Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.

Posted by Marucha w dniu 2014-11-14 (Piątek)

Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

Powtarzam ten wpis bo jakoś przeszedł bokiem a informacja jest bardzo ważna bowiem określa kierunek w jakim będzie w najbliższym czasie podążał świat. Byc może nawet do III światowej.

Zachodnie media a ślad za nimi polskie dołożyły starań by zignorować zmanipulować wypowiedź Władimira Putina w Soczi pod koniec października. W tym roku w konferencji wzięło udział 108 ekspertów, historyków i politologów z 25 krajów, w tym 62 zagranicznych. Niezależnie od tego co kto myśli lub sądzi na temat Putina jest jasne jak słońce że było to chyba najważniejsza mowa polityczna od 5 marca 1946 roku, czyli zawieszenia przez Churchilla „Żelaznej kurtyny”.

W tej wypowiedzi Putin nagle zmienia zasady gry a może nawet samą grę. Dotychczas politycy grali w polityce międzynarodowej w salonowca. Swoje publiczne wypowiedzi starali się trzymać w sferze przyjemnej fikcji, prowadząc zakulisowe tajne negocjacje o przywracaniu pokoju. Jednakże skąd brały się wojny, skoro wszyscy wiecznie bredzili o pokojowej koegzystencji NWO.

Oficjalne mowy były tylko na pokaz ,choć od czasu do czasu udawało się wypracować jakieś porozumienie które zazwyczaj tylko odwlekało egzekucje skazanego lub zmieniało rodzaj kary.

Dotychczas Putin także próbował tej gry, oczekując, że Rosja jest traktowane poważnie zgodnie z zasadą, że negocjuje równy z równym. Ale te nadzieje zostały pogrzebane, szczególnie po tym jak jednostronnie nałożono na Rosję sankcje i zaczęto ją strofować mówiąc co wolno, czego nie.

Na wspomnianej konferencji, Putin oświadczył, że gra się skończyła. Wypowiedź stanowiła jakby naruszenie tabu gdy przywódcom politycznym Zachodu nowe zasady gry podano prosto w oczy.

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach i negocjacjach „dupereli” na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości, sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwu i biorą pod uwagę interesy obu stron.

2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot, który to wszystko zniszczył nosi nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.

3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek z piasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji. Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.

4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.

5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe „Imperium chaosu” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium, które nie jest Rosji potrzebne, gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbować reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja nie będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata, może siejąc wiatr zebrać burzę.

7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje. Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.

8. Rosja nie zamierza blokować tych, którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO) ani tych prób udaremniać. New World Order może powstawać, o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się, przyjmując na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosję w ten proces, lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.

9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata, który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone – ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach, jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.

Podsumowując to wszystko: czas zabawy się skończył. Dzieci, odłóżcie swoje zabawki. Teraz jest czas dla dorosłych do podejmowania decyzji. Rosja jest na to gotowa – a świat?

Oto całość wystąpienia Putina:

Szersze omówienie tego wystąpienia można znaleźć tu:
http://www.sadistic.pl/valdai-discussion-club-wystapienie-wladimira-putina-2411-vt324557.htm

Tu – pełen tekst po angielsku: http://eng.kremlin.ru/news/23137

Prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow uważa, że „wałdajskie” przemówienie Władimira Putina w Soczi było jednym z najlepszych wystąpień podczas jego kariery politycznej. Uznał wystąpienie Putina za „fantastyczne”, podkreślając, że wymaga tego obecna sytuacja. Eksperci są zgodni co do tego, że prezydent Rosji jest pierwszym liderem, który nazwał po imieniu zachodzące obecnie na świecie procesy.

http://nathanel.neon24.pl

Komentarzy 41 do “Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.”

 1. Anteas said

  Jak to Rosja nie prowadzi wojny? Przecież nawet dzieci z piaskownicy wiedzą że Rosja prowadzi wojnę na Ukrainie. Murzyn z Waszyngtonu tak powiedział, więc musi być to prawda, przecież murzyn z Waszyngtony nigdy nie kłamie. Nawet dzieci z piaskownicy wiedzą że Murzyn z Waszyngtonu nie kłamie, bo on sam tak powiedział, więc musi to być prawda, bo przecież nie kłamie. Sam to powiedział.
  Zatem skoro Murzyn nie kłamie, to pan Putin kłamie. Skąd wiadomo że to pan Putin kłamie? Pan Putin zawsze kłamie, więc tym razem też kłamie. Skąd wiadomo że pan Putin zawsze kłamie? Murzyn z Waszyngtonu tak powiedział, a ponieważ murzyn z Waszyngtonu nie kłamie…

 2. Boydar said

  @ Pan Anteas

  no, logiczne przecież

 3. Luxeuro said

  Dla mnie pozytywnym zaskoczeniem było te wystąpienie Putina w Monachium,

  Powiedział jak jest i dawał , tak mi się wydaje, sygnał że chce dojść do jakiegoś porozumienia pokojowego by tą sytuacje zmienić. To był rok 2007 !!!!

  Tylko „baran” może nie zrozumieć co Putin mówi. No i niestety, mamy bardzo dużo „baranów”.

  Bo „wilki” świetnie wiedzą ale się z tym nie podzielą z swoimi ludźmi. A ceną takiej sytuacji są wojny na których „wilki” zarabiają.
  „http://szeremietiew.blox.pl/2012/08/Tarcza-Potiomkinowska.html”

 4. Filo said

  Sluchajcie
  Ja rozumiem rozne pomylki. I rozumiem rozczarowania. I nawet rozumiem ludzkie polityczne perwersje.
  ALe nie rozumiem, dlaczego moja genialna suka nie mogla byc kandydatem na stanowisko przezydenta PR.
  Przeciez Komor przy niej to pelzak ameba.!

 5. Joe said

  Re 3..”wilki”…To dobre okreslenie tych kundli,ktorzy dopiero teraz dowiedza sie skad wyrastaja im nogi….tony makulatury przez nich wyprodukowane nadaje sie tylko do „globalnego ocipienia”…teraz zaczynaja sie schody.Zlote czasy „ZLOTEJ PANI” w Niemczech juz sie skonczyly…Eksperci od ekonomii nie zostawili na niej suchej nitki…zaczely sie schody…Do lokalnych pajacykow w polsza dojdzie oczywiscie z opoznieniem.Bo ich „wilczy instynkt” zawsze byl przytepiony…albo poprostu zaden.

 6. Filo said

  Polska- Ukraina:
  Stojcie chuje to was porachuje!

 7. Boydar said

  Bardzo trafne

 8. Joe said

  Albo tak…Porachuje nachuje pora.

 9. Moder Svea said

  Moder Svea said:
  Nie mowi sie Murzyn !!!! Murzyn zanczy neger. Jesto obraza czarnego . Mowi sie czarny, albo Afroamerykanin ! Nauczcie sie rasisci !
  Brak wiedzy jest druzgocacy a wysilacie sie na polityke miedzynarodowa !!!!

 10. parva said

  Podróżując po POLSCE latem miałam okazję porozmawiać z rosyjskimi szoferami .Zapytałam wprost : czy Putin wasz ,czy jewrejski .Odpowiedzieli mi uśmiechem , że to nastajaszczyj Ruskij, i nie nada ewo bojatsa .Zarzuciłam fakt obdarowywania orderami przez Putina różnych ważnych Żydów ,no i częste się z nimi fotografowanie,itp.Znowu uśmiech , pada krótka odpowiedż eto palityka. Powiedzieli .że Rosjanie już niczego się nie boją,są tak zaprawieni w biedzie i trudach ,że im następne problemy nie są straszne Mają nadzieję ,że ostra zima otrzeżwi trochę zapalczywość Ukraińców i wybije im z głowy Unię
  Przy okazji dowiedziałam się ciekawego faktu,że gdy Niemcy zbliżali się do Moskwy Stalin wydał rozkaz , żeby samolot z ikoną MB Kazańskiej obleciał terytorium Moskwy w celu ochrony przed armią wroga.

 11. Listwa said

  Putin jest mocny.

  http://www.defence24.pl/news_proba-rosyjskiej-rakiety-balistycznej-rs-24-jars

 12. Griszka said

  @9 Moder Svea
  Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Murzyn
  Określenie murzyn jest neutralne wbrew wszelkiej maści lewactwu, które od wczoraj poprawia Słownik Języka Polskiego PWN. Najpierw skończ szkołę gimbusie, a potem ewentualnie możesz się wcinać, gdy dyskutują dorośli ludzie. 🙂
  Na pewno żaden rozsądny czarnoskóry nie życzyłby sobie niedokształconego lewackiego białasa-idioty jako swojego obrońcy.

 13. Sowremiennyj said

  Czołowy rosyjski pisarz Wiktor Jerofiejew nie ma złudzeń w jakim kierunku pójdzie imperialna Rosja i prognozuje czarny scenariusz dla Ukrainy. Obala też naiwny zachodni mit, że wystarczy odsunąć Putina, a wszystko zmieni się na lepsze.
  „Nie Putin jest problemem i nawet nie jego propaganda. Problemem jest archaiczna świadomość Rosjan, którzy nie chcą przyjąć żadnych zachodnich wartości i są przekonani, że wszystkie Majdany organizują Amerykanie” – ocenia Jerofiejew w wywiadzie dla wydawnictwa „Gordon”.
  „Myślicie, że to Putin jest problemem? Jesteście naiwni. Problemem są Rosjanie!”
  Według niego, „demokratyczne wartości popiera tylko 15% Rosjan. W XXI wieku większość moich rodaków nadal nie może pojąć, że jednostka jest ważniejsza od państwa, że państwo jest po to by służyć ludziom, a nie odwrotnie. Oni po prostu nie rozumieli reform, które po 1991 r. próbowali wdrażać w Rosji Gajdar, Czubajs czy Niemcow” – przyznaje Jerofiejew i dodaje, że na Ukrainie z powodów historycznych sytuacja była inna – z wartościami europejskimi utożsamiała się mniej więcej połowa społeczeństwa.
  „Rok 2014 był dla Rosjan jak rentgen – pokazał ich dusze. I okazało się, że miażdżąca większość wyznaje poglądy zdecydowanie antyzachodnie, antydemokratyczne i antyliberalne, całkowicie archaiczne” – zauważa pisarz.

  Jego zdaniem, wcześniej można było odnieść wrażenie, że polityka Kremla jest znacznie bardziej liberalna niż chciałby tego naród – Putin próbował współpracować z Zachodem. Ale kiedy w latach 2011-2012 Zachód poparł antyputinowskie protesty w Rosji, Putin uznał, że został zdradzony. Owrócił się więc plecami do Europy i zaczął budować imperium. I wtedy naród się ucieszył: „no, w końcu Putin robi tak jak my czujemy!” – ocenia Jerofiejew.

  Jego zdaniem, teraz Putin uważa, że pod wpływem Zachodu zdradziła go także Ukraina. Jako były KGB-ista nie może uwierzyć, że mogli to zrobić sami Ukraińcy, wierzy jedynie w spiski służb specjalnych.

  „Ale jeśli myślicie, że wystarczy odsunąć Putina to jesteście naiwni. Ludzie mający w Rosji wielką władzę, a Putin ma władzę praktycznie nieograniczoną, sami szykują swoich następców. Wokół Putina jest mnóstwo ludzi, którzy całkowicie podzielają jego politykę wobec Ukrainy. Nie będzie tak, że Putin się postarzeje, odejdzie, a na jego miejsce przyjdzie człowiek o poglądach prozachodnich” – rozwiewa złudzenia Jerofiejew.

  Zdaniem pisarza, ewentualne zmiany w Rosji będą się ciągnąć wiele lat. Nastąpią dopiero kiedy do władzy dojdzie „jakiś nowy Piotr I” i rozpocznie europejskie reformy. „Na razie nikogo takiego nie ma. I póki co nowe rosyjskie imperium chce mieć Ukrainę, a przynajmniej lądowy korytarz z Rosji na Krym” – mówi rosyjski pisarz.

  „Nie mam pojęcia jak Majdan przetrzymał surową zimę 2013-2014 i zwyciężył. To był herozim. Potem Ukraińcy popełnili szereg głupich błędów. Przy prawidłowej polityce Ukraina mogła zarówno utrzymać Krym, jak i uniknąć wojny w Donbasie. Również jeśli dzisiaj Ukraina nie zrozumie, że nie chodzi o Putina, tylko właśnie o archaiczną mentalność Rosjan, to nadal będzie jak Don Kichot walczyć z wiatrakami i wiele może na tym przegrać” – ostrzega Jerofiejew.

  Pisarz nie ma złudzeń jaki los czeka Ukrainę: „Nie wierzę, że Rosja zostawi ją w spokoju. Putin się nie uspokoi zanim Ukraina nie wyzionie ducha. To się nie skończy tylko na Donbasie. Czeka nas ciężki i smutny czas”.

  Jerofiejew ze smutkiem przypomina, że wielu jego kolegów – pisarzy, reżyserów, aktorów, muzyków – podpisało list z poparciem dla Putina. „Jest wśród nich wielu moich znajomych, którzy otwarcie mówią, że państwo ich karmi, więc oni będą popierać państwo. Są i tacy, którzy rzeczywiście wierzą w ideę imperialną i traktują Ukrainę jak „młodszego brata”, a są i tacy, którzy w ogóle uważają, że Rosja powinna stać się czymś w rodzaju Korei Północnej.

  Jerofiejew przypomina, że również w czasach sowieckich popularne było w Rosji pisanie przez inteligencję zbiorowych listów do Stalina, np. z żądaniem wyroków śmierci dla „wrogów narodu”.

  Za swoją krytykę imperialnej polityki Kremla czołowy rosyjski pisarz jest przez media Putina publicznie oskarżany o „pogardę i odrazę do własnego narodu”, gdyż podobno miał nazwać Rosję „grobem z gnijącymi bebechami”.

 14. Griszka said

  Proszę jeszcze wkleić nam stanowisko Nawalnego i Kasparowa, czołowych rosyjskich polityków, odnośnie kraju, a potem może się Pan Sowremiennyj odmeldować po medalik od zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy z SBU.
  Rosjanin, który p..przy coś o wartościach demokratycznych (w Polsce też mamy demokrację, nie podoba wam się Bronek ?) czy o bohaterskim Majdanie, chwali zachodnie wartości takie jak promocja pedalstwa czy agresywnego ateizmu to są plewy, na które mogą się jedynie nabierać miłośnicy prozy Sakiewicza.
  Brakuje, żeby jeszcze nam parch Soweremiennyj wkleił bajkę o tym jako to Ukraina rośnie w siłę dzięki złodziejom-oligarchom, którzy teraz dodatkowo nazywają bojowników UPA bohaterami 🙂

 15. Griszka said

  Errata: odnośnie rządów złego Putlera w kraju.

 16. Listwa said

  Pouczające:

  ” Dlatego trzeba rozwiązać wszystkie te problemy, które pojawiają się, złożoności (a ich jest wiele) razem. A jeśli pójdziemy inną drogą … Teraz te same Stany mówią o stworzeniu dwóch stowarzyszeń: transatlantyckiego i transpacyficznego. Jeśli będą to jakieś dwie zamknięte grupy, to w końcu doprowadzi to nie do eliminacji, a do wzrostu braku równowagi w gospodarce światowej. Oczywiście jesteśmy za tym, aby nie doszło do tego, abyśmy pracowali razem. Te kwestie można rozwiązać jedynie wspólnymi wysiłkami.

  Przecież jeszcze 20 – 30 – 50 lat temu sytuacja była inna. Dlaczego mówię z taką pewnością, że tylko razem można skutecznie rozwiązać problemy? Według parytetu siły nabywczej PKB krajów BRICS jest już wyższy niż ten sam wskaźnik krajów „siódemki”: jeśli u BRICS jest to, według moich danych, 37,4 biliona dolarów, to u G7 – 34,5. A teraz wystarczy powiedzieć: „Nie, my będziemy sami robić tutaj tak i tak, a wy róbcie, co chcecie”? Oprócz dalszego braku równowagi, nic innego z tego nie wyjdzie. Chcemy działać – trzeba działać razem.”

  http://polish.ruvr.ru/2014_11_14/Wywiad-prezydenta-FR-Wladimira-Putina-dla-rosyjskiej-agencji-informacyjnej-TASS-4568/

 17. Marucha said

  Re 13:
  Panie Sowremiennyj, Panu się pomyliły fora. Tu nie GaPol ani „Niezależna”.
  Jeszcze tylko zabrakło głosu Chodorkowskiego…
  Niech Pan stąd dobrowolnie odejdzie.

 18. aa said

  Nadzieja, ze Rosjanie wreszcie zrozumieja ze na tzw zachodzie nie ma co szukac sprawiedliwosci i zasad. Zachod wielokrotnie udowodnil ze jedyne co rozumie to sila i tylko tego sie obawiaja. Jezeli Rosja bedzie szla na „uklady” to przegra: tylko zdecydowany i szybki opor moze Ja uratowac. Polecam dzisiejszy artykol na temat „dziwnej” sytuacji w Noworosji a i tez dla znajacych rosyjski serwis Anna News: wydaje sie ze wybrane wladze w Noworosji sprzedaly sie oligarcha i zamiast pognac talatajstwo banderowskie do diabla zajelo sie „stolkami”. Trzymajmy kciuki za brac slowianska i oby Bog przywrocil jej rozum i godnosc

 19. Joannus said

  Ad 13
  Czołowy pisarz Jerofiejew musi zmienił nazwisko z Jewrejew, skoro wypisuje takie dyrdymały, w takt satanistyczno globalistycznej śpiewki , cytowane przez Pana.

 20. NICK said

  „Murzynek Bambo” już wszędzie mieszka.
  Czerń? Nieistotna! Niger czy Śnieżka… .
  P.S.
  P.Parva(10).
  Czy Ci kierowcy, rosyjscy, to świadectwo z Pana strony? Osobiste?
  Zakładam, że tak. Czyli – świadectwo.

 21. Luxeuro said

  Ad. 13 – Niech Pan Jerofiejew się obudzi bo wydaje się że śpi mocno na Marsie. „Imperialna Rosja” ??? Jerofiejew ewidentnie nie wie że mamy rok 2014 a nie 1914.

  Zerknijmy co w najbardziej Demokratycznym kraju, USA, dają te „demokratyczne wartości „.
  % ludzi żyjących w biedzie w danym stanie USA w 2010 roku

  Poziom oszczędności

  % wzrost kosztów edukacji, opieki zdrowotnej, zarobków, transportu, jedzenia

  Jak widać, „demokratyczne wartości ” w USA pozwalają ludziom żyć lepiej z roku na rok. W 2013 roku 23% ludzi w USA nie miało pracy, a rząd udaje że jest on na poziome 7%. Jak? Manipulacja statystyki. A więc, prawie 1/4 populacji zdolna pracować nie ma pracy !!!!!

 22. Marcin said

  Coś ma się na rzeczy bo Bambo w Pekinie stracił cały luz a może zaczął już kalkulować w co pakują świat jego korzenni mocodawcy. Oglądałem też wywiad z Gorbaczowem, któremu udzielał jakiś pętak z BBC w kółko powtarzając utarte już slogany: „aneksja Krymu, agresja na Ukrainie itd. czyli klasyczny goebelsowski schemacik. Gorbaczow przyznał, że przemówienie Putina było mało dyplomatyczne ale może takie właśnie miało mieć wydźwięk aby ci ludzie ( Zachod ) zrozumieli,że Rosja nie chce żadnej wojny i pragnie tylko usiąść przy stole i szczerze rozmawiać o przyszłości lub po prostu czekać na najgorsze. Niech Bóg ma nas wszystkich w swojej opiece.

 23. Joe said

  Re 21…Nie jest to tak ze „1/4 populacji zdolna pracowac nie ma pracy”…Pan/i nie rozumie ze w Stanach jest ogromny % pracownikow Unijnych.Oni zeby zachowac swiadczenia,musza przepracowac tylko 2000godz w roku,to jest 45 tyg.
  Reszte sa na tz.bezrobociu.Ale tez prosze przyjac do wiadomosci ze ich zarobki to sa 80 a nawet 100 dol na godzine…
  Tak ze te wykresy to prosze sobie schowac….i to gleboko.

 24. maasteer said

  „8. Rosja nie zamierza blokować tych, którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO) ani tych prób udaremniać. New World Order może powstawać, o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się, przyjmując na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać”
  Ad 10 Parva
  „Zapytałam wprost : czy Putin wasz ,czy jewrejski”?

  Mnie też to pytanie cały czas nurtowało i nurtuje nadal ( I dodałbym jeszcze czy jest w opozycji czy w jednej bandzie z rotchildami i itp) – obserwując niejaką bierność wobec pomocy dla antyfaszystowskich powstańców z Donbasu. Ale to wszystko geopolityka. Powyższy cytat (8) z przemówienia Putina trochę tę sprawę rozjaśnia.
  Wynika z niego że Rosja dopuszcza utworzenie NWO, ale sama nie chce w tym uczestniczyć – ciekawe czy jej to się uda i jak za kilka – kilkanaście lat zachowają się Chiny pozbawione przez zachód surowców energetycznych? I czy międzyczasie Ukrainę nie spotka los Syrii? – mam na myśli zbrodniczą eliminację chrześcijan.

 25. Anstalt Grunwald d'Estynator said

  Abo też idzie o to kto w tym NWO będzie grał pierwsze skrzypce i ile z tego wyrwie. Nie o żadną wolnośc narodów w żadnym razie albo jak tu chcą niektórzy o chrześcijańskie odrodzenie. po prostu gang KGB/GRU nie chcę się ustąpić i walczy z gangiem CIA/FBI. Czyli albo zamordyzm i niewolnictwo na sposób żydosowiecki albo na sposób żydoamerykański. Ot i cała walka ze złem katechona Putina.

 26. Boydar said

  Kto konkretnie ucierpiał od wdrażania wspomnianego „zamordyzmu i niewolnictwa na sposób żydosowiecki”. Tylko qurwa krótko i na temat. I nie podawać kto dostał medal od Putina, co najwyżej kto medalem, z L4 dłuższym niż 7 dni.

 27. Luxeuro said

  Ad. 23 – Widać Joe że szukanie informacji nie jest twoją mocną stronom. Wolisz pieprzyć co „ci się wydaje”.
  „…w Stanach jest ogromny % pracownikow Unijnych”

  Ciekawe ilu ludzi będzie w Związkach Zawodowych za 10 lat.

  Jak ci idzie z czytaniem po angielsku Joe ?
  „http://www.shadowstats.com/alternate_data/unemployment-charts”

  Może to ci coś wyjaśni Joe ale wymaga trochę więcej wiedzy niż uczą w 8 klasie.
  „A similar, but more exaggerated trend is observed for minimum wage workers. The current federal minimum wage is $7.25 an hour, which in real terms (taking inflation into account) is down 32% from its peak of $10.69 in 1968 (current dollars). ”
  „http://fortunedotcom.files.wordpress.com/2014/04/payscale-real-wage-index-2014-q11.png?resize=840%2C485”
  „http://fortune.com/2014/04/08/the-proof-is-in-the-data-time-to-raise-the-u-s-minimum-wage/”
  Ale ten wykres jest ciekawszy

 28. Joe said

  Luks…euro…Moja wina ze wdalem sie w pyskowke z MEDRCEM po WUMLU…ale chyba z Kuby bo gdzie indziej juz dawno wyladowali na smietniku…Duraku Amerykanom latwiej BZDNAC niz tobie ZDJAC…

 29. Krzysztof P said

  P.JO ma niestety rację co do zarobków nygusów z Uni ( zwiazki zawodowe ). Wiekszośc z nich otrzymuje od 80 do 100 $ na godzine ( maszynisci Metra, niektorzy budowlańcy, pracownicy sanitarni / smieciarze /, a nawet mechanicy samochodowi ) to jest wlaśnie ELITA Praktycznie są NIE do ruszenia ( z pracy ) i stąd mają bardzo luzacki sposób wykonywania pracy/ lenie/. Sa przy tym GROŻNI…jak Mafia !? Wyobrażacie sobie strajk ŚMIECIARZY w 12 Milionowym mieście? Albo tylko ” motorniczych ” kolei podziemnej?
  Przecietniak ( fizyczny ) dostaje około 8 $ na godzine, cięzej pracuje i zazwyczaj nie ma ŻADNYCH swiadczeń socjalnych !
  Elity / w w/w zawodach 89% kolor / nie jest wiecej jak 20 %

 30. Filo said

  Zadne z przemowien Putina nie przebije tego zdania wygloszonego wlasnie w ostatnim wywiadzie przez Putina:
  ” Polityka i gospodarka Zachodu nie maja zadnych planow ani wartosci. Zachod zyje od wyborow do wyborow”.

 31. Filo said

  Wywiad Putina dla TASS o G-20:

  http://jeznach.neon24.pl/post/115201,putin-dla-tass-o-g20

 32. Siggi said

  $$-13/Sowremiennyj. Lepiej by się czytało ten tekst,gdyby zawierał realną analizę faktów,a nie wyświechtane formułki zachodniej propagandy.Tego przewrotu w Kijowie nie dokonały krasnoludki.Od ponad 20 lat wysilali się pewni ludzie ,sporo z Zachodu,były strumienie pieniędzy,instruktaż itd. Ukraina to plan większej gry i nie „znanemu pisarzowi”oceniać .
  W okresie prezydentury Janukowicza,kilka lat temu oddano do użytku kompleks budynków ambasady USA w Kijowie.Na uroczystość nie zaproszono samego prezydenta Ukrainy. Powierzchnia ogólna w budynkach – 15 000m2.Największa ambasada USA na świecie. Pytanie po co i na jakie potrzeby?

 33. vigil said

  Panie Gajowy ja tego nie lapie, Putin polecial do Australii spotkac sie ze zlota pania Aniela.

  Szyty nie sa wiazace. Znam lepsze warunki na szczytownie niz szczytowac wsrod wrogow.
  No ale jak Rosjanie mu za to placa to nic mi do ich pieniedzy.

  „Na szczycie „dwudziestki” zamierza pan z kimś rozmawiać osobno?
  Tak, mamy tam zaplanowane spotkania m.in. z kanclerz Niemiec i wiele innego typu spotkań”.

 34. NICK said

  (28)
  Kuba, Kuba, wyspa gorąca,
  a Ameryka blisko-pierdząca… .
  A właściwie sra swym mitem
  świat mój psując. Gooownem (szitem).

 35. Luxeuro said

  Ad. 28 – „Moja wina ze wdalem sie w pyskowke…”
  Dobrze że to Joe rozumie.
  ” z MEDRCEM”
  Joe mnie tak nazwał ale myślę ze to pomyłka 🙂
  „Tak ze te wykresy to prosze sobie schowac….i to gleboko.”
  Joe, skontaktuje się z US Census Bureau i im to powiedz bo większość danych pochodzi od nich. Oni pewnie zrozumieją że mają do czynienia z MĘDRCEM.

  Ad. 29 Ale Panie Kszysztofie, jaki procent populacji pracuje w metrze lub wywozi śmiecie w USA. Wiem że w miastach takich jak Chicago lub New York ten sektor usług jest nic innego tylko mafia ale ma nazwę Związki Zawodowe.
  Ale trochę danych pozwala nam zobaczyć ten większy obraz tego co się dzieje w tej wielkiej Demokracji. Demokracji która TĄ „demokracje” sieje po całym świecie i jest gotowa rozpocząć wojnę jeżeli się nie zgodzisz.
  Przynajmniej ta statystyka pokazuje ze USA rozpoczyna wyglądać tak jak Polska.
  Tu nikt nie broni rządu Kuby ale nie zapomnijmy skutki 40 lat sankcji nałożone na tym kraju przez jedyne USA. To samo Reagan nam zrobił w 1980-1 roku i JAK to pomogło nam dalej rozwinąć naszą gospodarkę. To ta sama grupa ludzi która blokuje nam bez wizowy wjazd do Stanów.

  A Polska jak wiemy dobrze nie wygląda.


 36. Medre said

  „Czas na…nowy porządek świata…” powiedział Putin. Czyli NWO.
  Jak pisałem tutaj, że Putin jest z tej samej stajni co reszt ato sie mało nie obsmarkaliście. To macie.

  No i co mamy, obsmarkańcu? Wracaj do piaskownicy. admin

 37. Zbyszek said

  Świat skazany na zagładę przez nonoszalancję Zachodu.
  Nie oczekujcie długiego życia.

  http://zbigniew-modrzejewski.webs.com/pcr.htm

 38. revers said

  ad13
  jest jeszcze Solniezycyn, wielki pisarz Rosyjski i Wielkorus, ktory nie stroni od spotkan z Putinem, poruszajac sie nawet na wozku inwalidzkim, respekt dla niego, a nie zmodernizowanych pismakow..

  Nie stronił. Nie żyje od paru lat. – admin

 39. Siggi said

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p261x260/10351685_770184349684097_5691919230188779331_n.jpg?oh=fde42d8f97a72378ad7276a14f2afdfe&oe=54D29AA0&__gda__=1424691014_cc048240d75b25c6f5a25d10e13fb481

 40. zalek said

  Putin ma fantastyczne poczucie humoru, ale sie usmialem z:

  9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

  Zalek

 41. Zbyszek said

  http://zbigniew-modrzejewski.webs.com/pcr.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: