Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (36 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-05-14 (Poniedziałek)

Osławiony rzydowski burmistrz Jersey City wydał oświadczenie. Żałuje wpisu o marszałku Karczewskim i wybiera się do Polski.

Ja bym tego luja nie wpuścił… ale polactfu wystarczą jakieś zdawkowo wypierdziane „przeprosiny”, w których nawet nie padło słowo „przepraszam”.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/05/10/wolne-tematy-35-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/05/18/wolne-tematy-37-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 211 to “Wolne tematy (36 – 2018)”

 1. Joe said

  Zdecydowanie taki osobnik powinien zostac uznany za persona non grata i zawrócony z powrotem.

  ——-
  …. po skuciu mu mordy przez nieznanych sprawców.
  Admin

 2. osoba prywatna said

  Jak Michaił Gorbaczow sprzedał ZSRR
  .https://www.youtube.com/watch?v=o1e0kMxqCIw

 3. Marucha said

  Oczywiście cała afera z pomnikiem to odwrócenie uwagi polactwa od innej, milion razy ważniejszej sprawy, której nie ma potrzeby przypominać.
  Polactfo cieszy się ze „zwycięstwa”.
  Jak im niewiele potrzeba…
  Świnie.

 4. revers said

  po 447 przyjda kolejne jak nie afery to fuzje, giga przejecia

  https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/fuzja-pekao-i-alior-banku-decyzja-do-konca-ii-kw/8srjef1

  Jak pieknie podaj Peako zeni sie z Alior bankiem, a ten z koleji jesz juz po czesci w recach Balckrock korporacji dobrych wujkow co nie jednego emeryta wysla do smietnika , tym bardziej ze w tym kapitalowym worku jest jeszcze PZU lub zdrowych po szczepionki smierci.

  Blackrock w Polskim Alior banku trzyma reke na pulsie finansowym, a niby wyniosl sie w 2016 roku na Wegry z Polski, tak mu mialo byc zle z PIS-em, to z PZU, Alior Bankem i Bank PKO SA bedzie mu lepiej.

  https://www.cnbc.com/2018/04/20/reuters-america-blackrock-holds-5-pct-stake-in-polands-alior-bank.html

 5. PODSTAWĄ PRZEMYSŁU HOLOKAUSTYCZNEGO JEST RELIGIA HOLOKAUSTYCZNA, która nic wspolnego a Historią i Faktografią nie ma. Religia Holokaustyczna została stworzona na podstawie UTAJNIONEGO przez Stalina achiwum oświęcimskiego przez Ideologa i Propagandzsistę Armii Czerwonej Ilię Errenburga dla ZAMAZANIA, że w obozie pracy NIEWOLNICZEJ Oświęcimia zginęło milion Słowian i 5 milionów czerwonoarmistów, z czego KAPITAŁ poszedł przez tajne konta palestyńskie Wallenberga i Eichmanna na Budowę Izraela. Rząd Szwecji poprosił Armię Czerwoną o zamordowanie Raula Wallenberga jako Światowego Konspiratora Żydowskiego.
  Kapitał Oświęcimski łatwo obliczyć, gdyż SS wynajmowało Niewolników rekomendowanym hitlerowcom po 6 Rentenmarek za dzień: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// co było prospektem Likwidacji Słowian. Jest SZCZEGÓŁOWA dokumentacja Holokaustu w postaci akt Komisariatu Żydowsta Rzeszy i Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża, który miał umowę z Niemcami o udostępnianiu Danych i komisje sprawdzające te dane w Terenie.
  Pogłosy danych Urzędowych były zawsze takie same: 200 tysięcy Wyroków Śmierci Wehrmachtu dla Aktywnych Komunistów; sto tysięcy ofiar Żydowskiego Gestapo, 6 milionów Komunstów i Innych wysiedlonych do USA. Mój ojciec np. jako właściciel lotnisk po prawej stronie środkowej Wisły podpisał Konwencjuę Szwajcarską o SPRZEDAŻY przez SS 2,5 miliona Żydów dla Stany Nowy Jork po dolarze za głowę, gdyż Niemcy honorowali kapitał amerykański, a takich Konwencji było 10. Ja mogę więc uznać Akt 447, jeśli Szwajcarzy wypłacą mi honorarium za Konwencję Szwajcarską.
  Asz tłumaczył Holokaust jako PRZYKRYWKĘ Przemysłowej Produkcji Amerykanów w GUŁAGU. Polacy mają listę imienną 11,5 miliona polskich ofiar Gułagu, którą Prezydent Putin uzupełnił do 15 milionów. Arabka ma obowiązek urodzenia 13 jezuitów więc nie sądzę by Gułążka miała normę NIŻSZĄ. Poza 15 milionami Polaków było tem jeszcze 20 miliomnów Ukraińców i Sto Małych Narodów Rosji.
  To jest techniką rządzenia USA Holokaustami i Gułagami, przed którymi Trumpf ZESRAŁ SIĘ.
  Teraz Religia Holokaustyczna POTRZEBUJE ZIEMI dla Dyktatury Spermy Jerozolimskiej, którą ma być Europejski Izrael: UKRAINA-POLSKA-SŁOWACJA-WĘGRY-RUMINIA. Żydzi milczą jak zaklęci o Pogromach Żydów na Węgrzech i w Rumunii, które były sto razy większe od pogromu kileckiego, gdyż pogromy HITLEROWCÓW nad Dunajem organizowała Armia Czerwona.

 6. snag said

  Myślącym angielsko-języcznym Gojom – Intelligent ‚anti-Semitism’ for thinking Gentiles

  Christians Under Constant, Violent Attacks from Jewish Groups in Jerusalem
  ——————————————
  https://theuglytruth.wordpress.com/page/3/

 7. Martka said

  Na obrazku szwedzkie princess cake. Ale smacznie wygląda, ciekawe, jak smakuje, nigdy nie jadłam.

  Smakuje dobrze, jest dość lekkie.
  Admin

 8. Jerry Roberts said

  Przebżydła Prawda #1 – ustawa o IPN, 447, rozbiór Polski

 9. RomanK said

  Panowie dziwicie sie???? NIby dlaczego???? Takie teatrzyk odgrywaja przez Polakami od dizesiecioleci….. juz wieszczu pisal…bo ciebie Polsko blyskotkami ludza…..
  Oto cytat z Wikipedia…z hasla Spolka Art – B…..wypowiedz jednego z wlascicieli Sluzb Panstwa Polskiego…za jakie ta bande uwazja Polacy calkiem serio:-))))

  cyt”Gdy oni nam wywlekli FOZZ, to przecież nie mogli się spodziewać, że pozostaniemy bierni. Walnęliśmy ich Art-B!” – taka wypowiedź ciągle tłucze mi się po głowie, kiedy zastanawiam się nad fenomenem Wojskowych Służb Informacyjnych i ich wpływem na wydarzenia ostatnich 20 lat/////

 10. hucpa said

  Pora pogodzić się, z faktem wymuszonym, iż żyd, to nasz starszy brat kainowy, i sprawę zamknąć. W końcu pofarbował to najwyższy święty, podwójnie posoborowy papież JP2, cywilnie z matki, to żydowski, ale to nie szkodzi, a pomaga, sprawie ,..
  w końcu, co za różnica, żyd czy Polak,.. Słowianin a Turko- Mongoł,.. mix,.. nikt nie pokapuje ,..a jak pokapuje to co ,..
  W odwodzie Straszne na zioele, chciały nam naszego świętego brata zlikwidować,.. nei, ze swej ziemi, a kosztem naszej,. jak to,.. przecież to myśmy bardziej o nich dbali, bronili, chronili, oddawali życie, ziemie, krew – beczkowozami, krzykiem, sromotą ,..przecież nie nad własną głupotą, oj nie nie,.. to oni, to te złe naziole.

  Going ones,..going twice,..

  klocki poukładane,.. prawie `bezstresowo`,.. co tam,.. te trochę nieprzyjemności dla bohater żyzny,.. parch w ornacie ogonem zadzwoni na msze,.. przybywaj,.. b rrrrr a c i e.

  VIVA LA POLIN

 11. Kapsel said

  Musisz to wiedzieć(310) Poseł ujawnia, którzy parlamentarzyści nie chcieli protestować ws.S447

 12. Kapsel said

  ad. 9

  Poseł Jacek Wilk o podpisaniu przez Trumpa ustawy 447. „Posłowie i senatorowie mają to w d*pie” [VIDEO]

  27 kwietnia Jacek Wilk złożył w Sejmie list do Donalda Trumpa z prośbą o niepodpisywanie ustawy 447. Poseł podkreślił, że podpisać się będzie mógł pod nim każdy polski parlamentarzysta. I jaki był efekt?

  „Szanowni państwo list podpisało 4 posłów. 4 posłów na 460 posłów i 100 senatorów. Tylko 4 posłów miało jaja by podpisać ten list i zwrócić się do prezydenta Stanów Zjednoczonych z prośbą o zawetowanie ustawy, reszta ma to w d*pie.”

  „W tak ważnej sprawie, która może kosztować Polskę dziesiątki miliardów dolarów i setki miliardów złotych, ci politycy maja to gdzieś. Udają, że sprawy nie ma.” – powiedział poseł Wilk.

  http://nczas.com/2018/05/10/posel-jacek-wilk-o-podpisaniu-przez-trumpa-ustawy-447-poslowie-i-senatorowie-maja-to-w-dpie-video/

  Podpisali: Jacek Wilk (Wolnosc), Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Janusz Sanocki (Liga Nyska), Tomasz Jaskolka (Kukiz15) .

 13. Kapsel said

  To nie mieści się w głowie! Muzułmanie w Belgii skatowali mężczyznę, bo pił alkohol w restauracji [VIDEO]

  To nie mieści się w głowie! Czy Belgia to jeszcze stabilne państwo? Starszy mężczyzna wraz ze swoim synem zostali brutalnie pobici. Muzułmanie krzesłami i pięściami atakowali ich za to, że popijali alkohol w lokalu serwującym kebaby, na co właściciel restauracji nie wyraził zgody.
  .
  http://nczas.com/2018/05/14/to-nie-miesci-sie-w-glowie-muzulmanie-w-belgii-skatowali-mezczyzne-bo-pil-alkohol-w-restauracji-video/

 14. Kapsel said

  Islamska „policja” religijna terroryzuje francuskie miasteczko. Kontroluje ubiór, a nawet czy zakupy są halal

  La Verrière to niewielka miejscowość i gmina we Francji w regionie Île-de-France, na południowy zachód od Paryża, niedaleko Wersalu. Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 6187 osób. Ale życie tu to nie sielanka, gdyż jest niemal jak w Arabii Saudyjskiej, informuje tygodnik „Le Journal du Dimanche”.

  Miasto bowiem kontrolowane jest przez salafistycznych fanatyków. Salafizm to muzułmański ruch religijny i polityczny postulujący odrodzenie islamu poprzez powrót do jego pierwotnych źródeł, „religii przodków”. Interpretuje święte teksty koraniczne literalnie i dosłownie dąży do przywrócenia rzeczywistości z czasów Mahometa.

  Chociaż jest to mniejszość w obrębie islamu we Francji, ten rygorystyczny nurt jest często punktem wyjścia dla nowych adeptów tej religii. To wśród salafitów najczęściej dochodzi do wyjazdów do strefy wojny w Iraku-Syrii, a nawet do aktów terrorystycznych w Europie. Ten radykalny ruch rozwija się żywiołowo w sieci, gdzie nauczają niektórzy z jego kaznodziejów.

  Salafici zaczęli od jednego meczetu w 2007 roku, a następnie szybko zwiększyli swoje wpływy. W miasteczku półoficjalnie ulice przemierzają patrole szariackie. Pilnują one m.in. przestrzegania zasad ubioru, np. nakrycia głowy kobiet, zazwyczaj zamkniętych w domu. Posuwają się nawet do sprawdzania mieszkańcom toreb z zakupami, by upewnić się czy zrobione zakupy są halal i wykryć ewentualne zakazane artykuły. Opierający się są brani na cel: zbiorowe nękanie, a nawet przemoc fizyczna (plucie, obrzucanie kamieniami).

  Jest natomiast jeden plus tej sytuacji: nastąpił znaczny spadek przestępczości. Przestępcy też nie mieli innego wyjścia, jak się podporządkować.

  http://dzienniknarodowy.pl/islamska-policja-reli/

 15. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nie-wiadomo-co-si%c4%99-sta%c5%82o-z-tysi%c4%85cem-szkielet%c3%b3w-pod-wawelem/ar-AAxio0s?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//
  NIE WIADOMO, CO SIĘ STAŁO Z TYSIĄCEM SZKIELETÓW POD WAWELEM

  To był Cmentarz WAWELSKI, więc to jest ZBRODNIA na Historii i narodzie polskim. Myślałem,że takie rzeczy dzieją się tylko we Wrocławiu, ale okazuje się, że wszędzie tam, gdzie rządzą Żydzi, którzy OKAZALI SIĘ Właścicielami Wawelu, więc Chrześcijański cmentarz pod Wawelem nie jest im potrzebny.
  Ale JEHOWITA Pieronek od faraona Jechnatona pobrykał sobie, bo NIE POTRZEBOWAŁ takiego zamku Biskupiego.

 16. revers said

  Tylko turcy mieli jaja nie krolicze, odwolali ambasadora Turcji z Faszington dc po zajsciach w Jerozolimie i Gazie, za panem Zennonem B. co to kazdemu zarzuca krolicze jaja

  https://www.rt.com/news/426711-turkey-ambassadors-us-israel-gaza/?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

  tylko nie sobie i tubylcom.

 17. Kapsel said

  Fundacja Sorosa opuszcza Węgry z powodu „represyjnego otoczenia politycznego i prawnego”

  Open Society Foundations (Fundacje Społeczeństwa Otwartego) – fundacja założona w 1993 r. w Stanach Zjednoczonych przez George’a Sorosa, amerykańskiego miliardera, pochodzącego z żydowskiej rodziny węgierskiej – kończy działalność na Węgrzech, oskarżając Budapeszt o „represjonowanie społeczeństwa obywatelskiego”.

  – W obliczu coraz bardziej represyjnego otoczenia politycznego i prawnego na Węgrzech, Fundacje Społeczeństwa Otwartego przenoszą swoje międzynarodowe operacje i personel z Budapesztu do stolicy Niemiec, Berlina – głosi wydane oświadczenie.

  – Rząd Węgier oczernił i krytykował naszą pracę oraz stłumił społeczeństwo obywatelskie ze względu na zyski polityczne, stosując taktykę bezprecedensową w historii Unii Europejskiej – powiedział Patrick Gaspard, prezes Open Society Foundations. – Tak zwany pakiet ustaw Stop Soros jest tylko najnowszą z serii takich prób. Stało się niemożliwym, aby chronić bezpieczeństwo naszych operacji i naszych pracowników na Węgrzech przed arbitralnym ingerowaniem rządu.

  Premier Viktor Orban wielokrotnie wypowiadał się przeciwko szkodliwym agendom fundacji Sorosa i innych organizacji pozarządowych, oskarżając miliardera o wtrącanie się w wewnętrzne sprawy polityczne Węgier poprzez finansowanie grup opozycyjnych.

  Mówiąc o ostatnich wyborach i zwycięstwie partii Fidesz, Orban powiedział:

  – Wiem, że nie zaakceptują wyniku wyborów, zorganizują wiele różnych rzeczy, mają nieograniczone zasoby finansowe.

  http://dzienniknarodowy.pl/sotoswegry/

 18. revers said

  Tak Quantum Sorosa odeszlo, przyjeli Blackrock, niech zyje nowy pan Dobrodziej finansowy co w jeden dzien podwoi swoj kapital z 6 bilionow na 12 dzieki bylym demoludom.

 19. Boydar said

  Turcy mają takie same jak ci w dc, tyle że aktualnie naciągnęli specjalne pancerne majtki na ruskiej licencji.

 20. Marucha said

  Re 17:

  Podobnie – oczywiście z zachowaniem proporcji – jest w naszej gajówce.

  Otóż pojawiają się tu osobnicy wulgarnie atakujący katolicyzm, gajówkę i jej uczestników… zero poglądów, zero argumentów, totalny chaos pojęciowy, poziom inteligencji szympansa. Gnojówka lejąca się z pysków.
  Oczywiście zostają zbanowani. Reszta gajówki z reguły nawet nie wie, co się dzieje za kulisami.

  I co się wtedy dzieje?
  Skargi na „brak wolności slowa”, na „cenzurę”, na „stalinizm”, na syjonizm…

 21. andzia said

  re 16
  Turcja odwołała ambasadorów z USA i z Izraela. Erdogan nazwał działania Izraela ludobójstwem a Izrael państwem terrorystycznym. Zarządził w Turcji trzydniową żałobę. Potępił również tych, którzy milczą.
  Władze na Polskę stają po stronie bandytów.
  USA blokuje projekt rezolucji RB dotyczącej ostrego potępienia ostatnich wydarzeń. Wkrótce chazarzy zaanektują całe Święte Miasto. Czytałam wypowiedż ich prominentnego przedstawiciela, że cała Jerozolima należy do nich.

 22. andzia said

  Dla angoli bycie prawicowcem znaczy bycie ekstremistą, bycie katolikiem znaczy antysemitą (pytanie podchwytliwe: kto zabił Jezusa?).
  Tu o poniżającym traktowaniu W.Sumlińskiego na lotnisku w Anglii: http://prawy.pl/70993-porazajaca-relacja-wojciecha-sumlinskiego-z-przesluchania-na-lotnisku-w-luton/
  Zatrzymanie odbyło się na telefon z Polski. Szczurów ci mamy pod dostatkiem. Mossad czuwa.

 23. to tu to tam said

  Ad 16 i 21

  No i Erdogan nie bał sie ruszyc Wall Street. Niestety bycie miękkim w polityce, popieranie nie tego, kto na poparcie zasługuje skutkuje złymi konsekwencjami dla miękkich. No ale, to nie nasz problem tylko Rosji i niestety naszych słowianskich braci Rosjan.

  Dopuki Rosjanie byli twardzi, jakoś to wszystko trzymało sie w całości w konfrontacji z Zachodem. Jak dali się za Gorbaczowa rozmiękczyć, tak skonczyło sie Jelcynem.
  Nie jesteśmy w stanie stwierdzic jak jest naprawdę. Ile z tego, co pokazuje Rosje jako przeciwstawiajacą sie Zachodowi jest brawda, a ile tylko blefem. Dałby Bóg, żeby to nie był blef.

 24. Kapsel said

  Re 20:

  Stosowana bo dobrze sprawdzona ,parchacka taktyka,

 25. andzia said

  Warto wiedzieć: https://gloria.tv/article/1qiwnCPX47PD6MLCrcB7v92dA

 26. revers said

  re16,19,21

  Tylko wczoraj widzialem 16 letnie siusimajtki przebrane w wojenn ubranka jak dzarsko biegly prosto po szkole do pobliskiej jednostki wojskowej , ogrodzone dodatkowo zasiekami z drutu kolczastego po nauki nie krolicze. Skad inad widzalem w poblizu mloda dziwczynne po sportowemu niedaleko bignaca z wozkiem 3 kolowym i dzieckiem lub med-maratonki po 22 km i co by po powrocie z Dubaju, Londynu,Paryza i biegu 22 km jeszcze dokladnie chirurgicznie wyciely jaja, jajniki kroliczkom, a nawet moozgi niektorym politykom i monowcom.

  A tak mamy kabale na miare XXI w. …

  https://pracownia4.wordpress.com/2018/05/13/prawdziwe-kulisy-izraelskiego-ataku-na-iranskie-instalacje-w-syrii-i-wycofania-sie-trumpa-z-porozumienia-z-iranem/#more-10330

 27. revers said

  ad23

  https://pracownia4.wordpress.com/2018/05/13/prawdziwe-kulisy-izraelskiego-ataku-na-iranskie-instalacje-w-syrii-i-wycofania-sie-trumpa-z-porozumienia-z-iranem/#more-10330

 28. Salcie said

  Warto zobaczyć.
  ———————–
  Gabriel „Coryllus” Maciejewski: „Kto stał za Józefem Piłsudskim” i koniec konferencji 12.05.2018

 29. Salcie said

  No i bardzo ciekawy komentarz pod wystapieniem Coryllusa

  —————

  Marek Zadrożniak

  Piłsudski to była bezczelna i bezwzględna miernota (żyd), który trafił w punkt dziejowy odzyskania przez Polaków państwa i niepodległości i w wyniku tej euforii narodu (pewnego zaślepienia) wysforował się do przodu. Jednak nie do końca, bo Polacy się zorientowali i zagarnięcie całej władzy wymagało wojny domowej w 1926. Piłsudski to największe nieszczęście w dziejach Polski.

  Największa zbrodnią tego żyda z piekła rodem, „bolka” tamtych czasów, było umiłowanie kawalerii i taktyki walk powstańczych (książka Józefa Piłsudskiego „Rok 1863” pierwszy raz została wydana w 1914 roku w Poznaniu) co skończyło się katastrofą w 1939. Podobieństwo z Wałęsą nie jest przypadkowe. To „bolek” Wałęsa jest jakby kopią tego nieudacznika forowanego przez wywiad niemiecki i masonerię.

  Ponura prawda o Piłsudskim – Henryk Pająk (Wydanie II poprawione i uzupełnione)
  CO TO ZA WÓDZ?
  Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy?
  Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy?
  Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu?
  Co to za wódz, który na trzy decydujące dni bitwy warszawskiej zrzeka się funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa i ucieka do swej konkubiny za Częstochowę?
  Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu?
  Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni?
  Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubiną ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski?
  Co to za historycy, co to za „polska” historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim – BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ?
  Jeżeli nie będziecie czytali,
  to wcześniej czy później dopuścicie się zdrady,
  bo nie poznacie korzeni zła.
  Ks. Paul Aulanguer

 30. Głos prawdy said

  Gajowkowicze, Polacy, co Wy się dziwicie, skoro ci mistrzowie kłamstwa i prania mózgu potrafili zasrać mózg Putinowi, że on ich żałuję. Ktoś, kto go dobrze zna mówi, że to pozorne obchodzenie się, że otoczony zewsząd żydami nie może inaczej postępować jak na razie w przypadku Izraela, tak i w sprawie pozostawienia rządu na miejscu, żadnych prawie zmian, miejscami zamienił, wszyscy ci sami złodzieje pozostali, chyba że otwarty złodziej przemieszczony trochę niżej. Katasonow jest w szoku, zawsze otwarcie mówię o swoim chrzejscjanstwie i nie zapowiada długiego życia Putinowi z tą komanda. Analitycy wzywają nas nie zapominać kim jest Putin -czekistą, i nie da się tak prosto manipulować. Ta złodziejska komanda na uboczu będzie mu szkodziła i knuła spiski więcej niż kiedy będzie przy nim pracować. ktoś jeszcze mówi, że Miedwiedziew to dureń, na którego można wszystko zwalić. Jaki … wymyślił śmierć Medwiedziewa? ten sam człowiek, twarz, głos, uszy, manery. komu zależy stwarzać mit o sobowtórach u władzy…

 31. Głos prawdy said

  „Trzy zdjęcia: „Putin w szkole, Putin na służbie u burmistrza ZPB A.Sobczaka, Putin dziś.

  Widzimy wiele podobieństw między Putinem bardzo młodym i Putinem obecnym”

 32. Traper said

  No Listwa i co nazwiesz glos prawdy bydlem, jak Czarnucha ?

 33. Boydar said

  @ GP (30)

  „… skoro ci mistrzowie kłamstwa i prania mózgu potrafili zasrać mózg Putinowi, że on ich żałuję …”

  Zasranie mózgu Putinowi to przedsięwzięcie na które nawet ja bym się nie porwał 🙂

  A co myśli Putin (GP twierdzi, że żałuje) to po agencie rosyjskich służb specjalnych GP nie pozna, zwłaszcza na podstawie spreparowanych w większości doniesień medialnych.

 34. Głos prawdy said

  33 🙂

 35. Głos prawdy said

  Ukraina: „Wy, zacofani rosyjcy barbarzyńcy, nie macie technologii i materiali, by wybudować most w Krym.”
  No, proszę – Krymski most: marzenie tysiąclecia się spełniło w rekordowym czasie! (wideo)

  „Budowa stulecia” uroczyście zakończy się we wtorek, 15 maja, — w ten dzień ruch po krymskiemu mostu otworzy kolumna techniki budowlanej. Impreze odwiedzi prezydent Rosji Władimir Putin. Następnego dnia, 16 maja, po samemu długiemu w Rosji moście będą mogli przejechać kierowcy. O tym, jak budowano most przez cieśninę kerczeńską i co się zmieni w życiu Rosjan po jego otwarciu, czytaj w materiale na portalu iz.ru.
  A co jest takiego wyjątkowego?

  O tym, aby połączyć Kercz i Taman, myśleli jeszcze tysiąc lat temu. Według kronik, w 1064 roku książę Gleb pokonał odległość na lodzie, licząc, że wynosi ona około 14 tysięcy sążni — jak na dzisiejsze standardy, 30 km Prawdziwa okazja, aby połączyć dwa brzegi pojawiła się tylko z postępem technicznym do końca XIX wieku. O budowie mostu zastanawialicie się w Wielkiej Brytanii, ale porzucili ten pomysł z powodu nadmiernej drożyzny. Później takie plany budował Mikołaj II, jednak korekty wniosła Pierwsza wojna światowa. Zrealizować pomysł udało sie radzieckim inżynierom w 1944 roku, którzy dobudowali rozpoczęty przez wojska niemiecki projekt. Jednak długo most nie stał — mniej niż rok był zniesiony.
  Budowa obecnego Krymskiego mostu rozpoczęła się w lutym 2016 roku — po prawie dwa lata po referendum o samostanowieniu, po którym półwysep wszedł w skład Rosji. Most będzie najdłuższym w Rosji — jego długość wynosi 19 km, z czego po morzu przechodzi 7,5 km, a Do tego najbardziej najdłuższym był Prezydencki most w Uljanowsku długość niecałe 13 km.”
  http://webnovosti.info/новости/крымский-мост-мечта-тысячелетия-осуществилась/
  ………………
  Jak żył Krym przy macosze Ukrainie.
  http://maxpark.com/community/5512/content/2627481
  ………
  krótko mówiąc: był zasrany, zaniedbany, wspaniałe domy i hotele dla żydowskiej elity, nic dla ludzi

 36. Boydar said

  I jeszcze @ (31)

  Nie ma najmniejszej wątpliwości, że rysy twarzy Władymira Władymirowicza są szczególne. Świadczy to jednak wyłącznie na Jego korzyść; można mieć pewność, że ma genetyczne predyspozycje żeby wiedzieć jak działa wróg. Wiem coś o tym bo sam tak mam 🙂 I stryj Adolf też miał 🙂 🙂 🙂 No ale on to jeszcze był dodatkowo ostro pojebany; swoich wysyłał na rzeź tak samo jak cudzych. Pewnie swoich nie cierpiał jeszcze bardziej. Jakby nie było, musiał dobrze wiedzieć że to genetyczni degeneraci, przecież inaczej by nie robili z radością tego co robili.

  A Putin Rosjan wspiera i oszczędza ile może, nawet bezrozumnych ukrów oszczędza, jak na chrześcijanina przystało. Tak że nie ma się o co do Niego przypier*dalać.

 37. Kapitan Bąba said

  Szukam mapy ZUŻYCIA/KONSUMPCJI a nie emisji/produkcji CO2 w Europie. Widziałem kiedyś taką mapę – teraz nie mogę na nią trafić. Odwrotnie do map emisji – na mapie zużycia co2 większość Europy Zachodniej w przeciwieństwie do byłych demoludów była na czerwono.
  O ile dobrze pamiętam na tej mapie pokazano konsumpcję dóbr przeliczoną na emisję CO2.
  Czyli pomimo, że jakieś towary zostały wyprodukowane w Chinach to zużycie/konsumpcja CO2 zostało pokazane w miejscu „konsumpcji” dóbr.

 38. VAV said

  Otyły izraelski troll wygrywa gówniany konkurs Eurowizji wykonując masońskie znaki:
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=149&v=CziHrYYSyPc

 39. osoba prywatna said

  To powinno stać się zdjęciem roku.
  Wyjątkowo krwawy dzień w Palestynie! Wśród dziesiątek ofiar inwalida i ratownik medyczny [FOTO]
  http://prostozmostu24.pl/wyjatkowo-krwawe-godziny-w-strefie-gazy-wsrod-dziesiatek-ofiar-inwalida-i-ratownik-medyczny-foto/

 40. osoba prywatna said

  USA murem za Izraelem: „To wina Hamasu”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805147959876-USA-Izrael-Sputnik/

 41. revers said

  Jest sukces Polska na drugim miejscu w rankingu homofobii, to nie to samo co w produkcji ziemniaka, potatotes za Gierka lub wegla

  http://obywatelenieba.pl/2018/05/15/ranking-tzw-homofobii-polska-na-drugim-miejscu-w-unii-europejskiej/

 42. osoba prywatna said

  Putin za kierownicą Kamaza otworzył Most Krymski (wideo)
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805157964746-Putin-Most-Krymski/

 43. osoba prywatna said

  Polacy wolą niewolę
  http://ndp.neon24.pl/post/143732,polacy-wola-niewole

 44. andzia said

  Berl Lazar domaga się oczyszczenia sceny rosyjskiej z antysemitów http://communitarian.ru/news/v-rossii/berl-lazar-trebuet-zachistit-politicheskoe-pole-rossii-ot-antisemitov_08052018

 45. Bronisław said

  Re: 3. Podzielam opinię Pańską, Panie Wacławie, że zdecydowana większość Narodu Polskiego opętana jest przez złego ducha i konieczne są przeciwko temu skuteczne egzorcyzmy. Oby nastąpiły one niezwłocznie i wydały one pożądany owoc!!!

  Najgoręcej Pana pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia oraz niezłomności do dalszej pracy na pożytek Narodu Polskiego!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

  ——–
  Dziękuję za życzenia, Panie Bronku. Zdrowie mi powoli wraca. Natomiast zniechęcenie narasta. Próbuję mu się nie poddawać…
  Admin

 46. Zdziwiony said

  @ 45.
  „Niecodziennym wydarzeniem było odwiedzenie przez kardynała 28 lutego 1969 roku synagogi w żydowskiej dzielnicy Krakowa – Kazimierzu. Wraz z proboszczem pobliskiej parafii weszli do synagogi przy ul. Szerokiej zgodnie z żydowskim zwyczajem z nakrytymi głowami. Był piątek i liczni wierni modlili się właśnie w świątyni. Kardynał rozmawiał z członkami gminnej starszyzny, a potem wszedł do środka i przysłuchiwał się w skupieniu nabożeństwu. Dotychczas nikt w Polsce nie słyszał, by jakiś kardynał odwiedzał synagogę”.

  http://docplayer.pl/19091275-Rozszerzona-biografia.html

 47. Lily said

  Szatan dziala poprzez ludzi.
  „Wy jestescie dziecmi sztana i wole jego
  czynic chcecie”. Ew.sw Jana 8;44.
  „A byl on ojcem klamstwa,falszu i obludy”?.

 48. Sowa said

  Od kilku lat Polacy i mieszkańcy Europy uskarżają się na „dziwne” poparzenia, przerywania snu, zaburzenia psychiczne czy inne choroby ustępujące poza stałym miejscem zamieszkania. Organa ścigania i sądy odmawiają śledztwa. W tym odcinku Janusz Zagórski rozmawia z Ewą Pawelą i Witoldem Hake omawiając najnowszą konferencję na WAT o broni energii skierowanej. Mowa w niej nie tylko o broniach przeciw sprzętowi ale broniach elektromagnetycznych czy infradźwiękowych przeciw ludziom także w warunkach pokojowych np celem „opanowania agresywnych jednostek”. Nad tą tajną bronią pracują m.in WAT, Politechnika Wrocławska i Warszawska , Instytuty Wojskowe oraz RADWAR. Zachodzi pytanie na kim przeprowadza się w Polsce nielegalne doświadczenia nierzadko kończące się chorobami lub zgonem o których mówił już – przepraszając Amerykanów – prezydent Clinton. Może to być broń przeciw każdej „niewygodnej” osobie. Ten temat jest skwapliwie w Polsce przemilczany nawet przez tzw media niezależne.
  W drugiej części nagranie rozmowy ofiary eksperymentów mind control p. Agaty z funkcjonariuszem Policji Komendy Stołecznej.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7EPibxU9NcA

 49. NICK said

  TAK.
  Lily.
  Nie zmieniaj się. Nie dyskutuj.
  Z „mężczyznami”.

  TY wiesz o czym piszę.
  Z Panem Bogiem.

 50. Boydar said

  To jest przerażające

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/14/zle-sie-dzieje-w-panstwie-trump-skim/#comment-754787

  ale tak jest.

 51. Abc said

  Przełomowy wyrok SN w sprawie włamań na konta bankowe i fraudów:
  https://niebezpiecznik.pl/post/sad-najwyzszy-bank-ma-oddac-ukradzione-pieniadze-jesli-nie-udowodnil-niedbalstwa-klienta/?more

 52. gość said

  Ukraiński konsul wzywał do zaatakowania Polski: tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie

  Wasilij Maruszczync, ukraiński konsul w Hamburgu wezwał na swoim profilu na Facebooku, aby Kijów odebrał Polsce jej wschodnie i centralne tereny, które w jego ocenie od zawsze należały do „narodu ukraińskiego”.

  „Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty, albo nawet do Odry i Nysy”, „Tylko siłą możemy odebrać Polakom to co nasze”, pisał Maruszczync w mediach społecznościowych.

  Sprawą zajęły się ukraińskie władze. Maruszczync został odwołany ze stanowiska i ruszyło przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne, ale… nie ze względu na antypolskie wpisy. Polityk oprócz antypolskich fobii prezentował również poglądy nazistowskie i antysemickie. „Być faszystą – to zaszczyt”, pisał Maruszczync.

  Według Anatolija Szarija, który nagłośnił sprawę ukraińskiego konsula Kijów od co najmniej kilku lat wiedział o jego poglądach, wpisach, wypowiedziach i podejmowanych działaniach. – Co takiego się stało, że przez lata Maruszczync był tolerowany i wspierany przez władze, a teraz nagle postanowiono go odwołać? – pytał Szarij w materiale video dotyczącym sprawy.

  http://www.bibula.com/?p=101644

 53. Foxie said

  Panie Kierowniku,bardzo proszę powiadomić czytelników gajówki o tezach żydostwa tworzących podstawy żądania bilionowego reketu (wydania de facto Polski),bo osobiście naszukałem się i znalazłem te treści na forumemjot,treści te są bardzo istotne dla minimalnego zrozumienia sprawy.Pod tytułem „Żydzi chcą zwrotu Wawelu” (cytuję z pamięci),jest dobry artykuł o istotnej części sprawy 447 itd. Poza tym widziałem wywiad Żyrinowskiego dla Deutsche Welle w którym namolnie zachęcał Niemców do zajęcia Nadodrza i dawnych Prus Wschodnich obiecując pomoc Rosji w tym;moja sympatia do Rosjan gwałtownie osłabła,jest to na you tubie…

  Do Rosjan czy do Żyrynowskiego?
  Admin

 54. Boydar said

  A to Żirinowski jest Rosjaninem ? Przecież nawet on sam tak nie twierdzi. Poza tym zawsze mówi to, co ma w scenopisie i jeszcze się nigdy nie pomylił.

 55. Wikipedia potwierdza co o „Żyrynowskim” („matka Rosjanka, ojciec prawnik”) wiadomo:
  Władimir Wolfowicz Żyrinowski urodził się w 1946 r. jako Władimir Wolfowicz Ejdelsztein. Ojcem był Wolf Isaakowicz Ejdelsztein, a prawosławna matka nosiła nazwisko Żyrynowska.

  Ciekawostka z przeszłości: Żyrynowski odwiedził kiedyś (jeszcze w XX w.) Francję. Pamiętam karykaturę w Canard Enchaîné: Ktoś podbiega do Żyrynowskiego na lotnisku i wskazuje mu kierunek ze słowami „Do weterynarza tędy”.

 56. NICK said

 57. Listwa said

  @ 32 Traper

  Naucz sie najpierw czytać, to może kiedyś troche pohamuje twoje popaprane zapedy w g**no.
  Głos Prawdy jest w porządku.

 58. NICK said

  Luzik.
  Znacie?

 59. NICK said

 60. Sylwek said

  „Bóg dopuścił to odstępstwo. Nie próbuj nawet go zatrzymać swoją niemocną ręką, ale uciekaj od niego. To ci wystarczy. Ucz się rozpoznawać ducha czasów, badaj go, abyś w każdej chwili był w stanie przeciwstawić się jego działaniu.. Jedynie wyjątkowe Boże miłosierdzie może zatrzymać tę zgubną moralną epidemię, tylko ono jest w stanie ją opóźnić, przesunąć na jakiś czas, ponieważ to wszystko, co zostało przepowiedziane w Piśmie Świętym, musi się dokonać …nikt nie jest w stanie odnowić chrześcijaństwa: Naczynia Świętego Ducha wszędzie wyschły, nawet w Monasterach, tych skarbnicach pobożności i łaski Bożej… Sól straciła swój smak.

  .http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6129

 61. Boydar said

  Sól nie jest dodawana dla smaku soli; jest dla wzmocnienia smaku wszystkiego innego. Tak jest zbudowany człowiek, i tak to działa …

 62. Pro said

  „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.” Mt 5,13

 63. gość said

  Jak HISZPAŃSKIE truskawki stają się „POLSKIE”?

 64. gość said

  Musisz to wiedzieć(310)Kto pomagał oszacować nasz majątek pod roszczenia z Izraela?

 65. Boydar said

  Tak, człowiek jest solą Ziemi, nadaje sens jej stworzeniu. Tak jak NaCl nadaje mięsu smak … mięsa. Nie NaCl.

  W jednej z „Baśni Angielskich” najmłodsza z księżniczek odpowiada na pytanie ojca króla jak go kocha – „tak jak mięso kocha sól”. Zostaje skazana na wygnanie. Po latach poniewierki karta się odwraca, na królewskiej uczcie zostają podane potrawy bez nawet odrobiny soli. Dopiero wtedy król pojął …

 66. gość said

  Michalkiewicz u Gadowskiego: Jeśli dojdzie do roszczeń (bilion zł), Żydzi zrealizują je w „naturze”

 67. On sobie niechcący interes zepsuł. Dlatego mu przykro. 🙂

 68. Boydar said

  Mój Ulubiony Stanisław, różnymi zabiegami stylistycznymi stara się nas oswoić z nadchodzącą przyszłością. W sumie, jako żaby nadrzewne (Hyla arborea) winniśmy mu wdzięczność i szacunek.

  Ciekawe jaką będzie miał minę gdy pod sam koniec tego koszernego uboju sam trafi do rondla jako wręcz danie główne a „koledzy” i „przyjaciele” nagle polecą reperować dach nie zapomniawszy siedmioszczeblowej przystawnej. Właźnicy, znaczy się.

  „… komunista, by się dostać na wspomnianą listę
  musiał być zabity przez innego komunistę …” Jacek Kaczmarski

 69. Mieczyslaw said

  W sumie to co nas Polakow doświadcza stanowi potwierdzenie tego, ze w jakis sposób jesteśmy Bogu mili. Pozwala bowiem na opamietanie i zwrócenie sie do Boga z wolaniem o pomoc. A co ma bycx, to i tak będzie, bo czas musi się wypelnić. Inni maja problem, bo moga nie zauwazyc , że sie wypelnia.
  Tak a propos wpisów 60 i 68.

  Ciekawe, czy Pan Stanislaw to zauważa …..

 70. snag said

  Parchom nie dogodzisz – Zażydzone media skomlą że litery nazwiska Donald J. Trump na upamiętniającej tablicy US Ambasady w grajdołku są większe niż Jerusalem i Israel.

  Mnie jako ex-liternikowi rzuca się w oczy perfekcja odstępów miedzy literami w wyrazach z jednym wyjątkiem ‚ISR AEL’ jest podzielony na dwa wyrazy … patrząc fachowym okiem na resztę wygląda jakby autor chciał coś przemycić w tekście.

  https://pbs.twimg.com/media/DdMrcUDXcAAr_gj.jpg:large

  MEDIA WHINES ABOUT FONT SIZE OF TRUMP’S NAME ON ISRAELI EMBASSY PLAQUE – The press is now criticizing President Trump over the fact that his name ‘Donald J. Trump’ has been scribed in a larger font than that of ‘Jerusalem, Israel’ on the ceremonial plaque at the U.S. Embassy in Jerusalem.

 71. Rafal Cz. said

  Ad 68.
  Nie stara sie. Choc sam nie ze wszystkim co pisze sie zgadzam mam dla niego szacunek bo pisze o mysli a myslec to on umie.
  Nie sposob znalezc w jego sposobie pojmowania historii jakiegokolwiek makiawelizmu. Makiawelli uczyl ze do osiagniacia
  celu ksiaze nie jest ograniczony przez jakiekowiek normy moralne I prawne bowiem ksiaze sam jest wykladnia tych norm, stad
  makiawellizm. Nawiasem USA to swietny spadkobierca (chodzi o rzady tego panstwa) tej mysli.
  Ale wracajac do pana S, Ma mocne przekonania I to szanuje choc jezeli chodzi o PRL to nie jestem jego wrogiem, raczej
  adwersarzem……I chetnie wypije z nim kawe(herbate)) tym bardziej ze przypomina mi on pewnego ksiedza, doktora teologji
  I wielbiciela starozytnej literatury oraz ksztaltnych mniszek.Doktor teologii co prawda umarl z reki zyda ale wtedy byly inne czasy
  i salata.

 72. andzia said

  Duda z żoną poleciał dzisiaj do USA na jutrzejsze posiedzenie RB ONZ. Mają tam wygłaszać referaty na temat roli prawa międzynarodowego w utrzymywaniu pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Nie spotka się z Trumpem, chociaż zapewne liczył, że ten się zrewanżuje po ostatnim wyjątkowo gościnnym przyjęciu w Polsce. Spotka się z Polonią chicagowską i złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim. Ciekawa jestem jak przyjmie go Polonia. Przeniesienie pomnika zostało odroczone przez sąd, nie wynikało z decyzji ż-wskiego burmistrza, którego wzamian za oplucie Karczewskiego zamierzają gościć w Polsce licząc naiwnie na łaskawość.

 73. TG said

  Ad.69 Panie Mieczysławie, Norwid tak to widział; „Gdyby Polacy szli ZA Chrystusem, nie musieliby dżwigac Jego krzyża”.

 74. Johann Grolle, INWASION AUS DER STEPPE – Linguisten, Genetiker und Archaeologen haben rekonstruiert, wie ein Volk einfacher Hirten die Welt veraenderte – eine dramatische Erzaehlung aus der Broznzezeit ueber Voeklerwanderungen, Eroberungskriege, Seuchenzuege und die Entstehung der Ureuropaer; Der Spiegel, Nr. 20/ 12.5.2018, s. 105-108.

  Mamy tu przydupasa księcia Filipa Małżonka: https://en.wikipedia.org/wiki/Eske_Willerslev//
  Eske Willerslev (born 5 June 1971) is a Danish evolutionary geneticist notable for his pioneering work in molecular anthropology, palaeontology, and ecology. He currently holds the Prince Philip Professorship in Ecology and Evolution at University of Cambridge, UK and the Lundbeck Foundation Professorship in Evolution at Copenhagen University, Denmark. He is director of the Centre of Excellence in GeoGenetics, a research associate at the Wellcome Trust Sanger Institute, and a professorial fellow at St John’s College, Cambridge.

  http://www.konflikty.pl/historia/starozytnosc/skad-sie-wzieli-indoeuropejczycy/. Najdalej wysuniętym na wschód ludem mającym indoeuropejskie korzenie są Tocharowie. Dzięki odkryciu przez A. Steina zespołu tocharskich mumii możliwe było zbadanie DNA pochowanych osób. Zmarli, ku zaskoczeniu badaczy, mieli cechy genetyczne charakterystyczne dla ludów wywodzących się z Europy Wschodniej. Swoją fizjonomią (wysocy, mający błękitne oczy i jasne włosy) znacznie odbiegali od rdzennej ludności Chin. Zamieszkiwali obszar kotliny Tarymskiej, mający strategiczne znaczenie dla rozwoju transkontynentalnych szlaków handlowych z Azji do Europy (były to zaczątki jedwabnego szlaku). Prawdopodobnie o Tocharach pisze rzymski historyk Pliniusz Starszy, wspominając Serów (ludność żyjącą na północ od Himalajów).

  To jest elaborat na podstawie monumentalnych opracowań:
  J. Maroń, J. Piotrowski, M. Czapliński, S. Rosik, Z. Fras, Słownik Encyklopedyczny Historia, Europa, 1999.
  C. Renfrew, Before Civilisation: The Radiocarbon Revolution and Prehistoric Europe.
  A. Basham, Indie, Warszawa, PIW 2000 – Notatki własne ze studiów.
  S. Modzelewski: Pochodzenie Indoeuropejczyków [w:] http://www.histurion.pl/historia/starozytnosc/starozytnosc_ogolnie/indoeuropejczycy/0.html (dostęp 06.07.2012). Ostatnia pozycja ZNIKNĘŁA z IN.

  Otóż w r. 1965 właśnie DZIĘKI Tocharom udało mi się rozwiązać Problem Indoeuropejski. Tocharowie byli WYRAŹNIE Wschodnim Odłemam Wschodniej Grupy kultury pucharów lejkowatych, mieszkającym na terenie między Bugiem i Katpatami a Dnieprem, który na skutek ekspansji kultury amfor kulisych został odrzucony na Wschód i wywędrował aż do Kaszgaru, gdzie aż do średniowiecza zachował blond włosy i niebieskie oczy. Kultura pucharów lejkowatych to byli GRECY, a kultura amfor kulistych to Ariowie-Słowianie.

  Mamy wśród autorów lorda Collinsa Renfrew’a, który przyznał ZA MNĄ, że Grecy przyniesli do Egeii swą mitologię znad Dunaju. Renfew mylnie jednak uznaje Hellenów za lud naddunajski, gdy naddunajczykami byli tylko Jonowie, zdominowani językowo i wojskowo przez przybyłych z Europy Śodkowej Greków pod wodzą Zeusa i Hery, którzy – wygnani przez Ariów znad Wisły a przez Egipcjan z Bohemii – znaleźli schronienie na Słowacji: http://wandaluzja.pl/?p=p_40&sName=11.-imperializm-egipski//.

  Los Tocharów i Greków był podobny, tylko, Tocharowie uciekli do Kaszgaru a Grecy na Słowację, skąd po wybuchu Santporynu w r. 1628 p.n.e. wywędrowali jako Achajowie do Egeii. To chyba Priam powiedział: NIE UFAM DANANOM, NAWET GDY NIOSĄ DARY, co oznaczało DUŃCZYKÓW kultury pucharów lejkowatych, PRZED podbojem przez nich pod wodzą Pana Oceanów POSEJDONA dorzecza Odry i Wisły, który zbudował POZNAŃ: http://wandaluzja.pl/?p=p_218&sName=09.-prometeomachia//.

  Cywilizacja Wielkiego Stepu, do której POWRÓCIŁ PO PÓŁ WIEKU Eske Willerslev jako Kolebki Indoeuropejczyków, była efektem WYGNANIA przez Ariów Tocharów z Kijowa, który się wówczas nazywał WAPISEM od Wapisa-Apisa z Wrocławia, który zbudował to Miasto Bogów.

  Ja podawałem i podaję HISTORIĘ a więc Faktografię, która jest WERYFIKOWALNA, a jak dotychczas to nikt mej historiografii nie zagroził – poza epizodycznym Lżeniem, świadczącym o bezsilności.

 75. andzia said

  Urzędowy handel polskimi dziećmi: http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/637-eksport-panstwowych-dzieci-z-polski

 76. gość said

  Świadek koronny „Masa” zatrzymany. Poważne zarzuty

  Najsłynniejszy świadek koronny, Jarosław S. ps. Masa, został dzisiaj zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji – dowiedział się portal tvp.info. Śledztwo prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy m.in.: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.

  https://www.tvp.info/37227391/swiadek-koronny-masa-zatrzymany-powazne-zarzuty

 77. Boydar said

  Zawziąłem się i obejrzałem (50) po raz drugi. Jaka pier*dolona perfidia. Kiedy już się nachapią, zaczynają (chciałem w pierwszym odruchu napisać „nienawidzić”, ale to by nie oddawało stanu faktycznego) tępić tych którzy są niżej w łańcuchu pokarmowym. Bezwzględnie i bez wyjątków. Porównanie do szczurów obraża szczury.

  Getta; sami je tworzyli, żeby szczelnie ukryć przed gojami swoje parszywe charaktery, obyczaje i zamierzenia.

  Film jest prawdziwy bardzo, w zakresie elementów pokazanych. Nic dziwnego, bo to typowa propagandówka. Celowo pominięto całą masę „okoliczności towarzyszących”, ale nawet niepokazane, wyłażą jak szabas spod woskriesenija.

  „żydzi żydom zgotowali ten los”, „żyd żydowi żydem”, „jedynym prawdziwym i największym wrogiem żyda jest drugi żyd”, „głupi żyd jest głupszy od najgłupszego goja”.

 78. gość said

  Polska zlekceważyła żądania ONZ. Piskorski w areszcie na kolejne pół roku

  Na nic zdały się apele obrońców praw człowieka i wytyczne Rady Praw Człowieka przy ONZ. Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował, ze Mateusz Piskorski pozostanie w areszcie przez kolejnych sześć miesięcy

  „Pozbawienie wolności Mateusza Piskorskiego jest arbitralne i sprzeczne z przepisami Powszechnej deklaracji praw człowieka” – zwracali uwagę kilka dni temu niezależni eksperci w dziedzinie praw człowieka przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W ich liście można było przeczytać również, że „grupa nakłania rząd do pełnego i niezależnego zbadania okoliczności pozbawienia wolności Piskorskiego oraz podjęcia odpowiednich kroków wobec osób odpowiedzialnych za naruszenie jego praw”.

  W wielu przypadkach na świecie opinie Rady Praw Człowieka przy ONZ były drogowskazem dla wymiarów sprawiedliwości. Niestety, nie miały żadnego znaczenia dla Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Dziś po raz kolejny rozpatrywał on sprawę Mateusza Piskorskiego, lidera Partii Zmiana, który od maja 2016 roku przebywa w areszcie. Przez 23 miesiące śledczy nie byli w stanie sformułować aktu oskarżenia. Pojawił się on dopiero w kwietniu 2018 roku. Podczas dzisiejszego posiedzenia rozpatrywane były dwie sprawy – zażalenia na areszt oraz przedłużenia aresztu polityka, któremu zarzuca się szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin.

  https://strajk.eu/polska-zlekcewazyla-zadania-onz-piskorski-w-areszcie-na-kolejne-pol-roku/

 79. borsuk said

  Czekam aż „zwyciężczyni” Eurowizji zacznie domagać się odszkodowań od Polski, krzyczeć o Polskim antysemityzmie. Bo to, że zacznie o tym szczekać jest pewne.

 80. TG said

  Modlitwa niszczy złego ducha.Polecam http://paruzja.info/modlitwy.php

 81. gość said

  Upokorzenie?

  Andrzej Duda zainauguruje w Nowym Jorku rotacyjne przewodnictwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Dla rządu PiS jest to wydarzenie dużego kalibru, lecz dla amerykańskich władz najwyraźniej nie. Choć Donald Trump spotkał się z prezydentem Kazachstanu, gdy jego kraj przejmował przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa, to dla Andrzeja Dudy nie znajdzie czasu. Podobnie zresztą, jak wiceprezydent Mike Pence. Z Dudą spotkają się za to gubernator Illinois i burmistrz Chicago.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/upokorzenie-andrzej-duda-nie-spotka-sie-z-donaldem-trumpem/x457h2r

 82. gość said

  Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę i uchylił wcześniejszy wyrok 25 lat więzienia

  Tomasz Komenda, który został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zamordowanie 1 stycznia 1997 r. 15-letniej Małgorzaty w Miłoszycach i następnie osadzony w więzieniu w wieku 24 lat, został dzisiaj wyrokiem Sądu Najwyższego uniewinniony z zarzutów.

  Komenda odzyskał wolność przez zwolnienie warunkowe 15 marca 2018 r., po spędzeniu za kratami w Zakładzie Karnym w Strzelinie 18 lat, w wieku 42 lat.

  Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych prowadzących postępowanie dotyczące zabójstwa i zgwałcenia Małgorzaty K. prowadzi natomiast Prokuratura Okręgowa w Łodzi – podała PAP.

  http://dzienniknarodowy.pl/sad-najwyzszy-uniewinnil-tomasza-komende-uchylil-wczesniejszy-wyrok-25-wiezienia/

 83. gość said

  Polonia ma dość PiSu! Rządzący dbają bardziej o interesy Żydów i Ukraińców niż Polaków. Mocny list do prezydenta Dudy

  Polonia najwyraźniej ma dość rządów PiS. Prożydowskie i proukraińskie działania rządzących przebrały miarkę. Polish American Advocacy Group wystosowała list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy licząc, że odpowie im na kilka ważnych pytań przy okazji jego wizyty w USA.

  Poniżej publikujemy treść listu otwartego do prezydenta Andrzej Dudy.

  Pytania do Prezydenta Andrzeja Dudy

  W związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych pragniemy przedstawić kilka pytań dotyczących podjętych przez niego decyzji w sprawach nurtujących ogromną część patriotycznej Polonii. Jak dotąd, wszystkie listy Polish American Advocacy Group do jego kancelarii (podobnie jak i te, wysłane do innych przedstawicieli administracji rządowych Rzeczypospolitej Polskiej) pozostały bez odpowiedzi.

  http://nczas.com/2018/05/16/polonia-ma-dosc-pisu-rzadzacy-dbaja-bardziej-o-interesy-zydow-i-ukraincow-niz-polakow-mocny-list-do-prezydenta-dudy/

  ——-
  Ten chooj im nic nie odpowie.
  Jeszcze jego przydupasy, „patryjoci”, gównem poleją autorów listu.
  Admin

 84. revers said

  re50
  .https://www.youtube.com/watch?v=_vhxoJU9_us

  sciaagaj pan Boydar poki czas, bo zawsze znika z zydotuby lub z sieci, CETA obejmie i jaki antysemicki paragraf kk.

 85. snag said

  83 ,…

  Jedna organizacja której nie ma na liście polonijnych organizacji, a gdzie reszta?
  http://www.poles.org/db/Pol_Orgs/Pol_Orgs.html

 86. Rafał said

  Dramatyczna historia ofiary szczepionki przeciw HPV

 87. Boydar said

  A ja ich pierdolę w dupę razem z ich znikaniem. Obejrzałem, pojąłem co miałem pojąć. Wnioski wyciągnąłem. Do trumny tego nie zabiorę. Niech się une martwią. A na przekonywanie kogokolwiek jutubami to ja już za stary jestem. Tyle co sobie pustą krateczkę „dlaczego” uzupełniłem.

 88. Boydar said

  Albo misię wydaje albo cuś żeśmy o nieszkodliwości margaryny rozmawiali niedawno …

  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/rewolucja-who-najgorszy-tluszcz-swiata-zniknie-ze-sklepow-to-toksyczne-chemikalia/4wd6tzz

  Czyżby żydom się populacja skurczyła ? A może to gów*no działa na nich jakoś szczególnie; bo litości wobec gojów nie podejrzewam.

  ————
  Panie Boydar, margaryna margarynie nierówna. Także pod względem składu.
  Admin

 89. Diament said

  środa, 16 maja 2018
  Ostry głos księdza! „Politycy PiS nie powinni przyjmować komunii świętej”

  kaczyński komunia święta politycy pis
  Wykładowca KUL, ks. prof. Tadeusz Guz, uważa że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie powinni przyjmować komunii świętej. Wszystko przez to, że „zezwalają na zabijanie”, a ponadto „hołdują antyboskiej i antyludzkiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”.

  Prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. – twierdzi ks. prof. Guz.

  Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość dwukrotnie miało już okazję zmienić obowiązujące przepisy aborcyjne. Dwukrotnie jednak projekty liberalizujące przepisy aborcyjne (czyli chroniące życie większej ilości dzieci nienarodzonych) zostały odrzucone.

  Wszyscy ludzie, którzy zabijają nienarodzone dzieci, czyli rodzice, matka, ojciec, krewni, czy przyjaciele oraz wszyscy ich materialni lekarze zabijający dzieci i ich asystenci: lekarz i pielęgniarki oraz dyrekcja placówki aborcyjnej i formalni współpracownicy – dodaje ksiądz.

  Ks. prof. Guz ostro ocenia politykę Prawa i Sprawiedliwości, jak twierdzi kontynuują oni i „hołdują antyboskiej i antyludzkiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”. Czyżby dziedzictwo PZPR było dla wielu polityków z prawa i z lewa w Polsce ważniejsze aniżeli dziedzictwo Ewangelii św. czy nauczania Kościoła św.? – pyta wykładowca KUL.

  Rok 2015 | Tadeusz Guz (ksiądz, pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego):

  Dopuszczenie aborcji w niektórych przypadkach w prawodawstwie RP oznacza w sensie duchowego rozumienia prawa, że dochodzi do zdrady polskiej racji stanu, i to w najgłębszej istocie.

  (…) Dlatego uważam, że ta ustawa powinna być jedną z naczelnych i najszybciej znowelizowanych, czyli definitywny zakaz aborcji w polskim prawodawstwie, jeżeli nowy prawodawca chce przed Narodem udowodnić swą prawość i praworządność.

  (…) Jeżeli natomiast prawodawca będzie paktować ze złem, czyli będzie tolerował, że w majestacie polskiego prawa dokonują się zabójstwa dzieci poczętych, będzie to zasadnicza zdrada polskiej racji stanu, Narodu i oczywiście zdrada porządku prawno-moralnego w państwie.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/05/ostry-gos-ksiedza-politycy-pis-nie.html

  http://www.eCzas.net: A czy lewicowy wyborca może uważać się za członka Kościoła katolickiego? Czy głosując np. na LiD ściąga na siebie ekskomunikę za popieranie, przez tą partię, ruchów aborcyjnych?

  Ks. RT: W Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1917 r. jest przewidziana kara ekskomuniki za popieranie aborcji i nakłanianie do niej. Myślę, że wszyscy posłowie LiD są ekskomunikowani z mocy samego prawa i nie powinni nazywać się katolikami. Problem polega na tym, że taki Aleksander Kwaśniewski gdy był prezydentem, jeździł razem z Janem Paweł II w papa mobile. Można się zapytać jakie znaczenie ma przeciwstawianie się aborcji w sytuacji, gdy ktoś de facto toleruje polityka aborcjonistę. Dla prawdziwego katolika coś takiego jest niewyobrażalne.

  http://www.bibula.com/?p=1757

  O wiele większą winę zaciągnęli jednak ci, którzy urzędowo zobowiązani są do obrony wiary i moralności. Ludzie powołujący się na autorytet naszego Pana Jezusa Chrystusa i mieniący kościelną hierarchią odżegnali się bowiem od zamysłu karania kobiet za dokonanie aborcji! Niesłychane: jedna z najcięższych zbrodni, jaką sobie można wyobrazić, według odstępców od moralności katolickiej nie powinna być karana!

  Zgodnie z autentyczną nauką Kościoła katolickiego dokonanie aborcji powoduje ekskomunikę wszystkich osób biorących w niej udział i bezpośrednio pomagających.

  Również prawo państwowe winno ścigać zbrodnię dzieciobójstwa i jak najsurowiej karać jej sprawców. W debacie publicznej całkowicie pomija się straszliwy aspekt aborcji: pozbawienie pomordowanych sakramentu Chrztu i wizji uszczęśliwiającej w Niebie, a zatem skazanie ich na szczęśliwość wyłącznie naturalną w limbus puerorum.

  Co więcej, ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik tzw. Konferencji Episkopatu Polski, prezentując argumentację przeciwaborcyjną, wyraźnie zaznaczył, że punktem odniesienia w tej sprawie nie jest wiara katolicka, lecz są nim prawa człowieka!

  Otóż Kościół Święty jest właśnie Nauczycielem katolickiej moralności, a potępienie dzieciobójstwa ma przede wszystkim religijny charakter. Aborcja jest złem dlatego, że oznacza złamanie piątego przykazania. Względy ludzkie są drugorzędne.
  http://www.legitymizm.org/aborcyjny-kult-molocha
  http://www.przedsoborowy.blogspot.com/2016/10/dlaczego-dziaania-ruchow-pro-life-sa-az.html

 90. osoba prywatna said

  Galeria zdjęć najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych i niesamowitych domów z drewna.
  https://www.areavis.com/m/humor/view/Najpi%c4%99kniejsze-i-najbardziej-niezwyk%c5%82e-domy-z-drewna-Galeria

 91. osoba prywatna said

  Breakout – Co stało się kwiatom
  .https://www.youtube.com/watch?v=OMyrPgZ2guY

 92. osoba prywatna said

  Pochodzenie Hitlera
  http://www.iluminaci.pl/info/pochodzenie-hitlera

 93. Antymarxista said

  Zeby nie bylo pretekstu, ze nie rozumiemy kobiet:
  https://docer.pl/doc/s1vxe5
  JOHN GRAY MĘŻCZYŹNI SĄ Z MARSA A KOBIETY Z WENUS (MEN ARE FROM MARS, WOMEN ARE FROM VENUS) Przekład Katarzyna Waller-Pach Książkę tę z najgłębszą miłością i wzruszeniem dedykuję mojej żonie, Bonnie Gray. Jej miłość, wrażliwość, mądrość i siła sprawiły, ze mogłem najlepiej, jak tylko umiem, przedstawić to, czego się wspólnie nauczyliśmy.

  Spróbujemy też zrozumieć dwa największe błędy, jakie popełniamy w kontaktach z płcią przeciwną: mężczyźni błędnie ofiarowują rozwiązania i dezawuują uczucia, a kobiety dają rady i instruują. Dla tych, którzy zrozumieją nasze marsjańsko-wenusjańskie pochodzenie, stanie się jasne, dlaczego mężczyźni i kobiety nieświadomie robią pewne błędy. Pamięć o dzielących nas różnicach umożliwi nam uniknięcie tych błędów i reagowanie w sposób bardziej efektywny. W rozdziale trzecim odkryjemy, w jak różny sposób mężczyźni i kobiety reagują na stres. Podczas gdy Marsjanie zwykle zamykają się i milcząc, rozmyślają o tym, co ich gnębi, Wenusjanki czują instynktowną potrzebę mówienia o trawiących je niepokojach. Poznamy nową strategię zdobywania tego, na czym nam w tym pełnym konfliktów czasie zależy. Jak postępować z płcią przeciwną, dowiemy się w rozdziale czwartym. Mężczyzn pobudza wrażenie, że są potrzebni, a kobiety – że są traktowane z czułością. Omówimy trzy etapy ulepszania naszych związków i nauczymy się przezwyciężać największe wyzwania: mężczyźni muszą przełamać swój opór przeciw dawaniu miłości, podczas gdy kobiety muszą pokonać opór przeciw przyjmowaniu jej. W rozdziale piątym dowiecie się, że mężczyźni i kobiety zwykle nie mogą się porozumieć, ponieważ mówią różnymi językami. Słownik wyrażeń marsjańsko- wenusjańskich zawiera tłumaczenia wypowiedzi, które najczęściej bywają błędnie rozumiane. Dowiecie się, że mężczyźni i kobiety mówią, a niekiedy przestają to robić z całkowicie różnych powodów. Kobiety mogą nauczyć się, co robić, kiedy mężczyzna milknie, a mężczyźni – jak można lepiej słuchać, nie poddając się frustracji.

 94. Cynikt said

  Pytanie do tęgich głów(starszych i mądrzejszych trąciłoby ironią):
  Jaką formą przekazu najprościej udowodnić, że ta cała hgd, to plagiat?

  Następnie wystarczy kilku utalentowanych scenarzystów i kończymy ten cyrk… Np.:
  W twierdzy igieAuszwic schroniło się ich 4 miliony, ponad połowa zginęła w bohaterskiej obronie przed krwiożerczymi atakami hord Polaków…

  Stworzyć dzieło grubsze niż to z Babilonu i potem ciągać po sądach za nieuprawione cytowanie… Strategię bowiem mają taką, że ich się nie da splagiatować, bo oni pisać nie potrafią…

 95. revers said

  W Szwecji kalifat, mozna wzywawac do modlow muzulmanow przez glosniki ..
  http://dziennik-polityczny.com/2018/05/16/szwecja-zmienia-sie-w-kalifat/

 96. revers said

  Gdzie podziala sie Niki Haleyowa ktora lubi latac po ONZ-ie zagazowanymi lub wyniklymi z incesnizacji zagzowanych dzieci w Syrii, Gazie,B.W. zdjeciami? …

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/twarz-malutkiej-laily-anwar-al-ghandour-staje-sie-obliczem-rzezi-jaka-sie-odbyla-w-gazie-14-maja-2018-2018-05

 97. Adam said

  http://porozmawiajmy.tv/konferencja-partii-ii-rzeczpospolita-polska-12-05-2018-czesc-1/

 98. osoba prywatna said

  Po godzinnym wysłuchaniu ( wystąpienie trwa 3) włosy się jeżą.

 99. snag said

  Lista krajów które zbojkotowały galę z okazji otwarcia US Ambasady w Jerusalem ,…
  https://qz.com/1277165/countries-boycotting-israels-gala-for-the-new-us-embassy-in-jerusalem/

 100. narozniak said

  http://patriota-tarkowski.blogspot.sg/2018/05/parada-kod-u.html?m=0

  wierszyk „parada KODu”

 101. https://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/im-bogatszy-kraj-tym-wiecej-lasow,837449.html?utm_source=taboola&utm_medium=referral//

  OPTYMISTYCZNE ZJAWISKO – Od roku 1990 zalesienie w krajach bogatszych zwiększa się o 1,5% rocznie choć nadal mspada w krajach ubogich o 0,5% rocznie.
  Ludzie nauczyli się żyć w sybiozie z lasami !!!

 102. revers said

  Tylko w Paryzu …


 103. SUKCES AMERYKAŃSKIEJ POLONII PRZECIWKO ŻYDOWSKIM OSZUSTWOM – Jan Zbigniew hrabia Potocki

  To co mówi hrabia Potocki jest Znanienne. Wierdzi, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości DOPUŚCIŁ do Aktu 447, gdyż jest mu POTRZEBNY. Wspomniał przestrogę ojca Braci Kaczyńskich: NIE DAJ BOŻE, ABY MOII SYNOWIE DOSTALI SIĘ DO WŁADZY, co zdaje się mieć logiczny związek już nie z Plotką, ale Oskarżeniem, że Jarosław wziął miliard dolarów od Rotszylda za obietnicę wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej.
  W takim razie wypada Zapytać PO CO rządowi PiS obciązenie Polski BILIONEM złotych ??? Pan Hrabia MIENI SIĘ eksponentem KONTRYBUCJI NIEMIECKIEJ na Jeden Bilion Złotych, obiecując, że Kontrytbucję tą Wyegzekwuje po zdobyciu władzy przez jego partię Druga Rzeczpospolita za półtora roku.
  Ponieważ pan Hrabia podkreśla – zresztą z Innymi – że rząd PiS jest KONTRAKTOWY, i tak jak w r. 2008 będzie musiał oddać władzę Folksdojczom z PO, którzy okazali się GORSI OD ŻYDÓW, to może PiSowi akt 447 jest potrzebny dla przekazania onej Kontrybucji Izraelowi?
  Pan Hrabia jest dużo ODWAŻNIEJSZY ode mnie, bo ja na Dyktat Poczdamski bym się nie targnął, choć żadnej wojny nie przegrałem – jak Fryderyk Wielki. Istnieje jednak możliwość, że ona Kontrybucja niemiecka została tylko Schowana za POCZDAMEM a jest to akt Satelitarnej Detekcji Złota i Polskiej Historiografii???
  Adwokatem Polski jest i była Francja. Procedura polega na tym, że jeśli pojawia się problem historyczny to trafia OCZYWIŚCIE do Framcuzów, którzy przekazują go Niemcom jako KOMPETENTNYM. Ci zaś SRAJĄ i oddają Gówno na sewrskiej czy saskiej porcelanie Francuzom, którzy je konsumija i częstują innych. To jest ZAŁATWIANIEM sprawy, na sposób OTRUCIA Rosji i Francji fekaliami pruskimi. To powtórzyła Kanclerz Merkel fekaliami hitlerowskimi, dzięki czemu USA wlazły do kieszeni Izraela.
  Niezmiernie bogaty hrabia Alfred Potocki, którego spadkobiercą jest Jan Zbigniew hrabia Potocki, był syndykiem długu USA i Niemiec wobec Polski, co suponuje Jana Zbigniewa na sydyka Kanclerz Merkel jako dystrybutora fekaliów hitlerowskich. Kanclerz Merkel uwolniła RFN od ODIUM Satelitarnej Detekcji Złota wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych na podstawie Oświadczeń aktywisty PZPR profesora Józefa Kaźmierczyka, mistrza masońskiego profesora Edminda Małachowicza i Biskupa Gulbinowicza. Gulbinowicz został w nagrodę Kardynałem a stasistówka Angela Merkel kanclerzycą Zjednoczonych Niemiec.
  Kanclerz Merkel, jako córka Adolfa Hitlera z zamorożonej spermy (Moskwa, Ost-Berlin, Praga), jest spadkobierczynią Skarbca Hitlera w Wałbrzychu, który AGH namierzyło na 2,5 miliona ton złota. Po to złoto zgłosili się Grecy i Włosi, co zaprotestowałem Bułgarskim Sarbem Imperialnym. Parlament Bułgarii nie odpowiedział, co stawia pytanie, CZYIM folwarkiem jest Bułgarja: żydowskim, tureckim czy niemieckim ???

 104. Inkwizytor said

  Kufa, nie wierzę !!!

  Oglądam teraz TVP 3 i kufa NIE WIERZĘ !!! co się z nami Polakami stało, w jakie gówno się zmieniliśmy. „Propagowanie idei Putina” to wojna hybrydowa przeciwko Polsce 🙂 Jakim cudem jeszcze nie siedzę na Rakowieckiej to nie wiem. Mam żonę Rosjankę, pracuje i mieszkam w Rosji, popieram Putina, pierdolę Krainę U, uważam Banderę za cwela i ku*we. Jestem agentem ?

 105. Kapitan Bąba said

  Oj polecą chyba głowy 🙂 za promowanie nie tej kultury co trzeba 🙂
  Adin Dwa Trzy / Один два тши czyli Ułan Ude, Warszawa, Tatarstan, Suwalszczyzna i inne strony świata na Osiedlu Północ
  http://konik.pl/adin-dwa-trzy—����-���-���-czyli-ulan-ude-warszawa-tatarstan-suwalszczyzna-i-inne-strony-swiata-na-osiedlu-polnoc,5152.html

 106. Boydar said

  @ JPT (101)

  Czyżby dyskretna podgatowka do „a na drzewach zamiast bidy wisieć będą wredne żydy” ? Bo w takim razie te 1,5% to może być mało.

 107. Boydar said

  @ Pan Inkwizytor

  No a kim ? Piąteczka … 🙂

 108. osoba prywatna said

  Izraelska zbrodnia przeciwko ludzkości.
  http://slav.neon24.pl/post/143773,izraelska-zbrodnia-przeciwko-ludzkosci

 109. VAV said

 110. osoba prywatna said

  Dr Mateusz Piskorski siedzi już dwa lata w więzieniu
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/143777,dr-mateusz-piskorski-siedzi-juz-dwa-lata-w-wiezieniu

 111. Brutus said

  Skoro prawo rzymskie jest obecnie nieistotne, a właściwym staje się prawo plemienne, to inne wrogie nam plemiona trzeba wyciąć do spodu. Chyba, że się nawrócą.

 112. osoba prywatna said

  Rusznikarze rewolwerowcom
  http://jeznach.neon24.pl/post/143787,rusznikarze-rewolwerowcom

 113. osoba prywatna said

  Gorsze niż broń jądrowa
  http://jeznach.neon24.pl/post/143781,gorsze-niz-bron-jadrowa

 114. osoba prywatna said

  Zastanawiacie się, w jaki sposób żydowskie organizacje domagające się pieniędzy od Polski, wyliczyły wartość swoich roszczeń? Ja zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu. Tym bardziej, że ta kwota cały czas rośnie. Początkowo było to 65 miliardów dolarów. Potem padła kwota 230 miliardów dolarów. Teraz mówi się już nawet o 300 miliardach dolarów. Skąd te szacunki i o jakie mienie chodzi?
  http://wprawo.pl/2018/05/06/katarzyna-ts-mega-hucpa-czyli-jak-zydzi-wyliczyli-gigantyczna-kwote-roszczen-wobec-polski/

 115. osoba prywatna said

  Prezydent Duda spotkał się z organizacjami żydowskimi: „Trzeba poszukiwać tkanki łączącej”
  http://wprawo.pl/2018/05/17/prezydent-duda-rozmawial-z-organizacjami-zydowskimi-nalezy-dbac-o-to-aby-nie-zniszczyc-tkanki-wspolpracy-polsko-zydowskiej/

 116. osoba prywatna said

  Ponad pół miliona złotych na badania prof. Engelking. Sami finansujemy antypolonizm!
  http://wprawo.pl/2018/05/17/ponad-pol-miliona-zlotych-na-badania-prof-engelking-sami-finansujemy-antypolonizm/

 117. Carramba said

  Po obejżeniu zamieszczonego powyżej wystąpienia w sumie Niemca, hrabiego Potockiego, mam przypuszczenia, że za kwotę wymienioną w filmie Niemcy sięgną za chwilę po tzw. Ziemie Zachodnie. Ameryka zbyt łatwo przyjęła pismo, a Niemcy się krygują. Chcą abyśmy uwierzyli w hrabiego i jego dobre intencje. Lans wraz z obietnicami olbrzymich odszkodowań dla Polski jest po to aby ruszyć granice naszego kraju. Widać, że Europejski Sąd Arbitrażowy dostał na ten cel zielone światło. Jak szybko będą rozbiory. To także zależy od nas. I od Izraela i USA.

 118. osoba prywatna said

  Jonny Daniels nie żałuje ofiar masakry w Stefie Gazy: to terroryści, którzy wszczęli zamieszki
  http://wprawo.pl/2018/05/16/jonny-daniels-nie-zaluje-ofiar-masakry-w-stefie-gazy-to-terrorysci-ktorzy-wszczeli-zamieszki/

  Dziennikarze w Strefie Gazy celem żydowskich snajperów. Korespondentka Al Jazeery o włos od śmierci [WIDEO]
  http://wprawo.pl/2018/05/16/dziennikarze-w-strefie-gazy-celem-zydowskich-snajperow-korespondentka-al-jazeery-cudem-uniknela-smierci-wideo/

 119. osoba prywatna said

  Icek Singer całkowicie już odleciał.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/macierewicz-widze-rosyjska-reke-w-sprawach-pomnika-w-jersey-city-i-ustawy-447/

  Szkoda, że nie z nią.
  .https://www.wprost.pl/_thumb/f9/ee/366989c1880158bf33dd49e11376.png

 120. osoba prywatna said

  Nigdy nie rozumiałem, z czego się bierze zdumiewająca pozycja, estyma oraz uznanie dla Pawła Kowala. No i te kolejne rządowe posady…
  http://www.tysol.pl/a19065-Waldemar-Zyszkiewicz-Szkodliwy-jak-Pawel-Kowal

 121. Boydar said

  Bardzo ładnie zrobione zdjęcie (117-2); idealnie uzupełnia tą hitlerowską propagandówkę (50)

 122. VAV said

 123. Boydar said

  „… Iluminati poszło i rozjechał go kot-walec …”

  https://kobieta.wp.pl/polonistka-karci-dziecko-za-wypracowanie-nawet-sylwia-chutnik-stanela-w-jego-obronie-6252797122177153a

  Powinno być „je”.

 124. Antymarxista said

  Unijny urzędnik ośmieszony
  Przez decyzję Polski, która nieugięcie stoi na stanowisku, iż nie będzie ulegać presji i nie zamierza cofnąć reform sądownictwa, Frans Timmermans został brutalnie sprowadzony na ziemię. Unijny urzędnik do tej pory myślał, że jego autorytet jest na tyle duży, iż nasz kraj ugnie się. Myślenie polityka okazało się jednak oderwane od rzeczywistości.

  Szef kancelarii premiera zapewnił, że Polsce i Brukseli zależy na wygaszeniu konfliktu, który dotyczy kwestii praworządności. Michał Dworczyk argumentował, że przed Unią Europejską stoją teraz nowe wyzwania związane z projektem budżetu Wspólnoty na przyszłe lata.
  https://wrealu24.pl/timmermans-ponizony-chcial-pouczac-polske/?utm_medium=social&utm_source=facebook.page&utm_campaign=postfity&utm_content=postfityddae4

 125. Boydar said

  „… to ogólnoświatowa akcja, która polega na dbaniu o interesy /…/ w tym celu ich właściciele zawiązują swoim /…/ żółte kokardki /…/ to oznacza tylko jedno – nie zbliżajcie się do nich /…/ i nawet nie chodzi o to, że /…/ są agresywne, tylko ważna jest tu kwestia ich spokoju …”

  https://kobieta.wp.pl/zolta-kokarda-u-psa-nie-jest-ozdoba-warto-wiedziec-co-oznacza-6252071448376961a

  A ja myślałem że z tym przyczepianiem żółtego to czysty przypadek. Jak to się czasem nawet z działu kobiecego wp.pl można dowiedzieć o polityce przychylaniu nieba żydowskiej czerni.

 126. gość said

  UE: Irańska ropa za euro

  Według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti, Unia Europejska jest bliska podjęcia decyzji o porzuceniu dolara amerykańskiego jako waluty rozliczeniowej w handlu ropą z Islamską Republiką Iranu. Walutą rozliczeniową miałoby stać się euro.

  Choć informacja pochodzi z niejawnego źródła, jej prawdopodobieństwo jest wysokie z uwagi na niedawne słowa szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini, która powiedziała, że ministrowie spraw zagranicznych Iranu, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii podjęli rozmowy nad wypracowaniem praktycznych rozwiązań, które mają umożliwić kontynuację współpracy w ramach układu nuklearnego, zerwanego w ostatnich dniach przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

  http://xportal.pl/?p=33736

 127. gość said

  Rządzący finansują promowanie antypolonizmu

  Narodowe Centrum Nauki przekaże blisko pół miliona złotych na kolejne „badania” profesor Barbary Engelking, będącej kierownikiem Centrum Badań nad Zagładą Żydów przy Polskiej Akademii Nauk. Engelking jak dotąd zasłynęła krytykowaniem naszego kraju na arenie międzynarodowej, przygotowywaniem publikacji oskarżających Polaków o współudział w Holokauście, a także umniejszaniem znaczenia polskich ofiar II wojny światowej.

  Wspomniane Centrum Badań nad Zagładą Żydów pochwaliło się, iż otrzymało dotacje od Narodowego Centrum Nauki na realizację programu „Świadkowie Holokaustu – społeczeństwo polskie na terenach okupowanych wobec zagłady Żydów (1939-1945)”, która ma wynieść blisko pół miliona złotych.

  http://autonom.pl/?p=22196

 128. gość said

  Andrzej Duda PONIŻONY w USA.

  Abraham Foxman w adidasach jak na działkę”

 129. osoba prywatna said

  Oby ich tylko nikt nie nauczył mowy nienawiści, bo wyruszą w las brygady
  nasłuchowo – tropiące. I jak szybko pojawiły się, równie szybko mogą zniknąć i pojawić się wypchane w gablocie w gudłajskim muzeum.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/inwazja-zielonych-papug-w-polsce-aleksandretty-moga-zostac-na-dluzej

 130. revers said

  Jak tam zdrowie pana szanowngo Gajowego? boole miesni i wezlow chlonych ustapily? czy nadal doskwieraja przewlekle?.

  Wczoraj zlapal mnie silny skurcz nogi z dluzszym niz normalnie nerwoboolem, przewaznie po 1 minucie takie skurcze mijaja same, wczoraj wyjatkowo z 5 minut silnie, troche masazu miesni tez sie przydalo, do dzis bool odczuwalny jest ale juz slabo.

  Magnez nie pomaga mimo ze codziennie biore odpowiednia dawke w roznych postaciach czy tabletek, tabletek wilofazowych a nawet w proszku, a pan Krzychu specjalista od podawania magnezu i palenia sie amgnezu w powietrzu, nie w srodowisku wodnym w gajowce jak by zaapdl sie po siec.

 131. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/4851997/Ponad-5-000-Islandczykow-podpisalo-petycje-o-bojkot-Eurowizji-w

 132. Boydar said

  „… LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski …”

  https://lublin.onet.pl/zakaz-pedalowania-na-pokazie-filmow-o-tematyce-lgbt/kdjvqz6

  A tu, w Gajówce, zdarzają się tacy którzy twierdzą że żydzi nie tworzą kultury. I co, łyso Wam teraz ?

  Chuj dupa i kamieni kupa; Sienkiewicz dobrze wiedział jak się sprawy mają.

 133. osoba prywatna said

  Nie chcą tworzyć robotów-zabójców? Grupa osób porzuciła pracę w Google
  Read more: http://www.pch24.pl/nie-chca-tworzyc-robotow-zabojcow–grupa-osob-porzucila-prace-u-potentata-branzy-it,60306,i.html#ixzz5FmC9dkyn

 134. revers said

  re128

  jeszcze troche a zmieni sie konstytucje polska pod salomownowa i na zawsze zostanie para gudlajska jak nie w prezydencji to narzuconej gudlajskiej monarchi i republice polin.

  Dudowa rowniez dobrze prezentuje na wspolnym zdejciu z Jolanta Kwasniewska i to sa wlasnie te elity ktore jezdza po Taiwanach i Nowych Jorkach zeby jak najwiecej obciazyc polakow holocaustami, ustawami 447, a jednoczesnie szykowac armie na uboj jak nie w Afganisatnie , to na froncie wschodnim z Rosja.,

 135. osoba prywatna said

  Eren Güvercin, niemiecki dziennikarz i członek stowarzyszenia europejskich muzułmanów stwierdził, że Ramadan jest w Niemczech bardziej znanym świętem niż Oktoberfest. Przekonuje o trwałym wpisaniu się tego święta w religijny krajobraz naszego zachodniego sąsiada.
  Read more: http://www.pch24.pl/ramadan-starym-niemieckim-zwyczajem–tak-dziennikarz-opisuje-krajobraz-naszego-sasiada,60334,i.html#ixzz5FmDAXii0

 136. Marucha said

  Re 130:
  Jest dużo lepiej, mogę prawie normalnie egzystować, ale jeszcze różne bóle o mniejszym natężeniu się plączą tu i ówdzie. Poza tym jestem porządnie osłabiony.
  Ale nie ma się co za bardzo rozkrochmalać. Nie jest niedobrze.

 137. Boydar said

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/inwazja-zielonych-papug-w-polsce-aleksandretty-moga-zostac-na-dluzej

  Trudno wyczuć co gorsze, żyd czy zielona papuga.

  Qurwa, z każdej strony coś nas chce zeźreć.

 138. Anna Nyndr0 said

  . https://youtu.be/aJ5Ezno800E

 139. Anna Nyndr0 said

  A papugi przyleciał z Brukseli.
  . https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/wypuscili-50-papug-zeby-ubarwic-bruksele-teraz-po-flandrii-lata-10-tysiecy-szkodnikow,98601,1,0.html

 140. osoba prywatna said

  Rosną napięcia turecko-izraelskie w związku z masakrą Palestyńczyków. Sytuacja na Bliskim Wschodzie wyraźnie się zagęszcza. Padają ciężkie zarzuty względem Izraela. Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział w środę, że Organizacja Narodów Zjednoczonych „zawaliła się” w obliczu wydarzeń w Gazie, gdzie siły izraelskie zabiły w poniedziałek ponad 60 Palestyńczyków w czasie, gdy kilkadziesiąt kilometrów dalej obchodzono uroczystość przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy.
  Read more: http://www.pch24.pl/ostre-dyplomatyczne-spiecie-izraelsko-tureckie–chodzi-o-dzialania-w-strefie-gazy,60340,i.html#ixzz5FmFjJS7k

 141. Lily said

  Re115; Osoba Prywatna
  Kaczynscy wiedzieli na kogo stawiac,
  a p.Duda robi wszystko, zeby nie zawiesc ich
  oczekiwan. A,te cale potyczki miedzy nimi,to
  tylko cyrk dla naiwnych.
  „Wszystko co wiem i czego sie nauczylem,
  zawdzieczam Lechowi Kaczynskiemu”.

 142. revers said

  re136

  zo najwazniejsze pogode ducha zachowac, obejsc sie z wlasnymi slabosciami.

 143. Antymarxista said

  (…) już w antyku klasycznym Sokrates (469-399 BC) powiązał piękno z dobrem, a Ksenofont (430-355 BC) wprowadził pojęcie kalokagathia na oznaczenie połączenia doskonałości cielesnej (kalos – piękny) i duchowej (kagathos – dobry) w doskonałość ludzkiej osoby (arete), tym samym piękno będące kategorią estetyczną weszło do języka etyki. Z kolei Platon (427-347 BC) tworząc swoją teorię idei uczynił z piękna ideę obdarzoną samodzielnym bytem, wraz z dobrem i prawdą połączył w triadę wartości najwyższych i utożsamił je z absolutem. Idea platońska rozwinięta przez neoplatoników przejęta została przez pierwszych filozofów chrześcijańskich, którzy te najwyższe wartości powiązali z pojęciem osobowego Boga ustanawiającego zasady moralne. W ten sposób w kulturze chrześcijańskiej utrwaliło się rozumienie sztuki jako kształtowania formy ucieleśniającej ideę dobra i piękna i estetyki jako próby definiowania, materializowania i poszukiwania piękna w dziele sztuki…

  http://www.historiasztuki.com.plwww.historiasztuki.com.pl/025-00-03-ESTETYKA.php

 144. revers said

  Przy okazji zdrowia, znowu nawlil golen naczelnika, wczesniej Wielkiego Aleksandra K.

  https://pikio.pl/jaroslaw-kaczynski-anna-bielecka/

  Naczelnik jest w szpitalu i podda sie operacji golenia, kolana to ludzie i podludzie maja i nie raz latami na zabieg czekaja.

  Nic tak nie pochlania uwage jak tajemnicze osoby odwiedzaajce naczelnika by dalej zza szpitalnej sciany prowadzic intrygii, zabiegac o wladze i o miejsce sekty smolenskiej, jest wsrod nich Anna Bielecka, Beat Szydlo.

  https://pikio.pl/beata-szydlo-w-szpitalu-spotkanie/

 145. Lily said

  Re 128;Gosc
  To nic nowego,p.Duda kontynuuje to co
  bracia Kaczynscy zaczeli.
  Kiedy III.R.P,rzadzili niepodzielnie zoliborskie
  blizniaki,to latali na przemian do USA
  i Izraela,glosily o tym Zach media.
  W czyich interesach tam latali?, niech
  kazdy sobie sam na to odpowie.

 146. Wyspiarz said

  „Wczoraj, ukraińska armia dokonała co najmniej trzech szturmów na Żiełobok, przy jednoczesnym ostrzale Frunze, Stachanowa i Kirowska. W ostatniej miejscowości, gdzie mieści się baza dawnego batalionu “Prizrak” wg. oficjalnych zródeł uszkodzonych zostało prawie 30 budynków (przy czym uszkodzone może oznaczać zarówno calkowite zniszczenie jak i złamaną dachówkę), oraz ranny został jeden cywil. Podobna sytuacja była w (również) przyfrontowej wsi Donieckij, oraz w samym Żiełoboku (gdzie mieszka dwóch cywili). Ranny został również mieszkaniec Stachanowa.”

  .http://tragediadonbasu.com.pl/zielobok-ukrainska-generalna-ofensywa-na-lugansk/

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/igor-strielkow-sytuacja-militarna-w-donbasie-2018-05

 147. Wyspiarz said

  Bo znowu – nie dba się o własną wspólnotę, już jej się niemal nie czuje, a tak jak bez rodziny nie jesteśmy do końca ludźmi, tak nie jesteśmy nimi bez naszego narodu. Nie wierzę w „narodowość antykomunizm„, tak jak wiem, że nie istnieje „narodowość rusofobia, narodowość antyklerykalizm, nacja – antywszystkizm„. Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. To naprawdę nie jest frazes, to samouświadomienie ważniejsze od tych durnych drugomajowych chorągiewek.

  .http://xportal.pl/?p=33688

 148. osoba prywatna said

  Sztuka łączenia wina z czekoladą

  Wino i czekolada to dwie silne „osobistości”, które znają się, mimo że się nigdy nie spotkały. Są bardzo odmienne, ale stykając się w Twojej jamie ustnej, czyli w Twoim pałacu smaków, doskonale się uzupełniają.

  Dzięki znajdującym się w nich przeciwutleniaczom i unikalnym taninom mają one takie same właściwości odżywcze.

  Wino i czekolada przechodzą te same procesy fermentacyjne, w czasie których powstaje od 500 do 800 aromatycznych cząsteczek, w tym prekursor serotoniny – neuroprzekaźnik, który pozwala Ci się zrelaksować i pomaga zasnąć po długim wyczerpującym dniu.
  Wskazówki dotyczące tego, jak w pełni korzystać z aromatów

  Sięgaj po dobrej jakości pobudzające apetyt naturalne wina czerwone, białe lub wzmocnione, takie jak Pineau, Rivesaltes, Maury… lub – na szczególne okazje – po alkohole z wyższej półki, na przykład po Cognac, Calvados lub Armagnac.

  Kieliszek powinien być odpowiednio dobrany, dostosowany do rodzaju wina i optymalnej temperatury, w której uwalnia się pełny aromat danego trunku. Aby uzyskać pożądany efekt, wcale nie potrzeba dużych ilości wina ani czekolady. Jest to ekonomiczny aperitif, którego głębia wprowadzi w dobry humor każdego bez wyjątku.

  Tak więc… zamieszaj delikatnie zawartością kieliszka, pochylając go pod promień słońca. Na początek poczuj głębię zapachu, oddychając głęboko z przymkniętymi oczami. Aromat zachwyci Twoje znajdujące się w pełni gotowości kubki smakowe, podczas gdy nerw węchowy zacznie wysyłać impulsy do hipokampu, który pod ich wpływem znajdzie się w stanie euforii. Część dalsza unikalnych doznań nastąpi wtedy, gdy wino znajdzie się w ustach.

  Po nabraniu wina do buzi, smakuj je, wpuszczając do ust strumień powietrza. Nastąpi wówczas ta magiczna chwila, w której mały łyk alkoholu w końcu dotrze do jakże doskonale przygotowanego Twojego pałacu smaków. Przeżuwaj delikatnie. Ślina podniesie intensywność doznań, a błona śluzowa policzków także znajdzie się w siódmym niebie. Dzięki tym prostym krokom wydobędziesz moc owocowych aromatów.

  Znawcy wina w szybkim tempie odczują działanie prekursorów serotoniny, ponieważ ich neuroprzekaźniki są już wytrenowane i prawidłowo funkcjonują. Do akcji dołączają się także neurony, a poziom doznań uderza do głowy.

  Alkoholik nie czuje działania serotoniny, bo pije zbyt szybko i jego neuroprzekaźniki nie funkcjonują prawidłowo. Taka osoba nie odczuwa satysfakcji ani przyjemności płynącej z degustacji, więc wino złej jakości w zupełności jej wystarczy.

  Warto uczyć młodych, którzy wkroczyli już w dorosłość, ludzi, jak smakować wino dla zdrowia i dla przyjemności. Warto ich zachęcać do rezygnowania ze złych przyzwyczajeń typu zakrapiane imprezy, które często źle się kończą i niekiedy prowadzą też do sięgnięcia po narkotyki.

  Jeśli chodzi o czekoladę, sprawa jest bardzo prosta. Weź pół kostki dobrej jakości czarnej czekolady (min. 70%) przechowywanej w temperaturze między 22 a 24°C. Jest to idealna temperatura, w której rozwijają się wszystkie naturalne aromaty czekolady. Poczuj je dokładnie, głęboko oddychając.
  Umieść czekoladę w buzi i trzymaj ją przez około minutę między policzkiem a dziąsłem, aby pobudzić wydzielanie śliny i przygotować grunt pod doskonałe połączenie wina i czekolady.

  Następnie przesuń czekoladę do tylnej partii zębów, aby zmieniła się w delikatną papkę i weź mały łyk wina. Zmieszaj oba składniki i ugniataj je w podniebieniu.

  Doznania są naprawdę niepowtarzalne w momencie, gdy uwalniają się wszystkie owocowe aromaty. W tym samym czasie odczujesz podwójną falę ciepła w obu skroniach – uchwycisz szybko działającą serotoninę wydzieloną dzięki winu i wolniej działającą serotoninę wydzieloną dzięki czekoladzie.

  Twoje podniebienie odczuje w tym momencie apogeum smaku. Pobudzone przez czekoladę z łatwością odróżni wino dobrej jakości od tego z gorszej półki nawet, jeśli nie jesteś koneserem.

  Ciemna czekolada potęguje i rozkłada zapachy lepiej niż biochemik. Odkryjesz, że Twoje podniebienie to prawdziwe laboratorium. Pozostaje tylko pogłębić delikatne niuanse pomiędzy smakami, aby czerpać jeszcze więcej przyjemności z degustacji!

  Czas na ostatni łyk wina. Odpowiednio przepuszczaj wino przez buzię od góry do dołu i po bokach tak, aby lepiej poczuć naturalne zapachy w momencie, kiedy Twoje podniebienie znajduje się w szczytowej formie i jest zdolne do właściwej percepcji. Teraz nie możesz go oszukać!

  Ta eksplozja smaku jest po prostu niesamowita! Słodkie wspomnienia i doznania pozostaną na długo w pamięci i będą silniejsze od tych o magdalence Prousta.

  Pragnienie zostaje zaspokojone, a chęć dalszego picia znika. Osiągnąłeś wyżyny smaku. Pobudziłeś kubki smakowe znajdujące się na języku, które odnawiają się średnio co dziesięć dni i powonienie, które przystosowuje się mniej więcej co trzy miesiące. Cóż to za radość dla Twojego mózgu i wzmocnienie ogólnego samopoczucia!

  Powiedz swoim dzieciom, że takie doznania są możliwe tylko wtedy, kiedy pije się z umiarem. Można przecież żyć bez coca-coli, Red bulla i innych popularnych napojów gazowanych, które oszukują apetyt oraz kubki smakowe i są niekorzystne dla zdrowia.

  Mam nadzieję, że teraz już wszyscy rozumieją, dlaczego taki „zabieg” degustacyjny należy powtarzać co najmniej cztery razy w roku. To klucz do zdrowego życia.

 149. osoba prywatna said

  Jak media kształtują kobiece piękno?
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/jak-media-ksztaltuja-kobiece-piekno © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 150. d'Art said

  W sumie mało kto zdaje sobie sprawę z absurdalności mojego położenia. A ono jest przecież ilustracją atmosfery politycznej w Polsce, jest ewidentnym rezultatem polityki nienawiści i podżegania do wojny konsekwentnie prowadzonej przez polskie władze.

  Jednym z jej elementów jest szpiegomania, powszechna teoria spiskowa mówiąca o tym, że wszelkie porażki i niepowodzenia to skutek gry wrogich, obcych służb specjalnych.

  Wyobrażanych wrogów polskie elity mają wielu, ale jednoznacznie pierwsze miejsce wśród nich zajmuje Rosja.

  .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/05/17/mateusza-piskorskiego-list-zza-krat/

 151. NICK said

  Kumpel chce zdania dotrzymać to Anię wysyła. 🙂 .
  Ładne to spod 138.

  P.S. Co za spęd Harley’owców w Bydgoszczy prastarej.
  Alle maszyny!!!

 152. Zerohero said

  K.Rękas PiS zdradziło Polskę
  http://www.prawica.net/10337

  Dobry felieton.

 153. NICK said

  Dla Kumpla.
  Jesteś tam, znaczy tu, w bydgoszczy?
  http://bydgoszcz.eska.pl/newsy/bydgoszcz-opanowali-harleyowcy-ruszyl-zlot-super-rally/721822

 154. Anna Nyndr0 said

  Prinsesstårta.
  Smacznego!!!!
  Zazdroszczę. 😉😋!

 155. Anna Nyndr0 said

  Nikt mnie nie przysyła.
  Miło, że się podoba
  😊.

 156. Anna Nyndr0 said

  Szanowny Panie Nick,

  Jestem jednostką, myślącą, w społeczeństwie.

 157. Anna Nyndr0 said

  Zapewne na uroczystość.

  Panie Nick, NyndrO prosi, bym przesłała. Proszę:
  . https://youtu.be/DftCIarV03o

 158. kwal said

  Czy można zdradzić Kochankę ? I jak to się wtedy nazywa ?

 159. NyndrO said

  A pewnie, że czytam. A co mam czytać? Nie mieszaj do tego Ani, bo Cię nawalę po ryju. I znajdę. Jak dasz słoik miodu dostaniesz tylko od Ani. * Można zdradzić „kochankę”. A najlepiej, żeby kochanką była Pana Kobieta.

 160. NyndrO said

  .

 161. Anna Nyndr0 said

  . https://youtu.be/YSzWd2Bnd-8
  NyndR. 👌!
  😊

 162. Anna Nyndr0 said

  . http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-15/z-wulkanu-na-filipinach-zaczela-wydobywac-sie-lawa-ewakuowano-9-tys-osob/?ref=powiazane

 163. NyndrO said

  „Zbrobnia i Kara” i „Mistrz i Małgorzata” przeczytałem. To co mnie sprawdzasz. Se czytam, bo Gajówa jest dla mądrych. Szczególnie , że kilkoro geniuszy Ją opuściło z powodu kuew end uji. W ogóle nie skupiając się na Człowieku, który jest agentem Putina i właściwie Gorbaczowa, co łączyłoby się z Reaganem. Facet ma ich w dziurce od pitoka i doibrze, Oni powinni se zasłużyć, żeby Tu byc, a nie On. * Odpoczywam od Boydara i innych inteligentnych sukinnsynów. I Tak robię Za Babą musiałem się wstawić. Daj mi spokój z 2 miesiące.Ja jestem Polakiem. Daj odpocząć. I nie dotykaj Ani, Stary Donfelinią.

 164. Anna Nyndr0 said

  . http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-13/po-290-latach-budzi-sie-islandzki-wulkan-rfajkull-europie-grozi-kataklizm/

 165. NyndrO said

  Oczywiście, żę czytam. A co mam kurwa czytać?

 166. NyndrO said

  I powtarzam. Jak chcesz wypowiadać się o mojej Żonie, przyjedż na obiad, poznacie się. Wtedy jest w porządku, NICK, Kumplu. Do czasu kiedy tego nie zrobisz, nie dotykaj Jej, bo Cię pobiję, Albo zaproś nas do siebie, bo mamy 2 filiżanki.

 167. NyndrO said

  Oczywiście, że czytam. Lubię czytać nie-byle-co. Cała ruska klasyka, cżęść polskiej i zero angielsko-języcznej, choć w czytaniu po angielsku jestem „perfect”.( no może oprócz starej, irlandzkiej klasyki) (celtów też znam, bo jesteśmy poganami 🙂 Wbij se w ten swój łeb, że ja nie obiecałem nie -pisania w Gajówie u Pana Kierasa. Oglądłeś Psy 2 ? Ja chcę spać. Jestem zmęczony. https://www.youtube.com/watch?v=rhf0Q5rGAVI

 168. Anna Nyndr0 said

  . https://www.crazynauka.pl/gorskie-lodowce-w-roznych-punktach-ziemi-osuwaja-sie-w-doliny-wystarczy-kilka-minut/

 169. NyndrO said

  Sam widzisz. Spuściłem Ją ze smyczy. Jak pociągniesz, zdejmne kaganiec.

 170. Piskorz said

  Zauważmy ,że wskaźnik ubóstwa w Rosji wynosi 36 proc. Liczba biednych ludzi w Rosji wzrosła o 7 milionów. W pierwszym kwartale 2018 roku liczba Rosjan o dochodach poniżej minimum egzystencji życiowej osiągnęła 22,9 mln. W porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku odnotowano wzrost o 5,1 mln osób (z 19,8 mln), donosi Rosstat.
  Bez komentarza….

 171. NyndrO said

  …………ja wiem,że Ona nie jest mądra. Ładna jest. A Ty bądź mądry, NICK…….

 172. NyndrO said

  W sobotę mamy Ślub. Zaptaszan, jakby-co, NICK. W razie czego możesz spać u nas (oddzielny pokój).

 173. NyndrO said

  W sensie „zapraszam”. Nikt z pogan Cię nie cyknie, Panie Pszczółka.

 174. NyndrO said

  Może kogoś zainteresuje, co to „hard core”. Oczywiście ,,a to wiele znaczeń (podobnie jak pedał). I NICK, tak, czytam (bo krwa co mam czytać?) Daj mi spokój na 2-3 miechy. Boydara nie proszę, bo ten cwaniak jast za cwany. W każdym razie tak se to wyobraża.Ale dobry jest. Głupi,szyderczy, prawdopodobnie śmierdzi, ale dobry jest. Ja Wam coś powiem. On, ten Boydar,,,,On naucza swoich najbliższych.Nie chodzi o treść. Chodzi o formę i logikę, chociaż logikę ma w dupie. Dobranoc. P.S. Logiki nie da się nauczyć. Jestem zmęczony.

 175. NyndrO said

 176. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=BkvEpoqFx6c

 177. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=1bHIQ5jGJ6Q&t=276s Idę spać na 3. miechy, z przerwą na Slub z Anną,

 178. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=yek10SpdEuw&t=31s

 179. NyndrO said

  To w zasadzie w obronie sssssssnagów i docentów Mietków. Są normalni i silni Amerykanie. Istnieją.. Musicie się obejrzeć za siebie. O Panu Romanie nie wspominam, bo to geniusz .

 180. NyndrO said

  Gdybym nie szedł spać, to poprosiłbym o wytłumaczenie. Panie, Panie Romciu; chodzi o ustawkę? W sensie „to chodźcie, pizdy, się ponapiedralamy po pyskach”. Bo faktycznie,Pan Troll ma rację ; ile tych solidarności było. Jest punkt, w którym ta prawidłowa się skończyła? Sam Pan mówi, że oprócz Wałęsy. Czyli dał Pan się zatańczyć? Pan? Taki mędrzec? A może w była jeszcze wcześniejsza solidarność? Pan coś podpisywał? * I powtarzam. może nie umie Pan pisać, ale czytać?! Niech Pan poprawi te jaja, które Pan pisze (najpierw przeczytać), bo Pan wygląda, jak ta „solidarność” Ja w Pańskie dysleksje nie wierzę. I dlaczego Pan zawsze zadaje pytania? Nigdy Pan nie odpowiada. Ale pomyśleć jest zbrodnia…

 181. Peryskop said

  Od czasów studenckich, kiedy pozrywałem z konformizmami, noszę zegarek na prawym przegubie. I z satysfakcją spotykam nielicznych, którzy mają podobnie – m.in. sympatyczna Roshana w Indiach 🙂

  Jakiś czas temu odkryłem, że tak samo ma ten oto Maładiec :
  https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.KIcVKs4GwGw5Gqap0lyY7AHaEK&w=300&h=168&c=7&o=5&pid=1.7

  Ostatnio oprócz Presstv.com zaglądam na stronę TASS.com, bo tam oprócz Marii Zacharowej dają też inne ciekawostki – np. że Putin właśnie zamówił produkcję na skalę przemysłową systemu S500, podobno zdolnego do strącania „smartów” do pułapu pod-kosmicznego, a także zapowiedział wejście za 2 lata do akcji podwodnych dronów – z opcją podwójnie nuklearnych…

  ===

  PS 172

  NyndrOwie, nie bądźcie tacy samolubni 🙂
  Żadna atrakcja dla gościa ten oferowany oddzielny pokój w noc poślubną 😦

 182. NyndrO said

  A jo już wim, Pan jest po prostu adwokat. Zawsze zadaje pytania. %% Czy jak Panią gwałcono,widziała Pani szczającego na Panią? Panie kolego Anny Walentynowicz, kup se colę.

 183. NyndrO said

  Wiem, że nikogo to nie rusza, bo jestem nikim, Niedługo mam długi urlop. Uwarzajcie na słowa, Normalni Polacy mają pPana w dupie, Panie Romciu.Donrze,że Pan spierdolił.

 184. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=F2fYUMWZLL0

 185. NyndrO said

  Nie wracajcie. My musimy sobie dać radę bez Was. Ja mam wapno za darmo, Boydar szpadel znajdzie.

 186. NyndrO said

  Chociaż Boydar łyka jak pelikan kpiny Pana Kafla (geniusza) . No coż dwa worki wapna jestem w stanie poświęcić. Za Łojzyznę.**Adwokat…. chyba ten z jajem. Idę spać. Adwokat od Anny Walenyenowicz, weż mnie szturchnij tal o jedenastej. A właściwie nie idę spać…….Będę bezczelnie czekał.

 187. NyndrO said

  U nas na bloku się mówiło Roman to pedał Kim Pn jest, Wszędzie pytania, półapki (bo Pan, albo Pański Dziadek tam był) Kurwa chodzi o nazwiska. Ale tacy zwykli my też mamy mózg. I wypierdalaj z tym Adhd…..ale jaja adwokad z ADHD,,,,PPPPPPPPPPPP O kuhrwa Niezawidzę was.

 188. NyndrO said

  Amerykanie w 99,5 promili nie zdaja sobie sprawy, jakimi są śmierdzącymi śmieciami. To dotyczy tych czarnuchów , jak i naukowców z Polski.. Dobrze,że te świnie wyjechały. Zobaczymy. Jak Bóg istnieje, to ja wypiję z Nim piwko. A wy po nie skoczycie.

 189. NyndrO said

  Małe z sokiem. Choć wolę U-Boot’a. Mieciuch, Snaggie wypijmy za amerykę! ZDROWIE,przyjaciele! https://www.youtube.com/watch?v=awY1MRlMKMc

  1

 190. NyndrO said

  Ktoś, kto uważa Trumpa za porządnego człowieja musi być panem Snagiem, albo być wykształconym w kierunku pana Mietka. Albo chlać gorzołę bez zakanszania. Przecież to bydle pobija Obamę. Wy na serio tego nie widzicie? Pierdolić Polskę: i tak macie to w puppa, ale na serio nie widzicie co to za bydle? Przecież on Obamę przeskoczył. Nie wiem jak to jest…. karma, czy grzech……ale gdyby nie było Pana Putina…….brak mi wyobraźni……Z tymi psycholami….. Boże, błogosław Rosyi.

 191. NyndrO said

  Jutro mam ślub. i zerosiedem.Jakoś to pogodzę.

 192. maasteer said

  Agent Orange zbiera swoje żniwo. Po ponad 40 latach od zakończenia wojny, w Wietnamie wciąż rodzą się zdeformowane dzieci

  Wojna w Wietnamie, podczas której Amerykanie stosowali broń chemiczną, wywarła katastrofalny wpływ na tamtejsze społeczeństwo. Choć minęło wiele lat od zakończenia wojny, w Wietnamie wciąż rodzą się zdeformowane dzieci.
  Zmiany na Ziemi

 193. Peryskop said

  Panie Marucha, jestem wśród cieszących się z poprawy samopoczucia.

  Ale czy warto było blokować diagnozę podaną w WT-25-2018 w 13 dniu cierpień ?

  Przecież nie tylko Pan masz kłopoty z „postawieniem na swoim” wobec durnej części społeczeństwa !

  92 Peryskop said 2018-04-09 @ 01:05:08
  Re 60
  Z nowego opisu może wynikać, że przyczyną silnego bólu jest rwa kulszowa.
  Wg GNM, w którą nie trzeba wierzyć, to byłby skutek odbieranego subiektywnie psycho-bio- konfliktu wobec „utraty własnej wartości” na tle :
  – nie móc postawić na swoim,
  – nie móc przetrzymać,
  – nie móc wytrzymać,
  – nie móc się przebić.

  Odczucia często są wydumane lub wręcz urojone.
  Nie polecam miękkiego posłania, ale przeciwnie…

  ===

  rwa kulszowa
  – łac. coxendicibus, ang. sciatica, fra. sciatique, niem. Ischias, szw. ischias, węg. isiász, ros. ишиас…

  Rwa kulszowa to ostry ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, który pojawia się nagle i dokucza przy każdym ruchu, najbardziej daje się we znaki nocą. Z reguły rwa kulszowa nasila się wraz z wiekiem i jest spowodowana zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. W początkowej fazie ataku, przy bardzo silnym bólu, istotne jest pozostanie możliwie nieruchomo w pozycji leżącej, na twardym materacu….
  więcej : http://gabinetneurologiczny.com/leczenie-rwy-kulszowej/

  Z wiekiem jesteśmy naturalnie coraz podatniejsi na wszelkie zwyrodnienia. Ale przecież nie jest to ani reguła, ani automat – u jednych dolegliwości są takie, u innych inne, a bardziej świadomi całkiem ich unikają do późnej starości.

  Skąd te różnice ? Bo różnie „grzeszymy” brnąc w konflikty – często z samymi sobą !

  2018-04-12 czyli w 16. dniu kryzysu Gojowego Maruchy (na 8 dni przed apogeum z 2 dobami w szpitalu) Pan Plastuś podał na WT opis źródeł naszych chorób w sposób syntetyczny, i co najważniejsze – zgodny z filozofią, wiedzą i procedurą GNM !
  https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/#comment-748457

  Bo istotnie wszystko zaczyna się w sferze psychiki !

  Każdy starszy i bardziej doświadczony lekarz doskonale to wie i po pomoc powinien odesłać nas do kolegi specjalisty, którym jest PSYCHIATRA. Oczywiście pomocny są standardowe badania diagnostyczne oraz szczegółowy wywiad. A jeśli lekarz zna zasady GNM (wiem, że są i tacy !), to może skuteczniej pokierować procesem ozdrowieńczym.

  Na taką pomoc nie trafiła m.in. „zjawiskowa” Barbara Brylska i do dziś cierpi na swą ..rwę.

  ===

  Klasę także przenikliwości pokazał Pan NyndrO 🙂

  A krucjata Listwy Chojnackiej przeciwko „okultystycznej” akupunkturze przejdzie do niechlubnej historii 😀

  Facet choć dr hab. filozo. nawet nie wie – albo ukrywa – że oprócz Azjatów, WASP-y też w tym grzebią.

  I mimo, że wokół nagród Nobla krąży wiele kontrowersji, to w 1991 roku nagrodę w fizjologii i medycynie dostali dr Erwin Neher oraz dr Bert Sackmann z Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu za odkrycia fundamentalnych mechanizmów dodatkowego komunikowania się komórek chwilowymi potencjałami poza nerwami – za pośrednictwem kanałów jonowych. Meridiany to naskórny i bardziej stabilny rodzaj kanałów jonowych, dlatego były one dla Chińczyków łatwiejsze do wykrycia i … wykorzystania.

  Ponieważ Barbara Listwa pod ciężarem swoich alter-ego-NICKów nie jest w stanie kanałów jonowych dostrzec, ani ich wyczuć, to wrzuca tego typu BIOLOGICZNE ZJAWISKA do swego worka z herezjami i zadowolony prowadzi „dyskusję” Ex-cathedra na melodię Hej-kolęda-deska !

  Parafrazując NyndrO – a tak zakręconym filozofie fizjologom ani filologom się nie śniło.

  Ozdrowienia ❗ ❗ ❗

 194. Wczorajszy SUPER-Express zamieścił artykuł: LEGIONIŚCI RZYMSCY DOCIERALI AŻ NA KUJAWY. Chodzi tu o oblężenie pałacu SEMIRAMIDY w Koninie przez Leszka Chytrego ARIOVISTA i Juliusza Cezara. Saga śląska mówi, że Polski Faraon kazał napełnić statki zbożem i odpłynął do Ameryki – ale niektórzy GEPIDOWIE-GOPLANIE postanowili widocznie walczyć, czego pozstałością są groby legionistów i RUINY starożytnych kujawkich miast.
  Pałac SEMIRAMIDY w Koninie był kopią Pałacu Prolemeuszy w Aleksandrii – ARCHITEKTONICZNEGO CUDU WSZECHCZASÓW, który z kolei był kopią pałacu OLIMPIADY na krakowskim GARGAMELLU – matki Aleksandra Wielkiego. Pałac Olimpiady został zburzony przez Jana Luksemburskiego, wobec czego Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, który w ten sposób stał się zamkiem KRÓLEWSKIM. Miało to reperskusję polityczna, gdyż ja ogłosiłem to w ripoście na żądanie ogierków holokaustycznych ODDANIA IM WAWELU jako że prawo kanoniczne ZABRANIAŁO Kurii zapożyczania się u Żydów.
  Piszę o tym, gdyż SKOJKARZYŁEM pierwsze w historii Oblężenie Sejmu z oblężeniem przez Leszka Chytrego i Julisza Cezara pałacu SEMIRAMIDY. Oblężenie Sejmu jest aferą 5 bilionów 700 miliardów USD, które Kornel Morawiecki obiecał Niepełnosprawnym za ODSTĄPIENIE od Etatyzmu Pruskiego. Mój Etatyzm Pruski przewidywał bowiem Policję Finansową z NIEPEŁNOSPRAWNYCH jako z Gruntu Uczciwych. Kornel Morawiecki, do którego zwróciłem się MIĘDZY INNYMI z Etatyzem Pruskim skiwtował to: Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI TO DA SIĘ ZAŁATWIĆ – ale dopiero gdy Bolesław Tejkowski POBIŁ SIĘ z Doktorem Skonką o ILEŚ milionów dolców to Wyszło, że na tym Eatyźmie Pruskim Aleksander Kwaśniewski zdobył Prezydenturę.
  Mój Etatyzm Pruski był na kapitale PATRIOTYCZNYM i awansował Średnią Kadrę Techniczną i Administracyjną a są to zwykle ojcowie rodzin. Doktor Skonka wydał więc nadzwyczajny numer Pamieci Narodu z odrębną numeracją dla komisarzy wyborczych SLD, którzy pokazywali to Komu Trzeba, a na prośbę o egzemplarz odpowiadali, że BĘDZIE W KIOSKACH, ale potem cały ten nakład ZNISZCZONO, co było Konspiracją Komunistyczną.
  One 5 bilionów 700 miliardów dolców zostało obiecanych dla Niepełnosprawnych za ODSTĄPIENIE OD ETATYZMU PRUSKIEGO, czyli za walkę ze mną i z Polską. Wobec tego Niepełnosprawni niech egzekwują te dolce u Kornela Morawieckiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Rotszylda, który wziął na żołd Braci Kaczyńskich, Mateusza Morawieckiego i Kwaśniewskiego. Wcześniej Morawieccy byli na żołdzie u Stalina-Rokefelera.
  Nie śmiałbym się, gdyby Niepełnosprawni SPALILI SEJM – jak Leszek Chytry i Juliusz Cezar pałac SEMIRAMIDY, wysadzony przez Szwedów jako Arsenał Rzeczpospolitej i rozebrany przez Prusaków.

 195. andzia said

  Winnicki mówi o ustawie 447, opozycja krzyczy „faszysta” .https://www.youtube.com/watch?v=UM3tjyzcp5g

 196. OTTOOT said

  http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie

 197. Kapitan Bąba said

  Re 191 Nyndro
  Chwalisz się,czy żalisz się? 🙂

 198. OTTOOT said

  http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie-cz2

 199. OTTOOT said

  http://thenowypolskishow.co.uk/witek-zydzi-katyn-cz3

 200. maasteer said

  Prezydent: Jeżeli ktoś wywołał wojnę, to powinien za to zapłacić

  „Prawo międzynarodowe powinno być przestrzegane. Jestem przekonany, że w tej sprawie dochodzi do naruszenia prawa, jeżeli chodzi o wyjaśnianie tragedii smoleńskiej. Poruszam tę sprawę na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, żeby uzmysłowić reprezentantom i przywódcom państw, że to realny problem w relacjach pomiędzy Polską a Rosją” – powiedział w wywiadzie dla RMF FM prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z dziennikarzem Pawłem Żuchowskim prezydent odniósł się też do kwestii reparacji wojennych: „Kwestia reparacji wojennych jest prosta: jeżeli ktoś wywołał wojnę, jeżeli ktoś na kogoś napadł, jeżeli ktoś zabił wielu obywateli i zrujnował i okradł kraj, to powinien za to zapłacić. To jest proste”.
  ————————————-

  http://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-jezeli-ktos-wywolal-wojne-to-powinien-za-to-zaplac,nId,2582906

  Paniu Duda
  To proszę o apel o wypłatę odszkodowań dla Syrii, Libii, Serbii, Palestyny, Ikraku Afganistanu …., Wietnamu itd.

 201. Peryskop said

  Re 193
  Jeśli lekarze przepisali sterydy, które są bardzo skuteczne w „leczeniu” wielu dolegliwości, to zachęcam do jak najszybszego ich wycofania, bo dają bardzo szkodliwe skutki uboczne po czasie, jako że rozwalają poszczególne organy.

  http://poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/sterydy-steroidy-dzialanie-i-skutki-uboczne-kiedy-stosuje-sie-sterydy_38038.html

  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,22879709,czym-sa-sterydy-dzialanie-i-skutki-uboczne-sterydow.html

  Na dłuższą metę trzeba by przejść na dystans i nie brać wszystkiego na klatę, jakzawsze.
  Bo pewnego dnia „jakzawsze” się nam strzępi i kończy.

  Uwaga na bluzganie, które jest zjawiskiem DUALNYM.

  Bo z jednej strony – jak każde inne „odreagowywanie” – przynosi nam ulgę. Lub co najmniej jej pozory.

  Ale z drugiej strony wulgaryzmy świadczą, że nie potrafimy opanować złych emocji, które nas od środka sukcesywnie łupią i dają po różnych organach.

  To nie oznacza, że zakląć czasem nie trzeba.
  Trzeba, lecz tylko czaaaaasem, od wielkiego dzwonu.

  Bo jeśli RZADKO, to taki epizod nie zaszkodzi, a expresja tym WIĘKSZA !

  Gdy zaczynałem zawodowo w biomedycynie na oddziałach rehabilitacji klinicznej, nie spodziewałem się, że kiedyś dobrnę do etapu roztrząsania wpływu na nasze zdrowie tak subtelnych czynników, jak bluzgi 🙂

  I choć nie jestem dewotem oraz nienawidzę pruderii, to w tym kontekście zwracam uwagę na pozornie „nawiedzony” komentarz w #245 Pana „rzymski katolik” 2018-05-06 (Niedziela) @ 12:59:15 :
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/03/wolne-tematy-33-2018/#comment-752886

  Bowiem tak się składa, że większość religii – nie tylko katolicka – nawołuje do wystrzegania się „grzechu” – tj nie czynienia jakiegokolwiek ZŁA innym ludziom, zwierzętom, Przyrodzie, lub sobie. To jest zresztą najcenniejszy walor praktyczny wszelkich religii (poza jedną SUPER-rasistowską … ), gdyż wytycza nam on drogę postępowania optymalną dla nas i naszego otoczenia, a w tym także dla naszego ZDROWIA !

  A przecież nasze wszelkie „grzechy” myślowe, słowne, uczynkowe i zaniedbaniowe są źródłami napięć, które wytwarzają psycho-bio-konflkty, będące jak wiadomo z GNM dzięki dr. Hamerowi – PATOGENNE 😦

  Te sprawy wyczoowa doskonale Nyndr:)
  Boydar też czasem jakby już chwytał …

 202. revers said

  re199 No wlasnie „…ktos, na kogos napadl”, sprawca nie znanny – moze Duda zainteresowal by sie stanem prawa pod nosem, w panstwie przy vistuli gdzie do dzsiaj siedzi w wiezieniu Mateusz Piskorski mimo przywolywania do porzadku komisji prawa przy ONZ, lub inne konstytucyjne lamanie prawa na rzecz unijnych dekretow np. „uchodzcow” pani Merkel.

 203. @ 88. Boydar,
  „Albo misię wydaje albo cuś żeśmy o nieszkodliwości margaryny rozmawiali niedawno …”
  Nie potrafię tego odszukać, więc możliwe, że wywalam otwarte drzwi:

  Gdzieś tak w latach 1970…1975 pod koniec dnia roboczego we WSS-E popijając herbatę z C2H5OH/cz.d.a. zaoszczędzonym z analiz, dowiedziałem się, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna właśnie zaprzestała testowania margaryny na obecność niklu, bo producenci utwardzonych tłuszczów („Ceres”, margaryny) realizując ówcześnie obowiązujące hasło: „Pomożecie znaleźć 20 miliardów? Pomożemy! Pomożemy, Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu!!!” zaczynają wymieniać importowane platynowe siatki (katalizatory uwodarniania) – w miarę ich bardzo powolnego, lecz nieuniknionego „rozpuszczania” się w tysiącach ton uwodarnianych oleji roślinnych – na krajowy product: siatki niklowe, wprawdzie rozpuszczające się szybko, ale za to o wiele tańsze!

  Nie uwierzyłem wtedy w powyższe, bo miałem za sobą pracę w Polskich Odczynnikach Chemicznych (Gliwice) przy otrzymywaniu związków niklu, kadmu, itp. i wiedziałem dużo o szkodliwości biologicznej niklu…
  Na wszelki wypadek, bo nawet po studiach ( chleb, margaryna, dżem truskawkowy i „Sporty”) jadałem margarynę, bo była w plecaku „twardsza” od masła/smalcu – wykonałem test dwumetyloglioksymem na obecność niklu w margarynie: pamiętam do dzisiaj jak szybko pomarańczowa plama rozszerzała się po bibule podkładu.

  Od tej pory nie smaruję chleba margaryną, ale to świństwo, czyli oleje utwardzone (trans-fats) jest we wielu produktach, zwłaszcza zbożopochodnych/cukierniczych, kremach „z tubki”/spray, itd., a więc trudno to uniknąć w 100%.
  Dla tych Pań, które uważają, że margaryna jest zdrowsza od masła, dodam: „plamy słoneczne”/”kwiaty cmentarne” czyli te ohydne brązowe plamy najbardziej widoczne na twarzy, są właśnie następstwem spożywania „margaryny”+brak witaminy D+brak witaminy E + + + inne, drobniejsze braki w codziennym pożywieniu.

  Ma Pani trzydziestkę, no może 30+ , zjadła Pani te 10kg+ „margaryn” i co teraz Pani widzi w lustrze?
  Proszę szczerze opisać – przemógłwszy wrodzoną kobiecą zawiść – dla dobra dzisiejszych nastolatek…

  ————
  „Panie Boydar, margaryna margarynie nierówna. Także pod względem składu.
  Admin”
  Popieram!
  Jak zwykle ma Pan rację: gówno gównu nierówne. Także gdy jest z utwardzonego oleju rzepakowego lub słonecznikowego…

  Pozdrawiam Panów.

 204. Peryskop said

  Re 199

  „Prawo międzynarodowe powinno być przestrzegane. Jestem przekonany, że w tej sprawie dochodzi do naruszenia prawa, jeżeli chodzi o wyjaśnianie tragedii smoleńskiej. Poruszam tę sprawę na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, żeby uzmysłowić reprezentantom i przywódcom państw, że to realny problem w relacjach pomiędzy Polską a Rosją.”

  Jeśli PAD rzeczywiście tak sprawę przedstawił na forum RB ONZ, to może nastąpić przełom.

  Bo stół walnięty i nożyce „zimnego czekisty” mogą nagle pokazać światu, jakie było sprawstwo wszystkich zaangażowanych – od „one way ticket” do Wilna 8.04.2010, poprzez nieodlot okęcki 10.04.2010, aż po maskirovkę. W tym rejwachu to i kokpit może się znaleźć…

  A wtedy Polacy co na to ? Wciąż z NATO ?

  Wczoraj Muharrem Ince – kandydat na prezydenta Turcji – przelicytował Erdogana i postawił „ultimatum” – albo do 24.12.2018 USA dokonają extradycji kleryka Fethullah’a Gulen’a, albo baza w Incirlik zostanie zamknięta, aby chłopcy mogli spędzić święta w swej ojczyźnie za Atlantykiem.

  http://www.presstv.com/Detail/2018/05/17/562043/Turkey-Ince-Gulen-US-Incirlik-Erdogan-coup

 205. Salcie said

  Włos się jeży na głowie….
  ————————————————————
  „Grzech w pałacu arcybiskupim”, czyli Sumliński o niewolnictwie „autorytetów”, WSI i agenturze!

 206. Boydar said

  NyndruŚ, po co Ty masz Go bić, ty na Nim tylko usiądź. Ekonomia !!!

 207. NICK said

  No, Kumpel.
  Trzymcie się. Staroświeccy.
  Co to partnerstwo legalizujecie. Toż to niemodne.
  [może wieczorem coś nabazgram]

  NICK.
  Lublin, 1984.

 208. Boydar said

  🙂

 209. Boydar said

  No więc właśnie; gdyby nie pragmatyczne z punktu widzenia ostrożności procesowej memorandum Pana Gajowego („margaryna margarynie nierówna”), nie nadarzyłaby się okazja do podświetlenia „aspektu” (203). Bo nie jest rolą Gajowego Maruchy nas zbawiać na duszy czy ciele, tylko pomóc nam w drodze. Nawet jeśli to miałaby być pomoc dość swoista. A sam Pan Gajowy … niech już tam je co chce; „drogowskaz rzadko kiedy osobiście podąża we wskazywanym kierunku” 🙂

  ——–
  Niech Pan przeczyta moją replikę poniżej.
  Admin

 210. Marucha said

  Re 203:
  Nie sądzę, aby był Pan specjalistą od technologii żywienia, a w szczególności od produkcji margaryn.
  Ja zresztą też nie jestem, ale opieram się na opiniach ludzi, którzy są.
  Powiedzenie że „gówno gównu nierówne”, acz dobitne, wielkiej wartości merytorycznej nie ma. W produkcji margaryn nastąpił duży postęp, czego nie raczą zauważyć zwolennicy „zdrowego żywienia”, wciskający ludziom do głów głupoty sprzed 50 lat.

  Spośród przebadanych produktów margaryny miały najkorzystniejszy dla zdrowia profil kwasów tłuszczowych. Zawierały najwięcej nienasyconych kwasów tłuszczowych, a najmniej nasyconych i izomerów trans. 95% przebadanych próbek zawierało tłuszcze trans na poziomie nieprzekraczającym 1%, a tylko jedna przekroczyła go nieznacznie.
  (cyt, za http://www.zdrowezdrowie.pl/ile-szkodliwych-tluszczow-skrywa-maslo-i-margaryna/)

  Gdy wspomnę w towarzystwie, że słodzę herbatę tylko stewią – nieuchronnie odezwą się „znafcy” i zaczną pieprzyć o szkodliwości sacharyny, aspartamu czy innych słodzików. Nie mając oczywiście pojecia, że stewia to naturalny produkt roślinny.

 211. Boydar said

  Panie Gajowy; tu nie jest potrzebna znajomość technologii żywienia. Tu wystarczy popatrzeć kto podmienił armaty na palmę czy inną kasię. I kto miał licencję na kampanię oraz niezbędne środki oraz poparcie wszystkich mediów.

  Dzisiaj, przy sześciu (ca.) pln za 200 gram, jest „tłumaczone” że „za dużo mleka !!!. Trzy miesiące wcześniej było za mało i dla tego kosztowało 4,75. Zaraz się poszczam ze śmiechu.

  Trochę obok tematu.
  W każdym bądź razie ja nie panikuję z powodu margaryny. Są inne, dużo gorsze czynniki wpływające na zdrowie. Na przykład wszechogarniająca obecność idiotów w naszym otoczeniu.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.