Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Cyrk na Majdanie

Posted by Marucha w dniu 2013-12-01 (Niedziela)

To, co dzieje się na Ukrainie przypomina zaiste, jak kiedyś pisał Dmowski, międzynarodowy i to obwoźny dom publiczny. Mamy tzw. opozycję, która pragnie z całego serca oddać się w niewolę Unii Europejskiej.

Okazuje się, że nawet wyzbycie się wielu atrybutów suwerennego państwa na rzecz UE ma swoją wartość, byleby tylko, hmm, no właśnie, byleby tylko co? Nie oddać się Rosji?

Bzdura! Każdy normalny, myślący człowiek wie, że więzy łączące Rosją z Ukrainą są na tyle głębokie i wszechstronne pod każdym względem, że ten cyrk, który aktualnie obserwujemy jest po prostu zaklinaniem nie tylko geopolityki, ale i geografii.

Oczywiście cyrk potrzebuje małp, także małp przyjezdnych. A któż się do takiej roli może nadawać lepiej od naszych schizofrenicznych rusofobów? Oto, pan Jarosław Kaczyński powiedział nagle, że „PiS zdecydowany jest popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie”. Apelował też, by na Ukrainę udali się szefowie dyplomacji Polski i Szwecji – Radosław Sikorski i Carl Bildt. „W Kijowie powinni się jak najszybciej zjawić panowie Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox”.

Sam pan Kaczyński wybiera się w niedzielę (1.12). To że PiS wtrąca się do wewnętrznego konfliktu obcego państwa i staje po jednej ze stron tego konfliktu, to, bądź co bądź, znana od dawna patologiczna „norma” polityki prometejskiej, ale okazuje się, że fetysz pod nazwą Rosja powoduje także gwałtowny wzrost sympatii do Unii Europejskiej a nawet do p. Aleksandra Kwaśniewskiego.

To powinna być kolejna nauczka i jasny sygnał dla zaślepionych Smoleńskiem zwolenników PiS – Unia Europejska jest dla tej partii mniejszym zagrożeniem dla Polski niż Rosja! Szef PiS nawołuje nawet organy UE do reakcji. Czyli, co najmniej, uważa rozciągnięcie na Ukrainę unijnego totalitaryzmu i ideologii występującej otwarcie przeciwko tradycji cywilizacji europejskiej, za mniejsze zło od zła jakie ma nieść ze sobą Rosja i jej polityka.

Jest to oczywiste zaślepienie rusofobią. Przy tym bardzo niebezpieczna gra. Nikt nie może zagwarantować Polsce, że w przyszłości, gdybyśmy np. chcieli zrzucić pęta unijne, dokładnie takie samo postępowanie, jak wobec Ukrainy, nie zostanie zastosowane wobec naszego kraju. I co wtedy? Co będzie mówił pan Kaczyński, gdy politycy z sąsiednich państw, którzy będą mieli np. podpisane umowy o współpracy, dajmy na to z partią Palikota albo z PO (tak jak PiS ma podpisane umowy z partiami Jaceniuka i Kliczki), będą nawoływali, „w imię zagrożonych wartości europejskich”, do obalenia władzy np. pana Kaczyńskiego? Naturalnie oburzenie sięgnie zenitu, bo przecież jak Kali nawoływać to dobrze, a jak przeciw Kalemu, to zbrodnia.

Jak biją Polaków na Majdanie (a co tam robili, zdjęcia z misiem? – normalni ludzie nie wchodzą w wir konfliktu politycznego w obcym państwie; ciekawe – jeśli chodzi o Egipt polski MSZ ostrzega przed udawaniem się w miejsca dotknięte konfliktem, gdy chodzi o Ukrainę, nie ostrzega), to jest to skandal, a jakby tak rządził Juszczenko i pobito by Rosjan wspierających Janukowycza, to oczywiście byłoby słuszne złojenie skóry kacapom. Kali zaciera ręce…

Nieodpowiedzialność polskich prometejczyków, dla których zbudowanie antyrosyjskiej Ukrainy jest dogmatem wiary, nie zna granic. Zrobią to każdym kosztem, nawet kosztem Polski. Przyłożą rękę choćby i do stworzenia banderowskiego państwa ukraińskiego ze stolicą we Lwowie, co może być dalszą konsekwencją tego oczywistego podziału, który trawi sztuczne państwo i, jak się okazuje, także sztuczny naród ukraiński.

Z całym szacunkiem dla normalnych Ukraińców – nie podważam i nie poddaję w wątpliwość ich uczuć narodowych, tożsamości itd. Niemniej, bez sentymentów muszę zauważyć, że nie ma jednego narodu ukraińskiego. Między wschodnimi a zachodnimi Ukraińcami istnieje przepaść, która wyklucza zbudowanie jednej tożsamości narodowej dla obu stron. Kiedyś w Polsce nazywano jednych (wschodnich) Ukraińcami, a drugich (zachodnich) Rusinami. Miało to swoje uzasadnienie i sens. Paradoksalnie, z różnych wychodząc przesłanek i mając różne cele, uparcie budowali jeden naród ukraiński szowiniści z zachodu i komuniści ze wschodu. Nie ulega wątpliwości, że komuniści popełnili wielki błąd i przegrali, tucząc przy okazji szowinistów. Szowiniści, choć nie zdobyli dla siebie wschodu, niewątpliwie są stroną, która uzyskała więcej. A być może uzyska jeszcze więcej w przyszłości i kto wie, czy to nie będzie własne państwo.

Dmowski i ludzie jego linii politycznej w ruchu narodowym, mieli rację odnośnie Ukrainy. To nic, że upłynęło 80-90 lat. Zmienili się aktorzy, zmieniły się akcenty, ich rozłożenie, ale istota pozostaje ta sama – antyrosyjska Ukraina, jaką chcieliby widzieć protestujący na Majdanie Ukraińcy odwołujący się do tradycji Bandery, Melnyka i Łebeda (bo innej nie mają), oraz ich polscy, prometejscy, „pożyteczni” poplecznicy, jest wielkim zagrożeniem dla Polski, potencjalnym Piemontem neokonserwatywnych mesjanistów, zwornikiem międzynarodowej agentury wpływu wszelkiego rodzaju, wreszcie, wymarzonym miejscem dla rozmaitych aferzystów.

Nie wiadomo kiedy i czy nastąpi podział państwa ukraińskiego (obawa przed drugą Jugosławią może przeważyć), ale zagrożenia takiego wykluczyć nie można. Z naszego punktu widzenia stosunkowo najlepsza Ukraina, to właśnie taka, z jaką mieliśmy ostatnio do czynienia, czyli Ukraina pod rządami Janukowycza, który wygasił zapędy neobanderowców i prowadził wobec sąsiadów politykę spokojną, wolną od zadrażnień. Niestety, polscy fantaści polityczni nie chcą, bądź nie mogą tego zrozumieć. Janukowycz potyka się obecnie na sytuacji, która przerasta i jego samego, i całą ledwo skleconą Ukrainę – na konieczności dokonania wyboru.

Pamiętajmy, kto był katalizatorem tej sytuacji. Nie była nim Rosja. Status quo mogłoby trwać jeszcze wiele lat, ale nie, mesjaniści, za pośrednictwem Unii Europejskiej, musieli zrobić krok do przodu. Z radosnym udziałem Polski w osobie ministra Sikorskiego i jego entuzjazmu wobec Partnerstwa Wschodniego. Janukowycz manewrował póki mógł całkiem zręcznie, teraz jednak może nie wytrzymać nacisku sił znacznie silniejszych od Tiahnyboków, Jaceniuków i Kliczków – sił, które za nimi stoją i od lat przymykają oko na faszystowską tradycję i jej kultywowanie na Ukrainie w XXI wieku. Machina powoli się budzi, już nad sankcjami wobec Janukowycza zastanawiają się miłujące wolność, zwłaszcza zaś szanujące prywatność rozmów telefonicznych oraz tajemnicę korespondencji, Stany Zjednoczone (z jakiej racji, ktoś zapyta, co ma w ogóle piernik do wiatraka? otóż, ma, jeśli pamiętamy o mesjanizmie USA i apetytach na światowego żandarma i sędziego w jednej osobie), już zrywają się polscy harcownicy.

Dla każdego myślącego Polaka jest to sytuacja głęboko zawstydzająca, ukazująca w całej pełni małość i usługowość naszych polityków wobec planów obcych, byle tylko odpowiadała ich schizofrenicznej wizji świata zamykającej się w haśle „Bij Rucha!”.

Adam Smiech
http://www.jednodniowka.pl

Komentarze 93 do “Cyrk na Majdanie”

 1. veely said

  Pisze m.innymi autor(cyt):
  …” “pożyteczni” poplecznicy, jest wielkim zagrożeniem dla Polski, potencjalnym Piemontem neokonserwatywnych mesjanistów, zwornikiem międzynarodowej agentury wpływu wszelkiego rodzaju, wreszcie, wymarzonym miejscem dla rozmaitych aferzystów.”….(koniec cytatu)
  No coz, nie po raz pierwszy Polacy sie biora za nieswoje sprawy. I tak, miast nie wpuszczac do kraju lige zydowskiego barachla, miast nie nakladac jakiejs tam posr….ej jarmulki podczas zapalania swiec, miast nakazac powtornie i natychmiastowo otwarcie mogily w Jedwabnym, miast odebrac obywatelstwo niejakiemu Grossowi przy okazji wyrzucajac na stale z Polski Hartmana, prosi sie nawet stare znane swinie o interwencje. I kto to robi??????
  Sam Pan Prezes, ktoremu po cichu i glosno wykupuja Polske z resztek, zamykaja kolejne zaklady, ktoremu chyba skleroza polityczna odebrala resztki rozumu. I tak jak powtarzam od lat; PIS jest niezykle potrzebnym srodkiem hamujacym chamstwo, tupet i zdradzieckie podejscia lewicy, ale……..ale bez Pana Prezesa. Ot, chocby za Magdalenke.

 2. mieszko1 said

  Muszę przyznać że świetny komentarz….to co obecnie wyprawia reżimowa TV przekracza moją wyobrażnię (całodobowe pranie mózgu)Podjąłem ostateczną decyzje odciecia się od odbierania tego szamba)gdyż mam własne poglądy.Pozdrawiam wszystkich trzeżwomyślących

 3. lopek said

  Świetny tekst – autor taktownie nie wspomina, że Polską nie rządzą Polacy a to wyjaśnia zachowanie JarKacza.

 4. Juziek said

  Tak zwana ukraińska opozycja to pożyteczni idioci – inaczej zdrajcy własnego narodu!

  A NIEPOLSKICH różnej maści harcowników zapakować do pozostałego Tupolewa i wysłać pod Kijów na czele z bliźniakiem!

 5. Radosław37 said

  Jarkacz to pewnie pojechał odwiedzić miejsca swoich przodków spod Odessy:). Sytuacja jest poważna skoro uruchomiono całe żydostwo od prawicy do lewicy na rzecz walki przyłączenia Ukrainy do eu.

 6. Fran SA said

  Dobrze jest sobie przypomniec, ze PiS nalezy do Fundacji Batorego, a do Unii Europejskiej napedza wszystkich nasz dobry znajomy i ‚dobroczynca’ Soros.
  Tak i nas zapedzil w kozi rog, ale Ukraincy nie nauczyli sie w czasie pomaranczowej hecy, ze nie nalezy isc za przykladem tych, co siedza w gownie po uszy..
  Ja rozumiem, ze haslem wywolawczym dla mlodych Ukraincow jest … karta Unii i marzy im sie najechac bezrobotna Unie w poszukiwaniu pracy.

  Pamietam w czasie mojego pobytu 4 lata temu w Rzymie bylo pelno Ukraincow zarabiajacych nielegalnie i pokatnie. W Neapolu wsciekli Wlosi mordowali Ukrainki, ktore koniecznie chcialy wyjsc za Wlocha, nawet zonatego.

  Wiec dosc rozumiem dramat mlodych ludzi, dla ktorych nie ma pracy w zazydzonej acz bogatej Ukrainie.
  Jakos prasa dziwnie pokazuje tylko te tlumy, ktore z nozem w zebach ida na rzez; (przeciez nie wszyscy chca do Unii nalezec)
  Tymczasem do entuzjastow nie przemowi przyklad ani Grecji, ani Hiszpanii ani Polski. No jeszcze zamoczyla dupe Chorwacja.
  Przeciez ani Grecja ani Hiszpania nie mialy ZADNEGO dlugu!!! Mialy natomiast ogromne rezerwy zlota. Mialy.
  Takie wymyslanie zadluzen zacheca/zmusza do dalszego zadluzenia.

  Na tej samej zasadzie, Miedzynarodowy Fundusz Walutowy zaoferowal zrujnowanym Filipinom 500 milionow dolarow pozyczki!!! I do tego w ramach ‚pomocy’!!!
  Przeciez do konca swiata Filipiny beda wlasnoscia bankow!
  Nowy Marcos juz sie nie narodzi!

 7. Kazek said

  RE: 6 „Dobrze jest sobie przypomniec, ze PiS nalezy do Fundacji Batorego” może Pan to rozwinąć w jakim sensie należy?
  Na stronie fundacji niczego takiego nie ma , a byłby to dobry argument do dyskusji .

 8. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. Joe said

  Jarkacz musial wreszcie zdjac maske i jak to mowil Urban”zdjac gacie” i pokazac idiotom kim naprawde jest.To ze wychodowal go Soros dotad ubierano w wyswiechtana „teorie spiskowa”.Ciekawe w co go lemingi teraz odzieja.Na lepetynie jarmulka juz mu przyrosla…a na reszte nedznej kreatury moze jakis rabin oficjalnie wreszcie narzuci mu stary zuzyty habit.

 11. Lily said

  Nie dosc,ze maly,brzydki,to jeszcze falszywy i obludny. Slyszalam,kiedys jego wypowiedz,i widzialam jego wykszywiona ze zlosci gebe na Youtube. A mowil tak”bedziemy dotad,wyprowadzac na ulice oglupialy Narod( Polakow),az dopniemy swego”.Swego znaczy czego?Jak myslicie kochani,co On ma na mysli?.

 12. AQQ said

  Zobaczyc dziś minę zagorzałego pisowca- bezcenne. 🙂

 13. Joe said

  Ad..10 Powinno byc …wyhodowal…przepraszam za pospiech.

 14. AQQ said

  Tzw “spontaniczny kabaret” Ukraina w wykonie moSSciadu (;

 15. navajo88 said

  hahahahahaha , a ja powiem tak ! SRAĆ NA UKRAINĘ I TYCH BANDEROWCÓW ! , a kaczor to kompletnie zwarjowal ! .
  Politycy Uni to chyba się wystraszyli dzisiejszym widowiskiem na ukrainie i jestem ciekaw jakimi kryterjami będą się kierowali przy przyjmowaniu ukrainy do wspaniałego kołchozu zwanego UE ! , ale co ja tam wiem !!!!!!!! hahahahahahahahahaha
  J.M.H

 16. Joe said

  Zwrocie uwage na jednego zyda fotografowanego ze wszystkich stron i w roznych „stroikach”….Na Ukraine musial dojechac niejeden teatr antify z kolchozu.

 17. Zerohero said

  To nie jes rusofobia. Kaczyński to sługus rządu światowego. Gdyby Rosja została podbita, to miałby gdzieś jej zwalczanie, a straszył Chinami albo Iranem. Oni nie nasycą się aż nie podbiją całej Ziemi.

 18. Fran SA said

  Ad.7
  Kazek:
  PiS w Fundacji Batorego

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

 19. Sowa said

  W każdym narodzie są kanalie – co widać. Ponadto, nawet jak się nie lubi Ukraińców, to nie wolno im życzyć wejścia do piekła zwanego UE. Bo nam to na pewno nie pomoże.

 20. Kazek said

  Już jest.

  „Premier Jarosław Kaczyński dotarł dzisiaj rano do Kijowa. Prezes PiS podkreślił, że przyjechał razem z członkami partii, także dlatego, aby kontynuować wszystko co było dziełem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.”

  W Kijowie, razem z prezesem Kaczyńskim, pojawili się posłowie Joachim Brudziński i Marcin Mastalerek oraz eurodeputowany Tomasz Poręba. Od piątku jest tam już europoseł Ryszard Czarnecki. ”

  Eurodeputowany Czarnecki wygłosił wczoraj po ukraińsku (!) krótką mowe do protestujacych

  Dorohi Druzi!

  Ja – polak, ale siogosni hotiv by govoryty Ukrajinskoju!

  She tsiogo ranku ja buv u Brusseli, bo je deputatom Europarlamentu. Ja siogodni tut, shob skazaty vam, shcho Ukrajina – tse europejska krajina. Kultura i istorija Ukrajiny – tse chastyna kultury i istoriji Europy. Vona zajmaje vazhlyve mistse v rodyni europejskyh narodiv.

  Ja bachu, jak vas tut bagato. Bachu, sho vy dijsno lubyte svoju Batkivshchynu i hochete, shob vona bula chastynoju Europy.

  Jaksho tse bazhannia narodu Ukrajiny, to nihto jomu ne mozhe zaboronyty jty europejskym shliahom rozvytku. Rosija povynna tse povazhaty. Rosija povynna zrozumity, shcho chasy imperii vzhe mynuly.

  Jak poliak, ja govoriu:

  Haj zhyve Ukrajina!
  Haj zhyve Polshcha!
  Haj zhyve Europa!

 21. Kazek said

  RE:18 dzięki ale to już znałem. Myślałem , że jest ktoś we władzach fundacji z PIS.

 22. sarthois said

  Kurrde! – ten Janykowicz zaczyna mi sie podobac. Polakom nie udalo sie wytlumaczyc ze UE i EWG to nie to samo – b.posel niemiecki Bederman jezdzil, tlumaczyl i nic. Nawet Chirac powiedzial ze Polska lepiej niech skorzysta z okazji by siedziec cicho… od Polakow zalezy los 10 panstw bloku…. No, to sie Polacy na niego obrazili. Krolowa Elzbieta w Krakowie powtarzala: „zeby Polska byla Polska…. i nic! – To prawda ….Jan Pawel II… i wszystko jasne! Jeszcze niech tylko wprowadza Euro…. a wtedy okaze sie czy JPII z zaswiatow przyjdzie z pomoca…

  Kwasniewski mial racje – podczas konferencji prezydentów państw Europy Środkowej w Piranie (Słowenia) powiedział:

  „W tych krajach, w których przez blisko 50 lat byliśmy nie suwerenni, i to nie z własnej woli, (…)rezygnacja z części suwerenności na rzecz Brukseli nie jest wydarzeniem bardzo dramatycznym. To się da wytrzymać w naszym przekonaniu (…)”

  Powtórzył to potem w nieco innej formie dla Polskiego Radia:
  „Nie wierzę – powiedział, żeby w Polsce problemem było przekazanie części uprawnień w ręce Unii Europejskiej.”

  Po „nieudanym” referendum w Irlandii Kwasniewski powiedzial: „Bo im zle wytlumaczyli…!”

  A moze Ukraincom tez zle wytlumaczyli?

 23. Inkwizytor said

  Re: 17

  Słuszne spostrzeżenie panie Zerohero

 24. sarthois said

  Posel Czarnecki przed referendum akcesyjnym argumentował koniecznosc poparcia integracji w wystąpieniu Rządowym w Sejmie z 19 marca :
  …. oto dobrodziejstwa, które czekają nasz Naród w przypadku integracji:

  ” Nasze członkostwo przyczyni się do wszechstronnego awansu cywilizacyjnego Rzeczypospolitej.”
  I dalej:
  „Nasz kraj wraca do rodziny państw europejskich, bowiem w Europie jesteśmy u siebie. W Europie pojmowanej jako jedność w różnorodności. „

  „Przewiduje się w przyszłości wspólne obywatelstwo europejskie, swobodę osiedlania oraz prawa wyborcze dla cudzoziemców osiadłych w krajach UE.
  Pragnę podkreślić, że nie tylko my skorzystamy z członkostwa w Unii Europejskiej, ale i sama Unia odniesie z tego korzyści.
  Niezwykle cennym kapitałem Polski wstępującej do Unii Europejskiej będzie młode, wykształcone i dynamiczne społeczeństwo, pragnące szybko nadrobić opóźnienie cywilizacyjne. ”

  „Dziś marzenia Polaków żyjących w systemie narzuconym im siłą stają się faktem”

  ( Jeśli nawet założyć, że Polacy w dalszym ciągu marzą o tym samym co ich ojcowie – w co wątpię, to zapowiadane realizowanie się tych marzeń staje się jednak za sprawa siły. Inaczej mówiąc, nowy system narzucany jest i tym razem siłą..)

  Sekretarz Episkopatu Polski bp Tadeusz Pieronek, tragiczne przemiany czekające rolnictwo polskie traktuje z marszu: powiedział on, (czytamy we Wiadomościach dnia z 1 go kwietnia ) że droga Polski do Europy jest zjawiskiem normalnym i powinniśmy wejść do struktur europejskich jak najszybciej. Zapewnił, że proces wchodzenia naszego kraju do struktur europejskich może liczyć na pełne poparcie polskich biskupów. Zdaniem bpa Pieronka, na wejściu do Europy można jedynie zyskać

  Nie długo trzeba było czekać na narastającą kolejną falę emigracji. Polska po 80 latach znów stała się „krajem wyjazdów za chlebem „

 25. dzik said

  Sluchajcie tych pieronkow I innych popaprancow od zniewolenia.To zawsze sie bedziecie gubic I zastanawiac co mamy zrobic.Prawdziwe motto prawdziwego POLAKA powinno brzmiec;BOG HONOR I OJCZYZNA.A jesli ci niszcza Ojcowizne to co powininismy zrobic?

 26. revers said

  najciekawsze jest o w tym wszystkim jak latwo maipulowac opinia eurolemmingo, czy krajoych – nagl afery CBA na PO-IT przetargach oraz PiSowski na przlwy parytjne ca. 100Tys. jeden z niewiadomego zrodla, poszly w bok, 1:1 wy nie rauszacie naszych, my prawi i sprawiedliwi inaczej nie ruszymy waszych polszewikow.

  AD14 brakuje doktora filozofii bicia w morde Kliczka, do kompletu, oraz to mnie, ja Kliczko Narod, powinna sluchac sie wladza.

  A Kaczynski z Europoslami moga jeszcze raz podtrzymac zataczajcego sie Kwasiewskiego na cmentarzu w Miednoje lub zlozyc kwiaty Banderze.

 27. Przecław said

  ad.20 Kazek

  Panie Kazek, można wiedzieć kto jest autorem tego „ukraińskiego” zapisu mowy Czarneckiego i z czego to ściągnięte ?

  Używanie angielskiej transkrypcji literowej z ukraińskiego na polski świadczy o wyjątkowym KRETYNIŹMIE i upadku umysłowym. Polski, polskii język jest o wiele lepiej przystosowany do oddania dźwięków bliskiego, słowiańskiego języka niż angielski. Po co w ogóle używać obcej transkrypcji, gdy ma się polską ? No, ale to jeszcze jeden dowód bezmyślności i wszechogarniającego kompleksu niższości „POlaków” wobec jewropy.

 28. sarthois said

  AD25 &…
  Polacy pojechali aby namawiac Ukraincow do integracji z UE….A moze to trzeba odczytac tak:? – Polacy pojechali aby wciagnac
  Ukraincow w maliny – za kare za krzywdy Polakom wyrzadzone?

 29. AQQ said

  Na zywo. pejsiki zacierają ręce.

  http://www.ustream.tv/channel/spilno-tv

 30. Kazek said

  RE:Skopiowałem z :http://niepoprawni.pl/blog/3838/prezes-kaczynski-w-kijowie#comment-453748

 31. wi42 said

  Cytat z tekstu: „Jest to oczywiste zaślepienie rusofobią.”
  Rusofobia to tylko narzędzie.
  @17 ZH podaje istotę „Kaczyński to sługus rządu światowego.” I nie tylko on. Właściwie każdy polityk.
  Stąd też rusofobia w Polsce jest szczególna – cytat: „Rusofobia ma w naszym kraju oblicze ZORGANIZOWANE, agenturalne, intelektualne i plebejskie. Głównym nośnikiem i narzędziem roboty zorganizowanej są MEDIA.”
  Można dodać, że podobnym narzędziem są partie polityczne.
  https://marucha.wordpress.com/2013/11/18/kraj-zorganizowanej-rusofobii/

 32. sarthois said

  Unia potrzebuje nowych frajerow….!!!!

  Francja w Unii doszla do fantastycznych rezultatow gospodarczych:

  Oto tak wyglada jej zadluzenie w czasie realnym:

  http://www.resistance2017.net/

 33. Fran SA said

  ad.21
  Kazek
  We wladzach Fundacji jest Soros.

 34. wi42 said

  Dobry komentarz z Odesy:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=36145

 35. sarthois said

  Mysle ze J.Kaczynski strzelil gola do wlasnej bramki…

 36. Lily said

  Re28;Jacy Polacy?,co najwyzej to przedstawiciele mniejszosci.Wzrok mam dobry,ale jakos nie moge dostrzec tych Polakow.Pojechali tam tylko ci,ktorym zalezy,aby Ukraina byla w U.E. A sami wiecie,co sie z tym wiarze,maci tego przyklad w Polsce.

 37. Wnet said

  To jest „Pomaranczowa Rewolucja” BIS.
  Moze utluka tam Kalkensztajna tak jak probowali lechkacza stuknac w Grizji u Saki?

 38. Boryna said

  Jarkacz to zapluty sługus imperializmi i wróg Polski.
  Czy są jeszcze wątpliwości?

 39. Lily said

  Czy,ktos wie czym pojachal jarkacz,ze swoja swita na Ukraine?.A na koniec,jesli ogladacie zdiecia,to zwruccie uwage na twarze tych protestujacych(wiecie co mam na mysli!)Jaroslaw posrod swoich ziomkow…

 40. aktor-katolik kalkstein kaczyński said

  Sa jacyś posłowie senatorowie europosłowie z PIS Solidarnej Polski
  nie będący rusofobami i propagandystami UE?

  Jarosław Kaczyński Łunia EuroPEJSka to nadzieja dla Ukrainców na lepsze zycie:-)

  Andrzej Duda sądziłem że to uczciwy gość
  a to propagandzista unii europejskiej

  To w końcu jak to z tym PISem
  krytyczny w stos. do Unii
  czy wszystko gra?

  Walka o wolność Ukrainy przeciw Rosji – Sakiewicz
  Polityka Jagiellońska Kaczyńskiego…

  Sikorski brał stronę Rosji w koflikcie z Gruzją?!

  Ale ustawka…

  20tys

  100tys

  1mln protestujących;) – Gójska – Hejke Republika

 41. dionizy said

  gdzie jest :magister”??? kto wie ???

 42. Marucha said

  Re 27:
  Co tam wymagać od polityków…
  TU W GAJÓWCE przetransskrybowalem nazwisko Кокоева na Kokojewa.
  I nie mogłem wytłumaczyć ludziom, że tak właśnie jest dobrze – a nie „Kokoeva”, jak napisali w prasie anglojęzycznej.

 43. Griszka said

  PiS zarzekał się, że żałuje poparcia dla pomarańczowej rewolucji, która okazała się być w dużej mierze fort pocztą dla miłośników UPA. Znowu nas pakują w ten sam bajzel. A koszerne prawicowe media stawiają nad tym wszystkim zasłonę dymną. Na czas trwania „protestów” nie uraczą nas żadną krytyką UE…

 44. Skal said

  „I nie mogłem wytłumaczyć ludziom,..” ?

  Toz te ludzie wiedzom najlepiej, bo czytajom jewropejska prase i znajom jezyki obce (glownie ze slyszenia) Panie Gajowy : -)
  Ciekawe dlaczego puscili kurdupla przez granice – by agitowal na rzecz jewro-Unii? Winni zawrocic.

 45. Easy Rider said

  Ad 17 – ZH, 31- Wi42

  Proszę zauważyć, że gdy chodzi o interesy żydoamerykańskie, wtedy znikają różnice między PO, PiS i SLD. Tylko, ile osób w Polsce wyciąga z tego wnioski? Natomiast co do Kaczora i PiS-u – dalej stada idiotów będą krzyczeć „Jarosław Polskę zbaw” i zakładać kluby „Gazety Gojskiej”. Tego nic nie zmieni, gdyż PiSofilia jest chorobą nieuleczalną.

 46. Griszka said

  Z tej nienawiści do Rosji mamy się sprzymierzyć eurokołhoźnikami, pedalstwem i banderowcami w walce z ich sojusznikiem Janukowyczem, który nigdy nie był wrogiem Polaków ? Za trzydzieści srebrników sprzedali resztki swojego rozumu…

 47. Griszka said

  < powinno być "przeciwnikiem Janukowyczem".

 48. Jeszcze raz wyrazy uznania dla p. redaktora Śmiecha za doprawdy znakomity tekst. Lepszego komentarza na omawiany temat jeszcze nigdzie dotąd nie czytałem. Wyobraźmy sobie co to było, gdyby Jarkacz – ten skrajnie zakłamany osobnik, który jeszcze parę miesięcy temu walczył w Sejmie pod publiczkę o „nazwanie rzezi wołyńskiej ludobójstwem”, a teraz całuje się w Kijowie z ukraińskimi faszystami ze „Swobody” i podobnych, potomkami i spadkobiercami krwawych rezunów, dorwał się jeszcze razze swoimi Czarneckiemi, Macierowiczami, Dudami, Brudziem, Mastalerkiem -najnowszą nadzieją neokonów, i resztą przydupasów do władzy. To by był dopiero szczyt antypolskiego reżimu!

 49. haqatoya said

  Przypominam, że w zeszłym roku JarKacz nawoływał do B O J K O T U piłkarskich EURO 2012. jeśli …
  NIE ZOSTANIE UWOLNIONA – JULIA TYMOSZENKO!!!
  Taki to Rycerz, Don Kichot, może i Sancho Pancha z naszego nieortodoksyjnego przecież milośnika kobiet – się zrobił!
  Jakież to Moce Przemiany ma p. Soros i jeszcze bardziej – stojący za nim Zaklęty Pałac Centrali?

  Z takiego damsko-męskiego, wszechdrewnianego kołka, jakim jest Jarosław Zbawiciel – uczynić Pierwszego Rycerza Europy Wschodniej, jakże czułego na ślozy i machanie chusteczką uwięzionej w wieży Janukowycza – Julii Bez Skazy ( choć z prawomocnym wyrokiem po prawomocnym procesie i bodaj miliardami USD należącymi do ludu ukraińskiego, a gdzies pogubionymi po Czarodziejskim Lesie) – no to jest rzeczywiście Mega Bajka

  Może dlatego ten nagły wzwód Jarosława Polskę Zbawa do Julii Co Prawda Z Wyrokiem, ale przecież – Bez Skazy, że: p. Julia jest w podobnym stylu, co Jarosław – tak bardzo Prawa i Sprawiedliwa? Uczciwaaaaa?! Choć jak bardzo jednak – Inaczej?! – w stosunku do ogólnie przyjętych standardów?
  No, ale to są standardy – tzw „zwykłych ” ludzi, tych tam tysiecy, milionów pospolitych mrówek, zjadaczy chleba. Nie to, co elita, do której nalezy Julia. Ona, ta elita ma właśnie swoje, elitarne standardy. Calkiem inne od pospolitości.

  Nie można równać standardów takiej szarej drobnicy do standardów – elity, brylantowych, pieknych jednostek (Tymoszenko, Kaczyński, europejskie VIPy), które przecież zostały naznaczone koroną Władzy – przez samego Boga chyba?
  Nic to, że przez nas, tysiące i miliony głupiutkich naiwnych mrówek, co zagłosowały na jedną czy druga – do koronacji – głowę polityka ( ja akurat obstawiałem całkiem inne łby, bynajmniej nie z PO-PISu), ale przez nas, przez nasze mikro-móżdżki przemówił po prostu Glos Pana!!! Wola Stwórcy!

  Shaden-freude’owski rechot mię chyta, gdy pomyslę sobie o tej calej ( porzuconej przez Jara na rzecz Julii -Banderówki) – rzeszy snujących się za Zbawicielem PIS-dewotek poSmoleńskich, skłonnych narzucić Zbawicielowi na głowe swe, ecusez moi le mot, zregenerowane po latach przestoju – hymeny, byle tylko Jaruś czy Jarosłąw -Polskę-Zbaw „spojrzał choć raz w mą stronę” (znam takie, niestety, połączenie dawnego „rewolucyjnego ciotkowstwa” z obecnym klimakterium – wychodzi lepiszcze twardsze od „kropelki”, którym panie nie znajdujace już podmiotu aktywności w romansach – przyklejają sie do takich czy innych proroków, chetnie do namaszczonego Tragedią PIS-oskiego Całunu Smoleńskiego, a jeszcze lepiej do pozostałego przy zyciu – Brata Ofiary Głównej – przecież jakby nie było – mężczyzny)

  Ciekawym bardzo, jak w poczciwych, ale niezbyt napakowanych mózgiem głowach owej PIS-dewocyjnej części Orszaku poSmoleńskiego, naznaczonej z natury – płcią żeńską (kobiety lubią syntetyzować figure Ofiary z figurą Boga – wlasnie w figure Zbawiciela, tak sie przejawia ich instynkt opiekuńczy, macierzyński), a więc ciekaw jestem, jak tam w tych naiwnych, ale serdecznie patriotycznych, jesli chodzi o wierność Kaczyńskim – białogłowach mieści sie teraz ów wizerunek Kaczyńskiego – Rycerza Julii Tymoszenko – Uczciwej Inaczej, Propolskiej Inaczej ( a za to Normalnie – Banderówki i Polakożerczyni), Prawej i Sprawiedliwej Inaczej…A – jeszcze bardziej – aryjskiej inaczej?( ojjj, te same czekoladowe oczka…przypatrzcie się…
  Czułość człowieka bierze… Jaruś i Julka! Prawie rodzeństwo!)
  Słowem – w ogóle Damy Inaczej.

  Duuużo bym dał, żeby zobaczyć jak owe Prawdziwe z kolei PIS-Damy – przełykają ów ryngraf Cwanej Julki Banderówki na piersi jej Rycerza – Jarosława – Polskę Zbawa! – IIIIIIIIIIIIIICHCHCHCH przecie wykołysanego w quasi-reiligijnych marzeniach i ekstazach – Bohatera, IIICHCHCH Rycerza, IIICHCHCH Bożka, IIIICHCHCHCH Jarusia

  Wyobraźmy sobie: On ( Jarosław Zbawiciel Polski) i Ona – Julia Bez Skazy Choć z Wyrokiem – na białych koniach jako to Rycerstwo Europejskie, a za nimi – zdezorientowane orszaki PIS-owskie , co jeszcze w Krucjacie Prawdy kroczą wiernie za Zbawicielem na Białym Koniu, jeszcze sztandarami powiewają, a dzwonkami dzwonią, ale co rusz mignie im przed oczami, gdzieś pomiędzy tymi świętymi sztandarami, chorągwiami, ryngrafami (których Jarosław Zbawiciel nie szczędzi , a ROZPOWIADAĆ zwłaszcza o nich może całymi tygodniami) – rozradowany pysk Diablicy, która szczerząc zęby pomiedzy dwoma końskim zadami chichocze złosliwie:” Nu, Paljaki, Nie Kresy a Bieeeeesy! Obuahahahahaaaa !!!”

  No więc b. ciekawe, czy zeszłoroczna akcja jarkacza pt. „Wolna Julka Banderówka albo BOJKOT EURO 2012!” – czy to sie jakoś odbiło na samorefleksji czlonków partii jarkacza?
  Jak widać po tegorocznej Wyprawie Rycerskiej Jarosława Żoliborskiego „Po wolność Ukrainy i Julii bez Skazy Choć z Wyrokiem” – chyba nie

  A więc juz tylko PIS-Destrukcja?

 50. sarthois said

  Ale jednak prawde powiedzial Kaczynski – tylko ilu Ukraincow to zrozumialo? : „Unia potrzebuje Ukrainy!!!!! – wolal Kaczynski”. Oczywiscie, ten biurokratyczny potwor potrzebuje nowych ofiar!!!!

 51. aa said

  Warto moze dodac ze w tej calej checy bynajmiej nie chodzi o przylaczenie Ukrainy do UE-moze warto zacytowac znow te 10 punktow zadan wladcow UE wobec Ukrainy-a wlasnie o wywolanie burd i w konsekwencji moze rzeczywiscie podzial tego nieszczesnego panstwa. Brudna rola jaka odgrywaja polskie slugusy wywoluje conajmiej niesmak. I teraz patrzcie czy Polacy maja na kogo glosowac???? trzeba te cala bande wygnac do diabla jezeli ma sie tu cos zmienic

 52. Gruba_Berta said

  Ta cała zabawa dotyczy osaczenia Rosji z każdej strony (Gruzja, Azerbejdżan-nieudane, teraz Ukraina), spójrzcie na mapę. Przecież tu nie chodzi o Ukrainę. Chodzi o presję na Rosję, a w efekcie postawienie „defensywnej tarczy” złożonej z ofensywnych rakiet u jej granic. Mam nadzieję, że Ukraina skorzysta na tej zadymie i wynegocjuje z Rosją jakieś dobre kontrakty. Do czasu gdy w Rosji nie będzie globalistycznego, zachodniego rządu, Ukraina będzie na linii frontu.

 53. Lily said

  Ciekawe,kto mu nianczy kota,podczas jego wojarzy?,a moze zabiera go z soba.

 54. Przecław said

  #42

  Panie Marucha, aby jeszcze było śmieszniej, to ten zapis jest w formie mieszanej, bo widać kretynowi/ce ręka odmawiała posłuszeństwa. Jest to w ogóle nieczytelne, no ale udowodnił/a, że jest jewropejsem/ską, to się liczy najwięcej.

  Jak z tym walczyć ???

 55. Przecław said

  http://www.wykop.pl/link/1421961/polacy-nie-gesi-zaskakujace-wyjasnienie-rejowskiego-powiedzenia/

 56. bobolanin said

  To się Kaczyński skompromitował. A mogło się wydawać że jest to parta pro Polska i że tak przez konieczność PIS podpisał się pod wepchnięciem do Polski do UE i że św. pamięci Brat przez przypadek podpisał pogorszenie warunków z Lizbony. A tu masz całą gębo poparcie euro-kołchozu. No cóż przynajmniej mamy jasność intencji.

  Swoją drogą zwracam Marusze honor za nawoływanie do bojkotu do wyborów przy takim układzie gęb (choć się z takowym nadal nie zgadam, po prostu powinniśmy głosować na tych co chcemy, a nie na tych co nam mówią sondaże że niby nie mają szans) .

 57. Kazek said

  RE: 45 „Proszę zauważyć, że gdy chodzi o interesy żydoamerykańskie, wtedy znikają różnice między PO, PiS i SLD.”
  Tu chodzi o to komu suweren pozwoli rządzić czy wybierze PO czy PIS czy SLD wszyscy oni zapewniają ,że interesy suwerena będą zachowane.
  Kazda z tych sił zapewnia wierne wykonywanie polityki amerykańskiej.
  Pytanie jest czy dana partyjka zechce chociaż w ten ograniczony sposób trochę dbać o interesy Polaków.
  Myślę,że nawet w Unii można prowadzić politykę lepszą lub gorszą.
  Na prawdziwie propolską od powyższych ugrupowań nie ma co liczyć.

 58. Romank said

  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15055665,Po_starciach_z_policja_w_Kijowie_Ukraincy_w_Opolu.html#ixzz2mEuae2qh

 59. jowram said

  USA przygotowuje wojnę domową na Ukrainie. Deputowany parlamentu Ukrainy z Partii Regionów, Olieg Cariew, ujawnił przygotowania przez USA wojny domowej na Ukrainie. Powiedział on o tym z mównicy parlamentarnej podczas porannego posiedzenia w środę 20 listopada b.r. „Do mnie jako deputowanego Ukrainy zwrócili się działacze organizacji społecznej „Wolia”, ktorzy przedłożyli przekonywujące dowody na to, że na terytorium naszego państwa, przy poparciu i bezpośrednim udziale amerykańskiej ambasady, realizowany jest projekt „Techcamp” w ramach którego prowadzone są przygotowania do wzniecenia wojny domowej na Ukrainie”- poinformował Cariew. Według stwierdzenia członka Partii Regionów ten projekt ma na celu przygotowanie specjalistów ds. wojny informacyjnej i dyskredytacji instytucji państwowych w nowoczesnych mediach, potencjalnych rewolucjonistów do organizacji działań protestacyjnych i obalenia rządzącej władzy. Kuratorem tego projektu jest, rzekomo, ambasador USA na Ukrainie, Jeffrey Payette. Według informacji Cariewa, pod pretekstem szkoleń w posługiwaniu się nowoczesnymi mediami, amerykańscy instruktorzy przekazują wiedzę o wykorzystywaniu sieci społecznościowych i technologii internetowych, do celowego oddziaływania na opinię publiczną, aktywizacji potencjału protestacyjnego w celu organizacji akcji siłowych i radykalizacji walki o władzę. „Absolwenci szkoleń projektu „Techcamp” teraz aktywnie realizują działalność wywrotową na Ukrainie, otwarcie rekrutują w sieci internetowej podobnie myślących ludzi do organizowania masowych zamieszek, prowokacji i akcji protestacyjnych, powołując się przy tym na poparcie Ambasady USA”- powiedział deputowany. Ponadto poprosił on żeby potraktować jego wystąpienie „jako parlamentarną interpelację o podjęcie przez odpowiednie organy państwowe wyczerpujących środków w celu powstrzymania i niedopuszczenia w przyszłości, ze strony innych państw, w tym USA, do przypadków ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego państwa”. (według materiałów http://www.obozrevatel.com).

  Źródło: http://obozrevatel.com/politics/35108-ssha-gotovyat-grazhdanskuyu-vojnu-v-ukraine-regional.htm

  Za: http://3rm.info/41230-ssha-gotovyat-grazhdanskuyu-voynu-v-ukraine.html

  Data publikacji: 21.11.2013

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usrael-przygotowuje-wojne-domowa-na-ukrainie-2013-11

 60. Griszka said

  @56
  ” i że św. pamięci Brat przez przypadek podpisał pogorszenie warunków z Lizbony.”

  Przecież są przemówienia Jarosław Kaczyńskiego jeszcze z tego roku, w których ostro krytykował Traktat Lizboński. A teraz nagle Ukraina ma wejść na tę samą minę. Dwójmyślenie opanowane do perfekcji.

 61. sarthois said

  AD60
  Przecież są przemówienia Jarosław Kaczyńskiego jeszcze z tego roku, w których ostro krytykował Traktat Lizboński.

  No, wlasnie… „nie skorzystal z okazji by siedziec cicho”.

 62. revers said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/12/01/ukrainski-pat-i-polski-pataszon-ida-do-europy/

  z ciekawymi komami-komentarzami-linkami

 63. revers said

  jeden z komow, o materialach z jugoslawi, wariant balkanski na pelnych obrotach

  Udało mi się znaleźć kilka ciekawych zdjęć z Kijowa, gdzie demonstracja “jak żywo” przypomina wydarzenia w Belgradzie w październiku 2000 roku (buldożer, którym w Belgradzie rozbito mur budynku Serbskiego Radia i Telewizji, tutaj miał posłużyć do zdobycia budynku Administracji Prezydenta).

  Mamy też kopię wydarzeń z 18 grudnia 2010, kiedy to próbowano rozwalić pancerne drzwi Domu Władzy w Mińsku – tutaj celem prawie identycznego ataku były drzwi Zarządu Miasta Kijowa.

  No i oczywiście mamy zdjęcia jak milicja atakuje – a ściślej jest atakowana – przez “pokojowych” demonstrantów uzbrojonych w drągi przypominające starożytne maczugi lub tarany:

  No, ale w Kijowie mają przynajmniej “rewolucję na całego”, nie jakieś wymoczkowate poletka namiotowe, jak w przypadku “pomarańczowej rewolucji” przed 9 laty.

 64. ERROR 404 NSZ KP said

  Swego czasu na YouTubie chodził proroczy filmik, w konsekwencji zamieszek na Ukrainie: do Polski powraca Lwów, dalej Grodno i Wilno ,,,może.Skoro tak dobrze to jeszcze Odessa i Polska będzie od morza do morza.Jest tez piękna mapa Oskara Żebrowskiego z 1847 roku która moje marzenie obrazuje.

 65. Griszka said

  @61
  Myślałem, że ten człowiek ma chociaż odrobinę przyzwoitości i odpuści sobie podkopywanie Janukowycza, szczególnie, że nie tak dawno szukali z nim porozumienia, gdy brał się za banderowców. Przepraszali ludzi za to, że się pomylili ze wspieraniem pomarańczowej rewolucji… Teraz dopiero widać jakie to żmije. Banda sprzedawczyków na brukselskim pasku.
  Mam nadzieję, że legalne władze ukraińskie rozpędzą ten motłoch.

  Śmieszne, że tzw. opozycja wzywa do nałożenia sankcji gospodarczych na Ukrainę. Niewinni obywatele mają cierpieć z powodu ich żądzy władzy ? To są niby patrioci ? Zwykłe pachołki na zachodniej smyczy,

  Czy wie ktoś ile tych euro-demokratów jest tak naprawdę w Kijowie. W kosher-mediach łżą już o milionie.

 66. Joe said

  Zydostwo opanowalo juz Polske…teraz wyciaga lapy po Ukraine….Proste jak budowa cepa…A tu tyle kombinacji …spekulacji i diabli wiedza czego jeszcze.Putin pokazal im skad im nogi wyrastaja w Syrii…pokaze im i na Ukrainie.Hitler calkiem glupi nie byl,mowiac”zdobede Ukraine wyzywie cala Europe”..A jedzonka zacznie nie dlugo brakowac oj zacznie!!!

 67. Romank said

  Doskonala analiza pana Adama…calkowicie potwierdzona przez komunikaty i oceny z Odessy.

 68. Fran SA said

  Mnie zas zastanawia ( a nie powinien) ten szalenie ‚spontaniczny’ charakter protestu. Ktos sie jednak bardzo wykosztowal; to wyglada tak, jakby choreografia tego ‚danse macabre’ byla juz duzo wczesniej przygotowana.

  A blizniaczek to tez tak jak jego s.p. braciszek ‚spontanicznie’ wbiegl na boisko robic raban o nie swoje sprawy? Kogo on wlasciwie tam reprezentuje?

  A moze ERROR 404 NSZ KP ma racje?
  I bedziemy znow sie mogli osiedlac we Lwowie, Stanislawowie, Drohobyczu…
  I ‚poprosimy’ Ukraincow o … restytucje mienia?

  No to moze nam sie tylko wydaje, ze Jarkacz taka swinia. On powroci do Odessy (ktora trzeba bedzie Rosji oddac…)

 69. MatkaPolka said

  Nie można rozważać stosunków Polsko Ukraińskich bez uwzględnienia roli Masonerii/Krzyżaków/Prus/Niemców/Żydów

  Ukraina to w istocie część wielkiej Polski, Wielkiego Pasa cywilizacyjnego od Bałtyku do Morza Czarnego
  Rzeczpospolita obojga narodów była ewenementem. Do Rzeczpospolitej , do polskości garnęły się wszystkie narody słowiańskie.
  To nie był przymus, ale koegzystencja.

  Ingerencja i intrygi Krzyżaków/Prus doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej i do jej rozbiorów przez Prusy
  Jednym z elementów tajnej gry politycznej gry krzyżackiej było sianie niezgody i waśni miedzy zgodnymi narodami słowiańskimi. Tak jest i teraz, nic się nie zmieniło.

  Ukraina to dalekosiężny plan Krzyżaków /Prus/ /Niemiec oderwania Ukrainy od Rzeczpospolitej obojga narodów rozbicia jedności i zgody i dobrosąsiedzkich stosunków.

  Ukraina to twór w całości sztuczny – masoński i pruski
  Ukraina nie istniała jako państwo do 1900 r.
  Nie ma historii Ukrainy – jest historia Polski.
  Współczesna historia Ukrainy to historia mordów UPA

  UPA Było finansowane i organizowane przez Niemców/Prusy. Dość wymienić SS-Galizien, nazistowską armie Własowa. Sam Stefan Bandera był agentem Gestapo i żydowskiego NKWD.
  Bo przecież bolszewizm to znowu twór krzyżacki/pruski/masoński.

  Wielu myśli , ze masoneria jest tworem brytyjskim.
  Tak , ale potęga imperium brytyjskiego to potęga Krzyżaków/Templariuszy/Masonów
  Małżeństwo brytyjskiej królowej Wiktorii z księciem pruskim Albertem jest tego najlepszym dowodem.
  Również na dworze carskim rosyjskim panowali Krzyżacy/Prusacy – caryca Katarzyna II to Prusaczka z polskiego Szczecina, jej mąż Piotr III to również Prusak. Cały dwór carski był pruski, a nie ruski
  Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego żona to Sofia Augusta Anhalt – Zerbst – Prusaczka rodem ze Szczecina znana, jako Katarzyna II.

  Rosyjska dynastia Romanowów właściwie się zniemczyła – była to właściwie dynastia Romanow –Holstein – Gottrop.

  Polityka państwa rosyjskiego wobec narodu polskiego pod zaborami (np. 1914r.) wykonywana była niemieckimi rękoma – gubernator von Skalon, ds. administracyjnych – Essen, ds. policyjnych Uthof , ds. wojskowych Rausch von Fraudenberg, gubernator warszawski von Korf, szef policji Meyer

  Austriaccy Habsburgowie byli silnie związani z pruskimi Hohenzollernami

  Jest jeszcze w tym wszystkim – w historii Ukrainy element żydowski
  Bo te dwa żywioły – Prusy i żydzi niszczyli Polskę.

  Wydaje się , ze jest fundamentalne nieporozumienie w zrozumieniu zależności i podległości
  Żydzi to psy krzyżackie i zawsze nimi byli.

  Przywódcami bolszewickimi byli żydzi, ale np. Lenin to żydowski agent pruski, przysłany przez Prusaków do zrobienia rewolucji bolszewickiej w Rosji po przegraniu I wojny światowej przez Prusy.

  Podobnie było z Piłsudskim – Żydem i agentem pruskim, kiedy Polska wybiła się na niepodległość po zaborach będących w całości dziełem pruskim.

  Przywódcami UPA byli również żydzi. Ale UPA była tworem pruskim i masońskim

  Malo znana historia.
  Cerkiew greckokatolicka to byli przechrzty żydowskie odpowiednik frankistów w kościele rzymskokatolickim
  Ci greckokatoliccy żydzi chrzcili widły, piły i siekiery ukraińskim rezunom .

  Rusini tradycyjnie uważani za wzór dobrotliwości i zawsze wierni Rzeczpospolitej nagle stali się ludzkimi bestiami.
  To pod wpływem indoktrynacji żydowskich popów z cerkwi greckokatolickiej i żydowskiej ukraińskiej bezpieki wzorowanej na NKWD

  Proszę zwrócić uwagę jak sprytnie, perfidnie przebiegają i się snują te pruskie, masońskie, żydowskie
  Prowokacje.

  Ktoś napuszcza dwa bratnie narody słowiańskie na siebie i sam czerpie największe korzyści z tego

  Były rzezie Jakuba Szeli – sponsorowane przez Habsburgów
  Były mordy na Wołyniu – i powstanie nacjonalizmy ukraińskiego sztucznie stworzonego przez Niemców i Żydów
  Niemcy stworzyli ukraińskie SS- Galizien , Armie Własowa i UPA
  Przywódcami UPA byli żydzi. Cerkiew greckokatolicka to byli przechrzty żydowskie , którzy rozbudzili nacjonalizm ukraiński

  UPA i Rezuny to zwyrodnialce
  Tym niemniej na Ukraińcach ten grzech ludobójstwa UPA i współpracy z nazistami i zydami wisi .
  I jest cierniem.

  Różnice etniczne i językowe są w każdym narodzie – miedzy Szkotami a Walijczykami , Mazurami a Góralami, Polakami a Rusinami , Bawarczykami a Westwalami

  Intrygi z zewnątrz są kluczem do zrozumienia istoty stosunków między Polska a Ukraina

  Przedtem były pacyfikacje wsi ukraińskich dokonanych przez Piłsudskiego
  Tak to prawda – ale Piłsudski był masonem, agentem pruskim/krzyżackim . Nie działał dla dobra polski i Polaków. Nie działał dla dobra Ukraińców i Rusinów. Był prowokatorem pruskim i agentem żydowskiej Międzynarodówki Finansowej

  Tak samo jak agent niemieckiego Gestapo i żydowskiego NKWD Bandera . Tak samo jak masom Petlura.

  Indoktrynowani przez te siły prosty chłop ukraiński z dobrotliwego Rusina stal się bandytą i rezunem.
  Czerń ukraińska – mordowała; czerń ukraińska stanowiła UPA

  Jak długo nie będzie zrozumienia tak długo będzie trwał triumf prusactwa i żydzizmu nad bratnimi narodami słowiańskimi.

  Nadanie doktoratu honoris causa banderowcowi Juszczence przez „katolicki” KUL i budowanie pomników agenta Gestapo Stefana Bandery jest symbolem tego panowania.

  Rzeczpospolita była formułą, do której garneli się wszyscy
  Polska była wielowyznaniowa i wielonarodowa.

  Rusini byli zawsze wierni Rzeczpospolitej i czuli się Polakami, tak jak Ślązacy , Pomorzanie, Mazowszanie , Wielkopolanie, Małopolanie, Litwini.

  Kresy wschodnie to efekt Unii z Litwą – Polska od morza do morza – Rusini chcieli być w Rzeczpospolitej , byli i czuli się Polakami

  Nazwę Ukraina i Ukraińcy wymyśliło kilku (10 -15) intelektualistów z Kijowa rezydujących w Wiedniu podszepnęło to cesarzowi austriackiemu Karolowi I – a ten nazwę ta wprowadził nakazem administracyjnym , zakazując używania nazwy Rusini.
  Rusini to nie Rosjanie.

  Wspaniała wypowiedz na ten temat w Sejmie 1931 r – to koniecznie trzeba przeczytać

  RUSINI a UKRAIŃCY
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html

  Mychaił Baczyńskij
  Poseł B.B.W.R.
  Przemówienie wygłoszone w dniu 21 stycznia 1931 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  A potem jak Niemcy tworzyli SS Galizien

  Przeczytaj koniecznie

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/ss/ss.ht..ml

  Korpus oficerski dywizji był w zasadzie niemiecki . Dowódcą dywizji został generał Fritz Freitag, zaś szefem sztabu mjr Wolf-Dietrich Heike, a adiutantem Ukrainiec płk. Dmytro Palijiw. W sumie Niemcy stanowili około 11% stanu osobowego dywizji , obsadzając prawie wszystkie stanowiska dowódcze w sztabach, pułkach i batalionach

  W skład dywizji weszły ostatecznie 29, 30, 31 pułki piechoty, pułk zapasowy, oraz inne pododdziały dywizyjne. Jak podaje szef sztabu dywizji SS-Galizien mjr Wolf-Dietrich Heike, już na samym początku jej formowania , z części ochotników uformowano także pięć tak zwanych „pułków policyjnych” o numerach: 4,5,6,7,8, które później brały udział w licznych akcjach pacyfikacyjnych i ludobójczych

  Dwa kluczowe słowa, których tu brakuje –SŁOWIAŃSZCZYZNA i AGRESJA NIEMIECKA

  Rozbiory były dziełem wyłącznie Prus – Prusy są WIECZNYM AGRESOREM na Polskę i pozostałe państwa słowiańskie
  Nie tylko dokonały rozbiorów Polski

  Upadek Polski zaczął się od czasów elekcji na tron Polski niemieckiego Augusta II Sasa. Prusacy osadzili na tronie polskim w drodze przekupstwa– i od tego momentu zaczął się upadek Polski przez cały XVIII w

 70. dzik said

  W Polsce caly establiszment polityczny;PO,PIS,PSL,SLD,Solidarna Polska tylko znazwy.Niesluzy Polsce tylko swojemu spasorowi (po=niemcy pis=soros)Ot caly problem.A co najgorsze ciemnota polityczna nas Polakow.To wszystko.I wyscig szczurow za kasa kto zdobedzie jak najwiecej.

 71. Fran SA said

  Ad.69
  Matka Polka
  Czy ja czegos moze nie rozumiem?
  Ukraina jako niezalezne panstwo powstala po upadku Zwiazku Sowieckiego.
  A moze mi sie cos pokrecilo?

 72. Marucha said

  Re 71:
  „Naród” ukraiński stworzono gdzieś tak na przełomie wieków. Państwo później.
  20 listopada 1917 roku proklamowała niepodległość Ukraińska Republika Ludowa w związku federacyjnym z Rosją.
  Jako ciekawostka: Ukraina i Białoruś miały swoje własne reprezentacje w ONZ za czasów ZSRR.

 73. Fran SA said

  Ad.72
  Marucha
  No tak, ale przeciez Ukraina byla republika Kraju Rad az do rozpadu ZSRR..
  Tu mam luki, bo nie wiem, kiedy wczesniej Ukraina byla uznana jako niepodlegle panstwo przez Lige lub ONZ. ( to znaczy z wlasna administracja, parlamentem, zarzadzaniem itp)
  Czy to bylo tak jak z Birobidzanem? (Nie wiadomo gdzie przechodzi granica niezaleznosci). Bo z ta ‚niepodlegloscia’ to zawsze bede miec problemy.

  Widac, ze na temat historii wspolczesnej Europy mam niewiele do powiedzenia.
  A tu mi wlazlo do glowy, ze Ukraina sklada sie z polskich i rosyjskich potomkow chlopow panszczyznianych – w zaleznosci od brzegu- i zdaje sie tu jest problem nie tylko jezykowy.

  Tu zaczne juz bardzo subiektywne spostrzezenia: polskim chlopom panszczyznianym pieniadze kojarzyly sie z kara pieniezna i w ogole ukaraniem. Stad nazwa ukrainskiej waluty: jak nie karbowance, to grzywny. Powtarzam, ze to moje zupelnie ‚niezlosliwe’ prywatne dywagacje, ktore jak dotad nie znalazly poparcia w oficjalnych badaniach jezykowych.

  Sondaz opinii publicznej pokazany dzis u nas w telewizji wyraznie pokazuje, ze rowno polowa Ukrancow jest za Unia – a druga, za umowa celna z Rosja. Wiadomo, o jakie polowy chodzi.
  Chruszczow, ktory byl Ukraincem podarowal ojczyznie w prezencie Krym. I tu tez moga byc niejakie spory.
  Bo na Krymie oprocz Jaskolczego Gniazda, co jest podobno rownie rosyjsko-tatarskie jak Wolga -maja rozne prominenty wazne posiadlosci. Ale niestety, nie wiem jakiej narodowosci sa te prominenty.
  Wschodnia Ukraina ma przemysl – a Zachodnia nie bardzo.
  Chyba rzeczywiscie moze byc troche zamieszania.

 74. Marucha said

  Re 73:
  A no jest zamieszanie i poplątanie. Nawet z wódką nie razbieriosz (a może raczej, w stylu wykształconych z wielkich miast, „rasberosh”…)

 75. Przecław said

  @69 MatkaPolka

  „Nazwę Ukraina i Ukraińcy wymyśliło kilku (10 -15) intelektualistów z Kijowa rezydujących w Wiedniu podszepnęło to cesarzowi austriackiemu Karolowi I – a ten nazwę ta wprowadził nakazem administracyjnym , zakazując używania nazwy Rusini”

  Chyba coś nie tak.
  Karol I Habsburg był cesarzem w . latach 1916-1918, ale „Ukraina” została wymyślona 70 lat wcześniej, w czasie gdy gubernatorem jej był Franz Stadion w latach 1847-48.
  Należało było by wymienić tych „intelektualistów z kijowa”, ja ich nie znam. Tak, czy inaczej inicjatywa wyszła nie od miejscowych Rusinów, a od Austrii.
  Jaka jest data nakazu administracyjnego używania nazwy „Ukraina” ?

  Niezależnie od powyższej uwagi, jest to solidne opracowanie, za które należy się wdzięczność.

 76. błysk said

  Z tego co słyszałem wynika,ze Państwowa Komisja Wyborcza natychmiast po referendum zniszczyła karty do głosowania.Wynika z tego,ze referendum unijne może być sfałszowane czyli, że Polacy wcale nie glosowali za wejściem do UE. Obecnie ten „dobrobyt unijny” czyli zniszczony przemysł i banki w obcych rękach , rolnictwo, gospodarkę morską,wojsko , wychowanie ,dyktat mas mediów chce się zafundować Ukrainie .Głupota zachodnich rejonów Ukrainy jest wielka ,taka jak wtedy gdy rżnęli Polaków. Daj Bóg by wzięli się za łby i podzielili na dwa państwa.Tylko wtedy co zrobić z rezunami na zachodniej Ukrainie?

 77. MatkaPolka said

  Kluczem do zrozumienia sytuacji politycznej Polski, Europy i Ukrainy są NIEMCY, a nie USA

  Polska upadla w wyniku wielowiekowej agresji Prus.
  Ukraina to były Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej Obojga Narodów To była Polska
  Za rozbiory Polski odpowiedzialne są wyłącznie Prusy
  To tajna dyplomacja Prus/Niemiec, to działanie Tajnych związków niemieckich – masonerii o proweniencji krzyżackiej i zawsze tak było – USA nie istniało kiedy dokonywano rozbiorów Polski

  Ukraina nie powróciła do Polski po odzyskaniu niepodległości, bo była Rewolucja Bolszewicka zorganizowana przez przegrane w I wś Prusy
  Ukraina oderwana zostala od Polski za sprawą Prus
  -Ukraina NIGDY przedtem NIE istniała, jako samodzielny byt państwowy.

  Ukraina powstała dopiero po upadku ZSRR w 1990r. – ciekawy to był upadek bez najmniejszego wystrzału z „Aurory”

  Odsyłam ponownie do bardzo obszernej Strony – o Depolonizacji Kresów Wschodnich
  RUSINI a UKRAIŃCY
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html

  Mychaił Baczyńskij
  Poseł B.B.W.R.
  Przemówienie wygłoszone w dniu 21 stycznia 1931 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej

  UPA była utworzona z SS-Galizien przez Niemców

  Unia Europejska to projekt niemiecki. To współczesna forma AGRESJI NIEMIEC NA POLSKĘ i na Europe Wschodnią; to współczesny „Drang nach Osten”

  Podobne procesy na ziemiach zachodnich Polski
  Kresy Zachodnie Polski – Śląsk Górny i Dolny Pomorze wschodnie i zachodnie, Wielkopolska również poddawane sa temu samemu procesowi rozbiorowemu, jak przez wieki – przez tego samego agresora – Niemcy.

  Było kilka artykułów w Gajowce – o Ruchu Autonomii Śląska, o Gdańsku, o Ziomkostwach, o niemieckich roszczeniach.

  Zasięg Zachodniej Słowiańszczyzny – Polska Pokrywa się mniej wiecej z Była NRD – po II wś Polsce tego nie przyznano

  Polska wg. Niemiec, Masonerii i Brukseli ma w ogóle nie istnieć – takie sa dalekosiężne cele Niemiec

 78. Joe said

  Stalin wywalczyl w ONZ…pare takich „niezaleznosci” jak dla Ukrainy i Bialorusi.Chodzilo mu o ilosc glosow przy glosowaniach.F.R.byl nisamowicie napalony na budowe ONZ po II-wojnie i Stalin to widzial…dlatego gral z nim jak chcial.
  Ale dzisiaj mamy Ukraine jako niezalezne panstwo..z w miare demokratycznie wybranym prezydentem, ktory chroni ten narod od calkowicie zlodziejskiej i bandyckiej UE.Wiec co tam robi cala teatralna agentura z Zachodu z jarkaczem w roli dywersanta??Chyba ze chca jak Napoleon i Hitler…posmakowac zimowych kanikul z kulikiem i ogniskami”.

 79. Marucha said

  Re 78:
  Co tam robi agentura wszelkiej maści?
  To co jest zadaniem agentury: miesza, skłóca, judzi, organizuje spontaniczne protesty, wpływa na naiwnych ludzi… i bierze pieniądze z wiadomych źrodeł.
  A ponadto – co jest chyba nowością naszych czasów – podaje się za „opozycję demokratyczną”.

 80. Joe said

  Re 79…”No to jestesmy w domu”…Skoro agentura atakuje…tz. wrog atakuje…A jezeli wrog u bram ,to nalezy zrobic z nim to samo co zrobili Rosjanie z Napoleonem i Hitlerem…niech posmakuja swiezego powietrza syberyjskiego.

 81. Easy Rider said

  Słyszałem dzisiaj dobrą wypowiedź w sprawie wydarzeń w Kijowie, w poświęconej temu tematowi audycji radiowej „Trójki” po godz. 12.00 – „Za a nawet przeciw” (Kuba Strzyczkowski), jednej z niewielu w miarę obiektywnych w mediach oficjalnych. Wypowiedź ta mogłaby służyć doskonale jako kawał. Otóż jeden z dzwoniących słuchaczy powiedział, że jeżeli protestujący są za wejściem do Unii, to jest na to prosty sposób – zwrócić Kresy Polsce.

  Natomiast jeżeli chodzi o mnie, to chciałbym dożyć czasów, kiedy Tryzuby będą podobnie jak dzisiaj protestować – ale za wyjściem z chU.ni.

 82. ERROR 404 NSZ KP said

  Niech się tam naparzają- spokojnie.Dzięki temu ukraina dostarczy tanich stomatologów i lekarzy dla prusaków, flamaków i innych Jean Pierów w pakiecie z dampingowym ludem na plantacje.A my powoli upomnimy się za ; Truskawiec ,przedwojenne uzdrowisko któremu tylko San Remo mogło dorównać, Zagłębie Borysławsko -Drohobyckie jedno z najstarszych eksplorujących naftę ,w zaborze austriackim 5 procent wydobycia światowego – pochodziło z tamtejszych zasobów ( w chwili obecnej taki potencjał ma Kuwejt+Kazachstan), Krystynopol , potężne pokłady węgla kamiennego, a czarnoziemy, lasy itp.Jako repetę z przekąsem dorzucę iż tak duży zasób ludzki ukrainy potrzebuje przecież ; zachodnich banków,kart (od fartuszkowych), taniej tandety wypychanej z unii jewropejskiej,samochodów nie spełniających norm emisji spalin, etc. Więc może coś i białoruczkim kapnie, czyli NAM.Pozdrawiam, ERROR 404 Narodowe Siły Zbrojne ,Krzemieniec Podlaski ,Białystok.

 83. ERROR 404 NSZ KP said

  Nie lubię długich wypowiedzi , lecz korci mnie by dorzucić jeszcze jeden element mego przydługiego wcześniej wywodu.Forwarduję rzecz następującą …. „(…) W 1989 r. Michaił Gorbaczow zaproponował na spotkaniu w Moskwie z najważniejszym przedstawicielem ówczesnego PRL-u, zwrot Ziem Wschodnich w dwóch wersjach. Pierwsza: zwrot Wilna, Lwowa i Krzemieńca; Druga – okręg grodzieński z puszczą białowieską i dawne woj. Lwowskie z zagłębiem naftowym. Powodem tej propozycji było unieważnienie umów jałtańskich i chęć wzajemnego zrzeczenia się roszczeń o odszkodowania. – Jednak w tym artykule nie będę się zajmował niepotwierdzonymi źródłami, lecz tylko ujawnię, że: Sprawa ta jest najbardziej tajnym sekretem trzeciej Rzeczypospolitej, gdyż nasze elity zamiast zabiegać o Lwów i Stanisławów poparły pomarańczową rewolucję, na której czele stał zwolennik polakobójców spod znaku UPA, Wiktor Juszczenko, który ogłosił już jako urzędujący prezydent, Stepana Banderę bohaterem Ukrainy ! Krążą w obiegowej opinii publicznej przekazy, że nawet jeden z okrągłostołowych polityków prosił Gorbaczowa , aby nie upubliczniał jakichkolwiek możliwości zwrotu Polsce Lwowa i Stanisławowa, bo to mogłoby doprowadzić do odrodzenia ruchu narodowego w Polsce, który jest anty-unijny, a wszystkie strony okrągłego stołu uzgodniły, że Polska przystąpi do UE. Rosji przedputinowska była znacznie bardziej życzliwa dla Polski niż dla Ukrainy, bo silna Polska stanowiłaby polityczną przeciwwagę dla odradzającej się potęgi potomków zbrodniarzy z UPA ! Powrót do Polski Lwowa i Stanisławowa jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec dałby również szansę na neutralizację Rzeczypospolitej, która poprzez rozrost własnego terytorium stałaby się faktycznie piątą potęgą w Europie ( po Rosji, Niemcach, Anglii i Francji). Kto wtedy oddał Lwów i Stanisławów Ukrainie, a Wilno Litwie? Tymi tajemnicami powinno zająć się jak najszybciej IPN !!!..(…).” Lecz kto wyciągnie to na światło dzienne.Nie pytajcie skąd powyższy tekst ,tylko sprawdzcie kto wtedy pierdział w sejmowe ławy i do odpytki, finalnie zaś zestrugać pięciometrowe pale , osadzić na nich sprzedawczyków i zrobić wystawki na drogach wjazdowych do stolicy..ERROR 404 NSZ KP.

 84. Lily said

  Czy to nie Polska w dniu 2 grudnia 1991roku,jako pierwsze panstwo na swiecie,uznala oficjalnie niepodleglosc Ukrainy?.

 85. MatkaPolka said

  Świetnie ERROR, że przypomniałeś tą sprawę

  Dokładniej było tak

  W 1989 r. Michaił Gorbaczow zaproponował na spotkaniu w Moskwie gen. W.
  Jaruzelskiemu zwrot Ziem Wschodnich w dwóch wersjach.

  Pierwsza: zwrot Wilna, Lwowa i Krzemieńca; Druga – okręg grodzieński z
  puszczą białowieską i dawne woj. Lwowskie z zagłębiem naftowym. Powodem tej
  propozycji było unieważnienie umów jałtańskich i chęć wzajemnego zrzeczenia
  się roszczeń o odszkodowania. Wkrótce gen. Jaruzelski przyjął propozycje
  Gorbaczowa w imieniu Polski.

  Kiedy sprawa dotarła do Warszawy, panowie Geremek, Michnik, Kuroń i
  Mazowiecki pojechali w pośpiechu do Moskwy i prawie na klęczkach wybłagali
  Gorbaczowa, aby tego nie czynił.

  Jakich wpływów użyli nikt nie wie, w końcu Gorbaczow przystał na ich prośby.

  Konsul generalny ZSRR w Krakowie p. Serdaczuk mówił o tym o obecności prof.
  Edwarda Prusa. Również potwierdził to poseł z Litwy do sejmu ZSRR Jan
  Ciechanowicz w rozmowie ze Stanisławem Sadowskim z Toronto.
  ____
  ____

  Fragment szyfrogramu ambasadora NRD w Polsce Neubauera odnaleziony w archiwach STASI:

  „Część decydujących doradców „Solidarności” rozpoznała już obecną sytuację i wie o zmianie sytuacji. Mają więcej strachu niż zakładaliśmy i zaczynają ratować skórę. Właśnie miałem osobliwą rozmowę z szefem ekspertów „Solidarności” Geremkiem (ścisłe kontakty z międzynarodówką socjaldemokratyczną, osobiste kontakty z Kreisky’m i innymi). Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy „Solidarnością” w obecnej formie a socjalizmem realnym już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna.

  Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. A Aparat „Solidarności” musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji – „Solidarność” mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. Być może – kontynuował Geremek – tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane. Po konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w innej sytuacji politycznej kontynuować pewne procesy demokratyzacyjne”.
  M.Kokoszkiewicz, TW GW „Elem”

  – prawica.net [1.VII.2008]

 86. MatkaPolka said

  To, że powrót Lwowa i Stanisławowa i Wilna, oraz powiększenie terytorium RP po rozpadzie ZSRR było możliwe nie tylko teoretycznie wykazali Niemcy, którzy doprowadzili do unicestwienia porozumień z Jałty w sprawie terytorium Niemiec !!!

  Politycy RFN zupełnie inaczej rozmawiali z Gorbaczowem i z Jelcynem !!!

  RFN dokonało przy pomocy silnej marki niemieckiej (DM) tego, czego się w historii Europy nie udało dokonać żadnemu państwu bez rozlewu krwi. Politycy RFN zdołali wykupić od ZSRR wolność dla okupownej przez Armię Czerwoną od 1945 roku części terytorium Niemiec, oraz formalnie okupowanego przez USA,Francję i Wielką Brytanię- Berlina Zachodniego.

  Zanim jednak nastąpiło Deutsche Wiedervereinigung, odbyło się szereg konferencji międzynarodowych :

  5 maja 1990 roku w Bonn,

  22 czerwca 1990 w Berlinie,

  17 lipca 1990r. w Paryżu (w tej konferencji brała udział również Polska),

  i wreszcie ta najważniejsza 12września1990r w Moskwie, historyczna konferencja z udziałem ZSRR, Anglii Francji i USA, oraz…NRD i RFN, zwana „konferencją dwa plus cztery”.

  Opowiadane obecnie na całym świecie bzdury o tym, że Niemcy się zjednoczyły, bo dzielni berlińczycy podzielonego kraju rozebrali wysoki mur, nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną !

  Podstawą zjednoczenia Niemiec był bowiem moskiewski Traktat dwa plus cztery, który ustalał :

  *.Zjednoczone Niemcy obejmą obszar RFN i NRD oraz obie części Berlina.

  *.Obecne granice są ostateczne, tzn. Niemcy zrzekają się roszczeń wobec innych krajów (granica na Odrze i Nysie zostaje potwierdzona).

  *.Niemcy potwierdzają uznanie pokoju i rezygnują z broni atomowej, chemicznej i biologicznej.

  *.Wielkość niemieckiej armii zostanie zredukowana z 500 do 370 tys. żołnierzy.

  *.ZSRR wycofa swoje wojska z NRD najpóźniej do 1994 roku.

  *.Na terenie NRD nie mogą stacjonować wojska NATO oraz nie można umieszczać tam rakiet.
  Zakończenie podziału Berlina.

  *.Zjednoczone Niemcy uzyskają pełną suwerenność.

  Umowę podpisali ministrowie spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher z RFN, Lothar de Maiziere z NRD, Roland Dumas z Francji, Eduard Szewardnadze z ZSRR, Douglas Hurd z Wielkiej Brytanii i James Baker z USA.

  Cały koszt wyprowadzenia wojsk radzieckich z NRD łącznie z wydatkami na budowę w Rosji mieszkań dla krasnoarmiejców wzięła na siebie RFN .

  Nie będą pisał ile jeszcze marek niemieckich popłynęło do ZSRR i ile euro płynie nadal do Rosji na przykład na gazociąg pod Bałtykiem w ramach tajnego protokołu, który został 20 lat temu podpisany bilateralnie między Eduardem Szewardnadze a Hansem Dietrichem Genscherem, bo treść tego protokołu należy do najpilniej strzeżonych tajemnic zarówno w RFN jak i w Rosji i nie miałem możliwości go przeczytać.

  Na fakt istnienia tego tajnego protokołu wskazują wydarzenia, które nastąpiły już po zjednoczeniu .

  RFN stało się największym orędownikiem interesów Rosji wewnątrz całej Unii Europejskiej .

  Dawni agenci Stasi zostali wprawdzie zdemaskowani, ale żaden z nich nie trafił do więzień niemieckich za działalność antydemokratyczną .

  Żaden z oficerów politycznych w armii NRD, ani żaden niemiecki agent KGB czy GRU nie trafił do więzienia.

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zgodził się objąć stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej konsorcjum budującego gazociąg pułnocny pod Bałtykiem z pominięciem terytorium Polski. Taka demonstracja polityczna uległości RFN wobec Rosji nie mogła być przypadkowa.

  Obecna kanclerz RFN Angela Dorothea Merkel ( z domu Kasner) pochodzi z NRD, a lobby NRD (czyli prorosyjskie) ma dominującą pozycję w elitach władzy obecnego RFN i jest gwarantem dla przyjaznego nastawienia do Putina i jego kliki.

  Wiele wskazuje na to, że wpływowa Erika Steinbach ( z domu Hermann) była agentką ( Stasi lub KGB) i wcale nie jest wykluczone, że steruje „Ruchem Wypędzonych” jako agentka FSB(Federalnych Służb Bezpieczeństwa) Rosji .

  Prawdziwa cena polityczna ( i finansowa) za zjednoczenie Niemiec pozostaje nadal okryta tajemnicą, tak samo jak tajemnicą pozostają nazwiska tych naszych polityków, którzy po 1989 roku oddali Ukraińcom Lwów i Stanisławów !!!

  Ciekawe, że na zjednoczeniu Niemiec zyskali terytorialnie zarówno Ukraińcy jak Litwini, Białorusini, Łotysze i Estończycy ( których terytoria wchodziły w skład ZSRR), ale nie zyskała nic Polska !

  Skoro było możliwe zjednoczenie Niemiec (które wywołały II Wojnę Światową) z Berlinem Dreznem i Lipskiem, , to tym bardziej było możliwe zjednoczenie Polski ze Lwowem, Stanisławowem i Wilnem, bo to Polska jako pierwsza stawiła czoło hitleryzmowi, nazizmowi i sowietyzmowi !

  Jednak jak widać, Pakt Ribbentrop-Mołotow oraz Jałta obowiązują po 1990 roku już tylko wobec Polski !

 87. MatkaPolka said

  Wiecej o umowach granicznych z Ukraina i Litwą – o zdradzie polskiej racji stanu przez zydomasonerie , i żydogermanizm i w dziele nieszczenia Polski

  Żadna z tych umów nie jest ważna – jest to polityka faktów dokonanych przez uzurpatorów władzy i sfałszowane wybory; ponadto nieważna bo niezgodna z prawem , jakimkolwiek prawem

  Kto z polskich polityków oddał Ukrainie Lwów po 1989 roku, a Litwie Wilno ?

  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/historia/594471,kto-z-polskich-politykow-oddal-ukrainie-lwow-po-1989-roku-a-litwie-wilno.html

  UMOWA między Rzecząpospolitą Polską a Ukrainą o stosunkach prawnych na polsko-ukraińskiej granicy państwowej oraz współpracy i wzajemnej pomocy w sprawach granicznych, sporządzona w Kijowie dnia 12 stycznia 1993 r.

  Zatem Umowa ta może być uznana za nieważną prawnie, bo :
  1. 16 sierpnia 1945 roku istniał legalny Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, który żadnej umowy granicznej z ZSRR nie podpisał,
  2. Stroną umowy z ZSRR z dnia 15 lutego 1951 roku nie był Rząd niepodległej Rzeczypospolitej, lecz marionetkowy,promoskiewski Rząd PZPR-u .
  3. Po upływie 50 lat umowa trzech mocarstw z Jałty o oddanie Polski w strefę wpływów ZSRR przestała obowiązywać.
  4. Sukcesorem prawnym ZSRR jest Rosja, a nie Ukraina, a zatem dawne umowy z ZSRR nie mogą być podstawą prawną do umów z Ukrainą !

  Rosji przedputinowska była znacznie bardziej życzliwa dla Polski niż dla Ukrainy, bo silna Polska stanowiłaby polityczną przeciwwagę dla odradzającej się potęgi potomków zbrodniarzy z UPA !
  Powrót do Polski Lwowa i Stanisławowa jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec dałby również szansę na neutralizację Rzeczypospolitej, która poprzez rozrost własnego terytorium stałaby się faktycznie piątą potęgą w Europie ( po Rosji, Niemcach, Anglii i Francji).

  Kto wtedy oddał Lwów i Stanisławów Ukrainie, a Wilno Litwie?

  Bardzo zaskakującym jest fakt, że o przebiegu obecnej granicy polsko-litewskiej zadecydowano w Wielnie 5 marca 1996 roku, jednak oficjalnie dziennik ustaw w tym ważnym temacie ukazal się dopiero trzy lata później !
  Dziennik Ustaw z 1999 r. Nr 22 poz. 199

  UMOWA

  między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Litewską o wspólnej granicy państwowej, stosunkach prawnych na niej obowiązujących oraz o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawach granicznych,

  sporządzona w Wilnie dnia 5 marca 1996 r.
  (Dz. U. z dnia 19 marca 1999 r.)

  W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej
  PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  podaje do powszechnej wiadomości:

 88. Siggi said


  Kaczynskiego z Joachimem i Rychem pokazuja w tivi (Moskwa).

 89. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/12/03/ruch-narodowego-oporu-od-dzis-wszystkie-chwyty-dozwolone/#comment-92908

  PROSZĘ ROZSYŁAĆ LINK

 90. Re: Artykul
  Zastanawiam sie, dlaczego prezydent Ukrainy publicznie nie oswiadczyl zwolennikom (demonstrantom) „jewRopejskiego kolchozu”, ze skoro tak chcecie do „Unii Europejskiej”, to kazdy otrzyma paszport i niech sobie tam jedzie, podejmie prace i mieszka na stale bez powrotu na Ukraine.
  Coz stalo na przeszkodzie, by takie oswiadczenie prezydent Ukrainy wyglosil publicznie.
  Ostatnio Amerykanie napisali oredownikom wojen (misji stablizacyjnych), by wzieli sami karabin maszynowy, plecak i wprowadzali zydowska demon-kracje nie angazujac wszystkich obywateli amerykanskich.
  Krotko: Chcecie „unii”, no to jedzcie sobie.
  Chcecie wojny, to wezcie karabiny i sami sie zabijajcie..
  Chcecie pedalskich praw, no to jedzcie sobie tam, gdzie te prawa beda wam zagwarantowane (do Holandii, do Szwecji, do Norwegii)… Jakiz jest problem??

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kiedys pewien biskup nawolywal do wstapienia Polski w pacht jewRopejskiego kolchozu, a na pytanie: „Czy Watykan jest rowniez w jewRopejskim kolchozie? Nic nie odpowiedzial – No bo co mial odpowiedziec?

 91. ERROR 404 NSZ KP said

  Dziękuję FRAN SA i dla MATKI POLKI za pociągnięcie tematu, chociaż mógłbym jeszcze trochę w tym temacie kamyczków (brylancików) dorzucić ,niestety wybywam na 2 dni.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, ERROR 404 NSZ (nie afiliowane z ZŻ NSZ artura z.) KP Białystok.

 92. Fran SA said

  Kolejna zydowska rewolucja?

 93. Easy Rider said

  Ad 88.

  Jewromajdan, majdanszcziki – czyż język rosyjski nie jest piękny?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: