Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Krzysztof M o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  as o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  provincjal o Nie „polowanie”, tylko ob…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kto wywołał II wojnę światową?

Posted by Marucha w dniu 2010-06-24 (Czwartek)

Odpowiedź na wyżej wymienione pytanie wydaje się więcej niż oczywista: Niemcy pod przewodem agresywnego,bezwzględnego i psychopatycznego Adolfa Hitlera.

Tyle okolicznościowa propaganda.My zajmijmy się historią – tym bardziej, że od zakończenia działań wojennych mija 55 lat (wyobraźmy sobie-nawiasem mówiąc-Polskę roku 1920. Właśnie pokonaliśmy bolszewików pod Warszawą, ludzie nadal nie mogą otrząsnąć się z przerażenia, jakie wywołały działania zbrojne Wielkiej Wojny, a nasi historycy i politycy nic tylko zajmują się Powstaniem Styczniowym od zakończenia którego mija właśnie … 55 wiosen) i należałoby wreszcie nieco chłodniej spojrzeć na samobójstwo Europy lat 1939-1945. Historia jest powiązana z geografią.

Gdy spojrzymy na mapę Europy i świata w roku 1939 (przed wybuchem wojny ), stwierdzimy,ze widnieją na niej cztery terytorialne, surowcowe, przemysłowe monstra: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Związek Radziecki, Francja oraz trzy – szczególnie na ich tle – chuchra: Niemcy, Japonia i Włochy.Te drugie wzmocniły wprawdzie swoją pozycję w latach trzydziestych, niemniej nie miały szans na zbudowanie interkontynentalnych imperiów rządzących światem na zasadzie wyłączności bądź tylko niekwestionowanego pierwszeństwa. Chciały jedynie dołączyć do „koncertu” mocarstw pierwszego sortu, co w przypadku np. Niemiec nie było niczym nowym od kilkudziesięciu lat.

Naprawdę, ten kto utrzymuje,iż pod koniec lat trzydziestych Niemcy,Japonia i – pożal się Boże – Włochy umyślnie dążyły do wybuchu ogólnoświatowego konfliktu, żyje w krainie latających niedźwiedzi lub jest wyznawcą teorii samobójczych. Podobnie jak ten, który wierzy w historyjkę, iż trzy chuchra są winne wszelkich niegodziwości podczas wojny, a nie jest w stanie zaakceptować poglądu, że zwycięskie USA, ZSRR , Wielka Brytania w latach 1939-1945 i później prześcignęły Adolfa Hitlera w masakrach, deportacjach, systematycznym łupieniu zdobytych krajów.

Powiedzmy sobie szczerze: Katyń, Gułag, barbarzyńskie zbombardowanie Drezna, Hiroszimy, Nagasaki, mordercze wędrówki Niemców pochłaniające nie setki tysięcy, lecz miliony ofiar, oddanie połowy Europy w sowieckie łapy…  czy wszystkie te niegodziwości nie zaslugiwały na II Trybunał Norymberski?

Podobnie, jak na Proces Tokijski-bis zasługiwała nie tylko Japonia, ale i USA, które wojnę na Pacyfiku sprowokowały (z pokorą donoszę: pod koniec listopada 1941 roku prezydent Roosevelt wysyła Japończykom niemożliwe do spełnienia ultimatum, przyjęcie którego sparaliżowałoby Cesarstwo pod względem ekonomicznym. Uwagi współpracowników –  „Panie Prezydencie,to oznacza wojnę” –  zbywa krótkim „Wiem, wiem”. Poza tym po złamaniu japońskiego kodu Roosevelt doskonale wiedział, że przeciwnik zaatakuje Pearl Harbor na Hawajach. Nie zrobił jednak nic by np.rozproszyć okręty wojenne zgromadzone w porcie. 7 grudnia pozwolił amerykańskim marynarzom umierać w kojach.Teraz miał świetny pretekst do wywołania wojennej historii we własnym kraju. Przy okazji – jeżeli oskarżamy Niemców o rasizm, to podobne uwagi kierujmy również pod adresem wojennej propagandy Stanów Zjednoczonych, która określała Japończyków mianem „żółtych, wściekłych małp”, czyli nawet nie podludzi. A wódz III Rzeszy widział w nich honorowych … Aryjczyków).

Jeżeli więc będziemy szukać odpowiedzialnych za wybuch II wojny światowej lub ferować wyroki, nie zapominajmy i o tym, że Niemcy były przygotowane jedynie do wojny europejskiej i to zasadniczo zorientowanej na wschód (Drang nach Osten).

Z drugiej zaś strony w wywołaniu konfliktu globalnego, w którym III Rzesza i jej sojusznicy nie mieli żadnych, absolutnie żadnych szans na zwycięstwo czy tylko znośny remis, zainteresowani byli demokratyczno-liberalni, kolaborujący od rewolucji bolszewickiej z Sowietami „krzyżowcy”, wśród których nie najmniejszą odgrywało zorganizowane i dobrane towarzystwo amerykańsko-europejskich elit żydowskich. W końcu to te właśnie kręgi, po niedawnym wykończeniu zbędnych już Sowieciarzy, rządzą niepodzielnie prawie całym światem. Do kolejnego, poprzedzonego okresem „burz i naporu” rozdania.

Dariusz Ratajczak

Komentarzy 48 do “Kto wywołał II wojnę światową?”

 1. eminem said

  Czuję pewien niedosyt po przeczytaniu tego tekstu. Brakuje mi tutaj szczególnie koszernych rodzin bankierskich,Rothschildów, Rockefellerów, Morganów, Wartburgów. Brak wzmianki o wielkim kryzysie 1929 roku, w efekcie czego zostały wypompowane środki finansowe z USA a przetransferowane do ówczesnych Niemiec efektem czego była szybka rozbudowa potęgi militarnej niemiec….

 2. lopek said

  Przecież to jest zrozumiałe, że ktoś stał ponad Hitlerem i jego nazizmem oraz ponad Stalinem i jego komunizmem.
  Nazizm i komunizm służył unym do dojenia i trzymania gojów za twarz. Wojna z kolei służyła do eksterminacji gojów – gdzie dla niepoznaki, wymordowano biedotę żydowską w ramach eugeniki społecznej!

 3. Realista said

  Prezydent Roosevelt wysyła Japończykom niemożliwe do spełnienia ultimatum, przyjęcie którego sparaliżowałoby Cesarstwo pod względem ekonomicznym. Uwagi współpracowników –  „Panie Prezydencie,to oznacza wojnę” –  zbywa krótkim „Wiem, wiem”.

  Podobnie dzisiaj wyglada sytuacja z Iranem.

 4. Stanley said

  Louis Kilzer, laureat nagrody Pulitzera i autor ksiazki pt. Churchill’s Deception, (Simon & Schuster, 1994) twierdzi, ze Hitler nie chcial wojny swiatowej i nie zamierzal atakowac Wielkiej Brytanii. Jako dowod podaje sytuacje z ewakuacji armii angielskiej pod Dunkierka. Hiltler mogl z latwoscia zniszcyc znajdujace sie w kotle 300 tys zolnierzy do czego parli jego dowodcy. Zamiast tego Hiltler wstrzymal atak i pozwolil na ewakuacje.
  Mial podobno powiedziec, ze „szkoda kazdej kropli krwi angfielskiego zolnierza.”

  Jest prawdopodobne, ze glownym kierunkiem ataku Hotlera mial byc wschod (ZSRR) gdzie znajdowaly sie olbrzymie zasoby surowcowe, ktorych brakowalo Niemcom. Prof. Pogonowski zwrocil uwage, ze
  Hitler proponowal rzadowi polskiemu przystapienie do paktu antykominternowskiego. Liczyl na milionowa armie polska we wspolnym ataku na wschod. Sowieci, ktorzy musieliby walczyc na dwa fronty (z drugiej strony armia japonska) nie mieliby praktycznie szans. Dlatego polska odmowa doprowadzila do zmiany planow strategicznych Hitlera, ktory zawarl pakt ze Stalinem, nastepnie zaatakowal Polske i Francje i inne kraje zachodnie.
  Japonia uznala to za zdrade.
  http://www.pogonowski.com
  Polska wykoleila praktycznie plany Hitlera i poniosla straszliwa cene tego.

 5. Andrzej 101 said

  „Podobnie dzisiaj wyglada sytuacja z Iranem.”
  Wiem, wiem – odpowiada na to Barak Obama…

 6. Shakespear said

  Jako dowod podaje sytuacje z ewakuacji armii angielskiej pod Dunkierka. Hiltler mogl z latwoscia zniszcyc znajdujace sie w kotle 300 tys zolnierzy do czego parli jego dowodcy. Zamiast tego Hiltler wstrzymal atak i pozwolil na ewakuacje.

  Tak, te zagadki o ktorych tak malo ludzie wie, a ktore tlumacza tak duzo. Archiwa w Londynie duzo dalej ukrywaja.

  Odwiedzam te swietne miejsce ale tylko po angielsku
  http://educationforum.ipbhost.com/index.php?showtopic=10905

  Trwałe wysiłki dyplomatyczne w celu osiągnięcia pokoju z Niemcami nie są częścią mitologii 1940 roku i zostały przyćmione przez wojujących retoryki okresu. Wszelkie dent w przekonaniu, że Wielka Brytania wyświetlane bezkompromisowy „bulldog ducha” w całym 1940 r. i nigdy za jakąkolwiek możliwość walki na innych niż do całkowitego zwycięstwa nadal nie jest postrzegana jako bardzo negatywne dla siebie w Wielkiej Brytanii-image i mit o „pięknych”. Polityczne wspomnienia uczestników albo starannie unikać tematu lub celowo wprowadzają w błąd. Normalnie, papiery rządowe na badania po upływie trzydziestu lat, ale niektóre z najbardziej wrażliwych plików British o tych macki pokoju, w tym kluczowe decyzje gabinetu wojennego, oraz pozostawać zamknięte aż do dwudziestego pierwszego wieku. Możliwe jest jednak, aby poskładać to, co naprawdę się z wielu różnych źródeł i odsłonić rzeczywistość za mit.

 7. RomanK said

  Emmmm, -stremmmm, bzdremmmm uuuu wykrzywialo pysk Hitlerowi zanim ze siebie wykrztusil wymuszone na nim przez diabelska sile slowa…??Nie miejcie zadnych zachamowan… likwidujacie wszystkich… nakazujac atak na Polske= El Dorado wszystkich pierwiastkow z tablicy Mendelejewa i skarbiec bankow Rotchschilda….
  Czy to ma byc podgotowka do odszkodowan dla …..Niemcow???
  Owszem Hitler nie chcial ..ale musial! Nauczyl sie od Walesy:-))
  Hitler nie ukrywal swoich Planow..przed nikim..chcial IV Rzeszy…Niemieckiej Europy z granica na Uralu…z rasa Panow Niemieckich i szeregiem podkalas innych sluzebnych ludow z pelna eliminacja grup untermenschow.
  HItler nie byl psychopata. Zostal wybrany w wolnych wyborach przez swoj Narod w scisle okreslonej sytuacji i kondycji.Jego obietnice wyborcze dane Niemcom spelnil w ciagu zaledwie 6 lat, bez zadnych terytorialnych nabytkow, zloz surowcowych a w dodatku sytuacji calkowitej blokady gospodarczej zwlaszcza ze strony Polski., ktorej owa blokada nie dawala nic i byla Polakom tak potrzebna- jak dziwce dzieciatko…i dzis Unia:-)))
  W ciagu tych 6 lat Niemcy przestali glodowac, odkarmili sie, ubrali, odbudowali i mieszkania i populacje…przeorganizowali cala ekonomie i dokonali wynalazkow w kazdej dziedzinie poczawszy od technologii lotniczej do medycyny i optyki…
  Malo tego nie zadne obce miliony, ale wlasnie Hitler wyrzucil bankierow i ich smieciane pieniadze, zlikwidowal gielde i spekulacje, oparl marke o prace Niemcow dla Niemcow dal wszystkim prace, godziwa i sprawiedliwa….I tego nie mogli zniesc „wlasciciele pieniadza”. Za Hitlerem zaczeli to robic Wlosi i Japonczycy….i zaraza zaczela sie rozszerzac….ale to batdzo niebezpieczne tematy..i mozna za to beknac. Dlatego ,nawet jak sie je poruszy w formie, jak sw,p, dr, Ratajczak. Skrzywdzeni przez system edukacji zaczna komentowac -jak wyzej,,emmm, pstremmm, bzdremmm

 8. aga said

 9. monitorpolski said

  Nie tylko, że o Pearl Harbor „Amerykanie: wiedzieli – to byla ich prowokacja! Podobnie jak inne „napaści” z 911 włącznie.
  http://forums.randi.org/showthread.php?t=70696
  Dariusz Rajaczak został zamordowany za to, że głosił prawdę. Ale prawda ostatecznie zwycięża, taka jest jej natura…

 10. RomanK said

  System ekonomiczny wprowadzony przez rzad psychopaty Hitlera, dla ktorego pokonania potrzebowali wladcy tego swiata koalicji Kapitalu z Komuna, Krolestwa z Bolszewickim Kahalem,Chrzescijanstwa z Masoneria i Islamem…potrzebowali 6 lat i 40 milionow istnien ludzkich -zasobow calego swiata….CO to za system???
  Niech ktos pokaze przynajmniej jedna ksiazke ,zeby ten system by; opisany uczciwie i zrozumiale.
  A przeciz byl, funkcjonowal i trzeba bylo potegi calego swiata, zeby go zlamac:-))))
  Jesli nie ma zadnegoi opracowania na ten temat,,to co???? nazywamy Historia?????

 11. Zerohero said

  @3

  Niemożliwe ultimatum, de facto bezwaarunkową kapitulację, stawiał tez Clinton Serbii o ile pamietam.

  Z Irakiem było podobnie. USA chciały wojny, choc po jej wybuchu GóWno napisalo wielkimi literami „Saddam wybrał wojnę”. Interesujące, że lud czytujący projankeską i proizraelską Gazetę Polską uważa Gówno za gazetę promoskiewską i antyamerykanska. ot, jak zryte berety mają niektórzy.

  @1

  Właśnie. Bardzo dobrze to widać na przykładzie Niemiec. Upokorzone, zniszczone, obłożone odszkodowaniami, z zakazem posiadania sensownej armii. W warunkach kryzysu ekonomicznego wujek Hitler daje ludziom socjal i jednocześnie w kilka lat rozbudowuje armię godną supermocarstwa. Żadnych sankcji międzynarodowych! A skąd pieniądze? Tylko dobra organizacja? Może jakieś kredyciki z zagranicy byly tu inhibitorem.

  Natomiast Japonii Zachód pomagał na poczatku XX wieku by pokąsała Rosję.

  Co prawda Niemcy i Japończycy to, lubić ich czy nie, wielkie i madre narody. Bez ich madrości i wielkości i tak by nic nie było. Choć z drugiej strony, gdyby globaliści wyznaczyli im gorszą rolę kolonii, to wielkość nic by nie pomogła.

  Tak się psychopaci na górze bawią narodami. Jak żołnierzykami z plastyku.

 12. aga said

  Andrzej Leszek Szcześniak,Dariusz Ratajczak oto prawdziwi odważni i niezlomni historycy polscy.Oddali życie za Prawdę .
  Bierzcie z nich przyklad historycy,gdyby było takich więcej ,wszystkich nie daliby rady une wybić.
  Wstyd i hańba ,ze naszym dzieciom podsuwa się takie kreatury jak trojanski czy szuchta i wielu innych podobnych klamcow prostytuujacych sie dla kariery i pieniedzy.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/shoah.html

 13. Zerohero said

  @RomanK

  To co pan prezentuje w poczatkowej części przypomina troszkę paralizującą debatę poprawność polityczną. Myslę, że w otoczeniu inteligentnych i świadomych ludzi, można pisać o Hitlerze całościowo. Takim jaki był. Nie trzeba za każdym razem przypominać, że to zbrodniarz i kanalia, bo ludzie na pewnym poziomie to wiedzą i z tekstu, np. Pogonowskiego nie wywnioskują, że był w porządku.

  Natomiast co do genezy rozwoju potęgi. Na pewno wewnętrzna siła Niemiec było konieczna. Ale czy wystarczajaca? Są przecież dokumenty o współpracy Standard Oil z Ig Farben, a nawet rodzina Bushów robiła interesy z III Rzeszą. Może pan wyjaśnić czemu Polska po I Wojnie tak mocno się musiała tłumaczyć z praw dla mniejszości, a Niemcy łamiąc wszelkie postanowienia handlowali z całym światem i nie niepokojeni bogacili? Żadnych znaczących sankcji w nie nie wymierzono, choć „międzynarodwe żydostwo” oficjalnie wypowiedziało mu wojnę na łamach prasy amerykańskiej.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl3.html

  A.C.Sutton przytacza także korespondencję , która udowadnia , że w okresie zaangażowania się Stanów Zjednoczonych w wojnę przeciwko Niemcom , dokładnie w lecie 1942 roku , Edsel Ford gratulował Maurycemu Dolfus, dyrektorowi „Ford” – Francja, iż jego zyski wzrosły z 58 000 franków w 1941 do 1 600 000 franków w 1942, pisząc między innymi „…Jestem zachwycony waszym sukcesem (…) Wynagrodzę całkowicie wasze ogromne trudności w pracy .” Ów sukces stał się możliwy dzięki ciężarówkom (20 dziennie) dostarczanym wyłącznie dla Wermachtu. Co więcej w czasie gdy ciężarówki „Forda” transportowały żołnierzy niemieckich przeciwko Amerykanom i Anglikom, to ciężarówki „Forda” zwane „Mołotow” od dłuższego czasu transportowały także żołnierzy Armii Czerwonej. Było to możliwe dzięki temu ,że jeszcze w latach 1930-tych koncern „Forda” wybudował pierwszą i najnowocześniejszą fabrykę samochodów w Związku Sowieckim w mieście Gorki.

  (…)

  „W 1943 roku Niemcy produkowały 5 700 000 ton syntetycznego oleju napędowego , to znaczy 57% wojennych potrzeb Rzeszy. „Bendix Aviation” , kontrolowana przez bank Morgana , dostarczyła Niemcom do 1940 roku, przez „Siemens & Halske” wszystkie systemy pilotażu automatycznego , tablice rozdzielcze, startery i diesle. Jeśli chodzi o dwie główne fabryki czołgów i pojazdów opancerzonych, były one kontrolowane przez „Opla” , niemiecką filię „General Motors” (kontrolowane z kolei przez firmę J.P.Morgana ([1] str. 31) ) i „Forda” .”

  Bez USA nie byłoby III Rzeszy i ZSRR z którymi USA dzielnie walczyły. Proszę te teksty prezentować bezmozgom wywodzacym wszelkie zło do etnicznych Rosjan i wierzącym w „sojusz z Ameryką’.

 14. Powstaniec said

  #4 Stanley napisal:
  „Polska wykoleila praktycznie plany Hitlera i poniosla straszliwa cene tego.”
  **********************

  Wszystkim pseudo-historykom udającym tutaj patriotow polskich chciałbym przypomniec słynne zgodne stwierdzenie Hitlera i Stalina/Mołotowa:”PRECZ Z WERSALSKIM BĘKARTEM!!!”

  Można dużo udawac w życiu, ale bardzo trudno jest udawac patriote albo autentyczne dobro – fałszywe nuty zawsze wydadzą.

 15. jurek said

  Onegdaj polemizowałem ze śp. dr Ratajczakiem, ale mojego tekstu „Najwyższy Czas” nie zamieścił.
  Pozwolę sobie go przytoczyć – dyskutujmy o Jego dokonaniach i losie;

  Wygralibyśmy nie walcząc

  Bardzo sobie cenię publicystykę p. dr Ratajczaka. Tym razem w art. „Polski cud wrześniowy” N. Czas Nr 26 jednak mocno przeholował , bo;
  1. To Hitler składał nam propozycje, które bezmyślnie odrzuciliśmy. Gdańsk był w większości niemiecki, autostrady były Niemcom niezbędne „wobec perspektywy uderzenia Armii Czerwonej”, pakt antykominternowski – no tu można byłoby negocjować – np. tylko ochotnicy.
  2. Cała istota zagadnienia sprowadza się do tego, iż p. drowi Ratajczakowi zupełnie nieznane wydają się być opracowania Wiktora Suworowa, właść. Rezuna, który po wielokroć przedstawił dobrze udokumentowaną tezę, że to Stalin szykował się do „wyzwolenia” Europy. Dla tego celu rozwinięto przemysł, zaprowadzono pozornie ślepy terror i systemy pracy przymusowej.
  Hitler wiedział, że w starciu z Rosją sowiecką nie ma żadnych szans, musiał jednak zastosować uderzenie prewencyjne. Rozbił na granicach 10-krotnie silniejszego, znakomicie uzbrojonego przeciwnika. Tyle tylko, że do agresji, nie obrony. Dostał w związku z tym „zawrotu głowy od sukcesów” i polazł na Moskwę bez kożuchów i niezamarzających smarów do czołgów itp. Stąd ciągle broniona jest maniakalna teza, o tym jako to „miłujący pokój Związek Radziecki” napadnięty został przez straszliwego, uzbrojonego po zęby Hitlera.
  3. Stalin napadał nie tylko na słabych, np. wojna fińska była sprawdzianem ofensywy w ekstremalnych warunkach. Po niej szereg państw poddało się Stalinowi bez walki.
  4. Zachód zagrożenie sowieckie znał, stąd w Hitlerze upatrywał tego, który pierwszy zetrze się ze Stalinem, stąd też Monachium. Zakładali widać, że Stalin uderzy pierwszy i Hitler nie może być słaby.
  5.Hitler miał porachunki głównie z Francją, czego nie krył, jednak „stratedzy” „Meine Kampf” nie raczyli przeczytać. Oczywiście z wyjątkiem Stalina. Jemu też był potrzebny silny, na początku, Hitler. Toteż gospodarcze stosunki z Niemcami w latach 20-tych – 30-tych miał idylliczne. Po akcji Hitlera na Zachodzie pozostawało już tylko „wyzwalać i wyzwalać”. O co zresztą wkrótce „świat demokratyczny” zaczął go błagać na kolanach. On jednak był naprawdę gotów od lipca 1941 r.! I w tej sytuacji Polska mając na plecach dyszącego żądzą odwetu i zdobyczy Stalina wdaje się w „egzotyczne sojusze” i gwarancje. Hitler liczył się z polskim uderzeniem w przypadku wojny na Zachodzie więc rozprawił się na początku z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, czyli nami. I tu p, dr Ratajczak ponownie ma rację – „dostał amoku na wiadomość o sojuszu polsko-brytyjskim”. Myślał zapewne „jak Polacy mogą być aż tak głupi”? A nie miał racji? Myśmy po prostu psychologicznie nie mogli znieść myśli o jakichkolwiek ustępstwach na jego rzecz. Ale to już sentymenty nie „realpolityka”.
  6. Japończyków Stalin nie bał się od czasu gdy zdegenerowanego Bluchera zastąpił znakomitym Żukowem.
  7. Prawie w każdym miasteczku sowieckim stawiano wieże spadochronowe i wszędzie szkolono traktorzystów, których łatwo było „przerobić” na czołgistów.
  8. Rosjanie nieuchronnie starliby się z Niemcami. Co prawda na naszej ziemi, ale na to nie moglibyśmy nic poradzić. I nic tu nie było do radzenia, opór byłby i był bezsensowny. I wtedy nie stracilibyśmy co najmniej 10 mln Rodaków. I to by było zwycięstwo.

  Jerzy Lica
  „Gazeta Prowincjonalna” Kłodzko

 16. Powstaniec said

  #14 Jurek napisal:
  „Hitler liczył się z polskim uderzeniem w przypadku wojny na Zachodzie więc rozprawił się na początku z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, czyli nami. I tu p, dr Ratajczak ponownie ma rację – „dostał amoku na wiadomość o sojuszu polsko-brytyjskim”. Myślał zapewne „jak Polacy mogą być aż tak głupi”? A nie miał racji? Myśmy po prostu psychologicznie nie mogli znieść myśli o jakichkolwiek ustępstwach na jego rzecz. Ale to już sentymenty nie „realpolityka”.”
  *******************************

  Jerzy Lica ma mentalnosc cygana. A moze babka była Niemka?
  W interesie Polski było dac Hitlerowi „korytarz” i przeciąc Polskę w pół?
  Po POLSKU to ty brachu NIE myslisz…..

  Czytajac wpisy poniektórych tutaj odnosi się wrażenie, że jest się w gnieździe WĘŻY!!!

 17. Esteta said

  Esteta nie zabieral glosu od dluzszego czasu, bowiem „de mortuis aut bene, aut nihil”…, a dr Ratajczykowi – Esteta jakos nigdy nie ufal…

  stwierdzenia typu: „barbarzyńskie zbombardowanie Drezna, Hiroszimy, Nagasaki, mordercze wędrówki Niemców pochłaniające nie setki tysięcy, lecz miliony ofiar,” tylko ta nieufnosc poteguja…, czyzby zmarly historyk nie wiedzial, ze wedrowki uciekinierow niemieckich byly wynikiem rozkazu wladz niemieckich i to pod grozba kary smierci!?; czyzby nie wiedzial, ze tzw. marsz smierci z Wroclawia byl na rozkaz wladz Festung Breslau!? czyzby w tych liczbach nie przescigal pani Steinbach!? czyzby wyslal na smierc okolo miliona zolnierzy amerykanskich w przypadku inwazji Japonii tylko z tego powodu, ze bomba atomowa moze zabic za duzo Japonczykow!!!??? czyzby nie slyszal, ze dane dotyczace ofiar bombardowania Drezna sa zawyzane ok. 5-6 krotnie!? ITP.!!!

  Polacy maja ta ceche, ze delikatnie mowiac ciagle cos „lykaja”, ciagle czemus wierza, i ciagle sa robieni w bambuko…

 18. RomanK said

  Jerzy Lica poprostu mysli- panie Powstaniec…
  Kporytarz to byla propozycja dla Polski..na miare Tysiaclecia,,projekt techniczny ,ktory zrealizowano dopiero w USA w latach 60tych…Byl to projekt wielopoziomwych autostrad i wiaduktow kolejowych mijajacych sie bezkolizyjnie i exterytorialnie….To wlasnei dlatego mozna tylko pisac na temat ale nie zobaczy pan nigdzie planow,,chyba ze calkiem przypadkowo:-)))
  Plany- ktore budza podziw do dzis dnia, rozmachem i mysla technczna. Mial to byc projekt ,ktory mogl zapoczatkowac wspolprace i sojusz Polski i Niemiec.
  Nie chcielis”m”y wspolpracy we Korytarzu oddalismy”my” tfu w zamian ..cala Polske 10 mln obywateli, wolnosc, i skazalis”my” sie na 50 letnia niewole w bolszewickim sytemie Hazarskich Kahalow. Powinszowac strategicznego myslenia polskich elit/////
  Porownujac ofiare Polski…z ofiarami sojusznikow Hitlera, Wloch , Rumunii , Wegier i Slowacji mozna tylko pogratulowac sobie elit polglowkow.

  Wiele wyjasnia dokument znany- jako „Czerwona Symohonia” -jest to protokol przesluchania Rakovskiego ( Chaim Rakover), wysokiego dyplomaty i Bolszewika z frakcji Trockiego sporzadzony przez dr, Landowskiego- ktory byl protokolantem dla komisarza NKVD Gawrila Kuzmy..zaufanego sledczego i siepacza Stalina- prawdziwe nazisko Rene Duvall- pseudo Gabriel

 19. Górecki said

  Kto wywołał II wojnę światową ?

  Komu byla potrzebna I woja swiatowa ?

  Kto i jak wywolal wojne w Iraku w 1991 roku ?

  Kto i jak rozwalil demokracje w Iranie ?

  Kto i jak sfingwoal Hamas ?

  Wracajac do tresci artykulu Dariusz… Ratajczaka…

  «°Powstanie Federal Reserve System [w 1913 roku], niewidzialnego rządu władzy monetarnej, to „największa ustawodawcza zbrodnia wszechczasów”. Ta inicjatywa uczyniła Stany Zjednoczone państwem „działającym pod dyktando małej grupy wpływowych osobistości”.», pisze Zbigniew Jankowski w obszernym artykule „FED, niewidzialny rząd władzy monetarnej” : http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/swiat/fed-niewidzialny-rzad-wladzy-monetarnej/
  Cale to towarzystwo, jak Baker Kahn Lehman Loeb Morgan Ryan Rockefeller Rothschild Schiff Schroder Stillman Warburg napychalo se kabzy w Wielkiej Wojnie, to raz ale ci sami, niczym filantrop Saros, wspierali uciemiezona ludzkosc, to dwa ; obdarowali hojnie Lenina wyjezdzajacego w asyscie 250 takich jak on zaplombowanym pociagiem ze Szajcarii pod opieka kajzera oraz swietnie wyposazyli wyruszajacego statiem w tym samym kierunku z Nowego Jorku Trockiego w asyscie licznych ideologow Nowego Porzadku ; profesjonalisci rewolucji podazali wyzwolac ludzkosc poczynajac od Rosji no i zabezpieczac niezliczone bogatwa kontynentu euroazjatyckiego jak syberyskie zloto oraz inne kruszce, jak skarby kultury judeochazarskiej wykarnionej na tolerancyjnej polskiej ziemi, jak finezyjna technika oparta na doskonalym doswiadczeniu w handlu niewolnikami, jak bujnie sie rozwijajaca Yerushalaim de-Lita Jerozolma Polnocy, jak starannie przemyslany z bracmi ze Wschodu i Zachodu plan utworzenia Judeopolonii. Zebrali sie wiec juz na poczatku 1918 roku w Brzesciu…

  Mimo oporu Polakow 11 listopada 1918 czy latem 1920, mimo gestykulacji Adolfa, dalszy ciag tego byl realizowany, gdyz dalo sie posunac sprawe do przodu Gulag, Katyn, Holokaust, Unie, odczepic po drodze parytet $ od zlota celem uskutecznienia pompy finasowej, dac nauczke takiemu JFK za rozroby z Dekretem nr 11110, przeprowadzic skutecznie w 1989 transformacje ustrojowa, udawadnic Arabom wyzszosc, eksperymentowac pandemie finansowa, grypowa, dwutelenkowa pod katem wprowadzania stanu wyjatkowego, udawadniac podatnikom jak jest najlepszy sposob reperowania kryzysu sytemicznego, poslugiwac sie unija potega do tlamszeniu Grekow – no co, sluchali rad Goldmanow Sachsow, sluchali.

  Ponize wybor referencji podany przez szacunek dla ludzi, ktorzy dokonali pracy :

  – Ideowe i finansowe źródła nazizmu
  http://www.polonica.net/ideowe_i_finasowe_zrodla_nazizmu.htm
  – FED – niewidzialny rząd władzy monetarnej
  http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/swiat/fed-niewidzialny-rzad-wladzy-monetarnej/
  – Kto finansowal Hitlera ??? Jak Zydzi mordowali Zydow !!!
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=4535&sid=cc773ab9fca6ad698528290e449c35ab
  – How Rothschild Family Conspiracy Controls FED
  http://www.conspiracyplanet.com/channel.cfm?channelid=114&contentid=5141&page=2
  – Dekret nr 11110
  http://www.iluminaci.pl/iluminaci/dekret-nr-11110
  – OWNERSHIP OF THE FEDERAL RESERVE
  http://land.netonecom.net/tlp/ref/federal_reserve.shtml
  – JEROZOLIMA PÓŁNOCY
  http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje25/text09p.htm
  – Komunizm a Żydzi -Rosja i ZSRR
  http://archiwumlbc.w.interia.pl/726zydzi.htm
  – Żydowscy komuniści w aparacie terroru i ludobójstwa
  http://www.polonica.net/zydokomunisci_aparat_terroru-ludobojstwa.htm
  – Naftali Frenkel
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Naftali_Frenkel
  – Iran
  http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=358.0;wap2

  Ciekawe z jakich zrodel czerpal Dariusz Ratajczak i w ktorym roku napisal powyzszy tekt ?

 20. Ola said

  Fragment przemówienia Benjamina Friedmana do amerykańskich kadetów 1961:

  W tamtym czasie, kiedy uporano się z zagrożeniem komunistów, zrobiło się spokojnie, Żydzi znowu pracowali próbując odzyskać dawny status, a Niemcy zwalczali ich na każdym kroku, ale w dalszym ciągu żadnemu z nich nie spadł włos z głowy. Tak samo jak prohibicjoniści walczyli z ludźmi zainteresowanymi alkoholem, nie walczyli pistoletami, ale innymi sposobami.
  I w taki sposób walczono z Żydami w Niemczech… W tamtych czasach, proszę zwrócić uwagę, było tam 80-90 milionów Niemców a tylko 460 tysięcy Żydów… co stanowiło mniej niż połowa jednego procenta. I jeszcze oni posiadali prasę, większość gospodarki, ponieważ przybyli i za tanie pieniądze … wiecie jak została zdewaluowana marka… wykupili prawie wszystko.
  W 1933 kiedy Niemcy odmówiły kapitulacji, zwróćcie uwagę, wobec Światowej Konferencji Żydów w Amsterdamie, rozjechali się i pan Untermayer wrócił do Stanów Zjednoczonych – był przywódcą delegacji amerykańskiej i przewodniczącym całej tej konferencji – i z parowca poszedł do radia ABC i nagrał oświadczenie wyemitowane na całą Amerykę, w której powiedział:
  ‘Żydzi całego świata wypowiadają Świętą Wojnę Niemcom. Obecnie jesteśmy zaangażowani w ten święty konflikt. I mamy zamiar zagłodzić ich po to, by się poddali. Mamy zamiar zastosować światowy bojkot przeciwko nim, który ich zniszczy, ponieważ Niemcy zależą od eksportu.’
  Faktycznie dwie trzecie produktów spożywczych Niemiec pochodziło z importu, i mogli importować za środki uzyskane z eksportu. Ich pracę. Tak więc, jeśli Niemcy nie będą mogły eksportować, dwie trzecie mieszkańców tego kraju musiałyby głodować. A nie było więcej artykułów spożywczych niż dla jednej trzeciej.
  W tym oświadczeniu, a mam je tutaj, wydrukowanym na stronie – całej stronie – 7 sierpnia 1933 roku w New York Times, pan Samuel Untermayer wyraźnie powiedział, że ‘bojkot ekonomiczny jest naszym narzędziem obrony. Prezydent Roosevelt zalecał użyć go w procesie Narodowej Odbudowy’ – niektórzy z was być może go pamiętają, kiedy miał być bojkotowany każdy, kto nie stosował się do zasad zawartych w Nowej Umowie, która oczywiście wtedy uznana została przez Sąd Najwyższy za niekonstytucyjną.
  Niemniej jednak, Żydzi całego świata zadeklarowali bojkot przeciwko Niemcom, a stał się on tak efektywny, że w sklepach nie można było znaleźć nic z metką ‘wyprodukowano w Niemczech.’
  Tak naprawdę, o czym powiedział mi wysoki rangą pracownik firmy Woolworth, musieli wyrzucać naczynia ceramiczne i zastawy stołowe wartości milionów dolarów do rzeki, by realizować bojkot. Kiedy ktoś wszedł do sklepu i zauważył artykuł z metką ‘wyprodukowano w Niemczech’, sklep taki został opikietowany napisami ‘Hitler’, ‘morderca’ itd., podobnie jak jest teraz z ‘wysiadywaniem’ w południowych stanach.
  W R H Macy (sieć sklepów), należącym do rodziny o nazwisku Strauss, przypadkowo żydowskiej… klientka znalazła pończochy firmy Chemnitz, oznaczone ‘wyprodukowano w Niemczech’. Bawełniane pończochy. Mogły tam leżeć przez 20 lat, ponieważ zerkałem na kobiece nogi przez ostatnie 20 lat, ale nie zauważyłem ani jednej pary nóg w bawełnianych pończochach. A więc Macy! Widziałem jak bojkotowany był Macy, z setkami ludzi spacerujących dookoła z tablicami ‘mordercy’, ‘hitlerowcy’ itd.
  Wtedy oczywiście Niemcy powiedzieli: ‘dlaczego, kim są ci ludzie, którzy organizują bojkot przeciwko nam, dążą do wyrzucenia wszystkich naszych ludzi z pracy, oraz do zamknięcia naszych zakładów? Kim oni są by nam to robić?’ Oczywiście to im się nie spodobało. I zaczęli malować swastyki na sklepach należących do Żydów.
  Trwało to przez jakiś czas, i kiedy w roku 1938 młody Żyd z Polski wszedł do ambasady niemieckiej w Paryżu i zastrzelił jednego z jej urzędników (niemieckiego urzędnika), Niemcy naprawdę zaczęli traktować Żydów gorzej. Można było zobaczyć ich wybijających szyby w oknach, walczących na ulicach itd.
  I jeśli ktoś teraz powie – nie lubię używać określenia ‘antysemityzm’ ponieważ ono nic nie znaczy, ale znaczy coś, więc muszę go użyć – ponieważ powodem tego było to, że Niemcy uważali Żydów za odpowiedzialnych za: po pierwsze – pierwszą wojnę światową, po drugie – za światowy bojkot, i po trzecie – czy powiedziałem odpowiedzialni za pierwszą wojnę światową? Za bojkot oraz za drugą wojnę światową, ponieważ kiedy to wszystko wyszło spod kontroli, stało się koniecznością dla Żydów w Niemczech trwać w walce by przekonać się kto z nich zwycięży.
  W tym czasie mieszkałem w Niemczech, i wiedziałem – Niemcy postanowili, że Europa będzie albo chrześcijańska albo komunistyczna, nic pośredniego. Albo chrześcijańska, albo komunistyczna. I Niemcy zdecydowali, że ‘będziemy próbować utrzymać Europę chrześcijańską.’ Tak samo mówimy dzisiaj w naszym kraju – ‘przyjdzie kolej na nas jeżeli nie będziemy silni.’

  http://www.sweetliberty.org/issues/israel/freedman.htm

 21. jurek said

  Panie Powstaniec!
  Chybażeś Pan niedokładnie przeczytał. Hitler i „mierzawyj zapad” znali niebezpieczeństwo sowieckie. Tylko Polacy je zlekceważyli. Nasz wywiad był perfect spenetrowany przez agentów sowieckich. Stosunki polsko-niemieckie w międzywojniu były poprawne. Pomimo tego iż odzyskaliśmy ich kosztem Wielkopolskę , część Śląska i Pomorza. A wielką estymą darzyli Marszałka. I nie jest najistotniejsze czy był ich agentem.
  A co do mojej rodziny, to dziadkowie, nie chcąc byśmy rozumieli ich sprzeczki porozumiewali się ze sobą po niemiecku. Zaś mój śp.dziadek służył w Wermachcie do 1918 r. i dosłużył się krzyż żelaznego za kampanię we Francji. Z tą drobną uwagą, że wziął też udział w Powstaniu Wielkopolskim /po polskiej stronie naturalnie/ a następnie gnał bolszewików na wschód, za Wilno.

 22. Stanley said

  Powstaniec

  Twoja wypowiedz niestety potwierdza powiedzenie, ze „Polak przed szkoda i po szkodzie jednakow glupi”
  Zamiast racjonalnie myslec, my rzucamy sie „z dzida na czolgi”
  powiewajac bialoczerwonymi proporczykami, mahac nadzieje, ze Jezus i Maryja nas uratuja.
  Rezultaty takiego „patriotyzmu” sa az nadto widoczne.
  nadstawianie karku za Europe, demokracje i inne podobne bzdury kosztowalo nas wyeliominowanie poplskich elit (Katyn, Palmiry, Powstanie Warszawskie, itd.)
  Jak powiedzial kiedys Artur Sandauer:
  W rezultacie wojnt Polska utracila glowe (inteligencje)a Zydzi rece i nogi (ortodoksyjne masy zydowskie)
  Ta glowa rzadzi nami od tego czasu z krotkim okresem po 1968 roku.

 23. Stanley said

  Wschodni Slowianie a niemieccy nazisci

  „Może to co teraz powiem zabrzmi jak herezja, ale chyba warto się nad tym zastanowić. Wprawdzie nie znoszę Urbana, ale jedna z jego uwag wydaje się bardzo trafna. Określił kiedyś Polskę jako karzełka podskakującego silniejszym. Coś w tym chyba jest. Jak wyszliśmy na nadstawianiu karku za Europę we wrześniu 1939. Olali nas zarówno wtedy, udając pomoc, jak i w Poczdamie, oddając nas wschodniemu, słowiańskiemu “bratu.”
  Śmieszy mnie niechęć narodowców do wszystkiego co germańskie, jak i wiara w istnienie jakiejś wspólnej “słowiańskiej duszy”, szczególnie kiedy czytam o okrucieństwach lub wręcz bestialstwie bolszewików lub słowiańskich ukraińskich rezunów w stosunku do Polaków na Wołyniu.
  Czy możecie sobie np. wyobrazić taka scene z bawarskiej wsi gdzie nazistowski, niemiecki żołnierz rozpruwa polskiemu dziecku brzuszek i przystawia do niego głodnego owczarka alzackiego a miejscowi wiesniacy tancza wokol niego, jodlujac i popijajac piwo? Takiej sceny nie wymyslilby chyba nawet najbardziej perwersyjny hollywoodski rezyser. Niestety takie sceny byly na porzadku dziennym w czasie rzezi Polakow na Wolyniu, gdzie cale wsie braly udzial w czyms co przypominalo rytualne plemienne mordy dzikich plemion w Amazonii. Zamiast psa przystawiano do brzuszka dziecka glodnego knura. Historycy zajmujacy sie tym tematem opisuja ponad dwiescie rodzajow wyrafinowanych tortur stosowanych przez Ukraincow na Polakach.
  http://www.lwow.com.pl/semper/wolyn.html
  Wokol umierajacych w meczarniach Polakow wiesniacy (wlaczajac w to ich dzieci) wiedli horowody przy spiewach i muzyce.
  Niemcy zabijali z rozkazu w zdyscyplinowany sposob, ale nie dla zabawy czy perwersyjnej przyjemności. Mieli zreszta wyspecjalizowane sluzby, ktore zajmowaly sie eliminowaniem wrocgow Rzeszy. Wydaje się, że we wschodnich Słowianach jest więcej azjatyckiej niż słowiańskiej duszy. Prof Pogonowski napisał kiedyś ciekawy artykuł pt. “Co ukształtowało Rosję – Bizancjum czy służba u Mongołów.” Wniosek może być chyba tylko jeden. Na wschodnich Slowianach pietno wywarly wplywy mongolskie I hazarskie.
  Kiedyś po internecie krążyła wiadomość z jakiejś gazety wydawanej tuz po wojnie, że Hitler zmienił pod koniec wojny zdanie o Polakach. Już nie myślał o nas jako o podludziach. Ostatecznie, nawet pod względem rasowym nie odbiegamy za bardzo od Germanów. To chyba Roosevelt mówił kiedyś o Prusach jako o bękarcie germańsko- słowiańskim.
  Katolicyzm na zawsze związał nas z Zachodem. Przez wiele wieków granica Polski z państwami niemieckimi była pokojowa. Handel i rzemiosło w miastach kształtowało się na niemiecka modłę. W polskim Gdańsku pierwszą gazetę drukowaną wydawano po niemiecku. Porównajmy wschodnie tereny Polski z Poznańskiem, Śląskiem. To dwa różne światy.”

  http://polpatriot.salon24.pl/159201,wschodni-slowianie-a-niemieccy-nazisci

 24. Shakespear said

  Ad. 18 Ola

  Poszlem dalej twoim linkiem i musze powiedziec ze jestem zaskpczony. Jest tam artylul na temat wypowidzi w dnie Marzec 17, 2003 przez Pres. Bush Jr.. Okazuje sie ze jest to bardzo wazny dzien dla Zydow, Purim.

  Przez GOOGLE znalazlem to z zaskoczeniwm tutaj,

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=2822&sid=fc2a222371293b7705c3cb5eeef3f690

  Ja czytalem otym tutaj

  http://www.sweetliberty.org/issues/israel/purim.htm

  Musze powiedziec ze ten temat (Zionism, Zydzi …) jest glembszy nisz myslalem. Jak tu do diabla komus to wytlumaczyc? Rece opadaja myslac o tym 😦

 25. Zerohero said

  Uważam, że z III Rzeszą trzeba było się układać i w odpowiedniej chwili wbić jej nóż w plecy. Problem w tym, że elity w tym celu muszą być:

  a) Polakami, nie zdrajcami
  b) mądre

  Interesujące, że normalny, zdrowy psychicznie człowiek, gdy zostanie napadnięty przez bandziora z pistoletem, woli uratować życie i oddaje pieniądze. Gdy ma do czynienia z pscyhopatą, stara się go udobruchać, zagadac, a jak wyjdzie z groźnej sytuacji to psychopate załatwić np. przez donos na policję. Natomiast Polacy jako naród, wodzeni przez osobników mających problemy z a) i b), mowią bandycie:

  PO MOIM TRUPIE!

  i stają do „honorowej” walki w najgorszym momencie i na najgorszych warunkach.

 26. RomanK said

  Wschodni slowianie..panie Stanley…przyjmowali metody zachodnich rycerzy Polakow nie w XX tym ale trzy wieki wczesniej. Niech pan poczyta ksiazke Sienkiewicza Ogniem i mieczem…zwlaszcza „nowenne” pana Podbipiety, ktora przejety sam Pan Jezus zjawia sie i ukazuje mu placzacym..na widok barbarzynstwa jakiego dopuscil sie ten pobozny czlowiek pariota.
  Niech pan poczyta pana Paska i Kitowicza ..z opisami palowania ukrainnych chlopow, Kozakow hajdamakow i rzezie -jakich dopuszczano sie wobec swojej wlasnej ludnosci, przypiekanie piet i zdzieranie zywcem skory…
  Niech pan poczyta opisy tureckich zolnierzy , ktorzy dostawali drgawicy na wspomnienie spotkan z Polakami… a nawet zastanowi sie dlaczego wycofujacy sie z Moskwy Francuzi Napoleona za ostatni kawalek chleba kupowali od Polakow mundury….gdyz Rosjanie widzac z daleka polskie mundury..uciekali..bali sie- jak diablow – okrutnikow:-)))
  Niech pan poczyta o akcjach odwetowych na Wolyniu, Podolu i w Bieszczadach zawsze na niewinnej ludnosci takiej samej jak wczesniej pomordowani Polacy…
  Roznica panei Stasiu,,ze ci Wschodni Slowianie ktorzy dopuszczali sie takich zbydlecen to w zasadzie ciemni, w wielu przypadkach uposledzeni umyslowo chlopi….jakos nie bylo i nie ma wsrod nich ludzi z doktoratami i dyplomamu najlepszych niemieckich uniwersytetow, jak w przypadku chocby drm Mengele..W otoczeniu elity medycznej dopuszczajcej sie experymentow na zywych ludziach, kobietach dzieciach i starcach, krojac, zarazajac,duszac .trujac, topiac, wychladzajac, amputujac…w imie nauki.
  Wschodnich Slowian,,nawet ciemnych i zidiocialych meczycieli nie boje sie wcale..ale strach mnie ogarnia na wspomienie, czego moga sie dopuscic inteligentni, wyksztalceni i doskonale wyposazeni ulozeni ludzie zachodu….czy to w katowniach gestapo, przez ktore przeszla moja sw,p Mama, z pochodzenia Niemka, czy przez katownie NKVD, czy przez rzeznie AlGharib i Afganistanu, czy Guantanamo, ze nie wspomne o krwawych jaskiniach w Israelu.
  Co prawda ci cywilizowani wysoko nie rozcinali nozem brzuszkow dzieci..ale potrafil spuscic bomby na te slowianskie wschodnio poludniowe dzieci- bomby -ze z ich brzuszkow wyrwane jelita farbowaly skrzydla jego samolotu….
  Okrucienstwo nie wyssysa sie z mlekiem matki….ale z nauka swoich nauczycieli i mentorow…

 27. Stanley said

  Panie Romanie

  Od czasow ‚potopu’ dzieli nas jednak kilka dobrych wiekow.
  Nadal jednak uwazam, ze istnieje wielka roznica kulturowa pomiedzy np. bawarskimi wiesniakmi (glownie katolikami) a ukrainskimi chlopami, ktorych czesto do bestialstwa namawiali miejscowi popi.
  Chociaz, jezeli porownamy skale mordow popelnionych na Ukraincach przez komunistyczna bezpieke (10 mln zaglodzonychy chlopow) te kilkaset tysiecy Polakow na Wolyniu moze robic mniejsze wrazenie.

  Dostrzegl Pan jednak istotna roznice. W przypadku Ukraincow mielismy do czynienia z pewna spontanicznoscia i rodzajem „zabawy ludowej”, natomiast nazisci mieli dobrze zorganizowany panstwowy aparat przemocy (podobnie zreszta jak bolszewicy)a ludnosc cywilna mogla w ogole nie zdawac sobie sprawy z popelnianych przez wyspecjalizowane sluzby zbrodni. Takie eksperymenty medyczne jak aborcja, eutanazja lub sterylizacja ludzi psychicznie chorych lub niedorozwinietych nie zrodzila sie w nazistowskich Niemczech, ale w glowach amerykanskich bogatych Zydow.
  To Fundacja Rockefellera promowala tworzenie instytutow eugeniki
  w USA. W tym czasie nie mialo to jednak szans na realizcje wobec sprzeciwow spoleczenstaw amerykanskiego (jeszcze wowczas po chrezscijansku konserwatywnego).
  Instytut eugenimki prrzeniesiono na poczatku lat 1930-ych do Niemiec. Pracowal tam znany ‚dr smierc’ Mengele, ktorego kolegami byli amarykanscy doktorzy zydowskiego pochodzenia.
  Po dojsciu Hitlera do wladzy, zwiali oni do USA, ale dr Mengele kontynuowal swoje badania, o ktorych Pan wspomina.
  A co mamy dzisiaj? W Izraelu i w USA wybuchaja skandale
  dotyczace handlu ludzkimi narzadami, wycinane palestynskim dzieciom, w hanbdlu bral udzial nowojorscy rabini.
  Widzi Pan roznice kulturowe:
  Ukraincy torturowali dla celow luddycznych, Zydzi dla pieniedzy,
  niemieccy nazisci z rozkazu, amerykanscy lekarze dla sukcesu naukowego, itd.

 28. monitorpolski said

  Polscy żołnierze przygotowują się do rekwirowania broni w USA?
  http://monitorpolski.wordpress.com/2010/06/24/polscy-zolnierze-przygotowuja-sie-do-rekwirowania-broni-w-usa/

 29. RomanK said

  Zabawy ludowe..tak panie Stasiu,,sluchalem opowiesci- jak bawarscy chlopi zabawiali sie z mlodziutka dziewczyna Polka i chlopakiem Niemcem,,za to ze zlapali ich na strasznycm akcie zanieczyszczania rasy…To calkiem ciekawa i kulturalna zabawa, z biciem, obrzucaniem i smarowaniem lajnem , strzyzeniem i zastrzeleniem dziewczyny..i poslaniem chlopaka na front prosto z kryminalu…byla to dosc popularna zabawa w polowie XX wieku w sercu Europy.
  Podobnie z zakopaniem po szyje w ziemi i oddawaniem moczu przez stare Zydowki na pojmanych zolnierzy Polakow wracajacych do domu na zachodniej Ukrainie, czy raczej Wschodniej Malopolsce..jeden z takich- moj wujek -zostal wykopany przez paru chlopakow Ukraincow, ktorzy pogonili znecajaca sie nad nimi cholote zydowska- wykopali go z dolu -doprowadzili do lasu i pokazali- gdzie uciekac…dzis nie slyszy sie o tym -a w paru przypadkach przypisuje Ukraincom…KTorym zreszta swoich wlasnych aktow bestialstwa wcale nie brakuje,
  Podobne rzeczy opowiadli mi ludzie ze stron swiata, w ktorych napweno nie slyszeli o naszej zacnej i tysiacletniej kulturze- zarowno Tutsi. jak i Hutu, jak i Yaruba, czy Chiapas, czy Kurdowie i Serby i Czarnogorcy….
  Homo homini…
  Dzis Panowie wybielanie III Rzeszy jest najlepszym dowodem, ze planow budowy IV Rzeszy nikt nigdy nie porzucil…zmieniono poprostu troszke metody!
  Polecam panom ciekawa lekture…Fourth Reich of the Rich- by Dess Griffin….

 30. aga said

  pan Roman K prawie jak neobanderowiec teraz gada:znaj proporcje mocium panie…

 31. Carlos said

  Po przeczytaniu ksiazek A.L.Szczesniaka-moi znajomi,ktorym wydawalo sie ze,duzo wiedza na „te” tematy,przyznali ze sa na poczatku drogi.Byly tez glosy niedowierzania…Moim zdaniem jedna z uczciwszych ksiazek na temat roli zydow w polskiej polityce powojennej jest:REWOLTA MARCOWA Jerzego Brochockiego przemilczana ze wzgledu na prawdziwosc argumentow.Lysiaka i Pajaka nalezy miec w swojej bibliotece ale bylbym ostrozniejszy jesli chodzi o tego drugiego.Mam 2 ksiazki podpisane przez p.Pajaka,rozmawialismy w Chicago w duzym gronie z Pisarzem,lecz nie widzialem tego zarliwego patriotyzmu jaki widze np.u D.Kosiura czy p.Poreby.Moze sie myle,moze to wiek pisarza,ale wole czytac A.L.Szczesniaka-on krzyczy faktami nie podnoszac glosu. Dzieki p.Ago za ciekawe filmiki.

 32. Carlos said

  Musze troche skorygowac swoj komentarz.Ja nie Mowie Ze p.Pajak nie ma racji.Ma ja.Wole jednak wywazone tony,dlatego czytam Maruche,a nie Polonice.

 33. RomanK said

  Znaj proporcje- porownujac neobanderowcow do komisarzy stanu wojennego…komisarzu-Agato Pe:-))))
  Mnie ani do jednych, ani do drugich blisko.
  Czym roznili sie od banderowcow komisarze stanu wojennego, sbeki katujace Polakow w mordowniach Urzedow? do dzis kto morduje Polakow -jak dr, Ratajczak?????on nie jest samotny w swoim meczenstwie,,…
  Czym roznia sie ci „polacy” od bandrowcow ,ktorzy wymordowali swoich ponad 40 tys????,a dzis pchaja ryja do zycia publicznego na Ukrainie- tak samo – jak takie same poszczyny bolszewicko PRL-owskie w Polsce jak ty…plugawy gadzie komuszy!

 34. Ola said

  @24 – jest wiele tekstów, które należałoby rozpowszechnić, ale jakoś nie mogą się przebić. Jesteśmy po prostu trzymani w klatce i nie można się wychylić, powszechny strach i obawa. Poprawność polityczna?
  Benjamin Friedman mówił o wielu b. interesujących sprawach. Zresztą nie tylko on. Sama chciałam opublikować pewne tłumaczenia związane z Katyniem 1940 i nie tylko, ale z miejsca je wyrzucano. Pokazałyby prawdę, ale kto chciałby się narażać? Zbyt niebezpieczne.
  Polecam ang tekst http://www.minelinks.com/war/vangance.html
  pozdrawiam

 35. Realista said

  re. 13

  Co pan pisze to tylko mala czesc tego co sie dzialo za Hitlera.

  Hitler doszedl do wladzy dzieki pieniadzom od miedzynarodowego zydostwa, glownie USA. Najwiekszymi dawcami byli, oprocz bankow, General Motors oraz owczesny IBM. Jednym z warunkow postawionych Hitlerowi bylo to, ze mial pomoc w zalozeniu panstwa Izrael.

  Tak naprzyklad zaraz po zwyciestwie Hitlera IBM zaklada centrum komputerowe aby prowadzic statystyke zydow w Niemczech. W momencie kiedy Hitler zaczyna pogromy zydowskie w Niemczech, USA blokuje wjazd (emigracje) zydow do Stanow. Zydzi nie majac gdzie uciec wyjezdzaja masowo do Palestyny. Hitler tworzy most oceaniczny aby za darmo transportowac zydow do Palestyny. Wszystkie statki chociaz mialy zaloge niemiecka ale byly poswiecone emigracji zydowskiej. Jeden ze statkow nazywal sie TEL AVIV.

  Zydzi ktorzy nie skorzystali z okazji i nie wyjechali poszli do obozow.

 36. Brat Dioskur said

  Do rozpetania II WS przyznal sie przeciez niejaki Kociniak ,co zostalo udokumentowane filmem fabularnym….ale zarty na bok. Nie mozna zgodzic sie z teza dra.Ratajczaka ,ze Hitler nie mial zadnych szans porywajac sie na Sowiety.Trzeba bowiem pamietac ,ze w niespelna 10 dni od rozpoczecia uderzenia niemieckie zagony pancerne minely Minsk i rwaly na Smolensk!Stad juz do Moskwy byl tylko jeden skok.Wydawalo sie wiec ,ze upadek Moskwy jest juz tylko kwestia tygodni i pewnie tak by sie stalo gdyby Hitlerowi nie przyszla do glowy zmiana celow operacji nakreslnej w planie „Otto”,roboczej koncepcji rozwinietej pozniej w tzw. Plan Barbarossa.Mianowicie zatrzymal on ku rozpaczy generalicji natarcie Gr.Armii „Srodek” po czym odebral jej wszystkie czolgi i skierowal je na poludnie ,gdzie wziely one udzial w gigantycznej operacji okrazajacej w wyniku ktorej do niewoli dostalo sie zgrupowanie liczace 650 tys. zolnierzy ,dowodzone przez dosc miernego marsz. Timoszenke.Hitler zdobyl Ukraine ,ale stracil bezpowrotnie czas potrzebny do zdobycia Moskwy,ktorej upadek na pewno oznaczlby dezintegracje wojsk sowieckich nie mowiac juz o upadku ich morale.Bombardowanie Drezna byc moze bylo belitosne ,ale rozmawialem przed laty z Polakiem ,ktory jako pilot latal ze zrzutami dla Warszawy i kiedy w 8 m-cy pozniej znalazl sie ze swoim bombowcem nad Dreznem to wyjatkowo starannie naprowadzal maszyne na cel.Pamietam jego zaciety wzrok ,jak mi o tym opowiadal….

 37. aga said

  ad.34 idąc w Pana ślady moglabym napisać Panie Essesamnie z grupy szuchewycza i bandery… Ale nie.Odnioslam się do P/ wpisu 26 i nie rozumiem dlaczego probuje Pan wmieszac do tej sprawy podnisionego przez Pana rzekomego bestialstwa polskich żolnierzy na ludności ukrain. sprawę stanu wojennego?
  Co do tej pierwszej sprawy :oże Pan podac konkretne przyklady i liczby ludności cywilnej wyriezanej przez tych rzekomych”polakow”?
  Ani prof.Poliszczuk ani Siemaszkowie ani ks. Zaleski nie podają tego w swoich ksiązkach a przeciwnie,podkreslają,że polscy żołnierze nigdy nie dokonywali odwetów na ukrainskiej ludności cywilnej za te bestialskie rzezie na naszym polskim chłopstwie.Rozstrzeliwano banderowcow a nie ich żony,dzieci i rodzicow. Ale może Pan ma jakieś inne prawdziwsze źrodla?

 38. desperado said

  Klęska wojsk polskich w 1939 roku jest wypadkową kompletnego oderwania od realiów tamtych czasów elity Narodu.Wiara w niezwyciężoność polskiej armii i nieomylność polskich polityków kosztowała Nas utratę niepodległości na następne 60 lat a może i dłużej.Dziś jest bardzo duże podobieństwo do tamtych wrześniowych dni,buta,arogancja i sobiepaństwo władz osiągnęło szczyt a Naród śpi.Rozkradanie państwa i prywata w powiązaniu z nepotyzmem i korupcją toczą ostatnie zdrowe tkanki Polski.Patriotyzm czy interes narodowy są wyśmiewane,opluwane,ludzie ogłupieni zależnymi mediami zrobią wszystko co te gadajace głowy włożą im do mózgów.Jesteśmy świadkami kolejnego „przepicia”niepodległości.Plejada plastykowych polityków-marionetek co rusz jest szarpana a to przez Merkel a to przez Putina,aż dziw bierze ,że nikt się nie domaga Trybunału Stanu dla tej zbieraniny pasożytów.Czy już jest za późno na przebudzenie?

 39. Stanley said

  Dla uzupelnienia ciekawej dyskusji (jak zwykle zreszta w gajowce Maruchy), chcialbym Panstwu polecic dwa inne „kontrowersyjne”
  artykuly:
  „Polska gojusznikiem Hitlera?”
  http://prawica.net/node/20781

  „Wrzesnia 1939 oglo nie byc?”
  http://www.silesia-schlesien.com/artikel/artikel/article/1///eugeniusz-guz-wrzesnia-1939-moglo-nie-byc.html

 40. Gmad said

  Ciekawy cykliczny program historyczny „Było…nie minęło”
  http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo

 41. Apel said

  Aleksander graf Pruszyński

  Na kogo głosować

  Z drugiej ręki

  Znajomy był w Berlinie z okazji fety zakończenia wojny i noc spędził z rosyjskimi generałami na rozmowach, oto co się dowiedział.
  1. Amerykanie chcą wojny, by zmniejszyć liczbę ludzi na świecie. Zresztą podobnie chcieli w 1939, o czym otwarcie mówili ambasadorowi Polski hr. Potockiemu.
  2. Chińczycy postawili moc wojska nad granicą z Rosją i ci nie bardzo wiedzą, jak się do tego ustosunkować.

  http://www.goniec.net/teksty.html#teksty

  ODNOŚNIE „TRÓJPRZYMIERZA” USA-IZRAEL-POLSKA:

  W Iranie, w północno-zachodnich okręgach w pobliżu Morza Kaspijskiego ogłoszono wczoraj STAN WOJENNY w związku z koncentracją w południowym Azerbeidżanie przerzucanych tam z Gruzji znacznej ilości czołgów oraz samolotów Izraela oraz USA (dzisiaj http://www.km.ru sugeruje, że według „niezależnego eksperta” ta wczorajsza informacja o koncentracji wojsk „przymierza US-IL” na granicy Iranu to prowokacja):
  Cytat z wczoraj:

  На севере Ирана объявлено военное положение. Это стало ответом на присутствие на воздушных базах Азербайджана сил Израиля и США, находящихся в боевой готовности. (Источник: KMnews)

  Co więcej (to już nie zmyłka, ale zdaje się poważna informacja), Kanał Sueski przepłynęło kilka dni temu nie tylko 11 jednostek floty wojennej USA, w tym lotniskowiec, zmierzając w kierunku morza Arabskiego, ale także 3 izraelskie łodzie podwodne, wyposażone w rakiety z głowicami nuklearnymi o zasięgu 1500 km. Patrz:

  http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article7140282.ece
  Cytat:
  Three German-built Israeli submarines equipped with nuclear cruise missiles are to be deployed in the Gulf near the Iranian coastline.

  No i zapewne, tak jak w Afganistanie najemnicy w polskich mundurach walczą obecnie, za polskich podatników pieniądze, o uwolnienie tego pustynnego kraju od Afgańczyków, tak w Iranie będziemy niezadługo walczyć (tzn. płacić w ramach podatków) za wojnę mającą na celu powrót Irańczyków (nazwa etymologicznie wyprowadzona od Aryjczyków, Ir = Ar) na łono Abrahama…

  Szalom, czyli pokój temu światu pełnemu Bożej Miłości

  MG

 42. Apel said

  POBOR DO WOJSKA NA WOJNE Z IRANEM

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=18426

 43. Apel said

  http://kandydaci2010.wordpress.com/2010/06/27/czy-polska-wypowie-wojne-iranowi/

 44. Apel said

  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=19670

 45. Multimir said

  Myślę że tekst tytułowy niepotrzebnie skupia się na Żydach, miast na samych metodach władzy. Od pewnego poziomu, zarówno w dobą jak i złą stronę, narodowość przestaje się liczyć. W tej „złej stronie” zostaje tylko władza, na tym kierunku powinny być prowadzone poszukiwania. Skoro zaś nie nacja a inna przyczyna współdziałania grupy ludzi, to sens ma jedynie rozpoznawanie metod ich działania. Należy zauważyć, że kontrowersje żydowskie są w najlepsze podsycane głównymi kanałami medialnymi, jak np. ostatnie występy Grossa. Widać tym u władzy jest to na rękę abyśmy skupiali się na Żydach nie na samych metodach władzy.

  Co do metod to należy rozgraniczyć prawdziwe powody wywołania wojny (wojen) i te podawane społeczeństwu. Prawdziwe cele łatwo rozpoznać bo to po prostu przemiany jakich wojna była powodem/ułatwieniem. Natomiast te podawane społeczeństwu wciąganemu w wojnę to np. „wyższość rasy”, „zdradziecka napaść” (Pearl Harbor), ultimatum Roosvelta równe zniszczeniu gospodarki japońskiej. Dobrze znamy historię nazistowskiej „wyższości rasy” ale przy tym musieli się sporo napracować aby uzasadnić w ten sposób skłonienie ludzi aby zabijali innych, co w niczym im nie zawinili. A jednak dało się. W kuchni władzy ten inicjujący proces musi być dłuższy, i troskliwie przygotowany. Jak np. ostatnie przemiany w Polsce długo się ciągnące i nagłe aksamitno/jakieś tam rewolucje u sąsiadów. Tak i w II Wojnie inicjowanie wojny było przedłużone aby nie wyglądało sztucznie. Natomiast później już szybko poszło. Istotne jest aby widzieć te wydarzenia jako uzasadnienie społeczeństwu przystąpienia do wojny. Japonia to przecież (niczym Algieria – kolonią francuską) była
  pod kontrolą Anglii. Można tu domniemywać, że „ustąpienie” Anglii było takie samo jak ustąpienie z Algierii. Jak i wszelkie inne „ustąpienia” z kolonii odbyły się z zachowaniem kontroli, tyle że w innej formie. Zatem nie wykluczone że rozbudowanie japońskiej gospodarki i siły militarnej było dziełem tych samych co uczynili to z Niemcami. Różnica polegała jedynie na samej przyczynie przystąpienia do wojny.

  Zastanawiająca jest tu także równoległość powojennych losów Niemiec i Japonii. Technika skutecznego ukrywania czegoś na taką skalę, to zalanie oczu sadłem. Bo w dobrobycie nie chce się głębiej kopać w historii.

  Nie ma co się nad tym rozwodzić, ważniejsze w syntezie jest uwzględnienie głębokości ukrywania takich informacji przed powszechną wiedzą. Amerykańskie nadmuchanie Niemiec (udokumentowane), możliwe że tak samo było z Japonią (USA np. kontroluje ich dostęp do ropy). Wcześniej powołanie głównej areny wydarzeń w postaci Polski. Powołanie cudowne i
  utrzymanie w słabości przy pomocy rządzącej u nas agentury (Piłsudski, Sławek, Zagórski itp.). Albo taka „ciekawostka” że ZSRR wycofuje wojska ze wschodnich rejonów (zagrożenie od Japonii – państwo Osi jakby nie było) na ok. 2 miesiące przed japońskim atakiem USA. Skąd wiedzieli że nic im nie grozi ze strony Japonii? Czyżby rządził także i tam sponsor II Wojny? Zresztą już wcześniejszy sponsor komunizmu.

  Wygląda na to, że cała II Wojna (jak i inne) odbyła się wg wcześniej napisanego scenariusza prawdziwej ponadpaństwowej władzy.

  Po co? Dla nowego ładu politycznego świata – fakt niezbity. Dla podziału, kolejnego podziału w historii ułatwiającego rządzenie społeczeństwami. Jedność to spokój, zatem brak powodów
  do wyciskania siódmych potów z pańszczyźnianej braci.

  Zresztą wojny to w ogóle historia podziałów i przemian dokonywanych przez Władzę Alfa. Bardziej finezyjna jest tu wojna z terroryzmem, kto zgadnie jakim podziałom/przemianom służy? Jak zastępuje podział wyznaczany Żelazną Kurtyną? Ot ewolucja technologii władzy równoległa z postępem komunikacyjnym (internet).

 46. aga said

  „Od pewnego poziomu, zarówno w dobą jak i złą stronę, narodowość przestaje się liczyć.”

  niedoczekanie wasze chazarskie !

 47. Marucha said

  Re 45, 46:
  Od pewnego poziomu narodowość zaczyna się na serio liczyć.
  Vide skład tych wszystkich klubów Bilderberga, Komisji Trójstronnych, Lucis Trust itd.

 48. Multimir said

  „Od pewnego poziomu, zarówno w dobą jak i złą stronę, narodowość przestaje się liczyć.”

  Widzę że zdanie to wymaga wyjaśnienia. Otóż w dobrą stronę staje się „jedna rasa – ludzka rasa”. Zaś w złą „jedno bogactwo – nasze bogactwo”. Myślę że teraz jaśniej w gajówce. Obie idee nie znają granic i narodowości. Państwa to tylko podziały narzucane i kultywowane przez władzę (tę prawdziwą).

  Jednak zasadniczym znaczeniem wcześniejszej syntezy jest przygotowanie i przeprowadzeni wojen przez Władzę Alfa. Np. następuje na ziemiach polskich komasacja biedoty żydowskiej (fakt). Nadana jest Polsce niepodległość – cud polityczny (wiarygodny jak polityka i cuda
  same w sbie). Niemcy są uzbrojone po zęby, a Polska utrzymana w zupełnej słabości ( okres międzywojenny), zaś trwa napływ biednych Żydów (bezprecedensowe,automatyczne nadawanie obywatelstw).

  Narzędzie to Niemcy, teren Polska, przedmiot eksterminacji to biedota żydowska. To tylko w kwestii planu WA (Władzy Alfa) pozbycia się pleniącej się biednych ortodoksów.

  Dlaczego – ktoś zapyta. Wówczas należy zdać sobie sprawę jak WA widzi taką biedotę. Otóż przejmuje ona dochód z niższych warstw (chłopstwo, mieszczaństwo) i nie przekazuje nic wyżej bo wszystko sama konsumuje (wielodzietne rodziny, samowystarczalne rzemiosło). W zasadzie Żydzi ci nie są konsumentami w rozumieniu ekonomicznym. A pamiętać należy, że ich liczba przed wojną, w małych miasteczkach sięgała 80-90%. W takim razie jak widzą taki układ „ci na górze” kiedy pieniądz z konsumpcji, zamiast płynąć do ich kieszeni wsiąka w biedotę żydowską jak w gąbkę.

  To jeden powód pozbycia się tej warstwy, nie narodu. Drugim jest inny porządek polityczny w Europie, gdzie nie można sobie pozwolić aby jakiś cwany rabin kazał głosować jak Jahwe sobie tego życzy. Ot władza nie lubi konkurencji J. A do głosowania rzesza ludzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: