Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  trybeus o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Brytyjski ekspert ujawnił rodzaj torpedy, którą Amerykanie zatopili „Kursk”

Posted by Marucha w dniu 2012-01-10 (Wtorek)

Ci z nas, którzy nie są wczoraj urodzeni, pamiętają sprawę zatonięcia okrętu podwodnego „Kursk” w roku 2000 oraz zbiorowe oburzenie międzynarodowych, niezależnych mediów, na nie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez Rosjan, na ich przestarzały sprzęt, który zagraża życiu marynarzy, na spuściznę komunizmu itd. Oburzeniu towarzyszyła źle maskowana radość z faktu, że „ruskim” znów coś nie wyszło.
Jak zwykle sprawa nie wygląda tak, jak donoszą media.
Admin.

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=32164
Data publikacji: 28.12.2011
Tłum. RX

Brytyjski ekspert wojskowy potwierdził wersję, że rosyjską, atomową łódź podwodną „Kursk” storpedowały w sierpniu 2000 roku amerykańskie siły morskie. Oficjalne śledztwo stwierdziło, że przyczyną katastrofy w której wszyscy członkowie 118 osobowej załogi utonęli w Morzu Barentsa w odległości 135 kilometrów od rosyjskiego wybrzeża, była przypadkowa eksplozja torpedy znajdującej się na uzbrojeniu łodzi podwodnej.

Jednakże Maurice Stradling, były inżynier i specjalista w dziedzinie budowy torped, oraz kluczowa postać we wstępnym dochodzeniu, ma nadzieję, że nowy francuski film dokumentalny pod tytułem „Kursk- łódź podwodna w groźnych wodach”, zmieni pogląd światowej opinii publicznej co do przyczyn zatonięcia „Kurska”.

„Według wszelkiego prawdopodobieństwa, „Kursk” był zatopiony przez amerykańską torpedę MK-48”- powiedział Stradling, były członek kolegium Brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Redaktor BBC Nick Fraser pospieszył nazwać to stwierdzenie „kompletną bujdą” i odmówił wyemitowania w telewizji brytyjskiej filmu, który już przyciągnął rekordową widownię, ponad 4 miliony telewidzów w telewizji francuskiej. Wcześniej BBC zatrudniało pana Stradlinga jako głównego konsultanta w swoim filmie dokumentalnym z 2001 roku pod tytułem „Co zatopiło „Kursk”?”. Wtedy pan Stradling wysunął hipotezę, że zatopienie mogło być wynikiem wad przestarzałej torpedy „NTR”.

Tajemniczy otwór w poszyciu „Kurska”

Obecnie Stradling, który również brał udział w realizacji nowego francuskiego filmu dokumentalnego, powiedział, że „w tamtym czasie, czyli w 2001 roku, film BBC był w pełni do przyjęcia, biorąc pod uwagę fakty, które wtedy znaliśmy, jak je rozumieliśmy i wtedy nie mieliśmy pojęcia o możliwym udziale strony trzeciej.” Nowe wyjaśnienie przyczyn zatonięcia „Kurska” opiera się na odkryciu otworu w burcie łodzi i dowodach na obecność amerykańskich łodzi podwodnych w tymże rejonie i w tym samym czasie kiedy zatonął „Kursk”. W filmie francuskim są zdjęcia „Kurska” podniesionego z dna, na których wyraźnie widać okrągły, równy otwór w prawej burcie łodzi.

Ponadto krawędzie otworu są wyraźnie wgięte do wnętrza łodzi co zgadza się z hipotezą  ataku z zewnętrznej strony łodzi podwodnej. Amerykańskie źródło wojskowe w dokumentalnym filmie francuskim także twierdzi, że taki otwór jest „firmową pieczęcią” działania amerykańskiej torpedy MK-48, która ma możliwość przechodzenia przez stalowe poszycie jak przez masło, dzięki specjalnemu mechanizmowi na nosie torpedy, który rozpala i topi miedź. Według filmu atak nastąpił kiedy dwie amerykańskie łodzie podwodne, „Toledo” i „Memphis”, potajemnie śledziły „Kursk” w trakcie swoich ćwiczeń wojskowych. Następnie „Toledo” zderzyła się przypadkowo z „Kurskiem” przy czym rosyjska łódź podwodna otworzyła swoje komory torpedowe, co doprowadziło do ataku ze strony „Memphis”, która broniła uszkodzonej „Toledo” w czasie wycofywania się jej na wstecznym biegu.

Przyczyna zatonięcia „Kurska” była w tamtym czasie ukrywana z powodu dyplomatycznego porozumienia pomiędzy ówczesnym, amerykańskim prezydentem Billem Clintonem a rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Umowa uwzględniała anulowanie rosyjskiego długu w kwocie 10 miliardów dolarów amerykańskich, twierdzi się we francuskim filmie.

Po tym jak film pokazano publicznie jeden, jedyny raz w Wielkiej Brytanii, niektórzy „życzliwi” natychmiast oświadczyli, że rosyjscy marynarze przewiercili otwór w poszyciu łodzi podwodnej i dostarczyli sfałszowane zdjęcia realizatorom francuskiego filmu w celu stworzenia oszukańczego obrazu wydarzeń.

Żony marynarzy z "Kurska"

Okręt podwodny "Kursk"

Fotografia łodzi podwodnej „Memphis” wykonana w Norwegii (http://otvet.mail.ru/question/10970723/)

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 23 do “Brytyjski ekspert ujawnił rodzaj torpedy, którą Amerykanie zatopili „Kursk””

 1. Kronikarz said

  Próba.
  Wyszło.

 2. Cyryliczka said

  A ja uważam ,że to reptilianie byli.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

 3. Brat Dioskur said

  No dobrze ,pulkownik w polskim mundurze strzela sobie w leb przed kamerami ,co pokazauja w kolko wszystkie TV swiata a tu o tym cisza(?)

 4. Cyryliczka said

  A na drugi dzień udziela wywiadu…

 5. Sołtys said

  Przecież to była zabłąkana torpeda niosąca pokój ,ład i demokrację.

 6. wet3 said

  Jakos nie wierze Brytyjczykom. Historia pokazala nam wielokrotnie, ze oni slyna z naprowadzania w maliny.

 7. maran said

  ad 3 Biedaczysko strasnie sie znerwowal i nie trafil. Mowil, ze bal sie, ze ktus wejdzie i to zobaczy.
  Wiadomo ,jak ktos probuje popelnic samobojstwo ,to sie strasznie przejmuje tym, ze go potem zabitego znajda. I dlatego wiekszosc tego jednaka nie robi. Bo brzydko sie potem wyglada.

 8. Marucha said

  Gajowy nie wypowiada się w sprawie pułkownika – niedoszłego samobójcy, bo coś mu brzydko tam pachnie i poczeka, aż dymy opadną. Ale każdy ma pełną swobodę snucia swych teorii.

 9. 166 bojkot TVN said

  Tu jest prawdziwa TORPEDA: http://biznes.interia.pl/raport/gaz-lupkowy/news/skandal-z-poszukiwaniem-gazu-lupkowego-w-polsce,1744357
  ……
  …….
  Komunikat ABW ws. śledztwa dotyczącego korupcji w Ministerstwie Środowiska

  ABW informuje:

  Delegatura Stołeczna Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie, prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, śledztwo w sprawie przyjmowania w latach 2009-2011 w Warszawie korzyści majątkowych przez pracowników administracji rządowej – Ministerstwa Środowiska (Departament Geologii i Koncesji Geologicznych) – w związku z pełnieniem funkcji publicznej polegającej na wydawaniu decyzji w przedmiocie przyznawania koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż kopalin (gazu łupkowego) oraz wręczania w tym samym okresie pracownikom tego Ministerstwa korzyści majątkowych, tj. o czyny z art. 228 par. 1 i 3 k.k. oraz 229 par. 1 i 3 k.k.

  Podstawą wszczęcia śledztwa były wielomiesięczne czynności służbowe realizowane przez funkcjonariuszy Departamentu Bezpieczeństwa Ekonomicznego Państwa i Delegatury Stołecznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  W ramach przedmiotowego postępowania, w dniu 10 stycznia 2012 roku, funkcjonariusze Delegatury Stołecznej w Warszawie, na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, zatrzymali siedem osób, w tym trzech urzędników Ministerstwa Środowiska, jednego z Państwowego Instytutu Geologicznego oraz trzech przedsiębiorców reprezentujących firmy posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

  Aktualnie w sprawie prowadzone są liczne czynności procesowe.

 10. britisz said

  posłuchajcie jednej opinii na temat chemtrails, Jak ludzie którzy nie korzystaja zinternetu mało wiedzą.

 11. ANATICULA said

  TOLEDO zderzylo sie z KURSKIEM, remontowali uszkodzona MEMPHIS ?

 12. Marucha said

  Re 9:
  To, że przy rozdziałach koncesji na JAKIEKOLWIEK polskie bogactwa naturalne idą łapówy – może zgadnąć nawet upośledzone dziecko.
  To samo dotyczyło wyprzedaży polskiego majątku, to samo dotyczy ataków na Lasy Państwowe.

 13. zonk said

  czy dokument wysuwa jakieś nowe hipotezy/dowody poza tymi już przedstawionymi w dokumencie http://www.youtube.com/watch?v=985zeVQLnDc ? Osobiście miałem przyjemnośc ogładać wskazany przeze mnie dokumnet już w 2010 roku…

 14. Chutor said

  Ad 6 Wet3

  „Jakos nie wierze Brytyjczykom.”

  Podzielam watpliwosci. Tym niemniej fakty sa zlowieszcze. Rozdzieranie starych ran moze sluzyc pobudzaniu antyzachodnich nastrojow w Rosji. Jakos „dziwnie” w tym samym czasie rosyjskie okrety plyna do Syrii a cerkiew rosyjska zacheca Putina by wdawal sie w konflikty z okazji kolorowych rewolucji w swiecie.
  Pewnie ma to sluzyc czemus wiekszemu niz kreowanie Putina jako obroncy Rosji gdy takiej aureloni potrzebuje on w okresie ubiegania sie o urzad prezydenta. Oby to nie bylo zarzewiem konfliktu bliskowschodniego i jego cena krew Amerykanow, Rosjan i Arabow.

 15. maran said

  Mocne video

 16. maran said

  Smutna zmuszajca do refleksji antywojenna piosenka

 17. Andrzej said

  Treszke inny temat ale tez ciekawe…
  http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=101&egId=18&eventId=85471

 18. Bagman said

  Nie bardzo wierze w torpede…
  Gdyby „Kursk” dostal torpeda to po przebicu kadluba torpeda chyba powinna eksplodawac? Czy zle mysle?
  Gdyby – czysto hipotetycznie – torpeda rzeczywiscie wbila sie w kadlub i wybuchla to z „Kurska” zostalaby radioaktywna plama i (moze) sruba napedowa. Tymczasem okret jest caly. Nie zapominajmy tez, ze przed wydobyciem „Kurska” czesc dziobowa zostala odcieta.

  A wiec nie bylo wybuchu.

  Cos tu nie gra..

 19. konfuzjusz said

  Dlaczego torpeda amerykanska ma nos zaprojektowany w celu topienia miedzi? Czyzby ruskie statki podwodne pochodzily z epoki bronzu?

  Duzo, duzo niescislosci, i to chyba wiecej nizby to wynikalo z tradycyjnej zawodowej ignorancji dziennikarskiej.

 20. Zgred said

  Chodzi o głowicę z ładunkiem kumulacyjnym topiącym kawał miedzi który to trafia z (na ladzie) predkoscia 15000m/s w pancerz.
  Podobne rozwiązanie jest używane w amunicji czołgowej i zestawach typu RPG do ich zwalczania.
  Nie mądrz się jak się nie znasz 😛

 21. kolo said

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,Amerykanie-zatopili-Kursk-Sensacyjna-relacja-rosyjskiego-sztabowca,wid,14464943,wiadomosc.html

 22. GripenFan said

  Tak mi przykro,przypadkowo z wizytą wpadłem, a tu RODZYNEK: foto przedstawia USS „San Francisco” SSN 711 w doku, a jakże, uszkodzony, a jakże. Tylko że zdarzenie miało miejsce na Oceanie Indyjskim, 350 Mm od Guam, kiedy to w 2005 roku płynąc z pełną prędkością, czyli około 35 węzłów, na głębokości około 160 metrów zderzył się z podwodną skałą. Uszkodzony okręt (skalę zniszczeń widać) wynurzył się samodzielnie, i pod własnym napędem dopłynął do bazy. Po wymianie sekcji dziobowych pozyskanych z siostrzanego okrętu (wycofanego ze służby USS „Honolulu”) – od 2009 roku nadal pływa.
  Dla znawców tematu – bo zajrzałem gdzieś tam na podobny temat, tylko piany tam było więcej, i ze śmiechu padałem – okręt klasy „Los Angeles”, a takim jest „San Francisco”, ma konstrukcję jednokadłubową, to znaczy: w przeciwieństwie do konstrukcji sowieckich, zewnętrzny kadłub jest kadłubem sztywnym i szczelnym. Konstrukcje takie jak śp. „Kursk” są dwukadłubowe, to, co widzimy, to celowo nieszczelna skorupa, otaczająca agregaty ORAZ kadłub sztywny, mogący mieć dzięki temu bardziej rurowaty, technologicznie prostszy kształt. Pozdrawiam, może jeszcze ktoś tu się napatoczy.

 23. GripenFan said

  ups, Guam oczywiście na Pacyfiku, nie na O. Indyjskim. Mea culpa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: