moguncji, o Akwizgranie i o zagłębiu Ruhry. I prezydent tak się wzruszył tą opowieścią, że zadzwonił do razu do Churchilla i zaproponował mu by wspólnie się naradzili.
  Nie rozumiem więc jak Romuald Szeremietiew może pisać o zwycięstwie Powstania i o tym, że uratowało ono Europę. Stalin ma agenta Roosvelta, który podporządkował sobie Churchilla i przed działalnością tych trzech panów, polscy Powstańcy mieli uratować Europę? Powtórzę to jeszcze raz – a niech ją szlag trafi razem z jej kulturą. (…)

  Dziwi się Romuald Szeremietiew, że Niemcy nie dogadali się z AK i nie oddali miasta Polakom, byłoby to korzystniejsze dla Europy i dla Niemiec, byłoby to korzystniejsze także dla Amerykanów. I to jest przyznam sposób rozumowania, który mnie doprowadza do wściekłości. Jak w ogóle można gadać takie rzeczy. Polityka niemiecka rządzi się kilkoma prostymi wytycznymi. Jedna z nich brzmi: man kan singen, man kan tantzen aber nicht mit dem zasrantzen. Niemcy, nawet w sytuacjach kryzysowych mogą dogadywać się z Rosjanami, z Amerykanami, trochę słabiej z Anglikami, a kompletnie źle, ale nie bezskutecznie z Francuzami. Z Polakami zaś, Czechami i Bułgarami, Niemcy nie będą dogadywać się nigdy. Oni mogą w naszą stronę co najwyżej rzucić jakieś polecenie. I wynika to wprost z dobrze pojętego, wsobnego i głęboko w świadomość wrośniętego interesu Niemiec i Niemców jako grupy. Poza tym związki niemiecko- amerykańskie są dużo głębsze i sięgają dalej w przeszłość niż to się komukolwiek łącznie z Romualdem Szeremietiewem wydaje. My zaś, tradycyjnie już, związki sięgające głęboko w przeszłość lekceważymy. Ktoś nam bowiem wmówił skutecznie, że liczy się „tu i teraz”. Być może zrobili sami Niemcy, jeśli tak, wypada im pogratulować sukcesu.

  http://polskiwroclaw.pl/nie-ratujmy-wiecej-europy
  http://coryllus.salon24.pl/438019,nie-ratujmy-wiecej-europy

 78. JO said

  ad.77. Zydo-Masoneria jaka przeciez Panowala i Panuje w Anglii na czele wpwczas z Churchilem zaplanowala Wojne w detalach. Tak jak Spotkanie Armii Zachodnich Aliantow z Armia Czerwona zaplanowano w Berlinie , cha, cha.co do tetalu , tak zaplanowano w tym Powstania w Gettcie – PseudoPowstanie, ktorego nie bylo a jeden wielki Teatr i Straszliwa Rzez Warszawiakow i Ruine Warszawy w tzw Powstaniu Warszawskim, ktore tez teatrem bylo ale w tym Wyrafinowana Zaplanowana Zbrodnia Ludobojstwa.

  Dwa Tatry mialy wydac OWOCE, ktorymi Zydo-Masoneria Karmi Ludzkosc po dzis dziec w tym Polakow

 79. sleszowiak said

  http://www.myslkonserwatywna.pl/kalendarium/ksiaze-iwan-gagarin/

  czy może ktosik ma dostęp do xiążki „Czy Rosja może stać się katolicka?” ? W wersji innej niż francuska… bo takowa jest szeroko udostępniona

 80. JO said

  ad.79. Ona juz sie stala Katolicka

 81. Siggi said

  Wpis internauty ;

  Ukraiński pilot zestrzelił malezyjski samolot? Wahrheit fuer Deutschland podał informację o wywiadzie z pilotem Su-25. Ukraiński pilot przyznał się do zniszczenia samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines 17 lipca. Twierdzi że dokonał tego za pomocą dwulufowego karabinu maszynowego. Mają to potwierdzać znalezione części kadłuba wraku które mają ślady po kulach. To potwierdzało by że materiały przedstawione przez Rosję są prawdziwe. Niewykluczone że pilot boi się o swoje życie dlatego udzielił wywiadu. Władze Ukrainy odwołały oględziny wraku przez międzynarodowych ekspertów tłumacząc to ich bezpieczeństwem. Informacji nie potwierdziły inne źródła. Janusz Ostrowski Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń. Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku. Opracowano na podstawie: wahrheitfuerdeutschland.de

 82. A może mówić nie „Powstanie Warszawskie, a „Holocaust Warszawski”?

 83. JO said

  ad.82. Tak nalezy Mowic a wymazac wyrazenie nieprawdziwe – „Powstanie Warszawskie” bo takowym nie bylo.

 84. Link do strony, gdzie jest właściwy link do informacji o użyciu przez Kijów rakiet balistycznych:

  http://prawica.net/39022#comment-632767

 85. Luxeuro said

  Fotografia mówi wszystko jak nasi alianci działają.
  „W czasie jak Świat potępia atak na Strefę Gazy, USA dostarcza broni dla Izraelu”
  http://www.commondreams.org/news/2014/07/31/world-condemns-attack-gaza-us-resupplies-israel-weapons

  „Z chwilą wybuchu powstania warszawskiego gen. Tadeusz Bór-Komorowski liczył, że alianckie lotnictwo wesprze powstanie poprzez dostawy broni i zaopatrzenia. 2 sierpnia generał „Bór” zażądał rozpoczęcia zrzutów wyznaczając rejony[8]. 3 sierpnia prezydent RP Władysław Raczkiewicz zwrócił się w sprawie organizacji wsparcia bronią i zaopatrzeniem do premiera W. Churchilla. W tymże dniu alianckie Dowództwo Sił Powietrznych Obszaru Morza Śródziemnego MAAF dyslokowane we Brindisi otrzymało z Londynu rozkaz rozpoczęcie lotów w celu wsparcia walczącej Warszawy.

  4 sierpnia do lotu nad Warszawę wyznaczono 7 załóg z Eskadry i 7 załóg ze 148 Squnu. W trakcie przygotowania do operacji zakazano lotów nad Warszawę, nie zakazano natomiast lotów nad południową Polskę. Mjr Arciukiewicz korzystając z tego, nakazał 4 polskim załogom lot nad Warszawę. Pozostali polecieli nad południową Polskę.

  8 sierpnia, na skutek intensywnych zabiegów polskiego rządu emigracyjnego wydano polskim załogom z 1586 Eskadry pozwolenie lotów nad Warszawę z zastrzeżeniem, że lotnicy będą latać na ochotnika. 12 sierpnia 1944 zezwolono na loty Anglikom i Południowoafrykańczykom.

  w drugiej połowie września 1944 wykonano 3 loty do Polski.

  w październiku 1944 załogi 1586 Eskadry wykonały 23 samolotoloty do Polski.”

  Nasi Alianci !!!!! Kur%y i nic innego.

 86. Griszka said

  @Luxeuro
  Dzisiaj w mendiach polskojęzycznych cały czas trąbili o Ebola.

  @Krzysztof M.
  NATO potwierdziło, że używają Toczek.

 87. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/world/743282

  Separatyści mówią, że pod Szachtarskiem został zniszczony polski sprzęt wojskowy. Nie zdziwiłbym się gdyby nasze parchy wysyłały im nasze stare Goździki, BMP 1 albo nasze śmigłowce. Do Gruzji wysyłaliśmy nasze T-72 – Rosjanie pokazali, że przejęty przez nich sprzęt posiadał polską elektronikę. Niestety tutaj na razie mamy tylko zapewnienia „na gębę”.

 88. Luxeuro said

  Ciekawe kto rozpętał tego straszaka 🙂
  http://bigstory.ap.org/article/w-african-leaders-who-meet-address-ebola

 89. Luxeuro said

  Robi się naprawdę ciekawie.
  MH-360 zginął
  MH-17 zestrzelony
  Mordowanie Gazy
  Wirus Ebola
  i
  India nie chce „grac” z USA.
  http://www.zerohedge.com/news/2014-08-01/india-slams-us-global-hegemony-scuttling-global-trade-deal-puts-future-wto-doubt#comments

  a jeżeli nie to „aresztujemy waszego dyplomata”
  http://stateofthenation2012.com/?p=3164

 90. Griszka said

  Dziękuje za ostatniego linka. USA zachowuje się jak zwykła organizacja mafijna, która dokonuje porwań w celu szantażu ludzi, którzy nie zgadzają się płacić im haraczu. Wspaniały sojusznik.

 91. Luxeuro said

  Ad. 90 – Czuje ze tam w USA idzie cicha wojna. Nagle na C-Span DALI CZAS temu tematu !!!!
  http://www.c-span.org/video/?320748-5/washington-journal-architects-engineers-911-truth
  Wiem ze nie każdy ogląda C-Span ale to jest male trzęsienie ziemi w Chameryce.

 92. http://naszeblogi.pl/48598-powstanie-warszawskie-bylo-konieczne

  Dzisiejsza Rzeczpospolita nazywa szydzenie z Powstania Warszawskiego GŁUPOTĄ I PODŁOŚCIĄ. Powstanie WYBUCHNĄĆ MUSIAŁO, czego Niemcy się BALI. Ponieważ uznali za Jedyna Siłę, zdolną do racjonalnego pokierowania takim zrywem, warszawskich Nacjonalistów to przeprowadzili metodyczną ich likwidację, mordując w KL-WARSCHAU 200 tysięcy warszawskich narodowców.
  Gdy Powstańcy zdobyli KL-Warschau atakiem czołgów to znaleźli tam tylko kilkuset Żydów, Muzułmanów i Cyganów, których po śledztwie AK wydało NSZ, które ich ROZSTRZELAŁO. Była to bowiem załoga KL-Warschau, która ODMÓWIŁA wstąpienia do Brygady Dirlewangera, do której wstąpiło z załogi KL-Warschau 240 Romów, 400 Rosjan, 268 Żydów i 120 Ukraińców.
  Teściowa Asza, która wyglądała tak, że Niemcy wpuszczali ją Wszędzie ZA WYGLĄD, mówiła że Niemcy SZCZEKALI, iż to, co spotkało Warszawę to NIC, wobec tego, co czeka Moskwę, Londyn i Nowy Jork. Otóż Powstanie ZAPOBIEGŁO nie tylko osiedleniu w Warszawie stu tysięcy młodych Niemek, ale i budowie Twierdzy STRATEGICZNEJ jako Podstawy Operacyjnej armii Schoernera, co dawało NIEMIECKO-ŻYDOWSKĄ GRANICĘ NA WIŚLE I MISSISIPI.
  Powstanie ZABLOKOWAŁO mosty Kierbedzia i Poniatowskiego. Gdy Rokossowskiego obudzono wiadomością o niemieckiej Kontrofensywie i WYCOFANIU spod jego komendy 2 armii to kazał urządzić stanowisko dowodzenia na kominie fabrycznym, skąd widać było, jak na dłoni, kolumny niemieckie.
  Po bitwie zostało mu CZTERY sprawne czołgi. Dzięki temu Żukow mógł aresztować Generalissimusa za ZAGŁADĘ DRUGIEGO FRONTU BIAŁORUSKIEGO, co znaczy, że te Mosty ZNIWECZYŁY Granicę na Wiśle i Missisipi.
  Karol mówił: Po moście w Chicago latały szczury wielkie JAK PSY. – Może jak koty? – Nie, jak psy. – To nie były szczury tylko WYDRY.

 93. Luxeuro said

  Żyd umie wszystko wytłumaczyć. Nawet Ludobójstwo, jeżeli przez nich wykonane. Wtedy jest ono w porządku !!!
  http://www.zerohedge.com/news/2014-08-01/genocide-permissible-muses-times-israel-promptly-retracts

  Dzięki Bogu jest WayBackMachine, co znaczy ze Bóg jest na naszej stronie. Mam na myśli Gojów.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Dahiya_doctrine
  Ta sam doktryna Niemcy używali w Powstaniu Warszawskim.

 94. Re: AniaK…
  Juz wczesniej pani wspomnialem, aby nie raczyla nas tutaj w Gajowce zydowskimi dyrdymalami z lisa minelli wlacznie. (nota bene zydowka).
  Tutaj nie jest ani pralnia ani koszerna kuchnia w ktorej bedzie pani „wsadzac” swoje „przyprawy” i rodzaje „proszkow”…

  Pani zydowskie „sympatie” sa az tak powiem wrecz – smierdzace, ze coraz czesciej zatykam nos smrodu dochodzacego az do Toronto…
  Co chce pani tutaj „przeszmuglowac?” Swoje „widzi mi sie? Czy doktryne „podwojnej moralnosci???”…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 95. Luxeuro said

  Ad. 77 – Dzięki Bogu ze jest ktoś kto o tych ludkach nie zapomina. Bo ja cały czas zapominam o tym gadzie.

  ” Nie było tej misji. Był za to Józef Rettinger. O Retingerze naprawdę nie wiadomo nic. Jakieś truizmy i kłamstwa krążą po sieci, ale kim naprawdę był ten facet nie wiemy. Na pewno była agentem brytyjskim, ale nie tylko. I on zostaje zrzucony do Warszawy tuż przed wybuchem Powstania. Facet ma 52 lata i każą mu skakać? Dlaczego? Bo ma ważną misję do spełnienia. ”

  Czytałem gdzieś ze była misja brytyjska wysłana by przekonać Polaków by przestali walczyć. Czy to ta?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Misja_Freston

 96. zeev said

  БЕНЯ Ugriluj bydło Collorada Ляшко !!! :)))))
  «Тебе, Ляшко, я настоятельно не рекомендую появляться в нашем поле зрения. Опасно для здоровья», — также пригрозил соратник Коломойского.
  http://www.politnavigator.net/lyashko-publichno-ra…jj-p-s-ostalsya-bez-deneg.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/4895

 97. Luxeuro said

  „Powstańcy uratowali Europę przed Stalinem i to jest ten zysk wypracowany przez Powstanie. Ja zaś mam pytanie takie; czy można już tak nie chrzanić? Czy można wreszcie zrozumieć, że krew i życie tysięcy Polaków to w najlepszym razie, w grze mocarstw była jakaś blotka, że Powstanie ważne jest dla nas, a oni mają je w nosie? I na nic się zda gadanie, że oni uratowali Europę. ”
  Dokładnie. Jestem pewny ze 99.99 % Amerykanów lub ludu UE nic nie wie o Powstaniu Warszawskim.

  Ad. 78 – „ad.77. Zydo-Masoneria jaka przeciez Panowala i Panuje w Anglii na czele wpwczas z Churchilem zaplanowala Wojne w detalach. Tak jak Spotkanie Armii Zachodnich Aliantow z Armia Czerwona zaplanowano w Berlinie , cha, cha.co do tetalu , tak zaplanowano w tym Powstania w Gettcie”
  Przypuszczam ze ci „planiści” załatwili tego Generała bo nie chciał „grac”
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=82418

 98. http://www.fakt.pl/polityka/szef-biura-bezpieczenstwa-narodowego-nie-wyklucza-iii-wojny-swiatowej,artykuly,478707.html

  Tusk zrobił ze SMOLEŃSKA Najlepszy Biznes Rosyjski. Nie wykluczone więc, że Opryczna Rosja zechciała ten BIZNES powtórzyć w Doniecku. Pierwsze komentarz porównywały DONIECK do SARAJEWA – na jakie to skojarzenie ja bym się nie odważył – ale ODCINANIE Holendrów i Anglików od Dowodów, niczym Polaków – uwiarygadnia takie paralele.

 99. Luxeuro said

  Trafne

 100. Eurydyka była DRYADĄ, co łączy ją z Krakowem. Dryady były boginkami Drzew i Lasów, zrodzonymi z krwi skastrowanego Uranosa, którego grobowcem była budowla Czworokątna na Wawelu, zwieńczona do XI wieku smukłą wieżą. Nie wykluczone więc, że pierwotnym imieniem Eurydyki była Euro-DRYADA? co możnaby rozumieć jako Europejski Las?
  W dzisiejszej Gazecie Wrocławskiej jest artykuł BAZYLIKI I KLASZTOR ZOSTAŁY UZNANE ZA POMNIK HISTORII – Trzebnica dopisana na listę najważniejszych zabytków w kraju. W artykule jest piękne zdjęcie klasztoru od strony kaplicy św. Jadwigi. Fundatorką jej była Jadwiga z Prawdziców, o czym świadczy PARA POD KRZYŻEM: Maria Włostowicowa i objęzyczony Piotr, który tą drogą szedł do Poznania NA ŻEBRY. Jest to Największe Dzieło polskiej sztuki średniowiecznej do Ołtarza Mariackiego (DOLNY ŚLĄSK, praca zbiorowa pod red.: Kiryła Sosnowskiego i Mieczysława Suchockiego, cz. I, Instytut Zachodni, Poznań 1948, s. 110).
  Po mym powrocie z Niemiec w 1990 r. Prof. Kutzner w towarzystwie Prof. Dziurli wyraził się: BO NIEMCY NIE CHCIELI WIEDZIEĆ. Uzasadnił to banalnie, nawiertami archeologicznymi na murach fundamentowych rotundy Romańskiej, NIE ODNOTOWANYCH w Sprawozdaniach archeologicznych.
  Ja mogę dodać, że Niemcy PRZESTRASZYLI SIĘ grobowca Okeanidy – bratanicy Posejdona z Poznania, z Niepodważalnymi koneksjami architektonicznymi i plastycznymi do Klasztoru w Trzebicy, kwalifikującymi ten obiekt na dzieło Tymoteusza czyli EUROPEJSKĄ ATLANTYDĘ.

 101. anATOM said

  paszol won ( oisyr)ancu

 102. NyndrO said

  Ale se Rychu wymyślił kryptonim.Niech mnie kule biją! Enigma!

 103. NyndrO said

  …a ile w Rychu żalu do Pana Kierownika!Ile żółci! No dejta spokój.Myślałem,że ma twardszą dupę.Rychu!Ogarnij się i nie bądź babą.

 104. Griszka said

  @90 Część amerykańskiego establishmentu nie chce tej wojny. Ci sami nie chcieli też wojny z Iranem. Dlatego przekaz w niektórych mediach jest obiektywny.

  ________
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_02/Aresztowano-zaocznie-bylego-prezydenta-Gruzji-6485/

  „Sąd w Tbilisi aresztował zaocznie byłego prezydenta Michaiła Saakaszwilego na prośbę Prokuratury Generalnej Gruzji.
  Saakaszwili został oskarżony o przekroczenie uprawnień podczas brutalnego tłumienia antyrządowych demonstracji 7 listopada 2007 roku, bezprawne przejęcia niezależnej telewizji Imedi, a także zajęcie nieruchomości założyciela stacji Badriego Patarkaciszwiliego.
  Były prezydent opuścił kraj zaraz po inauguracji nowego prezydenta Gruzji w listopadzie 2013 roku i od tego czasu przebywa za granicą.”

  Bezcenne. Pisury tak wspierały Saakaszwiliego z Kaczyńskimi na czele, a tu proszę. Nawet sami Gruzini rozpoznają, że jest to zwykły bandyta.

 105. Griszka said

  http://en.ria.ru/world/20140725/191255518/Oliver-Stone-Questions-Theories-on-MH17-Crash-Circulating-in-US.html

  Oliver Stone nie wierzy w amerykańską propagandę na temat katastrofy MH17.

 106. AniaK said

  Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w te wakacje, Pan Gajowy, delikatnie mówiąc nas olewa. Jego jak na lekarstwo, zero zdjęć….

 107. Premizlaus said

  Re 104:
  Pan Gajowy ma wolne i odpoczywa. Proszę mu dać spokój.

 108. http://turystyka.wp.pl/title,Mielno-Beach-City-vs-gmina,wid,16791044,wiadomosc.html

  Czy to nie jest ten sam multimilioner norweski, który kupił w antykwariacie plan SECESYJNEGO pałacu Cesarskiego na Wałach Chrobrego, z rozbudowy Kleszcza, Belwederu i Gryfa? co chciał realizować, ale pokazano mu Drzwi. W Mielnie jest ten sam szkopuł co na Wałach Chrobrego – że jest to REZERWAT ARCHEOLOGICZNY.
  Znajomy mówił mi, że za Gierka uczestniczył w Partyjnej dyskusji o budowie Polskiej Riwiery, co kojarzę z onym Mielnem. Plany były imponujące, ale Towarzysz Radziecki powiedział NIE LZIA: Takie rzeczy to można robić nad Morzem Czarnym czy Azowskim, ale tu będzie tylko Ochlajarnia dla SZWEDÓW.
  Dla JACHTINGU skandynawskiego potrzebny jest Dunaj. Najpierw Skandynaw przepłynie z Wiednia do Budapesztu a potem będzie się zastanawiać, czy przewieść platformą swój jacht na Adriatyk czy płynąć do Stambułu? Turcja bowiem w przemyśle turystycznym pobiła wszystkich na głowę DZIĘKI MNIE. W XXI wieku Anglik chce jechać DO TURCJI – żeby zobaczyć Troję na Złotym Rogu i mauzoleum Eurydyki k’ORFEUSZA, z czego wyszedł Kar z Krakowa, który budował piramidy Bośniackie.
  ROLA w tym Polski jest raczej niewielka. Ciepły Bałtyk Wikendowy nie jest Skandynawom już potrzebny, bo można lecieć na Długi Wikend do Francji czy Brandenburgii. EUROPEJSKIM atutem Polski są Mazury, ale z parkami łowieckimi, co można rozciągnąć na całą Polskę, bo odstrzał łosia na Białorusi jest kilkakrotnie tańszy niż w Kanadzie. Duńczycy robią dobry pieniądz na festiwalu szekspirowskim w Helsingorze, ale nie mieliby szans przy ŚWIATOWYCH Tolkienadach w Malborku czy Szekspiradach w Płocku.
  Nazwisko Tolkiena pochodzi od Tolkmicka, gdyż Anglicy chcieli nam UKRAŚĆ baśnie mazurskie, zaś nazwa Mazowsze od AMAZONA, który był bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Kolonii. To trzeba jednak zaczynać od festiwalu tolkienowskiego w Malborku i szekspirowskiego w Płocku.

 109. podczaszy said

  https://pl-pl.facebook.com/PolskaNiepodlegla/photos/pb.367860750012152.-2207520000.1406988861./514149232049969/?type=1

  Tygodnik „Polska Niepodległa” – czy to nie jest (nie)oficjalny organ prasowy Ruchu Narodowego?
  Bloodymir – ścigają się z JudeoGazetą Sakiewicza?

 110. podczaszy said

  Mój brat mieszka w Rzeszowie. Ma sąsiada – starszego pana, który cierpiał na jakąś bardzo bolesną przepuklinę. Był ledwo w stanie funkcjonować. Próbował starać się o operację na NFZ przez parę lat. Odbijał się od szpitali, które odpowiadały mu prosto: „nie mamy wolnych terminów”. W końcu sąsiedzi zrobili solidną zrzutę (łącznie trzeba było zebrać 7000 zł) i wysłali starszego pana na prywatną operację. Gdyby nie to, nadal by się męczył.

  Te same szpitale, które olały Polaka, teraz masowo przyjęły rannych „bojowników” z Majdanu. Dla nich miejsca jakoś są.

  Piekielność? Dopiero się zaczyna…

  Ten starszy pan pochodził z Wołynia. Jego rodzinę wymordowali niemal co do jednego zbrodniarze z UPA. I jeden z rannych „bojowników” to… syn jednego z tych zbrodniarzy. Nawet się przyznał i jest ze swojego ojca dumny – że „walczył z Lachami”.
  W szpitalu w którym leży, jest jeszcze kilku Ukraińców. Kliku z nich jest potomkami bandytów z UPA. Niemal wszyscy to nacjonaliści i zagorzali naziści – powywieszali na łóżkach czarno-czerwone flagi UPA, na szafkach postawili w ramkach portrety Hitlera, Bandery i Szuchszewycza. Jeden ma sporą kolekcję gadżetów związanych z SS. Wszyscy twierdzą, że duża część województw podkarpackiego i lubelskiego powinna być w granicach Ukrainy. Do lekarzy potrafią krzyczeć: „Polska za Wisłę i San!”

  To jest dopiero piekielne – Polska / rząd!/ ma w dupie swoich obywateli, ale potomków morderców Polaków, nienawidzących Polski i domagających się od niej ustępstw terytorialnych, chętnie przygarnie. W imię polityki.

  http://piekielni.pl/58659

 111. podczaszy said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fszwedzcy-neonazisci-w-szeregach-ukrainskiej-gwardii-narodowej

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jurij-szatalow-bezpardonowo-o-ukrainie-i-ukraincach

  Mówiąc o obecnym konflikcie ukraińskim Szatałow zasugerował rolę Stanów Zjednoczonych: „Trzeba myśleć i znać fakty. Ktoś prowadzi wojnę, bo USA kończy się kasa. Tak jest. […] Amerykanie w sto lat zaatakowali 50 krajów.”

  Ształow wcześniej już wypowiadał się na tematy polityczne, ponownie został o nie zapytany przez dziennikarza „Przeglądu Sportowego”. Szatałow pytany o zestrzelnie samolotu malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą stwierdził, że „Ukraina nie radzi sobie z sytuacją. Samolot został strącony nad jej terytorium i to ona za to odpowiada. No chyba że Donbas jest już rosyjski”. Dosadnie podsumował sytuację społeczno-ekonomiczną Ukrainy – „U nich już nic nie ma, zżerają więcej niż produkują”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/morales-izrael-panstwem-terrorystycznym

  Boliwijski prezydent stwierdził, że Izrael nie przestrzega „zasad i podstawowych praw harmonijnego współżycia społeczności międzynarodowej”. W związku z jego słowami boliwijki rząd już zanicjował uchylenie prawa z 1972 roku, które pozwalało obywatelom Izraela na bezwizowy wjazd do Boliwii. Stosunki dyplomatyczne między oboma krajami załamały się jeszcze w 2009 r., przyczną też był zresztą stosunek Tel-Awiwu do Palestyńczyków. Południowa Ameryka jest kierunkiem chętnie obieranym przez izraelskich turystów.

  Polityka Izraela spotyka się z ktrytycznym nastawieniem wielu krajów tego kontynentu. W zeszłym tygodniu swoich ambasadorów odwołały z Izraela Brazylia, Chile, Ekwador i Peru.

 112. podczaszy said

  https://www.facebook.com/PolskaiNoworosja

  https://www.facebook.com/freedompage

 113. wi42 said

  Co trzeźwy myśli, to …głupi powie – Kliczko radzi mieszkańcom Kijowa przgotować się do „ziemi”

  http://politikus.ru/video/25907-vitaliy-klichko-posovetoval-kievlyanam-podgotovitsya-k-zemle.html

 114. Luxeuro said

  „@ Coryllus

  Mogę tylko napisać, że w przestrzeni publicznej brakuje tego rodzaju interpretacji. Okrutnie brakuje. Ergo, przed Panem zajmujaca choć uciążliwa wędrówka 🙂

  „Oni są po prostu przekonani o tym, że należy im się wszystko, bo są po prostu lepsi. Nam zaś nie należy się nic i możemy co najwyżej zginąć w obronie reprezentowanych przez nich wartości.”

  Swoją drogą, jest to postawa słuszna a podejście nadzwyczaj zdroworozsądkowe. Są na tym świecie społeczności, które opanowały do perfekcji jeden z fundamentalnych mechanizmów tworzenia i podtrzymywania więzi we wspólnocie, mianowicie umiejętność odróżniania swoich od obcych, a następnie gloryfikowania swoich i negatywnego stygmatyzowania obcych. Takie społeczności znają bezwzględną wartość wspólnotowego etnocentryzmu, czyli lokowania swojej grupy ponad innymi grupami, oraz uznawania obowiązujących w jej wnętrzu reguł za nadrzędne kryterium, niezbędne dla właściwej oceny świata i stosowne uzasadnienie grupowych racji. Doskonale pojmują, jaki potencjał ochronny drzemie we wspólnotowej ksenofobii. Wiedzą, że tylko ona może ochronić wspólnotę przed rozmyciem jej macierzystego kontekstu – w kontekstach cudzych i nieprzyjaznych.

  Polacy również powinni w końcu te fundamentalne prawdy przyswoić i nauczyć się praktykować. Im prędzej tym lepiej – i dla naszej wspólnoty bezpieczniej.

  Pozdrawiam.
  KRZYSZTOF LIGĘZA2.08.2012 10:28

  http://coryllus.salon24.pl/438019,nie-ratujmy-wiecej-europy

 115. Eliza said

  @4
  „Moim zdaniem zadnych Komor gazowych , gdzie zagazowywano Ludziw Oswiecimiu nie było”.
  Witam Pana Jo w tym upalnym dniu, i przyznaję Panu rację, mój kochany wujek jako młody harcerz, z 2-go transportu trafił w to okropne miejsce i choć na temat swoich przeżyć mówił nie wiele, to mógłby ten fakt o Oświęcimiu potwierdzić.
  @44
  Jestem wypowiedzą dziennikarza zszokowana ( z wyglądu widać kto to jest ), ale do tej pory wszystkie działania bandy to potwierdzają.
  Ze swojej strony polecam
  http://anna-news.info – w tej tragedii żyjących ludzi, przedstawia wyważone informacje z południo-wschodniej Ukrainy i nie tylko.
  Przedstawiciel OBWE i jego inne spojrzenie

 116. Luxeuro said

  Ad. 110 – Jest wywiad Bociurka dla CBC (Kanada) gdzie mówi ze widział dziury po „pociskach”.

  Wall Street News zmieniło to,
  „MH17 Pieces With Shrapnel-Like Holes, OSCE Says”
  Otwory z podobieństwem szrapnelu.

 117. Eliza said

  Bombowce atakujące cele cywilne we wschodniej Ukrainie, latające z oznaczeniami ukraiński Air Force, zostały odszukane do baz lotniczych w Rumunii, Mołdawii i Azerbejdżanu, a niektóre zbrojne myśliwce mogą być pilotowane przez Polaków, a nawet Izraelczyków.
  Kanadyjski dziennikarz, Geoffrey West, określił walki statków powietrznych latające ponad ukraińską przestrzenią powietrzną jako „pakiety” startujące z NATO i innych obiektów.
  „To, co odkrył w czwartek wieczorem na stronie internetowej za pomocą tropu… że liczba lotów” Call Sign „nie wykryto w regionie Ukraina / Morza Czarnego.
  Mój przyjaciel, który pojawił się zaobserwować na lądowanie w Bukareszcie. Zauważyłem, który pojawił się na ziemi w Kiszyniowie, w Mołdawii” ” więcej na
  http://www.veteranstoday.com/2014/08/02/mystery-bombing-runs-over-ukraine/

 118. Griszka said

  Mamy finał jednej rozgrywki. Separatyści negocjują z wojskami junty, które są w kotle południowym, warunki kapitulacji. Dowódcy otoczonych wojsk przeciwnika, którym wystarczy amunicji na kilka dni walki, chcą się poddać i uciec na terytorium Rosji. Separatyści zastrzegli, że pozwolą im na to jeśli nie wysadzą w powietrze pozostałej amunicji i sprzętu pancernego (ok. 70 sztuk czołgów i bojowych wozów piechoty). Inaczej wykończą ich salwą z Gradów.

 119. Griszka said

  http://widzianezdaleka.salon24.pl/598592,fanatyczna-ukrainskosc-polakow

  Mocny tekst o polactwie, które wspiera majdaniarzy.

 120. Siggi said

  @-118,p.Griszka,Daj im Panie Boże i szczęść im-patriotom Noworosji!!! Niech tak się stanie i wyjdą z kotła przechodząc do Rosji.Po stronie Kijowa bardzo wielu żołnierzy -wbrew ich woli-jest zmuszonych do strzelania .Ta wojna na długo pozostawi traumę.Szefostwo junty nie powinno liczyć ,że ujdzie im bezkarnie …

 121. Griszka said

  @120
  Potrzebują tego sprzętu, aby przeprowadzić kontrofensywę. Junta ściąga ostatnio w rejon walk duże ilości wyrzutni Uragan oraz Toczki. Separatyści nie mogą im dłużej pozwalać na bezkarne ostrzeliwanie z bezpiecznej odległości ludności cywilnej oraz infrastruktury w miastach.

 122. Diana said

  Obama-przyznaje-stosowalismy-tortury.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Obama-przyznaje-stosowalismy-tortury-3175657.html

 123. podczaszy said

  Glaukopis nr 30 lato 2014 – żyd ziuk Selman ksywka Józef Piłsudski-Ginet-Butler zmarł na kiłę trzeciorzędową syfilis

  Trzydziesty numer czasopisma historycznego Glaukopis otwiera tekst o sowieckich planach wobec Europy z początków 1944 roku, wspomnienia Janiny Lasockiej, oraz tekst Mateusza Wernera o roli Dmowskiego i endecji w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości po I wś.

  Niewątpliwie najbardziej rewizjonistycznym tekstem najnowszego Glaukopisu jest artykuł Marka Kmińskiego „Professor locutus est” w którym autor ujawnił, że Józef Piłsudski zmarł na kiłę.

  Kiłę u Piłsudskiego rozpoznał austriacki lekarz Karel Frederik Wenckebach. Marszałek bojąc się skandalu sam zażądał by badał go lekarz spoza Polski. Wyniki badań utajniono. Propaganda rządowa kolportowała wersje oficjalną według której Piłsudski zmarł na raka wątroby.

  Wykryta u dyktatora choroba objawiała się zaburzeniami psychicznymi. Trzecie stadium choroby świadczyło, że Piłsudski chorował na nią od lat, a choroba degenerowała jego psychikę.

  http://prawica.net/38879

 124. podczaszy said

  Jeszcze przed rewolucją drukowali kartki noworoczne z rabinem, trzymającym ofiarnego koguta z głową Cara Mikołaja II i z podpisem po żydowsku: „To jest moja ofiara dla mesjasza”.

  Śledczy z ramienia białych znaleźli w domu fragment oderwanego formularza w języku żydowskim „Organu centralnego komitetu żydowskiej komunis…” – dalej tekst się urywa. Przy czym jeden z najbardziej wpływowych członków Rady Uralskiej, P. Wojkow (który później osobiście uczestniczył w spaleniu ciał), dobrze znał Ipatijewa i bywał u niego w gościach [151]. Podobne szczegóły również dają świadectwo o środowisku, właściwym dla dokonania tajnego planu rytualnego mordu na Carze, poczynając od odpowiednich przygotowań miejsca złożenia ofiary rytualnej przez „znajomych” Ipatijewa.

  . Niewątpliwie, pozostawione na miejscu mordu napisy zostały zrobione przez tych, którzy zdawali sobie sprawę z rytualnego znaczenia tego czynu właśnie w żydowskim jego rozumieniu. Jeden z napisów, po niemiecku, jest parafrazą wiersza Heine o zamordowaniu ostatniego babilońskiego króla Baltazara za to, że zbezcześcił swoimi ustami żydowskie święte naczynia liturgiczne (Dan 5). Czy owe nierozszyfrowane cyfrowe znaki mają podobne znaczenie? Całkiem prawdopodobne jest wnikliwe i konkretne wyjaśnienie znaczenia przez Henela trzeciego, kabalistycznego napisu, zrobionego tym samym atramentem, literami w trzech językach „Tutaj, zgodnie z rozkazem tajnych sił, Car został złożony w ofierze dla zniszczenia Państwa. Obwieszczamy to wszystkim narodom.” [152]. Znany jest podobny napis, pozostawiony przez żydów na miejscu pewnego politycznego mordu w Palestynie w 1942 roku [153]; u żydów od dawna funkcjonuje napisanie „winy przestępcy” na miejscu egzekucji – napisano je w trzech językach i na Krzyżu zamordowanego Jezusa Chrytusa (Mat. 27:37; Łuk 28:38; Jana 19:19-22).

  W żydowskiej tradycji najważniejsze ofiary rytualne składa się przez spalenie. Organizatorzy mordu również postanowili spalić ciała członków Carskiej Rodziny, chociaż nie było takiej praktycznej konieczności (żeby biali nie znaleźli prochów, najprościej można ich było wywieźć jak najdalej od miasta i ukryć oddzielnie w różnych miejscach: głęboko w ziemi, w trzęsawisku, itp.) Według „Encyklopedii Żydowskiej” przy żydowskim składaniu ofiary tylko zabicie ofiary „może być dokonane przez każdego izraelitę, natomiast do pozostałych czynności bezwzględnie potrzebny jest kapłan” [154]. Czy miał z tym jakiś związek pewien „żyd z czarną, jak smoła, brodą”, którego widzieli świadkowie w tych dniach w rejonie zniszczenia ciał wraz z czerwonoarmistami, którzy przyjechali z Moskwy? (Jest o nim wzmianka w książce uczestnika śledztwa angielskiego dziennikarza R. Wiltona [155].) Czy był ten człowiek w składzie amerykańskiej „misji Czerwonego Krzyża”?

  Niemożliwe jest opuszczenie trzech wymienionych paczuszek, które odwiózł dla Swierdłowa Gołoszczekin. Opublikowano niemało świadectw [156] na temat przywiezionej do Moskwy głowy Cara i innych członków Rodziny: poczynając od zeznań R. Z. Jermakowa [157], który brał udział w zniszczeniu ciał, do ostatnio opublikowanej informacji o spisie rzeczy, które były przechowywane w lenińskim pokoju na Kremlu, gdzie jest wzmianka o „pojemniku z głową Mikołaja II, zatopioną w spirytusie” [158].

  Okazanie głów zamordowanych, jako specyficzna forma złożenia sprawozdania, było stosowane przez bolszewików w wielu innych tego typu przypadkach. Jednak istnieją przypuszczenia, że głowy członków Carskiej Rodziny nie zostały przywiezione tylko w celach sprawozdawczych. W żydowskiej Misznie jest opis wykorzystania terafimów – głów rytualnie zamordowanych ludzi, a w tym właśnie celu „pisano na złotej płytce nazwę jakiejś nieczystej siły i kładziono ją pod język tej odciętej głowy”, a wtedy głowa „przepowiadała”. Przypominał o tym w swoim czasie ojciec Paweł Florencki, powołując się na książkę żydowskiego profesora D. A. Chwolsona (te teksty Florenckiego zostały włączone przez W.W Rozanowa do książki “Обонятельное и осязательное отношение евреев к крови”).

  Nie wiadomo, co się stało później z głowami członków Carskiej Rodziny. Postkomunistyczna władza Rosyjskiej Federacji (kontynuatorka bolszewickiej) nie odtajniła wszystkich archiwów i zrobiła wszystko, aby powstrzymać możliwe przecieki informacji na temat losu głowy Cara, być może ponownie z powodu ogromnej ilości żydów, zajmujących kluczowe stanowiska w rządzie, oraz ich związków z międzynarodowym żydostwem. Możliwe, że zorganizowanie pogrzebu „Jekaterynburskich prochów” w 1998 roku w Sankt Petersburgu miało właśnie na celu dezinformację wiernych (cóż, skoro odnaleziono ciała Członków Carskiej Rodziny w całości, to znaczy, że nie było ani rytualnego spalenia ciał, ani odcięcia i wywiezienia ich głów). To wydarzenie miało za zadanie obalenie „antysemickich” wniosków śledczego Sokołowa i generała Diterichsa.

  Prawdopodobnie, służy temu również rozpoczęta w 2002 roku kampania (zapoczątkowana przez profesora МГИМО (Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych) W. Sirotkina) mająca na celu wypromowanie kolejnej 101-letniej „Anastazji”, posiadającej prawo do carskich trylionów dolarów, które to miały zostać wniesione przez Cara Mikołaja II do Systemu Rezerw Federalnych USA w charakterze 50% jego aktywów w czasie tworzenia tego systemu przez żydowskich bankierów!

  https://radtrap.wordpress.com/2011/08/18/o-rytualnym-mordzie-na-carskiej-rodzinie/

 125. Syriusz said

  AniaK

  Pani Aniu,
  Serdeczna prosba,
  Prosze isc do garow i nie zasmiecac gajowki i ludzi, ktorzy chca sie odstresowac od czosnkowych mediow.

 126. O Północy widziałem angielski film o Stonehenge jako SZTUCE LUDOWEJ. Techniką Ludową to można było przenieść kamień do 3 ton, ale nie 30-TONOWY na odległość kilkuset km. To była budowa ze wszech miar IMPERALNA, bo funkcjonalnie był to postument drewnianej NADMGIELNEJ latarni morskiej i meteorologicznej.
  Wykazałem, że Stonehenge PRZESTAŁO być użytkowane po najeździe EGIPSKIEJ kultury pucharów dzwonowatych, gdy BRUK drogi ceremonialnej użyto na budowę egipskiej katedry-emporium. Opuszczono też wówczas DREWNIANE Stonehenge, którego Pale WYMIENIANO kilkakrotnie.
  Taka Latarnia była potrzebna dla żeglugi przez kanał La Manche do DON KISZOTA, który kupował widocznie stał STOPOWĄ w Płocku, gdzie jeszcze pałacu Cesarskiego nie było tylko kopia zamku w Bratysławie, którą powtórzono w Toledo.
  Jaskinia Burrowsa w stanie Illinois, która została znaleziona z SATELITY, gdyż było tam ZŁOTO, zdaje się mówić, że zagrożony utratą lewego brzegu Renu i Brytanii Don Kichote wezwał swych przyjaciół a Ameryki Północnej, którzy pod wodzą Pana Oceanów Posejdona przypłynęli do Brytanii i Pobili Chejrona z Płocka, który BUDOWAŁ STONEHENGE.
  IGNOROWANIE przez 10 lat donosów policyjnych, że w USA jest Rabowana JAKAŚ Starożytna nekropolia baskijska – tak że Policja zajęła się tym dopiero po interpelacji w Kongresie – pozbawiło stan Illinois wielkiej kolekcji sztuki sprzed kilku tysięcy lat, gdyż sprawę tą tłumaczyłem TYLKO JA.

 127. Luxeuro said

  „Tak oto wydawca – Bellona reklamuje tegoroczne, drugie wydanie recenzowanej książki: „Pierwsze wydanie tej książki pod tytułem Droga do nikąd (Warszawa 1973), zostało w atmosferze skandalu wycofane z księgarń w PRL po interwencji ambasady ZSRR. Otwarcie i na podstawie dostępnych źródeł prezentowało historię walk z Ukraińską Powstańczą Armią na południowo – wschodnich kresach Polski„. Autorzy, pracownicy Wojskowego Instytutu Historycznego, ponieśli konsekwencje. Np. Antoni Szcześniak został zdegradowany i odesłany na „peryferie zawodowe”.

  Podstawą wydania książki Droga do nikąd w roku 1973 była praca doktorska A. B. Szcześniaka, a wprowadzenie do niej napisał W. Z. Szota (Rozdział I, do strony 64). Pierwsze wydanie książki ukazało się nakładem Wydawnictwa Ministerstwa Obrony Narodowej i liczyło 3500 egzemplarzy. Niestety książka nie trafiła wówczas do szerokiego grona czytelników i została prędko wycofana ze sprzedaży. Do wydawnictwa trafiło pismo z Wydziału Propagandy KC PZPR, w którym napisano „że książka jest szkodliwa dla bieżącej propagandy partyjnej i że należy ograniczyć zasięg jej oddziaływania„i. Najprawdopodobniej uznano ”że książka ta może być wykorzystana propagandowo przez emigrację ukraińską w walce przeciw systemowi radzieckiemu”ii, a akcja wycofania pracy ze sprzedaży wynikła w związku z interwencją ambasady ZSRR.”

  http://historia.org.pl/2013/08/28/droga-do-nikad-wojna-polska-z-upa-a-b-szczesniak-w-z-szota-recenzja/

 128. AniaK said

  Kochani, żeby zwyciężyć trzeba uwierzyć w siebie 🙂

 129. AniaK said

  I Boga mieć w sercu. Już zmykam do garów Panie Syriusz:)

 130. Boydar said

  Nie ! Żeby zwyciężyć, trzeba mieć gana !!! I nie wahać się go użyć !!!!!!!!!!

  za http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Nieustraszony-lowca-dronow-w-akcji-WIDEO,wid,16793050,wiadomosc.html?ticaid=11332a&_ticrsn=3

  Tak sobie myślę, że rodzi się nam nowy, prawdziwie narodowy sport. Dziękuję Ci Winnetou !

 131. AniaK said

  Jeszcze tłumaczenie dla Pana JO i już mnie nie ma. Wieczorem mam próbę 😉

  NEW YORK, NEW YORK

  Ogłaszam wiadomość
  Dzisiaj wyjeżdżam
  Chcę być jego częścią tego
  Nowego Yorku,Nowego Yorku

  Te włóczęgowskie buty
  Czekają by wyruszyć
  przez samo serce tego
  Nowego Yorku,Nowego Yorku

  Chcę się budzić w mieście,
  które nigdy nie zasypia
  i stać się królem
  osiągnąć szczyt

  Prowincjonalne smutki
  Znikną
  Zacznę na nowo
  W starym Nowym Yorku

  Jeśli uda mi się tam
  Uda mi się wszędzie .
  To zależy od ciebie .
  Nowy Jorku, Nowy Jorku

  Nowy Jorku, Nowy Jorku

  Chcę się budzić w mieście,
  które nigdy nie zasypia
  Stać się numerem jeden
  Na szycie listy
  Królem wzgórza
  Numerem jeden.

  Prowincjonalne smutki
  Znikną
  Chcę zacząć od nowa
  W starym Nowym Yorku

  I jeśli uda mi się tam .
  Uda mi się wszędzie .
  To zależy od ciebie .
  Nowy Jorku, Nowy Jorku .

  New York

 132. Luxeuro said

  AniaK – Gniot Liz Minnelli Pani nam wciska !!!! Oj Waj nie tacy głupi jesteśmy.

 133. JO said

  ad.132. Drogi Panie, Dziekuje, Dziekuje za Wspaniala Reakcje na wciskanie nam Squrviajacych nas obrazkow, tekstow, Zydowskiej zabijajacej nas Kultury

 134. Syriusz said

  AniaK powiedział/a
  2014-08-03 (niedziela) @ 08:37:12

  I Boga mieć w sercu. Już zmykam do garów Panie Syriusz:)

  I cycki na wierzchu, jak ta qurwa

 135. Boydar said

  Zawiodłem się na Panu, Panie Syriuszu. Pani AniaK próbuje nas squrwić na dużo bardziej wyrafinowaną modłę. I te cycki, to też wyłącznie symbolizm. A z Pańskiego (134) niezbyt jasno to wynika.

 136. NyndrO said

  A teraz proszę usiąść i walnąć lufę. http://wiadomosci.onet.pl/prasa/diskin-izrael-jest-teraz-instrumentem-w-rekach-hamasu/1lszq

 137. Siggi said

  ad-123Podczaszy.
  Musiał Ziuk kopulować tą samą co Uljanow-Lenin.Albo w tym samym burdelu.Wystarczy popatrzeć na ostatnie fota Lenina na wózku.Wg miarodajnych danych Lenin odizolowany w Gorkach pod Moskwą godzinami wył i było to ostatnie stadium przebiegu ostrej postaci kiły (…a może sifilisa),którą kilka lat wcześniej zdiagnozowano u niego w Szwajcarii.Do dziś zachowała się dokumendacja medyczna z tego gabinetu lek.U obu ostatnie lata życia to…intensywne pisanie,co można stwierdzić na podstawie wydania”Dzieł Wszystkich”.
  Znakiem tego dzięki chorobie wenerycznej można zostać literatem?

 138. AniaK said

  Mam godzinę przerwy. Piorun walnął w kolumny 😉

  http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,Trzesienie-ziemi-w-Chinach,wid,16795165,wiadomosc.html

  To są prawdziwe tragedie. A wielcy tego Świata, zamiast skupiać się na ich zapobieganiu oraz pomocy dla osób poszkodowanych, to kierowani rządzą pieniądza wywołują coraz to nowe konflikty których ofiarami są tysiące niewinnych ludzi w tym dzieci.
  Wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych i kondolencje dla rodzin ofiar.

 139. wi42 said

  Napewno w tym artykule jest cos z konspirologii (mowa o MH17), ale … to nie „sztuczna mgla” i „nagan Putina”. Każdy, kto śledził pole informacyjne nt. MH17 wie, że zbyt wiele rzeczy nie trzma się absolutnie razem.
  http://politikus.ru/events/25999-mertvyy-samolet-ili-samolet-mertvyh.html

 140. http://historia.org.pl/2014/08/03/poczatki-panstw-rus-a-kijas-recenzja/
  ***
  Nazwa RUŚ ma tyle wspólnego ze Skandynawią, że gdy FIŃSKI Ilmen został zagrożony przez Prawdziców z Moskwy to Ilemenianie wezwali na pomoc Ruryka z Diamandu, który dowodził drużyną Słowińców z PaRUSa-Kołobrzegu. To ułatwiło Swewom zajęcie OLBRZYMIEJ Twierdzy Morskiej u ujścia Dźwiny, która nazwali Seeborgiem.
  Cesarz Karol III Gruby przed oblężeniem Płocka dał Węgrom ziemię między Donem a Dnieprem a Bezpański Sambor-Kijów Rurykowi. Wobec tego Prawdzice z Moskwy oblegli Ilmen-Nowogród więc cesarz Karol wysłał z odsieczą tychże Swewów, ale Prawdzice przekupili ich i razem z Ilmenami-Nowogrodzianami wysłali na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli Kapetyngów.
  Po rozbiciu przez Prawdziców Rzeszy Karolingów Prawdzice wypędzili RUSÓW na Wołgę a Rygę oddali Bałtom znad górnego Dniepru zaś Diamand-Seeborg wykupili za prawo pływania Skandynawów do Konstantynopola, co zapewniło królom swewskim wypłacalność, dzięki czemu Zjednoczyli Szwecję.
  Cytadela w Kijowie nazywa się PECZERSKIEM, która to nazwa pochodzi od Pieczyngów z Rostowa nad Donem. Oleg oblegał i ZDOBYŁ Konstantynopol siłą 2 tysięcy okrętów, z których większość musiała być Prawdziców z Rostowa, choć były tam i okręty lendzielskie czyli polskie. Obraz olejny TROJA NA ZŁOTYM ROGU: http://www.wandaluzja.com/?p=galleryGalleryShow&iContent=293&iPhoto=9/ przedstawia plac na Galacie PO ROZEBRANIU przez Olega pałacu Konstantyna Wlk, który zrekonstruowano na Peczersku

 141. AniaK said

 142. Luxeuro said

 143. Luxeuro said

  ” Krwawa Niedziela ” w Bydgoszczy . 3 września 1939
  http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=39&t=714

  Ciekawe szczegóły jak toczyła się sprawa w napiętej atmosferze roku 1939.

 144. JO said

  ad.141. Piekna piosenka, glosu do spiewania tej piosenki to ona NIE MA.

  Poza tym:
  „Moj kraj szczesliwy, piekny prawdziwy, ludzie szczesliwi….” – to tesknota za tym co BYLO ale nie jest…..Szczescie Daje Bog – On jest Radoscia on jest Szczesciem a w Moim Kraju Polacy Odrzucaja Szczescie, odrzucaja Boga….

 145. AniaK said

  Re144:
  Panie JO, to jest najpiękniejsze wykonanie tej piosenki jakie słyszałam. „Moj kraj szczesliwy, piekny prawdziwy, ludzie szczesliwi….” – należy rozpatrywać w czasie przeszłym i przyszłym. Jak wygląda sytuacja w czasie teraźniejszym to wszyscy wiemy.

  Bardzo się cieszę że chociaż piosenka się Panu podoba. Mi też bardzo się podoba, ale mniejsza o piosenkę. Ja mam chwilową niedyspozycję głosu, i szukam dublerki do „NEW YORK, NEW YORK” 🙂

 146. Luxeuro said

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread1025221/pg1

  Ciekawe. Wydaje się ze to wielki skok na Afrykę.

  Zachodnia Afryka
  Minerały
  Chiny
  AFRICOM (SIŁY USA)
  „….chciałbym zobaczyć marines stacjonując na stałe wzdłuż wybrzeża Afryki Zachodniej w Zatoce Gwinejskiej”

  Ebola

  „Marine Commandant Gen. James Amos recently said he would like to see some Marines based permanently along the West African coastline in the Gulf of Guinea.

  “This is where we hope to be,” Amos told hundreds of officers at the annual Sea Air Space Exposition in Maryland on April 7.

  The U.S. conducted operations in western Africa last year in a French-led mission against extremists who, aligned with local desert tribesmen, ousted the democratically elected president of Mali. Over several months, the U.S. provided the French military with airlift, air refueling and intelligence along with a small team of U.S. personnel on the ground.

  Low-profile and often classified special operations missions dominate the current AFRICOM strategy, including some direct counterterrorism missions and also training missions with local security forces.

  http://www.militarytimes.com/article/20140416/NEWS/304160040/DoD-quietly-expanding-AFRICOM-missions

 147. AniaK said

  145 cd.
  Jeszcze nad tą Panią się zastanawiam. Myślę, że też by się nadała 🙂

 148. Juziek said

  Szanowny Gospodarzu!

  Uprzejmie informuję, że nie po to zaglądam do Gajówki by oglądać wrzucane przez panią AnięK filmiki, które każdy może sobie oglądać i słuchać na YouTube.
  Zaczyna być to irytujące, to takie uszczęśliwianie „na siłę” oklepanymi sprawami zacnych tu czytelników!
  Ta osoba zaczyna być nietaktowna i nieznośna!

 149. Boydar said

  Panie Juziek, ja wiem, że my nie krajany; powiedz mi Pan, co u Was znaczy „zaczyna być” ?

 150. revers said

  Niedlugo majdan europejski zawita w PL

  http://www.ntv.ru/novosti/1180416/

  dziennikarki, wklejarki, dzienikarzy beda zamykac jak dziennikarke russia today

  lub sprawa Brauna. byle nie pisano o masowych razaniach w ramach europejskich czystek etnicznych.

 151. Siggi said

  Wyznanie,to trzeba przeczytać 2x.

  http://m.onet.pl/sport/pilka-nozna/ekstraklasa-news,w4v8z

 152. podczaszy said

  Józef Mackiewicz twierdzi, że Hitler był zaślepiony i zawzięty jeśli chodzi o Warszawę. Być może, ale ja mam jakieś tam doświadczenia z zawziętością i wiem, że nie ma takiego zawziętego, którego nie da się przekupić, albo przepędzić wielkim, złym psem. Mackiewicz uważa, że „na logikę” Niemcy mogli zostawić Warszawę w rękach Powstańców albowiem skomplikowałoby to sytuację międzynarodową i przyniosło im korzyść. Ja bardzo przepraszam, ale co znaczy w roku 1944 słowo „Niemcy”? Czy Niemcy to Hitler, czy może Himmler? Czy Niemcy to czynni tam agenci amerykańscy i sowieccy wpływający na politykę i decyzje generałów? Czy Niemcy to agenci Londynu czy może wreszcie Niemcy to SS? Wtłacza się w nas następującą wersję wydarzeń – Himmler wraz z Hitlerem postanowili zburzyć Warszawę i tego właśnie dokonali, bo jej nienawidzili. Mackiewicz pisze zaś, że odwrót jednostek niemieckich był w toku. No to niech mi ktoś teraz wyjaśni jak to jest – wojsko się wycofuje, to jest poważna logistyczna operacja, trudna do zatrzymania jak rozumiem. Decyzje zapadają na najwyższych szczeblach. W czasie tej ewakuacji wybucha Powstanie i co? Niemcy mówią – dobra wracamy? Wiemy skądinąd, że do Warszawy i pod Warszawę ściągano nowe jednostki. Jedne się wycofywały, a inne przybywały. Na przykład RONA. Czy czasem – proszę mojego tekstu nie traktować jak analizy, ale jak garść spostrzeżeń – nie było tak, że jedne jednostki się wycofywały, a inne przybywały? Przybywały te gorsze, bardziej brutalne, kojarzące się jednoznacznie z bandyterką.
  Józef Mackiewicz nie wiedział prawdopodobnie nic o przybyciu do Warszawy Jana Nowaka Jeziorańskiego ani Rettingera. Nie miał pojęcia więc, że agent amerykański wprost poinformował dowództwo, że pomocy nie będzie, a agent brytyjski zjawił się tu nie wiadomo po co. Ponieważ – o czym wiemy na pewno – był również agentem sowieckim, a w Polsce o mało nie został otruty, a następnie wywieziono go na noszach, podstawionym gdzieś na łące samolotem, zapytać wypada, jakie były relacje pana Rettingera z Niemcami. Na to pytanie nie odpowie nam Mackiewicz. Warto by też podnieść kwestię obecności rosyjskich agentów w niemieckich szeregach, szczególnie tych pacyfikujących Warszawę i zastanowić się ilu tam było Klossów.
  Warszawa została zniszczona, jej ludność wymordowana, a – o czym nigdy dość przypominania – odpowiedzialni za to ludzie uniknęli kary. Dirlewangera zamordowano, jakże słusznie, ale ktoś, dawno temu wysłał mi zdjęcie, na którym widać elegancko ubranego, zadowolonego z siebie Oskara, jak opowiada coś uśmiechniętym amerykańskim żołnierzom. Gdyby nie Polacy, którzy tam wtedy byli w tym obozie i wymierzyli mu karę, Oskar Dirlewanger przeżyłby jeszcze wiele lat pod czułą opieką aliantów. Tak jak przeżyli w spokoju te lata Reinefarth i von dem Bach-Zelewski.

  http://coryllus.pl/?p=1576

 153. Juziek said

  Oj Panie Boydar, Panie Boydar!

  Znaczy: „tak i nie”!!!

 154. Boydar said

  @ Pan Juziek

  🙂

 155. Luxeuro said

  Ad. 124 – Idąc tropem zabójstwa rodziny carskiej natrafiłem na ciekawy watek.

  W domu Ipatiewa, gdzie rodzina była zamordowana, znaleziono te litery napisane na ścianie pokoju gdzie mordowano.
  http://forum.alexanderpalace.org/index.php?topic=2846.0
  Patrząc w lustro widać te litery „Lysva”, co niby znaczy płomień.

  http://forum.alexanderpalace.org/index.php?PHPSESSID=gnie1uj0h16aje9rh3on5p3hp7&topic=9462.15
  Ktoś się dowiedział przez program dokumentalny na „History Channel” ze była Litewska organizacja ktora współpracowała z Bolszewikami w tamtych czasach o nazwie ktora znaczy PŁOMIEŃ. Idziemy dalej …

  Litwiny działali ostro w Londynie gdzie ich ścigał Churchill !!!! Jeden z nich to Jānis Žāklis, i tu się robi ciekawo.

  „His father Jānis was a Latvian, but his mother Margrieta Tālberga according to official documents were a Lutheran Jew. A woman wealthy enough to buy a land from the baron, but disliked by the relatives of his husband because of her Jewish origins. Also a baptized Jew was usually excluded from her Jewish family circles.”

  Matka Luterańska Żydówka !!!!

  „A seemingly wealthy young student fluent in German, Russian, French and Yiddish was forced to quit his studies in 1901 and left Kuldīga.”

  ” The large prison was assaulted on September 7 by 52 men from Latvian Social Democrats and the Jewish Bund. ”
  Ciekawe z kim ma wspólne akcje. !!! Walczył też przeciw Czarnej Sotni by „ratować” żydów !!!

  http://latvianhistory.com/2014/01/05/latvian-anarchism-the-story-of-the-peter-the-painter/

  „The confiscated weapons and literature of the Latvian revolutionaries including the anarchist magazine “Flame” (Leesma)”

  Leon Czolgosz – Nie wiedziałem ze Polski anarchista zamordował prezydenta US William McKinley. Może dlatego mamy takie problemy z wizami.

  ” Był powiązany z grupą anarchistyczną „Siła”, a wcześniej uczestniczył w wykładach Emmy Goldman[1].

  Duży wpływ na życie Czolgosza miało zabójstwo króla Włoch, Humberta I, dokonane przez Gaetano Bresciego[1].”
  Tak króla Włoch ???? brzmi jak kawal.

 156. AniaK said

  Re132:
  Panie Luxeuro, daj mi Pan spokój z tymi romantykami. Jeden gania po wsi z dynią, drugi ze skrzypeczkami, trzeci marzy w stodole na sianie…….. a kobieta zapieprza w polu, w domu, i ogrodzie 🙂

 157. AniaK said

  korekta 🙂
  …w polu, w domu, i zagrodzie. Ogrody to ogląda od święta 🙂

 158. AniaK said

 159. AniaK said

 160. Syriusz said

  Boydar powiedział/a
  2014-08-03 (niedziela) @ 11:45:03

  Zawiodłem się na Panu, Panie Syriuszu. Pani AniaK próbuje nas squrwić na dużo bardziej wyrafinowaną modłę. I te cycki, to też wyłącznie symbolizm. A z Pańskiego (134) niezbyt jasno to wynika.

  Panie Krajanie

  Juz wnerwiaja mnie te wszystkie otaczajace nas, na pol gole qurwy.
  Czy to na ulicy, shopingu, TV, wszedzie na pol nagosc.
  Kiedy widze te obrazy w towarzystwie moich nastoletnich wnukow to az czuje sie zazenowany.
  I tutaj rowniez. Dobrze, ze pornusow jeszcze nie wkleja ta AnusiaK
  Pozdrawiam Krajana

 161. AniaK said

  Re148:
  Panie Juziek. mało ma Pan tematów do czytania i komentowania w Gajówce że węszy po wolnych?

 162. Boydar said

  Panie Syriuszu drogi, jesteśmy otoczeni przez żydowskie upodobania. Społeczeństwo gojów było inseminowane nimi intensywnie i przewrotnie przez całe lata. Nieliczne wyjątki jakimi, jak sądzę, jesteśmy tu w Gajówce, mogą tylko ubolewać i protestować. Czasami strzelić w pysk. I niech się nikomu nie wydaje, że przestaną. Ani jedni ani drudzy.
  Ja Pana również pozdrawiam.

 163. AniaK said

 164. AniaK said

 165. AniaK said

 166. AniaK said

 167. AniaK said

 168. AniaK said

 169. AniaK said

 170. AniaK said

  @ Admin

  Uprzejmie proszę o zamianę linku z postu 162 na poniższy link. Trochę mi się pomieszało. Tamten nie z tej rodziny. 🙂

 171. AniaK said

  http://film.onet.pl/dwa-brzegi-2014-gwiazdy-na-festiwalu/ecn3n

 172. NyndrO said

  O ja pindolę.Pani Aniu,to już koniec.Pani myśli,że gdyby ktoś przesłuchał 1/7 , to nie kapnąłby się,że musi istnieć 2/7 ?! W Gajówce?! Biada Pani! 🙂

 173. NyndrO said

  Tylko czekać komentarza seniora o umyśle młodzieńca,Szanownego Pana Boydara.Miłego czasem dla pań Ań. 🙂

 174. podczaszy said

  Jak myślicie. Czy ks. Lemański porównując odmówienie aborcji przez prof. Chazana do… pedofilii zasłużył na:
  A) Order od Komorowskiego
  B) Stałe miejsce na łamach „Wyborczej”
  C) Miejsce na liście partii Palikota
  D) Inne (jakie?)

  https://pl-pl.facebook.com/nowetvn48

 175. Dziś w godz. 8;20 – 9;20 oglądałem na kanale Viasat HISTORY Polsat bodaj po raz III film naukowy STOEHENGE. Zwróciłem uwagę, że PRZYZNANO, iż znajdowane przez archeologów pod triolitami Stonehenge odłupki dolerytu pochodzą NIE z Budowy, ale dewastacji tudzież odłupywania Amuletów – czyli że dolerytowy ”łupek technologiczny” musi być Gdzieś Indziej.
  Dotychczas nie odnaleziono KAMIENIOŁOMU w górach Prescelley w Walii, gdzie nie tylko pozyskiwano, ale i OBRABIANO triolity, które jednak transportowano NIE na wałkach drewnianych – jak to demonstrowano na filmie z blokami ze STYROPIANU – ale dowożono do PORTU na rolkach SZYNOWYCH. W Baalbeku używano szynowych rolek ŻELAZNYCH i podnośników HYDRAULICZNYCH, gdyż boki ważyły do TYSIĄCA ton, tu zaś, gdy bloki ważą do 30 ton, wystarczała rolka Brązowa. Torowiska musiało być jednak RÓWNE, z kamieniołomu do portu, gdzie triolit ładowano na „egipska” barkę z Tataraku.
  To że triolity transportowano drogą WODNĄ wiadomo od dawna: Rudolf Deoessler, BRUECKEN IN DIE VERGANGENHEIT, „Computer” der Steinzeit, Urania-Verlag Leipzig Jena Berlin 1982, s. 239-251 – tylko, że ja na UWr NIE ZGODZIŁEM SIĘ, że kanał Lądowy szedł w POPRZEK półwyspu kornwalijskiego, gdyż łatwiejszy był transport ZEŚLUZOWANYM Avonem. Znaczy to, że bezpośrednio PONIŻEJ Stonehenge była śluza, która kierowała wodę do Jeziora bądź BASENU Budowlanego, gdzie ROZBIERANO egipska barkę z tataraku, ustawiając PRECYZYJNIE triolit na przygotowanym fundamencie.
  Ja TRZYMAM SIĘ tego, że zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy orzekli, iż budowa Stonehenge była NIEMOŻLIWA bez narzędzi ze Stali Stopowej, co Niemcy – którzy NIE WYKITOWALI od Satelitarnej Detekcji Złota – odnieśli do Azji Mniejszej, a ja do SUDETÓW. Stonehenge nie było żadnym Centrum cywilizacji megalitycznej, tak jak nie była takim centrum Minojska Egea, która była pogłosem Megalitycznego Hradczanu. Jur-Uranos – wybierając się z kochanka na Ural – ZAKAZAŁ synom fortyfikowania się technika murarska, więc ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Krok na Hradczanie a Chronos w Kazimierzu Dln i Płocku – czego efektem jest Megalityczna Egea i Stonehenge.

 176. podczaszy said

  Ryszard Kalisz
  morduje cudze dzeci
  swoje chrzci.

  SLD chce aborcji na życzenie
  Poseł Sojuszu Ryszard Kalisz przekonywał na antenie TVN24, że to dobry pomysł. – Wolność kobiety jest najważniejsza, powinna mieć prawo do podejmowania decyzji – powiedział Kalisz.

 177. Aneta said

  Ot rodzynek ! 🙂

  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/jurij-szatalow-ukraina-to-bandycki-kraj/g6vv2

 178. Marek said

  AniaK powiedział/a
  2014-08-03 (niedziela) @ 08:37:12

  I Boga mieć w sercu. Już zmykam do garów Panie Syriusz:)

  ==========

  Pani Aniuk,
  mogłaby Pani wymienić z imienia Boga, który jest w Pani sercu?
  Z góry dziękuję.

 179. AniaK said

  Re174:
  Z imienia jeszcze nie znam 🙂

  Bóg w Trójcy Jedyny.

 180. Boydar said

  „ja wiem co tam jest, tam nic nie ma”

 181. Józef Krzyk, WODZU, PROWADŹ NA ZAOLZIE – Latem 1945 r. o mało nie wybuchła wojna polsko-czechosłowacka. W odpowiedzi na polskie roszczenia wobec Zaolzia Praga upomniała się o Racibórz i Kłodzko. Nad Wełtawą całkiem na serio rozważano nawet przejęcie całego Śląska, a przy okazji Szczecina; aleHISTORIA, Gazeta Wyborcza, 4.VIII.2014.

  Mapa na str. 8 pochodzi z umowy Dmowskiego z Kramarzem w 1908 r. o granicy NA ODRZE, ale jest na niej CZESKI Śląsk Raciborski i CAŁY Cieszyński. Linię DMOWSKIEGO-KRAMARZA zniszczyli zresztą sami Czesi NISZCZĄC napadem na Cieszyn Europę Francuską, gdyż Śląsk Cieszyński został przez tych panów podzielony wg Austriackiej Mapy Językowej. Ponieważ PODSTAWĄ Europy Francuskiej był sojusz polsko-czechosłowacki to napad Czechów na Cieszyn był Zdezawuowaniem SUPERMOCARSTWOWEJ FRANCJI i przekwalifikowaniem Niemcy w Państwo Rewanżowe.
  Podobnie Czechosłowacja ZŁAMAŁA Traktat Wersalski tajnym paktem Benesza ze Stalinem. Polskę uratował Hitler, obiecując Beckowi zaatakowanie Czech a Praga została ukarana Dyktatem Monachijskim, który przyznał Polsce Zaolzie „Dmowskiego” a Węgrom Komarno – ale Beck ODMÓWIŁ udziału w Rozbiorze Czechosłowacji, co było Szalbierstwem Chamberlaina.
  Czechosłowackie plany granicy na Odrze ze SZCZECINEM są niezrozumiałe bez Planu Stalina WYKUPIENIA PRZEZ HOLOKAUSTÓW USA i spowodowanej tym Wojny Ukraińskiej. Główną rolę w tym Wykupowaniu przez Holokaustów USA odgrywała Praga. Wiadomo, że GDYBY ROOSEVELT POŻYŁ NIECO DŁUŻEJ TO STALINOWI OPARŁYBY SIĘ W EUROPIE TYLKO ANGLIA I PORTUGALIA, ale Stalin zamierzał jeszcze wziąć przy pomocy Holokaustów USA.
  Plan ten upadł jednak w Wojnie Ukraińskiej, gdyż Polacy wzięli w Kijowie do Niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie przez Holokaustów USA. Szwajcarskim komisarzem tego złota został Karol Wojtyła, który uprzednio przewiózł do Watykanu mikrofilmy zdobytych przez Pitra Jaroszewicza NAJTAJNIEJSZYCH dokumentów Hitlera.

 182. Griszka said

  O tym, że część żołnierzy z południowego kotła uciekła do Rosji, ponieważ dogadali się wcześniej z separatystami, i poprosili o status uchodźcy, już pewnie wszyscy wiedzą. Siły samoobrony donoszą jednak, że wśród otoczonych jednostek, które jak na razie odmówiły przyjęcia warunków postawionych przez Striełkowa są… polscy najemnicy. Jak zostaną zmuszeni do ucieczki do Rosji to może wybuchnąć skandal. Według mnie mogą im ci z Donbasu strzelać w plecy. Rzygać mi się chce na tych syjonistycznych pachołków, którzy są gotowi do ostrzeliwania z artylerii miast byle by tylko coś na tym zarobić.

 183. Griszka said

  http://rt.com/news/177648-gaza-un-school-missile/

  Władze Izraela, sojusznicy po wsze czasy Kaczyńskiego i reszty pisiurów, ale też Tuska i jego wiernego stada baranów, są teraz powszechnie potępianie za swoje zbrodnie. Trzeba więcej jęczeć na międzynarodowym forum, że należy zawsze trzymać się z USraelem a nawet proponowałbym wysłanie tam polskiego kontyngentu, tak jak już to zrobiono w przypadku Ukrainy. Ratujmy syjonistów przed groźnymi palestyńskimi dziećmi i kobietami oraz nie oglądajmy się na żadne sankcje ! Ten sojusz jest nam tak bardzo potrzebny. Gdyby nie naciski ze strony Izraela i groźby militarne wojska Putina już dawno biwakowałyby pod Warszawą !
  W pisiackich mendiach widzą jedynie rakiety Hamasu. Licznych trupów Palestyńskich cywilów nie podliczą ani nie pokażą, bo to jest straszny antysemityzm.

 184. Griszka said

  Serwis wolna-polska został oficjalnie uznany przez Ukraińską bezpiekę za nieprawomyślny ! Gratuluje im zajęcia miejsca na podium 🙂

 185. Luxeuro said

  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/12225/dlug_the_debt_2010_.html
  Kino Bajka – piękne teksty

 186. fajfer1962 said

  http://niezalezna.pl/57982-dla-lemanskiego-ciaza-choroba-przeczytaj-przemilczane-slowa-nowej-gwiazdy-woodstocku

  Dorzucę jeszcze co nie co o ks. Lemańskim.

 187. fajfer1962 said

  @171 cytat: „Jak myślicie. Czy ks. Lemański porównując odmówienie aborcji przez prof. Chazana do… pedofilii zasłużył na:
  A) Order od Komorowskiego
  B) Stałe miejsce na łamach „Wyborczej”
  C) Miejsce na liście partii Palikota
  D) Inne (jakie?)”

  https://pl-pl.facebook.com/nowetvn48

  … na: A; B; C; D.

 188. Martka said

  Up. 173

  Ze ochrzcil, to i dobrze. Bardzo mi się te witraż po lewej nie podoba, nie mogę rozszyfrować, jakiego swietego wyobraza, no za chiny… Ach, ta sztuka wspolczesna…

 189. Boydar said

  To św.Toadie, Pani Martko.

 190. Luxeuro said

  Jak Sir Winston Churchill zagłodził 4 mln Hindusów.
  http://www.vijayvaani.com/ArticleDisplay.aspx?aid=1396
  Tak to jest ten sam co nas załatwił !!!

 191. Boydar said

  Talbot znowu pojechał po bandzie, chyba nie tylko czworga. Szacunek dla Pani Oli.

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/111684,swiatem-rzadza-potwory-alfonsi-i-prostytutki

 192. Martka said

  🙂 Panie Boydar

 193. http://naszeblogi.pl/48659-merkel-i-putin-maja-tajny-plan-podzialu-polski

  Granica żydowsko-niemiecka nałożnika Hitlera Bronisława Geremka została UJAWNIONA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski. To tłumaczy, dlaczego Geremek – jako komisarz NKWD Satelitarnej Detekcji Złota NIE CHCIAŁ DAĆ Złota Włastów Anglikom i Amerykanom – ponieważ twierdza Modlin jest na tej mapie po ŻYDOWSKIEJ stronie granicy.
  To że Geremek został zamordowany a komisarzem Satelitarnej Detekcji Złota została stasistówka Merkel, która przy pomocy antypolonusa Tuska DAŁA to złoto Anglikom i Amerykanom, o Czymś świadczy? Prostym wnioskiem jest, że Żydzi nie czuli się już tak silni, aby Granicę Geremka wyezgekwować, toteż wycofali się z granicą żydowsko-niemiecką na Ukrainę, zaś Amerykanom i Anglikom ZAPŁACILI Złotem Włastów.
  Chyba, że ktoś ma inne tłumaczenie tej operacji?

 194. revers said

  Wllasnie Duma wprowadzila zakaz zarobkowania na dooopie julciom i obywatelkom ukrainy i ich deportacje na podstawie swiezo wprowadzonego paragrafu § 6.11 , § 6.12.

  Ukrainskie panienki i alfonsi moga zajac sie polskimi marionetkami jesli nie zmienia w miedzy czasie plci lub preferencji seksualnych lub unijnymi odpowiednikami z ruchu palikota i lgbt bez profitow.

 195. fajfer1962 said

  @189 Luxeuro

  …Ten sam parch co załatwił rękami czeskiego pilota: Gen. Władysława Sikorskiego na Gibraltarze :/ 😮 Trzeba pisać o tym na każdym kroku.

 196. Ad. 194:
  Pisałem wielokrotnie, że bez Przesłuchania komandosów WŁOSKICH śledztwo w/s Sikorskiego jest Smrodzeniem, a wówczas wielu z nich jeszcze żyło. Niemcy PODSŁUCHIWALI rozmowy Churchilla z Rooseveltem, co 25 lat temu Ujawnili. Churchill dzwoni do Roosevelta:
  Ch: SIKORSKI ZE SWYMI LUDŹMI POLECIELI DO MOSKWY
  Roo: NIE DO WASZYNGTONU?
  Ch: DO WASZYNGTONU LECĄ CI Z MOSKWY
  Roo: CI PRZYSŁANI Z MOSKWY?
  Ch: TAK
  Roo po zaksztuszeniu się: ZARĄBAĆ!!!
  Ch: CZYM?
  Roo: TOPORAMI!!! CHYBA SIEKIER WAM NIE BRAKUJE?
  Wobec tego Anglicy musieli uzbroić komandosów w TOPORY, którzy po zwodowaniu przez Prchala samolotu weszli do wnętrza i ZARĄBALI, i dlatego Anglicy pokazywali Polakom DWA ciała Sikorskiego – jedno z CIĘCIEM Topora na twarzy.
  Ponieważ Niemcy podsłuchiwali całą operację to wysłali na miejsce WODOWANIA komandosów włoskich, którzy mieli Rozkaz NIE PRZESZKADZANIA Drwalom. Ci Prchala nie zarąbali, gdyż miał Amerykański kombinezon ratunkowy, jaki Anglicy zobaczyli po raz PIERWSZY.
  Prchal zeznał to na Łożu Śmierci.
  Battenbergowie-Mountbattenowie wysłali Sikorskiego do Moskwy, żeby storpedować IV front na Bałkanach, na który Amerykanie przeznaczyli 6 bilionów (nie mld) $ ZŁOTYCH.

 197. Boydar said

  Panie Fajfer.

  Ładnie, że zmienił Pan avatar. Dziękuję w imieniu. A jak nam już tak dobrze idzie, dam Panu jeszcze jedną radę; niech Pan dołoży starań, aby te Pańskie komentarze nie były tak dziwnie świętsiejsze od Papieża.

 198. JO said

  ad.196. Ktorego Papieza? 🙂

 199. Boydar said

  A proszę sobie wybrać Panie JO, tylko żeby był przez duże „Pe” 🙂

 200. JO said

  ad.198. Dziekuje za odpowiedz, tak myslalem wlasnie…

 201. Premizlaus said

  Sobór Watykański III – klerykalna fikcja

  „Jestem prawdziwie wzruszony. Sobór Watykański Trzeci jest najważniejszym wydarzeniem od czasów Rewolucji Francuskiej. I jest tak samo ważny” – stwierdził Wasylij Borutów.

  25 maja 2052 r. Rzym. Obudziły mnie dzwony sąsiadującego z moim domem kościoła Il Jesu. Jakieś poruszenie u jezuitów, ale nie tylko u nich. Dzwonią w Santa Maria Tevere, to samo w bazylice św. Piotra. Złe przeczucia znalazły potwierdzenie w komunikacie radiowym – Ojciec Święty Pius XIII zmarł nagle nocą w swej rezydencji. Liberalna prasa nie kryje zadowolenia. Czołowy komentator „La Repubblica”, Pierre di Franco pisze: „Dobre wychowanie nie pozwala cieszyć sie ze śmierci człowieka, mam jednak wrażenie, że nie byłem osamotniony, gdy na wieść o odejściu tego papieża poczułem głęboką ulgę. Cały świat od pierwszych miesięcy tego pontyfikatu nie mógł wyjść ze zdumienia, że w XXI wieku można głosić tak reakcyjne poglądy. Nie wiemy, kto zostanie nowym papieżem, ale epoka konserwatyzmu Piusa XIII wydaje sie być zakończona bezpowrotnie. Brak dostosowania Kościoła katolickiego do nowoczesnego świata byłby dla współczesnego człowieka zupełnie nieznośny”.

  26 maja 2052 r. Rzym. Miałem za tydzień wracać doAngoli po czteroletnim pobycie we Włoszech jako korespondent luandyjskiego dziennika „Seguro povo”, jednak szef telefonicznie kazał mi zostać w Rzymie.

  – Teraz uwaga wszystkich zwrócona jest na Watykan – mówił. – Jesteś nam tam potrzebny.

  Odwołałem rezerwację lotniczą i opłaciłem mieszkanie na kolejne trzy miesiące.

  2 czerwca 2052 r. Watykan. Trzeci dzień trwa konklawe kardynalskie. Dziennikarze obsiadują kawiarnię „Punguista”, typujemy następujących purpuratów: kardynał JoseArepigo (Portugalczyk, profesor prawa kanonicznego, mający opinię liberalnego w sprawach etyki seksualnej), kardynał Gerard Reijsoek (Flamand, jezuita, wybitny znawca Teilharda de Chardin, poeta, bardzo lubiany przez prasę), kardynał Antonio Chumbaboa (Zairczyk, przewodniczący komisji ds. dialogu z wyznawcami Voo Doo – wielu reporterów typuje go z uwagi na popularność wśród duchownych z Trzeciego Świata), kardynał Kurt Leipzigstein (Niemiec, dominikanin, zasłynął z krytycznych wystąpień pod adresem ruchów wspólnotowych w Kościele, nazywając je „fanatycznymi” i „nie realizującymi ducha ewangelicznego”. W swojej diecezji zakazał działania Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi i Opus Dei. Wśród dziennikarzy ma jednak opinię umiarkowanego). Zapadła noc, w sali pałacu watykańskiego pali się światło.

  3 czerwca 2052 r. Watykan. Czwarty dzień konklawe. Reszta bez zmian.

  4 czerwca 2052 r. Watykan. Po drodze do centrum prasowego spotkałem biegnącego reportera „Liberation”, który zadowolony krzyknął mi tylko : „Nie spodziewałem się, że sprawy potoczą się tak dobrze. Ci katolicy mają jednak poczucie instynktu samozachowawczego. Papieżem został kardynał Eugen van den Braaten”. Nasze przepowiednie wzięły w łeb. Ale kto mógł się spodziewać, że wybór padnie na van den Braatena? Ten holenderski kardynał, przewodniczący komisji ds. dialogu z ateizmem, nawet przez niemiecką prasę lewicową nazywany był „bardzo liberalnym”. Można było przypuszczać, że następcą Piusa XIII będzie ktoś liberalny, ale wybór kolegium kardynalskiego przeszedł wszelkie oczekiwania. Koło Bazyliki św. Piotra kłębiły się zdezorientowane ekipy telewizyjne. Dotarła wreszcie do nas informacja z biura prasowego, że jutro papież w samo południe będzie miał pierwszą audiencję.

  5 czerwca 2052 r. Rzym – Watykan. Z samego rana sprawdziłem, jakie informacje na temat holenderskiego kardynała są w Internecie. Eugen van den Braaten ukończył seminarium salezjańskie w Amsterdamie, jednak nie przyjął święceń w tym zgromadzeniu, został zwyczajnym księdzem diecezjalnym. W1989 roku obronił doktorat pt. „Czy kamienie mają dusze w świetle teologii Karla Rafinera SI”. Wykładowca filozofii egzystencjalnej w seminarium w Bombaju, mocno zaangażowany w tym czasie w dialog z hinduizmem. Habilituje się w 1995 dzięki pracy „Koncepcja heroicznego ateizmu w twórczości Michela Foucault”. Wyświęcony na biskupa w 2001 roku, w dwa lata później zakłada Instytut Dialogu z Ateistami w Norymberdze. W 2010 roku dostaje kapelusz kardynalski i zostaje wysłany do małej diecezji w Islandii. To właśnie tam powstającego najsłynniejsze książki, m.in. „Kult maryjny a impotencja duchowieństwa”, „Szamańska koncepcja energetycznego libido jako sposób głębokiego poznania”, „Chrystus wirtualny”. Ta ostatnia pozycja wywołała ostry protest prefekta Kongregacji Doktryny Wiary. Van den Braaten w odpowiedzi na reakcję Watykanu udzielił wtedy słynnego wywiadu dla „Spiegla” pt. „Im bardziej nie wierzę w Boga, tym bardziej w niego wierzę”, który przyczynił się do powstania spontanicznego ruchu katolików świeckich pod nazwą „Niewidzialny Kościół” broniącego kontrowersyjnego kardynała… Przerwałem lekturę, zbliżała się audiencja u Ojca Świętego. Pognałem na plac św. Piotra.

  – Nic się nie zmienił – uśmiechnął sie do mnie szwedzki dziennikarz.

  Rzeczywiście papież był w marynarce, pod krawatem, tylko w klapie miał wpięty mały srebrny krzyżyk, dokładnie tak samo ubierał się, gdy był kardynałem w Islandii.

  – Kochani – odezwał się Namiestnik Chrystusa na ziemi. – Życie jest tak skomplikowane, że właściwie nic o nim nie można powiedzieć. Dlatego nie chcę popadać w pychę jakichś autorytatywnych sądów, które z tego miejsca zbyt często padały. Nie zabiorę wam dużo czasu, chcę, aby mój pontyfikat upłynął pod znakiem augustiańskiego hasła: „kochaj i rób co chcesz”. Wiemy to wszyscy, że jednym z największych osiągnięć naszych czasów jest dojrzały humanistyczny dialog jaki ludzkość dzisiaj prowadzi. Wydaje mi się, że przyszłość Kościoła właśnie rozstrzygnie się w intensyfikacji dialogu oraz w wytworzeniu postawy akceptacji każdego człowieka takim, jakim on jest. Nie chciałbym, abyście mnie traktowali jak kogoś wyjątkowego, to tylko za sprawą konwencji tutaj jestem. Aby podkreślić moją jedność z całą ludzkością, przyjmuję imię Bill I. Oby Najwyższe Światło nigdy nie zgasło, dziękuję za uwagę.

  6 czerwca 2052 roku. Rzym – Watykan. Rzecznikiem prasowym papieża została znana publicystka „New York Timesa” Helena Berg. Na pierwszej konferencji prasowej poinformowała, że Bill I na skutek nalegań przedstawicieli Ludu Bożego postanowił zwołać w tempie ekspresowym Sobór. Ma się odbyć za dwa miesiące w Watykanie.

  Wieczorem zadzwonił do mnie Alfonso, zwykle dobrze poinformowany hiszpański dziennikarz. Powiedział, że dzisiaj odszedł ze swego stanowiska kardynał Donaha Macmartin, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary. Kardynał Macmartin był oddanym przyjacielem Piusa XIII, Irlandczyk, bardzo ortodoksyjny. Alfonso mówi, że kardynał wyjechał do klasztoru Kartuzów w Masywie Centralnym, podobno już na zawsze.

  10 czerwca 2052 roku. Rzym. Prace przybliżające sobór idą błyskawicznie. Pani Berg poinformowała o powołaniu Komisji Ekspertów Pozakościelnych, w jej skład weszli profesorowie Zygmunt Bauman, Richard Rorthy, Steven Holmes, a także Barbara Stanosz i Vaclav Belohradsky. Wiadomość ta wywołała oburzenie hiszpańskiego arcybiskupa Ramona Primo de Rivery, tłumaczącego, iż luminarze światowej myśli postmodernistycznej nie mogą być w niczym przydatni Kościołowi. Z arcybiskupem polemizował sam Bill I: „Hiszpański hierarcha odezwał się w duchu hermeneutyki podejrzeń, a nie hermeneutyki nadziei. Martwi mnie brak otwartości naszego brata, który takimi deklaracjami niepokojąco zbliża się do schizmatycznej postawy arcybiskupa Lefebvre’a. Czyżbyśmy zapomnieli, że odkąd Karl Rahner SI ogłosił prawdę o anonimowych chrześcijanach nie możemy sobie pozwolić na kategoryczne odtrącanie innych postaw aniżeli nasze? Czyżbyśmy zapomnieli, że nie jakaś dogmatyczna prawda zbliża do Boga, a jedynie zagłębienie się w przepaści swojej egzystencji?”.

  6 sierpnia 2052 rok. Watykan. W pierwszym dniu soboru Bill I pojawił się w eleganckim, francuskim fraku z muszką. Zgromadzeni w auli Pawła VI przez kwadrans bili mu brawo, wreszcie przemówił: „Kochani, wiecie, że nie lubię mówić

  za dużo, więc będzie krótko. Wiele w dziedzinie demokratyzacji, tolerancji i pluralizmu przez ostatnie lata udało się nam wspólnie zrobić, ale jest jeszcze kilka spraw do załatwienia, abyśmy mogli w pełni spokoju powiedzieć, że Kościół

  pasuje do współczesnego świata. W moim przekonaniu wszystkie postulaty reform sprowadzają się do słusznych żądań poszerzenia sfery wolności człowieka. Dotyczy to tak życia intelektualnego, seksualnego, jak i społecznego. Postaramy

  się, aby żadne postępowe stanowisko nie zostało zignorowane, aby wszystkie nowoczesne, ekspresyjne poglądy zostały wysłuchane i uwzględnione. Tak więc przystępujmy do dzieła, abyśmy okazali się wierni duchowi naszych czasów. Oby Wieczyste Słońce nigdy nie zagasło, dziękuję za uwagę”. Biskupi i eksperci rozeszli się do poszczególnych komisji. Koordynacją całości prac zajął się nowy prefekt Kongregacji Doktryny Wiary (która zmieniła nazwę na Komisję Dialogu i Poszukiwania) – światowej sławy pisarz Umberto Eco.

  12 sierpnia 2052 roku. Watykan. Wewnętrzny biuletyn Soboru doniósł, że po dramatycznych głosowaniach w Komisji biblijnej przyjęto wniosek niezależnych świeckich obserwatorów o potrzebie pozbawienia Nowego Testamentu tych fragmentów, które mogą być postrzegane jako antysemickie. Wniosek zakładał ponadto, aby katolicy używali Starego Testamentu jedynie za zgodą rabinów. Znacznie lepiej wypadło głosowanie o konieczności zredagowania Biblii pod kątem jej zgodności z teorią ewolucji. Wynik: 35 za, 12 przeciw. Poprosiłem o komentarz dotyczący obrad soborowych przewodniczącego Organizacji Narodów Zjednoczonych: „Jestem prawdziwie wzruszony. Sobór Watykański Trzeci jest najważniejszym wydarzeniem od czasów Rewolucji Francuskiej. I jest tak samo ważny” – stwierdził Wasylij Borutów.

  13 sierpnia 2052 roku. Watykan. Prasa wiele uwagi poświęca Komisji badającj skutki neurozy wśród księży i zakonników. Powstanie komisji jest zasługą tzw. szkoły wiedeńskiej, doświadczonej w krytycznej analizie celibatu. Szkoła ta mogła powstać jedynie dzięki zwycięstwu ruchu referendalnego domagającego się reformy Kościoła wAustrii w duchu postępu wiele lat wcześniej.

  – Winniśmy szacunek tym austriackim bojownikom o wolność – powiedziała podczas obrad komisji pani Berg. – Bez ich ówczesnej odwagi nie można byłoby dzisiaj korzystać z wielkich doświadczeń psychoanalizy w kuracji duchownych.

  15 sierpnia 2052 roku. Watykan. Papież swoim autorytetem wspomaga wysiłek Komisji ds. Prawd Wiary, gdzie niedawno doszło do poważnego konfliktu. Połowa teologów twierdziła, że szatan istnieje a druga stanowczo odrzucała ten pogląd, twierdząc, że jest on przeżytkiem historycznym. I właśnie w tym sporze ujawnił się wielki talent mediacyjny Billa I. Zaproponował on salomonowe rozwiązanie – należy opublikować protokół rozbieżności w tej sprawie. Wierni będą mogli wybierać-jedni opowiedzą się za wariantem, że szatan istnieje, drudzy – że nie istnieje. Po zrozumieniu genialności tej myśli brawa i okrzyki radości w uznaniu dla papieża długo nie mogły się skończyć. Bill I większym zdecydowaniem wykazał się we wsparciu koncepcji zniesienia niektórych dogmatów, w tym dogmatu o Dzieworództwie Maryi Panny. Argument, że ów dogmat brzmi niezrozumiale dla współczesnego człowieka, a zatem jest niepotrzebny, przekonał wszystkich członków komisji. Odwołano się w tej kwestii do tzw. prawa Skowronka mówiącego, że dogmat jest bytem dialogicznym, który powstawał podczas dialogu Ojców Kościoła i w ten sam sposób może być zniesiony.

  20 sierpnia 2052 roku. Watykan. Piąty dzień trwa dyskusja w kluczowej dla chrześcijaństwa sprawie: czy Bóg jest w Trójcy Jedyny.

  21 sierpnia 2052 roku. Watykan. Udało się wypracować kompromis w sprawie Trójcy, głównie za sprawą ojców jezuitów z francuskiego miesięcznika „Etudes”. Obecny stan wiedzy i dojrzałości człowieka – proponuje projekt Konstytucji Dogmatycznej – nie pozwala z całą pewnością stwierdzić, że Bóg jest, albo że Go nie ma. Nie wiadomo zatem, czy Bóg jest Trójosobowy. Jedyne co wiemy, to to, że Bóg jest tak niedostępny, że najlepiej – jeśli jest to możliwe – o nim milczeć.

  28 sierpnia 2052 roku. Watykan. Dzień ekumeniczny. Unieważniono dogmat uchwalony przez Piusa XIII o pośrednictwie łask udzielanych przez Maryję Pannę.

  – Oceniliśmy ten dogmat jako peryferyjny i pozostający w sprzeczności z wolą Chrystusa o jedności chrześcijan – tłumaczył prefekt Komisji Dialogu i Poszukiwania, Umberto Eco. – Po tej korekcie proces ekumeniczny z naszymi rozłączonymi braćmi protestantami będzie przebiegał sprawniej.

  Papież we własnej osobie pokajał się za wszelkie krzywdy wyrządzone ludzkości przez ewangelizację, w wyniku której bezpowrotnie zniszczono wiele unikalnych kultów, wierzeń i praktyk religijnych.

  – Niech już nigdy nie powrócą czasy, w których przedstawiciele jednej religii mogliby stwierdzić, że są wyznawcami większej prawdy aniżeli reszta ludzi. Koncepcja wyłączności prawdy doprowadziła w dziejach świata do największych zbrodni i totalitaryzmów i dlatego dzisiaj powinna być potępiona – zakończył papież.

  Dla podkreślenia dobrej woli Watykanu Bill I zadeklarował, że każdy dokument Soboru trafi do Komisji Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie zostanie sprawdzone, czy ustalenia soborowe nie naruszają wolności jednostki i nie stoją w „sprzeczności z przepisami Unii Europejskiej”.

  5 września 2052 roku. Watykan. Sobór Watykański Trzeci dobiega końca. Był krótki i treściwy, jak krótkie i treściwe są wypowiedzi Ojca Świętego. Ostatniego dnia ogłoszono nazwiska nowych świętych wyniesionych na ołtarze Kościoła Powszechnego. Umberto Eco łamał się głos ze wzruszenia, gdy czytał, że decyzją Billa I świętymi pańskimi zostali Izaak Rabin i Jaser Arafat.

  8 września 2052 roku. Luanda. Jestem już w domu, w Internecie przeczytałem nowe „Credo” Kościoła katolickiego, poprawione o ustalenia odnowicielskiego soboru. „Credo” uzupełnione jest o post scriptum informujące, że w miarę dojrzewania Ludu Bożego wszelkie zmiany poglądów będą uwzględniane w Credo. Nie może się jednak dziać to częściej niż co trzy miesiące. Z powodów technicznych.

  Janusz Savimbi

  Opowiadanie ukazało się w kwartalniku FRONDA nr.7/1996
  3.08.2014, 15:51

  http://www.fronda.pl/a/sobor-watykanski-iii-clerical-fiction,40230.html

 202. fajfer1962 said

  @195 Juliusz Prawdzic Tell

  To było tak: parch Roosevelt zleca zbrodnię parchowi Churchill’owi, dalej parch Churchill zleca morderstwo swoim parchatym żołnierzom komandosom, żeby Sikorskiego zarąbali toporami sic!!! A gdzie pomiedzy tymi parchami jest wujaszek Wania, czyli Stalin; czy On nie maczał swoich łap i jednej swojej stopy w kszałcie ponoć „racicy” kaczej 🙂 Wszystkie nitki wskazują parchów zachodnich, pomijając jakoś Josip’a Wissarionowicza Dżugaszwilego Stalina, a mnie On cały czas jakoś męczy, że w 90%-ach to jego: „sprawka”!!!

  Myślę, że wersja trzecia nie jest bez podstaw: parch Stalin zleca zbrodnię parchowi Churchill’owi na Gen. Sikorskim mającym wg. parcha Londyńskiego oraz parcha Moskievskiego, że miał za duży wpływ na wojsko Polskie (a k. kto jak nie On miał mieć wpływ największy!!!), aha za dużo „żądał” i stał się tym zbrodniarzo-ludobójcy cierniem w żopie i ślepiach, dlatego zostal załatwiony.

  Napiszę, że do mnie dociera wersja z wydumaną nad morzem w powietrzu nad Giblartarem „awarią Boeinga” 😉 w którym leciał ten nieszczęśnik Gen. Władysław Sikorski. Potem pepik czeski pilot wyskoczył ze spadochronu (otwarł mu się, a jakże spadochron 😉 ) i… pozamiatane! Można! można 😮 😮 :/

  @196 Panie Boydar, dziękuję Panu za cenną wskazówkę w wymianie avatara i wyzwolenia się z tej bladzi… bolszewickiej, którą w pierwszym avatar’ze umieściłem dość pochopnie, bez przemyślenia; jakoś miałem ją pod ręką i… stało się. W przyszłości będę pracowal nad sobą aby takie mankamenty z mojego „fanpage”u eliminować i nie powtarzać tego 🙂

  Panie Boydar, przyjmuje pańska sugestię o papiestwie z całą uwagą i spolegliwością, ale też nie mogę rzucać raz za razem mięchem, bo mnie Pan Gajowy „skasuje”, a ja „niechcem tego, ale muszem” się podporządkować. Czyli oddać Bogu, co boskie, papieżowi co papieskie, Cesarzowi co cesarskie;)

 203. AniaK said

  Bardzo interesujący wywiad z Panem Prof.Kołodko. Zachęcam do wysłuchania.

  http://audycje.tokfm.pl/audycja/101

 204. AniaK said

  Z okazji trzeciej rocznicy śmierci Pana Andrzeja Leppera. Też warto posłuchać.

  http://www.tvp.info/16314118/tymochowicz-o-lepperze-nawet-najbardziej-gruboskorny-polityk-nie-wytrzymalby-takiej-presji

 205. Boydar said

  Panie Fajfer.

  No jestem wzruszony, ale nie wstrząśnięty. Z dobroci serca oraz wszechogarniającego upału, łyknąłem Pańskie uprzejmości jak przysłowiowa kaczka kluski (ale nie „tego” Kluski, on bidny nie miał kaczki, to raczej kaczka miała jego).
  Natomiast wracając do (200); używa Pan argumentów wielokrotnie i do znudzenia powtarzanych w mediach drugiego obiegu. Okazuje się jednak, że ten drugi obieg to też jest pierwszy tylko dla bardziej ambitnych. Z końcowymi wnioskami „kto szczuł i co było grane” (to poeta Kelus), wstrzymał bym się jeszcze chwilę dla uniknięcia blamażu. I tak już bardziej poważnie – „każdy as bierze raz”.

 206. fajfer1962 said

  Z innej beczki, ale bardzo ważnej, czy bedą zamykać dziennikarzom (niewygodnym usta, czy też nie; wymyślą inną formę ich przesladowania!)

  http://wirtualnapolonia.com/2014/08/05/grzegorz-braun-wychodzi-z-aresztu-wideo/#respond

  @203 Panie Boydar, ja to już nie wiem co to wzruszenie, czy… wstrząsnąć się. Kluski kacze, kaczymi kluskami są dalej, ale nie zapominajmy o nich. Historia lubi zatoczyć koło i to w pierwszej kolejności się tyczy nas Polaków. Sytuacja „międzynarodowa” jest bardzo dynamiczna i to pod samymi naszymi nosami (granicami). Nie należy tego ignorować i chyba z nas nikt tego nie robi.

 207. AniaK said

  Kluski najlepsze są z czarną kaczką i modrą kapustą. O kaczych kluskach nie słyszałam. Nie mam pojęcia jak je formować. No chyba że ze zmielonej kaczki. Ale to będą raczej klopsy 🙂

 208. Slowianin said

  Slowianska KULTURA

  Slowianska Tradycja
  Slowianska Rodzina
  Slowianskie Dzieci

  …Zdrowia, Dostatku, Pomyslnosci

 209. Slowianin said

  Polscy studenci z Uniwersytetu Jagiellonskiego spiewaja…my SLOWIANIE spiewamy

  To NASZA KULTURA

 210. robertgrunholz said

  Omlet o pielgrzymkach:

  http://blog.onet.pl/42319,1,archiwum_goracy.html

  Widać, że sezon letni nadal trwa… i jeszcze trochę potrwa.

 211. Zbigniew said

  Kopia Gajówki

  Dla zainteresowanych. Można sobie ściągnąć wszystkie artykuły i dyskusje do nich z tego sajtu, od początku Gajówki do dnia 30 lipca 2014. To jest zapakowane i skompresowane w jednym pliku:

  nanophys.vdl.pl/marucha2014.tar.gz

  Plik ma rozmiar (przed rozpakowaniem) około 0.5 GB, po rozpakowaniu około 2 GB.

  W pliku jest też trochę innych materiałów, moich skryptów, rysunków, opracowanych danych statystycznych, itp. Tego tutaj wyjaśniać nie będę, acz gdyby komuś zależało, to ewentualnie prywatnie, raczej. Mam jednak zamiar napisać publikację gdzie będzie o statystycznej analizie aktywności w internecie, a przedtem zamierzam zrobić stronę www gdzie będą rysunki oraz ich opis/wyjaśnienia. Tak że na dniach podam więcej informacji.

 212. Zbigniew said

  http://nanophys.vdl.pl/marucha2014.tar.gz

 213. JO said

  ad.210 . Dziekujemy

 214. NyndrO said

  Dobra robota,Panie Zbychu.

 215. JO said

  ad.207. :)))

  To mnie Pan Ubawil I poteznie zasmucil….

 216. Boydar said

  Pana Zbigniewa sumienie ruszyło i poczuł że musi zacząć odpokutowywać. I dobrze Mu tak. I nam też 🙂
  Dzięki Panie Zbyszku.

 217. AniaK said

  Re209:
  Ściągnęłam, ale gdzieś mi się ten plik zgubił. Nie wiem gdzie mam go szukać 😦

 218. Zbigniew said

  Dzięki za dziękowanie, Panie JO. Acz ja to robię i dla siebie, a po prostu dzielę się przy tym. Pierwszy raz zrobiłem statystyki aktywności na listach dyskusyjnych w 1999 roku. Nie miałem pracy w fizyce, a chciałem coś poanalizować. I jeszcze wtedy znalazłem pewne zależności statystyczne które aż powalają z nóg. Teraz zaś, jakby mam wakacje od pracy (p. RobertG powiedziałby, że urlop, ale.. urlop to będzie wkrótce, zaś na uniwersytecie tak naprawdę to ma się wakacje 😉 i wróciłem do tematu. Bo nie mogę. Tyle lat przeszło, teraz internetem zajmują się tysiące ludzi na światowych uniwersytetach, zaś tego co ja wtedy zrobiłem (były strony internetowe gdzie to pokazałem, ale już nie ma) – nikt jak widzę nie pokazał dotychczas, aż nie do uwierzenia. Ale.. uprzedzam. Za parę dni powinna być dokładniejsza strona z wyjaśnieniami a potem i publikacja naukowa.

 219. sniddy said

  Wtrące coś miłego na boku: http://www.pch24.pl/tv,do-kaplana-polskiego,22397

 220. JO said

  ad.215. Ja nie wiem jak skopiowac to co Pan podal ale sprobuje za 6 dni do Pna kliknac I sie spytac jak to mam zrobic.

 221. JO said

  ..no I ja jestem ciekawy Pana publikacji I odkryc.

 222. AniaK said

  Plik już znalazłam, ale do jakiegoś sklepu mnie odsyłają: „Wyszukaj aplikację w Sklepie.” Pogubiłam się w tym sklepie.

 223. sniddy said

  Zapewne przez nietypowe (jak dla systemu Windows) rozszerzenie tar.gz. Takie archiwa (spakowane pliki) można otworzyć tylko za pomocą dodatkowego oprogramowania jak WinZip.

 224. Ad. 200:
  Zwrócił Pan uwagę na istotną rzecz: KTO wydał Rozkaz WODOWANIA Pilotowi Amerykańskiemu Prhalowi? Z Terminarza wynika, że Roosewelt, toteż Prhal nie został Zarąbany nie dlatego, że był w Amerykańskim kombinezonie ratunkowym, który musiał włożyć PRZED Wodowaniem, ale jako Podkomendny Prezydenta Roosevelta.
  Prhal opuścił PŁYWAJĄCY samolot przed przybyciem łodzi Ratunkowych z komandosami angielskimi CHODZĄC W NAPOMPOWANYM KOMBINEZOENIE PO SKRZYDLE, co OBSERWOWALI komandosi włoscy i angielska Straż Przybrzeżna – ale w takim razie to KIEDY komandosi włoscy byli w pływającym wraku Lancastera? skoro zatopili go komandosi angielscy?
  Znaczy to, że Włosi byli w Lancasterze 20 minut PRZED Anglikami, żeby zabrać JAKIEŚ Dokumenty, które oddali Niemcom? CZARNA TECZKA z dokumentami Inwazji Bośni i Hercegowiny była zawsze w Zasięgu Ręki PRAWDZIWEGO Sikorskiego.

 225. DUCHY WOLYNIA said

  Wazne:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kobiety-pikietuja-biura-komisariatow-wojskowych-roznych-rejonach-ukrainy-2014-07

 226. DUCHY WOLYNIA said

  WAZNE/
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zakarpaciu-rozpoczelo-sie-powstanie-przeciwko-rezimowi-poroszenko-2014-08

 227. Marcin said

  Podobno Jarosz „odwalił kitę” od ran postrzałowych.

 228. podczaszy said

  Demonstracja Antywojenna pod Ambasadą Ukrainy.

  9 sierpnia w godzinach 17:30 – 19:30
  Ambasada Ukrainy
  Aleja J. Ch. Szucha 7, Warszawa

  Demonstracja przeciw działaniom wojennym w Donbasie i agresji ukraińskich wojsk.

  https://www.facebook.com/pages/Stop-Agresji-Ukrai%C5%84skiej-Armii-w-Donbasie/391972654267769

 229. podczaszy said

  https://www.facebook.com/jezykrosyjskinacodzien

 230. revers said

  http://rutube.ru/video/17f939bb1f504d4dc649ae67c72bcab3/

 231. revers said

  niestety glos spikerki po rosyjsku jest wyciety, slychac tylko przerywniki dzwiekowe miedzy informacjami – ktos ma inne polaczenia lub streamery?

  Na pasku z informacjami leci wiadomosc ze Jarosz jest ciezko ranny. Za to w lugansku katastrofa humanitarna, wszystko sie sypie bez wody i pradu, dodatkowo pod ostrzalem zabroninymi bombami klustrowycmi przez konwencje genewskie..

 232. revers said

  http://rutube.ru/video/6721f69feb8967c16e447d4fce591ae6/

 233. podczaszy said

  Jarosław Kalkstein:

 234. Miłek said

  Ktoś z Państwa wspomniał o wirusie ebola….:
  http://wolnemedia.net/zdrowie/sezon-ogorkowy-z-wirusem-ebola-1/#

 235. fajfer1962 said

  @221 Na pewno jest w tej zbrodni wiele wątków ukrytych o których się już nie dowiemy. Szkoda bo wielu ludziom by to otworzyło oczy. Wersje które „chodzą” też nie są bezpodstawne. i nie końcowe.

 236. zeev said

  Życie :))))))))

  https://www.google.com/search?q=symbol+down+syndrome&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8PfgU9KzIaKj4gSIooCgCw&ved=0CBwQsAQ&biw=1097&bih=541#imgdii=_


  Порошенко на Новинского, СУКА православная, пошел на х й

 237. marta15 said

  Aktywisci w UK sparalizowali fabryke, ktora zajmuje sie produkcja broni dla
  neo-nazistow czyli Izraela
  http://mondoweiss.net/2014/08/activists-israeli-factory.html

 238. marta15 said

  tu kolejny facet z jajami. Tym razem burmistrz z Wegier. brawo.
  „..The mayor of a town in eastern Hungary has held an event hanging effigies of the prime minister and former president of Israel to protest the war in Gaza.

  Mihaly Zoltan Orosz, who has been mayor of Erpatak since 2005, told The Associated Press Monday that the “Jewish terror state” is trying to obliterate the Palestinians and said he opposed “the efforts of Freemason Jews to rule the world…..”

 239. marta15 said

  ciekway wart przeczytania artykul o Gideonie Levy , facecie ktory ma odwage byc czlowiekim wsrod stada szumowin i skurczybykow.
  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/is-gideon-levy-the-most-hated-man-in-israel-or-just-the-most-heroic-2087909.html

 240. Siggi said

  Na pierwsza chwili myslalem,ze to Natan-jachu,a to Szojgu-jachu.Idzie przemundurowanie armii,zaczynajac od zmiany profilu czapki.Te dotychczasowe,wymyslone za Jelcyna,to jak skocznia narciarska.

 241. Boydar said

  Pan Putin zlecił mi temat. Ale wymiękłem, chyba za gorąco –

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_06/Ermitaz-rozdaje-koty-wszystkim-chetnym-3089/

  Ci Ruscy to w ogóle nie potrafią sobie skutecznie radzić z podstawowymi problemami, a biorą się za urządzanie państwa –

  http://davidicke.pl/forum/masakra-psow-i-kotow-ukraina-euro-2012-t10272.html

 242. Eliza said

  ajbardziej śmiałe kobiet posłów w Europie Sarah Wagenknecht – 04 czerwca w Bundestagu powiedziała prawdę o Ukrainie, ponieważ żaden z mężczyzn w Unii Europejskiej nie był tak śmiały jak ta Niemka, żeby powiedzieć prawdę.

 243. Yah said

  Ciekawy wykład prof Talara:
  http://www.pch24.pl/tv,spiaczka-mozgowa—prawo-a-zycie,24233

 244. Krzysztof Kowalski, SŁONECZNA MISJA POD WODĄ – Najnowocześniejszy, futurystyczny statek świata pomoże odszukać najstarsza osadę w Europie; Rzeczpospolita, 5 VIII 2014, s. A13

  Poszukiwaniem Najstarszej osady ROLNICZEJ w Europie finansuje i kieruje naukowo Uniwersytet w Genewie, mający tradycję archeologicznych badań Podwodnych od połowy XIX wieku. WIADOMO, że ta Najstarsza Europejska Osada Rolnicza istniała na terenie EGEJSKIM w VI tysiącleciu p.n.e., że uprawiano tam proso, jęczmień, owies oraz hodowano owce i kozy a z roślin ogrodowych i sadowniczych groch i grusze. Wiadomo też, że rośliny ZBOŻOWE nie były Bliskowschodnie, gdyż zdaniem genetyków miały za sobą KILKADZIESIĄT tysięcy lat pozytywnej selekcji.
  Zasadniczym SZKOPUŁEM jest tu, że uprawa zbóż NIE JEST MOŻLIWA BEZ SPRZĘŻAJU a ten wymaga HODOWLI Siły Pociągowej i Metalurgii Żelaza. Nie jest bowiem znana etnograficznie uprawa zbóż BEZ Hodowli, Sprzężaju i Żelaza, czyli że jeśli mamy proso, jęczmień, pszenicę czy ryż to mamy też Hodowlę i Metalurgię Żelaza, które UMOŻLIWIAJĄ Sprzężaj.
  Ta NAJSTARSZA w Europie kultura Rolnicza na wyspach Egejskich i Peloponezie była oczywiście ŻEGLARSKA, gdyż wymagała Dowozu surowców i ŻELAZA. Jedyny Kombinat tej kultury jest w Indiach, w postaci znalezienia przez archeologów amerykańskich na cmentarzysku z VIII tysiąclecia p.n.e. FACHOWO plombowanych zębów, co wymagało stali Stopowej.
  Profesor Konik mówił mi na UWr, że miał niemiecką książkę o archeologii Indii, gdzie WNISKOWANO, iż Rasa Kaukaska pochodzi z Indii. Ponieważ kaukazoidzi nie mogli wytrzymać populacyjnego naporu negroidów to wynieśli się na Zachód.
  Rolnicze Kultury Naddunajskie, które można kojarzyć z Prarolnikami Egejskimi, pojawiły się POWYŻEJ Żelaznej Bramy, co tłumaczy tylko moja STRATGRAFIA i chronologia Troi na Złotym Rogu. Prahindusi importowali magnetyty nie z Mozambiku a Sudetów, spławiając je Dunajem. Z tej racji PRZEKOPALI Dardanele, ale tubylcy przerażeni zalaniem doliny Marmary WYGNALI ich, więc ci wynieśli się do Triestu, skąd zaludnili drogą Karawanową dorzecze Górnego Istru-Dunaju, tworząc tam Rolnicze Kultury Naddunajskie.
  Podczas budowy stacji metra YENICAPI na południowym brzegu Stambułu odkryto i zbadano Najstarszy Port w Europie z zakopanymi kilkudziesięcioma statkami kabotażowymi czyli NIE MORSKIMI. Pod PLAŻĄ – na której zbudowano ów Najstarszy Port – znaleziono zaś zabudowania sprzed 10 tysięcy lat, co wypada rozumieć, że neolityczny port Yenicapi zbudowano PO ZALANIU MARMARY, gdy potrzebne były statki Kabotażowe.
  Kilka wieków później na Marmarę przybyli k’ORFEUSZ-Kar z Krakowa, Apis z Wrocławia i Set z Castellammare di Stabia k. Neapolu, którzy PRZEKOPALI Bosfor, przez który wody morza Egejskiego runęły do jeziora Pontyjskiego siłą KILKANASTU wodospadów Niagara. To tłumaczy ZAKOPANIE statków kabotażowych otoczakami. Statki te zostały zbrakowane, gdyż po przeniesieniu portu do Złotego Rogu nie były potrzebne.
  W trakcie budowy Troi na Złotym Rogu tańczącą Eurydykę ugryzł wąż, że zmarłą, więc zrozpaczony Korfeusz zbudował jej w architekturze KOLOŃSKIEJ mauzoleum Hagia Sophia.

 245. Boydar said

  Wszystkim cienkim manipulantom w Gajówce i gdzie indziej, polecam świeżutkie materiały szkoleniowe –

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zmijowe-plemie-wraca-ukraine-2014-08

 246. revers said

  ad242, Jak to nie? byl taki posel Grifin, przed nim Nigel, Blumend ktorzy wygarneli wiecej niz trzeba o uni, a potem ukkraine ale z konluzja drugiej Norymbergi, lub stwierdzeniem gdyby lzudzie sie o tym dowiedzieli to by was powiesili.

  Paniom koszer niemkom zawsze wiecej mozna mowic, i nie jest to glos tylko pani Wagenknecht, czyli pacholka samochodowego w doslownym tlumaczeniu, ale tez jej wspolpracownika i doswiadczonego polityka Oscar Lafontaina, ktory zostal skazany na zachodnia abolicje polityczna, izolacje z powodu zbyt duzych zadan politycznych odnosnie melin bankserskich w EU, NY i FEDu.

 247. Boydar said

  Nieco budującej statystyki, jeśli prawdziwa –

  http://astra.neon24.pl/post/111707,niesterowalni-polacy

 248. Janusz Wojciech Boguslaw Jan Olkowski - Lekarz Weterynarii said

  DEKLARACJA WIARY
  Lekarzy katolickich i studentów medycyny w tym weterynaryjnej w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej
  Votum wdzięczności Polskich Lekarzy kaolokow za Pontyfikat Papieza Piusa X.
  Lp. Imię i nazwisko Specjalizacja Adres Podpis
  1.Janusz Wojciech Boguslaw Jan OLKOWSKI – Lekarz Weterynarii – Specjalista Chorob Drobiu i Ptakow Ozdobnych.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  Podpisane deklaracje prosimy odsyłać na adres:
  Magdalena Zastrzeżyńska, ul. Flizaka 12, 34-600 Limanowa, tel. 504 235 436, e-mail: madzia@jedenpokoj.p

 249. robertgrunholz said

  W rankingu jestem na 62 miejscu. Źle, źle, źle.

  Panie Zbigniewie, również dziękuję za wiele pracy. Z chęcią zobaczę też ostateczną wersję, lecz obecną pobrałem już dziś i wszystko działa jak należy.

  Do tych, którzy nie mogli: rozpakowujemy WinRarem, a większość plików otwieramy przez FileVievPro.

 250. Janusz Wojciech Boguslaw Jan Olkowski - Lekarz Weterynarii said

  DEKLARACJA WIARY
  Lekarzy katolickich/ortodoksyjnych i studentów medycyny w tym weterynaryjnej w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej
  Nam – lekarzom – powierzono strzec życie ludzkie od jego początku…
  1. WIERZĘ w jednego Boga Wszechmogacego- Trojce Swieta – Stworzyciela Nieba i Ziemi, który stworzył czlowieka
  na obraz i podobienstwo swoje.
  2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie jest darem od Boga:
  – ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca,
  – moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji
  Boga.
  Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania
  Dekalogu i Swietego Magisterium, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie,
  eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.
  3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana
  biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo
  człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają
  się „współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia” – powołanie do
  rodzicielstwa jest planem Bożym, ktory ma byc realizowany przez Sakrament Malzenstwa.
  4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie
  jego sumienie oswiecone Duchem Świętym i nauką Kościoła Tradycyjnie Katolickiego i ma on prawo działania
  zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu
  wobec działań niezgodnych z sumieniem.
  5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim
  – aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom
  współczesnej cywilizacji,
  – potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy
  o antropologii chrześcijańskiej – wiedzy o Swietym Magisterium Kosciola Tradycyjnie Katolickiego/Ortodoksyjnego.
  6. UWAŻAM, że – nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań – lekarze
  katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności
  w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem.

 251. AniaK said

  http://www.biztok.pl/gospodarka/gospodarka-polski-moze-sie-trzykrotnie-mocniej-skurczyc-niz-twierdzi-min-piechocinski_a17158

  Lewa ręka pana Ministra Piechocińskiego 🙂

  Coś trzeba zaradzić 🙂 W takiej sytuacji proponuję zrobić zakaz importu warzyw i owoców z państw UE do naszego kraju – przyjaciele na pewno zrozumieją naszą trudna sytuację – i pomyśleć o eksporcie naszej wody, bo nas tu kiedyś wszystkich zaleje. Urodzaj wody to jeden z większych problemów w naszym kraju. Warto może w końcu zrobić bilans zysków i strat.

 252. AniaK said

  cd.
  A nadwyżkę naszych warzyw i owoców, można by przeliczyć na członka UE, i nasz eksport przekierować na zachód, północ i południe. Za szerzenie zdrowego odżywiania może nas nawet nagrodzą 🙂

 253. arcybolesnaprawda said

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/site-administrator/141-zydowskie-wesele-polska-jest-warta-swego-losu

  Inscenizacja Ślubu żydowskiego z udziałem publiczności.

  To unikalne w skali kraju wydarzenie, na stałe wpisało się w kalendarz cyklicznych imprez wielokulturowego Lublina.

 254. Boydar said

  Macie chłopaki wolną rękę, nie będziemy się procesować. Tylko nie nazywajcie ich Polakami bo taki Kaganowicz też miał rosyjski paszport.

  „Przeciwko nam walczą setki Polaków, Czechów, Holendrów – twierdzą na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube prorosyjscy separatyści, którzy wycofali się z Lisiczańska, na wschodzie Ukrainy. Jak opisuje na swojej stronie internetowej telewizja Biełsat, rebelianci pokazują też „dowód” udziału w walkach zagranicznych sił – amerykański nóż.
  – Podobno w Siewierodoniecku jest 800 Polaków – mówi jeden z separatystów, którego słowa tłumaczy Biełsat.

  za http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8221,title,Witalij-Czurkin-sytuacja-na-wschodzie-Ukrainy-jest-katastrofalna,nazywo.html?ticaid=113374&_ticrsn=3

  PS. Gdybyście nie mieli czasu na szukanie, to tu jest podobno najtańsze = http://systopt.all.biz/pl/wapno-mielone-nie-gaszone-g1113554?pid=

 255. AniaK said

  cd.
  A wszystkich co piali z zachwytu nad sukcesami dyplomatycznymi pana ministra Sikorskiego, wysłać do robót porządkowych naszej wspólnoty UE 🙂

 256. Boydar said

  Wasza wspólnota UE idzie się coraz szybciej pier_dolić Pani Aniu, i żadne sprzątanie tu nie pomoże. Raczej buldożer, głębokie doły i niegaszone wapno.

 257. sniddy said

  Nigdzie poza faktem i gw nie znajduję niestety echa tego wywiadu. Jeśli to nie manipulacja (jeśli!) to zadziwiają pewne rzeczy. Po pierwsze zero doniesień do Boga. Całkowicie antropologiczne ujęcie sprawy. Po drugie – sam cel „rad” – szczęście osobiste. Czyli jak skonstruować sobie wygodne, szczęśliwe życie. To radykalne zerwanie z tym jak definiowano cele i postawy jeszcze do niedawna.

  http://wyborcza.pl/1,75477,16434226.html

 258. sniddy said

  *odniesień, *antropocentryczne…

 259. Boydar said

  @ Pan Podczaszy (233)

  = GÓWNIAŻERIA =

 260. Griszka said

  20.000 tysięcy ukraińskich policjantów odmówiło wykonywania rozkazów żydobanderowskiej junty, żali się bandyta Awakow.

  @254
  Dowodem był polski sprzęt wojskowy a nie nóż, który może kupić sobie każdy na Allegro. Wirtualna Polska to kolejne medium, służące ogłupianiu gojów.

 261. Griszka said

  Żołnierze ukraińscy dotrzymali obietnicy. Zostawili prawie 70 sprawnych czołgów i bwpów zanim opuścili południowy kocioł.

 262. Siggi said

  @-261,p.Griszka-wiecej takich informacji,choc sytuacja ruchu oporu Noworosji jest trudna,no nie beznadziejna.Oni walcza z pobudek ideowych,a to jest inna motywacja.Wsrod Rusow na Zakaraciu wzmaga sie ferment w zwiazku z branka do wojska I nie tylko.Kwestia czasu jeszcze i junta bedzie uciekac.Katastrofa humanitarna spowoduje wejscie sil pokojowych z Rosji i to tez kwestia czasu. Jakos cicho o Boeingu777,ktorego zestrzelil z dwulufowego dzialka ukrainski pilot.Na fragmentach samolotu to widac.
  Boze! Chron Rosje!

 263. słowianin said

 264. Griszka said

  @262
  Liczę, że Zakarpacie się wyłamie, ale to niestety może dać okazję syjonistycznym prostytutkom medialnym do oczerniania władz Węgier, że niby inspirują tamtejszy ruch oporu. Z Zakarpacia wyjadą na front jedynie ochotnicy. Drogi w tamtym rejonie są kontrolowane przez miejscową ludność, która nie przepuszcza wojskowych transportów.
  Dobrze Pan zauważył, że kwestia katastrofy humanitarnej zaczyna być solą w oku junty. Czerwony Krzyż już kombinuje z Rosją jak wejść do Ukrainy, tak aby nie narobić za dużo hałasu. Po tych sankcjach Rosja już nie musi się na nic oglądać.
  USraelowi katastrofa MH17 była potrzebna głównie do wprowadzenia sankcji. Cel został osiągnięty i teraz mendia już się tak nie podniecają przyczynami katastrofy:
  http://landdestroyer.blogspot.com/2014/08/interest-in-mh17-fades-as-sanctions-war.html

  Ciekawy jest też nagły zwrot Turcji i Arabii Saudyjskiej w ich stosunkach z USraelem. Miliard dolarów dla libańskiej armii to suma, o której mogą jedynie pomarzyć, wahabiccy najemnicy, demolujący Irak i Syrię. Widocznie obrazki z Gazy przemówiły niektórym do rozsądku a dotychczasowi sojusznicy przypomnieli sobie, że syjoniści mogą dobrać im się do skóry, gdy już rozwalą Irak i Palestynę.

 265. JO said

  ja tez licze…

 266. NyndrO said

 267. Siggi said

  @264/Jakis czas temu „wrzucilem” tu publikacje o nie najlepszych stosunkach saudytow z USA.Krol wracajac z leczenia w Maroko spotkal sie na lotnisku w Kairze z prezydentem Egiptu.Egipt przeorientowal swoja [polityke na Rosje i jest duze ocieplenie.Turcja trzyma strone Gazy i ostro potepia ludobojstwo sjonistow na Palestynczykach.Niedawno(w ubieglym roku chyba)Ankara poinformowala Teheran o spotkaniu na terenie Turcji 10 agentow z Iranu z opiekunami izrealskimi.Potem wszystkich zgarneli i powiesili w Teheranie.
  Turcja zwieksza dostawy zywego bydla do Rosji ,ktora wstrzymala dostawy z Wloch i innych krajow UE.Rosja ,jako czolowy w swiecie eksporter elektrowni atomowych buduje w Turcji elektrownie,koszt jednej okolo 20miliardow $,a potem wiele lat pracy dla grupy atomistow rosyjskichw tych elektrowniach ,no i dostawy uranu z Rosji.Turcja oficjalnie zglosila akces do Unii Euroazjatyckiej celnej,bo juz 50 lat podpisala stowarzyszenie z UE.I co ?I nic.
  Szczesc im Boze.

  Siadl mi computer i nie mam polskich liter-przepraszam.

 268. Boydar said

  „Krym jest tymczasowo pod okupacją, ale jest ukraińskim terytorium. Cały futbol na Krymie jest pod jurysdykcją Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej . Nasz rząd zrobi wszystko, żeby odzyskać Krym i zrobimy wszystko by krymski futbol powrócił na Ukrainę – powiedział Anatolij Popow, wiceszef Federacji Piłkarskiej Ukrainy”

  Zupełnie jak bym słuchał Nusselbauma w amoku …

  http://sport.wp.pl/kat,1035299,title,Rosja-przejmuje-krymskie-kluby-FIFA-i-UEFA-zareaguja,wid,16801164,wiadomosc.html

 269. Siggi said

  Malezyjska gazeta New Straits Times o zestrzeleniu Boeinga 777.Dlatego junta chce za wszelka cene dostac sie do resztek po samolocie.

  Малайзийские эксперты: Боинг777 сбит ВВС Украины

  06.08.2014 – 19:54

  Малайзийский Boeing, потерпевший крушение в небе над востоком Украины, был сбит ракетой и пушкой истребителя Су-25, сообщило малайзийское издание New Straits Times со ссылкой на экспертов.

  Малайзийские специалисты установили, что истребитель выпустил ракету „воздух-воздух” по пассажирскому лайнеру, а затем „добил” его выстрелом из 30-миллиметровой пушки. По их мнению, этим можно объяснить характер повреждений лайнера и разлета осколков: присутствуют как округлые отверстия, обычно получающиеся в результате выстрела из пушки, так и разрывные отверстия от ракет, имеющих стреловидные поражающие элементы.

  Возможные следы от осколков ракеты на крыле потерпевшего крушение лайнера Boeing 777 Малайзийских авиалиний в районе города Шахтерска

  „На некоторых (фотографиях с места крушения) осколки от взрыва совпадают с теми, которые оставляет оружие с дистанционным взрывателем, а на других — более точные и кучные, от огня из пушки. Мы анализируем это”, — заявил источник

  По мнению малайцев, была использована ракета с тепловой головкой самонаведения с трехкилограммовой боеголовкой, которая попала в самые горячие места самолета — двигатели. Эта версия исключает предыдущую о том, что самолет был сбит установкой „Бук”, так как тогда, по мнению экспертов, от самолета практически ничего не осталось бы, и не требовался бы еще один, „добивающий” удар из пушки.

  Как отмечает New Straits Times, Су-25 может набирать максимальную высоту в 25 тысяч футов (7,6 км), а малайзийский лайнер летел на высоте 10,6 км. Однако, как заявляет источник газеты, „Су-25 пришлось бы действовать на пределе своих возможностей, но это вполне реально”.

  Читайте нас в Фейсбуке, ВКонтакте и в Твиттере

 270. Johnny said

  @267
  Teraz Turcja będzie dodatkowo eksportowała warzywa i owoce do Rosji.

 271. zeev said

  Ulice w Moskwie wypełnione niezadowolonymi obywatelami: Chcą Rosji i Ukrainy bez Putina
  Moskovské ulice zaplnili nespokojní občania: Chcú Rusko a Ukrajinu bez Putina
  http://nd06.jxs.cz/670/989/f8fb7f14dd_98772037_o2.jpg
  szybko zmienione:))))))))))
  http://www.topky.sk/cl/11/1384341/Moskovske-ulice-zaplnili-nespokojni-obcania–Chcu-Rusko-a-Ukrajinu-bez-Putina
  Oldřich Grund..Občan ČR…Vyznamenaný hrdina Novoruska. Ulrich Grund …obywatel Republiki Czeskiej…udekorowany Bohater Novoruska.

  Слава героям батальона Кривбасс! Glory to heroes of Krivbass battalion!

  http://vwbus-club.org.ua/forum/viewtopic.php?f=48&t=28972&p=700822
  Банк Коломойского предлагает выгодно умереть за Украину
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201408061117-ntua.htm
  “Banderowiec mówi do drugiego banderowca. – Ty wiesz, jak tak nienawidzę tych ruskich, że pojechałem do Moskwy i nasrałem im na placu czerwonym. – No i uszedłeś z życiem ? Nie gonili cie ? – Nie, nie jak tak po cichu, bez ściągania spodni”.

 272. Griszka said

  @271
  W Rosji takie demonstracje odbywają się jedynie w klubach gejowskich. Według mnie był to program Photoshop w akcji. Kogo oni chcieli nabrać ?

 273. zeev said

  …272……żaden photoshop :)))) Słowacki dziennik:))))))
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Od2gmeonRYUJ:www.topky.sk/gl/211955/1313545/Moskovske-ulice-zaplnili-nespokojni-obcania–Chcu-Rusko-a-Ukrajinu-bez-Putina+&cd=2&hl=cs&ct=clnk

  https://www.google.com/search?tbs=sbi%3AAMhZZiuTRb8Ml1yl2Yh5OZXwhVaOxRbv–eXo5zft8buSwnGIS8oFyjsDiXb4fL4aHrR-KU2UEeVcrysxKT3fI_1oCbHzfqKgELZbjFqlR8jr74MFLumR6PSTZluuMS7eQX9asTi9nWX-4jPR91wZqSPqzA2kwff5hNpTmr2DpQRaKmKRzAhSdiZtO5ylqKXBnaXrI_18n6IWR5qLw_1aova7rg7FZMknM5Bg&ei=04XiU4PjF6OQ7AaZyIHACg&ved=0CAoQiBw&biw=1680&bih=888&dpr=1&gws_rd=ssl
  też Photoшоп???:)))))
  http://www.topky.sk/cl/1000745/1415709/Rusky-utok-sa-blizi–varuje-Polsko–Armada-je-pri-hranici–hlasia-uz-aj-jej-prekrocenie-tankami-

 274. Marucha said

  Pan Aniu k,
  Podziwiam Pani konsekwencję w zamulaniu gajówki wpisami niewiele albo i nic nie wnoszącymi do dyskusji.

 275. zeev said

  Геннадий Кернес мудрый Eврей, Mądry Izraelita.

  На заседании Харьковского горсовета гимн Украины не прозвучал:)))))
  http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?na_zasedanii_harkovskogo_gorsoveta_gimn_ukraini_ne_prozvuchal&objectId=472142&lang=ru

 276. zeev said

  Дневник майданутого :)))))
  http://webdiscover.ru/214884.html
  Укролохы:))))))
  ::::::::Я думаю, на этой войне тупо распиливают деньги. Потому что я от нашего государства еще ничего не получил, только от волонтеров – ночные прицелы, например. Может, не повезло просто.::::::::…….
  http://inforesist.org/saur-mogila-xroniki-neudachnogo-shturma/
  http://society.lb.ua/life/2014/08/06/275388_voennie_72y_brigadi_prosyat.html

 277. Boydar said

  Sajt może i niezbyt obiektywny wobec Polski i Polaków ale ten artykuł ukazuje prawdę o Putinie i Ukrainie taką, jaką ona chyba faktycznie jest – http://www.segodnia.ru/content/142378

 278. Eliza said

  Konferencja prasowa w Doniecku p. Olega Tsarev-a – Przewodniczącego Parlamentu Nowej Rosji.

  Koniec wojny, czy dalsze wyniszczanie w celu oczyszczania?

 279. Boydar said

  Pani Elizo, z dedykacją dla Pani – stary, ale za to nieśmiertelny kawał

  W czasie zimnej wojny amerykanie wyszkolili szpiega i zrzucili go na Syberii. Szpieg trafił do chaty tubylca, który zaproponował mu nocleg. Na drugi dzień tubylec mówi:
  – Nu, ty gawarisz kak nasz, ty tancewajesz kak nasz, ty pijesz toże kak nasz, nu ty nie nasz!
  – paczemu ty tak dumajesz? – pyta skonsternowany Amerykanin.
  – a potomu, szto u nas cziornych niet!

 280. revers said

 281. NyndrO said

  Ebola,o ebola! https://palestyna.files.wordpress.com/2014/08/david-ovadia.jpg

 282. Eliza said

  Witam@Boydar,
  dziękuję. Ten stary kawał, to już teraz przypowieść.
  Może ten Pan OT jest faktycznie przemalowany, ja nie znaju.

 283. Eliza said

  @279 Pan Boydar
  Zapoznałam się z artykułem „Rosja kontra psy” Aleksandra Goncharowa, polecanym przez Pana ze strony http://www.segodnia.ru/content/142378. Dobry.
  Zacytowane przez autora artykułu słowa Tołstoja, że: „ 9 z 10 działań człowieka jest powodem z głupoty. W mojej młodości, – powiedział, że miał przyjaciela, biedaka, który nagle za ostatnie grosze kupił metalowego kanarka. Zastanawiałem się nad postępowaniem bankruta, szukając wyjaśnienia tego śmiesznego aktu, dopóki nie uprzytomnił sobie, że mój przyjaciel jest po prostu strasznie głupi. ”
  Słowa Tołstoja przyrównał do postępowania USA ( bankruta) – jako kupującego kanarka Ukrainę, który to zakup jak na razie nawet po cenach dumpingowych przyjąć UE.
  Działania Ameryki mogą być powiązane z zaciągniętymi zobowiązaniami wobec Izraela, przekazaniem ziemi wolnej od mieszkańców, podreperowaniem finansów – wywołanie wojny, na co niektóre kraje Europy zachodniej nie są gotowe, chciałyby ale co… boją się? szczególnie po wydarzeniach po 17.07.2014 r. i obecnych odwetowych sankcjach Rosji związanych z wstrzymaniem dostaw żywności do Rosji?

 284. Boydar said

  A to miłe Pani Elizo, że podąża Pani za moimi sugestiami. Czuję się jednak przeceniony. Jest takie stare angolskie przysłowie – „jak kto zabił, może nawet i ukraść”. Tak jak napisałem w anonsie (277) sajt (strona www, portal) nie jest zbyt ambitny w dociekaniu prawdy w relacjach Polska – Rosja. Bo nie jest; szafowanie pojęciami które są ‚trendy’, nie dodaje powagi autorom. Jednak jeśli odpuszczają sobie ten segment, cóż stoi na przeszkodzie, by choć częściowo odpuścić sobie, kawałek przynajmniej, innego. Jedynym wolnym medium znanym mi osobiście jest Gajówka; nawet jeśli jest za ruble Putina (prywatnie, szwagra Pana Gajowego). Innych nie znam. I przedmiotowa strona też się oczywiście do nich (czyli wolnych) nie zalicza. Bankrut Tołstoja kupił metalowego kanarka dla siebie. Jak skazaniec zamawiający tort na ostatni posiłek przed egzekucją. Czy Ameryka kupuje Ukrainę dla siebie ? Nie, dla szeroko pojętego Izraela. Czy Amerykanie tego chcą ?> Bardzo wątpię. Brak więc analogii. Jest jeszcze gorzej; czy rząd USA reprezentuje Amerykanów ? Można się oprzeć na sondażach, tylko po co. Ich właścicielami są ci sami, którzy de facto rządzą. Czy o tym wszystkim taki poważny dziennikarz jak Gonczarow nie wie ? Musiał by być kompletnym idiotą, a przecież nie jest. Nie przeszkadza mu to w faszerowaniu czytelnika kitem. Parę słów adekwatnych do sytuacji jednak napisał, to te o motywacjach strony rosyjskiej względem zdarzeń na Ukrainie. Przynajmniej tak mi się obecnie wydaje. Reasumując, czytajmy wszystko, słuchajmy każdego, ale nie dawajmy sobie za to głowy ucinać tak od razu (to za takim jednym żydem W. Cooperem)
  Co zaś się tyczy „cziornych”, to z czystej życzliwości sugeruję Pani pisanie rosyjskojęzycznych nazwisk w polskiej transkrypcji fonetycznej. Zwracał na to uwagę Pan Gajowy kilkakrotnie, a i ja oraz kilku innych komentatorów również postulowało takową dla zachowania czystości naszego polskiego języka; komentator operując językiem w sposób przyjęty w danym kraju, staje się automatycznie bardziej wiarygodny. Pozdrawiam więc Panią najuprzejmiej i po polskiemu.

 285. robertgrunholz said

  Ode mnie, wczorajsze

  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/08/06/o-mlodziezy-kontra-demokracji/

  Przy okazji mam ochotę napisać coś odnośnie p. Zawiszy i tego chłopa z sukience z Polsatu. Czy może ktoś o lepszym piórze ma również chęć skrytykować obie strony? 🙂

 286. Boydar said

  Pióro Pan Roberta nie ma sobie równych. Wal Pan śmiało, to moja żona.

 287. Gość said

  1. Za: http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110750,grzegorz-braun-sie-myli
  2. http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110593,jezyk-zydowski-oficjalnym-jezykiem-urzedowym-w-polsce
  Jak się bronić? Braun ma krótką odpowiedź: KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA.
  Cyt: … Jeśli Polacy nie znajdą obrońców w elicie politycznej, w której być może w ostatniej chwili obudzą się jakieś
  instynkty patriotyczne, albo nie będzie to siła wystarczająca, aby mogli się obronić przed inwazją, i instalacją tego
  nowego projektu na terytorium Polski, to trzeba, aby wyzbywając się złudzeń ale nie wyzbywając ducha, okopali się tam,
  gdzie kto może, nie dali się pozabijać ani bardziej obrabować.
  Trzeba po prostu starać się dotrwać w jakiejś takiej kondycji do czasu – gdy ukonstytuowanie się w Polsce suwerennej
  władzy będzie możliwe. A o kondycję trzeba dbać – najlepiej realizując program: KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA
  […].
  A co dziś? Nie dać się sprowokować, nie podejmować tej gry w czasie wybranym przez przeciwnika. Jeśli teraz ktoś
  będzie chciał Polaków wyciągnąć „na Majdan” – to proszę najpierw sprawdzić. […] Angażujmy się, owszem, w bieżącą
  grę polityczną – przede wszystkim zadbajmy o patriotyczną bazę w naszych lokalnych wspólnotach: 1050 POLSKICH
  SZKÓŁ I STRZELNIC W 1050 PARAFIACH NA 1050-LECIE CHRZTU POLSKI.

 288. Gość said

  ad 286
  cd
  z biuletynu PRP
  Podsumowanie
  Jeśli sądzicie, że Braun histeryzuje, to się grubo mylicie. Osobiście uważam że jest on optymistą. W Polsce nie dokonuje
  się rozbiór, ale likwidacja Polski i Polaków. Ukryte ludobójstwo dokonywane jest już od ponad 20 lat.
  Przykładem jest to co się dzieje w sądach – datą rozpoczęcia ludobójstwa była prawdopodobnie zmiana pieczęci
  sądowej, na której to umieszczono ukryty znak „bestii” w postaci trzech sześcioramiennych gwiazd Dawida [666].
  Satanistyczna mafia Rotszyldów najpierw znakuje swoje terytorium, zanim przystąpi do realizowania morderczych
  planów.
  Sejm i Prezydent zatwierdzają ludobójcze ustawy np. o GMO czy przymusowym szczepieniu. Najbardziej powszechne
  jest ludobójstwo ekonomiczne – poprzez pozbawianie ludzi środków do życia, blokadę zatrudnienia dla niesfornych,
  niszczenie rodzin wielodzietnych. Szpitale są jednym wielkim przedsiębiorstwem holocaustu, gdzie najintratniejszym
  procederem jest pobieranie narządów od żywych jeszcze pacjentów.
  Niestety, ale na plan KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA nie ma czasu, ani też warunków. To tak jakby próbowano
  taki plan zaadaptować w Iraku lub Afganistanie, gdzie w przeciągu pierwszego roku „interwencji pokojowych”
  wymordowano większość elit. Możemy się spodziewać tego samego w Polsce. Gdzie bez słowa oporu akceptowane są
  ustawy zezwalające – na interwencję z bronią obcych służb i wojsk na terenie naszego kraju. Po cichu wprowadzane są
  bezzałogowe samoloty-drony, które już niedługo bezkarnie będą mogły odstrzeliwać patriotów, jak to się dzieje obecnie
  w Afganistanie, Pakistanie czy Iraku. Wszechobecna inwigilacja i podsłuchy praktycznie całkowicie uniemożliwiają
  konspirację – chyba, że zrozumiemy iż telefony komórkowe, komputery czy nawet nowoczesne telewizory są bronią
  przeciwko nam.
  Sądzę, że musimy zainicjować taki sposób walki na nasze życie, jakiego jeszcze naród polski nie wykorzystywał.
  Największa siła jest w jedności i wspólnej woli. Jak najszybciej należy zacząć bojkotować wszystko, co służy wrogowi –
  do niszczenia nas, niekoniecznie w sposób bezpośredni. Wystarczy zbojkotować sponsorów, którzy reklamują się w
  antypolskich mediach.
  Monitor Polski
  Za: http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110750,grzegorz-braun-sie-myli

 289. Gość said

  Click to access PRP_342.pdf

 290. robertgrunholz said

  Ad.285 Pan Boydar

  Z pozdrowieniami

  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/08/07/312/

 291. Griszka said

  Na Majdanie znowu trwa zadyma. Demonstranci naparzają się tym razem nie tyle z samą policją co z grupami najemników ubranych w wojskowe mundury. W ruch idą pały, koktajle Mołotowa oraz giwery. Na szczęście „demokracja” już wygrała a swoi są przy korycie, więc prostytutki medialne na Zachodzie już się tą sprawą nie interesują.

 292. sniddy said

  http://gosc.pl/doc/2112976.Kosciol-ubogi-to-nie-Kosciol-z-pusta-kasa

  „Dlatego do końca roku ma zostać mianowany audytor, niezależny od instytucji watykańskich. Wprowadzona będzie zasada „czterech oczu”, polegająca na tym, że żaden biznes nie będzie mógł być prowadzony tylko przez jedną osobę. „Jesteśmy świadomi, że gdy ludzie dają pieniądze na Kościół, oczekują, iż będą wykorzystane mądrze, na dobry cel” – wyjaśnił były arcybiskup Sydney.”

  Ciekawe kto będzie zewnętrznym audytorem dla Watykanu? Nie ufamy szczytom hierarchii kościelnej już? Po drugie – jak daję pieniądze na Kościół to NIE, niczego od niego nie oczekuję i nie interesuje mnie co z tymi pieniędzmi zrobi Święty Kościół, bo mu ufam. Robię dobrze, co oni z tym zrobią ich sprawa – idzie na konto ich Sądu Ostatecznego. Może wierni będą zaraz patrzeć na ręce biskupom i rozliczać na co wydają pieniądze?!

  Ci ludzie do reszty rozwalą wszystko…

 293. zeev said

  Tutaj Пьяный-pijany Ukroloch – приказы о минометных обстрелах российской территории
  http://www.km.ru/world/2014/08/07/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/746995-smi-uznali-imya-prikazavshego-atakovat-te
  http://rusmirzp.com/2014/08/04/category/tribune/53431  http://www.rubaltic.ru/persona_grata/20140609_savedonbasschildren/
  http://www.centrasia.ru/newsA.php?st=1407143040

 294. Boydar said

  Sam żeś Pan chciał 🙂

  Woda jest [ze] szklanki; [multum] mi tu nie pasuje – jeśli już koniecznie to [wielości]; poprzez [aż huczy] podkreśla Pan wagę (piórkową ?) tego wiekopomnego zdarzenia; w akapicie piątym brakuje refleksji, kogo reprezentowały te „tysiące”; w akapicie ostatnim niekonsekwencja – [Pana] z dużej a [panny] z małej litery, ja użył bym w obu przypadkach małego ‚pe’ z kropką żeby być occurant i wystarczyło by też.
  Całość dość spójna choć trudno wyłowić myśl główną jako zbyt delikatnie podkreśloną. Oczekiwania jakie budzi pierwszy akapit nie znajdują spełnienia – po przeczytaniu wstępu oczekujemy rzeźni w stylu Michalkiewicza, a dostajemy cichutkie „o tempora, o mores”. Przypuszczam jednak, że będąc w Pańskim wieku, p. Michalkiewicz dokonywał pierwszych prób streszczenia „Naszej szkapy”. z osoby publicznej jaką bez wątpienia jest S.M, mam prawo nabijać się wedle uznania 🙂

  PS. Zawisza nie wiedział z kim i po co ? „A masz ! Ty wstrętny wrogu !!!”

 295. robertgrunholz said

  Dobrze wiedziałem na co się piszę 😉

  Co do pierwszych spostrzeżeń, jest w tym racji niemało. Aczkolwiek chciałem podkreślić fakt, że Rafalala to Pan, a nie Pani jak to twierdziła dziennikarza w studio, z kolei zawsze zwracałem uwagę na fakt, by nie nazywać Kazimiery Szczuki panią skoro jest tylko i wyłącznie panną. Ale być może i tak, konsekwencji brakuje. Choć myśl się za tym kryła, by jedno i drugie podkreślić przy okazji, a z tego co widzę to jest to widoczne. Teraz podumam nad poprawkami.

  Dziękuję jak zwykle za dosadną opinię. Michalkiewicz ma jednak swój styl i wyrabiał go latami. A ja mam przynajmniej jasno określony cel i wiem do jakiego stopnia publicystyki chciałbym się zbliżać. Przyzna Pan chyba, że co nieco zmienia się powoli na lepsze!

  Zawisza liczył na prowokację, podobnie jak i ten cały Rafalala. Oboje chcieli na siebie wzajemnie napluć. Widać to aż nader bardzo.

 296. Griszka said

  Do Iraku trafiła pierwsza partia rosyjskich wyrzutni rakietowych Buratino na podwoziu T-72 a zaledwie tydzień minął od momentu podpisania kontraktu przez Rosjan z władzami w Bagdadzie. Co potrafi taki sprzęt to można zobaczyć na załączonym obrazku:

  Irak kupił też armatohaubice MSTA oraz dużą ilość moździerzy, zestawów Grad oraz granatników ppnac. Do tego realizowany jest kontrakt na z 2013 roku na dostawę 36 helikopterów szturmowych Mi-24.
  Irakijczykom bardzo zależy na krótkim czasie dostawy a produkcja nowego sprzętu nie może być zrealizowana w takim szybkim tempie, więc Rosja udostępnia część uzbrojenia, która była na posiadaniu ich armii a potem odbije sobie „stratę” zamawiając nowy sprzęt. Rosjanie się śmieją dodatkowo z faktu, że Irakijczycy robią te zakupy za kasę, którą przekazał wcześniej Bagdadowi Waszyngton.

 297. sniddy said

  Dla niezorientowanych bywalców: zapraszam do zakładki „Działanie” tych, którzy chcą wspomagać Bractwo. Akcja ruszyła.

 298. Boydar said

  Jak dla mnie to taki sam „spontan” jak owa „słynna” dyskusia Żyrinowskiego z rabinem Moskwy.
  Komplementów Panu nie sadziłem, bo jeden uważam że wystarczy (285), był wprawdzie a’conto ale nie żałuję ! 🙂

 299. maasteer said

  Prof. Maria Dorota Majewska: Jakie epidemie nam grożą

  Szanowni Państwo,

  Zapewne niektórzy z Was zetknęli się z opublikowanym onegdaj w GW artykułem, w którym Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (NIZP; dawny Inst. Higieny) lamentuje, iż wzrasta w Polsce liczba rodziców nieszczepiących swych dzieci. Zamiast cieszyć się z tego, że Polska powoli dogania Europę Zachodnią, gdzie niewielki procent rodziców jeszcze szczepi swe dzieci, NIZP epatuje nas XVIII-wiecznymi wizjami powszechnych zaraz i masowych śmierci nieszczepionych dzieci.

  Prawda jest jednak całkiem inna. Statystyki demograficzne wielu krajów oraz badania naukowe pokazują, że w naszych czasach to nie choroby zakaźne, lecz zmasowane, zbyt wczesne i toksyczne szczepienia (i ich konsekwencje) są główną przyczyną zgonów niemowląt i małych dzieci w krajach rozwiniętych. Masowe, toksyczne szczepienia są też przyczyną wielu chronicznych i okaleczających chorób, na które cierpią dziś miliony dzieci, takich jak cukrzyca, astma, alergie, choroby wątroby i jelitowe, zaburzenia hormonalne, autyzm, padaczka, ADHD, zaburzenia rozwoju, upośledzenie umysłowe wśród innych. Badania wykazały, że wskaźniki umieralności niemowląt i małych dzieci w różnych krajach są wprost proporcjonalne do liczby stosowanych szczepień (im ich więcej, tym większa umieralność), i że dzieci nieszczepione są znacznie zdrowsze, inteligentniejsze i lepiej się rozwijają od intensywnie szczepionych.

  W wyniku chorób zakaźnych, przeciw którym szczepi się dzieci, prawie nikt dziś nie umiera w krajach rozwiniętych (także w Polsce), natomiast obserwujemy autentyczne, postępujące epidemie poszczepiennych chorób chronicznych i kalectw w krajach intensywnie szczepiących, takich jak Polska. Dziwić się należy, że NIZP nie przejmuje się współczesnymi epidemiami autyzmu, cukrzycy, nowotworów, astmy, chorób jelitowych, zaburzeń rozwojowych, upośledzenia umysłowego, alergii etc. u polskich dzieci, a przecież choroby te stanowią poważne zagrożenie dla ich życia i ogromne obciążenie finansowe dla milionów polskich rodzin oraz dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Widać, zajmowanie się tymi epidemiami nie jest dla NIZP tak „opłacalne” jak straszenie społeczeństwa pandemiami łagodnych dziś i łatwo wyleczalnych chorób zakaźnych.

  Pozdrawiam DM
  —————————————————————-

  http://www.monitor-polski.pl/prof-maria-dorota-majewska-jakie-epidemie-nam-groza/

 300. robertgrunholz said

  Waham się w podobnej do Pańskiej ocenie. Z jednej strony mogło tak być, lecz i z drugiej przyjrzałem się bliżej (powstrzymując niejednokrotnie odruchy wymiotne) Panu Rafalala i dał się poznać po prostu jako agresywny cham, który oblałby wodą bądź uderzył… w sumie każdego. Bo jemu wolno. Za komplement dziękuję, jak każdy od Pana zostanie mi na długo w pamięci, bo od innych to tak jednym uchem wpuszczam i drugim wypuszczam mimo całej wdzięczności jaką wobec każdego czuję 🙂 Ach, ależ będę się upierał przy tym „Pan” Rafalala. Ciekawym czy stracę za to kiedyś pracę.

 301. NICK said

  P. Griszka[294].
  Ciekaw jestem Pana opinii: czy Irak, powolutku, kroczy w kierunku Rosji?
  No bo naród iracki, bez wątpienia, prawidłowo przeanalizował zbrodnie izraelskie. Nadto – wiele innych argumentów za, bliższymi, związkami z braćmi Rosjanami… .
  Czy Wiosna blisko?

 302. Boydar said

  Jeśli będzie Się Pan zastanawiał, to na pewno Pan straci ! W mordę i nożem !!! To Pana mają się bać, szczególnie że ma Pan rację.

  A moja babcia świętej pamięci, to mówiła że na ‚PANA’ to trzeba mieć wygląd i pieniądze. Ale Ona z chachłów była. Ciekaw jestem, co by na tego rafalala rzekła; sądzę, że ‚potorocze’. Można by też Jej, gdyby żyła, Zawiszę pokazać, ale pewnie szybciej by umarła widząc kto się za „naprawę” Polski zabiera.

  Moimi opiniami Się Pan nie przejmuj, ja z polskiego miałem trzy z dwoma 🙂

 303. robertgrunholz said

  Ja polskiego nie miałem w ogóle od skończenia dziesiątego roku życia, także więc to i tak stawia Pana wyżej przy ewentualnym sporze 🙂

  Pan to chłop, który ma jaja. Rafalala ma jaja. Ale facetem nie jest, ino ciotą. Facetem może i Zawisza jest, ewentualnie. Ale mężczyzną niet. Niby tańczył gdzie trzeba i pił z kim należało, ale cziorny był, jest i będzie.

  Jeszcze będą się bać! Jak to Pan kiedyś napisał: nie ma co się zastanawiać, bo pewnego dnia obudzimy się i będzie już po wszystkim. Przekona się każdy, kto się obudzi.

 304. Boydar said

  Idę przyklejać styropian, jeszcze mi jakieś pięćdziesiąt metrów kwadratowych zostało. Na razie.

 305. robertgrunholz said

  Powodzenia tedy Panu życzę.

 306. JO said

  ad.287.
  Największa siła jest w jedności i wspólnej woli. Jak najszybciej należy zacząć bojkotować wszystko, co służy wrogowi –
  do niszczenia nas, niekoniecznie w sposób bezpośredni. Wystarczy zbojkotować sponsorów, którzy reklamują się w
  antypolskich mediach.
  Monitor Polski

  W S P O L N E D Z I A L A N I E

 307. Griszka said

  @299
  Obecne władze Iraku mówiły otwarcie, które kraje uczestniczą w niszczeni Syrii i Libanu oraz opłacają terrorystów. Odmawiały też sprzedaży ropy i gazu Izraelowi ze znanych wszystkim powodów. Niedługo potem wybucha „rebelia”. Oni dobrze wiedzą, kto stoi za nową hybrydą Al-CIA-dy, czyli Państwem Islamskim. Wbito im nóż w plecy a Rosja oraz Iran wyciągnęły przyjazną dłoń. Syria dostała zielone światło na prowadzenie nalotów w Iraku na pozycje terrorystów. W Iraku walczy Hezbollah oraz żołnierze należący do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej – chociaż Iran tego oficjalnie nie potwierdził.
  USrael nigdy też nie spuszcza najemnych bandytów na swoich sojuszników.
  Rosja, dostarczając w krótkim czasie dużo nowoczesnego sprzętu artyleryjskiego oraz samolotów szturmowych, oddała Irakijczykom niedźwiedzią przysługę i uratowała im skórę, gdy USA w tym samym czasie nie kwapiły się z pomocą.
  Jeśli pod Rosjan podłączy się też Turcja, na co wskazują liczne znaki na ziemi i niebie a Arabia Saudyjska będzie dozbrajać Liban to już dziś USA może zacząć ewakuację półbogów z Izraela do Europy.

 308. NICK said

  Ad 300:
  ale gadane Pan ma, zupełnie jak ‚papuga’, P. Boydar.
  Pozdrawiam wszystkich a dzisiaj szczególnie Pp. Boydara i Roberta.
  P.S. P. Maruchę w szczególności [byłbym zapomniał. :)]

 309. NICK said

  P. Griszka.
  To: „niedźwiedzią przysługę” to lapsus? Choć nawet gdyby to można to rozumieć różnorako.:)
  Dziękuję za opinię. Pozdrowienia.

 310. http://www.fakt.pl/polityka/politycy-ruchu-narodowego-beda-sie-szkolic-u-ojca-rydzyka,artykuly,479859.html

  Nie wiedziałem, dlaczego ci od Winnickiego lżyli mnie od Ciemniaków i Wandalów. CIEMNIAK to niewykształcony więc gdybym się Poduczył to bym JADAŁ fekalia pruskie i hitlerowskie?
  Stasistówka Merkel dokonała ZAMACHU na USA rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW. Ja nikogo nie otrułem, choć chciałem WYKOŃCZYĆ Niemców Satelitarną detekcją Złota, ale ci wybronili się zmieniając jurysdykcję US Army TSSS na Pakt Dwunastu TPP, czyli dużo więcej od mocarstw okupujących Bokserskie Chiny. W Chinach INTERWENIOWALI Niemcy, Francuzi, Anglicy, Rosjanie i Japończycy zaś Austro-Węgry, USA i Włochy ogłosiły status Obserwatorów. Znaczy to, że z powodu mego wyjazdu do Niemiec Żydogermania musiała się PODZIELIĆ złotem z satelitarnej detekcji z 10 Innymi.
  ZAMACH Merkel na USA polega na PRZYMUSZANIU Amerykanów do jedzenia fekaliów pruskich i hitlerowskich, którymi Niemcy OTRULI już Rosję, Francję i ZSRS. Gorbaczow np. po dojechaniu na Złotym Rogu do tronu Genseka sprzedał swoje karty Turkom za miliard dolców, co było w najlepszym razie Oddaniem Ukrainy – toteż chadecy NIE MOGLI SIĘ NADZIWIĆ MOJEJ GŁUPOCIE, że oderwałem Ukrainę od ZSRS??? Teraz zaś CHADECKO zadeklarował się Winnicki uciekając do Rydzyka, który jest WPÓŁWINNYM – z cesarzem Japonii – OTRUCIA Bohdana Poręby za film i Jedwabnem.

 311. Griszka said

  @307
  Lapsus. Źle posklejałem zdanie i potem przeoczyłem błąd.

 312. NICK said

  Nic to, P. Griszka!
  Właściwie to nie powinienem oceniać. Bo ja – to neptek – obiektywnie!
  Bez odzewu.

 313. Boydar said

  Dobrze, dobrze, Panowie, wspierajmy się wzajemnie, bo to ludzie czytają. A błędów nie robi, kto nic nie robi.

  Genialny i bezbłędny jestem tylko jaaaaaaaa !!!! 🙂 🙂 🙂

 314. NICK said

  Re 311 (P. Boydar)
  Oczywiście! I, oczy, wisiały!
  Poza tym, to nieprawda. Bo to ja „byłam? Ewą!”

 315. Luxeuro said

  „……. Ale czy wiecie ze Bernard Shaw był brytyjskim socjalista ktory popierał eksterminacje ludzi ,zwłaszcza jezeli chodziło o poziom przystosowania do społeczenstwa i w latach 30 apelował do rzadu zeby naukowcy wynalezli humanitarny gaz ktorym mozna by gazowac ludzi nieprzystosowanych i nienadajacych sie do zycia w społeczenstwie ( chodziło tu o bezdomnych bezrobotnych itp) Zaznaczam ze było to ok 10 lat przed tym jak Hitler gazował zydow . Bernard Shaw wypowiadał sie na ten temat i krytykował Hitlera gdyz zydzi słyneli z pracowitosci . Lecz sama idee gazowania ludzi popierał . Pozdro . Wrzucajcie lepsze domotki 🙂 Admin smierdzi”

  „Wielkim zwolennikiem i propagatorem eugeniki był choćby Oliver Wendell Holmes jr, ikona amerykańskiego sądownictwa i sędzia Sądu Najwyższego czy wynalazca telefonu Alexander Graham Bell. Tę listę można by wydłużać. Nawet wybitny autorytet swej epoki oraz punkt odniesienia dla wszystkich artystów i intelektualistów w Europie, Georg Bernard Shaw, był propagatorem koncepcji prowadzących do zbrodniczych praktyk. „To są stałe warianty gry” – powiada Grzegorz Braun. „Wszystko byłoby prostsze, gdyby zło zawsze miało brzydką twarz. Ono jest często stręczone ludziom przez arbitrów elegancji, smakoszy, bystrzaków i ludzi, których Pan Bog obdarzył rozlicznymi talentami w różnych dziedzinach. To właśnie komplikuje sytuację i utrudnia rozpoznanie zła”. Noblista George Bernard Shaw pisał: „Każdy zna przynajmniej z tuzin ludzi, z których nie ma żadnego pożytku, którzy sprawiają więcej kłopotu niż są warci. Należy ich więc uprzejmie spytać: proszę pana, proszę pani – czy zechcecie łaskawie uzasadnić swoją egzystencję? Jeśli nie możecie uzasadnić potrzeby swej egzystencji, jeśli nie jesteście przydatni dla społeczeństwa, jeśli nie wytwarzacie tyle, ile potrzebujecie, a może nawet nieco mniej – wówczas, to oczywiste, nie możemy wymagać od społeczeństwa, by utrzymywało was przy życiu, ponieważ wasze życie nie tylko nie przynosi nam pożytku, ale i dla was samych nie jest zbyt pożyteczne”. We wspomnianym filmie Grzegorz Braun pokazuje, jak Hitler fascynował się amerykańskimi eugenikami i wprowadził ich „odkrycia” do ustaw norymberskich. Wprawdzie eugenika nie stała się prawem federalnym w USA, jednak ponad połowa wszystkich stanów przyjęła prawo o przymusowej sterylizacji. Miało to ogromny wpływ na rozwój zbrodniczych systemów XX wieku. Wybitny dziennikarz śledczy i badacz historii Edwin Black, autor słynnej książki „IBM i holokaust”, w filmie Brauna konstatuje, że nazistowskie eksperymenty medyczne w obozach koncentracyjnych, mordowanie podludzi o semickich rysach czy pogarda dla słabszych były konsekwencją wieloletniej polityki takich cywilizowanych krajów jak USA. W nazistowskich Niemczech wysterylizowano najwięcej, bo około pół miliona ludzi. Na drugim miejscu w tej haniebnej procedurze znalazła się Japonia. W krajach skandynawskich przymusowa sterylizacja wielu tysięcy, głównie kobiet, była dokonywana jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia. Sterylizowano również w niektórych kantonach Szwajcarii, a także w Kanadzie.”

  http://www.sucha.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2012110008

 316. NICK said

  Widzę pleśń i robaczyce na półmisku! Tym na zdjęciu.
  Znowu urlop.
  Wybrałem życie.
  Zwykłe. Tanie. Oczywiste.
  Proszę o krytykę.
  Jak będzie trzeba – obudzę się.
  I to lepiej niż inni.

 317. Boydar said

  Paaanie NICK’u, to (311) było o ścianie (którą sam murowałem) i styropianie (który sam kleiłem, pierwszy raz w życiu). Na sześciu metrach wysokości mam średnio tylko jeden milimetr odchyłki od pionu w stronę budynku.

 318. maasteer said

  „Na sześciu metrach wysokości mam średnio tylko jeden milimetr odchyłki od pionu w stronę budynku”. – przy 1 cm tolerancji pomiaru 🙂

 319. NICK said

  Re 315 (P. Boydar).
  Po naukę o styropianie to zapraszam do mnie [no – nie tej „solidarnościowej”]:)
  Krótko i wprost: ta technika ocieplania jest warta gooowno!!!
  Będąc w radzie nadzorczej pewnej spółdzielni mieszkaniowej, podejmowałem decyzję o zdarciu, wraz z tynkiem i ‚asfaltem’ styropianu, położonego 30 lat temu. Jakie KOSZTA!!!
  Nadto-mam zdanie, że klasyczne metody, z połowy ub. wieku – budowania, są najlepsze!

 320. Boydar said

  No iiiiiii co dla mnie z tego wynicka ??? Gdybyś Pan był faktycznie fachowcem, zadał byś Pan co najmniej dwa pytania pomocnicze. Uuupss ! W tym względzie Panu nie zaufam 🙂

 321. Boydar said

  Czy Pan Maaster może nie podglądać ? 🙂

 322. Griszka said

  http://prawica.net/39078

  Portal miłośnika pokojowego inaczej Izraela, Sakiewicza, został złapany na manipulowaniu danymi, gdy stręczył polskim gojom Majdan i zaklinał się na wszystkie świętości smoleńskie, że Rosja biedą stoi. Cytuje najbardziej smakowity kąsek:

  „Szkoda tylko, że nie zauważył tam daty 14.11.2011. Przecież data nie była napisana cyrylicą! Jeśli w Rosji już w listopadzie 2011 prof. Simczera był jakoby po podaniu się do dymisji i jakoby po opublikowaniu „wstrząsających danych” (wstrząsających w rozumieniu egzaltowanych panienek z Niezależnej.pl), to jakim sposobem Niezależna.pl w grudniu 2013 mogła pisać, że jest to sprawa sprzed paru tygodni? Już w tym momencie egzaltowane panienki z Niezależnej.pl rażąco mijały się z prawdą.”

  Towarzystwo przyjaźni polsko-banderowskiej jak zwykle wciska w swoim tabloidzie tanią sensację godną najlepszych tradycji radia Erewań. Najlepsze jednak jest pierwotne źródło tej sensacji, z której skorzystali zadeklarowani antykomuniści. Jest nim komusze pisemko „Sowiecka Rosja”. Buahahaha 🙂
  Oczywiście wspomniany rosyjski profesor nigdy nie udzielił takiego komentarza ani tym bardziej nie podawał się do dymisji.

 323. NICK said

  Oczywiście NIC[K], P. Boydar, nie wynika.
  Poza tym – staram się – inteligentom, nie zadawać pytań ‚pomocniczych’.
  Ja – Panu – też, nie do końca ufam [Uff].
  A terz serio: jako, nomen omen, TEŻ wolny zawód, zaprojektowałem, uczestniczyłem w budowie i, z powodzeniem, korzyszczę z zaawasnsowanego obiektu inżynieryjnego. Nie jestem ani architektem ani inżynierem ani im podobnym.
  Gdybyś Pan zobaczył? Kopara by opadła.
  Fachowcem? Nie jestem. Tylko przestudiowałem księgi z II RP.
  Droczymy się? Jestem Pana uczniem.
  Serdecznie pozdrawiam. Basta.

 324. Boydar said

  Pax. Jak skończę, wrzucę foto. Skojarzy Pan, że musiał być styropian.

 325. Jan said

  Kod kulturowy nowożytnego judaizmu

  Amerykański badacz tego problemu wyodrębnił kilka celów, jakie nowożytny judaizm stawia sobie wobec kultury chrześcijańskiej.
  1. Wpoić poczucie winy za kulturę przenikniętą antysemityzmem, która umożliwiła Holocaust.
  2. Ośmieszać i zwalczać kościół katolicki jako najpotężniejszą instytucję chrześcijaństwa winną wpojenia masom antysemityzmu i wykluczania Żydów.
  3. Całkowicie oczyścić z chrześcijaństwa przestrzeń publiczną.
  4. Podważać spoistość społeczeństwa chrześcijańskiego przez szerzenie indywidualizmu i relatywizację wartości, gdyż tylko w takim społeczeństwie mniejszość żydowska czuje się bezpiecznie.
  5. Propagować wielokulturowość i masową imigrację z powodu jak wyżej.
  6. Kwestionować dumę narodową kraju gospodarza jako przejaw patologicznego nacjonalizmu, też z powodu jak wyżej.
  7. Propagować swobodę obyczajową, zwłaszcza seksualną i podążanie za przyjemnościami, bo taki jest popyt mas, a można na tym skorzystać powiększając swą przewagę.
  Czy mi się wydaje, czy to wygląda na linię redakcyjną Gazety Wyborczej?
  Ten program jest realizowany pod szlachetnymi hasłami uniwersalnego humanizmu. Badacz wpływu judaizmu na kulturę współczesną Kevin Macdonald twierdzi w swoim dziele „The Culture of Critique”, że w podanych celach zawarta jest strategia ewolucyjna przetrwania Żydów jako odrębnej grupy etnicznej wśród innych narodów świata. Osłabia bowiem pozycję nie-Żydów w rywalizacji o władzę polityczną, pieniądze i wpływ na wyobraźnię mas. Typ kultury powodujący rozbicie społeczne i rozkład rodziny – nie szkodzi jednak Żydom, ponieważ mają głębiej wpojoną spoistość grupową i wartości rodzinne. Między innymi dzięki przekonaniu o wyższości moralnej i umysłowej nad innymi ludźmi. Potwierdzają to niezwykłe osiągnięcia w nauce, sztuce i biznesie.
  Sprawy w Polsce zaszły daleko w złym kierunku: Sąd uniewinnia p. Nieznalską za phallusa na krzyżu. Rozumiem, to sztuka krytyczna, jak wywodzi Dorota Jarecka w Gazecie Wyborczej. Ale dlaczego p. Nieznalska zaraz nie wywiesi phallusa na głowie Mojżesza? Byłaby to krytyka przy pomocy sztuki – patriarchalnej kultury judaizmu; partriarchat to coś bardzo złego dla artystów tego nurtu. Albo w programie Jakuba Wojewódzkiego w TVN wsadza się polską flagę w psie kupy. Taki protest. Ale czemu zaraz nie wsadza się izraelskiej – w proteście przeciwko represjom Izraela wobec Palestyńczyków? Przecież tamten konflikt na poważniejsze znaczenie dla świata. To są oczywiste pytania dla mojego – również krytycznego – umysłu. A stanowią zaledwie czubek góry lodowej. Nasz okręt, nawa państwowa, jak kiedyś się mówiło, płynie kursem grożącym katastrofą.
  Nigdy nie sądziłem, że ja, liberał nowojorski przemielany przez to niesamowite miasto od ponad dwudziestu lat będę bronił z Manhattanu chrześcijaństwa i polskości. Robię to z rozsądku. Naród nie przeżyje w pogardzie dla siebie i rozbiciu, więc Polacy nie zgodzą się na ciągłe poniżenia. Mogą też w końcu zareagować gwałtownie. Lepiej żeby zawczasu przyszło opamiętanie.
  http://klopotowski.salon24.pl/288658,gazeta-wyborcza-a-kod-kulturowy-judaizmu,2

 326. Boydar said

  Zaiste, ciekawe. Gdyby nie ewidentnie mijająca się z prawdą treść punktu drugiego, po dwóch piwach może bym i „amerykańskiemu badaczowi” uwierzył. Wyjaśnienie tej kontrowersji mamy jednak, jak w dobrym kryminale, na samym końcu – „… Polacy nie zgodzą się na ciągłe poniżenia. Mogą też w końcu zareagować gwałtownie. Lepiej żeby zawczasu przyszło opamiętanie…” Otóż i to qurwa właśnie. To tłumaczy wysyp różnych nagle oświeconych panów redaktoprów, publicystów i „narodowców”. Jak w starym wojskowym kawale – „podajcie mi brązowe spodnie”.

 327. zeev said

  Владимир Вольфович

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3539-dezhavyu-titushki-poroshenko-popytalis-razognat-maydan-fotopodborka.html
  http://colonelcassad.livejournal.com/1717724.html


  Боря Филатов: Историческое фото на тот момент ещё неизвестного афериста.Посмотрите на радость Бори Филатова от 04 марта 2014 года, когда его, вечного мошенника и афериста, сделали замгубернатора.
  http://mototravel.info/blogs/Papa/1749/?comments=on

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: