Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemcy o wyroku polskiego Sądu Najwyższego: to absurd!

Posted by Marucha w dniu 2013-12-03 (Wtorek)

Wyrok Sądu Najwyższego, który uznał, iż namaszczenie nieprzytomnego chorego bez jego zgody narusza prawa sumienia, wywołał w Niemczech liczne komentarze. „Berliner Zeitung” podkreśla, że takie zapisy konstytucyjne mają chronić wierzących, sam wyrok jest „absurdalny”.

Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie w klinice nieprzytomnego chorego bez jego zgody naruszyło zasadę wolności sumienia. Sprawa Jerzego R. ze Szczecina ma wrócić do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny, który ustali wysokość odszkodowania, jakie będzie musiał wypłacić ateiście szpital. Mężczyzna żąda 90 tysięcy złotych [Jak on to sobie wyliczył? – admin].

Jak twierdził Jerzy R., że gdy był w śpiączce farmakologicznej katolicki kapelan szpitala udzielił mu sakramentu Namaszczenia Chorych – nie sprawdzając, czy jest katolikiem. Sądy niższej instancji za każdym razem oddalały skargi ateisty uznając, że są one bezzasadne. Sąd Najwyższy przyjął jednak odmienne stanowisko.

„Berliner Zeitung” zauważa, że „nieco absurdalnym pomysłem” jest płacenie odszkodowania pacjentowi, który wyzdrowiał i de facto trudno jest określić, jakie faktycznie mógł ponieść „szkody niematerialne”.

Z kolei von Krempach podkreśla, że orzeczenia wskazuje na „kwintesencję tego, co dzieje się w naszym społeczeństwie. Docieramy do nowego poziomu idiotyzmu”. Dziennikarz tłumaczy, że mamy tu do czynienia z modelem wojującego ateisty (czy, jak sami wolą się przedstawiać, „świeckiego humanisty”) i przeczulonej na swoim punkcie „ofiary”. Z drugiej strony mamy do czynienia z sędziami, którzy „są gotowi do rozpoznawania głupich spraw i traktowania ich poważnie”.

Orzeczenie Sądu Najwyższego – zauważa publicysta – pokazuje, że tacy „świeccy humaniści” nie traktują poważnie własnego światopoglądu. „Powód, będąc w śpiączce, prawdopodobnie nie był nawet w stanie zauważyć, że ktoś modlił się przy jego łóżku. Więc, jakie szkody mógł ponieść?” – pyta von Krempach.

Źródło: Berliner Zeitung, turtlebayandbeyond.org., AS
http://www.pch24.pl

Zob. też np.
http://www.fronda.pl/a/piekielnie-niebezpieczny-wyrok-kiedy-zaczna-sie-pozwy-za-chrzest-dzieci,32287.html

Komentarze 24 do “Niemcy o wyroku polskiego Sądu Najwyższego: to absurd!”

 1. AlexSailor said

  Ciekawe ile będzie musiał oddać za to odszkodowanie na tamtym świecie i czy mu starczy, żeby się wypłacić.
  Sędziowie nie muszą takich rachunków przeprowadzać.
  Im nie starczy.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie tyle oburza postawa owego człowieka, bo wśród ludzi zdarzają się bydlęta, ale Wysokiego Sądu.
  Fronda słusznie zauważa, iż daje to podstawy do żądania odszkodowań aa chrzest, który najczęściej odbywa się bez zgody zainteresowanego.

 3. Fran SA said

  Ad. 2
  Malo tego; Zydzi beda sie mogli domagac odszkodowania od Mormonow – do wielu dziesiatek lat wstecz- za te posmiertne chrzciny zydow. Co prawda taki ochrzczony zyd juz nie zyje, ale rodzina cierpi… po wszystkie pokolenia.

 4. Atanazy said

  W sumie to jestem ciekaw, jak Boska Sprawiedliwość ocenia takie przypadki na Sądzie Ostatecznym. Chociaż nie. Nie jestem jednak ciekaw. I nie chciałbym się znaleźć na miejscu tych ludzi. Niech Bóg ulituje się nad ich duszami.

 5. AlexSailor said

  Ad. 4 @Atanazy
  Choć nie nasza to sprawa, co ON zadecyduje, to jednak w celach wychowawczych i zwalczania zgorszeń, należy domniemywać, że jeszcze tu na Ziemi, ksiądz może do nich nie zdążyć właśnie z tym sakramentem.
  No i skoro nie przyznali się na Ziemi, to mają niestety szansę, że Jego Syn, ON, też nie przyzna się do nich.

 6. shalom said

  A co z przymusowym i poza wiedzą rodziców obrzezaniem noworodka praktykowanym w wielu stanach USraela? Tym też należałoby się zająć.

  A tym to nie.
  Admin

 7. Aro said

  A czy wiedzą Państwo kto wspiera poszkodowanego?

  Pan Jan Hartman.

 8. Lily said

  Re 4;Pan Bog,jest milosciwy,ale i sprawiedliwy.Kazdy musi odpokutowac,za szelkie zlo wyrzadzone Innym,i ja to nazywam sprawiedlowoscia,ktorej na tym Swieciwe trudno sie doszukiwac.

 9. Zetef said

  Panie Marucha (jak on to sobie wyliczył?) nie wyliczał. Pewno papuga mu podpowiedział: ‚miliona nie dostaniesz ale 90 kawałków jest całkiem realne’. Ot i cała tajemnica.
  Co do jednego autor artykułu ma rację. Zapanowało kompletne zidiocenie. To, ze ateista jest jebnięty to nic nowego. Ale, że sąd rozpatruje takie bzdety to już jest chore.

 10. Lily said

  Re7; Jaki „pan”,na Pana trzeba sobie zasluzyc,bynajmniej u mnie. Dla mnie panem jest,np.Pan Marucha.

 11. hawo said

  ad 7

  czy to aby nie jest prezes polskiego oddzialu Bnai Brith?

 12. Lily said

  Juz starozytni Rzymianie powiadali,ze „pieniadz nie smierdzi”.Wiec.kazda zagrywka jest dobra,jesli przynosc money,money,money.

 13. akcamillo said

  Wysokie Sądy to nic innego jak slugusy nastepnej ideologii, wcielaja w zycie wszystko to co szkodzi Polsce, bo widza korzysci w niedalekiej przyszlosci w trybunalach miedzynarodowych. Sady w Niemczech w wiekszosci respektuja prawo niemieckie, a europejskie odrzucaja i taka jest roznica pomiedzy Niemcami i ,,Polakami”( siedzacymi na posadach)- wiecej znajdzie sie pozytecznych idiotow w naszym kraju na wszystkich szczeblach od gminy zaczynajac niz w niemczech, tam na stolkach sa w wiekszosci narodowcy ( nie ci skrajni ) ale trzezwo myslacy i liczy sie to co jest dobre dla Niemiec (no za wyjatkiem lewactwa, Grüne Bündnis 90 czy SPD)

 14. bitwapodhastings said

  Ten ateista jednak wielkie znaczenie przypisuje sakramentom skoro tak go to poruszyło. Jak to się do jego ateizmu?

 15. syoTroll said

  To wszystko przez te limity. Kapelan też człowiek, więc musi wyrobić normę aby dostać premie

 16. Jarkona said

  Ciekaw jestem, czy bylibyście szanowni komentujący zadowoleni, gdyby rabin, szaman lub inny kapłan wykonywał nad wami rytuały niezgodne z waszymi przekonaniami? NIE, więc nie oceniajcie, abyście nie byli … – no właśnie, większość z was pewnie nie przestrzega swoich przykazań. Jest tylko jedna zasada – nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.

 17. Dlaczego Niemcy zajmują się przypadkiem ze Szczecina?
  Bo to już??? ich terytorium?

 18. Marucha said

  Re 16:
  Nie bredź Pan.

 19. Aro said

  @16

  Wisiałoby mi to kalafiorem. Nie wierzę w ich moc, a podczas śpiączki czy innego poważnego stanu nie miałoby to dla mnie znaczenia. Bez udziału świadomości nie byłbym niczemu winien.

  A teraz to co przeczytałem na onecie (bardzo rzadko cokolwiek tam czytuję, ale czasem by się nakręcić pozwalam sobie – cytuję z głowy)

  Gdyby tak przyszedł do mnie brat ze swoim synkiem i to dziecko wierząc w magiczną moc cukierka dałoby mi go bym wyzdrowiał, czy wyrzuciłbym go wraz z cukierkiem a ojca oskarżył?

 20. Griszka said

  @16
  Modlitwa za ciężko chorego jest czynieniem zła ? I od kiedy to nie wolno nam nic oceniać ? Od kiedy działań naszych wrogów nie możemy nazywać po imieniu ? Kpisz sobie ?

  Najśmieszniejsze jest, że przez przedstawiciela mniejszości i jednego usłużnego sędziego, cała reszta będzie się musiała podporządkować. Księża będą teraz bali się udzielać sakramentów. Chyba, że Sąd Apelacyjny odpowiednio knowania obu bezbożników podsumuje.

 21. Jarkona said

  Re 20 i jeszcze Marucha
  Nie czytacie ze zrozumieniem (i chyba nawet zrozumienie bliźniego jest wam obce). Czy gdzieś napisałem o czynach zła? A co mówił Nauczyciel na temat wrogów?
  Utwierdza mnie ten portal w przekonaniu, że człowiek dla drugiego człowieka zrobi wszystko, byle by tylko korzyść dla siebie osiągnąć i wcale nie przeszkadza mu w tym żadna religia. Oświecenia Wam życzę. Żyjcie w pokoju.

  Idź Pan do diabła.
  Admin

 22. Gość said

  Re 20
  „cała reszta będzie się musiała podporządkować. Księża będą teraz bali się udzielać sakramentów…”
  Przecież o to chodziło!

 23. Lily said

  Jakos to wszystko dla mnie pisane jest przyslowiowym.”grubym szwem”.Pracujac w szpitalach,na obu polkulach,w roznych miastach,w rozmaitych szpitalach,zawsze wiem kim jest pacjent. Wiem,czy jest to osoba wierzaca,czy tez nie.Ksiadz katolicki,czy przedstawiciel innej wiary,bez dokladnego sprawdzenia nie bedzie udzielal,zadnych sakramentow.Moze w tym wypadku,chodzi o kase,i cos wiecej?.Nie tak dawno,czytalam w australijskiej prasie,ze nauczycielka powolala do Sadu,pierwszo-klasiste,za to,ze ten na zakonczenie roku szkolnego wreczyl jej upominek , kwiaty,i pocalowal w policzek.Upokorzonej przez ucznia pani,Sad przyznal $460 dolarow odszkodowania.Sa tacy,ktorzy dla kasy zrobia wszystko,absolutnie wszystko.

 24. dr TS said

  Znaczy się, jak wyzdrowiał, to powinien księdzu obfitą ofiarę złożyć. Za zadziałanie sakramentu. Co najmniej 90 tyś.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: