Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Marek o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  Piotr B. o Polskie przyczółki Józia …
  Krzysztof M o Google: algorytmy czy pol…
  Krzysztof M o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  trybeus o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Google: algorytmy czy pol…
  zen o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Sondaż: Tożsamość płciowa, can…
  Zbyszek z Warszawy o Google: algorytmy czy pol…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  revers o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Greg o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  revers o Australia – obozy internowania…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 564 obserwujących.

Związek szczepień z autyzmem udowodniony!

Posted by Marucha w dniu 2014-03-06 (Czwartek)

Po wielu latach przepychanek, oszustw i kłamstw, przemysł szczepionkowy musiał przyznać, że związek pomiędzy szczepionkami a autyzmem istnieje.

Dane ujawnił PRWEB.com 19 lutego 2014 roku.

Na nic się zdały zaprzeczenia, szkalowanie lekarzy i naukowców. Ujawnione dokumenty udowadniają niezbicie, że już od 20 lat zainteresowani sprzedawcy wiedzieli o tym, że zawarty w szczepionkach preparat rtęciowy uszkadza mózg i jest jednoznaczną przyczyną zaburzeń, zwanych autyzmem.

Jak podała prasa medyczna, po prawie 10 latach niezwykle upartych starań dr Briana Hookera, profesora na Uniwersytecie Simson, przy pomocy senatorów Stanów Zjednoczonych, słynne CDC (Centers for Disease Control and Prevention) MUSIAŁO UJAWNIĆ DOKUMENTY DOTYCZĄCE BADAŃ NAD WPŁYWEM SZCZEPIONEK NA DZIECI.

Dopiero oparcie się na ustawie o wolności informacji, słynnym Freedom Act – FOIA, pozwoliło na ujawnienie, że środek zwany tiomersalem, nadal używany np. w szczepionkach grypowych, ba, podawany nawet kobietom w ciąży i małym dzieciom, może spowodować autyzm i inne zaburzenia rozwojowe układu nerwowego.

Dr Hooker, dzięki pomocy dwóch senatorów, otrzymał po 10 latach starań dane dotyczące 400 000 dzieci urodzonych pomiędzy 1991-1997 rokiem. Dane te były przeanalizowane przez epidemiologów z CDC, z dr Thomasem Verstraetenem na czele. Analiza tego materiału dowodzi jednoznacznie, że urzędnicy CDC wiedzieli o bardzo wysokim ryzyku zachorowań na autyzm, na zaburzenia snu, zaburzenia mowy i o innych poważnych uszkodzeniach Centralnego Układu Nerwowego, związanych z rtęcią, zawartą w preparacie zwanym tiomersal.

Wyniki analizy udowadniają niezbicie, że autyzm występował aż 7,6 razy częściej u dzieci narażonych na działanie tiomersalu w okresie niemowlęcym. Już w 1999 roku raport CDC uzasadniał twierdzenie, że istnieje związek pomiędzy zwiększonym ryzykiem rozwoju zaburzeń neurologicznych, a wysoką ekspozycją w pierwszym miesiącu życia na szczepionki zawierające tiomersal.

Dane te zostały utajnione przez najwyższych rangą urzędników CDC.

Rtęć stanowi wagowo 50% tiomersalu, wykorzystywanym w szczepionkach dziecięcych do 2000 roku i obecnie np. w grypowych. Ostatnio pediatrzy ponownie wyrazili zgodę na dopuszczenie dodawania rtęci do szczepionek. Oparli się przy tym na raporcie defraudanta z CDC, niejakiego Paula Torsena. W Polsce ten raport jest przedstawiany jako tzw. „Raport duński”. Torsen jest ścigany listem gończym za malwersacje ponad miliona dolarów, rzekomo wydanych na badanie związku pomiędzy rtęcią i autyzmem. I co ciekawe, wszelkiej maści reklamówki przemysłu farmakologicznego w Polsce wciąż powołują się na ten raport. A pediatrzy, naśladując konsultantów, bezmyślnie to powtarzają.

Karygodne i oburzające są wypowiedzi dyrektorów CDC, twierdzących jeszcze w 2005 roku, że rtęć nie ma znaczenia. Jak wiemy, w Polsce grupa związana z Towarzystwem Wakcynologicznym i niektórzy pediatrzy, szczególnie tzw. konsultanci, twierdzili tak jeszcze w 2013 roku. Mało tego, robili specjalne szkolenia, typowe pranie mózgu, dla pielęgniarek i samorządowców, w celu zwiększenia sprzedaży szczepionek. Twierdzenia te wypowiadali wbrew faktom naukowym, znanym CDC, a opartym na analizie bazy danych, posiadanych przez tę rządową instytucję. [Zakładali nawet załgane „niezależne” witryny internetowe, zwalczające „przesądy” odnośnie szczepionek – admin]

Przypomnę, że w Polsce od 1964 roku nie jest realizowana ustawa zobowiązująca PZH, obecnie przekształcony w Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, do ewidencjonowania wszelkich powikłań poszczepiennych.

Na stronach internetowych, tej jeszcze państwowej instytucji, nadal nie można znaleźć danych, dotyczących zachorowań w kontekście szczepień i powikłań. Wręcz oszukuje się społeczeństwo, podając jako jedną jednostkę statystyczną, np. grypę i zapalenia płuc. Jest to kompromitacja medyczna. Rozróżniania zapalenia płuc od grypy uczy się na 3 roku medycyny. Zupełnie inne leczenie jest w tych dwóch jednostkach chorobowych.

A PZH powołuje FluForum p. profesor magister Lidii Brydak [a swoją drogą, kto finansuje takie forum, przejazdy, konferencje, spotkania?] w skład którego wchodzi dwóch lekarzy, a resztę stanowią dziennikarze i przedstawiciele zawodów z pogranicza medycyny, którzy chcą występować w roli ekspertów medycznych, wymuszających strachem na społeczeństwie chęć szczepienia. Przykładem jest typowe żółte dziennikarstwo Gazety Wyborczej w tej dziedzinie.

Dlaczego CDC nie przyznawała się do związku pomiędzy rtęcią w szczepionkach, a uszkodzeniem mózgu, wyjaśnia przewodnicząca CDC, dr Marie McCormick: „Nigdy nie przyznamy, że istnieje związek pomiędzy rtęcią, a szczepieniami”. Obecnie jest ona prezesem działu firmy Merck, jednego z głównych producentów szczepionek, np. MMR wartości 4 000 000 000 [cztery miliardy dolarów wyciągane z worka zwanego ubezpieczeniami przymusowymi].

Trzeba przypomnieć, że znaczny wkład w ten zysk koncernu mają polscy urzędnicy, bezmyślnie wymuszając ustawowo szczepienie dzieci na nieistniejące choroby, już w pierwszej dobie życia. Oczywiście, urzędnicy, jak wszyscy mądrzy inaczej, zabezpieczają się, powołując się na ekspertów, których sami stworzyli. Od 1990 roku wszystkie towarzystwa, nie tylko medyczne, służą trzymaniu ludzi w szachu. Chodzi o kontrolowanie ich w taki sposób, aby nie powodowali zamieszania w wyciąganiu pieniędzy z tego worka, zwanego przymusowymi ubezpieczeniami, pod pretekstem czynienia dobra. Cała działalność tzw. zdrowia publicznego jest jednym wielkim hochsztaplerstwem. Nigdy nie można wszystkich ludzi zaszufladkować według jednego schematu, a do tego sprowadzają się wszelkiego rodzaju dyrektywy NFZ.

I jeszcze kolejne pytania. Kiedy ta informacja zostanie przekazana do PT Kolegów Pediatrów, że przez co najmniej 20 lat, zamiast leczyć, truli dzieci? Kiedy te reklamówki medyczne i Biuletyny Izb lekarskich zajmą się rzetelną informacją PT Lekarzy? Kiedy prokuratura zajmie się sprawą trucia polskich dzieci?

Od lat 1960. szczepionka przeciw polio, rozprowadzana „za darmo” w Polsce, była skażona rakotwórczym wirusem SV-40. Podawano ją dzieciom co najmniej do połowy lat 1980. Salk zeznając przed Komisją Kongresu USA w 1960 roku przewidywał, że w krajach Europy Środkowej wybuchnie prawdziwa epidemia nowotworów. A nasi wakcynolodzy zamiatają tą informację pod dywan. Liczy się biznes, Szanowni Czytelnicy, a „Wy jesteście tylko pionkami dla naszych zysków”.

Autor: dr Jerzy Jaśkowski
Dla „Wolnych Mediów”

BIBLIOGRAFIA I LEKTURA UZUPEŁNIAJĄCA

1. http://www.prweb.com/releases/ASOT/Thimerosal/prweb11598819.htm
2. http://healthimpactnews.com/2013/can-we-trust-the-cdc-claim-that-there-is-no-link-between-vaccines-and-autism/
3. http://www.ageofautism.com/2012/12/brian-hookers-testimony-autism.html
4. http://www.courthousenews.com/2012/08/24/49635.htm
5. http://autyzmaszczepienia.wordpress.com/gdzie-ten-dowod/rtec-a-autyzm/6-hviiddania/
6. http://www.jim.org/czytnik/nowyrok
7. http://www.autyzm-szczepienia.eu/uploads/List_do_wakcynologow_poprawiony%5B3%5D%20adobe.pdf
8. http://www.biomedical.pl/aktualnosci/grypa-podczas-ciazy-zwieksza-ryzyko-autyzmu-8677.html
9. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dunscy-naukowcy-ustalili-ze-szczepionki-grype-nie-dzialaja-tak-sie-tego-oczekuje
10. http://www.polskiportal.net/classifieds/2901/151/szczepionka-mmr-wywolala-autyzm
11. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11972&Itemid=53
12. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11797&Itemid=53
13. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11461&Itemid=53
14. http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11547&Itemid=53
15. http://www.polishclub.org/2013/10/08/dr-jerzy-jaskowski-dziwna-historia-szczepionki-przeciwko-odrze-mmr-dr-andrew-wakefield-ma-racje-autyzm-czesc-5/
16. http://www.polishclub.org/2013/04/10/dr-jerzy-jaskowski-dofinansowywani-przez-koncerny-szczepionkarskie-czesc-2/
17. http://kefir2010.wordpress.com/2014/02/02/dr-piotr-zwolinski-lekarz-ktory-przelamal-zmowe-milczenia/

http://wolnemedia.net/

Komentarzy 278 do “Związek szczepień z autyzmem udowodniony!”

 1. marchabr said

  Jeżeli są ewidentne dowody, że rtęć działa niszcząco na komórki nerwowe, potwierdzone przez główny ściek nauki, to jeśli szczepionka zawiera rtęć to?
  Nie trzeba być profesorem medycyny, żeby wyciągnąć logiczny wniosek. Hg -> zniszczenie neuronu to szczepionka->co najmniej upośledzenie.
  Jeżeli Bóg chce kogoś ukarać, odbiera mu rozum.

 2. Isreal said

  kosmaty eksperymentator dopuści się każdej podłości…..
  a chciwy parobek wdroży…….

 3. Brat Dioskur said

  Ostatnio w hol. internecie ukazala sie wiadomosc,ze 6-cio latki nie nadaja sie do szkoly.Potwierdzily to badania holenderskich uczonych ,ktorzy przebadali 8 tys. dzieci w tym wieku.Podobno wczesny wysilek umyslowy generuje u dzieci autyzm i dysleksje.No ,ale u nas sadza ,ze to jest bardzo europejskie i postepowe….

 4. Tralala said

  ad 3
  Bo ja wiem…
  Moze Francuzi nie sa najinteligentniejszym z narodow, ale ich dzieci zaczynaja szkole w 6 roku zycia, moje, urodzone w ostatnim kwartale, mialy 1-go wrzesnia 5 lat.

  Gdy 15 lat temu pracowalam chwile we francuskim przedszkolu, poznalam program narzucony tamtejszej kadrze dla dzieci „klas” od 3 do 5 lat: litery, skladanie slow, trudne ukladanki, i caly szereg cwiczen, ktorych te maluchy wogole nie chcialy robic. Po tym wszystkim wydawalo sie, ze pierwszy rok szkoly byl dla nich lzejszy niz przedszkole.

  W ziemianskich rodzinach dbajacych o ksztalcenie dzieci guwernanki dawaly lekcje juz 5 latkom, ale…nie caly dzien, jedynie rano.
  Jezeli przedszkole robi dzieciom z mozgu masakre, lepiej niech ida do szkoly, ale jezeli szkola spelnia role ideologicznego prania mozgu, powinno sie ja opozniac ile mozna.

  Dla anegdotki: moj ojciec (pozniejszy inzynier) poszedl do I klasy w Rybniku majac 4 lata i 7miesiecy i dzieki temu zdal mature tuz przed wojna.

 5. Anka said

  Doprawdy, nie rozumiem matek, które bezmyślnie szczepią swoje dzieci na wszystko co popadnie…
  Dziewczynki przeciwko rakowi szyjki macicy, przeciwko grypie i innym świństwom.
  Moja córka jest już dorosłą panną, niestety chorą na autyzm…
  Jest to bardzo przykra dolegliwość dla mnie jako rodzicielki, a dla niej w szczególności!
  Zachorowała po dość krótkim pobycie w szpitalu.
  Nie wiem co wówczas się stało?! Może coś niewłasciwego jej podano?
  Nie wiem, ale kiedy zaczęłam drążyć temat, zaraz po szpitalu, to lekarze wrzeszczeli na mnie jak opętani, pomawiali, że jestem nieodpowiedzialna matką, która spełnia się poszukując chorób u dziecka…
  Było to bardzo przykre doświadczenie.
  W końcu znalazłam uczciwego lekarza, który zdiagnozował autyzm i od razu zastrzegł bym nie szukała winnych, bo na to szkoda mojego czasu i nerwów…
  Lepiej skupić się na leczeniu.

  Przestrzegam przed nieuczciwymi firmami farmaceutycznymi i lekarzami współpracującymi z nimi.
  Nie dajcie krzywdzić swoich dzieci!
  Patrzcie na ręce, a nie na reklamy.
  Pozdrawiam.

 6. Zerohero said

  Proszę skrupulatnie notować nazwiska dziennikarzy i zawodowych blogerów „raconalistów” konsekwetnie tępiących wszelki głos krytyki zarówno szczepień jak i GMO. Gdy liczba ofiar tych eksperymentów osiągnie rozmiar krytyczny (a dowody będą pewne) trzeba będzie tym ludziom odpowiednio „podziękować” – to są psychopaci i de facto mordercy. W Wolnej Polsce będzie od tego sąd. W Polsce okupowanej wizyta agenta AK.

  I nawet „ja tylko wykonywałem rozkazy” nie pomoże. Jak bratku wyleciałeś z III roku medycyny, to mogłeś sobie poszukać 100 różnych zajęć. Musiałeś przyjąć posadę blogera podszywającego się pod lekarza? Musiałes brać kasę od morderców?

 7. Re: 6 Zerohero.
  Wypadaloby niezwlocznie powolac „Szwadrony Sprawiedliwosci” z odpowiednimi „narzedziami” i dokumentami z udowodniowymi przewinieniami…nie tylko wobec „doch-torow”, ale wszystkich zajmujacych decyzyjne stanowiska w obecnej talmudycznej administracji na „jewRopejskim” landzie…

  Czy jest realna mozliwosc powrotu do RP jako wlasnej, suwerennej i niepodleglej????.

  Jest taka mozliwosc…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. maasteer69 said

  holokaust szczepionkowy ma się całkiem dobrze – muszą przecież wychować chore pokolenie, które będzie tylko leki wpierdalać, a emerytura w 67 lat – nikt nie doczeka.
  Sanepidy zaczynają karać rodziców którzy chcą mieć zdrowe dzieci i nie poddają ich szczepionkowej eutanazji! a tfu.

 9. Waldek said

  Problem szczepień to nic nowego. Mnie dotknęły powikłania po szczepieniu przeciwko durowi brzusznemu – głuchota prawego ucha. Miałem wtedy 4 lata a problemy na następnych 40 kilka. Nikt mnie nigdy na takie eksperymenty nie namówi.

 10. Zerohero said

  @Jasiek z Toronto

  Ano! Cieszy mnie Pańskie zrozumienie wagi problemu. Są jednak problemy zasadnicze typu JAK, KTO itd. Pomarzyć dobra rzecz.

  Chciałbym też wyraźnie zaznaczyć, że nikogo nie nakłaniam do zbrodni i samosądów. Na razie poprzestańmy na spisywaniu słów i czynów. Sprawiedliwość powinna być napierwszym miejscu, przed ślepą zemstą. Aczkolwiek zemstę rodzica, któremu zamordowano dziecko mogę zrozumieć.

 11. Re: 10 Zerohero..
  Czyta Pan moje slowa I w dalszym ciagu nie rozumie co napisalem I nie wiem jaki byl powod tego, aby „nadinterpretowac” moja wypowiedz.
  Nie napisalem, aby kogokolwiek mordowac, zarzynac, czy wieszac, gdyz stworzenie takich „Szwadronow Sprawiedliwosci” sa po to, aby nikomu nie przyszlo do glowy (lub zaniechalo) czynienia zla wobec blizniego I wlasnego Narodu, gdyz mysl o takim ugrupowaniu ze ono istnieje jest o wiele gorsza anizeli samo istnienie takiego ugrupowania.

  Dam Panu przyklad: Wybuch atomowy nie jest taki grozny, anizeli mysl o takim fakcie. Czyli nie jest zamierzeniem fizycznym, ale psychologicznym, ktore bardziej wplywa (pozytywnie lub negatywnie) na morale spoleczne czy narodowe.

  Na razie pozostawmy kwestie: Jak I Kto???, gdyz nie jest to az takie wazne, ale wskazanie kierunku do pozytywnego sprawowania sluzby publicznej przez tych, ktorzy wciaz mysla, ze moga dokonywac tego, co jest negatywne dla spolecznosci I narodu ktorego reprezentuja…
  ==============
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Marek said

  Polska i USA przodują w liczbie obowiązkowych szczepień dzieci.
  Dwa najbardziej zażydzone kraje świata. Nie licząc tego na BW.

 13. Maciej said

  22 kwietnia zostanę ojcem i mamy rodzinny dylemat odnośnie szczepień. Pierwsza porcja idzie 48 godzin po urodzeniu dziecka, chce tego uniknąć, przesunąć szczepienia w czasie lub zrezygnować w ogóle. Czy ktoś ma jakieś świeże doświadczenie w tym temacie ? Czy bywalcy gajówki żyjący w innych krajach mogą udzielić informacji jak to wygląda na obczyźnie ? Trochę mam obaw co do szczepienia jak i nie szczepienia. Nie wiem jak je zrównoważę.

 14. @Maciej
  Nie sadze, ze uzyska pan odpowiedz na pytanie szczepic czy nie. To powinna byc swiadoma decyzja rodzicow.
  Podrzuce panu kilka linkow do stron na temat szczepien, skladu szczepione, ulotki producentow szczepionek itd.
  Dobrze tez sprawdzic kalendarze szczepien w innych krajach Europy ( w wielu krajach szczepi sie niemowleta pozniej niz w Polsce). To moze pomoc w rozmowach z lekarzami, jesli zdecyduje Pan nie szczepic lub odwlec w czasie szczepienie dziecka.
  Jesli uzywa Pan fb. to jest wiele grup.dzie rozmawia sie i wymienia doswiadczenia odnosnie kontaktow z lekarzami, sanepidem .
  Tutaj duzo wiadomosci na temat szczepionek, a takze jak rozpoznawac niepożądane odczyny poszczepienne itd..
  http://www.stopnop.pl
  http://faktyoszczepieniach.wordpress.com/

  Click to access dr_sienkiewicz__powiklania_neurologiczne_po_szczepieniach.pdf


  Ja pisze z Australii. Tutaj w pierwszej dobie zycia wstrzykuja przeciwko wirusowi zoltaczki „B” oraz witamine k.
  Mozna odmowic szczepienia noworodka, ale trzeba sie liczyc z niechecia personelu medycznego.
  Szczepien jest duzo – podobnie jak w USA.
  Niby nie ma przymusu, ale zgodnie z decyzja rzadu, przedszkola i zlobki musza odmowic przyjecia dziecka, ktore nie jest w pelni zaszczepione.
  I ciekawostka, nie szczepi sie dzieci przeciwko gruzlicy, a zachorowalność zblizona do polskiego zaszczepionego spoleczenstwa.

 15. Maciej said

  Dziękuje Pani bardzo za odpowiedź i informację …

 16. Anja said

  Brat Dioskur, prosze o zrodlo tych sensacyjnych badan. Po niderlandzku najlepiej. dzieci w Holandii zaczynaja szkole tuz po 4. urodzinach. Porownywanie 6-latkow w Polsce do tych chocby w holandii jest bez sensu. Holenderskie 6-latki w szkolach maja sie dobrze i o zgrozo! szkole lubia. To nie wiek rozpoczecia nauki jest problemem, a sposob nauczania i organizacja pracy w szkole.

  Co zas do glownego artykulu… kolejne tendencyjne brednie. Nawet mi sie nie chce kolejny raz tego samego pisac.Jak ktos nie chce szczepic, niech nie szczepi, ale jesli sadzi, ze dzieki temu dziecko uniknie autyzmu, to coz, zostaje zyczyc jedynie powodzenia. Miliony szczepionych (nawet rtecia) dzieci nie maja autyzmu, a coraz wiecej tych nieszczepionych ma autyzm. Zapewne koncerny farmaceutyczne zatrudniaja krasnoludki trujace niewinne dzieci rtecia po kryjomu, zeby sie statystyki zgadzaly.

 17. hubert said

  @Maciej
  szczepić tylko z głową,
  nie szczepienia możesz nie dźwignąć psychicznie,
  jako pierwszą np. podaj Engerix B (który i tak najczęściej nie działa bo nie wytwarza przeciwciał 🙂 ale jest bezpieczny), musisz sam kupić w aptece,
  potem szczepić ale w większych odstępach czasu i nie na wszystko, unikaj skojarzonych 3 w jednym, 5 w jednym,
  niestety np szczepionka przeciwko BŁONICY, TĘŻCOWI i KRZTUŚCIOWI jest tylko 3 w jednym, bo jak by dali możliwość osobno to by nikt nie szczepił na tężec którego nie było u dzieci od 35 lat, a tak się wycwanili żeby sprzedać i na tężec. Bo np krztusiec już występuje i jest niebezpieczny, ja olałem.
  Temat rzeka, ja konsultowałem się w 6 szpitalach z 8 lekarzami i dalej ciężko coś postanowić.

 18. Maciej said

  @ 16

  Panie Hubercie, argument z nie dźwignięciem psychicznym jest MONSTRUALNY. Widać, że ma Pan doświadczenie w temacie. Jak mniemam olał Pan wszystkie ? Czy szczepił częściowo ?

 19. Kinga said

  Drogi Macieju – to już tylko i wyłącznie od Ciebie będzie zależeć, co postanowisz.Ja powiem tak – żałuję każdej igły wbitej w ciało mojej córki. Po trzeciej dawce przeciwko WZW B (po 6 m-cu) dziecko 3h płakało, następnie dostało drgawek i straciło przytomność. Od tamtej pory (a minęły już prawie 2lata) ciągną się za nami problemy neurologiczne,AZS… Nie skończyło się,dzięki Bogu tragicznie, ale tego wszystkiego mogło nie być. Gdybym tylko nie szczepiła…

 20. Maciej said

  @ 18

  Współczuje Pani Kingo i życzę dużo zdrowia dla Pani córki. Czy przed szczepieniem miała Pani dostęp do informacji o negatywnym działaniu szczepionek, czy to przyszło po wydarzeniach które Pani opisała ?

 21. Kinga said

  Przed szczepieniami nie interesowałam się tematem w taki sposób jak teraz, miałam też innego pediatrę, który był bardzo pro-szczepionkowy, niestety. Wydawało mi się, że robię dobrze, że szczepionki cudowny wynalazek naszych czasów. Jak się okazało, byłam w grubym błędzie. Przez przypadek trafiłam też do innego pediatry i dowiedziałam się, że sympozja, które są organizowane dla lekarzy, nie organizuje nikt inny jak firmy farmaceutyczne. Więc jakim cudem oni mieliby nie wypowiadać się w superlatywach?
  Polecam na prawdę zagłębić się w temacie. Można zawsze zostawić sprawę i pomyśleć „co ma być, to będzie”, w końcu tak wielu dzieci NOP-y nie dotykają. Ale warto poczytać, przeanalizować nawet pojedyncze przypadki i wtedy zadać sobie pytanie, czy warto. Polecam też tą stronę na facebook’u. Wiele ciekawych informacji https://www.facebook.com/pages/Reakcja-mojego-dziecka-na-szczepienie/606046476092473?ref=stream

 22. Marucha said

  Re 16:
  Pani Anja chyba zabłądziła… strony popierające trucie dzieci szczepionkami są gdzie indziej.

  Jest wykazane, że dzieci szczepione zapadają na autyzm wielokrotnie częściej, niż nieszczepione – i co tu więcej pieprzyć?
  A rtęć się dodaje do szczepionek by zwiększyć ich trwałość, ale Pani pewnie o tym pierwszy raz słyszy, albo świadomie łże.

 23. Maciej said

  @ 21 Pani Kinga

  Dziękuje za informację, przejrzę link i informację w nim zawarte. Jeździłem na szkołę rodzenia i tam także odbiegaliśmy od tematu z Panią położną, która wskazywała jak bardzo propaganda o nie karmieniu dzieci mlekiem matki zaczęła działać od lat 80 w Polsce na rzecz dostarczycieli pokarmów w proszku itd.

  @ 22Marucha

  Widzi Pan Gajowy sam, retoryka zwolenników szczepień to paplanina, sponsorowanie wyników badań to rzecz oczywista, przecież kupić można wszystko mając nie ograniczone zasoby finansowe ?

 24. Marucha said

  Re 23:
  Ten bełkot pro-szczepionkowy jest generowany albo przez osoby finansowo zainteresowane, albo przez idiotów.

 25. Maciej said

  @ 24

  Jak ze wszystkim Panie Gajowy, kategoryzacja jest dla mnie dość jasna:

  – wyrachowany sk.rwysyn
  – pożyteczny idiota

  Przepraszam za słownictwo, ale dzieci tego raczej nie czytają.

 26. Kinga said

  Macieju drogi – mi do teraz lekarze wpierają, że”przecież to sama woda” i „może warto modyfikowane podać” – a ja grzecznie dziękuję i karmię dwulatkę 😉 reklama to u nas bardzo skuteczna broń, niestety.

 27. aro said

  Arument o szczepieniach na „nieistniejace choroby”, to całkowite pudlo – one nie istnieja, bo ludzie sa szczepieni.

 28. moi said

  Ponieważ jest też o autyzmie, to dodam tylko, że pojawiła się koncepcja, że dzieci z planowanego cesarskiego cięcia mogą mieć częściej autyzm. Wyrzut oksytocyny uspokaja wzburzony rozwijający się u płodu mózg. To dopiero hipoteza, ale możliwe, że wzrost ilości przypadków autyzmu ma więcej niż jedną przyczynę.

 29. uuu said

  Dziwne….to dlaczego wszystkie zaszczepione dzieci nie choruja???

  Kolejny debil… no nic, tylko łopatą w tę durną mózgownicę przyp…ć
  Admin

 30. Adam said

  Slabo mi sie robi jak czytam takie artykuły wszystkim fanom nieszczepienia polecam artykuł i jego odsyłacze. Pewnie i tak niko tutaj to nie przekona ale życzę miłej lektury http://gizmodo.com/no-vaccines-dont-cause-autism-1530498442?utm_campaign=socialflow_gizmodo_facebook&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow

 31. Izabela said

  Myślę, że jak do wszystkiego do tematu szczepień trzeba podejść z głową. My nie szczepiliśmy dzieci na wszystko jak leci, interesowaliśmy się składem szczepionek, ewentualnymi skutkami ubocznymi, powikłaniami. Natomiast absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem żeby nie szczepić dzieci na choroby, które nie wystąpił od 10, 30 czy „x” lat. Te choroby nie wystąpiły, bo ludzie się szczepili. Jak duża grupa ludzi przestanie się szczepić to przypadki zachorowań znowu się pojawią. Tej ciąglej walce o szczepienia ludzie postępują skrajnie albo szczepią dzieci na wszystko albo na nic. Ani z jednrgo ani z drugiego nie będzie nic dobrego.

 32. osoba prywatna said

  ŚMIERTELNY ZASTRZYK: PRAWDZIWA HISTORIA SZCZEPIEŃ

  Lethal Injection – The Story Of Vaccination PL

 33. osoba prywatna said

  Nancy Banks on Vaccines PL

 34. osoba prywatna said

  Re 33
  To co zamierzałem wkleić, znajduje się jako 10-ty film na play liście.
  Niemniej, powyższy film, również warto zobaczyć.

 35. hubert said

  Panie Macieju,
  nie olałem wszystkich. Olałem tylko te 3 w jednym. Pierwsze szczepienie w szpitalu engerixem, zamiast euwaxem, na receptę od lekarza. Potem starałem się szczepić w dużych odstępach czasu.

 36. farmaceutka said

  Witam.
  Sprawdziłam kilka ulotek i składów różnych szczepionek, i z moich obserwacji wynika, że tiomersal zawiera jedynie Euvax, podawany każdemu dziecku w szpitalu w pierwszej dobie. Skojarzone szczepionki go nie zawierają, choć nie wszystkie sprawdziłam, ale nie ma go w infarnixie, jak również w Vaxigripie przeciwko grypie.

 37. aaa said

  A tymczasem w każdym domu opary rtęci oświetlają pomieszczenia….

 38. Rysio said

  re 40. Zgadza się, tak samo jak nie każde przekroczenie drogi kończy się śmiercią.

  🙂

 39. Rysio said

  re 40. Ach i jeszcze jedno.

  Np. w USA szczepieniu przeciwko grypie lekarze i pielęgniarki nie chcą się poddawać.

  Doszło do tego, że koszerne firmy farmaceutyczne tu i ówdzie zaczęły wprowadzać przymusowe szczepień.

  No bo jakby nie było – geszeft to jest geszeft.

  🙂

 40. Rysio said

  re 37. Niestety ale – Słusznie – pisze prawdę.

  Ja na ten przykłąd chodzę często po okolicy kurzę potężną faję jak parowóz, zabijam wszystkich do okoła tzw. second hand smoke, i niejako tak dodatkowo przy okazji obkaszluję moim gruźliczym kaszlem i prątkami całą okolicę.

  Był tu taki jeden lekarz co chciał mnie zaszczepić ale dałem mu w ryj, a potem jak był lekko znokautowany to wyrwałem mu strzykawkę i całą jej zawartość wstrzyknąłem mu w jego szyję.

  Po tym wydarzeniu ochota do szczepień, całkowicie mu przeszła.

  🙂

 41. Rysio said

  Ach i jeszcze jedno.

  Grypa leczona czy nie leczona trwa równo jeden tydzień.

  Najlepjej czas ten spokojnie spędzić w łóżku, wylegując się od rana do wieczora i rozmyślając o swoim doczesnym życiu.

  Jest tylko jeden problem – żyd tego rozmyślania gojów bardzo, ale to bardzo nie lubi.

  🙂

 42. Kar said

  Rysio:

  ..do me a favor:.. pull your lip over your head and swallow

 43. Rysio said

  Jedyny favor jaki robię dla takich jak ty to porządny kop ciężkim obkutym butem wojskowym w to miejsce gdzie się kończy twoja kość ogonowa.

  🙂

 44. Kornel said

  @Rysio

  Podrzuć swoje teorie nt. grypy tym, którzy rozwinęli w jej przebiegu zapalenie płuc, osierdzia, opon mózgowo-rdzeniowych, niewydolność nerek albo zespół Reye’a czy porażenie wstępujące… I tak się składa, że istnieje skuteczne leczenie przeciwwirusowe hamujące przebieg grypy. Podobnie czasami niezbędna jest antybiotykoterapia czy stosowanie leków przeciwgorączkowych.

 45. Rysio said

  @Kornel

  Podrzuć swoje teorie nt. grypy tym, którzy w wyniku szczepień umarli.

  A czy ty chociaż wiesz, że grypę powoduje wirus? WIRUS !!!

  A szczepionki na wirusy nie działają – są tylko szczepionki na bakterie.

  Ale co tam, idę o zakład, że ty to nawet nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy wirusem a bakterią.

  🙂

 46. Brat Dioskur said

  ad22

  Problem Anji polega na tym ,ze nalezy ona do kategorii ,ktora przybyla do Holandii po otwarciu rynkow pracy tego kraju dla Polakow. Pelni kompleksow i przybici uczuciem niedowartosciowania ,w koncu michnikowszczyzna od 89′ nie proznowala ,zachlysneli sie kultura Zachodu bezkrytycznie lykajac wszystko co im ona zaserwowala.Dowodem tego butne zadanie Anji ,zeby jej przedstawic link konuiecznie w niderlandzkim (!) a przeciez powolalem sie na internet holenderski wiec w jakimze to innym jezyku mialby to byc ten link,polskim?Sedno jednak tkwi w czym innym….. otoz oficjalnie nie istnieje okresenie ” jez. holenderski” tylko „niderlndzki” i „wyksztalceni z wielkich miast …itd” o tym wiedza ,wystrzegaja sie wiec w przeciwienstwie do Polakow od lat zasiedzialych w Holandii ,okreslenia „jez. holenderski”!Ponadto Anja daje do zrozumienia ,ze rozumie tekst holenderski co automatycznie ,jak sadzi ma jej dac w dyskusji przewage. nad adwersarzem.Nic dziwnego ,ze z uporem twierdzi ona ,ze dzieci 4 letnie doskonale czuja sie w tych przyspieszonych szkolach ,nawiasem kon w kieracie rowniez ma dobrze ,nie gloduje a dach ma zapewniony.Polacy pokroju Anji ,butni w slowach zapytani o sklad rzadu holenderskiego ,czy ich najwiekszego pisarza albo jakies wazne wydarzenie w dziejach tego kraju , robia wielkie oczy odpowiadajac ,ze do niczego im to nie jest potrzebne.Dlatego tez Anja nie wie o tym ,ze 80% personelu medycznego Holandii nie zaszczepilo sie na grype n.t. ktorej przed dwoma laty rozpetano kampanie na niespotykana skale.Malo tego w Niemczech wyszlo na jaw ,ze czlonkowie kasty rzadzacej dostaja inne szczepionki niz prosty lud.Wybuchnal skandal ,ale prasa jakos go wyciszyla.Wracajac dp casusu Anji. LPolacy jej pokroju ,o czym moglem sie naocznie przekonac zgadzaja sie calkowicie z aborcja ,eutanazja i gender.Inne postawy to przeciez obciach!A mozna sie o tym przekonac wchodzac na portal . www. Wiatrak.nl,,sprytnie prowadzony przez jakiegos koryfeusza z gazety. pl albo TVN ,co zreszta na jedno wychodzi.

 47. Marucha said

  Przyznaję, że powywalałem (chyba) wszystkie wpisy osób rajfurzących nam szczepionki.
  O wielkich zaletach szczepienia naprędce skleconymi płynami można sobie poczytać gdzie indziej.

  Uwagi Brata Dioskura o głupiej Anji b. słuszne. Brzydzę się tym gatunkiem „rodaków”. Sami reprezentując sobą ZERO starają się czym prędzej zrobić bardziej holenderscy, niż Holendrzy, bardziej szwedzcy niż Szwedzi itd.

 48. hana said

  Odnosnie szesciolatkow w szkole w hiszpanii gdzie mieszkam obowiazek szkolny majabod 3 go roku zycia!!!! Co wydaje mi sie kompletna glupota czego mozna nauczyc trzylatka ktory nie rozumie nawet dobrze co mu mowisz i nie umie wladac jezykiem!! To jest przeciazanie dzieci katorga ! Wszystko w swoim czasie musi byc gzas na dziecinstwo zabawe i potem na nauke! Jesli jakis rodzic chce aby jego dziecko uczestniczylo w wyscigu szczurow jego sprawa ale nie obowiazkowo dla wszystkich! Ja poszlam do zerowki w woeku 7 lat i do koca matury bylam najlepsza w klasie swiadectwa z paskami! Wszystko zalezy jak cie wychowaja w domu ze mna siadal ojciec umialam pisac w wieku 5 lat i potem mialam dyscypline w krwi do robienia zadan domowych ! Mozesz wyslac dziecko do szkoly jako noworodka ale jesli z nim w domu nie usiadziesz nienwytlumaczysz nic z niego nie bedzie ! Szkola go sama nie wychowa a wysylanie malutkich dzieci do szkoly to niepotrzebny stres dla nich! Zaczynaja chorowac czesto sa ofiarami agresji straszych ezoeci a nawet molestowania bo rzad wysyla do szkoly a potem nie ma warunkow i sie moesza dzieci na boisku! Moja siostrzenoce 3 letnia zlapali dwojka starszych dzieciakow zdjeli jej buty koszulke pobili i dotykali na dole!!!!! A ona mala nawet nie tylko sie nie bronila ale nie powiedziala nic profesorce!#!!#! Zobaczylam zadrapania na plecach o ze sie skarzyla na bol i zaczelam pytac az mi opowiedzaila i stanely mi zly w oczach !!! Jaka jest potrzeba zeby trzyletnie dziecko prechodzilo przez takie cos ! Trzeba dac mozliwosc utrzymania sie ekonomicznego dla matei aby mogly byc z dziecmi w domu a nie oddawac je osmiomiesieczne do zlobka zeby zarobic na chleb podczas dzieci politykow zyja we wlasnym kolorowym swiecie a nasze dzieci zmuszaja do przechodzenia przez rzeczy ktorych oni nie chcieliby dla swoich nawet doroslych! To wszystko robia nam pranie mozgow ze trzeba zaczac szkole wczesnie i znac piec jezykow i trzy magisterki i po co zarabiac tysiaka na miesiac i polowa dla nich w podatkach a my te cudowne dzieci cale zycie uczac sie pracujac zaciskajac pasa i blizujac sline widzac w telewizji jak zyja te swinie ! I co mamy na starosc bez dziecinstwa bez wakacji bez domow o nawet bez emerytury bo nie dorzyjemy a zdrowie zrojnowane juz trzydziestki sie skarza na bole kregoslupa bo calymi dniami siedza w biurach i nie maja czasu pokazac swym dzieciom laki lasu czy jeziora! Chca z nas zrobic masszyny zebysmy wiecej dla nich produkowali i szybciej umierali tak zaoszczedza na lekach i emeryturach ! Ludzie otworzcie oczy kiedy macie czas na zycie a nie tylko na zarabianie kasy i poacenia dlugow ktore nigdy sie nie koncza!!!!!!!!!!! Do usranej smierci!!!

 49. mika said

  @ Hubert
  Czemu nie szczepic skojarzonymi 3 w 1 i 5 w 1?? A 6 w1 już są ok??
  Niektórzy z Was piszą żeby szczepic w dłuższych odstępach. Czyli w jakich?

 50. Mateusz md said

  @45

  Panie Ryszardzie, jest Pan kompletnym ignorantem.

  Wie Pan o istnieniu szczepionki przeciwko POLIO? A czym jest POLIO? Chorobą powodowaną przez WIRUSY. Zna Pan różnicę między wirusem, a bakterią?

  W tym miejscu chciałbym wam wszystkim wytknąć, że powoływanie się na badania, które prawdopodobnie nie istnieją (Marucha), obarczanie strasznie niskiego procenta powikłań, który pewnie jest mniejszy niż liczba osób, które umierają na raka płuc każdego dnia i tylko przez palenie papierosów, powiedzmy L&Mów.

  Wasza wiedza o szczepionkach jest zerowa, jedyne co wiecie, to że prawdopodobnie w niektórych z nich jest rtęć (bo nie we wszystkich).

  A proszę też wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie 50% osób, które zostały zaszczepione i zostały dotknięte na autyzm – i tak by na niego zapadły. Bo dlaczego nie? Jest cała masa czynników, o których nie wiemy, a które powodują właśnie wszystkie te odstępstwa od normy. Tak jak wcześniej wspomniane cesarskie cięcie. Może zróbmy ruch antycesarki? Marucha chętnie założy kolejnego wordpressa żeby poprać trochę kolejnych mózgów.

  A, wkleję wam jeszcze konsekwencje niezaszczepienia dziecka na polio, bo może ktoś nie wie, co mogłoby stracić, ale zyska jego dziecko?
  Polio, czyli choroba Heinego-Medina, powodowana przez wirusa polio:

  > postać porażenna – rozwija się u około 0,1% zakażonych:
  –> postać rdzeniowa – charakteryzuje się porażeniami wiotkimi. Wirus atakuje motoneurony α. Powstałe porażenie jest zwykle asymetryczne. Zaatakowane są zwykle motoneurony grup mięśni proksymalnych (dystalne rzadziej) i kończyn dolnych (górne czasem też). Mięśnie unerwiane przez zaatakowane neurony z czasem zanikają (jest to wynik braku troficznego wpływu acetylocholiny). W przypadku polimyelitis utrata czucia zdarza się wyjątkowo rzadko, z tego powodu ten objaw z reguły wyklucza zakażenie poliowirusem.
  –> postać opuszkowa – częstsza u dorosłych niż u dzieci. W tej postaci wirus atakuje struktury podstawy mózgu w tym jądra nerwów czaszkowych oraz ośrodek oddechowy i ośrodek krążenia w rdzeniu przedłużonym. Stanowi ona bezpośrednie zagrożenie życia.
  –> postać opuszkowo-rdzeniowa – obejmuje zarówno rdzeń kręgowy i opuszkę (podstawę) mózgu. Rokowanie jest bardzo złe.

  > zapalenie mózgu – bardzo rzadkie, ale zwykle śmiertelne.

  A co do szczepionek na polio: Zachorowania poszczepienne zdarzają się jednak rzadko (3,8 przypadków na 10 milionów dawek).

  W czasie epidemii w 1958 roku odnotowano 6.090 zachorowań. Dzieci urodzonych w 1958: 755500.

  3,8 / 10mln = 0,000038%
  6090 / 755500 = 0,80%

  Warto?

 51. Marucha said

  Re 50:
  Jasne, że warto.
  A dziecko, które ewentualnie nie przeżyje szczepienia, i tak przecież kiedyś by umarło, więc o co drzeć mordę?
  A jeśli przeżyje jako warzywko, to przecież nie jest powiedziane, że nie stało by się warzywkiem i bez szczepionki,.
  Tylko że dzieci szczepione niesprawdzonymi cieczami, zapadają na autyzm ponad 7 razy częściej, niż nieszczepione. Ale co tam, może i tak by zapadły na autyzm.
  Dziwne, że wielu lekarzy nie szczepi swojej rodziny. Ale to pewnie głupcy.

 52. M. said

  O szczepionkach na polio w USA juz dawno slyszalam, poprosze bardzo o jakiekolwiek zrodla wskazujace, ze te trefna szczepionke przerzucili do Polski, wiedzac, ze jest ‚skazona’…wlos sie jezy

 53. Rysio said

  Mateusz Md jest święcie przekonany, że ŧa breja z której zrobiona jest szczepionka dla motłochu i jego dzieci jest tą samą, która podawana jest dzieciakom łaskawie nam panujących.

  🙂

 54. ivi said

  uwazam ze powinnismy szczepic dzieci na zoltaczke , polio , krztusca czy tez tezca to sa bardzo wazne szczepienia dzieci w Afryce czy tez innych krajach miej rozwinietych umieraja na to albo maja powiklania dla mnie to sa podstawowe szczepinia dla dzieci , ktore powinnismy im zpewnic ,zeby byly zdrowe .Szczepionki na rozyczke czy tez swnike jak kto chce ale musimy tez wiedziec , ze u chlopcow ktorzy chrowali na swinke w przyszlosci moze to byc powodem bezplodnosci I tutaj to jest idywidualna sprawa rodzicow szczepic czy nie .Jezeli chodzi o dziewczynki mozemy czuc sie szczesciarzami jesli za choruja na rozyczke jako dzieci jesli zachoruja na to w poznieszym wieku moga byc powiklania po chorobie a najbardziej jest nie bezpieczne to jak sa w ciazy I zachoruja na rozyczke
  Wszystkie te nowe szczepionki jak np. na grype maja za malo testow klinicznych powtwerdzajacych czy sa aby napewno bezpieczne dla naszych maluchow czt tez doroslych.
  Farmaceutyczne firmy wraz z przeroznymi organizacjami ,ktore powinny takie rzeczy sprawdzac maja to poprostu w D….a wiec my jako rodzice powinnismy walczyc I dociekac co za skladniki sa w szczepionkach kiedy powinno sie je podawac dziecku i jakie moga byc skutki nie pozadane wiekszosci przypadkow szczepionki ratuja nasze dzieci przed smiertelnymi chorobami natomiast co do autyzmu szczepionki moga przyspieszc postep choroby a nie ja wywolac przeprzaszam jest maly wyjatek moze sie tak stac z bledu lekarza czy tez pielegniarki ze szczepionka zostanie podana zawczesnie tzn.skladniki zawarte w szczepionce moga byc za silne na dany wiek

 55. Rysio said

  re 51. To Gajowy nie wie, że dziecko zaszczepione jeżeli nawet umrze, to umrze zdrowsze?

  Tak samo jak ci co to zdrowo się odżywiają, uprawiają sporty itp… itd… Oni wszyscy umierają dużo bardziej zdrowsi od tych, którzy o siebie nie dbają, piją, palą, ćpają itp… itd…

  🙂

  PS. Mieliśmy tutaj niezłe jaja – w TV C-SPAN dwie nawiedzone baby gadały o zdrowym odżywianiu itp.. itd..

  No i w pewnym momencie się wszystko rypło, bo zadzwonił facet i powiedział, że jego żona kilka lat temu zmarła – a cały czas się zdrowo odżywiała, no i diabli ją wzięli gdy miała 40 kilka lat.

  Dodał, że zaraz obok niego mieszka bardzo stara sąsiadka. Ta kobita całe życie pije, pali, odżywia się bardzo niezdrowo tj. tłusto jak cholera i dociąga do 100-ki.

 56. Rysio said

  Ciekawe dlaczego z tym obowiązkowym szczepieniem jest tak samo jak z obowiązkową edkukacją?

  No bo w to, że łaskawi nam panujący chcą naszego dobra to chyba tylko głupi uwierzy.

 57. Kornel said

  Zauważyłem oczywiście, że poziom intelektualny komentujących na tej stronie jest dość niski, ale nie przypuszczałem nawet, że admini („Marucha”?) posuną się do tak żenującego kroku jak usuwanie niewygodnych komentarzy. Co tu dużo mówić, żal mi państwa. Pozdrawiam

  Chyba niżej od żenuy reprezentowanej przez rajfurów szczepionek spaść nie można – admin

 58. Rysio said

  Kornel – szoruj na Naszą Klasę.

  🙂

 59. Tekla said

  http://www.kurkiewicz-family.com/wspomnienia09.htm

  Wspomnienia Jana Felicjana… cz 9

  Szczepienie przeciwko chorobie Heinego-Medina – moja walka…

  Bilans profilaktycznego szczepienia był tragiczny. Kilkoro dzieci zmarło, zaś te które przeżyły zostały kalekami do końca swoich dni. Oczywiście całe społeczeństwo winą obarczyło producenta szczepionki, czyli nasz bratni Związek Radziecki. Dopiero po dziesięcioleciach okazało się, że niesłusznie…

  Kiedyś czytając o Rodzinie gen.Rozwadowskiego znalazłam te oto wspomnienia z dzieciństwa krewnego generała ,dodać należy ,że wspominający urodził się w 1947 r.

 60. Piotrek said

  Zapraszam tutaj do oficjalnego dokumentu z 2009 roku. 3 profesorów się pod tymi bzdurami podpisało, ciekawe co teraz mówią.
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww2.mz.gov.pl%2Fwwwfiles%2Fma_struktura%2Fdocs%2Foswiadczenie_szczep_25112009.pdf&ei=u2kbU4H-LdS2hAfC2YDABQ&usg=AFQjCNGZ5KMLa9ncLavhn49Eqk0kxoD0IQ&sig2=1zEzYo_zrZT-W443boo4dg&bvm=bv.62578216,d.ZG4&cad=rja

 61. Maciej said

  Trochę się zwolenników szczepień wysypało, ja nie czuję się ani kompetentny i na intelektualnych siłach by podejmować z nimi polemikę, choć jestem bardzo zainteresowany tematem. Mogę tylko odesłać do filmów:

  Tutaj jest wiele kontrargumentów do poglądów apologetów szczepień. Zresztą podstawowym pytaniem jest, dlaczego w Polsce dzieci szczepi się w ciągu 48 h po urodzeniu ? Czym sobie polskie dzieci zasłużyły na taką wątpliwą przyjemność w Europie ?

 62. Maciej said

  @ 46 Brat Dioskur

  Panie Bracie, gorąca prośba, jest pan wstanie zorientować się jak to wygląda w Holandii ? Kiedy szczepi się dziecko po raz pierwszy ?

 63. Maciej said

  @48 Hana

  Nie wie Pani czy hiszpańskie dzieci są także wyróżnione szybką porcją szczepionki łączonej zaraz po urodzeniu ?

 64. asia said

  Tragedia… faktycznie niski poziom rozmowy. Jeśli na forum wypowiadają się osoby, które twierdzą, że nie ma szczepionek na wirusy… 🙂 i znajdują się osoby, które go popierają, to żal tylko tych dzieci nieszczepionych. A tam… niech sobie beda bezpłodne po zachorowaniu na świnkę, wy juz swoje dzieciaki macie, wiec resztę macie w d….

 65. PRAKTYK said

  taki „doktor”, a bibliografia z internetu. Chlopie, wez sie ogarnij i opublikuj tezy poparte EBM o ile wiesz co to znaczy.

 66. Glos_rozsadku said

  Nawet jeśli szczepionki, wywołują autyzm, na co nie ma 100% dowodu, to i tak szansa jego wystąpienia jest o wiele mniejsza niż ryzyko wystąpienia chorób na które się zaszczepia, a ich zapadalność na nie jest dzisiaj taka mała dlatego, właśnie, że wdrożono szczepienia obowiązkowe, no chyba, że ludzie wolą, aby ich dzieci chorowały na krztuśca, tężca czy zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych wywołane przez H. influenzae typu b. Takie choroby jak ospa prawdziwa, które zostały całkowicie wytępione, lub polio czy błonica, które dzisiaj są rzadkością, zostały zwalczone właśnie przez wdrożenie obowiązkowych szczepień przeciwko nim.

 67. Anja said

  @62

  W Holandii pierwsze szczepienia dostaja 2-miesieczne dzieci. Z wyjatkiem dzieci zagrozonych HepB, jesli w wywiadzie sa zakazenia to szczepi sie w ciagu pierwszych 48 godzin, jesli tak jak w moim przypadku „tylko” pochodzi sie z kraju zwiekszonego ryzka (w tym Polski), szczepi sie 3 razy laczac z innymi szczepieniami plus przypominajace w wieku 9 lat. Holenderskie dzieci na WZW B nie sa szczepione. Ale co to ma do rzeczy? Statystyki autyzmu wcale nie sa inne od polskich 😛

 68. Rysio said

  re 66. A ty skąd to wiesz?

  Zrobiłeś niezależne badania, przeczytałeś w gazecie, czy może urzędnik państwowy ci to powiedział?

  🙂

  PS. Zresztą ja nie mam nic przeciwko temu aby cię szczepili na wszystko co się tylko da – powiedzmy tak raz w tygodniu.

 69. Rysio said

  re 64. Asiu a ty wirusologie to gdzie miałaś?

  🙂

 70. Glos_rozsadku said

  Krztusiec wg CDC „In 2012, 48,277 cases of pertussis (whooping cough) were reported in the U.S., but many more go undiagnosed and unreported. This is the most number of cases reported in the U.S. since 1955 when 62,786 cases were reported.”,
  Tężec wg CDC „http://www.cdc.gov/tetanus/surveillance.html”
  Wystąpienie różyczki u dziewczyny może doprowadzić do ciężkich uszkodzeń płodu, a świnki u chłopca w okresie pokwitania lub po może może doprowadzić do bezpłodności, oby dwie choroby są wywołane przez wirusy, podobnie jak odra, ospa, polio czy WZW B.

 71. Seba said

  i prawda to tylko szczepienia mają też bardzo wiele wspólnego z eliminacją chorób które pustoszyły lub okaleczały całe społeczeństwa

 72. michał said

  Jesteście wszyscy na medycznych żarcikach hahahah 😀

 73. Pan_T said

  jak pewnego dnia, wasze dziecko zachoruje na krztusiec, będzie bezpłodne przez świnkę, z ciężkimi powikłaniami układu nerwowego po meningitis wywołanym przez Hib, spójrzcie na nie, uśmiechnijcie się i powiedzcie „przynajmniej to nie autyzm”

 74. Marucha said

  Re 71:
  Myślę, że nikt tu nie neguje skuteczności szczepionek, jako takich bez różnicy, lecz podważa uczciwość firm farmaceutycznych i przekupionego personelu medycznego, serwującego pacjentom produkty niewytestowane i szkodliwe.

 75. Znalazłem w Gajówce to:

  ——–
  „W dniu 15 stycznie 2001 roku sędzia Hackmann z wojewódzkiego (Landgericht) sądu w Dortmundzie (Sygn. Akt. Ns70 Js 878/99 14 (XVII) K 11/00) na publicznej rozprawie przedstawił wiedze urzędu Ministerstwa Zdrowia Republiki Federalnej Niemiec.

  „Stwierdzam, ze wirus HIV, który to miałby być powodem choroby AIDS nigdy nie został naukowo udowodniony (bezpośrednio wyizolowany)
  ——–

  Kto chce więcej, niech skorzysta z tego:
  https://marucha.wordpress.com/2011/03/02/wirusy-%E2%80%93-czyli-al-kaida-%E2%80%9Enaukowej%E2%80%9D-medycyny/

 76. Marucha said

  Re 73:
  Całkiem celnie Pan strzelił… ale pozostaje pytanie: czy rzeczywiście szczepionki są tak skuteczne, jak się nam mówi? Bo są co do tego poważne wątpliwości.
  A jeśli nie są skuteczne – to po co szczepić?

 77. Glos_rozsadku said

  re 68 Rysio, a skąd ty wiesz że nie, „Zrobiłeś niezależne badania, przeczytałeś w gazecie, czy może urzędnik państwowy ci powiedział?”

 78. asia said

  Rysiu, a co wywołuje mi.in. zapalenie wątroby? czyżby wirus? i czy można mu zapobiegać szczepiąc się? Matko jedyna proszę Cię nie wprowadzaj ludzi w błąd, nie zabieraj głosu w sprawie, w której się nie znasz.
  A gdzie się uczyłam? na studiach. Ale do tego studiów kończyć nie trzeba, żeby to wiedzieć.

 79. Pan_T said

  Nie zaprzeczam są szczepionki, których skuteczność jest niewielka np. na gruźlice, ale w życiu spotkałem dwoje dzieci, chorych na krztuśca i oby dwoje były nie szczepione, może to za mała ilość by stwierdzić, że skuteczność tej szczepionki jest duża, ale słynne badania nad tym czy MMR powoduje autyzm zostały przeprowadzone na grupie reprezentatywnej 12 dzieci uważam, że taka ilość w zupełności wystarczy.

 80. Miłek said

  Ad. 70
  Czy Pan się nie zagalopował? Sama różyczka u dziewczyny nie wywoła uszkodzen płodu, chyba że jest ona w tym samym czasie w ciąży.

  Poza tym czy rzeczywiscie szczepionki spowodowały to że wiele z chorób zniknęło czy może lepsza higiena i odżywianie….
  Przykład Afryki (ktoś wyżej wymienił)jest nietrafiony bo higiena i odżywianie w wielu miejscach po prostu leży…zresztą może oni tam sobie eksperymenty robią…..
  Nawroty grużlicy, zwłaszcza szczepy nowe, oporne na znane leki- wśród ludzi biednych, a więc znowu higiena i odżywianie ale także z rozwiniętm zepołem AIDS a więc z ogromnym upośledzeniem odporności….
  Do szczepionek to różne cymesiki trafiały taki np. formaldehyd…..

 81. Rysio said

  re 77. Ja zawsze robię wszystko odwrotnie od tego co urzędnik państwowy mi doradza.

  🙂

 82. Coś wam powiem. Paarę lat temu znajomy miał wysoką gorączkę, tak pod 40 st.C. Wyglądało to na grypę, czy cuś. Uparł się, że przeczeka, nic nie będzie brał. Ani witaminki C, ani miodku, ani prochów żadnych. Dosłownie NIC. I przeczekał. Wysoka gorączka trwała dwa, może trzy dni, potem zaczęła spadać wolno. Tak po tygodniu był już w połowie na chodzie. Po dwóch tygodniach był zdrowy. Od tamtej pory praktycznie nie choruje, nie przeziębia się, czasem jakiś mały katar, ale w Polsce to normalne. Wniosek? Organizm nauczył się walczyć z tym, co go spotkało. I walczy jak dotąd skutecznie.

  Pozdrawiam chorych.

 83. Ad. 80

  „Do szczepionek to różne cymesiki trafiały taki np. formaldehyd…..”

  – Natomiast w płynach do e-papierosów jest płyn do chłodnic. Tyz piknie.

 84. Glos_rozsadku said

  Dobrze, a ospa prawdziwa fakt, że jej dzisiaj nie ma jest wynikiem tylko i wyłącznie szczepień, nawet w Afryce, w której jak pan powiedział higiena leży, podobnie polio, które występuje dzisiaj tylko w Afganistanie i Indiach, a w Afryce czy w innych krajach o niskim poziomie sanitarnym został wyeliminowany. Ma pan w 100% racje, że za zmniejszenie zachorwań na choroby zakaźne w dzisiejszym świecie w większości odpowiedzialna jest higiena, a gruźlica w ostatnim czasie niestety wraca i niestety nie tylko u ludzi biednych.
  I rzeczywiście nie do końca sprecyzowałem fakt o różyczce, ale chodziło mi o zachorowanie w czasie ciąży.

 85. Rysio said

  Święta racja – sam zresztą też uważam że higiena i jak najczęstsze odkażanie jest bardzo ważne dla zdrowia.

  🙂

 86. Miłek said

  Ad. 83 glikol propylenowy tzw. kóńserwant 🙂

  Ad.84 Niepotrzebnie pomija pan odżywianie, ja wyraźnie napisałem i higiena i odzywianie. Chyba jakoś ta odporność musi się zbudować….że nie wspomnę o „nauce odporności” czyli o chorobach wieku dziecięcego, dobrze byłoby je przechorować a nie przeszczepić.
  Co do tych dwóch chorób, które pan wymienił – należałoby prześledzić naprawdę dokładnie dane co jak gdzie i kiedy spowodowało ich eliminację.
  Co do gruźlicy- owszem, ma pan rację naćpany byznesman w stresie i na fast foodach albo pedał z pełnym AIDS i dularkami na koncie też są w tej grupie chociaż biedni teoretycznie nie są.To raz a dwa to jakość jedzenia i zawartość w nim składników odżywczych jest coraz gorsza…to też nie jest bez wpływu.

  Do higieny nie zaliczam chusteczek naładowanych lizolem lub podobnymi ( fenolowe…) jak w hameryce bo to przegięcie w drugą stronę….

 87. Miłek said

  AD. 85 🙂 🙂 🙂 w tym szaleństwie jest metoda…

 88. Mateusz md said

  Akurat nadmierna higiena zabija patogeny, blokuje możlwosc wytworzenia naturalnej odpornosci czynnej i zwieksza ryzyko alergii.

  Wszystko sprowadza sie do jednego – watpliwy autyzm, czy probowac dac bezbronnemu dziecku bez bardzo dobrze rozwinietego ukladu odpornosciowego przezyc smiertelna chorobe? Oczywiscie ma jakies tam przeciwciala od matki, no ale na Boga, akurat tego jednego moze zabraknac.

  Prosze pamietac o podstawowym prawie toksykologii – wszystko jest trujace, glownym czynnikiem jest wielkosc dawki. Byc moze w tej postaci i w takim stezeniu rtec, formaldehyd i tak dalej nie sa szkodliwe? W koncu przeszlo 2mld ludzi objetych szczepieniami ma sie dobrze.

  @82 – Nie widze zwiazku z tematem. Mowi Pan o wytworzeniu odpornosci po przechorowaniu. Choroby smiertelnej Pan nie przechoruje (tj. jest jakas tam szansa, zalezy od choroby, ale generalnie nie bez powodu stosuje sie okreslenie „letalne”).

  @84 – Wraca, bo wraca. Może dlatego, że:
  „Mam pytanie o skuteczność obowiązkowej szczepionki przeciwko gruźlicy: w USA w ogóle nie stosuje się szczepień BCG przeciwko gruźlicy, a zachorowalność w ostatnich kilku dekadach spadła, podobnie jak w Europie. Może te szczepionki w ogóle nie są potrzebne? Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam serdecznie. Michał D.”

  Ciekawa korelacja 🙂 Czekam na kontrargumenty w stylu „bo tam nie ma higieny”, „bo ich IQ jest niskie”, „bo szczepionki by ich i tak zabily wiec po to Bog tak chcial”.

 89. Miet said

  Re. 76.
  Panie Mirosławie, czy zaryzykował by Pan nie zaszczepienie pana dziecka przeciwko paraliżowi dziecięcemu, wiedząc co to znaczy???
  Dobrze, że Pan w innym wpisie zaznaczył, że Pan nie neguje szczepień w całej ogólności – bo już miałem trochę coś tam …

  Jeżeli firmy farmaceutyczne postępują źle, to walczmy z tymi firmami a nie ze szczepionkami, które w wielu przypadkach są dobrodziejstwem dla ludzkości.

 90. Miet said

  Re.82.
  No wspaniale , Panie Krzysztofie, wnioskuję z Pana wypowiedzi,
  że to tylko idioci, którzy probują się leczyć.
  Mądrzy ludzie powinni siedzieć spokojnie na d…pie, bo przecież ich organizm i tak wszystko zwalczy – albo i nie!:-)))

 91. Marucha said

  Re 89:
  Akurat szczepionka przeciwko chorobie Heinego-Medina należy do tych wypróbowanych przez dziesięciolecia, podobnie jak przeciwko ospie – więc dziecko bym zaszczepił.
  Co do walki z firmami farmaceutycznymi – to jaki może być inny sposób, niż odmawianie używania ich produktów, a więc bojkotowanie szczepień?

 92. Lee said

  Nie szczepcie dzieci!!!
  Tylko jak zachorują, leczcie je na własna rękę!!!

  inny aspekt jest taki ze pewne choroby zostały w znacznym stopniu wyeliminowane, tzn nie ma zachorowań bo są szczepienia.
  Ale za klika lat jak nie będziemy szczepić dzieci dojdzie do odnowienia chorób, tylko wtedy lekarze nieznając choroby (bo jej już niema) mogą jej nie rozpoznać i prawidłowo zareagować, co może mniec STRASZNE skutki…

 93. Miet said

  Re.91.
  Oczywiście, to jest najlepszysposób – nie chcę, nie szczepię – ani siebie , ani moje dzieci – AMEN.

 94. Ad. 90

  „wnioskuję z Pana wypowiedzi, że to tylko idioci, którzy probują się leczyć.”

  – Prezentuje pan typowy chwyt erystyczny. Wierzę, że nieświadomie. Nie było moją intencją negowanie wszelkiego leczenia. Teraz np. jestem na lekach, ale nie takich z apteki. Gdy organizm nie radzi sobie samodzielnie, potrzebna jest ingerencja. Ale nie znaczy to, że ta ingerencja potrzebna jest w każdym przypadku jakiegokolwiek niedomagania. Co starałem się zasygnalizować.

 95. Medycyna, farmacja, powinny być naszymi sprzymierzeńcami, powinny nam służyć. Ktoś chce nas z nimi skłócić. Jednym z tych ktosiów jest tzw. wolny rynek, czyli prawo buszu z prawem jako listkiem figowym.

 96. Mańka said

  Wszystkie szczepionki bez wyjątku są szkodliwe, a ich stosowanie bezzasadne. I pisze o tym w różnych artykułach bardzo obszernie właśnie dr Jerzy Jaśkowski. Wystarczy poszukać chociażby na wolnych mediach.

  Co do szczepionki przeciwko Heinego-Medina:

  Liczba przypadków niepoliowego ostrego porażenia wiotkiego, bardziej znanego jako AFP (acute flaccid paralysis) znacząco wzrosła w Indiach po masowych szczepieniach przeciwko polio (choroba Heinego-Medina) za pomocą doustnej szczepionki (OPV) podawanej w ramach szeroko nagłaśnianego programu zwalczania tej choroby.

  Według raportu dra Neetu Vashishta i dra Jacoba Puliyela opublikowanego w kwietniowo – czerwcowym numerze Indian Journal of Medical Ethics częstość występowania niepoliowego AFP po rozpoczęciu 10 lat temu podawania szczepionki OPV wzrosła 12 razy ponad naturalną częstość występowania tej choroby.

  Dr Puliyel, który jest również członkiem Krajowej Technicznej Grupy Doradczej ds. Szczepień oraz Roboczego Zespołu ds. Leków i Zasad Żywnościowych Dwunastego Planu Pięcioletniego powiedział, że wystąpił wyraźny związek pomiędzy wzrostem liczby przypadków AFP i irracjonalnie podawaną szczepionką OPV.

  Uważa, że ryzyko zachorowania dzieci poniżej 15 roku życia na niepoliowe ostre porażenie wiotkie (AFP) wynosi w naturalnych warunkach od 1 do 2 przypadków na 100 000. Obecnie częstość występowania AFP w Indiach” jest 12 razy wyższa od oczekiwanego”. W roku 2011 niepoliowego AFP doznało dodatkowe 47 500 dzieci ponad standardową liczbę.

  Źródło: Deccan Chronicle, Indie, 14 kwietnia 2012
  Za: Nexus nr 6 (86), listopad-grudzień 2012
  Uwaga na szczepionkę OPV (doustna przeciw polio)

  Prof. Maria Dorota Majewska

  Doniesienia z Indii są alarmujące. W ciągu ostatniej dekady po masowym rozpowszechnieniu tam doustnej szczepionki przeciw polio (zawierającej żywe wirusy polio) zachorowalność dzieci na polio wzrosła tam 1200%! Tyle, że teraz poszczepienny paraliż szczepionkowi kuglarze nazwali porażeniem wiotkim (flaccid paralysis). Wygląda on dokładnie jak polio i jest tak samo okaleczający. Jest to zresztą wypróbowana metoda, żeby przypadki chorób zakaźnych wywołanych szczepionkami nazywać inaczej, aby zachować pozory, że szczepionki są skuteczne i nie naruszać zysków ze szczepionkowego biznesu (np. krztusiec poszczepienny nazywa się wszelkimi nazwami tylko nie krztuścem). Wcześniej w wielu innych krajach wybuchały epidemie poszczepiennego polio po doustnych szczepionkach przeciw tej chorobie.

  Wiadomo, że szczepionki nie są ani skuteczne, ani bezpieczne, i to nie one przyczyniły się do zmniejszenia zapadalności na choroby zakaźne, tylko poprawa higieny i warunków życia ludności oraz odkrycie antybiotyków. Zadziwiające, że im mniej jest chorób zakaźnych na świecie i im mniej są one groźne, tym więcej producenci wymyślają nowych szczepionek teraz już na wszystko: na zbite kolano, na kręcone włosy, złamany paznokieć, trądzik młodzieńczy, pypeć na nosie etc. Szczepionki na wszystko dla zdrowych są dziś najbardziej dochodowym biznesem farmaceutycznym, który przynosi firmom dziesiątki miliardów $ zysków rocznie, i przy okazji zamienia zdrowych w chorych, czym jeszcze powiększa ich zyski.

  W Polsce nadal stosowana jest groźna dla dzieci i dorosłych szczepionka OPV. Powinna być ona w szybkim tempie wycofana. W żadnym zachodnim kraju już jej się nie stosuje i używanie jej w Polsce jest niczym nieuzasadnione, tym bardziej, że młodsze dzieci dostają szczepionkę IPV (zawierającą inaktywowane wirusy). Wiadomo, że osoby zaszczepione tą szczepionką rozsiewają żywe wirusy polio i mogą zarazić osoby znajdujące się w pobliżu.

  digitaljournal.com
  deccanchronicle.com

  Za: gramzdrowia.pl

 97. Mańka said

  http://wolnemedia.net/author/dr-jerzy-jaskowski/

 98. Magda said

  Bardzo to przykre 😦
  Ale nic nie zwróci zdrowia memu dziecku jak i wielu innym…
  Moje dziecko już straciło całkiem szansę powrotu do zdrowia jest trwale uszkodzona-obecnie w stanie wegetatywnym po ciężkim uszkodzeniu układu centralnego po immonoglubolicznym zapaleniu mózgu 😦

 99. Studentka said

  „(…)bezmyślnie wymuszając ustawowo szczepienie dzieci na nieistniejące choroby..”

  Choć szczepionki mogą mieć działania niepożądane (są również lekami, stosowanymi w większości przypadków profilaktycznie), absolutnie nie mogę się zgodzić z zacytowanym powyżej stwierdzeniem.
  To, że chorób nie widać na co dzień w Polsce, nie oznacza, że one nie istnieją. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych szczepień wiele groźnych chorób zostało opanowanych. Podkreślam – opanowanych, a nie całkowicie wytępionych i zlikwidowanych. Wystarczy, że większa część społeczeństwa nie zostanie zaszczepiona na daną „nieistniejącą” chorobę, a boleśnie przypomni nam ona o swoim istnieniu.
  Dla większości chorób zakaźnych konieczne jest zaszczepienie 70-90% populacji, by istniało zjawisko zwane odpornością grupową.
  Dla poszukujących wiarygodnych informacji na temat szczepień polecam podręcznik dla studentów medycyny i lekarzy – „Immunologia” M. Jakóbisiaka.

 100. Hetera Szczepionkowa said

  Hahahahaha!!! Co to za stek bzdur. Szanowna Bando Laików!!! Pragnę Was nieco wyedukować. Zabieracie głos w bardzo trudnym i drażliwym temacie dlatego Wam pomogę. Koniec narażania się na śmieszność!!! Ale do rzeczy!!!
  Połowa z Was nawet nie odróżnia wirusa od bakterii (nie, to nie to samo). Bakteria to to na co działa antybiotyk (moja wiedza jest znacznie obszerniejsza, ale po przeczytaniu powyższych komentarzy stwierdzam, że inna wiedza póki co nie jest Wam potrzebna). To antybiotyki nie działają na wirusy, a nie szczepionki. Jest wiele różnych chorób, które występują bardzo rzadko, sporadycznie, a to głównie za sprawą szczepień. Tak głośno krzyczycie o autyzmie, ale czy interesowaliście się ciężkimi powikłaniami po chorobach, przed którymi te szatańskie szczepionki chronią? Skoro macie czas na wyszukiwanie takich głupot jak ten artykuł, to proponuje poczytać także o wszelkich zapaleniach mózgu, podostrym stwardniającym zapaleniu mózgu, zapaleniu mięśnia sercowego, porażeniu nerwów odwodowych, ostrym zapaleniu trzustki, wszelkich innych powikłaniach narządowych, o raku wątroby (HBV), o sepsie meningokokowej, spójrzcie także na powikłania pogrypowe. Rozbawiło mnie stwierdzenie, że leczona czy nieleczona grypa trwa 7dni. Kochani, ale z Was głupole 🙂 Grypa to nie to samo co przeziębienie (zaskoczeni, prawda?) Podejrzewam, że połowa z Was nawet nie wie co to grypa (bo grypa to nie katarek i kaszelek). Idźmy dalej. Wiecie dlaczego Wasz argument, że nieszczepione dzieci i tak nie chorują może wydawać się słuszny? Bo istnieje coś takiego jak odporność zbiorowa!!! Nie ma transferu dla patogenów (tzw. tych wirusów i bakterii), ale dzięki Wam może się to niebawem zmienić, ale wtedy dosięgnie to nie tylko Waszych dzieci, ale też Was, Waszych najbliższych, bo przez to, że nie ma tego transferu nasza odporność też powoli wygasa (brak naturalnego doszczepiania po kontakcie z patogenem). Tylko człowiek niespełna rozumu może twierdzić, że szczepienia są niepotrzebne.
  No i na koniec (bo już idę spać) moja ulubiona część! „Nie szczepmy na tężca, bo nie ma go od 35lat” Człowiek, który to napisał jest kretynem 😛 Tak, są tutaj tacy geniusze. Chciałabym zobaczyć tego człowieka, który to napisał jak zgłasza się na pogotowie z bardzo zanieczyszczoną raną (swoją lub swojego dziecka) i błaga o zaniechanie profilaktyki p/tężcowej! Z jednej strony mnie to bawi, ale z drugiej przeraża. Życzę wszystkim więcej dystansu do tego co czytanie w internecie, weryfikowania informacji i przede wszystkim mądrości.

  Pozdrawiam, Zaszczepiona.

 101. Rysio said

  Ludzie !!! Szczypta się !!!

  🙂

 102. STOP_DHMO said

  A ja wam coś powiem, te szczepionki zawierają substancje, która znajduje się w komórkach nerwowych dzieci chorych na autyzm, a także na wiele innych poważnych chorób neurologicznych. Ale o tym się nie mówi. Ta substancja to DHMO, czyli monotlenek diwodoru. Po dostaniu się do płuc w większych ilościach może doprowadzić do zgonu. A już dawno wykazano obecność tej substancji w komórkach nowotworowych. Poczytajcie lepiej o tej substancji.

 103. Marucha said

  Re 100:
  Nie wiem, Pani Hetero, skąd u Pani taka agresja… może to efekt powikłań poszczepionkowych?
  Jest faktem, iż wiele szczepionek jest szkodliwych, albo bezskutecznych, a za ich sprzedażą stoją potężne koncerny branży farmaceutycznej.
  I po co temu zaprzeczać?

 104. Otis said

  Rtęć brzmi groźnie. Podejrzewam, że stężenie rtęci w tych szczepionkach jest takie jak w dziennej porcji jakiegoś jedzenia. Rtęć jest również w jedzeniu gdyby ktoś nei wiedział. Jakie jest stężenie jej w tej szczepionce?

 105. Marucha said

  Re 154:
  Było by dobrze, gdyby podał nam Pan, ile rtęci otrzymujemy w szczepionce, a ile w jedzeniu. Może być w mikrogramach.

 106. mistrzYoda said

  Mam tu wykaz ile zawierają rtęci poszczególne szczepionki http://www.fda.gov/biologicsbloodvaccines/safetyavailability/vaccinesafety/ucm096228#t2
  A tu badanie dotyczące zawartości Hg w pokarmach – http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3213229
  Wynika z tego, że owszem przy podaniu szczepionki otrzymujemy maksymalnie 25 µg Hg. Z drugiej strony, każdy kilogram zjedzonego przez nas mięsa może zawierać od 1 do 7 µg Hg. A to jest tylko związane z mięsem, a co z innymi produktami, które są bardziej narażone, jak ryby, czy przetwory pakowane w słoikach. Rtęć przechodzi do mleka matki, czyli noworodek też jest na nie narażony. W związku z tym, owszem, szczepionki zawierają dużo Hg, ale przez całe życie jesteśmy na nią równie narażeni. Poza tym już kiedyś był podnoszony argument, że kiedyś szczepionki nie zawierały rtęci. Wedle mojego artykułu to właśnie na początku wakcynologii była ona podstawowym środkiem konserwującym szczepionkę.
  A już tak na koniec zadziwiło mnie wielkie oburzenie Maruchy na prosty wywód Hetery Szczepionkowej, jakoby prezentowała agresję – powiedział facet, który każdego może wyzwać od ch**a i dopiero postraszenie go postępowaniem karnym powoduje, że szybko wycofuje się ze swoich słów. 100% hipokryzji

  No to mnie postrasz, baranie – admin

 107. maciej z Irlandii said

  Mieszkam w Irlandii gdzie również jest bardzo rozbudowany kalendarz szczepień. Ja swojego 2.5 latka przestałem szczepić kiedy doszedl do połowy obligstoryjnych szczepionek. Spodziewamy sie kolejnego dziecka jednak teraz planujemy zrezygnowac ze szczepień całkowicie. Otrzymujemy sporadycznie upomnienie w sprawie zaleglych szczepień a przy kazdej wizycie u lekarza jestem systematycznie pytany czy dziecko było szczepione. Ostatnio w przedszkolu otrzymalem do wypelnienia formularz na temat zdrowia dziecka, byla tam między innymi rubryka co do szczepien. Oczywiscie sklamalem.
  Jeśli chodzi o szczepienia noworodków to jest to zamach na zdrowie. Proszę sobie wyobrazić jakim obciazenie dla niedojrzalego ukladu wydalniczego są zwiazki zawarte w szczepionce. Wirusy hodowane na kurzych mozgach lub krwi bydlecej…Jakos więcej ludzi choruje poszczepiennie na polio w Polsce niż na samo polio…Zachęcam do zainteresowania się lobby farmaceutyczno medycznym i jego wpływie na nas.

 108. snafuhere said

  co za bzdury… przypomnijcie sobie wyniki badan pseudolekarza kilka lat temu który tweirdzil i rzekomo udowodnil ze szczepionka mmr bodajże powoduje autyzm co się okazało? wyniki były sfałszowane, lekarz stracil prawo do wykonywania zawodu. szczepienie to po antybiotykach największy suksces medycyny… może wróćmy do epoki kamienia lupanego nie szczepmy i dzieci będą chorowaly na krztusiec blonice ZOMR z Hib lub meningokowoy, czy ozniej na swinke zobaczymy czy nie będzie zadnych powiklan tych chorob (o ile dzieci w ogole przezyja)

 109. Mańka said

  Snafuhere, bzdury to sam opowiadasz.

  Dr. Andrew Wakefield broni swojego stanowiska wobec badań nad związkiem pomiędzy autyzmem i szczepionkami.

  Dr. Andrew Wakefield Defends his Research PL pt.1/5 (reszta na yt)

  Dr Jerzy Jaśkowski – Dr Andrew Wakefield ma rację – autyzm! (1-5):

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p1987619666

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p961346711

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p717401728

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p2024199343

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/dr_andrew_wakefield_ma,p1807919601

 110. Marucha said

  Re 108:
  Ależ oczywiście! Szczepionka „wytestowana” przez trzy miesiące i nachalnie wciskana rządom, instytucjom i przedsiębiorstwom, jest całkowicie bezpieczna.

 111. Marucha said

  Re 108, 109:
  I ładnie to tak kłamać, panie Snafuhere?

 112. gość said

  Nie dawno zmarła kolezanka na raka byłaszczepiona na polio z roczników 1960-1985 choruje najwiecej ludzi ja także jestem z tego rocznika, powiem szczerze troche sie przestraszyłąm, jestem mama wczesniaka z 27 tygodnia szczepiłam ją tylko na te obowiązkowe żadnych dodatkowych nawet na grypę nie szczepie. Mój mąz sie szczepił 2 razy i juz więcej nie bo jeszcze gorzej grype przechodzi jak bez szczepionki, każdy ma swoje przekonania i racje i każdy zrobi tak jak mu sumienie odpowiada, znam przypadek że dzieecko 4letnie zaszczepiono na grype mało że ciężko przezła sczepienie, to 3 miesiące później zachorowała że brła 4 różne antybiotyki bo żaden nie działał, rodzice byli już w strachu, tak więć sami widzicie, różnie bywa

 113. Re: Artykul.
  Nie bez powodu jest likwidowana medycyna alterlatywna (ziololecznictwo) a w kwestii nowotworow, to p. Stanislaw Burzynski z Teksasu, ktory leczyl pacjentow na ktorym „medycyna” polozyla krzyzyk wracal im zdrowie…
  Czy szczepionki sa potrzebne? Sa tak potrzebne jak konta w banku u lichwiarzy, ktore sluza jako „przykrywka” do „legalnego” okradania I zadluzania tych, ktorzy postanowili oderwac sie od „ogolnie” przyjetych (przymusowych) norm nakladanych przez skorumpowany „rzond”..
  Tak wiec, jesli jest skorumpowany rzad, to sila rzeczy musi byc skorumpowana cala jego administracja ze sluzba „zdrowia” wlacznie, ktora stala sie „przedsiebiorstwem” dochodowym…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 114. Mama ... said

  Nie twierdzę że wszystkie szczepionki są złe …Ale nie mam nic do zarzucenia sobie że to ja podczas ciąży nie dbałam o siebie !!! Nie pale nie piję A moja córeczka była szczepiona w szpitalu ….Co okazało się że ma Autyzm i ciągłe zajęcia rehabilitacja Logopedzi, itd…Niestety miała różne działania niepożądane które jak wyżej t tym artykule są wymienione Nikt z mojej rodziny ani rodziny taty dziecka nigdy nie chorował na Autyzm …. Jak państwo polskie może patrzeć na takie układy i udawać że problemu niema nikt nie prowadzi statystyk ….Najgorsze jest to że nikt się nie liczy z tragedią i codziennościom takich rodzin ….

 115. Gosc said

  Jestescie straszni przeciwnicy szczepionek. Pal szesc, ze nie posiadacie w wiekszosci podstaowej wiedzy z dziedziny, o ktorej z taka zajadloscia rozprawiacie. Jad jaki z Waszych wypowiedzi saczy sie przeciwko tym, ktorzy maja inne zdanie i nie uwazaja szczepionek, za najwieksze zlo tego swiata, jest olbrzymi. Nie chcecie szczepic, nie szczepcie i pozwolcie wybierac innym wedlug ich sumienia. Przeciez kazdy z nas chce jak najlepiej dla swoich dzieci, nawet jesli to dobro rozumiemy zupelnie inaczej. Po przeczytania artykulu i ponizszych komentarzy czuje sie zwyczajnie chora…… i wybitnie zdegustowana poziomem konwersacji.

 116. NICK said

  Ad. Artykuł i re.115.
  Poziom nie najwyższy. A może jakiś lekarz? [się wypowie].

 117. kashmiri said

  „Udowodniony”? A gdzie ten dowód? Bo na razie to przeczytałem tylko, że tak twierdzi jeden biolog i chemik (nawet nie lekarz) zatrudniony i opłacany przez amerykańskie stowarzyszenie rodziców dzieci z autyzmem (które od początku ma w programie zwalczanie szczepień).

  W nauce słowo „dowód” ma zupełnie inne znaczenie.

 118. Rysio said

  re 108. Snafuhere – Kilka lat temu John J Mearsheimer(American Professor of Political Science of University of Chicago)

  i jego kumpel

  Stephen M. Walt ( Professor of Interantional affairs at Harvard University’s. John F. Kennedy School of Government)

  napisali wspólnie długi artykuł a później książkę pt. The Israel Lobby.

  Wyniki i materiały do niej nie były absolutnie sfałszowane ale to i tak nic im nie pomogło.

  Obaj zostali wywaleni* z roboty na zbity pysk !

  🙂

  * Ciekawe pod czyim naciskiem?

 119. Rysio said

  Muszę wrzucić trochę mojego ulubionego …. 😉

  który pisze, że – „Każdy towar jak się go za dużo naprodukuje i nie można go sprzedać, gdy rynek jest nasycony z reguły idzie na przemiał i prdukcję czegoś nowego.”

  Wyjątkiem są szczepionki, ich producenci – potężne żydowskie firmy frmaceutyczne – robią wszystko aby nie stracić na tym geszefcie i dać głupim gojom w d u p ę – minimum jeden a jeszcze lepjej dwa, trzy a nawet cztery zastrzyki.

  Tak, że wszystkim powtarzam jeszcze raz:

  Szczypta się luuuudzie !!!

  🙂

 120. kashmiri said

  Rysiu, masz chyba manię prześladowczą. Idź lepiej postudiuj dokładnie strukturę praw własności poszczególnych koncernów farmaceutycznych, to są dane publiczne. Podpowiem, że w Izraelu może powstało wiele dużych firm, ale żaden koncern farmaceutyczny – bo te są domeną głównie Szwajcarów i Francuzów.

 121. Rysio said

  Buuuuuuuuuuhahhaaaa !!!

  A ci Szwajcarzy i Francuzi to takie bardzo koszerne typy i typki.

  🙂

 122. Marucha said

  Re 120:
  Kolego, alboś niedoinformowany, albo świadomie wciskasz kit.
  Przyjmij do wiadomości, że 80-90% gospodarki światowej jest w rękach kilku-kilkunastu rodzin żydowskich. Koncerny farmaceutyczne dają zbyt duże zyski, żeby być w rękach gojów.
  A mogą być ulokowane we Francji, w Bangladesz albo na wyspach Hula-Gula. To jest bez znaczenia.

 123. Rysio said

  Za PRLu mieliśmy durną cenzurę.

  Teraz mamy coś dużo bardziej groźniego tzw. samo-cenzurę znane też jako – political correctness.

  Trzeba z nią walczyć i nie poddawać się jej presji.

  Dlatego też proponuję aby kążdy kto jest za szczepionkami napisał jedno zdanie przeciwne,
  a ci którzy są przeciwko szczepieniom napisali jedno zdanie pozytywne.

  Ja mogę zacząć…

  Ja Rysio uważam, że czasami niektóre szczepienia są wskazane bo pomagają niekiedy niektórym dzieciom.

  🙂

 124. Rysio said

  Kashmiri to taki typowy egzemplarz, który wierzy nie tylko w szczepionki ale i w globalne ocieplenie.

  🙂

 125. kashmiri said

  Jeśli dla kogoś za każdym drzewem czai się żyd, to ten ktoś powinien umówić się z dobrym psychoterapeutą.

  Poza tym nie rozumiem, jako związek ma skuteczność danej substancji chemicznej z pochodzeniem etnicznym właściciela. Czy aspiryna była nieskuteczna, bo Bayer był w rękach hitlerowców – a po 1945 r. zaczęła być skuteczna? Wyjaśnij mi to, ale tak naukowo, w oparciu o weryfikowalne fakty, a nie teorie spiskowe.

 126. Rysio said

  Z tymi szczepionkami, jak się tak dobrze zastanowić, to jest bardzo ciekawa i interesująca sprawa.

  Np. ilu ludzi (tych lubiących się zaszczepiać) sprawdza skąd pochodzi dana szczepionka, kto ją wyprodukował, kiedy itp… itd….

  Ja gdy kupuję zwykłe cygara czy tytoń fajkowy to dokładnie przeglądam różne katalogi i wybieram spośród wielu możliwych produktów ten albo tamten rodzaj.

  http://www.cigar.com/index.asp
  http://www.pipesandcigars.com/pipe-tobacco/

  Tak samo robią koneserzy wina i napojów alkocholowych.
  Koneserzy dobrego żarcia itp… itd…

  Tylko jakoś nikt, nigdy nie przebiera w szczepionkach.

  Dlaczego żyd nie daje wyboru?

  No dlaczego!?

  🙂

 127. Rysio said

  re 125. Ależ Kashmiri – nikt tutaj nie twierdzi, że żyd czai się za każdym drzewem.

  Ja na ten przykład twierdzę tylko, że żyd czai się za co drugim drzewem!

  🙂

 128. kashmiri said

  Durnie nie wybierają, ci co szczepią się świadomie sprawdzają sobie wszystko. Wbrew pozorom wybór szczepionek jest ogromny, tylko matoły wybierają produkty, które finansuje NFZ. A potem narzekają, że mają skutki uboczne. A te wpisy o „żydach” niby będących właścicielami farmacji to schowaj sobie gdzieś, proszę.

 129. Rysio said

 130. Griszka said

  @Kashmiri
  Matoły ? Jakbym mowę miłości Niesiołowskiego słyszał.
  Myślałem, że ludzie biedni albo niedoinformowani w tej kwestii.
  Ja rozumiem, że Pan jesteś człowiek sukcesu z wielkiego miasta, ale na tym portalu to nie zrobi na nikim wrażenia.

 131. Rysio said

  „..A te wpisy o “żydach” niby będących właścicielami farmacji to schowaj sobie gdzieś, proszę….”

  🙂 🙂 🙂

  Ja, Rysio, znany zwolennik żyda Ludwika von Misesa, który przepracował +/- 30 lat w różnych amerykańskich firmach giełdowych, po przyjacielsku, szczerze i tak z dobrego serca radzę ci Kashmiri abyś od czasu do czasu wyjął głowę z własnego odbytu i rozejrzał się uważnie dookoła.

  🙂

  PS. Chociaż muszę ci powiedzieć, że jak masz słabe nerwy i nie chcesz rujnować swojej wygodnej, różowej i fałszywej wizji świata to lepjej żyć w nieświadomości.

 132. Rysio said

 133. kashmiri said

  No i? Fotka ludzi w jarmułkach. Kolekcjonujesz zdjęcia nakryć głowy czy robisz studia religioznawcze?

 134. kashmiri said

  Spoko. Za taką „kulturę” dyskusji chyba trzeba będzie zgłosić ten blog do usunięcia. Zamiast merytorycznej odpowiedzi na zadane pytanie – stek obelg pod adresem rozmówców.

 135. Re: 130 Griszka…
  Pewnie chcial Pan powiedziec, ze dyplomy tutaj w Gajowce nie sa przepustka do uprawiania podwojnego standardu…
  Trzeba by zwrocic sie do Gajowego z prosba, aby przed wpuszczeniem do Gajowki kogokolwiek, by ten (lub ta) wieszal swoj dyplom na „gwozdziu”…w szatni…:))).. by Gajowy wydal odpowiedni numerek…do odebrania po wyjsciu z Gajowki… :))))
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 136. Rysio said

  Ależ drogi parchu Kashmiri – przecież jak jesteś jest idiotą to jak cię nazywać jak nie idiotą?

  🙂

 137. Griszka said

  @134
  Specyficzna kultura dyskusji w Pana wykonaniu, na zasadzie epitetów ‚ty matole’, nie jest dostatecznym powodem do usunięcia bloga.
  Nie ma też przepisów zobowiązujących do kontroli przez admina czy dyskusja jest merytoryczna czy nie. Kto zabrania ludziom bełkotać, gadać od rzeczy ?

  Poziom Pańskich gróźb zahacza w tym momencie o piaskownicę.

 138. Re: 134 Kashmiri..
  Widze ze szanowny pan jest tak dalece uparty, wiec pozwole sobie zadac bardzo proste pytanie:

  Czy moze mi pan wskazac lub nazwac chorobe, ktorej nie mozna wyleczyc w sposob naturalny???…(bez szczepionek czy chemioterapii farmakologicznej)…
  No i przynajmniej bedziemy wiedzieli kim pan jest i do czego zmierza…
  (no i jakich to yneresow jest pan oredownikiem)…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 139. Griszka said

  @138
  Traci Pan, Panie Jaśku, czas na rozmowę z tym jegomościem. Pan Gajowy raczej nie toleruje prymitywnych gróźb pod swoim adresem.

 140. NICK said

  Nawiążę TYLKO DO P. Rysia.
  Piękna odmiana!
  Znaczy, w końcu, NORMA?

 141. mistrzYoda said

  Ad. 138
  Choroby nieuleczalne bez szczepionek i farmakoterapii z różnych branży – tężec, WZW B, wstrząs septyczny, gorączka reumatyczna, ostra białaczka szpikowa, toczeń, astma, zaćma, nagłe zatrzymanie krążenia, niedoczynność tarczycy.

 142. Boydar said

  W zasadzie, to Pan Gajowy (74,91) i Pan Rysio (119) podsumowali dyskusję w samym jej środku.

  Ujmę to we własne słowa – Są szczepionki i „szczepionki”.

 143. Właściciele tych wielkich koncernów farmaceutycznych NIGDY nie leczą się tym, co sami produkują. Sami leczą się wyłącznie naturalnymi metodami.

 144. Marucha said

  Re 134:
  Dziwnie nie lubię ludzi o ubecko-donosicielskiej mentalności.
  Zatem w oczekiwaniu na zamknięcie gajówki zamykam p. Kashmiri możność brania udziału w dyskusji.

 145. MAMUSIA said

  Moja Corka ma teraz prawie 9 lat w 2005/06r szczepiłam ją skojarzonymi szczepionkami zauważyłam ze po tych szczepieniach córka inaczej się zachowywała nie sądziłam iż to owe szczepionki są ewidentną winą – miała wówczas 1rok mowiła pojedyncze słowa po jakims czasie zaprzestała kontaktowała sie za pomoca gestów mruczeń drażniły ją głośne dzwięki często zatykała uszy i krzyczała to nie było normalne przez lata nie wiedziałam czemu tak sie działo po 4 latach zaczeła mowic w wieku 5lat poszła do przedszkola gdzie to był jak by mozna powiedziec lek i terapia dzis ma 9lat straszne problemy ze soba jest ufna na kazdego człowieka , zachwanie skrajne monotonne ewidentny widoczny autyzm
  Tak mnie namawiano na szczepionki skojarzone chciałam dziecku zaoszczędzic bólu a zafundowałam jej uraz
  dzis mam synka 5 mies i szczepie go jak trzeba zawsze 3 szczepienia bez skojarzeń – chodz namawiano i w tym przypadku – kiedy powiedziałam swoje zdanie na ten temat pani DR zamilkła
  Jest to smutne ale prawdziwe teraz musimy sie z tym liczyc i życ

  PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH UWAZAJCIE NA SZCZEPIONKI POZDRAWIAM

 146. Ewa said

  autyzm ma prawdopodobnie wiele złożonych przyczyn, dużą rolę odgrywaja jednak predyspozycje genetyczne, szczepionka może być tą kroplą za dużo dla organizmu już obciążonego i predysponowanego do autyzmu.

 147. agata said

  Ja nigdy nie zastanawialam sie czy szczepic czy nie….po prostu szczepilam i to skojarzonymi. Syn bardzo dobrze o znosil. Corke tez tak zaczelam szczepic i co?po pierwszej dawce 5 w 1 i wzwb corka zaczela sie bardzo dziwnie zachowywac a raczej nie zachowywac.Przez 2 miesiace wylaczela sie kompeltnie z zycia, caly czas patrzyla w jednym kierunku w biala sciane, nie reagowala kompletnie na nic, nie patrzyla na nas, nie mowiac o jakimkolwiek kontakcie wzrokowym, byla zupelnie nieobecna.Bylam przerazona kiedy 4 iesieczne dziecko nie usmiechalo sie, nie probowala sie ruszac na boki i zupelnei nei interesowaly ja zabawki, nic.Moglam skakac nad nia a ona i tak caly czas patrzyla w ta biala sciane. Dopiero jak skonczyla 5 miesiecy zaceala sie powoli odblokowywac i powolutku reagowac na otoczenie. Teraz juz jest ok, wszystko wrocilo do normy, jest zywym zdrowym dzieckiem.Zaszczepilam ja kolejnymi dawkami ale juz pojednymczymi z duzymi odstepami czasowymi i to dopiero wtedy kiedy skonczyla 18 miesiecy.Szczepilam ja pod okiem specjalisty w poradni szczepien , ktora jako jednyna uwierzyla ze moglo sie cos takiego zdarzyc po szczepieniu, pediatrzy w naszym osrodku wysmiali mi ze na pewno to nei od szczepien ale ja wiem jak dziecko zachowywalo sie jeszcze dzien przed szczepieniem a jak po.

 148. Anna said

  Jakie szczepionki dostępne w Polsce zawierają w swoim składzie tiomersal?

  W Polsce są zarejestrowane i dostępne cztery szczepionki, w których składzie znajduje się tiomersal:
  • szczepionka DTP (IBSS Biomed S.A., Kraków) –przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi
  • szczepionka DT (IBSS Biomed S.A., Kraków) – przeciw błonicy i tężcowi podawana dzieciom, z przeciwskazaniami
  do szczepienia przeciw krztuścowi
  • szczepionka D (IBSS Biomed S.A., Kraków) – przeciw błonicy podawana ze wskazań epidemiologicznych
  • szczepionka d (IBSS Biomed S.A., Kraków) – przeciw błonicy o zmniejszonej zawartości antygenów, do podawania
  jako dawka przypominająca dla młodzieży i dorosłych.

  Wymienione szczepionki są podawane w ramach obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych (PSO) (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

  http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php?p=2&id=85&sz=1296

  Chyba nie trzeba nic więcej mówić…

 149. Marucha said

  Re 146:
  To jest b. rozsądna uwaga.

 150. Iwona said

  Mnie najbardziej bawi argument szczepionkowców o odporności stada i nazywanie osób nie szczepiących siebie lub swoich dzieci pasożytami podczas gdy sami są także takimi pasożytami. Zdecydowana większość zwolenników szczepień nie była szczepiona nawet połową szczepionek jaką podaje się dzieciom obecnie. Sama z ciekawości sięgnęłam do swojej książeczki zdrowia dziecka by sprawdzić na co zostałam zaszczepiona, dodam, że jestem z rocznika 76. Szczepiona byłam na: gruźlicę (zaraz po urodzeniu) – po tej szczepionce dostałam zapalenia ucha środkowego i wg słów mojej mamy, wiele noworodków dostawało zaraz po urodzeniu i zaszczepieniu tego schorzenia; polio, ospa prawdziwa, odra, błonica, tężec, krztusiec. Wg obecnego kalendarza szczepień powinnam się jeszcze doszczepić na wzwB, wzwA, hib, ospę wietrzną, meningokoki, pneumokoki, rotawirusy, różyczkę, świnkę, grypę i pewnie na jeszcze kilka chorób. Pomijam już fakt, że szczepionka na tężec czy krztusiec działa do 10 lat, wypadało by więc te szczepienia ponawiać i tak w ogóle, ludzie powinni mieć co jakiś czas sprawdzany poziom przeciwciał bo nie daj Boże, któraś ze szczepionek przestała działać, należało by więc czym prędzej dołożyć porcję wirusa/bakterii co by innych nie narażać.
  We wszystkich cywilizowanych krajach, pierwszą porcję szczepień dzieci dostają w 2 miesiącu życia, do tego nie są w ogóle szczepione na wzwB i gruźlicę (chyba, że znajdują się w grupie ryzyka), dlaczego więc u nas namiętnie szczepi się noworodki na wzwB, którą można się zarazić poprzez inwazyjne zabiegi medyczne lub przez sex :-/ i na gruźlicę – od tego szczepienia odeszły nawet Stany, które mają na punkcie szczepień podobnego jobla jak w PL.

 151. Ciekawe, czy dzieci autystyczne były od momentu porodu przy matce, czy je zabierano? To może być ważne…

 152. Maciej said

  @ 151

  Panie Krzysztofie, jak to mówiła nam położna … Siara jest najważniejsza po porodzie dla dziecka … 😉

  Cieszę się, że temat wywołał taką dyskusję. Daje to zawsze większy ogląd tematu. Dyskutanci, którzy optują za szczepieniem, wskazują na ignorancje ludzi, którzy pytają, sami jednocześnie będąc ingorantami nie podając argumentów przeciw, które nie wątpliwie są. Materiałów jest dość dużo, opinie lekarzy także trzeba brać pod uwagę. A teraz idę .. spać …

 153. Pedagożka said

  Re: 146
  zgadzam się z Tobą. szczepionka sama w sobie nie wywołuje autyzmu. składa się na to wiele czynników i choć etiologia jest dalej nieznana wiele osób skłania się ku twierdzeniu że jest warunkowana genetycznie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiele z wypowiadających się tu osób zdaje sobie z tego sprawę, że może być to jedynie iskra zapalna do ujawnienia się pierwszych objawów. Radziłabym jednak ostrożność w wydawaniu jednoznacznych sądów, tak jak niewątpliwym jest negatywne działanie rtęci na nasz układ nerwowy, tak nie jest wyjaśnione dlaczego to tylko niewielka część z nas, osób zaszczepionych choruje? oczywiście różnimy się… każdy tak powie, jedni mają mniejszą odporność na tego typu związki inni większą i nie chorują, ale czy to wystarczy?
  chciałabym również zwrócić uwagę na fakt iż termin szczepienia które to jest tak szykanowane pokrywa się mniej więcej z czasem gdy rodzice zauważają pierwsze objawy zachowań ze spektrum u swoich dzieci, ponieważ między 2 a 3 rokiem życia następuje duży skok rozwojowy i wcześniej rodzice nie martwią się, że dziecko jest trochę nieobecne, i żyje w swoim świecie słuchając babć i mam że wyrośnie z tego…

  Re: 151
  Panie Krzysztofie, to czym Pan pisze… nie ukrywam lekko mnie śmieszy, są to bowiem podwaliny do pierwszej teorii etiologii autyzmu dotyczącej zimnych emocjonalnie matek na które to spadała cała wina za autyzm dziecka, z której to sam autor się wycofał po pewnym czasie.

  Dyskusja jest niewątpliwie potrzebna, i nie należy lekceważyć ważnych dowodów na szkodliwość szczepionek ogólnie na układ nerwowy dziecka, szukać innych rozwiązań, prowadzić badania i być szczerym wobec społeczeństwa, jednak jako pedagog specjalny wolałabym by rodzice zamiast szukać winnych skupili się na własnym dziecku i jego terapii, bo jeśli nie będą w stanie pogodzić się z sytuacją, a takie rozdrapywanie ran trochę na to nie pozwala, nie zaakceptują do końca swojego dziecka i nie poświęcą czasu (traconego na szukanie winnych) na terapię.
  Pozdrawiam

 154. Ela said

  http://wyborcza.pl/1,75400,15414443.html

 155. matirani said

  Re 154. Elu , ja mam honor osobisty , jestem patriota i GóWna nie czytam.
  Kropka.
  Czego wszystkim Polakom zycze – troche bojkotu GóWna, szanowni, i swiat bedzie lepszy…

  Komunikat: Ponieważ media nie działają w interesie naszego narodu, wręcz przeciwnie, prowadzą działalność antypolską, dr Zbigniew Kękuś rozpoczyna akcje palenia tej szczególnie zasłużonej – Gazety Wyborczej. Akcja odbędzie się w Krakowie na ul. Szewskiej 5 o godzinie 14-tej. Akcja została zgłoszona na policję oraz dostarczono list bezpośrednio do Michnika. Inicjator akcji prosi o jej nagłośnienie i przeprowadzanie podobnych w innych miastach.

  Dr Zbigniew Kękuś zapowiada akcję palenia Gazety Wyborczej: http://www.youtube.com/watch?v=zw3zlALGhfY

  Nie będę tu dawał długiego komentarza, gdyż prezentowany materiał sam mowi za siebie. Najgorsze scenariusze tego nie przewidywały. W każdej chwili mogą przyjść i zabrać twój dom, nie mówiąc o mieniu publicznym. Nie muszą mieć żadnych papierów. Dziwicie się, że polski rząd popiera neonazistowski pucz na Ukrainie?

  Stanisław Michalkiewicz ujawnia tajną dyrektywę Tuska dla wojewodów: http://www.youtube.com/watch?v=scCOkK5Ak_g

 156. Urodzona i wychowana w Polsce, wyksztalcona w USA doctor of Pharmacy said

  To jest absolutna bzdura, klamstwo i nieprawda napisana przez niedouka aferzyste!!! Najpierw naucz sie angielskiego czlowieku jak chcesz cos cytowac i powoluj sie na wiarygodne zrodla a nie na bzdety opublikowane przez niewiadomo kogo na internecie!!! Podaje pare wiarygodnych powrzechnie uznanych i szanowanych na swiecie zrodel takich jak CDC website and journal of pediatrics.
  http://www.cdc.gov/vaccinesafety/concerns/autism/
  http://www.cdc.gov/vaccinesafety/Concerns/Autism/antigens.html

  Click to access JPEDSDeStefano.pdf

 157. Justyna said

  Juz w pierwszych dniach życia dzieci dostaja szczepionki zawierajace zwiazki rtęci, inne metale ciężkie i wypełniacze-trucizny. To nieprawda ze ich nie ma – WHO znowu dala zielone swiatlo dla rteci w szczepionkach.
  Prawda jest taka ze wszystkie dzieci, ktore te trucizny dostaly nosza je w sobie, (z czasem organizm sam sie oczyszcza ale nie ze wszystkiego jest w stanie) jest to jak bomba z opoznionym zaplonem – moze sie to odbic za iles lat w postaci różnych chorob niekoniecznie autyzmu, najczesciej sa to alergie, choroby tarczycy, lista jest bardzo dluga. Nagle jak grom z jasnego nieba pojawia sie jakas choroba, ale nikt jej nie łączy z szczepionkami. Sa badania naukowe, ktore stwierdzaja ze dzisiaj dzieci sa duzo glupsze niz ich rowiesnicy sprzed kilkudziesieciu lat. Zreszta wystarczy spytac pierwszej z brzegu przedszkolanki czy nauczycielki z dlugoletnim stazem pracy i to potwierdzi – dzieci trudniej zapamietuja, gorzej sobie radza z nauką, gorzej kojarza, sa chronicznie zmeczone itp. Zwala sie to na karb komputerow, techniki, wychowania itp itd. Ale ma to podloze organiczne.
  Dluga jest lista chorob powodowanych wplywem rteci i metali ciezkich na organizm czlowieka. Jeden organizm jest silniejszy, inny slabszy, to jest uwarunkowane genetycznie. Jedno zachoruje na autyzm po minimalnej dawce trucizny, inne nie. Różny jest próg wytrzymałości, różna jest dystrybucja rteci w organiźmie. Zależy gdzie się ta rtęć umiejscowiła w organiźmie – rosyjska ruletka- dlatego nie wszystkie dzieci mają od razu autyzm pełnoobjawowy. Zjawisko chorób spektrum autyzmu przybiera rozmiary epidemii i nie jest to margines jak było kilkadziesiat lat temu (w niektorych stanach USA juz 1 na 30 dzieci autyzm zdiagnozowany pelnoobjawowy, ale są lżejsze formy chorob spektrum autyzmu, ktorych nikt nie diagnozuje). Poza tym obecnosc rtęci w organizmie wywołuje calą reakcje łańcuchowa zaburzeń metabolicznych, stres oksydacyjny w mózgu i wiele innych, dlatego leczenie jest takie trudne, o ile w ogóle możliwe. Niektórzy uczeni nazywają autyzm encefalopatia poszczepienna (poszczepienne zapalenie mózgu) i to jest chyba najwłaściwsze określenie tego zaburzenia.
  Szczepionki sa narzedziem depopulacji, mowia o tym wprost wysoko postawione i wplywowe osoby, tylko jest to zbyt straszne i masowe zjawisko, żeby ludzie chcieli w to uwierzyc.

 158. mk said

  hm..to szczęście mam wielkie, że dzieci zdrowe, choć starszego szczepiłam tymi ogólnodostępnymi gów…i…niedoświadczona matka..młodszy już dostał te płatne.. zapłaciłam też za szczepienie na rotawirus (bo starszy nie miał i tragicznie go przechodził), mały natomiast – po szczepieniu – gdy wirus go dopadł, miał podwyższoną temperaturę z zrobił może 2 rzadkie kupki, zatem chyba działa.
  nigdy nie szczepiłam siebie i dzieci p-ko grypie i nie zamierzam, muszę natomiast do zabiegu zaszczepić się p-ko żółtaczce, ale też lekarz zalecił mi „droższą” szczepionkę… zatem coś jest na rzeczy…
  Świat powoduje choroby,żeby je leczyć, bo biznes musi się kręcić…???? odrażające 😦

 159. By dokonać podsumowania, zacytuję tylko wypowiedź pewnego pana, który – zdegustowany metodami pracy branży medyczno-farmaceutycznej, sam będąc kiedyś praktykującym lekarzem, po 20 latach pracy w zawodzie i uciekłszy do metod medycyny alternatywnej i wystąpiwszy z szeregów „praktyków” medycyny konwencjonalnej, powiedział: „Przemysł zbrojeniowy i przemysł farmaceutyczny to 2 sektory gospodarki przynoszące największe zyski. Jeden i drugi służy do tego samego – do zabijania, z tą różnicą, że ten pierwszy zabija od razu, a ten drugi powoli.” Koniec refleksji i złudzeń.

 160. Katka said

  Katka
  Nie jestem lekarzem, ale zastanawia mnie, jak bardzo narażony jest na wysiłek organizm malutkiego dziecka, kiedy dostaje szczepionkę na trzy różne choroby – zwalczyć jeden zarazek to jest wysiłek – a trzy różne ? mogę przypuszczać, że z uszczerbkiem dla zdrowia pokonuje trzy różne zarazki. A argument lekarza ? – lepiej kłuć dziecko raz niż trzy razy. Czyli co ? samo kłucie też nie jest dobre?

 161. GOŚĆ said

  Niestety w PL jeżeli chodzi o szczepienia jest beton, z lekarzami paraktycznie nie ma gadki +3 tyg po urodzeniu dziecka sanepid juz dzwoni ;D jeżeli chcecie nie szczepic przygotujcie się na batalie;)

 162. Boydar said

  „… Niestety w PL jeżeli chodzi o szczepienia jest beton, z lekarzami praktycznie nie ma gadki …” (161)

  ‚Lekarz nie wielbłąd, pić musi’. Znaczy się, żyć.

 163. NICK said

  Autyzm. Taki ex definitio. Istnieje?
  No poza powszechną tego „swiadomością”.
  Niektórymi lekarzami odpowiednich dziedzin.
  A zwłaszcza niektórymi rodzicami.
  P.S.
  Co istnieje na pewno, to choroba psychiczna, na którą cierpią pacjenci zwani „homikami”.

 164. Piotr Marusinski said

  Szczepionki to bez wątpienia biznes i nie dotyczy to tylko ludzi ale zwierząt. Szczepienie przeciw wściekliźnie uodparnia np psa na całe jego życie. Można profilaktycznie zastosować jedno szczepienie przypominające i na tym koniec, bo następne szczepionki nic nie dają…. Tymczasem żyjemy w kraju gdzie ustawowo wymagane jest szczepienie każdego psa co roku dopóki będzie żył … Następny kolejny etap ewolucji człowieka to przebudzenie, bo nawet koty wiedzą co jest dla nich dobre 😉

 165. Zerohero said

  1) Ludzie w Polsce umierają z powodu nieprzyjęcia do szpitala. Dotyczy to również ciężarnych kobiet.
  2) Lekarza NFZ bardzo trudno się doprosić o zlecenie badań. Na specjaliste czekamy i pół roku.
  3) Polska medycyna woli amputować nogę niż ją ratować. To samo dotyczy np. oka. Wystarczy, że koszt operacji jest duży (np. 10tys-50tys zł) i już robią trudności.

  Ale szczepienie jest OBOWIĄZKIEM! Tutaj mamy pańswo „opiekuńcze”. Co ciekawe, jakoś mało „głosów rzosądku” i „racjonalstów” zatroskanych tym dysonansem. W tym miejscu rodzi się pytanie o motywy altruistów promujących PRZYMUS szczepień.

 166. Zerohero said

  A jest jeszcze jakieś pismo medyczne niezwiązane z koncernam farmaceutycznymi? Skąd ci biedni lekarze mają czerpać wiedzę jak nie z broszur reklamowych?

 167. Tekla said

  Ktoś tu pytał o zdanie lakarza na ten temat.nie wiem jak u nas,ale ma Węgrzech jest popularny lekarz drEbert Jeno ,ma 35 letnia praktykę w Niemczech napisał książkę pt.

  Uwaga lekarz!

  Niestety z braku czasu nie mogę prszetłumaqczyć jego wykładu na temat szczepień,a nawet nie wiem jak to zrobić na YouTube?

 168. Mańka said

  Tekla, jest na yt taki chłopak, który nakłada napisy na filmy, m.in. o zdrowiu i szczepieniach (jeden z jego nicków to wyspa444, prowadzi również stronkę vismaya-maitreya.pl, zresztą na pewno go kojarzysz). Jakbyś miała ochotę coś przetłumaczyć, to się z nim skontaktuj, z pewnością dogadacie się w kwestiach technicznych. Pozdrawiam

 169. dorota said

  @45 Szanowny Panie Rysio, proszę zapoznać się z definicją wirusa, z definicją bakterii, a następnie z definicją szczepionki i z definicją antybiotyku, a następnie ponownie przemyśleć swój wpis

  szczepi się przeciwko chorobom wywoływanym przez wirusy, zaś choroby bakteryjne leczy się antybiotykami
  można też się nie szczepić i nie używać antybiotyków, ale warto chociaż rozumieć co jest czym

  @47 szkoda, że nie usunął Pan wpisu 45 w którym autor twierdzi, że szczepienia nie są na choroby wywoływane wirusami, można się z czymś zgadzać, albo nie, ale szerzenie herezji to już jest szkodliwe
  skoro usuwa się wpisy osób, które mają inne ( może i mylne ) zdanie na temat to warto chyba też usuną ewidentne bzdury

  Drodzy Rodzice, nie dajcie się omamić ani jednej ani drugiej stronie. Nie dajcie sobie wmówić, że szczepionki zabijają Wasze dzieci, ale sprawdzajcie i konsultujcie kiedy i czym są szczepione Wasze dzieci.
  Jest haniebne, gdy firmy farmaceutyczne wprowadzają na rynek szczepionki, które mogą być szkodliwe, ale gdyby nie szczepionki wiele groźnych chorób wirusowych zabijałoby Wasze dzieci, więc warto przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 170. Rysio said

  Czyli zatoczyliśmy pełne koło i jesteśmy za a nawet przeciw.

  🙂

 171. Leszczur said

  Ludzie – nie dajcie się zwariować. Po pierwsze tytuł tego artykułu wprowadza w błąd. Bo to nie szczepionki szkodą, a związek wykorzystywany tylko w niektórych z nich jest o to podejrzewany! I na ten temat też istnieją badania które podobno obalają taką teorię.

 172. Boydar said

  Panie Rysiu, pieknie Pan to ujął, tylko za kulturalnie. Pani Dorota jeszcze niewiele wie, o powiązaniach bakteryjno wirusowych, i zależnościach typu jajko-kura. A mądrości smali jak Einstein przed śmiercią.

 173. iw said

  mam 4 dzieci , troje szczepione wg rozkladu a to 4 nie szczepione na nic i co….zdrowe jak rzepa,rosnie rozwija sie NIE CHORUJE, jak ktos przyniesie do nas do domu infekcje to posmarka dwa dni i koniec, zaraz ma 4 latka i nigdy nie dostala antybiotyku !!!! cos jeszcze ? gnojki mi ja zaszczepili tylko na gruzlice w 1 dobie, po cholere?na szcepienia rodzice powinni wyrazac zgode !

 174. Karinn said

  Moje dziecko bylo szczepione normalnie wg karty szczepien, do 18 miesiaca zycia rozwiajlo sie normalnie a po szczepionce zaczelo sie dziac cos niepokojacego. Wg niektorych napewno nie bedzie to mialo wpywu tylko powiedzcie mi dlaczego od tamtej pory moj syn nie moze byc juz na nic szczepiony bo jego a spectrum moze sie poglebic???

 175. dorota said

  @157
  Szanowna Pani Justyno, pisze Pani, że….

  ”Sa badania naukowe, ktore stwierdzaja ze dzisiaj dzieci sa duzo glupsze niz ich rowiesnicy sprzed kilkudziesieciu lat. Zreszta wystarczy spytac pierwszej z brzegu przedszkolanki czy nauczycielki z dlugoletnim stazem pracy i to potwierdzi – dzieci trudniej zapamietuja, gorzej sobie radza z nauką, gorzej kojarza, sa chronicznie zmeczone itp. Zwala sie to na karb komputerow, techniki, wychowania itp itd. Ale ma to podloze organiczne.”

  Czy chce Pani przez to powiedzieć, że dzieci, które chodziły do przedszkola, gdy przedszkolanki z długoletnim stażem zaczynały pracę to dzieci nie były szczepione?
  Wiadomo przecież, że już kilkadziesiąt lat temu rtęć była dodawana do szczepionek, żeby przedłużyć ich żywotność.
  Przemysł farmaceutyczny niewątpliwie żeruje na społeczeństwach, są szczepionki droższe bez rtęci i tańsze z rtęcią. To przykre, że jeśli kogoś nie stać na kupienie sobie samemu szczepionki musi albo zaszczepić dziecko z rtęcią, albo zrezygnować ze szczepienia.
  Ale ludzie ( i Pani Justyno ) nie dawajmy sobie wmówić, że dzieci mają problemy z koncentracją z powodu szczepionek!!! Oczywiście, że telewizja i komputery mają na to wpływ, kiedyś dzieciom czytało się książki. Jeśli ktoś woli nie szczepić dziecka, ale posadzi je przed telewizorem i będzie oczekiwał geniusza, to może spodziewać się tylko kłopotów zarówno z koncentracją jak i zdrowotnych.
  Ja wolałabym sprzedać telewizor i kupić dziecku dobre szczepionki, niż ryzykować jego zdrowiem szczepiąc z rtęcią, albo nie szczepiąc w ogóle.

 176. dorota said

  @173 gratuluję zdrowego dziecka, ale chyba Pani nie rozumie, że szczepionki, na przykład na gruźlicę nie zwiększają ogólnej odporności dziecka na różne przeziębienia, ale chronią przed konkretną chorobą… na przykład przy dziecko zetknie się z zarazkami na przykład gruźlicy.
  Jeśli jest Pan taka pewna odporności swojego dziecka, proszę poszukać jakiego dziecka chorego na krztusieć i zaprowadzić tam swoją pociechę, żeby się razem pobawili przez kilka godzin.

  Moja kuzynka również postanowiła nie szczepić dzieci i jej syn w wieku 5 lat przytachał z przedszkola właśnie krztusiec, przeszedł go bardzo ciężko, włącznie z pobytem w szpitalu.
  Natomiast mój wujek, urodzony w czasie wojny i nie szczepiony zmarł na gruźlicę… to tak a propos stwierdzeń, że dzieci szczepi się na choroby, których nie ma… chyba jednak są…

  Naprawdę szczerze życzę, żeby Pani dzieciom, ani tym szczepionym, ani tym nieszczepionym nigdy nic się nie stało, ale też proponuję wszystkim przemyśleć 10 razy kwestię tych szczepień na gruźlicę i krztusiec, żeby potem ktoś tu nie wrócił zrozpaczony, gdy dziecko będzie w szpitalu.

 177. Rysio said

  Ja jak się odkażę to mnie też w tym dniu żadne choróbsko nie bierze.

  🙂

 178. Boydar said

  Panie Ryszardzie, jak domniemam, przestawiony YT został wyłącznie jako przykład postawy nagannej moralnie.

 179. Jasiek said

  Witam, czytam i czytam, a tu koniec:) po co sie obrażać i innych, wiedza to wiedza, a nauka zmienna jest i jej opinie również często przeczą sobie, i jej opinie odsyłają do Lamusa. Nie znalazłem rzadnych badań niezależnych n/t szczepień na cokolwiek, nikt też tu nie cytował raportu Klenera i kilku innych ciekawych danych publikowanych w czasopismach medycznych. ( patrz akademiawitalnoś.pl) Jest tylko przeciąganie liny i zabawa. A pytanie jest takie państwo lekarstwo bo przecież dr zostaje się po doktoracie, a magazynierem po studiach : dziecko ma alergię nie wiadomo na co, badano, kręcono głowami, badano i niw wiadomo co. Dziecka chorego nie wolno szczepić, więc nie szczepimy. Uodparniamy dzieci odpowiednio odżywiając itd. Co robić i jak zaszczepić skoro nie wolno szczepić chorego dzieciaka?
  najpierw myślcie potem napiszcie 🙂
  Pozdrawiam

  No właśnie. Pomyśleć… dzieci chorych się NIE SZCZEPI, bo już jest po ptokach. Szczepionka ma udoporniać, nie leczyć.
  Admin

 180. artur said

  Ludzie podajcie nazwy tych szczepionek, które mają to świństwo ?!?

 181. dorota said

  @ Panie Ryszardzie… jestem za podejściem zdroworozsądkowym. Jestem też zdecydowanie przeciw koncernom farmaceutycznym, które niewątpliwie nie działają na korzyść zdrowia publicznego. Jestem też za oczywistym faktem, że szczepionki pozwoliły pozbyć się wielu groźnych chorób i nie można ich wykluczyć.

  @ Drogi Boydar, rzeczywiście niewiele wiem o wirusach i bakteriach, bo z wykształcenia jestem biologiem, a nie mikrobiologiem, ale dzięki dwóm semestrom mikrobiologii odróżniam wirusy od bakterii. Jeśli chciałbym Pan przed dalszą dyskusją poszerzyć swoją wiedzę na ten temat mogę polecić jakąś interesującą pozycję. Jeśli zaś nadal oboje Panowie będziecie twierdzić, że szczepienia są na bakterie, a antybiotyki na grypę, to pozostaje mi jedynie powiedzieć, że szkoda iż w ten sposób szkodzą Panowie sprawie, o którą walczą, bo pokazują, że osoby opowiadające się przeciw szczepieniom nie posiadają elementarnej wiedzy z mikrobiologii, co może poddawać w wątpliwość inne ich wypowiedzi, mogące zwracać uwagę na ważny problem medyczny jakim jest kiepska jakoś szczepionek, spowodowana próbami oszczędności.

  Swoją drogą właśnie wróciłam od lekarza, który na BAKTERYJNE zapalenie gardła przepisał mi ANTYBIOTYK. Dam za kilka dni znać czy zostałam otruta czy wyleczona 😉

 182. dorota said

  @ 180 Panie Arturze, tiomersal zawierają między innymi następujące szczepionki:
  szczepionka przeciw błonicy D 30 j.m./dawkę dla młodszych dzieci
  szczepionka przeciw błonicy d 5 j.m./dawkę dla starszych dzieci i dorosłych
  szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana Td 50 µg/dawkę
  szczepionka tężcowa adsorbowana TT 50 µg/dawkę
  szczepionka błoniczo-tężcowa adsorbowana DT 50 µg/dawkę dla młodszych dzieci
  szczepionka tężcowo-błoniczo-krztuścowa adsorbowana DTPw 50 µg/dawkę
  Euvax B – szczepionka przeciw WZW B 50 µg/dawkę tylko stare serie, nowo wyprodukowane szczepionki nie zawierają tiomersalu

  Generalnie skład szczepionki zawsze można sprawdzić na ulotce, żeby mieć pewność czym się szczepimy. W związku z szumem wokół tiomersalu jest od wycofywany ze szczepionek, ale po pierwsze bardzo niemrawo, po drugie stare zapasy zgodnie z prawem nadal mogą być używane, więc tak naprawdę trzeba czytać każdą ulotkę.

 183. Marian said

  Cześć! Widzę, że stanowicie grupę sympatycznych, ciekawych, ale i krytycznych ludzi. Proponuję żebyście zapoznali się z http://www.sciencebasedmedicine.org/reference/vaccines-and-autism/ i zastanowili co do Was bardziej przemawia. Skoro wierzycie w spisek przemysłu farmakologicznego, czemu nie uznać, że naturopaci też spiskują? 🙂

 184. NICK said

  Ludzie!
  Weźcie się za inne tematy.
  Większość komentarzy to: pożal się Boże!
  Napiszę tyle:
  P. Tekla. Jak czytam – homeopatia to myślę: WON! I tyle.
  P. Dorota. Ma dużo racji.
  Niech się Pani nie zniechęca i dalej, cierpliwie, tłumaczy. Ja, nie potrafię.

 185. Boydar said

  Pani Doroto Szanowna

  Ponieważ odpowiedziała Pani kulturalnie, ja zrewanżuję się Pani podobnie. Choć zapewne nie po myśli.
  Moją intencją, było wskazanie na znacznie głębsze powiązania różnych stanów chorobowych w organizmie, niż sztywne określenie wirus – bakteria. Pani, jak Sama przyznała, jest biologiem z wykształcenia. Niczego nie ujmując ani nie inputując, mam podstawy, by wątpić w Pani szerszy niż akademicki, zakres wiedzy i doświadczenia. Mojemu stryjowi dwa tygodnie temu, konsylium Pani kolegów po studiach, chciało obciąć jaja. Uznali bowiem, że ma raka jąder, obu zresztą. Cudownym zbiegiem okoliczności trafił się dwa dni przed planowaną operacją jakiś najwyraźniej niewykształcony i zalecił badania prześwietleniowe, albo jakieś podobne. Okazało się, że to szczególna przepuklina. Jaja zostały. Ktoś mógłby rzec, że to żadna różnica, stryj ma blisko siedemdziesiątkę i czworo dorosłych Dzieci. Ale, na wsi, gdzie mieszka, śmieli by się z Niego jeszcze na pogrzebie. Nic do Pani nie mam, ale autorytatywny ton Pani wypowiedzi, budzi we mnie przerażenie. W rękach i umysłach takich ludzi jak Pani, jest zdrowie i życie naszych Dzieci. Kiedyś wiejski doktor miał stetoskop, młoteczek i głowę. Dzisiaj ma tylko rezonans magnetyczny. Jak się ów zepsuje, „lekarz” nie odróżni ciąży od wyrostka. Pozdrawiam Panią.

 186. Marucha said

  Re 183:
  Jest jeden aspekt, którego Pan nie wziął pod uwagę.
  Ewentualny spisek producentów lekarstw daje im ogromne pieniądze i władzę, sięgającą aż do administracji USA.
  Co daje „naturopatom” ich spisek – oprócz opluwania przez media głównego ścieku i wyśmiewania przez młodych wykształconych z wielkich miast?

 187. V said

  Niedługo nie będą Wam potrzebni lekarze (bo co tam 6 lat studiów, rok stażu, 5 lat specjalizacji, nie? dr. google powie w 2 minuty, wierzymy we wszystko co przeczytamy „bo były badania kliniczne”; a kto z Was wie jak się je robi, jak się dobiera grupę, ile jest faz i które są miarodajne?) sami się będziecie leczyć, o! Jak Wam dziecko zachoruje na podostre stwardniejące zapalenie mózgu jako powikłanie odry to się będziecie mądrzyć :P. Ospy prawdziwej np. nie ma już na całym świecie tylko dzięki szczepionkom. Kto ostatni raz widział w Polsce dziecko chore na polio pod respiratorem? Chorób nie ma bo się szczepimy. Jak nie szczepiłaś – to dziecko nie choruje tylko dlatego że inne są zaszczepione więc nie ma od kogo złapać. A przyjedzie takie nieszczepione dziecko ze wschodu, pójdzie z Waszym do klasy i będzie dopiero płacz jak dziecko wyląduje na OITcie przez głupiego krztuśca.
  A autyzm można dziecku dać kładąc go ciągle twarzą do ściany (brak bodźców), gdy matka ma za długie włosy i zakrywają jej oczy gdy sięga po dziecko (zab. kontakt wzrokowy), zaburzenia więzi – niepoprawne reakcje na bodźce dziecka itp. A więcej rtęci niż w szczepionce macie w rybkach które jecie w ciąży 🙂 Polecam historię zatoki Minamata do poczytania. Można wypić szklankę rtęci a wchłonie się 1%. Zjedz łososia hodowanego w morzu z rtęcią – wchłonie się genialnie.
  A, i nie szczepcie na rota!! Broń Boże!!! Wiecie jakby było nudno w szpitalu jakbyście to robiły:P?

 188. NICK said

  ad. 184. Nie chcem ale muszem.
  Ad.185. P. Boydar.
  Po myśli czy nie, kultura pożądana.
  Intencjami i chęciami są wybrukowane drogi. W jednym kierunku!
  P. Dorota powiedziała, że jest biologiem. I, przecież, NIC więcej.
  Współczując P.stryjowi.
  To przecież nie było konsylium kolegów P. Doroty. Biologa. Lecz konsylium medyków!
  Ciąg dalszy pomijam z powodów łatwych do wytłumaczenia.
  Kolejne zdanie. I pytanie: kto i z czego by się śmiał, na (szczęśliwie) niedoszłym pogrzebie?
  Mój przyjaciel, anestezjolog, tylko się krótko zaśmiał.
  Potem rzekł: ot, niewiedza.
  Typowe. W Polsce każdy jest lekarzem.

 189. Marucha said

  Re 187:
  Panie kochany, czy do Pańskiego rycerskiego (tzn. zakutego) łba nie dotarło, że nie potępiamy wszystkich szczepionek w czambuł – lecz te, które są robione naprędce, bez wystarczających badań klinicznych, wyłącznie dla zysku?
  Może by się Pan zapisał na jakieś kursy czytania ze zrozumieniem?

 190. NICK said

  Ad. 187. Mniej więcej tak, jak Pan pisze.
  Re.163 et 188 et 184.

 191. Miet said

  Dzięki paru osobom – szczególnie paniom, za mądre wypowiedzi, które pokazują, że ten niby męski ród, to jest tak męski i mądry jak przysłowiowe troczki od kaleson.:-)))
  Szczególnie przypadła mi do gustu wypowiedź pana/pani V.:-)))

 192. Boydar said

  Panie V

  Pan jesteś viększy bałvan, niż ustava przeviduje.

  Czy rozróżniasz Pan rtęć w szklance, będącą METALEM PÓŁSZLACHETNYM, i którego wypicie faktycznie spowoduje wchłonięcie nie więcej niż ok 1%, od METALOORGANICZNEGO związku rtęci jakim jest tiomersal ? Jakim prawem robisz Pan ludziom wodę z mózgu !

  Mniej zorientowanym polecam http://images.www.mpbio.com/docs/msds/eu/pl/217826-PL-EU.pdf Warto przeczytać !

  Dyskusja powyżej, nie jest rozważaniem szczepić czy nie szczepić, bo to określili i udowodnili tacy giganci jak Pasteur, Jenner czy Weigl. Wątpliwości (?) dotyczą tych squrwysynów, którzy pod pozorem szczepienia Dzieci wpędzają Je i Ich rodziców do grobu. Pańskie „przyczyny” autyzmu są, być może, przyczynami dwudziestego stopnia istotności. Pierwsza zawsze jest TRUCIZNA.

 193. Boydar said

  Panie Miet (191)

  Ponieważ nie mam pełnej jasności, zakładam a’priori, że Pan robi sobie jaja.

 194. Miet said

  Nie Panie Boydar, nie robię sobie jaj, tylko mnie , delikatnie mówiąc, wnerwia, gdy gangsterskie przekręty, którejś z farmaceutycznych firm, skutkują takimi wnioskami tutaj, niektórych mądrali: – nie szczepta się ludzie i nie szczepta swoich dzieci!!!

 195. Boydar said

  Tak, to rozumiem. Tyle tylko, że nie „któraś”, a co najmniej 9 (tyle naliczyłem na szybko), nie tylko firm (bo jest to cały, doskonale funkcjonujący SYSTEM) i Pan dobrze o tym wszystkim wie. I dużo więcej.

 196. Miet said

  Ad.195.
  No to co Pan proponuje???
  Gdy aż dziewięć firm farmaceutycznych postanowiło wytruć nas wszystkich??? Ja się tak zastanawiam, to na kim one będą robiły pieniąchy, gdy nas wszystkich wytrują???
  Dobrze im tak, niech zbankrutują! Wreszcie będziemy mieli spokój!

  Teraz na poważnie – walczmy ze złem a nie z całym światem – bo tylko możemy przegrać.

 197. Marucha said

  Re 194, 195:
  Niestety, p. Boydar ma rację. Te firmy to jeden wielki gang, wmuszający kupowanie swych „szczepionek” przez rządy państw i przez korporacje. Ba, potrafili nawet zmusić Światową Organizację Zdrowia WHO do pospiesznej zmiany definicji pandemii, tuż przed wybuchem histerii świńskiej grypy (co za zbieg okoliczności…).

  I teraz – jak przeciętny człowiek ma odróżnić przyzwoite i skuteczne szczepionki od tych innych?
  Przeciętny człowiek nabiera nieufności do szczepionek w ogóle.

 198. Alicja said

  Zawsze się dziwiłam co się z tymi dziećmi obecnie dzieje dawniej nie było tylu chorych dzieci i to na jakieś dziwne choroby a mam już 55 lat więc trochę przeżyłam a tutaj niestety tylko kasa się liczy przerażające.

 199. Marucha said

  Re 196:
  Panie Mietku, nie wiem, czy owe firmy celowo chcą wytruć ludzi (choć plany Rządu Światowego o ograniczeniu populacji na Ziemi do 250 milionów jakoś się przedostały do sieci).
  Wiem natomiast, że dla zysku gotowe są narażać nasze zdrowie i życie. A jakieś tam – przecież jeszcze nie masowe – przypadki zatruć po prostu wlicza się w ryzyko. Skądinąd ryzyko nie aż tak wielkie, mają forsę na całe armie adwokatów i prawodawców, a poza tym zawsze znajdą się pożyteczni idioci twierdzący, że niemowlę objadło się pewnie za dużo ryby z rtęcią, albo że mama miała za długie włosy…

 200. snafuhere said

  jeżeli chodzi o tiomersal to w Polsce obowiazkowa została tylko jedna szczepionka zawierająca ten związek. Kiedys więcej szczepionek to miało, ale medycyna się rozwija i już można to obejść. Poza tym jexzac pokarmy w dzisiejszych czasach (co każdy musi) spozywa się więcej swinstw niż ma ta szczepionka.
  A jeżeli chodzi o autyzm….moze kobieta w ciąży przechodziła obok ulicy która była zakorkowana i spaliny które sa trujące zadzialaly na plod? może kobieta zjadla za dużo konserwy i to zadzialalo?
  150. ludzie w roku 1800 nie byli w ogole szczepieni

 201. Miet said

  Re199.
  Panie Mirku,
  Pana wypowiedzi zawsze były wyważone i takie są i w tej sprawie.
  Ja nie neguję tego co Pan pisze. Walka wielu firm farmaceutycznych o rynek i wciskanie ich leków niemal na siłę, jest dość typowe.
  Znam to z wypowiedzi wielu lekarzy i między innymi od własnego syna.
  To od centrów medycznych i samych lekarzy zależy, czy ta farmaceutyczna agentura będzie sobie poczynać, tak jak sama chce, czy będzie musiała się podporządkować zdrowym zasadom i procedurom.
  Agenci ci, pchają się do centrów medycznych z walizkami pełnymi tzw. samples i ich zadaniem jest promować produkcję firmy, którą reprezentują i która im płaci za to.
  W centrum medycznym, gdzie pracuje mój syn, wejście takiego agenta na teren centrum jest obwarowane ostrymi przepisami i sami lekarze , nawet gdy taki ktoś jest wpuszczony na teren centrum, nie muszą z nim nawet rozmawiać.
  To jest tylko ich dobra wola, że wpuszczają ich do biura.
  Z drugiej strony nie można sobie wyobrazić lecznictwa bez współpracy z farmaceutyką – to jest nie możliwe. Od tego są konferencje naukowe, gdzie przedstawia się nie tylko nowe metody leczenia ale i omawia się nowe leki.

  Nie wiem jak to wszystko działa gdzie indziej ale tutaj mimo, że mój syn jest od dawna członkiem American College of Surgeons i ma za sobą już od dawna potężny egzamin państwowy tzw. Board, musi co siedem lat powtarzać ten egzamin aby wykazać, że jest na bieżąco w swojej profesji. Nie wydaje mi się aby te potężne firmy farmaceutyczne tak łatwo mogły go i jego partnerów omotac wokół palca, tak jak tutaj niektórzy przedstawiają.

 202. Rysio said

  re 187. Racja !!! Jak jak wchodzę do gabinetu lekarskiego w którym wisi pełno dyplomów lekarskich to od razu się czuję lepjej.

  🙂

  W szpitalu lekarz na porannym obochodzie zatrzymuje się przy łóżku chrapiącego i śpiącego „bardzo chorego” 😉 pacjenta.

  Sprawdza kartę z temeraturą i z ciśnieniem,po czym pyta nocnej pielęgniarki: Jak się zachowywał pacjent w nocy?

  Na to pielęgniarka: Panie Doktorze co ja przeżyłam ……

  🙂

 203. Marucha said

  Re 202:
  To p. Rysio chadza do lekarzy?
  Myślałem, że sam się leczy wedle wskazówek na Youtube, ewentualnie idzie do znachora… 😦

 204. Marta said

  Chciałam sie podzielić taka informacja ze istnieje możliwość odwrócenia efektu szczepionek. Mój 3 letni synek jest pod pisma doktora z Pensylwanii Dr. Gerard Smith który prowadzi mu detox. Zreszta wszyscy teraz przechodzimy przez ten proces. Dla osób zainteresowanych podaje jego stronę http://www.icnr.com

 205. Boydar said

  Pani Marto (204,205), jeśli już, to efektu TYCH zabójczych szczepionek. Nie zaznaczając powyższego, wpisuje się Pani w chaos informacyjny. Chelatacja znana jest od bardzo dawna. Wyważony i nawiązujący bardzo dobrze do topic’u artykuł jest np. tutaj – http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/rtec_faq.htm

 206. Rysio said

  re 203.

  W 90% sam się leczę.

  W pozostałych 10% chodzę do lekarza.

  Ale jaki z niego lekarz.

  Jak mu się tak lepjej przyjrzeć to on nie jest lekarz tylko znachor.

  🙂

 207. Rysio said

  Popatrzcie jak się wszyscy na lewo i na prawo rozszczepili.

  🙂

 208. uns666 said

  matko i córko…. szkoda, że nie wymyślono wehikułu czasu, możnaby było wtedy was wszystkich wysłać do średniowiecza!!!

  Sami Państwo widzicie na przykładzie tego dupka, jakie są skutki brania niewytestowanych szczepionek… totalny zanik komórek mózgowych. – admin

 209. Leszczur said

  Moi drodzy. Wiem, ze latwo opluwac te chciwe koncerny farmaceutyczne, ktore tylko zerują na biednych pacjentach i mydlą oczy lekarzom.
  Takie argumenty co chwila sie pojawiaja i w niektorych wypadkach jest w tym sporo racji. Ale przemysl farmaceutyczny a w szczegolnosci badania kliniczne dzieki ktorym wprowadzane są leki na rynek – sa obwarowane taka iloscia przepisow, ze zachowania nieetyczne sa bardzo trudne i trzeba duzo zlej woli zeby wprowadzic na rynek lek ktory nie działa, lub jest wręcz szkodliwy.
  I bawi mnie to ze firma farmaceutyczna to symbol zła bo chce zarabiać na swoich produktach, a lokalny producent kiełbasy juz zły nie jest – mimo, ze cel ma dokładnie taki sam.
  I założę się o co tylko chcecie, ze prędzej kupicie szkodliwą i fałszowaną wędlinę niż wpakujecie się w szkodliwy lek.
  Pamietajcie ze gdyby nie te chciwe koncerny farmaceutyczne to dalej byśmy byli leczeni lewatywą i puszczaniem złej krwi. My i nasze dzieci.

 210. Marucha said

  Re 209:
  Każdy chce zarabiać. Chodzi o to, na czym zarabia i jakimi metodami.

 211. Boydar said

  Dodał bym, że oprócz uniwersalnego wniosku Pana Gajowego (210) z naszej dyskusji wypływa jeszcze jeden (wniosek) : otóż każdy chce żyć, normalnie. Normalnie, to znaczy nie oglądając się czujnie bez przerwy, czy ktoś mu noża w plecy nie wbija. Ma zaufanie do piekarza – nie rozrywa w sklepie bułki czy bochenka chleba, aby sprawdzić czy nie ma tam gwoździ. Do lekarza zaś idzie, gdy nie ma innego wyjścia. Z pełnym zaufaniem, bo nie ma innego wyjścia, nie jest w stanie zweryfikować od razu i na miejscu jego wiedzy bądź intencji. Tymczasem zaufanie to bywa w sposób szczególnie podły wykorzystane. Dla laptopa, wycieczki, innego tandetnego grantu mierzalnego w ecie pecie. I co ? I nic. Porównał bym tych bydlaków do ich braci banderowców, którzy mordowali matki z dziećmi z pełnym rzeczowym uzasadnieniem. Ale jeszcze tego nie zrobię, jeszcze nie pora. Ten wątek, podobnie jak inne potworne w kontekście składniki „szczepionek” przemknął się cichutko. Znaczy się, widać jeszcze nie pora.

 212. Studentka said

  Co do złych lekarzy – jeśli chcecie czuć się przy nich bezpiecznie, pomóżcie wykształcić jednego z nich na porządnego fachowca. Jeśli macie 2 minuty, wypełnijcie proszę moją ankietę onkologiczną.

  http://www.ankietka.pl/ankieta/135873/ankieta.html

  Z góry dziękuję każdemu, kto poświęci swój czas.

  Adminie – przepraszam za mały spam, proszę o wyrozumiałość.

 213. ola said

  Jeżeli Bóg chce kogoś ukarać, odbiera mu rozum. – zastanów się co mówisz, nie powołuj się na Boga w swoich dziwnych przysłowiach…

 214. czytelniczka said

  Dla dzieci z autyzmem bardzo dobre jest ubranie biomagnetyczne…

 215. NICK said

  Niestety. Poziom dyskusji, co do istoty tematu oraz kultury, nie najwyższy.
  Homeopatia, detoxy, chelatacje, biomagnetyzm – dodatkowo ZACIEMNIAJĄ.
  Polecam okresowe posty, zwłaszcza w Wielkim Poście!!!

 216. Marucha said

  Re 212:
  Wypełniłem.

 217. Boydar said

  @ (212)
  Ja również.

 218. bum said

  Tak nie szczep dzieci,niech wróci czarna zaraza bo ktoś twierdzi że w szczepionce przeciw grypie jest związek rtęci,ludzie ogarnijcie się,szczepienia pomogły wyeliminować wiele niebezpiecznych chorób,a rodzice którzy mają z tym problem niech wiedzą,że uszkodzeń mózgu nie powoduje tylko rtęć,mamy też ołów wszechobecny w naszym powietrzu i wodzie więc co zatkać dzieciakom buzię niech nie oddycha,nie je nie pije będzie spokój.

 219. Boydar said

  No i widzisz Bum, gdyby Twoja Mama Cię nie zaszczepiła tymi świństwami, dzisiaj byłbyś miłym, normalnym chłopcem.

 220. Fran SA said

  Nie tylko szczepienia bywaja niebezpieczne. Mamy coraz wieksze zatrucie srodowiska, a jednym z najwiekszych skandali jest zatruwanie wody fluorem przemyslowym (odpady przemyslowe oraz odpady kloaczne, z ktorymi nie wiadomo co zrobic – najlepiej podpisac kontrakt z rzadami panstw i zbijac szmal) . Wrzucaja te odpady do wody za ciezkie pieniadze, no bo rzeczywiscie, miedzy innymi, zawieraja tez i fluor,zawieraja fluor, podnosza oplaty za wode.
  Naturalnie, ze ta fluorowodowana woda powoduje prochnice i cala mase schorzen u dzieci i doroslych:

  http://www.washingtonsblog.com/2014/03/harvard-fluoride-can-increase-attention-deficit-disorder.html

 221. matirani said

  Bum, termin „szczepionka”, jak zwykle dzisiaj sie dzieje z terminologia uzywana przez massmeNdia, uzywany jest mylnie.

  To co chroni przed wscieklizna, ospami czy kokluszem to sa szczepionki. Przeciwgruzlicza, prawdopodobnie tez jest przydatna… ( choc ludzie dobrze zywieni i nie wymarznieci sami sobie radza z pradkami )

  Natomiast „zastrzyki przeciwgrypowe” szczepionkami NIE SA. Sa srodkiem do zarabiania duzych pieniedzy dla PharMafii.

  Dokladniej, to niby i moze daja jakas odpornosc przeciwko wirusowi, który istnial rok wczesniej. Tyle ze ten wirus juz 10 razy zmutowal a na nowy taki zastrzyk nie uodparnia.
  Mam racje?
  Macko

 222. […] sprawą trucia polskich dzieci?” Cały artykuł niedługi!! informacja dla niecierpliwych: TUTAJ. Związek szczepień z autyzmem udowodniony, no i co z tego że […]

  Warto tu zajrzeć:
  http://elkiblog.pl/index.php/wkur-zona-maksymalnie-jade-jadem/
  Admin

 223. Miet said

  Ad.212.
  Ankietę wypełniłem i napisałem uwagę odnośnie sprecyzowania punktu #23. Dla wielu może być niejasne, którą odpowiedź wybrać. Dałem też przykłady jak można to sprecyzować – ale teraz przyszła mi na myśl wersja, moim zdaniem najlepsza:

  „Czy wierzysz w celowość badań….?” i opcje do odpowiedzi: „Tak”, „Nie”.

 224. Bart said

  Po przeczytaniu powyższego artykułu i zweryfikowaniu informacji w nim umieszczonych w anglojęzycznych źródłach doszedłem do wniosku że to nic innego jak kolejna teoria spiskowa. Namawiam wszystkich państwa do zdrowego sceptyzmu i chęci zweryfikowania informacji czytanych w internecie.
  A do autora: gdzie mogę znaleść informacje potwierdzające rzekomy cytat Obamy odnośnie blogów internetowych.
  Dziękuję.

 225. Marucha said

  Re 224:
  No to mamy kolejnego, który zwalcza „teorie spiskowe”. Bo oczywiście teorią spiskową jest fakt, że wiele szczepionek nie jest wytestowanych, a mimo to są wciskane ludziom, nawet przy pomocy skorumpowanych prawodawców,
  Ja nie wiem, po co tacy ludzie tu przychodzą. Myślą, że nas przekonają garścią banałów z G*** Wyborczego?

  Co do cytatu z Obamy (siłą rzeczy skróconego), to proszę ależ ja bardzo:
  http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2009/10/obama-blogi-zagrozeniem-dla-demokracji
  http://www.4clubbers.com.pl/kosz/549618-obama-blogi-zagrozeniem-dla-demokracji.html

  Powiązane:
  http://internet.gadzetomania.pl/2010/05/10/obama-spolecznosci-i-gadzety-zagrozeniem-dla-demokracji

 226. Studentka said

  Dziękuję za wypełnienie ankiet i za konstruktywne komentarze. Pozdrawiam

 227. magdalena said

  całkowita prawda i tu sie zgodze iz lekarz wykonujacy szczepienie zaprzecze temu ze zadna szczepionka nie zawiera rteci badz metali ciezkich,doskonale wiedzac o tym ze kłamnie dlaczego taka osoba jak lekarz ktora składała przysiege ze bedzie dbac o pacjeta i ludzikie zycie dopuszcza sie kłamstwa, co gorsza w tej całej bitwie o pieniadze padaja ofiarami nasze niewinne dzieci kto im zapłaci za to ze zostały okaleczone na reszte swojego zycia kto im pomoze normalnie funkcjonowac w społeczenstwie skoro koncerny farmaceutyczne nie biora za to odpowiedzialnosci tylko kasuja za kazda podane szczepienie nie małe pieniadze a kto wie co znajduje sie w tej małej strzykawce to jak podawanie narkotyku narkoman tez niewie co zazywa i z jakiego zrudła tak samo my niewiemy co podajemy naszym dzieciom jakim prawem prada przed rodzicamy zostaje utajnona powiedzmy wszyscy głosno STOP OSZUSTWU CHCEMY ZNAC W KONCU PRAWDE to sa nasze dzieci i nkikt nie ma prawa ich kaleczyc ani tym bardziej igrac z ich zyciem to sa malutkie istotki kture w naszym łonie sie rozwijały a my matki czekałysmy na pierwszy ruch pierwszu USG łzy leca gdy to sie pisze lecz to prawda ile jeszcze bedzie ta cisza trfała i kiedy nasze dzieci stana sie bezpieczne szczepienia sa naprawde szkodliwe zawieraja metale ciezie,rtec sa skladniki genow zwierzecych oraz martwych płodow obrzydlistwo duzo by wymieniac.Mama chrego na autyzm po szczepienny Bartosza

 228. Boydar said

  Pani Magdaleno, proszę aby z rozpaczy przeszła Pani w Wiarę i Nadzieję. Proszę się modlić o pomoc Niebios. Jeśli będzie to szczera modlitwa, z całkowitą pokorą wobec woli Najwyższego, cud się stanie. Nie wiem jaki, ale wiem, że może nastąpić. Życzę Pani Synkowi poprawy stanu zdrowia, a Pani wytrwałości i właśnie Wiary. I proszę pozamykać wszystkie bramy. To raczej konieczny warunek.

 229. obiwateł said

  Niektóre wypadki samochodowe powodują śmierć, a z wielu wypadków ludzie wychodzą cało – zastanawiam się czy wsiąść za kółko czy nie.

  Poza tym zastanawia mnie jedno. Jeżeli od lat szczepimy dzieci rtęcią, to dlaczego mamy dzieci nieautystyczne? Dlaczego wszyscy nie są chorzy????

  Czy Pan jest idiotą, czy tylko udaje takowego?
  Admin

 230. Ania said

  Mój siostrzeniec po szczepionce na grypę (11 lat temu) zachorował na cukrzycę typu 1 (insulinozależną). Szczepionka dała efekt grypy i w tym samym czasie uszkodziła się trzustka. W rodzinie nikt nigdy nie miał cukrzycy…

 231. obiwateł said

  Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. Głupie pytanie i nie na temat ale odpowiem. Nie, nie. Idioty sobie poszukaj Pan w lusterku, no chyba żeś Pan jest bazyliszkiem – wtedy nie radzę spoglądać.

  Kiedyś wszedłem na forum psów rasy West Highland White Terrier. Każdy właściciel swojego czworonoga pokazywał fotografie swoich piesków i chwalił się jaki to on jest piękny. Zdarzył się też jeden człowiek, który to pokazał zdjęcie pieska, który był wytrymowany inaczej niż powinien. Wszyscy pozostali forumowicze, jak faszyści rzucili się na niego rugając za to jaką on krzywdę psu robi 😀
  Przyznał, że jego pies nie bierze udziału w wystawach i nie chce „ciąć” go w taki sposób jak książki o tym piszą, ponieważ nie podoba mu się to. Pies jak pies, nie jest do obcinania tylko w życiu człowieka powinien odgrywać raczej inną rolę, a bynajmniej wygląd nie powinien być priorytetem. Admin za to wywalił go z forum 😀

  Widzę że podobnie jest w tym wątku. Ktoś ma inne zdanie to jest zły, niedobry, najlepiej żeby się nie wypowiadał.
  Nie wiem jak jest w innych wątkach ale z chęcią się przekonam – zostaję tu 😀 Lepszy blog jak Kefira bo on już trochę przesadzał. Szczególnie jak chodziło o relokację wojsk z zachodu Polski na wschód hahaha – tyle że wschodem był poligon w Drawsku 😀 Ale nie o tym…

  Zadałem proste pytanie. Jeżeli od lat szczepimy dzieci rtęcią, to dlaczego mamy dzieci nieautystyczne? Czy tak trudno odpowiedzieć? Oczywiście łatwiej obrazić – brak wiedzy w tym temacie?

  A wystarczyło odpowiedzieć, że wrażliwość na rtęć wśród dzieci (ogólnie ludzi) jest zróżnicowana.

  Cóż, jak się chce pisać o wszystkim to powinno się zagłębić w temat aby móc podjąć dyskusję 🙂

  No to jak już znamy odpowiedź na to pytanie to zadajmy sobie inne. Czy organizm, który radzi sobie z usunięciem rtęci będzie bardziej narażony na zatrucie rtęcią czy na powikłania po chorobach których raczej nie uniknie jak nie zostanie zaszczepiony?

 232. dorota said

  @185 ależ bardzo się cieszę, że rozmawiamy kulturalnie, to o wiele bardziej konstruktywne i budujące.

  Opisany przez Pana przykład pokazuje, że w służbie zdrowia, jak w każdym innym zawodzie jest mnóstwo niekompetentnych ludzi.
  Mogę zrewanżować się tym samym: mój ojciec trafił do szpitala ponieważ miał wodę w płucach po przebytym zapaleniu. Lekarz przy mnie oglądał prześwietlenia i stwierdził, że nie jest źle i ojciec w ciągu tygodnia wróci do domu. Wrócił, ale w trumnie. Miał bardzo zaawansowany nowotwór.

  Jak Pan widzi nie jestem zagorzałym obrońcom służby zdrowia, choć cenię wielu lekarzy i ich ciężką pracę.
  Dostrzegam szkodliwą działalność koncernów farmaceutycznych w imię zysku, ale wielu i tam pracuje w dobrej wierze.

  Mam wrażenie, że autorytatywnie wypowiedziałam się tylko w kwestii czym jest wirus, a czym bakteria, czym antybiotyk, z czym szczepiona. Nie narzucam jednak nikomu swojego zdania na ten temat.
  Czy uważam, że rodzice powinni mieć prawo decydować o tym czy zaszczepić dziecko: pewnie tak, po uprzednim przeczytaniu i podpisaniu deklaracji, że zdają sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. Konsekwencje te mogą być negatywne i groźne. Ale skoro wiemy, że konsekwencje szczepienia też mogą być negatywne i groźne, więc może faktycznie niech rodzic decyduje.

  Sprzeciwiam się tylko kategorycznemu głosowi ‚ nie szczepcie’, bo jak wszyscy przestaną szczepić, to wiele chorób powróci, a póki wiele osób poddaje się szczepieniom odporność w populacji się utrzymuje i dzięki temu też nie szczepieniu unikają zachorowania.

  @197 i to jest sedno problemu…
  Z jednej strony koncerny farmaceutyczne działają dla zysku i tu raczej nie ma wątpliwości. Z drugiej wytwory tych koncernów ratują życie i pozbyć się ich nie da.
  Uważam jednak, że należy walczyć o ograniczenie ich szkodliwej działalności. Moim zdaniem jeszcze poważniejszym problemem, niż rtęć w szczepionkach są masowe reklamy leków, w których wpiera się nam choroby, których nie mamy. Po takiej serii reklam człowiek nabiera przekonania, że po 40 to już powinien na bank ma chorą prostatę i wątrobę ( co ciekawe większość nie wie, gdzie ma prostatę, ale i tak daje się przekonać, że musi ją leczyć ). Wszyscy masowo lecą do apteki i faszerują się reklamowanymi lekami, bo przecież 3 gripexy, 4 aspiryny i zaraz człowiek poczuje się lepiej. A jak się lepiej poczuje, to znaczy wyzdrowiał i się wyleczył. To ja proponuję to 4 aspiryny zapić redbullem… to się dopiero człowiek poczuje jak młody bóg, ale z leczeniem to nic wspólnego nie ma.

  Przykładów szkodliwych substancji w lekach jest wiele i tam, ma Pan rację, że ludzie nabierają podejrzeń i nie chcą szczepić.
  Inni zaś wypierają problem mówiąc ‚teoria spiskowa’ i zapominają.

  Uważam jednak, że ani jednych ( tych, którzy w ogóle nie szczepią, w ogóle odrzucają antybiotyki ) jak drugich ( tych, którzy bezkrytycznie przyjmują to, co mówią nam wielcy tego świata ) nie należy nazywać głupcami ( co z przykrością stwierdzam zdarza się tu dość często ).
  Myślę, że lepiej zachęcać ludzi do samodzielnego myślenia i dostarczać im informacje potrzebne do podjęcia decyzji.
  Nazywanie głupcem kogoś, kto uparcie twierdzi, żeby szczepić jak leci do niczego nie prowadzi. Nawet jeśli popełnia błąd w rozumowaniu dyskredytowanie go do niczego nie prowadzi.
  Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć z całą pewnością co jest lepsze: całkowite nie szczepienie, czy szczepienie na wszystko co się nam zaleca. Prawda jest gdzieś po środku i dlatego warto wymieniać się argumentami, nawet skrajnymi,, żeby ten złoty środek znaleźć.

 233. dorota said

  @231

  Napisał Pan:

  ‚Zadałem proste pytanie. Jeżeli od lat szczepimy dzieci rtęcią, to dlaczego mamy dzieci nieautystyczne? Czy tak trudno odpowiedzieć? Oczywiście łatwiej obrazić – brak wiedzy w tym temacie?

  A wystarczyło odpowiedzieć, że wrażliwość na rtęć wśród dzieci (ogólnie ludzi) jest zróżnicowana.’

  Tak, ale też jest inny powód. Źródła związków rtęci są różne i trafiają do mózgu dziecka już w życiu płodowym. Warto i ten temat zgłębić, ale nie chcę się rozpisywać, bo to nie całkiem na temat.

  pisze Pan też:

  ‚No to jak już znamy odpowiedź na to pytanie to zadajmy sobie inne. Czy organizm, który radzi sobie z usunięciem rtęci będzie bardziej narażony na zatrucie rtęcią czy na powikłania po chorobach których raczej nie uniknie jak nie zostanie zaszczepiony?’

  Moim zdaniem to nie jest najlepsze pytanie. Czemu mamy stać przed takim wyborem. Jako kobieta nie chciałabym, żebym musiała wybierać czy zaszczepić dziecko na gruźlicę i ze szczepionką wprowadzić do jego organizmu związki rtęci, czy nie szczepić i ryzykować chorobę. Nie ma danych czy bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie mózgu po szczepieniu, czy gruźlica bez szczepienia.
  Chciałabym wybrać trzecią możliwość: zaszczepić, ale bezpieczną szczepionką.

 234. Maciej said

  @ 231/ Obiwatel

  Wiesz po czym poznać człowieka, który ma jakiekolwiek pojęcie tematu. Po tym, że nie zadaje głupich pytań. Obejrzyj sobie filmiki, czy to prof. Majewskiej, czy prof. Jaśkiewicza. To może nabierzesz trochę szerszego spectrum …

  @ 218 Bum

  Pomyślałeś ( to słowo może być nadużyciem w Twoim przypadku ) o dawce oraz wchłanialności rtęci ? Nie mógłbyś pisać sobie na onecie ?

 235. Boydar said

  Obiwatelu, gówno wiecie o strukturze systemu szczepień w krajach trzeciego świata globalnej farmaceutyki, do których poprzez wszelkiej maści łachudry i sprzedawczyków zaliczają Polskę. Twoja rzekomo autorytatywna odpowiedź „… że wrażliwość na rtęć wśród dzieci (ogólnie ludzi) jest zróżnicowana …” jest ewidentnym truizmem rodem z wikipedii. Powtórzę, gówno wiesz ale masz ambicję (?) zamieszać.
  Natomiast Pani Dorota zaczyna coś sensem kleić. Zaczynam mieć nadzieję, że to nie problem z wiedzą, tylko z doświadczeniem i wprawą w formułowaniu myśli. Śmiało. Przez internet widłami nikt nie dostał.

 236. obiwateł said

  Nie prof. a dr. i nie Jaśkiewicz a Jaśkowski.

  Dziękuję za poprawienie. Proszę.

  Widzę, że nie tylko po tym można poznać człowieka, który ma jakiekolwiek pojęcie tematu.

 237. obiwateł said

  dobra niech będzie dr żeby nie było

 238. Bart said

  Do autora:
  No więc odnalazłem oryginalny cytat Obamy ktory powiedział: „I am concerned that if the direction of the news is all blogosphere, all opinions, with no serious fact-checking, no serious attempts to put stories in context, that what you will end up getting is people shouting at each other across the void but not a lot of mutual understanding.” Jak z tego komuś wyszło: „Blogi internetowe zagrażają demokracji.” to nie wiem, ale wiem, że zajęło mi 30 minut żeby to zweryfikować i uznać za bzdurę (coś czego autorowi nie można zarzucić). Jeżeli tak prosta informacja na Twoim blogu jest nie prawdziwa to co mam pomyśleć o Twoim przygotowaniu do tematu tak poważnego jak możliwe szkodliwe działanie szczepionek?
  A tutaj jest oryginalny artykuł z wypowiedzią Obamy dla tych którzy nie wierzą ludziom na słowo (i dobrze:)):
  http://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/59523-obama-open-to-newspaper-bailout-bill#ixzz2vhKicIV1

  Poniżej umieszczam tylko kilka linków do znanych portali w których moim zdaniem nie opublikowaliby niesprawdzonych informacji. Nie wierzcie mi tylko sami sprawdzcie co światowa, niezależna prasa ma do powiedzenia a póżniej skontrastujcie to z informacjami na tym blogu. W końcu chodzi o zdrowie naszych dzieci.
  http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine_controversy
  http://news.nationalgeographic.com/news/2013/07/130716-autism-vaccines-mccarthy-view-medicine-science/
  http://www.cnn.com/2011/HEALTH/01/05/autism.vaccines/
  http://www.huffingtonpost.com/2011/01/05/vaccine-autism-study-report_n_805036.html

 239. mysterkarnister said

  Fantastyczny wątek 🙂
  Pragne tylko od siebie dorzucić pewną myśl, kóra to moze wspomóc myślenie i przyniesie ( tak ufam) wiecej spokoju w rozważaniach na temat zła i dobra na tym swiecie.
  Szczepionki same w sobie to jest fantastyczna sprawa.
  Tak samo ekologia.. sama w sobie jest naprawdę fantastyczna..bo wyobraźmy sobie ze kasujemy cały ten brud ktorego sie dorobilismy i mozemy od nowa zaczac budować.. och jak by było czysto na swiecie.
  Ale do czego zmierzam..i dlaczego o ekologii.
  Otóz tak to już jest że sa ludzie którzy autentycznie poswięcaja zycie by coś dla ludzkości po sobie pozostawić, chcą sie dzielić pomysłami, talent swoj wykożystac w dobrej sprawie i takich ludzi jest całkiem sporo, i oni ciągle coś fajnego wymyślają. Rzeczy autentycznie DOBRE. ..ale wciąż nieustannie, ten kosmaty z ogonem węszy i klei sie do woszystkiego co dobre na ziemi i wierci dziurę, i zatruwa, przeinacza…I tak tez jest ze szczepionkami, tak tez jest z ekologią.
  Nie mówmy ze ekologia jest zła, ze szczepienia są złe. Szukajmy konkretnego zła które sie poprzyklejało. To taka prosta droga by nie popadać w fanatyzm i opętanie. Przepraszam że tak infantylnie napisane, ale uwazam że akurat to pasuje do tematu.

 240. b. said

  co do szczepien przeciw grypie w USA. Mieszkam w stanie Michigan i tej zimy trzy mlode osoby (dwudziestolatki) stracily zycie przez te wlasnie chorobe! Rowniez w szpitalu gdzie pracuje widziaam jak 37 letni mezczyzna walczyl o zycie przy uzyciu wentylatora, wlasnie majac grype. Grypa to nie przeziebienie, a czesto ja z nia myla. Personel medyczny ktory ma wiedze o tej chorobie chce sie szczepic i cieszy sie ze szczepionki te sa w pelni refundowane. Nie szczepia sie ci ktorzy nie maja pojecia czym jest grypa i myla ja ze zwyklym przeziebieniem.

 241. mysterkarnister said

  Odnośnie Obamy.. on powiedział ‚Wszystko to wywiera presję nie tylko na jednostkę, ale na cały kraj i naszą demokrację”, podsumował Obama.’ ..więc przecież widać, że mówił o presji na demokrację i jest to logiczne bo tak naprawdę wszystko wywiera presje na demokrację..bo ta demokracja to taka utopia w której śnięte owieczki bujają się z lewa na prawo i tak w kółko.

 242. @238:
  Ależ obiektywne źródła… CNN, Wikipedia, National Geographic…wszystko czosnkiem zajeżdża! dodaj Pan jeszcze parę witryn producentów szczepionek do kompletu i zacytuj urywki z broszur reklamowych.

 243. Rysio said

  Czosnek jest zdrowy.

  🙂

 244. obiwateł said

  Noooo napewno dr Jaśkowski machający kartkami przed telewizorem jest cholernie wiarygodny.

  Albo Socha mówiąca, że najlepszym sposobem zapobiegającym grypie jest mycie rąk buahahahah 😀

 245. Bart said

  Chamie Wiejski,
  czy przynajmniej przeczytales te informacje czy od razu uznales ze ja bezuzyteczne?
  Jakim źródłom ufasz?

 246. Fran SA said

  Jednym z powodow szkodliwosci szczepien jest administracyjny nakaz i zasada, ze ‚one size fits all’, czyli szczepienie szablonowe: urodzil sie- to musi byc szczepiony. Ta sama dawka – bez wzgledu na stan zdrowia w jakim na swiat przyszedl taki biedny noworodek.
  Niektore dzieci po prostu nie wytrzymuja konskiej dawki, mimo naturalnej odpornosci po urodzeniu.
  Pamietam, ze u nas byla iles lat temu ‚moda’ tzw. smierci lozeczkowej ‚cot death’. Zwalali na biedne matki, ze nie dogladaly swoich nowonarodzonych pociech; opowiadano, ze dziecko albo ‚spalo na brzuszku’, albo na boczku, albo w ogole w nocy nikt don nie zagladal. Matki odchodzily od zmyslow, a lekarze bezlitosnie odmawiali przygladania sie zawartosci szczepionek. Okazalo sie ze wszystkie te przypadki byly wynikiem szczepien. Od tej pory ‚choroba’ zniknela.

  Tymczasem, swiat stal sie jakos dziwnie alergiczny. Swinstwa jakimi nas karmia przetwornie zywnosci sa od dawna poza kontrola czyjakolwiek.
  Wystarczy, ze matka jest uczulona na cokolwiek i maluch moze zle zniesc szczepionke.
  Niestety farmacja ma swoich adwokatow i sedziow i nie ma jak sie do nich dobrac, zeby mozna bylo przeprowadzic rzetelne, wszechstronne badania.
  Jesli sa wypadki porazen poszczepiennych – to powinno byc zaalarmowane cale spoleczenstwo- w tym wszystkie instytuty medyczne.
  Tak nie jest.
  A biedne matki sa bezczelnie szantazowane, ze jak nie zgodza sie na szczepienie dziecka, i niech mu sie cos stanie, to beda miec syndrom matki- zabojczyni do konca zycia.
  Jest to ostatnie swinstwo.
  Kazdy kto za wszelka cene broni tych ‚bombowych’ szczepien – a zna sie na tym, tyle co ja, to znaczy niewiele- pozwala na masowe mordowanie dzieci. Powinnismy sie raczej domagac niezaleznych badan przyczyn smiertelnosci u dzieci; a przede wszystkim sprawdzic, czy niemowleta, ktore umieraja na ‚atak serca’, niewydolnosc nerek’, czy ‚astme pourodzeniowa’, nie sa przypadkiem ofiarami szczepien.
  Ja juz nikomu nie wierze.
  Skoro udowodniono, ze autyzm jest wynikiem szczepien, to nie wiadomo, dlaczego to wykryto; czy to przypadkiem nie konkurencja, ktora wyprodukowala jeszcze’ lepszy’ specyfik.
  Nie jest zadna tajemnica, ze firmy farmaceutyczne sa okropnie agresywne.
  Ja tez dostaje paranoi, ale juz nie umiem odroznic wbijanych nam do glowy klamst od rzeczywistosci; przeciez nie jestem ani lekarzem ani farmakologiem.
  Skazani jestesmy na bardzo kosztowne firmy, do ktorych nikt nie ma zaufania.

 247. Miet said

  No to ciężko macie w tej Australii – szantażowane matki???
  Na szczęście tutaj w tej okropnej Hameryce, gdyby lekarz spróbował szantażować pacjenta, to szybko musiałby pożegnać sie ze swoją profesją i mógłby być pozwany przez pacjenta do sądu o duże odszkodowanie.
  Moje wnuki były szczepione na różne choroby wieku dziecięcego ale nie dlatego, że to było z nakazu – to była wolna wola rodziców podparta doradztwem uczciwego pediatry a nie żadnym przymusem.

  Jak pisałem, w szkołach są wymagane świadectwa szczepień na niektóre choroby, które mogą się niebezpiecznie łatwo rozprzestrzeniać w dużych zbiorowiskach ludzkich.
  W różnych stanach to wygląda bardzo różnie. Pamiętam, gdy na początku emigracji moi synowie poszli do szkół – zapytano nas rodziców o świadectwa szczepień – oczywiście nie mogliśmy ich przedstawić i wtedy wystarczyło nasze oświadczenie i podpis, że takie szczepienia mieli.
  Ale ja głowy bym nie dał, czy pamietaliśmy jakie to były szczepienia i było wszystko bez problemu.:-)))

  Oczywiście, podkreślam, że to nie znaczy, że uważam, że problemy o jakich państwo piszecie, nie mają miejsca. I z nimi należy walczyć.

 248. Marucha said

  Re 238:
  1. To, co powiedział Obama, doskonale można – moim zdaniem, i nie tylko – streścić właśnie w taki sposób, jak w motto gajówki.
  2. Wybór stron podanych przez Pana powala wprost na kolana. Ale napisał już o tym Cham Wiejski w 241.

 249. Marucha said

  Re 244:
  Tak jest, szanowny Panie.
  Staranne mycie rąk, a następnie dezynfekowanie ich, jest prostym środkiem znacznie zmniejszającym zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Nie tylko na grypę zresztą.
  A szanowny Pan to zapewne nie myje rąk po wyjściu z klozetki, bo to takie śmieszne?
  Chciało by się rzecz: ciemnota do kwadratu.

  Re 245:
  Jakim źródłom ufam? Na pewno nie mediom głównego ścieku. Powiedzieć dlaczego, czy sam Pan na to wpadnie? Podać przykłady?

 250. Fran SA said

  Ad.248
  Miet
  Ja akurat pisze nie o Australii:

  http://journal.livingfood.us/2013/11/18/full-story-ohio-amish-girl-being-forced-into-experimental-chemotherapy-fled-u-s-for-natural-treatments-said-to-be-free-of-cancer/

  W Australii niektore szczepionki sa zakazane ( whooping cough- koklusz) a szczepienia przeciw grypie nie sa obowiazkowe. O szczepionce przeciwko swinskiej grypie juz dawno nie slychac.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oskarzeni-o-porwanie-medyczne-zaniedbanie-poniewaz-odmowili-leczenia-syna-chemioterapia-2013-12

  Ale ja o czym innym:
  Amerykanskie pomysly na ‚przydatnosc’ szczepien:

  Szczepienia p/polio i plodnosci u kobiet moga zredukowac ilosc ludzi na naszej planecie. Przynajmniej Bill Gates sie przyznal, po co szczepi ludzi…. charytatywnie

  http://21stcenturywire.com/2013/03/06/bill-gates-and-polio-new-vaccines-can-help-reduce-population-by-10-15/

  Cel szczepien p/grypowych:

  http://www.bibula.com/?p=12501

  Kasacja Europy:

  Antygrypowy spray zaraza grypa otoczenie!
  http://www.theorganicprepper.ca/did-you-know-that-nasal-flu-vax-recipients-can-pass-the-flu-to-everyone-around-them-for-up-to-21-days-01032014

 251. rozie said

  Po co te mylące informacje i wyolbrzymianie?
  Po pierwsze, przytoczone badanie nie dotyczy szczepionek w ogóle, a jednego typu (z konkretnym środkiem konserwującym). Po drugie, badanie dotyczy tylko dzieci szczepionych w pierwszym miesiącu życia. Po trzecie, nadal mówimy o problemach (różnych, nie tylko autyzm) rzędu 1% zaszczepionych. Czytacie czasem ulotki leków? Leki z poważnymi skutkami dla zdrowia (np. cyprofloksacyna, ryzyko uszkodzenia ścięgien Achillesa 1%) są normalnie stosowane. Na koniec: w abstrakcie wskazują na potrzebę dalszych badań.

  O to właśnie chodzi, żeby INFORMOWAĆ o skutkach ubocznych, a nie wrzucać wszystkich wątpiących do kategorii teorio-spiskowej.
  Admin

 252. AQQ said

  z sieci
  „Gigantyczne kary nałożone w ubiegłym tygodniu na koncern GlaxoSmithKline za trucie pacjentów i na bank Barclays za okradanie inwestorów paradoksalnie dowodzą, że wielkie korporacje są… całkowicie bezkarne.

  Firma GSK Zatajała badania dowodzące, że może powodować ataki agresji i napady myśli samobójczych. Przekupywała lekarzy, żeby przepisywali paxil nieletnim. Dopiero teraz przyznała się do błędów sprzed lat i w ugodzie zawartej z rządem USA i z kilkoma stanami zgodziła się zapłacić miliard dolarów kary i przekazać dwa miliardy na odszkodowania w toczących się i zakończonych procesach.

  To największa tego typu wypłata w historii branży farmaceutycznej. Teraz firma może mieć jeszcze problemy w Polsce – prokuratura podejrzewa, że GSK korumpowała również polskich lekarzy.

  Angielski bank Barclays dostał grzywnę 290 mln funtów za to, że przez kilka lat, aby poprawić notowania firmy i wyśrubować swoje premie, bankierzy manipulowali stopą procentową pożyczek międzybankowych LIBOR. „The Wall Street Journal” oszacował, że wartość różnych produktów finansowych – od derywatów, przez pożyczki studenckie, po kredyty mieszkaniowe – na których cenę wpływ miały matactwa Barclays, może sięgać nawet 800 bln (!) dolarów.”

  Eeee, to pewnie tylko teorie spiskowe 😉 – admin

 253. Boydar said

  @ Pan AQQ (252)

  „… prokuratura podejrzewa, że GSK korumpowała również polskich lekarzy …”

  Polskiego lekarza nie da się skorumpować. Natomiast pomiot bolszewicki sam domaga się odsypu. Tak więc śledztwo umorzą z przyczyn wadliwości aktu oskarżenia. Jeśli w ogóle takowy zaistnieje.

 254. robert said

  jezeli jest udowodnione to dlaczego dzieci sa szczepionem tym? ja mam dwójke dzici i szczepiłem obydwoje na rota, pnemokoki, ospe i skojarzone brałem i nic na szczescie nie stalo sie wiec dlaczgo sa dopuszczone, jakas nagonka i tyle

 255. Aga222 said

  No żesz ILE razy można powtarzać, że nie chodzi o WSZYSTKIE szczepionki, ale o te, które są niewytestowane i na siłę wciskane odbiorcom! —— NO ILE RAZY?
  Admin

  Witam!!
  Jezeli dobrze rozumiem wszyscy sa anty szczelieniu….wiec jezeli Wasze dzieci beda potrzebowaly szczepionki przeciwko np wsciekliznie,to nie podacie???no bo przeciez jest tyle mozliwosci komplikacji,ze nie bedziecie ryzykowac? Siostra w wieku lat 30 miala operacje wyciecia migdalow. Musiala dostac szczepionke trzy razy przed zabiegiem,bo nie byla szczepiona….rozumiem,ze w tym przypadku tez nie dalibyscie szczepienia? Bo po co? Powinien byc wolny wybor. Chce szczepic to szczepie,nie chce to nie…i przestancie za przeproszeniem pierdol***c i straszyc swoimi chorobami w rodzinach,bo ja to nie wy,a wy to nie ja…i kazdy niech zyje wedlug wlasnego sumienia!!! Banda znawcow i doradcow sie znalazla!!

 256. Fran SA said

  Ad.254
  Robert
  To wcale nie znaczy, ze KAZDE dziecko jest ofiara porazenia poszczepiennego..
  Duzo zalezy od warunkow zdrowotnych w czasie szczepienia.
  Rownoczesnie zdaje sobie sprawe, ze rozne firmy nie ujawniaja prawdziwych skutkow ubocznych.
  Dranstwem jest, ze Bill Gates sie wyraznie przyznaje, po co potrzebna mu jest firma, ktora nazywa ‚charytatywna’, celem unikania podatkow; chodzi mu wylacznie o depopulacje swiata.
  Dranstwem jest i to, ze w WHO (Wealth Health Organisation) przy ONZ zasiadaja przedstawiciele roznych firm farmaceutycznych, i…. Monsanto.
  I jeszcze wiekszym dranstwem sa wymuszane na roznych krajach panstwowe, bardzo korzystne kontrakty na ‚srodki’ depopulacyjne.
  Jest to oczywiscie zamach przeciwko ludzkosci, mimo, ze niektorzy uwazaja, ze jest to wymysl teoretykow spiskowych. –

 257. Justyna said

  Tu nie tylko chodzi o związki metali ciężkich w tym głównie rtęci – to cały zestaw strasznych trucizn, których kiedyś – 30-40 lat temu do szczepionek nie dodawano. Nie wiadomo do końca, która z podanych trucizn załatwiła dziecko autystyczne – czy była to rtęć czy żywe wirusy, czy komórki abortowanych płodów czy adjurwanty czy jeszcze coś innego. Najpewniej kombinacja tych wszystkich czynników. Są dzieci ktore wracają do zdrowia po chelatacji z metali, są które po zastosowaniu protokołu antywirusowego (przypadek dziecka Stana Kurtza), a masa jest takich które nigdy nie wyzdrowieją bo zaszły nieodwracalne zmiany w organiźmie.
  30-40 lat temu dzieci były szczepione, ale:
  – tych szczepionek nie było aż tak wiele jak dziś
  – nie były aż tak szkodliwe jak dziś
  Poza tym udowodniono, że forma rtęci obecna np w rybach jest innym związkiem chemicznym niż rtęć ze szczepionek – jest substancja z której zdrowy organizm może się sam oczyścić po jakims czasie. Jedząc łososia czy tuńczyka nie zachorujemy na autyzm – również dlatego że miedzy 4 a 6 rokiem życia powstaje naturalna bariera ochronna choniąca mózg – czyli nie wszystko co wejdzie w krwioobieg jest przepuszczane od razu do mózgu razem z krwią. Niemowlęta tej bariery nie mają – każdy syf podany do krwi idzie do mózgu i niszczy.
  Są gremia (fundacja Gatesów, WHO i in), które martwią się o przeludnienie świata i zyski koncernów farmaceutycznych i mieszają w kotle ze szczepionkami.
  Jedyną spolecznością w USA gdzie nie występuje autyzm – są Amishe. Dlaczego? BO ONI NIE SZCZEPIA DZIECI W OGOLE.

 258. magdalena said

  miom zdaniem w tych czasach nie mozna juz nikomu w nic wierzyc kazdy nas oszukuje i wykorzystuje zwłaszcza jesli chodi tu o gruba kase na ty forum widze czesc ludzi kturzy moze wierza ze szczepionki maja jakis zwiazek po miedzy autyzmem lub alergia spowodowana po szczepieniach ale widze tez ludzi kturzy nie wierza w ten fakt i poprostu sabie robia kpiny powiem tylko nieładnie i nie zrozumnie nikt tego porblemu jesli jego nie dotyczy i nikt tego nie zrozumnie kto niema chorego dziecka po szczepieniu ani nie zrozumnie tego jak moje dziecko zmieniało mi sie w oczach i zdnia nadzien traciłam z nim kontakt wzrokowy oraz motoryczny ciekawe bardzo iz moje dziecko rozwijało sie prawidłowo do 12miesiaca zycia smiało sie,reagowało na swoje imie,wspulnie sie bawiło oraz wypowiadało pierwsze słowa po MMR1 nastomiła cisza okropna cisza kturej nigdy nie zapomne moje dziecko zmieniło sie niesamowicie a nikt teraz za to nie beknie prawda bo lekarz nieda mi na pismie podpisu ze sbierze on odpowiedzialnosc za jakie kolwiek skutki uboczne wciaska ci ulotkie na kturej napisane jest ze jedynym skutkiem ubocznym jest podwyzszona temperatura ciała,obrzek w miejscu wstrzykniecia,ogulny nie pokuj dziecka i tyle a co my rodzice robimy szczepimy bo nie mamy tej swiadomosci nikt nam nie muwi prawdy boimy sie ze jesli nie zaszczepimy to nasze dzieci sie rozchoruja i beda tego powane konsekfencje wracajac do mojego dzicka to w obenej chwili ma juz 8lat przez te 8 lat czekam az spowrotem usłysze słowo MAMA nie muwi, nie korzysta samodzielnie z łazienki ani samodzielnie nie jada posiłków wszysrkie te czynnosci ustały po 12 miesiacu zycia mam dobre pojecie o szczepionkach wielo godzinne spedzanie czau przed laptopem nadtym jak odtruwac syna z rteci jaki detox mu pomoze dieta itd…. duzo by tu opisywac oraz łzy rozpaczonej matki.Ja nie muwie nie jestem zwolennikiem tego by nie szczepic fakt szczepionki moze i nas chronia przed groznymi chorobami laecz niech sa one bezpieczne i pojedyczne nie 3 lub az 7 w 1 dawce pomyslcie jak układ odpornosciowy tak małego maluszka dostaje w kosc obecnie zyjemy w 21wieku i choroby takie jak odra,ospa, czy ruzyczka niesa juz tak grozne jak kiedys mamy lepszy dostep do leczen,lekarstw sa dostempne ruznego rodzju srodki czystosci do higieny czasy sie zmieniły i choroby tego typu wystempuja z badziej łagodniejszym skutkiem niz kiedys ja moje kolejne dzieci nie szczepiłam na MMR i nigdu nie zaczepie do puki nie bede miała pewnosci iz szczepinka ta jest całkowicie bezpieczna na pismie od lekarza badz koncernu farmaceutycznego.wiadomo nie namawiam tu nikogo by sie nie szczeił ani nie szczepił własnego dziecka prosze tylko o rozwage i rozwazenie wszystkich za i przeciw.Pozdrawiam

 259. Boydar said

  Dzielna Pani jest, Pani Justyno. My, laicy, potrzebujemy takiego wsparcia.

 260. NICK said

  Panie Gospodarzu!
  Niech no Pan w końcu zablokuje mozliwość dalszego komentowania!
  1. Większość komentatorów wykazuje ignorancję.
  2. Zliczyłem kilkanaście komentarzy, prawdopodobnie medyków, którzy starali się oceniać rzeczowo. Część została wyśmiana; inni zlekceważeni.
  Już tu nie wrócą.
  Prócz anestezjologa, problem przedstawiłem pediatrze.
  Wyłuszczyli mi o co w tym wszystkim chodzi. Ja – nie jestem w stanie powtórzyć. Cały elaborat. A oni?
  Nie napiszę co powiedzieli zapoznawszy się z pierwszą setką komentarzy.
  Generalnie i delikatnie: „walka z wiatrakami”.

 261. NICK said

  P.S.
  Zależy mi na wszechmiar i powszechnie dobrym odbieraniu gajówki.

 262. NICK said

  P.S.2.
  Potem, niektórzy wrogowie mogą do tego wrócić, przedstawiając jako ciemnotę. I inne, podobne.

 263. Boydar said

  Z wrogami sobie poradzimy, Panie Nick’u, spoko, gorzej z tymi „słodkimi”.

 264. NICK said

  Z nadzieją. Szanowny Panie Lubelaku!

 265. antyrewelacje said

  „Dane ujawnił PRWEB.com 19 lutego 2014 roku.”
  o rly? w 2014 dopiero? niesamowite 😉
  http://en.wikipedia.org/wiki/Thiomersal_controversy

 266. Marucha said

  Re 265:
  Co innego „kontrowersje”, a co innego dowody.

 267. nina said

  Tak czytam i myślę sobie, że im ktoś ma mniejszą wiedzę, tym pewniejszy swoich sądów… Ktoś tu napisał, że szczepionki nie działają na wirusy, tylko na bakterie… Otóż nie, są i szczepionki na wirusy i szczepionki na bakterie i szczepionki na grzyby. Chyba się panu z antybiotykami pomyliło. Jeśli ktoś z takim pojęciem o lekach ma ambicje do mówienia innym, czym powinni a czym nie powinni szczepić swoje dzieci, to ja dziękuję…

  Jeden komentarz nie zmienia wymowy artykułu – admin

 268. nina said

  Co do szczepionek: czytałam różne strony i profile ruchów antyszczepionkowych i uważam, że wielu tym ludziom brakuje elementarnej wiedzy, rozeznania w nauce i w tym, jak czytać artykuły naukowe a przede wszystkim zdrowego rozsądku. Rozumiem rozżalenie ludzi, których dziecko zachorowało, lecz to nie przekłada się na ważność ich argumentów. Miałam staże w kilku ośrodkach zajmujących się terapią autyzmu i z doświadczenia wiem, że rodzice chorych dzieci wierzą w najróżniejsze bzdury, np. bardzo często w to, że z autyzmu leczy dieta bezglutenowa czy bezcukrowa. (Owszem, jeśli dziecko ma celiakię czy kandydozę, to jego organizmowi pomoże, ale z autyzmu ani trochę go nie wyleczy).

  Pamiętajmy o tym, że WIĘKSZOŚĆ dzieci szczepionych nie choruje na autyzm. Co oznacza, że sama szczepionka nie powoduje zachorowania -> choroba ma wieloczynnikową etiopatogenezę, więc oprócz samego szczepienia, jeśli wpływałoby ono na zachorowanie na autyzm, muszą dołączyć jeszcze inne czynniki. I tutaj jest moim zdaniem największe pole do popisu dla rodziców, którzy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci: żeby na choroby wirusowe nie chorowały i żeby powikłań poszczepiennych nie miały: SZCZEPCIE TYLKO DZIECI ABSOLUTNIE ZDROWE. Najczęściej rodzic sam wie, lepiej od lekarza, czy jego dziecko jest trochę nieswoje. A badanie przed szczepieniem typu osłuchiwanie i pokazywanie migdałków lekarzowi niestety wszystkiego nie wykryje. Bardzo polecam rodzicom zrobić przed każdym szczepieniem szczegółowe badania laboratoryjne: krew, mocz, kał. To nie jest aż tak wielka inwestycja. Jestem szczerze przekonana, że większość powikłań poszczepiennych wynika właśnie ze szczepienia nie do końca zdrowych dzieci.

  Nie wiem czy istnieje taka możliwość w przypadku szczepionki w pierwszej dobie życia – prawodpodobnie osobiście kombinowałabym, jak to opóźnić. Ale absolutnie nie rezygnowałabym w ogóle ze szczepień. To że choroba nie występuje w ostatnim czasie nie jest żadnym argumentem, bo właśnie dzięki ruchom antyszczepionkowym część chorób się odradza. Często (patrz: gruźlica) w formie lekoopornej.

 269. Marucha said

  Re 268:
  Pamiętajmy o tym, że WIĘKSZOŚĆ dzieci szczepionych nie choruje na autyzm. Co oznacza, że sama szczepionka nie powoduje zachorowania -> choroba ma wieloczynnikową etiopatogenezę…

  Czy to ma być naukowy argument? Wystarczy, że niektóre szczepionki znacznie zwiększają prawdopodobieństwo autyzmu.
  Przecież równie dobrze można by powiedzieć, że większość pijanych (lecz nie złapanych przez policję) kierowców też nie powoduje wypadków…

 270. nina said

  Co za myślenie. W leczeniu czy profilaktyce nie ma nic za darmo. Szczepionki zwiększają prawdopodobieństwo autyzmu, nieszczepienie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na groźne choroby wirusowe. Szczepionki czy leki to nie pastylki cukrowe. Każdy działający lek (nawet ziołowy) bądź procedura medyczna zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych skutków ubocznych. Jednak w skali ogólnej korzyści przeważają nad skutkami. Osobiście mam wiedzę na temat chorób wirusowych, na które się szczepi, widziałam jakie mają konsekwecje u osób chorych, co łącznie z innymi argumentami mnie przekonuje. Nie zamierzam natomiast nikogo przekonywać, bo mi to szczerze mówiąc wisi, czy ktoś szczepi swoje dziecko czy nie, byle nieszczepione dzieci nie siedziały w przyszłości z moim w przedszkolu.

 271. Mańka said

  W swoim raporcie Klenner opisuje detalicznie wszystkie przypadki jakie udało mu się wyleczyć megadawkami witaminy C różnych chorób uznanych za nieuleczalne. Okazuje się, że nieuleczalne one wcale nie są, jak zapewne wtajemniczeni wiedzą o tym, i to już od kilkudziesięciu lat. Co by jednak było, gdyby tej wiedzy nauczano powszechnie w szkołach medycznych, jak wtedy wyglądałaby nasza planeta, o ile zdrowsze byłyby nasze dzieci, ile istnień można byłoby uwolnić od niepotrzebnego cierpienia lub przed nim uchronić? Pomyśleć tylko, że każdy z 60 pacjentów dra Klennera chorych na polio po terapii witaminą C w odpowiednich (czyli powodujących pozytywną odpowiedź kliniczną) ilościach – wyszedł do domu zdrowiutki i wolny od polio w ciągu… 72 godzin. Polio jak się okazuje można wyleczyć w ciągu zaledwie 3 dni! Podobnie jak świnkę, odrę, grypę, żółtaczkę, zapalenie opon mózgowych oraz szereg innych chorób wywoływanych przez wirusy.

  http://www.akademiawitalnosci.pl/raport-klennera-czyli-czego-prawie-nikt-nie-wie-o-witaminie-c/

 272. Marucha said

  Pani Nino,
  Rozumiemy, co to są skutki uboczne… ale dlaczego tak często ukrywa się je przed pacjentem?
  Pozatym mamy poważne wątpliwości, czy naprędce opracowywane szczepionki w ogóle są skuteczne, czy tylko są nam wciskane dla zysku. Niestety postępowanie firm farmaceutycznych nie wzbudza zaufania.

 273. Fran SA said

  Ad.270
  Nina

  Miejmy nadzieje, ze pani dziecko nigdy nie bedzie tak paskudnie potraktowane przez inne matki – jak pani potraktowala inne dzieci.
  Mysle, ze pani jest bardzo slaba matka. I bezwzgledna dla innych matek i ich dzieci.
  Wstyd.

 274. ijon70 said

  http://blogdebart.pl/2014/03/12/doktor-jaskowski-znowu-nadaje/

 275. Rysio said

  Pani Nina w pracy.

  🙂

 276. Adam Jurczyk said

  To jest zwyczajne sq..two!!!!
  Mam małe dziecko i przy szczepieniu próba rozmowy z lekarzem na ten temat wywołuje uśmiech i posądzanie o ciemnogród:-(

 277. Marucha said

  Proszę Państwa,
  Zamykamy temat. Liczba wpisów zbliża się do granicy, za którą staje się uciążliwe ściąganie strony.
  Wszystkim bardzo dziękuję za wypowiedzi, i te mądre, i te jakby trochę mniej.
  Było ciekawie.

 278. […] https://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: