Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Maverick o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  lewarek.pl o Pamiętajmy o losie Serbów
  Sceptyk o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Srebrenica – masakra czy manipulacja?

Posted by Marucha w dniu 2017-11-28 (Wtorek)

Radko Mladić

Srebrenica 12 lipca 1995 r. czyli największe oszustwo polityczne, medialne zachodu i USA w sprawie tzw. „najgorszego ludobójstwa w Europie po II WŚ”.

Tytuł mojego tekstu zostanie zapewne uznany co najmniej za kontrowersyjny, ale ważne, że przynajmniej da do myślenia tym, którzy chcą jeszcze myśleć.

Minęła kolejna rocznica tzw. masakry w Srebrenicy, gdzie wg mainstreamowych mediów i Salonu w lipcu 1995 roku bośniaccy Serbowie na rozkaz prezydenta Radovana Karadzicia i gen. Ratko Mladicia mieli wymordować 7 000-8 000 bezbronnych, bośniackich muzułmanów.

Wielu ludzi wierzy w tę wersje wydarzeń, jednakże wystarczy bliżej przyjrzeć się całej sprawie i chcieć dotrzeć do prawdy, aby przekonać się, że od samego początku ta cała historia wygląda inaczej niż wmawia nam mainstream. Z różnych źródeł cały czas napływają nowe fakty, które przeczą temu, co mówi oficjalna, politycznie poprawna wersja.

Niezależne badania wykazują jednak, że chodzi o 2000 muzułmańskich bojowników – nie żadnych cywilów – którzy polegli podczas bitwy o Srebrenicę. I tyle tylko ciał udało się odnaleźć śledczym z Hagi. Tak twierdzi szwajcarski badacz Alexander Dorin, który poświęcił tej sprawie ubiegłe 14 lat.

Wg Dorina, który dotarł min. do dokumentów sporządzonych przez samych muzułmanów ok. 3000 z rzekomych ofiar głosowało w 1996 roku w wyborach. Ofiarami masakry mieli być też muzułmanie, którzy wyemigrowali za granicę oraz żołnierze armii BiH polegli w walce oraz zmarli z odniesionych ran.

Do zbadania rzekomego ludobójstwa w Srebrenicy ukonstytuowała się niezależna, samofinansująca, grupa naukowa ds. Srebrenicy składająca się z naukowców, dziennikarzy i byłych pracowników misji ONZ w Bośni. Kierował nią prof. Ed Herman z Uniwersytetu Pensylwania. W lipcu 2005 r. ta grupa naukowa przedstawiła swoje wnioski, z których wynikało min., że:

– w Srebrnicy nie mogło zginąć 7-8 tysięcy muzułmanów, bo miejscowość ta liczyła ok. 40 000 mieszkańców, z tego ponad 35 000 ewakuowano, a 3000 żołnierzy armii BiH dotarło do Tuzli, przy czym nie poinformowano o tym fakcie ich rodzin, zaliczając żyjących muzułmanów w poczet ofiar masakry.

– zginęło ok. 2000 muzułmanów, w większości podczas walk.

– zanim bośniaccy Serbowie mieli dokonać zbrodni, w latach 1992-95 muzułmanie pod dowództwem bandyty Nasera Oricia regularnie atakowali Serbów, dokonując najokrutniejszych zbrodni, głównie na serbskich cywilach.

– do listy ofiar rzekomej masakry dopisano nie tylko żyjących, którzy głosowali w wyborach 1996r. (listy zatwierdziła OBWE), ale także żołnierzy armii BiH poległych przed 1995r.
Dwa lata temu portal wp.pl podał, że do 2010r. dzięki DNA udało się ekshumować w rej. Srebrenicy ok. 6 500 ciał ofiar z 21 masowych grobów. Z kolei 11 lipca br. media podały, że do tej pory pochowano 5 137 osób. Tyle, że nie powiedziano jakiej narodowości były to ofiary, ani w jakich okolicznościach poniosły śmierć. W latach 1992-95 muzułmańscy bandyci zamordowali 3000-5000 Serbów z rejonu Srebrenicy. Urządzano nawet polowania na kobiety i dzieci, którym po złapaniu podrzynano gardła.

Niewykluczone więc, że dużą część serbskich ofiar włączono w poczet rzekomo zabitych muzułmanów. Swoją drogą czy to nie dziwne, że w 1943 roku Niemcy zdołali w ciągu kilku miesięcy ekshumować i zidentyfikować ciała kilku tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w Katyniu, a współcześni badacze nie mogą od tylu lat zrobić tego samego, choć mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, duże środki finansowe, nieograniczony czas, wsparcie władz BiH, NATO, USA, ICTY itd.?

Nie jest prawdą, że oddziały armii Republiki Serbskiej dowodzone przez generałów Mladicia i Kristicia zaatakowały bezbronną, muzułmańską enklawę. Mimo że główne siły muzułmańskie Oricia zostały zawczasu wycofane, to walki w rej. Srebrenicy były zacięte.

Atakujący bośniaccy Serbowie i ich sprzymierzeńcy w liczbie ok. 9000 stracili ok. 300 zabitych i rannych oraz 2 czołgi, zaś z 5500-6500 obrońców zginęło ok. 2000. Walki trwały od 6 lipca, a Srebrenica padła ostatecznie 12 lipca 1995 r. W rejonie miasta boje trwały jeszcze dłużej, gdyż muzułmanie przebijali się do swoich linii.

Z innych źródeł (np. książki pt. „NATO na Bałkanach” czy relacji niektórych muzułmańskich polityków i dowódców) można dowiedzieć się, że władze BiH umyślnie sprowokowały atak serbski w lipcu 1995 roku, by wymusić na NATO i USA podjęcie interwencji wojskowej na Bałkanach. Są relacje, które mówią, że już w 1993 r. Clinton obiecał prezydentowi BiH, że jeśli Serbowie dokonają masakry co najmniej 5000 muzułmanów, dojdzie do militarnej interwencji Zachodu. I tak też się stało.

Po ujawnieniu masakry, choć przedstawione dowody (np. zdjęcia satelitarne, które potem „zaginęły”) były mocno wątpliwe, NATO rozpoczęło naloty bombowe wymierzone w Serbów oraz wsparły ofensywę sił chorwackich i muzułmańskich w Krajinie i Bośni.

„Obiektywne” media (także polskie), które tak dużo mówiły o zbrodniach bośniackich Serbów w Srebrenicy milczały, gdy Chorwaci przeprowadzali operację „Burza” i dopuszczali się w Krajinie masowych zbrodni. Nie podawano do publicznej wiadomości, że bośniaccy muzułmanie również popełniali zbrodnie na serbskich cywilach i jeńcach wojennych, gwałcili, palili, niszczyli i grabili wszystko co nie muzułmańskie. Robili tak samo, jak wtedy gdy mordercy Oricia wyrzynali całe serbskie miejscowości, co zostało uwiecznione na zdjęciach i filmach.

Po przeanalizowaniu tych wszystkich informacji z różnych źródeł, moim zdaniem w Srebrenicy w lipcu 1995r. nie doszło do żadnego ludobójstwa, ani wielkiej masakry.

Bośniaccy Serbowie faktycznie dokonali egzekucji pewnej liczby schwytanych muzułmańskich mężczyzn, lecz był to raczej odwet za zbrodnie muzułmanów, niż zimna wykalkulowana i precyzyjnie przeprowadzona w imię ideologii masowa zbrodnia. Całą sprawę rozdmuchano jednak po to, żeby jeszcze bardziej oczernić Serbów i mieć pretekst do interwencji na Bałkanach i podzielenia tego regionu wg własnego planu (plan ten opracowali i wprowadzili w życie głównie Niemcy i Amerykanie).

Muzułmanie z kolei mogli ugruntować swój wizerunek jako ofiar, którym należy współczuć, i które trzeba przepraszać. To muzułmanie powinni przeprosić za za rzeż Ormian (ok. 1 500 000 zabitych), za kolaborację z Hitlerem, za terroryzm, za zbrodnie w rejonie Srebrenicy, za tysiące innych swoich zbrodni.

Ciągle otwarte pozostają pytania: dlaczego NATO nie interweniowało, by przerwać masakrę, skoro musiało o niej wiedzieć jeszcze w trakcie jej trwania? Dlaczego niektórzy żołnierze z holenderskiego batalionu strzegącego „bezpiecznej strefy” twierdzili później, że nie doszło do żadnej masakry, a bośniaccy Serbowie nie traktowali źle muzułmanów? Dlaczego na rozkaz gen. Mladicia ewakuowano ponad 35 000 muzułmańskich kobiet, dzieci i starców, skoro byliby ono najłatwiejszym celem do eksterminacji? Dlaczego holenderscy żołnierze, którzy mieli dopuścili do rzekomej masakry zostali później odznaczeni i są stawiani za wzór w holenderskiej armii? Dlaczego siły VRS, które 25 lipca 1995 r. zajęły drugą muzułmańską enklawę w Żepie, nie dokonały tam żadnej masakry, analogicznej do tej, jaka miał mieć miejsce w Srebrenicy?

Jacek Mędrzycki
Z profilu fb
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 26 do “Srebrenica – masakra czy manipulacja?”

 1. RomanK said

  Prawda nie da sie uzyc…a informacjami….mozna manipulowac.
  KTO???? chce grzebac w corpus delicti???? O wiele latwiej przyjac wersje autorytetow przez aklamacje.
  Na tym polega tzw” wolnosc sadow niezaleznych”..ze nie musza szukac prawdy oniektywnej, a wystarczy ze przyjma jakas wersje. Moze to byc wersja jednej, drugiej strony..a nawet stworzyc na ich podstawie wlasna wersje..sadu nbiezalezniego…orzec wine i skazac!
  Relatywizm sluzy zawsze jednej stronie…a skoro jednej to nei trzeba wagi..ani przepsaki na oczy…wystaczy miecz..a naszym przypadku zwykla policyjna pala.

 2. Pinxit said

  Im lepsze technologie i elektroniczny przekaz informacji – tym wieksze klamstwa.
  Zyjemy w swiecie SWIADOMEGO przyjmowania klamstw.
  Dlaczego swiadomego?
  W Iraku i Libii pracowalo wielu Polakow. I to nie na zmywaku tylko zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Wielu Polakow przywiozlo z Libii i Iraku wystarczajaco pieniedzy, zeby zdrowo podreperowac budzet domowy. Modne wtedy bylo kupowanie dzialek pod Krakowem, w Myslenicach i okolicy.

  Bylo przeciez wielu naocznych swiadkow jak sie zylo i jak sie pracowalo na Bliskim Wschodzie. Polacy pracowali na kontraktach w Syrii i w emiratach.
  Jak to sie stalo, ze potrafilismy uwierzyc w perfidna propagande o Kadafim? Pamietam te osmieszajce zdjecia Kadafiego w dziwnym ubraniu plemienia z ktorego pochodzil Kadafi. Nam nawet to przeszkadzalo.
  O ile mozna bylo uwierzyc jeszcze w agresje Husejna po napadzie na Kuwejt i wojne z Iranem – o tyle wszyscy Polacy w Iraku mogli potwierdzic, ze jesli nikt nie robil awantur i burd – mial spokojne zycie w Iraku.

  Z Polakami, ktorzy pracowali na Bliskim Wschodzie, NIKT nigdy nie zrobil wywiadu w polskiej prasie. Ani z Libijczykami, ktorzy uciekal przed bombardowaniem.

  Nam jest niepotrzebna inna niz zydowsko-amerykanska opinia!
  Ja i to pamietam, jakie brednie powtarzalismy o prezydencie Marcosie! nawet takie brednie, ze Imelda Marcos miala 1500 par butow!! Super bogactwo i szczyt korupcji. Prawie taki sam jak pawie Janukowicza w ogrodzie panstwowym.
  Teraz opowiadamy o bogactwach Putina i korupcji w Rosji!.

  Chce przez to powiedziec, ze lawo nas napuscic na tych przedstawicieli roznych panstw, ktorzy Amerykanom przeszkadzaja.

  I nam nie przeszkadza, ze Marcos i jego zona, bardzo wierzacy katolicy probowali kraj uwolnic od amerykanskiego kolonializmu. Marcos znacjonalizowal rope – najwiekszy grzech, wybudowal infrastrukture, zbudowal transport, mosty, likwidowal slumsy i budowal panstwowe osiedla mieszkaniowe. Splacil dlug do IMF.
  Nie pomoglo!
  Narazil sie USA, a wiec automatycznie i Polakom.

  Szacha na tron Iranu wsadzili Amerykanie. Byl wiernym podnozkiem, dopoki nie znacjonalizoal iranskiej ropy. Mossadeka, wielkiego budowniczego ospodarki Iranu Amerykanie bestialsko zamordowali ale krzyczeli na caly swiat, jaka im sie krzywda stala gdy Iran probowal bronic interesow wlasnego narodu.

  Nam jakos wszystko jedno, kto jest przedmiotem wielkiej nienawisci : katolik Marcos, , swiecki rzad Afganistanu, Libii, Iraku, prawoslawni ale swieccy przywodcy Jugoslawii. Jjak tylko przychodzi z Tel Awiwu czy Waszyngtonu rozkaz: to jest wasz wrog! – to jeszcze tego dnia zaczniemy nienawidziec smiertelnego wroga zlodziejskich bankow i imperialistycznej polityki USA.
  Kaza kochac Merkelowa i Niemcy? – od razu znajda sie wsciekle autorytety naukowe, intellektualisci, ktorzy beda rozpisywac pierdoly, ze Niemcy sa nasza podpora i wielkim sprzymierzencem.

  Kazal nam szef CIA poprzec mordercow na majdanie – polecielismy bronic amerykanskich interesow na Ukrainie.
  Bronimy amerykanskiego prawa do Krymu!!

  Prezydent Zemanek ma racje: do Polakow nie mozna miec zaufania.

  Czytam tytuly w prasie w Polsce:
  Talaga: Rosja naszym wrogiem – Rzecz o polityce – rp.pl

  http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/309199899-Talaga-Rosja-naszym-wrogiem.html

  Rosja wyproszona z salonu lotniczego w Farnborough…

  http://www.rp.pl/Lotnictwo/171129748-Rosja-wyproszona-z-salonu-lotniczego-w-Farnborough.html

  Widmo rosyjskiej agresji wisi nad Zachodem – Publicystyka …

  http://www.rp.pl/Publicystyka/311209922-Widmo-rosyjskiej-agresji-wisi-nad-Zachodem.html

  Mamy nowa ofiare niewybrednych atakow: Rosja i Putin.
  Putin to oczywiscie dyktator i agresor. Wszystko w Rosji zalezy od Putina!
  popularnosc Putina nasi wielcy uczeni tlumacza tym, ze Rosjanie to raby, niewolnicy przyzwyczajone do tyranskiej wladzy.
  A Putin to KGB! Jozef Stalin, Trocki i Bog wie, kto jeszcze.

  Tylko ostatni tepak i duren nie sprawdzi papki medialnej.
  Tylko nieuki i prostaki nie pofatyguja sie, zeby sprawdzic posiedzenie Dumy:
  Putin nie bierze udzialu w obradach parlamentu. To parlament wydaje decyzje.
  To nie Putin zarzadzil „aneksacje” Krymu. Zadecydowalo glosowanie w Dumie na prosbe przedstawiona w Dumie przez parlament Krymu..
  Parlament Krymski uratowal Krym przed losem Donbasu.

  Oprocz Rosji i Putina mamy tez wielkiego wroga w Polnocnej Korei.
  W czasie wojny koreanskiej Amerykanie zrowanli z ziemia wszystkie miasta w Korei bo akurat walczyli z komunizmem!
  Wymordowali ponad polowe ludnosci iw Korei Polnocnej o Poludniowej.
  Teraz kaza sie szanowac!
  A historia wojny koreanskiej – napisana przez Amerykanow- jest od dawna dostepna.

  Chce przez to powiedziec, ze od lat w Polsce powtarza sie klamstwa o Serbach, Jugoslawii, Srebrenicy.
  I mimo, ze wielu Polakow konczylo studia w Belgradzie. Jezdzilismy tam na wakacje, zazdroscilismy poziomu zycia i swobody poruszania sie po swiecie…
  Wystarczyl jeden telefon z Waszyngtonu, ze mamy kochac islamistow z Kosowa i albanskich awanturnikow wynajetych przez USA … i od 17 lat mamy pelne usprawiedliwienie, ze polskie wojsko i polska policja ma prawo stacjonowac w Kosowie i chronic zbrodniarzy Kosowa przed Serbami.
  Informacje o Srebrenicy byly prostowane od samego poczatku.
  Nie wazne.
  Myslimy tak, jak nam kaze starszy brat z Tel Awiw i wielki sojusznik zza oceanu.
  My juz nawet nie pamietamy, ze ten sojusznik nalozyl na na sankcje..
  Puste polki w sklepach PRL zawdzieczamy nie Rosji – tylko sankcjom USA!

  Zadne inne panstwo slowianskie sie tak nie wyglupia jak my.
  Nawet ta malpa z Chorwacji zaczela sie mizdrzyc do Putina.
  Dostaja Chorwaci w dupe w Dubrowniku i na wyspach!

  A my wiemy przeciez , ze bazy amerykanskie na calym swiecie maja nas obronic przed rosyjska agresja.

  Juz nas obronili w Europie: przed serbska agresja!

 3. Dziadzius said

  Widac Panie Gajowy ze to ci sami eksperci liczyli ofiary mordu ?? w Srebrenicy o co liczyli ofiuary w Jedwabnem a liczylto na straych recznych liczydlach ( abacus) i jak przesuwali galki to liczyli na palcach raz – dwa-trzy i jeszcze jeden i jeszcze jeden

 4. Marucha said

  Re 3:
  To, że istnieją tysiące łajdaków, zbrodniarzy i manipulatorów – mogę zrozumieć. Wynika to z rachunku prawdopodobieństwa.
  Natomiast, że w ich kłamstwa wierzą MILIONY i setki milionów – zrozumieć nie potrafię.
  Dlatego wolę koty, niż ludzi.

 5. peacelover said

  …i slusznie panie kierowniku,
  koty sa super !!!

  ale odnosnie Nr 2 (Pinxit)
  …wszystko plynie ,, swiat sie zmienia,, coraz trudniej o jelenia !!!!!

  a INTERNET robi swoje i… ludzie sa coraz mniej naiwni , by slepo wierzyc AMERY KUNOM !!!!!!!

  ——
  Są, są… Internet to również źródło cennych informacji, ale przede wszystkim niewyobrażalne śmietnisko.
  Admin

 6. Rycerz said

  Kiedy osądzą zbrodnie UPA?

 7. Pinxit said

  6
  Rycerz
  Zyjemy w epoce usprawiedliwiania wojen dla „demokracji.”
  Kiedys to bylo prosciej, choc rownie okrutnie. Zdobywalismy ziemie, pokonywalismy wroga i budowalismy miasta.

  Teraz wprowadzamy demokracje i jest to tak wazne poslannictwo, ze samo slowo „demokracja” zwalnia nas od wszelkiej odpowiedzialnosci za … rowne prawa kazdego czlowieka do zycia: i tego jeszcze nie narodzonego i tego, ktory juz sie narodzil na chwale boza.
  To my gramy role boga …wojny.

  Zbrodnie jest wiele. Nie ma czasu na ocene jednej zbrodni bo popelniamy juz nastepne: W Jemenie, na Ukrainie, n w Syrii i przymierzamy sie juz do Korei…,
  I jak spiewa Bulat Okudzawa:

  Wriemieni nie budiet pamiritsja.

  Булат Окуджава.

  Старинная солдатская песня.

  Отшумели песни нашего полка,
  Отзвенели звонкие копыта.
  Пулями пробито днище котелка,
  Маркитантка юная убита.

  Пулями пробито днище котелка,
  Маркитантка юная убита.

  Нас осталось мало – мы да наша боль.
  Нас немного и врагов немного.
  Живы мы покуда, фронтовая голь,
  А погибнем – райская дорога.

  Живы мы покуда, фронтовая голь,
  А погибнем – райская дорога.

  Руки на затворе, голова в тоске,
  А душа уже взлетела вроде.
  Для чего мы пишем кровью на песке?
  Наши письма не нужны природе.

  Для чего мы пишем кровью на песке?
  Наши письма не нужны природе.

  У могилы братской грустные посты –
  Вечные квартиры в перелеске.
  Им теперь не больно, и сердца чисты,
  И глаза распахнуты по-детски.

  Им теперь не больно, и сердца чисты,
  И глаза распахнуты по-детски.

  Спите себе, братцы, всё придет опять.
  Новые родятся командиры.
  Новые солдаты будут получать
  Вечные казенные квартиры.

  Новые солдаты будут получать
  Вечные казенные квартиры.

  Спите себе, братцы, всё начнётся вновь,
  Всё должно в природе повториться –
  И слова, и пули, и любовь, и кровь…
  Времени не будет помириться.

  И слова, и пули, и любовь, и кровь…
  Времени не будет помириться.

 8. PISKORZ said

  re 4..”Natomiast, że w ich kłamstwa wierzą MILIONY i setki milionów – zrozumieć nie potrafię. BO TU NIE MA NIC DO ZROZUMIENIA…bo 1. Po pierwsze primo…Ludzie nigdy / swojej masie/ nie byli zainteresowani prawdą /czyli przede wszystkim tym co się wokół nich dzieje i dlaczego się tak dzieje..Historii się boją jak diabeł święconej wody…a historia tylko dla tych którzy chcą się z niej uczyć.!! 2. Po drugie primo…Każdy patrzy tylko na koniec własnego nosa /myślą tak…mnie to nie dotyczy, mnie polityka nie interesuje..Ale pewnego dnia polityka nimi się zainteresuje..Jak to powiedział pewnej paniusi chyba Trocki.

 9. Joannus said

  Ad 6
  Niech Rycerz na to nie liczy

 10. snag said

  Yo, pinkie pajacu ,…

  Tematem jest masakra w Srebrenicy a nie Bliski Wschod, Polnocna Afryka, Rosja, Polnocna Korea i cholera wie kto jeszcze.

 11. snag said

  Ten sam sąd skazał bosniackiego Chorwata na 20 lat a ten strzelił jednego z trucizną i pokazał im palca ,…

 12. zenek trąba said

  Jak on przemycił ten trunek na salę sadową? Moim skromnym zdaniem jest to kolejna sztucznie wywołana sensacja. Nie bądźmy ofiarami…

 13. Pinxit said

  11
  Snag
  Pajac to taki, ktory wierzy w bosniackich Chorwatow. (cos tak jak kaszubskie gorale)
  A tematem dyskusji sa mordercy i ci, ktorzy to mordowanie popieraja.
  Plany rozbicia Jugoslawii byly przygotowane w USA i przeprowadzone przez USA w latach 70-tych ubieglego wieku.
  Snag nie czyta raportow z Kongresu? Bo Snag czytac nie umie.

  Teraz od lat kombinuja jakby tu rozwalic Iran i przylozyc Korei Polnocnej bo w Korei jest pelno lithium, ktore USA nie zamierza kupowac od Korei – tylko ukrasc..
  Nie ma jak ugryzc Rosji, to juz okupowany przez Izrael Capitol Hill przygotowuje sie do kolejnych sankcji na … Chiny!

  Snag
  twoja znieczulica na mordowanie cywilow i popieranie zlodziejstwa jest porazajaca.
  No i ten punkt widzenia, ze USA ma prawo bombardowac panstwa suwerenne i w dodatku w Europie.
  Naloty dywanowe w Syrii i mordowanie narodu w Jemenie, taniec prezydenta USA z Arabia Saudyjska na placu, na ktorym scinaja glowy…w kazdy piatek po modlitwach – to jest polityka zagraniczna USA.
  Wampiry! Ciagle za malo krwi. Ale wielbicieli im nie brakuje.

 14. Zerohero said

  @marucha 4

  eksperyment Asha i Milgrama podkpouja wiarę w wolna wole 70% ludzi. Po tym jak polactwo ze wzruszeniem ramion przywitało polską strefę okupacyjną w Iraku, przestałem wietzyć w masy.
  zwykłe bydło i juz.

  Oczywiście, masy są bydłem. Są głupsze, niż najgłupszy ich członek.
  Admin

 15. celtic said

  @Pinxit co to za bzdura w pierwszym zdaniu? Z resztą można się zgodzić. W BiH żyli obok siebie Boszniacy muzułmanie, Serbowie i Chorwaci. W niektórych miejscowościach większość stanowili Boszniacy, w niektórych Serbowie, a w niektórych Chorwaci. Muszę Cię martwić,ale historycznie pierwsi na terenie obecnej BiH byli katoliccy Chorwaci. Serbow poczatkowo była bardzo mało,oczywiście muslimow nie było w ogóle. Co się stało w czasie okupacji tureckiej?Ano nagle Serbowie przewyższają liczba Chorwatów. Dlaczego?Jak to było mozliwe? Poczytaj,arcyciekawa historia.

 16. Pinxit said

  15
  Celtic
  Moze wyluszcze bardzo prosto:
  Ten akurat chorwacki general, Slobodan Praljak zostal skazany tylko dlatego, ze mordowal muzulmanow i kazal zbombardowac most na Neretvie w Mostarze- kazdy wie, dlaczego.
  Pierwszy ogloszony werdykt Trybunalu podawal narodowosc Praljaka jako Bosnian Serb!! Trybunal widac nie znal chorwackich nazwisk.
  Dopiero po awanturze musieli poprawic tresc wyroku. Widac zlapali nie tego co trzeba. Chorwatow nikt nie oskarzal o zbombardowanie bardzo historycznego mostu, ktory laczyl dwa wyznania: muzulmanow i prawoslawnych.

  Kiedy poludniiwi Slowianie dotarli na Balkany – byli poganami.
  Chorwatow na Balkany sprowadzil Karol Wielki.

  A teraz gwoli wyjasnienia: Chorwat, ktory mieszka w Bosni zawsze bedzie Chorwatem i mozna go odroznic i z powodu jezyka i religii. Bosniacy to na ogol albo muzulmanie albo prawoslawni.

  Bosniakow od Chorwatow bardzo latwo odroznic jezykowo.
  Bosnia i Hercegowina teraz naleza do Chorwacji – nawet wbrew woli mieszkancow. Ale nie o to chodzi. To sprawa administracji. Narodow slowianskich nie nalezy mieszac na sile bo to osobne plemiona, jezyk, religia; chyba ze sami zawiazuja zwiazki malzenskie, ale tozsamosc narodowa pozostaje.
  W Serbii mieszkaja Bosniacy i nikt im nie wmawia, ze sa Serbami.

  Niestety, informacje o dziejach Slowian Poludniowych pochodza slabo z Kalemegdanu albo z Zagrzebia.
  Emir Kusturica na przyklad postanowil byc Serbem po tym co sie Serbii i calej Jugoslawii przydarzylo.
  Troche niepokoi stwierdzenie, ze „pierwsi na terenie Bosni i Hercegowiny byli katoliccy Chorwaci!!
  To tez nieprawda. Republika Dubrovacka nie byla chorwacka.Trogir tez nie byl chorwacki. Ani Mostar.

  A pierwsi w BiH byli Rzymianie – wiec chyba pretensje do Bosni i Hercegowiny powinni zglosic … Wlosi.
  Chorwaci opowiadaja o sobie takie same baje jak Albancy.
  Balkany byly podbijane, zdobywane, okupowane przez rozne plemiona przez wszystkie wieki.
  Macedonia nalezy sie przeciez Grekom, a Grecja Achajom. A cale Balkany Ilirom.
  Ta dranska wojna USA na Balkanach wzmocnila tozsamosc plemienna Poludniowych Slowian i ta bestialska, kretynska administracja jankesowska stworzyla taka bzdure jak Republika Srpska, zeby oddzielic Bosniakow prawoslawnych od muzulmanskich.

  WATCH! Croatian War criminal offs himself at Hague hearing – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/11/watch-croatian-war-criminal-offs.html

 17. Pinxit said

  Poprawka:
  Niestety, informacje o dziejach Slowian Poludniowych pochodza ALBO z Kalemegdanu albo z Zagrzebia.

 18. celtic said

  @Pinxit
  Most w Mostarze łączył muzułmanów i katolickich Chorwatów. Serbów w Mostarze było zawsze mało, kilkanaście procent,obok ponad 40%Chorwatów i 40%muzułmanów.

 19. MatkaPolka said

  Bandyckie NATO , Bandyckie USA, Bandyckie Niemcy są w całości odpowiedzialne za wojnę w Jugosławii,
  A skierowanie i wyroki Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, jest kolejnym cynicznym aktem – Bandycki Trybunał Powołany przez Bandyckie państwa w majestacie prawa – zwalnia z winy Sprawców ludobójstwa -NATO i kohorty i oskarż o zbrodnie ofiary bandyckich państw
  .

  Architektem Wojny w Jugosławii był kanclerz Kohl

  W latach 1990-1991 największy wpływ na los Jugosławii wywierały główne państwa Wspólnoty Europejskiej – RFN, Francja i Wielka Brytania. ZSRR – będący w przededniu upadku – zajęty był wówczas swoimi problemami, a USA pierwszoplanową rolę w dramacie jugosłowiańskim zaczęły odgrywać dopiero później.

  Konfliktowanie różnych grup etnicznych nastąpiło zgodnie z zasadami starą pruską i austriacka szkoły

  Wiodącą rolę w wojna w Jugosławii odgrywały od początku CIA i niemiecka BND.
  Operation Eagle – wspólne dzieło ok. 1000 agentów BND i CIA miało „dorabiać mordę Serbom” i robić prowokacje tak, aby zrzucić winę na Serbów .

 20. MatkaPolka said

  PRAWDA I KŁAMSTWA O ROZBICIU JUGOSŁAWII

  Truth and lies about the break-up of Yugoslavia: Forget Milosevic, this was a US operation from start to finish

  https://www.sott.net/article/292941-Truth-and-lies-about-the-break-up-of-Yugoslavia-Forget-Milosevic-this-was-a-US-operation-from-start-to-finish

  1991 czy wcześniej
  Czy wojna rozpoczęła się w 1991 roku od secesji Słowenii i Chorwacji?
  NIE. Już w 1979 r. BND (niemiecka CIA) wysłała do Zagrzebia zespół tajnych agentów. Misja: wesprzeć Franjo Tudjmana, rasistę, który aktywnie promował nienawiść etniczną i robił wszystko, co w jego mocy, aby rozpaść się w Jugosławii. Niemcy wsparli i sfinansowali to chorwackie Le Pen i wysłali mu broń przed wojną.

  W jakim celu? Berlin nigdy nie uznał istnienia zjednoczonego państwa jugosłowiańskiego, które odważnie opierało się niemieckiej agresji w czasie dwóch wojen światowych. Po raz kolejny łamiąc Jugosławię w łatwo zdominowanych minipaństwach, Niemcy próbowały kontrolować Bałkany. Strefa ekonomiczna, którą mogłaby zająć, aby usunąć ją z lokalnych władz, eksportować do niej produkty niemieckie i zdominować ją jako rynek. I strategiczna droga do ropy i gazu na Bliskim Wschodzie i na Kaukazie. W 1992 r. Bawarski minister spraw wewnętrznych oświadczył: „Helmut Kohl odniósł sukces tam, gdzie nie mógł ani cesarz Guillaume, ani Hitler”. (patrz: równoległe mapy „Jugosławia w 1941 r. – w 1991 r.”, Poker Kłamcow , str. 68-69)

  Niemiecka wola

  Czy Niemcy celowo prowokowały wojnę domową?

  TAK. Na początku szczytu w Maastricht w 1991 r. Kanclerz Niemiec Kohl był sam w potrzebie rozpadu Jugosławii i gwałtownie uznał „niepodległość” Słowenii i Chorwacji, wbrew zarówno prawu międzynarodowemu, jak i konstytucji jugosłowiańskiej. Ale wzrost niemieckiej potęgi narzuciłby to szaleństwo wszystkim swoim partnerom. Paryż i Londyn dolaczly do szeregu

  Komentarz: Jest bardzo mało prawdopodobne, by Niemcy przejęły inicjatywę: było to jeszcze bardziej państwem wasalskim Stanów Zjednoczonych w tamtym czasie niż teraz. Jednak, jak widzieliśmy w odniesieniu do Ukrainy, cele USA i UE nie zawsze są takie same.

  1. Prawie każda Jugosłowiańska Republika była mieszanką różnych narodowości. Rozdielenie terytoriów było tak absurdalne, jak podzielenie Paryża lub Londynu na etnicznie czyste dzielnice miejskie.

  2. Faworyzując neofaszystowskiego Tudjmana i muzułmańskiego nacjonalistę Izetbegovicia (który w młodości współpracował z Hitlerem), było pewne, że panika zostanie sprowokowana wśród ważnych mniejszości serbskich, które żyły przez wieki w Chorwacji i Bośni. Każda rodzina serbska straciła co najmniej jednego członka na straszliwe ludobójstwo popełnione przez faszystowskich Chorwatów i muzułmanów, agentów nazistowskich Niemiec w latach 1941-1945.
  Tylko Tito była w stanie doprowadzić do pokoju, równości i współistnienia w Jugosławia. Ale Berlin, a następnie Waszyngton, chciał raz na zawsze złamać ten kraj, który uważali za „zbyt daleko w lewo”
  Pasywne USA

  Czy podczas tej wojny Stany Zjednoczone pozostały „bierne i bezinteresowne”?

  NIE. Lord Owen, specjalny wysłannik Unii Europejskiej do Bośni, a później dobrze umiejscowiony obserwator, napisał w swoich wspomnieniach: „Bardzo szanuję Stany Zjednoczone, ale w ostatnich latach (92-95) dyplomacja tego kraju była winna niepotrzebnego przedłużania wojna w Bośni „.
  JakimI SRODKAMI?

  1. PRZESUWAJAC na bok wszystkie korzyści, jakie Berlin zyskał w tym strategicznym regionie Bałkanów.
  2. Podział i osłabienie Unii Europejskiej.
  3. Zainstalowanie NATO jako europejskiego policjanta kontynentalnego.
  4. CALKOWITE Ograniczanie RosjI dostępu do Morza Śródziemnego.
  5. Nakładanie przywództwa wojskowego i politycznego na wszystkie inne przygotowywane wojny.

  4. Bank Światowy i MFW

  Czy Bank Światowy i MFW pomogły zniszczyć ten kraj?

  TAK. W grudniu 1989 r. MFW nałożył drakońskie warunki na Jugosławię, które zmusiły liberalnego premiera Markovica do błagania o pomoc od George’a Busha S. Ta „pomoc” miała na celu destabilizację i bankructwo wszystkich dużych przedsiębiorstw państwowych. Bank Światowy zdemontował system bankowy, zwolnił 525,000 pracowników w ciągu jednego roku, a następnie nakazał natychmiastową eliminację dwóch na trzy miejsca pracy. Jakość życia spadła dramatycznie.

  Ta politykA i rosnąca liczba przerw w pracy w solidarności z zwolnionymii robotnikami we wszystkich republikach potęgowały sprzeczności między przywódcami różnych republik, którym Belgrad nie był już w stanie zapewnić finansowania. Aby wyjść z tego bałaganu, przywódcy musieli uciekać się do taktyki dzielącej i mocno zainwestowali w nacjonalistyczne nienawiści. Ta wojna była podpalana z zagranicy. Jak wielu innych.

  Wojna przeciwko Jugosławii była wojną globalizacyjną. Wszystkie wielkie mocarstwa zachodnie starały się zlikwidować jugosłowiański system gospodarczy, który uznali za zbyt lewicowy: z silnym sektorem publicznym, ważnymi prawami społecznymi, oporem wobec wielonarodowych korporacji … Prawdziwy powód tych różnych wojen przeciwko Jugosławii można odczytać w tym hańbie. (to zagrożenie?) z Washington Post: „Milosevic nie był w stanie uchwycić politycznego przesłania upadku muru berlińskiego, Wszyscy inni politycy komunistyczni zaakceptowali model zachodni, ale Miloszević poszedł w drugą stronę„. (4 sierpnia 1996).

  5. „Nasi przyjaciele

  Czy media podały fałszywy obraz „naszych przyjaciół” Tudjmana i Izetbegovicia?

  TAK. Hiper nacjonalistyczni przywódcy chorwaccy i muzułmańscy byli przedstawiani jako czyste ofiary, wielcy antyrasistowscy demokraci. Ale ich przeszłość, tak jak ich teraźniejszość, powinna była nas ostrzec:

  Kiedy przejął władzę, Franjo Tudjman oświadczył: „Cieszę się, że moja żona nie jest Żydem ani Serbem”. Pospiesznie przemianował ulice, które nosiły nazwy antyfaszystowskich partyzantów, przywrócił pieniądze i flagę starego ludobójczego reżimu faszystowskiego, i zmienił Konstytucję, aby uciec Serbom.

  Komentarz: Dlaczego brzmi to niezwykle podobnie do tego, co wydarzyło się na Ukrainie po zamachu stanu dokonanego przez Stanach Zjednoczonych -w przebraniu rewolucji godności…

  Podczas swojej kampanii wyborczej w 1990 r. Izetbegovic ponownie wydał swoją „Deklarację Islamską”: „Nie może być ani pokoju, ani koegzystencji między religią islamską a tymi instytucjami społecznymi i politycznymi, które są nieislamskie”. Ustanowił skorumpowany i mafijny reżim oparty przede wszystkim na lukratywnym czarnym rynku i porwaniu funduszy z pomocy międzynarodowej. Wezwał do pomocy, z błogosławieństwami Waszyngtonu, od islamskich najemników, przede wszystkim z Al-Kaidy.

  Po rozpoczęciu wojny poważne przestępstwa zostały popełnione przez wszystkie trzy obozy, ale ukrywając te historie, sytuacja stała się niezrozumiała.

  6. Historia i geografia

  Czy media ukryły istotną historię i geografię Bośni?

  TAK. Zmuszono nas do przekonania, że Serbowie byli agresorami, że najechali na Bośnię spoza jej granic. W rzeczywistości w Bośni żyły od dawna trzy grupy narodowościowe: muzułmanie (43%), Serbowie (31%), Chorwaci (17%). Nie należy też zapominać, że 7% „Jugosłowian” pochodziło z małżeństw mieszanych lub wolało unikać wąskiej tożsamości narodowej.

  Podział Bośni według narodowości, tak jak zrobiła to UE, był absurdalny i niebezpieczny. Ponieważ ta różnorodna populacja była całkowicie wymieszana: muzułmanie żyli głównie w miastach, podczas gdy Serbowie i Chorwaci tworzyli chłopstwo i byli rozproszeni w podregionach. Bośni nie dało się rozdzielić bez wojny domowej.

  W rzeczywistości Serbowie w Bośni nie walczyli o inwazję na tereny „innych”, lecz o uratowanie swoich ziem i ustanowienie korytarzy komunikacji między nimi. To była absurdalna i krwawa sytuacja, ze wszystkimi spustoszeniami wojny domowej, ale ta wojna domowa została sprowokowana przez wielkie mocarstwa.

 21. MatkaPolka said

  cd

  7. „Dobrzy chlopcy” i „źli chlopcy”

  Czy założenie „agresorów serbskich, – chorwackich i muzułmańskich ofiar” było prawidłowe?

  NIE. Dowodzący siłami ONZ w Bośni w okresie od lipca 1993 r. Do stycznia 1994 r. Belgijski generał Briquemont był dobrze przygotowany do deklaracji: „Dezinformacja jest całkowita (…) Telewizja potrzebuje kozła ofiarnego, w chwili obecnej istnieje całkowita jednomyślność w potępianiu Serbowie, a to w żaden sposób nie ułatwia szukania rozwiązania, nie sądzę, by można było spojrzeć na problem byłej Jugosławii i Bośni i Hercegowiny tylko z punktu widzenia anty-Serbów. Jest to o wiele bardziej skomplikowane. w samym środku wojny chorwacko-muzułmańskiej przekazaliśmy informacje o masakrach popełnionych przez armię chorwacką, a amerykański dziennikarz powiedział mi: „Jeśli podasz tego rodzaju informacje, amerykańska opinia publiczna niczego nie zrozumie. ”

  To nie jest kwestia zaprzeczania zbrodniom popełnianym przez siły serbskie. Ideologia znaleziona w pismach bośniackiego przywódcy Serbów Karadżicia jest skrajnie prawicowa. Ale w rzeczywistości, po rozpadzie Jugosławii, ze wszystkich stron, niektóre siły kryminalne i polityczne wykorzystały metody wojny, aby zdobc terytorium i bogactwa. W trzech obozach – chorwackiej, muzułmańskiej i serbskiej – bojówki popełniły poważne zbrodnie. Ze szkodą dla wszystkich ludzi. Tak więc w sierpniu 1994 r. Muzułmański przywódca nacjonalistyczny w Sarajewie, Izetbegović, zaatakował muzułmański region Bihac, kontrolowany przez Fikreta Abdica, który zdystansował się od Izetbegovicia i chciał żyć w harmonii z sąsiadami serbskimi i chorwackimi. W tej ofensywie Izetbegovic był wspierany przez sześciu amerykańskich generałów.

  Zachowujac milczeniee wobec zbrodni „naszych przyjaciół”, ale demonizując każdego, kto stawia opór, jest klasyczną propagandą wojenną. Liczne kłamstwa medialne zostały całkowicie sfabrykowane przez amerykańską firmę public relations Ruder Finn. Koledzy słynnego Hill & Knowlton, który stworzył media, klamstwo opowiadaje o kuwejckich inkubatorach skradzionych przez Irakijczyków.

  8. „Czystki etniczne”?

  Czy Serbia zainicjowała program czystek etnicznych?

  NIE. Jeśli ktoś uważa, że czystki etniczne faktycznie były programem „dyktatora Milosevica”, trzeba przyznać, że program ten był niestety nieskuteczny. Ponieważ przez całe lata wojny i do dzisiaj, jeden na pięciu mieszkańców Serbii nie jest Serbem. W Belgradzie istnieje i zawsze istniało wiele mniejszości żyjących bez żadnych trudności: muzułmanie, Cyganie, Albańczycy, Macedończycy, Turcy, Węgrzy, Gorani. .

  W rzeczywistości, w przeciwieństwie do wizerunku prasy, Serbia jest dziś jedynym państwem byłej Jugosławii, podobnie jak Macedonia, która pozostaje „wielonarodowa”. Z drugiej strony wszystkie protektoraty NATO – Chorwacja, Bośnia i Kosowo – praktykowały prawie całkowite oczyszczenie etniczne.
  Milosevic sprzeciwił się ekscesom popełnionym przez serbskie bojówki w Bośni. Jego żona złożyła przeciwko nim kilka oświadczeń. Embargo zostało nawet zastosowane przez Serbię przeciwko Karadzicowi. Z pewnością część serbskiej opinii publicznej była pod wpływem rasistowskiego nacjonalizmu. Ale stało się tak właśnie dzięki Niemcom i wielkim mocarstwom, które pogrążyły kraj w wojnie domowej, a tym samym wywołały nienawiść.

  9. Srebrenica
  Czy media poprawnie zrelacjonowały Srebrenicę?
  NIE. Pierwszy element. Nawet jeśli chodzi o potępienie ohydnych zbrodni, prawdy historycznej – niezbędnej do pojednania – nie służą procesy propagandowe, które bezrefleksyjnie używają terminu „ludobójstwo”, przez zaciemnienie faktu, że niektóre z ofiar zginęły w walkach zbrojnych lub systematyczna podawanie przesadej liczb ofiar. Ankiety dowiodły, że wiele „ofiar” znaleziono kilka miesięcy później w wyborach lub nawet brało udział w innych bitwach z armią Izetbegovicia. Ta informacja była i pozostaje zasłonięta. Nie będziemy tutaj wdawać się w spór o liczby, które tylko poważni historycy będą w stanie rozstrzygnąć w sposób definitywny.

  Drugi element. Dlaczego media ukrywają wydarzenia istotne dla zrozumienia tego dramatu? Na początku region ten był zamieszkiwany przez muzułmanów i Serbów. Serbowie uciekli w 1993 r. w wyniku czystek etnicznych dokonanych przez muzułmańskie nacjonalistyczne oddziały Izetbegovicia. Francuski generał Morillon, który dowodził tamtejszymi siłami ONZ, oskarża: „W noc ortodoksyjnych Świąt Bożego Narodzenia ,w świętej noc w styczniu 1993 r., Nasser Oric prowadził napady na serbskie wioski … Były odrąbane głowy, ohydne masakry popełnione przez siły Nasera Orica we wszystkich sąsiednich wioskach. ” (Dokumenty informacyjne francuskiego Zgromadzenia Narodowego, Srebrenica, t 2, s. 140-154). Pragnienie zemsty nie usprawiedliwia zbrodni popełnionych później. Ale dlaczego systematycznie ukrywane są zbrodnie „naszych przyjaciół”?

  Trzeci element. Podobnie jak inne tak zwane zdemilitaryzowane „bezpieczne nieba”, Srebrenica była w rzeczywistości obszarem wykorzystywanym przez siły Izetbegovicia do przegrupowania, a siły ONZ chroniły oddziały Izetbegovicia przed całkowitą klęską. Zdumiewające, wojska Orica wycofały się z Srebrenicy zaledwie na tydzień przed masakrą. Francuski generał Germanos: „Oric szeroko ogłosił, że opuścił Srebrenicę, ponieważ oni chcieli, aby Srebrenica upadła.” Oni „to znaczy Izetbegović.

  A dlaczego? To Interesujące jeśli powrócimydo ciekawego raportu ONZ, napisanego półtora roku wcześniej przez Kofiego Annana: „Izetbegovic dowiedział się, że interwencja NATO w Bośni jest możliwa, ale stanie się tak tylko wtedy, gdy Serbowie przedostaną się do Srebrenicy i zmasakrują co najmniej 5000 osób [sic]. ” Masakra przewidywana półtora roku wcześniej , zanim to się stało! (Raport ONZ z 28-29 listopada)

  Generał Morillon również poinformował nas, że „to ludzie Izetbegovicia sprzeciwili się ewakuacji wszystkich, którzy prosili o wyrwanie, a było ich wiele”. Jego wniosek: „Mladić wpadł w pułapkę w Srebrenicy”.

  10. Pierwsze ofiary
  Czy pierwsze ofiary wojny zostały zabite przez Serbów?
  NIE. 28 czerwca 1991 r. Słoweńska policja straciła (przynajmniej) dwóch nieuzbrojonych żołnierzy jugosłowiańskiej armii narodowej, którzy poddali się pod Holmec, posterunku na austriackiej granicy. Zostało to potwierdzone przez gazetę Slovenske Novice. Zostało również „ustalone od samego początku”, że na trzech żołnierzach tej samej jugosłowiańskiej armii dokonano egzekucji na stanowisku na włoskiej granicy po poddaniu się. (Fakty i zeznania zgłoszone do ICY w Hadze, por. Zapomniane zbrodnie, Igor Mekina, AIM Ljubljana, 11.02.99).

  11. Obozy koncentracyjne?
  Czy słynny obraz „obozów koncentracyjnych” był fałszywy?
  TAK. Sfabrykowane przez Bernarda Kouchnera i Médecins du Monde, ten obraz pokazywał niektórych „więźniów” trzymanych, pozornie, za drutem kolczastym. Jeden z nich miał okropnie wystające żebra. Kouchner wkleił obok zdjęcia wieżę strażniczą z Oświęcimia i oskarżenie o „masową eksterminację”. Abywykuć w domowej prasie wiadomość „Serbowie = Naziści”. W ten sposób podjął kampanię demonizacji rozpoczętą przez amerykańską firmę public relations Ruder Finn.

  Komentarz: Podwójne wielkie zniekształcenie, gdy zauważamy, że to Serbowie byli antyfaszystami w czasie II Wojny Światowej ORAZ, że zostali zamordowani w PRAWDZIWYM ludobójstwie dokonanym przez Chorwackich nazistów w nazistowskim „Auschwitz na Bałkanach”. Powinniśmy również to wiedzieć, że Bernard Kouchner, był wymieniany w 2010 roku przez Jerusalem Post jako „15- ty najbardziej wpływy ŻYDÓW na świecie”,. Również jego kolega w podróżach Bernard Henri-Levy wydaje się mieć słabość do faszystów ..

  Ale całość została sfałszowana i wzięta z raportu brytyjskiego kanału telewizyjnego ITN. Sztuczka stała się oczywista, gdy obejrzeliśmy materiał nakręcony w tym samym czasie przez lokalną ekipę telewizyjną. W rzeczywistości brytyjska kamera została celowo umieszczona za dwoma samotnymi pasmami drutu kolczastego, które tworzyły ogrodzenie otaczające starą miejsce przeznaczone dla maszyn rolniczych. „Więźniowie” znajdowali się na „zewnątrz” drutu kolczastego. Byli WOLNI, ponieważ byli uchodźcami w tym obozie, aby uciec przed wojną i ŻOŁNIERZAMI, którzy chcieli zmusić ich do walki. W całym filmie jedyny więzień, który mówi po angielsku, trzy razy deklaruje dziennikarzowi ITN, że są dobrze traktowani i czują się bezpiecznie. Mężczyzna z wystającymi żebrami (ciężko chory) został powołany na pierwszy plan, gdy wszyscy jego współwięźniowie wyglądali na zbyt dobrze. Montaż filmowy Kouchnera był jednym wielkim fałszem. (Cfr Liars ‚Poker Poker Kłamców, s. 34)

  Na pewno w Bośni były obozy. Ale nie dla eksterminacji, ale raczej były przygotowane dla wymiany więźniów. Naruszenia praw człowieka były tu popełniane. Ale dlaczego ukrywane są przed nami raporty ONZ na ten temat? Raporty ONZ Obejmowało sześć obozów chorwackich, dwa obozy serbskie i jeden obóz muzułmański.

  12. Sarajewo

  Czy podano nam prawdziwe relacje o trzech wielkich masakrach w Sarajewie?
  NIE. Trzy razy zachodnia opinia publiczna była zszokowana tymi okropnymi obrazami: dziesiątki ofiar rozerwanych na kawałki przez wybuch przed piekarnią lub na targowisku w Sarajewie. Natychmiast Serbowie zostali oskarżeni o zabicie cywilów przez bombardowanie miasta. I to pomimo licznych sprzecznościach zawartych w oficjalnych komunikatach.
  Ale nigdy opinia publiczna nie była informowana o wynikach dochodzeń prowadzonych przez innych nie tylko przez ONZ. Nie było również raportów, które oskarżyły siły prezydenta Izetbegovicia. Co więcej, wysocy urzędnicy z Zachodu wiedzieli o nich, ale starannie je ukrywali. Dopiero znacznie później, redaktor naczelny Nouvel Observateur, Jean Daniel, przyznał:

  Dziś muszę to powiedzieć, usłyszałem kolejno od Edouarda Balladura (ówczesnego francuskiego premiera), François Léotarda (ministra armii), Alaina Juppé (ministra spraw zagranicznych) i dwóch” wysokich rangą „generałów, których Zaufanie, którego nie mogę zdradzić, wymieniając ich nazwiska, powiedz mi (…), że pocisk wystrzelony na rynek (Sarajewie) był także pochodził z oddziałów muzułmanów, którzy sprowadziliby rzeź na własnych ludzi. Czy bałem się tej obserwacji? Tak,Premier odpowiedział mi bez wahania … „(Nouvel Observateur, 21 sierpnia 1995 r.)

  Dlaczego te manipulacje? Jakby przez przypadek, każda masakra miała miejsce tuż przed ważnym spotkaniem, aby uzasadnić niektóre środki Zachodu: embargo przeciwko Serbom (92), bombardowanie NATO (94), oraz ostateczna ofensywa (95). NATO i Izetbegovic zastosowały zasadniczą zasadę propagandy wojennej: usprawiedliwiają ofensywę kłamstwami medialnymi, „masakrą”, by szokować opinię publiczną.

  Oficjalna wersja oblężenia Sarajewa skrywa kilka punktów:

  1. Serbskie siły z pewnością popełniły poważne zbrodnie. Ale cywile, którzy chcieli uciekać przez tunel, który pozwolił im opuścić miasto, zostali powstrzymani przez reżim Izetbegovica. Chciał zmaksymalizować klientele dla swojego czarnego rynku, porywając dla siebie pieniądze z pomocy międzynarodowej.

  2. To było Szczególnie ważne aby przedstawić czarno-białego obrazu ofiar i ich agresorów. W rzeczywistości, nawet w Sarajewie, snajperzy Izetbegovicia regularnie zabijali mieszkańców serbskich części miasta, ale o tym nikt nawet nie nadmienia .

  3. Niektóre równie poważne okrucieństwa miały miejsce , na przykład w Mostarze. Ale nastąpiły tutaj w wyniku walk pomiędzy Chorwatem i siłami muzułmańskimi, które miały miejsce znacznie wcześniej zanim wszyscy Serbowiei zdołali uciec.

  13. Największe „CZYSTKA”
  Czy największa czystka etniczna wojny była popełnione przez armię chorwacką?
  TAK. 4 sierpnia 1995 r. Setki tysięcy chorwackich żołnierzy, sto pięćdziesiąt czołgów, dwieście transportów wojsk, ponad trzysta sztuk artylerii i czterdzieści wyrzutni pocisków zaatakowały serbską ludność Krajiny. Ponad 150 000 Serbów zostało zmuszonych do opuszczenia tego regionu, który zamieszkiwali od wieków. Dokonano najgorszych okrucieństw wojny: chorwackie siły zabiły starców, którzy nie mogli uciec, i spalili 85% opuszczonych domów.

  Prezydent Clinton nazwał ofensywę „bardzo użyteczną„. Jego sekretarz stanu powiedział: „Zdobycie Krajiny może doprowadzić do nowej sytuacji strategicznej, która może być dla nas korzystna”. Co gorsza: Stany Zjednoczone poradziły Chorwacji w przeprowadzaniu ofensywyzgodnie z aprobatą chorwackiego ministra spraw zagranicznych. Ponadto to Waszyngton objął przyjął na siebie dowództwo nad szkoleniem tej „demokratycznym” armii , (Liars ‚Poker – Poker Kłamców, s. 193-194)

  14. Bomby uranowe
  Czy USA używały broni ze zubożonego uranu również w Bośni?
  TAK. Na konferencji międzynarodowej „Uran, ofiary przemawiają”, zorganizowanej w Brukseli w marcu 2001 r., Bośniacki lekarz przedstawił bośniackiego Serba leśniczego, ofiarę podobną do wielu innych typowych i szybko rozwijających się nowotworów po wystawieniu na działanie zubożonego Uranu DU (depleted uranium) w rejonach bombardowania USA.
  (Uran jest dwa razy cięższy od ołowiu – pociski z uranem dwukrotnie lepiej przebijają pancerze czołgów)

  Bośniacki urzędnik z Ministerstwa ds. Zdrowia przedstawił pewne statystyki: ludność serbskiej dzielnicy Sarajewie, zbombardowana przez amerykańskie samoloty w 1995 r. (Populacja wyrzucona później z tego miasta), wykazała pięciokrotny wzrost różnych rodzajów raka

  Broń wykorzystująca uran zubożony pozwoliła USA – ale także Francji i Wielkiej Brytanii – pozbyć się odpadów z elektrowni jądrowych. Te produkty uboczne poważnie zanieczyszczają zarówno ziemię, jak i wodę podziemną, powodując raka, białaczkę i monstrualne wady wrodzone (w tym dzieci urodzone w zakażonych OG). Krótko mówiąc, użycie tych zubożonych ramion uranu przekształciło kilka krajów w wysypiska odpadów radioaktywnych na wieczność. (wideo i broszura ” Mówią ofiary Uranu, „).

  15. Jedyna „dobra wojna”

  Czy wojna przeciwko Jugosławii była jedyną dobrą wojną Stanów Zjednoczonych?
  NIE. Stany Zjednoczone starały się wmówić i zmusić opinię publiczną do wierzenia, że prowadziły w Jugosławii wojną humanitarną. I aby przedstawić się, jako obrońca muzułmanów. Ale w rzeczywistości Waszyngton i Berlin sprowokowały tę wojnę. CelowoW samolubnym interesie podboju pewnych celów strategicznych: ekonomicznej kolonizacji Bałkanów, przejęcia kontroli nad szlakami transportu ropy i walki o dominację nad światem..

  Komentarz: … i mogli to zrobić tylko wtedy, gdy Rosja była w rozsypce. Dlatego Putin powiedział, że upadek ZSRR był „największą geopolityczną tragedią XX wieku”; wyzwolił furię Imperium Amerykańskiego do zaatakowania największej liczby ludzi na świecie niż kiedykolwiek wcześniej.

  USA nigdy nie prowadziła w wojnie humanitarnej. I w tej wojnie przeciwko to nie był strażakiem gaszącym pożar, wręcz odwrotnie w Jugosławii, to był zapalnikiem wywołującym ten pożar. To USA było najbardziej winne zadawania cierpienia wszystkim ludziom. USA nie mogą być z jednej strony przyjacielem muzułmanów na Bałkanach, a z drugiej – ich najgorszym wrogiem w Palestynie i Iraku. Stany Zjednoczone są wszędzie wrogiem muzułmanów.

  I USA są najniebezpieczniejszy wrogiem wszystkich ludzi na świecie. Zagrażają Syrii, Iranowi, Korei Północnej, Kubie, a nawet Chinom. Ponieważ jego strategia wojenna USA nie ma innego celu niż utrzymanie niesprawiedliwego porządku ekonomicznego, zdominowanie i wykorzystanie każdego kraju na ziemi do końca dalszego wzbogacania małej garstki super-miliarderów.

  Dlatego tak ważne jest zdemaskowanie wszystkich kłamstw medialnych i ujawnienie prawdy o wojnie przeciwko Jugosławii: była to Agresja wojenna.

  Podsumowanie, apel.

  Nie damy ci „wyniku” oceny do jakiego stopnia, ucierpieliście od manipulacji medialnej. To byłoby nieprzyzwoite. W ciągu tej dekady zbyt wielu niewinnych ludzi ucierpiało i cierpi nadal z powodu dezinformacji reżyserowanej przez wielkie mocarstwa, aby lansować do przód swoją imperialistyczną dominację.

  Inni ludzie, bliżej ciebie, a może i Ty sam, ponoszą i ponosili kolejną krzywdę: wiedząc, co was traumatyzowało za tymi zorganizowanymi kłamstwami, ale nie mogąc nic z tym zrobić. Taka była potężna indoktrynacja świadomości publicznej.

  Odpowiedzi, które tu przedstawiamy, są wynikiem długich badań, które zajęły dużo czasu i wymagały szczegółowych badań, aby prawda mogła się przebić. Chcielibyśmy tylko pokazać wam, że każdy z was może uciec od hipnotycznego zaklęcia medialnego, które ma sprawić, że będziemy akceptować nie akceptowalne

  Co robić? Nie wystarczy powiedzieć po kolejnych kłamstwach po każdym kolejnym konfliktu: „Nigdy więcej!”
  Musimy nieustannie poszukiwać, o co w każdej wojnie rzeczywiście chodzi – ekonomicznie i strategicznie. Szarpnąć zasłonę za którą ukrywają się kukiełkarze, którzy pociągają za sznurki poza sceną. Aby wspólnie organizować, aby szybciej zbadać sprawę. Oraz szersze rozpowszechnianie wyników tych „quizów medialnych”.

  Możesz pomóc wzmocnić efekty quizu medialnego, kontaktując się z nami. Nigdy nie powinniśmy być uzależnieni od tego horroru i cynizmu mediów i polityków .

 22. MatkaPolka said

  Konfliktowanie różnych grup etnicznych nastąpiło zgodnie z zasadami starej pruskiej i austriackiej szkoły

  Wiodącą rolę w wojna w Jugosławii odgrywały od początku CIA i niemiecka BND.
  Operation Eagle – wspólne dzieło ok. 1000 agentów BND i CIA miało „dorabiać mordę Serbom” i robić prowokacje tak, aby zrzucić winę na Serbów .

  Były bośniacki agent ds. Tajnych Edin Garaplija zeznał na temat „wstrząsających” informacji, które dowiedział się podczas operacji Eagle, gdy przesłuchiwał Nedzad Herenda, byłego członka jednostki paramilitarnej o nazwie Larks.

  Podczas przesłuchania Herenda rzekomo przyznał, że osobiście zabił francuskiego członka ONZ w 1995 r. – „aby ONZ zarzuciła winę na Serbów za to”, a jednostka Larks była odpowiedzialna za próbę zamachu na życia Sefera Halilovicia w 1993 r.

  Kosowo stało się wylęgarnią islamskiego radykalizmu

  KLA – Kosovo Liberation Army – Armia wyzwolenia Kosowa była tworem CIA odpowiedzialna była za zamordowanie co najmniej 10,000 Serbów. Została uznana przez ONZ za organizację terrorystyczną, dlatego „rozwiązano ją i zmieniono nazwę KLA na Kosowo Protection Force popierana przez ONZ

  KLA została utworzona i trenowana w obozach CIA
  Stała się najwieksza siatką przerzutu nark.ko.tykow do Europy

  THE TRUTH about Kosovo, the KLA, the CIA, al Qaeda and the 9-11 Connection
  http://forum.prisonplanet.com/index.php?topic=28073.0
  Szwajcarski poseł Donatello Poggi podkreśla, że wiele wydarzeń na Bałkanach w latach dziewięćdziesiątych stanowiło rezultat propagandy i że Zachód ukrywa prawdę o licznych Serbach zabitych w Srebrenicy i Kosowie.

  W latach 1992-1995 w regionie Srebrenica zginęło 3180 Serbów, z czego 70 osób, a wszystkie ofiary są znane imionami, pisze Poggi.

  Druga masakra, bośniaccy muzułmanie, zawiera wiele niejasnych aspektów liczby ofiar, ponieważ ujawniono wiele kłamstw, takich jak obecność ofiar, które nie miały nic wspólnego z Srebrenicą, podkreśla Poggi. Te fakty zostały systematycznie ukryte przez muzułmańskich polityków, państw członkowskich NATO i zachodnich mediów

  Jeśli chodzi o Kosowo, Poggi zastanawia się, czy ktoś pamięta tak zwaną masakrę ludności cywilnej z Albanii w Kosowie, rzekomo popełnioną przez Armię Jugosławii. Ilu osób zdało sobie sprawę z tego, że ci domniemywani cywile byli faktycznie członkami KLA zabitych w bitwie, podczas gdy szef międzynarodowej grupy obserwacyjnej był niczym innym jak agentem CIA, Williamem Walkerem. To on nakazał zabijanie terrorystów KLA jako cywili, stwarzając długą oczekiwaną okazję do wojny z FR Jugosławią, pisze Poggi.

  Nikt nie pamięta jeszcze straszliwej operacji Chorwackiej Burza (Croatian Storm) z dnia 4 sierpnia 1995 r., Gdy armia chorwacka, wraz z 150 000 żołnierzy, zaatakowała Serbską Krajinę i dokonała czystki etnicznie Serbów. Ci, którzy zorganizowali takie czystki etniczne, a mianowicie operację Storm, byli, podobnie jak, przestępcy z KLA finansowani przez CIA i Albańczycy z całego świata, podkreśla Poggi.

  Czytaj całość..

 23. MatkaPolka said

  Kohl a rozbicie Jugosławii

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/19/kohl-a-rozbicie-jugoslawii/
  (***)
  Według prof. Waldenberga w latach 1990-1991 największy wpływ na los Jugosławii wywierały główne państwa Wspólnoty Europejskiej – RFN, Francja i Wielka Brytania. ZSRR – będący w przededniu upadku – zajęty był wówczas swoimi problemami, a USA pierwszoplanową rolę w dramacie jugosłowiańskim zaczęły odgrywać dopiero później.

  W okresie tym „zdecydowane działania zmierzające przede wszystkim do wspierania secesjonizmu słoweńskiego i chorwackiego, a w konsekwencji do rozbicia Jugosławii, prowadziły Austria i RFN, przy czym to ostatnie państwo odegrało oczywiście kluczową rolę”.

  Działania RFN na rzecz rozbicia Jugosławii rozpoczęły się jeszcze przed 1990 rokiem. Andreas Zumach, niemiecki dziennikarz zajmujący się polityką międzynarodową, w artykule opublikowanym w 1995 roku utrzymywał, że wywiad RFN (Bundesnachrichtdienst – BND) już w latach 80. XX wieku działał na rzecz zaostrzenia konfliktów pomiędzy Zagrzebiem a Belgradem. Ponadto w tym czasie miały napływać z RFN do Chorwacji znaczne ilości uzbrojenia.

  Niejasne jest jedynie, czy działo się to za zgodą rządu niemieckiego. Natomiast Erich Schmidt-Eenboom w biografii politycznej niemieckiego ministra spraw zagranicznych Klausa Kinkela pisał, że już pod koniec lat 70. BND nawiązała współpracę z chorwackimi zwolennikami secesji. Niemiecki wywiad zaczął wówczas kształtować politykę bałkańską.

  W latach 1990-1991 szczególną gorliwość w popieraniu secesjonizmu Słowenii i Chorwacji przejawiali minister spraw zagranicznych Austrii Alois Mock z Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) i lider tej partii Erhard Busek. Gorąco zachęcali oni separatystów słoweńskich i chorwackich do ogłoszenia secesji oraz przeciwdziałali na forum OBWE próbom utrzymania jedności Jugosławii.

  Mock doprowadził do tego, że Austria jako pierwsza uznała secesję Słowenii i Chorwacji. Przypisuje mu się także to, że wpłynął na stanowisko w sprawie secesji swojego niemieckiego przyjaciela Helmuta Kohla.

  Secesjonizm słoweński i chorwacki znalazł też silne wsparcie w mediach austriackich i niemieckich. Towarzyszył mu wyraźny antyserbizm, który wkrótce stał się narracją większości mediów zachodnich, w tym polskich. Austriacki tygodnik „Profil” skomentował 22 lipca 1991 roku tę kampanie antyserbską jako bardzo spóźniony rewanż Austrii i Niemiec za pierwszą wojnę światową.

  Austriacko-niemieckiej polityce wobec Jugosławii początkowo próbowała się przeciwstawiać Francja. Jej prezydent – François Mitterrand – często powtarzał w tym czasie „lubię Serbów”, ale ostatecznie musiał się wycofać, by uniknąć otwartego konfliktu francusko-niemieckiego w przededniu konferencji w Maastricht, która miała zadecydować o utworzeniu Unii Europejskiej.

  Już 19 listopada 1990 roku przewodniczący Prezydium Jugosławii Borisav Jović usłyszał od Mitterranda, że Francja nie popiera secesjonizmu Słowenii i Chorwacji, ale niewiele może uczynić.

 24. Pinxit said

  19-23
  Matka Polka
  Znakomite opracowanie.

  Sytuacja na Balkanach byla zawsze bardzo skomplikowana.
  Mnie zastanawia to, ze wielu dyskutantow, ktorzy nie maja zieloneo pojecia o polityce ekspansji i militaryzmu swiatowego zabieraja glos, udajac znawcow przedmiotu – a tak naprawde powtarzajac medialna propagande, ktora oskarza ofiary militarnej ekspansji Zachodu.

  Poza, oczywiscie proniemiecka Slowenia, zadna byla republika Federacji Jugoslowianskiej nie zyskala na tej wojnie.

  Wojna zreszta jest niedokonczona: trzeba jeszcze zniszczyc Macedonie i Czarnogore.
  Glupki niedouczone popieraly Kosowo.
  Ciekawe kogo beda teraz popierac gdy padnie Czarnogora i Macedonia?.
  Wyswobodzicieli zza oceanu?

  Dzis prezydent Francji, Macron, oglosil, ze idzie na pomoc bratniej Libii, zeby zwalczac handlarzy narkotykow w tym kraju!!
  Powtorka z rozrywki?
  Kiedy Sarkozy razem z filozofem”, slynnym syjonista Bernardem-Henry Levym, napadli na Libie, zeby oswobodzic kraj od tyrana Kadafiego – Sarkozy osobiscie obiecal Libii demokracje i swietlana przyszlosc!
  Dzis, kolejny prezydent Francji obiecuje …wszystkim plemionom w Libii -ponad 40!, ze oczysci kraj z narkotykow! (moze jednak zacznie od Francj??)

  Bush obiecal Irakowi taka sama przyszlosc: swietlana!
  Senator McCain obiecal Ukrainie „taka przyszlosc, na jak sobie zasluzyli”. (ten przynajmniej niechcaco trafil w 10!)

  Amerykanski Kongres obiecal Syrii zmiane rezimu, co mialo wprowadzic kraj w euforie i wieczny dobrobyt.
  Przy okazji zniszczyli wszystkie historyczne miasta (z wyjatkiem Damaszku) i miejsca, i wymordowali cwierc miliona ludzi a ponad milion wypedzili z kraju.
  Swiat milczal w czasie nalotow dywanowych na Syrie!!!

  Teraz kongres i ‚niezalezne’ media w USA dzielnie przygotowuja sie do wyborow w Rosji; nalezy bowiem wyzwolic biednych Rosjan od tyranii Putina, bo Rosjanie maja mentalnosc rabow i zawsze beda popierac dyktature. Nalezy im te mentalnosc niewolnika wybic z glowy.

  Kazda draka dobra.
  Szkalowanie i osmieszanie roznych narodow – to przeciez doskonala przygrywka do konfliktu.
  Fryzura Kim Jong una jest wazniejsza niz przypominanie o amerykanskiej wojnie koreanskiej, ktora zniszczyla polowe ludnosci Korei i wszystkie miasta!

  Coraz to nowych j rosyjskich zawodnikow eliminuje sie z udzialu w mistrzostwach w Korei Poludniowej.
  Zawodnicy innych krajow sa zachwyceni!
  Wiecej medali zostanie dla nich co szalenie wzmocni im ducha komercyjno-sportowego.

 25. Pinxit said

  Ostanie wiadomosci

  Zastanawia kiedy beda skazywac NATO za zbrodnie ludobojstwa?

  „Victims” of Tribunal for Former Yugoslavia: Suicides, Cancer and Conspiracies – Sputnik International
  https://sputniknews.com/world/201712031059653422-icty-tribunal-yugoslavia-victims/

 26. Pinxit said

  Teraz, kiedy USA tak sie bardzo martwi o hakerow i wybory, to jankesowskie wladze sami staja na wysokosci zadania: nastepna republika na Balkanach do odstrzalu!!
  Tak sobie mysle, ze Hitler kowbojom do piet nie dorosl!

  Regime Change: Will Macedonia be Removed from the Map in 2018? | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/regime-change-will-macedonia-be-removed-from-the-map-in-2018/5621182

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: