Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (73 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-11-24 (Poniedziałek)

Kto nie chce być uważany za ruskiego agenta, niechaj tutaj wpisuje swe komentarze, jeśli nie mają związku z innymi artykułami.

slw

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/11/22/wolne-tematy-72-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/11/29/wolne-tematy-74-2014

Gajowy Marucha

Komentarzy 230 do “Wolne tematy (73 – 2014)”

 1. Anteas said

  Ja chcę być uważany za ruskiego agenta, dla tego powstrzymam się od wpisywania tutaj swoich komentarzy.

 2. Siggi said

  http://www.tvp.info/11746447/opinie/wywiady/o-planowanej-rzezi-wiedzieli-wszyscy-poza-polakami/

 3. villa said

  Pedał Montini Paweł VI promował pedała abp Juliusza Paetza? Ciekawe jak było z kolegą Paetza z Watykanu nuncjuszem prymasem Józefem Kowalczykiem. Awans za podobne usług..zasługi?

  Tak uwodził abp Juliusz Paetz. Całował i ma dziwne zdjęcie z papieżem

  To wstrząśnie Kościołem!
  Abp Paetz bez podkoszulka z papieżem! Hierarcha ujawnił zdjęcie!
  22.11.2014 11:04 aktualizacja: 22.11.2014 11:07 Słowa kluczowe: Abp Juliusz Paetz, Episkopat, Juliusz Paetz, Kościół, Paweł VI, Poznań, duchowni, homoseksualizm, klerycy, molestowanie, papież, pedofile, romans, skandal

  Abp Juliusz Paetz

  Stanisław Kowalczuk / East News
  Duchowny jest oskarżany o molestowanie młodych mężczyzn
  Abp Juliusz Paetz papież Paweł VI Bazylika w Watykanie

  Abp Juliusz Paetz to skompromitowany hierarcha, który mimo poważnych oskarżeń o zbyt bliskie relacje z młodymi mężczyznami (wielu wprost interpretuje je jako wyraz skłonności homoseksualnych arcybiskupa), wciąż bryluje na salonach. Odwołany ze stanowiska, a także ukarany zakazem udzielania sakramentów i głoszenia kazań Paetz, ma w środowisku niektórych katolickich działaczy złą opinię, ale wciąż żyje w luksusach. „Gazeta Wyborcza” dotarła do mężczyzn, którzy doświadczyli zbytniej „serdeczności” arcybiskupa. Mówią o pocałunkach, przytulaniach, pijaństwie, męskich tańcach i propozycjach wspólnego pójścia pod prysznic. Co więcej, jeden z rozmówców opowiedział gazecie, że widział prywatny album abpa Paetza, w którym są zdjęcia kompromitujące także papieża…

  Jeden z rozmówców gazety, któremu abp Juliusz Paetz składał różne dziwne propozycje, zapytał hierarchę, jak to się stało, że w latach 70. zrobił taką błyskotliwą karierę w Watykanie. Paetz opowiedział mu, jak to papież Paweł VI spacerował kiedyś po watykańskich korytarzach i dostrzegł młodego, nikomu nieznanego w Rzymie księdza z Polski. Przywołał go do siebie, pozwolił pocałować w pierścień i zamienił kilka słów. Po kilku tygodniach Paetz został prałatem antykamery i dostał apartament zastrzeżony dla wysokich kardynałów z Watykanu – pisze „Gazeta Wyborcza”.

  Później w biografii Pawła VI przeczytać można, że w otoczeniu Pawła VI, Paetz „przebywał na wyraźne życzenie samego papieża”.

  Paweł, z którym rozmawiała gazeta, tak relacjonuje spotkanie z Paetzem, podczas którego ten ostatni opowiedział o swoich relacjach z papieżem Pawłem VI – Wyjmuje album ze zdjęciami, na których jest w towarzystwie sław. Przewraca karty albumu, wyjmuje z niego dwa zdjęcia. Na pierwszym, biało-czarnym, stoi na plaży w krótkich szortach i koszulce, a obok stoi podobnie ubrany papież Paweł VI. Na drugim młody Paetz nie ma już koszulki.

  A dlaczego młodzi mężczyźni podchodzili do Paetza z rezerwą? No cóż, bo był zbyt „bezpośredni”. Jeden miał przez to trafić nawet do szpitala psychiatrycznego.

  W rozmowie z „Dużym Formatem” Paweł wyznaje, że abp Paetz pochwalił się kiedyś przed nim zdjęciem z plaży w samych szortach w towarzystwie papieża Pawła VI, ubranego w szorty i koszulkę. – Dobrze wtedy wyglądałem? – dopytywał abp Paetz i chwalił się, że co rano, po prysznicu, waży się nago. – Możemy się zważyć razem – miał zaproponować wtedy Pawłowi abp Paetz.

  Po kolejnej wspólnej kolacji duchowny podarował Pawłowi tomik wierszy bp. Jana Szkodonia, z zaznaczonym wierszem. „Ty jesteś mną, a ja – tobą. Ja tęsknię w tobie, a ty we mnie. Tęsknię: więc czekam: na myśl, na słowo, na telefon, na obecność, Tęsknię i cierpię (…) – przytacza wiersz „Duży Format”. A po jeszcze następnej wieczornej biesiadzie usłyszał od duchownego wyznanie: Kocham Cię.

  http://www.fakt.pl/polityka/tak-uwodzil-abp-juliusz-paetz-calowal-i-ma-dziwne-zdjecie-z-papiezem,artykuly,504934.html

 4. maniek said

  Robi się coraz goręcej:
  —-
  Powiązany z Prawym Sektorem portal zamieszcza mapę z Ukrainą aż po Lublin

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/powiazany-z-prawym-sektorem-portal-zamieszcza-mape-z-ukraina-az-po-lublin-foto


  To i tak skromnie, ja widziałem już Kraków w ich wirtualnym posiadaniu

 5. Siggi said

  Nie dziwi mnie sukces PSL

  PO i PiS żyły w złudnym przeświadczeniu, że eskalując bzdurny konflikt personalny, który miał ukryć to, że PiS od PO w programie i działaniach niczym się nie różni, skutecznie zmonopolizują scenę polityczną. Tak się jednak nie stało. Na przedstawieniu odstawianym przez PiS i PO na scenie politycznej, skorzystał trzeci gracz – PSL.

  Jest kilka przyczyn, dla których PSL odniósł sukces. Jedną z nich jest to, że PSL jest jedyną w III RP partią, która utrzymuje kontakt z wyborcami i jest pozytywnie aktywna na szczeblu lokalnym, czego przykładem jest aktywność działaczy PSL w ochotniczych strażach pożarnych, czy kołach gospodyń wiejskich – czyli w działaniach, z których społeczność lokalna ma realne korzyści.

  Dobrym przykładem alienacji PiS i PO od wyborców jest to, co można zaobserwować w Warszawie. Gdzie wyborcy największych partii głosują na PiS i PO, nie znając kandydatów, tylko wyrażając swoje poparcie dla szyldu politycznego. Gdzie od dwu dekad nie ma żadnych spotkań z politykami poszczególnych partii, gdzie radni tych partii absolutnie nie są znani wyborcom.

  PSL jest partią ludzi nie mających kompleksu niższości. Nie wstydzących się swojej lokalnej wspólnoty, wiejskiego pochodzenia. A to jest w Polsce pozytywnie odbierane. Nie przypadkiem najpopularniejszymi serialami są te okazujące uroki mieszkania na prowincji i ludzi z prowincji – przykładem tego jest sukces serialu „Ranczo”, filmów z serii „U pana Boga za piecem”, muzyki disco polo czy produktów kuchni regionalnej (od kiełbasy po piwo z małych browarów).
  PSL jest też pozytywnie odbierane dzięki tłu, jakim jest PiS i PO. Platforma Obywatelska robiąca wrażenie partii zrzeszającej ludzi wstydzących się swego pochodzenia i na siłę zachwycającej się wszystkim co zagraniczne, kopiującej wszystko co z zagranicy, od pederastów po karykaturalną pozę niczym z korporacji. Równie pozytywnie PSL wypada na tle PiS, partii emerytów chcących poderżnąć gardło każdemu Ruskiemu – kiedy normalni ludzi woleli by ruskiemu sprzedać świniaka i tonę jabłek, by mieć na nową glazurę do łazienki.

  PSL jest jedyną parta w Polsce, która adresuje swój program do klasy społecznej, która jako jedyna w PRL zachowała własność i funkcjonowała w mechanizmach rynkowych, podczas gdy reszta społeczeństwa, dziś stanowiącego wyborców PiS i PO, funkcjonowała w warunkach komunistycznej patologii gospodarczej. Wpływ środowiska społecznego kształtuje wzorce zachowań.

  Ludowcy są też jedyną partią polityczną w Polsce, która świadomie odwołuje się do przedwojennej tradycji politycznej. PO i PiS co najwyżej nieświadomie odwołują się do sanacyjnej patologii, której jedynym programem był kult jednostki i monopolizowanie sceny politycznej. Ruch Narodowy zaś partią nie jest i nie wiadomo do jakiego nurtu myśli narodowej się odwołuje. SLD to zwykłe stowarzyszenie kombatantów PZPR.

  Jan Bodakowski

 6. przemądrzałe bydlę said

  Plany banksterów na przyszłość:
  cz.1 http://independenttrader.pl/293,plany_banksterow_na_przyszlosc_-_cz_1.html
  cz. 2 http://independenttrader.pl/294,plany_banksterow_na_przyszlosc_-_cz_2.html

  Gdzie nas doprowadzi obecna sytuacja? – Trader21

 7. przemądrzałe bydlę said

  @4 (Maniek)
  Białoruska opozycja antyłukaszenkowska też ma takie zapędy:
  http://polacygrodzienszczyzny.blogspot.com/2014/11/biaoruskie-radio-svaboda-chce-odebrac.html

 8. przemądrzałe bydlę said

  Kanał Centrum Edukacyjnego Powiśle. Wiele wartościowych wykładów:
  http://www.youtube.com/user/CEPowisle/videos

 9. maniek said

  wszystko można zjeść dobrze przyprawione 🙂

  Ale naszych winniczków u nas niet, biedota wybierała puszki i rowy z winniczków wyczyściła kiedy lud wynędzniał kilkukrotnie po upadku PRL.
  Mamy za to inne ślimaki importowane !!! jak stonka trujące i agresywnE z powodu których Rosja się broni embargiem , im nie potrzeba takich szkodników

 10. Krzysztof P said

  p.Siggi…szaleju się Pan napiłeś? Chłopy z ul. Marszalkowskiej ” udupili z nierządem ” cały eksport + transport na WSCHÓD, a tu nagle 17 % poparcia???
  Popatrzmy inaczej? Skoro w gospodarce przemysłowej jesteśmy karzełkami, to jedyną dziedziną która coś (jeszcze) znaczy w Polsce jest RoLNICTWO + ZIEMIA w chłopskich rękach ! Chłopy z ZSL-u,( w tym Pichociński ) p.podobnie podpisali z ” szujami ” odszkodowanie w y m i e n n e – to znaczy; LASY oraz gospodarstwa przejda do „neo -ślachty ” a za te skromną przysługę, to PSL a nie p.Miller zabryluje na salonach ???!
  Oczywiście w dobrej wierze Pan zakłada, że ta ostatnia farsa wyborcza – to absolutly clear?

 11. maniek said

  @7 (Maniek)
  Białoruska opozycja antyłukaszenkowska też ma takie zapędy:
  —-

  Ta niby „opozycja” jest wspierana naszymi pieniędzmi na rzecz usraela za pośrednictwem kaczysława i tuskmana (JAWNYM)

 12. maniek said

  Wracam do domu a tu zbrodnie ukropskie

  Donetsk / Krasny Pakhar (z wczoraj)

 13. maniek said

 14. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka zapytuje pan Gajowy:

  A cusz to za dziwne ryby na tym taleszu?

 15. marta15 said

  bardzo dobry film oparty o fakty z zycia Mary Stuart , katolickiej krolowej Szkocji zwalczanej przez klany szkocie i wredna kuzynke Elzbiete z Amgli.
  warto obejrzec.
  ta scena z sadu bardzo mocna.

 16. marta15 said

  to jest nowsza wersja , tez ciekawa. szczegolnie ostanie spotkanie Elzbiety z Mary tuz przed jej egzekucja.

 17. maniek said

  to ryby euro-pejskie lądowe

 18. maniek said

 19. Miet said

  Re.5.
  Myślę, że ten Jan Bodakowski powiedział tylko jedną prawdę: – gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
  W polskim reality, to nawet trzeba by było to powiedzenie zmodyfikować.
  PO i PiS udają, że się biją a PSL korzysta ale nie dlatego, że jest bliżej ludu. To, że Pawlak czy jakiś inny zakłada od czasu do czasu strażacki mundur, przy okazji jakiegoś ludowego święta, to o niczym jeszcze nie świadczy.
  Oczywiście to się gospodyniom wiejskim może podobać – ale co to daje polskiemu rolnictwu???
  Niech mi ktoś pokaze choćby jedno konkretne osiągnięcie PSL, które można by zaszeregować jako coś bardzo znaczącego i dobrego dla polskiego rolnictwa.

  Obserwując to co się w Polsce wyprawia, choćby na podstawie ostatnich wyborów lokalnych, można jedno stwierdzić, że żadna partia nie przedstawia społeczeństwu żadnego programu. Zmiany dotyczą tylko poszczególnych stanowisk i wszystko ogranicza się do pyskówek po to aby wykopać Kowalskiego i wskoczyć na jego miejsce – nic więcej.

  Jedna z moich znajomych internautek w takiej sytuacji zwykła pisać: -„jak to dobrze, że mnie tam nie ma”. Przyznaję, że kiedyś byłem nawet na nią mocno wk…iony za to powiedzenie. Teraz przyznaję, że już mnie to dużo mniej drażni.;-)))

 20. http://www.foreignpolicyjournal.com/2014/11/22/living-with-insanity-harper-abbott-and-cameron-at-the-brisbane-g-20/
  Ciekawa analiza postepowania premierow Kanady, GB i Australii w stosunku do Ukrainy i nie tylko.
  Pozdrowienia z wietrznego huraganowego orkanowego Toronto!

  P.S. Slimaki tez wygladaja akuratnie . Super tylko pomazyc to takim smakolyku. Mniam mniam mniam give me some?

 21. Siggi said

  $-10,p.Krzystof P.No -kurna-od pewnego czasu jak coś tu wklepuję,to przestałem prosić,błagać,żeby joby za tekst nie w mój adres.A p.Krzystof P nie doczytawszy do dołu,wali najsampierw we mnie ,że ja to nabazgrałem.Uważam ,że należy mnie się rekompensata za moje zdenerowanie,może być np.czapka śliwek węgierek kalifornijskich z Chile.
  Ogólnie to Bodakowski dość trafnie analizuje to pobojowisko powyborcze.Ja,jako dawny i niedawny chłop indywidualny blisko patrzyłem jak koledzy ludowi i w Polsce Ludowej i w Nieludowej(III,IIIi pół oraz w IV-tej) robią interesa.Że to ośmiornica ,to za mało powiedziane.
  Pan Miet.(nr.porządkowy-17)stawia słuszne pytania,zwłaszcza dot.przykładu konkretnych osiągnieć ZSL-u dla polskiego rolnictwa. i nie jestem na siłach dać właściwą odpowiedz.
  Już raz ZSL pawlakowy miał duży sukces w Sejmie sporo ponad 150posłów i wszedł w koalicję z SLD,a Pawlak premierem.Po tamtej kadencji mocno walnęli tyłkiem o glebe. W wyborach do sejmu w 2015 roku może być z nimi różnie.
  Pożywiom uwidim,kak skazał ślepoj…

 22. Escargots à la Bourguignonne czyli nasze slimaki moi Panowie umknelo mi to w wypowiedzi nr 19.

 23. przemądrzałe bydlę said

  @5, 10
  Janusz Wojciechowski objaśnia tajemnicę wyniku PSL:
  http://januszwojciechowski.salon24.pl/617466,hold-gminny-oto-tajemnica-wyniku-psl

 24. Dzonyy said

  Ślimak to ryba! Proszę to sob ie zapamiętać raz na jutro! Nic już nie będzie takie same, jak Państwo sobie to uświadomią!

  Swoją drogą, wyglądają nieźle. Z masłem czosnkowym?

 25. przemądrzałe bydlę said

  Kołomojski z Poroszenką zrobili ściepę i wynajęli predatora 🙂

  A tak na poważnie, to w niezłe pozerstwo odpłynęli, skoro w takich hełmach pozują do TV. Może sklep z zabawkami obrabowali w Donbasie?

 26. they said that the next option is to have the consignment delivered to their
  correspondence office in Russia since the documents have not been
  translated.
  ******************
  KOCHANIE, to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. To, że Wrocław leży w Niemczech a Lublin w Rosji może pochodzić tylko ze sztabowych map amerykańskich na wypadek III Wojny Światowej.
  Ty nie rozumiesz polskich realiów. Ja dostałem od US ARMY Karę Śmierci TTTS za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota, wykonanie której UNIEMOŻLIWIŁ Kanclerz Kohl. Karę Śmierci zamieniono mi na 25 lat Internowania, co upłynęło miesiąc temu. Ponieważ Internowanie polegało na ZAKAZIE Pieniędzy, Foto, Seksu, Działalności Publicznej ECT to wyszedłem Bez Grosza, bo wszystko zostało SKONFISKOWANE.
  Teraz INTERNOWANIE mnie kontynuują Żydzi, którzy mają przywilej rządzenia Polską od Rosjan, Niemców i Amerykanów, bo mają spermę od Jezusa Chrystusa.
  Ja będe dziś telefonował, żeby szukali twego kontenera w Lublinie, gdy oni szukali go w Hamburgu. Jeśli kontner został wysłany do Lublina to znaczy, że przez ODESSĘ, która jest Światową Stolicą Złodziei.

 27. Guła said

  „Ślimak to ryba …” a „Krzyż to iglica”

  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=78165

 28. Guła said

  A na budowie cerkwi montaż „iglicy”

  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=76006

 29. osoba prywatna said

  Ukraiński generał: Ukrainą rządzą syjonistyczni żydzi i masoneria
  http://www.monitor-polski.pl/ukrainski-general-ukraina-rzadza-syjonistyczni-zydzi-i-masoneria/

 30. NICK said

  P. Maniek (9).
  Jak nia ma jak są. Winniczki, znaczy.
  Mam zamrożonych trzy kila, po burgundzku z drobną modyfikacją.

 31. Dzonyy said

  Są winniczki, tylko np. w ub. roku Generelny Dyrektor Ochrony Środowiska zakazał zbierania ślimaków zw względu na zbyt małe rozmiary. W tym roku już można było zbierać. One są wysyłane do Francji.

 32. Marucha said

  Można pójść na łatwiznę i kupić gotowe ślimaki do podgrzania.
  Ale można też uzbierać samemu, będąc gotów na żmudną i długotrwałą procedurę ich oczyszczania i przygotowywania, zresztą dość okrutną.
  Warto wiedzieć, że w wiekach średnich hodowlę winniczków upowszechnili cystersi, ze względów na wartościowe białko.
  Dla osób zainteresowanych:
  > http://www.mojegotowanie.pl/kuchnie_swiata/francuska/winniczki_z_czosnkiem

 33. JO said

  Informuje Grono Gajowiczow, ze kobieta chorujaca na raka, ktora podpisala wczoraj zgode na „gleboka sedacje” , zmarla o 4 nad ranem.

  Pod plaszczykiem „sedacji glebokiej” „leczacej bol” dokonano EUTANAZJI czlowieka w imieniu prawa.

  Zyjemy w swiecie , gdzie szatan panuje.

  Wzywam kazdego Tradycyjnego Katolika do Aktywnego dzialania. Nie tylko mamy sie modlic, nie tylko mowic co trzeba robic ale DZIALAC, by zmieniac srodowisko, w ktorym zyjemy, bo w przeciwnym razie nasze Modliwty nie sa Modlitwami , nie podobaja sie Panu Bogu a biernosc w dzialaniu powoduje, ze Satanistyczny Swiat pochlania nas i nasze Dusze.

 34. Dzonyy said

  Re 31
  Panie Gajowy, ta procedura rzeczywiście jest dość okrutna, mam wątpliwości z jednej strony i nie za mocne, ale jednak, wyrzuty sumienia, ale z drugiej strony, efekt jest piorunujący. I trzeba mieć dłonie w rękawiczkach latexowych przy soleniu i „odśluzawianiu”, bo jak ktoś ma jakąś rankę na dłoniach, to….. mocno szczypie.

 35. revers said

  rozne gajowe trollki, eksperci kacapstwa, rady , oredownicy jedynej wspanailej demokracji na swiecie bylo by zeby pojechali do Ferguson/usrael otoczonej przez nazi gwardie, oddzialy specjalne by lyknac troche nie kacapskiej demokracji z totalna blokada informacji, bo aresztuje sie kazdego nie swojego dziennikarza, wsrod ognia molotowow i strzalow z broni palnej do ludnosci cywilnej.

 36. revers said

  ad25

  te zdjecie predatora krazy na fejsie, internecie od dluzszego czasu – w podobne przebrania ubieraja sie tez taiwanczycy z oddzalow specjalnych, mam nawet takiego azjatykiego tygryska na liscie znajomych fejsa.

 37. maniek said

  Kolejna manifestacja EuroMajdanu w Warszawie z udziałem polityków POPiS-u. Banderowskie hasła w centrum polskiej stolicy [+VIDEO

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kolejna-manifestacja-euromajdanu-w-warszawie-z-udzialem-politykow-popis-u-banderowskie-hasla-w-centrum-polskiej-stolicy-video

 38. NICK said

  Tak, Gospodarzu. Bardzo żmudną i pracochłonną.
  Aby potem ‚błysnąć’ tym ‚rękodziełem’. A nie każdemu smakuje ta nieco ekskluzywna przystawka.

  Uwaga dziś zasłyszana od rodzica, który czytał z drugoklasistą [podstawówka] obowiązkową lekturę.
  Była tam opowieść o królikokrowiątku. Też nie wiecie co to jest? Jest to dziecko krowy zapłodnionej przez królika. Takich opowiastek jest tam więcej. Wszystkie napisane językiem bliskim rynszokowemu bo polskiego rodzic nie widział tam wiele.
  Nie pamiętam tytułu tej „lektury”.

 39. Marucha said

  Re 38:
  Dlaczegóż się nie pochwalić tym, co się robi dobrze – a ponadto sprawić kulinarną przyjemność rodzinie i znajomym (tym, którzy to lubią)?
  A tak, nawiasem mówiąc, nigdy tego nie robiłem własnoręcznie.

 40. revers said

  Po tym jak niezawisle od korporacji sady w demokratycznym panstwie wydaly orzeczenie ze policja moze strzelac do kazdego bez zapytania lub bez powodu.

  http://www.nbcnews.com/storyline/michael-brown-shooting/ferguson-angrily-reacts-decision-not-indict-darren-wilson-n255476

 41. maniek said

  Wojna z terroryzmem

  Administracja ukraińska odmówiła ludziom pozostającym w Noworosji wypłaty emerytur i rent chociaż, pochodzą one ze składek tychże ludzi. Prezydent Poroszenko zabronił wysyłania leków do Donbasu uznając to za działania wspierające terroryzm… .


  Pod Apteką: Włączyć napisy PL !!!

  Materiał nakręcony podczas wizyty w aptece na ul. Uniwersyteckiej w Doniecku, w której wydawane są bezpłatnie leki z pomocy humanitarnej.
  Mark i Dawid Hudziec

 42. maniek said

  Najnowsze dokonania morderców z banderlandu

 43. maniek said

  Anarchia w Ferguson: zamieszki, pożary i grabieże

 44. maniek said

  W Doniecku w autobus trafił pocisk, są ofiary

  Co najmniej 2 osoby zginęły, kilka pasażerów zostało rannych w wyniku trafienia pocisku w autobus w Doniecku na wschodzie Ukrainy.

  Wcześniej ukraińskie siły zbrojne ostrzelały z Gradu jedną z dzielnic na zachodzie miasta. Ucierpiało kilka budynków, wybuchł pożar w fabryce mebli, została uszkodzona podstacja. W wyniku zostały odcięte od prądu 83 stacje transformatorowe i 7 kotłowni. Obecnie pracownicy służb komunalnych prowadzą prace naprawcze.

  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/w-doniecku-w-autobus-trafi-pocisk-s-ofia.html

 45. Siggi said

  Opublikowano Listopad 25, 2014 Przez RX W Świat

  Politycy USA wzywają Obamę do uderzenia jądrowego w Rosję

  Według mediów, amerykańscy politycy wzywają szefa USA do wykorzystania broni jądrowej przeciwko Rosji, dołączając do oświadczeń senatora McCaina o konieczności wydania rozkazu ataku na Federację Rosyjską, który „wcześniej lub później wyda republikański prezydent”.

  Tak, zwłaszcza gazeta „Zawtra”, powołując się na bułgarską gazetę „BG-vestnik”, cytuje rzekomy wywiad byłej kandydatki na stanowisko wiceprezydenta USA, Sarah Palin. Przypomnijmy, że Palin domagała się od Obamy „użycia broni jądrowej ażeby powstrzymać napaść Rosji na Ukrainę”.

  „Jestem konsekwentnym politykiem i kiedy zajmuję stanowisko to twardo go bronię i niezachwianie. Broń jądrowa jest stworzona po to ażeby ją używać tak jak każdą inną broń. Wygrywa nie ten kto straszy a ten kto działa. A prezydent Putin pokazał to namacalnie” – powiedziała Palin, według gazety „Zawtra”.

  „Podczas gdy mądrzy mędrkowali to on bez żadnych zagrożeń zajął Krym. Na takie działania należy dać należytą odpowiedź, taka jest współczesna rzeczywistość. Jeżeli my nie uderzymy pierwsi to inni w nas uderzą” – zapewnia Palin.

  „Niestety dzisiaj przekształciliśmy się w cofający się naród czego jeszcze w naszej historii nie było. Weźcie tylko przykłady z bombardowań Hiroshimy i Nagasaki. Czyż my ostrzegaliśmy albo straszyliśmy? Podjęliśmy decyzję, zadziałaliśmy i zwyciężyliśmy” – uważa polityk, którą na poważnie brano pod uwagę jako kandydatkę na drugi urząd w USA.

  Mówiąc o śmierci kobiet i dzieci, według wersji gazety „BG-vestnik”, Palin powiedziała, rzekomo: „I w Hiroshimie i w Nagasaki byli starcy, kobiety i dzieci. Ale oni nikogo nie powstrzymali”, dodając, że sojusznicy (w tym Ukraina) „właściwie nas zrozumieją”.

  Dodajmy, że naszej Redakcji nie udało się zweryfikować tego wywiadu u oficjalnych przedstawicieli Palin, tak jak i nie udało się skomunikować z redakcją „BG-vestnik”. Jednakże zwracamy uwagę na to, że w 2013 roku, po zamachu terrorystycznym w Bostonie, powiedziała ona w kontekście terrorystów: „Wystrzelmy parę rakiet jądrowych na Islamabad. Powinniśmy pokazać jak potrafimy prowadzić sprawy”.

  UWAGA! Poniższe ilustracje zostały dodane przez Redakcję W-P.

  Sarah Palin pozdrawia współwyznawców gestem mano cornuto

  Sarah Palin z zawieszonym na szyi heksagramem. Wyznanie i narodowość oczywiste.

  „Amerykanka” Sarah Palin sojuszniczka Polin
  Heksagramowa „Amerykanka” Sarah Palin, sojuszniczka Polin.

  Za: http://3rm.info/52909-politiki-ssha-prizyvayut-obamu-nanesti-yadernyy-udar-po-rf.html

  Data publikacji: 25.11.2014

 46. revers said

  Zawsze to z pozycji strzeleckiej Quasi Policji na uslugach Mafii, Korporacji, Marionetek Rzondowych DEMOKRACJA lepiej wyglada.

  http://www.alternet.org/news-amp-politics/ferguson-decision-no-justice-family-michael-brown

 47. maniek said

  Międzynarodowy Żyd z USA „naprostował” premiera Czech


  Pamiętają Państwo stary, PRL-owski żart – żart wymyślony przez żydowską V kolumnę w Polsce -: kto jest najlepszym zegarmistrzem w Polsce? W.Gomułka (I sekretarz KC PZPR), bo po wskazówki jeździ aż do Moskwy.

  Wtedy sarkazm żartu miał nas utrzymywać w przekonaniu, że PRL jest państwem wasalnym wobec ZSRR. O wasalności PRL wobec ZSRR przekonują nas po 1989r. powszechne żydo-media, które jednocześnie wmawiają nam, że dopiero po 1989r. uzyskaliśmy prawdziwą niepodległość. Jesteśmy wolni i jesteśmy częścią demokratycznego Zachodu, co zresztą potwierdzał sam święty Kościoła JPII. Ma się rozumieć, że i wolność gospodarcza po 1989r. zapewnia nam niespotykany wcześniej rozwój.

  Żart o zegarmistrzu można sprzedać dzisiaj Czechom. Kto jest najlepszym zegarmistrzem w Czechach? B.Sobotka, bo po wskazówki jeździ aż do Waszyngtonu….

  czytaj dalej… http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/115736,miedzynarodowy-zyd-z-usa-naprostowal-premiera-czech

 48. maniek said

  ad 45 Siggi

  ciekawe dzięki

 49. Bodzio said

  ad. 14 @Mordka Rosenzweig
  Ja z kolei zapytuję szanowny Pan Mordka, czy te ryby są koszerne?
  Co w tej kwestii orzekli panowie rabini?

 50. maniek said

  Apel Igoria Striełkowa o pomoc dla Noworosji


  Drodzy ojcowie, bracia i siostry!

  Przecież jesteśmy prawosławni, jesteśmy Rosjanami!

  Nie mamy prawa stać na uboczu, siedzieć w cieple i sytości kiedy nasi przecież rosyjscy bracia i siostry giną od bomb i kul antychrystusowych sił faszystowskich, kiedy nasze kobiety, starcy i dzieci umierają z głodu i z zimna.

  Teraz już są dokładne namiary na które można wysyłać pomoc dla Noworosji. I ta pomoc dokładnie dojdzie do adresatów. Prosimy o wykazanie duchowej i obywatelskiej odwagi i okazać, w miarę swoich możliwości, pomoc umęczonemu Donbassowi.

  Dopomóż nam Boże!

  —————————————————————————————————————————————–

  Ruch Noworosja Igoria Striełkowa

  Fundacja charytatywna „Globalne inicjatywy”

  (http://novorossia.pro)

  Szczegóły dotyczące przelewów pieniężnych

  Номер карты Сбербанка – 5479 2752 0001 4487

  На кошелек Яндекс-деньги – 410012273300268

  Numer konta pomocowego dla Noworosji

  Wydatkowanie środków jest osobiście kontrolowane przez Igoria Iwanowicza Striełkowa:

  БФ „Глобальные инициативы”

  ИНН/КПП: 7725352877 / 772501001

  р/с: 40703810852090000199 в ДО № 5221/0369 Ростовского отделения ОАО „Сбербанк”

  БИК: 046015602 к/с: 30101810600000000602 в Юго-Западном банке ОАО „Сбербанк России”

  ——————————————————————————————————

  Apel Igoria Striełkowa z 20.11.2014 – Transkrypt apelu poniżej video

  Chciałbym zwrócić się do was z apelem Toczy się wojna. Cierpią ludzie, cywile, Rosjanie. Kobiety, starcy, dzieci. Cierpią od bomb i kul, od zimna i głodu. Potrzebna jest dla nich pomoc. W miastach Noworosji nie ma wody, gazu, elektryczności. W szpitalach brakuje lekarstw. Za zwykłych cywilnych mieszkańców, za Noworosję, za ich życie, wolność, za prawo mówienia w ojczystym języku, walczą ochotnicy. Walczą nie bacząc na niebezpieczeństwo, na oszczerstwa, ratują oni cudze życie kosztem własnego życia, własnego zdrowia. Pospolite ruszenie także dramatycznie potrzebuje pomocy. „Ruch Noworosja” charytatywnej fundacji „Globalna inicjatywa” widzi swoją misję w tym, żeby zamiast samozwańców, bez pośredników, dostarczać pomoc tam gdzie ona rzeczywiście jest potrzebna. Dla tych, dla których przeżycia jest ona konieczna. Dzisiejsza sytuacja jest taka, że każda pomoc jest bezcenna. Każda pomoc! Dotyczy to każdego. To obowiązek wobec Ojczyzny. Obowiązek wobec sumienia. My ze swojej strony obiecujemy, że zrobimy wszystko ażeby wasza pomoc doszła do adresatów.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-ludzie-umieraja-z-glodu-2014-11

 51. Guła said

  Jean Paul Sartre: „Piekło to inni”.

 52. maniek said

  Polska szkoła kuźnią ukraińskiego nacjonalizmu

  „W tym roku polscy uczniowie uczestniczyli również w przemarszu pod kurhan, a następnie w banderowskim spotkaniu w wiosce Korolino, gdzie przy dawnej kryjówce UPA usytuowany jest pomnik poświęcony tej zbrodniczej formacji. To nie do pomyślenia, że szkoła, która otrzymuje wsparcie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i jest wspierana pieniędzmi polskich podatników, gloryfikuje UPA – formację, która dokonała rzezi wielu polskich wiosek na Kresach i mordu na dziesiątkach tysięcy naszych rodaków. Polska szkoła nie może być kuźnią ukraińskiego nacjonalizmu”.

  Ze Stanisławem Szarzyńskim, prezesem Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów oraz członkiem zarządu Światowego Kongresu Kresowian, rozmawia Mariusz Kamieniecki

  Ostatnio, zresztą nie po raz pierwszy, odwiedził Pan Polaków mieszkających na Ukrainie oraz miejsca związane z polską tradycją. Wiem, że rozmawiał Pan o sprawach związanych ze zwrotem kościoła pw. Marii Magdaleny we Lwowie polskiej społeczności. Dlaczego sprawa ta wciąż nie została załatwiona pozytywnie?

  – We Lwowie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny, gdzie wraz z lwowianami modliliśmy się w intencji kolejnej rozprawy sądowej o zwrot kościoła, który obecnie służy głównie jako Sala Muzyki Organowej. Mało tego – jest bezczeszczony portretem Stepana Bandery, który „straszy” przy wejściu do świątyni od bocznej nawy, bo wejście główne zostało zamurowane.

  Zresztą we wnętrzu kościoła też nie ma modlitewnej atmosfery, bo trudno się skupić, kiedy wszechobecne są …..

  czytaj dalej… http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/polska-szkola-kuznia-ukrainskiego-nacjonalizmu

 53. maniek said

  Ferguson 🙂

 54. maniek said

  Naukowcy udowodnili: supercywilizacja istniała na Ziemi przed ludzkością

  Rosyjscy naukowcy złożyli sensacyjne oświadczenie – przed pojawieniem się człowieka na Ziemi istniała superrozwinięta cywilizacja. Do takiego wniosku doszli badacze z obwodu rostowskiego i Kraju Krasnodarskiego po unikatowym znalezisku mieszkańca z miasta Łabinsk. Podczas połowu ryb Wiktor Morozow znalazł nieznany mu kamień, w którego środku znajdował się mikrochip – podaje periodyk „Mir Nowostiej”. Po analizie znaleziska specjaliści wywnioskowali, że należy do bardziej rozwiniętej niż ludzkość cywilizacji, która zamieszkiwała Ziemię przed nami. Unikatowe znalezisko zachowało się z pradawnych czasów dzięki umieszczeniu w kamieniu – wyjaśniają naukowcy. W laboratorium Nowoczerkasskiej Politechniki w obwodzie rostowskim Katedra Geologii przeprowadziła ekspertyzę w zakresie ustalenia wieku znaleziska. Okazało się, że niezwykły kamień liczy około 250 mln lat. Ten fakt stanowi dowód istnienia na Ziemi superrozwiniętej cywilizacji na długo przed pojawieniem się człowieka pierwotnego. Prawdopodobnie osiągnięcie jej poziomu jest dla nas możliwe tylko w dalekiej przyszłości.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_25/Naukowcy-udowodnili-supercywilizacja-istniala-na-Ziemi-przed-ludzkoscia-2686/

 55. revers said

  Ukraina ma stac sie wielka baza wosjkowa USA i kolonia Niemiec, tyle zostalo z ukladow Monachijskich, Poczdamskich i ukladu 4+2 z Gorbaczowem o nie rozprzestrzenianiu NATO na wschod.

  http://dnr-news.com/inosmi/8670-icg-ukraina-stanet-voennoy-bazoy-ssha-i-koloniey-germanii.html

 56. osoba prywatna said

  Szkoda,że nie ma tłumaczenia.
  Wywiad z marszałkiem Żukowem, zabroniony do emisji za czasów ZSRR.

 57. Protest wyborczy

  O co chodzi?

  Z całego kraju spływają do nas liczne informacje o nieprawidłowościach w trakcie wyborów samorządowych. Jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, czujemy się odpowiedzialni za nasze państwo, dlatego stworzyliśmy stronę, która ma służyć pomocą wszystkim osobom, które w sposób zgodny z prawem chcą dążyć do wyjaśnienia nieprawidłowości.

  Chcemy, aby strona służyła realną pomocą tym, którzy mają informacje o nieprawidłowościach i chcą je przekazać organom właściwym do orzeczenia nieważności wyborów na konkretnym obszarze. Nie istnieje jeden odgórny organ, który mógłby orzec nieważność wyborów samorządowych. Wybory można unieważnić na konkretnym obszarze. W tym celu zachęcamy do składania protestów wyborczych.

  http://protestwyborczy.pl

 58. NICK said

  P. Krzysiek (57). Podejrzane.
  Wyjrzy na kanalizację nastrojów frustratów, biorących udział w wyborach.
  ‚Po co się frustrować?
  Proste! Nie głosować!’
  Fruuu…straaaty…
  Na raty.
  P.S. Za rok też pójdzieta na „wybory”???

 59. maniek said

  Szpital im. Kallinina, prospekt Iljicza 12. Donieck
  Zdjęcia ze szpitala im. Kalinina, zdaniem TVP nie działającego. Obecnie w szpitalu przebywa ok 800 pacjentów, a miejsca jest na 1150.

 60. maniek said

  Mieszkańcy Doniecka błagają przedstawicieli OBWE aby pokazali ich cierpienie , łzy na całym świecie.

 61. maniek said

  Szkody zniszczenia w Nikiszin 15, ukropy palili domy wokół blokady

 62. maniek said

  Dzisiejsze zniszczenia i przekleństwa kijowa przez mieszkańców

 63. NyndrO said

  Ad 53.* Niebrzydka murzynka.

 64. maniek said

 65. maniek said

  70 ton chemikaliów z Salwadoru zutylizują w Polsce. To dla nas nowe zagrożenie

  Ponad 70 ton szkodliwych odpadów z Salwadoru zostanie zutylizowanych w Strzemieszycach – jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej – podaje portal Biztok.pl.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/70-ton-chemikaliow-z-salwadoru-zutylizuja-w-polsce-to-dla-nas-nowe-zagrozenie

  —–
  Neokolonia PL kraina utylizacji starych sprzętów po niemieckich i gaci (70% ubiera się w lumpeksach)

  Teraz jeszcze to

 66. Marek said

  Rosyjscy naukowcy złożyli sensacyjne oświadczenie – przed pojawieniem się człowieka na Ziemi istniała superrozwinięta cywilizacja. Do takiego wniosku doszli badacze z obwodu rostowskiego i Kraju Krasnodarskiego po unikatowym znalezisku mieszkańca z miasta Łabinsk. Podczas połowu ryb Wiktor Morozow znalazł nieznany mu kamień, w którego środku znajdował się mikrochip – podaje periodyk „Mir Nowostiej”. Po analizie znaleziska specjaliści wywnioskowali, że należy do bardziej rozwiniętej niż ludzkość cywilizacji, która zamieszkiwała Ziemię przed nami.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_25/Naukowcy-udowodnili-supercywilizacja-istniala-na-Ziemi-przed-ludzkoscia-2686/

 67. osoba prywatna said

  Znalezione.

  Kto Polakom dal ten Pierścień Wronio- Kruczy
  Co sprawia, ze Polak się z – f a k t ó w – N I E U C Z Y ?

  Mówil to już klasyk, a z wiedzy to kupił :
  że Polak PRZED szkodą i PO szkodzie – głupi”

  Damy w Łupkach dowód – jeszcze lepszy, grubszy:
  Że Polak PO SZKODACH jest…jest Jeszcze GŁUPSZY.

  Może to nie Polak, a TEN, kto nim KRĘCI?
  (gdy się Polak ocknie, łeb Mu może skręcić!)

  Ale idzie Postęp , przyjdzie chwila taka
  Że Ciemność pochłonie równo: i Polaka
  I Żyda i Niemca, co Polakiem kręcą
  Kiedy znów Alianty tę ziemię poświęcą
  Na…na Wschodnią Flankę swojej z Rosją Wojny
  (żeby na Zachodzie front był…lecz…spokojny
  Jak było i zawsze już będzie, posłuchaj:
  Najlepsza, najtańsza jest bo – w POLSCE – jucha!)

  Najlepiej front wojny prowadzic w bezpańskim
  Frymarczonym, biednym Kraju Prywiślańskim
  „W Polsce czyli NIGDZIE” jak już Szekspir pisał
  (więc Anglikom, Francom naprawdę to zwisa
  Dlatego we wrześniu pamiętnym , cholera,
  rzucili nas z zimną krwią w paszczę Hitlera.)

  Dziś się to odbędzie z naszą ZGODĄ na to
  – jako Honorową Wschodnią Flanką NATO

  „No, sami widzicie, taka Geografia
  (powie nam któregoś dnia aliancka mafia )
  Trzeba się tu z Rosją raz wreszcie rozprawić
  Polsko! Znów masz zaszczyt Świat krwią swoją zbawić!
  ( stąd Rakiety w Polsce , zwane milej Tarczą
  Skutecznie zaszczytem owym Was obarczą)

  Hej! Polacy dumni cieszcie się już teraz:
  Bo znów macie zaszczyt za Zachód umierać!
  Bo znowu jesteście , wciąż głębiej i dłużej
  Przedmóżdżem Zachodu, o pardon! – Przedmurzem
  Chrześci…czego?… aj waj… no widzicie państwo:
  Chciało się tu wplątac jakies „chrześcijaństwo”
  Apagee Satanas! Tfu! No…jestes Polsko
  Przed…Mór…Mur Zachodu , jego Duma , Wojsko
  co go nie masz lecz to wcale nic nie zmieni
  Wazne żebyś była tylko skrawkiem ziemi
  Na której odbedzie się Poligon Bezkarny
  (dla nas) , dla was : Local – Konflikt – Nuklearny
  Za to jaka Chwała?!!! Bohaterskie Lśnienie?!!!
  Że światu niesiecie od Rosji Zbawienie?!!!

  A prowadzi Was ku temu, jak widzicie
  Jako Rząd i nieRząd : Yaro Ka – Zbawiciel!
  Nie żebyśmy za nic mieli Donka Tuska
  Lecz ten się, wiadomo, w merkel – kluskach pluska
  I nie On ma kabel wprost do Waszyngtonu
  A Yaro i Sikor (co pcha się do tronu)
  Tak więc Polska znowu ma być Zbawicielem
  a w tym celu ofiar – nigdy nie za wiele!
  Yaro to rozumie i Sikor tym bardziej
  Każdy z nich to wielki ( waszym kosztem) Twardziel

  Stąd też, jak Hilaria śpiewa Clintonowa:
  Global – Inicjacja ( he he he) Łupkowa

  Stąd Ł U K Baz Łupkowych (dla wiertni czy rakiet?)
  Wzdłuż Wisły, wzdłuż granic – widzimy na mapie?

  Ale tym…tym razem, zważcie cwani Gracze
  Ze będzie ( przez postęp!) już trochę inaczej
  Polak, Żyd i Niemiec – razem w jednej grupie
  Utoną tu w Polsce, w nuclear – grzyb- zupie,
  co ja pichcą , grzeją wysoko nad nami
  Sojusznicy nasi, zwani aliantami

  A gdzieżby się miała indziej odbyć owa
  Krwawa i największa, być może dziejowa
  Walka, wojna, jatka o prymat nad światem?
  (nad Chinami/Rosją co dla NATO- patem?
  A wie to już nawet w kołysce dziecina
  I Bush- Brzezińskiego ta Geo- Doktryna,
  że, by wladzę posiąść nad tym ziemskim globem,
  Trza noge postawić nad Moskiewskim Grobem
  I nie jest to jakaś głupia fanaberia
  A THE BIGGEST GESZEFT!!! – Gold- Gas-Oil Syberiaaaa!!!!! )

  A że, jak z historii to jasno wynika
  Ameryka nie ma , NIE MA sojusznika
  Lepszego i bardziej od Polski wiernego
  Zwłaszcza tak… w sąsiedztwie…Rosji – tak BLISKIEGO!
  Więc wybór jest jasny – wojskowo, moralnie
  (choć dla ludzi w Polsce skończy się fatalnie)
  „But, You know, the Poles are..ohh, ja znać ich wielu:
  One lubieć ginąć w naszym Great, Big celu”

  Więc się zastanówcie, Polacy , Koszerni
  KOMU , CZEMU mamy – służyć i być wierni
  I pod CZYIM pyskiem leżeć mamy w żłobie
  I KOMU podlegać…może – samym sobie?

  Jak powiedział Brzechwa tak koszerno-polski
  W bajce o warzywach pełnych kłotni, troski,
  Co się gdzieś na targu swarzyły i żarły ,
  jedne przed drugimi na podest się parły:
  które lepsze, które zaś bardziej czerwone,
  lepsze słodkie? kwaśne? a może te słone?
  aż pomidor? seler? burak? nie pamiętam
  któreś z nich krzyknęło „Głupie warzywnięta
  ( w tym mnie więcej sensie), po co się kłócicie?!
  Po co się ścigacie – w mowie, czynie, sprycie?!
  Po co, na co Wam te śmieszne swary głupie
  Wszak i tak zginiemy wszyscy wkrótce w… zupieeeee !!!!”

  O kochany Brzechwo, pozwól , że dopowiem
  Tak, zginiemy w zupie, do tego – w Grzybowej.

  Kucharz już się cieszy już nożem wywija
  Nad tym Polskim Kotlem kręci mu się szyja
  Już węszy nad kotłem zapachy upojne
  Pichci wojnę warzyw, pichci pichci wojnę
  Bo ma z tej wojennej zupy Grube Zyski
  Choć w kotle – żar krew śmierć i mysie PO-PIS ki

  P.S.
  Lepszy byłby w zupie wół, wieprz nawet ryba
  Niżli którymś świtem ujrzeć w oknie Grzyba

 68. Ziemia ma około 6 tys. lat said

  @54 Maniek

  Nie przed ludzkością, tylko przed potopem.
  Pisałem już o tym.
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/19/slady-zaawansowanej-techniki-sprzed-tysiacleci/#comment-422149
  Proszę spasować już z religią ewolucji, bo to się robi nudne.
  Zdjęcia tego czipa można obejrzeć w poniższym linku:
  http://mirnov.ru/lenta-novostej/nauchnaja-sensacija-uchenye-dokazali-suschestvovanie-drugoi-civilizacii-na-zemle.html

 69. maniek said

  Ad 68

  Ale ja tu o „religii ewolucji” nic nie piszę , ot podałem ciekawostkę.
  są raczej fanatycy „TEORII EWOLUCJI”

 70. ALI BABA said

  …” La pauvreté en Israël, le coût de la vie : tout cela, on pourra le résoudre après. Mais si on détruit les fondements de la démocratie israélienne, comme cela se passe actuellement et si l’on ne stoppe pas l’occupation, ce sera tout simplement la fin de l’État d’Israël. PS TŁUMACZENIE OD 2 ZDANIA. ..jeśli się niszczy podwaliny demokracji izraelskiej jak to- się dzieje obecnie i jeśli nie zakończy się okupacji, to będzie po prostu koniec państwa
  Izrael..” OBY TE SŁOWA STAŁY SIĘ CIAŁEM…/kom. mój/.!!

 71. towarzysz0 said

  Sterligow o trzech drogach rozwoju spoleczenstwa
  http://vk.com/g.sterligov?w=wall190311096_3190

  Возможное развитие событий в ближайшее время.

  Человечество имеет всего три варианта на выбор:

  Мир остается безбожным и погибает в научно-техническом бесновании до конца засрав и отравив всю планету и ипортив все что Господь сотворил для жизни человека. В этом случае гибнут все.

  Научный прогресс прекращается в результате ядерной войны, при этом мы имеем значительное поражение всего живого на планете с ядерной зимой над частью территории земной поверхности. При этом варианте гибнут не все но живые позавидуют мертвым. Вылезшие из бункеров высокопоставленные дебилы только тогда поймут чего они натворили.

  Третий вариант это тоже остановка научного прогресса но без экстрима, без ядерной зимы и без миллиардов трупов то есть плановый поступательный и сознательный отказ от достижений проклятых колдунов-ученых с их физическим уничтожением по всей планете. Плановое расселение мегаполисов обратно в миллионы крестьянских хозяйств по всему миру, пересаживания большинства людей с авто обратно на лошадей. В этом случае мы живем, природа восстанавливается и у нас появляется время на покаяние.

  Выбирайте, джентльмены.

  Слава Исусу Христу!

  герман стерлигов

 72. maniek said

  Dzień Jedności narodowej!


  To tyczy nie tylko upainy

 73. Siggi said

  Jan Widacki: Trzecia liga?
  Napisał(a): Jan Widacki w wydaniu 44/2014.

  Najpierw pojmano dwóch szpiegów. Stało się to wydarzeniem medialnym i oczywiście politycznym. Bo u nas to, co medialne, jest od razu polityczne. Chwytanie szpiegów należy do ustawowych zadań kontrwywiadu, więc jeśli wywiad istnieje, nic dziwnego nie ma w tym, że czasem szpiega złapie. Złapania szpiega zwykle się nie nagłaśnia, ale czasem tak się robi. Wtedy, gdy to z jakichś względów potrzebne państwu. Czasem to element gry służb specjalnych, czasem jest to potrzebne do celów politycznych. Bywa jednak, że nagłaśnianie takiego faktu nikomu potrzebne nie jest, może nawet być szkodliwe, ale informacja wycieknie do mediów. Jak było tym razem, rzecz jasna nie wiem.
  Tak czy owak, we wszystkich telewizjach i rozgłośniach radiowych, a także na łamach gazet mieliśmy festiwal wypowiedzi polityków, jak się okazuje wybitnych znawców służb specjalnych. Na ogół pletli trzy po trzy. Tyle że ci z koalicji ujęcie szpiegów i nagłośnienie tego faktu chwalili i byli dumni ze służb specjalnych, a ci z opozycji zgodnie z oczekiwaniami odnosili się do tego krytycznie. Jedni opowiadali, że u nas ruskich szpiegów są tysiące, tymczasem ujęto tylko dwóch, drudzy, robiąc tajemnicze miny, z pełnym przekonaniem o swoim znawstwie spraw szpiegowskich i kontrwywiadowczych (naoglądali się chłopcy filmów o Jamesie Bondzie) twierdzili, że ujęcie szpiegów to nie sukces, lecz wpadka kontrwywiadu, bo wedle ich tajemnej wywiadowczej i kontrwywiadowczej wiedzy (z filmów o Bondzie właśnie) szpiegów się nie łapie, tylko „odwraca”. Czyli to, że pułkownika Wojska Polskiego nie „odwrócono” (chyba twarzą do ściany?), było karygodnym błędem.
  Po takim przygotowaniu medialno-politycznym zebrała się sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Jest już tradycją, że jej członkowie po opuszczeniu tajnych obrad odbywających się w superzabezpieczonych przed podsłuchem pomieszczeniach natychmiast szukają wzrokiem kamer telewizyjnych, by uchylić choć rąbka tajemnicy, którą właśnie posiedli, i pokazać tym samym, jacy są ważni. Zupełnie jak dzieci – przypuszczone do jakiejś tajemnicy natychmiast ją rozgłaszają, ale „w tajemnicy”. Dzieci tak mają. Natomiast infantylni posłowie, zdaje się, łamią przy okazji prawo. Co na to prokuratura? W sprawie owych dwóch szpiegów ABW mówiła o szpiegach działających na rzecz wywiadu „obcego państwa”. Tak samo mówił prokurator generalny. Nawet większość członków komisji sejmowej tak wypowiadała się do kamer, robiąc przy tym tajemnicze miny. Tylko jeden wypalił prosto do kamery: „To był celny strzał w GRU”. Zaraz, zaraz. Albo to, że chodziło o szpiegów rosyjskich, nie było żadną tajemnicą i szczerość tego ostatniego posła była uzasadniona, a pozostali (razem z ABW i prokuratorem generalnym) z nieznanych powodów taili to przed opinią publiczną, co byłoby karygodne, albo ten mówiący o GRU ujawnił tajemnicę państwową. Tak czy owak, było to niepoważne. W końcu chciałbym wiedzieć: była to tajemnica czy nie? Popełnił ten poseł przestępstwo, czy raczej pozostali z sobie wiadomych powodów nie chcieli informować społeczeństwa, jawnie je lekceważąc?
  Oczywiście cywilna kontrola nad specsłużbami, a zatem komisja sejmowa, jest potrzebna w demokratycznym państwie prawa. Ale może należałoby zakazać jej członkom wypowiadania się do kamer?
  Wszystko to jednak zeszło na drugi plan, gdy marszałek Sejmu, a do niedawna minister spraw zagranicznych, ujawnił, że w 2008 r. Putin w rozmowie w cztery oczy z premierem Tuskiem proponował nam udział w rozbiorze Ukrainy. Sensacja na skalę światową! Nie trzeba dodawać, że o światowych konsekwencjach politycznych. Natychmiast zrodziły się pytania: a co na to premier Tusk? Co odpowiedział Putinowi? Czy poinformowano o tym Ukraińców? Czy zawiadomiono sojuszników z NATO? Czy premier przekazał informację o tym niebywałym wydarzeniu prezydentowi RP? Dlaczego o tym fakcie eksminister informuje dopiero po sześciu latach? I dlaczego informacja ta dociera do Polski za pośrednictwem amerykańskich mediów?
  Zawrzało. Premier Kopacz odbyła rozmowę dyscyplinującą z marszałkiem Sejmu. Zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Posypały się komentarze polityków. Ci z Platformy byli trochę zażenowani i coś tam nieśmiało pletli, ci z opozycji rzucili się na Platformę i Tuska. Zobaczymy, jak na to zareaguje opinia publiczna. Najbliższy sondaż pokaże, czy tego, co Platforma zyskała po zmianie rządu, teraz, po wypowiedzi marszałka, na powrót nie straci. Tym bardziej że marszałek zachowuje się coraz głupiej. Najpierw arogancko odesłał dziennikarzy do swojego oświadczenia na Twitterze. Później plątał się w wyjaśnieniach. Tłumaczył, że nie uczestniczył osobiście w tej rozmowie, tylko o niej słyszał. Niby to oczywiste, że nie brał udziału w rozmowie, która miała się odbyć w cztery oczy, czyli potwierdzał, że jednak taka rozmowa miała miejsce. Potem oświadczył, że rozmowy nie było, że „zawiodła go pamięć”. Chwileczkę – pamięć zawodzi, gdy się o czymś zapomina. Gdy się mówi z przekonaniem, że było coś, czego w rzeczywistości nie było, mamy do czynienia nie z zawodnością pamięci, tylko z projekcją urojeń. Pani premier jako lekarz powinna to zdiagnozować i wyciągnąć wnioski. Zwłaszcza że nie byłby to pierwszy epizod choroby marszałka Sejmu. Już jako minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, jak wiemy z afery taśmowej, nie zgadzał się z polityką zagraniczną, którą sam prowadził. Chociaż w przeciwieństwie do pani premier nie jestem lekarzem, mnie to wygląda na schizofrenię, ale może się mylę?
  Tak czy owak, urojenie marszałka Sikorskiego będzie miało doniosłe konsekwencje w polityce zagranicznej, komplikując i tak trudną sytuację w stosunkach z Rosją i Ukrainą. Jak to przyjmą zachodni sojusznicy? Czy będą mogli nas traktować poważnie w przyszłości?
  Mamy kolejny przykład, jak niepoważna i nieobliczalna jest nasza klasa polityczna. Zawsze uważałem, że to trzecia liga, ale widzę, że chyba ją przeceniłem.

 74. osoba prywatna said

  Szokujące pomyłki amerykańskiej armii. „Zginęło 1147 niewinnych osób”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szokujace-pomylki-amerykanskiej-armii-Zginelo-1147-niewinnych-osob,wid,17055212,wiadomosc.html?ticaid=113de6

 75. osoba prywatna said

  Gdzie leży Ukraina? – artykuł , który ukazał się w ilustrowanym dwutygodniku związku szlachty zagrodowej pt. „Pobudka”, w dniu wybuchu II wojny światowej tj. 1 września 1939 roku…
  http://polmedia.pl/gdzie-lezy-ukraina-artykul-ktory-ukazal-sie-w-ilustrowanym-dwutygodniku-zwiazku-szlachty-zagrodowej-pt-pobudka-w-dniu-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-tj-1-wrzesnia-1939-roku/

 76. osoba prywatna said

  Warszawiacy, wybierajcie!
  http://polmedia.pl/warszawiacy-wybierajcie/

 77. osoba prywatna said

  Policja ostatnio postanowiła nagrać kabaret w godzinach pracy i wrzucić go na facebooka. Po obejrzeniu nasuwa się jedno skojarzenie, które można zobrazować w ten sposób:
  http://polmedia.pl/policja-ostatnio-postanowila-nagrac-kabaret-w-godzinach-pracy-i-wrzucic-go-na-facebooka-po-obejrzeniu-nasuwa-sie-jedno-skojarzenie-ktore-mozna-zobrazowac-w-ten-sposob/

 78. maniek said

  Wtorek, 25.11.2014 cz. II
  ACTA DIURNA (654) Zapraszam na drugi dzisiejszy serwis info ze świata: uran Iranu, Donbas, Ferguson, Mistrale, Putin…

  http://jeznach.neon24.pl/post/115766,wtorek-25-11-2014-cz-ii

 79. maniek said

  „Gazeta Wyborcza” a banderowcy: 3 lata temu i obecnie

  Jak wiadomo, od czasu przewrotu euromajdanowego, pod względem entuzjastycznego stosunku do banderowców, „Gazeta Wyborcza” może konkurować jedynie z „Gazetą Polską” i „Frondą”. To tylko kilka z wielu przykładów:

  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/115767,gazeta-wyborcza-a-banderowcy-3-lata-temu-i-obecnie

 80. maniek said

 81. Siggi said

  Moskwa pamięta o męczeństwie Polaków
  Logo dostawcy PAP | dodane 2014-11-25 (20:03)

  Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu
  Wikimedia
  W Państwowym Muzeum Historii Gułagu w Moskwie otwarto wystawę „Cierpieniu – prawdę, zmarłym – modlitwę”, upamiętniającą Polaków pomordowanych w dawnym ZSRR.

  Ekspozycja, zorganizowana przy udziale Centrum Naukowo-Informacyjnego „Memoriał” w Petersburgu, ambasady RP w Moskwie i konsulatu generalnego RP w Petersburgu, opowiada o ponad 130 miejscach polskiej pamięci narodowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

  Na wystawę złożyły się fotografie pomników, tablic pamiątkowych i krzyży, znajdujących się w różnych regionach Rosji: w miastach, osiedlach i wsiach, na cmentarzach przy dawnych osadach specjalnych i nekropoliach ofiar terroru, a także w dawnych łagrach.
  Ekspozycja będzie czynna do 7 grudnia. Wcześniej była pokazywana w Państwowym Muzeum Historii Politycznej Rosji w Petersburgu. Zostanie też przedstawiona w innych regionach Rosji. Następnie trafi do Polski.

  W ramach uroczystości otwarcia wyświetlono wielokrotnie nagradzany film Michała Kwiecińskiego „Jutro idziemy do kina” (2007) – romantyczną opowieść o wchodzących w życie maturzystach, których plany na przyszłość niweczy wybuch II wojny światowej.

  Państwowe Muzeum Historii Gułagu w Moskwie powstało w 2001 roku z inicjatywy Antona Antonowa-Owsiejenki, znanego historyka, publicysty i pisarza, który sam spędził 13 lat w stalinowskich więzieniach i łagrach.

  Centrum Naukowo-Informacyjne „Memoriał” w Petersburgu działa od 1987 roku. Twórcą tego ośrodka, zajmującego się problemami komunistycznego terroru i oporu przeciwko totalitaryzmowi, był więzień polityczny z lat 60. Weniamin Joffe.

  Na terytorium Federacji Rosyjskiej usytuowane są dwa polskie cmentarze wojenne – w Katyniu koło Smoleńska i w Miednoje koło Tweru. Spoczywają tam prochy polskich jeńców wojennych rozstrzelanych wiosną 1940 roku przez NKWD z rozkazu Józefa Stalina.

  Polskie groby z okresu II wojny światowej znajdują się również w innych częściach Rosji. Po zajęciu przez Armię Czerwoną po 17 września 1939 roku polskich ziem, do najdalszych zakątków ZSRR wywieziono około 800 tysięcy ludzi (niektóre źródła podają nawet liczbę ponad 1 mln deportowanych Polaków). Polskie mogiły rozrzucone są m.in. po obwodzie archangielskim, Republice Komi, obwodzie wołogodzkim, Karelii, obwodzie swierdłowskim, Kraju Permskim, obwodzie kostromskim, Kraju Krasnojarskim, obwodzie irkuckim, Kraju Ałtajskim i obwodzie orenburskim.

  W obwodzie archangielskim znajduje się ponad 100 cmentarzy polskich zesłańców. Jedne obejmują kilka grobów, inne – kilkadziesiąt. Wiele jest też takich, na których spoczywa ponad 100 osób.

  Natomiast na Syberii zachowały się także polskie cmentarze z przełomu XIX i XX wieku. Nekropolie takie znajdują się m.in. w Wierszynie (w obwodzie irkuckim), Wilence, Kanoku i Alaksandrówce (w Kraju Krasnojarskim), Biełostoku (w obwodzie tomskim) oraz Despotzenowce, Botwino i Hryniewiczach (w obwodzie omskim).

  Z kolei w syberyjskich miastach zachowały się katolickie części na nekropoliach prawosławnych. Pochowanych jest tam wielu Polaków. Największa taka „polska część” znajduje się na Cmentarzu Troickim w Krasnojarsku. Polskie groby z przełomu XIX i XX wieku znajdują się też m.in. na cmentarzach w Tobolsku, Ufie, Permie i Minusińsku.

  (zel)

 82. Siggi said

  Słowianie kontra Słowianie
  Napisał(a): Krzysztof Wasilewski w wydaniu 13/2014.

  – Słowianie, choć sobie tego nie uświadamiamy, są nam bliżsi. Polacy są narodem nomadycznym, podróżującym i intuicyjnie wyczuwają bliskość z innymi narodami słowiańskimi, bo potrafią się porozumieć. To jest ważny wspólnotowy wyznacznik – mówi prof. Wojciech Burszta, antropolog i kulturoznawca. To tłumaczyć może popularność wśród młodzieży piosenki „My, Słowianie”, która w ciągu pięciu miesięcy była odtwarzana ponad 40 mln razy. Z jednej strony, wraca moda na słowiańskość, z drugiej – w obliczu wydarzeń na Ukrainie – trudno mówić o jedności Słowian i przywiązaniu do idei panslawizmu. – Słowiańskość jest wartością komercyjną, która dobrze się sprzedaje. Panslawizm natomiast jest głosem silnych, a nie słabych – wyjaśnia prof. Burszta.

  Słowiańską jedność można włożyć między bajki.

  Dalej to tu:…
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/slowianie-kontra-slowianie

 83. Siggi said

  http://polish.ruvr.ru/2014_11_25/Rosja-i-OPEC-dogadaja-sie-w-sprawie-cen-ropy-0063/

 84. Siggi said

  hey,hey,hey! Filo,gdzie Wy? Anna German śpiewa…

 85. http://ksiazki.wp.pl/gid,17056710,page,1,tytul,Podziemne-krolestwo-Hitlera,galeria.html?ticaid=113df2

  Piszą o sprawach sprzed 40 laty jako ODKRYWCZYCH, gdy mu wzywaliśmy w tej sprawie Kosygina.
  Na leśnym lądowisku w Łucku AK uszkodziło 6-silnikowego Hainkla, który miał zabrać jedną z 2 STRATEGICZNYCH bomb atomowych na Moskwę i Leningrad. Hainkla, który był PROTOTYPEM, przetransportowano balonami do Świdnika, gdzie był monitorowany przez AK a po starcie został zniszczony przez sowieckiego kamikadze. Gdy Hitler powiedział o tym Goeringowi to ten PŁAKAŁ JAK DZIECKO. Obie bomby atomowe WRÓCIŁY pod Książ, gdzie zaczynało się metro wałbrzyskie.

 86. NICK said

  (nawiasem)
  „Młody Człowieku, przesuńże się bo mi uciskasz na nerw”, powiedział młoda kobieta, głaszcząc swój wydatny „brzuszek”.
  To było wczoraj u znajomej położnej.
  Proste, ludzkie, radosne i PIĘKNE.

 87. Wszystko wskazuje na to, że w SĄDZIE NADE MNA ZA UJAWNIENIE W RFN SATELITARNEJ DETEKCJI ZŁOTA uczestniczył Donald Tusk jako ochroniarz Urszuli Sipińskiej i na Jednym pseudonimie ze stasistówką Angelą Merkal OSKAR. Najbardziej kategorycznie Przeciw Mnie wystąpiła US Army, żądając Prawa TTTS z Numerem, gdy enkawudowska w tym czasie SmerSZ Numeru nie dawała. Wyrok TTTS uniemożliwił jednak Kanclerz Kohl, ale zgodził się na zamianę TTTS na 25 lat Internowania o Najcięższym Reżimie. Rozprawa ta miała poważne skutki, gdyż TTTS Satelitarnej Detekcji Złota zmieniono na TPP 12 Państw-Konsumentów Satelitarnej Detekcji Złota.
  Wiadomo, że Tusk Poparł amerykańskie Żądanie ZAMORDOWANIA MNIE, bo gdy Prezydent Clinton Czyścił TTTS to AMNESTIONOWAĆ Tuska nie mógł, więc zrobił go Królem Nigeryjskiego Przemysłu Oszukańczego – formalnie, że miał Najładniejsze AFRO, za co został w Lagos UKORONOWANY. Głównym Zajobem NPOsz był niejaki Mustafa Ann Ben z Nigerii, który służył w US Army w Syrii w stopniu podoficera i zajął miejsce Tuska przy Urszuli Sipińskiej i jako PRZYDUPNIK Kanclerz Merkel.

 88. Boydar said

  @ info Pana Siggi (82)

  Z ciebie Buszta taki sam profesor jak z tej piosenki, że niby ona o Słowianach. Rzeczone umpa umpa jest o gudłajskich obyczajach plemiennych, a ty jesteś zwykła qurwa, też gudłajska.

  A p. Wasilewski niech się dookreśli, bo nie bardzo jeszcze wiadomo, dlaczego taki ostrożny w formułowaniu własnej opinii.

 89. maniek said

  Okropności wojny! w oczach dwu letniego dziecka.

 90. maniek said

  Zachód już przegrał gospodarczą wojnę z Federacją Rosyjską, którą jej sam wypowiedział.

  Teraz miota się w swojej bezsilności – pomiędzy wycofaniem się ze szkodliwej polityki sankcji a ogłaszaniem nowych i nie wie jak wyjść z twarzą z całej sytuacji.

  Straty są poważne, tylko oczywiście usłużne w przeważającej większości media mainstreamowe o tym w sposób należyty nie informują, jednakże skala porażenia rosyjskim embargiem w takich krajach jak Polska, Litwa, Węgry czy Francja lub Włochy jest znaczna. Całe gałęzie gospodarki – w szczególności te oparte na produkcji i przetwórstwie rolnym są w kłopotach, najgorzej mają się producenci z Europy środkowej, którzy sami ze sobą brutalnie konkurują.

  Jednakże to nie jest koniec złych wiadomości, otóż w wyniku nielegalnego zahamowania akcji kredytowej wobec legalnie działających na rynku rosyjskich przedsiębiorstw – te, zostały zmuszone do wstrzymania akcji inwestycyjnej, czyli w praktyce zakupów usług i produktów w Europie i to żeby już było bardzo źle w kilku strategicznych i oferujących najwyższą stopę zwrotu branżach. Jak nie ma zamówień, to nie ma pensji – w Europie się nic nie wierci, no na pewno prawie nic! Jak mają zarabiać wysokonakładowe branże, zwłaszcza że niechętnie patrzy się na poszukiwanie źródeł niekonwencjonalnych. W konsekwencji – zaczynają nawarstwiać się sygnały ostrzegawcze, problemy i kłopoty.

  Nie wszyscy będą mieli takie Święta, jak by sobie wymarzyli. Niestety jest to tylko i wyłącznie wina złych decyzji podjętych przez szefów państw unijnych i inne kraje, w tym niestety także pewien kraj położony pomiędzy dwoma oceanami, będący rzeczywistą siłą napędową tego całego zamieszania i ukraińskiej tragedii.

  Przecież samo założenie, że …..

  … czytaj dalej http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27672

 91. revers said

  😀

  tak gudlajski przeglad, z pismakami z tamtej epoki lub gudlajach w nowych garniturach, a tak po za tym byla ostania rezolucja ONZ i europa nie nalezy do rodziny narodow niefaszyzujacych, o ideologi masowych zbrodni i masowych rabunkow.

  http://sputniknews.com/infographics/20141125/1015153484.html

 92. maniek said

  MSN Rosji dostarczyło Palestynie 26 ton pomocy humanitarnej
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_26/MSN-Rosji-dostarczylo-Palestynie-26-ton-pomocy-humanitarnej-7430/

 93. revers said

  Zeby mniejszosci etniczne, odmiennej orientacji seksualnej mialy lepiej w PL

  http://wpolityce.pl/polityka/185133-polska-przeznacza-dziesiatki-milionow-dla-mniejszosci-niemieckiej-na-opolszczyznie-w-tym-samym-czasie-rfn-wstrzymal-wsparcie-finansowe-dla-polonii

 94. NICK said

  Chodzi o sens:
  Banderosław Kilkstein, chyba wczoraj z mównicy sejmowej – sfałszowane wybory to zamach na demokrację.
  Miller Leszek, dziś w jakimś radiu – sfałszowane wybory to sztylet w serce ‚uczciwych’, trzeba ten sztylet wbić w serce fałszerzy.
  Koń mógłby się uśmiać ale kuń [R.G. – wicepremier], zapowiada przelew krwi w Polsce… . Dawno się nie ujawniał a teraz w ten sposób… .
  Gryzą się squrwiele? Czy udają?
  Tak czy owak. PIS prze do władzy, coraz mocniej. Takie są rozkazy. A Rodacy, mimo wszystko, wykazują jakąś inercję. Banderosława to boli.
  Przypomnę: jeśli un uzyska władzę absolutną? Po NAS.

 95. JESTEM WIERZYCIELEM USA:
  – AEROBUS, którym Komunistyczne Chiny dokonały aneksji Morza Południowochińskiego, skąd Amerykanie musieli UCIEKAĆ, bo Aerobusem nie mają, zaś Kuba, Rosja i Honduras dokonały mym Aerobusem aneksji Morza Karaibskiego, skąd Amerykanie też musieli Zwiewać a Agresorzy próbowali Amerykanów wyrzucić z Zatoki Meksykańsakiej;
  – Silnik spalinowo-parowy VDTW, przebity idiotycznym Kanadyjsko-Kalifornijskim Systemem Energetyki Wodorowej Flicka, co kosztowało Amerykanów wiele bilionów $ (nie mld);
  – Minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, przebity idiotycznym superreaktorem ROCKEFELLER, co kosztowało Japończyków 250 miliardów $ w I racie;
  – Rewolucja Informatyczna Steva Jobsa i Billa Gatesa z wrocławskiego ELWRO, gdzie pracowałem oraz kilka innych technik, np: http://www.wandaluzja.com/?p=p_344&sName=technika-ekologiczna//
  Amerykanie walczyli ze mna wystawiając Zajoby, co kosztowało ich bardzo drogo.

 96. maniek said

  Kochanemu Pradziadkowi dziękuję za zwycięstwo!!

 97. maniek said

  W Ferguson można wszystko, czego nie można było na Majdanie

  Dopiero nad ranem 26 listopada w Stanach Zjednoczonych (USA) uspokoiły się zamieszki wywołane wydarzeniami w mieście Ferguson, w stanie Missouri. Akcje protestacyjne w związku z uwolnieniem policjanta, który w sierpniu zastrzelił nieuzbrojonego 18-letniego afroamerykanina, do 26 listopada objęły 35 stanów: od Nowego Jorku do Kalifornii. Ława przysięgłych orzekła, że policjant nie naruszył przepisów organów ścigania.

  W samym Ferguson gubernator ogłosił stan wyjątkowy i wezwał na pomoc policję Gwardii Narodowej. Przeciwko protestującym zostały rzucone wozy pancerne, policja użyła granatów z gazem łzawiącym i paralizatorów elektrycznych. Aresztowano ponad 60 demonstrantów. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dwukrotnie zwracał się do Amerykanów. Zapowiedział, że wszystkie osoby odpowiedzialne za zamieszki, podpalenia i grabieże będą surowo ukarane przez prawo.
  Bardziej uderza nie to, co się stało. Takie rzeczy dla Stanów Zjednoczonych nie są czymś niezwykłym. Uderzają cyfry i reakcja na manifestacje ze strony Białego Domu. Według najnowszych statystyk Federalnego Biura Śledczego (FBI), w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych policja popełniła 461 „uzasadnionych morderstw”. Takiej wysokiej liczby ofiar przemocy państwowej nie było jeszcze nigdy w całej historii zbierania podobnych danych. „Uzasadnione morderstwo” to fizyczne usunięcie człowieka przez pracowników policji, Federalne Biuro Śledcze (FBI) i inne organy państwowe, dokonane podczas służby i uzasadnione okolicznościami. Zaskakująca jest reakcja prezydenta kraju Baracka Obamy. Zapowiedział on w Białym Domu, że wszyscy uczestnicy zamieszek w Ferguson zostaną ukarani przez prawo.
  To było oczywiste, że werdykt wywoła zamieszki nie tylko w Ferguson, ale również w całych Stanach Zjednoczonych. Dlatego pragnę przypomnieć, że my, przede wszystkim – państwo – opiera się na rządach prawa. Musimy zgodzić się, że ława przysięgłych miała prawo do podjęcia takiej decyzji. Ci, którzy udają się na akcje protestacyjne – róbcie to spokojnie. W naszym społeczeństwie wciąż istnieją problemy, ale nie mogą one być rozwiązane przez tłuczenie witryn i podpalanie samochodów. Problemy nie znikną i nie można nimi usprawiedliwiać aktów wandalizmu.
  Niczego podobnego do takich wezwań do „powściągliwości” nie było w czasie ekscesów pogromców w Kijowie oraz na Majdanie w ubiegłym i obecnym roku. Oficjalni przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, w tym senatorowie i urzędnicy Departamentu Stanu, przeciwnie, prawie co tydzień podżegali buntowników z Majdanu do nowych prowokacji. A przecież na kijowskim Majdanie policja miała nawet zakazane używanie gazu łzawiącego i odebrano jej broń.
  „Życie ludzi musi być chronione. Amerykańskie władze są odpowiedzialne za bezpieczeństwo narodu amerykańskiego – powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. – Jeśli dzwony kościelne dzwonią dzisiaj w dymie na ulicach Ferguson, Rosja również wyraża swoje poparcie dla narodu Stanów Zjednoczonych. On zasługuje na coś lepszego”.
  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że….

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_26/W-Ferguson-mozna-wszystko-czego-nie-mozna-bylo-na-Majdanie-2497/

 98. Boydar said

  @ Pan NICK (94)

  Moim zdaniem trochę się gryzą a trochę udają. Gryzą się, ale tylko w ramach przyznanego kontyngentu. Ceną za licencję na eksploatacje jest mi.in. obowiązek udawania rzeczy różnych.

  Co do banderosława, pragnę Pana pocieszyć paralelą; to tak jak by pijany dorwał się do kluczyków i kierownicy tira. Mięsakra, tyle że my z nim nie jedziemy. Wystarczy czujnie się rozglądać na drodze i Dzieci nie puszczać samych na dwór bez opieki.

 99. NICK said

  (98) P. Boydar. Wiemy. To było do forum. Szerokiego. To są Pytania, czasem podchwytliwe, zapuszczanie sondy.
  Ach. Idę zakąsić a kończę gotować ogórkową. Wszystkie produkty własne. A Pan się obejdzie smakiem… i zapachem… .Chyba, że, niedługo… .[?] :).

 100. maniek said

  Wielbiciele kata Powstania Warszawskiego świętują na Majdanie

  Wśród studentów kijowskich uczelni, którzy w piątek świętowali rocznicę wybuchu objawili się miłośnicy Oskara Dirlewangera – dowódcy znanych z barbarzyństwa oddziałów niemieckich kryminalistów mordujących mieszkańców Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego.

  21 listopada na ulice Kijowa wyległa znaczna liczba ukraińskich studentów. Wśród nich uwagę zwracała specyficzna grupa, trzymająca flagi z symbolem „Czarnego Słońca” – stanowi ono także integralny element herbu batalionu „Azow” do którego zaciągnęło się wielu ukraińskich neonazistów. Około 2:30 minuty nagrania widać jak grupa ta dumnie prezentuje flagę z napisem „Dirlewanger skinheads” i wizerunkiem niemieckiego zbrodniarza, odpowiedzialnego za nieopisane okrucieństwa wobec mieszkańców Warszawy w lecie 1944 r.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wielbiciele-kata-powstania-warszawskiego-swietuja-na-majdanie-video

 101. Boydar said

  „… Któż to może wiedzieć…” Panie NICK’u. Ja jestem nieodrodnym dzieckiem akcji; kiedy sytuacja się stabilizuje i normalnieje, mam naturalną skłonność do rozpływania się w mroku dziejów 🙂

 102. osoba prywatna said

  Jak UNIEWAŻNIĆ wybory – ZRÓBMY TO w II turze #88

 103. osoba prywatna said

  Zamach stanu PKW
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/646-zamach-stanu-pkw

 104. Centuria said

  W celach rozrywkowych…

  Ukraincy sobie dorabiaja historie. Okazuje sie, ze Herkules, Apollo a nawet Gingis Chan byli Ukraincami. I oni to mowia z powazna twarza. Ukraina ma 140,000 lat historii.

 105. Hnatuśko said

  #104

  podobne rzeczy wypisuje Pan Polak Stanisław, tylko że swoje rewelacje odnosi do nas, Polaków.

 106. maniek said

  W celu wyjaśnienia katastrofy Boeinga poszukiwany jest nowy Snowden

  Za informację o katastrofie Boeinga na Ukrainie zwiększono nagrodę. Prywatni detektywi z niemieckiego biura śledczego Wifka szukają informatorów, którzy wiedzą, z czyjej winy doszło do katastrofy i kto przeszkadza w obiektywnym śledztwie w sprawie tragedii.

  Anonimowy zleceniodawca, który zwrócił się do biura Wifka, nie poskąpił nagrody za informacje o katastrofie Boeinga na Ukrainie. 30 milionów dolarów zostanie zapłaconych temu, kto udostępni informacje o tym, kto stoi za zbrodnią. Niemieccy detektywi wzięli się za pracę we wrześniu. Jak poinformował prywatny detektyw Josef Resch w wywiadzie dla niemieckiego wydania internetowego Capital, w tym czasie śledczy przeanalizowali ponad tysiąc maili, dziesiątki listów, setki telefonów. Większość świadectw okazała się nieprawdziwa. Ale informacje od szeregu świadków zasługują na uwagę. Specjaliści nadal nad nimi pracują.
  Prywatni detektywi trzymają w tajemnicy przebieg śledztwa, relacje zdają tylko zleceniodawcy. Zleceniodawca, którego nazwisko pozostaje sekretem, zafundował nową nagrodę: 17 milionów dolarów za informacje o wtrącaniu się w śledztwo w sprawie katastrofy samolotowej rejsu MH-17. Sądzić można, że detektywi potrzebują dowodów na to, że przemilczane i zmienione zostały fakty, z czyjego polecenia tak się stało, oraz kto o tym wie. Dlatego niemieccy detektywi szukają nowego „Edwarda Snowdena” powiedział Josef Resch.
  Otrzymać informacje tradycyjną drogą jest, jak się zdaje, niemożliwe. Niedawno wiodące wydawnictwo Holandii „Elsevier” skierowało do rządu zapytanie, czy rzeczywiście istnieje tajne porozumienie między Ukrainą, Holandią, Belgią i Australią o tym, aby utrzymywać w tajemnicy wszystkie informacje związane ze śledztwem, jeśli zainteresowana jest tym którakolwiek z czterech stron umowy. Rząd odmówił odpowiedzi na pytanie, motywując to tym, że może to zaszkodzić stosunkom międzynarodowym.
  W rezultacie śledztwo prowadzone jest – a może nie jest – pod oficjalnym kierownictwem przedstawicieli Holandii i pod czujnym okiem Ukraińców, Belgów i Australijczyków. Do śledztwa nie jest nawet dopuszczona Malezja, co w ogóle jest nonsensem, uważa członek Światowej Fundacji Bezpieczeństwa Lotów Siergiej Melniczenko:
  Strony malezyjskiej nie dopuszcza się do śledztwa. Strony malezyjskiej nie dopuszcza się do szczątków samolotu. To po prostu zdumiewające. Dlatego, że przy wszystkich istniejących przepisach, przy wszystkich standardach ICAO (International Civil Aviation Organization), państwo, w którym zarejestrowane są linie lotnicze, w których rejestrze znajduje się samolot, zobowiązane jest brać udział w śledztwie. Ale dane śledztwo od początku charakteryzuje bardzo wysoki stopień upolitycznienia.
  Malezyjczyków taki obrót spraw nie zadowala. W pierwszych godzinach po katastrofie na Ukrainie to właśnie Malezja porozumiała się z separatystami o wydaniu „czarnych skrzynek”. A otrzymawszy je, przekazała nagrania międzynarodowej grupie śledczej, kierowanej przez Holendrów. De facto, na tym udział Malezji w tej sprawie się zakończył. Bez względu na obietnicę, którą premier Holandii Mark Rutte złożył podczas listopadowej wizyty w Malezji, tamtejszych specjalistów nie dopuszczono do montażu i wywozu szczątków samolotu z miejsca katastrofy. W samym Kuala Lumpur podejrzewa się, że przyczyną jest to, że Malezja nie chciała spieszyć się z wyciąganiem wniosków i chciała doczekać się obiektywnego śledztwa. Tym samym może być niewygodnym świadkiem faktów, które grupa śledczych chciałaby ukryć przed opinią publiczną. Dlatego zostali po prostu odsunięci od śledztwa w sprawie katastrofy ich własnego samolotu.
  Pasażerski Boeing 777 leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur i 17 lipca spadł na wschodzie Ukrainy. Na pokładzie znajdowało się 298 osób. Wszyscy zginęli.

  http://polish.ruvr.ru/2014_11_25/W-celu-wyjasnienia-katastrofy-Boeinga-poszukiwany-jest-nowy-Snowden-2821/

 107. NICK said

  Panie Maniek. (106)
  Toż, przecież, nikt tego, w czasie przewidywalnym, nie rozsupła.
  Inna sprawa, że co wiemy to wiemy. Z dni pierwszych. Szczególnie.
  Dalej to już tylko ściema. Gmatwanie.

 108. Joannus said

  Ad 104
  Może zechcą niedługo ogłosić sw JP II ukraińcem. Pozostaje tylko czekać.

 109. Joannus said

  Śmieci z Salwadoru można spalać na Śląsku, węgla polskiego nie.
  Co to jest.
  Magnum delirium na ziemi naszej.

 110. maniek said

  Polska: Śląsk wysypiskiem Ameryki?

  71 ton toksycznych odpadów ma trafić z Salwadoru do Polski. Zostaną zutylizowane w zakładzie w Dąbrowie Górniczej, której mieszkańcy od miesięcy walczą, by nie zasypywały ich śmieci. „Czemu mamy oddychać cudzymi brudami?” – pyta jedna z mieszkanek miasta.
  Mieszkańcy dzielnicy Strzemieszyce, w której znajduje się spalarnia śmieci do której prawdopodobnie trafią odpady, rozpoczęli protesty i zapowiadają blokadę zakładu.
  Według TVN24 śmieci zalegały nieopodal nieczynnych zakładów rolniczych w Salwadorze. „To odpady pestycydowe” – uściśla serwis twojezaglebie.pl, powołując się na Karinę Szafranek-Braś, dyrektor sprzedaży i marketingu „Sarpi” Dąbrowa Górnicza. Historię kontrowersyjnego ładunku przybliża też rmf24.pl z powołaniem na panamskie media. Według nich śmieci przygotowywano do transportu już od czerwca. Wtedy ich oparami miało się zatruć 12 osób (oprócz pestycydów na ładunek składają się także zanieczyszczone opakowania).Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej są całą sytuacją oburzeni. „Dlaczego musimy oddychać cudzymi brudami?” – napisała mieszkanka miasta do serwisu twojezaglebie.pl. I nie chodzi tu tylko o śmieci z Salwadoru. – Do Dąbrowy Górniczej, a w szczególności Strzemieszyc, kierowane są śmieci z całego regionu, z całej Polski, a teraz okazuje się, że płyną już z całego świata. To skandal – podkreślają mieszkańcy cytowani przez serwis dabrowagornicza.naszemiasto.pl.
  Od miesięcy walczą oni o to, by nie być zasypywanymi przez śmieci. Z pozbycia się odpadów cieszą się za to mieszkańcy Salwadoru. O usunięcie ładunku z kraju walczyli całe lata. Mówi się, że składowane tam odpady doprowadziły do śmierci 140 osób – podały „Fakty” TVN.

  http://xportal.pl/?p=17625

 111. Boydar said

  @ Pani Centuria (104)

  W przypadku Czyngis-Hana i Apolla, mogą niestety mieć rację. I to wcale nie jest śmieszne.

 112. maniek said

  Jakucja jak dziesięć Polsk

  Rozmowa z Kunnej Takaahaj, doktorantką Instytutu Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego

  http://polish.ruvr.ru/2014_11_26/Jakucja-jak-dziesiec-Polsk-0906/

 113. maniek said

  Druga Japonia – Polska 2011 (DZIŚ JEST ZNACZNIE GORZEJ W neokoloni pl)

  O premierze pierwszej części tego dokumentu rozpisywała się we wtorkowym wydaniu Gazeta Wyborcza. Jak podaje to szacowne wydawnictwo: „Polskie wtyczki Łukaszenki przygotowały propagandowy film, który szkaluje Polskę”. Czy tak jest faktycznie i jak bardzo trzeba było podpaść wrogim Polsce kręgom, aby dostać się na pierwszą stronę GW już teraz możecie Państwo zobaczyć i ocenić.

  Film pokazuje prawdę o sytuacji w Polsce i na Białorusi, kto jest odpowiedzialny, za zrujnowanie polskiej gospodarki, oraz dlaczego media atakują Aleksandra Łukaszenkę. Film można również zobaczyć w całości na stronie narodowiec.com

 114. maniek said

 115. PiS to farbowany lis said

  „13-letni chłopak brutalnie zgwałcił swoją koleżankę z klasy po lekcji wychowania seksualnego. To nie pierwsza taka sprawa i zapewne nie ostatnia. Tymczasem seksedukatorzy twierdzą, iż główną przyczyną tego typu przemocy jest… brak edukacji seksualnej”
  całość: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/7648-tragiczne-skutki-edukacji-seksualnej-nastolatek-brutalnie-zgwalcil-kolezanke

 116. PiS to farbowany lis said

  „Matka dziewięciorga dzieci może trafić do więzienia za odmowę wysłania swoich pociech na zajęcia edukacji seksualnej. W Niemczech taka odmowa jest nielegalna.”
  całość: http://www.pch24.pl/niemka-nie-posylala-dzieci-na-seksedukacje—grozi-jej-wiezienie,32141,i.html

  Ciekawe komentarze pod podlinkowanym artykułem. Najpierw trolla „Basia”:
  „A co za bzdety ktos tu wypisuje. Mieszkam w Niemczech od 20 lat i nie wiem nic o obowiazkowych zajeciach seksualnych. To propaganda w zlym guscie.”

  Odpowiedź kogoś mieszkającego w Niemczech:
  „Basiu, podaj swoj adres a przesle ci broszurki, ktore dostala moja 12 letnia Corka w niemieckeij szkole, na temat „Aufklaerung” wychowania seksualnego!!! Broszurka wydana przez organy panstwowe (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklaerung). Wlosy staja deba co tam powypisywali w tych broszurkach. A bylo ich 2 dla chlopcow i dziewczynek. Ogolnie chodzlo o to by rozwiazac seksualnie i obyczajowo, nawolywali do samogwaltu i wyprubowania seksualnisci obu plci!!!Corka moja przyniosla terz prezerwatywy, ktore rozdawali na PRZYMUS, czy ktos chcial czy tez nie, trzeba bylo brac!!! Basiu otworz oczeta, to olsnienie „Adolflandem” minie!!!”

  I jeszcze na podsumowanie:
  „Komuna zawsze podkreslala, ze kluczem do jej sukcesu jest przejecie dzieci i indoktrynacja w jak najmlodszym wieku. Seksualizacja spoleczenstwa, juz od przedszkola, nie bylaby wmuszana odgornie wszystkim narodom, gdyby nie byla uwazana za kluczowy element formowania nowego czlowieka. Kto sie nie poddaje, jest przeznaczony do reedukacji lub eliminacji (mowia o tym pisma autorow New Age przy ONZ). Im wiecej ludzie sluchaja tzw. ekspertow, tym bardziej zrzekaja sie praw i obowiazkow rodzicielskich.”

  W tym kontekście warto przypomnieć incydent z Niemiec, który miał miejsce w 2007 r.:

  „Dziennikarka chwali politykę prorodzinną Hitlera

  Niemiecki dziennik „Bild am Sonntag” uznał za wielki skandal wypowiedź dziennikarki telewizyjnej i publicystki Evy Hermann, która publicznie pochwaliła politykę prorodzinną Adolfa Hitlera. To „kompromitujący lapsus” – ocenił dziennik w niedzielę, informując na pierwszej stronie o tym wydarzeniu.

  Przedstawiając swoją najnowszą książkę, poświęconą problematyce rodziny, Hermann powiedziała, że okres Trzeciej Rzeszy był „strasznym czasem”, jednak to co było dobre, to: „wartości, dzieci, matki, rodziny i solidarność”. Dziennikarka skrytykowała lewicowe pokolenie roku 68. za niszczenie takich wartości jak macierzyństwo i wychowanie.

  – Wszystko zostało zniszczone, niczego nie zachowano – powiedziała na konferencji prasowej w miniony czwartek w Berlinie.”

  całość: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dziennikarka-chwali-polityke-prorodzinna-hitlera

 117. KOCHANIE, zaczynasz pisać logicznie, ale ABSURDEM jest tłumaczenie, że powodem przekierunkowania transportu jest NIEMOŻNOŚĆ PRZETŁUMACZENIA DOKUMENTÓW. W Polsce obowiązują dokumenty w języku Angielskim, a jeśli potrzebne jest tłumaczenie to robi się to na miejscu.
  Również to, że polskie władze mogą skonfiskować przesyłkę jest Nonsensem, gdyż z powodu wojny na Ukrainie Polska jest na Łasce USA a ja zapisałem przesyłkę jako „kapitał mojej narzeczonej”. Poza tym TY JESTEŚ SUWERENEM USA – ważniejszym od Prezydenta. Nasza korespondencja zaczęła się od Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//.
  Chiny Komunistyczne, Japonia i Rosja produkują mego Aerobusa na prawie wojennym, tj. bez porozumienia ze mną, dzięki czemu Chińczycy wygnali Amerykanów z Morza Południowochińskiego a Rosjanie ze Spornych Karaibów, gdyż Aerobus jest DECYDUJĄCYM Środkiem Operacyjnym. Jeśli Amerykanie nie chcą UCIEKAĆ przed Chińczykami i Rosjanami to muszą podjąć produkcję Aerobusa na TWOJEJ LICENCJI.
  KOCHANA, ja mam kredyt zamknięty, gdyż jestem ubezwłasnowolniony finansowo, toteż za Tłumaczenia płacić nie będę. Najważniejsze jest to, że Rosjanie NIE PRZYSŁALI MI Listu Przewozowego i Kodu.

 118. Cracovia Pany! said

  Coraz więcej antysystemowych wpisów w sieci – jest szansa by melon zgnił a mrówka nie była cała:

 119. Boydar said

  @ Cracovia Pany! (118)

  NIEPRAWDA ! Po [że], powinien być przecinek !!!

 120. Dzonyy said

  A propos Owsika, szykuje się kolejna farsa, czyli „Finał….” w styczniu 2015 r. W kwestii formalnej. Sama nazwa już świadczy o tym, że skoro finał, to kiedyś musiał być początek. Przed każdym „Finałem” musiał być „Początek”. Czy ktoś zauważył kiedyś jakowyś?
  Zapewne nie uda się tego zablokować, bo informacje o wygranej MatkiKurki nie mają szansy przebicia się ponad nagłośnienie merdialne.

  A w stołecznym mieście warmijskim coraz głośniej. Apel pana Piotra po kilka razy w lokalnym radiu. GW wpisuje się śpiewająco opisując po raz kolejny że Czesław Jerzy na wieży….. Coraz to nowe głosy wypuszczane z radia antyCzesławowe, a sam zainteresowany milczy. Obecny pan prezydent zaprasza na debatę w tv na jutro w jednym z hoteli. A w otwiet – tiszyna. I ludzkość ma o czym gadać a nie myśleć.

 121. https://marucha.wordpress.com/2014/11/24/wolne-tematy-73-2014/

  Ad. 54, 66, 111:

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_25/Naukowcy-udowodnili-supercywilizacja-istniala-na-Ziemi-przed-ludzkoscia-2686/

  140 tysięcy lat Historii Ukrainy to NIC wobec MILIONA LAT HISTORII NIEMIEC dla Przeskoczenia Mnie przez Pchłę Szachrajkę. Herzog: DLA PRZYJACIELA MEGO, USZYJ FRAK! – dobrze, że nie Surdut.
  Ja tłumaczyłem Niemcom, że Zamki Nadreńskie – atut kapitału turystycznego Niemiec – są CONAJMNIEJ o 1.800 lat starsze od ich oficjalnej datacji, na co pukali się w Czoło. Powinni popukać się MŁOTKIEM, jak Popukała na całym ciele Annę German markizetta Świnkówna, bo ta zelżyła Świnków PO NARODOWOŚCI.
  Niemcy jednak wygnali mnie Pod Cztery Wiatry, czyli chyba na Ocean Indyjski? bo archeolog niemiecki, Heinrich Kusche, zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych jako NEOLITYCZNE Tunele Pod Europą, co ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE – co zostało Potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie. – To POTWIERDZA moją datację Zamków Krzyżackich jako ARYJSKICH.
  Wg mej systematyki architektonicznej to po śmierci Foroneusza w Koblencji – chyba w XXXXVII wieku p.n.e., jego ojciec Innachos zawarł Pokój z Tartessem-Tangerem uznając LINIĘ RENU. Potem wysłał najmłodszego wnuka APISA do budowy Wspaniałego Kijowa i Wspaniałego Nowogrodu Wlk, który to Apis był Pierwowzorem Apollina.
  Jeśli idzie o HERKULESA to był on wodzem Hery z Pragi czeskiej. Pobił on Zeusa z Wrocławia, Poznania, Szczecina i Kopenhagi, ale Hera doszła do wniosku, że TO WYSTARCZY i dała się Przeprosić. Popełniła jednak fatalny błąd wysyłając Herkulesa do Iberii, co wykorzystał Egipt dokonując podboju Europy jako kultura pucharów dzwonowatych.
  Okazuje się jednak, że Herkules z połowy XXV wieku pne. nie był Jedynym. Pan Oceanów, Posejdon z Poznania, dokonał podboju Naddniestrza kultury trypolskiej, ale gdy chciał założyć tam system okupacyjny skazując HERKULESA na Śmierć to wybuchło powstanie pod wodzą Asklepiosa, które rozgromiło Hellenów, co nazywa się Wojną Bogów o Panowanie nad Światem.
  Starszy syn Posejdona Buzyrys poległ, ale młodszy Innachos obronił Wrocław prawobrzeżny budując Zamek Biskupi, a potem fary meklemburskie na drogę wojenną do Mont Saint Michel, co przeniosło wojnę na Zatokę Biskajską.
  Wobec POLITYCZNEGO małżeństwa syna Innachosa Foroneusza z Pragą z Krokowa Asklepios wycofał się za Wisłę i Dunajec.

 122. Boydar said

  Debeściaki !!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Rosja-pchali-samolot-zeby-mogl-wystartowac,wid,17059954,wiadomosc.html

 123. Cracovia Pany! said

  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/real-madryt-usunal-krzyz-ze-swojego-herbu/w40lr

 124. Cracovia Pany! said

  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/real-madryt-usunal-krzyz-ze-swojego-herbu/w40lr

 125. Cracovia Pany! said

  co dwie głowy to nie jedna 😉

  Przez nieuwagę wrzuciłem 2x. Pardon.

 126. Batalion Azow identyfikuje się z NATO. Przy okazji zobaczcie jak się pięknie prezentują w polskich hełmach balistycznych na tle nazistowskiej swastyki.

  Pan Paweł nas pogodzi z bratnimi Ukrami. Wystarczy tylko oddać im na razie Lubelszczyznę, Podkarpacie i część Małopolski.
  Admin

 127. https://marucha.wordpress.com/2014/11/25/rosja-przed-bitwa-z-sodoma/#comment-432556
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/26/francja-zaplaci-rosji-za-mistrale/#comment-432699

  Proszę o Panie Gajowy o usuwanie tych wpisów i zablokowanie ip, które posłużyły do zrobienia kupy na obejściu. To znany nam recydywista, który próbuje unikać szpadla administratora.

 128. http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3267

  Michalkiewicz drwi z wiarygodności kijowskiej junty i tzw. mediów niezależnych, które powtarzają te same kłamstwa razem z ich reżimowymi odpowiednikami.

 129. Dzisiaj otrzymałem wiadomość od administracji Russia Today, że wywalili prowokatora, którego im wskazałem. Zauważyłem, że niektóre zwroty używane przez tego trolla są dokładnie takie same jak u psychopaty, który próbuje tutaj śmiecić. Widocznie jest jedno i to samo źródło inspiracji dla większości takich czubków, bo nie ma mowy o przypadku. Możliwe, że obaj mają to samo źródło dochodu…

 130. villa said

  http://www.facebook.com/aborcjatozabijanie

  Sąd w Rzeszowie skazał obrońców życia za mówienie prawdy. Będzie apelacja, ale już teraz pokażmy, że nie pozwolimy ukrywać prawdy. Aborcja to zabijanie!

  http://www.stopaborcji.pl/

  Empik: satanista na Boże Narodzenie po poprawkach

  http://www.facebook.com/nie.kupuje.w.empiku/
  http://www.facebook.com/nie.kupuje.w.empiku?fref=photo&sk=photos

  http://citizengo.org/pl/swiatecznych-zakupow-nie-robie-w-empiku-podpisz-protest

 131. villa said

  Bożonarodzeniowe gwiazdy empiku:

  http://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/1385180_331323590407861_554398297576765102_n.png?oh=b7e4ab450e97fda2608eb08e109bd7e8&oe=5519E96D

  http://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10731112_326452364228317_135903311019178899_n.png?oh=741315ac45c2613d9019bdbaa55955d3&oe=550D65BD

  http://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10450444_331342150406005_1670021921583358229_n.jpg?oh=8780ce9f0586bd4c5d54e722eb7897d6&oe=551C3B44

 132. aaaaaaaaaaaaaaaaa said

  UWAGA !
  GAZETA FINANSOWA GZ24 nie publikuje kłopotliwych komentarzy na temat żydów !

  …99% podlega ścisłej cenzurze – tak więc wszelkie komentarze dyskutantów – dialogi to czysta fikcja na potrzeby przemytu tylko sobie pozytywnych treści !

 133. maniek said

  Jacy zbrodniarze, taki kraj

  Mordercy, zbrodniarze i nacjonaliści wzorujący się na hitlerowcach są gdzieniegdzie wręcz upragnieni jako symbole narodowe. Są narody, które właśnie takim postaciami się szczycą i pragną być z nimi kojarzeni. Stadiony i odbywające się na nich mecze powinny emanować czerwono-czarnymi flagami odwzorowanymi od nazistowskich. Czy tylko mi tu zajeżdża prymitywizmem i kompletnym brakiem ucywilizowania ? No cóż, co kraj to obyczaj.

  Trener reprezentacji Ukrainy, jak i wielu Ukraińców pragnie przywrócenia niektórych symboli narodowych. Są bardzo zdziwieni i zniesmaczeni tym, że symbole te Europa odbiera jako faszystowskie, skoro nimi przecież rzekomo nie są. Symbole te stanowią przecież historię Ukrainy, a nie faszyzmu, jak powiedział trener Gławińskyj. Przypomnijmy, że FARE (Football Against Racism in Europe) zabroniła używania na stadionach czy podczas meczów niektórych znaków, które uważa za faszystowskie.

  Ktoś powie, że to nic dziwnego, że Ukraińcy bronią swoich symboli narodowych, bo każdy naród by o nie walczył. Tylko spójrzmy, o jakie symbole narodowe chcą walczyć nasi sąsiedzi. Na liście zakazanej symboliki widnieją, m.in. portrety Stepana Bandery, Romana Szuchewycza oraz czerwono-czarna flaga OUN. Według Gławińskyja Bandera oraz Szuchewycz nie byli przecież faszystami. Taki pogląd wynika według z niego z 70 lat propagandy, jaką rozsiewano, podczas gdy Ukraińcy umierali z powodu Wielkiego Głodu. Dla wielu jego rodaków obie postaci są wręcz bohaterami narodowymi.

  To teraz czas na krótką lekcję historii. Stepan Bandera był głównym przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów frakcji OUN-B. Sam nie brał udziału w ludobójstwie, jakiego dokonali nacjonaliści, czy zwani też później od jego nazwiska: banderowcy, na Polakach. Jego frakcja jest jednak przede wszystkim odpowiedzialna za rzezie połączone z wymyślnymi torturami; to jego idea przyświecała mordercom. Polaków mordowano wtedy wyłącznie za to, że byli Polakami. Ukraińscy nacjonaliści prowadzili wtedy politykę czystki etnicznej ku czci samostijnej Ukrainy.

  Jeśli chodzi o Romana Szuchewycza, to historia jest podobna. Szuchewycz był jednym z przywódców OUN. Należał także do frakcji Bandery OUN-B. Został także przywódcą Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jest głównym odpowiedzialny za zaakceptowanie taktyki UPA przeciw Polakom, która polegała na ich brutalnym mordowaniu. Szuchewycz należał także podczas II wojny światowej do hitlerowskiego 201 batalionu Schutzmannschaft. Razem z Banderą zostali pośmiertnie ogłoszeni bohaterami narodowymi przez prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę.

  To o takich ludzi, o takie symbole narodowe walczą nasi sąsiedzi ze wschodu. Organizują pochody, stawiają pomniki i czczą morderców i faszystów. Żądają przywrócenia banderowskiej flagi jako symbolu Ukrainy, a warto zwrócić uwagę, że owa flaga jest zrobiona na wzór flagi nazistowskiej. Różnicą jest ułożenie kolorów; w przypadku Ukrainy jest to flaga czerwono-czarna.

  Skoro Ukraińcy bronią właśnie takich wartości, to co można powiedzieć o bycie narodu? Do dziś działa neobanderowska partia Swoboda. Wiele razy władze Ukrainy „upomniały” się o wschodnie ziemie polskie, jakoby należały kiedykolwiek do nich, zapominając jednocześnie o tym, do jakiego państwa od wieków należały tzw. Kresy Wschodnie. Ukraińcy mieszkający na ziemiach Polski zabraniają wręcz wspominać o ludobójstwie, zwłaszcza jeśli sami są potomkami banderowców. Boją się tej prawdy, a jednocześnie padają na kolana przed zbrodniarzami, oddając im cześć i chwałę. Aż się prosi, by powiedzieć: „Jacy bohaterowie, taki naród” i odwrotnie.

  http://pl.novorossia.today/publications/jacy-zbrodniarze-taki-kraj.html

 134. @Cracovia Pany!
  Proszę nie mieć złudzeń. Wyznawca Banderosława jedną hucpę zastąpi drugą. Owsiak „zbiera na biedne dzieci”, a pisiury będą zbierać na Ukrainę. W Republice Okrągłego Stołka jest jak w przyrodzie. Na tą samą niszę ekologiczną wchodzi inny gatunek pasożyta.

 135. maniek said

  Nikita 12 lat – zginął przy dzisiejszym ostrzale ukropów – oderwało mu głowę

 136. osoba prywatna said

  Nieoczekiwane spotkania pewnego znanego miłośnika żydowskiego bandyty Baumana, preżydenta Dutkiewicza, z polskim przedsiębiorcą Piotrem Rybakiem. Mocne słowa i brak reakcji preżydenta Dutkiewicza.

 137. inka said

  „A mnie się Polacy bardzo podobają bo maja specjalny filtr na mózgu – jak im się jakaś informacja nie podoba i nie pasuje do światopoglądu to po prostu ich mózg ja totalnie ignoruje – niby widza co napisane albo słyszą coś ale po prostu przelatuje przez nich jakby dany news nigdy nie istniał… to musi niesamowicie ułatwiać życie i pozwalać zachować zdrowe zmysły bo gdyby jednak poważnie traktować niechciane informacje i musieć się nad nimi chwile zastanowić to chyba wszyscy by się poszli wieszać…i w sklepach sznura by zabrakło do bielizny…” – to cytat z jednego z forów – mam nadzieję że autor jednak się myli co do rodaków…bo to by znaczyło że nie ma szansy na naukę…i rewizję poglądów gdy trzeba się obudzić albo że naród jeśli się ocknie to…wymrze…chyba że rzeczywiście sznura zabraknie

 138. osoba prywatna said

  USA – GUŁAG czyli United Slaves of America
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-gulag-czyli-united-slaves-america-2014-11

  „Jestem jedną z pierwszych obywateli Szwecji z mikroczipem”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pierwszych-obywateli-szwecji-mikroczipem-2014-11

 139. Zerohero said

  okrutny reżim Janukowycza. Spójrzcie jak ci milicjanci wyzywająco się zasłaniają!

  A tymczasem funkcjonariusze Usraela…

 140. inka said

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/alarm_polska_otwarta_na_gmo,p704764395 – to prawda?

 141. maniek said

  Wiarygodność władz w Kijowie wydaje się niepodważalna. Co tylko powiedzą, to na pewno jest prawdą. Z Kijowa chlusta na nas strumień Dobra, Prawdy i Piękna – ironizuje w swoim felietonie Stanisław Michalkiewicz.

  czytaj dalej + wideo
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/stanislaw-michalkiewicz-cokolwiek-powiedza-wladze-w-kijowie-jest-prawda-video

 142. osoba prywatna said

  Kolejny „filantrop” odszedł.
  http://biznes.pl/wiadomosci/swiat/yaron-bruckner-wlasciciel-smyka-i-empiku-nie-zyje,5569022,news-detal.html

 143. maniek said

  ad 138 Zerohero

  Piękne porównanie

 144. maniek said

  DRL żąda w trybie pilnym zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ
  w celu zatrzymania degradacji humanitarnej społeczeństwa

  Rząd Donieckiej Republiki Ludowej zwrócił się do światowej społeczności i Federacji Rosyjskiej z prośbą o zatrzymanie katastrofy humanitarnej i socjalnego unicestwienia ludności, do którego doprowadziły działania ukraińskiego rządu.

  — mówi się w oficjalnym oświadczeniu DRL, opublikowanym wczoraj.

  Rząd DRL oświadcza, że Piotr Poroszenko i premier Arsenij Jaceniuk swoimi ostatnimi działaniami całkowicie skierowali ukraińskie państwo przeciw narodowi Donbasu a dla Republik Donieckiej i Ługańskiej wprowadzono blokadę gospodarczą.

  Jak wcześniej informowało radio Charków, Kijów przyjął postanowienie o wyprowadzeniu z nowo ustanowionych republik wszystkich urzędów państwowych, pracowników, jak również wywóz ich majątku. Wszystkie wypłaty budżetowe zostały wstrzymane. Płace i emerytury władze zobowiązują się wydawać tylko tym, kto wyjechał z terytorium nowo powołanych republik i zapisał się na listę w innym regionie.

  Faktycznie jest to konfiskata emerytur, zasiłków i ulg dla weteranów, rencistów, inwalidów oraz samotnych matek. To jest po prostu pozbawienie ludności Donbasu usług medycznych i komunalnych, sfery edukacji, kultury i spraw socjalnych. To jest próba wyprowadzenia poza Donbas cywilizowanego i humanitarnego życia, — mówi w oświadczeniu rząd DRL

  W związku z ogłoszoną blokadą gospodarczą i humanitarną dla Donbasu lider socjalistów, poseł drugiej i trzeciej kadencji Natalia Witrenko obwiniła premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka o ludobójstwo własnego narodu.

  „Rozmyślne stworzenie warunków życia w celu pełnego lub częściowego zniszczenia populacji – jest to ludobójstwo z definicji. Kto dał prawo decydować Jaceniukowi decydować kogo finansować a kogo nie. Jest to naruszenie wszystkich norm prawa międzynarodowego, wszystkich międzynarodowych konwencji ratyfikowanych wcześniej przez Ukrainę”, powiedziała Witrenko.

  Poseł Witrenko wspomniała również о uniwersalnej deklaracji praw człowieka, którą Ukraina również podpisała.

  „W pierwszych dwu artykułach deklaracji praw człowieka mówi się, że „wszyscy ludzie rodzą się wolnymi i równymi w swojej godności i prawach.Każdy człowiek powinien władać wszystkimi prawami i wolnościami niezależnie od koloru skóry, narodowości, płci, religii, przekonań politycznych i innych przekonań, nieruchomości i stanu posiadania.”
  To jest deklaracja, którą Ukraina podpisała i zobowiązała się przestrzegać ! Oprócz tego w par.2 deklaracji mówi się, że ” nie powinno być żadnej różnicy na podstawie politycznego, prawnego, czy międzynarodowego statusu kraju czy terytorium, do którego dany człowiek należy”, powiedziała Witrenko.

  Lider socjalistów także wspomniała o par.25 deklaracji, w której ogłasza się, że „każdy człowiek ma prawo do takiego poziomu życia, włączając żywność, odzież, mieszkanie, pomoc medyczną, które są niezbędne do zachowania zdrowia i funkcjonowania jego samego i jego rodziny, a także prawo do funkcjonowania w przypadku starości czy inwalidztwa”, powiedziała Witrenko.

  Czy mieszkańcy Donbasu to nie ludzie ? Czy oni nie mają prawa do życia ? Co więc wyrabia Jaceniuk i kto dał mu takie prawo ? Do jakiej Europy my idziemy ? Jest przecież europejska konwencja o prawach człowieka, która Ukraina równiez podpisała i w pierwszym artykule dokładnie pisze o przestrzeganiu praw człowieka. W jakim państwie my żyjemy ? Jaceniuk powinien byc sądzony jako przestępca”, mówiła dalej Witrenko.

  Należy przypomnieć, że Piotr Poroszenko 7 listopada zmienił prawo o szczególnym statusie Donbasu. Rozporządzenie zobowiązuje wszystkie urzędy państwowe, przedsiębiorstwa i organizacje znajdujące się pod kontrolą Kijowa wyprowadzić z terytorium Donbasu, ewakuować swoich pracowników i wywieźć majątek oraz dokumentację.

  Lista obejmuje 23 miasta okręgów Donieckiego i Ługańskiego oraz centrum tych okręgów: Donieck, Dokuczajewsk, Gorłowka, Enakijewo, Żdanowka, Kirowskoje, Makiejewka, Snieżnoje, Torez, Charcyzsk (w tym także Zugersk), Szachtiorsk, Jasinowataja, a także Ługańsk, Ałcziewsk, Antracit, Brianka, Kirowsk, Krasny Łucz, Krasnodon, Pierwomajsk, Rowieńki, Swierdłowsk i Stachanow.

  http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/drl-da-w-trybie-pilnym-zwo-ania-posiedze.html

 145. osoba prywatna said

  Żołnierz ocenzurowany w wywiadzie na żywo

 146. Siekiera_Motyka said

  Wpis na,
  https://www.facebook.com/NaszGeneralTadeuszJordanRozwadowski
  Nasz Generał – Tadeusz Jordan Rozwadowski
  November 22 at 6:21pm

  „Żeby zrozumieć HISTORIĘ POLSKI trzeba pisać również o tematach trudnych i kontrowersyjnych.

  Po zajęciu części Lwowa przez Ukraińców, utworzono 1 listopada 1918 w dzielnicy żydowskiej Milicję Żydowską. Na jej czele stał oficer armii austriackiej Zisler. Liczyła ona 300 ludzi, 200 z nich było uzbrojonych.

  W nocy z 21 na 22 listopada 1918 roku udało się wyprzeć ze Lwowa żołnierzy ukraińskich. Wraz z zajęciem przez wojska polskie również dzielnicy żydowskiej rozpoczęły się tam zamieszki.

  22 listopada, po pierwszych wieściach o rozruchach, generał Bolesław Roja wydał rozkaz o wprowadzeniu stanu wyjątkowego i sądów doraźnych.
  Komendant obrony Lwowa CZESŁAW MĄCZYŃSKI wydaje odezwę do ludności żydowskiej:

  Do ludności żydowskiej miasta Lwowa!

  W ciągu trzech tygodni walki o Lwów znaczny odłam ludności żydowskiej
  nietylko nie zachowywał neutralności w stosunku do wojska polskiego, ale
  niejednokrotnie z bronią w ręku stawiał mu opór, a także w zdradziecki
  sposób starał się zatrzymać zwycięski pochód naszych wojsk. Zostały
  ustalone wypadki strzelania z zasadzki do naszych żołnierzy, zlewanie
  ich wrzącym ukropem, rzucanie na patrole siekierami itp. Komenda wojska
  polskiego wstrzymuje naturalny odruch ludności polskiej i wojska.
  Wszyscy obywatele bez różnicy wyznania zostali wzięci pod ochronę prawa.
  Zostało w tym względzie wydane rozporządzenie o sądach i karach doraźnych.

  Niemniej na ogóle ludności żydowskiej ciąży poważny obowiązek
  powściągnięcia części swoich współwyznawców, która w dalszym ciągu nie
  przestaje działać tak, jakby chciała ściągnąć nieobliczalną, katastrofę
  na ogół ludności żydów.

  Komenda wojsk polskich liczy, że ludność żydowska m. Lwowa
  przede wszystkiem we własnym interesie wstrzyma swoich współwyznawców od
  objawów nienawiści do rządów polskich i że poprawnem i lojalnem
  zachowaniem się umożliwi Władzom i reszcie ludności wprowadzenie i
  utrzymanie, ładu, opartego na prawie.

  Lwów, 23 listopada 1918.

  Sąd polowy we Lwowie poszukiwał żydowskich milicjantów: Bernarda Apfelbauma, Joela Hutterea, Wiktora Tanza, Henryka Horowitza i Michała Steila, którzy zbiegli z lwowskich aresztów, a byli objęci śledztwami pod zarzutem strzelania do polskich żołnierzy w dniach obrony Lwowa.”

 147. revers said

  Abramsy, usraelska bron w PL,.LT, LV …

  http://on.rt.com/i7yiso

 148. revers said

  Panie Maniek, rzuc pan lepiej pare linkow o bandyckiej odmianie zachodniego kapitalizmu, czyli o przejeciach i prywatyzacji rosyjskiego rurociagu 1433 km RusNafft, kombinatu alminium w Dnieprovsku nalezacego do RusAL, i juz wczesniej podanej maloobiegowej wiadomosci o rafinerii w odessie.

  Co toza standardy cywilizacyjne? wpadaja bojowkarze Kolomyjskiego, innych parchow i biora sila co sie da.

 149. Joannus said

  Ad 135 Maniek
  ”Nikita 12 lat – zginął przy dzisiejszym ostrzale ukropów – oderwało mu głowę”.
  A niech ich piekło pochłonie na samo dno.

 150. maniek said

  Śledztwo ws. zestrzelenia Boeinga… bez Malezji
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sledztwo-ws-zestrzelenia-boeinga-bez-malezji-2014-11

 151. revers said

  Ad 135

  fachowcy wojskowi pisza ze ukry ostrzeliwuja Donieck juz nie z podmiejskich terenow, ale z bardzo daleka – skad rozrzut ostrzalu moze wynosic wiele kilometrow, czyli sa to dzialania wyjatkowo ludobojcze i celowe.

  A chlopak szedl na trening sportowy o tak jak zycie na co dzien. W tym ostrzale zginela rowniez 55 letnai kobieta.

 152. maniek said

  AD 147
  Tak na szybkiego mam to:

  Nagranie JAK horda nazistów zwanych „Ukraińcami” bestialsko napadła na Odeską Rafinerię w celu siłowego jej przejęcia. Mamy informacje, że za całą akcją stoi prywatny biznesmen dawidowego pochodzenia pan Kołomojski. Ten „aj-waj” przedsiębiorca, według naszych informacji, od dłuższego czasu finansuje nazistowskie bataliony tworząc z nich prywatną zbrodniczą armię. Wczoraj wysłał swoich siepaczy w celu „przejęcia” rafinerii w Odessie ponieważ, nie jest tajemnicą, że od dawna miał na nią ochotę, w końcu to ogromne pieniądze. Dożyliśmy czasów w których Syn Dawida, gorliwy działacz społeczności żydowskiej, przewodzi bojówkom, wprost i do tego oficjalnie, odnoszącym się do nazistowskiej tradycji. Żyd, nowy Heinrich Himmler, dowódca współczesnych batalionów ukraińskiego SS. Istna przewrotność historii. Proszę obejrzeć film i zwrócić uwagę jak ukraińskie bydło traktuje bezbronnych pracowników odeskiej rafinerii. Ciekawe czy byliby takimi „kozakami” gdyby naprzeciwko nich stali Powstańcy Noworosji, np Batalion Motorola.

 153. maniek said

  Wiceminister środowiska: jest zgoda na utylizację w Polsce 300 ton toksycznych odpadów z Salwadoru
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2052:wiceminister-rodowiska-jest-zgoda-na-utylizacj-w-polsce-300-ton-toksycznych-odpadow-z-salwadoru


  Neokolonia PL to już 6 świat

 154. maniek said

 155. maniek said

  AD 151
  Z tego filmu profesjonaliści , ale w zabijaniu niewinnych GRADAMI siekierami kosami widłami itd.

 156. maniek said

 157. maniek said

  Ktoś ostro manipuluje cenami ropy

  Tąpnięcie ceny ropy [+GRAFIKA]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/tapniecie-ceny-ropy-grafika

 158. maniek said

  Oddziały ukropskie niszczą szkoły Donbasu !!!

 159. maniek said

  Czwartek, 27.11.2014 cz.I
  ACTA DIURNA (657) W Donbasie trwa już regularna wojna jak przed „rozejmem”. Sporo informacji z Bliskiego Wschodu, ciekawostki… Zapraszam.
  http://jeznach.neon24.pl/post/115824,czwartek-27-11-2014-cz-i

  ——

  Czwartek, 27.11.2014 cz. II
  ACTA DIURNA (658) Zapraszam na drugi dzisiejszy serwis: wojna domowa w Donbasie, Ukraina, OPEC, Bliski Wschód,
  http://jeznach.neon24.pl/post/115857,czwartek-27-11-2014-cz-ii

 160. maniek said

  A tym czasem w neokoloni PL VI świecie vs PRL gzie nie leczą już obywateli.

  A tymczasem w Lądku Zdr.:
  http://www.wprost.pl/ar/482066/Ranni-na-wojnie-Ukraincy-lecza-sie-na-Dolnym-Slasku/

  http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/ukraincy-ranni-na-wojnie-lecza-sie-na-dolnym-slasku-dobrze-wiedziec-ze-jestescie-z-nami,492623.html

 161. revers said

  http://www.examiner.com/article/ukraine-court-allows-confiscation-and-nationalization-of-russian-pipeline

  Ukrainskie przejecia i nacjonalizacje

 162. Siggi said

  Uśmiałem się jak w najlepszym kabarecie.
  Ale…
  Wcale nie do śmiechu.W ub.roku 6000(słownie:sześć tysięcy) Polaków pomyślnie popełniło samobójstwa.A ilu nie udało się?Kto wie?
  Na końcu jest test,któremu się poddałem.Wszystko jest okiej,ale skracam pobyt w Kalifornii i spylam do domu.Bo jednak mogę tu zwariować.Jestem coraz bardziej obserwowany przez otoczenie,bo nie mam tatuażu,żelastwa na/w pysku,w uchu.Najbardziej chyba podejrzane u mnie jest to ,że jak na moje ukoń.70lat,mam szczupłą sylwetkę.82kg wagi żywej(może ze 2-3 za dużo),nie jestem Żydem,choć czasem jak idę na spacer czy do sklepu to nakładam kipe,którą dostałem od mojego dawnego,nie żyjącego już przyjaciela Żyda,który był mistrzem w bezlitosnej krytyce…Żydów. Dzięki kipie na mojej łysinie , sporych rozmiarów nos,który ciągle rośnie,to zauważam,że budzę tu respekt.Jedyny mój sukces..

  Zachęcam do czytania,czas na to poświęcony nie będzie straconym.

  Joanna Drosio-Czaplńska
  11 listopada 2014
  Kto jest dziś normalny

  Odchył w normie

  W społeczeństwie, które obsesyjnie boi się choroby psychicznej, naprawdę cierpi na nią zaledwie 1 proc. ludzi. Cała reszta zaniepokojonych własnym stanem psychicznym to nowe warianty normy.
  Psychologowie i psychiatrzy nieustannie poszerzają granice psychologicznej normy.
  Mark Mawson/Getty Images

  Psychologowie i psychiatrzy nieustannie poszerzają granice psychologicznej normy.
  Podłożem choroby psychicznej bardzo często jest dziś, zdaniem psychiatrów, długotrwały stres związany z pracą.
  Dmitriy Shironosov/PantherMedia.
  Polacy, według badań, bardziej boją się dziś choroby psychicznej niż AIDS. W rankingu lęków utratę zmysłów wyprzedza tylko rak i zawał. Są powody, by się bać. Bo stresu coraz więcej, lęków o byt też, prognozy na przyszłość niepewne. Ośrodki Interwencji Kryzysowej, działające w większych miastach, pękają w szwach i nie są w stanie przyjąć wszystkich zaniepokojonych. Coraz więcej jest załamań nerwowych.

  Na słynnej skali stresu Holmesa i Rahe’a najtrudniejsze dla człowieka zdarzenia to śmierć bliskiej osoby, choroba, utrata pracy, rozwód. W tej puli są też sytuacje, które wydają się błahe, jak święta czy przeprowadzka. A prawda jest taka, że nawet dużo błahsze rzeczy mogą przeważyć szalę między normą a chorobą: złe słowo, mandat czy widok bezdomnego. Mówimy potem: zwariował; miał napad szału na lotnisku i zwymyślał personel; wyprowadzili ją ze szkoły, bo pozrzucała wszystkie kwiaty z okien.

  Choroby psychiczne takie jak schizofrenia występują stosunkowo rzadko – cierpi na nie zaledwie ok. 1 proc. społeczeństwa. Nieporównanie więcej jest zaburzeń osobowości – z czym można funkcjonować społecznie całkiem sprawnie – 17 proc.; dodatkowe 10 proc. to zaburzenia lękowe. Cała reszta problemów psychicznych to epizody depresyjne, psychotyczne, które mogą przytrafić się zdrowym w sytuacjach kryzysowych, a tych w życiu nie brakuje. Coraz więcej mamy też siecioholików, zakupoholików, obżerających się i odchudzających, i uzależnionych od ćwiczeń fizycznych. Do tego przeróżne reksje – tanoreksja (solarium), pregoreksja (odchudzanie w czasie ciąży), anoreksja. Uzależnieni od zbierania czegoś, operacji plastycznych. Prawie 10 proc. Polaków ma problem z alkoholem, ok. 3 proc. – z nałogowym hazardem, 3,6 proc. – z narkotykami, mimo narkotykowej prohibicji.

  Do tego dochodzą fobie: arachno – przed pająkami, agora – przed miejscami publicznymi, ofidio – przed wężami, aerodro – przed lataniem. Fobię można mieć na wszystko: powietrze, brud, dentystę, burzę. I choć ludzie z tą przypadłością zastanawiają się, czy są normalni, to odpowiedź jest prosta: tak, to też mieści się w psychicznej normie. Kolejną grupą ludzi podejrzewających u siebie chorobę psychiczną są słyszący głosy. Mówi się, że słyszy je ponad 10 proc. ludzi w różnym wieku. Z tego 90 proc. zaczęło je słyszeć nagle, po traumatycznym wydarzeniu, potem często przemijały.

  Półtora miliona ludzi rocznie trafia w Polsce do szpitali psychiatrycznych. Z roku na rok coraz więcej, co plasuje nas na jednym z pierwszych miejsc w Europie. Jednak schizofrenie i psychozy czy też choroba afektywna dwubiegunowa to margines problemów, które funduje ludzka psychika. Coraz większa część trafiających do szpitali to osoby zdrowe psychicznie – przynajmniej w tym nowym, formalnym ujęciu.

  Ciąg dalszy bardzo ciekawego artykułu to tu:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1598861,1,kto-jest-dzis-normalny.read

 163. http://naszeblogi.pl/51100-normana-daviesa-opowiesci-niezwykle-raz-jeszcze

  Norman Davies przyjechał do Polski, żeby UPORZĄDKOWAĆ NAM HISTORIĘ, ale zrobił to kiepsko. Gdy publicznie zapytano go, PO CO PRZYJECHAŁ DO POLSKI? to odpowiedział, ABY SZUKAĆ SWEJ CELTYCKIEJ PRAOJCZYNY, na co zakrzyknąłem WON NACH ZŁOTY RÓG: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski Żydowski Stalingrad czyli aneksja Jerozolimy przez WBr//.
  ND Wygrał PRZY MNIE nie tylko Jerozolimę, o której marzył Oliver Cromwell wprowadzając DLA HANDLU NIEWOLNIKAMI Masonerię z obrzezaniem PO ŚMIERCI. OCr uzyskując od Polaków na Kongresie Westfalskim obietnicę ZDOBYCIA KONSTANTYNOPOLA – żeby anektować Jerozolimę i Egipt – przekształcił państwo korsarskie w Imperializm. Imperializm Angielski nie jest bowiem skutkiem rozgromienia przez Holendrów Niezwyciężonej Armady, co zaskutkowało ocaleniem przez Holendrów Rosyjskiego Astrachania – na zasadzie zniszczenia floty angielskiej i Spalenia Londynu.
  Ci co patrzą jak jak wół na malowane wrota na XVI-wieczne mapy, na których Moskwa należy do KRYMU powinni zrozumieć, że Krem odebrali Polsce Węgrzy, którzy przyłączyli doń Moskwę. Potem wyprawili się na Wrocław, gdzie pobili Polaków, ale Turcy ODZYSKALI BAŁKANY, które utracili w bitwie pod Belgradem.

 164. maniek said

  W żydo-reżimach nawet sfałszowane wybory są demokratyczne

  Przypomnijmy sobie reakcje na ukraińskie wybory rządzącego na Zachodzie żydostwa, reakcję np. B.Komorowskiego i porównajmy te reakcje z reakcją na ostatnie wybory w IIIRP.

  W końcu to żydo-reżim ustala standardy demokracji.

  Z pewnością nie wszyscy pamiętamy problemy z liczeniem głosów w wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2004r. i 2010r. Problemy nie porównanie mniejsze, niż w wyborach samorządowych 2014 w IIIRP. Przypomnijmy sobie reakcje na ukraińskie wybory rządzącego na Zachodzie żydostwa, reakcję np. B.Komorowskiego i porównajmy te reakcje z reakcją na ostatnie wybory w IIIRP. Wnioski zostawiam PT Czytelnikom.

  zydzi-kierowanie-swiatem

  Dla przypomnienia!

  W pierwszej turze wyborów w październiku 2004r. na Ukrainie zwyciężył W.Juszczenko przed W.Janukowyczem. Według Centralnej Komisji Wyborczej w drugiej turze w listopadzie zwyciężył W.Janukowycz. Wyniki te zostały zakwestionowane, zarówno przez zwolenników Juszczenki na Ukrainie, jak i przez niezależnych międzynarodowych obserwatorów, a ich ogłoszenie stało się początkiem Pomarańczowej Rewolucji.
  Opozycja ukraińska zaskarżyła rezultaty wyborów prezydenckich do Sądu Najwyższego.
  Sąd Najwyższy zdecydował, że….

  czytaj dalej… http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/115845,w-zydo-rezimach-nawet-sfalszowane-wybory-sa-demokratyczne

 165. Boydar said

  Ciepło, ciepło, ciepło … czuję swąd palonego mięsa …

  http://historia.wp.pl/title,Zydzi-pojawili-sie-na-ziemiach-polskich-tysiac-lat-temu,wid,17060494,wiadomosc.html?ticaid=113e26

 166. Cracovia Pany! said

  „Kiedy Muzeum Wołochów Polskich ? Państwo Polskie – rozumiem – zafunduje Wołochom, Kaszubom, Chechłakom, Romom też takie okazałe budyneczki ??????” ~Ergo Sum.

  Coraz więcej kumatych na łonetach. Może dzięki takim ludziom jak Gajowy i jewo kamanda 🙂

 167. Boydar said

  @ CP (166) – „… może …”

  „niewykluczone jest”, stwierdził taki jeden mój znajomy, gdy jego żona oświadczyła mu że jest ciąży i że to jego wina

 168. Siekiera_Motyka said

  To może komuś pomóc
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieprz_d%C5%82ugi
  http://blogs.windsorstar.com/news/new-research-fruit-extract-may-cause-cancer-cells-to-kill-themselves
  Coś naturalnego co zabija komórki raka

 169. maniek said

  Pani Maria Pyż-Pakosz organizuję zbiórkę odzieży, koców etc dla Polaków w Dobasie. TRANSPORT WYRUSZY ZA TYDZIEŃ, a więc jest tydzień czasu, aby zebrać podobne transporty w Polsce i wszystko przewieźć do Lwowa. Da się, czy będzie jak zwykle?
  Chyba każdy ma w szafie jakieś ubrania, których nie używa. Koce, które leża i leża czekając, aż je coś zeżre.
  Dojechanie osobówką do Lwowa to nie jest nadludzki wysiłek jak sądzę, więc?

  https://www.facebook.com/events/746336935449883/

 170. revers said

  A tymczasem z PL zniknelo w ciagu 9 lat 50 mld dollarow

  http://www.prawy.pl/gospodarka/7663-eksperci-przez-9-lat-z-polski-zniknelo-prawie-50-mld-dolarow-i-to-bez-faktur

  to wychodzi ze przez 25 lat tranformacji wydojono juz prawie 150 mld USD, do tego 60 mld dla kahalu, 10 razy wieksze zobowiazania jak za Gierka wobec miedzynarodowej lichwy.

 171. maniek said

  Żołnierz Niezłomny: Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zolnierz-niezlomny-ukrainy-nigdy-nie-bylo-nie-ma-i-nie-bedzie

 172. revers said

  Jak rozgania sie w stylu unijno europejskiej partii NSDAP koncerty pro rosyjskich artystow w tym wypadku Anny Lorak

 173. maniek said

  Usrael wysyłał śmiercionośne bronie na Ukrainę !!!
  http://www.hangthebankers.com/hacked-documents-us-sending-lethal-weapons-to-ukraine/

 174. revers said

  Czy polskiego barda by tak ukry potraktowaly jak Lorak?

 175. maniek said

  USA są oligarchią, już nie demokracją
  http://memnon.neon24.pl/post/115869,usa-sa-oligarchia-juz-nie-demokracja

 176. Nemo said

  „W odpowiedzi na kłamstwa mediów jakoby w Doniecku nie pracowały żadne szpitale, poszedłem wraz z Eleną do najbliśższego szpitala. Jak dla mnie to pracuje i to całkiem nieżle, w porównaniu z żywieckim szpitalem to VIP-owsko”
  D. Hudziec.

 177. osoba prywatna said

  Papież: Prawdziwy chrześcijanin musi uznać żydowskie korzenie tej religii. Antysemityzm to grzech
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17040648,Papiez__Prawdziwy_chrzescijanin_musi_uznac_zydowskie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  Episkopat: Jezus, Maria i Józef byli Żydami
  W Kościele nie ma miejsca na antysemityzm. Kościół się na to nie godzi, nie toleruje. Przypomina, że Maryja, Józef i Jezus byli Żydami. To przypomnienie samych korzeni – powiedział Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w Radiu ZET.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Episkopat-Jezus-Maria-i-Jozef-byli-Zydami,wid,16997313,wiadomosc.html

 178. Boydar said

  Nosz je.bana rasa, zaraz mnie ekskomunikują, ani chybi … (177)

 179. osoba prywatna said

  Holandia: powstała pierwsza w UE muzułmańska partia polityczna

  Read more: http://www.pch24.pl/holandia–powstala-
  pierwsza-w-ue-muzulmanska-partia-polityczna,32402,i.html#ixzz3KO5Z5O8b

  Marsylia za 15 lat będzie pierwszą muzułmańską metropolią w Europie
  Marsylia za 15 lat będzie pierwszą muzułmańską metropolią w Europie

  Szwecja zszokowana wynikiem rasistowskiego eksperymentu (VIDEO)
  http://pikio.pl/szwecja-zszokowana-wynikiem-rasistowskiego-eksperymentu-video/

 180. Boydar said

  dr Nowopolski postudiował ostatnio ostro Gajówkę i pisze u siebie dość składnie; natomiast jego komentatorzy, nie do końca –

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/112975,pamietaj-rosja-to-twoj-wrog-usa-i-niemcy-to-przyjaciele

 181. osoba prywatna said

  – W Państwie Izrael istnieje indywidualna równość dla wszystkich obywateli, ale prawo narodowe jest zarezerwowane tylko dla ludu żydowskiego – powiedział premier Izraela, Benjamin Netanjahu, otwierając posiedzenie rządu, na którym uchwalono kontrowersyjny projekt ustawy.
  http://pikio.pl/izrael-tylko-dla-zydow-nacjonalistyczny-rzad-netanjahu-chce-wprowadzic-kontrowersyjna-ustawe/

 182. osoba prywatna said

  Zbigniew Stonoga pod TV Republika, wywiad – Pikio.pl

 183. Marucha said

  Re 177:
  Niech się Kloch pier…. ze swoim żydofilstwem.

 184. Siekiera_Motyka said

  http://blogs.windsorstar.com/news/new-research-fruit-extract-may-cause-cancer-cells-to-kill-themselves
  Dobrze wiedzieć że może lek na raka jest

 185. Siggi said

  Milioner, który tęskni za Polską Ludową

  Ewa Wesołowska

  Krzysztof Grządziel – Onet http://m.onet.pl/biznes/kraj,7p04p

  Choć ma dwa pałace, a jego majątek wyceniany jest na ponad 450 mln zł, tęskni za PRL-em. Krzysztof Grządziel jako jeden z niewielu polskich bogaczy, krytykuje wolnorynkowy system gospodarczy i idealizuje czasy Polski Ludowej.

  W pewnym sensie trudno mu się dziwić, bo to w poprzednim systemie Grządziel zdobył solidne wykształcenie (zawodówka, technikum, AGH) i zrobił karierę (sekretarz PZPR we Włocławku). W partii był do końca, a po jej rozwiązaniu zajął się biznesem. W 1990 r. założył z kolegą ze szkoły plantację czarnej porzeczki na 6 hektarach. Gdy sadzili krzaki, za roczny zbiór można było kupić cztery Fiaty 125p, ale gdy przyszło do zbiorów, ceny w skupie spadły i z trudem starczyło na pół samochodu. Po porażce z porzeczkami, próbowali z kapustą. Nie doczekali do zbiorów, bo na kolacji imieninowej u brata, Krzysztof Grządziel dowiedział się, że Polmosy, kupią każdą ilość metalowych korków, ponieważ mają zamówienia eksportowe, a jedyny krajowy dostawca nie nastarcza z produkcją. Poczuł, że to świetnym biznes.
  Nie mieli pieniędzy i szans na kredyt, ale razem z bratem Romanem dotarli do holenderskiej firmy, która dała im w leasing maszyny. Wkrótce zaczęli produkować miliony małych, kolorowych zakrętek. W drugim roku biznes rozkręcił się do tego stopnia, że mogli pozwolić sobie na zakup hal, a po sześciu latach firma Grządziela była już największym producentem w Polsce. W 2005 r. zdecydował się sprzedać 80 proc. udziałów w DGS funduszowi inwestycyjnemu Enterprise Investors. W 2004 r. przychody ze sprzedaży wynosiły ponad 215 mln zł, a rentowność DGS przekraczała 20 proc. Sześć lat później unowocześnioną i rozbudowaną firmę Enterprise sprzedał za 80 mln euro włoskiej firmie Guala Closures Group. Grządziel zaś zwiększył swój pakiet o 10 proc. (obecnie ma 30 proc. udziałów) i został prezesem DGS. Dziś Guala Closures International jest największym producentem metalowych zakrętek na świecie, z produkcją 2,3 mld sztuk rocznie. Zakłady we Włocławku są jej największą fabryką: produkują ok. 9 mln zakrętek dziennie. Obecnie przychody firmy wynoszą 330 mln zł rocznie, a zatrudnia ona 650 osób. Grządziel jest też właścicielem rozlewni wody mineralnej oraz spółki deweloperskiej. Ma dwa pałace: w jednym mieszka, drugi oddał fundacji Samotna Mama.

  Na dyżur włocławskiego radnego SLD, Krzysztofa Grządziela, zawsze przychodzi tłum petentów. A to komuś dach cieknie i nie ma za co go naprawić. A to dziecko nie dostało się do przedszkola. A to mąż stracił pracę i rodzina nie ma z czego zapłacić czynszu.

  Grządziel większość tych małych ludzkich problemów jest w stanie załatwić od ręki. Najczęściej załatwia pracę, kieruje do założonej przez siebie fundacji Samotna Mama, w ostateczności wyciąga portfel i daje pieniądze.

  Stać go na to, bo prezes firmy DGS producenta zakrętek do butelek i słoików jest najzamożniejszym człowiekiem w mieście. Jego majątek dziennikarze miesięcznika Forbes wyceniają na 455 mln zł, co daje mu 61 miejsce na liście najbogatszych Polaków.

  Z Krzysztofem Grządzielem, założycielem i prezesem spółki DGS rozmawia Ewa Wesołowska

  Podobno nie wierzy Pan w niewidzialną rękę rynku?

  Bo to jakaś bzdura. Nie ma żadnej niewidzialnej ręki rynku. Tam gdzie brakuje mocnego i mądrego państwa, wkrada się chaos i biznesowa głupota. Takim przykładem są stacje benzynowe budowane w Polsce bez żadnego planu. Są regiony, gdzie co kilka kilometrów stoją dystrybutory, na które firmy, często średniej wielkości przedsiębiorcy, pozaciągali kredyty i zainwestowali miliony. Dziesiątki takich stacji już padły, bo nie wytrzymały konkurencji. Dla mnie taka bezplanowa polityka inwestycyjna to marnotrawstwo pieniędzy i potencjału ludzkiego. W Niemczech, nie do pomyślenia, bo tam państwo buduje i kontroluje infrastrukturę przy autostradach i przydziela koncesje tak, by wszystkim się ten biznes opłacał. Państwo powinno stymulować rozwój poszczególnych sektorów, gałęzi, regionów.

  Panu przecież państwo nie pomagało a jednak został pan milionerem.

  Bo na szczęście sam byłem w stanie sobą pokierować, podejmując właściwe decyzje. Ale nie wszyscy tak potrafią. Dlatego przed wiekami ludzie stworzyli instytucję państwa, żeby stworzyło regulacje i pomogło tym, którzy mają mniej siły lub szczęścia.

  To chyba nie ma Pan zbyt wielu znajomych z listy 100 najbogatszych Polaków. Bogacze niechętnie godzą się na regulacje. Traktują je zwykle jako szkodliwą ingerencję w biznes.

  Ma pani rację. Z niewieloma milionerami utrzymuję kontakty. Ale wbrew pozorom, coraz więcej z nich przekonuje się, że neoliberalizm bardziej rozsadza gospodarkę niż jej pomaga. Jak jest za dużo wolności gospodarczej, to korzyści odnoszą tylko najmocniejsi, z największym kapitałem. Mniejsi nie mają szans. Rośnie rozwarstwienie, spada konsumpcja, gospodarka zwalnia.

  Nawet w kwestii podniesienia podatków?

  No może, nie wszyscy, ale zapewniam panią, że w Polsce nie jestem jedynym przedsiębiorcą, który uważa, że najbogatsi powinni płacić 50 proc. stawkę podatkową. Mnie niewiele ubędzie, a parę rzeczy pożytecznych z tych pieniędzy można by zrobić. Tylko trzeba wiedzieć jak.

  A Pan wie?

  Nie bez kozery po raz ósmy z rzędu zostałem wybrany na radnego Włocławka. Ludzie na mnie głosują, bo wiedzą, że Grządziel daje ludziom pracę, a jak trzeba wyjmie z portfela pieniądze i pomoże.

  Dużo Pan przeznacza co roku na działalność społeczną i charytatywną?

  Około miliona złotych. Tylko z własnych pieniędzy. Do tego trzeba jeszcze doliczyć część z zysków DGS oraz kilkaset tysięcy złotych zysku z hotelu Bursztynowy Pałac, który wybudowałem i przekazałem fundacji Samotna Mama. Pieniądze, które zostawiają tu goście, idą na pomoc dla 1500 mam samotnie wychowujących dzieci. One i maluchy mają bezpłatną opiekę stomatologiczną i okulistyczną, kolonie, stypendia, paczki świąteczne, naukę angielskiego. Naprawdę robię więcej niż wiele fundacji z pierwszych stron gazet.

  „Na bogato”: Rockefeller- pierwszy miliarder w historii – John D. Rockefeller został pierwszym Amerykaninem, który swoim majątkiem przekroczył magiczne 1 mld dolarów. W jego czasach, żeby dorobić się takiej fortuny, zwyczajny człowiek w normalnej pracy musiałby pracować 5 mln lat. Co stało za takim sukcesem? Więcej w materiale wideo. – Onet.

  Po co? Przecież mógłby Pan się odciąć od codziennych ludzkich problemów?

  Bo mam dług do spłacenia. Miałem szczęście wychować się w systemie, który po 90. roku został ukatrupiony i doszczętnie zniszczony. Mnie się udało, choć pochodziłem z biednej rodziny. Dzięki mateczce nieboszczce PRL mogłem zdobyć solidne wykształcenie, a po 90-tym roku stworzyć biznes.

  Ludzie mówią, że bardzo pomogły Panu znajomości z czasów, gdy był Pan sekretarzem PZPR?

  Nigdy nie ukrywałem, że byłem działaczem partii. Wiem, też że do PZPR wielu cwaniaków należało. Ale zapewniam, że firmę stworzyłem sam z kolegą i od nikogo nie wzięliśmy grosza. Pierwszą używaną linię produkcyjną wyleasingowaliśmy od firmy w Holandii i spłaciliśmy po trzech latach. Kontraktów nie trzeba było zdobywać po znajomości, bo popyt na zakrętki do butelek był ogromny.

  Co Panu dziś najbardziej przeszkadza w Polsce?

  Wiele rzeczy: system sądowniczy, prawo podatkowe. Czy wie pani ile miliardów co roku ucieka z Polski? Np. moi włoscy wspólnicy nie płacą grosza podatku od dywidendy wypracowanej w Polce. Rok i dwa lata temu powinni zostawić po 10 mln zł podatku, a w przyszłym już 12 mln. Dla mnie to kradzież, że majątek, który tu został wypracowany, znika. Ale nikt w kraju się tym nie przejmuje. Jedyne co udało mi się wywalczyć z Włochami, to jest to, że 1 proc. zysku z DGS, przekazujemy na cele społeczne.

  Boli mnie też, np. to co dzieje się w zamówieniach publicznych. Z mojego doświadczenia wynika, że wszystkie kosztorysy są zawyżane po wielokroć. Idą do czapek firm z zachodu i różnych cwaniaków. Np. do budowanego przeze mnie sanatorium , przyjeżdża gość, cmoka i mówi: „no to chyba musiał pan wydać 550 mln zł”. A to kosztowało tylko 120 mln zł! Poza tym to, co się dzieje dziś w budowlance to koszmar! Jak zawyżane są ceny materiałów, jak zatrudnia się ludzi na czarno, nie płaci się im. To tragedia, gdzie ta Polska się znalazła.

  Nie mogę też pojąć np. dlaczego sędziowie są poza prawem. Nie może być tak, że sędzia się myli, wydaje zły wyrok, ale zostaje sędzią do końca życia. Że nikt nie weryfikuje tego, co robił.

  Jakiś przykład?

  Takie przykłady można mnożyć. Na mnie np. napluł jeden dziennikarz. Oskarżyłem go, przedstawiłem świadków, ale to on wygrał, nie ja. A jak się odwołałem do wyższej instancji, to mi tylko sąd w kosztach ulżył. Mamy w Polsce problem z mizerią rządzących. Kierują nami ludzie beż żadnych dokonań, bez polotu. I dlatego tak stoimy w miejscu. Byłem w tym miesiącu w Dubaju i podziwiałem państwo jakie stworzyli Arabowie, którzy niedawno zeszli z wielbłądów. A my co? Przez 25 lat rozkradliśmy i zniszczyliśmy Polskę, polikwidowaliśmy świetne zakłady przemysłowe. W efekcie dziś prawie 3 mln ludzi nie mają co jeść, a 2 mln wyjechały za granicę. Wiele świetnych zakładów polikwidowano.

  Były przecież przestarzałe, nierentowe.

  Bzdura. We Włocławku było kilka bardzo nowoczesnych fabryk. Zamknięto je i sprzedano za grosze. A gdyby tego nie zrobiono, bylibyśmy dziś o 30 lat do przodu pod względem industrializacji.

  Jest Pan bogatym człowiekiem, radym. Co można zmienić w Polsce, we Włocławku, żeby poprawić ludzkie życie?

  Na szczeblu samorządowym niewiele mogę, bo jak wprowadzono bezpośredni wybór wójtów, burmistrzów i prezydentów, to z radnymi władza się nie liczy. Jedyne co mogę, to rozbudowywać własny biznes i dawać ludziom pracę i pieniądze. W przyszłym roku otwieram pod Włocławkiem sanatorium, gdzie zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Poza tym co roku DGS przyjmuje ok. 40-60 nowych ludzi. Mam też wytwórnię wody mineralnej, do której non stop poszukuję handlowców.

  Nie ma chętnych?

  Są. Przyjeżdżają z całej Polski: z Warszawy, Łodzi, Gdańska. Ale nie nadają się.

  Dlaczego?

  Nie mają ani wiedzy ani chęci do nauki i pracy. Tylko bezwartościowe dyplomy. Co to za system, gdzie 60 proc. ludzi kończy studia? Po co to komu? W Niemczech, takich bogatych i wysoko, rozwiniętych tylko 25 proc. ma dyplom wyższych uczelni. Nasz system edukacyjny to kolejny dowód na to, że państwo nie działa. A powinno stymulować, gdzie i jak ludzie mają się kształcić, żeby mieć pracę, zarabiać na siebie i rodzinę. Rządzący i właściciele szkół wyższych zapomnieli chyba, że nie wszyscy są zdolni do dyplomu czy do biznesu. Gdyby system edukacji działał, nie byłoby bezrobocia i biedy.

 186. maniek said

  Korea Płd.: Rząd stręczył kobiety Jankesom

  Ponad 120 Koreanek zwróciło się do sądu, aby domagać się odszkodowania w wysokości 10 tys. dolarów, jako rekompensaty za działania własnego rządu, który miał wykorzystać je w celu zapewnienia „komfortu” stacjonującym w Korei Południowej amerykańskim żołnierzom.

  Kobiety zarzucają miejscowym władzom, że aktywnie wspierały one proceder polegający na dostarczaniu niewykształconych i biednych kobiet z prowincji w pobliże amerykańskich baz wojskowych. Pozostawione same sobie, bez wykształcenia i pieniędzy, trafiały one do znajdujących się w ich pobliżu barów, pełniących również funkcję domów publicznych. Władze miały interesować się nimi później wyłącznie poprzez organizowanie badań lekarskich pod kątem chorób wenerycznych. Południowokoreańscy urzędnicy, wyczuleni na zagrożenie ze strony północnego sąsiada, stawiać mieli sobie za cel zapewnienie jak najlepszych warunków życia dużej liczbie stacjonujących w ich kraju żołnierzy Stanów Zjednoczonych. Poświęcone w tym celu Koreanki, na starość zmagające się z nędzą, postanowiły oskarżyć rząd za lata wyzysku, który stał się ich udziałem.

  http://xportal.pl/?p=17662

 187. Andrzej Holdys, AWANTURA I INDIANINA – Kim byli ludzie, którzy jako pierwsi przed tysiącami lat dotarli do Nowego Świata? Naukowcy ostro się o to kłócą; Gazeta Wyborcza, 28 XI 2014, s. 34-35

  Ponieważ KŁÓTNIA o Człowieka Kennewick może się przekształcić w walkę na NOŻE to przypomnę Policyjną historię szkieletu. Dwaj studenci, którzy znaleźli szkielet w stanie Waszyngton, powiadomili o tym szeryfa. Ten przywołał antropologa, który określił szkielet jako ANGLOSASKI. Szeryf wybrał się więc na miejsce znalezienia szkieletu z geologiem, który stwierdził, że szkielet został pogrzebany co najmniej kilka tysięcy lat temu – wobec czego dano szkielet do badania technicznego, które wykazało 9 tysięcy lat. Znaleziony 18 lat temu na północnym-zachodzie USA Anglosas z orlim Fajowym nosem był więc Indianinem, który bronił KRWAWO odcinka rzeki, którą płynęły na tarło łososie, i w wieku 40 lat został tam przez rodzinę pochowany. Dzieciństwo i młodość spędził jednak na Północy, gdzie polował na foki.
  Wg mnie sprawę tą rozwiązał Thor Heyerdahl. Przedstawił on zdjęcia fresku z Meksyku, na którym zbrojni tędzy bruneci atakują bezbronnych szczupłych blondynów o niebieskich oczach. Fresk kończy się spokojnym Odejściem Blondyna z TOBOŁKIEM. Gdy poproszono Thora, żeby umiejscowił ten fresk to odmówił pod pretekstem, że fresk zostałby ZNISZCZONY. Powiedział tylko, że Przymusowa emigracja Blondynów odbywała się do Maroka: http://www.wandaluzja.com/?p=p_16&sName=03.-american-genesis//.
  Była to rasa Paleo-Indian, którzy nie mogli wytrzymać populacyjnego naporu Indian, którzy wytępili 32 gatunki wielkich i średnich zwierząt, ZMIENIAJĄC tym środowisko geograficzne Obu Ameryk.

 188. Andrzej Holdys, AWANTURA O INDIANINA – Kim byli ludzie, którzy jako pierwsi przed tysiącami lat dotarli do Nowego Świata? Naukowcy ostro się o to kłócą; Gazeta Wyborcza, 28 XI 2014, s. 34-35

  Ponieważ KŁÓTNIA o Człowieka Kennewick może się przekształcić w walkę na NOŻE to przypomnę Policyjną historię szkieletu. Dwaj studenci, którzy znaleźli szkielet w stanie Waszyngton, powiadomili o tym szeryfa. Ten przywołał antropologa, który określił szkielet jako ANGLOSASKI. Szeryf wybrał się więc na miejsce znalezienia szkieletu z geologiem, który stwierdził, że szkielet został pogrzebany co najmniej kilka tysięcy lat temu – wobec czego dano szkielet do badania technicznego, które wykazało 9 tysięcy lat. Znaleziony 18 lat temu na północnym-zachodzie USA Anglosas z orlim Fajowym nosem był więc Indianinem, który bronił KRWAWO odcinka rzeki, którą płynęły na tarło łososie, i w wieku 40 lat został tam przez rodzinę pochowany. Dzieciństwo i młodość spędził jednak na Północy, gdzie polował na foki.
  Wg mnie sprawę tą rozwiązał Thor Heyerdahl. Przedstawił on zdjęcia fresku z Meksyku, na którym zbrojni tędzy bruneci atakują bezbronnych szczupłych blondynów o niebieskich oczach. Fresk kończy się spokojnym Odejściem Blondyna z TOBOŁKIEM. Gdy poproszono Thora, żeby umiejscowił ten fresk to odmówił pod pretekstem, że fresk zostałby ZNISZCZONY. Powiedział tylko, że Przymusowa emigracja Blondynów odbywała się do Maroka: http://www.wandaluzja.com/?p=p_16&sName=03.-american-genesis//.
  Była to rasa Paleo-Indian, którzy nie mogli wytrzymać populacyjnego naporu Indian, którzy wytępili 32 gatunki wielkich i średnich zwierząt, ZMIENIAJĄC tym środowisko geograficzne Obu Ameryk.

 189. maniek said

  Noworosja ceremonia z zniszczonym kościele (czas temu)

 190. maniek said

  Ukraiński oficer: w Donbasie nie ma regularnych rosyjskich wojsk, a służby ukraińskie działają jak terroryści

  Ma u nas miejsce intensywne naprężenie sytuacji, z tego powodu, że z ługańskiej i z donieckiej strony są obecne wojska rosyjskie. W Ługańsku obwieźli mnie po ich terytorium, prawie 300 km, pokazywali rozliczne miejsca, gdzie mają miejsce walki. Kozactwo, które przyszło z Rosji, widziałem, ochotników rosyjskich widziałem, regularnych wojsk rosyjskich nie wiedziałem – mówi major ukraińskiej armii Aleksander Taran.

  „Państwo ukraińskie nie może działać jak terroryści. Pojechałem do Ługańska, Doniecka i Dniepropietrowska, widziałem, że w wielu przypadkach nasze państwo i nasze służby działają jak terroryści” – mówił na antenie ukraińskiej telewizji Espreso.TV major ukraińskich sił zbrojnych Aleksander Taran.

  „Ma u nas miejsce intensywne naprężenie sytuacji, z tego powodu, że z ługańskiej i z donieckiej strony są obecne wojska rosyjskie. W Ługańsku obwieźli mnie po ich terytorium, prawie 300 km, pokazywali rozliczne miejsca, gdzie mają miejsce walki. Kozactwo, które przyszło z Rosji, widziałem, ochotników rosyjskich widziałem, regularnych wojsk rosyjskich nie wiedziałem” – mówił ukraiński oficer, szef Oficerskiego Zebrania „Oficerski Korpus”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainski-oficer-w-donbasie-nie-ma-regularnych-rosyjskich-wojsk-a-sluzby-ukrainskie-dzialaja-jak-terrorysci-video

 191. maniek said

  Wiele wskazuje na to, że za zahamowanie ekspansji terrorystów z „Państwa Islamskiego” w Iraku Iran odpowiada w stopniu znacznie większym niż naloty prowadzone przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Jak informuje powiązana z Hezbollahem libańska telewizja al-Manar, po upadku Mosulu do Bagdadu przybył generał Kassem Suleimani, dowódca Brygady al-Kuds – elitarnego oddziału irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Razem z nim do Iraku przylecieli instruktorzy z Hezbollahu i Iranu. Suleimani osobiście prowadził iracką armię i oddziały ochotnicze do ataków na pozycje terrorystów a liczne zwycięskie starcia odbudowały podkopane morale armii irackiej. Także dzięki wsparciu oficerów irańskich „Państwo Islamskie” straciło kontrolę nad połową terytoriów okupowanych jeszcze w czerwcu.

  http://xportal.pl/?p=17667

 192. maniek said

  UE: Stop imigracji z „nowej Unii”!

  Społeczeństwa Europy Zachodniej jednoznacznie negatywnie oceniają skutki otwartych granic dla obywateli innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Wykazują to opublikowane 28 listopada wyniki badań brytyjskiego ośrodka YouGov.

  Tylko 9% Francuzów uważa, że imigracja z innych państw Europy ma pozytywne skutki dla ich kraju. Opinię o jej negatywnych skutkach wyraża 53% z nich. 27% obywateli Wielkiej Brytanii uważa, że otwarcie rynku pracy wyszło temu państwu na dobre, zaś 45% ocenia je jako szkodliwe. Negatywna ocena skutków imigracji z krajów unijnych przeważa też wśród Niemców (43%), Duńczyków (41%), Norwegów (38%) i Finów (31%).

  Obywatele państw „starej Unii” opowiadają się za ograniczeniami imigracji wewnątrz UE. Za wprowadzeniem rocznych kwot ustalających liczbę dopuszczanych do pracy imigrantów optuje 64% Brytyjczyków (przeciw jest 22%), 58% Francuzów (przeciw 26%) i 47% Niemców (39% przeciw).

  Komentarz Redakcji:
  Postawmy sprawę jasno: masowa emigracja, na przykład z Polski, do państw Europy Zachodniej jest zjawiskiem patologicznym i rodzi zjawiska patologiczne w krajach, do których się kieruje. Wszelkie próby protestu i sprzeciwu wobec niej podejmowane przez miejscową ludność są w pełni uzasadnione, nawet jeżeli przybierają gwałtowną postać. Jej powstrzymanie i odwrócenie leży w interesie wszystkich: Polski, pozostałych państw „nowej Unii”, państw „starej Unii” oraz ich mieszkańców. Europejscy imigranci – wracajcie, skąd przyszliście. (A.D.)

 193. Ex said

  Mam propozycje, żeby w Gajówce pojawił się „watek programowy” tzn „podwieszony” wpis, który będzie wisiał zawsze w tym samym miejscu (np na samej gorze) w którym będą spisywane w punktach (rodzaj Konstytucji) tezy programowe programu dla odbudowy Polski.

  Propozycja i uzasadnienie będą w komentarzach, a Gajowy będzie decydował co umieścić, a co nie w ostatecznym spisie tez.

  Chodzi o zebranie w jednym miejscu tego co jest urobkiem komentatorów i autorów publikowanych tu tekstów. O sukcesywne tworzenie rodzaju bazy tez programowych z poszczególnych dziedzin życia.

 194. revers said

  W koncu prezydent super panstwa odezwal sie na kilka dni przed oficjalnym urzedowaniem „to Rosja jest startegicznym problemem” – i to z grubej rury – nic dobrego nie wrozy na przyszlosc ten typ z wytrzeszczem oczow – wodz fuehrer juz jest na swieczniku nwo.

 195. Siggi said

  http://prawy.pl/z-kraju/7654-rolnicy-zaplaca-1-mld-kary-czeka-nas-fala-samobojstw-ostrzegaja-zwiazkowcy

  Rolnicy zapłacą 1 mld kary! Czeka nas fala samobójstw – ostrzegają związkowcy
  Z kraju czwartek, 27, listopad 2014 12:12 Anna Wiejak
  Rolnicy zapłacą 1 mld kary! Czeka nas fala samobójstw – ostrzegają związkowcyKary za przekroczenie kwot mlecznych mogą sięgać łącznie nawet 1 mld złotych. Szacuje się, iż w przyszłym roku łącznie z kieszeni rolników „wyparuje” 4,5 miliarda. Wiele gospodarstw, które zainwestowały w pomnożenie stad, sprzęt czy pomieszczenia gospodarcze już znajduje się na skraju bankructwa, m.in. przez zamknięcie rynku na wschodzie, a nałożenie na nie dodatkowych opłat będzie stanowiło przysłowiowy gwóźdź do trumny.

  – To są ci rolnicy, którzy uwierzyli, że należy się rozwijać i modernizować – mówił podczas połączonych Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senackiej i sejmowej, poseł Krzysztof Ardanowski. W tych przypadkach nawet interwencje posłów bywają nieskuteczne. – Te kary już zostały uwzględnione w budżecie na 2015 r. – mówił Andrzej Babuchowski, reprezentujący Polskę w Specjalnym Komitecie ds. Rolnictwa (SCA) przy Komisji Europejskiej. – Zatem odstąpienia od karania nie możemy oczekiwać – konkludował. Poinformował, że Polska wyszła z propozycją rozłożenia kar na raty, ale Duńczycy i Holendrzy postawili weto. Do tej pory kary wynosiły 15 gr za litr, teraz to będzie 1,20 złotych. Wszyscy uczestnicy posiedzenia byli zgodni, że nie ma gospodarstwa, chociażby było najbardziej nowoczesne, które byłoby w stanie poradzić sobie z takim haraczem.
  – To będzie oznaczało potężny cios dla tego sektora polskiego rolnictwa – zauważył Krzysztof Ardanowski, podkreślając, iż nie rozumie, dlaczego z jednej strony Komisja Europejska wycofuje się z kwotowania, z drugiej zaś nakłada tak restrykcyjne kary dla gospodarstw tylko za to, że się rozwijały. Tym bardziej, że – jak podkreślał – wiele krajów nie wyczerpało przyznanych im kwot mlecznych, zatem zaplanowana przez KE ilość mleka na rynku nie uległa zwiększeniu, a przynajmniej w ujęciu całościowym.
  Rafał Stachura, producent mleka z Lubelszczyzny wskazywał, że możliwości produkcyjne gospodarstw nastawionych na tą właśnie gałąź rolnictwa są wykorzystane zaledwie w połowie, co oznacza, że przynajmniej teoretycznie – po zniesieniu z końcem marca 2015 roku kwot mlecznych – rolnicy mogliby produkować dwa razy tyle. Problem w tym, że wskutek nałożonego przez Rosję embarga, nie będą mieli swoich produktów gdzie sprzedać. – Z jednej strony mamy nie wykorzystanie naszego potencjału produkcyjnego, a z drugiej strony nie mamy gdzie sprzedać naszych produktów – nie krył rozczarowania.
  – Problem będzie jeszcze większy, ponieważ z dniem 1 stycznia zdejmujemy cło z produktów rolnych z Ukrainy. Może mleka to nie będzie dotyczyć, ale cały sektor rolniczy na tym ucierpi – dodał. Zwrócił uwagę na to, że kwoty mleczne zostały zdjęte dzięki dużym graczom, dążącym do maksymalnego obniżenia ceny tego produktu.
  Czyli z dniem 1 kwietnia wyparuje z naszych kieszeni 3,5 mld złotych plus miliard kary – podsumował. Jednocześnie wyraził podejrzenie, że państwo zamierza wyprowadzić rolników ze spółdzielni poprzez zmuszenie ich do założenia grup producenckich, po czym przejąć ogromne majątki spółdzielcze. – Mam nadzieję, że polityka nie idzie w tym kierunku? – pytał obecnych na sali przedstawicieli rządu. – Do grudnia jakoś dożyjemy, ale od stycznia czeka nas „rzeź niewiniątek” – skwitował.
  – Spółdzielnie mogą być traktowane jako organizacje producenckie mimo że skupiają również nie producentów jedynie w sytuacji, kiedy to producenci mają w nich decydujący głos – przekonywał przedstawiciel resortu rolnictwa, powołując się na odpowiedź, jaką w tej sprawie ministerstwo otrzymało od Komisji Europejskiej. Dodał, iż aby mogły zostać uznane za organizacje producenckie, muszą złożyć stosowne aplikacje. Spółdzielnie będą musiały wystąpić ze stosownymi wnioskami, ponieważ w ramach PROW przewidziano wsparcie jedynie dla organizacji producentów.
  To jest takie mydlenie oczu – ripostował Krzysztof Banach reprezentujący Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. – Rządy Niemiec i Francji od 2012 roku dopłacają 3 eurocenty do każdego wyprodukowanego kilograma mleka, chociaż się tym nie chwalą – zauważył. – Producenci mleka będą się wieszać, ponieważ mają pozaciągane wysokie kredyty – ostrzegł. Tłumaczył, że wbrew temu, co usiłuje się rolnikom wmówić, cena mleka w UE wcale nie spadła, wzrosły za to koszty produkcji w polskich gospodarstwach rolnych, których te nie są w stanie pokryć z sum, jakie otrzymują za wyprodukowane mleko.
  Tymczasem w systemie proponowanym przez Ministerstwo Rolnictwa, rolnicy płaciliby 4 proc. od obrotu na fundusz kryzysowy, by w sytuacji spadku cen otrzymać rekompensaty współfinansowane przez UE. Problem w tym, że po pierwsze zadłużeni rolnicy nie mają z czego odkładać, po drugie – same rekompensaty bez rozwiązań systemowych nie będą miały znaczącego wpływu na sytuację, w jakiej znajdą się w 2015 roku.
  Jednym z proponowanych przez organizacje rolnicze rozwiązań jest wprowadzenie dopłat do eksportu. Jednakże z tego względu, że Polska oddała cały handel zagraniczny w gestię unijnych biurokratów, nie ma prawa wypłacać tego typu świadczeń. Pozostaje jeszcze wprowadzenie gwarancji eksportowych, ale do tego najwyraźniej brakuje woli politycznej.
  Rolnicy obawiają się, że mechanizm z mleczarniami będzie dokładnie taki sam, jak z cukrowniami, a mianowicie: zbankrutują, zostaną za bezcen przejęte przez zagraniczny kapitał, który zamiast kontynuować produkcję, zamknie je, robiąc miejsce na rynku dla własnych produktów.
  UE w 2015 r. zniesie kwoty mleczne, co oznacza, że należy spodziewać się po pierwsze gwałtownego wzrostu produkcji, a co za tym idzie spadku cen mleka. Po drugie zaś kłopotów, jakie spotkać mogą małe gospodarstwa, które w niekorzystnym układzie mogą być nawet eliminowane z rynku.

  Anna Wiejak

 196. Xenohomofobus said

  POPRZYJ PETYCJĘ W SPRAWIE ZATRZYMANIA LUDOBÓJSTWA BIAŁYCH W RPA!!!!

  http://afrykanerzy.din.org.pl/

 197. Siggi said

  Artykuł z der Spiegel-a.warto przeczytać.
  Po tym Wilnie 28 XI/2013 oj dzieje się w Jevropie i jeszcze będzie się działo.
  Skutki polityki zboczeńców …

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/szczyt-kleski/1b2c6

 198. Przecław said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlochy-11-osob-zmarlo-po-szczepionce-przeciw-grypie,nId,1566469#iwa_item=5&iwa_img=0&iwa_hash=38731&iwa_block=facts_news_small

 199. http://spiritolibero.neon24.pl/post/115691,partiokracja-a-suwerennosc-partie-do-likwidacji

 200. Siggi said

  Индия вступилась за Россию

  . .Федор Старый в Чт, 27/11/2014 – 22:19 Новость: тема Политика
  тэги Владимир Путин

  Индия вступилась за Россию и угрожает Франции
  Индия заявила, что она отменит подписанный в начале сентября договор с Dassault на поставку 126 истребителей «Рафаль» на сумму от 20 до 22 миллиардов долларов, если Франция откажется поставлять «Мистрали» в Россию. Об этом, 24 ноября, сообщило французское интернет-издание Breizh.

  Как ранее предупреждали международные эксперты, Франция, не выполнив контракт на поставку вертолетоносцев России, рискует потерять доверие надежного поставщика вооружений.

  Напомним, что некоторое время назад стало известно, что PCB «Владивосток» может быть передан России 27 ноября, а затем отправятся в Кронштадт под Санкт-Петербургом, в сопровождении Учебный корабль «Смольный». Подтверждений с французское стороны на этот счет не поступало.

  Стоит напомнить, что на днях на воду был спущен второй корабль класса «Мистраль», которому присвоено имя «Севастополь».
  xxxxxxxxxxxxxxxx

  Indie ujęły się za Rosją i grożą Francji.
  Indie oświadczyły,że zerwą podpisany w początkach września kontrakt z Dassault na dostawę 126 myśliwców „Rafael” na kwotę od 20 do 22 miliardów dolarów,jeżeli Francja odmówi wydania „Mistrali” Rosji.O tym poinformowało francuska witryna internetowa Breizh.
  Jak wcześniej uprzedzali międzynarodowi eksperci,Francja nie realizując kontraktu na dostawę helikopterowców do Rosji,ryzykuje utratę zaufania jako pewnego dostawcy uzbrojenia.
  Należy przypomnieć,że jakiś czas temu wiadomo było,że PCB”Władywostok”może być przekazany Rosji 27 listopada,a następnie skierowany do Kronsztadu pod Sankt Petersburgiem,w towarzystwie szkolnego okrętu „Smolny”.Potwierdzenia ze strony francuskiej na ten temat nie ma.
  Wypada wspomnieć,że ostatnio był zwodowany drugi okręt klasy”Mistral”,który otrzymał imię”Sewastopol”.

  tłum.Siggi

  W komentarzach rosyjskich internautów pojawiają się wypowiedzi,że te „Mistrale”to przekręt z czasów ministra Sierdukowa,który mógł dostać 10%.To znów,że to barachło,które niewiele się przyda marynarce wojennej RF.Że z powodzeniem takie jednostki mogli sami wybudować.Podobno na uroczyste przekazanie jednostek miał pojechać sam Rogozin Dmitrij Olegowicz,wicepremier odpowiedzalny za kompleks wojskowo-przemysłowy,no ale sympatyczny Dima jest na liście osób obiętych zakazem wjazdu do „krainy szczęśliwości”-UE.
  Te „Mistrale”to mi wygląda na temat zastępczy,ale dobrze by było gdyby Żabojadom dali po kasie i reputacji.

 201. revers said

  Kolejny polskojezyczny a juz wice unijny oszolom Jacek Saryjusz Wolski, wojennie natchniony salonowy pudelek szczeka na wilki, biale niedzwiedzie i tygrysy syberyjskiew swej zagrodzie.

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/11/28/polnischer-eu-vize-rechnet-mit-krieg-zwischen-russland-und-der-ukraine/

  A w piatek przeszla w Knesejmie ustawa o dopuszczeniu GMO na rynek wewnetrzny PL pod Monsato bez zgrzytow, wiekszosciowo co kazde ustaione wybpry potwierdza i ta sama PKW, po wyborach i petycjach, po liberalno-korporacyjnej demokracji bez atenskiej demokracji.

 202. http://prawica.net/40011#comment-642549

  Dubitacjusz o książce Urbankowskiego „Józef Piłsudski marzyciel i strateg”.

  Mówić o patriotyzmie każdy potrafi. Ważniejsze, jaki to ma być patriotyzm. Tu opozycja Dmowski-Piłsudski ma zasadnicze znaczenie.
  W imię patriotyzmu dopuszczano się w Polsce wielu głupot i patriotyzmem usprawiedliwiano wiele nikczemności. Piłsudski jest przykładem właśnie tego zjawiska.

  Mamy dwóch Piłsudskich w postaci fałszywej legendy i prawdziwych dokonań:

  legendarny Piłsudski walczył o niepodległość
  prawdziwy Piłsudski zorganizował lewicową bandę „biesów”, zajmującą się zamachami terrorystycznymi, mordami i pospolitym rabunkiem
  wystawiał niewinnych ludzi na śmierć jak przy prowokacji na placu Grzybowskim
  był agentem japońskim, austriackim i niemieckim
  orientacja na Niemcy oznaczała państewko polskie okrojone do Małopolski i Mazowsza (zwycięski Kaiser nie oddałby Wielkopolski, Kujaw ani Pomorza)
  legendarny Piłsudski został internowany przez Niemców z powodów patriotycznych
  internowanie prawdziwego Piłsudskiego przebiegało w komfortowych warunkach
  dokładnie w momencie kapitulacji Niemcy podesłali Piłsudskiego pociągiem do odradzającej się Polski, aby to akurat on mógł przejąć władzę
  do pomocy dla Lwowa i Wielkopolski został zmuszony przez polską opinię publiczną
  legendarny Piłsudski realizował wizję wielkiego federacyjnego państwa wyprawą na Kijów
  w wykonaniu prawdziwego Piłsudskiego wyprawa kijowska była wielką klęską, Petlura Ukrainy nie stworzył, a bolszewickie kontruderzenie zagroziło istnieniu państwa polskiego docierając aż do stolicy
  legendarny Piłsudski pobił bolszewików w bitwie warszawskiej
  prawdziwy Piłsudski złożył dowództwo u Witosa i załamany psychicznie uciekł do kochanki
  bitwę warszawską wygrali twórca planu gen. Rozwadowski oraz gen. Sikorski, uniemożliwiający manewr Paskiewicza (pierwszy zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, drugi został usunięty z armii)
  legendarny Piłsudski miał dokonać sanacji zagrożonej „sejmokracją” Polski
  w imię własnej manii wielkości prawdziwy Piłsudski wywołał wojnę domową z legalnymi władzami, które to legalne władze dla dobra Polski się poddały
  dyktaturę wprowadzał mordując jednych zasłużonych generałów (Zagórski, Rozwadowski), usuwając w wojska innych
  w to miejsce promował degeneratów w rodzaju Kostka-Biernackiego, czy Wieniawy-Długoszowskiego oraz fatalnie później „zasłużonych” Becka, Mościckiego, Rydza-śmigłego
  sanacja z korupcji polegała na kradzieży państwowych pieniędzy – afera Czechowicza
  posłów, którzy chcieli rozliczyć te dokonania, zamknięto w twierdzy brzeskiej
  wierność wojska kupił podwyżkami pensji, kosztem modernizacji armii
  w życiu prywatnym zmieniał sobie żony, by szybko zdradzać je z nowymi kochankami

  Legendę Piłsudskiego zawdzięczamy 13 latom propagandowego prania umysłów, zwieńczonego prawnym ustanowieniem „kultu jednostki” (ustawa o ochronie Imienia Józefa Piłsudskiego). Wielkość „marzyciela i stratega” była wymyślana post factum przez samego zainteresowanego i kolportowana przez jego sługusów.

  Mogę zrozumieć, że p. Urbankowski został stumaniony przez ten walec propagandowy. Jednak od dorosłego człowieka, który ma ambicje pisać książki historyczne, trzeba wymagać znajomości prawdy, a nie tylko legendy. Jeżeli p. Urbankowski ukrywa ponurą prawdę o samozwańczym „Marszałku”, to muszę go uznawać za kłamcę i truciciela umysłów Polaków. Jeżeli ktoś chce zostawać piłsudczykiem, to jego wolna wola, ale niech wybiera prawdziwego Piłsudskiego, a nie zmyśloną, pomnikową legendę.

  Co do Łysiaka, to kolejny kolportujący legendę, ze względu na swoją słabość do „wybitnych jednostek” i z obsesyjnej nienawiści do Rosji. Bądźmy też szczerzy, że popularność zyskał powieściami typu Rambo + odniesienia do kultury wysokiej.

 203. „Antysemityzm to grzech”

  – Nie ma antysemityzmu. Ale są reakcje na anty-goizm.

 204. NICK said

  P. JO.
  Proszę o publiczną, Pana, opinię o prezesie Instytutu X. Piotra Skargi – o P. Sławomirze.
  Można ufać?

 205. Eliza said

  Propozycja do poczytania i może skomentowania na mroźny wieczór.
  Artykuł p. Grzegorza Nowaka, część:
  „Ostrzeżenia inwestycyjne na czas rozpadu unii

  Czy jesteś przygotowany na rozpad unii europejskiej ?

  Czas spadku wartości euro jest bardzo bliski, na upadek EU jeszcze kilka lat będziemy musieli zapewne poczekać ale już dzisiaj warto wiedzieć czego możemy się spodziewać w takiej sytuacji i jak każdy Polak może się na taki scenariusz przygotować. Nie mam ani monopolu ani takiej wiedzy aby przewidzieć wszystkie scenariusze i konsekwencje pewnych nieuchronnych wydarzeń ale część z opisanych poniżej elementów wydaje się bardzo logicznych. Jako Polakom zależeć nam powinno na tym abyśmy zostali jak najmniej poszkodowani przez tę przyszłą europejską zawieruchę. Dlatego proponuję stałym czytelnikom naszego giełdowego serwisu aby dosyłali swoje przemyślenia i refleksje czego można się spodziewać, czego należy unikać i jak się przygotować na te ciężkie czasy.

  Nie bądźmy egoistami i nie zachowujmy tej wiedzy tylko dla siebie ale ostrzegajmy także naszych bliskich i znajomych bo w mojej ocenie Polacy żyją w błogiej nieświadomości i beztrosce nie mając zupełnie pojęcia o tym co tak naprawdę dzieje się wokół nich. Nie spodziewajmy się, że te scenariusze zaczną się realizować za rok czy dwa. Jest to raczej perspektywa nieco bardziej odległa. Wstępnie szacowałbym takie najczarniejsze scenariusze na okres po 2020 r. Czyli w perspektywie 5-10 lat ale wiem, że w ocenie czasu można się łatwo pomylić bo jeżeli zostanie uruchomiony jakiś jeden mocny fundamentalnie element to sprawy mogą nabrać zaskakującej dynamiki i efekt domina będzie murowany. Póki co cieszmy się pięknym i bezpiecznym egzystencjalnie życiem w Polsce i Europie dopóki jest to jeszcze możliwe. Proszę nie traktować też tego jako czarnowidztwo ale jaki przezorność. Co może się stać na wypadek … a że jest to dość realne to podejdźmy do tego także dość odpowiedzialnie. W tym miejscu skupiam się tylko na finansowych aspektach rozpadu strefy euro. Takie elementy jak wzrost wzajemnych roszczeń terytorialnych czy zmiany granic w Europie to temat na następny artykuł.

  Od czego może się zacząć ? . Scenariuszy może być kilka, np. jeden z ważniejszych krajów typu Włochy czy Hiszpania ogłasza zawieszenie spłat swoich obligacji. Ja stawiam na moim zdaniem bardziej prawdopodobny wariant który w konsekwencji wywoła efekt domina. Otóż – Wielka Brytania opuszcza unie. Zacznie się od panicznej straty wartości euro. Warto aby polski biznes był przygotowany na takie scenariusze i we właściwym czasie zawierał odpowiednie klauzule w swoich umowach handlowych aby przeliczenia ustalać w innych walutach niż euro lub właściwie czyli prawnie i finansowo zabezpieczać się przed radykalnym spadkiem wartości euro.

  Każdy człowiek z IQ powyżej 20 za wyjątkiem euroentuzjastów powinien być świadomy potencjalnych konsekwencji rozpadu EU i winien próbować się przed tymi skutkami obronić. Czas pewnych globalnych rozstrzygnięć nieubłaganie się zbliża ….więc najwyższy czas abyś zaczął działać aby w razie czego ochronić rodzinę, firmę. Może zacząć się bardzo niewinnie, od tego, że …

  Wielka Brytania wychodzi z unii

  Masowe bankructwa banków

  Masowe bankructwa banków w Europie, na pierwszy ogień pójdą banki z krajów południa Europy, greckie, włoskie i hiszpańskie. Niestety źle to wróży polskim oddziałom tych włoskich i hiszpańskich bankowych korporacji takich jak Bank Pekao S.A. Unicredito czy Bank Zachodni WBK – grupa Santander. Jak dla mnie na dzisiaj banki te niosą ze sobą największe ryzyko. W kolejności – później przyjdzie czas na banki francuskie a na końcu niemieckie i brytyjskie. Tak naprawdę na dużą część dzisiejszych zagranicznych banków powinny być ostrzeżenia KNF jak na parabanki 🙂 Ponad 30 % polskich małych firm posiada rachunki w PeKaO z żubrem – gdyby coś się … odpukac stało z tym bankiem to w polskiej gospodarce byłaby prawdziwa zapaść, masakra. Pamiętaj -…..”. dalej na
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=430

 206. Przecław said

  „Putin zaproszony na uroczystości wyzwolenia obozu w Auschwitz
  Opublikowano: 18 lis 2014
  Prezydent Czech Milosz Zeman zaprosił rosyjskiego przywódcę Władimira Putina do Pragi na obchody 70. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz – informują rosyjskie media.

  O decyzji Zemana poinformował rzecznik prezydenta Czech, Jiři Ovčaček. – Z okazji rocznicy wyzwolenia odbędzie się w Pradze Forum Holocaustu, które przygotowują poważne organizacje żydowskie. Z logiki rzeczy wynika, że prezydent zaprosił przedstawicieli zwycięskich mocarstw – powiedział Ovčaček.

  Obchody odbędą się 27 stycznia 2015 r. Zaproszenia na uroczystości otrzymali oprócz Putina również przywódcy Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.

  Na Facebooku powstała już strona przeciwników obecności rosyjskiego prezydenta na uroczystościach w stolicy Czech, zatytułowana „nie chcemy Putina w Pradze”.

  Nie wiadomo czy prezydent Czech konsultował zaproszenie gospodarza Kremla z przebywającym wczoraj w Pradze polskim prezydentem Bronisławem Komorowskim.

  Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wyzwolony 27 stycznia 1945 roku. W ciągu 5 lat funkcjonowania zginęło w nim najprawdopodobniej około 1,2 miliona ludzi, głównie Żydów. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że mogło tam zginąć nawet 4 mln ludzi.”

  A to ci numer, Prezydent Czech zaprasza do Polski…
  a gdzie jest Bronek ?

 207. Przecław said

  http://wmeritum.pl/putin-zaproszony-uroczystosci-wyzwolenia-obozu-auschwitz/

 208. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/poroszenko-klania-sie-szuchwyczowi-foto

  Poroszenko włazi do tyłka banderowcom w większym stopniu niż myślałem. Nawet znalazł czas, aby dziadziowi Szuchewyczowi, synalkowi dowódcy UPA, się pokłonić.
  Ciekawe czy przed innymi warchoł Poroszenko się tak kłania.

 209. maniek said

  Rosyjski dziennikarz zagrożeniem dla państwa? Absurdy ABW

  Zła wiadomość: biega po ulicach Warszawy ruski agent, który – wg ABW – stwarza „rzeczywiste i poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”. Dobra wiadomość: na razie nie morduje, nie gwałci i nie przygotowuje wysadzenia w powietrze warszawskiego metra. Zła wiadomość: ale może to wszystko – zdaniem ABW – zrobić. Wniosek – wg logiki ABW: jeśli wydalimy go z Polski, morderstwa zamienią się w samobójstwa, gwałty w samogwałty, a metro zamiast wylecieć w powietrze, zapadnie się pod ziemię.

  Czy lead tego tekstu wydał się Państwu głupi? A wnioski zbyt zmanipulowane? A wszystko razem nie śmierdzi Wam absurdem? Czy krew Państwa nie zalewa, że z idiotyzmami jak powyżej trudno polemizować? Zalewa? – świetnie! Witajcie w rzeczywistości korespondenta agencji Rossija Segodnia – Leonida Swiridowa. Tkwi w niej już od 5 tygodni.

  Zaczęło się od ….. czytaj dalej http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/rosyjski-dziennikarz-zagro-eniem-dla-pa-.html

 210. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-poroszenko-cytuje-glownego-ideologa-nacjonalizmu-ukrainskiego
  I jeszcze to. To przestaje być zabawne.

 211. maniek said

  Mistrz przewrotów z NED nie spuści z oczu Czeskiej Republiki
  Czy Czechy będą po Węgrach, drugim krajem z UE, którego rząd może zostać obalony przez agendę USA? Ron Paul uważa, że tak. Jego tekst ukazuje ulotność suwerenności państwowej Zachodu.

  National Endowment for Democracy (NED – Narodowa Fundacja dla Demokracji) to bardzo nieprzyjemna instytucja. Praktycznie w całości finansowana jest przez amerykański rząd, ale jako organizacja pozarządowa nie jest wcale odpowiedzialna wobec ręki, która ją karmi (ani kabzy tych, którzy to karmienie finansują). Ten układ jest dla obu stron wygodny. Amerykański rząd może powierzyć NED zmianę zagranicznych reżimów a przy tym zachować pozornie czyste ręce. Z kolei NED nie ma żadnych hamulców zabraniających jej w uskutecznianiu tychże misji bez dozoru rządu.
  Jak powiedział jeden z założycieli NED – Allan Weistein: „ Wiele z tego, co teraz robimy, 25 lat temu robiła tajnie CIA.”
  Prezes NED Carl Gershman jest ucieleśnieniem faktu, że ……

  ….. http://memnon.neon24.pl/post/115870,mistrz-przewrotow-z-ned-nie-spusci-z-oczu-czeskiej-republiki

 212. Joannus said

  Ad 204 NICK
  Bez wywołania do tablicy.
  Radziłbym zachować ostrożność.

  Mam niesmak po artykule ”Dokąd zmierza Rosja” w ostatnim dwumiesięczniku ”Polonia Christiana”.
  Jakiś czas wysyłali podgrzewacze /mini znicze/ aby je z powrotem odsyłać. Z nich to były odlewane świece do zawiezienia do Fatimy. Zapewne wstawione w koryto z blachy, gdzie palą i topią się od razu świece, przypominające mini ”piekiełko”.
  Uważam, że lepiej przekazywać ofiary dla apostolatu FSSPX, zamiast wpłacać na konto Instytutu za nieustannie podrzucane bez zamówienia różne przedmioty, z którymi nieraz nie wiadomo co zrobić

 213. maniek said

  Fronda wzywa do uciszenia ks. Isakowicza-Zaleskiego

  Portal Poświęcony publikuje artykuł zarzucający ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu m.in. antysemityzm i nawołujący polskie służby specjalne i władze kościelne, by „ostatecznie i skutecznie nakazały mu milczenie”…..

  czytaj dalej… http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/frondapl-wzywa-do-uciszenia-ks-isakowicza-zaleskiego

 214. JO said

  ad.204.212.

  Drogi Panie Nick,

  Nie znam tego Pana i wypowidziec sie nie potrafie. Jednak przystaje do opinii Pana Joannusa.

  Uwazam, ze NIE ma ani jednej Zarejestrowanej Dzialalnosci Swieckich Katolikow nie powiazanych Sciesle z Bractwem, , ktora by TYLKO i wylacznie wspierala Msze Wszechczasow i Dzialalnosc Bractwa, Swietch Ksiezy, odrzucajac 100% modernizm…

  Sa natomiast Fundacje i organizacje, ktore jak to sie juz na forum mowilo – poszukuja „cieplego” miejsca dla Tradycji Swietej w Posoborowym Kosciele, co jest oburzajace, niedopuszczalne, karygodne…w moim mniemaniu i to wlasnie Robi Fundacja Piotra Skargi czy Polonia Christiana…, ktore – chyba – NIE WSPIERAJA Bractwa a sa dla niego Swiecka Alternatywa.

  Powolanie przez Gajowiczow Ruchu Swieckich Tradycyjnych Katolikow – pod nazwa Spoleczenstwo Polak Ortodoks, ma na celu te luke wypelnic. Spoleczenstwo Polak-Ortodoks przylgnelo do Swietych Ksiezy i jego celem jest przede wszystkim Wsparcie Fizyczne, Materialne, Finansowe, Duchowe, Moralne, Polityczne…Bractwa i Swietych Ksiezy w tym samym czasie Dazac do Doskonalosci Tego Spoleczenstwa w Rozumieniu Tradycyjnie Katolickim, zmieniajac Srodowisko w ktorym sie nasze Spoleczenstwo Znajduje w taki sposob, by przywrocic Panowanie Najsiwetrzego Serca Jezusa w naszych Sercach, Rodzinach, Rodach, w Naszym Narodzie i Panstwie.

  To mozemy zrobic tylko Oddajac swoje Zycie Bogu poprzez Aktywne Wspolne Dzialanie na rzecz Swietych Ksiezy i Rodziny.

 215. Boydar said

  tak off topic do Osoby Prywatnej – jak patrze na pana Stonogę, to widzę że on ma jakąś szczególną wadę genetyczną – on ma WSZYSTKIE NOGI LEWE

 216. @213
  Wiadomo, które środowiska mają monopol na etykietkowanie ludzi antysemitami.
  Ja jestem ciekaw, kiedy w końcu ABW nakaże milczenie „strefie wolnego słowa” nagrodzonej przez służby bezpieczeństwa obcego państwa i jej dziennikarzom, którzy także pracują dla serwisu Fronda.
  Chyba, że ABW też się boi oskarżeń o antysemityzm.
  Fronda i przepisujący za nią blogerzy są już dawno skompromitowani, a gwoździem do ich trumny było robienie list „ruskich agentów” i wpisanie nań np. Ziemkiewicza. Nagonka na księdza Isakowicza jest już końcowy akordem w tej komedii sterowanej najpewniej przez Sakiewicza i Wildsteina.

 217. Siostra wysłała mnie po karmę dla kota, który od wczoraj wieczorem GŁODOWAŁ. Zamiast lecieć do domu z karmą wstąpiłem do znajomego, który powiedział mi, że w nocy telefonowała do niego znajoma, iż WSZYSCY TRĄBIĄ, że Znaleziono poszukiwany od 70 lat Złoty Pociąg Szafgoczów – gdzie powinna być maszyna Całkująca Kochańskiego. Z tego co mówiła to Zloty Pociąg jest w skarbcu Szafgoczów pod zamkiem CHOJNIK.
  Skarbiec Pszczyńskich wywieźli Anglicy kupując zamek Książ za ZŁOTÓWKĘ.

 218. Boydar said

  Niechby Pan Gajowy spojrzał krytycznym okiem, może warto. Osobiście dostrzegam kilka drobnych omyłek typu „z którymi Polska zerwała” – chyba powinno być „zawarła”. Całość wygląda na „Edukacyjną i opiniotwórczą funkcję Gajówki w społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem autorów zewnętrznych publikacji” (praca magisterska, bardzo popularny temat w latach 2015 – 2030)

  http://gazetawarszawska.eu/2014/03/22/lachy-pomoga-putinowi-ale-tylko-w-chrystusie/

 219. Boydar said

  Za opóźnienie w dostarczeniu karmy dla kocinki, Pan JPT otrzymuje naganę na piśmie (j.w.) z wpisaniem do akt !!!

  Zatwierdzono.
  Gajowy Marucha

 220. NICK said

  Panowie Joannus i JO.
  Dzięki. 🙂

 221. Dzonyy said

  Dzonyy był wczoraj na koncercie. Głowa boli nawet po zeżarciu rosołu z makaronem. ufffff…….

 222. maniek said

  Ceny ropy. Kto wierzy w żydowską propagandę „wolnego rynku”?
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/115920,ceny-ropy-kto-wierzy-w-zydowska-propagande-wolnego-rynku

 223. osoba prywatna said

  Islamiści inwestują na polskiej giełdzie!
  http://ndie.pl/islamisci-inwestuja-na-polskiej-gieldzie/

 224. osoba prywatna said

  UK: Urząd miasta Birmingham zatajał raport dotyczący muzułmańskich gangów gwałcicieli przez 23 lata
  http://ndie.pl/uk-urzad-miasta-birmingham-zatajal-raport-dotyczacy-muzulmanskich-gangow-gwalcicieli-przez-23-lata/

  Norwegia deprotowała rekordową liczbę imigrantów. Są pierwsze rezultaty
  http://ndie.pl/norwegia-deportuje-rekordowa-liczbe-imigrantow-sa-pierwsze-rezultaty/

  We Francji powstaje coraz więcej meczetów, a rządząca partia chętnie dofinansowuje kolejne!
  http://ndie.pl/we-francji-powstaje-coraz-wiecej-meczetow-a-rzadzaca-partia-chetnie-dofinansowuje-kolejne/

  Duchowny zarzuca Zachodowi, że robi wszystko, by promować i wspierać Islam w Europie. W Grecji natomiast Zachód – nie wiedząc dlaczego – wspiera liczne mniejszości narodowe i imigrantów tylko po to, by zneutralizować wielowiekowe tradycje chrześcijańskie.
  http://ndie.pl/metropolita-amvrosi-tracimy-chrzescijanska-grecje/

 225. osoba prywatna said

  Rzekoma opłacalność pozaeuropejskiej imigracji to mistyfikacja Eurokołchozu
  http://ndie.pl/rzekoma-oplacalnosc-pozaeuropejskiej-imigracji-to-mistyfikacja-eurokolchozu/

 226. Joannus said

  Ad 214
  ”To mozemy zrobic tylko Oddajac swoje Zycie Bogu poprzez Aktywne Wspolne Dzialanie na rzecz Swietych Ksiezy i Rodziny.”

  Wniosek jak najbardziej wart zakonotowania.

  PS.Nigdzie nie spotkałem się aby Instytut kiedykolwiek i jakkolwiek odniósł się przychylnie do apostolatu FSSPX.
  Za to prowadzona jest szeroka akcja marketingowa kolejnych prezentów z wezwaniami do datków. Mam nadzieję, że jest to dla wielu pomocne, ale czy do końca całkiem dobre.
  Na przykład drukują obrazki z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, które jakoś potem wkładane są w nawet świeckie gazety. W efekcie przewracają się, widziałem nawet podeptanyna chodniku, czy to jest takie dobre, chyba nie.To nie towar. Obrazek nie zawsze zastąpi posługę Kapłana w drodze do prostowania drogi życia.
  Niech czynią swoje, a my mamy w polu widzenia coś innego, to co Szanowny Pan JO trafnie wyartykułował, w zacytowanym wyżej wniosku.
  Kto rękę przykłada do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do Królestwa Bożego.

 227. Marucha said

  Re 218:
  Artykuł ciekawy, ale coś takiego mnie trochę stopuje:

  Kiedy więc Lechici na nowo rozpoczną budowę Pospolitego Ruszenia, musi to być Ruszenie pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Króla Polski. Rozmowy zaś w Rosjanami muszą odbywać się w Chrystusie Królu. Między Lachem a Rosjaninem: Chrystus, w Chrystusie i dla Chrystusa.

  ….a Putin? …. Putin jak chce, może się do nas przyłączyć, pomożemy mu, ale pod warunkiem, że w Jezusie Chrystusie Królu Polski.

  NIC nie zapowiada, aby w Polsce doszło do budowy pospolitego ruszenia. Rosja zaś, moim zdaniem, go nie potrzebuje, gdyż dostała zrządzeniem losu mądrego i patriotycznego przywódcę.
  Putin nie ma się do kogo przyłączać, to my powinniśmy przyłączyć się do niego.

 228. NICK said

  Amen.
  Jak w Pacierzu.

 229. NICK said

  (228) Znaczy Pp. Joannus i Gospodarz.

 230. http://felieton102.bloog.pl/id,343603955,title,Zydi-zadaja-zwrotu-Wawelu,index.html?smoybbtticaid=613e42

  ŻYDZI ŻADAJĄ ZWROTU WAWELU

  Żydzi nie ujawnili PODSTAWY, na jakiej żądają Zwrotu Wawelu – czy raczej Sekwestru, gdyż Wawel nigdy żydowski nie był. Można się tylko DOMYŚLAĆ, że za Jana Olbrachta zawarto umowę, iż za ruiny Uniwersytetu Włastów na Kazimierzu Żydzi będą finansować RENESANSOWĄ przebudowę Wawelu, co Żydzi ZASZACHRAILI na Hipotekę – jakby pałac Królewski podlegał obciążeniu hipotecznemu? Wtedy zaistniała taka POTRZEBA, gdyż po pogromie Uniwersytetu na Kazimierzu w 1360 r. król oddał żakom Wawel, przenosząc się do ODBUDOWANEGO zamku Królewskiego na Bielanach a ponieważ NOWY Katolicki Uniwersytet domagał się zwrotu ruin na Kazimierzu to załatwiono to pomiędzy Królem a Żydami. Król zyskiwał Wawel i pieniądze na przebudowę go a Żydzi getto w Krakowie.
  IDIOTYCZNE żądania Zwrotu Wawelu są ripostą na 400 ataków żydowskich ogierków na Świątynię Salomona, żeby po mojej śmierci uzyskać od Knesejmu Opcję Zerową – Świątynia Salomona za Wawel – ale Knesejm nie wejdzie w posiadania ani Świątyni Salomona, ani Wawelu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: