Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Prawda o Piłsudskim

Posted by Marucha w dniu 2012-07-04 (Środa)

Prawda o Józefie Piłsudskim, jego planach co do Polski i kontaktach z innymi nacjami.

Dziękuje za to Selmanowi.

• W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdzą, iż był to Żyd o nazwisku rodowym Selman, stryjeczny brat F. Dzierżyńskiego. On sam podawał się za Litwina o nazwisku Ginet. Wśród zaufanych chlubił się, że ma w żyłach krew Butlerów, Selmanów i Ginetów.

• Ojciec Piłsudskiego przed powstaniem styczniowym był oberpolicmajstrem w Wa-wie. Znienawidzony przez Polaków, miał opinię gorliwego sługusa Rosjan, złodzieja, łapownika i okrutnika.

• Człowiek niemoralny, zuchwały, mściwy, pozbawiony skrupułów, o niezmierzonej ambicji i pysze. Aby móc poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz, w 1899 r. porzuca katolicyzm i przechodzi na protestantyzm. Druga żona Żydówka Perl–Szczerbińska (nieślubne dziecko Żyda Perla) – ślub w 1921 r. Miał wiele kochanek np. poetka K. Iłłakowiczówna – osobista sekretarka, lekarz E. Lewicka (zmarła w dziwnych okolicznościach). Ekskomunikowany – kard. Sapieha nie pozwolił umieścić jego trumny w Kaplicy Królewskiej na Wawelu jako apostaty i wroga narodu, ale jego kamaryla wymusiła to siłą!

• Ideowo socjalista, zwolennik teorii Marksa, działający w zdominowanym przez Żydów ruchu socjalistycznym. W okresie rewolucji 1905 r. wszczynał bratobójcze walki – ma na sumieniu wielu zamordowanych Polaków.

• W utworzonych przez Piłsudskiego organizacjach strzeleckich było sporo Żydów, którzy później znaleźli się w Legionach, a dalej przeszli do kadry oficerskiej i generalskiej Wojska Polskiego.

• Kierowana przez niego POW, przez zakulisowe działania polityczne (mason A. Lednicki w Moskwie) i rozbijackie wśród mas żołnierskich, sparaliżowała powstanie 700 tys. armii polskiej w Rosji za rządów Kiereńskiego, organizowanej przez Narodową Demokrację.

• W momencie krytycznym dla powodzenia żydowskiej rewolucji bolszewickiej w Rosji, odmawia współdziałania z gen. Denikinem (IX 1919 r.), co było decydujące dla utrzymania się u władzy bolszewików (Żydów). W tajnych rokowaniach z bolszewikami zapewnił ich, że polski front nie drgnie, dopóki oni nie rozprawią się z „białymi”.

• Zionął nienawiścią do narodu polskiego – nazywał nas narodem idiotów, czego nie ukrywał wśród najbliższych. Polskę traktował jako mięso armatnie w planach przebudowy świata, a zwłaszcza Rosji. Znakomity aktor, mistrz demagogii i propagandy – wykreował się na patriotę zatroskanego o Polskę.

• Człowiek niewykształcony, prostacki w zachowaniu, przesądny (ważne decyzje podejmował pod wpływem impulsu lub z kart). Już jako Naczelnik Państwa brał udział w tajnych zebraniach masonów i uczestniczył w seansach spirytystycznych. Po trupach parł do władzy. Polityk bez głębszej wizji politycznej dla Polski, bez wiary w istnienie suwerennego państwa polskiego: zwolennik straceńczej idei powstańczej i podporządkowania się Niemcom.

• W XI 1918 r. osadzony u władzy przez Niemców, którzy specjalnym pociągiem przywieźli go z Magdeburga do Warszawy (tajny układ z hr. Kesslerem). „Uwięzienie” w Magdeburgu (w luksusowych warunkach!) miało na celu zbudowanie mu pozytywnej legendy. Z polecenia Berlina wojska niemieckie oddały się mu do dyspozycji, a zależna od Niemiec Rada Regencyjna przekazała mu władzę. Wierny sojuszowi z Niemcami nie udzielił pomocy Powstaniu Wielkopolskiemu, był przeciwny odzyskania Gdańska i dostępu do Bałtyku (!). Osadzenie u władzy Piłsudskiego było dalekowzrocznym pociągnięciem Niemców, neutralizującym w ten sposób politykę R. Dmowskiego i znienawi-dzonego przez nich Obozu Narodowego. Postawili na Piłsudskiego, który zoologicznie nienawidził Dmowskiego i ideologii narodowej. Chorobliwie nienawidził Rosji, a był obojętny na polską politykę wobec Zachodu. Stał się narzędziem niemieckiej racji stanu.

• U zarania niepodległości wprowadził proporcjonalną ordynację wyborczą, co dało w Sejmie 1/3 posłów z mniejszości narodowych. Z tymi mniejszościami wchodził w układy przeciw większości polskiej reprezentowanej przez obóz narodowy. Ta „idealna” demokracja po-wodowała chaos polityczny, a Polskę czyniła państwem słabym. Jemu nie chodziło o dobro Narodu, a jedynie o zdobycie absolutnej władzy dla siebie.

• Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.)!!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi austriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą.

• W imię realizacji masońskiego planu politycznego dla Europy Środko¬wej, polskim kosztem i krwią polskiego żołnierza zaczął tworzyć państwa obcym nacjom (???!!!): Litwę, Łotwę, Białoruś i Ukrainę, co było przeciwne żywotnym interesom Polski. Naszym interesem było szyb¬kie scalenie ziem kresowych z resztą kraju. Z tego powodu opóźniał zorganizowanie odsieczy dla Lwowa oraz wdał się w niepotrzebną wojnę z Rosją (kosztowa nas 200 tys. zabitych żołnierzy i cywilów!). O podjęciu przygotowań do wojny z Rosją nie informował ani rząd, ani Sejm. Z wojskowego punktu widzenia kampania była dyletanckim przedsię¬wzięciem (ocena historyków wojskowości), z góry skazanym na klęskę. 12 sierpnia 1920 r. w momencie krytycznym dla egzystencji pań-stwa, tchórzy i składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i Naczel-nika Państwa (dezercja!). W tej sytuacji powinien być rozstrzelany, ale niezdarny premier chłop Witos nie stanął na wysokości zadania i ukrył ten fakt przed narodem. Następnie „udaje się do Puław” (jedzie do konku¬biny pod Nowy Sącz). Wraca nad Wieprz i obejmuje dowodzenie grupą uderzeniową; opóźnia atak o jeden dzień – rusza dopiero 16 sierp-nia już po rozegraniu bitwy pod Warszawą. To opóźnienie pozwoliło Rosja¬nom ujść przed całkowitym zamknięciem kotła i totalną klęską, która natychmiast rozstrzygnęłaby wojnę.

• 12 maja 1926 r. siłą obala legalny rząd – w bratobójczych walkach zgi-nęło 379 Polaków, a 920 zostało rannych. W ówczesnej sytuacji poli-tycznej Europy była to zbrodnia, której owoce zebraliśmy w 1939 r.
Zamach był inspirowany i finansowany przez Anglików za pośrednic-twem lóż masońskich. Polityka angielska (żydowska) na obszarze Eu-ropy Wschodniej w rządach ludowo–narodowych spostrzegła możliwość umocnienia państwa polskiego i odrodzenia się polskości, co było zagro-żeniem jej interesów. I znów Piłsudski stał się narzędziem w obcych rę-kach przeciwko Narodowi Polskiemu! Masoneria udzieliła Piłsudskiemu całkowitego poparcia: propagandowego, organizacyjnego i finansowego.
Po objęciu władzy, przeorientował politykę zagraniczną: zawiesił sojusz wojskowy z Francją, a Polskę wprzągł w sferę polityki niemieckiej – brater¬stwo broni z Niemcami. W celu wykończenia przeciwników politycz¬nych zakłada obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej (1934 r.), gdzie maltretowano polskich patriotów. Specjaliści od propagandy, okres rządów Piłsudskiego podają jako wzorcowy przykład prania mó¬zgów całemu narodowi i wykreowania na „Wodza Narodu” osoby niegodzi¬wej, szkodliwej dla Polski. Zaprowadzono ścisłą cenzurę, fałszo¬wano fakty historyczne, wyniki wyborów, delegalizowano partie naro¬dowe, likwidowano ludzi niewygodnych politycznie, utrącano wszel¬kie przejawy racjonalnego myślenia narodowego – w zamian kreu¬jąc sentymentalny „patriotyzm”.

• Na jego polecenie skrytobójczo zamordowano wybitnych generałów Polaków (potencjalnych kandydatów na stan. Naczelnego Wodza): gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego, gen. Malczewskiego, gen. Hempela, gen. Franka; innych zdymisjonował (np. Dowbór–Muśnicki, M. Janu-szajtis, J. Haller, Szeptycki, Sikorski). Na generałów mianował ludzi miernych, ale ślepo sobie oddanych. Wojsko uczynił prywatnym folwarkiem.

• R. Dmowski po odbytym z nim spotkaniu 21.05.1920 r., stwierdził: „… To człowiek niepoczytalny, nie da się z nim sensownie rozmawiać!”. Otaczał się ludźmi małymi, służalczymi i bezkrytycznymi. Wybitny uczony prof. F. Koneczny rządy piłsudczyzny oceniał jako zapaść cywilizacyjną Polski, narzucenie narodowi mieszanki cywilizacyjnej bizantyńsko–turańsko–żydowskiej. Rydz Śmigły w prywatnych rozmowach z zaufanymi osobami uważał Piłsudskiego za człowieka nienormalnego.

• Kluczowe stanowiska w państwie powierzał tylko Żydom i masonom. Zakładał tajne szkoły Żydom z KPP (!).

• Szeroko popierał sprawy żydowskie. W r. 1927 przyznał obywatelstwo polskie 600 tys. Żydów rosyjskich (tzw. Litwakom), którzy całkowicie opanowali handel, a „zapomniał” o 2 mln Polaków w ZSRR, których w latach 30. mordowano, a resztki wywieziono na Syberię i do Kazachsta-nu. W późniejszym okresie przyjął 200 tys. Żydów niemieckich. Żadne państwo w Europie nie chciało ich przyjąć zdając sobie sprawę, jakie to przyniesie szkody tym narodom, a wyniszczony naród polski podstępnie opanowany przez Żydów na czele z Piłsudskim–Selmanem stał się cieplarnią dla żydostwa. (Co ciekawe, dzisiaj potomkom Polaków w Kazachstanie odmawia się wizy jeśli nie znają języka, jednak kilakdziesiąt tysięcy mieszkańców Izraela paszporty do Polski dostaje co rok bez problemu. „My polski? Niech się goje uczą jiidysz!”)

• Rozbroił armię. Po maju 1926 r. dezorganizuje naczelne władze wojsko-we, likwiduje Ścisłą Radę Wojenną, a Sztab Generalny pozbawia zasadniczych kompetencji. W Wyższej Szkole Wojennej ograniczono za-kres nauczania: już nie ma tworzyć doktryny wojennej i szkolić wyższych dowódców. Stworzył w armii wielką biurokrację, niezdolną do planowania, dowodzenia, szkolenia i wychowania. Staje ona na przeszko-dzie do modernizacji i rozwoju sił zbrojnych, a partyjna polity¬ka personalna dokonuje reszty. Rydz–Śmigły po objęciu w 1935 r. Minister-stwa Spr. Wojskowych był załamany stanem wojska pozostawione¬go przez Piłsudskiego. Do 1939 r., mimo wielkich wysił¬ków, nie dało się tego naprawić.

• Megaloman. W testamencie przekazał swój mózg do badań Uniwersytetowi Wileńskiemu (ha, ha, ha !) – człowiek, którego życie prywatne było wysoce niemoralne, niewykształcony, wysławiający się wulgarnie i po chamsku, rewolucjonista, agent wywiadów austriackiego, niemieckiego i japońskiego, o rękach splamionych bratobójczą krwią, poli¬tyk na usługach niemieckich, polityk bez racjonalnego programu politycznego… miał o sobie tak wysokie mniemanie!
Celem jego polityki było powstanie antyrosyjskie i uzyskanie księstwa nadwiślańskiego zależnego od Niemiec. … I co dalej?! Gdzie strategicz-ny program narodowy? Jak urządzić państwo? Jakie dalekosiężne cele polityki zagranicznej? Obóz piłsudczyków nie posiadał głębszego progra-mu politycznego. To była grupa ludzi–marzycieli, przebiegła i bez-względna w walce o zdobycie i utrzymanie władzy za wszelką cenę – to był ich cały program polityczny! Po śmierci „wodza” rozpadli się, nie pozostawili po sobie żadnego programu ideowego, żadnych planów rozwoju narodu!

• W l. 30. prowadził tajne konszachty z hitlerowcami, wg tych umów Polska miała z Niemcami uderzyć na ZSRR, oddać Niemcom Pomorze i Gdańsk w zamian za Litwę i Kłajpedę!

• Okres międzywojenny był bezlitosną walką z Narodem (włącznie z eks-terminacją fizyczną Polaków myślących narodowo) o zmianę jego duszy katolicko–narodowej na socjalistyczno–kosmopolityczną. Prześlado¬wał i rozwiązywał organizacje narodowe, np. OWP, ale organizacje żydowskie – nawet te jawnie faszystowskie, jak np. Bejtar – mogły działać swobodnie, a nawet miały poparcie władz! Bejtarowcy byli fanami polityki Hitlera, pozdrawiali się tak jak hitlerowcy, liczyli na pomoc Hitlera w założeniu państwa żydowskiego w Palestynie, które wg ich planów miało być bazą niemiecką nad Morzem Śródziemnym.

Oto ocena jednego z polskich kapłanów spod Łańcuta wygłoszona na kazaniu w 1933 r. „ (…) On jest duchem ciemności, który z dnia zrobił noc. Z wolnej Polski czeluście piekielne. Rządzi on Polską, jako duch wschodu i barbarzyństwa. Zatruł ducha narodu, zdeptał jego honor. Zdemo¬ralizował znaczną część społeczeństwa. Mimo tego spodlona część narodu buduje mu pomniki i cześć boską oddaje. Odebrano życie i zdrowie najlepszym ludziom. Panoszą się zdrajcy, złodzieje i judasze. (…)”.

• Piłsudczycy do niebywałych rozmiarów rozkręcili propagandę ubóstwiającą Piłsudskiego, jako nadczłowieka i zbawcę Polski, wydali ustawę zabraniającą pisania czegokolwiek negatywnego o Piłsudskim! Propaguje ona naiwny, sentymentalny patriotyzm (patriota – jeździec bez głowy) i jest zawsze nieświadomym narzędziem politycznym naszych wrogów. To im „zawdzięczamy” trzy katastrofy narodowe: wyprawę kijowską, klęskę wrześniową i powstanie warszawskie.

• Znamienne fakty: Niemcy po zajęciu Polski w 1939 r. wystawili przy jego grobie na Wawelu wartę honorową (sic!). Zaś Żydzi przyznali mu honorowe obywatelstwo Izraela, obdarowali go działką ziemi, jeden z kibuców nazwali jego imieniem, utworzyli muzeum Piłsudskiego i zawsze okazują mu cześć, a znając ich wrodzoną pogardę do gojów, to już samo mówi za siebie.

Robert Grunholz
http://rg.nowyekran.pl/

*                         *                         *

Piłsudski w Giewont zaklęty

Być może główne obchody Święta Niepodległości nie powinny odbywać się ani w Warszawie, ani w Krakowie – ale w… Zakopanem. Tu bowiem znajduje się – jak uważają niektórzy – największy pomnik poświęcony Józefowi Piłsudskiemu i odzyskaniu przez Polskę niepodległości – Giewont.

Brzmi to może dziwnie, ale tak rzeczywiście jest. Piłsudski często bywał w Zakopanem dokładnie sto lat temu. Cieszył się też tu dużym poważaniem, do tego stopnia, że po jego śmierci w 1935 roku w ścianie górującego nad miastem Giewontu, w który jak wiadomo zaklęty jest rycerz – dopatrzono się profilu Piłsudskiego.

Jak mówi zakopiański historyk Lesław Dal, wydano nawet specjalną pocztówkę ukazującą Giewont z charakterystycznymi wąsami. „Uważano, że marszałek spoczął w Giewont zaklęty, czyli można powiedzieć, że ci śpiący rycerze powstali zrobili swoje i teraz po śmierci marszałek mógł spokojnie zasnąć, zrobił swoje” – opowiada historyk. Tak więc nie ma już co czekać na śpiących rycerzy, bo oni już powstali i to prawie 90 lat temu.

http://www.rmf24.pl/

Komentarzy 71 do “Prawda o Piłsudskim”

 1. Grażyna said

  mam wrażenie,że wszyscy katolicy na świecie to Polacy,nawet jeśli Polakami nie są ale np Portugalczykami czy Chińczykami

  Prosimy o więcej mądrych sentencji – admin

 2. Walerian Dąbrowski said

  Coś mi się mocno wydaje, że utożsamianie zdrajcy z legendą o uśpionych szlachetnych rycerzach żadną miarą nie może być uznane. Szlachetności nie da się wpisać w zdradę i nawet wąsy nie jeden miał znamienity. Podobieństwo zaś polega na tym, że czasem wizerunek usiłuje się mieszać z czynami, zapewne tak dla uwiarygodnienia danej postaci.

 3. Kinga said

 4. polo said

  przeciez tego typa opisal dokladnie H.Pajkak w ksiazce Ponura prawda o Pilsudskim.

 5. Inkwizytor said

  Re: 4

  Oprócz H. Pająka trzeba również wymienić rozprawę doktorską Ryszarda Świętka pt „Lodowa ściana”. Ta liczaca prawie 1000 stron monografia dokładnie opisuje na podstawie materiałów zródłowych z archiwów austriackich i niemieckich ahenturalna dzialalność żyda Selmana ( Piłsudskiego )

 6. Qqłka said

  Dobrze że konsekwentnie obala się piłsudską mitologię.

 7. Stolnik said

  Ponura prawda o „Jaruzelskim”

  Wstęp
  „Metoda na matrioszkę” (w nomenklaturze polskiego wywiadu używa się terminu „nielegał”), to jeden z wielu przebiegłych sposobów stosowanych przez wywiad sowiecki, a obecnie także przez inne wywiady, w celu przejęcia przywództwa i zapanowania nad narodem w stosunku do którego prowadzi się długofalową politykę podboju. W danym kraju instaluje się wielu sobowtórów wspieranych i prowadzonych przez rezydentów agentury z docelowym zadaniem objęcia władzy lub działających jako agenci wpływu na politykę państwa, a także ukształtowania nowej świadomości narodowej po myśli ich mocodawców. Matrioszki umieszcza się na newralgicznych dla narodu pozycjach, jak np. duchowni, politycy, dziennikarze, wojskowi, wysocy urzędnicy państwowi, naukowcy, itp. Tego typu działania są obliczone na zebranie owoców za kilkadziesiąt lat, kiedy ci agenci na dobrze wrosną w nowe środowisko – zostaną uznani za swoich i nikomu nie przejdzie do głowy podejrzewać ich o agenturalność.
  NKWD stworzyła specjalne szkoły przygotowujące matrioszki dla poszczególnych narodów. Znamy świa-dectwa wysokich funkcjonariuszy systemu sowieckiego jak również osób – uczniów owych szkół*. Oczywiście, była to super tajemnica, wiedziało o tym bardzo wąskie grono osób z najwyższego szczebla NKWD.
  Procedura preparowania matrioszki przebiegała następująco: porywano wcześniej upatrzoną osobę z elity na-rodu, wyciskano z niej wszelkie możliwe informacje o rodzinie, szkole, środowisku życia; określano jej profil psychologiczny, nawyki, upodobania, itp. Pod daną osobę dobierano fizycznie podobną, inteligentną swoją osobę, która następnie „wchodziła w buty” aresztowanego. Po starannym przeszkoleniu, co do kultury, języka, religii danego narodu, itd., wysyłano ją do kraju przeznaczenia. Tam miała opiekę i pomoc agentury, np. gdyby jakiś autochton natarczywie kwestionował wiarygodność matrioszki, to agentura przychodziła z pomocą i osobnik znikał bez śladu…
  Osobę oryginalną, po wyssaniu z niej wszystkich potrzebnych informacji… mordowano.
  Metoda genialna! Kilkanaście – kilkadziesiąt matrioszek ulokowanych w organizmie państwowym przeciwnika, może zawładnąć państwem i zwasalizować je względem mocodawcy, bez wojny, bez tych olbrzymich kosztów z tym związanych, bez psucia sobie opinii w świecie… A jakże trudno takich agentów wyłapać! Ponadto z upływem dziesięcioleci ich dzieci i wnuki jeszcze to panowanie umocnią do samych fundamentów duszy narodowej!

  INFORMACJE O RODZINIE JARUZELSKICH

  Rodzina szlachecka herbu Ślepowron, katolicka o tradycjach patriotycznych.
  Ojciec: Władysław Jaruzelski (1888–1942) walczył jako oficer w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920 r., dziad brał udział w Powstaniu Styczniowym. Do 1939 r. ojciec zajmował się administrowaniem majątków ziemskich:
  – w Kurowie k. Lublina (do 1925 r.),
  – w Trzecinach i Rusi Starej w powiecie Wysokie Mazowieckie, woj. białostockie (od 1925 do IX 1939 r.).
  Zmarł na zesłaniu w Rosji, pochowany w Bijsku, ok. 300 km na płd. wsch. od Nowosibirska.
  Matka: Wanda z Zarembów Jaruzelska (1901 – 1966 r.), pochowana na cmentarzu w Lublinie przy ul. Lipowej.
  Jaruzelscy mieli dwoje dzieci: Wojciecha (ur. 1923 r. w Kurowie) i córkę Teresę (ur. 1928 –? ), po mężu Star-nawska; mąż Jerzy Starnawski (1922 – ?), córka Maria Starnawska (ur. 1959).

  Przed wojną Wojciech Jaruzelski uczęszczał do gimnazjum prowadzonego przez zakon marianów na warszaw-skich Bielanach. Była to szkoła dla elity ziemiańskiej. W młodości był religijnym, oddanym idei narodowej i dobrze zapowiadającym się uczniem. Na jesieni 1939 wraz z rodziną ucieka przed okupantami na Litwę, a po aneksji tego kraju przez ZSRR w 1940 r., rodzinę Jaruzelskich zesłano na Syberię w VI/1941 r. Wojciech pra-cował w tajdze przy wyrębie lasów, gdzie nabawił się choroby oczu, ślepoty śnieżnej, która trwale uszkodziła mu wzrok.
  W maju 1943 r. Wojciech Jaruzelski wstępuje do 1 Dywizji im. Tadeusza Kościuszki, a we wrześniu rozpoczyna naukę w szkole oficerskiej w Riazaniu. Wraz z 1 Armią Wojska Polskiego, w składzie 2 Dywizji Piechoty, odbywa szlak bojowy i kończy wojnę w okolicach Berlina. Po wojnie pozostaje w wojsku.
  W marcu 1946 r. matka z córką i powracają z zesłania do Polski.

  Żona Wojciecha Jaruzelskiego: Barbara Halina Jaruzelska z domu Jaskólska (ur. 1930), doktor filologii ger-mańskiej, wykładowca w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
  W chwili poznania swojego przyszłego męża Barbara Jaruzelska była artystką wojskowego zespołu pieśni i tańca. Ślub (cywilny) wzięli w 1960 r. w Szczecinie; Wojciech Jaruzelski był wtedy dowódcą stacjonującej tam 12 dywizji zmechanizowanej LWP. Już po ślubie ukończyła korespondencyjne liceum dla pracujących. W 1969 obroniła pracę magisterską pt. Aproksymatywne systemy nauczania niemieckiego w szkołach średnich.

  Córka Monika ur. w 1963 r. w Warszawie, po mężu nosi nazwisko Fedyniak.

  Życiorys Jaruzelskiego (ze strony internetowej Jaruzelskiego)

  6 lipca 1923 r. o godz. 9 wieczorem w Kurowie (wsi pomiędzy Puławami a Lublinem) w rodzinie ziemiańskiej Władysława i Wandy z Zarembów Jaruzelskiej rodzi się Wojciech Jaruzelski.
  7 października 1923 r. W.Jaruzelski ochrzczony w kościele parafialnym w Kurowie. Ojcem chrzestnym został ojciec matki – Hipolit Zaremba a matką chrzestną siostra ojca – Zofia Mokrzyńska.
  1925 r. Na początku roku rodzina Jaruzelskich opuściła Kurów i przeniosła się do dóbr rodzinnych matki Wojciecha Jaruzelskiego, gdzie jego ojciec Władysław, wydzierżawił od teścia majątek Trzeciny nad rzeką Brok (w obecnym województwie Podlaskim). Później przenoszą się do położonej nieopodal Rusi Starej by po kilku latach znów wrócić do Trzecin. Warto wspomnieć, że majątek Ruś Stara-Sokoły był posiadłością pozostającą w rękach rodziny Jaruzelskich co najmniej od XVI wieku.
  1928 r. Przychodzi na świat młodsza siostra W. Jaruzelskiego – Teresa.
  1933 r. wstępuje do Gimnazjum Ojców Marianów na Bielanach w Warszawie.
  15 września 1935 r. wstępuje do ZHP.
  Kwiecień 1939 r. ukazał się jedyny zachowany przedwojenny tekst W.Jaruzelskiego. Wydrukowano go w harcerskiej „Jednodniów-ce Chorągwi Bielańskiej
  10.09.1939 r. rodzina Jaruzelskich w obawie przed posuwającymi się wojskami niemieckimi wyruszyła z Trzecin na wschód.
  18.09.1939 r. W związku z wkroczeniem do Polski Armii Czerwonej Jaruzelscy z miejsca postoju w majątku Jagnieszczyce w po-wiecie lidzkim zawracają na zachód. Są świadkami walk w Dereczynie i po kilku dniach, po przekroczeniu Niemna – bitwy o Grodno. Umykają w ostatniej chwili przed czołgami radzieckimi. Następnie nocują w majątku Świack w powiecie Spoćkińskim.
  23.09.1939 r. Jaruzelscy przekraczają granicę Republiki Litewskiej. Początkowo zamieszkują w nadgranicznym Kopciowie (Kapčiamiestis), gdzie notabene znajduje się do dziś grób Emilii Plater. Następnie w majątku rodziny Hawrylkiewiczow – Winksz-nupie (Vinksznupiai).
  Wiosna 1941 r. Po zajęciu Litwy przez Armię Czerwoną w 1940 r., chcąc uniknąć deportacji Władysław Jaruzelski składa w imie-niu swoim i niepełnoletnich dzieci: Wojciecha i Teresy podanie o przyznanie obywatelstwa ZSRR. Majątek Winksznupie zostaje znacjonalizowany. Wojciech zamieszkał na plebani zaś reszta rodziny w domu litewskiego chłopa. Jaruzelscy i Hawrylkiewiczowie szykują się do deportacji.
  14.06.1941 r. Jaruzelskich aresztowano. W czasie rewizji skonfiskowano dokumenty i odebrano m.in. 99 marek niemieckich, 3 carskie ruble, nóż fiński z futerałem i aparat fotograficzny marki Kodak. Aresztowanych zawieziono ciężarówką do Wiłkowyszek. Wojciecha Jaruzelskiego wraz z matką, siostrą i rodziną Hawrylkiewiczów załadowano do przepełnionego wagonu bydlęcego zmie-rzającego na Ałtaj. Jadą trasą Wiłkowyszki/Wyłkowyszki (Vilkaviąkis) – Nowa Wilejka (Naujoji Vilnia) – Jarosław (?????????) – Wołogda (???????) – Kirow (????? dawniej Wiatka) – Swierdłowsk (obecnie Jekaterynburg – ????????????) – Omsk (????) – Nowo-sybirsk (???????????) – Barnauł (???????) – Bijsk (?????) – stacja końcowa. Początkowo tym samym pociągiem, ale innym wagonem ojca (tj. Władysława Jaruzelskiego) skierowano do łagru nr 7 w Reszotach w Krasnojarskim Kraju (wagony rozdzielono w Nowej Wilejce).
  Podróż trwała prawie miesiąc. Pociąg dotarł do stacji końcowej Bijsk z której dalej zesłańcy posuwali się wozami ciągnionymi przez konie. Jaruzelskich osadzono w osadzie Turaczak na Ałtaju, 180 km. od Bijska w górę rzeki Biji. Matka ciężko chorowała, Wojciech pracował przy wyrębie drzew w tajdze. Zwolniony z łagru po podpisaniu układu Sikorski-Majski ojciec Wojciecha – Władysław udał się do Bijska i zgłosił telegraficznie syna do Armii Polskiej licząc na jego zwolnienie. Władze ciągle nie dawały jednak zgody.
  Styczeń 1942 r. Wojciech z matką i siostrą, nielegalnie uciekając z Turaczaka, docierają do Bijska gdzie spotykają się ciężko cho-rym i skrajnie wycieńczonym ojcem. Hawryłkiewiczowie z którymi byli do tej pory, ponieważ zadeklarowali obywatelstwo litewskie (choć narodowość polską) będą mogli wrócić do Polski dopiero w 1956 r. Jaruzelscy zamieszkują w Bijsku w domu przy ulicy Gorkiego 37. Ojciec pracuje jako woźnica w fabryce rybnej. Syn jako drwal w pobliskiej tajdze.
  Styczeń-luty 1942 r. bezowocne starania Wojciecha o dostanie się do Armii gen. Andersa
  4.06.1942 r. Władysław Jaruzelski, ojciec Wojciecha, zmarł na krwawą dezynterie. Został pochowany na cmentarzu w Bijsku. W mieście tym znajduje się jego grób.
  Maj 1943 r. Wojciech zgłosił jako ochotnik do Wojska Polskiego w ZSRR (I dywizja im. Tadeusza Kościuszki), służbę odroczono mu jednak do lipca.
  Lipiec 1943 r. Wojciech przybywa do miasta Riazań (?). Z Bijska jedzie pociągiem z przesiadką w mieście Czelabińsk (?).
  1.09.1943 r. Oficjalne rozpoczęcie szkolenia w Szkole Oficerskiej w Riazaniu.

  ŚWIADECTWA LUDZI Z NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA JARUZELSKIEGO

  Rodzina
  Matka i siostra po powrocie z zesłania do Polski miały wątpliwości, co do autentyczności W. Jaruzelskiego.
  Rodzina była zastraszana przez UB i bała się mówić o swoich wątpliwościach.
  Jak podają ich znajomi, relacje między nimi były chłodne, a spotkania rzadkie i wymuszone! Podobno matka tuż przed śmiercią wyraziła wolę, iż nie życzy sobie jego obecności na swoim pogrzebie. Ksiądz odprawiający mszę żałobną, powiernik woli matki, wyprosił Jaruzelskiego z kościoła i ten musiał stać na zewnątrz (!).

  Koledzy z gimnazjum marianów na Bielanach
  Wojciech był pamiętany jako polski patriota, bardzo religijny i pilny uczeń. Znał dobrze łacinę ( współczesny Jaruzelski nie zna łaciny!). Unika spotkań z kolegami gimnazjalnymi. Koledzy twierdzą, że to jest inna osoba.
  Jednym z kolegów gimnazjalnych Wojciecha był Zenon Komender (1923-1993), czołowy działacz PAX-u i polityk w PRL-u: w latach 1981-82 minister handlu wewnętrznego, 82-85 wicepremier, 85-89 z-ca przewod-niczącego Rady Państwa, 69-89 poseł na sejm.
  Pomiędzy kolegami mówiło się, iż w zamian za ostentacyjne uwiarygodnienie Jaruzelskiego jako swego kolegi z gimnazjum i zachowanie milczenia, co do rodzących się wątpliwości, był przez onego wspierany w karierze politycznej.

  Rówieśnik ze szkoły podstawowej – syn stajennego zatrudnionego w majątku Jaruzelskich
  W dzieciństwie był bliskim kolegą Wojciecha i całe dnie spędzali razem. Po wojnie ten pan mieszkał w Szczecinie, pracował w Stoczni Odra. W swoim środowisku otwarcie wyrażał opinię, że W. Jaruzelski nie jest prawdziwym Jaruzelskim. Jako jeden z argumentów podawał, iż Wojciech w dzieciństwie miał wypadek z maszyną rolniczą i jego prawa dłoń została okaleczona na zawsze – było to wyraźnie widoczne. Obecny Jaru-zelski ma obie dłonie bez żadnej blizny (?!). Poza tym twierdził, iż osobnik podający się za Wojciecha Jaruzel-skiego ma zupełnie inny charakter od Wojciecha, którego on dobrze znał! W sumie – był absolutnie przekonany, iż mamy do czynienia z osobą udającą Wojciecha Jaruzelskiego.
  Ten kolega Jaruzelskiego miał wizyty funkcjonariuszy UB, którzy ostrzegali go, że jeśli nie będzie milczał, to utopią go w Odrze, a jego rodzinę wymordują!

  Goryl Jaruzelskiego, płk Artur Gotówko
  Szef wydziału WSW zajmującego się ochroną gen. W. Jaruzelskiego. Funkcję tę pełnił od 1974 do XII 1981 r.
  Goryl w swoich wspomnieniach opisuje spotkania Jaruzelskiego z jego rodziną jako dziwne, zimne, wyracho-wane; odnosił wrażenie, jakby Jaruzelski był zaprogramowanym robotem, bez uczuć i naturalnego ciepła jakie istnieje między członkami rodziny. Wyczuwało się jakąś nienaturalność, sztuczność tych relacji.

  Piotr Jaroszewicz, b. premier PRL
  Metodę matrioszek Jaroszewiczowi w głębokiej tajemnicy zdradził gen. Karol Świerczewski.
  Piotr Jaroszewicz twierdził stanowczo, iż Jaruzelski jest matrioszką, i on ma pewne dowody na to. Wymieniał także inne matrioszki piastujące wysokie stanowiska w państwie (Bierut, gen. Siwicki, gen. Molczyk)! Wszystko wskazuje, iż zginął z tego właśnie powodu… za dużo wiedział … Mordercy nie tknęli żadnych cennych rzeczy, zaś splądrowali cały dom czegoś szukając… ( Jaroszewicz prowadził dziennik i był w posiadaniu jakiś tajnych dokumentów dotyczących Jaruzelskiego – podobno nazywa się Margulis.).

  CECHY CHARAKTERU

  – Donosicielstwo na najbliższych współpracowników, świadczy o wyjątkowej podłości i jest obce ludziom wywodzącym się z polskich warstw ziemiańskich! Gdzież tu honor Polaka?!

  – Osoba siermiężna, sztywna, stroniąca od towarzystwa, absolutny abstynent – to cechy stojące na przeciwnym biegunie cech polskiego szlachcica.
  Dla matrioszki taka postawa jest wręcz niezbędna, bo przy bogatym życiu towarzyskim, wcześniej czy póź-niej wyszłyby na jaw niezrozumiałe fakty…To samo dotyczy abstynencji…przy alkoholu rozwiązują się ję-zyki…

  – Wyjątkowe zainteresowanie literaturą polską – jak na wojskowego to dziwne?!
  Otóż żelaznym punktem szkolenia matrioszek była dogłębna znajomość literatury danego kraju.

  – Lubi się otaczać Żydami, co jest absolutnie obce mentalności Polaka! Ważne stanowiska w państwie obsadzał Żydami; najbliżsi współpracownicy i doradcy, to w większości Żydzi (m.in. Górnicki, Urban, gen. Kiszczak, gen. Staniszewski).
  – Nienawidził W. Gomułkę, E. Gierka, A. Siwaka i innych komunistów-patriotów. Przeciwko takim ludziom skrycie spiskował, dążąc do ich politycznego wyeliminowania.

  – Absolutnie spolegliwy Rosjanom! Z dumą daje się zapraszać do Rosji na różne uroczystości, gdzie go dekorują medalami! Przy czym stara się, aby opinia publiczna w Polsce nie była rzetelnie o tym informowana.
  Polak nigdy by tak nie postąpił!
  Po udanym wprowadzeniu stanu wojennego, Jaruzelski pojechał w maju 1982 do Soczi,
  aby złożyć Breżniewowi raport, odebrać pochwałę i nagrodę: platynowo–złoty Order Lenina,
  najwyższe odznaczenie sowieckie, które mógł dostać jedynie obywatel Związku Sowieckiego.

  – Jak sam wyznał: „kocha Rosjan i ich kulturę” (?!). Dziwneeee…Człowiek, którego rodzina doznała na sobie kaźni od Rosjan, pała do nich miłością? Niebywałe!

  – Jadowita mściwość (typowa dla Żyda): zleceniodawca mordów na ks. Popiełuszce i Jaroszewiczach.

  FAKTY KŁUJĄCE W OCZY

  • Osoba pochodzenia ziemiańskiego, wywodząca się z religijnej i patriotycznej rodziny, w gimnazjum wy-różniająca się przywiązaniem do polskości… nagle przemienia się w ideowego komunistę?!, dla którego wroga polskości ideologia znaczy więcej niż interesy ojczyzny?! Robi zawrotną karierę u komunistów?! Niebywałe!

  • Wyraźnie prowadzony przez Sowietów: najpierw przez gen. Popławskiego, a następnie przez marsz. Ro-kossowskiego?! Później też musiał mieć jakichś mocodawców, bo ciągle awansował, i to ekspresowo:
  – w wieku 30 lat pułkownik
  – w wieku 33 lat generał brygady
  – w wieku 45 lat generał broni
  W Polsce było kilka zmian ekip rządowych, ale ten osobnik był jakby pod kloszem ochronnym i cały czas piął się w górę, miarowo, krok po kroku…syn polskiego ziemianina, patrioty?! Dziwne…

  • W latach 1960-65 szef Głównego Zarządu Politycznego, inaczej mówiąc: przywódca wrogich sił na naj-ważniejszym froncie antypolskim! To morderca dusz żołnierzy polskich!

  • Jego stosunek do wielkiego zbrodniarza narodu polskiego.
  Żyd Jakub Berman, z woli Stalina do roku 1956 faktyczny zarządca PRL-u, który ustawił na przyszłość metody walki z polskością na płaszczyźnie duchowej, intelektualnej i materialnej. Bezwzględny zbrodniarz – osobiście nadzorował MBP. Umiera w roku 1984 – w tym okresie Jaruzelski dzierży absolutną władzę w Polsce. Godzi się na pochowanie tego zbrodniarza na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach jako osobę za-służoną dla Polski!, co więcej, pośmiertnie nadaje mu wysokie odznaczenie państwowe i bierze udział w pogrzebie!
  To jest fakt o fundamentalnym znaczeniu dla zrozumienia duszy Jaruzelskiego. Ta osoba nie ma w sobie poczucia przywiązania do narodu polskiego! Jest wroga żywotnym polskim interesom!

  • Oto urywek z Diariusza Jaruzelskiego na jego stronie internetowej:
  (…) 1952 lub 1953 r. W. Jaruzelski kończy dwuletni Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu (WUML) na którym wykładają m.in. tak znakomici uczeni jak Bronisław Baczko (filozof, obecnie emery-towany profesor uniwersytetu w Genewie, laureat nagrody im. Księdza J.Tischnera za 2002 r.) , Zygmunt Bauman (socjolog, obecnie emerytowany profesor uniwersytetu w Leeds, laureat nagrody im. T. Adorno za 1998 r.) , Włodzimierz Brus (ekonomista, obecnie emerytowany profesor uniwersytetu oxfordzkiego), Adam Schaff (filozof, obecnie emerytowany profesor uniwersytetu warszawskiego) czy Maria Turlejska (historyk, zm. w 2004 r.)”.
  Wymienieni powyżej, to szowiniści żydowscy, którzy tytuły i stanowiska zdobyli z klucza rasowego, niena-widzący i niszczący Polskę! W jego ocenie są wspaniałymi wielkimi uczonymi?! Oto jądro osobowości Ja-ruzelskiego!

  • „Polak” prowadzący wojnę przeciwko własnemu narodowi???!!! Wprowadzenie stanu wojennego 13.12.1981 r., to nowy etap walki przeciwko narodowi polskiemu. Kilkakrotnie prosił Sowietów o inter-wencję zbrojną w Polsce. Osoba czująca się choć trochę Polakiem, nigdy nie podjęłaby takich działań! Ro-biłaby wszystko, aby doprowadzić do porozumienia między Polakami.
  A oto dalsze konsekwencje tej wojny:
  – Wyrzucenie za granicę świeżo ukształtowanej elity narodu
  – Zgnębienie duchowe i materialne narodu
  – Nieprzejednana walka z wiarą katolicką – fundamentem polskości!
  – Otwarcie granic państwa na inwazję sekt, aby poprzez chaos duchowy osłabić i podzielić naród

  • Jaruzelski, to taki „Polak”, który w 1985 r. na spotkaniu z Żydami w USA oskarżał „Solidarność” o anty-semityzm!

  • Oszustwo Okrągłego Stołu.
  Negocjatorzy po obu stronach w 90% byli Żydami! Gdyby Jaruzelski był Polakiem, to ze wszystkich sił starałby się o udział elity polskiej, wcześniej pomógłby jej się wykluć i wypromowałby ją! To oczywiste dla każdego czującego się Polakiem. Niestety, mieliśmy kolejne oszustwo przeciwko Polsce, wyreżyserowane przez Jaruzelskiego!

  • Jego zachowanie po 1989 r. Obojętnie przygląda się degradacji i upadkowi Polski?! Nie zabiera głosu, mil-czy! Czy tak postępuje Polak?!

  MORAŁ
  Celem tego szkicu jest uświadomienie sobie metod stosowanych przeciwko narodowi polskiemu przez naszych wrogów. Są one wyjątkowo perfidne. Musimy być czujni i bardzo krytyczni, bo inaczej zawsze będziemy ograni. Na każdym kroku trzeba nam stosować kryteria polskości, a osoby kandydujące do jakichkolwiek stanowisk w państwie i w hierarchii kościelnej muszą być wnikliwie i bez litości prześwietlone!
  Między narodami trwa permanentna wojna: w czasach „pokojowych” toczy się na polach idei, kultury, nauki, gospodarki, mediów, religii,… Nasz naród został zainfekowany setkami matrioszek – agentami o wielkich możliwościach destrukcyjnych na różnych polach życia narodowego, państwowego, kościelnego… Doskonale wyszkoleni, świetnie ukryci, mający pomoc siatek agenturalnych. Walka z takim przeciwnikiem wymaga zastosowania bardzo przebiegłych działań, a ludzie w niej uczestniczący muszą się odznaczać wysoką inteli-gencją i znać prawdziwą historię Polski. W Polsce historia to nie pamięć tylko, to klucz do naszej przyszłości.
  Typowi „patrioci idioci” zawsze są przegrani, bo naiwni i walczą z wiatrakami, a nie z faktycznym przeciwni-kiem. Nie mają pojęcia, kto jest wrogiem, gdzie się znajduje i jak go rozpoznać!

  * Fragment wspomnień łagierniczych prof. Barbary Skargi „Po wyzwoleniu 1944-56”, niedawno zmarłej, jednej z najbardziej wartościowych ludzi w Polsce, o współtowarzyszce więziennej, która przypadkowo przyznała się do swojej prawdziwej przeszłości:

  „Hala pochodziła z Moskwy, jej rodzice zajmowali wysokie stanowiska, odniosłam wrażenie, że tato pra-cował w NKWD. Zachęcana przez rodzinę, studiowała POLONISTYKĘ. Po wojnie dostała kuszącą propo-zycję. Zostanie odpowiednio przeszkolona i pojedzie do Polski jako repatriantka (przesiedleniec z kresów wschodnich), aby tam żyć jakiś czas i pełnić odpowiednią rolę w życiu publicznym. Będzie mogła zająć wysokie stanowisko, mieć dużo pieniędzy, będzie wysyłana także zagranicę. Zamancziwoje priedłożenie (ponętna propozycja), forsa, wyjazdy, trudno o lepszą rolę (…)
  Nauka odbywała się w jakimś starym pałacyku na wschodniej Ukrainie. Uczestnikom kursu nie wolno było kontaktować z kimkolwiek. Nie wolno było odezwać się w innym języku niż polskim. Uczono ich nie tylko języka polskiego i literatury. Halka studiowała plan przedwojennej Warszawy (bardzo różniący się od po-wojennej), nazwy ulic, kawiarni, nazwiska nie istniejących już sklepikarzy wokół rzekomego jej domu (stancji). (Z wszystkich prawdziwych warszawiaków NKWD dokładnie wyciskało wszelkie możliwe szczegó-ły, np. o jakości ciastek i kawy w danym lokalu, jaki krawiec był modny w danym sezonie, itp. Np. wspo-mnienia Gleichgewichta).Uczono ją tańczyć mazura i kujawiaka, wiedziano bowiem, że żaden polski bal nie mógł się bez tego obejść. Dawano nawet dziecinne polskie książki do czytania. Bardzo podobała się Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc.
  Była to edukacja dość gruntowna, ale pełna luk, której przyświecało dziwne wyobrażenie o Polakach”.

  Mamy tu do czynienia z opisem dość lekkomyślnej i niezdolnej agentki, przez co zresztą znalazła się w syberyjskim łagrze. Na pewno byli lepsi. Znacznie lepsi. Wyselekcjonowani z setek tysięcy dzieci zapełniających sierotdomy, które po czystkach lat 30-tych i hekatombie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej były pełne potomków inteligenckich rodzin. Szkoły janczarów to nie jest radziecki wynalazek.

 8. robertgrunholz said

  Ta legenda jeszcze zostanie obalona, a na jej miejsce wejdą prawdziwi patrioci jak Roman Dmowski, generał Tadeusz Rozwadowski i Jędrzej Giertych.
  Chwała prawdziwym bohaterom.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Na dobrą sprawę ta legenda już jest obalona, co w niczym nie przeszkadza cynikom, ludziom nie interesujących się prawdą i rzeszom lemingów.

 10. Joe said

  „Ta prawda” powoli sie obala….a na to potrzeba jeszcze troche czasu.Juz lemingi powoli przepraszaja….i twierdza ze byli niedoinformowani….sam znam takich wielu.
  Cieszy mnie to co poznalem o Selmanie jako mlodzieniec …od starszych czlonkow mojej rodziny,ktorzy byli blisko tamtych spraw.Pochodze z Pulaw….a tam nawet za komuny te sprawy byly ciagle walkowane.

 11. Joe said

  Ad10…Powinno byc „Ta prawda”…Praepraszam.

  Poprawiłem – admin

 12. p.e.1984 said

  Ad. 4
  Pana wypowiedź to mieszanina głupstw, spekulacji, półprawd i faktów, niestety – ta kompozycja szkodzi bardzo faktom. Jaruzelski jest postacią niejednoznaczną. W jego postawie widać lojalność wobec narodu żydowskiego, ale w 1981 jego postępowanie było w jakimś stopniu zbieżne z interesem narodowym. Postępowanie Solidurności i KORew trzęsących masami ogłupionych Polaków – leżało w interesie USA, RFN i … NRD (Honecker marzył o wkroczeniu armii NRD na „ziemie odzyskane”, liczył na wojnę, z której Polska mogła wyjść jako „kraj przywiślański”, z cesją terytorialną na rzecz NRD).

  W sprawie „matrioszki – to jest poważne oskarżenie pod adresem w. Jaruzelskiego. Jeśli faktycznie relacje świadków nie rozpoznających go są prawdziwe – gdzie można je przeczytać w jakiejś recenzowanej publikacji historycznej?
  Co do konfliktu na linii matka-syn, mógł być on efektem nawrócenia w. Jaruzelskiego na komunizm, czego mu matka nie wybaczyła. Nie chcę, ale to może być poszukiwanie taniej sensacji, tym bardziej, że korzenie Jaruzelskiego od strony ojca spekulować.
  Ze swojej strony mogę dorzucić, że w 1968, kiedy Jaruzelski robił czystkę w LWP, Izrael bardzo potrzebował wykwalifikowanych oficerów – kadry żydowskie wydalone z LWP spadły więc Izraelowi z nieba (abstrahuję od pewnych głupot w cytowanym poniżej tekście – „Dziady” miały być przygotowaniem gruntu pod „drugą odsłonę”, uwiarygodnieniem przed Polakami Michnika, Blumsztajna i innych „młodych zbuntowanych Żydów” jako „opozycji antykomunistycznej”; najłatwiej przed Polakami uwiarygadniać się poprzez „antyruskość” [i to trwa do dziś, vide PiS] – stąd Dejmek tak a nie inaczej wyreżyserował „Dziady”, a klakierzy żydowscy odwalali resztę prowokacji):

  Pamiętajmy że wydarzenia marcowe w 1968 roku zbiegły się z początkiem arabsko-izraelskiej „wojny na wyczerpanie”[1]. We wcześniejszej „wojnie sześciodniowej” (1967 r.), sprawdzili się oficerowie izraelscy wyszkoleni w Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie. Nic dziwnego, że minister wojny Izraela, Mosze Dajan, potrzebował wyszkolonych w Polsce oficerów (zresztą sam był absolwentem ASG). Ktoś, gdzieś zdecydował więc, że należy zrobić w Polsce „ruchawkę” i sprawić aby Gomułka pozbył się żydowskich oficerów LWP. Żydzi okupujący w tym czasie Polskę, nie kwapili się bowiem, zamieniać wygodnych gabinetów w spokojnej Polsce na ryzykowanie własnym łbem na pustyni Synaj, więc zmuszono ich rękami Polaków.
  Źródło: http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=14127&sid=97e4b6ed6f37ca925b440256429862fd

  „Polak” prowadzący wojnę przeciwko własnemu narodowi???!!! Wprowadzenie stanu wojennego 13.12.1981 r., to nowy etap walki przeciwko narodowi polskiemu.

  Raczej – zażegnanie groźby interwencji ZSRR do spółki z NRD i wielkiej rzezi ( http://prawda2.info/viewtopic.php?p=215146#215146 , http://prawda2.info/viewtopic.php?p=215147#215147 ).

  Kilkakrotnie prosił Sowietów o inter-wencję zbrojną w Polsce.

  Zeszyt Anoszkina to prawdopodobnie fałszywka – co jakiś czas pojawiają się jego nowe, nigdy wcześniej nie ujawnione fragmenty, zupełnie jak to ma miejsce z pamiętnikami Żukowa … A odtajnione dokumenty archiwalne (o innej randze niż notatki Anoszkina z kolejnych odsłon) wskazują na coś innego: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=215401#215401

  Osoba czująca się choć trochę Polakiem, nigdy nie podjęłaby takich działań! Ro-biłaby wszystko, aby doprowadzić do porozumienia między Polakami.

  Przecież Jaruzelski robił, co mógł: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=214226#214226

  A oto dalsze konsekwencje tej wojny:
  – Wyrzucenie za granicę świeżo ukształtowanej elity narodu

  Tylko pytanie, KTO tą „świeżo ukształtowaną elitę” (w jej polskiej etnicznie części) wpuścił w kanał bezrozumnego buntu, grożącego ogólnonarodową katastrofą? Jaruzelski, czy KORwy, Karol Wojtyła (który dał KORwom błogosławieństwo, czego prymas Wyszyński nie zrobił, a wręcz ostrzegał przed KORwami) i RWE pod kontrolą CIA i BND? Za polską głupotę Jaruzelskiego winić nie należy. 1981 to ten sam scenariusz co 1830 i 1863. Prowokacja żydowska, emigracja i krew – polska.

  – Zgnębienie duchowe i materialne narodu

  Co do materialnego, to

  Znany ekonomista prof. Wacław Wilczyński, w liście otwartym do doradców i ekspertów „Solidarności”, zamieszczonym w tygodniku „Polityka” z 11 lipca 19981 roku, pisze: „Na bydgoskim spotkaniu z nowo powołanym przewodniczącym Państwowej Komisji Cen profesorem doktorem habilitowanym Zygmuntem Krasińskim w dniu 23 czerwca 1981 roku jeden z Was oświadczył przy aplauzie sali, że „Solidarność” nie odda ani złotówki z podwyżek płac uzyskanych po sierpniu 1980 roku. Oznacza to, że nie ma z Waszej strony zgody na jakiekolwiek podwyżki cen żywności bez pełnej ich rekompensaty w skali globalnej. Teoretycznie możliwe są różne interpretacje Waszego stanowiska. Jedna z alternatyw, którą w praktyce wypada natychmiast odrzucić, wynikałaby z ewentualnego negowania przez Was -jako nieprawdziwych -informacji o rozmiarach niedoboru, z jakim ma do czynienia gospodarka narodowa. Niedobór ten w skali rocznej szacowany jest łącznie na około 800 do 1000 miliardów złotych. Oznacza to, że dzienny deficyt gospodarki narodowej sięga 3 miliardów złotych. Dla każdego chyba jest oczywiste, że na to, by niedobór ten pokryć, trzeba nam dodatkowej produkcji o takiej właśnie wartości, lub też zabiegów łączących wzrost produkcji z pewnym obniżeniem siły nabywczej zasobów pieniężnych.. Jeden z tych sposobów -przykry wprawdzie na krótką metę, ale niezwykle istotny, jako czynnik racjonalizacji gospodarki w powiązaniu z reformą -a mianowicie podwyżkę cen dla zrównoważenia bilansu pieniężnych dochodów i wydatków ludności odrzucacie. Innym środkom niezbędnym do uzyskania dodatkowej produkcji dla kraju i na eksport przeciwstawiacie się pośrednio, nie dopuszczając myśli
  o powrocie do pracy w soboty, a także obwarowując poparcie dla reformy gospodarczej szeregiem niemożliwych do spełnienia żądań. Jak pogodzić to stanowisko z Waszą wiedzą, inteligencją i wykształceniem, z poczuciem odpowiedzialności za naszą reputację w świecie? Sądzicie, być może, że koszty stabilizacji gospodarczej (uzyskanie dodatkowych środków na zrównoważenie rynku i pokrycie zobowiązań wobec zagranicy) powinien pokryć ktoś inny aniżeli nasze społeczeństwo, aniżeli nasz naród. Jeśli tak miałoby być istotnie -to prosiłbym o wskazanie sponsora. Dla mnie przynajmniej jest oczywiste, że bolejąc nad błędami, a nawet przestępstwami wobec gospodarki narodowej, popełnionymi zwłaszcza przez ostatnią ekipę kierowniczą sprzed Sierpnia -nie ma co poszukiwać kogoś, kto za nas cokolwiek zrobi czy zapłaci. Nie widać Was w pierwszych szeregach walki o reformę systemu gospodarczego, stwarzającą szansę reintegracji ludzi pracy dokoła problemów racjonalnego gospodarowania. Wolicie natomiast pertraktować na najwyższym szczeblu, stawiając żądania ekonomiczne trudne do przyjęcia, usiłując przerzucać na państwo całą odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się dziś w kraju. Jednak czas najwyższy odkryć karty. Nie dla was bowiem „taryfa ulgowa” z tytułu zagubienia, dezorientacji czy niedokształcenia. Słowa te kieruje do Was człowiek wielokrotnie krytykowany za rewizjonizm, za propagowanie mechanizmu rynkowego, człowiek, którego nikt nie może posądzić o dogmatyzm”.
  Źródło: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=214227#214227

  • Jaruzelski, to taki „Polak”, który w 1985 r. na spotkaniu z Żydami w USA oskarżał „Solidarność” o anty-semityzm!

  Tylko czy to dowód na bycie „matrioszką”, czy na przywiązanie do żydowskich korzeni (ponoć takie Jaruzelski ma)?

  Negocjatorzy po obu stronach w 90% byli Żydami! Gdyby Jaruzelski był Polakiem, to ze wszystkich sił starałby się o udział elity polskiej, wcześniej pomógłby jej się wykluć i wypromowałby ją! To oczywiste dla każdego czującego się Polakiem. Niestety, mieliśmy kolejne oszustwo przeciwko Polsce, wyreżyserowane przez Jaruzelskiego!

  Tak, niestety to jest bardzo ciężki zarzut pod adresem W. Jaruzelskiego – ale jeśli jest on Żydem, to czego oczekiwać innego, jak lojalności wewnątrzetnicznej?

 13. ad said

  A tutaj publikuje historyk Lesław Dall z Zakopanego http://fzp.net.pl/historia/pozostaly-po-nich-okruchy-pamieci

 14. p.e.1984 said

  Ad. 12
  Errata – jest „Ad. 4”
  powinno być:”Ad. 7 (Ponura prawda o „Jaruzelskim”)” (tekst Stolnika)

 15. guła said

  Albo, albo.

  Albo Feliks Dzierżyński nie był Polakiem jak twierdzą wszyscy a na dodatek i Żyd Israel Shamir (artykuły po polsku) albo Feliks Dzierżyński i Józef Piłsudski nie byli stryjecznymi braćmi.

  To są konkrety które szanowne państwo, póki co, ośmieszają.

  Dostęp do posowieckiego archiwum? Inicjatora chyba pogięło.

  Wszyscy twierdzą, iż Dzierżyński był Polakiem? Powiedzmy, że nie wszyscy. – admin

 16. p.e.1984 said

  Ad 12 Errata 2
  Jest: „Nie chcę, ale to może być poszukiwanie taniej sensacji, tym bardziej, że korzenie Jaruzelskiego od strony ojca spekulować.”
  Powinno być: „Nie chcę spekulować, ale to może być poszukiwanie taniej sensacji, tym bardziej, że korzenie Jaruzelskiego od strony ojca ponoć są żydowskie, co również tłumaczyłoby wiele wydarzeń.

 17. guła said

  Jakoś zmogłem ten pasquillo, uważam jednak, że taka twórczość, nawet jako zajęcie w ramach psychoterapii, to bardziej autorowi niniejszego „dzieła” zaszkodziła niźli pomogła.

  Autor, autor, autor …
  No właśnie, gdzież on. W separatce?

 18. guła said

  To powiadacie państwo ze Piłsudski tak w tym Wersalu zadziałał, że w efekcie pozbawił nas dostępu do morza…

  Rzeczywiście wiele od państwa, można dowiedzieć się.

 19. Przecław said

  Przyznam się, że nie widziałem, jak dotąd przekonywujących dowodów że Piłsudki miał żydowskie pochodzenie, choć spekulacji, nieraz bardzo sugestywnych było dużo.
  Miał natomiast wiele związków z żydami, choćby przez Aleksandrę, która przez wiele lat była jego konkubiną, a w końcu 2-gą żoną. Ona też nie była żydówką, była jednak wychowywana przez adwokata Perla, zaangażowanego w kręgach lewicy żydowskiej, była jego wychowanką, być może córką biologiczną.

  To samo dotyczy Dzierżyńskiego, nie znam dowodów jego rzekomego żydowskiego pochodzenia. Jego żona była jednak żydówką, choć ślub wzięli katolicki.
  Przypadek Dzierżyńskiego nie jest wcale taki prosty jak się powszechnie Polakom wydaje. Dokładnie ma tu zastosowanie powiedzenia „nie taki diabeł straszny jak go malują”. On jest odpowiedzialny za mord na 14 tysiącach ludzi, straszne, ale to tylko kropla w morzu w porównaniu do całości ofiar bolszewizmu. Już samego mordowania ludzi bez wyroku sądu nie da się niczym usprawiedliwić, trzeba jednak powiedzieć, że obiektywnie nie wszyscy oni byli niewinni.
  Wbrew powszechnemu mniemaniu FD doprowadził do ograniczenia represji bolszewickich przez skasowanie zasady niszczenia ludzi tylko z powodu ich niewłaściwego urodzenia lub przynależności do grupy społecznej. FD pomógł Stalinowi w wyeliminowaniu Trockiego i jest całkiem możliwe, że właśnie dlatego „nagle umarł”.

 20. j said

  Ad.7-Stolnik

  Szanowny Panie Stolnik! Dal Pan bardzo wymowny opis generala, tej wyjatkowo ohydnej postaci w polskim zyciu politycznym.
  Ze swojej pozwole sobie dorzucic jedno proste pytanie. Jak to sie stalo, ze mezczyzna z tak mocno uszkodzonym wzrokiem (slepota sniezna), czyli praktycznie inawalida – w ogole zalapal sie do sluzby wojskowej?
  Dzis mamy rozne soczewki, operacje laserowe, okulary itp.itd. ale w tamtych czasach tego nie bylo. W tamtych latach zawodowy zolnierz musial miec wzrok i sluch w najlepszym porzadku. On nie musial?
  Dlatego sadze, ze tzw. Wojciech Jaruzelski mial wtedy wzrok w najwiekszym porzadku.
  Dopiero w czasie stanu wojennego dla lepszego uwiarygodnienia i podtrzymanie mitu „snieznej slepoty” zaczal ostentacyjnie nosic ciemne okulary. Sprytna przebiegla falszywa bestia w mundurze polskiego oficera. Tfu….

 21. wet3 said

  @ Gula
  … A ty, furt, a furt, pleciesz swoje … Masz na oczach klapy tak wielkie jak zaluzje w prl-owskich delikatresach! Skoro nawet w RM przyznali, ze Selman vel Pilsudski jest zydem, to chyba, wziawszy pod uwage nasza historie, doskonale nam wiadomo czego po takim zbirze mozna sie spodziewac!!!

 22. Rysio said

  A ja czekam na dokładny i szczegółowy życiorys (taki jak sam jak Jezusa Chrystusa na początku Ewangelii św. Mateusza – poniżej) : Piłsudzkiego, JPII, Wałęsy i paru innych naszych narodowych „bohaterów”.

  PS. Tacy sławni i „zasłużeni” dla Polski ludzie – a ich życiorysy, bardzo dziwnie i podejżanie się na rodzicach czy też dziadkach kończą. Wprost zatykają.

  🙂

  „… Rodowód Jezusa

  1 Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama.
  2 Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego braci;
  3 Juda zaś był ojcem Faresa i Zary, których matką była Tamar. Fares był ojcem Ezrona; Ezron ojcem Arama;
  4 Aram ojcem Aminadaba; Aminadab ojcem Naassona; Naasson ojcem Salmona;
  5 Salmon ojcem Booza, a matką była Rachab. Booz był ojcem Obeda, a matką była Rut. Obed był ojcem Jessego,
  6 a Jesse ojcem króla Dawida. Dawid był ojcem Salomona, a matką była [dawna] żona Uriasza.
  7 Salomon był ojcem Roboama; Roboam ojcem Abiasza; Abiasz ojcem Asy;
  8 Asa ojcem Jozafata; Jozafat ojcem Jorama; Joram ojcem Ozjasza;
  9 Ozjasz ojcem Joatama; Joatam ojcem Achaza; Achaz ojcem Ezechiasza;
  10 Ezechiasz ojcem Manassesa; Manasses ojcem Amosa; Amos ojcem Jozjasza;
  11 Jozjasz ojcem Jechoniasza i jego braci w czasie przesiedlenia babilońskiego.
  12 Po przesiedleniu babilońskim Jechoniasz był ojcem Salatiela; Salatiel ojcem Zorobabela;
  13 Zorobabel ojcem Abiuda; Abiud ojcem Eliakima; Eliakim ojcem Azora;
  14 Azor ojcem Sadoka; Sadok ojcem Achima; Achim ojcem Eliuda;
  15 Eliud ojcem Eleazara; Eleazar ojcem Mattana; Mattan ojcem Jakuba;
  16 Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.
  17 Tak więc w całości od Abrahama do Dawida jest czternaście pokoleń; od Dawida do przesiedlenia babilońskiego czternaście pokoleń; od przesiedlenia babilońskiego do Chrystusa czternaście pokoleń……”

 23. 166 bojkot TVN said

  Rysio!
  Chrystus synem Dawida?!?
  Pogięło cię w tej Kalifornii!
  Nie wiesz o niepokalanym poczęciu Jezusa?
  Musiałbyś sprawdzić pochodzenie św. Maryi, Matki Boskiej, żeby mówić o rodowodzie Jezusa.

 24. wow said

  Babka Jaruzelskiego była z rodziny frankistów, to jest pewne na 100% -tak twierdził ich proboszcz. Fragment jego wspomnień może któregoś razu tu wkleję,

 25. wet3 said

  @ Gula (15)
  Laskawie zajrzyj do Wikipedii. Zobaczysz, ze niejaki Felus Rufin vel Dzierzynski znal biegle trzy jezyki: polski, rosyjski i hebrajski. Felus przeciez nigdy nie byl w seminarium duchownym – czyli hebrajski znal od swojej mamele…

 26. Inkwizytor said

  Re: 23

  Bełkotka, co to jest „niepokalane poczęcie Jezusa” ? 🙂 Ja też podobnie jak Rysio nie wiem nic o tym. To jakiś dogmat, albo chociaż zwykłe nauczanie Magisterium Kościoła ?

 27. j said

  Ad.23-Bojkot TVN

  Szanowny Panie Bojkocie!
  Nie nalezy mylic Niepokalanego Poczecia Maryi Panny z dziewiczym poczeciem Jezusa Chrystusa.
  Ponizej pare slow wyjasnienia…
  Pozdrawiam

  __________________________

  NIEPOKALANE POCZĘCIE l ŚWIĘTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI

  Kościół wierzy, że Maryja została obdarowana przez Boga wyjątkowymi łaskami, z których największą jest dar Niepokalanego Poczęcia i świętości.

  1. Na czym polega Niepokalane Poczęcie Maryi? Łk 1,28

  Pierwsi rodzice, skuszeni przez szatana, zwątpili w miłość Boga, w sensowność Jego przykazań, przez co zniszczyli w sobie przyjacielskie nastawienie do Niego i łaskę jedności z Nim. Upadek pierwszych rodziców spowodował, że wszyscy ludzie przychodzą na świat bez łaski jednoczącej z Bogiem, bez daru nadprzyrodzonego życia Bożego, co teologia nazywa stanem grzechu pierworodnego. Jezus Chrystus w sakramencie chrztu zmywa z nas ten grzech, obdarza darem życia Bożego i jednoczy ze sobą. Tylko Maryja przyszła na świat wolna od grzechu pierworodnego: od momentu poczęcia była przez łaskę zjednoczona z Bogiem. Nie należy mylić Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny z dziewiczym poczęciem Jezusa Chrystusa.

  2. Co znaczy, że Niepokalane Poczęcie Maryja zawdzięcza Chrystusowemu dziełu odkupienia? 1 P 11,18-19

  Świętość i bezgrzeszność to owoc Chrystusowego odkupienia. Tym owocem był również dar Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na przyszłe zasługi Chrystusa, Maryja została ustrzeżona od grzechu pierworodnego. Każdy ochrzczony przypomina człowieka, który przewrócił się i został następnie przez Jezusa Chrystusa podniesiony. Maryja natomiast podobna jest do człowieka, który nie „zdążył” upaść, bo ochroniła go przed tym wszechmocna ręka Boża.

  3. Co oznacza bezgrzeszność i świętość Maryi? Ef 1,3-4

  Maryja Panna była wolna nie tylko od grzechu pierworodnego, ale także od jakiegokolwiek grzechu osobistego. Jej świętość polegała na współpracy z otrzymanymi łaskami, na doskonałym zaufaniu Bogu, na wierze, na miłości do Niego, na wypełnianiu Jego woli, na służbie bliźnim.

  Naśladować świętość Maryi znaczy – jak Ona – w każdej chwili życia wypełniać wolę Ojca, Jemu bezgranicznie ufać. Odkryjemy wolę Bożą, o ile za przykładem Maryi będziemy się zastanawiać nad wszystkimi wydarzeniami życiowymi, o ile będziemy rozważać często Pismo św. i wsłuchiwać się w głos sumienia. Poprzez otaczający nas świat, ludzi, spotkania, wydarzenia Bóg mówi do nas, objawia nam swoją zbawczą wolę i pragnienia.

  Kto usiłuje odczytać wolę Bożą, ten ustawicznie się modli, bo modlitwą jest wnikanie w zamysły i pragnienia Boga. Można zatem zadawać sobie ustawicznie następujące pytania: Czego Bóg teraz ode mnie oczekuje? Jak postąpić, zachować się, wykonać daną pracę, aby Jemu się podobała? Co mógłby mi powiedzieć Bóg, gdy przygotowuję się do rozmowy z niemiłą osobą, gdy muszę wykonać nieprzyjemną pracę itp.?

  4. Co znaczy, że Maryja ukazuje nam wielkość zbawczej działalności Ojca, Syna i Ducha Świętego? Łk 1,46-50

  Trójosobowy Bóg zbawia człowieka i pragnie jego współpracy w swoim zbawczych dziele. Na przykładzie Maryi widzimy, czego może dokonać Bóg w człowieku, który z Nim współdziała. Matka Najświętsza poddała się zbawczemu oddziaływaniu Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Rozważmy wpływ trzech osób Trójcy Świętej na Maryję.

  Przedwieczny Ojciec wzywa ludzi do współdziałania z Nim w zbawianiu świata. Zgodnie z Jego planem, Maryja miała być Matką Jezusa Chrystusa, Jego Syna, który przyniósł nam wieczne zbawienie, na co wyraziła swoją zgodę. Bogurodzica osiągnęła niezwykłą wielkość, gdyż nie sprzeciwiła się woli Boga Ojca.

  Niepokalane Poczęcie Maryi, Jej niezwykła świętość i bezgrzeszność, wszystko to ujawnia nam wielkość Chrystusowego odkupienia. Wszystkie łaski otrzymane przez Maryję są bowiem owocem męki, śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela, Jej Syna. Bez odkupienia Maryja byłaby grzesznicą jak wszyscy pozostali ludzie i nie zostałaby wzięta do nieba.

  Bezgrzeszność i świętość Maryi to również rezultat działania w Niej Ducha Świętego. Bez Jego oddziaływania nie ma duchowego odrodzenia ani wiary, ani miłości, ani świętości. Z Ducha Świętego też Maryja poczęła w dziewiczy sposób Jezusa Chrystusa.

  Niepokalana Matka wiedziała, że swoją wielkość zawdzięcza łasce Bożej, dlatego uwielbiała Pana mówiąc: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię” (Łk 1,46-49).

  http://www.teologia.pl/m_k/zag09-05.htm

 28. guła said

  #25 Wet3
  Mecenas też zna biegle trzy języki, pewnie co najmniej trzy, w tym i hebrajski jak wyczytałem na tym Forum. I co z tego wynika? Że co, że też jest z Selmanów?

 29. guła said

  A swoją droga Wet3 wcale a wcale nie dziwię się Tobie ze po tylu latach pamiętasz jeszcze prlowskie delikatesy.

 30. guła said

  Pomorzanin, mecenasie, ma marne pojęcie o Kresach. Właściwie skąd ma wiedzieć tego co powinien nie czyta, boć skalane.

 31. 166 bojkot TVN said

  26/Inkwizytor
  Uważasz więc, że Jezus był synem Dawida?

 32. guła said

  Ale zapewne wie że początki ruchu narodowego właśnie na Kresach miały swoje miejsce, gdzie w tym międzynarodowym tyglu szans na rozwój nie miały. Więc przenieśli się do koroniarzy …
  ….

  Dziś unym ubzdurało się, że restaurują ten sam układ ale pod ich „światłym przewodem”. Co samo w sobie jest profanacja tego niedościgłego stanu który był i mienił się Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

  Z tych zakusów to najprędzej wyjdzie im znów Chmielnicczyzna.

 33. wet3 said

  @ Bojkot
  Po wpadce z Niepokalanym Poczeciem bierze sie gleboki oddech i siedzi sie cicho …

 34. p.e.1984 said

  Może ktoś się ustosunkuje do 12.? Ktoś w ogóle przeczytał zalinkowane tam teksty?

 35. Inkwizytor said

  Re: 31

  A co to ma wspólnego z twoją nieznajomością podstaw katolickiej Wiary ? 🙂 Daj spokój i nie pogrążaj się.

 36. Marucha said

  Re 33:
  Brednie na temat genealogii Jezusa, jakie wygłosiło 166, oczywiście zupełnie go nie stropiły.
  Jak zwykle.

 37. Inkwizytor said

  Podobnie ja domniemany atak specnazu na Euro i przebicie ściany hotelu Bristol 🙂 ale nie od dziś wiadomo, że Bełotka jak wszyscy pisiacy Kościół traktuje instrumentalnie i w rzeczywistości niewiele o nim wie, ot tyle co trzeba, aby udawać polską patriotkę i katoliczkę 🙂

 38. 166 bojkot TVN said

  36/Marucha
  Czy aby nie pomylił Marucha 166 z Rysiem?

 39. 166 bojkot TVN said

  Inkwizytor,Wet3
  Może warto bardziej skupić się na własnym pokalanym poczęciu?
  Poza tym uprzejmie proszę sprawdzić kiedy pojawił się DOGMAT o niepokalanym poczęciu najświętszej MP, ówczas okaże sie, jak to musiała się ta nasza wiara zmieniać….

 40. Rysio said

  re 23. Ach! Jak pięknie widać, że nasza koszerna bojkotka Nowego Testamentu nigdy w ręku nie miała i nigdy go nie czytała.

  🙂

  PS. Bojkotka – no ale żeby aż tak się wyłożyć – to po prostu wstyd. Czego oni was tam uczą?

 41. ostatnio said

  „pojawił się DOGMAT o niepokalanym poczęciu najświętszej MP, ówczas okaże sie, jak to musiała się ta nasza wiara zmieniać….”
  mozesz to rozwinac bo brzmi ciekawie.

 42. 166 bojkot TVN said

  Rysio
  A gdzie ty wynalazł tate Dawida samemu Jezusowi?

 43. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Czy pan słyszy ? 🙂 Według Bełkotki dogmat w Kościele jest ogłaszany kiedy Wiara się zmienia 🙂 A ja myślałem Bełkotka, że dogmat jest ogłaszany kiedy jakaś Prawda Wiary jest kwestionowana ergo im mniej dogmatów tym lepiej.

  A poza tym to nieudolnie starasz się wyślizgać z dowiedzionej ci nieznajomości katolicyzmu, jak zwykle zresztą.

 44. Zerohero said

  Dobrze znać smrodliwe fakty z życia Piłsudskiego i połączyć je z gorliwymi piłsudczykami działającymi dziś. Dzisiejsi piłsudczycy poza oddawaniem czci szemranej postaci wykazują się wieloma dziwnymi zachowaniami, np. „antysemita” Łysiak to zwolennik neokońskich wojen i państwa Izrael. Pomijam w tym miejscu ćwierćinteligentów, którzy czczą Piłsudeksiego bo tak w środowisku wypada.

 45. Kazek said

  Można peany na temat Piłsudskiego poczytać na Niepoprawnych.pl ale to masochizm.

 46. Rysio said

  re 41. „…….Rysio A gdzie ty wynalazł tate Dawida samemu Jezusowi?………”

  W Nowym Testamencie – Bojkotka- a ściślej w Ewangeli wdług Świętego Mateusza.

  O tutaj masz kilka linków – po polsku, angielsku i po łacinie.
  http://pl.wikisource.org/wiki/Biblia_Gda%C5%84ska/Ewangelia_wg_%C5%9Bw._Mateusza_1
  http://www.drbo.org/chapter/47001.htm
  http://www.drbo.org/lvb/chapter/47001.htm

  PS. Jednocześnie apel do blogowiczów – może ktoś wrzuci Nowy Testament – dla naszej bojkotki – w jej rodzimym hebrajskim języku.

  PS 2. Bojkotka – a jak czegoś nie wiesz to się nie wstydź, pytaj śmiało dziewczyno, wszyscy na blogu na pewno z chęcią ci pomogą i wytłumaczą.

  🙂

 47. Marucha said

  Re 39, 41, 43:
  Żaden kościelny dogmat NIE ZMIENIŁ wiary.
  Za dogmat ogłasza się zawsze to, w co Kościół wierzył od niepamiętnych czasów i co było powszechnie uznawane.

  Proponuję, aby 166 nie brało się za kolejną tematykę (tym razem teologię katolicką), o której pojęcie ma takie, jakby wcale nie miało.

 48. Rysio said

  Bojkotka jak myślisz czy św. Mateusz łgał pisząc: „……. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama……..”

  🙂

 49. Marucha said

  Re 48:
  Może Pan zadawać to pytanie tyle samo razy, co pytanie na kogo głosowało 166 – z takim samym skutkiem.

 50. Ad. 5

  „Oprócz H. Pająka trzeba również wymienić rozprawę doktorską Ryszarda Świętka pt “Lodowa ściana”.”

  – Świętek za tę książkę wyleciał z pracy.

 51. Rysio said

  No to już nie będę pisał dlaczego bojkotka ma o jeden zwój mózgu więcej od kury.

  😉

 52. Rysio said

  re 50. Czy jest ona może na Internecie?

 53. Ad. 22

  „16 Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.”

  – I tu się łańcuszek rozrywa, bo ojcem Chrystusa był nie Józef, a BÓG.

 54. Rysio said

  re 50. To tak samo jak:
  John Mearsheimer, Professor of Political Science at the University of Chicago
  i Stephen Walt, Professor of International Relations at the Kennedy School of Government at Harvard University,
  którzy za swoją książkę pt. The Israel Lobby zostali wywaleni na zbity pysk z swoich uniwersytetów.

 55. 166 bojkot TVN said

  47, 48
  TO JEZUS JUŻ NIE JEST SYNEM BOGA?

 56. 166 bojkot TVN said

  Poczytaj se Rysio z Inkwizytorem:
  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2011/12/dogmat-o-niepokalanym-poczeciu-nmp/
  Dogmat „O Niepokalanym Poczęciu Maryi” – ogłoszony w 1854 r. Ogłosił go Papież Piusa IX. (Najświętsza Maryja Panna w pierwszej chwili swego poczęcia za szczególną łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na zasługi Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkie- go, została zachowana wolna od wszelkiej zmazy winy pierworodnej.)Piątek, 8 grudnia 1854 roku. Ta data już na zawsze będzie kojarzona z pierwszym wielkim dziełem pontyfikatu Piusa IX. Papież, opierając się na Piśmie Świętym i na ciągłym świadectwie Tradycji oraz na mocy nieomylnego Magisterium Kościoła, ogłosił jako dogmat wiary, że Najświętsza Maryja Panna była całkowicie wolna od grzechu pierworodnego, od pierwszej chwili Jej poczęcia.
  (…)
  Te niepamiętne czasy to raptem 161 lat.

  Dla 166 nie ma znaczenia sposób poczęcia NMP. Nie ma znaczenia czy zostało ogłoszone, czy to prawda, czy nie. Nie ma znaczenia, żeby żyć uczciwie zgodnie z zasadami wiary i oddawać Jej należną cześć..

 57. Panie Maurycy ,,,,,Włóż pan sobie głowę do pieca,,,,,,zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury,,,,prawdą jest tylko toże przeszedł na protestantyzm,,,,,,wspomnienia Wandy ? Boćkowskiej,,,,,wstyd szkalować tak wspaniałego polaka,,,,

 58. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 59. 166 bojkot TVN said

  51/Rysio
  Czyżby twoja połowa zwoju mózgowego przestała działać?
  A tak tu kapłon jeden podskakiwał.

  Czy może poszedłeś studiować od nowa Nowy Testament?

 60. wet3 said

  @ Anna Kwietniewska (57)
  Przede wszystkim nie Polaka, a tylko zyda. Poza tym, swoimi czynami Selman vel Pilsudski szkalowal samego siebie jak trzeba. Kobieto, czy zastanowilas sie ilu ludzi zabil ten potwor gdy po trupach pchal sie do wladzy? Przez tego antypolskiego zbira najlepsi synowie naszego narodu, tacy jak np. Krofanty, czy Witos gnili w Berezie Kartuskiej. Jemu tez zawdzieczamy tragedie wrzesniowa bo swoja glupota rozbroil armie i zlikwidowal lotnictwo oraz bardzo opoznil budowe COPu. Widac, ze szwaby twego bohatera tak bardzo milowaly iz na Wawelu warte honorowa mu odstawialy. Nie ma to jak kurza slepota, babsztylu otumianiony!

 61. Marucha said

  Re 55, 56, 59:
  Przypominam p. 166, że z powodu dwoistej natury Jezusa można Go rozpatrywać zarówno jako Syna Boźego, tako i Człowieczego.

 62. Marucha said

  Re 57:
  Szanowna Pani Anno,
  Proszę nam wykazać, gdzie piszemy nieprawdę („szkalujemy”).
  PS:
  Maurycy to nie z tego serialu, lecz z radiowej Rodziny Poszepszyńskich 🙂

 63. Poszepszyńska said

  Aj waj, aj waj! Maurycy na co ci to było? 🙂 🙂 🙂

 64. A to co? said

  #57,
  Pani Anno prosze tylko nie wkladac glowy do pieca, zanim nie wyslucha pani tego nagrania.
  Radio Maryja, autor: prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki, prof. dr hab. Józef Szaniawski,
  [audio src="http://w712.wrzuta.pl/audio/2c6zRSfxWKs/unknown_artist_-_c_windows_desktop_16m36s.mp3" /]
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/26/w-niewoli-mitu-pilsudyzmu-henryk-pajak/#comments

 65. Inkwizytor said

  Re: 56

  Nic ci Bełkotka nie pomoga te wykrety. Nie znasz podstaw katolickiej wiary.

 66. Zbyszko said

  Pomijając już wszystkie znane lub mniej znane szczegóły z życiorysu Piłusudzkiego, to czy tego chciał czy nie, współwinien jest (w grzechu zaniechania, zaniedbania, bądź celowego działania) największego w dziejach ludzkości, LUDOBÓJSTWA!!!

 67. 1/2 srula (być może) said

  Wreszcie trochę normalności.

 68. Sanacyjny said

  Jakieś przypisy do tych oszczerstw 😀 ? Nigdy się tak nie uśmiałem 😀 ! Wiwat sanacja ! http://www.youtube.com/watch?v=ty-xGUZISBg

  Są tacy, co i do sera się śmieją. Przypisy i wiele innych rzeczy znajdzie Pan w książkach, o których mowa w komentarzach. – admin

 69. 1/2 srula (być może) said

  Re: 68

  Na temat masonerii zabierał również głos Papież Pius XI. Przytaczamy tu jego przemówienie do polskiej pielgrzymki w dniu 4.10.1929 r:

  „Muszę ostrzec Was, jak niegdyś Chrystus ostrzegał Apostołów, mówiąc do nich: >>Czuwajcie i módlcie się. Czuwajcie, gdyż grożą wam niebezpieczeństwa i zasadzki podstępne < Mam tu na myśli przede wszystkim sektę masońską, która szerzy swe przewrotne zasady i zgubne wpływy również i w Polsce, usiłując w szczególności zniszczyć Waszą świętą i cenną spuściznę duchową i religijną, która stanowi moc i chlubę Waszą. Dlatego też powtarzam, czuwajcie, gdyż wróg nie śpi, a więc i Wam nie wolno zasypiać".

  Sytuacja dzisiaj ta sama o ile nie gorsza, ale są tacy co wielbią pp. Michnika i Jaruzelskiego.

 70. Fran SA said

  1/2Srula
  No jeszcze kochaja Walese.

 71. […] z innego miejsca replikę nadesłaną w odpowiedzi na powyższy tekst, który pierwotnie ukazał się w formie […]

Sorry, the comment form is closed at this time.