Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  brys o Drażnienie Ruskiego
  Mietek o Drażnienie Ruskiego
  prezent o Drażnienie Ruskiego
  Cep o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  cep o Wcale nie tak, jak myśleliście…
  Emilian58 o Wyczekiwanie w globalistycznym…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Bandy UPA powrócą na Podkarpacie i Lubelszczyznę

Posted by Marucha w dniu 2022-01-20 (Czwartek)

Polsce amerykański hegemon wydał polecenie, utworzenia na naszym terytorium baz wypadowych nowej UPA

Od czasu likwidacji ostatniej banderowskiej sotni na Podkarpaciu, 3 września 1949 roku minęły już prawie 73 lata. I oto jak podał dziennik The New York Times, opisując rodzaje pomocy, jaką administracja USA może udzielić Ukrainie w razie inwazji Rosji na to państwo i jego ewentualnej okupacji. Wedle tych doniesień Polsce może zostać wyznaczona rola bazy szkoleniowej i wypadowej dla bojowników ukraińskiego ruchu oporu.

Tak więc amerykański właściciel Polin, wyznaczył już kundlom rządzącym w Warszawie, że terytorium Polin ma być w razie Rosyjskiej inwazji na banderland, a dokładnie Podkarpacie i Lubelskie mają spełniać rolę baz… dla banderowskich sotni, mających dokonywać wypadów z polskich ziem na Ukrainę, by nękać Rosjan okupujących samostijną.

Jak więc widać historia zatoczyła koło i na ziemiach Rzeszowszczyzny i Lubelszczyzny znowu pojawią się nowe banderowskie kurenie i sotnie, noszące ,,dumne” nazwy Burłaki, Zaliźniaka, Eneja, Hromenki i innych ludobójców Polaków, a to wszystko za pełną zgodą i wszelkim wsparciem polińskich renegatów.

To po to zapłaciło na terenie obu tych województw w latach 1944- 1949 cenę najwyższą, cenę własnego życia ponad 40 tysięcy naszych rodaków, a z samego tylko województwa Rzeszowskiego tylko w roku 1946 uciekło 140 tysięcy Polaków przed ludobójczym terrorem nazistowskich, ukraińskich band UPA. I trzeba była Operacji Wisła, by to ukraińskie ludobójstwo Polaków na tych terenach wreszcie zakończyć, a dziś historia się powtórzy i to jeszcze za naszą własną zgodą.

Czy ktoś jest jeszcze, aż tak naiwny, że Polacy zamieszkujący dziś województwo Rzeszowskie i Lubelskie, w wyniku obecności tych zbrodniczych formacji w miejscach, w których dzisiaj mieszkają, unikną tragedii, jaka stała się udziałem naszych rodaków przed ponad 70 laty, mieszkających dokładnie na tych samych ziemiach? Jeśli ktokolwiek tak sądzi, ten jest albo skończonym durniem, albo zwyczajnym zdrajcą.

Powiem więcej, że zbrodnicza działalność ukraińskich, faszystowskich bojówek, które jeśli już pojawią się oficjalnie w Polsce, nie ograniczy się z ich strony bynajmniej do ponownego podpalenia przez nich naszych obecnych południowo – wschodnich Kresów Rzeczpospolitej, jakimi są województwa Rzeszowskie i Lubelskie, ale ogień śmierci i zniszczenia, które rozsieją, rozleje się na cały nasz kraj.

Albowiem to wcale nie Rosja, ale to my Polacy i nasza Ojczyzna jesteśmy głównym celem tych, którzy dziś podburzają i dozbrajają ukraińskich szowinistów do rozpętania nowej wojny, tak jak wysługiwali się nimi do podobnych celów od ponad 75 lat, w praktycznie wszystkich zakątkach naszej planety, co opisał w szczegółach 45 lat temu śp. prof Edward Prus w swojej książce pt: Pannacjonalizm. Polityczna działalność emigracyjna byłych kolaboracjonistów z Europy wschodniej i południowo-wschodniej, Śląski Instytut Naukowy, Katowice 1976.

I to czego nie udało się zrealizować hitlerowskim Niemcom, wprowadzą w życie ,,nasi” alianci, z którymi jesteśmy ponoć ,,silni w sojuszach”.

Osobiście jestem również przekonany, że już dziś w każdym większym mieście w Polsce, działają tajne, zbrojne ukraińskie grupy dywersyjne, które jeśli przyjdzie nam Polakom do głowy pomysł wybicia się na pełną niepodległość i suwerenność, wtedy zostaną bezwzględnie użyte do krwawej pacyfikacji naszego narodu i ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej.

To nie jest bynajmniej jakaś niedorzeczna fantazja, tylko powielenie niemieckiego wzorca, podobnych działań w stosunku do włoskiego alianta III Rzeszy, czasów drugiej wojny światowej. Otóż latem 1941 roku, minister spraw zagranicznych Włoch, a prywatnie zięć Mussoliniego, hrabia Galeazzo Ciano, otrzymał na swoje biurko raport włoskiego kontrwywiadu wojskowego, meldujący w szczegółach o obecności w każdym większym mieście Italii, niemieckich, tajnych, zbrojnych grup dywersyjnych, które otrzymały rozkaz, że jeśliby włoskim aliantom Hitlera wpadł do głowy pomysł, opuszczenia koalicji państw osi, wtedy wyżej wymienione grupy dywersyjne otrzymały rozkaz, zamienienia całej Italii w krwawą mielonkę i tym samym doprowadzenia do totalnego chaosu w całym państwie, nad którym władze Włoch, nie będą w stanie zapanować.

Jak więc widać pomysł nie nowy, ale zawsze skuteczny, jeśli jakimś państwem zarządza banda skretyniałych idiotów, bez żadnej wyobraźni.

Taki właśnie plan użycia ukraińskich, zbrojnych grup dywersyjnych na terytorium naszego kraju, przeciwko nam Polakom, jest również zgodny ze słowami wypowiedzianymi w 2018 roku, przez byłego wiceministra obrony Ukrainy generała Ołeksandra Kuźmiuka, że: wprowadzenie w Polsce ustawy penalizującej banderyzm, może wywołać powstanie ukraińskich imigrantów zarobkowych.

Warszawa regularnie przypomina Kijowowi o wydarzeniach rzezi wołyńskiej i o działaniach liderów UPA, Stepana Bandery i Romana Szuchewycza. Jednak Ukraińcom też jest co przypominać – powiedział Kuźmuk. Zaznaczył, że odnoszenie się przez Ukraińców i Polaków do kwestii historycznych może tylko pogorszyć sytuację.

– Jeśli przypomnieć historię, sprzed 100, 200 lat, nawet króla Bolesława [Chrobrego], 1000 lat temu, to tyle nazbieramy, że te milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy są dziś w Polsce, o których dziś przypomnieliśmy „a może z nimi coś będzie”. Tak, to piąty front ukraiński, który poszedł do Polski [nawiązanie do sowieckiego 4. Frontu Ukraińskiego z czasów II wojny światowej – red.]. I niczego z nim nie będzie. Ale on chwyci za kije, jeśli będziemy przypominać o wszystkich Kozakach powieszonych od Lwowa do Kijowa – powiedział ukraiński generał.

Tak więc historia zatoczyła koło i ponownie znaleźliśmy się jako Państwo i Naród w tym samym miejscu i w obliczu tego samego, śmiertelnego zagrożenia naszego bytu, zarówno narodowego, a nade wszystko biologicznego, co 80 lat temu.

I na koniec jeszcze taka smutna refleksja, że jako naród nie wyciągnęliśmy absolutnie żadnych wniosków z naszej tragicznej przeszłości, wspierając dziś potomków naszych najbardziej zwyrodniałych katów, którzy bestialsko wymordowali prawie pół miliona naszych braci i sióstr, zamieszkujących Kresy Południowo – Wschodnie, gloryfikujących dziś tych potworów w ludzkiej skórze, jako ,,niezłomnych” herojów, którymi nigdy nie byli. I co gorsza gotowi jeszcze jesteśmy popełnić w ich obronie zbiorowe, narodowe samobójstwo, chociaż oni nawet nie kryją, jak bardzo nami gardzą.

Czy może istnieć jeszcze większa głupota?

Jacek Boki – Elbląg
18 Styczeń 2022 r.

Źródła:

 1. NYT: Polska bazą wypadową dla ukraińskich partyzantów w razie inwazji Rosji na Ukrainę
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/nyt-polska-baza-wypadowa-dla-ukrainskich-partyzantow-w-razie-inwazji-rosji-na-ukraine/
 2. https://kresy.pl/wydarzenia/byly-minister-obrony-ukrainy-grozi-polsce-powstaniem-ukrainskich-gastarbaiterow-powodu-penalizacji-banderyzmu/
 3. Bohdan Piętka – Nacjonalizm Ukraiński – od Bandery do Majdanu – Oficyna Wydawnicza Capital
 4. Mieczysław Dobrzański – Gehenna Polaków na Rzeszowszczyźnie w latach 1939-1948- Wydawnictwo Nortom
 5. Pamiętniki 1939-1943 Galeazzo Ciano – Rok wydania: 1991

Jacek Boki
http://kresywekrwi.blogspot.com

Komentarze 32 do “Bandy UPA powrócą na Podkarpacie i Lubelszczyznę”

 1. istra said

 2. Dziadzius said

  Jest to zupelnie mozliwe ze ukraina bedzie pod Krakowem bo ja jeszcze w historji swiaia nie widzialem i nie czytalem o bardzej glupim bez celu i rzadu i narodzie jak Polska. My zeby dostac oklaski od obcych sramy tam gdzie jemy i potem narzekamy ze gowno smierdzi i ze to nie nasza wina tylko tak bog nas karze ze my tacy dobrzy a caly swiat zly.
  A my bez serc bez duszy zyjemy w lustrze obcych ludzi a swego nie mamy i nie znamy!!!!!

 3. revers said

  Dais bedzie ponownie gloryfikowac sie ale katow upa na granicy z nowa Rosja.

  Borusin z Donbassu przestrzega przed prowokacja ukrainska W postaci uzycia broni chemicznej i oskarzenia Rosji o jej uzycia. To samo mowi Zacharova, rzecznik Kremla a Lavrow jak by zawiesza stosunki dyplomatyczne z tzw. Zachodem ktory robii ustawke na granicy z Nowarosja, grupujac tam dzienikarzy agencji zachodnich.

  Na ganicy z Bialorusia tez ukry ciagna BUKi plot i ciezkia artylerie.

  Takze nie chodzi tylko o Rosje, ale Bialorus na nadnistrzanskiej enklawie rosji tez niespokojnie.

 4. Dziadzius said

  @1 ISTRA– to jest jedna z przyczyn slabosci naszej… Myslimy ze reszta Slowian czeka na nas jak na zbawiciela i ze my stniemy na czele calej Slowianszczyzny i podbijemy swait od londynu po Kamczatke– Luli Luli dalej

 5. JerzyS said

  Car w 1905 roku pozwolił polskim mieszkańcom po wyczynach PPS naczelnika JP1 na dostęp do broni krótkiej bez rejestracji i pozwolenie , a nowoczesny okupant to prawo zmienił.
  Po wejściu okupacji Adolfa, to prawo do posiadaniu broni w trybie administracyjnym zostało zmienione i do dziś, aby nie uwłaczyć wielkiemu przywódcy Adolfowi jest respektowane.
  Dlatego dziś My zwycięstwcy II w św. ilość broni na mieszkańca mamy wielokrotnie mniejszą niż przegrani nasi najeźcy Niemcy.
  Dziwne.
  To dobitnie świadczy o skali penetracji agentury niemieckiej !
  Tymi wszystkimi którzy blokują dostęp do broni powinno się zająć ABW i kontrwywiad

  Na pograniczyu , to nie powinien , być przywilej, ale obowiązek!

 6. Rosja ZAATAKUJE militarnie i zajmie GÓWNIANĄ "ukrainę" ZGODNIE z amerykańską "DOKTRYNĄ Monroe" !!! said

  „Doktryna Monroe” – 5-y prezydent USA urzędujący w latach 1817 -1825 James Monroe wprowadził KLUCZOWĄ DOKTRYNĘ jako główny element POLITYKI zagranicznej USA.

  Ta „DOKTRYNA Monroe” z 1823 roku jasno stwierdzała, że Ameryka Północna i Południowa NIE są już otwarte na kolonizację lub tam PRZEBYWANIE jakich kolwiek OBCYCH wojsk obojętnie w jakim kraju na terenie Ameryki Półnoocnej lub Południowej bo to ZAGRAŻA bezpieczeństwu USA.

  W tej Doktrynie Monroe” też jest mowa, a w zasadzie NAKAZ dla Meksyku i Kanady czyli bezposrednich państw sąsiadujacych z USA, że one MUSZĄ być krajami NEUTRALNYMI !!!

  Ta DOKTRYNA Monroe” również mówi, że Stany Zjednoczone NIE POZWOLĄ krajom europejskim ingerować w niezależne rządy krajów OBYDWU Ameryk.

  Dokładniejszy zarys tej „DOKTRYNY Monroe jest następujące:

  1. Żaden z amerykańskich kontynentów nie może być obecnie ani w przyszłości obiektem kolonizacji.

  2. Stany Zjednoczone sprzeciwiają się jakimkolwiek próbom restauracji europejskich, niedemokratycznych systemów monarchicznych w Ameryce.

  3. Stany Zjednoczone nie będą ingerować w problemy kolonii europejskich (w tym Kanady).

  4. Stany Zjednoczone odżegnują się od jakichkolwiek ingerencji w wewnętrzne sprawy państw europejskich.

  5. Stany Zjednoczone, powołując się na doktrynę Monroe, dążą do realizacji WŁASNYCH interesów narodowych.

  W czasie Wojny Domowej tzw. secesyjnej w USA w latach 1861 – 1865 Francja wykorzystała tą słabość USA i zainstalowała francuski kontygent wojskowy w Meksyku, aby przejąć KONTROLĘ nad Maksykiem i tym samym mieć wpływ na politykę zgarniczną USA w postaci swojej siły.
  W 1867 roku wojska USA wkroczyły do Meksyku i ZAATAKOWAŁY stacjonujący tam kontygent wojsk Francuskich, który został POBITY i zmuszony do OPUSZCZENIA Meksyku, bo on zgrazał „bezpieczenstwu” USA w myśl „DOKTRYNY Monroe”.

  WŁAŚNIE na tej IDENTYCZNEJ zasadzie Rosja też bardzo ROZSĄDNIE oficjalnie DOMAGA się NIE wchodzenia OBCYCH wojsk USA i wojsk NATO na teren tej gównianej tzw. „ukrainy” bo to jest REALNYM zagrożeniem dla interesów oraz BEZPIECZEŃSTWA Rosji co NIE jest tajemnicą.

  Jeśli te PODPUSZCZONE lub PRZEKUPIENI pajace i klauni z tej DURNOWATEJ „warszawki” wydadzą „rozkaz” wejscia polskiego wojska, aby „pomagać się bronić” tym UKROM to zostaną ZNIESZCZENIE przez siły rosyjskie.

  Jak widać Rosja NIE blefuje i jeśli oficjalnie na teren tej rozkradzionej zbnakrutowanej prostackiej „ukrainy” wejdą OBCE wojska z NATO lub USA, to ta „ukraina” zostanie ZAATAKOWANA i ZAJĘTA w 100% przez wojska Rosyjskie, tak jak Meksyk został ZAJETY przez armię USA w 1867 roku, aby PRZEGNAĆ wojska francuskie z Meksyku w myśl DOKTRYNY Monroe !!!

  x x x x x x x x x x x x x x x

  Właśnie na BAZIE tej „DOKTRYNY Monroe” , która OBOWIĄZUJE do dzisiaj w prawie międzynardowym ROSJA zdecydowanie PRZECIWSTAWIŁA się umieszczania amerykanskich wojsk na tzw. „ukrainie” lub jakich kolwiek wojsk NATO na tej tzw. „ukrainie”.

  NIE zapominać o tym, że ta tzw. „ukraina” ma poważne SPORY terytorialne ze wszystkimi jej bezposrednimi sąsiadami i NIE MA zatwierdzonych ani uznanych granic panstwowych z żadnym z jej sąsiadów !!!

  „ukraina” też NIE MA uznanych „swoich granic panstwowych” w jakiej kolwiek organizacji na forum mędzynarodowym, a w tym też NIE uznaje ich ONZ !!!

 7. zen said

  https://wprawo.pl/j-miedlar-rosyjska-inwazja-pretekstem-do-ukrainizacji-polski-zmasowana-fala-ukrainskich-migrantow-czyli-akcja-wisla-pogrzebana/

 8. Lily said

  „Ukraincy beda NOWA Elita,w Polsce”.
  Oswiadczyl niejaki Jaroslaw G,(mowiacy na”er”)
  co jest typowe dla (D.T, H.G.W, i innych)
  Na Ukrainie tak jak w Polsce,sami Ukraincy?.
  Jedna z blogierek.”MUSIMY Uczyc sie,
  polskiego z polskim akcentem”.
  Pytanie. Po Co?. A,no Po Co?.

 9. Olo said

  Polakom można mówić i przypominać, ale to jak grochem o ścianę. Polaków ma w ogóle nie być, a Ukry mają ich zastąpić w całości. W CAŁOŚCI!!! Nie żadna Lubelszczyzna czy Podkarpacie, ale całe Polin będzie należało do Ukrów, a resztki młodych Polaków, którzy nie zostaną do tego czasu wymordowane przez Kurdupla, staną się domowymi niewolnikami Ukrów. Rolę się zamienią, bo to Polacy będą sprzątali mieszkania Ukrów, które wcześniej do nich należały, pracowali w firmach, które będą należały do Ukrów, a wcześniej należały do nich, itd.. To upokorzenie jest wpisane w kaczystowsko-banderowski plan likwidacji Polski. Już niedługo Polskę zaleją setki tysięcy lub nawet miliony nowych Ukrów. Zacznie się…

 10. Homolka said

  Te wszystkie absurdy polityki historycznej I szczegulnie posuniencia tak zwanej naszej wladzy .Maja znamiona ZDRADY NARODOWEJ I INTERESOW PANSTWA POLSKIEGO.
  SMIERC TEJ WLADZY SMIERC WSZYSTKIM ktorzy w jakikowlek sposob niszcza NAROD POLSKI mowie i pisze SMIERC SMIERC SMIERC SMIERC SMIERC SMIERC ;;;;;;;;;;;;;;;;;WYKONAC

 11. Lily said

  Re 8; Olo
  Blogoslawiony, miedzy swoimi rodakami.
  Geny przechodza,z pokolenia na pokolenie.

 12. DonPadreMateo said

  A nasi jeszcze chcą zrobić kozła ofiarnego z Polski wystawiając się za Ukrainę
  10 najbogatszych ludzi podwaja swoje fortuny podczas pandemii, podczas gdy dochody 99% ludzkości spadają
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/10-najbogatszych-ludzi-podwaja-swoje.html

 13. Lily said

  „Money and Control,is The Name of The GAME”.
  Synonyms.
  * domination.
  * dictatorship.
  * tyrany.
  * oligarchy
  * oppression.
  * injustice.
  * autocracy.
  https://www.thesaurus,com/browse/control
  Czy TO,mowi Nam cos,o dzisiejszych czasach?.

 14. Sebastian said

  Niestety nie jestem na bieżąco w Gajówce, także zamieszczam smutną informację o śmierci majora Łukasza Kuźmicza. Major Kuźmicz był wieloletnim członkiem ZBOWiD-u a później Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i korespondentem Głosu Weterana i Rezerwisty. Działał również w Polskim Związku Wędkarskim, Lidzie Przyjaciół Żołnierza i Lidzie Obrony Kraju. Zmarł 30 grudnia 2021 roku. Cześć jego pamięci.

  W wieku 96 lat zmarł żołnierz 2 Armii Wojska Polskiego, autor słynnej książki o zbrodniach UPA major Łukasz Kuźmicz.

  Jego życiorys pokazuje złożoność naszej historii najnowszej, jest daleki od IPN-owskich schematów. Major był jednym z ostatnich żyjących świadków zbrodni Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), między innymi na wsie Ostrówki, Wola Ostrowiecka i Borki (również na rodzinny dom w Kuśniszczach)

  Łukasz Kuźmicz urodził się we wsi Kuśniszcze II. Zamieszkiwał tam z rodziną do 1943 roku. Walczył w szeregach 2 Armii Wojska Polskiego. W 1944 roku przybył do Rzeszowa, gdzie formowała się 10. Dywizja Piechoty Wojska Polskiego. Został skierowany do Resortu Bezpieczeństwa Publicznego. W stopniu porucznika służył od 1946-1948 w Jarosławiu. Od 1948 do 1955 służył w Wydziale I Kontrwywiadu w Rzeszowie.

  Został odznaczony między innymi: Srebrny Medal „Zasłużonym na Polu Chwały” (dwukrotnie), Medal Zwycięstwa i Wolności 1945, Odznaka Grunwaldzka, Krzyż Walecznych, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Medal X-lecia Polski Ludowej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal 40-lecia Polski Ludowej, Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, Srebrny Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, Medal XXX lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Odznaka „Za Zasługi dla ZBoWiD”, Złoty medal 40 lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Medal jubileuszowy „Czterdziestolecia zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945”, i wieloma innymi.

  9 listopada 2011 Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Rzeszowie oskarżyła Łukasza Kuźmicza o dopuszczenie się w okresie od 11 maja 1946 do marca 1948 w Jarosławiu 197 zbrodni, z których większość polegała na “przekroczeniu przez niego władzy”. Majora nigdy nie skazano.

  Był autorem książki, która jest obowiązkową lekturą dla tych co chcą poznać prawdę o stosunkach polsko-ukraińskich w tamtym okresie – “Zbrodnie bez kary”. Ta unikatowa pozycja na 349 stronach ukazuje prawdziwe oblicze szowinizmu ukraińskiego spod znaku OUN i UPA. Książka zawiera bardzo dużą ilość zdjęć, meldunków, protokołów przesłuchań, map. Dodatkowym atutem są schematy struktur OUN i UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  https://myslpolska.info/2022/01/14/zmarl-major-lukasz-kuzmicz-autor-zbrodni-bez-kary/

  Witam Państwa na swojej stronie internetowej. Utworzyłem ją w celu zaznajomienia ze swoją książką: ZBRODNIE BEZ KARY, która wydana została w 2006 roku przez Agencję Poligraficzno – Wydawniczą „SANDRA” w Rzeszowie.

  W książce tej opisałem zarys historyczny Wołynia, życie mieszkańców do 1939 roku i późniejsze – już tragedie – dotyczące okupacji Wołynia i popełnione na ludności polskiej zbrodnie OUN–UPA.

  Po zbliżeniu się frontu działań wojennych w 1944 roku do rzeki Bug, część sotni UPA przerzucona została na wyzwolone tereny Polski w dawnych województwach: lubelskim i rzeszowskim. Na tych bowiem terenach: od Włodawy po przez Chełm, Hrubieszów, Lubaczów Przemyśl, Sanok i Krosno aż do Nowego Sącza, OUN utworzyła trzy okręgi administracyjne OUN w ramach VI Okręgu Wojskowego UPA „SIAN” i tereny te zbrojnie chciała oderwać od Polski, dokonując napady na posterunki Milicji Obywatelskiej, strażnice WOP, garnizony Wojska Polskiego i ludność cywilną.

  Sotnie UPA działające na południowo-wschodnich terenach woj. rzeszowskiego: 1944–1947 r. Granice wg stanu z 1946 r.

  Plany dalszych działań OUN i UPA w Polsce przerwała operacja wojskowa „Wisła”, ale tylko częściowo. Pozostał bowiem dalej krajowy prowidnyk OUN na kraj Staruch Jarosław ps. ”Stiah” i pozostał sztab UPA z ich dowódcą Onyszkiewicz Myrosławem ps. „Orest”. „Stiah” został zabity 17 września 1947 r. w lasach lubaczowskich, a „Orest” aresztowany na Ziemiach Zachodnich w 1948 r. Pozostały też po operacji „Wisła” grupy łącznikowe UPA do przerzutu kurierów. Do kraju przerzucono droga morską i powietrzną grupy dywersyjno – szpiegowskie, zlikwidowane w 1954 roku.

  Po likwidacji tych grup podziemie OUN w Polsce praktycznie nie istniało. Jednakowoż po przemianach w Polsce w 1989 roku, OUN odnowiła się w innej roli. Opracowano i wydano dla kadry kierowniczej super tajną – 60 stronnicowa instrukcję: jak należy postępować na obecnym etapie. Jako główny cel postawiono zadanie wybielenia całkowicie ze zbrodni UPA na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej różnymi środkami: konferencje naukowe, odczyty, wciskanie się do redakcji wydawnictw, gazet i telewizji, słowem wszędzie tam gdzie trzeba, nie żałują środków z FWU (Fundusz Wyzwolenia Ukrainy) na działalność i przekupywanie Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne. Dążyć do potępienia operacji „Wisła” przez Sejm i Senat RP. Wiele z tych zadań (jak stawianie pomników w Polsce dla UPA) jest w Polsce realizowane i na ten temat więcej informacji można przeczytać w książce: ZBRODNIE BEZ KARY.

  Te właśnie działania, a przede wszystkim fałszowanie historii Polski i wybielanie UPA ze zbrodni ludobójstwa, skłoniły mnie do napisania książki ZBRODNIE BEZ KARY. Na 349 jej stronach umieszczonych jest 148 zdjęć osób i dokumentów robionych przez amatorów w czasie akcji i nigdzie dotąd nie publikowanych. Zadają one kłam wszystkim tym, którzy chcą wybielić OUN i UPA z ich zbrodni.

  Czytelników zachęcam do jej przeczytania ,a poznają wiele ciekawych i nieznanych wydarzeń. W dyskusjach wielu Czytelników pytało: jak długo te sprawy będą podnoszone i czy warto do nich wracać. Otóż ze strony polskiej w tych sprawach zrobiono (pochopnie moim zdaniem) aż za dużo. Senat RP 03 sierpnia 1990 roku – liczą na wzajemność Ukrainy w potępieniu OUN-UPA za ich zbrodnie – potępił operację wojskową „Wisła”. Sejm RP pierwszy uznał niepodległość Ukrainy. Postawiono pomnik w Jaworznie w hołdzie zmarłym tam osobom. Postawiono pomniki dla UPA w powiatach przemyskim i jarosławskim. Dotuje się z naszych pieniędzy wydawane w języku ukraińskim „Nasze Słowo”, Prezydent Kwaśniewski, hańbiąc się sam swoimi słowami, nazwał 18 kwietnia 2002 r. operację „Wisła” haniebną, a ze strony parlamentu Ukrainy, rządu i prezydentów nie uczyniono nic. Nie było ani potępienia OUN–UPA za mordy, ani skromnego słowa „przepraszamy”. I to właśnie jest niepokojące. Dlatego że prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko jednoosobowo – nie licząc się z nikim – 12 października 2007 r. swoim Ukazem Nr 965/2007 nadał Szuchewycz Romanowi ps. ”Taras Czuprynka” – dowódcy batalionu „Nachtigall” i głównodowodzącemu UPA – stopień generała chorążego i tytuł „Bohatera Ukrainy”, nie mówiąc o przyznanych przywilejach dla członków UPA.

  Nietrudno było zauważyć, że nieprzemyślane uroczystości „pojednania” – 11 lipca 2003 r. w Pawliwce (dawny Poryck ) na Wołyniu i 13 maja 2006 w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim były dla Polski raczej kompromitujące niż uroczyste. Do Porycka nie wpuszczono naszych kombatantów (oficerów w mundurach), którzy tworzyli 27 Wołyńską Dywizję Piechoty AK na Wołyniu, a w Pawłokomie paradowali upowcy w mundurach i w pełnej gali orderów, nadanych im za morderstwa dokonane na Polakach. Postawiono również marmurowy, ponad 15 tonowy pomnik z nazwiskami 366 osób – Ukraińców, rzekomo zamordowanych w Pawłokomie przez polski oddział AK, chociaż dowodów na to nie ma.

  Jest chyba najwyższy czas, by te sprawy zostały opracowane bez emocji, wszechstronnie i zgodnie z prawdą, a moim zdaniem historią nie powinni zajmować się ani politycy, ani partie, a powierzyć tą sprawę w całości (przyznając odpowiednie fundusze) Polskiej Akademii Nauk, która przy współpracy ukraińskiego odpowiednika, najbardziej wydaje się być kompetentna w tych sprawach.

  Pamiętając o tragicznej przeszłości, budujmy lepszą przyszłość – dla następnych pokoleń.

  http://lukaszkuzmicz.pl/

 15. Emilian58 said

  Narodu to już prawie nie ma została tylko ludność tubylcza! Ale jakby nie patrzeć aby przeżyć musimy pogonić najpierw te chazarskie gangi, które okupują Polskę!

 16. Piskorz said

  re 14 Książka zawiera bardzo dużą ilość zdjęć, meldunków, protokołów przesłuchań, map….itd itd. Bardzo dziękuję; poszukam tej książki.

 17. walthemar said

  Gdyby ten artykul powstal 2 dni temu to bym powiedzial ze K.Jackowski czyta gajowke
  Powiedzial
  ”Widzi opustoszale/wysiedlone tereny ”poludniowo wschodnie ”
  a to moje skojarzenie
  Polacy sami beda uciekac czy ”polinowcy” wysiedla???

 18. Boydar said

  Gajówkę to une wszystkie czytają, zaraz jak się tylko obudzą. Bo to jedyne miejsce gdzie nie wolno strzelać do pianisty.

 19. Piskorz said

  re 16 Witam Państwa na swojej stronie internetowej. Utworzyłem ją w celu zaznajomienia ze swoją książką: ZBRODNIE BEZ KARY, która wydana została w 2006 roku przez Agencję Poligraficzno – Wydawniczą „SANDRA” w Rzeszowie.

  W książce tej opisałem zarys historyczny Wołynia, życie mieszkańców do 1939 roku i późniejsze – już tragedie – dotyczące okupacji Wołynia i popełnione na ludności polskiej zbrodnie OUN–UPA.
  Bez komentarza…reszta na str. Kużmicza..

 20. Siekiera_Motyka said

  Formacje DUPA na Ukrainie dostają sprzęt od Brytolow ale nie lecąc przez Niemcy !!!

 21. revers said

  Nie tylko bo czesi dostarczaja amunicje, hiszpania,wlochy okrety, i wiele innych bogow wojny z zachodu.

  Za to poliniakow systematycznie i systemowo wyczyszcza sie z logistiki globalnej blokujac chinski jedwabny szlak przez Ukraine i przejmujac lokalne linie przewozowe, zwiekszajac wlasnie limits przewozowe przez Cala Europe.

  . https://youtu.be/x0qW1KwJiyo

 22. Człuchów - stolica banderowców said

  „Na Ukrainie tak jak w Polsce,sami Ukraincy?.
  Jedna z blogierek.”MUSIMY Uczyc sie,
  polskiego z polskim akcentem”.
  Pytanie. Po Co?. A,no Po Co?.”

  Ja ich k-wa po ryjach poznam z kilometra. Po ich poturczonych stepowych mordach. To nie są Słowianie ani biała rasa! Mogą się nawet chińskiego uczyć.

  W szkole miałem tych popier-leńców w klasie. W chuj cierpień przez nich było. A i wiosce dali się w znaki. Komuniści nie powinni byli robić Akcji Wisła tylko ich roz-bać wszystkich! Nikt w latach 40 nic by im za to nie zrobił, a Stalin jeszcze poklepałby po plecach.

 23. ! said

  Michnik mówił o tym już w 1990 roku.
  Wszystko jest realizowane.

 24. Piotr B. said

  W 90?Panie Side uny w 62-im juz byli perfekcyjnie zorganizowani w Polsce gomolkowej.Bedac stazysta mieszkalem w hotelu w jednym pokoju z bylym upowcem ktory odsiedzial juz swoje i byl kirowca Tatry wywrotki.Pieniedzy mial jak siana pelne kieszenie bo ludzie budowali domki a oni na lewo podwozili zwir.Jak go zlapala milicja bo cos w ukladach nie zagralo,to bral fure pieniedzy i jechal do ministerstwa w warszawce ,tam mieli swoich i wszystko zalatwial.To bylo 60 lat temu!!

 25. walthemar said

  Panie Sebastian
  A gdzie mozna kupic
  Link prosze
  Jezeli zmarl to na allegro figa

 26. ! said

  Jeśli po zajęciu przez Rosję Ukrainy bandy UPA schronią się w Polsce i będą z jej terytorium robić wypady to Rosjanie będą zmuszeni uderzyć na trzecie państwo żydowskie (to nad Wisłą). Nie będzie innego wyjścia.
  Masoński plan wyjawiony przez zimnego leszka borubara stanie się faktem. Chcą aby wojna była na Ukrainie i w Polsce. Dążą do tego sk-ny.

 27. Boydar said

  „… jeśli po zajęciu przez Rosję Ukrainy bandy UPA schronią się w Polsce …”

  Owszem, schronią się, taki jest plan i misię bardzo podoba. To będzie ich ostatnie schronienie na tym bożym świecie. Nie trzeba będzie łapać, sami przyjdą.

  No co, w dupę misia, przecież to nie ja zaplanowałem ! Każdy sposób ostatecznego rozwiązania problemu przyjmuję i rozumiem, że jakieś koszty ponieść trzeba. Zwłaszcza że swego czasu do powstania (problemu) strona polska też się dołożyła. Trzeba było uważać, jak słusznie zauważył Kwinto

 28. Marucha said

  Re 27:
  Pana optymizm mnie zdumiewa.
  Przecież oni wyrżną Polaków bez większego oporu z naszej strony!
  Polaków ukształtowano na pizdusiów.

 29. Boydar said

  No, to siem jeszczem okażem. Na razie mamy pozorację i maskirowkę.

 30. Marucha said

  Ukraińcy mają Polaków za nic.

 31. Boydar said

  Na tym etapie to bardzo dobrze, lepiej być nie może. I tego się nie da kupić 🙂

 32. ! said

  Ja się ukrom nie dziwię. Jak widzę gdy im ludzie w Polsce doope liżą. W robocie, sklepach itd. Gdybym był ukrem to sam bym Polaków dymał na każdym kroku. To się chce, aż samo prosi. Czemu nie korzystać? Przed chwilą na youtube obejrzałem filmik ukrainki jak mówiła o tolerancji wobec narodów itd. i pełno polskojęzycznych spermiarzy jej słodziło jak babcia herbatę. Nic nie powiedziała o panującym w jej kraju neonazizmie. A ile takich kanałów robionych przez ukraińców powstało ostatnio na youtube i to po polskiemu hohohoho. Dziołchy szczują spermiarzy i przegrywów, a faceci jadą po Putinie. I tak widownia i suby lecą w tysiącach. To celowa robota. A jakie są posty na kanale Katji z Krymu, Rosjanki? Już nieco inaczej…
  Mnie się niegdyś w stonce na zakupach ukr czepiał za koszulkę z godłem Rzeczypospolitej Obojga Narodów i napisem Bóg Honor Ojczyzna to go w mig ustawiłem. Ale co ja sam mogę zmienić?

  Tak sobie kiedyś robiłem śledztwo genealogiczne bo mam gębę jak ze wschodu. I na szczęście śladu z Ukrainy nie było. Szkoda, że nic z Rosji. Tylko Wielkopolska, Pomorze i Bałtowie z Niemcami. No i jakiś ród co uciekł z Czech. Przydałby się chociaż cień powiązań z Rosją. Kiedyś czytałem, że jak ktoś miał przodków herbu Ostoja to mógł mieć rosyjskie korzenie bo ten herb podobny jest do tamg ludów stepu i Ugrofinów oraz herbów z północnej Rusi. Niestety jakby bliżej się przyjrzeć to cały niemal herbarz polski podobny jest do symboliki tamtych ludów (na tym powstała teoria sarmatyzmu). Nic to nie daje.
  Dlaczego to napisałem? Jak tu się utożsamiać ze swoim narodem kiedy on ma w miażdzącej przewadze syndrom sztokholmski. No jak?

  A i jeszcze dodam, że ci faceci co to nigdy nie mieli kobiety (i ci normalni i ci tacy… zapuszczeni) to teraz mają żony z Ukrainy. Dwóch takich typów z mojej dawnej roboty.
  Sam też nie mam powodzenia ale nigdy się nie przyznałem, że owszem jedna się kiedyś tylko doczepiła. Nie liczę jej jednak bo jakiej była narodowości… ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: