Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kogo popierają polskojęzyczne media oraz ludzie rozumni

Posted by Marucha w dniu 2014-01-31 (Piątek)

Lider banderowców: ludobójstwo na Wołyniu to brednia

Dlaczego nad Majdanem łopocą flagi UPA, wiszą portrety Stepana Bandery?

Andrij Tarasenko: Nasza organizacja, Prawy Sektor, nosi imię Bandery. On jest symbolem rewolucyjnej walki o niepodległość kraju. Gdyby go nie było, nie byłoby Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a bez OUN nie byłoby dziś niezależnej Ukrainy. Nasz naród przez setki lat żył pod okupacją różnych imperiów i ci, którzy walczyli o wyzwolenie, jednoczyli się wokół wielkich bohaterów: Mazepy, Petlury, Bandery. Tak jest i dziś.

Dla mieszkańców wschodniej Ukrainy Bandera to jednak nie bohater, ale zdrajca. Nie lepiej było znaleźć kogoś, kto Ukraińców łączy, a nie dzieli?

Ukraińców dzieli nie postać Bandery, ale propaganda imperialnej Rosji. Moskwa zawsze działała wedle zasady: dziel i rządź. Dlatego przedstawiała Banderę w negatywnym świetle. Gdyby nie to, Bandera łączyłby dziś wszystkich Ukraińców. Ja sam pochodzę zresztą ze wschodu, a jestem banderowcem.

Bandera zainspirował jednak rzeź na Wołyniu, w wyniku której zostało zamordowanych przeszło 100 tys. Polaków. Nie odpowiada więc za ludobójstwo?

To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda. Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi.

Tyle że to były lata wojny, więc Polaków trudno nazwać okupantami.

Nasz kraj okupowali Niemcy, Polacy, Rumuni, Węgrzy, Rosjanie.

Polska jest dziś najważniejszym sojusznikiem Ukrainy w walce o integrację z Europą. Czy z tego punktu widzenia nie jest błędem taktycznym eksponowanie na Majdanie symboli UPA?

Rozumiem, w czym rzecz, ale my jesteśmy banderowcami i z powodów taktycznych nie możemy się wyrzec naszych przekonań.

Obecne granice Ukrainy są sprawiedliwe?

Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła” spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach.

Jak chcecie to osiągnąć?

Metodami dyplomatycznymi. Nie jesteśmy narodem imperialnym, nie sięgamy po cudze ziemie, chcemy jedynie tego, co nasze.

Ukraina nie może być jednak w Unii i jednocześnie domagać się zmiany granic.

Miejsce Ukrainy nie jest w Unii, to byłoby sprzeczne z ideą państwa narodowego. W Polsce też jest zresztą wiele osób niezadowolonych z tego, że struktury ponadnarodowe ograniczają suwerenność państwa.

Ukraina nie będzie jednak bezpieczna, balansując między Rosją a zachodnią Europą.

Dlatego musimy odzyskać broń atomową. Mamy na Ukrainie własnych specjalistów, którzy do tego doprowadzą.

Kiedy zakończy się rewolucja 
na Majdanie?

Wtedy, gdy odejdzie Janukowycz. Aby to osiągnąć, jesteśmy gotowi sięgnąć po wszystkie metody, także te radykalne. Tak jak robił Bandera. Janukowycz rozumie tylko siłę, gdybyśmy już teraz jej nie użyli, nigdy nie podjąłby negocjacji.

http://www.rp.pl

Komentarze 52 do “Kogo popierają polskojęzyczne media oraz ludzie rozumni”

 1. maurycy said

  Widac wyraznie na tym przykladzie ze Polska rzadza zdegenerowane indywidua nie majace zadnego zwiazku z Polska ! Wrogo i agresywnie do niej ustosunkowane, Interesy polskie to glupkowaty frazes ktorym to polskie smiecie namolnie zawracaja im glowe ! Oni sa absolutnie niereformowalni Nestey tak bedzie zawsze jesli Polscy sie nie zorganizuja i nie obejma wladzy Naprawde to zdumiewajace ze stosukowo niewielka grupa trzyma zelazna reka Polske za morde ! Pluje na nasza wiare, pluje na nasza tradycje wysmiewa i szydzi bezczelnie i ostentacyjnie ze wszystkiego co polskie ! Kradnie bezczelnie co tylko sie da i gdzie sie da Wszystkie stanowiska w panstwie zajmuje, traktujac Polakow jak glupkow i przybledow , Robi to od wielu lat zupelnie bezkarnie I nic a nic im sie nie dzieje ! Ile to bedzie trwalo ? Az zlikwiduja Polske z mapy ? Chyba tak to wyglada !

 2. veely said

  AD.1
  Tylko AMEN, bo nic juz nie mozna dodac.

 3. Sowieci i Bandera wyczyścili przedpole, to teraz można za gołąbka pokoju robić. Trzeba omijać to ścierwo z daleka. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy znowu uznają, że znowu nadszedł czas na czystkę.

 4. JO said

  To wspanialy przyklad Talmudycznej Mentalnosci , ktora sie wciska Rusinom na Ukrainie, nie tylko Rusinom….

  Ukraina Byla WOLNA. Rozwijala sie, miala swoje Panstwa, swoja Elite. Panstwa Zlikwidowano, likwidujac Krolestwo a Elite wymordowano i zastapiono ta, ktora teraz powyzej w Artykule gada – gadajace glowy.

  Biada Ukrainie dzisiejszej, biada Polsce dzisiejszej…

 5. AlexSailor said

  Ad. 3
  A jak zdobędą państwo, nawet małe i do tego broń atomową, to co Pan napiszesz.
  Tu nie ma co stać i czekać.
  Tu trzeba przeciwdziałać.

  Jeśli Ukraina się ich pozbędzie wydzielając część terytorium, to bardzo dobrze.
  Będą za słabi na poważne funkcjonowanie mimo pieniędzy płynących od sponsorów.
  A my będziemy robić interesy z Ukrainą na wschodzie, z Rosją i zacieśniać z nimi współpracę.
  Wobec nieustannego zagrożenia Banderlandem, Ukraina będzie z nami współdziałać, Rosja również.

  Tylko musimy najpierw zrobić porządek u siebie.

 6. JO said

  ad. 1. W dzisiejszej Polsce jak i Na ukrainie pilnuje sie Jednego – by ludnosci nie pojela KIM BYLI NASI PRZODKOWIE i Kim MY Jestesmy.

  Zrozumienie tego KIM My jestesmy tu w PRL BIS i Tam na Ukrainie spowodowalo by LAWINE na miare Grunwaldu, ktorej Krzyzacka Zawierucha by sie Obila.

  Ducha Nadprzyrodzonosci zabic nie mozna. Ludzi WIERZACYCH Wybic Pan Bog nie da, bo ON jest Tarcza.

  Coz wiec zostalo? Ba, cwana sprawa – Zmienic LUDZI i to sie stalo. Nas Zdepolaryzowano a Ducha podmieniono i efekt jest jaki widzimy.

  Dzis Polak o naturalistycznej mentalnosci nie potrafi Zrozumiec Ukrainca o mentalnosci Talmudycznej, choc to sa RODZENI BRACIA, Krew z Krwi, majacy Wspolne Krolestwo i wlasne panstwa ( panstwami zwane byly ksiestwa jak Ksiestwo Ruskie…..)

  My dzis wlasnymi rekoma niszczymy dziedzictwi i kierunek jaki Ojcowie nam przykazali pod kara Klatwy nawet. My dzis Boga sie nie boimi…

 7. Premizlaus said

  To ten facet gada brednie. Jakie okupowanie Ukraińców? Nie ma narodu Ukraińców. Są Litwini i Rusini. Autentyczni Słowianie z ziem dzisiejszego Ukraistanu-Banderystanu, bez etnicznych domieszek chazarskich, to wymieszani Rusini, Rosjanie i Polacy. Nie ma narodu ukraińskiego. A Andrij Tarasenko jest żydem.

 8. Kazik said

  ad 5 . Po co im wydzielać jakieś terytorium na tworzenie jakiegoś niby państwa jak można im przydzielić cele do odsiadki . Tanio i prosto .

  😀 – admin

 9. Tadeusz said

  Re.8. Raczej konfiskata zrabowanego mienia i pluton egzekucyjny. Taki los spotka każdego bandytę okradającego i mordującego Polaków.

 10. Kowalski said

  Ten koleś chyba zapomniał o gudłajach (кудлай).
  http://pl.wiktionary.org/wiki/gud%C5%82aj
  W sumie od czasów Chmielnickiego coś się zmienić musiało. W czasach T. Szewczenki chyba już bardziej mówiło się o polskich panach, łacinnikach niż o edomitach.

 11. Tadeusz said

  A.T. lokaj koczującej nacji, jak zwykle ” odwracanie kota ogonem”.

 12. Griszka said

  ” Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi.”

  Zakłamany s-syn.

 13. W Polsce trzeba robić tak: pytać każdego, który tu przyjeżdża z Ukrainy
  – Ukrainiec?”
  – DA
  – „Banderowiec?”
  – DA
  wtedy w ryj.

 14. kosak0 said

  banderowski parch

 15. wmin said

  Belkot Skur….na .
  Solzenicyn pisal w „Archipelagu Gulag”ze jak na sybir dotarli upowcy to rownowaga sil miedzy kryminalistami i reszta sie zrownala.
  Dzisiaj twierdze ze za malo ich tam poslano-i za wielu wrocilo,stad problem.
  Dla przykladu z 95000 jencow niemieckich spod Stalingradu wrocilo 5000 ,i po powrocie jeszcze paru dorznieto juz w Niemczech za grzechy w gulagach.
  Wniosek – za wielu ich wrocilo i podnosza glowy.

 16. hulsz said

  to szczekaczka typu zyda Zyrynowskiego

 17. RomanK said

  Skad to oburzenie????? Mowi- jak nazista i nazisci nie powinni miec zadnych problemow, ze zrozumieniem go.
  Zwlaszcza ci -ktorzy chca powrotu Lwowa, Stanislawowa Rownego…etc..
  Pozwolcie im rozmawiac wzajemnie swoji ze swiimi…:-))))
  I jedne i drugie glupie buce, sa poprostu glupimi bucami nie zdolnymi do wyciagniecia wnioskow z prostych faktow.
  Czym sie rozni ten buc ?…od polskiego buca- ksywek nie wspomne tych z Gajowki:-))) dla higieny:-)))
  Powstanie Ukrainy….to zasluga Rosji..wlacznie z mozolna budowa jakiej-0 takiej ukrainskiej panstwowosci…wlacznie z terytorialnymi granicami…bez Ukrainskiej Republiki nie byloby nawet wspomninia o Ukrainie…jako odrebnej panstwowosci…Mrzonki i wysilki Halyczan…to lokalny folklor Podkarpacia..znaczy Calego Podkarpacia i Karpacia….z tym wstydliwym faktem , ze Karpaccy Rusini i Lemkowie nie chca miec nic wspolnego z tzw Ukraincami banderowcami…:-))
  Mowiac dokladnie nazizm typu banderowskiego jest dzieciatkiem Cerkwi Unickiej, a ta dzieciatkiem polskim,,,:-))) I zjawisko wystepuje tylko tam, gdzie ta Cerkiew siega…. , tak msci sie spelnione zyczenie najglupszego krola Polski????

 18. Griszka said

  „Mowiac dokladnie nazizm typu banderowskiego jest dzieciatkiem Cerkwi Unickiej, a ta dzieciatkiem polskim,,,:-))) I zjawisko wystepuje tylko tam, gdzie ta Cerkiew siega…. , tak msci sie spelnione zyczenie najglupszego krola Polski????’

  Ciekawe, że grafomańska i wyjątkowo wulgarna ksywka RomanK zawsze tak przedstawia problem, aby tylko wyszło, że to sprawka Polaków, tj. z lubością obsrywa wszystko, co jest określone przymiotnikiem „polski”.

  Pedagogika wstydu wyuczona najpewniej na jakichś wspólnych kursach z redakcją Żydownika Powszechnego, dotyczących publicznego gnojenia Polaków i bicia się w cudze piersi. Przykład na załączonym powyżej obrazku.

 19. RomanK said

  No prosze widzicie??? :-))) Czym sie rozni glupi buc od glupiego buca???:-))) paszportem:-))))

 20. 25godzina said

  http://www.rp.pl/artykul/1083301.html

  „„Prawy Sektor”, radykalna organizacja działająca na kijowskim Majdanie, zarzucił mi przeprowadzenie „wywiadu o wyraźnie prowokacyjnym charakterze”.

  Rozumiem, że prowokacyjne są odpowiedzi bo chyba trudno za takowe uznać pytania zadane przez dziennikarza otwarcie podającego swoją tożsamość, ostrzegającego, że apoteoza Bandery może być źle przyjęta w Polsce i nagrywającego rozmowę.(…)

 21. Griszka said

  @19
  Nie mam zamiaru pochylać się na tymi dziecinnymi dowcipami, dlatego spytam.

  Może ktoś wyjaśni, czemu ksywka Romek zamiast, jak każdy normalny Polak, postawić odpowiedni znak interpunkcyjny, za każdym razem wkleja emotikony, niczym rozhisteryzowana nastolatka na FaceBook’u ?
  W szkole chyba podstaw gramatyki nauczyli… Prawda ?

  Czemu też nasz jedyny prawdziwy Polak nie umie sobie ustawić polskiej klawiatury ?

 22. JO said

  Ad.17. Mowiac dokladnie nazizm typu banderowskiego jest dzieciatkiem Cerkwi Unickiej, a ta dzieciatkiem polskim,,,:-))) I zjawisko wystepuje tylko tam, gdzie ta Cerkiew siega…. , tak msci sie spelnione zyczenie najglupszego krola Polski????-RomanK

  Panie Romanie, uscislijmy – jest dzieciatkiem MASONSKIM a nie Polskim.

  Grekokatolicki Kosciol przejety zostal przez Masonerie w pierwszej kolejnosci i to On Wymordowal Polakow a zostawil tych co przyjeli Talmud w KGrekokatolickim.

  Prosze uscislac po to by nie Padaly Bluzgi na Pana. Prosze sie nie podkladac niepotrzebnie.

 23. JO said

  Kosciol Grekokatolicki zostal przejety przez Masonerie gdy POLSKA byla pod Zaborami, zrobila to Masoneria Austro-Wegierska z Pruska, ta sama co Opracowala Ukrainskie Sztuczne esperanto- jezyk. Bez Ideologii Greko-Cerkiewnej Talmudycznej i w niej Talmudzistow Zydowskich jako Ksiezy nie bylo by Ukrainy i Ukraincow.

  Nie jest to wiec Polskie „dziecko” a podrzutek udajacy Polskie Dziecko Unickie.

  Prawdziwi Polscy Unici zostali Wymordowani i Pan o tym wie Panie Romanie. Prosze wiec by Pan laskawie przeprosil tu wszystkich. ( czego Pan i tak nie zrobi…)

 24. Griszka said

  @22
  Panie JO sam Pan sobie zaprzecza. Skoro według Pana twór ten został przejęty przez masonerię, to po kiego grzyba insynuować, że Kościół unicki ma masońskie pochodzenie. Gdzie Pan widział w tamtym okresie bractwa fartuszkowe ?
  Papież Klemens VIII też do nich należał ?

 25. Griszka said

  @23 Teraz dopiero pokazał się wpis, w którym Pan uściślił swoją tezę.

 26. Luxeuro said

  Myślę że to pasuje tutaj

  Z książki „Coup d’Etat” Curzio Malaparte właśc. Kurt Erich Suckert (ur. 9 czerwca 1898 r. w Prato, zm. 19 lipca 1957 r. w Rzymie) – włoski pisarz, dziennikarz i dyplomata. Był naocznym światkiem wydarzeń.

  Sytuacja: Jest rok 1920 a Sowiety są już prawe w Warszawie,

  „Główny dworzec kolejowy były oblężony dzień i noc przez zespoły wygłodzonych dezerterów, uciekinierów z każdej rasy i stanu. Jedynie Żydzi wydawali się czuć jak w domu w tych chaotycznych dniach. Kwartał Nalewki, getta warszawskiego, się radościł. Tutaj nienawiść do polskich prześladowców dzieci Izraelitów była zacięty i konsekwentny

  Był tam przyjemności w byciu świadkiem nędznego końca katolickiej i nietolerancyjnej Polski. Żydzi Nalewki zazwyczaj tak ciche i pasywne zarówno z ostrożności i przez tradycję, zdradzili swoje uczucia przez szczególnie wyjątkowe akta odwagi i przemocy. Żydzi stają się buntowniczy: zły omen dla Polaków.

  Wiadomość, która została dostarczona przez uchodźców z terenów okupowanych rozpaliła duch buntu: mówili, że w każdej wsi i mieście zajęte przez bolszewików Sowiety składające się głównie z miejscowych Żydów zostały tam powołane. Czy naprawdę stają się prześladowani Żydzi prześladowcami? Wolność, zemsta i władza były owocami tak soczystymi, że nędzni mieszkańcy Nalewki byli spragnieni go posmakować. .Armia Czerwona, tylko kilka kilometrów od Warszawy, znalazła sojusznika w ogromnej żydowskiej ludności miasta, która rosła codziennie liczniejsza i bardziej podekscytowana. Na początku Sierpnia w Warszawie było ich co najmniej 500 tysięcy. Ja często zastanawiałem się, co powstrzymuje tę wielką masę buntowniczego ludu od próby rewolty, jak wypełnieni oni byli fanatyczną nienawiściom i głodni wolności.”

 27. m said

  Tak naprawdę to na Wołyniu polaki mordowali polaków, Ukraińcy niet, Ukraincy to naród wybrany zaraz po naszych braciach Żydach. Żaden Ukrainiec nigdy nie zamordował by bestialsko nawet muchy, a co dopiero człowieka. polska powinna oddać Ukrainie ziemię aż po Wisłę i zapłacić wielomilionowe odszkodowanie za to, że się ośmielili rozwinąć gospodarczo i kulturowo tzw.przez poliakuw kresy sresy pstrem bzdem aj waj Ukraińcy niet mordować, niet gwałcić, niet przybijać dzieci do drzwi chyba że lachy, ale to tylko lachy…

 28. Kola said

  Oj mosku uwazaj co piszesz Talmudzisto diaboliczny.Ty ukrainiec jak I z mnie kosmonauta Tys rusin Jam Polak Ale dzis na ukrainie jest duzo banderowcow z Abwehery=5-kolumn.Finansowanej szczodrze przez Miedzynarodowke syjonistyczna.
  Prawda Haaaa haaaaa haaaaa haaaaa gdzie ty ukrainiec.Pomyliles sie imitacjo ludzka

 29. Wosiu said

  Re16/RomanK

  Czyli wg ciebie ci, którzy chcą powrotu Lwowa do Polski, to naziści? I buce.
  Zakładam, że większość tutaj, na czele z Gajowym, che powrotu Lwowa do Polski.
  No ładnie Panie Gajowy, niezłego pupila sobie Pan tu wyhodował.

  A po drugiej stronie też tylko buce? I tylko Hałyczanie (Galicjanie)?

  Tarasenko twierdzi, że jest ze wschodniej Ukrainy i jest banderowcem. I nie wygląda na buca.

  Pogrobowe wypierdki OUN/UPA to nie buce. Rosną w siłę i są coraz lepiej zorganizowani, to konglomerat partii Swoboda – teraz też tego Prawego Sektora – i mnóstwa innych organizacji oraz osób niezrzeszonych. Stawiają pomniki i tablice pamiątkowe Banderze, Szuchewiczowi i innym kanaliom w opanowanych przez siebie samorządach lokalnych Ukrainy zachodniej, ich szowinistyczna propaganda trafia do coraz większej ilości ludzi, zwłaszcza młodych. Po prostu idą z zachodu na wschód i są w stanie zamieszać w głowach i zdobyć poparcie w zachodniej połowie Ukrainy. Są poważnie finansowani przez Światowy Kongres Ukraińców w Toronto. Masowo bawią się w grupy paramilitarne i się szkolą. Również na obozach organizowanych na Litwie (ciekawe, co?). Mają mapy Wielkiej Ukrainy, od Krakowa i linii węgierskiej rzeki Cisy na zachodzie, do rosyjskiego Kubania na wschodzie. Mają własną obłąkańczą politykę historyczną, wg której są najstarszym narodem na ziemi, Etruskowie i egipscy faraonowie oraz Jezus Chrystus byli Ukraińcami itp.itd.itp.

  I to są buce?

  Słuchaj RomanK, już jest widoczna i rozpoznana twoja działalność tutaj. Wypowiadasz się jak banderowcy. W najwyższym skrócie:
  – Polska jest sama sobie winna bo to, bo tamto,
  – jest równowaga krzywd po obu stronach.

  Proponuję: spierdalaj.

 30. Inkwizytor said

  Romusk, wylenialy gnomie banderowski, spierd.laj wszawy rezunku

 31. Tekla said

  Na kongresie w Pradze w 1929 roku powołana została OUN, faktycznie powstała jednak z przekształcenia UWO (Ukraińska Wojskowa Organizacja) i kilku innych grup w jedną organizację. Środki finansowe na jej utworzenie i działalność w całości pochodziły z kasy niemieckiego wywiadu wojskowego, a wzorowana była na średniowiecznych zakonach militarno-religijnych. Od samego początku istnienia postępowała zgodnie z zasadą divide et impera (łac. dziel i rządź). Przejawiała nienawiść do wszystkiego, co polskie. Profesor Edward Prus pisze na ten temat: „Bezwzględność w postępowaniu, szantaż i terror, rozbujała propaganda antypolska i antykomunistyczna, jak też pomoc obcych wywiadów: niemieckiego, włoskiego i japońskiego oraz częściowo litewskiego, austriackiego i węgierskiego doprowadziły do tego, OUN stała się mafią o zasięgu światowym”.

  No proszę i ta mafia dalej dyktuje..

 32. Marucha said

  Re 17:
  Zapomina Pan o wybitnej roli milutkiej Austrii w dziele tworzenia narodu ukraińskiego.
  A prawdziwych unitów, jak zauważył p. JO (23), wymordowano..
  W moich oczach Kościół Unicki był wspaniałym osiągnięciem Polski – próba zjednoczenia katolików i prawosławnych, z zachowaniem ich obrządków.
  Dlaczego Pan tak jedzie na Polaków? Dlaczego zrównuje Pan nas z banderowską dziczą?

 33. RomanK said

  Wosiu , czy jak ci tam,…prostaku…popros najmlodszego brata -zeby ci wytlumaczyl co tu pisza:-))))

  Panie Gajowy…drzewo poznaje sie po owocach…. kto niby wymordowal prawdziwych unitow?????,,, i ktorzy to byli prawdziwi.??????.bez wyglupow- jak pan zna historie kazdej unii wie pan o tym doskonale.
  Ja „was”nie zrownuje….Bron Boze…wy sami sie zrownujecie…i oni i wy kochacie Lwow…i wy i oni uwazaja, ze maja do niego wylaczne prawa,…i wy i oni uwazaja ze prawda nalezy do nich i tylko do nich….i wy i oni…uwazaja, ze Lwow tak -ale bez nich= onych:-))) no i w zdecydowanej wiekszosci i wy i oni -nigdy nie mieli nic wspolnego ze Lwowem:-))))no oni was tez uwazaja za dzicz..polska…i bandytow:-)
  Nie, nie zapominam o Austrii..jakze moglbym …i przypomne panu jeszcze o Wegrach….i Czechach..kazdy ma swoje pretensje….zanim ostatecznei po zmarlym bezpotomnie Jurze nie odziedziczyla Rusi Wlodzimiersko Halickiej i Czerwonej krolowa Jadwiga Andegawenka konczac spor Wegiersko Polski,,,
  Lustro i jego odbicie….
  Dziwne, ale wlasnie Austrie wspominali zawsze ci co ja pamietali z wielkim sentymentem i zalem..i jedni i drudzy…..modlili sie za dobrego Cesorza Franca Josefa..i trzymali jego portrety…jak sie panu wydaje ?? dlaczego?????
  Ludzie??? kto tu sie uwaza za ludzi?>??Wosiu??? i te drugie glupie buce na to miano nie zasluguja 🙂
  Ludzie sa i tu i tam i na Wschodzie..i w nich pokladam nadzieje. Ludzie z ludzmi potrafia zyc w zgodzie….jesli zamkna w chlewach kazdy swoich… glupich – takich jak wosie, griszki i inkwizytory, tiahnyboki,, tarasenki.. bucow:-)

  A swoja droga, jak „wy” wyobrazacie sobie powrot Lwowa do Polski???a oni incorporacje resztowki Podkarpacia????
  Niech mi pan powie- jak pan to sobie wyobraza???
  Czy wydaje sie panu panie Gajowy ,ze zaraz na drugi dzien nie zacznie sie powrot Niemcow do Wroclawia , Szczecina….jak tu slusznie zauwazyl jeden z forumowiczow..granice administracyjne wojewodztw w Polsce „dziwnym zbiegiem okolicznosci” pasuja- jak do zydowskiej ukladanki….
  W sumie Niemcy kraj o powierzchni prawie takiej samej jak Polska…roznica zaledwie 40 tys km2…ale prawie 90 mln ludzi….z ok 56 mln mniejszosci polskiej…
  Juz kiedys pewien najglupszy krol Polski mial swoje pragnienia…spelnily sie mu co do joty…..zatem radze ostroznosc:-))
  Chyba, ze widzac demografie jedziecie na calego:-))) i :Wy : i Oni..Dla kogo odbieracie ???? jeden drugiemu to co nie jest jego???? Nie macie komu, bo wymieracie i wy i oni….. A przeciez w sumie o to chodzi…tym co wiedza lepiej, widza dalej..i zawsze mysla trzezwo. Dokladnie odwrotnie- niz wy i oni….
  Stad tez to niezwykle intensywne kolysanie Ukraina….tylko po to, zeby zbudzic upiory przezlosci.
  Pan pomysli….i kazdy kto moze…i jest w stanie,…
  Im bardziej wzrastac bedzie nacisk na parchate elity w Polsce i na Ukrainie…tym wieksze naglosnienie „Ich: i „was”….tym wazniejszy bedzie Lwow i zbieranie resztowek,… Jakas prawidlowosc????

 34. Marucha said

  Re 33:
  Panie Romanie,
  Prawdziwi Unici byli chrześcijanami, z ludu Polaków lub Rusinów, narodowości polskiej.
  Prawdziwi Unici nie poświęcali i nie błogosławili tryzubów, toporów ani karabinów, którymi mordowano sąsiadów. Prawdziwi Unici nie okazali się degeneratami gorszymi od najpodlejszych zwierząt.

  „Ukraina” ma takie samo „prawo” do Lwowa, jak Albańczycy do serbskiego Kosowa.

  A to, że banderowskie skurwysyny NAS uważają za dzicz – znaczy tyleż samo, co to, że Żydy uważają Piusa XII za hitlerowca. To nie my, kurwa ich czartowska banderowska mać, wyrżnęliśmy paręset tysięcy spokojnych ludzi.

  Co się tyczy powrotu Lwowa do Polski, to nie będę dyskutował, bo akurat mam dość podobne zdanie. Obecnej Polski nie stać na powrót Lwowa do macierzy.

  Stad tez to niezwykle intensywne kolysanie Ukraina….tylko po to, zeby zbudzic upiory przezlosci.

  Ech, te upiory nigdy nie poszły spać.

 35. Griszka said

  @33
  „Panie Gajowy…drzewo poznaje sie po owocach…. kto niby wymordowal prawdziwych unitow?????,,, i ktorzy to byli prawdziwi.??????.bez wyglupow- jak pan zna historie kazdej unii wie pan o tym doskonale.”
  ___________________________________________________________________________________________
  Widać jaki Romek to katolik. Tępy idiota, mentalny schizmatyk, który nie ma bladego pojęcia o dogmatyce katolickiej, co udowodnił wielokrotnie a pozuje na mądrzejszego od samego papieża.

  Teraz dopiero gnojek przerzucił się na Austrię jako prowodyra inicjatyw banderowskich, gdy ludzie ukazali jego prymitywną propagandę antypolską w pełnej krasie a wcześniej przecież sugerował, że temu wszystkiemu jest winna unia pobłogosławiona przez papieża Klemensa VIII albo jeszcze lepiej – sami Polacy.

  Od kiedy to każda unia zaaprobowana przez Watykan przyniosła złe owoce, zakłamany Icusiu posoborowy, który wyklucza Tradycję z Objawienia ?

  Nie tylko obsra Polaków, sprzeda dowcip o gwałconej Zosieńce, ale jeszcze będzie misję apostolską Kościoła katolickiego ośmieszał. Co za knur.

 36. Griszka said

  Romkowi już wyleciało z pamięci jak na tym forum dogadywał się banderwoską agitatorką, kryjącą się pod ksywką, Wnuczka Bałachowca, która umieszczała tutaj propagandę rodem z katowni UPA. Do sprawdzenia w wyszukiwarce.

  Nigdy nie popierałem tej swołoczy na Majdanie, zawsze broniłem Janukowycza, wbrew temu co ten zakłamany fajfus, który przymilał się do miłośników Swobody, tutaj sugeruje.

 37. bemek said

  RomanK(urwa) to banderowiec.
  Zdradził się się już nie raz.

  Nie. – admin

 38. Boydar said

  Panie Bemku, czy mógłby Pan podać swoją definicję ‚banderowca’ ? Bo ja się zupełnie pogubiłem. Moje pytanie wygląda i jest prowokacją, ale proszę udać, że jej Pan nie dostrzega …

 39. Inkwizytor said

  Re: 37

  Ależ tak panie Marucha. RomuśK to banderowiec i nic nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Plugawiec naigrywał sie z ofiar band dUPA dlatego jedyna na co zasługuje to solidny kop w tłustą rezuńską żopę

 40. RomanK said

  Panie Gajowy…. od Wielkiej Schizmy…minelo 5 wiekow….i na terenach Krolestwa Polskiego i rodzacej sie Rzeczypospolitej po Unii personalnej z Wielkim Ksiestwem Litewskim na calym Wschodzie bylo Chrzescijanstwo Wschodnie..Prawoslawie badz utrzymywal sie Ryt Cyrylo Metodianski….ktory tym sie roznil- ze byl rzymski liturgicznie i uzywal jezyka slowianskiego… I nikomu ani niczemu to nei przeszkadzalo..poza nielicznymi duchownymi niemieckimi….ktorzy jak uzyskiwali lepsze dojscia do krolow tym usilniej zwalczali ta „schizmatycka” religie. Prawdziwych Unitow robiono dosc radykalnymi metodami…a juz do historii przeszla misja unicka kasztelanowej Wapowskiej…ktora przyspozyla sobie lak i ziemi a Rzymowi placzacych wiernych. Zna pan ta ziemie i widzi pan to co pozostalo po ludziach….A przeciez -ci ludzie wyrwali te ziemie puszczy..stad tyle nazw ..Polana , Polanki, Huty Polanskie, Wyreby, Krzewistki..etc etc…sadzono ich na prawie woloskim i nikt nei pytal jakiego sa wyznania….ta ziemie dostali prawnie od krolow…czyli od panstwa polskiego.I z tej ziemi zyly pokolenia….zachowujac wiernosc i krolom i Polsce..o wiele dluzej niz Polska istniala…Jak pan bedzie pod Monte Casino prosze zobaczyc ile krzyzy ruskich na grobach polskich zolnierzy…..
  Krolowie Piastowscy nie byli Krolami sumien swoich kmieci….to samo Jagiellonowie….nawet krol Stefan Batory..zachnal sie i powiedzial nie jestem krolem waszych sumien…..
  Lwow panie Gajowy nie byl polski, nie byl ruski….byl Lwow kosmopolitycznym miastem , tyglem narodow..i tym sie wyroznial wsrod wielu polskich miast…to byl jego koloryt, charakter…i styl….Polacy Rusini, Madiarzy, Slowacy, Niemcy Austriacy, Ormianie, Zydzi,Karaimowie, Rosjanie…i kto spamieta jeszcze kto…kazdy tam mial swoje miejsce swoj dom modlitwy, kosciol cerkiew,,,karczme czy kawiarnie,,,i to byl Lwow….zyjacy, pulsujacy i zgodny! Bo ci ludzie umieli zyc w zgodzie, umieli sie tolerowac, szanowac..wspolzyc…nikt nikogo nie nawracal, ani na wyznanie, ani na jezyk, ani na kulture…i nikomu to nie przeszkadzalo.
  TO- widzi pan- znaczy , ze skoro mozna bylo wtedy..mozna i dzis….
  Prosilem pana o powiedzenie mi, jak to sobie wyobrazic przejecie dzis Lwowa…
  nikt nie powiedzial,,, nic….czekam…jak to zrobia ci gorliwi co tak bardzo kochaja Lwow..i chca wrocic na Kresy…
  A ja wiem:-)))

  Ta pani Bojdar,,ta niech pan nie glaszczy Bemka.ani nikogo innegu z tyj psiarni….. bo pana parchy obezo..i pana renki bedo przerazliwi cuchnuc ;;;;tac to straszna holota….:-)))i plugawa:-)i ub..zydliwa ..z pyskami kushernymi…ta jak wychodek:-))

 41. Boydar said

  @ Pan Roman

  „… Wyjeżdżali do Lwowa, Wiednia, Krakowa, Pragi i wracali odmieńce …”
  Nigdzie się nie wybieram.

 42. Marucha said

  Re 40:
  Panie Romanie, pomińmy wszelkie historyczne wywody, racje i kontrwywody.
  Faktem jest, nawiasem mówiąc, że Lwów przez ogromną większość swej historii był miastem należącym do Królestwa Polskiego i Pierwszej Rzeczypospolitej (rozbiory przerwały ten okres). Nie wiem, jaki wkład wnieśli doń zwłaszcza Żydzi, choć mam swoje podejrzenia, że taki sam, jak wszędzie indziej.

  Pan wie, czym się Pan naraził wielu gajówkowiczom.
  Niech Pan nie brnie dalej.
  Ludzi nie da się zagadać nawet najciekawszymi dywagacjami historycznymi.
  Niech Pan powie, że żałuje tamtego wpisu. Niech Pan się z tego wycofa.
  Czy nie widzi Pan, że każdy – najlepszy, najbardziej patriotyczny – Pana wpis jest natychmiast kontrowany hasłem „Roman – banderowiec” i wdeptywany w błoto?

 43. Fran SA said

  Te banderowcy, to tak jak Irgun i Hagannah; Nie walczyly o NIEPODLEGOSC kraju tylko o utworzenie nowego zupelnie systemu politycznego wykrojonego z ziem polskich i rosyjskich. No jeszcze udalo im sie ‚uszczknac’ pare innych krajow w Europie.

 44. Fran SA said

  Ad.40
  RomanK

  Roman K napisal:
  ‚Lwow panie Gajowy nie byl polski, nie byl ruski.. byl Lwow kosmopolitycznym miastem, tyglem narodow i tym sie wyroznial wsrod wielu POLSKICH miast.’

  Panie Romanie
  Jak mam to rozumiec? Byl Lwow polskim miastem, czy tylko sie wyroznial wsrod wielu polskich miast???
  I pozwole sobie przypomniec, ze przez caly ten czas tolerancji religijnej, kosmopolityzmu i kolorytu..
  byl ci ten Lwow … pod POLSKA administracja.

  I nawet w czasie rozbiorow Lwow byl osrodkiem polskiej kultury. Zeby oslabic ten polski charakter, zaczeli Austriacy dawac Ukraincom posady w administracji austriackiej, i popierali ruch ukrainski jako przeciwwage przeciw Polakom.
  Jesli Lwow byl tak kosmopolityczny jak pan Roman slusznie zauwazyl, to jak to sie stalo, ze nagle Austria zaczela TWORZYC ruch narodowosciowy ale tylko jednej grupy grupy ‚narodowej’??? To znaczy, ktorej? Tatarow? Kozakow? A moze Ormian?

 45. Marucha said

  Re 45:
  Sam bym lepiej nie napisał.

 46. Re: 43 Fran SA…
  Przepraszam, ze pytam, ale czy przypadkiem zydzi przebrani za niemieckich nazistow nie obiecali wlasowcom wolnej Ukrainy w zamian za dostarczanie na front ukrainskiego „miesa armatniego???”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 47. […] artykuł odnosi się do opublikowanego wcześniej wywiadu z Andrijem Tarasenką: https://marucha.wordpress.com/2014/01/31/kogo-popieraja-polskojezyczne-media-oraz-ludzie-rozumni/ Admin „Prawy Sektor”, radykalna organizacja działająca na kijowskim Majdanie, zarzucił mi […]

 48. Wosiu said

  RomanK

  Co do chlewów, to wy nawet w czasie „Akcji Wisła” ich jeszcze nie znaliście, bo jak was wywozili do ładnych poniemieckich gospodarstw gdzie oddzielnie stały dom, chlew, obora, stajnia i stodoła, to nie wiedzieliście co do czego służy. W efekcie chlewy i obory stały puste a wy mieszkaliście w jednym pokoju w domu a w innych trzymaliście świnie i krowy.

 49. Marucha said

  Re 48:
  Po co to? Żeby zwiększać napięcie?

 50. Boydar said

  Jedynie w nawiązaniu do (46) – Pan Jasiek

  „… czy przypadkiem żydzi przebrani za niemieckich nazistów nie obiecali własowcom wolnej Ukrainy …?”

  cóż za „dziwne” podobieństwo, a gdyby tak :

  „[…] przebrani za niemieckich ‚narodowców’, nie obiecali rasiowcom wolnego Śląska ?”

  I tu jest, kłopocik, w jednej kopalni na Śląsku żyje i pracuje więcej ludzi bez strachu (górnik nie może być tchórzem, i nie jest), niż …

  Może dlatego kopalnie – weg.

  Przeczytałem po raz drugi Pańską „SP”, parę lat przerwy dobrze mi zrobiło, Panie Romanie. Sprytne, okrągłe, ale nie uwzględniło (Łk 8) i internetu. Pośpieszył Się Pan.

 51. Griszka said

  @37 Bemek
  RomanK po prostu uwielbia podsrywać pod Polaków. Szczególnie tych, którzy nie wycałują go w tyłek.
  Do swoich obrzydliwych ataków wybiera oczywiście sojuszników – najlepiej anonimowych, bo w końcu bycie skończonym hipokrytą do czegoś zobowiązuje.

  Nie interesują go zbytnio poglądy osobników, z którymi robi zadymę w Gajówce.
  Może sobie dobrać agitatora banderowskiego albo nawet miłośnika talmudycznej ekonomii, która wyzywał Benedykta XVI od hitlerowców (śmieszne, że Romek uwielbia pozować na obrońcę papiestwa), jeśli trzeba na chwilę wydrzeć mordę na ‚państwową produkcję masową’.

  Później, gdy już sprawa przycichnie, wychwala zdobycze socjalizmu, m.in. państwową produkcję maszyn rolniczych w PRL.

  Chwilę potem bije się w cudzą pierś, odcina się od Tiahnyboka i Swobody. Wykazuje, że jego rodzinę napadli banderowcy, chociaż sugerował, że to Polaczki są sobie same winne wydarzeń na Wołyniu, bo sami niby zaczęli mordobicie „w takim samym stylu” razem z inną ksywką propagującą te same antypolskie kłamstwa (https://marucha.wordpress.com/2013/05/04/jutro-wielkanoc-u-grekokatolikow/#comment-252114).

  Piep.rzy, że abp. Lefebvre jest jego idolem, mimo że wcześniej łączył FSSPX z inicjatywami masońskimi.

  Wskazuje na Bractwo Muzułmańskie jako inspiratora ruchów tradycjonalistycznych w Kościele a potem nazywa islam religią pokoju.

  Taki forumowy odpowiednik Palikota. Cham bezideowy, dla którego ważne jest żeby tylko kogoś obsikać, gdy nie uczestniczy w organizowanej przez niego szopce.
  Siedzi bezpiecznie w budzie ze sklejki w Dallas, schowany niczym Janusz P. za zaprzyjaźnionymi prokuratorami, to i może napinać się ze wszystkimi na odległość kliku tysięcy mil, wymachiwać swoim parszywym dowodem osobistym.
  Tych samych kalumnii w twarz oponentowi nigdy by nie powiedział, bo wie, że po tym wszystkim gryzłby asfalt. Jak na starego wyliniałego knura przystało.

 52. Griszka said

  „Prawoslawie badz utrzymywal sie Ryt Cyrylo Metodianski….ktory tym sie roznil- ze byl rzymski liturgicznie i uzywal jezyka slowianskiego… I nikomu ani niczemu to nei przeszkadzalo..poza nielicznymi duchownymi niemieckimi….ktorzy jak uzyskiwali lepsze dojscia do krolow tym usilniej zwalczali ta “schizmatycka” religie.”
  _____________

  Może ktoś wyjaśni temu biednemu niedouczonemu pajacowi, że przy zawieraniu unii zawsze pozwalano na sprawowanie ich własnej liturgii (w tym wypadku była to liturgia św. Jana Chryzostoma).
  Czemu ta biedna niemota nie powie nic o różnicach doktrynalnych tylko się uczepiła czegoś co dla Watykanu nigdy nie stanowiło problemu przy pojednaniu ?
  Nie trzeba nagle uznawać prymatu Biskupa Rzymskiego ?
  Ot typowy posoborowy schizmatyk znowu zawył i wrzucił całą dogmatykę katolicką do kosza.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: