Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

ABW przekracza swoje kompetencje

Posted by Marucha w dniu 2018-05-23 (Środa)

W żydowskim państwie bezprawia, jakim jest Judeopolonia, mówienie o „kompetencjach”, „uprawnieniach”, „poszanowaniu praw obywatelskich” czy temu podobnych bzdurach jest śmieszne.
Admin

Oświadczenie w sprawie zagrożenia wolności obywatelskich przez działania ABW i tzw. „wojny hybrydowej” oraz „narracji historycznej”.

W ub. tygodniu – na wniosek ABW z Polski została wydalona obywatelka Rosji, której Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zarzuciła udział w „wojnie hybrydowej” jaką Rosja ma prowadzić przeciwko Polsce, w tym działania zmierzające do „zastąpienia polskiej polityki historycznej, jak to określono „narracją rosyjską”.

ABW zapowiedziała także działania przeciwko obywatelom polskim, którzy uczestniczyliby w tych działaniach.

Działania ABW w sposób oczywisty nie posiadają podstaw prawnych. W polskim kodeksie karnym nie istnieją takie pojęcia jak „wojna hybrydowa” czy „narracja”. W żaden sposób zatem nie są one i nie mogą być penalizowane.

Podawanie ich zatem przez ABW i władze naszego kraju jako podstawy prawnej do represji prawnych czy to wobec obywateli obcych państw, czy możliwych represji wobec obywateli własnych w sposób rażący jest sprzeczne z fundamentalną zasadą określoności prawa ujętą w zasadzie „nulla poena sine lege” i Konstytucją, która w art. 42 przewiduje, że odpowiedzialności karnej podlega tylko ten, kto dopuścił się czynu zabronione przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

Tymczasem nie ma jak dotąd ustawy zabraniającej wpływania na opinię publiczną w Polsce przez np. publikowanie opinii zgodnych z punktem widzenia rosyjskiej narracji historycznej. Tak samo jak nie ma zakazu narracji niemieckiej, amerykańskiej, francuskiej czy żydowskiej.

Zasada wolności – fundamentalna zasada życia publicznego w cywilizowanym państwie, zapewnia wręcz wolność głoszenia tych wszystkich „narracji”, z czego korzystamy i my Polacy. Czymże bowiem jest jak nie „polską narracją historyczną” np. obrona Pomnika Katyńskiego w Jersey City? Czy inne działania podejmowane przez naszych rodaków za granicą w tym i w Rosji?

Represyjne działania ABW wobec obywatelki Rosji promującej punkt widzenia jej ojczyzny i kontaktującej się z Polakami podzielającymi ten punkt widzenia, a także zapowiedź represji wobec Polaków łamią w sposób oczywisty konstytucyjną zasadą wolności słowa, stawiając pod znakiem zapytania poszanowanie praw obywatelskich w naszym kraju.

Bez wątpienia bowiem ustawa nie zabrania przedstawiania Polakom żadnej szczególnej narracji historycznej, a zabronione jest jedynie gloryfikowanie komunizmu i nazizmu.

Szczególnie bulwersujące jest to, że działania ABW wobec obywateli Rosji są związane z jednoczesną zapowiedzią represji wobec Polaków.

Przy braku ustawowych zakazów oznacza to, że decyzja w istocie będzie każdorazowo spoczywała w rękach oficera ABW czy nadzorującego go urzędnika czy polityka. A zatem ewentualne represje czy ich groźba będą instrumentem paraliżowania niewygodnych dla władz opinii, co rażąco narusza zasadę wolnego społeczeństwa.

Mamy już pierwsze tego stanu rzeczy objawy. Oto w ub. tygodniu prezydencki minister Paweł Soloch w imieniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego zażądał od IPN-u usunięcia pięciu badaczy z grona uczestników konferencji nt. polskiej myśli geopolitycznej, organizowanej w dniach 17-19 X w rzeszowskim oddziale IPN. Są to: dr hab. Andrzej Zapałowski, dr hab. Jarosław Tomasiewicz, dr Paweł Gotowiecki, dr Robert Potocki, dr Leszek Sykulski.

Wszyscy są pracownikami naukowymi polskich uczelni specjalizującymi się w zagadnieniach geopolityki czyli oceniania szans i zagrożeń płynących z otoczenia geopolitycznego Polski.

Naukowcy ci krytycznie oceniali m.in. politykę wschodnią Polski, prowadzili badania nt. zbrodni ukraińskich nacjonalistów na ludności polskich kresów, badali także odradzanie się nacjonalizmu ukraińskiego i formułowali oceny sytuacji w jakiej Polska się znajduje dziś i znajdować może jutro.

Jak się okazuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie tylko nie jest zainteresowane wynikami ich badań, ale wręcz obawia się ich publicznego ogłoszenia na naukowej konferencji. I fakt taki ma miejsce w wolnej Polsce, która rzekomo zwalcza totalitaryzm i jego metody działania!

Jako obywatel i jako poseł na Sejm RP domagam się wyjaśnienia tej sprawy przez Prezydenta RP odpowiadającego za działanie BBN i odwołania ze stanowiska osób odpowiedzialnych za uniemożliwianie dokonania racjonalnej oceny zagrożeń Polski.

[Już wam Andrzej Dupa wszystko wyjaśni… – admin]

Domagam się także wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy ABW i tych polityków, którzy nadużywając swoich stanowisk podjęli działania represyjne uzasadniając je nie istniejącym prawnie zakazem i pojęciami takimi jak „wojna hybrydowa” czy „narracja”.

Takie działania nie dość, że stanowią zagrożenie dla wolności obywatelskiej, to jeszcze krańcowo ośmieszają Polskę sprowadzając nas do roli jakiegoś bantustanu, a nie cywilizowanego, europejskiego państwa.

[W Polsce nie ma wolności obywatelskiej. Każdy może być oskarżony o wszystko, bez żadnych podstaw, bez jakichkolwiek dowodów, oszkalowany w sprostytuowanych mediach, wsadzony do pierdla, pobity, powieszony, przejechany przez TIR itd. – admin]

Janusz Sanocki
Nysa dnia 21 maja 2018 r.
Autor jest posłem na Sejm RP
http://mysl-polska.pl

Komentarze 23 do “ABW przekracza swoje kompetencje”

 1. Raynold said

  Do tej pory miałem dobre zdanie o Sanockim, ale po jego ostatnim, fizycznym wystąpieniu przeciw mediom, zmieniłem zdanie. Facet jest zwykłym gnojkiem https://www.youtube.com/watch?v=WQv48WSPmVs

  ——-
  Zaatakował dziennikarzy? Dobrze zrobił gnojarstwu.
  Admin

 2. Piotr Podgórni said

  Osobniki z ABW czy BBN to naprawdę są hybrydy- ma to ręce, nogi głowę a nie ma mózgu, a mimo to gada (żeby tylko gadało)
  Ad.1 Ma Pan rację. Walcząc z kłamstwem używamy prawdy a nie pięści, bo używając pieści dostarczamy amunicję tym, którzy posługują się kłamstwem.

 3. Niepokorny said

  Jeden Sanocki wiosny nie uczyni. Z reszta zaraz zniknie z polityki (juz jest niezrzeszony).
  A szkoda, bo robi duzo dobrego dla zwyklych ludzi (np. walka za bezprawiem wymiaru sprawiedliwosci czy komornikow).

 4. maasteer said

  działania zmierzające do „zastąpienia polskiej polityki historycznej, jak to określono „narracją rosyjską”

  To jest coś takiego jak „polityka historyczna?
  Historia to historia a polityka to polityka – lepiej tego nie mieszać, ale skoro oficjalne agencje rządowe tak twierdzą to cóż …

  A to w ogóle to narracja rosyjska jest bardzo groźna sama w sobie. Dużo groźniejsza niż 3 mln „uchodźców z upadłej krainy.

 5. Wit said

  Polityka historyczna PiS niczym nie różni się od polityki historycznej terrorystycznego ISIS. Głównym jej celem jest zniszczenie jednego państwa i zastąpienie go drugim. Zniszczenie lub wygonienie jednych ludzi i zastąpienie ich innymi ludźmi. W Syrii międzynarodowi wahabici w miejsce oświeconych Syryjczyków, w Polsce międzynarodowe gudłajstwo i banderowcy w miejsce Polaków.

  Obydwie organizacje są karmione z tej samej anglo-syjonistycznej ręki.

 6. Polo said

  Ad 1 Szkoda, że zaatakował tylko fizycznie. Ja do tych dziennikarzy strzelałbym jak do kaczek ( no może jak do tarczy na strzelnicy).

 7. Они хотели, чтобы я был святым said

  Kolejny odcinek z cyklu „Janusze felietonu”.

  ——–
  Spierdalaj stąd. Już.
  Admin

 8. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Szkoda, że ABW nie zabezpiecza Polski w takich kwestiach:
  https://www.cda.pl/video/2307525e9
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/506696,niemiecka-baza-polskich-zolnierzy-dane-wojskowych-w-bazie-dkms-w-niemczech.html
  Prawda jest taka, że ABW to filia CIA i ma za zadanie zabezpieczać interesy NWO na polskim odcinku. Zabezpieczać je także (a może przede wszystkim) przed narodem polskim.
  Wszystkie nieszczęścia, jakie spadły i spadają na Polskę od 1989 r. miały i mają miejsce dzięki co najmniej bierności (a wg mnie raczej czynnemu współudziałowi) UOP/ABW.
  W zeszłym roku Michalkiewicz nazwał ABW „kupą g*wna”, co strasznie oburzyło szefa tej służby (że aż napisał list z upomnieniem do redakcji „Najwyższego Czasu!”), a co moim zdaniem jest zbyt łagodnym określeniem.

 9. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Od 1989 r. na naród polski w kwestiach historycznych (i wszelkich innych) są wylewane kubły pomyj będące podstawą do wymuszania potem na nas uległości politycznej i bajońskich sum, a ABW reaguje jedynie wtedy, jak ktoś podważa projekty geopolityczne USA i naszą wasalną podległość temu żydomasońskiemu zbrodniczemu imperium.

 10. Śledzący historię bandy wybranej said

  A jak może ABW nie przekraczać kompetencji skoro składa się głównie z chazarskiej dziczy i tejże podlega, nie licząc współpracujących z nimi polskich świń?

  Przytoczę tutaj fragment z książki pt. CHAZARIA, Jarosława Dudka. Napisał to Ammianus Marcellinus około 330-390 r. pne., wykształcony Grek z Antiochii, oficer armii rzymskiej stykający się z koczowniczymi barbarzyńcami, którzy utworzyli później państwo/draństwo Chazarię i przeszli na judaizm ze względów politycznych.

  Oto co o nich napisał Marcellinus:

  „Żywią się korzonkami dziko rosnących roślin i na wpół surowym mięsem wszelkiego rodzaju zwierząt. Nigdy nie budują domów, lecz raczej unikają ich niczym grobów, zgoła im zresztą nieznanych z powszechnej praktyki. Nie można u nich znaleźć nawet chaty krytej dachem z trzciny, gdyż przemierzając bezładne góry i lasy, przywykli od wczesnego dzieciństwa znosić, głód i pragnienie.
  Nie mają bowiem stałych siedzib, lecz wałęsają się bez ognisk domowych, bez praw i bez stałego trybu życia. Są podobni do ludzi uciekających na swoich wozach, na których zresztą mieszkają. Tam ich żony tkają prymitywne szaty, tam współżyją z mężami, rodzą dzieci oraz wychowują je do dorosłego wieku. Nikt z nich nie może odpowiedzieć na pytanie, skąd pochodzi, ponieważ gdzie indziej się począł, w odległym od tego miejscu urodził, a jeszcze dalej wychował. W trakcie zawieszenia broni są wiarołomni i niestali. Przy najlżejszym tchnieniu występującej w nich na nowo nadziei bardzo się ożywiają i w pełni dają się ponieść nieokiełzanemu szaleństwu. Niczym bezrozumne zwierzęta nie wiedzą zgoła, co godziwe a co niegodziwe. Mówią zawile i niejasno, nie krępując się żadnymi względami wobec religii czy choćby przesądów. Pałają niesamowitą żądzą złota. Są zmienni i łatwo wpadają w gniew, tak iż niejednokrotnie jednego i tego samego dnia, beż żadnej przyczyny, zrywają przymierze i znowu je zawierają, mimo że nikt ich nie ułagodził.”

  To w tych dzikusach, co pisze Grek jest genetycznie zakodowane do dziś – co widać.

 11. RomanK said

  Sledczy…Chazarowie pojawili sie w VII wieku…..naszej ery…….

 12. RomanK said

  Panie Reynolds….ten dziennikarz ma szczescie ,ze trafil na Sanockiego…a nie np na mnie:-_)_))

  Ja rozumiem zr=e w Polsce dzienikarz..to takei samo okrewslenie jak u nas w Texasie :gentleman from Odessa”..ale i w Odessie czlowiek sioe czyje….. jak czlowiek:-)))

 13. Sowa said

  Re 2: „Walcząc z kłamstwem używamy prawdy a nie pięści, bo używając pieści dostarczamy amunicję tym, którzy posługują się kłamstwem.”

  I tak od kilkuset lat nadstawiamy drugi policzek, i tyłek też. I dlatego jest wiecznie goły i kopany. A Jezus Chrystus rzekł przecież – nie rzucajcie pereł przed wieprze.

 14. Antymarxista said

  Amerykanie płacą to trzeba wykonywać zadania, choćby i pozorowane. Zza Wielkiej Wody i tak mało widać….

  Gorszy byłby neomarxizm rodem z koszernego, dla odmiany, IV Reichu.

  Przy okazji:

 15. Piskorz said

  re 1..” Facet jest zwykłym gnojkiem ” TY RAYNOLD…a zasadził ci tktoś kiedyś kopa w dupsko?! PRZECZYTAJ CO PISZE 3 NIEPOKORNY…a potem dopiero szczekaj..!!

 16. andzia said

  Poprawność polityczna z Polakami im się nie uda. Nie ta mentalność. Wczoraj na proteście rolników w W-wie przedstawiciel ich organizacji publicznie z trybuny stosował „narrację rosyjską” ostro krytykując uprawianą przez żont politykę wschodnią ze szkodą dla rolników.

 17. Carlos said

  andzia, something pojebalos?

 18. JerzyS said

  Wszystko juz było

 19. , said

  wpis wcięło ponawiam
  TRAMP-POLINA (służba wię piotr)

 20. , said

 21. , said

 22. , said


  a co nato r usałka z kozienic jakieś persy 2*11
  PS robię sobie przerwę od gajówki -wychodzę z lasu

 23. , said

  Abchazja gold
  https://marucha.wordpress.com/2018/05/22/zdrada-polski-bez-wojny-stracilismy-nasza-niepodleglosc/#comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: